ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Μάρτυρες του Ιεχωβά
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 14
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
urban
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2007, 21:03:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους urban  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Βεβαίως και αποτελεί πάγια τακτική.. Το να επισκέπτονται το κάθε σπίτι,το να σε συναντούν στο δρόμο και να σου δίνουν φυλλάδια-εμένα δε μου έχει συμβεί να προσπαθήσει να μου πουλήσει κανείς τίποτα-το να μιλούν για τη θρησκεία τους σε κάποια φιλική συζήτηση,είναι μέρος του "μαθητεύσατε πάντα τα έθνη".. Αποτελεί χρέος τους και εντολή του Χριστού,να προλάβουν να "σώσουν" όσους περισσότερους γίνεται.Αυτή βέβαια,η διαδικασία,είναι αρκετά οργανωμένη,σε επίπεδο,να χωρίζουν τις περιοχές που πρόκειται να επισκεφθούν,να συμπληρώνουν φόρμες,για να ξέρουν πόσες ώρες και ποιές περιοχές κάλυψε ο καθένας,αν βρήκαν σε κάποιο σπίτι πρόσφορο έδαφος ώστε να το ξαναεπισκεφθούν κτλ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2007, 02:10:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Impious πέρασα 6/6 μετά από πολλά εξάμηνα, 4 και πτυχίο, ευχαριστώ που ρώτησες...
Οπως τα είπε ο urban στο τελευταίο ποστ του, έτσι το βλέπουνε, και όχι δεν πουλάνε κάτι.Δίνουν δωρεάν περιοδικά όπως το Ξύπνα,η Σκοπιά κτλ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Impious Varmint
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
298 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2007, 13:37:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Impious Varmint  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Italos συγχαρητήρια...Είναι σπάνιο στις μέρες μας να περνάει κάποιος όλα τα μαθήματα....Με το καλό τώρα για το πτυχίο σου...


Στο θέμα μας τώρα,ήθελα να ρωτήσω αν οι Μάρτυρες του Ιεχωβά είναι οι μόνοι που πιστεύουν πως ο Χριστός είναι δημιούργημα.Δηλαδή είναι μόνοι αυτοί που θεωρούν πως ο Χριστός ήταν το πρώτο δημιούργημα του Θεού και είναι κατώτερος του ή υπάρχουν και άλλες "αιρέσεις" που πιστεύουν κάτι τέτοιο?

Impious VarmintΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2007, 10:14:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καταραμένη εξεταστική ,πάντα σε κάνει να χάσεις το καλό...
Μπαίνω στη δύσκολη θέση να υπερασπιστώ μια θρησκεία/αίρεση,με την οποία διαφωνώ.Όμως επειδή θεωρώ ότι η κατηγορία κ το ανούσιο μπλα μπλα είναι χειρότερα, θα το κάνω.
Λοιπόν,από τα βαριά:
Ευρωπαίε2:
quote:
-ΑΝΤΙΠΑΘΩ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΚΟΠΡΙΤΗ ΠΟΥ ΑΠΟΜΗΖΕΙ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ πχ. ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ ΥΠΕΡΣΠΙΣΤΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΟΥΣ.


O γιος σου που αναφέρεις παρακάτω θα πάει φαντάρος 1 χρόνο.Ο ξαδερφός μου που είναι κοπρίτης όπως λες,θα πάει 2,5 χρόνια στη Μακεδονία κάπου μαζί με τη γυναίκα του και θα φροντίζει παιδάκια με ειδικές ανάγκες,αντί να πάει φαντάρος,για να κάνει τη θητεία του προς την πατρίδα όπως λες.Γιατί δεν ξέρω αν στο πανε, αλλά όσοι δεν πάνε στρατό δεν κάθονται,υπηρετούν σε κοινωνικές θέσεις που υπάρχει ανάγκη.
Και η ιδεολογία ότι η θρησκεία είναι "κρατικό δίπλωμα" είναι λανθασμένη φίλτατε.Αν κανείς δεν κράταγε όπλο, θα πέθαιναν λιγότεροι.
Και επειδή προφανώς είσαι Χριστιανός, άνοιξε τη Γραφή να διαβάσεις την επίσημη άποψη για τα όπλα.Σου συστήνω την Αποκάλυψη, εκεί που λέει ότι τα όπλα θα γίνουν εργαλεία..
[quote] --ΕΔΩ ΝΑ ΣΕ ΔΟΥΝ ΝΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ ΔΕ ΔΙΝΟΥΝ. Η ΑΝΙΘΗΚΗ ΚΑΙ ΑΠΟΚΟΣΜΗ ΑΥΤΗ ΙΔΕΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥΣ, ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΙ ΙΔΕΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ (ΟΛΕΣ ΟΙ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ ΜΙΛΑΝΕ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟΥΣ)ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΝΟΗΜΟΝΤΕΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΦΡΙΚΗ ΚΑΙ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΑΥΤΟΥΣ.

Εχω ζήσει μια τέτοια τραγική κατάσταση,όταν πέθανε η γιαγιά μου.Οι γιατροί έκαναν μετάγγιση αίματος(απ'ότι υποθέτω με κάποια στοιχεία που δεν είναι της παρούσης),αλλά δεν το ανέφεραν.Διαφωνώ με το κόλλημα τους πάνω σε αυτό,το οποίο προέρχεται από μια ηλίθια πιστή μετάφραση κειμένου από τη γραφή που απλώς λέει να μην τρώμε ωμά,γιατί την εποχή εκείνη άνθρωποι πέθαιναν από αρρώστιες επειδή έτρωγαν ωμά,αλλά ως εκεί.Οπως και όλοι οι καλοί άνθρωποι, έτσι και όλοι οι καλοί μάρτυρες του Ι.(παντού κ σε όλες τις θρησκείες υπάρχουν καλοί και κακοί) βοηθούν τους συνανθρώπους τους.Εκτός του ότι δεν δίνουν αίμα.Δεν μπαίνω καν στον κόπο να δώσω παραδείγματα.

-Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΦΑΝΤΑΡΟΣ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΙΝΔΥΝΟ ΝΑ ΦΑΕΙ ΜΙΑ ΣΦΑΙΡΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ! ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΠΙΟ ΕΧΘΡΟ!
-Ο ΚΟΠΡΙΤΗΣ Ο ΞΑΔΕΡΦΟΣ ΣΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΕΡΚΟΠΟΡΤΑ ΟΠΩΣ Η ΚΕΡΚΟΠΟΡΤΑ ΗΣΑΝ ΟΙ ΜΟΝΑΧΟΙ ΕΠΙ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗΣ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΝΑ ΜΟΝΙΑΣΟΥΝ ΕΚ ΤΟΥ ΑΣΦΑΛΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ Ο ΜΩΑΜΕΘ ΕΙΧΕ ΤΑΞΕΙ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΠΗΡΑΖΕ ΤΟΥΣ ΜΟΝΑΧΟΥΣ. ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΕ Ο ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ.............ΣΑ ΤΟ ΚΟΥΚΟ!
-ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΤΙ ΚΟΠΡΟΣ ΕΙΑΝΙ, ΠΡΟΤΙΜΑΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΒΟΛΤΑ ΣΤΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ, ΓΙΑ 2,5 ΧΡΙΟΝΙΑ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΠΑΡΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΟΠΛΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ.ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΒΟΛΤΑ ΘΑ ΠΑΩ ΤΖΑΜΠΑ ΦΑΪ, ΤΖΑΜΠΑ ΣΤΕΓΗ, ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ.
-ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΘΑ ΤΗ ΒΟΛΕΨΕΙ? ΜΑΛΟΝ ΘΑ ΤΗ ΒΟΛΕΨΟΥΝ ΟΙ ΓΙΑΧΩΒΑΔΕΣ ΕΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ....
-ΧΕΣΤΗΚΑ ΤΙ ΛΕΕΙ Η ΑΓΙΑ ΓΡΑΦΗ! (ΤΗ ΣΕΒΟΜΑΙ ΜΕΝ ΑΛΛΑ...ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΑΝΤΕΨΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΕΔΑΦΙΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ (ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ) ΠΟΥ ΔΕ ΘΑ ΣΗΚΩΣΟΥΝ ΟΠΛΟ ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΟΥΝ ΤΑ ΑΔΕΛΦΙΑ ΤΟΥΣ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ! ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ? Ο ΧΡΙΣΤΟ ΠΗΡΕ ΤΗ ΡΑΒΔΟ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΗΣΕ ΤΟΥΣ ΕΜΠΟΡΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ!
-ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ? ΤΙ ΝΑ ΠΩ? ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΕ ΚΑΤΙ ΚΕΛΙΑ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΕΛΙΨΗΣ ΟΞΥΓΟΝΟΥ ΗΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΓΩ ΤΙ ΘΑ ΕΛΕΓΑ!
ΙΣΧΥΕΙ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΑΣΦΕΙΑΣ ΤΗΣ, ΔΕ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΚΟΠΟ ΝΑ ΤΗΝ ΕΡΜΗΝΕΥΣΩ ΕΧΩ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΗ ΠΥΘΕΙΑ!!!
-ΑΥΤΗ ΕΙΧΕ ΧΡΟΝΟ! ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΤΡΥΠΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΠΙΝΕ....

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!

Edited by - europaios2 on 18/09/2007 10:19:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2007, 11:48:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
europaios2, ηρέμησε...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Impious Varmint
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
298 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2007, 12:13:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Impious Varmint  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΦΑΝΤΑΡΟΣ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΙΝΔΥΝΟ ΝΑ ΦΑΕΙ ΜΙΑ ΣΦΑΙΡΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ! ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΠΙΟ ΕΧΘΡΟ!

Αγαπητέ europaios2 δεν ζούμε στο 1940.Λίγο δύσκολο να φάει σφαίρα από τον "εχθρό".


quote:
Ο ΚΟΠΡΙΤΗΣ Ο ΞΑΔΕΡΦΟΣ ΣΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΕΡΚΟΠΟΡΤΑ ΟΠΩΣ Η ΚΕΡΚΟΠΟΡΤΑ ΗΣΑΝ ΟΙ ΜΟΝΑΧΟΙ ΕΠΙ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗΣ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΝΑ ΜΟΝΙΑΣΟΥΝ ΕΚ ΤΟΥ ΑΣΦΑΛΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ Ο ΜΩΑΜΕΘ ΕΙΧΕ ΤΑΞΕΙ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΠΗΡΑΖΕ ΤΟΥΣ ΜΟΝΑΧΟΥΣ. ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΕ Ο ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ.............ΣΑ ΤΟ ΚΟΥΚΟ!


Δεν νομίζω πως ένας κόπρος μπορεί να τα κάνει όλα αυτά.Μπορεί να έχουν λάθος φιλοσοφία οι άνθρωποι αλλά τέτοιοι χαρακτηρισμοί είναι υπερβολικοί αγαπητέ.Εχεις μείνει αρκετά χρόνια πίσω.Τι σχέση έχει ο Παλαιολόγος με τους Μ.τ.Ι και τους μοναχούς του Βυζαντίου?


quote:
ΧΕΣΤΗΚΑ ΤΙ ΛΕΕΙ Η ΑΓΙΑ ΓΡΑΦΗ! (ΤΗ ΣΕΒΟΜΑΙ ΜΕΝ ΑΛΛΑ...ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΑΝΤΕΨΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΕΔΑΦΙΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ (ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ) ΠΟΥ ΔΕ ΘΑ ΣΗΚΩΣΟΥΝ ΟΠΛΟ ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΟΥΝ ΤΑ ΑΔΕΛΦΙΑ ΤΟΥΣ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ! ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ? Ο ΧΡΙΣΤΟ ΠΗΡΕ ΤΗ ΡΑΒΔΟ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΗΣΕ ΤΟΥΣ ΕΜΠΟΡΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ!

Εγώ δεν την ασπάζομαι την Αγία Γραφή,αλλά σέβομαι αυτούς που το κάνουν.Βέβαια δεν μπορώ να φτάσω τα επίπεδα του δικού σου σεβασμού.

quote:
-ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ? ΤΙ ΝΑ ΠΩ? ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΕ ΚΑΤΙ ΚΕΛΙΑ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΕΛΙΨΗΣ ΟΞΥΓΟΝΟΥ ΗΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΓΩ ΤΙ ΘΑ ΕΛΕΓΑ!
ΙΣΧΥΕΙ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΑΣΦΕΙΑΣ ΤΗΣ, ΔΕ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΚΟΠΟ ΝΑ ΤΗΝ ΕΡΜΗΝΕΥΣΩ ΕΧΩ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΗ ΠΥΘΕΙΑ!!!
-ΑΥΤΗ ΕΙΧΕ ΧΡΟΝΟ! ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΤΡΥΠΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΠΙΝΕ....


.............................................................

Καημένη Ελλάδα!!!Τι σε περιμένει...


Impious VarmintΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2007, 13:05:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΕ IMPIOUS VARMIT
1)ΔΕ ΘΑ ΤΑ ΧΑΛΑΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ! ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΦΑΙΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΠΥΡΑΥΛΟΣ! ΠΑΝΤΩΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΧΘΡΟ ΕΥΑΓΓΕΛΙΟ! Η' ΑΓΙΑ ΓΡΑΦΗ Η' ΚΟΡΑΝΙ, ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ Η' ΣΤΗ ΚΑΡΔΙΑ ΔΕ ΘΑ ΦΑΕΙ!
2)ΔΕ ΧΡΕΙΑΣΤΙΚΑΝ ΠΟΛΛΕΣ ΚΕΡΚΟΠΟΡΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ, ΜΙΑ ΑΝΟΙΞΕ.Ο ΠΗΛΙΟΣ ΓΟΥΣΗΣ ΕΝΑΣ ΗΤΑΝ. ΕΝΑΣ ΔΕΙΛΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΔΟΣΗΛΟΓΟΣ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΑΡΕΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΣΩΣΕΙ ΤΟ ΤΟΜΑΡΙ ΤΟΥ Η' ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΤΟΥ, ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ.
--ΤΙ ΚΟΙΝΟ ΕΙΧΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟ? ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΔΕ ΠΟΛΕΜΗΣΑΝ ΔΕ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕ ΠΙΑΝΟΥΝ ΟΠΛΑ.
3)ΕΓΩ ΑΝΤΘΙΘΕΤΟΣ ΣΕΒΟΜΑΙ ΤΗΝ ΑΓΙΑ ΓΡΑΦΗ ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ΚΙΟΛΑΣ, ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟΥΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΤΗ ΣΗΚΩΝΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΩΣ ΑΛΟΘΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.ΑΝ Η ΑΓΙΑ ΓΡΑΦΗ ΕΓΡΑΦΕ ΚΑΙ ΤΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΠΡΟΚΕΙΤΟ ΓΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΣΥΓΓΡΑΜΜΑ!!!
-ΟΧΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΤΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ, ΕΘΕΛΟΤΗΦΛΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΤΕ, ΑΠΟ ΠΙΟΥΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΔΕΧΤΕΙ ΑΛΛΙΩΣΕΙΣ Η ΑΓΙΑ ΓΡΑΦΗ ΔΕ ΤΟΥΣ ΣΕΒΟΜΑΙ .
4)ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΔΕ ΣΧΟΛΙΑΣΕΣ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ....ΜΗΝ ΑΓΓΙΖΕΙΣ ΤΑ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ! ΔΑΓΚΩΝΟΥΝ!!

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eidos
Μέλος 3ης Βαθμίδας


642 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2007, 20:37:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eidos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Europ.

η σφαιρα που θα βρει εσενα η το γιο σου, δεν θα ειναι απο τουφεκι που θα το κραταει Μ.τ.Ι.
γιατι και οι Τουρκοι και οι Αλβανοι και ολοι οι Μ.τ.Ι. σε ολο τον κοσμο, δεν πιανουν τουφεκι!...

ο εχθρος, σε καμμια περιπτωση δεν θα ειναι Μ.τ.Ι.. μπορει ομως να ειναι Ορθοδοξος, που θα μπει στο σπιτι σου να σε ληστεψει, η και να σε σκοτωσει, και να σου βιασει την κορη... μπορει να ειναι Καθολικος... μπορει να ειναι Μουσουλμανος, μπορει να ειναι Αθεος...

...αλλα ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΡΤΥΡΑΣ ΤΟΥ ΙΕΧΩΒΑ


γιατι στις φυλακες δεν υπαρχουν Μ.τ.Ι. λογω διαπραξεις εγκληματων, υπαρχουν ομως πολλοι Ορθοδοξοι, και διαφοροι αλλοι...

οπως δεν ηταν Μ.τ.Ι. και ο Πηλιος Γουσης...

αν θεωρεις οτι ο πολεμος ειναι η λυση, καλα θα κανεις να ανοιξεις τα ματια σου, και να καταλαβεις οτι ο πολεμος ειναι το μεγαλυτερο δεινο για την ανθρωποτητα...
αιμα αθωων παληκαριων που χυνεται, χωρις ουσιαστικο λογο, τις περισσοτερες φορες...

υπαρχουν και αλλοι εκτος τους Μ.τ.Ι. που ειναι αντιρησσιες συνηδεισης, και δεν πιανουν οπλο, το ξερεις;;


αν σεβεσαι τη Γραφη οπως λες, θα σεβοσουν και τους Μ.τ.Ι. γιατι αυτοι στη ζωη τηρουν αυστηρο προτυπο, ακριβως οτι λεει η Γραφη, και οτι εκανε ο Ιησους...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2007, 01:05:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

αν σεβεσαι τη Γραφη οπως λες, θα σεβοσουν και τους Μ.τ.Ι. γιατι αυτοι στη ζωη τηρουν αυστηρο προτυπο, ακριβως οτι λεει η Γραφη, και οτι εκανε ο Ιησους...


Φίλε eidos,
θα μπορούσες να μου πεις σε ποιο πλανήτη ζουν αυτού του είδους οι ΜτΙ;

Και όσον αφορά το περί σεβασμού της εικόνας του Θεού, που είναι ο άνθρωπος, αυτό δεν χωρά συζήτηση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2007, 08:42:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Europ.

η σφαιρα που θα βρει εσενα η το γιο σου, δεν θα ειναι απο τουφεκι που θα το κραταει Μ.τ.Ι.
γιατι και οι Τουρκοι και οι Αλβανοι και ολοι οι Μ.τ.Ι. σε ολο τον κοσμο, δεν πιανουν τουφεκι!...

ο εχθρος, σε καμμια περιπτωση δεν θα ειναι Μ.τ.Ι.. μπορει ομως να ειναι Ορθοδοξος, που θα μπει στο σπιτι σου να σε ληστεψει, η και να σε σκοτωσει, και να σου βιασει την κορη... μπορει να ειναι Καθολικος... μπορει να ειναι Μουσουλμανος, μπορει να ειναι Αθεος...

...αλλα ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΡΤΥΡΑΣ ΤΟΥ ΙΕΧΩΒΑ


γιατι στις φυλακες δεν υπαρχουν Μ.τ.Ι. λογω διαπραξεις εγκληματων, υπαρχουν ομως πολλοι Ορθοδοξοι, και διαφοροι αλλοι...

οπως δεν ηταν Μ.τ.Ι. και ο Πηλιος Γουσης...

αν θεωρεις οτι ο πολεμος ειναι η λυση, καλα θα κανεις να ανοιξεις τα ματια σου, και να καταλαβεις οτι ο πολεμος ειναι το μεγαλυτερο δεινο για την ανθρωποτητα...
αιμα αθωων παληκαριων που χυνεται, χωρις ουσιαστικο λογο, τις περισσοτερες φορες...

υπαρχουν και αλλοι εκτος τους Μ.τ.Ι. που ειναι αντιρησσιες συνηδεισης, και δεν πιανουν οπλο, το ξερεις;;


αν σεβεσαι τη Γραφη οπως λες, θα σεβοσουν και τους Μ.τ.Ι. γιατι αυτοι στη ζωη τηρουν αυστηρο προτυπο, ακριβως οτι λεει η Γραφη, και οτι εκανε ο Ιησους...


-ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ Ο ΙΗΣΟΥΣ?
-ΛΕΣ Ο ΙΗΣΟΥΣ ΝΑ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΚΑΠΙΟΣ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΝΑ ΑΡΝΙΟΤΑΝ ΝΑ ΔΩΣΕΙ? Ο ΙΣΗΣΟΥΣ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΤΑ ΤΟΥ ΚΑΙΣΑΡΙ ΤΩ ΚΑΙΣΑΡΙ ΚΑΙ ΤΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΤΩ ΘΕΟ? ΕΙΠΕ ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΤΟΥ ΚΑΙΣΑΡΙ ΤΩ ΘΕΟ Η΄ ΤΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΤΩ ΚΑΙΣΑΡΙ?
-ΟΙ ΑΝΤΗΡΙΣΕΙΕΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗΣ ΠΟΥ ΔΕ ΠΙΑΝΟΥΝ ΟΠΛΟ, ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΙΔΕΟΛΟΓΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΑΧΩΒΑΔΕΣ, ΔΕ ΤΟΥΣ ΞΕΧΩΡΙΖΩ, ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΜΑΥΡΟ ΤΣΟΥΒΑΛΙ ΤΟΥΣ ΕΧΩ!
-ΕΙΠΑ ΕΓΩ ΟΤΙ Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΛΥΣΗ? ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΣΥ ΟΜΩΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΝ ΚΑΠΙΟΣ ΚΑΚΟΣ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΣ ΓΕΙΤΟΝΑΣ ΟΠΙΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΘΕΛΗΣΕΙ ΝΑ ΕΙΣΒΑΛΕΙ? ΘΑ ΚΡΥΦΤΕΙΣ ΣΤΑ ΦΟΥΣΤΑΝΙΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ? ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗ ΒΙΒΛΟ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΩΣ ΑΛΛΟΣ ΔΟΝ ΚΙΧΩΤΗΣ? ΘΑ ΕΠΙΚΑΛΕΣΤΕΙΣ ΜΙΑ ΔΗΘΕΝ ΘΡΗΣΚΕΙΑ?
ΘΑ ΤΟ ΠΑΙΞΕΙΣ ΑΝΤΗΡΙΣΙΑΣ?
Ε ΡΕ! ΠΑΓΚΑΛΟΣ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ!!!!!!(ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΚΑΒΑΛΑΡΗ ΕΝΝΟΩ). ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ ΠΟΣΑ ΑΠΙΔΙΑ ΠΙΑΝΕΙ Ο ΣΑΚΟΣ!!!!!
ΟΤΙ ΧΥΘΗΚΕ ΑΙΜΑ, ΑΔΙΚΑ ΔΕ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ, ΟΠΩΣ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΣΗΖΗΤΟΥΣΑΝ ΤΟΣΑ ΚΟΡΟΪΔΑ, ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ, ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ, ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΣ, ΑΘ.ΔΙΑΚΟΣ, ΠΑΝΑΓΟΥΛΗΣ, 300 ΛΕΩΝΙΔΑ κ.λ.π. Σ' ΑΥΤΟΥΣ...ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΠΕΙΣ......
-ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΙΣ ΦΥΛΑΚΕΣ Η' ΟΧΙ! ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΗΣ ΦΥΛΑΚΗΣ!!!!
-ΑΣΕ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΣΤΗ ΚΟΡΙΝΘΟ ΚΑΤΙ ΞΕΒΡΑΚΟΤΟΥΣ (ΑΔΕΛΦΙΑ 35 ΕΤΩΝ)ΠΟΥ ΓΙΝΑΝ ΙΕΧΩΒΑΔΕΣ.....ΤΟΥΣ ΑΝΟΙΞΑΝ ΑΡΤΟΠΙΟΙΟ....ΤΟΥΣ ΕΦΤΙΑΞΑΝ....,ΤΗΝ ΑΛΗΤΕΙΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΦΗΣΑΝ. ΜΙΚΡΟΣ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΤΩΝ ΓΙΑΧΕΒ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΓΙΑ ΠΙΟΥΣ ΛΕΩ.....
-ΑΝ ΜΠΟΥΝ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΑΡΩ ΧΑΜΠΑΡΙ ΞΕΡΩ ΚΑΛΑ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΜΠΩ ΣΤΑ ΤΥΠΙΚΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙ ΠΡΕΣΒΕΥΟΥΝ! ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΝ ΜΠΟΥΝ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ?
----ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ!!! ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΠΙΟΣ ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΕΘΕΙ, ΘΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΡΩΣΟΣ ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ, ΕΙΤΕ ΑΘΕΟΣ ΑΛΒΑΝΟΣ, ΕΙΤΕ ΚΑΘΟΛΙΚΟΣ ΙΤΑΛΟΣ ΕΙΤΕ ΤΟΥΡΚΟΣ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΣ. ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΟΜΩΣ ΠΙΟΙ ΔΕ ΘΑ ΠΟΛΕΜΗΣΟΥΝ ΜΑΖΙ ΜΟΥ. ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΩΣ ΓΝΩΣΤΟΝ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΓΙΑΧΩΒΑΔΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΡΗΣΕΙΕΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΙΝΕ ΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΣΗΜΑΙΕΣ ΠΟΥ ΚΑΠΙΟΙ ΚΟΠΑΝΟΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΑΤΩΣΑΝ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ!!!!!!!!!!!
--ΝΑ ΠΙΑΣΤΟΥΝΕ ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΜΑΪΜΟΥΔΕΣ ΧΕΡΙ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΝΑ ΒΡΟΥΝΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΠΑΤΡΙΔΑ, ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΠΙΘΥΜΙΤΟΙ.-


ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Impious Varmint
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
298 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2007, 20:18:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Impious Varmint  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μήπως αγαπητέ europaios2 να τους λιθοβολήσουμε κιόλας?Μήπως να τους διαπομπέψουμε,να τους απαγχωνήσουμε και εν τέλει να τους κάψουμε?Πολύ μεγάλος φανατισμός αγαπητέ...Είπαμε έχουν τα στραβά τους αλλά δεν παύει να είναι συνάνθρωποι μας.Κανείς άλλωστε δεν είναι τέλειος.

Impious VarmintΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2007, 08:34:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-ΤΙ ΘΑ ΛΕΓΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΝΟΜΟ 4.000?

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2007, 09:22:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ europaios2, διάβασε λίγο προσεκτικότερα το μήνυμα του Impious Varmint και προσπάθησε να πιάσεις το νόημα...
Με τον έλλειψη ψυχραιμίας και με τον φανατισμό δεν πρόκειται να γίνουν καλύτερα τα πράγματα ούτε επιτρέπουμε στον εαυτό μας να προσεγγίσει ένα θέμα αντιμετωπίζοντας το στην σωστή του διάσταση...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2007, 10:25:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-ΑΓΑΠΗΤΕ DYING INCUBUS, MHN ANΗΣΥΧΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ!
-ΕΝ ΕΤΗ 2000...ΚΑΙ ΜΕΤΑ....ΕΙΔΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΜΜΕ, ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΚΟΠΟ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΛΕΦΑΝΤΑΣ.
-ΑΝ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΑΝ ΟΝΤΩΣ ΣΤΟ 1940 ΟΠΩΣ ΠΡΟ ΕΙΠΕ Ο ΦΙΛΟΣ, ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ. ΣΗΜΕΡΑ ΟΜΩΣ ΜΕ ΚΑΤΕΒΑΣΜΕΝΕΣ ΤΙΣ ΜΑΣΚΕΣ ΚΑΙ ΞΕΡΟΝΤΑΣ ΚΑΛΑ ΤΟ ΡΟΛΟ ΤΟΥΣ, ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕ ΘΑ ΠΑΡΩ...........ΚΑΙ ΘΑ ΠΩ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥΣ!


ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2007, 04:02:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου Ευρωπαίε άντρακλα!Αλήθεια,τι δουλειά κάνεις;Ο τεμπέλης ο ξάδερφος μου δουλεύει στην οικοδομή.Το μεσημέρι πηγαίνει στη σχολή του,και στις οχτώ στην εκκλησία τους. Εσύ γρήγορε στα λόγια....αυτά τα προλαβαίνεις;Γιατί εγώ όχι.
Οσο για το που θα πάει στη Μακεδονία και θα τον ταίζουνε,σε πιάνω αδιάβαστο!Δεν θα πληρώνεται!Από την τσέπη του θα τα βάζει.Γιατί δεν ξέρω αν το διάβασες(Μπαααααα....)θα κάνουνε λειτούργημα!Πάενε εσύ άγριε να ταίζεις παιδιά που δεν μπορούν να περπατήσουν,ή να μιλήσουν,να αλλάζεις πάνες,να σε δω πόσο θα φωνάζεις τότε...
Την γυναίκα του ξέρεις που θα τη βολέψουνε;Στο σπίτι που θα νοικιάσουνε, με τα λεφτά που θα δίνουνε.

eidos προφανώς δεν καταλαβαίνει τι λες.Ας του εξηγήσω και γω λίγο...

Φίλε μου Ευρωπαίε ωραία και άγια αυτά που λες για τον πόλεμο, αλλά μάντεψε τι θα γινόταν αν δεν έπιανε κανένας όπλο! Να το πάρει το ποτάμι; Δεν θα χαμε πόλεμο!Ξέρω ξέρω,αν μπει οχτρός ωρέ τι θα κάνουμ';
Αυτοί θα κάτσουν να πεθάνουν οι περισσότεροι. Στη Γραφή αυτοί οι άνθρωποι λέγονται μάντεψε:Μαρτυρες!

quote:
-ΕΙΠΑ ΕΓΩ ΟΤΙ Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΛΥΣΗ? ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΣΥ ΟΜΩΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΝ ΚΑΠΙΟΣ ΚΑΚΟΣ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΣ ΓΕΙΤΟΝΑΣ ΟΠΙΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΘΕΛΗΣΕΙ ΝΑ ΕΙΣΒΑΛΕΙ? ΘΑ ΚΡΥΦΤΕΙΣ ΣΤΑ ΦΟΥΣΤΑΝΙΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ? ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗ ΒΙΒΛΟ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΩΣ ΑΛΛΟΣ ΔΟΝ ΚΙΧΩΤΗΣ? ΘΑ ΕΠΙΚΑΛΕΣΤΕΙΣ ΜΙΑ ΔΗΘΕΝ ΘΡΗΣΚΕΙΑ?
ΘΑ ΤΟ ΠΑΙΞΕΙΣ ΑΝΤΗΡΙΣΙΑΣ?

Γιατί φίλε μου, και εδώ αδιάβαστο σε πιάνω, αν φτάσει ο οχτρός στην πόρτα σου δεν θα κάνει διακρίσεις πιανού τη γυναίκα θα...και ποιον θα καθαρίσει. Αρα, καλύτερα δεν θα ταν να μην είχαμε εχθρούς; Πραγματικά το ότι δεν ποιάνουν όπλο είναι από τα λίγα στα οποία συμφωνώ (θα πάω φαντάρος μη βιάζεσαι,τον Μάιο μπαίνω), γιατί απλά ο πόλεμος είναι μάστιγα, που ποτέ δεν ευνοεί εμένα και σένα, αλλά άλλους που τα τρώνε και μας βλέπουν από τον καναπέ. Αλλά τι λέω...


quote:
-ΛΕΣ Ο ΙΗΣΟΥΣ ΝΑ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΚΑΠΙΟΣ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΝΑ ΑΡΝΙΟΤΑΝ ΝΑ ΔΩΣΕΙ? Ο ΙΣΗΣΟΥΣ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΤΑ ΤΟΥ ΚΑΙΣΑΡΙ ΤΩ ΚΑΙΣΑΡΙ ΚΑΙ ΤΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΤΩ ΘΕΟ? ΕΙΠΕ ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΤΟΥ ΚΑΙΣΑΡΙ ΤΩ ΘΕΟ Η΄ ΤΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΤΩ ΚΑΙΣΑΡΙ?


Μπαααα μωρέ, ο Χριστός πέθανε ο ίδιος για μας.Καλά Χριστούγεννα!
ο Ιωάννης πέθανε χωρίς να σηκώσει χέρι, τόσοι και τόσοι..αλλά τι λέω...
Ο Χριστός είναι πρεσβευτής της αγάπης, αλλά τι λέω...


quote:
Ε ΡΕ! ΠΑΓΚΑΛΟΣ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ!!!!!!(ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΚΑΒΑΛΑΡΗ ΕΝΝΟΩ). ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ ΠΟΣΑ ΑΠΙΔΙΑ ΠΙΑΝΕΙ Ο ΣΑΚΟΣ!!!!!

Πέστα!Ολα μπλε!Μονο που...Μαύρος καβαλάρης ήταν ο... Πλαστήρας!Ο οποίος προς τιμήν του ήταν με βάση την ιστορία τιμιος σε όχι και τόσο εύκολες συνθήκες...Και ήταν ΚΑΤΑ του Πάγκαλου...Ο συγγενής του φίλου σου(του δικτάτορα) έχει κι άλλο θέμα στο Αποψεις προτάσεις,για κάτι αστυνομικούς.Για να μην αναφέρω για την κοπελίτσα που τσουβαλιάσανε στη Θεσσαλονίκη, μέσα στο άσυλο(γνωστή έννοια;), αντί να κυνηγάνε κουκουλοφόρους, η για τον φοιτητή που στείλανε νοσοκομείο...

quote:
ΟΤΙ ΧΥΘΗΚΕ ΑΙΜΑ, ΑΔΙΚΑ ΔΕ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ, ΟΠΩΣ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΣΗΖΗΤΟΥΣΑΝ ΤΟΣΑ ΚΟΡΟΪΔΑ, ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ, ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ, ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΣ, ΑΘ.ΔΙΑΚΟΣ, ΠΑΝΑΓΟΥΛΗΣ, 300 ΛΕΩΝΙΔΑ κ.λ.π. Σ' ΑΥΤΟΥΣ...ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΠΕΙΣ......


Κοίτα φίλε, εγώ θα πιάσω όπλο, αυτοί όχι.Για ποιον θα ναι πιο δύσκολο να τον φάνε, η να του βιάσουν την γυναίκα, η να του σκοτώσουν τα παιδιά, αν φτάσουνε στην πόρτα, εγώ δεν είμαι αρμόδιος να το κρίνω. Αφήνω σε σένα την τιμή...

quote:
ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΙΣ ΦΥΛΑΚΕΣ Η' ΟΧΙ! ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΗΣ ΦΥΛΑΚΗΣ!!!!
-ΑΣΕ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΣΤΗ ΚΟΡΙΝΘΟ ΚΑΤΙ ΞΕΒΡΑΚΟΤΟΥΣ (ΑΔΕΛΦΙΑ 35 ΕΤΩΝ)ΠΟΥ ΓΙΝΑΝ ΙΕΧΩΒΑΔΕΣ.....ΤΟΥΣ ΑΝΟΙΞΑΝ ΑΡΤΟΠΙΟΙΟ....ΤΟΥΣ ΕΦΤΙΑΞΑΝ....,ΤΗΝ ΑΛΗΤΕΙΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΦΗΣΑΝ. ΜΙΚΡΟΣ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΤΩΝ ΓΙΑΧΕΒ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΓΙΑ ΠΙΟΥΣ ΛΕΩ.....


Φυσικά και δεν σε νοιάζει εσένα ποιοι είναι στη φυλακή.Οταν είναι έξω από την πόρτα σου σε νοιάζει.Τι βολικό!
Και γω ξέρω κάτι άλλους μάρτυρες μπουκιά και συγχώριο!Αστα!Που κερατώνουνε, που κλέβουνε!Μέχρι και αδερφή ξέρω! Ξέρεις κάτι όμως;Ειναι το 1%. Θες τώρα να πιάσουμε τους ορθόδοξους, ή τους άθεους; Οχι μάλλον γιατί θα γελάμε κάνα μήνα. Το 70% των μαρτύρων έχει πάει μόνο με μια γυναίκα στη ζωή του, και το 95 δεν θα κερατώσει ποτέ.Τι είναι αυτοί; φλώροι;μαμάκηδες;Για προσπάθησε το...

quote:
----ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ!!! ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΠΙΟΣ ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΕΘΕΙ, ΘΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΡΩΣΟΣ ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ, ΕΙΤΕ ΑΘΕΟΣ ΑΛΒΑΝΟΣ, ΕΙΤΕ ΚΑΘΟΛΙΚΟΣ ΙΤΑΛΟΣ ΕΙΤΕ ΤΟΥΡΚΟΣ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΣ. ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΟΜΩΣ ΠΙΟΙ ΔΕ ΘΑ ΠΟΛΕΜΗΣΟΥΝ ΜΑΖΙ ΜΟΥ. ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΩΣ ΓΝΩΣΤΟΝ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΓΙΑΧΩΒΑΔΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΡΗΣΕΙΕΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΙΝΕ ΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΣΗΜΑΙΕΣ ΠΟΥ ΚΑΠΙΟΙ ΚΟΠΑΝΟΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΑΤΩΣΑΝ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ!!!!!!!!!!!

Από το πολύ μπλε έχεις μπερδευτεί.Δεν έχουν κάψει ποτέ οι Μ.τ.Ι σημαίες.Και αυτοί που καίνε τις Ελληνικές σημαίες δεν είναι οι αντιρρησίες συνείδησης, που μάλλον νομίζεις σημαίνει παίρνω την σημαία και την καίω.Αυτοί που καίνε τις σημαίες είναι κάτι τύποι που δεν σέβονται τίποτα, και πρώτα από όλα δεν σέβονται τον εαυτό τους, και κανείς δεν τους έχει πει ποτέ ότι αυτό που αυτοί καίνε κάποιος έχει πεθάνει γι'αυτό, και του οφείλεται φόρος τιμής.
Και ξέρεις κάτι; Με αυτό που λες:

quote:
--ΝΑ ΠΙΑΣΤΟΥΝΕ ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΜΑΪΜΟΥΔΕΣ ΧΕΡΙ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΝΑ ΒΡΟΥΝΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΠΑΤΡΙΔΑ, ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΠΙΘΥΜΙΤΟΙ.-

Είσαι ίδιος αδερφέ.Γιατί αυτοί δεν σέβονται την ελληνική σημαία,εσυ δεν σέβεσαι μια μερίδα Ελλήνων ανθρώπων(δεν αναφέρομαι στους ανόητους που καίνε σημαίες,στους Μ.τ.Ι αναφέρομαι για αποφυγή "παρεξηγήσεων"),και τους λες μαιμούδες,και νομίζοντας ότι είσαι κράτος τους στέλνεις εκτός συνόρων.Βάλε έστω ένα δημοψήφισμα για ξεκάρφωμα! Γιατί ΕΣΥ δεν είσαι η πλειοψηφεία.Εκφράζεις τον εαυτό σου, όπως όλοι μας. Γιατί ευτυχώς για μένα και δυστυχώς για σένα ΕΧΟΥΜΕ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ακόμα για λίγο....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2007, 09:41:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΝ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΑΝ ΟΝΤΩΣ ΣΤΟ 1940 ΟΠΩΣ ΠΡΟ ΕΙΠΕ Ο ΦΙΛΟΣ, ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ. ΣΗΜΕΡΑ ΟΜΩΣ ΜΕ ΚΑΤΕΒΑΣΜΕΝΕΣ ΤΙΣ ΜΑΣΚΕΣ ΚΑΙ ΞΕΡΟΝΤΑΣ ΚΑΛΑ ΤΟ ΡΟΛΟ ΤΟΥΣ, ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕ ΘΑ ΠΑΡΩ...........ΚΑΙ ΘΑ ΠΩ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥΣ!

Αγαπητέ europaios2, να πεις όσα πράγματα θέλεις με το όνομα τους.
Το να αναφέρεσαι όμως υποτιμητικά στον ξάδερφο κάποιου συνομιλητή σου, στην γυναίκα του, να προβαίνεις σε διαφόρων ειδών γενικεύσεις για μια μερίδα συνανθρώπων σου, δε μπορείς να το κάνεις.
Ο κάθε άνθρωπος έχει το δικαίωμα να πιστεύει σ' αυτό που πιστεύει ότι τον ωφελεί και να το υπερασπίζεται.
Κι όταν συμβαίνει αυτό δεν έχουμε το δικαίωμα να τον κρίνουμε αρνητικά εγώ ή εσύ ή ο οποιοσδήποτε.

Θα σας παρακαλέσω λοιπόν να παραμένετε ψύχραιμοι κατά τις τοποθετήσεις σας και να επιδεικνύετε τον απαραίτητο σεβασμό.
Αν δε μπορεί να γίνει αυτό, δεν υπάρχει και λόγος να προσπαθήσουμε να κάνουμε διάλογο...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2007, 12:27:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-ΦΙΛΕ ΙΤΑΛΕ!
-ΑΠΟ ΚΕΚΤΗΜΕΝΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΕΓΡΑΨΑ ΠΑΓΚΑΛΟΣ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΠΛΑΣΤΗΡΑΣ! ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΩΡΑ?
-Ο ΕΞΑΔΕΡΦΟ ΣΟΥ ΟΙΚΟΔΟΜΟΣ!, ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΕΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥ ΚΑΤΣΕ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ! ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΑΕΙ ΜΕ ΤΗ ΣΥΖΗΓΟ ΚΑΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΤΣΕΠΗ?????? ΚΑΤΙ ΔΕ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ! ΚΑΠΙΟΥΝΟΥ Η ΜΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ! ΠΟΤΕ ΠΡΟΛΑΒΕ Ο "ΑΛΛΟΣ" ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΝΑ ΜΑΖΕΨΕΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΕΣ...ΝΑ ΝΟΙΚΙΑΣΕΙ ΣΠΙΤΙ...ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΣΠΟΥΔΕΣ.....ΝΑ...ΝΑ....ΝΑ...... ΤΙ ΝΑ ΠΩ! ΔΕ ΣΧΟΛΙΑΖΩ ΑΛΛΟ!
-ΟΙ ΙΕΧΟΒΑΔΕΣ ΔΕ ΘΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΣΑΝ ΑΝ ΠΑΙΡΝΑΝ ΤΟ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΑ ΥΠΟΤΙΜΙΤΙΚΑ ΕΑΝ ΔΙΝΑΝ ΑΙΜΑ ΣΤΟ ΣΥΝΑΘΡΩΠΟ ΤΟΥΣ.
----ΛΕΣ ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΙΑΝΕ ΟΠΛΟ! ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΘΑ ΗΤΑΝ, ΣΥΜΦΩΝΩ,...ΠΕΙΣΕ ΟΜΩΣ ΠΡΩΤΑ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΚΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΘΑ ΣΕ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΣΩ ΠΡΩΤΟΣ!
-ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΝΩ? Δ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΓΡΑΠΤΟΣ ΤΟΥ 2004. ΟΤΑΝ ΛΑΜΒΑΝΑ ΜΕΡΟΣ ΣΕ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ ΜΕ ΜΟΡΙΑ ΠΑΝΤΑ ΕΒΑΓΑΙΝΑ ΣΧΕΔΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ. ΣΤΟ ΓΡΑΠΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΟΜΩΣ ΣΕ 7.500 ΤΕΪΤΖΗΔΕΣ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΗΜΟΥΝΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ 150!! ΒΛΕΠΕΙΣ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΜΕ ΔΙΟΡΙΣΑΝ ΘΕΛΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΜΗ!
-ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΩ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΓΡΑΦΩ? ΜΟΛΙΣ ΤΑΚΤΟΠΟΙΩ ΤΙΣ ΕΚΡΕΜΟΤΗΤΕΣ ΜΟΥ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ Η ΕΡΓΑΣΙΑ ΜΟΥ ΕΙΑΝΙ ΠΟΛΑΠΛΑΣΙΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ! ΒΛΕΠΕΙΣ Ο ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ ΚΑΝΕΙ ΘΑΥΜΑΤΑ! ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΚΕΙ ΣΜΗΛΕΥΤΙΚΑ!
-ΜΕ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ (ΚΟΜΜΑΤΑ) ΔΕ ΤΑ ΠΑΩ ΚΑΛΑ! ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΛΑΒΟΥΜΕ ΥΠΟΨΙΝ ΟΤΙ ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ! ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΜΠΛΕ! (ΜΟΝΟ ΩΣ ΧΡΩΜΑ).
-ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΗΣ ΦΥΛΑΚΗΣ?
-ΤΟ ΚΑΨΙΜΟ ΤΗΣ ΣΗΜΑΙΑΣ ΠΗΓΑΙΝΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΤΗΡΙΣΕΙΕΣ-ΑΝΑΡΧΟΤΣΟΓΛΑΝΟΥΣ!
-Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΑΙ Ο ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΙΧΑΝ ΕΡΘΕΙ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΤΗ ΣΩΤΗΡΙΑ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ, ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΣΥΝΟΡΩΝ, ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΑΦΗΣΕΙ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ!
ΚΑΙ ΕΔΩ ΕΙΑΝΙ ΤΟ ΘΕΜΑ! ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΙΕΧΟΒΑΔΕΣ ΔΕ ΤΟΥΣ ΑΓΓΙΖΕΙ! ΑΡΑ! ΛΕΣ ΝΑ ΚΑΤΣΟΥΝ ΝΑ ΣΦΑΓΙΑΣΤΟΥΝ ΦΙΛΕ ΙΤΑΛΕ? ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΧΘΡΟ? ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗ ΚΟΠΑΝΗΣΟΥΝ!
-ΓΕΝΙΚΕΥΣΗ?
--ΑΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ! ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ. ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ, ΕΧΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΑΣΠΙΖΟΜΑΣΤΕ! Η ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ?
--ΓΙΑΤΙ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΟΥ, ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΟΛΟΙ, ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΟΥΝΕ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΕ ΤΟ ΑΙΜΑ ΤΟΥΣ! ΟΧΙ ΜΕ ΛΟΓΙΑ ΟΥΤΕ ΜΕ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ! ΜΕ ΟΠΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΕΡΟΠΛΝΑ! ΑΣ ΠΑΝΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΚΥΡΙΓΜΑ ΟΙ ΙΕΧΟΒΑΔΕΣ ΣΤΑ ΦΑΝΤΑΡΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΠΙΝΕΖΑ, ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΠΙΛΟΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΡΕΧΟΥΝ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΚΑΤΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΠΟΔΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΜΑΣ!

-----------------------------ΝΤΡΟΠΗ!----------------------------------


ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2007, 15:35:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πάντως,
για να μην πολυλογώ, όσους ΜτΙ γνωρίζω, και λογαριασμούς έχουν στις τράπεζες, και πόρτες ασφαλείας έχουν στα σπίτια τους, και σπίτια μεγαλύτερα αγοράζουν πουλώντας στην καλύτερη τιμή αυτό που ήδη έχουν, και σπίτι στη θάλασσα έχουν, και σπίτι στο βουνό έχουν, και, και, και, και, .....................

Ο Ιησούς Χριστός μας, ούτε σπίτι δικό του είχε, ούτε λογαριασμό στην τράπεζα είχε, ούτε πόρτα ασφαλείας στο σπίτι που δεν είχε, είχε, .........

Οπότε, αυτά που είπε ο φίλος eidos για τους ΜτΙ, πιθανώς να τα είπε για τους ΜτΙ άλλων πλανητών ή γαλαξιών.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Impious Varmint
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
298 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2007, 19:31:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Impious Varmint  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προσωπικά με καλύπτει πλήρως η απάντηση του Italos.Δεν νομίζω ότι μπορούμε να απαντήσουμε κάτι άλλο στον αγαπητό europaios2,καθώς η προκατάληψη του απέναντι στους Μ.τ.Ι δεν του επιτρέπει να σκεφθεί σφαιρικά και να ζυγίσει τα επιχειρήματα και τις απόψεις του.Οπως είπα και παλαιότερα οι Μ.τ.Ι δεν μου έχουν αφήσει και την καλύτερη των εντυπώσεων αλλά αυτό σε καμία περίπτωση δεν σημαίνει ότι είναι δοσίλογοι,τεμπέληδες,κοπρίτες και πλήθος άλλων κοσμιτικών επιθέτων.Οπως πολύ σωστά είπε ο αγαπητός Dying_Incubus η έλλειψη ψυχραιμίας και ο φανατισμός μπορεί να δώσει μια τελείως διαφορετική διάσταση σε ένα θέμα.Μια διάσταση υπερβολική και ιδιαιτέρως άδικη για τους "κατηγορούμενους".

Impious VarmintΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2007, 23:40:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
eidos
η σφαιρα που θα βρει εσενα η το γιο σου, δεν θα ειναι απο τουφεκι που θα το κραταει Μ.τ.Ι.
γιατι και οι Τουρκοι και οι Αλβανοι και ολοι οι Μ.τ.Ι. σε ολο τον κοσμο, δεν πιανουν τουφεκι!...

Φίλε eidos , εγώ δέχομαι ότι μεταξύ των Χριστιανών Αλβανών υπάρχουν σίγουρα κάποιοι που είναι Μ.τ Ι. Όμως τους Τούρκους τί τους αναφέρεις ; αυτοί είναι Μουσουλμάνοι Αλεβίτες .
Είδες εσύ πουθενά Μουσουλμάνους Μ.τ Ι. ; Μήμως το παρατραβάς λιγάκι ; Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2007, 23:56:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ψηλός
Εγώ πάντως,
για να μην πολυλογώ, όσους ΜτΙ γνωρίζω, και λογαριασμούς έχουν στις τράπεζες, και πόρτες ασφαλείας έχουν στα σπίτια τους, και σπίτια μεγαλύτερα αγοράζουν πουλώντας στην καλύτερη τιμή αυτό που ήδη έχουν, και σπίτι στη θάλασσα έχουν, και σπίτι στο βουνό έχουν, και, και, και, και, .....................

Ο Ιησούς Χριστός μας, ούτε σπίτι δικό του είχε, ούτε λογαριασμό στην τράπεζα είχε, ούτε πόρτα ασφαλείας στο σπίτι που δεν είχε, είχε, .........



Για να κάνω τον συνήγορο του διαβόλου Ψηλέ , έχω μια απορία . Δηλαδή μόνο οι Μ.τ Ι. τα έχουν όλα αυτά ; οι υπόλοιποι Χριστιανοί δεν τα έχουν ; πόυ είναι λοιπόν το κατακριτέο ;
Και για τους αρχιερείς σας τι έχεις να πης ; ακολουθούν τουλάχιστον αυτοί τον δρόμο της ταπεινότητας και της απλής ζωής του Χριστού ;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2007, 01:19:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Ψηλός
Εγώ πάντως,
για να μην πολυλογώ, όσους ΜτΙ γνωρίζω, και λογαριασμούς έχουν στις τράπεζες, και πόρτες ασφαλείας έχουν στα σπίτια τους, και σπίτια μεγαλύτερα αγοράζουν πουλώντας στην καλύτερη τιμή αυτό που ήδη έχουν, και σπίτι στη θάλασσα έχουν, και σπίτι στο βουνό έχουν, και, και, και, και, .....................

Ο Ιησούς Χριστός μας, ούτε σπίτι δικό του είχε, ούτε λογαριασμό στην τράπεζα είχε, ούτε πόρτα ασφαλείας στο σπίτι που δεν είχε, είχε, .........



Για να κάνω τον συνήγορο του διαβόλου Ψηλέ , έχω μια απορία . Δηλαδή μόνο οι Μ.τ Ι. τα έχουν όλα αυτά ; οι υπόλοιποι Χριστιανοί δεν τα έχουν ; πόυ είναι λοιπόν το κατακριτέο ;
Και για τους αρχιερείς σας τι έχεις να πης ; ακολουθούν τουλάχιστον αυτοί τον δρόμο της ταπεινότητας και της απλής ζωής του Χριστού ;


Εγώ απάντησα σε κάποιες αναφορές του φίλου eidos σχετικά με τη ζωή των ΜτΙ. Γι΄ αυτό το λόγ τον ρώτησα που κατοικούν οι ΜτΙ που αυτός ανάφερε.
"Κατακριτέο" είναι οτιδήποτε δεν συνάδει με τη χριστιανική ζωή, απ' όπου κι αν προέρχεται.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

samuel1974
Πλήρες Μέλος

Argentina
1323 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2007, 15:31:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους samuel1974  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@ Impious Varmint

"Η Αγία Γραφή είναι ο Λόγος του Θεού και είναι η αλήθεια"

Ο Λόγος του Θεού είναι ο Ιησούς Χριστός
Ιωάνν. 1.1.
Aρχικά υπήρχε ο Λόγος και ο Λόγος υπήρχε με το Θεό, και Θεός ήταν ο Λόγος.

"Η Αγία Γραφή είναι πιο αξιόπιστη από την παράδοση"

Ο Χριστος όσο περπατούσε στη γη της Παλαιστίνης, δίδασκε και θεράπευε. Και συνεχίζει να διδάσκει και να θεραπεύει και σήμερα όπως τότε. Όποιοι απαρνούνται την παράδοση απαρνούνται τα λόγια του.
Ματθ. 28.20.
Kι από τώρα, εγώ είμαι μαζί σας όλες τις μέρες ως τη συντέλεια του κόσμου

"Το όνομα του Θεού είναι Ιεχωβά"

Ο Θεός είναι πνεύμα και όταν επικαλείσαι το αληθινό και το σωστό όνομα ενός πνευματος, τότε το Πνέυμα είναι κοντά σου.

Τα ονόματα του Θεού είναι πολλά, αλλά το μεγαλύτερο είναι αγάπη, είπε ο απόστολος Παύλος. Το όνομα τού Ιησού ΄΄επικαλούνται΄΄ οι πιστεύοντες, (Πράξεις 22/κβ΄ 16), ΄΄δια τής πίστεως στο δικό του όνομα συγχωρούνται οι αμαρτίες΄΄, (Πράξεις 10/ι΄ 40 - 43) και ΄΄στο όνομα τού Ιησού βαπτίζονται΄΄. (Πράξεις 10/ι΄ 48). Όχι στο όνομα: ΄΄Ιεχωβά΄΄. Επίσης ο απόστολος Παύλος ξεκαθαρίζει αναφερόμενος στο εδάφιο του Ιωήλ, ότι Γιαχβέ ονομάζεται ο πατέρας. προς Ρωμαίους επιστολή, κεφάλαιο 10/ι΄, εδάφιο 13: ΄΄Πας γαρ ος αν επικαλέσηται το όνομα τού Κυρίου σωθήσεται΄΄.΄΄Εδώ ο απόστολος Παύλος, παραθέτει από τον Ιωήλ 2/β΄ 32! Εκεί, στα Εβραϊκά, λέει: ΄΄το όνομα τού Ιεχωβά΄΄!
Το όνομα του Κυρίου είναι: προς Θεσ. Β. 12 Έτσι ώστε να δοξαστεί το όνομα του Kυρίου μας Iησού Xριστού ανάμεσά σας κι εσείς κοντά σ αυτόν, σύμφωνα με τη χάρη του Θεού μας και Kυρίου Iησού Xριστού.


"Ο Χριστός είναι ο Γιος του Θεού και είναι κατώτερός Του"
"Ο Χριστός ήταν το πρώτο δημιούργημα του Θεού"

Δεν θα απαντήσω με εδάφια. Θα σας το πω πολύ παραστατικά μπας και το πιάσετε, το πως αντιλαμβανομαι την θεανθρώπησηση του Θεού. Εγώ είμαι πολύ ανάξιος να ταυτιστω με το Θεό, αλλά για το καλο της κουβέντας, θα το κάνω.

Όποιος δεν πιστεύει ότι ο Ιησούς Χριστός είναι ο Λόγος του Θεού, φυσικό είναι να τον θεωρεί κατώτερό του. Εγώ τώρα καθομαι στον αλήθινό κόσμο και στέλνω στον ηλέκτρονικό κόσμο ένα μηνυμα στο εσοτερικα. Έτσι έστειλε και ο Θεός τον Λόγο του στον δικό μας κόσμο. Όποιος τώρα πει ότι άλλος είμαι εγώ (ο καθισμένος στην πολυθρόνα) και άλλος είναι αυτός που γράφει, ή άμα πει ότι τα γραφόμενα μου είναι κάτι άλλο απο εμένα τον ίδιο (μιλάω για την προσωπικότητα μου), τότε αυτός προσπαθεί να με χωρίσει απο το λόγο μου, δηλάδη να με βγάλει σχιζοφρενή. Όποιος λοιπόν λέει ότι ο λόγος μου είναι κατώτερος απο εμένα, τότε θα του πω: Μα είμαι ο ίδιος, αυτός που γράφει, είμαι εγώ και αυτά που γραφω είμαι ο ένας και ο αυτός και εκφράζουνε ΕΜΕΝΑ, τι θα πει κατώτερος και ανώτερος;;;;

Εάν προσπαθήσει κάποιος να μου πει, ότι αυτά που γράφω είναι δημιούργημα μου, τότε θα του πω ότι, μπορεί μεν να δημιούργησα ένα νικ για να γίνω μέλος στο φόρουμ (ανθρώπινη φύση), αλλά ΑΥΤΑ που γράφω δεν είναι δημιούργημα μου, γιατί είναι η ίδια μου η σκέψη, η ίδια μου η λογική, είναι η προσωπικότητα μου.

Αναλογιστείτε όλοι σας αυτό το παράδειγμα βάζωντας τον εαυτό σας στη θέση αυτουνού που στέλνει το λόγο του σε έναν αλλον κόσμο και μετά σκεφτείτε, τι πάτε να κάνετε; Σε τι θεό πιστευετε; Και ποιά θρησκεία είναι η αλήθινή. Όσο μπορεί κάποιος να πει σε εσάς ότι ο λόγος σας στο φόρουμ είναι κάτι διαφορετικό απο εσάς τους ίδιους, τόσο μπορείτε να χωρίσετε τον Γιό (Ιησού Χριστό) απο τον Πατέρα.

Το ότι κανείς δεν είδε τον Πατέρα, νομίζω το καταλαβαίνετε.

"Ο Χριστός πέθανε πάνω σε ένα ξύλο, όχι σε σταυρό"

Το πως εκτελούσανε οι Ρωμαίοι είναι νομίζω γνωστό.

Για τα υπόλοιπα 8έματα θα ξαναγράψω όταν βρω χρόνο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2007, 16:03:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εάν προσπαθήσει κάποιος να μου πει, ότι αυτά που γράφω είναι δημιούργημα μου, τότε θα του πω ότι, μπορεί μεν να δημιούργησα ένα νικ για να γίνω μέλος στο φόρουμ (ανθρώπινη φύση), αλλά ΑΥΤΑ που γράφω δεν είναι δημιούργημα μου, γιατί είναι η ίδια μου η σκέψη, η ίδια μου η λογική, είναι η προσωπικότητα μου.

Αγαπητέ samuel1974, κι η σκέψη μας κι η λογική μας κι η προσωπικότητα μας είναι δικά μας δημιουργήματα...
Εμείς τα διαμορφώνουμε, εμείς τα ορίζουμε, εμείς τα καταρρίπτουμε ενίοτε ή αγκιστρωνόμαστε απ' αυτά και μέσω αυτών κινούμαστε στην καθημερινότητα μας.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
samuel1974
Πλήρες Μέλος

Argentina
1323 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2007, 18:41:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους samuel1974  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@ Dying Incubus

Εάν εσύ θεωρείς ότι η κάθε σου σκέψη, που καμια φορα εκφράζει και συναίσθημα, είναι δημιούργημα και δεν γεννιέται αβίαστα μέσα από την ψυχή σου, τότε δεν είσαι άνθρωπος, αλλα ο Terminator T-1000.

Κατάλαβες ποιον λέω, εκείνον που ήτανε σαν υδράργυρος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Impious Varmint
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
298 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2007, 21:06:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Impious Varmint  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
"Κατακριτέο" είναι οτιδήποτε δεν συνάδει με τη χριστιανική ζωή, απ' όπου κι αν προέρχεται.

Δυο ερωτήσεις επ'αυτού αγαπητέ Ψηλέ:
1ον)Τι είναι η χριστιανική ζωή,δηλ. σε ποιες "αρετές" στηρίζεται?
2ον)Ποιος εφαρμόζει αυτή την χριστιανική ζωή?

Οπως πολύ σωστά τόνισε ο αγαπητός Sesostris οι Χριστιανοί,ή καλύτερα οι σημερινοί Χριστιανοί είναι πρότυπα σωστής ζωής?

Impious VarmintΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2007, 01:35:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
"Κατακριτέο" είναι οτιδήποτε δεν συνάδει με τη χριστιανική ζωή, απ' όπου κι αν προέρχεται.

Δυο ερωτήσεις επ'αυτού αγαπητέ Ψηλέ:
1ον)Τι είναι η χριστιανική ζωή,δηλ. σε ποιες "αρετές" στηρίζεται?
2ον)Ποιος εφαρμόζει αυτή την χριστιανική ζωή?

Οπως πολύ σωστά τόνισε ο αγαπητός Sesostris οι Χριστιανοί,ή καλύτερα οι σημερινοί Χριστιανοί είναι πρότυπα σωστής ζωής?

Impious Varmint



Χριστιανική ζωή είναι να επιστρέψουμε στην απλότητα. Να γίνουμε παιδιά, τα παιδιά του Πατρός μας.
Ορίστε κάτι που μου αρέσει πάρα πολύ και δίνει το στίγμα του Χριστιανού:

“Α΄ ΚΟΡΙΝΘΙΟΥΣ κεφ. ΙΓ΄

1 ΕΑΝ ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων, αγάπην δε μη έχω, γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. 2 και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν, και εάν έχω πάσαν την πίστιν, ωστε όρη μεθιστάνειν, αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμι. 3 και εάν ψωμίσω πάντα τα υπάρχοντά μου, και εάν παραδώ το σώμά μου ίνα καυθήσωμαι, αγάπην δε μη έχω, ουδέν ωφελούμαι. 4 Η αγάπη μακροθυμεί, χρηστεύεται, η αγάπη ου ζηλοί, η αγάπη ου περπερεύεται, ου φυσιούται, 5 ουκ ασχημονεί, ου ζητεί τα εαυτής, ου παροξύνεται, ου λογίζεται το κακόν, 6 ου χαίρει επί τη αδικία, συγχαίρει δε τη αληθεία• 7 πάντα στέγει, πάντα πιστεύει, πάντα ελπίζει, πάντα υπομένει. 8 η αγάπη ουδέποτε εκπίπτει. είτε δε προφητείαι, καταργηθήσονται• είτε γλώσσαι, παύσονται• είτε γνώσις, καταργηθήσεται.”

Υπάρχουν πολλά άτομα που εφαρμόζουν τη Χριστιανική ζωή, δεν ξέρω όμως ποιος είναι ο απόλυτος βαθμός εφαρμογής της και δεν γνωρίζω την ιδιωτική ζωή των ατόμων αυτών. Κάποια παραδείγματα ατόμων μόνο γνωρίζω.

Το να ζεις ως Χριστιανός, ναι, είναι πρότυπο «σωστής» ζωής. Είναι το μοναδικό πρότυπο, από όσο μπορώ να το συγκρίνω με «άλλα πρότυπα», που θα σε οδηγήσει στην αλήθεια και στη ζωή.
Το αν πετυχαίνει ένας άνθρωπος σήμερα να ζει ως Χριστιανός, είναι άλλο θέμα και είναι το ζητούμενο για όποιον αποφασίζει συνειδητά να κάνει τον αγώνα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2007, 04:42:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα! Λοιπόν:
Ψηλέ:
quote:
Το να ζεις ως Χριστιανός, ναι, είναι πρότυπο «σωστής» ζωής. Είναι το μοναδικό πρότυπο, από όσο μπορώ να το συγκρίνω με «άλλα πρότυπα», που θα σε οδηγήσει στην αλήθεια και στη ζωή.
Το αν πετυχαίνει ένας άνθρωπος σήμερα να ζει ως Χριστιανός, είναι άλλο θέμα και είναι το ζητούμενο για όποιον αποφασίζει συνειδητά να κάνει τον αγώνα.

Ωραίο αυτό που είπες και θα μπορούσε να είναι από μόνο του θέμα. Το μόνο που με χαλάει είναι το "ως" στην αρχή, γιατί μου θυμίζει το Φαρισαίο που προσευχόταν με το κεφάλι προς τα πάνω... Ομως αυτά που λες προς τον eidos, δείχνουν ότι δεν διάβασες ή ότι δεν ήθελες να καταλάβεις τι είπε.Και είπε μια αλήθεια.
Δεν θα βρεις Μ.τ.Ι στη φυλακή, γιατί δεν εγκληματούν. Δεν θα βιάσουν ποτέ.Δεν θα κλέψουν ποτέ.Μάλλον δεν θα απατήσουν ποτέ.Με στεναχωρεί ότι αντί να το επιδοκιμάσεις αυτό προσπαθείς να τους επικρίνεις ψάχνοντας να βρεις ατέλειες, επειδή στη σημερινή κοινωνία οι αυτοαποκαλούμενοι Χ.Ορθ. (οχι όλοι,μην ομαδοποιούμε) τα κάνουν κατά βούληση.Μου θυμίζει ματς ΑΕΚ-ΠΑΟ...

Impious συμφωνώ σε όλα όσα λες, απλά θεωρώ ότι ο Ευρωπαίος μπορεί πολύ καλά να καταλάβει,δεν είναι χαζός.Το θέμα είναι τι θέλει ο ίδιος.
Sesostris φυσικά και δεν υπάρχουν Μτ.Ι Μουσουλμάνοι,γιατί απλά είναι ξεχωριστή θρησκεία (ή αίρεση αν προτιμάτε...)Και ναι,υπάρχουν και Τούρκοι,και Ρώσοι,και Ισπανοί,και Αμερικανοί,και Νιγηριανοί κτλ Μτ.Ι. Για τους δυσπιστους να πω ότι έχω γνωρίσει Νιγηριανούς, κ κάποιως άλλων εθνικοτήτων.
Σαμουήλ το παράδειγμα που έθεσες, αποδεικνύει ότι όλοι και όλα είναι Λόγος του θεού, κατώς ουσιαστικά είμαστε αυτό που είπες ότι είναι και ο Χριστός, άρα είμαστε όλοι ο Θεός; Η έχω άδικο;

Ευρωπαίε...

quote:
ΑΠΟ ΚΕΚΤΗΜΕΝΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΕΓΡΑΨΑ ΠΑΓΚΑΛΟΣ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΠΛΑΣΤΗΡΑΣ! ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΩΡΑ?


Ο ένας ήταν δικτάτορας, ο άλλος κατά του δικτάτορα.Εσύ ποιον είχες στο μυαλό σου;;;;
quote:
Ο ΕΞΑΔΕΡΦΟ ΣΟΥ ΟΙΚΟΔΟΜΟΣ!, ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΕΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥ ΚΑΤΣΕ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ! ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΑΕΙ ΜΕ ΤΗ ΣΥΖΗΓΟ ΚΑΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΤΣΕΠΗ?????? ΚΑΤΙ ΔΕ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ! ΚΑΠΙΟΥΝΟΥ Η ΜΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ! ΠΟΤΕ ΠΡΟΛΑΒΕ Ο "ΑΛΛΟΣ" ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΝΑ ΜΑΖΕΨΕΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΕΣ...ΝΑ ΝΟΙΚΙΑΣΕΙ ΣΠΙΤΙ...ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΣΠΟΥΔΕΣ.....ΝΑ...ΝΑ....ΝΑ...... ΤΙ ΝΑ ΠΩ! ΔΕ ΣΧΟΛΙΑΖΩ ΑΛΛΟ!

Είναι 22 χρονών.Δουλεύει οικοδομή, και μαζεύει λεφτά.Και γω λεφτά για μεταπτυχιακό μαζεύω,που το περίεργο;ΟΧΙ,δεν τον λαδώνουν οι Μ.τ.Ι.Ελεος,δεν σχολιάζω άλλο...


quote:
ΟΙ ΙΕΧΟΒΑΔΕΣ ΔΕ ΘΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΣΑΝ ΑΝ ΠΑΙΡΝΑΝ ΤΟ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΑ ΥΠΟΤΙΜΙΤΙΚΑ ΕΑΝ ΔΙΝΑΝ ΑΙΜΑ ΣΤΟ ΣΥΝΑΘΡΩΠΟ ΤΟΥΣ

Εγώ θεωρώ τιμή τους που δεν κρατάνε όπλο(πριν κάποια χρόνια πήγαιναν φυλακή για αυτό, ο θείος μου ήταν με τον...Κατσούλα!)και δέχονται να τους θεωρεί η δημοκρατική μας κοινωνία άνανδρους, επειδή αρνούνται να σκοτώσουν συνάνθρωπο,και σέβομαι διαφωνώντας το δικαίωμα τους να πεθαίνουν χωρίς να κάνουν μετάγγιση αίματος.Γιατί αυτό Ευρωπαίε μάλλον δεν το σκέφτηκες:Πεθαίνουν αρνούμενοι να κάνουν μετάγγιση οι μαιμούδες...Οι κοπρίτες,οι κότες που σε πόλεμο παίρνουν αεροπλάνα...

quote:
ΛΕΣ ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΙΑΝΕ ΟΠΛΟ! ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΘΑ ΗΤΑΝ, ΣΥΜΦΩΝΩ,...ΠΕΙΣΕ ΟΜΩΣ ΠΡΩΤΑ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΚΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΘΑ ΣΕ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΣΩ ΠΡΩΤΟΣ!


Οχι φίλε μου,εγώ πρώτος πρέπει να "κατεβάσω το όπλο", και να δωσω το παράδειγμα και να δείξω ότι δεν έχω τίποτα να χωρίσω.Και να υποστώ τις συνέπειες.Γιατί έτσι λέγομαι άνδρας.Και αν δεν υπήρχαν άνδρες αστυνομικοί το 74, ακόμα...χούντα θα είχαμε.
quote:
ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΗΣ ΦΥΛΑΚΗΣ?


Για τον ίδιο λόγο που πρέπει να σε νοιάζει αν ο διπλανός σου-ο γείτονας σου-ο Τούρκος-ο Αλβανός-ο Κογκολέζος κρατάει όπλο.Γιατί πρέπει να σε ΝΟΙΑΖΕΙ ο διπλανός σου. Να τον θεωρείς αδελφό σου. Είναι δίγο δύσκολο αυτό που λέω.Μόνο αν δεν σε νοιάζει μόνο ο εαυτός σου γίνεται αυτό.Και μόνο έτσι θα σταματούσαν οι πόλεμοι.Είναι δύσκολο να το καταλάβεις, και δεν το λέω υποτιμητικα.
quote:
ΤΟ ΚΑΨΙΜΟ ΤΗΣ ΣΗΜΑΙΑΣ ΠΗΓΑΙΝΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΤΗΡΙΣΕΙΕΣ-ΑΝΑΡΧΟΤΣΟΓΛΑΝΟΥΣ!

Η παραπάνω φράση λέγεται προπαγανδισμός, που είμαι σίγουρος ότι δεν τον κάνει επίτηδες.Εξηγούμαι:
Οι αντηρησσίες Συνειδήσεως είναι αυτοί που δεν πιάνουν όπλο,όχι αυτοί που καίνε σημαίες.
Οι αναρχικοί είναι αυτοί που πιστεύουν σε μια "πολιτεία" χωρίς εξουσία, έχουν πολλές παραλλαγές,συνήθως ο καθένας την δικιά του, και δεν είναι αυτοί που καίνε σημαίες.
Αυτοί που καίνε σημαίες, ναι ίσως να ναι και τσόγλανοι, ίσως να ναι και βαλτοί, σίγουρα πάντως δεν έχουν συνείδηση ούτε και ιδεολογίες όπως οι παραπάνω κατηγορίες.Αρα μάλλον η τοποθέτηση σου ήταν άτοπη.

quote:
Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΑΙ Ο ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΙΧΑΝ ΕΡΘΕΙ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΤΗ ΣΩΤΗΡΙΑ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ, ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΣΥΝΟΡΩΝ, ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΑΦΗΣΕΙ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ!


Ο Χριστός κύρηττε ότι όλοι είμαστε αδέρφια, και το κήρυγμα του καταργεί τα σύνορα, αφού εκφράζει την αγάπη μεταξύ όλων και δεν μας διαχωρίζει σε λαούς.Συγνώμη αν ταρακουνήσω μερικούς, αλλά δεν είναι οι έλληνες οι εκλεκτοί του Θεού. Είναι οι ΑΝΘΡΩΠΟΙ πάνω στα άλλα είδη.Τα σύνορα εκφράζουν την αναπηρία μας να εμπιστευτούμε.Ας μην μπλέκουμε το Θεό στα καταντηλίκια μας.

quote:
ΚΑΙ ΕΔΩ ΕΙΑΝΙ ΤΟ ΘΕΜΑ! ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΙΕΧΟΒΑΔΕΣ ΔΕ ΤΟΥΣ ΑΓΓΙΖΕΙ! ΑΡΑ! ΛΕΣ ΝΑ ΚΑΤΣΟΥΝ ΝΑ ΣΦΑΓΙΑΣΤΟΥΝ ΦΙΛΕ ΙΤΑΛΕ? ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΧΘΡΟ? ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗ ΚΟΠΑΝΗΣΟΥΝ!
-ΓΕΝΙΚΕΥΣΗ?
--ΑΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ! ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ. ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ, ΕΧΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΑΣΠΙΖΟΜΑΣΤΕ! Η ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ?
--ΓΙΑΤΙ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΟΥ, ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΟΛΟΙ, ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΟΥΝΕ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΕ ΤΟ ΑΙΜΑ ΤΟΥΣ! ΟΧΙ ΜΕ ΛΟΓΙΑ ΟΥΤΕ ΜΕ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ! ΜΕ ΟΠΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΕΡΟΠΛΝΑ!

Στ'άρματα μωρέ!
Ευρωπαίε έχω να σου κάνω μια ενημέρωση:Οι Μ.τ.Ι δεν έχουν Λίαρ τζετ!
Γιατί σε πόλεμο όπως ξέρεις(;) δεν βολτάρουν αεροπλάνα!(πολιτικά...πολεμικά με το κιλό..)Μάλλον τους μπέρδεψες με τον Βενιζέλο κτλ, που φυγαδεύτηκαν ως προσωπικότητες..εσένα και μένα τους κακομοίρηδες γραμμένους μας έχουνε.Αρα να φίλε μου, σαν τα σφαχτάρια θα πεθάνουνε.Και εδώ που τα λέμε αν φτάσουνε στην πόρτα, δεν πα να κρατάμε και ούζι,όλοι θα πεθάνουμε...
Και άλλη μια ενημέρωση:Δεν έχουμε πόλεμο!Αρα δεν υπερασπίζεται κανείς την πατρίδα όπως λες.Οι περισσότεροι το βλέπουν ως αγγαρεία, ή καλή ευκαιρία να "γαργαλήσουν" καμιά Βορειοελλαδίτισσα...Και δεν χύνουν ακριβώς αίμα...
Και ο λαός των τούρκων που χει οικογένειες,δεν θέλει να σου κάνει ντου από παντού.Οπως δεν θέλω και γω, και μάλλον(;) και συ...
Αυτοι που θέλουν πόλεμο το ΞΑΝΑΛΕΩ θα συμμετέχουν νοερά από τον καναπέ, πίνοντας το τσάι τους, και γελώντας με το πόσο χαλβάδες θα μαστε όλοι εμείς που θα πεθαίνουμε για να ζεσταίνουν αυτοί τις τσέπες τους και τα τροφαντά κ@λαράκια τους.Κι αυτή η διαπίστωση είναι τόσο εύκολη κι όμως τόσο δύσκολη για την ανθρωπότητα...

quote:
ΑΣ ΠΑΝΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΚΥΡΙΓΜΑ ΟΙ ΙΕΧΟΒΑΔΕΣ ΣΤΑ ΦΑΝΤΑΡΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΠΙΝΕΖΑ, ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΠΙΛΟΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΡΕΧΟΥΝ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΚΑΤΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΠΟΔΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΜΑΣ!

-----------------------------ΝΤΡΟΠΗ!----------------------------------


[/size=1]
Τα περισσότερα φανταράκια που αναφέρεις (αυτά που ρίχνουν αεροπλάνα που παραβιάζουν τα σύνορα,όχι της πινέζας.),σκοτώτουν και το χαίρονται, όπως και κάτι τέτοια τούρκοι πρωτοπαλίκαρα.Και στους δύο ΝΤΡΟΠΗ λοιπόν ευρωπαίε.This is reality.Δεν είναι call of duty στο pc, ούτε Περλ Χάρμπορ στο σινεμά.Και στις δύο περιπτώσεις είναι άνθρωποι με οικογένειες...
Και δεν νομίζω οι Μ.τ.Ι να φταίνε και γι'αυτό...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2007, 10:23:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
@ Dying Incubus

Εάν εσύ θεωρείς ότι η κάθε σου σκέψη, που καμια φορα εκφράζει και συναίσθημα, είναι δημιούργημα και δεν γεννιέται αβίαστα μέσα από την ψυχή σου, τότε δεν είσαι άνθρωπος, αλλα ο Terminator T-1000.

Κατάλαβες ποιον λέω, εκείνον που ήτανε σαν υδράργυρος.


Μα, αγαπητέ μου, και σ' αυτήν την περίπτωση η γέννηση εκφράζει μια δημιουργία...

Τον θυμάμαι τον τυπά!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2007, 12:35:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Italos
Δεν θα βρεις Μ.τ.Ι στη φυλακή, γιατί δεν εγκληματούν. Δεν θα βιάσουν ποτέ.Δεν θα κλέψουν ποτέ.Μάλλον δεν θα απατήσουν ποτέ.

Σωστά φίλε Itale , όπως και δισεκατομμύρια άλλοι Άθεοι , Άθρησκοι , Ινδουιστές , Χριστιανοί , Ιουδαίοι , Μουσουλμάνοι κλπ έντιμοι άνθρωποι . αυτό όμως δεν είναι θέμα θρησκείας αλλά παιδείας . Εκτός τούτου στο ότι δεν υπάρχουν Μ.τ.Ι . στη φυλακή συμβάλλει αποφασιστικά το ότι αν υποπέσουν σε τέτοια παραπτώματα , και υπάρχουν τέτοιες περιπτώσεις , απλούστατα αποβάλλονται και διαγράφονται από Μ.τ.Ι .
quote:
Italos
Και ναι, υπάρχουν και Τούρκοι

Ασφαλώς θα εννοής Τούρκοι υπήκοοι . Δε μου λές σε παρακαλώ σε πόσες εκατοντάδες τους υπολογίζεις μέσα στα 80 εκατομμύρια των Τούρκων Μουσουλμάνων ;
quote:
Italos
Εγώ θεωρώ τιμή τους που δεν κρατάνε όπλο(πριν κάποια χρόνια πήγαιναν φυλακή για αυτό, ο θείος μου ήταν με τον...Κατσούλα!

Το να είσαι ειρηνιστής και να μην θέλεις να σκοτώσης τον συνάνθρωπό σου για να του πάρης τη γή και να του καταλύσης τις ελευθερίες του είναι σωστό και αξιέπαινο . Το να σου έλθει όμως ο άλλος οπλισμένος σαν αστακός να σε κατακτήση και συ να προσεύχεσαι είναι….. ας μη πω τι και μου το διαγράψουν οι συντονιστές . Κάτι τέτοια μυαλά κουβαλούσαν και οι καλόγεροι στο Βυζάντιο , όταν ο Μωάμεθ ο Β’ ο Πολιορκητής πολιορκούσε την Πόλη .
Για σκέψου λιγάκι τι θα συνέβαινε αν και οι 300 του Λεωνίδα ή η κλεφτουριά του 21 είχαν τα μυαλά τα δικά σας ;
Και κάτι άλλο σαν συνειδητός ειρηνιστής στα νιάτα μου , που συμμετείχα σε πορείες για την ειρήνη και τον αφοπλισμό , και είχα φάει το ξύλο της αρκούδας , δεν είδα πουθενά κανένα Μ.τ.Ι . να αγωνίζεται μαζί μου για να καταργηθούν οι εξοπλισμοί , ώστε να μη χρειάζεται να πολεμάμε , για τον απλούστατο λόγο του ότι δεν συμμετέχουν σε ειρηνιστικές οργανώσεις .
quote:
Italos
Οχι φίλε μου,εγώ πρώτος πρέπει να "κατεβάσω το όπλο", και να δωσω το παράδειγμα και να δείξω ότι δεν έχω τίποτα να χωρίσω. Και να υποστώ τις συνέπειες. Γιατί έτσι λέγομαι άνδρας. Και αν δεν υπήρχαν άνδρες αστυνομικοί το 74, ακόμα...χούντα θα είχαμε.

Έχω μια απορία , όταν τα έγραφες αυτά φίλε Itale ήσουνα νηφάλιος , ή είχες πιει κανένα ποτηράκι παραπάνω και σε πείραξε ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 14 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2177734
Maintained by Digital Alchemy