ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 New World Order, ILLUMINATI, Οργανωσεις, UFO, Θεος, Ανωτερα οντα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2008, 16:10:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χεραιτώ! Απουσιάζω γιά 7 μήνες από τίς συζητήσεις του forum,αλλά βλέπω ότι η ΣΥΝΟΜΩΣΙΟΛΟΓΙΑ καθώς και η ΤΡΟΜΟΛΑΓΝΕΙΑ ΕΝ ΜΕΣΩ ΠΛΗΡΟΥΣ ΑΦΕΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΑΓΝΟΙΑΣ μερικών καλά κρατεί...Εύγε,προοδευτικοί μου άνθρωποι...

Παιδια δε νομιζω οτι ο Ομπαμα ειναι ο Αντιχριστος ούτε ξερω αν ο Αντιχριστος ειναι ξανθος, ουτε θεωρω απαραιτητο να βγαζει το ονομα του 666..

Μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος φιλτατε Λομβαρδε??
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2008, 18:51:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

@ ΕΡΙΩΠΙΣ

quote:

ΠΑΝΑΚΕΙΑ=ΠΑΝΑΞ

Π-ΑΝΑΞ

ΠΑΝ Ο ΠΑΝΥ



Εννοείς Παν άναξ, απο το βασιλιάς, ή το φυτό πάναξ, τη γινσένη;;;

Και γιατί να προσθέσεις ένα επιθετο στο όνομα του και να μη βάλεις το δεύτερο του όνομα που είναι το Χουσσεϊν;;;



“Why do my eyes hurt?”

“You’ve never used them before.”


Edited by - samuel1974 on 09/11/2008 21:40:57


Τρείς μέρες έψαχνε ο άνθρωπος τον κατάλληλο συνδυασμό των λέξεων που θα του έδινε το 666!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2008, 20:36:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όλοι μιλάνε για μια νέα σελίδα και με ανακούφιση κουνάνε μαντήλι στην χειρότερη 8ετία όλων των εποχών στις ΗΠΑ... Όλοι με ανακούφιση θεωρούν πως το "κακό" με κύριο εκφραστή των Μπους φεύγει και το "καλό"¨με εκφραστή τον Ομπαμα έρχεται....


Εγώ πάλι γιατί έχω την εντύπωση, πως απλά "βγάλανε" μπροστά απλά αυτόν που ήθελαν οι πραγματικά κινούντες τα νήματα?

Τέτοια "αλλαγή" φάγαμε με το κουτάλι και στην Ελλάδα τις τελευταίες δεκαετίες.

Ο Ομπάμα απλά έπιασε το σφιγμό του κόσμου και έλεγε αυτά που ήθελαν να ακούσουν οι πολλοί. Το τι θα κάνει πράξει ... θα δείξει.

Χθες μάλιστα διάβαζα σε γερμανικό βιβλίο που εκδόθηκε πριν από 1 ή 2 χρόνια (του Webster Griffin Tarpley με τίτλο "Μπάρακ Ομπάμα, πως φτιάχνεται ένας πρόεδρος των ΗΠΑ"), πως πίσω από τον Ομπάμα βρίσκεται και πάλι ο Ζbigniew Brzezinski (). Επίσης σημαντικό ρόλο παίζουν ο Ρόκφελερ με την "τριμερή επιτροπή".

Μάλιστα όπως γράφει, η πολιτική που προωθείται με στόχο μία παγκόσμια δύναμη σε συνδυασμό ΗΠΑ-Ρωσία-Κίνα είναι πιο επικύνδηνη από την "πολεμική" πολιτική του Μπους ή του Cheney...

Επιπλέον: γράφει πως ο ρόλος του Ομπάμα είναι να βάλει "χέρι" στα στρατεύματα και τις οικονομίες της Ευρώπης (πηγές όπου δεν θα μπορούσε με τίποτε να φτάσει ο Μπους) και τέλος αναφέρει

πως το "πρόγραμμα" του για την οικονομία, προέρχεται από την Οργάνωση "Skull & Bones"...

Αν αληθεύουν όλα αυτά...
"τί είχαμε τι χάσαμε" ... "τι 'χες Γιάννη, τι 'χα πάντα" ή αν προτιμάτε...

'Άλλαξε ο Μανωλιός κι έβαλε τα ρούχα αλλιώς"

Ακόμη και δίχως τις πληροφορίες από το βιβλίο, και παρατηρώντας πόσο μεθοδευμένα στηνόταν το προφίλ του εδώ και τουλάχιστον ένα χρόνο από τα ΜΜΕ -που ούτως ή άλλως είναι ελεγχόμενα-...
δεν θα είχα την αφέλεια να πιστεύω πως είναι πραγματική η αλλαγή που τάζει...

κι αν δούμε και την οικολογική πολιτική που προτείνει δε... ακόμη λιγότερο.


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2008, 20:46:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
toxotis:
'Άλλαξε ο Μανωλιός κι έβαλε τα ρούχα αλλιώς"

Αφού κοιτάξει το συμφέρον της Αμερικής αμέσως μετά....... θα κοιτάξει το συμφέρον της Αμερικής.......

Η σοφία είναι ένα μόνο πράγμα: να γνωρίζει κανείς την αρχή που κυβερνά τα πάντα με τη βοήθεια των πάντων.
(Ηράκλειτος).
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2008, 14:03:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
OBAMA'S TRIFECTA: FOREIGN POLICY LINE IS RUN BY TRILATERAL FOUNDER ZBIGNIEW BRZEZINSKI -OBAMA''S WIFE LINKED TO COUNCIL ON FOREIGN RELATIONS

WASHINGTON DC -- Barack Obama's top economics adviser is a member of the super-secret Skull & Bones society of Yale University, of which George H.W. Bush, George W. Bush, and John Kerry are also members, reliable sources confirmed tonight. Goolsbee is widely reported to have told Obama not to back a compulsory freeze on home mortgage foreclosures to help the struggling middle class in the current depression crisis, as demanded by former candidate John Edwards. Hillary Clinton has advocated a one-year voluntary freeze on foreclosures. Obama has offered counselors to comfort mortgage victims as they are dispossessed, citing the 'moral hazard' of protecting the public interest from Wall Street sharks.

By adding the infamous Skull & Bones secret society to his campaign roster, Obama, who bills himself as the candidate of change and hope, has attained a prefect trifecta of oligarchical and financier establishment backing for his attempt to seize the nomination of the Democratic Party for 2008. Obama's main overall image adviser and foreign policy adviser is Zbigniew Brzezinski, the co-founder of David Rockefeller's Trilateral Commission, and the mastermind of the disastrous Carter administration. Obama's wife Michelle is reputed to be closely linked to the Council on Foreign Relations. Behind the utopian platitudes dished up by the Illinois senator, the face of the Wall Street money elite comes into clearer and clearer focus.

George Will, in an October 2007 Washington Post column saluted Goolsbee's "nuanced understanding" of traditional Democratic issues like globalization and income inequality; he "seems to be the sort of fellow -- amiable, empirical, and reasonable--you would want at the elbow of a Democratic president, if such there must be," wrote the arch-oligarchical apologist Will.

http://www.rense.com/general80/web.htm

Εχω λοιπον μια απορια..
Ας υποθεσουμε οτι ο Ομπαμα ειναι "ενας λυκος ντυμενος προβατο"

Τοτε οταν λέει "δεν θελουμε ομοσπονδιακους πρακτορες να μπαινουν στα σπιτια μας.." σημαινει οτι η κυβερνηση εχει βρει.. άλλους τροπους να μπαινει στα σπιτια μας??

Επισης.. αν ο Ομπαμα συνεχισει να ειναι ζωντανος για τα επομενα χρονια(και δεν υποβαλει και καμια παραιτηση..).. μπορουμε να υποθεσουμε πώς εχει "ενστερνιστει" την πολιτικη των προκατοχων του με πιο πλαγιο τροπο?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2008, 17:28:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου Dr Jeckyl & Mr Hyde, προσωπική μου
άποψη είναι οτι όλα τα δίπολα που ζούμε( καπιταλισμός-
κομμουνισμός, κλπ) αφορούν σε έργο συγκεκριμένων φορέων,
που ελέγχουν τα πράγματα στον κόσμο και οι οποιοι ελέγχουν
και τις δυο πλευρές...
Φίλε μου θα σου θυμίσω την περίπτωση Κλίντον. Η διαφωνία του
για τον πόλεμο ενάντια στο ΙΡΑΚ, έληξε με το σκάνδαλο Λεβίνσκυ..
Έτσι ελέγχουν όλα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
samuel1974
Πλήρες Μέλος

Argentina
1323 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2008, 18:50:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους samuel1974  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητέ μου Dr Jeckyl & Mr Hyde, προσωπική μου
άποψη είναι οτι όλα τα δίπολα που ζούμε( καπιταλισμός-
κομμουνισμός, κλπ) αφορούν σε έργο συγκεκριμένων φορέων,
που ελέγχουν τα πράγματα στον κόσμο και οι οποιοι ελέγχουν
και τις δυο πλευρές...
Φίλε μου θα σου θυμίσω την περίπτωση Κλίντον. Η διαφωνία του
για τον πόλεμο ενάντια στο ΙΡΑΚ, έληξε με το σκάνδαλο Λεβίνσκυ..
Έτσι ελέγχουν όλα...

Τι σου φταίει ο Κομμουνισμός;;


“Why do my eyes hurt?”

“You’ve never used them before.”

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2008, 10:29:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κανείς δεν μου φταίει, φίλε μου Σαμουήλ, αλλά,
να μένουν "νόθα" τα παιδιά του σιωνομασωνισμού,
δεν ειναι σωστό...επιβάλλεται να ξέρουν τον πατέρα τους
και φυσικά, για να καταλάβουμε όλοι το εκ του ασφαλούς
παιχνίδι που παίζεται με μας θεατές και τους υπόγειους οργανισμούς,
να κάνουν τη δουλειά τους, χωρίς ενόχληση και διακοπές...
Αυτά πρέπει να μας απασχολήσουν κάποτε....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2008, 21:56:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δαιμονες που προσπαθουν να πλανεψουν και να κατακτησουν τον κοσμο???
Ανθρωποι φιλοδοξοι???
Ανωτερα οντα???
Εξωγηινοι???
Υπαρχουν καποιοι "καλοι" στη ολη υποθεση?
Καποιοι μακρια απ την πλανη?

Aν υπάρχουν καλοί!!
Εξαρτάται φίλε μου αυτός που ρωτά σε ποιά πλευρά ανήκει.
Αν ανήκει στο θνητό κόσμο υπάρχουν πολλοί πάρα πολλοί που θα μπορούσαν να θεωρηθούν καλοί για τον απλούστατο λόγο οτι φέρθηκαν καλά στο ανθρώπινο γένος. Το ανθρώπινο γένος φυσικά τους ε@#$σε.
Αυτοί οι κάποιοι ομως μπορεί να είναι καλοί για εμάς δεν είναι καλοί για τους αλλους, πχ ο Προμηθέας μπορεί να ήταν καλός για εμάς δεν ήταν καλός για τους θεούς. Ο Εωσφόρος μπορεί να είναι κακός για εμάς είναι καλός ομως στο συνάφι του για τον απλούστατο λόγο οτι το προστατεύει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2008, 22:09:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο Εωσφόρος μπορεί να είναι κακός για εμάς είναι καλός ομως στο συνάφι του για τον απλούστατο λόγο οτι το προστατεύει.

Το προστατευει? Εχω διαβασει(στη σολομονικη-τη 1η που βγηκε, στη πρωτη μεταφραση της σε αρχαϊζουσα αγγλικα)οτι καποιοι συγκεκριμενοι αρχηγοι δαιμονων μαχονται μεταξυ τους.. αναρωτιεμαι πώς πολεμανε αυτοι!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2008, 22:16:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το προστατευει? Εχω διαβασει(στη σολομονικη-τη 1η που βγηκε, στη πρωτη μεταφραση της σε αρχαϊζουσα αγγλικα)οτι καποιοι συγκεκριμενοι αρχηγοι δαιμονων μαχονται μεταξυ τους.. αναρωτιεμαι πώς πολεμανε αυτοι!

Δεν κατάλαβες φίλε μου.
Το προστατεύει απο τον άνθρωπο, έτσι λέγεται, έτσι σου λέω.

Εγώ προσωπικά θα προτιμούσα να κρεμαστείς στους καλούς. Σε αυτούς που φέρθηκαν καλά στο ανθρώπινο γένος.
Εχει περισσότερη σημασία απο τον εωσφόρο που προτίμησες να σχολιάσεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2008, 23:10:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί μου allzzaro και Dr Jeckyl & Mr Hude, πρέπει να
φτάσει ο άνθρωπος να γνωριζει τι υπάρχει, καλό, κακό, αλλά
να το μάθει σωστά... Να μάθει ότι κακό είναι το ατελές καλό,
μια παραμόρφωση, ένα εξάμβλωμα της αλήθειας. Ότι δεν
μπορεί να γεννήσει, αλλά μόνο να χαλάσει... Υπάρχει περίπτωση
να ελκύει το άσχημο; Ναι σε μια εποχή που η μόδα μας έχει εξασκήσει να
δεχόμαστε στύλ και αντιθέσεις, αλλά κι ότι εξτρίμ...Μα το κακό
εξτρίμ του καλόυ δεν είναι;...
Ωστόσο η αλήθεια παραμένει ότι το κακό είναι υποτελής του καλού,
αφού δίχως αυτό δεν θα υπήρχε... Δίχως αυτο δεν έχει έκφραση,
μιας και ζει για να αλλοιώνει το καλό...
Άρα απλά μας χρησιμοποιεί λόγω της αμάθειας και ημιμάθειας μας...
Όσο για τα μαλλώματα διαμόνων, φίλε μου δόκτωρα, να ξέρεις οτι
είναι υπόλογοι παθών κι η περηφάνεια είναι εκ των μεγαλυτέρων αιτιών της
πτώσης των...Υπήρχε περίπτωση να μην είναι εκεί στο φόρτε τους;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2008, 23:26:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλα αυτα που λες Τρεχα.. πρεπει να τα σκεφτω λιγο πριν κανω καποιο σχολιο για αυτά...Λες οτι το σκοταδι προυποθετει την υπαρξη του φωτος.. ειναι μια διαδεδομενη αποψη την οποια ομως δεν εχω κατσει να την επαλιθευσω..

Ναι.. φυσικα ειναι το φορτε των δαιμονων να αλληλομαχονται.. αυτο ομως τι συνεπειες μπορει να εχει στο μελλον, ή και τη στιγμη που μιλαμε, στα σχεδια τους?χμμ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2008, 23:33:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποιανού τα σχεδια ευοδούνται πιστέυεις φίλε μου
Dr Jeckyl & Mr Hude; Των δαιμόνων ή του Θεού;
Τα πάντα εν σοφία εποίησεν....Όλα εντάσσονται
στο μυστήριο του Θεού. Αυτο εξυπηρετούν ακόμη κι οι
δαίμονες, αφου το ψέμα κι η πλάνη τους, δείχνουν πάντα
την απόσταση τους απο την αλήθεια...
Χωρίς αυτήν δεν μπορούν να εκφράσουν τίποτε...
Κι αυτο μέχρι να μπορέσουμε εμείς να τους καταλαβαίνουμε
με την αντίληψη κι όχι την λογική...
Κι αυτό είναι άσκηση για μας. Όχι ζωή για κείνους...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2008, 23:36:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αγαπητοί μου allzzaro και Dr Jeckyl & Mr Hude, πρέπει να
φτάσει ο άνθρωπος να γνωριζει τι υπάρχει, καλό, κακό, αλλά
να το μάθει σωστά...

Προσωπικά πιστεύω οτι εκεί βρίσκεται το κλειδί της υπόθεσης φίλε τγ.
Έίναι δύσκολο πολύ δύσκολο το να μπορεί να ξεχωρίσει κάποιος το καλό απο το κακό. Ιδίως οταν το κακό εξυπηρετεί ιδιοτελείς πόθους μας.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2008, 14:20:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ποιανού τα σχεδια ευοδούνται πιστέυεις φίλε μου
Dr Jeckyl & Mr Hude; Των δαιμόνων ή του Θεού;

Ειναι πολυ απλο αυτο που λεω. Λεω απλα οτι στην προσπαθεια των δαιμονων για κυριαρχια θα εχουν προβληματα λογω "προσωπικων διαφορων".. οι οποιες καποια στιγμη αν οχι αρχικα, θα φανουνε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2008, 14:38:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί μου allzzaro και Dr Jeckyl & Mr Hude,
αλήθεια λετε κι οι δυο... Όντως δεν έχουν μέλλον κι
όντως, έχουν κόντρες μεταξύ τους, οι οποίες έχουν αρχίσει
ήδη και φαινονται....
Αλλά το καλό και το κακό, έχουν μια λεπτή διαφορά, η οποία
είναι χαρακτηριστική: Το ένα ειναι τελειο και το άλλο κακέκτυπο...
Το θέμα είναι πως πρέπει να υπάρχει κι η ανάλογη λογική, δύναμη,
γνώση, ώστε να διακρίνουμε το καλό απο το κακο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2008, 20:56:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αλλά το καλό και το κακό, έχουν μια λεπτή διαφορά, η οποία
είναι χαρακτηριστική: Το ένα ειναι τελειο και το άλλο κακέκτυπο...
Το θέμα είναι πως πρέπει να υπάρχει κι η ανάλογη λογική, δύναμη,
γνώση, ώστε να διακρίνουμε το καλό απο το κακο...

Φίλοι μου..

Τον τελευταίο καιρό παρατηρώ το ότι πάρα πολλοί εχουν επηρεασθεί από τα σημεία των καιρών. Μιλούν λοιπόν για καταστροφές, για υποδούλωση του ανθρώπινου γένους, για χειραγώγηση κλπ.
Παρατηρώ ότι προτρέπουν τους υπόλοιπους να αντισταθούν ενάντια σε κάτι το αόρατο κακό.
Τι είναι το κακό αυτό λοιπόν.
Είναι κακός αυτός που αναλαμβάνει την ευθύνη να εξαλείψει το 30% του πληθυσμού της γής επειδή αυτό το 30% θα ευθύνεται για την καταστροφή του πλανήτη? Είναι καλοί αυτοί που τον κατηγορούν αλλά δεν προτείνουν λύσεις.
Είναι κακός αυτός που αναλαμβάνει την ευθύνη να μεταλλάξει τα τρόφιμα με το έτσι θέλω όταν είναι προφανές ότι σε λίγα χρόνια δεν θα μπορούμε να τραφούμε με τα συμβατικά τρόφιμα? Και οι λόγοι δεν είναι μόνο η αυξημένη ζήτηση αλλά και οικονομικοί όταν εμείς οι ίδιοι παραπονούμαστε για την αυξηση της τιμής τους.
Είναι καλοί αυτοί που αντιδρούν και εθελοτυφλούν στην επερχόμενη κρίση?
Είναι κακός αυτός που επινόησε την παγκόσμια οικονομική κρίση όταν υπάρχουν μισθοί από 700 ευρώ εως 12.000 ευρώ? Είναι καλοί αυτοί που τους κατηγορούν όταν ολοι αυτοί που φαίνεται να ευημερούν ευθύνονται για τους χαμηλόμισθους, ευθύνονται για την καταστροφή του περιβάλλοντος, ευθύνονται για την ρύπανση, ευθύνονται.
Ετσι λοιπόν βλέπουμε κάποιους να αποφασίζουν πρίν από εμάς για εμάς και κάποιους να τους κατηγορούν για αυτό που κάνουν.
Ποιοί είναι οι καλοί και ποιοί είναι οι κακοί.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2008, 21:17:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου allzzaro, το κακό προέρχεται απο τον
άνθρωπο και τον διάβολο και δεν μπορεί να κάνει καλό...
Το ίδιο και ο Θεός, πηγή του καλού, δεν ασχολείται με το κακό..
Αυτό( το κακό) το έχουμε πάρει ο διάβολος ως ιδέα κι εμείς στην εφαρμογή
του...
Όσο για το πόσο ασχολούνται οι άνθρωποι με το τέλος του κόσμου, ή άλλα,
ότι είναι μένει και ότι δεν είναι θα φύγει...Πολλά πράγματα συχνοσυζητάμε
και δεν γίνονται, αυτό δεν σημαίνει ούτε ότι δεν πρέπει να συζητιούνται
ούτε ότι δεν θα γίνουν... Ο χρόνος είναι σχετικός... Απλά, επειδή πολλές
θρησκείες, λαοί και προφητες λένε για ένα άλλο κόσμο που θα ρθεί, δεν
είναι άσχημο στη λογική μου να οραματιζόμαστε ένα αύριο καλύτερο... Βοηθάει
στην πραγμάτωση του, αφου η πνευματική συμπόρευση , είναι ενέργεια που
χρησιμοποιεί και την συμπαθητική ιδιότητα...
Οι έννοιες καλό κακό, είναι απόλυτες, εμείς όχι, ούτε ο κόσμος μας, γι αυτό
και δεν εντάσσονται στις έννοιες καλό-κακό, αλλά,μαλλον στα ...αιωρούμενα...
Φυσικά και δόξα, υπάρχει ο Θεός, να έχει την θεία Πρόνοια και το σχέδιο του για το
πλάσμα του....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2008, 21:44:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το ίδιο και ο Θεός, πηγή του καλού, δεν ασχολείται με το κακό..

Για τον Θεό φίλε μου δεν υπάρχει καλό ή κακό.
Για το Θεό υπάρχει η διαιώνιση των δημιουργημάτων με κάθε δυνατόν τρόπο. Η διαιώνιση αυτή εξασφαλίζεται με τη Ισορροπία. Εμείς επειδή δεν μπορούμε να νοήσουμε τον τρόπο με την οποίο αυτή η ισορροπία εξασφαλίζεται θεωρούμε οτι δρά με καλό ή κακό τρόπο.

quote:
Ο χρόνος είναι σχετικός... Απλά, επειδή πολλές
θρησκείες, λαοί και προφητες λένε για ένα άλλο κόσμο που θα ρθεί, δεν
είναι άσχημο στη λογική μου να οραματιζόμαστε ένα αύριο καλύτερο...

Αυτά τα λένε οι θρησκείες και οι προφήτες.
Ούτε εχουμε δεί τον κόσμο αυτόν ούτε έχουμε κάποιες ενδείξεις τουλάχιστον οτι υπάρχει.
Ο δικός μας κόσμος ομως υπάρχει, τον ζούμε τον αντιλαμβανόμαστε.
Για αυτόν τον κόσμο θα πρέπει να αναρρωτηθούμε και να ασχοληθούμε.


quote:
Οι έννοιες καλό κακό, είναι απόλυτες, εμείς όχι, ούτε ο κόσμος μας, γι αυτοκαι δεν εντάσσονται στις έννοιες καλό-κακό, αλλά,μαλλον στα ...αιωρούμενα...

Τίποτα δεν είναι απόλυτο φίλε μου.
Ασχολούμαστε με εναν κόσμο αόρατο και φανταστικό και δεν άσχολούμαστε με τον δικό μας.
Κάποιοι πεινούν, κάποιοι πεθαίνουν, κάποιοι διψούν, κάποιοι θησαυρίζουν λεηλατώντας τη Φύση, κάποιοι σχεδιάζουν πολλά και εμείς ακολουθούμε την πέτρα που πετά ο βοσκός.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2008, 22:58:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εννοείται φίλε μου allzzaro ότι για τον Θεό δεν
υπάρχει κακό, αφού είναι η λάθος λειτουργία απο κάτιπου αυτός
ξέρει να κάνει καλά... Ξέρεις, παίζω κιθάρα κι όταν θέλω να μιμηθώ
ένα άτσαλο παίξιμο, δεν τα καταφέρνω....

Όλα αυτά που λές μετά είναι γήινα που μας απασχολούν, για αλλαγή
ας σκεφτούμε καμιά φορα και ένα καλύτερο τρόπο ζωής...Χωρίς ανάγκη
χρήματος, βιωτικών μεριμνών,κλπ... Αν αυτά γίνουν, τότ θα δούμε
άλλα ενδιαφέροντα για τον άνθρωπο, άλλες ανάγκες, πιο πνευματικές
και τότε θα μπορούμε να φ΄τασουμε καιτην θέωση... Με πρόγραμμα εννοείται...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2008, 23:01:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εννοείται φίλε μου allzzaro ότι για τον Θεό δεν
υπάρχει κακό, αφού είναι η λάθος λειτουργία απο κάτι που αυτός
ξέρει να κάνει καλά... Ξέρεις, παίζω κιθάρα κι όταν θέλω να μιμηθώ
ένα άτσαλο παίξιμο, δεν τα καταφέρνω....

Όλα αυτά που λές μετά είναι γήινα που μας απασχολούν, για αλλαγή
ας σκεφτούμε καμιά φορα και ένα καλύτερο τρόπο ζωής...Χωρίς ανάγκη
χρήματος, βιωτικών μεριμνών,κλπ... Αν αυτά γίνουν κάποτε πράξη, τότε θα δούμε
άλλα ενδιαφέροντα για τον άνθρωπο, άλλες ανάγκες, πιο πνευματικές
και τότε θα μπορούμε να φτασουμε και την θέωση... Με πρόγραμμα εννοείται...
Ο δικός μας κόσμος είναι πολύ λίγος για να μας δώσει κάτι... Κάνουμε κάθε
μέρα τα ίδια πράγματα και πάι τους δίνουμε μια σημασία λές και πρώτη φορά μας
συμβαίνει...Θα πάθουμε τιποτα και παθαίνουμε απο το πολύ πρέσσινγκ,αναίτια
όντως...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2008, 23:57:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο δικός μας κόσμος είναι πολύ λίγος για να μας δώσει κάτι... Κάνουμε κάθε
μέρα τα ίδια πράγματα και πάι τους δίνουμε μια σημασία λές και πρώτη φορά μας
συμβαίνει...

Για να υπάρχουμε σε αυτόν τον κόσμο, για να δημιουργήθηκε αυτός ο κόσμος, για να παίζονται τέτοια παιγνίδια για αυτόν τον κόσμο, για να ενδιαφέρονται ολοι αυτοί για αυτόν τον κόσμο, για να μας μισούν γιατί ανήκουμε σε αυτόν τον κόσμο, αυτό σημαίνει οτι αυτός ο κόσμος λέει πολλά και αξίζει πολλά. Δεν είναι λίγος είναι πάρα πολύς νομίζω και θα πρέπει και να του δώσουμε τη σημασία που του αξίζει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2008, 11:25:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ζούμε εδώ και βλέπουμε κι ενδιαφερόμαστε για οσα ζούμε
μόνο και μονο γιατί μέχρις εκεί θέλουμε και βλέπουμε φίλε μου
allzzaro...
Σου θυμίζω περιπτώσεις ανθρώπων που έτυχαν νεκροφανείας ή
βγήκαν αστρικό, πόσο άσχημο τους φαίνεται το σώμα τους, απ έξω
και πως δεν θέλανε να μπουν μέσα, επιστρέφοντας...
Αυτά που ζούμε σαν ζώα,κινούμενα απο μηχανισμούς μέσα στο σώμα
μας, είναι χοντροκομμένα, δεν έχουν πνευματική λεπτότητα και δεν οδηγούν
ψηλά... Μας κρατανε εδώ..
Ο Θεός τα έβαλε σαν τέστ, ώστε να τα γυμνασθούμε περνώντας απο αυτά
και να πάμε στο ανώτερο...
΄Εχω ξαναγράψει, με άλλο τρόπο, ότι είμαστεσαν σε μια σχολή οδηγών και μαθαίνουμε να οδηγούμε...
Δες το κάπως έτσι...Αλλά προορισμός μας είναι κάτι πολυ ανώτερο....
Αυτός ο κόσμος θέλει προσοχή για να δούμε πόσο μηχανικός είναι και να καταλάβουμε
την διαφορά απο τον πνευματικό...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2008, 19:42:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
΄Εχω ξαναγράψει, με άλλο τρόπο, ότι είμαστεσαν σε μια σχολή οδηγών και μαθαίνουμε να οδηγούμε...
Δες το κάπως έτσι...Αλλά προορισμός μας είναι κάτι πολυ ανώτερο....

Για αυτό το ανώτερο μπορούμε να συζητήσουμε?
Μπορούμε να ταυτίσουμε τους νούδες μας (τι θυμήθηκα) ασε να μην το θυμάμαι... μπορούμε λοιπόν να έχουμε εναν συγκεκριμένο σκοπό. Ολοι μαζί.
ΟΧΙ
ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ.
Δεν είναι δυνατόν να μπορέσουμε και κάθε προσπάθεια θα είναι άκαρπη.
Τουλάχιστον τώρα ,εμείς δεν μπορούμε.
Στο μέλλον ίσως να μπορέσουμε.
Στο μέλλον ίσως να μην έχουμε αυτή τη μορφή, αυτές τις αντιλήψεις αυτά τα πάθη. Ισως, γιατί διαθέτουμε το προτέρημα της εξέλιξης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2008, 21:29:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

allzzaro:
Μπορούμε να ταυτίσουμε τους νούδες μας (τι θυμήθηκα) ασε να μην το θυμάμαι... μπορούμε λοιπόν να έχουμε εναν συγκεκριμένο σκοπό. Ολοι μαζί.

ΟΧΙ
ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ.
Δεν είναι δυνατόν να μπορέσουμε και κάθε προσπάθεια θα είναι άκαρπη.
Τουλάχιστον τώρα ,εμείς δεν μπορούμε.
Στο μέλλον ίσως να μπορέσουμε.
Στο μέλλον ίσως να μην έχουμε αυτή τη μορφή, αυτές τις αντιλήψεις αυτά τα πάθη. Ισως, γιατί διαθέτουμε το προτέρημα της εξέλιξης.


Κάλε μου allzzaro,
(Περιττό ν'αναφέρω πόσο χαίρομαι που συμμετέχεις εδώ-τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται...!)

Σ'αυτά σου τα λόγια κρύβεται το ''κλειδί'' που θα μας ανοίξει μια πόρτα πρός νέους κόσμους και θα μας βγάλει απ'τον μητρικό μας σάκο.
Απαντώ λοιπόν με τη σειρά...

Συμφωνώ μαζί σου πως αυτό που πρέπει να κάνουμε είναι όντως να συνδέσουμε τους νούδες μας...

Συμφωνώ επίσης πώς όχι, δεν μπορούμε..., αλλά όχι, προς το παρόν σε συλλογικό επίπεδο.
Λίγοι καταφέρνουν να συνδέονται μεταξύ τους και μεταξύ τους ούτε μάσκες υπάρχουν, ούτε μπορούν, ούτε θέλουν να παραπλανήσουν αυτούς με τους οποίους συνδέονται. Αυτό που με προβληματίζει είναι πως αφού κάποιοι άνθρωποι συνδέουν τους νούδες τους και επικοινωνούν σε άλλο επίπεδο, αληθινό και διαυγές όσο ένας καθαρός κρύσταλλος, όπου τα λόγια είναι περιττά αφού μοιράζονται τις ίδιες σκέψεις, γιατί να μήν μπορεί να γίνει σε συλλογικό και καθολικό επίπεδο...
Και εδώ υπεισέρχεται η εσωτερική αναζήτηση, όπου ο καθένας μας ξεχωριστά, μέσα σ'όλα τ'άλλα θ'ανακαλύψει και την τηλεπάθεια...
Συμφωνώ μαζί σου πως στο μέλλον, αυτό θα επιτευχθεί, αρχικά μεν με την ανάπτυξη και καλλιέργεια αυτής της ιδιότητας από λίγους αλλά σιγά σιγά (και ευελπιστώ να προλάβουν) από περισσότερους και τέλος από όλους...
Είναι θέμα εξέλιξης...αρκεί να μη σταθεί εμπόδιο η προσπάθεια εξάλειψης της ανθρωπότητας ή έστω οι αυτοκαταστροφικές της τάσεις!
Ευελπιστώ να προλάβουμε...
Αν και πάνω σ'αυτό ήδη πολλοί συνάνθρωποί μας, μέσω της κοινονόησης και της στοχευμένης διαχείρiσής της, κατορθώνουν πολλά, σε άλλο επίπεδο βέβαια που δεν είναι άμεσα αντιληπτό απ'το μέσο άνθρωπο!
Ενα παράδειγμα πάνω σε αυτό είναι η κοινωνία των μελισσών.
Εμείς οι άνθρωποι δεν μπορούμε ν'ακούσουμε τί λένε οι μέλισσες μεταξύ τους. Αυτές όμως δεν παύουν, όσο και να μην το καταλαβαίνουμε, να συννενοούνται μεταξύ τους άψογα.
Οποίος έχει ασχοληθεί με τη μελισσοκομία ή έχει διαβάσει άρθρα για την κοινωνία τους θα καταλάβει τι εννοώ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2008, 21:57:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
hlios
quote:
Κάλε μου allzzaro,
(Περιττό ν'αναφέρω πόσο χαίρομαι που συμμετέχεις εδώ-τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται...!)

Η χαρά είναι αμοιβαία φίλε μου ήλιε.
Μόνο που αυτός ο τόνος που σου ξέφυγε ``κάλε μου``

Δεν ξέρω τι να πώ φίλε μου ήλιε.
Οπως εχω ξαναπεί ο καθένας μας ακολουθεί ενα μονοπάτι.
Είναι κάποιοι που μόλις το δούν σηκώνουν μια σημαία και το πορεύονται.
Είναι και κάποιοι (δεν ξέρω αν θα πρέπει να θεωρηθώ σκεπτικιστής)που δεν ακολουθούν κανένα μονοπάτι.
Βαδίζουν εκτός δρόμου.
Και το εκτός δρόμου σου δίνει τη δυνατότητα να παρατηρείς τα αλλα μονοπάτια, να βλέπεις τους οδοιπόρους να εθελοτυφλούν ονομάζοντας οάσεις τις ερήμους και τις ζούγκλες πεδιάδες.
Οπωσδήποτε βέβαια απαγοητεύεσαι μιας και δεν βρίσκεις και εσύ ενα μονοπάτι να ακολουθήσεις αλλά ο εκτός δρόμου περίπατος σε οδηγεί στο δάσος.
Και εκεί συναντάς ξωτικά, νεράιδες, πηγές , βουνά.
Αθάνατη Μελίνα Κανατά..

Μιλώ με τα ψηλά τ'απάτητα βουνά
και τους μιλώ για σένα
πως έχεις ομορφιά και φρύδια τοξωτά
σαν πέτρινα γεφύρια

Και μ' απάντησαν:
''Τα γεφύρια χορταριάζουν.
Άμοιρη ψυχή μη ξεγελαστείς''.

Μιλώ με τ'ουρανού τα μαύρα σύννεφα
και τους μιλώ για σένα
πως όταν περπατάς, γλυκά όπου πατάς
η στέρφα γη ανθίζει

Και μ' απάντησαν:
"Η γη ανθίζει εκεί που θέλει.
Άμοιρη ψυχή μη ξεγελαστείς."

Μιλώ με τις πηγές που ζούνε μοναχές
και τους μιλώ για σένα
πως όταν με κοιτάς, σαν λες πως μ'αγαπάς
αγγέλοι φτερουγίζουν

Και μ' απάντησαν:
"Είναι χάρτινοι οι αγγέλοι.
Άμοιρη ψυχή μη ξεγελαστείς."

http://www.youtube.com/watch?v=_iUwCPDRZXA&feature=related

Αραγε τα βουνά λένε την αλήθεια?
Οι πηγές λένε την αλήθεια?
Τα σύννεφα?
Εκατομμύρια χρόνια τώρα βλέπουν και ακούν και ξέρουν τα πάντα.
Σας το αφιερώνω το ταμπούρλο η γκάιντα η φωνή της Κανά και οι στίχοι του Θανάση Παπακωνσταντίνου σε κάνουν να νοιώσεις καταστάσεις που δεν εχεις ξανανοιώσει.

Edited by - allzzaro on 21/11/2008 22:06:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2008, 22:14:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλέ μου allzzaro,

Ξέρεις γιατί χαίρομαι με την απάντησή σου?

(Αν και η Μελίνα Κανά θα ζοριζόταν αν έβλεπε πως την έγραψες ως Κανατά... )

Γιατί τα λόγια μου, στάθηκαν αφορμή για να μου απαντήσεις σε ένα ''άλλο επίπεδο'' και μέσω ενός τραγουδιού που ναι μεν περιέχει λόγια και λέξεις, αλλά πάνω απ'όλα, είναι μουσική!
Αν αυτό δεν είναι μια πρώτη και αρχική προσπάθεια κοινονόησης τότε τι είναι???
Μήνυμα ελήφθει, μέσω του link!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2008, 22:18:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
(Αν και η Μελίνα Κανά θα ζοριζόταν αν έβλεπε πως την έγραψες ως Κανατά... )


To Κανά είναι το καλλιτεχνικό της.
Μελίνα Κανατά λέγεται..

quote:
Γιατί τα λόγια μου, στάθηκαν αφορμή για να μου απαντήσεις σε ένα ''άλλο επίπεδο'' και μέσω ενός τραγουδιού που ναι μεν περιέχει λόγια και λέξεις, αλλά πάνω απ'όλα, είναι μουσική!

Δεν περιέχει απλά μουσική, λέξεις, στίχους.. λέει πολλά..


quote:
Αν αυτό δεν είναι μια πρώτη και αρχική προσπάθεια κοινονόησης τότε τι είναι???

Δυστυχώς ομως φίλε μου ηλιε, αρκετοί, πολλοί, σχεδόν ολοι μένουν στα λόγια του τραγουδιού. Τα βλέπουν ολα σαν κέφι, σαν γλέντι, σαν πασατέμπο. Το θέμα είναι να δείς βαθειά, διαπεραστικά.

Edited by - allzzaro on 21/11/2008 22:20:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2008, 23:54:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

allzzaro:
Δυστυχώς ομως φίλε μου ηλιε, αρκετοί, πολλοί, σχεδόν ολοι μένουν στα λόγια του τραγουδιού. Τα βλέπουν ολα σαν κέφι, σαν γλέντι, σαν πασατέμπο. Το θέμα είναι να δείς βαθειά, διαπεραστικά.

Εδώ είναι που υπεισέρχεται, πρός το παρόν, το ''ού τα πάντα, τοις πάσει ρητά''...
Εξάλλου έχουμε μπροστά μας λίγα χρονάκια ακόμη...
Εμένα μου φτάνει πως κάνουμε τα πρώτα δειλά βήματα!
Και μέχρι να εγκαταλείψω το μάταιο τούτο κόσμο, αυτό θα είναι το μέλημά μου, πρώτα δηλαδή η εσωτερική αναζήτηση και ταυτόχρονα η επικοινωνία και η συνεργασία με ομοηχούντες και ομοσυντονισμένους αναζητητές!
Γιατί δεν φτάνει μόνο η τηλεπάθεια αλλά χρειάζεται και ο συντονισμός και η συνήχηση ταυτόχρονα...
Ο νοών νοήτω...και όμοιος τω ομοίω...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy