ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΥΡΑ: Μπορούμε να την δούμε;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 21:52:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπέρα σας.
Να ξεκινήσω με την παραδοχή, ότι σχεδόν όλοι από εμάς πιστεύουμε στην ύπαρξη της αύρας. Τι είναι όμως αύρα; Και πως συμβαίνει τα μάτια μερικών από εμάς να τη συλλαμβάνουνε; Υπάρχουν τεχνικές για να δει κάποιος την άυρα; Μερικές λοιπόν ερωτήσεις για αρχή.

Και βέβαια καλώ την φίλη μας ΑΤΜΑ, που υποψιάζομαι ότι το έχει ψάξει το ζήτημα, να μας δώσει τα φώτα της. Κι όλους εσάς εννοείται. Που την έχετε δει, που θέλετε να την δείτε, που έχετε διαβάσει κάτι γιαυτό και θέλετε να το μοιραστείτε, ή που απλά αληθωρίζετε προσπαθώντας να την διακρίνετε στα ακροδάκτυλά σας.

Τελείωνοντας θα σας αναφέρω ότι προσωπικά εγώ την αύρα κυρίως την νιώθω, παρά την βλέπω. Μου έχει συμβεί και κάποιες φορές που συγκεντρώθηκα, να την παρατηρήσω στα ακροδάκτυλά μου. Μέχρι σήμερα όμως. Γιατί σήμερα, προς μεγάλη μου έκπληξη, και χωρίς να πιστέψω ότι θα μπορούσα να τη δω με τα μάτια μου, την είδα. Είναι μοναδική εμπειρία. Και κυρίως μου έκανε μεγάλη εντύπωση ότι το άτομο του οποίου την αύρα είδα, είχε τεράστια και πολύ φωτεινή αύρα (μάλλον γιαυτό το λόγο μπόρεσα και την είδα...)

περιμένω τις γνώσεις και τι εμπειρίες σας...

αυτή...που τα κατάφερε!

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 22:02:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να προσθέσω κι εγώ στα όσα πολύ ενδιαφέροντα έθεσε η Αμαλία, πως υπάρχει και φωτογραφική μηχανή που φωτογραφίζει την Αύρα. Και χρησιμοποιείται λένε για ιατρικούς σκοπούς πειραματικά, μιας και στα χρώματα της αύρας γίνονται αντιληπτές οι ασθένειες ακόμα και στο πιο πρώιμο στάδιό τους. Ισχύει άραγε αυτό;
Να σημειώσω εδώ πως συγγενικό μου πρόσωπο που ζει στο εξωτερικό, έχει φωτογραφίσει την αύρα του, και -τουλάχιστον αισθητικά- η φωτογραφία είναι πολύ ΟΜΟΡΦΗ...
Περιμένω να αναγνώσω κι εδώ φίλοι μου...

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 22:12:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειάσου μελοκίτρινο και αδυνατιστικό φρούτο!

Η φωτογράφιση που αναφέρεις, φαντάζομαι ότι θα είναι η Kirlian. Στην Ρωσία και συγκεκριμένα στην ιατρική σχολή, πραγματοποιούνται εδώ και πολύ καιρό, τακτικά πειράματα πάνω στη φωτογράφηση αυτή. Και μάλιστα οι σχετικές έρευνες όχι μόνο δεν θεωρούνται παράξενες, αλλά εντάσσονται κανονικότατα στο πρόγραμμα ερευνών του Πανεπιστημίου. Αν πάντως η έρευνα έχει προχωρήσει και στα χρώματα, θα ήθελα πάρα πολύ να έβρησκα κάποιο άρθρο σχετικό που να συνδέει τα χρώματα με τις παθήσεις. Δεν ρωτάς τον συγγενή σου;...

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 22:23:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα είχε ενδιαφέρον αν μου έστελνε ένα αντίγραφο της φωτογραφίας και να το τοποθετούσα εδώ (με επεξεργασμένο το πρόσωπο, ενοείται, μιας και είναι η αδερφή μου και δεν θα ήθελα να γίνει διάσημη, ακόμα), και ίσως εκεί παρατηρούσαμε και μόνοι μας κάποια πράγματα... Ή αν κάποιος άλλος έχει στη διάθεσή του μία φωτογραφία, ας κάνει το ίδιο. Όσο για τα ακροδάκτυλα φίλη Αμαλία, δεν ξέρω αν είναι Αύρα αυτό που ΚΑΙ εγώ έχω την εντύπωση ότι κάποιες φορές βλέπω, ή απλά μια φυσική οφθαλμαπάτη, σαν αυτές όταν συγκεντρώνεσαι σ' ένα αντικείμενο και έιτε το βλέπεις θολό, είτε διπλό...
Φαντάζομαι πάντως πως θα είναι μοναδική εμπειρία να μπορεί κανείς να δει την Αύρα, όπως πολύ απλά έλεγε ότι τη βλέπει ο Λόμπσανγκ Ράμπα (ναι, τα διάβασα και γω ΟΛΑ τα βιβλία του τότε), και οι υπόλοιποι θιβετιανοί μοναχοί...

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 22:37:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AAAAA...ΑΣ ΓΙΝΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ
...3Α!!!...

ΑΜΑΛΙΑ ΜΟΥ, ΑΚΡΩΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ...ΤΟ ΘΕΜΑ...

...ΓΙΑ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΑΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΥΡΑ ΤΥΧΟΝ ΑΣΘΕΝΕΙΑ ΜΑ ΒΕΒΑΙΑ!
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΚΟΤΕΙΝΑ ΣΗΜΕΙΑ,ΚΑΘΩΣ + ΚΕΝΑ ΟΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΣΧΩΡΗΣΕΙ....Ο,ΤΙΔΗΠΟΤΕ...ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΠΕΔΙΟ...
Η ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΣΗΜΑΔΙ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ...ΣΤΟ ΥΛΙΚΟ ΠΙΑ, ΣΩΜΑ...
ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ....ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΗΜΟΥΝ ΛΙΓΟ ...ΑΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΤΗ...

(ΠΑΝΤΩΣ...ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΤΗ ΔΙΕΚΡΙΝΑ...!~ΚΡΥΒΕ~ΛΟΓΙΑ~)
ΧΜ!ΑΜΑΛΙΑ..ΞΕΡΕΙΣ ..ΤΙ ΕΝΝΟΩ....

'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 28/02/2003 13:34:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 22:43:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ananasss καλεί Ομάδα Α! όβερ!

Άντε βρε ΑΤΜΑ και σε περίμενα!
Ωραία λοιπόν, θα περιμένω να προετοιμαστείς και να σ' ακούσω...
Τι εννοείς πάντως με το... "Ο,ΤΙΔΗΠΟΤΕ";

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 22:55:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΜ..ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΝΟΝΕΣ...
ΕΧΩ ΑΦΗΣΕΙ ΣΕΛΙΔΕΣ...ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ...ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΤΗΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ...
ΜΑ ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΨΑΧΝΩ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΙΡΛΙΑΝ ΤΗΣ ΕLLIE...ΑΠΟ ΤΑ CRYSTALINKS...ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΙ...

ANANA!!ΤΟΣΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΤΟΥ ΠΑΡΑΞΕΝΟΥ...ΨΑΞΕ ΛΙΓΟ ΕΚΕΙ...ΜΑ ΠΡΟΣΕΞΕ ΕΚΕΙ ...ΤΡΟΜΑΖΟΥΜΕ...!

'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 27/02/2003 22:58:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 23:02:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στα forum του ΠΑΡΑΞΕΝΟΥ θα κάνω διατριβή σε λίγο ΑΤΜΑ μου!
...
Θυμάμαι και για της τρύπα στην Αύρα που μπορεί να είναι... επικίνδυνη κατά τα αστρικά (συνειδητά ή μη) ταξίδια μας.
Όσο για τις σελίδες που έχεις αφήσει στη ΘΕΡΑΠΕΙΑ, τις έχω δει, αλλά δεν μπορώ να τις διαβάσω...

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 23:05:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΙΔΟΥ...ΜΙΑ ... ΤΕΛΕΙΑ ΠΗΓΗ....
http://www.crystalinks.com/aura.html

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΙΡΛΙΑΝ ΤΗΣ ΘΕΡΑΠΕΥΤΡΙΑΣ ELLIE...
http://www.crystalinks.com/kirlian.html


'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κάθυ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Australia
767 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2003, 12:42:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κάθυ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το να δεις την αύρα είναι μια, μάλλον, φυσιολογική κατάσταση παρά μια μεταφυσική. Ο καθένας από μας μπορεί να μάθει να την βλέπει, και είναι εύκολο. Το δύσκολο είναι να μεταφράσεις το τί βλέπεις, εκεί χρειάζεσαι την διαίσθηση που είναι ένα μεταφυσικό στοιχείο.
Δεν υπάρχει τίποτε το μυστικιστικό ή μαγικό στη διαδικασία.
Για τα παιδιά είναι πιο εύκολο. Και την εκφράζουν κυρίως στις ζωγραφιές τους. Τα σκίτσα τους θα πλαισιωθούν με ασυνήθιστες και διαφορετικές σκιες χρωμάτων. Αυτά τα χρώματα αντικατοπτρίζουν τις αδιόρατες ενέργειες που έχουν παρατηρήσει γύρω από αυτά που ζωγραφίζουν. Πολύ συχνά ρωτάμε τα μικρά γιατί ο ουρανός γύρω από τη μαμά είναι μωβ ή γιατί το κουνελάκι έχει ρόζ και πράσινες πινελιές ή γιατί ζωγραφίζουν το αδελφάκι τους μπλε.
Εάν τώρα απαντήσετε «ναι» στις παρακάτω ερωτήσεις τότε έχετε σίγουρα εμπειρία του αυρικού πεδίου:
Όταν βρίσκεστε με άλλους αισθάνεστε εξαντλημένοι;
Αισθανθήκατε ποτέ ότι σας παρατηρούν από μακριά;
Μερικοί ήχοι, αρώματα, χρώματα, σας κάνουν να αισθάνεστε άνετα/δυσάρεστα;
Οι κεραυνοί, σας φέρνουν νευρικότητα;
Πιστεύετε πως μερικοί άνθρωποι σας εξάπτουν και σας μεταδίδουν κάποια ενέργεια;

Η ανθρώπινη αύρα είναι το πεδίο ενέργειας που μας περικλείει από όλες τις κατευθύνσεις.Σε ένα κοινό άτομο η αύρα εκτείνεται μέχρι και δύο μέτρα. Έχω διαβάσει, χωρίς να μπορώ να το επιβεβαιώσουμε, πως η αύρα των αρχαίων σοφών δασκάλων εκτεινόταν μέχρι μερικά χιλιόμετρα, γι αυτό και συγκέντρωναν, λέει, ένα μεγάλο αριθμό οπαδών που τους ακολουθούσε. Να σημειώσω εδώ πως το φωτοστέφανο των αγίων μπορεί να γίνει αντιληπτό πιο εύκολα ακόμη και στον πιο αρχάριο.
Όσοι έχουν αδύναμη αύρα είναι πιο ευάλωτοι στις εξωτερικές επιδράσεις, κι έχει σαν αποτέλεσμα τα άτομα αυτά να γίνονται υποχείρια άλλων, να κουράζονται εύκολα, να αισθάνονται πως είναι αποτυχημένοι στη ζωή, να έχουν προβλήματα υγείας, και γενικά να είναι αναποτελεσματικά σε όλες τις φάσεις της ζωής τους.
Το σώμα απορροφά και μετασχηματίζει τις ενέργειες της φύσης. Υπάρχει επίσης αλληολεπίδραση του σώματος με το πεδίο ενέργειας του σύμπαντος. Αστρικές επιδράσεις επίσης απορροφιούνται και μετασχηματίζονται σε εκφραστική ενέργεια μέσα μας από τον καθένα μας.
Χρειάζεται να γνωρίζομε με ποιο τρόπο η αύρα μας αλληλοεπιδρά με τις εξωτερικές ενέργειες και δυνάμεις. Χρειάζεται να γνωρίζομε πώς η αύρα μας επιδρά στους άλλους και τι επίδραση υφίσταται από τις ενέργειες των άλλων. Πρέπει να γνωρίζομε τα όρια και τη δύναμη του ενεγειακού μας πεδίου. Πρέπει να γνωρίζομε πότε θα πρέπει να την δυναμώσουμε, να την ισοζυγίζουμε, να την καθαρίσουμε, και κυρίως πότε ή αύρα χάνει ενέργεια. Φυσικά υπάρχουν ασκήσεις γι όλα αυτά.
Υπάρχουν δύο κατηγορίες ανθρώπων όσον αφορά την αύρα. Μια κατηγορία δεν πιστέυει πως υπάρχει τέτοιο πράγμα που λέγεται αύρα. Η άλλη κατηγορία πιστεύει πως υπάρχει ένα ενεργειακό πεδίο αλλά δεν πιστεύει ότι μπορούμε να το δούμε.
Ευτυχώς βρισκόμαστε σε μια εποχή που μπορεί να αποδειχθεί πως υπάρχει αύρα και πως μπορούμε να τη δούμε. Πολλοίβλέπουν την αύρα τόσο, όσο είναι απαραίτητο ή ουσιώδες για αυτούς για τις ατομικές τους προθέσεις.
Υπάρχουν δύο τρόποι να δούμε την αύρα: Διαισθητικά και αντικειμενικά. Ο ένας δεν είναι καλύτερος ή χειρότερος από τον άλλον, αρκεί να εξηγούμε σωστά αυτό που βλέπουμε. Ο αντικειμενικός τρόπος είναι και εκείνος που βοηθάει να πεισθεί «ο άπιστος Θωμάς». Με τον διαισθητικό τρόπο βλέπομε μάλλον με το μάτι του νου, παρά με το αισθητήριο όργανο της όρασης.
Μεταξύ του πιο σκοτεινού και του πιο φωτεινού εγκλιματισμού μας, ο αμφιλβηστροειδής έχει την δυνατότητα να αλλάξει σε ευαισθησία αυτόματα από 500.000 ως 1.000.000 φορές, (Καθηγητής W. B Saunders Basic Human Physiology) αυτό απλά μας αποδεικνύει πως έχομε την δυνατότητα να αντιλαμβανόμαστε περισσότερο από το σπέκτρουμ του φωτός, από ότι νομίζομε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2003, 13:26:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗ ΜΟΥ...ΚΑΘΥ! ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΕΣ ΝΑ ΦΑΝΕΡΩΘΕΙΣ...
ΝΑΙ !ΣΕ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ....
"ΝΑΙ"
+... ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΝΑΡΡΩΤΗΘΗΚΑ ΣΤΗΝ ΑΙΩΝΙΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ..ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΛΟΓΙΑ ...'Η ...ΑΡΑ ...ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΟΣΟ ΚΑΘΑΡΑ....

Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, ΠΟΥ ΗΡΘΕΣ... ΣΤΟ ΤΟΣΟ ΜΑΓΙΚΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΚΠΟΡΕΥΣΕ Η ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΟΥ ΑΜΑΛΙΑ...

ΦΩΣ+ΑΓΑΠΗ

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2003, 15:23:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλήθεια, ΑΤΜΑ
τι σημαίνει να έχεις λαχανί αύρα;
πάντοτε αναρρωτιώμουν...

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2003, 22:13:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η φωτογράφηση της αύρας δεν είναι κάτι τό τόσο "εξωτικό" ή παράξενο. Η αύρα είναι ένα απο τα 7 σώματα μας.., κάποτε η αναφορα στην ύπαρξη της αφορούσε αποκλειστικά τον χώρο της της μεταφυσικής, σήμερα όμως η ύπαρξη της είναι αποδεκτή και επιστημονικά. Η μέθοδος αποτύπωσης της γίνεται όπως σωστά αναφέρατε με την μέθοδο kirlian. Προσωπικά έχω κάνει φωτογράφηση της αύρας μου. Ο καθηγητής Μπριλλάκης κάνει φωτογραφήσεις της αύρας για θεραπευτικούς και προληπτικούς σκοπούς στην Αθήνα.

http://www.martialarts.gr/therapies/therathens.htm#ΒΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ

Υπάρχουν ασκήσεις για την ανάπτυξη της ικανότητας αντίληψης της αύρας, και αρκετά βιβλία που τις περιγράφουν...

«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Edited by - ΠΛΩΤΙΝΟΣ on 28/02/2003 22:15:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2003, 23:48:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
XMM..
MIA EIKONA.. OΣO XIΛIEΣ ΛEΞEIΣ ...+Ο ΝΟΩΝ ΝΟΗΤΩ!!!

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 00:51:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πλωτίνε, προσωπικά θα σου ήμουν ευγνώμον εάν ανέφερες κάποιο καλό βιβλίο για την ανάπτυξη της όρασης της αύρας.

Οσο για τη λαχανί αύρα του Εχέμβροτου, μου θυμίζει κάτι. Γιαυτό και ρώτησα για το χρώμα αυτό.
Μικρή- πολύ μικρή, ζωγράφιζα τον εαυτό μου σαν ένα ελειψοειδές σχήμα χρώματος πολύ σκούρου μπλε. Σαν το μπλε που έχουν φόντο τα τόπικ στα φόρουμς. Την αδελφή μου δε, την έφτιαχνα αστερόμορφη (σαν αμοιβάδα με γωνίες) χρώματος λαχανί με μερικές κίτρινες αποχρώσεις.
Πάντα λοιπόν, όταν σκεφτόμουν εμάς τις δύο, αυτά τα χρώματα έρχονταν στο μυαλό μου...

Και κάτι ακόμη. Εκτός από τον indigo-boy, στα φόρουμς εχουμε και τον γνωστό σε όλους:
ΛΑΧΑΝΙ-BOY...

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κάθυ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Australia
767 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 01:22:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κάθυ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΣΤΡΙΚΑ ΤΟΥΣ ΠΑΝΟΜΟΙΟΤΥΠΑ

Κόκκινο=Πράσινο
Μπλε=Πορτοκαλλένιο
Κίτρινο=Ιώδες
Κίτρινοπράσινο=ερυθροϊώδες
Κοκκινοπορτοκαλί=γαλαζοπράσινο
Κιτρινοπορτοκαλί=γαλαζοϊώδες

Εδώ να σημειώσω ένα μικρό περιστατικό που αφορά το μικρό της οικογένειας: κάθε φορά που τραυματίζεται και βλέπει το αίμα του να τρέχει, κλαίει φωνάζοντας: «Μαμά μου τρέξε, το πράσινο το αίμα μου χύνεται!»

Τα χρώματα της αύρας και η σημασία τους

Κόκκινο,-
είναι το χρώμα της δυναμικής ενέργειας, φωτιάς και αρχέτυπης δημιουργικής δύναμης. Είναι ενέργεια που προάγει τη ζωή. Είναι καυτό. Υποδηλώνει έντονο πάθος, νου και θέληση. Είναι ένα δυναμικό χρώμα που αντικατοπτρίζει τον θυμό, την αγάπη, το μίσος και τις απροσδόκητες αλλαγές, μεταπτώσεις. Υποδεικνύει μια νέα γέννηση και μετατροπή. Είναι το χρώμα που επηρεάζει το κυκλοφοριακό σύστημα του σώματος, ακόμη το αναπαραγωγικό αλλά και την αφύπνιση άδηλων ικανοτήτων και ταλέντων. Πολύ κόκκινο ή ένα βρώμικο κόκκινο μπορεί να υποδηλώνει μια υπερδιέγερση, φλόγωση ή μη ισορροπία. Υποδηλώνει νευρικότητα, θυμό, επιθετικότητα, αυθορμητισμό.
Πορτοκαλλένιο,-
είναι το χρώμα της ζεστασιάς, δημιουργηκότητας και των συναισθημάτων. Του κουράγιου, χαράς και κοινωνικότητας. Μπορεί να σημαίνει επίσης ένα άνοιγμα προς μια καινούργια αφύπνηση, ειδικά στα αδιόρατα πεδία (στο αστρικό κυρίως) της ζωής. Μπορεί να σημαίνει, εξαρτάται από την απόχρωση, συναισθηματική ανισορροπία και ταραχή. Μερικές από τις πιο σκουρόχρωμες σκιες του πορτοκαλλένιου χρώματος μπορεί να δηλώνουν υπερηφάνεια και επιδεικτικότητα, στενοχώρια, ματαιοφροσύνη.
Κίτρινο,-
είναι ένα από τα πρώτα και πιο εύκολα χρώματα της αύρας που μπορούμε να δούμε. Αχνό κίτρινο γύρω από τους κροτάφους δείνει αισιοδοξία. Τό κίτρινο είναι το χρώμα της διανοητικής δραστηριότητας. Αντικατοπτρίζει τη μάθηση νέων πραγμάτων. Σοφία και διανόηση. Τα πιο παστέλ χρώματα δείχνουν συχνά έναν ενθουσιασμό για εξέλιξη. Είναι το χρώμα που αντιπροσωπεύει την δύναμη των ιδεών και την αφύπνηση ψυχικών ικανοτήτων και της μαντικής τέχνης. Σκουρότερες και (βρόμικες) αποχρώσεις του κίτρινου υποδηλώνουν υπερβολική σκέψη και ανάλυση, υπερβολικό κριτικάρισμα, αισθήματα ότι σου στερούν την αναγνώρηση, δογματισμό.
Πράσινο,-
είναι το χρώμα της ευαισθησίας και της εξελισσόμενης ευσπλαχνίας. Σημαίνει ανάπτυξη, συμπάθεια και γαλήνη. Σημαίνει πως το άτομο είναι αξιόπιστο, υπεύθυνο και με ανοιχτό μυαλό. Τα ζωηρά πράσινα προς την διαβάθμιση του μπλε υποδηλώνουν θεραπευτικές ικανότητες. Είναι το χρώμα της αφθονίας, δύναμης και φιλίας. Σκουρόχρωμες και βρόμικες αποχρώσεις δείχνουν αβεβαιότητα και φιλαργυρία. Οι σκουρόχρωμες αποχρώσεις δείχνουν ζήλεια αλλά και πρόοδο παράλληλα, υποδηλώνουν την αμφιβολλία και την δυσπιστία.
Έπεται συνέχεια....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 01:59:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΣΤΑΙ ΕΝΑ ΣΕΜΜΙΝΑΡΙΟ
ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΑΥΡΑ............
ΝΤΑΞΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΑΞΙΖΕΙ
ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ......

http://www.psychics.co.uk/psychictests/auras.html


ΦΙΛΙΚΑ


Υ.Γ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 02:10:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πολυ καλο και το τελευταιο,
ευχαριστουμε Καθυ!

ειχα διαβασει σ ενα βιβλιο, οτι για να μαθει ο ανθρωπος να βλεπει την αυρα ειναι πιο ευκολο να ξεκινησει απο τα φυτα.
για να δει την αυρα ενος φυτου, πρεπει να ειναι ηρεμος και να αφησει να τον κατακλησει η ομορφια του φυτου και ως συνεπεια να νιωσει αγαπη προς το φυτο. ετσι, θ αρχισει να βλεπει γυρω απο το φυτο μια λαμπερη λευκη γραμμη με ακτινες που προεκτεινονται.
απο ανθρωπο σε ανθρωπο φαινεται οτι ειναι δυσκολο, κυριως γιατι πολλες ειναι οι περιπτωσεις που επειδη θελουμε να δουμε την αυρα, βλεπουμε κατι -που νομιζουμε οτι ειναι η αυρα- και λεμε οτι ειδαμε την αυρα.
καντε ενα πειραμα -εντελως φυσικο, οχι μεταφυσικο.
ζωγραφιστε ενα κοκκινο κυκλο, εξωτερικα ενα κιτρινο δακτυλιο και στην μεση μια μπλε τελεια. κοιταξτε για 1 λεπτο σε κοντινη στα ματια αποσταση αυτο το σχεδιο και μετα αφηστε το βλεμμα σας να πεσει απλανες πανω στον απεναντι τοιχο. θα δειτε το ιδιο σχημα, μεγενθυμενο με τα αντιθετα -φωτογραφικα αντιθετα- χρωματα.
αυτο δεν ειναι η αυρα, ειναι ο τροπος που το ματι αποκοδικοποιει τα χρωματα.
οταν λοιπον, προσπαθουμε να δουμε μια αυρα, αναλογα με το που βρισκεται το ατομο του οποιου την αυρα θελουμε να δουμε, επειδη συγκεντρωνουμε την οραση μας πολυ ωρα και με ενταση συμβαινει το παραπανω φαινομενο, που δεν ειναι αυρα.

εγω πολλες φορες ΝΟΜΙΖΩ οτι βλεπω αυρα, αλλα ποτε δεν ειμαι σιγουρη. οσον αφορα το να νιωθεις την αυρα, και εκει νομιζω οτι υπαρχει η παγιδα να πεισεις τον εαυτο σου οτι το νιωθεις, ποσο μαλλον αμα βλεπεις και κατι.

ετσι, προσωπικα πιστευω οτι ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ θα ελεγα με σιγουρια,
ΝΑΙ, ΕΙΔΑ ΜΙΑ ΑΥΡΑ

λιλιθ -η πρωτη γυναικαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κάθυ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Australia
767 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 05:49:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κάθυ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Λοιπόν Λίλιθ είναι σωστό αυτό με το πείραμα, για αυτό και έγραψα για τα χρώματα και τα αστρικά τους πανομοιότυπα. Είναι πιο εύκολα να δούμε την αύρα του δένδρου γιατί είναι ζωτική αύρα. Στον άνθρωπο αλλάζουν οι αποχρώσεις και όχι τα βασικά χρώματα. Και είναι καλό που αλλάζουν, σημαίνει ανάπτυξη, πρόοδο. Ευτυχώς που η αύρα είναι ένα φυσικό και όχι μεταφυσικό φαινόμενο γι αυτό και μπορούμε όλοι μας, με μηδαμινή προσπάθεια, να μιλάμε σαν εμπειρογνώμωνες. Οι ασκήσεις δεν έχουν να κάνουν με πνευματισμό. Απλά με αυτές δυναμώνομε την όραση. Όπως υπάρχουν ασκήσεις για την πρεσβυωπία κλπ. Έχεις ακούσει για την Alexandrian technique;
Το να συγκεντρωθούμε πολύ ώρα και με ένταση στο αντικείμενό μας είναι λάθος. Η εστίαση πρέπει να γίνεται όπως και με τον ρεμβασμό. Όταν ρεμβάζομε δεν κοιτάμε πουθενά αλλά και παντού είναι το πιο πρόχειρο παράδειγμα που μπορώ να σκεφτώ αυτή τη στιγμή.

Τα χρώματα της αύρας και η σημασία τους (...συνέχεια)


Γαλάζιο-,
μετά από το κίτρινο είναι από τα πιο εύκολα χρώματα να δούμε. Είναι το χρώμα της γαλήνης και ηρεμίας. Υποδηλώνει αφοσίωση, αλήθεια και σοβαρότητα. Μπορεί να σημαίνει την ικανότητα της ακουστικομαντικής και την πρόοδο στην τηλεπάθεια. Οι ανώτεροι χρωματισμοί του γαλάζιου αντικατοπτρίζουν μια δραστήρια φαντασία και την καλή διαίσθηση. Οι σκουρότερες αποχρώσεις υποδηλώνουν την αίσθηση της μοναξιάς και σε ένα επίπεδο σημαίνει την αναζήτηση του Θείου. Ακόμη δηλώνει την αφοσίωση και την σωστή κριτική, και πως το άτομο έχει βρει ή είναι πολύ κοντά στο να βρει το δρόμο του. Οι βρόμικες αποχρώσεις του γαλάζιου δηλώνουν τις μπλοκαρισμένες αντιλήψεις, μελαγχολία, φοβίες υπερευαισθητικότητα.

Ιώδες -,
είναι το χρώμα της ζεστασιάς και της μετατροπής. Είναι το χρώμα που συγχωνεύει τη καρδιά με το νου, το θείο με το υλικό. Αντικατοπτρίζει την ανεξαρτησία και διαίσθηση καθώς και το δυναμικό και σπουδαίο όνειρο της δραστηριότητας. Δηλώνει πως το άτομο ερευνά. Οι αποχρώσεις δηλώνουν την ικανότητα χειρισμού των υποθέσεων με πρακτικότητα και παγκοσμιότητα. Οι ωχρότερες αποχρώσεις του υποδηλώνουν ταπεινότητα και πνευματικότητα. Το κοκκινο-ιώδες μπορεί να σημαίνει μέγα πάθος για την προσπάθεια που κάνει το ατόμο. Οι σκουρότερες και βρόμικες αποχρώσεις σημαίνουν την ανάγκη να υποσκελίσει το άτομο κάτι τι. Παράλληλα υποδηλώνουν και τις έντονες ερωτικές φαντασιώσεις και τις ροπές για εξάρτηση, ανάγκη συμπάθειας, και αίσθηση πως οι άλλοι τους παραννοούν.

Χρυσό-,
Είναι το χρώμα που αντικατοπτρίζει την δυναμική πνευματική ενέργεια και τον αληθινό ερχομό της μέσα στο πεδίο αυτού του ατόμου. Αντικατοπτρίζει τις ανώτατες ενέργειες της αφοσίωσης και της αποκατάστασης της αρμονίας, τον δυνατό ενθουσιασμό και την μεγάλη έμπνευση. Υποδηλώνει την αναζωογόνηση. Οι βρώμικες αποχρώσεις του χρυσού μπορεί να σημαίνουν πως το άτομο είναι ακόμη στη πορεία της αφύπνισης και δεν έχει ακόμη ξεκάθαρη εικόνα. Αντικατοπτρίζει τις αλχημικές διαδικασίες που είναι ακόμη σε δράση δηλαδή το άτομο επεξεργάζεται προς το παρόν πώς να κάνει τον μόλυβδο της ζωής του, χρυσό.

Λευκό,-
Το βλέπομε σαν μια διαφανή απόχρωση. Έχει μέσα του όλα τα χρώματα και όταν εμφανίζεται έντονα σε ένα άτομο είναι εξ αιτίας του συνδέσμου του με τα άλλα χρώματα. Αυτό μας κάνει να γνωρίζομε αν είναι μια αληθινή ενέργεια ή απλά τη φτωχή αντίληψή μας όταν βλέπομε την αύρα. Αν το Λευκό στέκεται μόνο του σαν χρώμα τότε δηλώνει την αλήθεια και την αγνότητα, σημαίνει πως ο καθαρισμός της αύρας του συγκεκριμένου ατόμου γίνεται αυτόματα.

Γκρίζο-,
Είναι το χρώμα της μύησης, δηλώνει μια κίνηση προς την αποκάλυψη των συμφυών ικανοτήτων. Οι γκρίζες αποχρώσεις που κλίνουν προς το ασημένιο, δηλώνουν την αφύπνηση των θηλυκών ενεργειών, ενέργειες και ικανότητες της διαφώτησης, διαίσθησης και δημιουργικής φαντασίας.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κάθυ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Australia
767 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 05:53:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κάθυ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με το να κάνομε εστίαση των ματιών όπως και στον ρεμβασμό σημαίνει πως αφήνομε τους "κώνους" και "ράβδους" του αμφβληστροειδή χιτώνα να ενεργοποιηθούν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κάθυ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Australia
767 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 09:29:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κάθυ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ,
για να είσαι σίγουρος πως βλέπεις την αύρα και όχι τι θέλουν να δουν τα μάτια σου χρειάζεσαι τρία πράγματα:

1) εξάσκηση
2) εξάσκηση
3) εξάσκηση

και μια απορία: την χαλάρωση δεν την θεωρείς "φυσιολογικές συνθήκες";


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 09:33:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σας.
Κάθυ σε ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες που μας έχεις δώσει. Επίσης ΑΤΜΑ, είσαι τελικά ανθρώπινη βιβλιοθήκη σελίδων του διαδυκτίου! Ξέρεις που πως και πότε για κάθε θέμα!

Κάτι λοιπόν που άκουσα πριν λίγο καιρό: Η αυρα και το ενεργειακό πεδίο γύρω μας, ναι μπορεί να φωτογραφηθεί. Ξέρατε όμως ότι έχει και βάρος; Ελάχιστο βέβαια. Γίνανε κάποια πειράματα για την μέτρηση του βάρους του αιθερικού σώματος, όπου ανακαλύφθηκε ότι εάν ένα άτομο πριν πεθάνει τοποθετηθεί σε μία ζυγαριά πολύ πολύ ακριβείας, μόλις το αιθερικό αποχωρίζεται το φυσικό σώμα, το βάρος μειώνεται κατά πολύ λίγο βέβαια, αλλά μειώνεται!

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 12:09:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε λίγες ημέρες θα βάλουμε στην κεντρική σελίδα ένα ενδιαφέρον άρθρο για μια παραλλαγή της μηχανής Κιρλιάν από έναν Ρώσο (πάλι !!!) Τώρα το μεταφράζουμε.

Εχέμβροτε, μία πληροφορία. Επειδή έχεις χαρακτηρίσει την Κάθυ (σε αυτό αλλά και σε άλλο topic) πολύ πρωινή, να σου δώσω μια πληροφορία. Η Κάθυ ζει στην Αυστραλία και νομίζω έχει 9 ώρες διαφορά με την Ελλάδα και αν στην Ελλάδα φαίνεται να γράφει στις 6 το πρωί στην Αυστραλία εκεί είναι μάλλον 9 το βράδυ. Άρα μάλλον προ-μεσονύχτια είναι και όχι πρωινή Ας παρηγορηθούμε εμείς όμως. Αυτή ζει στο... παρελθόν μας.

Κάθυ, τα άρθρα τα ετοιμάζω σιγά, σιγά. Μην ανησυχείς. Πολύ δύσκολος είναι παναθεμάτος ο... Sri μας. Θα μπουρδουκλώσω τις... συνάψεις του εγκεφάλου μου, αλλά δεν πειράζει. Αξίζει !!!

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 14:56:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

....ζει στην Αυστραλία και νομίζω έχει 9 ώρες διαφορά με την Ελλάδα και αν στην Ελλάδα φαίνεται να γράφει στις 6 το πρωί στην Αυστραλία εκεί είναι μάλλον 9 το βράδυ. Άρα μάλλον προ-μεσονύχτια είναι και όχι πρωινή Ας παρηγορηθούμε εμείς όμως. Αυτή ζει στο... παρελθόν μας.



(ΠΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!........ΤΙ ΕΙΠΕ!!!!!!!....[Αυτή ζει στο... παρελθόν μας.]..ΣΑΝ Τ'ΑΣΤΕΡΙΑ ΕΝΑ ΚΑΤΙ...)


Ω!!!!ΤΡΙΣΜΕΓΙΣΤΕ...
ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ...
ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΤΟΥ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟΥ....

ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΣΥΝΕΙΡΜΟΣ...ΥΠΕΡΟΧΟΣ....

(ΠΑΡΕΠΕΙΠΤΟΝΤΩΣ...ΑΥΤΟ ....ΕΣΕΝΑ ...ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ?
....)


'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 01/03/2003 14:57:50

Edited by - ΑΤΜΑ on 01/03/2003 14:59:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 15:25:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έτσι είναι Άτμα.

PHONE HOME !!!

Είναι ΚΟΥΦΟΘ.
Είναι K-UFO-TH
αυτός ο ΤΗΟΤΗ

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 15:34:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
EGW PROSOPIKA EXW DEI THN AYRA MOU KAI EXEI TO XROMA POU
PROANEFERA.ENA PRASINO ANIXTO ME MIA ELAFRIA KITRINH APOXROSH.

πω-πω ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ!!!

και η Αμαλια λαχανοκιτρινουλα με ζωγραφιζε οταν ημασταν μικρα!
λες να ειμαστε αδελφακια της αυρας?

λιλιθ -η πρωτη γυναικα
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 16:41:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜ............ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΒΑΣΙΚΟ ΧΡΩΜΑ ΠΟΥ ΚΥΡΙΑΡΧΕΙ ΣΤΗΝ ΑΥΡΑ ΔΗΛΩΝΕΙ ΣΕ ΤΙ ΕΠΙΠΕΔΟ ΕΞΕΛΙΞΗΣ ΕΙΜΑΣΤΕ.ΔΗΛ ΤΙ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ
ΠΑΡΟΥΜΕ ΑΥΤΑ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ


Edited by - indigo_boy on 01/03/2003 16:50:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κάθυ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Australia
767 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2003, 00:23:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κάθυ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πωωω, πωωω!!!!!!!!!! Λάθη!!!!!!!!!!!!!!!
Θα σας βάλω τιμωρία.
Ξέρετε πού βρίσκεται η Αυστραλία;
12.000 χιλιόμετρα ανατολικά της Ελλάδας.

Η Αυστραλία πάει ΜΠΡΟΣΤΑ 9 ώρες, - με το θερινό ωράριο, 8 ώρες κανονικά.
Όταν δείχνει το μύνημα 6 η ώρα το πρωί, εδώ είναι 3 το απόγευμα και όχι 9 το βράδυ αγαπητέ THOTH.
Και όχι μόνο. Και οι εποχές είναι ανάποδα.
Εχέμβροτε, δεν κρυώνω γιατί εμείς εδώ έχομε καλοκαίρι 30 βαθμούς Κελσίου σήμερα, δεν άκουσες τίποτε για τις φωτιές που σχεδόν αποτέφρωσαν τη χώρα που μένω;

ΑΤΜΑ: Με αυτά τα αληθινά δεδομένα η Κάθυ σας μιλάει από το ΜΕΛΛΟΝ (κυριολεκτικά και συμβολικά) και όχι από το παρελθόν.
Τώρα μπορούμε να έχουμε μια ανάλυση σχετικά με τα αστέρια παρακαλώ!!!!!!!!!!!!!!!

Αυτή τη στιγμή που σας γράφω η ώρα είναι 9.20 το πρωί. Ήδη έχομε δει το φως του ήλίου από τρεις και πλέον ώρες ενώ εσείς κοιμάστε ακόμη στο παρελθόν μας. Καλό σας ξημέρωμα....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2003, 01:04:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωχχχ, η Κάθυ μας κουρέλιασε την εθνική μας αξιοπρέπεια. Άκου να ζούμε τελικά στο παρελθόν. Αλλά από την άλλη έτσι δεν είναι; Αν κρίνω από τις τελευταίες συζητήσεις οι περισσότεροι Έλληνες ζούμε ακόμα στο... παρελθόν. Περιμένουμε να μας σώσουν από την παγκοσμιοποίηση, οι αρχαίοι Έλληνες. Αλλά και πάλι δεν λέμε κάθε πέρυσι και καλύτερα; Είχα δεν είχα πάλι πάω να μας βγάλω από πάνω. Σοφιστική!!! Είναι το ελληνικό μου DNΑ, τι να κάνω;

Πάντως ο παραλληλισμός ισχύει, ζούμε ταυτόχρονα σε διαφορετικούς χρόνους. Φαντάσου, στην Αυστραλία ο Χριστός γεννιέται καλοκαίρι !!! Αυτό είναι το παράδοξο της παγκοσμιοποίησης των θρησκειών.

Κάθυ, ζήλεια, ζήλεια !!! Όταν εμείς πάμε για ύπνο εσύ δουλεύεις...΄

Άντε καληνύχτα και καλημέρα !!!

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2003, 01:39:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ω!ΘΕΟΙ ....(ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ +ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ...)

ΑΚΟΜΗ + Ο ΤΡΙΣΜΕΓΙΣΤΟΣ ΞΕΧΝΑ...

"ΟΠΩΣ ΕΠΑΝΩ...ΕΤΣΙ+ΚΑΤΩ...."
ΑΠΟ ...Τ'ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ...'Η ...ΘΥΜΟΜΟΥΝ....

(((((ΑΛΛΑ ..ΜΗΠΩΣ Η ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΤΩΝ ΛΑΩΝ...ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ΕΔΩ...(ΩΩΩΩ...ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ Σ'ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ...ΓΙ'ΑΥΤΟ ΝΑΙ! ΤΟ ΞΕΡΩ ΜΑ ..)
ΘΥΜΑΜΑΙ..'Η ΘΥΜΟΜΟΥΝ...ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΚΙΝΑ ...Ο,ΤΙ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ..ΑΣΠΡΟ..ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ..ΜΑΥΡΟ...(ΜΑ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ??..ΩΩΩΩ ΝΑΙ ΚΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ..)
ΟΠΩΣ Η ΑΦΡΟΔΙΤΗ...ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΘΗΛΥΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ...ΕΚΕΙ ΑΡΣΕΝΙΚΗ...
ΧΜ!)))))
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΑΣ ΜΠΕΡΔΕΨΑ ΛΙΓΟ...ΚΑΘΡΕΦΤΗΣ ΓΑΡ...
'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 02/03/2003 01:44:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cassiopeia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Guadeloupe
252 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2003, 01:48:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cassiopeia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
STO 8EMA MAS GRHGORA!!

'NHΨΟΝ ΑΝΟΜΗΜΑΤΑ ΜΗ ΜΟΝΑΝ ΟΨΗΝ'
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1560059
Maintained by Digital Alchemy