ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 - Κινηματογράφος -
 BEING JOHN MALKOVICH...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2003, 12:32:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

(ΤΙ ΝΑ ΠΕΙ Η ΑΤΜΑ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ...ΛΑΤΡΕΥΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΜΑΛΚΟΒΙΤΣ...)

ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΙΚΟΙ ΣΥΝΕΙΡΜΟΙ...ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΤΑΙΝΙΑ ...
"Ο ΚΑΘΡΕΦΤΗΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ...."
'Η "Η ΔΙΑΛΥΣΗ ΤΟΥ ΥΔΡΑΡΓΥΡΟΥ"


'manava seva, madhava seva'

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2003, 01:07:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
H ΠΥΛΗ ΠΟΥ ΟΔΗΓΕΙ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥ "ΤΖΩΝ ΜΑΛΚΟΒΙΤΣ"...


BEING JOHN MALKOVICH

'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 30/03/2003 01:14:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2005, 04:11:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μπου! --απο τη ληθη στη συμπτωση...--

cprtght@tm@2005

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Conqueror
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2005, 08:28:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Conqueror  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Conqueror  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Malkovich Malkovich? Malkovich!

Απο τοτε δεν τον παω αλλο!


..Learn to listen and you will learn to learn...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ixwr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2005, 10:38:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ixwr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω για να λεμε την αληθεια δεν τρελλαθηκα κιολας...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2005, 13:49:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πάντως ενθουσιάστικα με την ταινία.
Είναι από εκείνες που όσο πιο πολλές φορές τη βλέπεις,
τόσο ενθουσιάζεσαι με το πόσο πολυδιάστατη είναι.
Καταπληκτική ιδέα και μια καλή βάση προβληματισμού.
Φιλικά Ξωτικούλα

Φύτεψα πάλι τα κρίνα της ψυχής μου σ'άπιστο χώμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2005, 17:50:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
την ειχε χθες αλλα πολυ αργα.ποιος θα κατσει να την δει στις 3 η ωρα το βραδυ!!!!

ηθελα να το δω και εμεινα ως τις 2 και κατι
απαραδεκτη η ωρα προβολης

Ismail vilehand
Toorc icefist
Geleb Flamefinger
Bremm Sparkfist
Wyand Voidbringer
Maffer Dragonhand
"the high council of zakarum"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2005, 05:48:36  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ καλή ταινία.... μάλιστα έχει από τις πιο όμορφες εισαγωγές που έχω δει σε ταινία....

Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ

Η ομορφιά απλώνεται.....

S I M O R I L .......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Flawless
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
264 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2005, 19:04:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flawless  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΠΛΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ FAN ΤΟΥ MALKOVICH ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ.

ΑΝ ΤΗΝ ΒΡΩ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ^^

[ΕΙΔΕ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ THE HITCHHIKKERS GUIDE TO THE GALAXY ?]


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
vista
Διεγραμμένος Λογαριασμός

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2007, 09:55:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους vista  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Being John Malkovich

Η φαντασιόπληκτη ηδονή που μας προσφέρει το "να είσαι κάποιος άλλος", μπορεί - όπως βλέπουμε στην ταινία - να έχει θετικές αλλά και αρνητικές επιπτώσεις στην ζωή μας. Νομίζω πως το βαθύτερο ερώτημα που τίθεται από αυτό το κινηματογραφικό αριστούργημα του Spike Jonze είναι το "γιατί να θέλεις να είσαι κάποιος άλλος". Όπως επίσης και σημαντική - καθοριστική θα έλεγα - είναι η στιγμή που ο John Malkovich μπαίνει στο μυαλό του John Malkovich. Εκεί, όπως θα είδατε όσοι παρακολουθήσατε την ταινία, τα πράγματα δεν είναι διόλου ηδονικά.

"Αυτή είναι μια δική μου πύλη. Πρέπει να παραμείνει κλειστή. Για το όνομα του Θεού!" Jonh Malkovich

"Ποτέ δεν ξέρεις σε ποιον μιλάς"
ΜΠΕΡΤΟΛΤ ΜΠΡΕΧΤ, Η Όπερα της Πεντάρας
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.078125
Maintained by Digital Alchemy