ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΘΕΑΣΗ ΔΙΠΛΩΝ ΑΡΙΘΜΩΝ ΚΑΤ' ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ (πχ. 11:11, 22:22, 11:33....)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
synplinpan
Νέο Μέλος

Greece
39 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2007, 10:27:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους synplinpan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εδώ και κάποια χρόνια παρατηρώ ότι όταν πέφτει το βλέμμα μου σε κάποια ψηφιακή συσκευή (ρολόι, cd player…), αλλά και σε πινακίδες αυτοκινήτων ή νούμερα οδών κτλ., σχεδόν πάντα θα εμφανίζονται διπλά νούμερα όπως: 11:11, 22:22, 23:23, 09:09, 12:12…κτλ., αλλά και συνδυασμοί όπως 11:22, 11:33, 11:44..55, 2:22, 3:33 4:44.. 3366..κοκ. Μια μικρή έρευνα στο διαδίκτυο αποκάλυψε ότι η θέαση τουλάχιστον του 11:11 είναι παγκόσμιο φαινόμενο…
Παρατηρείτε κάτι τέτοιο ή κάποιο ανάλογο φαινόμενο;
Έχει επηρεάσει την ζωή σας θετικά η αρνητικά;
Έχει κάποιος γνώση του τι συμβαίνει;
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2007, 11:20:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ από μικρός βλέπω το 22.22 κανείς μέχρι τώρα δεν μου έχει
Δώσει εξήγηση γι αυτό εκτος του 22.22 η ζωή μου είναι γεμάτη από 2
Πάντα με κυνηγάνε τα διπλα .
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
r00t
Μέλος 1ης Βαθμίδας


143 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2007, 16:46:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους r00t  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάμπολες φορές βλέπουμε άσχετα νούμερα σε ρολόγια ή πινακίδες 11:23 23:10 10:45 κλπ και δεν δίνουμε σημασία.
Απλά τα νούμερα που αναφέρεις παρουσιάζουν συμμετρικότητα και καταγράφονται ποιο εύκολα στον εγκέφαλο δίνοντας μια εντύπωση συγχρονικότητας.
Ο Εγκέφαλος πάντα ψάχνει απεγνωσμένα μέσα στο χάος για να βρεί μία τάξη, μια μορφή, ένα σχήμα που θα του κάνει "κλίκ", πρόκειται για μια τεχνική επιβίωσης, μια τεχνική κυνηγών, που αναπτύχθηκε μέσα από τα εκατομμύρια χρόνια εξέλιξης του είδους μας. Δεν αποκλείεται βέβαια να εκδηλώνεται και σε άλλα είδη ίσως κάπως διαφορετικά..

Edited by - r00t on 15/09/2007 16:47:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

synplinpan
Νέο Μέλος

Greece
39 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2007, 20:46:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους synplinpan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Φίλε r00t, αν ήταν έτσι τότε ίσως όλοι οι άνθρωποι θα το παρατηρούσαν. Φυσικά δεν αντικρούω αυτό που ανέφερες, απλά εστιάζω σε περιπτώσεις όπου η θέαση διπλών ψηφίων είναι συστηματική και πέραν της συμπτώσεως ή του εσωτερικού ρολογιού. Παράδειγμα από την δική μου εμπειρία: Έχει υπάρξει ημέρα όπου από τις 10 φορές που κοίταξα την ώρα οι 9 ήταν διπλά νούμερα και μάλιστα σε διαφορετικά ρολόγια με αποκλείσεις μεταξύ τους ή σε ρολόγια τρίτων! Το φαινόμενο αυτό συνεχίζεται εντατικά και πίστεψέ με, είμαι αρκετά λογικός και αναλυτικός. Από αυτό το καλοκαίρι οι εμφανίσεις των 2323, 2222, 2020 έχουν ελαττωθεί, ενώ αυξήθηκαν οι εμφανίσεις των 1111, 1122, 1133, 1144, ή 222, 333, 444, ή ό,τι τελειώνει σε 11, 22, 33, 44, και 55. Ανακάλυψα διάφορες εξηγήσεις για αυτό (ιδιαίτερα για το 1111) στο διαδύκτιο, αλλά δεν υιοθετώ κάποια από αυτές. Πολλά άσχημα και μοιραία γεγονότα συνέβηκαν από την στιγμή της παρατήρησης των διπλών ψηφίων, αλλά δεν τολμώ να πω ότι συνδέονται μεταξύ τους
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2007, 08:42:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ synplinpan, προσωπικά θα συμφωνήσω με τον r00t.

Είναι πιθανόν οι αριθμοί οι οποίοι παρουσιάζουν κάποια στοιχεία συμμετρικότητας να εντυπώνονται στο υποσυνείδητο μας σε μεγαλύτερο βαθμό από κάποια άλλη τυχαία ένδειξη του ρολογιού.
Παλιότερα μου είχε κάνει κι εμένα εντύπωση το γεγονός το ότι παρατηρούσα ώρες όπως 11:11, 13:13 κλπ.
Ύστερα σκέφθηκα πόσες φορές έχω κοιτάξει το ρολόι κι είδα τόσες άλλες ενδείξεις οι οποίες δε μου έκαναν εντύπωση.
Μπορώ να σου πω πως από τότε δεν θυμάμαι καν αν κοιτάζω το ρολόι σε ώρες που παρουσιάζουν συμμετρικότητα!

Υ.Γ. Εγώ πάλι που για χρόνια σχεδόν κάθε πρωί κοιτούσα το ρολόι στις 09:23 τι να πω?


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2007, 10:20:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Y.Γ. Εγώ πάλι που για χρόνια σχεδόν κάθε πρωί κοιτούσα το ρολόι στις 09:23 τι να πω?

Mήπως συνοδευόταν και με την φράση "ωχ πάλι άργησα για την δουλειά" ???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2007, 11:29:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπα, στο Λύκειο πήγαινα!
Την δεύτερη ώρα ή θα την είχα κοπανήσει ή θα παρακολουθούσα κάποιο μάθημα στο σιωπηλό mode.
Δεύτερη ώρα γαρ...

Στην δουλειά τέτοια ώρα λέω "ακόμα 9+ είναι?!".


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2007, 13:45:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προσωπικά δεν έχω παρατηρήσει κανενός είδους επανάληψη διπλών αριθμών ή άλλων συνδυασμών, ποτέ και πουθενά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
--Sonap--
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2007, 21:04:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους --Sonap--  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΣΥΝΕΧΩΣ ΠΑΝΤΟΥ ΔΙΠΛΑ ΝΟΥΜΕΡΑ.ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΙΠΛΑ! ΠΧ, ΤΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 6.666ΧΙΛ Η ΣΕ ΑΛΛΟ ΑΜΑΞΙ 35.555ΧΛΜ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΤΟ 22.22 ΚΑΙ ΤΟ 11.11.ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΛΙΓΟ ΧΑΖΟ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΩΣ ΓΥΡΙΖΩ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΩ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PARADEISOS
Νέο Μέλος

Cyprus
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2007, 02:55:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PARADEISOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας και απο μενα

Συμφωνο παρα πολυ με τον φιλο DYING .εχεις απολυτο δικαιο.το οτι είναι πιθανόν οι αριθμοί οι οποίοι παρουσιάζουν κάποια στοιχεία συμμετρικότητας να εντυπώνονται στο υποσυνείδητο μας σε μεγαλύτερο βαθμό από κάποια άλλη τυχαία ένδειξη του ρολογιού.

Αλλα και εγω παλια οταν εβλεπα την ωρα 11:11 παντα με επερνε ενας φιλος μου τηλεφωνο και παντα ηταν εκεινος.μου ετυχε 4-5 φορες.πολυ παραξενο!!!!!!!!

Μια μεγαλη γυναικα που ασχολειτε με αυτα τα πραγματα και την ξερω χρονια τωρα και εχει πολλες γνωσεις σε αυτα τα παραξενα θεματα μου ειπε αυτος ο αριθμος που βλεπουμε συνεχος η σε αυτοκινητο η στην ωρα να συμαινει κατι για εμας αυτος ο αριθμος και πρεπει να το Υαχουμε(και την καθε λεπτομερια) η ακομη εκεινη την ωρα να σε σκευτετε καποιος η ακομη να σου συμβει κατι καλο η και ακομη κατι δυσαρεστο.

που πολυ ανθρωποι το παθαινουν.σαν αυτη η γυναικα οταν βλεπει 3 φορες του αυτοκινητου τα ιδια σε μια μερα (που σοανια της συμβαινει λεει)ξερει οτι θα γινει κατι κακο μεσα στο σπιτι της.

Αλλα να σας πω ολα αυτα ειναι μεσα στο μυαλο μας.Αν πεις και σκευτεσε συνεχος οτι κακο θα μου συμβει ,τοτε θα γινει γιατι εμεις θα το προκαλεσουμε κατα καποιο τροπο.

ΟΠΩΣ Πχ. οταν καποιος λεει την τυχη του αλλου με χαρτια (τα ταρω) παλι αυτα παιζουν με το μυαλο σου και τα δημιουργεις μονο σου τα προβληματα.

<AFHSTE THN LOGIKH NA SAS PLHSIASH>


ΕΥχΑΡΙΣΤΩ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2007, 10:19:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή PARADEISOS, είναι πιθανόν κάποιες φορές να έχουμε να κάνουμε με συμπτώσεις κι ύστερα να συνδέουμε ένα γεγονός με κάποιο άλλο που υποθέτουμε ότι το ακολουθεί.
Για παράδειγμα, αν δούμε μια μαύρη γάτα μπορεί να φοβηθούμε ότι θα μας τύχει κάτι το αρνητικό.
Όταν αυτό καταγραφεί στο υποσυνείδητο μας, μπορεί πράγματι να προκαλέσουμε κι οι ίδιοι ακόμη ένα αρνητικό συμβάν.
Αν συμβεί κάτι τέτοιο, θα αποδώσουμε ευθύνες στην γάτα κι όχι σ' εμάς.

Προσωπικά δεν πιστεύω ότι υπάρχουν "γρουσούζικα" πράγματα.
Υπάρχουν πράγματα που εμείς τα ερμηνεύουμε με τον ένα ή τον άλλον τρόπο και δρούμε αναλόγως.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2007, 18:15:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητή PARADEISOS, είναι πιθανόν κάποιες φορές να έχουμε να κάνουμε με συμπτώσεις κι ύστερα να συνδέουμε ένα γεγονός με κάποιο άλλο που υποθέτουμε ότι το ακολουθεί.
Για παράδειγμα, αν δούμε μια μαύρη γάτα μπορεί να φοβηθούμε ότι θα μας τύχει κάτι το αρνητικό.
Όταν αυτό καταγραφεί στο υποσυνείδητο μας, μπορεί πράγματι να προκαλέσουμε κι οι ίδιοι ακόμη ένα αρνητικό συμβάν.
Αν συμβεί κάτι τέτοιο, θα αποδώσουμε ευθύνες στην γάτα κι όχι σ' εμάς.

Προσωπικά δεν πιστεύω ότι υπάρχουν "γρουσούζικα" πράγματα.
Υπάρχουν πράγματα που εμείς τα ερμηνεύουμε με τον ένα ή τον άλλον τρόπο και δρούμε αναλόγως.


In anticipation of my resurrection...



Αγαπητέ Dying_Incubus θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου. Επίσης να τονίσω ότι οι αριθμοί είναι γύρω μας και κοιτάμε χιλιάδες φορές το ρολόι αλλά μόνο όταν βλέπουμε το 11.11 -εφόσον έχουμε και την ιδέα- λέμε νάτο πάλι το είδα.

Εμένα στη ζωή μου επαναλαμβάνεται π.χ. ο αριθμός 7 και ο αριθμός 3 από το διαμέρισμα που έχω μέχρι την ημερομηνία γέννησής μου. Οπότε τί σημαίνει δηλ. ότι όποτε βλέπω ότι είναι 7 η ώρα πρέπει να μου κάνει εντύπωση?


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2007, 09:25:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή μου, για μένα έχει ιδιαίτερη σημασία ο αριθμός 11 παρόλο που δεν γεννήθηκα στις 11 του μήνα ούτε μένω σε σπίτι με την αρίθμηση 11!
Πιστεύω πως η εντύπωση που μας προκαλείται είναι η συμμετρικότητα που εμφανίζουν οι αριθμοί 11:11, 22:22.
Από την άλλη, θα πρέπει να σκεφτούμε ότι κοιτάμε αρκετές φορές της ημέρας το ρολόϊ μας και βλέπουμε διάφορους αριθμούς.
Δε μας προκαλεί όμως ιδιαίτερη εντύπωση το γεγονός αυτό.
Από την άλλη, είναι πιθανό να συνδέσουμε μια συγκεκριμένη ένδειξη του ρολογιού με ένα συγκεκριμένο συμβάν.
Αν πχ πέσω και σπάσω το χέρι μου στις 21:47 κι έχω δει προηγουμένως την ώρα, μπορεί να συνδέσω την συγκεκριμένη ώρα με το αρνητικό αυτό περιστατικό που μου έφερε πόνο.
Οπότε θα αρχίσω να φοβάμαι τι θα ακολουθήσει κάποια άλλη στιγμή που θα κοιτάξω το ρολόι την ίδια στιγμή.
Κι αν μετά αρχίσω να προκαλώ υποσυνείδητα διάφορες ατυχίες;

Πόσο μάλλον όταν κάποιο ατύχημα συμβεί στις 22:22 πχ, φαντάσου τι μπορεί να σκέφτεται κάποιος!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PARADEISOS
Νέο Μέλος

Cyprus
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2007, 03:25:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PARADEISOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνω απολυτα ολα ειναι μεσα στο μυαλο μας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ind_igo
Νέο Μέλος

Cyprus
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2007, 21:51:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ind_igo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ton teleuteo enamisi xrono me apasxoli kai emena auto to 8ema . Otan koitazo tin wra pefto pano ston arithmo 11, 3:11 5:11 kai perissoteres fores 9:11. PRospatho na katalavo ti mborei na simeni. Einai tixeo i apla ine mia antistrofi metrisi gia kai???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2007, 10:04:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Ind_igo, καλώς ήλθες κοντά μας!
ΣΟυ εύχομαι να έχεις καλές κι εποικοδομητικές συζητήσεις στα Forums του Esoterica!

Θα σε παρακαλούσα μόνο να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες κι όχι με λατινικούς έτσι ώστε να είναι πιο εύκολη η ανάγνωση των μηνυμάτων σου.

Σχετικά με το ερώτημα σου, προσωπικά δεν πιστεύω πως το γεγονός ότι παρατηρείς αρκετές φορές τον αριθμό 11 στην ένδειξη της ώρας αποτελεί κάποια "αντίστροφη μέτρηση" - όπως είπες χαρακτηριστικά.
Αντίστροφη μέτρηση για τι όμως;
Τι σκέφτεσαι;

Από την άλλη, πόσες φορές έχεις παρατηρήσει την ένδειξη της ώρας σε μια ημέρα και δεν έχεις δει τον αριθμό 11;
Σίγουρα θα υπάρχουν κάποιες φορές που η ένδειξη έδειχνε κάποια διαφορετική ώρα.

Αν όμως έτυχε σε ένα μικρό χρονικό διάστημα να παρατηρείς συχνά το 11, μήπως κατά κάποιον τρόπο συνδέθηκες αρνητικά με αυτό τον αριθμό, φοβούμενος/η για κάτι το κακό - έστω κι υποσυνείδητα;
Εάν αποβάλλεις αυτή την σκέψη νομίζω ότι δεν πρόκειται να συμβεί τίποτα.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2011, 01:43:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επαναφέρω το θέμα μετά απο αρκετά χρόνια και συγκεκριμένα για το 11:11. Είμαι απ τους πολλούς που συνεχώς νοιώθουν να βλέπουν την συγκεκριμένη ώρα συνεχώς και λέω νοιώθουν γιατί γνωρίζω πως το ανθρώπινο μυαλό παίζει πολλά παιχνίδια και δεν έχω καταλήξει σε ένα ασφαλές συμπέρασμα. Είναι όντως ένα περίεργο φαινόμενο που κάτι σημαίνει ή το μυαλό μας απλά εστιάζει σε αυτά τα σύμβολα χωρίς αυτό να είναι κάτι σημαντικό? πρόκειται για φαινόμενο συγχρονικότητας ή απλά το εσωτερικό μας ρολόι αποζητά αυτή την ώρα αφού τις έχουμε δώσει νόημα και σημασία?
Εγώ προσωπικά δεν έχω καταλήξει.. είναι αλήθεια πως είναι αρκετά περίεργο το να γυρνάει το κεφάλι σου συνεχώς σε αυτή την ώρα σε ρολόγια που δεν είναι συγχρονισμένα μεταξύ τους (άρα και με το "εσωτερικό" σου ρολόι) αλλά όπως είπε κάποιος μήπως γυρνάμε συχνά και απλά στο 11:11 το μυαλό μας το βλέπει σαν κάτι σημαντικό λόγο της ομοιότητας των άσσων και τσάμπα δίνουμε τόσο σημασία?
Για να είμαι πιο ξεκάθαρος, τείνω προς το ότι όλα είναι μάλλον παιχνίδια του μυαλού που απλά ορισμένες φορές τα παίζει τόσο καλά που μας κάνει έστω και για λίγο να απορούμε και να σκεφτόμαστε πολλά και διάφορα ενδεχόμενα ακόμα και όταν θα υπήρχαν λογικότερες εξηγήσεις.
Καθώς είμαστε σε μια χρονιά με αρκετά 11ρια θα ήθελα και την άποψη των υπολοίπων έτσι με μια πιο.. σύγχρονη ματιά. Νοιώθετε ότι συγκεκριμένα αυτό τον χρόνο (και λόγο ίσως ότι το μυαλό έχει περισσότερο φέτος να ασχολείται με το 11) το φαινόμενο είναι για εσάς εντονότερο? :)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2011, 10:56:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eίχα γράψει ολόκληρο θέμα στο blog μου για αυτό...
Και συγκεκριμένα για το 11 που φαίνεται ότι με κυνηγάει από κούνια...
1)Κάθε μου σοβαρή σχέση που με σημάδεψε την ξεκίνησα στις 11.
2)Γιορτάζω 11/11
3)Το πιο σημαντικό άτομο έχει στις 11 κάποιου μηνός γενέθλια...
4)Αν και έκλεισα την εκκλησία για το γαμο μου 11 μήνες πιο πρίν η μόνη ημερομηνία που ήταν ελευθερη εκείνο το μήνα ήταν 11!
3)Πήγα στο 11ο δημοτικό και μετά στο 11ο Λύκειο περιστερίου...
4)Το 11 γράμμα της αλφαβήτου με κυνηγά κυριολεκτικά...
5)Το εξοχικό μου βρίσκεται στην 11η στάση Αιαντείου...
6)Κάθε εισητήριο συναυλιας που έχω πάρει έχει μέσα το 11 ή το άρθροισμα 11
7)Η παλιά μου ταυτότητα είχε μέσα ένα 11άρι...η καινούργια έχει 2(!)
8)Στην ομάδα που έπαιζα βόλλεϋ όσο και αν το πάλεψα το 11 μου δώσανε...
9)Οσες φορές εχω ξυπνήσει εν μέσο νυκτός εντελώς ξαφνικά χωρίς λόγο και κοιτάζω το ρολόι η ώρα είναι 11:11.

Kάποια μέρα είδαστον Χαρδαβέλα που ανέπτυσσε το ίδιο θέμα ότι οι Μάγιας είπαν ότι κάτι σημαντικό θα γίνει στις 11:11 ώρα Γκρήνουιτς..το 2012/12/12. Και τώρα κρατηθείτε... Πως μου ήρθε φλασιά και έκανα το άρθοισμα της ημερομηνίας...και είναι... 11!


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2011, 11:03:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Από την άλλη, θα πρέπει να σκεφτούμε ότι κοιτάμε αρκετές φορές της ημέρας το ρολόϊ μας και βλέπουμε διάφορους αριθμούς.

Ενώ αναλώνω ώρες πολλές καθημερινά στον υπολογιστή είναι ζήτημα να έχω κοιτάξει το ρολόι του 5-6 φορές... πάντα είναι 11:11.
Το περίεργο είναι ότι έχω προσέξει ότι αυτό γίνεται σχεδόν πάντα όταν κοιτάμε ψηφιακά ρολόγια λες και κάποιος επιλέγει τον καλύτερο δυνατό τρόπο να εντυπώνεται η εμφάνιση του 11:11 στη συνείδησή μας. Στα κλασσικά ρολόγια δε νομίζω να μου έχει συμβεί παραπάνω από 1-2 φορές στη ζωή μου.


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2011, 21:39:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η αλήθεια είναι ότι δεν βλέπω το 11 όσο εσύ.. το έχω προσέξει εδώ και 7-8 χρόνια (χωρίς κανένα έναυσμα) και επικεντρώνεται κυρίως στην ώρα (στο 11:11) όπου καταντάει λίγο αστείο πως σε διάφορα ρολόγια που δεν έχουν σχέση μεταξύ τους, δεν είναι συγχρονισμένα ή δεν έχω ξαναδεί καν πριν, θα πετύχω το 11:11 πολλές φορές μέσα στην μέρα. Για το 21/12/2012 11:11 ώρα το γνωρίζω και έχω κάνει εδώ και χρόνια αυτή την πρόσθεση στο 21/12/2012 που βγάζει 11 (έτσι απο περιέργεια) ;) ακόμα και το ότι υπάρχουν άλλοι που το βλέπουν όπως εσύ παντού και άλλοι που το βλέπουν μόνο στην ώρα τι μπορεί να σημαίνει?
Πάντως για το θέμα της ημερομηνίας ειδικά, αν επρόκειτο για κάποια καταστροφή όπως ακούω συνεχώς, γιατί θα έπρεπε κάποιοι άνθρωποι να "προειδοποιούνται" αφού έτσι κιαλλιός δεν θα είχε νόημα κάτι τέτοιο.. Αν λοιπόν για μένα την δεχόμουν αυτή την συσχέτιση, αυτόματα στο μυαλό μου θα έπρεπε να απορρίψω και την καταστροφολογία για το 2012 (όχι ότι δεν το κάνω ήδη) ή έστω την συνολική καταστροφή.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2011, 15:30:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η καταστροφολογία σε φυσικό επίπεδο για μένα είναι μια μάλλον αστοχη υπόθεση...
Πιστεύω ότι έχουμε να κάνουμε με άλλου είδους αλλαγές...συνειδησιακές...
Με λίγο ψάξιμο που έκανα στο ίντερνετ ανακάλυψα πως υπάρχει η θεωρία για τους άνθρώπους που είναι συνδεδεμένοι με το 11 ότι καλούνται να παίξουν ένα συγκεκριμένο ρόλο στο "σενάριο" αυτό.
Μη με ρωτήσεις τι... Οπως όλοι οι υπόλοιποι απλά το νοιώθω χωρίς να ξέρω...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2011, 16:12:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι τα έχω διαβάσει και αυτά τα σενάρια για την μετάβαση της ανθρωπότητας σε άλλο επίπεδο συνείδησης και κάποιοι επιλεγμένοι (με τι κριτήριο?) θα βοηθήσουν σε αυτή την μετάβαση. Μου ακούγεται τραβηγμένο φυσικά όλο αυτό (όπως και όλα τα σενάρια) αλλά σίγουρα αν επιθυμούσα ένα απ τα σενάρια να ισχύσει τελικά όσο και αν αντιβαίνει στην λογική μας, αυτό θα ήταν το συγκεκριμένο σενάριο καθώς είναι το μόνο που δεν περιέχει αναγκαστικά την καταστροφή και είναι ίσως το μόνο θετικό σενάριο (το χω γράψει ξανά νομίζω αυτό στο θέμα για το 2012.. :))Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2011, 21:18:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποιος ξέρει φίλε μου τον σκηνοθέτη?
Εκείνος ξέρει μόνο για την διανομή των ρόλων και γιατί την έκανε έτσι...
Απομένει σε μας ...στον καθένα μας να παίξει το ρόλο του καλά όταν θα έλθει εκείνη η ώρα...
Ολα γίνονται ερήμην μας τώρα θα το μάθεις?


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
entry
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2011, 19:44:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
στο θεμα αυτο με τα επαναλβανομενα νουμερα εχω να δωσω μια απαντηση που οποιος θελει μπορει να το πιστεψει και οποιος δεν θελει μπορει να προσπερασει.
τα ιδια νουμερα στην σειρα εχω διαβασει οτι ειναι μηνυματα που μας
δινουν οι αγγελοι, και κανουν οτι μπορουν για να μας τραβηξουν την προσοχη και να επικοινωνησουν μαζι μας, για κατι που μας απασχολει η για κατι που εχουμε παρακαλεσει (προσευχηθει)
και συνεχιζω με τις εξηγησεις των αριθμων οπως τα αναφερει
η Dorren virtue στο βιβλιο της '' θεραπεια με την βοηθεια των αγγελων''

1. υπαρχη μια πυλη ευκεριας για σας που ανοιγει, και οι σκεψεις σας υλοποιητε σε χρονο ρεκορ. δηλαδη οτι το συμπαν τραβηξε φωτογραφια την σκεψη σας και τις υλοποιει.ειστε ευχαριστημενοι απο την σκεψη που κανατε, αν οχι αλλαξτε σκεψεις.

2.οι νεες ιδεες σας αρχιζουν να γινονται πραγματικοτητα, μην παραιτησε λιγο πριν πραγματοποιηθει αυτο που τοσο πολυ θελεις. η υλοποιηση θα γινει προφανης σε λιγο, γι αυτο συνεχισε την καλη δουλεια.

3.οι αναληφθεντες διδασκαλοι ειναι κοντα σας και θελουν να ξερετε οτι εχετε την βοηθεια τους. απευθυνθειτε σε αυτους οταν βλεπετε συνδιασμους του 3.

4.οι αγγελοι σας περιβαλουν τωρα, και επιβεβαιωνουν την αγαπη τους και τη βοηθεια τους.

5 δεστε τις ζωνες σας, γιατι ερχετε μια μεγαλη αλλαγη στην ζωη σας. αυτην την αλλαγη δεν πρεπει να την δειτε ως θετικη η αρνητικη αφου ολοες οι αλλαγες ειναι απλα μερος της ροης της ζωης.

6. οι σκεψει σας δεν βρισκονται σε ισσοροπια τωρα, ειναι πολυ εστιασμενες σε υλικο πεδιο.

7. οι αγγελοι σας χειροκροτουν. συνεχιστε την καλη δουλεια και να ξερετε η ευχη σας θα πραγματοποιηθει. περιμενε να συμβουν θαυματα.

8. μια φαση στην ζωη σας προκειτε να τελιωσει και αυτο ειναι σημαδι προειδοποιησης ωστε να προαιτοιμαστειτε. μπορει να ειναι συναισθηματικη, επαγγελματικη η συντροφηκη φαση.

9. ολοκληρωση. αυτο ειναι το τελος μιας μεγαλης φασης της προσωπικης σου ζωης.

0. ενα σημαδι οτι καποια κατασταση εχει κλεισει εναν πληρη κυκλο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2011, 16:31:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ/ή entry, έχω ακούσει για το συγκεκριμένο βιβλίο - προσωπικά δεν το έχω διαβάσει - όμως μου δημιουργούνται κάποια ερωτηματικά.
Κάποιοι άνθρωποι έχουν συνδυάσει την θέαση των διπλών αριθμών με μια επικείμενη καταστροφή ή έστω ένα επικείμενο αρνητικό γεγονός στην ζωή του θεατή των διπλών αριθμών ή κάποιου δικού του ανθρώπου.
Σε αυτή την περίπτωση, δεν είναι λίγο παράδοξο οι διπλοί αριθμοί να προέρχονται από μια αγγελική οντότητα;



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2011, 16:59:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητέ/ή entry, έχω ακούσει για το συγκεκριμένο βιβλίο - προσωπικά δεν το έχω διαβάσει - όμως μου δημιουργούνται κάποια ερωτηματικά.
Κάποιοι άνθρωποι έχουν συνδυάσει την θέαση των διπλών αριθμών με μια επικείμενη καταστροφή ή έστω ένα επικείμενο αρνητικό γεγονός στην ζωή του θεατή των διπλών αριθμών ή κάποιου δικού του ανθρώπου.
Σε αυτή την περίπτωση, δεν είναι λίγο παράδοξο οι διπλοί αριθμοί να προέρχονται από μια αγγελική οντότητα;

Το ίδιο σκεφτόμουν και εγώ πριν πολλά χρόνια (το 2005 που ψάχνοντας για αυτό το φαινόμενο επειδή είχε παραγίνει, έπεσε το μάτι μου σε κάτι κείμενα για light watchers και για αγγέλους που προσπαθούν να τους αφυπνίσουν) και απορούσα τότε πως γίνεται να προσπαθούν να σε αφυπνίσουν έτσι όταν η θέαση των διπλών αριθμών σε διαρκή βάση το μόνο που κάνει σε ένα άτομο είναι να του προκαλεί μια αίσθηση "στραβού" και "κακού", ότι περισσότερο προειδοποίηση για κάτι στραβό είναι παρά για καλό.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2011, 19:12:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Craven, αυτό που αναφέρεις μου θυμίζει τον Mothman, το λεγόμενο "άνθρωπο - πεταλούδα", η θέαση του οποίου όπως υποστηρίζεται από κάποιους συνδέεται με μια επικείμενη μεγάλη καταστροφή η οποία θα συμβεί.

Εάν θέλεις μπορείς να δεις και το παρακάτω θέμα (κλίκαρε στον παρακάτω τίτλο για να μπεις κατευθείαν):

Ο άνθρωπος πεταλούδα - Mothman

καθώς μπορεί να σου φανεί ενδιαφέρον.




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
LordThomas
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
495 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2011, 22:14:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LordThomas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι εγώ πολλές φορές έχει τύχει να βλέπω διπλά νούμερα και όλα να γυρίζουν γύρω από τον αριθμό 8 αλλά πότε μου έφερε τύχει και πότε ατυχία. Δεν μπορώ να πω με σιγουριά ότι σημαίνει κάτι. Εσύ έχεις κάποια σημάδια ότι τα νούμερα σου οδηγούνε κάπου;

Ο Θεός βρίσκεται τόσο σ' ένα κομμάτι ξύλο, όσο και σ' ένα ανθρώπινο όν. Η διαφορά είναι ότι το κομμάτι ξύλο δεν γνωρίζει τίποτε για το Θεό, ενώ ο άνθρωπος μπορεί να συνειδητοποιήσει την παρουσία Του, μέσα του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LIGHTWORKER
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2011, 06:29:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ναι τα έχω διαβάσει και αυτά τα σενάρια για την μετάβαση της ανθρωπότητας σε άλλο επίπεδο συνείδησης και κάποιοι επιλεγμένοι (με τι κριτήριο?) θα βοηθήσουν σε αυτή την μετάβαση. Μου ακούγεται τραβηγμένο φυσικά όλο αυτό (όπως και όλα τα σενάρια) αλλά σίγουρα αν επιθυμούσα ένα απ τα σενάρια να ισχύσει τελικά όσο και αν αντιβαίνει στην λογική μας, αυτό θα ήταν το συγκεκριμένο σενάριο καθώς είναι το μόνο που δεν περιέχει αναγκαστικά την καταστροφή και είναι ίσως το μόνο θετικό σενάριο (το χω γράψει ξανά νομίζω αυτό στο θέμα για το 2012.. :))


Φιλε/φιλη Craven η θεαση των σημετρικων αριθμων και ιδιαιτερα του 11:11 εχει να κανει μ αυτο ακριβως που σκεφτεσαι!Ειναι μυνηματακι απο τους απο πανω που προσπαθουν απεγνωσμενα να σου τραβηξουν την προσοχη για ν αρχισεις να ψαχνεσαι και να ανακαληψης την αληθεια!!
Λες οτι δεν καταλαβαινεις με τι κριτηριο ειναι αυτοι επιλεγμενοι μα αν καταλαβαινες τα κριτηρια θα ειχες ανεβει ηδη συνειδητοτητα!!Και αν καποιος προσπαθησει να σου πει τα κριτηρια αυτο να δεις πως θα αντιβαινει στην λογικη σου!!Μα για μισο λεπτο,δεν ειπαμε οτι θα ανεβουμε συνειδητοτητα αυτο λοιπον τι σημαινει οτι την υποτιθεμενη λογικη μας πρεπει να την ξεχασουμε η μαλλον να την εξεληξουμε!!
Παμε λοιπον στα κρητηρια:αυτοι που εχουν "επιλεχθει" οπως λες.Να σε ενημερωσω οτι ολοι εχουμε επιλεχθει ολοι ειμαστε ισοι και εχουμε τη δυνατοτητα αυτη,οι επιλεγμενοι απλως ειναι παλαιοτερες ψυχες και θα ανεβουν πιο γρηγορα συνειδητοτητα δηλαδη αφυπνιζονται αυτοι πρωτα και βοηθουν και τους αλλους!!(καλη ωρα)
Ξερω ποσο κινεζικα σου ακουγονται αυτα τωρα.Θα μπορουσα να πω πολλα πανω στο συγκεκριμενο θεμα αλλα δεν ξερω απο που ν αρχισω για να μπορεσει να κατανοηθει.Ο καθενας μονος του πρεπει να ψαχτει.Και οσο προχωραει θα δει οτι θα του εμφανιζονται αυτα ακριβως που πρεπει να μαθει(συγχρονικοτητα λεγεται)Το μονο που μπορω να πω σε οποιον βλεπει αυτους τους αριθμους ειναι ψαχτειται και οτι διαβαζεται περαστε το απ την καρδια (ωπα!καινουριο ειναι αυτο πως το κανεις?κι ομως μπορεις απλα δεν το χεις μαθει)Εχεις και συναισθηματικη ευφυια εχεις και δεξη ημισφαιριο στον εγκεφαλο σου,το οποιο το κακομοιρο κοιμαται μηπως ηρθε η ωρα να το ξυπνησεις?
Μετα απο τοσο καιρο κατι σε εκανε να ξανανοιξεις το θεμα,τυχαιο?δε νομιζω!!

ΦΙΛΙΚΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2011, 09:30:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η πρώτη μου ταυτότητα έβγαζε σύνολο 11
Η δεύτερη μου ταυτότητα έχει το 111 και άλλα δυο νούμερα που βγάζουνε σύνολο 11... είμαι σοβαρά γιατρέ μου?


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
LIGHTWORKER
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2011, 04:25:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η πρώτη μου ταυτότητα έβγαζε σύνολο 11
Η δεύτερη μου ταυτότητα έχει το 111 και άλλα δυο νούμερα που βγάζουνε σύνολο 11... είμαι σοβαρά γιατρέ μου?


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."


Θα δειξει η νεκροψια!!χεχε(black χουμορακι)
Φιλε/φιλη Αvallon δεν ξερω αν ειναι μονο αυτα η αν βλεπεις και τον αριθμο 11 συστηματικα!!Η αληθεια ειναι οτι οντως συνηθως αυτοι που πρεπει να αφυπνιστουν τον βλεπουν πολυ συχνα,αλλα δεν ειναι μονο αυτα τα κρητηρια το βασικοτερο κρητηριο ειναι πως νιωθεις!Αν εχεις αυτη τη βαθεια αισθηση απο παντα οτι εχεις ενα σκοπο εδω περα!Ασχετα αν ειναι πολυ αοριστη,αυτο ειναι γιατι ακομα καποιος δεν εχει αφυπνιστει πληρως
την αισθηση ομως την εχει παρα πολυ εντονα και γεγονοτα στη ζωη του δρομολογουνται ετσι που τον οδηγουν παντα εκει!!Ολα γινονται σταδιακα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy