ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΑ ΑΣΤΡΑ =-.
 ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΚΟΣ ΧΑΡΤΗΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2011, 23:06:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
…..Ποιο θα είναι το ….μενού? …..Αεροφαγία?

No thanks

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2011, 23:26:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν έχεις να πεις κάτι και να μας διαφωτίσεις μιας και εκτός από πεφωτισμένος είσαι και ενημερωμένος καντο!
Μονο που οι ειρωνίες τελευταία μου πέφτουν λίγο βαριές...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2011, 17:03:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ουδέν .... “πεφωτισμένο”...σχόλιο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2011, 14:45:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατά τα άλλα:
quote:
Μα το θέμα αυτό το έχουν λύσει – οριστικά - κάποιοι Άγγλοι «επιστήμονες»


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2011, 20:19:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ας πάρουμε καλή μου τα πράγματα με την σειρά.
Σε μια ερώτηση σου, σου έθεσα ένα προβληματισμό, και μου απαντάς με το γνωστό ευφυολόγημα, για την κότα και το αυγό.
Φαντάζομαι ξέρεις πως πρόκειται για ευφυολόγημα, να μην κάτσω να σου αναλύσω γιατί ΔΕΝ ισχύει σαν “γρίφος” .

Την απάντησή σου την εξέλαβα σαν χιούμορ, και αναλόγως σου απάντησα με χιούμορ.
Προφανώς δεν έχεις την αίσθηση του χιούμορ.

Για να μην σε κουράζω όμως, πράγματι κάποιοι “τρελοί” Βρετανοί κάθισαν να βρούνε τη λύση του γρίφου, και κατά τα λεγόμενά τους την βρήκαν πέρσι.
Ακούει – λένε – σε μια πρωτεΐνη που ονομάζεται ovocledidin-17 (ΟC-17).

Αν σε ενδιαφέρει η “επιστημονική” πτυχή του γρίφου, βρες τα στοιχεία της πρωτεΐνης.
Μην τα θέλεις όλα στο πιάτο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2011, 20:46:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
gianipseftis

Προφανώς δεν έχεις την αίσθηση του χιούμορ.


Ενώ εσύ που την έχεις, γιατί βρε δεν έρχεσαι να παίξουμε μαζί ;

*έλα και ΔΕΝ θα χάσεις ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Flora T.
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2011, 11:45:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flora T.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παιδιά και εγώ θέλω τον δικό μου αστρολογικό χάρτη, αλλά δεν μπόρεσα να καταλάβω πως γίνετε μέσο του site. το ψάχνω εδώ και καιρό! μια βοήθεια παρακαλώ. :)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2011, 14:59:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φαντάζομαι ξέρεις πως πρόκειται για ευφυολόγημα, να μην κάτσω να σου αναλύσω γιατί ΔΕΝ ισχύει σαν “γρίφος” .

To κακό με σένα είναι ότι φαντάζεσαι πολλά πράγματα λάθος...
Λανθάνουσα φαντασία νομίζω το λένε...και δε σου πάει γμτ το ρούχο... άστο για καναν άλλον... Μείνε στη τετράγωνη επιστημονικοφανή λογική σου...!

quote:
Την απάντησή σου την εξέλαβα σαν χιούμορ, και αναλόγως σου απάντησα με χιούμορ.
Προφανώς δεν έχεις την αίσθηση του χιούμορ.

Nατο! Είδες τελικά που πέφτεις πάντα έξω?...
Γιατί αν δεν κάνω λάθος στο μέηλ που μου έστειλες διέγνωσες ότι έχω καλό χιούμορ...

quote:
Για να μην σε κουράζω όμως, πράγματι κάποιοι “τρελοί” Βρετανοί κάθισαν να βρούνε τη λύση του γρίφου, και κατά τα λεγόμενά τους την βρήκαν πέρσι.
Ακούει – λένε – σε μια πρωτεΐνη που ονομάζεται ovocledidin-17 (ΟC-17).



To "κατά τα λεγόμενά τους" δε μου λέει τίποτα...
Εχει γίνει η ανακάλυψη αποδεκτή από τον ευρύ επιστημονικό κόσμο?
Εχει δημοσιευθεί άρθρο σε κλαδικό περιοδικό?
Αυτό μετράει! Συγνώμη που δεν το ήξερα αλλά δεν άκουσα τίποτα στις ειδήσεις... σε αντίθεση με το σπάσιμο του κώδικα DNA ή άλλων επιστημονικών ανακαλύψεων...



"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2011, 19:06:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το αφήνω καλή μου.
Γράψε λάθος.

Είμαι μια “λανθάνουσα φαντασία”
Σωστή η διάγνωση!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

I am sitting by the river
troll


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2011, 21:39:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους I am sitting by the river  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
.
Μου την εσπαγε αυτο με τον DI

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

---Sophie---
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
169 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2011, 22:37:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπον ειμαι υδροχοος γεννηθηκα στις 6 το απογευμα στις 22 Ιανουαριου του 1999 στην Αθηνα.Για να δω τον χαρτη μου!

Never give up without a fight.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

---Sophie---
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
169 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2011, 22:39:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατι δεν μπανει η εικονα!!!

Never give up without a fight.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ahlobar
Μέλος 2ης Βαθμίδας


296 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2011, 16:37:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπορει καποιος να βοηθησει γιατι δεν καταλαβαινω τιποτα?ευχαριστω προκαταβολικα..


http://www.oroskopos.gr/AstrologyMap.aspx?gclid=CNK_no_Zq6oCFU0v3wodnEPbVw

8/11/1989 ωρα 7.30 πολη Καρδιτσα

"cogito ergo sum"

Edited by - ahlobar on 31/07/2011 16:38:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2011, 23:23:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Προς τη φίλη Μαριώ: τα δίδυμα έχουν γενικώς τις ίδιες πλανητικές θέσεις στις ίδιες μοίρες, με τον ωροσκόπο τους όμως να αποκλίνει κατά ορισμένες μοίρες, ανάλογα με την διαφορά των λεπτών που έχουν γεννηθεί. Εξαιτίας της διαφοροποίησης στην ώρα γέννησης διαφοροποιείται όχι μόνο η θέση του ωροσκόπου αλλά και η θέση του μεσουρανήματος, των ακμών όλων των οίκων καθώς και ορισμένων οικοθεσιών των πλανητών.

Οι δίδυμοι συνήθως έχουν πολλά και έντονα κοινά στοιχεία στο χαρακτήρα, υπάρχουν όμως και αρκετές περιπτώσεις διαφορετικών στην ιδιοσυγκρασία διδύμων. Αυτό είναι και ένα από τα επιχειρήματα όσων αρνούνται την αστρολογία, ότι δηλαδή ακόμα και μεταξύ δύο ατόμων που γεννιούνται σχεδόν την ίδια χρονική στιγμή εμφανίζονται ουσιώδεις διαφορές.

Η απάντηση όμως ανευρίσκεται στο "εσωτερικό" κομμάτι της αστρολογίας: οι δίδυμοι πολλές φορές "μοιράζονται" τα αρχετυπικά χαρακτηριστικά του ωροσκοπίου τους. Για παράδειγμα το ένα άτομο να έχει πιο έντονο τον "Ήλιο" στο χαρακτήρα του (Ήλιο Τοξότη στην περίπτωσή σας), ενώ το άλλο να έχει πιο έντονη "Σελήνη" στο χαρακτήρα του (Σελήνη Αιγόκερως στην περίπτωσή σας). Σύμφωνα επίσης με την εσωτερική ερμηνεία της αστρολογίας, δύο άνθρωποι, ακόμα και εάν πρόκειται για δίδυμα αδέλφια, βρίσκονται σε διαφορετικό "εξελικτικό μονοπάτι" που σημαίνει ότι, ακόμα και εάν μοιράζονται πανομοιότυπο ωροσκόπιο, το καθένα από τα δύο είναι διαφορετικά "φορτισμένο" και οι όψεις του ενεργοποιούνται με διαφορετικό τρόπο και timing. Και πάλι όμως ακόμα και η διαφορά μερικών λεπτών διαφοροποιεί τα δύο ωροσκόπια, έστω και σε ορισμένες οικοθεσίες, καθώς βέβαια και στη μοίρα του Ωροσκόπου και του Μεσουρανήματος.

Ο δικός σου Ωροσκόπος βρίσκεται στην 1η μοίρα του Υδροχόου. Αυτό βέβαια ισχύει στην περίπτωση που γεννήθηκες ακριβώς στις 10 το πρωί. Εάν γεννήθηκες 9:55 τότε ο ωροσκόπος σου είναι στην τελευταία μοίρα του Αιγόκερω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mariw
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2011, 23:13:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε ευχαριστω πολυ Kost για την απαντηση ειχα διαβασει διαφορετικες αποψεις και δεν μπορουσα να καταλαβω τι ισχυε...με ξεμπερδεψες...Σε ευχαριστω!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toniaaa
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2012, 21:14:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα,
πως θα μπορουσα να δω τον αστρολογικο μου χαρτι κ να το διαβασω ωστε να καταλαβω το τι σημαινουν οι οψεις των πλανητων μου σε αυτο!Ευχαριστω πολυ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mpella
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2012, 23:01:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σας. Το θέμα που σχετίζεται με την αστρολογία είναι τόσο ενδιαφέρον, που είμαι σε θέση να κάτσω όλη την ημέρα και να ψάχνω μπροστά στην οθόνη. Θα ήθελα σας παρακαλώ την βοήθειά σας, έτσι ώστε να ηρεμήσω ψυχολογικά, καθώς περνάω δύσκολη περίοδο.
Με λίγα λόγια....πριν λίγες ημέρες και μετά από προβληματική πρώτη εγκυμοσύνη ήρθα αντιμέτωπη με την αποβολή. Ξέρω ότι και τέτοιο το περνούν πολλές γυναίκες, αλλά μου στοίχισε πολύ. Αυτό που με ανησυχεί όμως πάρα πολύ είναι αν σύμφωνα με τον αστρολογικό μου χάρτη θα έχω μελλοντικό πρόβλημα σε ότι αφορά το θέμα της γονιμότητας. Το συζητώ μαζί σας, καθώς έχω δει στον αστρολογικό μου χάρτη ότι στον 5ο οίκο έχω τρεις πλανήτες - Δίας, Κρόνος, Ουρανός. Κάτι τέτοιο είναι πρόβλημα?
Ανυπομονώ για την απάντηση κάποιου που πραγματικά ασχολείται και αγαπάει την αστρολογία. Όσες είναι μανούλες ίσως καταλαβαίνουν καλύτερα την ανησυχία και προβληματισμό μου.

Τα στοιχεία μου είναι:

Ημέρα γέννησης: 2
Μήνας γέννησης: 1
Έτος γέννησης: 1983
Ώρα γέννησης: 17:15
Τόπος γέννησης (χώρα): Βουλγαρία
(πόλη): Devin (το γράφω με λατινικούς χαρακτήρες. Είναι μικρή πόλη στη Νότια Βουλγαρία).

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy