ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΑΝΙΧΝΕΥΤΗΣ ΜΕΤΑΛΛΩΝ -ΑΠΟΡΙΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ρια
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2008, 14:47:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ρια  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας. Επειδή όταν αγγίζω το κεφάλι μου σε δύο σημεία ψηλά, αισθάνομαι ακόμα και με την αφή του χεριού πόνο, κάναμε ένα πείραμα με τον σύντροφό μου, με έναν ανιχνευτή μετάλλου που βρίσκει διάφορα μέταλλα μέσα σε τοιχώματα κλπ. Οταν το τοποθέτησε στο κεφάλι μου, σφύριξε πολύ πιο δυνατά μπορώ να πω απ ότι σφύριξε το μηχάνημα όταν βρήκε κάποιο μέταλο σε μία επιφάνεια τοίχου. Ξέρει κανένας αν είναι φυσιολογικό να σφυρίζει αυτό το μηχάνημα στο κεφάλι του ανθρώπου? Το κεφάλι μας, έχει μεταλλικά στοιχεία που μπορεί να ενεργοποιεί ένα τέτοιο μηχάνημα?
Ippotis2012
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
199 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2008, 20:40:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ippotis2012  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλυτερα απευθυνσου σε γιατρο.Ειναι οτι καλυτερο μπορεις να κανεις και αν μπορεις σε προσωπικο γιατρο,καποιον που να γνωριζεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2008, 02:38:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν δεν φορουσες κοσμημστα,καλυτερα να πας σε καποιον γιατρο και σε καποιο διαγνωστικο κεντρο να κανεις μια μαγνητικη τομογραφια.
Αν δεν ειχες καποιο ατυχημα στο παρελθον και δεν εισχωρησε καποιο μεταλλικο αντικειμενο,τσεκαρε και το ενδεχομενο για τα λεγομενα "εμφυτευματα"που ανακαλυψαν πολλοι επανω τους,μικρα μεταλλικα αλλα αγνωστα στους επιστημονες.
Φημες λενε για απαγωγες που γινονται και που τοποθετουν αυτου του ειδους τα μεταλλικα και πολυ μικρα αντικειμενα.
Απο την αλλη,καλο θα ηταν να τσεκαρετε και το μηχανιμα αν και ποσο αξιοπιστο ειναιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ρια
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2008, 15:16:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ρια  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Θυμήθηκα ότι φορούσα το σταυρό μου. Θα κοιτάξω να το ξανακάνω χωρίς να φοράω τίποτα. Βέβαια θα μπορούσε το μηχάνημα να έχει παρεμβολές και από κινητά,όπως μου είπε κάποιος τεχνικός, αλλά κινητά ήταν σε άλλο δωμάτιο. Αυτό το πείραμα το έκανα για το λόγο, ότι κάποια άτομα (εχθρικά) προς εμέ, έχουν προβεί σε διάφορες ενέργειες, όπως προσπάθειες να μπουν στο σπίτι κλπ. να μην επεκταθώ. Το περίεργο που δεν το έχω καταλάβει ακόμα είναι ότι οταν αγόρασα κάποιο ηχητικό για λόγους ασφάλειας, μήπως μου ξανασυμβεί κανένα περιστατικό στο δρόμο από αυτούς, όπως συνέβη μία φορά, ενώ περπατούσα ανέμελη, για να έχω κάποια απόδειξη, αυτό το ηχητικό λοιπόν, μία φορά το είχα ανοιχτό στο αυτοκίνητό μου και οδηγούσα. Και μία άλλη φορά το είχα σε απόλυτη ησυχία νύχτα καθώς κοιμόμασταν με το φίλο μου. Οταν μετέφερα αυτά που κατέγραψε στον υπολογιστή μου και το επεξεργάστηκα, είχε καταγράψει λέξεις πολύ επικίνδυνες από τους ίδιους ανθρώπους που είχα το περιστατικό, και μιλούσαν και για τσιπς συνεχώς. Δεν είχα καταλάβει ούτε τι είναι αυτά. Νόμιζα ότι μιλάνε για πατατάκια. Βέβαια ούτε αυτό θα με είχε προβληματίσει που συνέβη με το ηχητικό, αν δεν αισθανόμουν κάποιο έντονο πόνο σε δύο σημεία στο κεφάλι μου. Ξαφνικά αισθάνθηκα και αισθάνομαι και με την αφή ακόμα του χεριού, έντονο πόνο. Οχι πονοκέφαλο, αλλά πόνο τοπικά σε δύο σημεία και στο ένα σημείο πολύ πιο έντονο. Και εκει που κάναμε πλάκα με το φίλο μου, λέμε δεν δοκιμάζουμε με αυτό τον ανιχνευτή μήπως χτυπήσει? Ετσι έγινε.

Βέβαια πήγα σε νευρολόγο, και μου είπε ότι έχουμε διάφορα πονάκια στο κεφάλια μας που μπορεί να είναι φυσιολογικά και να μην ανησυχώ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2008, 01:08:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ηθελες να μας πεις τν περιπεεια σου πιο λεπτομερειακα,ωστε να δουμε πραγματικα τι συμβαινει;
Σου επιτεθηκαν λες.Και γιατι να γινει αναφορα σε τσιπακια.
Ειναι κατι που θε επρεπε να το διευκρινησες λιγακι;
Περιμενω με αγωνια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ρια
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2008, 13:14:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ρια  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
είναι ολόκληρη ιστορία, θα κουραστείτε αν αναφερθώ. Οσο και αν γράψω πάλι θα υπάρχουν απορίες. Πάντως όσον αφορά αυτό που λέω για τον ανιχνευτή, έβγαλα και το σταυρό και πάλι χτυπάει. Αλλά χτυπάει όμως και στους άλλους της παρέας. Οπότε μάλλον δεν είναι αξιόπιστο. Οσο για τα τσιπάκια ούτε καν ήξερα τι είναι. Από αυτους ακούγονται στα ηχητικά που σας είπα. Γενικώς είναι μία κατάσταση ανθρώπων που προσπαθούν να με φοβίσουν με οποιονδήποτε φτηνό τρόπο μπορούν να χρησιμοποιήσουν. Είναι χαμηλού επιπέδου και καταφεύγουν σε ανεξέλεγκτες πράξεις. Αυτά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2008, 15:16:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρια ελπιζω να εισαι καλα.
Ελπιζω καποτε να μας διηγηθεις την ιστορια σου,οσο κουραστικη κι αν ειναι..
Να προσεχεις παντα.Παντου υπαρχουν και καποιοι που θελουν μονο το καο μας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ρια
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2008, 15:51:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ρια  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑΣΑΙ ΚΑΛΑ ΜΑΙΜΟΥΔΙΤΣΑ ΜΟΥ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy