ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΒΟΥΗΤΟ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
VANDAMME
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
222 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2008, 01:00:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδια σε ολους πιστευω εχει τυχει! Εκει που καθομαστε ανεμελοι μεσα σε υσηχο μερος ακουμε στα αυτια μας εναν τονικο ηχο καπως ετσι ττττττττττττττ!Απο που προερχεται αυτος ο ηχος? Μετα βεβαια απο καποια δευτερολεπτα σταματαει.........
XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2008, 10:24:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καμία φορά μπορεί να προέρχεται από το ίδιο μας το τύμπανο, μια στιγμιαία δυσλειτουργία, ένας συντονισμός. Η γιαγιά μου, όταν συνέβαινε κάτι τέτοιο πρότεινε να χτυπάς απαλά τα δάκτυλα σου (snap στα αγγλικά) στα αυτία, συνήθως μετά από μερικά snaps ο ήχος σταματούσε (μάλλον από-συντονισμός του τύμπανου, υποθέτω -δεν είμαι Ιατρός).

Αν τώρα ο βόμβος επιμένει και μπορεί να γίνει αντιληπτός επίσης από άλλους ανθρώπους, τότε το θέμα περιπλέκεται και εύκολες απαντήσεις δεν υπάρχουν, μπορεί να προέρχεται από κάποιο μηχάνημα, όχημα, γεωλογικά φαινόμενα κτλ. (γενικά πάμε τότε στο πρόβλημα των Βόμβων –πχ Βόμβος του Taos).

Edited by - XD on 25/03/2008 11:17:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2008, 15:40:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σχετικά με το βουητό -όταν αυτό επιμένει ακόμη και βάζοντας τα χέρια στα αυτιά μας, πράγμα που δείχνει άμεση επίδραση στο ακουστικό κέντρο του εγκεφάλου μας- είχα γράψει λίγα λόγια στο τόπικ που υπάρχει στην κατηγορία ΘΕΡΑΠΕΙΑ. Ρίξε μια ματιά εκεί...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2008, 02:54:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου VANDAMME

Μπορείς να ρίξεις μια ματιά και στο παρακάτω θέμα, όπου γίνεται συζήτηση για έναν περίεργο βόμβο - μοιάζει κάπως με αυτό που περιγράφεις.

Κάνε κλικ στον παρακάτω τίτλο:

Ποιός παίζει παιχνίδια με τον εγκέφαλό μας;

Για τον βόμβο του Taos που γράφεις XD βρήκα τα παρακάτω στοιχεία, που μεταφέρω για να τα διαβάσει και όποιος άλλος δε γνωρίζει σχετικά:

1993 νεο μεξικο.
Ένας αγνωστης αιτιολογιας και προελευσης βομβος βασανιζει του κατοικους της πολης Τaos.
Μετα απο ενα συνεδριο που διοργανωθηκε,οι ειδικοι δεν κατεληξαν πουθενα.

Μια επικρατούσα θεωρία υποστηρίζει ότι ο βόμβος δημιουργείται από ένα στρατιωτικό σύστημα επικοινωνιών που χρησιμοποιείται για να έρθει σε επαφή με τα υποβρύχια.

Οι κατοικοι διαμαρτυρονται για εναν κουραστικο ηχο που μοιαζει με της μηχανης Ντηζελ.

Ειναι ποιο εντονος μεσα στο σπιτι και στο εσωτερικο του αυτοκινητου.

Δεδομένου ότι έχει αποδειχθεί μη ανιχνεύσιμο από τα μικρόφωνα ή τις κεραίες vlf, η πηγή και η φύση της είναι ακόμα ένα μυστήριο.

πηγή: http://www.alito.gr

Ακολουθώντας το σχετικό link από το alito.gr βρήκα και δύο ηχητικά αρχεία και... άκουσα τον 'βόμβο του Taos'.
Μπορείτε να τα ακούσετε πατώντας στους παρακάτω συνδέσμους:

Βόμβος Taos - 1

Βόμβος Taos - 2

πηγή: http://www.qsl.net/w5www/taoshum.html


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VANDAMME
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
222 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2008, 18:13:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
thanks Amalitsa :)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2008, 19:00:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αmalia μου να ενημερώσω με τη σειρά μου, πως δεν πρόκειται για "υπόνεια" αλλά επιστήμονες έχουν διατυπώσει με βεβαιότητα πως ο βόμβος ΤΑΟΣ οφείλεται σε εγκαταστάσεις επιστημονικών πειραμάτων στα πλαίσια της Πολεμικής αεροπορίας των ΗΠΑ. Εκεί κοντά βρίσκεται η βάση τους -νομίζω Κρτλαντ-.

Στο βιβλίο ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ εκδ. ΑΡΧΕΤΥΠΟ αναφέρομαι στο ΤΑΟΣ ΗUM. -Δυστυχώς γράφω από ιντερνετ καφέ και δεν το έχωμπροστά μου για να δω τις ονομασίες.

Οι ίδιοι επιστήμονες έκαναν έρευνα και μετρήσεις στο αεροδρόμιο του Βερολίνου και διαπίστωσαν τον ίδιο βόμβο από υπόγεια κεραία πολλώ χιλιομέτρων που είχαν τοποθετήσει οι Σύμμαχοι -Αμερικάνοι- μετά τον Β' Παγκόσμιο Πόλεμο.

Βόμβος ενοχλεί όπως λένε και κατοίκους κοντά σε όλα τα αεροδρόμια.

Όμως γενικότερα βομβος ενοχλεί και όλους εμάς άλλους λιγότερο και άλλους περισσότερο, εξ' αιτίας της ηλεκτρομαγνητικής ακτινοβολίας που δεχόμαστε. -Και εμένα ακόμη παροδικά ευτυχώς-

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy