ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΜΥΣΤΙΚΗ ΚΡΗΤΗ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2003, 20:09:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΡΚΕΤΑ ΕΧΟΥΝ ΕΙΠΩΘΕΙ ΓΙΑ ΣΤΟΕΣ, ΣΠΗΛΑΙΑ, ΠΥΡΑΜΙΔΕΣ, ΛΙΜΝΕΣ, ΠΗΓΕΣ, ΑΡΧΑΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ, ΜΥΘΟΥΣ, κ.α.
ΑΣ : ΣΥ(-ΓΚΕΝΤΡΩΣΟΥΜΕ, -ΖΗΤΗΣΟΥΜΕ) ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΓΙΑ ΤΗΝ "ΟΜΦΑΛΙΟ ΝΗΣΟ" ΤΗΣ ΜΕΣΟ-ΓΕΙΟΥ.
ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ,
ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕΣΩ ΤΩΝ PC,
ΕΠΙΤΟΠΙΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ(ΕΚΔΡΟΜΕΣ) ΣΕ ΜΕΡΗ ΠΟΥ ΧΡΙΖΟΥΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ . . . . . . .

George_13
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
190 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2003, 20:29:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το πανεπιστημιο της Κρητης ειναι αξιο αναφορας.Ειδικα το βιολογικο του τμημα θεωρειται απο τα σημαντικοτερα του κοσμου. Απο το συγκεκριμενο πανεπιστημιο εχουν γινει πολλες ανακαλυψεις, καινοτομιες, τεχνολογια κτλ. Εχω ακουσει και εχω διαβασει οτι πολλα περιεργα πραγματα γινονται εκει, κατω απο την μυτη μας.Γενικα βεβαια ολο το νησι ειναι καπως "περιεργο". Απο Δροσουλιτες μεχρι...........

WHO DARES... WINS!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2003, 00:36:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ghost  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΜΟΝΑΔΙΚΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΓΙΑ ΑΠΑΤΕΣ... ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ, ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΝΗΣΙ, ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΩ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2003, 01:25:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Aναζητήστε!" παλαιότερο θέμα με λέξη-κλειδί (αν θυμάμαι καλά) Τυμπάκι.
Καλώς μας ορίσατε παλιοί και νέοι φίλοι.

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2003, 13:07:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πεστε μερη να παω ρε παιδια...! Από Κρητη είμαι...!

Στην Αφρικη θα παω με τους Massai

Edited by - scully on 01/06/2004 16:22:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_PiNhEaD_
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2003, 14:06:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _PiNhEaD_  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος _PiNhEaD_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
paidia ego xero gia ton tsoutsouro pou brisketai stin notia kriti irakleio kai gia to akrotiri pou einai stin dexia pleura tou nisiou, opos koitame ton xarti kai boria.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2003, 15:07:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βλεπω οτι υπαρχει ενδοιαφερον και ολοι κατι ξερουν και εχουν ακουσει αλλα δεν γραφουν τι?
ΣΚΟΠΟΣ της ΜΥΣΤΙΚΗς ΚΡΗΤΗς ειναι να συγκεντρωθουν ολα τα "περιεργα" του νησιου ως θεματα και να αναλυθουν ολες οι πληροφοριες για τα θεματα αυτα, πληροφοριες απο εσας που επισκεπτεστε τη ΜΥΣΤΙΚΗ ΚΡΗΤΗ.
Οτι εχετε ακουσει αναφερετε το εδω ως θεμα ή φτιαξτε το χωριστα ως θεμα (αν δεν το εχουμε ηδη φτιαξει εμεις) βαζοντας στην αρχη τα αρχικα ΜΚ (Μυστικη Κρητη),
για παραδειγμα: ΜΚ Δροσουλίτες, ΜΚ Τσούτσουρος, ΜΚ άπατες λίμνες, ΜΚ μυστικά πειράματα στην Κρήτη, ΜΚ Υπόγεια Κρήτη, ΜΚ Τόποι δύναμης / γραμμές Λέϊ, ΜΚ πυραμίδες /πυραμιδοειδείς κατασκευές, κ.τ.λ.
τα προτεινόμενα θεματα θα συγκεντρωνονται στο θεμα: ΜΚ ΘΕΜΑΤΑ, το οποιο θα λειτουργει σαν καταλογος των θεματων που αφορουν την ΚΡΗΤΗ.
Θα σας παρακαλεσω να μην απαντατε στο ΜΚ ΘΕΜΑΤΑ, αλλα να το χρησημοποιειτε μονο για να βλεπετε τα θεματα συγκεντρωμενα σε τιτλους. Τα Θεματα αυτα θα τα αναζητατε μεμονωμενα μετα στα forums, οπου θα τα σχολιάζετε.
Ανακεφαλαιωνοντας ::
1. Προτεινουμε νεα θεματα στην ΜΥΣΤΙΚΗ ΚΡΗΤΗ βαζοντας ΜΚ αρχη.
2. Μπαινουμε στο ΜΚ ΘΕΜΑΤΑ οπου βλεπουμε ολα τα θεματα συγκεντρωμενα
3. Αναζηταμε το θεμα που μας ενδοιαφερει στα forums και το
μελεταμε / σχολιαζουμε / συζηταμε.

Αυτος ο χωρισμος γινεται γιατι περιμενουμε πολλες απαντησεις οποτε ειναι προτιμοτερο να γινεται ταξινομηση απο την αρχη.

Ευχαριστουμε .. .. ολους εσας που μας επισκεπτεστε, που μας προτεινετε, που μας δινετε τις γνωσεις σας, πανω απο ολους ομως
ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ τα ESOTERICA.gr για την ευκαιρια στην γνωση που μας δινουν.... Αναμενουμε..


ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΛΑ.... ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ..... .. .. . . . . . .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2003, 15:55:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ FORUM ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΠΡΙΝ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΕΙ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΘΕΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ.
Η ΟΛΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ, ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΧΟΥΝ ΗΔΗ ΠΡΟΤΑΘΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΟΥ FORUM
'ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ' ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ 'ΜΚ ΘΕΜΑΤΑ'.
ΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑΤΕ ΣΤΗΝ 'ΜΥΣΤΙΚΗ ΚΡΗΤΗ' ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΙΤΕ ΣΤΟ 'ΜΚ ΘΕΜΑΤΑ', ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ ΕΝΤΟΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ ΤΟ ΠΟΛΥ.
ΑΝΑΖΗΤΑΤΕ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΜΕ ΤΑ ΑΡΧΙΚΑ 'ΜΚ',
'ΜΚ ..τιτλος θεματος..'

ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ Η ΜΥΣΤΙΚΗ ΚΡΗΤΗ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΣΤΟ
'ΜΚ ΘΕΜΑΤΑ'.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2003, 18:51:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κακώς άνοιξες τόσα topics ταυτόχρονα.

Ούτε εσύ να τα παρακολουθείς θα μπορείς και ούτε οι υπόλοιποι θα περνάμε όλο τον χρόνο μας ανοιγοκλείνοντας τις σελίδες του esoterica για να παρακολουθούμε ή να συμμετέχουμε σε αυτά.

Καλύτερα να τα διαγράψεις (ΑΝ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΘΟΎΝ) και να συνεχιστεί η κουβέντα μόνο εδώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2003, 21:16:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΑΝΟΥΝΑΚΙ, ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΟΛΑ ΤΑ TOPICS. Ο ΣΚΟΠΟΣ ΤΗΣ ΜΥΣΤΙΚΗΣ ΚΡΗΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΘΟΥΝ ΑΥΤΑ ΩΣ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ TOPICS ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΤΙ. ΤΟ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΕΓΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑ, ΘΑ ΓΕΜΙΖΕ Η ΜΥΣΤΙΚΗ ΚΡΗΤΗ ΜΕ ΔΕΚΑΔΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΕΝΑ ΧΑΟΣ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΒΡΕΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΜΟΝΟ.
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ 50 ΣΧΟΛΙΑ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΒΡΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΝΔΟΙΑΦΕΡΕΙ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2003, 00:38:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι μια τεκμηριωμένη άποψη.
Η προσπάθεια σου είναι καλή.
Ελπίζω και ο ADMIN να συμφωνεί...
Όσο μπορώ θα βοηθήσω.
Σίγουρα θα παρακολουθώ.

Φιλικά ,


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2003, 11:05:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχω διαβασει στο strange καποια πραγματα, αλλα εχω ακουσει ακομα περισσοτερα!!!!!
Δεν εχω χρονο τωρα, επανερχομαι με λεπτομερειες!!!

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2003, 21:11:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
SCULLY ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΛΑ, ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ..

ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΕ ΜΕΡΗ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΕΣ ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΚΑΘΟΛΟΥ..

ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΑ NICKNAMES ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΑΣΥΡΕΣΑΙ ΑΠΟ ΤΟ 'νεο μελος' ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΚΦΕΡΕΙΣ ΕΙΡΩΝΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ.

ΟΛΟΙ ΕΔΩ ΑΝΑΖΗΤΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ, ΑΣ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΑΣΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ...

Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

peugeot
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2003, 09:19:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους peugeot  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ

ΚΙ ΕΓΩ ΚΡΗΤΗ ΜΕΝΩ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ) ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.

ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΕΔΩ ΗΡΑΚΛΕΙΟ (ΣΤΟΝ ΑΛΜΥΡΟ ΠΟΤΑΜΟ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΞΕΡΟΥΝ), ΣΤΙΣ 40 ΕΚΚΛΗΣΙΕΣ....

TrinityΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2003, 18:31:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ PEUGEΟT ΜΟΛΙΣ ΕΘΙΞΕΣ 3 ΜΕΓΑΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΑΙ ΑΛΛΑ 2 ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ.

1ο. ΑΛΜΥΡΟΣ.
Ο ΑΛΜΥΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΟΤΑΜΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΗΓΑΖΕΙ ΔΥΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ, ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΤΗ ΡΟΓΔΙΑ, ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΔΕΗ. ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΟΙ ΠΗΓΕΣ ΤΟΥ (ΠΕΡΙΠΟΥ 2 ΧΛΜ) Ο ΑΛΜΥΡΟΣ ΕΧΕΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΕΙ ΠΟΤΑΜΙ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΠΟΣΟΤΗΤΑΣ ΥΔΑΤΩΝ ΠΟΥ ΡΕΟΥΝ.
--ΠΑΡΑΞΕΝΟ--
ΤΑ ΝΕΡΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΛΜΥΡΑ (ΕΞΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΛΜΥΡΟΣ) ΑΛΛΑ ΤΟ ΥΨΟΜΕΤΡΟ ΤΩΝ ΠΗΓΩΝ ΕΙΝΑΙ ΔΕΚΑΔΕΣ ΜΕΤΡΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ. ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΠΟΥ ΜΕΛΕΤΗΣΑΝ ΤΗ ΛΙΜΝΗ ΣΤΙΣ ΠΗΓΕΣ, ΑΠΟΦΑΝΘΗΚΑΝ ΟΤΙ ΤΑ ΝΕΡΑ ΠΗΓΑΖΟΥΝ ΑΠΟ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΘΟΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΟΥΝ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΥΠΟΓΕΙΟ ΡΕΥΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΚΡΕΕΙ ΣΤΟΝ ΑΛΜΥΡΟ.
ΜΕΛΕΤΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΣΥΣΤΑΣΗ ΤΩΝ ΥΔΑΤΩΝ ΟΜΩΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑΝ ΟΤΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΜΕ ΤΑ ΝΕΡΑ ΤΗΣ ΓΥΡΩ ΘΑΛΑΣΣΙΑΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ..!!!
ΕΧΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΥΠΟΓΕΙΟ ΡΕΥΜΑ ΜΕ ΑΛΜΥΡΟ ΝΕΡΟ ΝΑ ΕΚΒΑΖΕΙ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΥΨΟΜΕΤΡΟ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΗΓΑΖΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ.
--ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ--
ΑΠΟ ΠΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΠΗΓΑΖΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΡΕΥΜΑ ΚΑΙ ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟ ΑΝΑΓΚΑΖΟΥΝ ΝΑ ΑΝΑΒΛΥΖΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΥΨΟΜΕΤΡΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ?

ΤΟ ΜΕΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΑΠΑΝΤΑΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΤΑ ΥΠΟΓΕΙΑ ΡΕΥΜΑΤΑ.
ΤΟ ΜΕΝ ΠΡΩΤΟ ΟΜΩΣ ΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑΝ ΝΑ ΤΟ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ.
ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΜΕΛΕΤΕΣ ΤΟΥ ΥΔΡΟΦΟΡΟΥ ΟΡΙΖΟΝΤΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ / ΚΡΗΤΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΔΟΡΥΦΟΡΟΥ ΕΔΕΙΞΑΝ 3 ΜΕΓΑΛΑ ΥΠΟΓΕΙΑ ΡΕΥΜΑΤΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ, ΣΕ ΒΑΘΟΣ 2 ΜΕ 2,5 ΧΛΜ ΚΑΙ ΤΑ 3 ΜΕ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ Α/ΒΑ ΠΡΟΣ Δ/ΝΔ ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ. ΑΥΤΑ ΤΑ ΡΕΥΜΑΤΑ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΚΑΛΥΦΘΕΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ (ΜΕΣΩ ΔΟΡΥΦΟΡΩΝ) ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΕΙ ΤΕΚΤΟΝΙΚΑ ΡΕΥΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΤΕΚΤΟΝΙΚΕΣ ΠΛΑΚΕΣ. ΕΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΝΟΤΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ ΤΟΥ ΛΑΣΙΘΙΟΥ, ΕΝΑ ΑΠΟ ΑΓΙΟ ΝΙΚΟΛΑΟ ΠΡΟΣ ΜΕΣΣΑΡΑ (ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΤΥΜΠΑΚΙ) ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΓΑΥΔΟ, ΟΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗΣ ΠΛΑΚΑΣ ΚΑΙ ΧΥΝΕΤΑΙ ΣΤΗ ΜΕΣΟΓΕΙΟ. ΤΕΛΟΣ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΒΟΡΕΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ. ΤΟ ΡΕΘΥΜΝΟ ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΝΟΤΙΟΔΥΤΙΚΑ ΧΑΝΙΑ ΦΕΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΠΟΣ ΜΑΛΤΑ.
Η ΣΥΣΤΑΣΗ ΤΩΝ ΡΕΥΜΑΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΒΟΡΕΙΟ ΡΕΥΜΑ ΕΧΕΙ ΕΙΠΩΘΕΙ Η ΘΕΩΡΙΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΜΥΡΟ. ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΡΕΥΜΑ, ΜΕΣΩ ΚΑΠΟΙΩΝ ΡΗΓΜΑΤΩΝ, ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΜΥΡΕΣ ΠΗΓΕΣ ΣΤΟΝ ΑΛΜΥΡΟ ΠΟΤΑΜΟ, ΣΕ ΧΩΡΙΟ ΤΟΥ ΟΡΕΙΝΟΥ ΡΕΘΥΜΝΟΥ, ΣΤΟ ΕΛΑΦΟΝΗΣΙ ΤΩΝ ΧΑΝΙΩΝ..... ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2003, 18:17:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
2. 40 ΕΚΛΗΣΙΕΣ.
ΓΙΑ ΤΙΣ 40 ΕΚΛΗΣΙΕΣ ΠΟΛΛΑ ΕΧΟΥΝ ΕΙΠΩΘΕΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΥΡΩ ΠΕΡΙΟΧΗ. ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ, ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΔΑΙΜΟΝΩΝ, ΑΝΩΜΑΛΙΕΣ ΣΤΟ ΓΕΟΜΑΓΝΗΤΙΚΟ ΠΕΔΙΟ κ.α.
ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΛΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΡΟΣ, ΘΑ ΣΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ ΜΟΝΟ ΤΑ ΕΞΕΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΝΑ ΨΑΞΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ. ΕΚΕΙ ΚΟΝΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΕΚΛΗΣΑΚΙ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ, ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΥΝΑΝΤΑΤΑΙ (ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΙΑ ΜΑΡΙΝΑ) ΣΕ ΜΕΡΗ ΟΠΟΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΑΝΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΔΑΙΜΟΝΩΝ, ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΩΝ, κ.α. ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ 40 ΕΚΛΗΣΙΕΣ.. 40 ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΟΠΟΥ Η ΨΥΧΗ ΜΕΝΕΙ ΣΤΗ ΓΗ ΜΕΤΑ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ, ΓΊ'ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΕΛΟΥΝΤΑΙ ΜΝΗΜΟΣΥΝΑ ΣΤΙΣ 40 ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΚΑΠΟΙΟΥ.
ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΑ Η ΟΛΗ ΤΡΙΓΥΡΩ ΠΕΡΙΟΧΗ ΦΗΜΙΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΜΕ ΑΠΟΚΟΡΥΦΩΜΑ ΤΟ ΨΗΛΟ ΒΟΥΝΟ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ (ΔΥΤΙΚΑ ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ) ΤΟ ΒΑΣΙΛΙΚΟ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΚΑΛΑ. ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΒΟΥΝΟ ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΕΧΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΕΠΙΠΕΔΕΣ ΠΛΑΓΙΕΣ ΜΕ ΣΤΑΘΕΡΗ ΚΑΙ ΙΣΗ ΓΩΝΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΒΑΣΗ ΤΟΥ ΒΟΥΝΟΥ ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΜΕ ΑΠΟΤΑΛΕΣΜΑ ΠΟΛΛΟΙ ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ ΓΙΑ ΠΥΡΑΜΙΔΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ...!!
ΠΡΙΝ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΟΙ ΕΙΧΑΝ ΑΝΕΒΕΙ ΓΙΑ ΕΡΕΥΝΕΣ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΤΟΡΟΣ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΤΟΤΕ ΣΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ ΜΕΓΑΛΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΕΙΝΑΙ (ΤΟ ΕΧΩ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΙ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ) ΟΤΙ Η ΠΥΞΙΔΑ ΕΝΩ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ (5-20 ΛΕΠΤΑ) ΤΡΕΛΑΙΝΕΤΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΠΑΛΙ ΕΠΑΝΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΤΗΣ ΘΕΣΗ. ΑΥΤΟ ΠΑΡΑΤΗΡΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΡΑΤΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΝΔΟΙΑΦΕΡΟΤΑΝ ΓΙΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΝΑΜΕΤΑΔΟΤΩΝ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΒΟΥΝΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΨΗΛΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΓΥΡΩ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΠΟΜΠΟΣ ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΚΠΕΜΨΕΙ ΑΠΟ ΑΓΙΟ ΝΙΚΟΛΑΟ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΧΑΝΙΑ..!!ΓΡΗΓΟΡΑ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΓΝΩΣΤΟ ΛΟΓΩ Η ΚΟΡΥΦΗ ΑΥΤΗ ΑΠΟΡΙΦΘΗΚΕ ΚΑΙ ΠΡΟΤΙΜΗΘΗΚΕ Η ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΗ ΠΛΑΓΙΑ ΤΗΣ ΡΟΓΔΙΑΣ ΜΕ ΕΥΡΟΣ ΕΚΠΟΜΠΗΣ ΜΟΝΟ ΠΡΟΣ ΑΝΑΤΟΛΗ. ΚΑΤΙ ΠΗΡΕ ΤΟ ΑΥΤΙ ΜΟΥ ΟΤΙ Η TELESTET ΕΧΕΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ ΑΝΑΜΕΤΑΔΟΤΗ ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΑΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΚΑΛΑ.
ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΟΛΗ ΥΠΟΘΕΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΠΥΞΙΔΑ ΜΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΤΡΕΛΑΙΝΕΤΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΣΤΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΠΑΝΤΑ. ΣΑΝ ΚΑΤΙ ΕΚΕΙ ΚΟΝΤΑ Ή ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΝΑ ΠΑΡΑΓΕΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΟ ΠΕΔΙΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΤΗΝ ΠΥΞΙΔΑ. ΣΥΖΗΤΩΝΤΑΣ ΤΟ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΓΝΩΣΤΟ ΜΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΒΡΩ ΑΕΡΟΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥ ΒΟΥΝΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΛΕΓΞΩ ΤΟ ΣΧΗΜΑ ΤΗΣ ΒΑΣΗΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΕΚΠΛΗΞΗ ΜΟΥ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΟΤΙ ΣΤΟ ΕΜΠΟΡΙΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ. ΚΟΙΤΑΖΟΝΤΑΣ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΔΟΡΥΦΟΡΟ ΑΥΤΕΣ ΕΦΤΑΝΑΝ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΒΑΣΗ ΤΟΥ ΒΟΥΝΟΥ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΔΟΙΑΦΕΡΟΝ ΠΕΡΑΝ ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ......


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2004, 20:54:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΕΛΙΚΑ ΠΕΡΑΣΑΝ ΤΟΣΟΙ ΜΗΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕ Η ΜΥΣΤΙΚΗ ΚΡΗΤΗ ΚΑΙ Η ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΑ FORUM ΤΗΣ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΕ ΤΙΣ ΠΡΟΣΔΟΚΙΕΣ ΜΑΣ.
ΚΡΙΜΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΑΝΥΣΗΧΑ ΑΤΟΜΑ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ, ΜΕ ΤΑΣΕΙΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΩΝ, ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΝΔΟΙΑΦΕΡΘΗΚΑΝ ΓΙΑ ΤΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΣΥΝΕΧΙΣΑΝ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΑΛΛΩΝ ΤΟΠΟΘΕΣΙΩΝ.
ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΥΣΗ ΤΗΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΣ ΕΜΦΑΝΙΣΗΣ ΤΩΝ ΔΡΟΣΟΥΛΙΤΩΝ ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΜΑΊΌ ΑΝΑΖΩΠΥΡΩΡΩΘΗΚΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΕΝΔΟΙΑΦΕΡΟΝ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ.
ΛΥΠΑΜΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΤΗΝ ΜΥΣΤΙΚΗ ΚΡΗΤΗ ΜΙΑ ΦΙΛΟΔΟΞΙΑ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΝΤΑΙ, ΜΕΣΩ ΤΩΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΩΝ FORUM, ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΕΝΔΟΙΑΦΕΡΟΤΑΝ ΓΙΑ ΕΞΕΡΕΥΝΗΤΙΚΕΣ ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΣΕ ΜΕΡΗ ΠΟΥ ΕΧΡΙΖΑΝ ΕΝΔΟΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΕΣ ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΙΟΡΓΑΝΩΘΗΚΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΗΚΕ, ΛΟΓΩ ΕΛΛΕΙΨΗΣ ΕΝΔΟΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ, ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΣΤΟ ΦΡΑΓΚΟΚΑΣΤΕΛΛΟ ΤΑ ΧΑΡΑΜΑΤΑ ΤΗΣ 26ης ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2004, ΜΕ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ Η΄ ΤΑ ΧΑΡΑΜΑΤΑ ΤΗΣ 10ης ΜΑΊΌΥ 2004 ΜΕ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ, ΔΗΛΑΔΗ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΚΡΙΒΩΣ.
ΧΑΘΗΚΕ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΕΝΟΣ ΠΟΛΥΣΥΖΗΤΗΜΕΝΟΥ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟΥ, ΟΠΩΣ ΟΙ ΔΡΟΣΟΥΛΙΤΕΣ, ΙΔΙΟΙ ΣΩΜΑΣΙ...

ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΘΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΣΕ ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΟ FORUM ΟΠΩΣ Η ΜΥΣΤΙΚΗ ΚΡΗΤΗ, ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΝΥΣΗΧΩΝ ΜΥΑΛΩΝ ΠΟΥ ΤΡΙΓΥΡΙΖΟΥΝ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ.

ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΠΟΙΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΟ ΘΕΣΕΤΕ ΠΡΟΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΜΟΝΕΣ ΤΟΥΣ . . . ...

ΑΣ ΜΗΝ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΛΛΟΣ ΕΝΑΣ ΧΡΟΝΟΣ ΑΠΡΑΞΙΑΣ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ.....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ .... ΚΑΙ ..... . . . ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΘΕΜΑΤΑ ΣΤΗΝ "ΜΥΣΤΙΚΗ ΚΡΗΤΗ".....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2004, 02:01:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΛΟΙΠΟΝ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΑΓΩΓΗΣ ΑΠΟ ΚΡΗΤΗΣ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΜΑΝΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΠΤΟΜΑΙ ΣΥΧΝΑ ΤΟ ΝΗΣΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ!ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΑ ΣΦΑΚΙΑ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΠΟΤΕ ΕΝΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ(ΕΙΡΗΝΟΔΗΚΕΙΟ,ΣΤΡΑΤΟΣΗΚΕΙΟ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΗΤΑΝ)
ΛΟΙΠΟΝ ΕΚΕΙ ΠΕΡΑ ΕΙΧΑΝΕ ΣΦΑΞΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΣΥΜΒΑΝΤΟΣ ΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΕΚΛΕΙΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΤΗΡΙΟ ΕΜΕΙΝΕ ΑΔΕΙΟ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΛΕΓΕΤΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΕΝΟ ΓΙΑΤΙ ΟΣΟΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΝ ΝΑ ΜΠΟΥΝΕ ΕΚΕΙ ΠΕΡΑ ΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΟΥΝ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ!!!!

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ant-mi
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
100 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2004, 02:22:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ant-mi  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Ant-mi  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ant-mi  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Ant-mi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα, είμαι φοιτητής στο Ηράκλειο. Πέραν των Δροσουλιτών έχω ακούσει για τις 3 εκκλησιές λίγο πριν τη Ρογδια. Τις έχω επισκεφτεί δυο φορές αλλά τίποτα. Έχω σκοπό να πάω και τρίτη και τέταρτη αν χρειαστεί. Λένε πως φαντάσματα μοναχών φυλάνε και προστατεύουν την ιερότητα του τόπου. Στενός μου φίλος που μου συνέστησε το μέρος είχε μια δυνατή εμπειρία εκεί. Ιστορίες έχω ακούσει και από παλιότερους φοιτητές αλλά και αρκετά μεγαλύτερους...

Όποιος διστάζει να πει αυτό που σκέφτεται, καταντάει να σκέφτεται μόνο αυτό που δε διστάζει να πει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2004, 18:28:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΑΝΤΙ-ΜΙ ΔΙΑΒΑΣΕ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑ ΤΙΣ 40 ΕΚΚΛΗΣΙΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΣΙΛΙΚΟ, ΘΕΜΑΤΑ ΠΥ ΕΙΧΑΝ ΤΕΘΕΙ ΞΑΝΑ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ.
ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΕΚΚΛΗΣΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΕΥΡΥΤΕΡΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΟΡΟΥΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΡΟΓΔΙΑ.
Η ΦΗΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΚΑΛΟΓΕΡΩΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΠ'ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΥ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΖΗΣΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΚΑΠΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΚΕΙ. ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ Ο ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ ΝΑ ΠΑΡΑΘΕΣΕΙ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ ΜΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ.
ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΑΥΤΟΣ, ΝΑ ΣΤΗΝ ΔΙΗΓΗΘΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΕΣΥ.
ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ.......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ant-mi
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
100 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2004, 19:29:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ant-mi  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Ant-mi  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ant-mi  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Ant-mi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μου την έχει διηγηθεί και θα σας τη διηγηθω κι εγώ πολύ σύντομα (λογικά αύριο) γιατί τώρα με πιέζει ο χρόνος.
ΥΓ. Γιατί όλοι βλέπετε το Αnt-mi σαν Anti-mi? Ομολογώ πως είναι η πιο ανεξήγητη εμπειρία μου. Ίσως το κάνω και νέο θέμα και θέμα αν συνεχίσετε...

Όποιος διστάζει να πει αυτό που σκέφτεται, καταντάει να σκέφτεται μόνο αυτό που δε διστάζει να πει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ant-mi
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
100 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2004, 07:08:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ant-mi  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Ant-mi  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ant-mi  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Ant-mi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να 'μαι πάλι, όπως υποσχέθηκα. Η πρώτη ιστορία λοιπον είναι λίγο παλιά και την άκουσα από μεγαλύτερους: Μια παρέα από φοιτητές είχαν επισκευτεί τις 3 εκκλησιές μετά τα μεσάνυχτα και μια που δεν είδαν ή άκουσαν κάτι περίεργο, είχαν τη φαεινή ιδέα να αφήσουν εκείνον που είχε φοβηθεί περισσότερο (το μέρος είναι πολύ απομακρυσμένο από το δρόμο κι αρκέτα τρομακτικό από μόνο του) και να φύγουν για να του κάνουν πλάκα. Μπήκαν λοιπόν στα αυτοκίνητα και εξαφανίστηκαν για 10 λεπτά. Όταν γύρισαν να τον πάρουν τον βρήκαν νεκρό από ανακοπή. Αιτία? Προφανώς ο φόβος. Το ερώτημα ειναι όμως το εξής: Φοβήθηκε επειδή είδε κάτι ή λόγω της γενικότερης ατμόσφαιρας σε συνδυασμό με τη μοναξιά του...?

Όποιος διστάζει να πει αυτό που σκέφτεται, καταντάει να σκέφτεται μόνο αυτό που δε διστάζει να πει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ant-mi
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
100 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2004, 07:31:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ant-mi  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Ant-mi  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ant-mi  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Ant-mi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η δεύτερη είναι η ιστορία του φίλου μου (2 χρόνια μεγαλύτερος μου), άτομο 100% έμπιστο και πολύ περήφανο για να παραδεχτεί χωρίς λόγο πως φοβήθηκε τόσο. Αφού μας είπε μετά από πολλές πιέσεις που του ασκήσαμε την εμπειρία του μας κέντρισε τόσο πολύ το ενδιαφέρον και τον παρακαλούσαμε να πάμε όλοι μαζί ξανά (κυρίως για να μας δείξει το δρόμο καθώς γνωρίζαμε ελάχιστα τους υπόλοιπους που τον συντρόφευαν τη νύχτα της εμπειρίας του) αλλά εκείνος δε σταμάτησε να λέει πως δεν πρόκειται να ξαναπατήσει σ' εκείνο το μέρος. Η ιστορία του έχει ως εξής... Κατά τις 2 το πρωί εκείνος και άλλοι τρεις φίλοι του έχουν επισκευτεί τις 3 εκκλησιές μία μέρα αφού ακούσανε την ιστορία που σας διηγήθηκα ήδη μαζί με τις υπόλοιπες φήμες που κυκλοφορούν για το μέρος. Αφού λοιπόν εξοικειώθηκαν με το περιβάλλον μπροστά στην πρώτη εκκλησία (όσο γινόταν) άρχισαν να κάνουν πλάκες ο ένας στον άλλο και να πειράζονται. Οι άλλες δυο εκκλησίες αντίθετα με την πρώτη που σε υποδέχεται σε έναν ανοιχτό χώρο είναι πιο απομακρυσμένες απο αυτή και περιφράσσονται. Τα παιδιά λοιπόν συνεχίζουν την εξερεύνησή τους και πάνε κοντά στις άλλες δύο εκκλησίες. Μόλις ο ένας από την παρέα αγγίζει την καγκελόπορτα της περίφραξης ακούστηκε καθαρά και δυνατά σε όλους μία καμπάνα η οποία ήχησε μία φορά και ένας άλλος ήχος που ενώ δεν μπορούσε να τον προσδιορίσει ακριβώς μου είπε ότι ήταν σαν ουρλιαχτό γυναίκας. Τα παιδιά φύγαν τρέχοντας, μπήκαν στο αυτοκίνητο και πήγαν απ'ευθείας σε μία εκκλησία για 2 ώρες (όσο ξέρω το φίλο μου δεν ξέρω να έχει ξαναπάει ποτέ του σε εκκλησία). Την ιστορία δε δέχτηκε να μας τη διηγηθεί παρά μόνο μετά από 3 μέρες και αφού τον είχαμε ζαλίσει.

Όποιος διστάζει να πει αυτό που σκέφτεται, καταντάει να σκέφτεται μόνο αυτό που δε διστάζει να πει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ant-mi
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
100 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2004, 07:40:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ant-mi  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Ant-mi  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ant-mi  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Ant-mi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τέλος μία ιστορία για της οποίας την εγκυρότητα αμφιβάλλω κυκλοφορούσε στο ΤΕΙ Ηρακλείου από στόμα σε στόμα κυρίως πριν από 2 χρόνια όταν και ήμουν στο πρώτο εξάμηνο. Έλεγε πως κάποιοι πήγαν με 2 μηχανάκια κι 2 αυτοκίνητα στις 3 εκκλησιές και ενώ κάθονταν μπροστά στην πρώτη οι μηχανές των οχημάτων πήραν μπρος και όι κόρνες ηχήσανε για λίγη ώρα. Μετά όλα γίναν όπως πριν και οι επισκέπτες έφυγαν τρομοκρατημένοι. Η ιστορία όμως ήταν πολύ απρόσωπη καθώς δεν περιλάμβανε ούτε ένα όνομα, ούε καν ένα γνωστό γνωστου φίλου κάποιου... Και τέλος το άτομο που μου την είπε δεν το θεωρώ ιδιαίτερα αξιόπιστο.

Όποιος διστάζει να πει αυτό που σκέφτεται, καταντάει να σκέφτεται μόνο αυτό που δε διστάζει να πει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ant-mi
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
100 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2004, 07:43:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ant-mi  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Ant-mi  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ant-mi  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Ant-mi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτά ήταν νομίζω όλα όσα ξέρω για τις 3 εκκλησιές. Φίλε GRIGORIANΕ ελπίζω να βρήκες κάτι το ενδιαφέρον ή το γνώριμο στις ιστορίες μου. Καλημέρα.

Όποιος διστάζει να πει αυτό που σκέφτεται, καταντάει να σκέφτεται μόνο αυτό που δε διστάζει να πει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2004, 08:25:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ ΦΙΛΕ ANT-MI ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΤΙ-ΜΙ.

CYBERMASTER ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ, ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΙΣΩΣ ΜΑΣ ΒΓΑΛΕΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΡΟΣ ΣΦΑΚΙΑ ΓΙΑ ΕΠΙΤΟΠΙΑ ΔΙΕΡΕΥΝΗΣΗ.
ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΣΥΜΒΑΝΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΕΣ ΤΟΥ FORUM.

ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΥΠΟΚΙΝΗΣΩ ΟΜΩΣ ΘΑ ΣΑΣ ΑΝΑΦΕΡΩ ΜΙΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΙΑΤΙΚΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ POLTERGAIST Ή ΑΝ ΠΡΟΤΙΜΑΤΕ ΕΜΦΑΝΙΣΗΣ ΚΑΛΙΚΑΝΤΖΑΡΩΝ, ΠΟΥ ΕΛΑΒΕ ΧΩΡΑ ΣΤΗΝ ΜΕΣΣΑΡΑ ΠΡΙΝ ΤΕΣΣΕΡΑ ΧΡΟΝΙΑ.

1 ΧΛΜ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΟΙΡΕΣ ΠΗΓΑΙΝΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΤΥΜΠΑΚΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΜΙΑΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΤΣΙΜΕΝΤΩΝ. ΤΙΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΕΧΕΙ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΝΑ ΦΥΛΑΕΙ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ SECURITY.
ΜΙΑ ΝΥΧΤΑ ΔΥΟ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ (ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΤΡΙΩΔΙΟ, ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΑΛΙΟΥΣ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΚΑΛΙΚΑΝΤΖΑΡΟΙ) ΟΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΙ ΓΕΙΤΟΝΕΣ ΠΟΥ ΜΕΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΑΚΟΥΣΑΝ ΦΑΣΑΡΙΑ ΚΑΙ ΦΩΝΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΙΑ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΑΝ ΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ, Η ΟΠΟΙΑ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΤΗΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ SECURITY ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΥΛΑΞΗ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ. Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΤΗΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕ ΤΟΝ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΒΑΡΔΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ.
ΕΔΩ ΝΑ ΣΑΣ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΗΤΑΝ ΠΡΩΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΣ ΜΕ ΠΟΛΥΕΤΗ ΠΕΙΡΑ ΣΤΙΣ ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΛΙΕΣ.
Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΠΗΓΕ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΤΣΙΜΕΝΤΩΝ, ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΣΤΗΝ ΠΥΛΗ ΒΓΗΚΕ ΕΞΩ ΚΑΙ ΣΗΚΩΣΕ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΑΤΣΑΛΕΝΙΑ ΜΠΑΡΑ ΤΗΣ ΠΥΛΗΣ, ΕΒΑΛΕ ΜΕΣΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΞΑΝΑΕΚΛΕΙΣΕ. ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΜΠΗΚΕ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΟΥΣΕ ΠΡΟΣ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 300 ΜΕΤΡΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΑΡΧΙΣΕ ΞΑΦΝΙΚΑ ΝΑ ΑΚΟΥΕΙ ΦΑΣΑΡΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΣΙΑΖΟΝΤΑΣ ΑΚΟΥΓΕ ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΟΥΡΛΙΑΧΤΑ. ΥΠΕΘΕΣΕ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΜΠΟΥΚΑΡΕΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑΝ ΜETAL PARTY. ΑΓΡΙΕΜΕΝΟΣ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΑΠ'ΕΞΩ, ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΕΛΕΓΧΕΙ ΤΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΤΩΝ ΓΡΑΦΕΙΩΝ. ΜΗ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΙΧΝΗ ΠΑΡΑΒΙΑΣΗΣ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΠΑΡΑΒΙΑΣΑΝ ΤΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΟΡΤΑ ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΕΝΩ ΕΒΛΕΠΕ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΕΝΤΟΝΟ ΦΩΣ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠ'ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΚΟΥΓΟΤΑΝ Η ΦΑΣΑΡΙΑ.
ΦΤΑΝΟΝΤΑΣ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΩΝ ΓΡΑΦΕΙΩΝ ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΕΙ ΟΤΙ Η ΠΟΡΤΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΒΙΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΗ. ΥΠΟΘΕΤΕΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΙΟΥΣ ΤΟΥ ΑΦΑΝΤΙΚΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΤΥ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΧΑΛΑΡΟΣ ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΟΤΙ ΕΝΟΧΛΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΓΕΙΤΟΝΕΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΟΥΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΥΣΗΧΙΑ.
ΤΗΝ ΩΡΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΦΤΑΝΕΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΙ ΑΓΓΙΖΕΙ ΤΟ ΠΟΜΟΛΟ ΤΗΣ ΠΟΡΤΑΣ Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΟΥΡΛΙΑΧΤΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕ ΟΤΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΑΡΑΜΑΔΑ ΤΗΣ ΠΟΡΤΑΣ ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΠΙΑ ΦΩΣ.
ΑΝΟΙΓΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΚΑΙ ΜΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ, ΔΕΝ ΒΛΕΠΙ ΟΜΩΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΜΕΣΑ. ΠΡΟΣΠΑΘΩΝΤΑΣ ΝΑ ΑΝΑΨΕΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΠΑΡΑΤΗΡΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΔΕΝ ΑΝΑΒΑΝ ΠΑΡΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΤΟΥ ΣΑ ΝΑ ΥΠΗΡΧΕ ΔΙΑΚΟΠΗ ΡΕΥΜΑΤΟΣ. ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟΤΕ ΝΑ ΑΝΑΨΕΙ ΤΟΝ ΦΑΚΟ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΛΕΓΞΕΙ ΤΟΝ ΧΩΡΟ.
ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΒΕΙ ΟΜΩΣ ΤΟΝ ΦΑΚΟ ΑΝΑΨΑΝ ΞΑΦΝΙΚΑ ΟΛΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ, ΞΑΝΑΞΕΚΙΝΗΣΕ Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΕ ΜΙΑ ΕΚΩΦΑΝΤΙΚΗ ΕΝΤΑΣΗ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΕΙΔΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 5 ΜΕ 6 ΑΤΟΜΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΟΥΡΛΑΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΑ ΝΑ ΚΑΙΓΟΤΑΝ ΣΥΝΕΧΩΣ ΑΠΟ ΚΑΤΙ.
ΜΗΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΤΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΠΛΑΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΤΡΟΜΑΞΟΥΝ ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΑΛΕΙ ΤΙΣ ΦΩΝΕΣ, ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΟΜΩΣ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΙΠΕ ΕΝΑ "ΡΕ" ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.
ΟΙ ΠΕΝΤΕΞΙ ΑΝΔΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΓΥΜΝΟΙ ΚΑΙ ΤΡΙΧΩΤΟΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΥΣ ΤΟ ΣΩΜΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΣ ΤΟ "ΡΕ" ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΓΕΛΑΝΕ ΜΕ ΕΝΑ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΤΙΚΟ ΓΕΛΙΟ, ΕΝΩ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΟΛΕΣ ΤΟΥΣ ΟΙ ΤΡΙΧΕΣ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΕΙΧΑΝ ΓΙΝΕΙ ΚΟΝΤΑ ΜΙΣΟ ΜΕΤΡΟ ΣΕ ΜΗΚΟΣ.
ΜΗ ΜΠΟΡΩΝΤΑΣ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΒΛΕΠΕ ΚΑΙ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΜΕΝΟΣ ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ ΕΣΚΥΨΕ ΛΙΓΟ ΤΟ ΒΛΕΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΗΤΑΝ ΤΡΑΓΟΜΟΡΦΑ. ΤΟΤΕ ΠΙΑ ΣΥΝΗΔΕΙΤΟΠΟΙΗΣΕ ΤΙ ΕΙΧΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΦΥΓΕ ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙ. ΜΠΑΙΝΟΝΤΑΣ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΠΩΣ ΑΚΟΥΣΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΦΩΝΗ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΤΟΥ ΔΕΝ ΕΔΩΕ ΣΗΜΑΣΙΑ. ΜΠΗΚΕ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΕΦΥΓΕ ΟΣΟ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ. ΦΤΑΝΟΝΤΑΣ ΣΤΗΝ ΠΥΛΗ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΧΤΥΠΗΣΕ ΤΗΝ ΑΤΣΑΛΕΝΙΑ ΜΠΑΡΑ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΚΤΙΝΑΣΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΟΔΟΥ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΚΑΤΕΣΤΡΑΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ.
ΟΤΑΝ ΕΙΔΕ ΟΤΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΟΥΣΕ ΒΓΗΚΕ ΕΞΩ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ ΣΑΝ ΤΡΕΛΟΣ ΠΡΟΣ ΤΙΣ ΜΟΙΡΕΣ. ΕΝΑΣ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΣ ΟΔΗΓΟΣ ΕΡΧΟΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΥΜΠΑΚΙ ΕΙΔΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΒΕΒΑΙΩΘΗΚΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΕΣΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΟΙΡΕΣ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΣΥΜΒΑΝ ΣΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ. 200 ΜΕΤΡΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΡΙΝ ΤΙΣ ΜΟΙΡΕΣ ΕΙΔΕ ΤΟΝ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΤΗΣ SECURITY ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ ΑΛΑΦΙΑΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΥΠΕΘΕΣΕ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ. ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΡΩΤΑΕΙ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ, ΑΥΤΟΣ ΟΜΩΣ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΕΦΤΑΣΕ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΝΕΚΤΑΡΙΟΥ ΣΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΤΩΝ ΜΟΙΡΩΝ ΚΑΙ ΜΠΗΚΕ ΜΕΣΑ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΟΥ ΕΦΤΑΣΕ Ο ΙΕΡΕΑΣ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΣΤΟΥΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΦΤΑΣΕΙ ΩΣΤΟΣΟ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ.
ΟΤΑΝ ΕΦΤΑΣΕ Ο ΙΕΡΕΑΣ ΤΟΥ ΔΙΗΓΗΘΗΚΕ ΤΙ ΕΙΧΕ ΣΥΜΒΕΙ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΜΩΣ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΕΚΚΛΗΣ ΠΡΟΣ ΒΟΗΘΕΙΑ, ΚΑΙ Ο ΙΕΡΕΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΤΟΥΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΥΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΠΗΓΑΝ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑΝ ΚΑΝΕΝΑ. ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΜΕ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΕΝΑΣ ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΕ ΤΗΝ 12ΧΡΟΝΗ ΚΟΡΗ ΤΟΥ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΟΚ ΚΑΙ ΚΑΤΗΓΓΕΙΛΕ ΟΤΙ 6 ΤΡΙΧΩΤΑ ΑΤΟΜΑ ΤΗΝ ΒΙΑΖΑΝ ΟΛΗ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 10 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 7 ΤΟ ΠΡΩΙ.
ΕΠΙΛΟΓΟΣ :
Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΠΑΡΑΙΤΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ SECURITY ΑΝΕΥ ΟΡΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΚΑΙ ΕΦΥΓΕ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΣΚΗΤΕΨΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ. ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΙΝ ΦΥΓΕΙ ΣΥΖΗΤΗΣΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΟΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΗΓΗΘΗΚΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΣΟ ΑΥΤΟΣ ΟΣΟ ΚΑΙ Ο ΟΔΗΓΟΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΒΡΗΚΕ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ. ΕΠΑΛΗΘΕΥΣΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΣΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΕΡΕΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΓΝΩΣΤΟ ΜΟΥ ΣΤΟ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟ ΤΜΗΜΑ.
Η ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΥΠΟΣΤΕΙ ΣΟΒΑΡΟ ΣΟΚ ΚΑΘΟΤΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΠΑΡΘΕΝΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΜΕΤΑ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ, ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟΒΑΛΕΙ. ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΣ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΣΤΟΝ ΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΝΕΛΑΒΕ ΤΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ DNA ΣΤΟ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΕΜΒΡΥΟ, ΠΡΑΓΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΧΤΗΚΕ ΤΕΛΙΚΑ.
2 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΜΕ ΠΗΡΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΝΑ ΠΑΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ. ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ DNA ΠΟΥ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΕΜΟΙΑΖΕ ΟΜΩΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ, ΜΕ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΔΙΑΦΟΡΑ 2 ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΓΟΝΙΔΙΑ.....
ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΙΚΑΝΤΖΑΡΑΚΙΑ ΤΩΝ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ.....
ΠΕΡΙΤΟ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΨΑΞΑΜΕ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑΜΕ ΣΕ ΠΟΙΟ ΕΙΔΟΣ ΑΝΗΚΕ ΤΟ DNA.

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΕΜΠΕΙΕΡΙΕΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΠΟΥ ΞΕΡΕΤΕ Ή ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΣΧΕΤΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΥΣΤΙΚΗ ΚΡΗΤΗ......


ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΛΑ, ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ.......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2004, 03:06:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

ΘΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΚΑΠΟΙΑ ΝΕΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΒΑΣΙΛΙΚΟ ΟΡΟΣ ΠΟΥ ΠΑΡΕΘΕΣΑ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΣΤΟ FORUM "ΠΥΡΑΜΙΔΕΣ" ΚΑΙ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΘΟΥΝ ΚΑΙ ΕΔΩ.

"""....
....ΟΙ ΠΥΡΑΜΙΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΘΕΜΑ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΑΠΟ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΚΑΙ ΜΗ. ΠΡΙΝ ΠΙΣΤΕΨΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΩΡΙΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΟΥΜΕ ΠΡΩΤΑ ΠΟΤΕ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕ, ΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕ, ΚΑΙ ΒΑΣΕΙ ΠΟΙΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΤΕΚΜΗΡΙΩΝΕΙ ΤΗΝ ΘΕΩΡΙΑ ΤΟΥ. ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΘΕΩΡΙΕΣ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΔΕΝ ΕΣΤΕΚΑΝ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΑΠΟΔΕΙΞΕΩΝ ΠΟΥ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΟΥΣΑΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΙΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΑΝ.
ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΟΜΩΣ ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ ΟΠΟΥ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΟΥΣ ΕΝ ΖΩΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΚΑΙ ΕΝΑ ΟΠΤΙΚΟΑΚΟΥΣΤΙΚΟ ΝΤΟΚΥΜΑΝΤΕΡ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙΣ ΤΟΥ.
ΖΗΤΑΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΟ ΒΡΩ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΑΤΕ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΥΡΑΜΙΔΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΡΧΑΙΟΥΣ ΛΑΟΥΣ.

Ο ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΟΣ ΑΥΤΟΣ ΕΚΑΝΕ ΕΝΑΝ ΤΥΧΑΙΟ ΣΥΝΕΙΡΜΟ ΒΑΣΕΙ ΜΙΑΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ '80 ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΕΠΑΛΗΘΕΥΣΕ ΟΙ ΔΙΑΔΟΧΙΚΕΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙΣ ΤΟΥ ΑΝΟΙΞΑΝ ΤΟΝ ΑΣΚΟ ΤΟΥ ΑΙΟΛΟΥ....

ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ '80 Η NASA ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕ ΟΤΙ ΟΙ ΠΥΡΑΜΙΔΕΣ ΤΗΣ ΑΙΓΥΠΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΚΑΤΟΠΤΡΙΣΜΟΙ ΣΤΗΝ ΓΗ ΚΑΠΟΙΩΝ ΑΣΤΕΡΩΝ ΤΟΥ ΟΥΡΑΝΟΥ. ΕΡΕΥΝΩΝΤΑΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΟΙ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΝ ΟΤΙ ΟΝΤΩΣ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΒΑΣΕΙ ΑΥΤΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΥΡΑΜΙΔΕΣ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΜΕΓΑΛΟ ΑΣΤΡΟ.

ΜΕ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ (ΧΩΡΙΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΟΤΑΝ) ΑΝΑΠΤΥΧΘΗΚΕ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΟΜΟΙΩΣΗΣ ΤΩΝ ΚΙΝΗΣΕΩΝ ΤΩΝ ΟΥΡΑΝΙΩΝ ΣΩΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΑΜΕΣΗΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΗΣΗΣ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΓΗ.
ΒΑΣΕΙ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΥΟ ΠΥΡΑΜΙΔΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΤΗ ΤΟΥ ΝΕΙΛΟΥ. ΕΡΕΥΝΩΝΤΑΣ ΜΕ ΔΥΤΕΣ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΑΝ ΤΗΝ ΘΕΩΡΙΑ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑΝ ΔΥΟ ΠΥΡΑΜΙΔΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΝΕΙΛΟ.
ΑΚΟΜΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΝ ΠΩΣ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΚΑΘΕ ΠΥΡΑΜΙΔΑΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΙ ΣΤΙ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΟΥ ΑΣΤΡΟΥ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ.
ΕΔΩ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΟΤΙ Η ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΙΣ ΠΥΡΑΜΙΔΕΣ ΤΗΣ ΓΚΙΖΑΣ (ΒΛΕΠΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ) ΔΕΙΧΝΕΙ ΕΝΑ ΣΧΕΔΟΝ ΤΕΛΕΙΟ ΤΡΑΠΕΖΙΟ, ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ ΓΙΑΤΙ Η ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΠΥΡΑΜΙΔΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΥΘΕΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΔΥΟ, ΑΥΤΟ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ ΓΙΑΤ ΤΑ ΑΣΤΡΑ ΣΤΑ ΟΠΟΙΑ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟΥΝ ΔΕΝ ΣΧΗΜΑΤΙΖΟΥΝ ΕΥΘΕΙΑ.

ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ - ΑΙΓΥΠΤΙΑΚΕΣ ΠΥΡΑΜΙΔΕΣ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ ΚΡΗΤΗΣ.
ΠΑΡΑΤΗΡΩΝΤΑΣ ΤΑ ΑΣΤΡΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΝ ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΠΥΡΑΜΙΔΕΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟΥΝ ΣΕ ΑΣΤΡΑ ΚΑΙ ΠΡΟΤΕΙΝΑΝ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ 8 ΤΟΠΟΘΕΣΙΕΣ ΠΟΥ ΠΙΘΑΝΩΝ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΥΡΑΜΙΔΕΣ, Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΟΜΩΣ ΚΑΜΙΑ ΑΝΑΣΚΑΦΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ.
ΑΝΑΚΑΛΥΦΘΗΚΑΝ ΑΚΟΜΑ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ ΕΝΤΕΚΑ ΥΠΟΘΑΛΑΣΣΙΕΣ ΠΥΡΑΜΙΔΕΣ Η ΥΠΑΡΞΗ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ NASA ΜΕ ΕΛΕΓΧΟ ΤΟΥ ΒΥΘΟΥ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ ΑΠΟ ΔΟΡΥΦΟΡΟΥΣ.
ΕΔΩ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ΟΡΟΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ (10 ΧΛΜ ΔΥΤΙΚΑ ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ) ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΠΥΡΑΜΙΔΟΕΙΔΗ ΜΟΡΦΗ ΑΛΛΑ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΕΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ. ΤΟ ΒΑΣΙΛΙΚΟ ΚΑΙ Η ΕΥΡΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΟΣ ΜΕ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΓΕΩΜΑΓΝΗΤΙΚΕΣ ΑΡΡΥΘΜΙΕΣ (ΒΛΕΠΕ TO FORUM "ΜΥΣΤΙΚΗ ΚΡΗΤΗ" ΓΙΑ ΤΙΣ "40 ΕΚΚΛΗΣΙΕΣ") ΤΟ ΠΟΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η NASA ΑΝΕΦΕΡΕ ΟΤΙ ΕΝΑΣ SUPERNOVA Ο ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΗΚΕ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 8500 ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ, ΚΑΙ ΠΟΥ ΤΑ ΙΧΝΗ ΤΗΣ ΕΚΡΗΞΗΣ ΤΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ, ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟΥΣΕ ΣΤΟ ΒΑΣΙΛΙΚΟ, ΑΕΡΟΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥ ΟΠΟΙΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΝΑΜΙΣΥ ΜΗΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΕΔΕΙΧΝΕ ΠΥΡΑΜΙΔΟΕΙΔΗ ΒΑΣΗ ΟΠΩΣ ΠΥΡΑΜΙΔΟΕΙΔΗ ΒΑΣΗ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΑΚΟΜΑ ΛΟΦΟΣ ΣΤΗ ΜΑΓΝΗΣΙΑ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΘΑΝΕΣ ΠΥΡΑΜΙΔΕΣ ΠΟΥ ΣΥΣΤΗΣΑΝ ΣΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΟΙ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΟΙ ΑΥΤΟΙ.""""

ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΟΤΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΠΡΟΣΦΑΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΟΥ ΜΕ ΕΝΑΝ ΓΕΩΛΟΓΟ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΡΕΥΝΕΣ ΣΤΟ ΥΠΕΔΑΦΟΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΕΔΕΙΞΑΝ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΚΟΙΤΑΣΜΑΤΑ ΜΕΤΑΛΟΥ ΣΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΙΚΡΟ ΒΑΘΟΣ (150-200 μετρα).
ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΩΡΑ ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.


Υ.Γ. ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

raimon
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2004, 14:06:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους raimon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟ ΡΕΘΥΜΝΟ ΠΟΥ ΜΕΝΩ
ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΧΩΡΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΝ ΨΗΛΟΡΕΙΤΗ.
ΤΟΣΟ ΚΟΝΤΑ ( ΣΕ ΕΥΘΕΙΑ 4 ΧΛΜ. ΠΕΡΙΠΟΥ )
ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΞΑΠΛΩΝΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ
ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΦΩΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΚΟΡΦΗ ΤΟΥ
ΚΑΙ ΣΤΗΣ ΧΙΟΝΙΣΜΕΝΕΣ ΠΛΑΓΙΕΣ ΤΟΥ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ
ΑΚΟΜΑ ΛΙΓΑ ΧΙΟΝΙΑ.

ΠΟΛΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΤΑ ΟΣΑ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ
ΚΡΗΤΗ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΡΑΦΗ Ο ΦΙΛΟΣ
GRIGORIANOS ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΤΟΝ ΚΑΛΙΚΑΝΤΖΑΡΩΝ
ΣΤΗΝ ΜΕΣΣΑΡΑ.

ΕΓΩ ΘΑ ΣΑΣ ΔΙΗΓΗΘΩ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΥ
ΑΚΟΥΓΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ
ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΑΛΑΙΟΥΣ ΤΗΣ ΕΠΑΡΧΙΑΣ ΜΑΣ.

ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΣΤΗΣ 13 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΤΟ ΒΡΑΔΥ
ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΠΡΟΣ ΤΗ 14η. ΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΤΙΜΙΟΥ
ΣΤΑΥΡΟΥ, ΑΝΕΒΑΙΝΑΝ ΣΤΗΣ ΤΑΡΑΤΣΕΣ ΤΩΝ ΣΠΙΤΙΩΝ
ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΖΑΝ ΤΩΝ ΟΥΡΑΝΟ, ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΒΛΕΠΑΝ
ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΡΦΗ ΤΟΥ ΨΗΛΟΡΕΙΤΗ (ΑΠΟ ΤΟ
ΕΚΚΛΗΣΑΚΙ ΤΟΥ ΤΙΜΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ) ΕΝΑ ΦΩΤΕΙΝΟ
ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΣΑΝ ΚΟΡΜΟ ΔΕΝΤΡΟΥ ΚΑΙ ΝΑ
ΚΑΤΕΥΘΥΝΕΤΕ ΠΡΟΣ ΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΒΟΥΝΟ
ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΝΕΤΕ
(ΣΤΗΝ ΚΟΡΦΗ ΤΟΥ ΨΗΛΟΡΕΙΤΗ
ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΕΚΚΛΗΣΑΚΙ ΤΟΥ ΤΙΜΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ).
ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΑΣ, ΘΑΥΜΑ ? ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΝΑΙ
ΦΕΤΟΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΣΩ ΛΕΩ ΝΑ ΤΟ ΞΕΝΥΧΤΗΣΩ
ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΩ.?
ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΕΚΚΛΗΣΑΚΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΣΙΔΕΡΕΝΙΟΣ
ΣΤΑΥΡΟΣ, ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΟΡΕΙΒΑΤΕΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ
ΑΛΛΟΙ ΤΟΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΟΧΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΛΕΠΟΥΝ
ΕΧΕΙ ΧΑΘΕΙ. ΕΧΩ ΑΝΕΒΕΙ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ
ΤΗΝ ΜΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΟΧΙ
<ΕΛΕΙΠΕ>

ΤΩΡΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ
ΓΙΑ ΤΟ ΙΔΑΙΟΝ ΑΝΔΡΟ,ΓΙΑ ΤΟ
ΜΕΓΑΛΟ ΒΟΥΝΟ (ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΟ) ΟΠΟΥ
ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Ο ΔΙΑΣ ΑΣ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ.

ΓΙΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ
ΟΠΟΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ
ΜΕΓΑΛΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΠΥΚΝΟ
ΣΥΝΝΕΦΟ ΚΑΙ ΑΚΙΝΗΤΟ ΣΤΗΝ ΚΟΡΦΗ, ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ
ΑΥΤΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΚΡΑΤΗΡΑΣ ΣΑΝ ΗΦΑΙΣΤΕΙΟΥ
ΕΝΩ ΔΕΝ ΞΕΡΟ ΑΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ ΠΑΛΙΑ ΑΝ ΗΤΑΝ
ΗΦΑΙΣΤΕΙΟ,ΚΑΙ ΑΝΕΝΕΡΓΟ ΤΩΡΑ.

( ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΑΣΤΕΡΟΣΚΟΠΕΙΟ ΕΚΕΙ ) ?

ΦΕΤΟΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΣΩ ΙΣΩΣ
ΝΑ ΞΑΝΑΝΕΒΩ ΣΤΗΝ ΚΟΡΦΗ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

raimon
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2004, 14:24:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους raimon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΩΡΑ ΤΟ ΑΚΙΝΗΤΟ ΣΥΝΝΕΦΟ ΙΣΟΣ ΕΙΝΑΙ
ΜΕΤΕΩΡΟΛΟΓΙΚΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ
ΚΙΟΛΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΒΛΕΠΟΜΕ ΟΛΑ UFO


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mihalisgk
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2007, 12:56:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mihalisgk  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
MKdiavasa ta keimena tou grigorianou ,mou aresan
yparxei kia mia vraxopyramida sto oros selino stin sougia xaniwn
se ypsometro 290m .einai enas vraxos skalismenos monokomatos.
h arxaiologikh yphresia to katagrafei pwmaiko tafo typou anatolikwn eparxiwn. nomizw enas kathigitis nikolaos lyritzis exei asxolithei me tin xronologish tis pyramidas xaniwn .exei ypsos peripou 8.5 metra
kai perimetro 14.5m .yparxei thalamos me eisodo dytika.dn exw paei apo konta akoma logw douleias .ton noemvrio meto kalo!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2007, 13:13:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ mihalisgk, καλώς ήρθες κοντά μας!
Σου εύχομαι καλή διαμονή!

Θα σε παρακαλούσα μόνο να χρησιμοποιείς ελληνικούς χαρακτήρες στα μηνύματα σου κι όχι λατινικούς έτσι ώστε να είναι πιο εύκολη η ανάγνωση τους.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy