ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Μια περίεργη ιστορία!!
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
PeterPunk13
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2007, 18:47:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PeterPunk13
Ξέρω ότι αυτό θα μπορούσα να το ποστάρω σε ένα από τα ήδη υπάρχοντα topics αλλα υπάρχει ειδικός λόγος που φτιάχνω καινούργιο θέμα.Θα παρακαλούσα τους moderators να το αφήσουν ανοιχτό για 4-5 μέρες.Τον λόγο θα τον εξηγήσω μετά τα σχόλια σας.

Λοιπόν πριν τέσσερα χρονια εγώ και αλλα τέσσερα παιδιά κατευθυνόμασταν προς την Βέροια.Είχαμε σκοπό να περάσουμε ένα 5ήμερο εκεί μιας και μόλις είχαμε τελειώσει το λύκειο και επειδή εκείνη την χρονια για κάποιους λόγους δεν πήγαμε 5ήμερη με το σχoλειο είπαμε να την κάνουμε μονοι μας.Ένα από τα παιδιά ήταν πωρωμένο πάντα με το μεταφυσικό.Γενικά του άρεσε να ψάχνει "περίεργες" ιστορίες και συχνά μας έλεγε για περίεργα περιστατικά που του είχαν συμβεί.

Στον δρόμο προς την Βέροια συναντήσαμε μια κοπέλα που έκανε "οτοστοπ".Αν και οι περισσότεροι δεν την ήθελαν εγώ επέμενα και τελικά την πήραμε.Επέμεινα για δυο λόγους.Καταρχήν η κοπέλα ήταν πολύ όμορφη και πίστευα ότι θα μας ομόρφαινε το ταξίδι και ,το κυριότερο, επειδή αυτή η κοπέλα μου θύμιζε κάτι φυσιογνωμικά και ήθελα να της κάνω ερωτήσεις μπας και είχαμε γνωριστεί κάπου.

Κάποια στιγμή αποφασίσαμε να κάνουμε στάση σε ένα μαγαζί να ξεκουραστούμε λίγο και να φάμε και τίποτα.Η κοπέλα μέχρι εκείνη την στιγμή ήταν μαζεμένη.Παρατήρησα ότι με κοίταζε και αυτή λίγο περίεργα αλλα πίστευα ότι ίσως απλά να της αρέσω.

Εκεί που τρώγαμε για μια στιγμή εγώ σηκώθηκα και πήγα τουαλέτα.Αφού έκανα κανονικά την ανάγκη μου με το που ανοίγω την πόρτα να βγω από την τουαλέτα είδα τον φίλο μου που σας είπα πριν ότι είναι ψαγμένος με το μεταφυσικό.Φαινόταν αρκετά ενθουσιασμένος και μου είπε ότι κάτι περίεργο συμβαίνει με την κοπέλα.Πριν προλάβει πάντως να μου εξηγήσει τι εννοούσε μας φώναξε να φύγουμε η υπόλοιπη παρέα.

Καθώς πλησιάζαμε πλέον στην Βέροια συναντήσαμε ένα ξενοδοχείο,η κάτι τέτοιο τέλος πάντων.Ονομάζεται Χρυσαφένιο Φεγγάρι η κάπως έτσι.Η κοπέλα μας είπε ότι αυτός που έχει το μαγαζί ήταν θείος της και ότι θα μπορούσαμε να μείνουμε εκεί μαζί της.Συμφωνήσαμε να μείνουμε για 2-3 μέρες και μετά θα πηγαίναμε Βέροια για να κάτσουμε άλλο τόσο(είχαμε ειδοποιήσει τους γονείς για την παράταση του ταξιδιού μας).Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι αν και ο ιδιοκτητης του ξενοδοχείου ήταν θείος της δεν έδειξε ιδιαίτερο ενθουσιασμό που είδε την ανιψια του.Για την ακρίβεια μας αντιμετώπισε σαν κανονικούς πελάτες αναγκάζοντας μας να πληρώσουμε κανονικά.Αφού πήραμε τρία δωμάτια(όσα είχε όλο το ξενοδοχείο(!),ήταν εντελώς άδειο) η κοπέλα όπως ήταν λογικό εμενα μονη της.

Κατά της διάρκεια της νύχτας εγώ και οι άλλοι δυο που ήταν στο δωμάτιο ακούγαμε διπλα την κοπέλα να φωνάζει (σαν να κάνει sex),υποπτευθήκαμε ότι κάποιος από τους δυο του αλλου δωματίου θα πέρναγε καλά μαζί της για αυτό και δεν τρέξαμε καν να δούμε τι συνέβη.

Το επόμενο πρωί συναντηθήκαμε και οι πέντε και οι άλλοι δυο ορκίζονταν ότι δεν έκαναν τίποτα με την κοπέλα.Μάλιστα ο ένας έδινε άλλοθι στον άλλο.Παρόλα αυτά δεν το θεωρήσαμε περίεργο,μάλιστα εγώ ο έξυπνος(καλός μαλάκας ήμουν) βρήκα και την απάντηση στο μυστήριο.Θεώρησα ότι η κοπέλα φώναζε επίτηδες για να μας ψαρώσει και έτσι οι οποιες απορίες των υπολοιπων σβήστηκαν.

Την υπόλοιπη μέρα την περάσαμε μονοι μας αφού η κοπέλα θα βοηθούσε τον θείο της.Όταν μαζευτήκαμε το βραδυ η κοπέλα πρότεινε να παίξουμε ένα παιχνίδι.Ξεκινήσαμε στην αρχή με το θάρρος η αλήθεια.Το παιχνίδι παιζόταν κανονικά μέχρι που έφτασε η ώρα του "μεταφυσικού" φίλου μου να θέσει το ερώτημα στην κοπέλα θάρρος η αλήθεια.Η κοπέλα απάντησε αλήθεια.Η ερώτηση του φίλου μου ήταν "ποτε πέθανες?".Έχοντας πιει αρκετά μόλις ακούσαμε την ερώτηση εγώ και οι υπόλοιποι λυθήκαμε στα γέλια αφού θεωρήσαμε ότι ήταν αστείο.Δεν θυμάμαι πως ακριβώς αντέδρασε η κοπέλα,αλλα θυμάμαι ένα αμήχανο γελάκι.

Η κοπέλα ζήτησε να παίξουμε ένα άλλο παιχνίδι.Συμφωνήσαμε όλοι εκτος από τον "μεταφυσικό"(τον αποκαλώ έτσι γιατί έτσι τον φωνάζαμε k' όλας).Τελικά ξεκινήσαμε να παίζουμε χωρίς αυτόν.Θα καθόμασταν όλοι γύρω από έναν πινακα με γράμματα της αλφαβήτας και αριθμούς από το 0 έως το 9.Θα προσπαθούσαμε να καλέσουμε το πνεύμα μιας κοπέλας.Το όνομα της ήταν Μαρίνα.Περίεργος αν και μέχρι εκείνη την στιγμή ήμασταν σε εύθυμη κατάσταση σοβαρέψαμε όλοι με σκοπό να έρθει το πνεύμα της κοπέλας.

Εκείνη την στιγμή ένιωθα σίγουρος ότι το πνεύμα θα ερχόταν.Ήμουν βέβαιος ότι θα υπήρχε ανταπόκριση.Η πένα άρχισε να κουνιέται και να σχηματίζει άσχετες λέξεις.Θυμάμαι ότι ξεκίνησε με ένα "ευχαριστώ".Την ρωτάγαμε περίεργα πράγματα,τα πιο πολλά δεν τα θυμάμαι.Θυμάμαι πάντως ότι η κοπέλα που είχαμε βρει στο ταξίδι καθόταν αμίλητη.Την ρωτήσαμε τι ήταν.Μας απάντησε ότι πλέον είναι φίλη μας.Την ρωτήσαμε αν γνωρίζει πράγματα για εμάς.Απάντησε ότι ξέρει ότι έχουμε περάσει αρκετά(είναι αλήθεια) και είπε ότι εγώ θα ζούσα μέχρι τα 22(26 Σεπτεμβρίου γίνομαι 22) μου.

Ο φίλος μου που έμεινε έξω από το παιχνίδι φώναζε δυνατά.Δεν μπορούσα να καταλάβω ακριβώς τι έλεγε αλλα κατάλαβα ότι ήθελε να μας πει ότι παίζει με τα μυαλά μας και να μην της δίνουμε σημασία.Ξαφνικά τα φώτα έσβησαν και ακούσαμε τα τζαμια να σπάνε.

Φοβήθηκα ότι κάποιος πήδηξε από το παράθυρο.Μόλις ξανά άναψαν τα φώτα η κοπέλα έλειπε.Από της φωνές ξύπνησε και ο ιδιοκτητης του ξενοδοχείου.Ανοιξε την πόρτα και μας φώναξε "Τι κάνετε ρε αλήτες?"Εμείς του εξηγήσαμε τι συνέβη.Αυτός μας ρωτήσε για ποια κοπέλα μιλάμε και θεώρησε ότι σκαρφιστήκαμε όλη την ιστορία για να μην πληρώσουμε το σπασμένο παράθυρο.

Δεν τον ρωτήσαμε τίποτα άλλο.Πληρώσαμε,ζητήσαμε συγγνώμη και φύγαμε.Αργότερα σκέφτηκα ότι ίσως έπρεπε να τον ρωτήσουμε αν είχε ανιψια Μαρίνα που πέθανε.Ίσως καλύτερα που δεν ρώτησα.

Αυτή ήταν η ιστορία.Είναι πέρα για πέρα αληθινή.Δεν θα πω αυτά τα κλασσικά μην ασχοληθείτε με την επίκληση.Σκοπεύω να το επαναλάβω σύντομα αλλα δεν ξέρω ακριβώς τον τρόπο.Δεν μου φάνηκε ιδιαιτερα επικίνδυνο.

aspirin
Μέλος 1ης Βαθμίδας


119 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2007, 20:39:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aspirin
Φίλε άσε ήσυχα τα πνεύματα και πιάσε τα οινοπνεύματα. Επίσης δε θα πεθάνεις τότε που σου είπε γιατί απλά το τέλος μας το ξέρει μόνο ο Θεός. Αυτός τα κανονίζει όλα. Οπότε πήγαινε στην εκκλησία, κάνε μια προσευχή και ξέχνα τα όλα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PeterPunk13
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2007, 10:19:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PeterPunk13
Καλά εννοείτε και δεν πιστεύω ότι θα πεθάνω...Αλλα είναι αλήθεια ότι με έχει επηρεάσει αρκετά.Τον τελευταίο καιρό μάλιστα μου έχουν συμβεί αρκετά "επικίνδυνα" πράγματα που με βάζουν σε σκέψεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
SoSaT
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
106 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2007, 21:37:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SoSaT
Φίλε PeterPink13 o κολλητός σου ο μεταφυσικός τί εξήγηση σου έδωσε για όλα αυτά? Και όταν λές ότι ο ξενοδόχος σας αντιμετώπισε σαν κανονικούς πελάτες τί εννοείς? Ότι δεν έβλεπε τη κοπέλα που ήταν ανιψιά του ενώ εσείς τη βλέπατε? Το ενδεχόμενο η κοπέλα να είχε πει ψέμματα για θείο ξενοδόχο είναι τόσο απίθανο? Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Oro-Verum
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2007, 11:42:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oro-Verum
quote:

Φίλε άσε ήσυχα τα πνεύματα και πιάσε τα οινοπνεύματα. Επίσης δε θα πεθάνεις τότε που σου είπε γιατί απλά το τέλος μας το ξέρει μόνο ο Θεός. Αυτός τα κανονίζει όλα. Οπότε πήγαινε στην εκκλησία, κάνε μια προσευχή και ξέχνα τα όλα.

Φίλε ασπιρίνη , δεν μπορώ να καταλάβω το προκλητικά ειρωνικό σου ύφος.
Αν δεν έχεις καταλάβει,το site και μαζί και το forum του ασχολούντε
με τέτοιου είδους φαινόμενα, αν δεν σε ενδιαφέρουν τα θέματα που αναπτύσοντε εδώ απο τα παιδια , τότε μάλλον είσαι σε λάθος μέρος .
Ο θεός που πιστέυεις , διδάσκει την είρωνία? .
Δυστυχώς φίλε μου , απο την απάντησή σου φαίνετε το πόσο έχεις παρεξηγήσει τα πράγματα .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PeterPunk13
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2007, 17:51:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PeterPunk13
Guys μην επιτίθεστε στον aspirin.Η ιστορία που έγραψα είναι ψεύτικη.Την έγραψα για να σας δείξω ότι είναι πολύ εύκολο ο καθένας να γράψει ότι θέλει χωρίς να τον ελέγχει κανεις.

Δεν μου έχει συμβεί ποτε τίποτα το αξιοπερίεργο για αυτό και μου φαίνεται πολύ περίεργο που σε όλους εσάς συμβαίνουν όλα τα μεταφυσικά.Ο φίλος μου που ασχολείται με το μεταφυσικό υπάρχει και αν και έχει ψαχτεί αρκετά δεν έχει βρει τίποτα.

Αυτά από εμενα ,sorry για την ψεύτικη ιστορία αλλα δεν την έγραψα με σκοπό να εξαπατήσω κάποιον αλλα για να σας δώσω τροφή για σκέψη.Αν θέλετε μπορείτε να κλειδώσετε το θέμα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2007, 18:47:34  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Aς το αφησω "ασχολιαστο"... !!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2007, 18:56:42  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Δεν μου έχει συμβεί ποτε τίποτα το αξιοπερίεργο για αυτό και μου φαίνεται πολύ περίεργο που σε όλους εσάς συμβαίνουν όλα τα μεταφυσικά.

Μην στεναχωριέσαι! Η ζωή σου είναι μπροστά (αν δήλωσε την πραγματική ηλικία σου βέβαια), κάποτε.. στην επόμενη στροφή της το Μεταφυσικό μπορεί να σε περιμένει (ευελπιστώ με καλές προθέσεις - διαθέσεις) - ελπίζω τότε να βρεις κάποιο καλό μέρος να πεις την πραγματική εμπειρία σου και καλόπιστους (αλλά όχι βέβαια κουτούς!) ανθρώπους να σε πιστέψουν ...

Edited by - XD on 01/09/2007 18:58:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2007, 20:26:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Ωωωω, τώρα μάλιστα...
Αυτό που έκανες ήταν χαστούκι στην γραμμικότητα.
Ετοιμάσου λοιπόν για κάτι χοντρό από μέρους της...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2007, 21:00:39  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Mηπως να σοβαρευτουμε λιγακι???

ΕΛΕΟΣ... αυτο που εκανε ηταν απεριγραπτο... ουτως η αλλως, εγω δεν πιστευω καθολου σε αυτα, γιατι ΠΑΝΤΑ αποδεικνυονται (ΠΑΝΤΑ) ΨΕΜΑΤΑ...

Πιστευω, οτι αν ηταν αληθεια, ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΕ, καθως, ειναι ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ, προσωπικη εμπειρια, και ειναι για τον ιδιο και οχι για "επιδειξη" σε φιλους και αγνωστους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PeterPunk13
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2007, 23:43:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PeterPunk13
Σιγά το τρομερό που έκανα...Τουλάχιστον εγώ παραδέχτηκα ότι η ιστορία μου είναι ψεύτικη σε αντίθεση με τους υπολοιπους εδώ (η τουλάχιστον οι περισσότεροι από αυτούς)που γραφουν τα ψέματα τους και τα παρουσιάζουν σαν τραυματικές μεταφυσικές εμπειρίες.

Επιπλέον δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνετε να είναι τόσο επικίνδυνη η επίκληση που λέτε αφού ΌΛΟΙ τελικά την γλιτώνετε.ΌΛΑ τα μηνύματα τελειώνουν με την εξής φράση "Εμείς σταθήκαμε τυχεροί αλλα μείνετε μακριά από τέτοια πράγματα,είναι πολύ επικίνδυνα".Τι να πω...

PREDATOR άμα μου συνέβαινε κάτι τέτοιο να είσαι σίγουρος ότι εγώ θα το δημοσίευα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LordThomas
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
495 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2007, 01:21:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LordThomas
Καλο φιλαρακι, βλεπω οτι η φαντασια σου καλπαζει,μυθιστορημα πρεπει να γραψεις.
Βεβαια λιγακι τα μπουρδουκλωσες προς το τελος και εκανε μπαμ οτι καποιο λακο εχει η φαβα!!!
Επρεπε να αφησεις λιγακι να δουμε τι απαντησεις θα επαιρνες.
quote:
ΕΛΕΟΣ... αυτο που εκανε ηταν απεριγραπτο...

Θανατος!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2007, 11:34:05  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

Σιγά το τρομερό που έκανα...Τουλάχιστον εγώ παραδέχτηκα ότι η ιστορία μου είναι ψεύτικη σε αντίθεση με τους υπολοιπους εδώ (η τουλάχιστον οι περισσότεροι από αυτούς)που γραφουν τα ψέματα τους και τα παρουσιάζουν σαν τραυματικές μεταφυσικές εμπειρίες.

Επιπλέον δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνετε να είναι τόσο επικίνδυνη η επίκληση που λέτε αφού ΌΛΟΙ τελικά την γλιτώνετε.ΌΛΑ τα μηνύματα τελειώνουν με την εξής φράση "Εμείς σταθήκαμε τυχεροί αλλα μείνετε μακριά από τέτοια πράγματα,είναι πολύ επικίνδυνα".Τι να πω...

PREDATOR άμα μου συνέβαινε κάτι τέτοιο να είσαι σίγουρος ότι εγώ θα το δημοσίευα.



To θεμα ειναι οτι ξεκινησες αλλιως την ιστορια, και μολις ειδες οτι δεν πολυ "επεισες", αλλαξες!

Εχεις δημιουργικο μυαλο, αλλα για πιο λογο να πεις ενα τοσο μεγαλο ψεμα! Ηθελες να τραβηξεις την προσοχη μας?

Lord Thomas, το απεριγραπτο, δεν ηταν η ψευτικη ιστορια, αλλα η απαντηση του, μετα απο αυτη...

αυτη η απαντηση δηλαδη: "Η ιστορία που έγραψα είναι ψεύτικη.Την έγραψα για να σας δείξω ότι είναι πολύ εύκολο ο καθένας να γράψει ότι θέλει χωρίς να τον ελέγχει κανεις."


Ο επικοινωνιακος κοσμος δεν ειναι ενα ξεφραγκο αμπελι... Αν υπαρχουν τετοιοι ανθρωποι, που ειναι "τοσο" ευκολο να γραφουν οτι θελουν, χωρις ελεγχο... πρεπει να τους απομονωσουμε! Και απο οτι βλεπω, συνηθως οι διαχειριστες μας, επεμβαινουν σε αυτο, με τον σωστο τροπο!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2007, 12:44:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών

_____________________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ <--κλικ

4/9/2007
_____________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2007, 15:07:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Καιρος να βρεις πραγματικη κοπελα φιλαρακο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PeterPunk13
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2007, 16:24:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PeterPunk13
Καταρχήν ευχαριστώ για τα καλά λόγια τους αγνοών,lord thomas και predator.

Angi: Δεν κατάλαβα τι εννοείς..σε εμενα πήγαινε αυτό?

Predator:Εγώ από ότι είδα η ιστορία έπεισε.Μόλις είδα ότι αρχίσατε τις απαντήσεις αποκάλυψα την αλήθεια.Αυτό είχα σκοπό να κάνω από την αρχή.Aλλωστε άμα διαβάζεις τι γράφω πριν ξεκινήσω την ιστορία πιστεύω θα καταλάβεις.

Δες πόσες ιστορίες υπάρχουν στο forum.Αν τις διαβάσεις θα καταλάβεις ότι οι περισσότερες είναι ψεύτικες.

Edited by - PeterPunk13 on 02/09/2007 16:39:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2007, 17:49:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Κι εσυ ηρθες για να μας δωσεις το...φως...
Βρες πραγματικη κοπελα...(το ξαναλεω).
Η πραγματικοτητα δεν αντιμετωπιζεται με φαντασιωσεις....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PeterPunk13
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2007, 18:05:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PeterPunk13
Καλα πες το οσες φορες θελεις...εγω συνεχιζω να μην καταλαβαινω.ΣορυΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2007, 15:42:53  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Καλα πες το οσες φορες θελεις...εγω συνεχιζω να μην καταλαβαινω.Σορυ


Τι δεν καταλαβαίνεις από όσα γράφει ο/η angi;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2007, 01:00:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
To μήνυμά σου αγνοών μεταφέρθηκε στη ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ, όπου είναι σίγουρα... αρκούντως "cool" για μία τέτοια συμπεριφορά.

Και επίσης:


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2007, 01:10:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
PeterPunk13 Θέλουμε να θεωρήσουμε το ότι προειδοποίησες κατά κάποιον τρόπο στο πρώτο σου μήνυμα κι ότι το αποκάλυψες εν τέλει, ως ενδείξεις καλής διάθεσης. Βέβαια, το να πειραματίζεται κάποιος με τη δεδομένη καλή προαίρεση πολλών άλλων ανθρώπων, καθώς και το να τσουβαλοποιεί εκ προοιμίου τα πράγματα, δεν αποτελούν καθόλου καλές ενδείξεις.

Πιστεύουμε ότι το πιο δίκαιο και για έναν τόσο "νεαρό" λογαριασμό, είναι να απενεργοποιηθεί πλήρως.
Αν ο άνθρωπος που χρησιμοποίησε το λογαριασμό "PeterPunk13" το σκεφτεί και πιστεύει ότι θέλει να συμμετάσχει εκ νέου στις συζητήσεις αυτού του τόπου - με δημιουργικό και ειλικρινή τρόπο αυτή τη φορά - είναι το πιο εύκολο να επιλέξει ένα άλλο username που τον εκφράζει πραγματικά και να κάνει μια καινούργια εγγραφή.

Το θέμα, καθώς και ο λογαριασμός PeterPunk13 θα παραμείνουν ενεργά μέχρι αύριο.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PeterPunk13
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2007, 01:47:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PeterPunk13
Δηλαδή από ότι κατάλαβα το θέμα είναι τυπικό.Ban στο PeterPunk13 αλλα μπορώ να γραφτώ ακόμα και αύριο με άλλο nick?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2007, 01:57:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Εγω σου το ξαναλεω:
Βρες γυναικα...
μπαγασα...παλι την εκανες την μ....α σου...

Edited by - angi on 04/09/2007 01:59:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2007, 02:26:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
Δηλαδή από ότι κατάλαβα το θέμα είναι τυπικό.Ban στο PeterPunk13 αλλα μπορώ να γραφτώ ακόμα και αύριο με άλλο nick?

Τι να σου πω PeterPunk13
Εάν το:
"με δημιουργικό και ειλικρινή τρόπο αυτή τη φορά"
σου φαίνεται "τυπικό", μάλλον δε χρειάζεται να γραφτείς ξανά με άλλο username...


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PeterPunk13
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2007, 02:41:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PeterPunk13
Angi τι πρόβλημα έχεις?Αμα κάνω μ....ς άσε να το κρίνουν οι Διαχειριστές.

Αμαλία νομίζω ήμουν πιο ειλικρινής από πολλούς εδώ μέσα.Τέλος πάντων.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μητσάκος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
618 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2007, 11:40:02  Εμφάνιση Προφίλ
Είδα το 1ο ποστ και τις απαντήσεις.
1ον δεν καταλαβαίνω γιατί είναι λάθος αυτό που έκανε ο φίλος PeterPunk13.
Ότι και αν είναι η πρόθεση του καθένα πρέπει να δούμε αν αυτό που έγινε μας δίνει ένα μάθημα.
Και ποιό είναι το μάθημα που πρέπει να πάρουμε;
Κατά την γνώμη μου είναι το ότι όποιος θέλει μπορεί να γράψει ψέμα, λάθος, οτιδήποτε και δεν μπορούμε στην τελική να το τεκμηριώσουμε!
Ας κρατήσουμε ως πραγματικότητα αυτό και ας έχουμε περισσότερη προσοχή και συγκράτηση. (όσο γίνεται)
Προσωπικά πιστεύω στις περισσότερες ιστορίες που έχω διαβάσει και εδώ και αλλού.
Και μπορώ να πω πως αυτό που έκανε ο φίλος μου άρεσε κιόλας, έδειχνε κάτι, δεν ήταν χωρίς ουσία.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2007, 19:59:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών
απλά η angi πιστεύει ότι έχουμε να κάνουμε με την νέα μετενσάρκωση του αγαπητού gigenis - πράγμα που εγώ ΔΕΝ το πιστεύω...

amalia,ευχαριστώ για την κάρτα σου...η πραγματικότητα όμως είναι μπροστά σου και δεν μπορείς να της βγάλεις κάρτα

αν αυτό που έκανε ο peterpunk13 το έκανε κάποια σχολή "εσωτερισμού" σαν ένα είδος τεστ,θα ακούγαμε αρκετά "γουάου,πολύ έξυπνο"

τεστ προσωπικότητας κι έτσι...

ο peterpunk13 το έκανε,είχε μία σχετική επιτυχία και του λέω μπράβο ξανά

καλά είναι να βλέπουμε λίγο και την άλλη πλευρά των πραγμάτων

έχεις δε την άδειά μου να μετακινήσεις και αυτό μου το μήνυμα στη γνωστή κατηγορία

who ****ing cares ??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2007, 02:33:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Μητσάκος είναι οπωσδήποτε θετικό το ότι από το συγκεκριμένο θέμα προτιμάς να εισπράξεις δημιουργικά ερεθίσματα. Συμφωνούμε σ' αυτό.
Ωστόσο σε κάθε πράξη, πέρα από το αποτέλεσμα μετράει και η πρόθεση και οπωσδήποτε τα πάντα σ' αυτόν τον κόσμο μπορούν να αποτελέσουν μαθήματα για έναν άνθρωπο με καλή προαίρεση και ανοιχτό μυαλό.

quote:
αγνοών:

αν αυτό που έκανε ο peterpunk13 το έκανε κάποια σχολή "εσωτερισμού" σαν ένα είδος τεστ,θα ακούγαμε αρκετά "γουάου,πολύ έξυπνο"

τεστ προσωπικότητας κι έτσι...



αγνοών καμία έκπληξη.
Τον τελευταίο καιρό μας έχεις συνηθίσει στις ανυπόστατες δηλώσεις, γενικεύσεις και αστήρικτες υποθέσεις...

Όπως είπαμε κι εχθές, ο κύκλος αυτού του ζητήματος λήγει.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy