ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Αστρική προβολή (μέρος δεύτερο)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 21
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2003, 10:30:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
...Αυτό είναι το νέο τοπικ της αστρικής προβολής.
Θα παρακαλούσα το προηγούμενο τοπικ να είναι μόνο για ανάγνωση.

Αν θέλετε να δείτε το προηγούμενο topic που έχει 17 σελίδες επισκεφτείτε το...


Αστρική προβολή (μέρος πρώτο)

Διευκρινίζουμε ότι αυτό το topic είναι μια φυσική συνέχεια του topic που δημιούργησε το μέλος "Nikolas".
"Διαχειριστής ΤΗΟΤΗ"



Πέθανε μια άλλη μέρα
Flawless
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
264 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2003, 23:54:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flawless
Καλή αρχή !
Διαβάστε παρακάτω και ίσως πάρετε απαντήσεις !
ASTRAL PROJECTION/OOBE ARTICLES

Ελπίζω να σας βοήθησα κάπως .

Φιλικά Γιάννης !


‘’Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΣΟΦΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΟΥΜΕ’’

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2003, 16:26:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!!!!

ΜΑΛΟΝ ΔΕΝ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΑΠΟ ΜΕΛΗ. ΤΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ ΑΡΑΓΕ;


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2003, 16:29:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos
Μικρέ μου φίλε Wicca...

Το θέμα σου κλειδώνεται μιάς και ΗΔΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΕΡΓΟ ΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ...
Αυτός είναι και ο λόγος που ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕΛΩΝ...

Φιλικά,

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2003, 20:19:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
Έγινε παρεξήγηση.

Αυτό το topic είναι συνέχεια του πρώτου. Το πρώτο κλειδώθηκε και παραπέμπει εδώ.

Αυτό έγινε για καθαρά τεχνικούς λόγους. Ένα πολυσέλιδο topic είναι αργό και δύσκολο στην δημιουργία και τροποποίηση των μηνυμάτων.

Έχει ξαναγίνει στο παρελθόν και μάλλον τα το κάνουμε και σε άλλα πολυσέλιδα topics για να τα... ξεκουράσουμε.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2003, 22:24:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Ωραια. Ελπιζω να συνεχισουμε να λεμε τις εμπειριες μας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2003, 17:53:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
ΓΕΙΑ ΣΑΣ...

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΤΑ ΚΛΕΙΔΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΞΕΚΛΕΙΔΩΜΑΤΑ...


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zelda
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2003, 20:16:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zelda
geia sas filoi mou, eimai kainourgios sto forum sas, xairomai pou uparxete kai eseis. mou dinete elpides. exw omws kati na pw. uparxei kapoios pou pragmatika kanei astrikh probolh edw mesa oi oloi eiste asxetoi kai o ka8enas apla leei oti exei diabasei? kserete poso epikindunoi eiste? 8elw na ginete ligo pio prosektikoi an mporeite.eimai sigouros oti ena pososto ths takshs tou 0.5 % edw mesa exei kanei astrikh probolh, oloi oi alloi einai ligo mperdemenoi, isws exoun peisei kai ton eauto tous oti exoun kanei. milate gia sobara 8emata xwris na exete idea. ta mperdeuete me ta oneira me ena tremouliasma, pragmatika prepei na eiste polu fobismenoi, to kserete kataba8os oti den einai gia esas, giati to prospa8eite h8ela na ksera
euxaristw

chronopoulosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2003, 21:34:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
ΓΕΙΑ!!!!!

ΦΙΛΕ/Η ΖΕLDA ΚΑΛΟΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ...
ΛΙΓΟ "ΝΤΟΜΠΡΟ" ΣΕ ΒΡΗΚΑ.


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zelda
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2003, 23:33:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zelda
den 8a eprepe na eimai file mou wicca? poso xairomai pou mou apanthses :)
eimai ligo sklhros epeidh olou edw mesa miloun san na exoun na kanoun me kati aplo, aporw pou aporoun giati den to katafernoun, aporw pou pisteuoun pws kapoio biblio h kapoios allos me kapoies dikes tou empeiries 8a tous dwsei th lush. den diaferoun ka8oloun apo tous ama8eis autoi oi an8rwpoi.

zikdaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zelda
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2003, 23:39:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zelda
kai kati allo 8elw na rwthsw, alla perimenw apanthsh apo kapoion pou kanei astrikh ptobolh kai oxi apo kapoion pou apla exei diabasei ena duo bibliarakia . h xrhsh xapiwn lsd px mporei na boh8hsei sth pragmatopoihsh enos astrikou taksidiou? nomizw pws oxi alla 8a mporousame na o suzhthsoume.........

kai sth telika an to skefteis, ola einai akura....... akoma kai auto pou molis eipa
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2003, 00:17:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Καλησπέρα σας.

Καλώς ήρθες νέε μας φίλε zelda.
Πριν απαντήσω στην ερώτησή σου (τη σχετική με το lsd), θα ήθελα να σε παρακαλέσω κάτι:
Επειδή η ελληνική γραφή, είναι μία ευκολία που παρέχεται στα συγκεκριμένα φόρουμς, κι επειδή η ανάγνωση των γραφόμενων σε greeklish, πολλές φορές κουράζει τους αναγνώστες των τόπικ...
κι επειδή είμαστε ένα ελληνικότατο site,

εάν δεν υπάρχει κάποιο τεχνικό πρόβλημα, θα το εκτιμούσαμε να συμβάλλεις στην προσπάθεια μας αυτή, να εμφανίζονται όλα τα μηνύματα στα ελληνικά.
Ευχαριστώ!

Σχετικά με το επίμαχο lsd τώρα,
είναι αλήθεια πως έχουν κατά καιρούς γίνει έρευνες, που συνδέουν τα αμίδια του λυσεργικού οξέως με διεύρυνση της συνείδησης. Εξάλλου, άτομα τα οποία έχουν κάνει χρήση πειραματικά και στα πλαίσια επιστημονικών ερευνών, αναφέρουνε διάφορες "περίεργες" εμπειρίες με χρώματα, ήχους, διαστρεβλώσεις του χώρου, κ.λ.π.

Για αστρικό ταξίδι (συνειδητή εξωσωματική εμπειρία), δεν έχω διαβάσει ή ακούσει κάτι το σχετικό. Ωστόσο, θα ήθελα να τονίσω πως: Για το πρώτο που ανέφερα (διεύρυνση της συνείδησης), υπάρχουν πολύ καλύτεροι, ελεγχόμενοι, αποτελεσματικότεροι και λιγότερο επικύνδυνοι τροποι, που κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε να εφαρμόζονται παράλληλα με την ωριμότητα της ψυχής του κάθε ανθρώπου, κι όχι ως σκοπός. Για το αστρικό ταξίδι δε, ας σκεφτούμε πρώτα, γιατί θέλουμε να το κάνουμε. Ας σκεφτούμε τι πραγματικά είναι ένα αστρικό ταξίδι, και τι σημαίνει αυτό για την εξέλιξή μας. Σίγουρα το να ψάχνουμε εύκολους τρόπους και μεθόδους... είναι ύποπτο. Ας αφήσουμε τα πράγματα να ωρημάσουν μέσα μας.

Αλλωστε, το θέμα δεν είναι να κάνουμε ή όχι αστρική προβολή. Ούτως ή άλλως οι περισσότεροι περιφερόμαστε ασυνείδητα στον αστρικό κόσμο, και ιδιαίτερα όταν κοιμόμαστε. Το θέμα είναι, να το βιώσουμε συνειδητά, και η συνειδητότητα, είναι μία μεγάλη υπόθεση, που δεν θα μας τη χαρίσει ούτε το lsd, ούτε κανένα βιβλίο - μέθοδος.

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2003, 10:08:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΕΛΕΓΕΣ ΑΥΤΟ:
quote:
Επειδή η ελληνική γραφή, είναι μία ευκολία που παρέχεται στα συγκεκριμένα φόρουμς, κι επειδή η ανάγνωση των γραφόμενων σε greeklish, πολλές φορές κουράζει τους αναγνώστες των τόπικ...
κι επειδή είμαστε ένα ελληνικότατο site,

εάν δεν υπάρχει κάποιο τεχνικό πρόβλημα, θα το εκτιμούσαμε να συμβάλλεις στην προσπάθεια μας αυτή, να εμφανίζονται όλα τα μηνύματα στα ελληνικά.
Ευχαριστώ!


...ΠΑΙΔΙΑ... ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ LSD;


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zelda
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2003, 11:38:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zelda
se euxaristw amalia mou, mou exei dihgh8ei filos mou pantws oti me thn xrhsh lsd eixe mia paraksenh empeiria , eniwse se ena apo ta trip tou na bgainei polu apotoma kai epeita epestrepse pali apotoma me apotelesma to kefali tou na mpei sta podia tou, prospa8ouse epi 4 wres na gurisei to eswteriko tou swma (astriko to lew egw) sth swsth tou 8esh. einai duskolo na grapsw sta ellhnika dioti den eimai ellada auth th periodo kai o upologisths pou xrhsimopoiw den exei allhnikous xarakthres

kai sth telika an to skefteis, ola einai akura....... akoma kai auto pou molis eipa
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2003, 11:52:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Φιλη Αμαλια εγραψες:

Για αστρικό ταξίδι (συνειδητή εξωσωματική εμπειρία), δεν έχω διαβάσει ή ακούσει κάτι το σχετικό. Ωστόσο, θα ήθελα να τονίσω πως: Για το πρώτο που ανέφερα (διεύρυνση της συνείδησης), υπάρχουν πολύ καλύτεροι, ελεγχόμενοι, αποτελεσματικότεροι και λιγότερο επικύνδυνοι τροποι, που κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε να εφαρμόζονται παράλληλα με την ωριμότητα της ψυχής του κάθε ανθρώπου, κι όχι ως σκοπός. Για το αστρικό ταξίδι δε, ας σκεφτούμε πρώτα, γιατί θέλουμε να το κάνουμε. Ας σκεφτούμε τι πραγματικά είναι ένα αστρικό ταξίδι, και τι σημαίνει αυτό για την εξέλιξή μας. Σίγουρα το να ψάχνουμε εύκολους τρόπους και μεθόδους... είναι ύποπτο. Ας αφήσουμε τα πράγματα να ωρημάσουν μέσα μας.


Λοιπον ειμαι ενα ατομο που ασκω αστρικη προβολη μεσω διαλογισμου εδω και 23 μερες ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ!!! και λεω δοξα τον θεο γιατι αυτα που περιγραφεις ειναι πολυ σοφα! Το ανακαλυπσα και εγω ο ιδιος αφου βιωσα μια εξωσωματικη εμπειρια και αισθανθηκα μια κακια παρουσια και αμεσως μετα γυρισα στο σωμα μου αυτοματως.
Πιστευα οτι το να χαλαρωσω το σωμα μου και να αδειασω το μυαλο μου απο σκεπσεις δεν μπορει να ειναι κατι κακο.. ΤΟΣΑ ΗΞΕΡΑ ΤΟΣΑ ΕΛΕΓΑ!!!
Με την συχνη πρακτικη του διαλογισμου,χαλαρωσης σωμα και πνευματος ενεργοποιουνται στο σωμα μας δυναμεις οι οποιες πρεπει να ειναι κοιμισμενες γιατι ανοιγουν μονο οταν καποιος ειναι αγνος, ετοιμος.
Ευτυχως ασχολιομουν μονο 23 μερες με την αστρικη προβολη και τον διαλογισμο. Ηξερα ομως αρκετα απο βιβλια που ειχα διαβασει και αμετρητες ιστοριες απο πολα ξενα σαιτ τρια χρονια τωρα. Ολοι ειχαν να αναφερουν (παραδοξως;)καποιες επιθεσεις απο αλλα οντα, καποιους περιεργους ηχους στο σπιτι και πολα αλλα οπως ενω ειναι χαλαροι μετα οταν σηκωνονται να βλεπουν καποια οντα στο παραθυρο του δωματιου τους!!!. Παντα ομως τα δικαιολογουσαν με πραγματα που τα δημιουργει το εγω και το υποσηνηδειτο. Ευκολη απαντηση
Ανακαλυψα χθες αυτο το σαιτ που περιγραφουν ατομα που εχουν φτασει στο σημειο της τρελας και δεχονται επισης επιθεσεις απο διαφορες οντοτητες απο την αλη οχθη απο την στιγμη που μεσω απο διαφορες μορφες διαλογισμου ενεργοποιησαν δυναμεις που δεν γνωριζαν και δεν επρεπε να ενεργοποιηθουν οπως τα τσακρας, τριτο ματι.
Πηγαιντε μονοι σας και διαβαστε τις εμπειριες τους σε αυτο το σαιτ για να μην νομιζει κανεις οτι τα λεω για να εντυπωσιασω. Ωσ τωρα ηθελα παρα πολυ να την μαθω την αστρικη προβολη και να μπω σε αλλες καταστασεις της συνηδητοτητας αλλα...Οπως ειπε και ενα ατομο που τωρα παρακαλαει να βρει την γαληνη
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΝΤΟΜΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΘΕΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ

Βγαλτε συμπερασματα μονοι σας εγω παντως σταματαω τωρα που ειναι νωρις και κλεινω τις πυλες που πηγα με αφελεια να ανοιξω.

http://www.kundalini.se/eng/engkni.html

Καντε κλικ στο stories


Edited by - Κωστας on 04/10/2003 22:49:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zelda
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2003, 18:55:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zelda
kwsta 8elw na suzhthsoume mia mera lie, exeis kapoio programma live epikoinwnias, px messenger? 8a xarw polu na milhsoume

kai sth telikh an to skefteis, ola einai akura....... akoma kai auto pou molis eipa
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2003, 23:00:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Φιλε ρωτα εδω οτι θες να μαθεις αν μπορω να σε βοηθησω. Δεν ασχολουμαι πια με το θεμα σε πρακτικη φαση αλλα αν θες πληροφοριες και τις εχω πες να μαθαινουν και οι αλλοι.

Φιλικα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2003, 12:43:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΤΙΣ ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ.


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Astral_
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
122 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2003, 15:34:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Astral_
Ωραία, αφού βλέπω πως αρκετοί κάνουν Αστρική προβολή, κάποιοι μάλιστα ισχυρίζονται ότι πραγματοπιούν και Προβολή κατά την βουλησή τους... Ας κάνουμε ένα πείραμα...

Περρισότερα δεν θα πώ προς το παρών και περιμένω απο τους ειδήμονες "ειδικούς" που θα αποδείξουν πως κάτι τέτιο είναι εφικτό και δεν λένε ότι θα ήθελαν να είναι...

Λοιπόν, ποιός απ'αυτούς που "είπε" θα αποδήξει ότι δεν είναι μόνο "λόγια"...
Περιμένω....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2003, 18:58:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Δεν μπορω να καταλαβω τι εχετε παθει μερικοι και συμπεριφερεστε λεσ και μερικα ατομα απο εδω μεσα λενε ψεματα.
Πως μπορειται να τους κρινεται?
Μπορει να λενε,μπορει και οχι.
Εγω εχω βιωσει δυο φορες εξωσωματικη εμπειρια και οι δυο κρατησαν ελαχιστα. Την μια μετα απο πολυ ωρα χαλαρωσης και την αλλη τυχαια μετα απο διαλογισμο. Δεν θεωρω τον εαυτο μου ειδικο αλλα γνωριζω πολυ καλα τι ειναι η αστρικη προβολη μετα απο πολυ διαβασμα και σε βιβλια και σε σαιτ.
Σιγουρα υπαρχουν και ειδικοι απο εδω μεσα αν ασχολουνται πολυ καιρο. Αυτο ειναι κατι που μαθαινεται μετα απο πολυχρονη εξασκηση.
Γιατι πρεπει να το αποδειξει καποιος σε αλλον αυτο δεν βρισκω τον λογο. Το θεμα ειναι οτι οταν καποιος βγαινει απο το σωμα του μπαινει στο αστρικο πεδιο και εκει παραμονευουν οι φοβοι σου και διαφορες αρνητικες οντοτητες, δεν ειναι ολα μελι γαλα.

Φιλικα

Edited by - Κωστας on 06/10/2003 19:01:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zelda
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2003, 21:31:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zelda
afou den exetw bgei pot mwre, pws kserete ti paramoneuei ekei? eutuxws twra den eimai monos mou,paidia aredhxteite to 8a 8elate na uparxei alla den uparxei, kai an uparxei den einai gia hli8ious pou bgainoun sto internet kai kanoun san koritsakia gia na ma8oun texnikes praktikes kai ahdies, eiste polu makria akoma

kai sth telikh an to skefteis, ola einai akura....... akoma kai auto pou molis eipa
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2003, 22:47:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Αμα διαβαζες τι γραφει ο αλλοσ θα μπορουσες να εκφερεις αποψη και καλο θα ηταν να μιλουσες καλυτερα.
Δεν μιλησα γαι ολους πρωτον και δευτερον δεν ειπα οτι δεν εχω βγει αλλα οτι δεν ειμαι τοσο εμπειρος, δεν εχω κανει αστρικα ταξιδια.
Οσο αφορα το τι υπαρχει εκει εξω το λενε πολα βιβλια για την αστρικη προβολη που τα γραψανε ειδικοι και επισης απο πολες μαρτυριες απο χιλιαδες ατομα απο ξενα σαιτ.
Και τελευταιο μην κρινεις και λες παιδακια γιατι δεν ειναι ολοι παιδακια και κοριτσακια εδω μεσα.
ΛΙΓΟ ΣΕΒΑΣΜΟς ΔΕΝ ΒΛΑΠΤΕΙ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΗΛΗ ΑΝATΡΟΦΗ..

Edited by - Κωστας on 06/10/2003 22:49:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2003, 00:43:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
eutuxws twra den eimai monos mou,paidia aredhxteite to 8a 8elate na uparxei alla den uparxei, kai an uparxei den einai gia hli8ious pou bgainoun sto internet kai kanoun san koritsakia gia na ma8oun texnikes praktikes kai ahdies, eiste polu makria akoma

Καλησπέρα σας.
Αγαπητέ φίλε zelda, δεν νομίζω ότι το να ονομάζουμε δημόσια "ηλίθιους" όσους έχουν διαφορετική άποψη από εμάς, ή όσους γνωρίζουν λιγότερα, είναι ευγενικό, ούτε μας κάνει πιο έξυπνους από αυτούς! Αλλωστε, οι προσβλητικοί χαρακτηρισμοί ιδεών ή ατόμων που γράφουν στα φόρουμς, αντιτίθεται στους κανονισμούς του esoterica.

Σχετικά με την "πρόκληση" του φίλου/ης astral,
εάν υπάρχουν μέσα σε αυτή τη συζήτηση κάποια άτομα τα οποία κάνουν όντως αστρική προβολή, μην περιμένεις να σε επισκεφτούν για να σου το αποδείξουν! Ούτως ή άλλως, το να ασχοληθείς με αυτήν την εμπειρία (όπως έγραψα σε προηγούμενο μηνυμά μου), προϋποθέτει κάποια ωρημότητα, που δεν σχετίζεται με το να αποδείξεις σε κάποιον κάτι.

Ηθελα ωστόσο, την προσωπική σου γνώμη.
Γράφεις:

quote:
Περρισότερα δεν θα πώ προς το παρών και περιμένω απο τους ειδήμονες "ειδικούς" που θα αποδείξουν πως κάτι τέτιο είναι εφικτό και δεν λένε ότι θα ήθελαν να είναι...


Εσύ, πιστεύεις ότι κάτι τέτοιο δεν είναι εφικτό;
Η απλά δεν πιστέυεις αυτούς οι οποίοι υποστηρίζουν ότι το έχουν κάνει;


αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Astral_
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
122 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2003, 16:11:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Astral_
Φίλε Κώστα,
quote:
μερικα ατομα απο εδω μεσα λενε ψεματα.

Οι όροι "αλήθεια" και "ψέματα" είναι κάτι που ξεγελάει με πρώτη ματιά, ειδικά όταν ασχολούμαστε με όνειρα.
quote:
Γιατι πρεπει να το αποδειξει καποιος σε αλλον αυτο δεν βρισκω τον λογο

Και γιατί να βασίζετε μόνο στα λόγια και να λέει ότι έζησε Αστρική Προβολή και όχι κάτι άλλο... Αφού λες ότι έχεις διαβάσει βιβλία θα ξέρεις τι εννοώ, όπως και ο κάθε ένας που ασχολίθηκε...
quote:
Το θεμα ειναι οτι οταν καποιος βγαινει απο το σωμα του μπαινει στο αστρικο πεδιο και εκει παραμονευουν οι φοβοι σου και διαφορες αρνητικες οντοτητες, δεν ειναι ολα μελι γαλα.

Αυτό ακριβός που αναφέρεις φίλε μου, διότι ούτε εσύ είσαι σίγουρος τι ήταν αυτό που έζησες... Όπως και εγώ. Αν δεν θέλουν ή δεν μπορούν να μου φορέσουν τα γιαλιά, ας το αποδείξουν στο εαυτό τους τότε... Ώστε την άλλη φορά να μην παίζουν με την φαντασία των υπόλοιπων.

Φίλε zelda, αν και σε καταλαβένω σε ένα βαθμό, δεν είναι τρόποι αυτοί. Αν δεις ότι σε κατακρίνουν, είναι γιατί έχουν δίκαιο... Ακριβώς το ίδιο υσχίει για μένα... Ας βγεί κάποιος να με διαψεύση, θα είμαι ευγνώμων, διότι θα βοηθήσει και εμένα...

Φίλη μου amalia,

quote:
Σχετικά με την "πρόκληση" του φίλου/ης astral,
εάν υπάρχουν μέσα σε αυτή τη συζήτηση κάποια άτομα τα οποία κάνουν όντως αστρική προβολή, μην περιμένεις να σε επισκεφτούν για να σου το αποδείξουν!

Αν δεν μπορούν καλή μου, ποιός ο λόγος τότε της αναφοράς εδώ...
Εγώ αν ξέρω ποδήλατο δεν αναφέρω ότι μπορώ να καβαλήσω και μηχανή μεγάλου κυβησμού, γιατί δεν την έχω καβαλήσει ποτέ...Έτσι αν έχω δεί ένα όνειρο που είναι "πολύ αληθεινό" δεν συμαίνει ότι έχω κάνει και Αστρική προβολή"... Εξηγούμαι, μηλάω γιάυτούς που το λένε απόλυτα...
quote:
Ούτως ή άλλως, το να ασχοληθείς με αυτήν την εμπειρία (όπως έγραψα σε προηγούμενο μηνυμά μου), προϋποθέτει κάποια ωρημότητα, που δεν σχετίζεται με το να αποδείξεις σε κάποιον κάτι.

Συμφωνώ 199% μαζί σου, με όλη την βαρήτιτα στην λέξη "ωρημότητα", εξηγώ ξανά, αν δεν συμφωνήτε εδώ είμαστε, στην περίπτωση μας που έρχετε με κάποιο Κόπο... Αλλήμονό μου βάζω όλους στο ίδιο καζάνι...
quote:
Εσύ, πιστεύεις ότι κάτι τέτοιο δεν είναι εφικτό;

Δεν ξέρω, αλλά θέλω να πιστεύω πως είναι...
quote:
Η απλά δεν πιστέυεις αυτούς οι οποίοι υποστηρίζουν ότι το έχουν κάνει;

Απ'αυτούς που το αναφέρουν εδώ, σε κανέναν... Όπως είπα δείξτε πως κάνω λάθος.

Ευχαριστό για την προσοχή σας...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2003, 17:09:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Καλησπερα φιλε/η astral.
Με ολα αυτα που λες συμφωνω οτι μπορει να λενε ψεματα αλλα εγω πιστευω οτι δεν λενε ολοι ψεματα.
Οσο αφορα εμενα απο την αρχη ανεφερα οτι δεν ειμαι ειδικος και δεν θα μπορουσα να ειμαι αφου ασχολιεμαι μονο 23 μερες. Παρολα αυτα ομως πιστευω οτι μπορω να εχω γνωμη επι του θεματος γιατι πριν ασχοληθω εχω διαβασει παρα πολλα ξενα βιβλια και ειμαι και μελος στα τρια πιο γνωστα σαιτ επι του θεματος.
Παρ'οτι ασχολιεμαι τοσο λιγο εζησα μια εμπειρια που εγς την θεωρω εξωσωματικη γιατι μετα απο δυο ωρες και πνευματικης και σωματικης χαλαρωσης ακουσα τους περιεργους ηχους που ολοι περιγραφουν και μετα ενα μεταλικο κλικ και ενιωθα οτι αιωρομουν, δεν ημουν πια μεσα στο σωμα μου. Τωρα εγω πιστευω οτι βγηκα,ο καθενας μπορει να εχει αλλη αποψη.
Να σε ρωτησω κιολας κατι γιατι ειδα το ψευδωνυμο σου και αυτο προδιαθετει οτι εισαι καποιος εμπειρος επι του θεματος?
Απλα ερωτηση κανω.

Ευχαριστω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2003, 17:37:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
...ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΙΕΣΗ, ΞΑΝΑΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΜΕ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ...


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Astral_
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
122 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 11:35:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Astral_
Γιά σας, μικρέ μου φίλε wicca, να επιστρέψουμε στο θέμα μας...
Φίλε Κώστα, είμαι φίλος καταρχάς, και λες:
quote:
Να σε ρωτησω κιολας κατι γιατι ειδα το ψευδωνυμο σου και αυτο προδιαθετει οτι εισαι καποιος εμπειρος επι του θεματος?
Απλα ερωτηση κανω.

Ναι το nick που διάλεξα είναι ακριβώς για το ίδιο λόγο... Έμπειρος δεν είμαι, ότι ξέρεις εσύ πάνω-κάτω τα ίδια ξέρω και εγώ, απο τα βιβλία δηλ. Της εμπερίες με της δονήσεις, κραδασμούς, ήχους, "μόρα" ή "μόλα", "sleep paralyses", αρχικά στάδια Αστρικής Προβολής, πείτε το όπως θέλετε, είναι κάτι με το οποίο ζώ σχεδών κάθε μέρα... Σταμάτησα να του δείνω σημασία, το συνείθησα... Δεν θυμάμαι τα όνειρα που βλέπω, μπορεί ο ύπνος μου να είναι πολύ βαρής. Μέχρι και "ονειροπαγίδα" αγόρασα αλλά μάλλον είναι ένα ωραίο ινδιάνικο διακοσμιτικό. Η απορίες πολλές, η θεωρίες πολλές, αλλά φως πουθενά... Όσα βιβλία και να διάβασα, όλα οδηγούν κάπου σε αυτό το Αστρικό=μυαλό μας...

Δεν βλέπω ανταπόκριση, παρά μόνο απο σας, φίλε Κώστα και φίλη Αμαλία... 'Ετσι απλώς βγένω αληθεινός στα λόγια μου...
Ευχαριστώ που με παρακολουθήσατε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 12:08:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Φιλε το οτι εχεις αυτα τα συμπτωματα σχεδον καθημερινα (και εγω τα ειχα πριν 10 χρονια συνεχως,οταν δεν ειχα ιδεα για ολα αυτα) ειναι κατα την γνωμη μου σημαδια οτι το διαθετεις το χαρισμα της αστρικης προβολης και παντα φτανεις τοσο κοντα και θα μπορουσες να "βγεις".
Αν σε ενδιαφερει εχω τεσερα e-book παρα πολυ καλα και το τελευταιο που το κατεβασα και το διαβασα χθες, το γραφει ενας νεος που ασχοληθιηκε για μισο χρονο και τωρα προσφερει τις τεχνικες του ςστε να ειναι πιο ευκολο για οσουσ ξεκινανε. (Newbies)
Ειναι στα αγγλικα φυσικα και αν το θες στειλε μου E MAIL.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 23:37:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
φίλε astral

quote:
Αν δεν μπορούν καλή μου, ποιός ο λόγος τότε της αναφοράς εδώ...
Εγώ αν ξέρω ποδήλατο δεν αναφέρω ότι μπορώ να καβαλήσω και μηχανή μεγάλου κυβησμού, γιατί δεν την έχω καβαλήσει ποτέ...Έτσι αν έχω δεί ένα όνειρο που είναι "πολύ αληθεινό" δεν συμαίνει ότι έχω κάνει και Αστρική προβολή"... Εξηγούμαι, μηλάω γιάυτούς που το λένε απόλυτα...

θα το ξέρεις βέβαια το κόλπο: ρίχνω άδεια για να πιάσω γεμάτα...

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 23:59:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche
ΑΜΑΛΙΑ ΤΙ ΕΠΑΘΕ Η ΦΩΤΟ ΣΟΥ???

ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2003, 01:29:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Μπράβο, τό'πιασες!
(εκτός εάν είχες διαβάσει το σχετικό τόπικ, παλιά...)


αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 21 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy