ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Περιοδικά - Βιβλία
 Το νέο βιβλίο του κυρίου Φουράκη
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
TOTOS1234
Νέο Μέλος

Albania
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2003, 02:16:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TOTOS1234  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KIKLOFORISE TO NEO BIBLIO TOY KIROIOY FOYRAKH.

ENA BIBLIO PARA POLY APOKALIPTIKO.
ME SYGKLONISTIKA NEA STIXIA GIA TA PAIDIA POY GENIUIKAN TO 1983 KAI THA ODIGISOYN THN ELLADA STHN ANAGENHSH THS.!!!!!
OI THEOI EPISTREFOYN!!!!!!!!!
GIA OSOYS THELOYN ONTOS NA MATHOYN.

SE OLA TA MEGALA KAI KYRIOS S O B A R A BIBLIOPOLIA!!!

RFEFEF

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2003, 02:30:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τιιιιιιιι;;;

Οι Θεοί επιστρέφουν κι εμείς ακόμα δεν έχουμε μάθει να γράφουμε ελληνικά στα forums;;;
Θα επιστρέψουν και θα δουν τα greeklish, και τότε...

Για να προλάβουμε οποιοδήποτε παρόμοιο ατυχές γεγονός, συστήνουμε ανεπιφύλαχτα την τεχνική βοήθεια μέσω των δύο χρησιμότατων τόπικ:

Προτάσεις - Λύσεις για την αποφυγή των Greeklish !
Provlima me ta ELLHNIKA

καλώς μας ήρθες TOTOS1234

αυτή...που τα κατάφερε!κάνε κλικ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2003, 10:57:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΤΟΤΟ ΚΑΛΟΣ ΜΑΣ ΟΡΙΣΕΣ.

ΕΓΩ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.

ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΑΓΚΑΣΜΕΝΟΙ ΚΑΠΟΙΑ ΒΙΒΛΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΟΥΜΕΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.

ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΩΣΕ ΤΙΤΛΟ ΚΑΙ ΕΚΔΟΤΙΚΟΝ ΟΙΚΟ.

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.

ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΤΗ ΚΥΠΡΟ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1279Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2003, 12:30:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όπως οφείλουμε να προσέχουμε τι ταΐζουμε το στομάχι μας, έτσι οφείλουμε να προσέχουμε τι ταΐζουμε το μυαλό μας. Αν η αναγέννηση της Ελλάδος θα γίνει σύμφωνα με αυτά που πρεσβεύει ο Φου(μ) αρα κης καλύτερα να μεταναστεύσουμε…!!! Αυτή η χώρα γέννησε την φιλοσοφία την επιστήμη και τον Ορθολογισμό, δυστυχώς όμως στον κόσμο αρέσουν τα εύπεπτα….Περί ορέξεως η κολοκυθόπιτα θα μου πείτε…Άντε καλές γιορτές. Κάντε δώρο στον εαυτό σας κανένα βιβλίο του Πλάτωνα….

«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2003, 05:59:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
OI THEOI EPISTREFOYN!!!!!!!!!

" Και πότε είχαν φύγει δηλαδή;; Μα, κε Φουράκη μου, γι'αυτά θα πρέπει να μας ενημερώνετε πρώτα, για να προσπαθούμε να τ'αποτρέψουμε!!
Οι επιστροφές κοστίζουν πιο πολύ... εισιτήρια, διαστημόπλοια, κλωνοποιήσεις κ.ό.κ. Και αυτά τα έξοδα ποιος θα τα πληρώσει τελικά; Μα φυσικά ο ελληνικός λαός! Αυτός τα πληρώνει πάντα...

Όταν λοιπόν επιστρέψουν με το καλό, θα παρακαλούσαμε τον κο Φουράκη να έχει την μέγιστη προσοχή και να μας ενημερώσει οπωσδήποτε και έγκαιρα εάν εμφανίσουν... τάσεις φυγής και πάλι! "

Αγαπητέ/ή TOTOS1234, νομίζω ότι το θέμα αυτό ταιριάζει περισσότερο στο Forum Περιοδικά - Βιβλία από το ΝΕΑ - Μέσα από το Διεθνές Internet που το φιλοξένησε αρχικά.

Μεταφέρεται!


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2003, 06:19:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
GIA TA PAIDIA POY GENIUIKAN TO 1983 KAI THA ODIGISOYN THN ELLADA STHN ANAGENHSH THS.!!!!!

Πάλι εκτός κόλπου , είμαι ρε γαμώτο...

quote:
Κάντε δώρο στον εαυτό σας κανένα βιβλίο του Πλάτωνα….

Ποιος είναι αυτός; Καινούργιος είναι; Για τους Ε λέει;

Edited by - Anounakis on 22/12/2003 06:24:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2003, 08:33:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
OI THEOI EPISTREFOYN!!!!!!!!!

Με το διαστημόπλοιο του Γκιόλβα ;


Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYME
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2003, 22:03:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
OI THEOI EPISTREFOYN!!!!!!!!!

Με το διαστημόπλοιο του Γκιόλβα ;


Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYME


ΧΧΜΜΜΜ...ΜΗΝ ΤΟ ΓΕΛΑΣ !!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2003, 02:07:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
SE OLA TA MEGALA KAI KYRIOS S O B A R A BIBLIOPOLIA!!!

Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις...

Μα τι λέω εσύ είσαι ο Τοτός!!!!!

Μήπως είσαι και ο Φουράκης;;;;

Γιατί του κάνεις τόση αβάντα;;;;



ουυυυ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
who knows
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
382 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2004, 20:58:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους who knows  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΟΒΑΡΑ??? ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ 83 ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ....ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΜΟΥ???ΧΜ,ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ?

georgetteΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Labolas Glasya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


293 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2004, 23:48:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Labolas Glasya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από το σαιτ

www.e-e-e.gr

ΠΡΟΚΛΗΣΙΣ Β:

" Αύτούς ΠΡΟΚΑΛΩ καί καλώ, είδικώτερα τούς διαχειριστές τών δύο τελευταίων KELSO, ΠΛΩΤΙΝΟ καί Ωρίωνα Δημητρακόπουλο, όπως προσέλθουν, είς τό Πεδίου τού Άρεως καί είς ύπαίθρια καί δημοσία συνάθρησιν τών όποιων παρευρισκομένων, έκτοξέυσουν, λαλίσουν καί διατυπώσουν τίς όποιασδήποτε μορφής καί διαστάσεως κατηγορίες σέ βάρος μου. Σ΄αύτές φυσικά θά συμπεριλαμβάνονται, όχι μόνο έκεινες πού ίσως άφορούν τόν γραπτόν καί προφορικόν μου λόγον άλλά καί ΟΛΟΝ μου τόν οίκογενειακόν, προσωπικόν, κοινωνικόν καί δημόσιο βίον μου καί τήν άναξιοπιστίαν μου. Ό δέ δημιουργός, ίδιοκτήτης, διαχειριστής καί ύπεύθυνος τού "ΙΣΤΟΥ ε-ε-ε" Ωρίων Δημητρακόπουλος δύναται καί πρέπει νά προσκομίσει τά στοιχεία καί τίς άποδείξεις, διά τόν όποίων φαίνεται ή άποδεικνύται πώς ό Συγγραφέας Φουράκης Ίωάννης είναι Σιωνιστής, Μασώνος, Κριναετός, Σοδομιστής καί κυριως Σατανιστής, όπως ό γράφει είς τήν ίστοσελίδα του αύτή. "

ΑΠΑΝΤΗΣΙΣ:

ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΤΕ ΠΡΑΞΕΙ ΕΝΑ ΤΡΑΓΙΚΟΤΑΤΟ ΛΑΘΟΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΝΤΑΣ ΟΤΙ, "ΔΙΑΤΥΠΩΝΩ ΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ ΜΟΡΦΗΣ ΚΑΙ ΔΙΑΣΤΑΣΕΩΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΣΑΣ". ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΕΡΕΥΝΗΣΕΤΕ ΤΟΝ ΙΣΤΟ "Ε" ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΕΙΣ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΓΩ, Ο ΩΡΙΩΝ ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΚΑΘ' ΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΥΒΡΙΣΤΙΚΟ 'Η ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΣΑΣ.

ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΤΡΑΓΙΚΟΤΑΤΟ ΛΑΘΟΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΝΤΑΣ ΟΤΙ, "ΓΡΑΦΩ ΕΙΣ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΘΕ ΣΙΩΝΙΣΤΗΣ, ΜΑΣΩΝΟΣ, ΚΡΙΝΑΕΤΟΣ, ΣΟΔΟΜΙΣΤΗΣ, ΣΑΤΑΝΙΣΤΗΣ". ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΕΡΕΥΝΗΣΕΤΕ ΤΟΝ ΙΣΤΟ "Ε" ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΕΙΣ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΓΩ, Ο ΩΡΙΩΝ ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΚΑΘ' ΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΥΒΡΙΣΤΙΚΟ 'Η ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΣΑΣ.

ΩΣ ΑΔΟΓΜΑΤΙΣΤΟΣ ΕΛΛΗΝ ΕΡΕΥΝΗΤΗΣ, ΒΑΣΕΙ ΥΠΑΡΚΤΩΝ ΤΕΚΜΗΡΙΩΝ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΕΧΩ ΘΕΣΕΙ ΔΗΜΟΣΙΩΣ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΕΙ ΕΙΣ ΕΞΑΓΩΓΗ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΩΝ.

ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΑΝ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΕΣΑΣ.

ΜΑΛΛΟΝ ΜΕ ΣΥΓΧΕΕΤΕ 'Η ΜΕ ΣΥΝΔΕΕΤΕ ΕΝ ΠΛΗΡΕΙ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙ ΔΟΛΙΟΤΗΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝΑΛΗΘΕΙΑΣ ΜΕ ΤΗΝ Ο.Ε.Α. ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΠΩΝΥΜΟ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟ ΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗ ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΙΟΥ, Ο ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΤΟΥ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΑΠΟΔΙΔΕΙ ΣΥΓΚΕΡΙΜΕΝΕΣ ΠΡΑΞΕΙΣ, ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΓΚΕΡΙΜΕΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΔΙΑ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟΝ ΑΠΟΦΕΥΓΕΤΕ ΕΠΙΜΕΛΩΣ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙΤΕ ΕΙΣ ΤΟΝ ΕΠΩΝΥΜΟ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟ ΤΗΣ Ο.Ε.Α. ΙΩΑΝΝΗ ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΙΟΥ;

ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑΚΙΣ ΕΠΙΣΗΜΑΝΕΙ ΔΗΜΟΣΙΩΣ, ΔΕΝ ΑΝΗΚΩ ΕΙΣ ΤΗΝ Ο.Ε.Α. ΟΥΤΕ ΕΚΠΡΟΣΩΠΩ ΤΗΝ Ο.Ε.Α..

ΩΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΕΝΟΣ ΜΕΣΟΥ ΜΑΖΙΚΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΩΣ, ΕΝΟΣ ΑΔΟΓΜΑΤΙΣΤΟΥ ΨΗΦΙΑΚΟΥ ΒΗΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΜΙΑΣ ΨΗΦΙΑΚΗΣ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗΣ, ΗΤΟΙ ΤΟΥ ΙΣΤΟΥ "Ε", ΠΑΡΕΧΩ ΕΙΣ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΗΣ ΕΚΘΕΣΕΩΣ ΤΩΝ ΑΠΟΨΕΩΝ ΤΟΥ.

ΤΟ ΙΔΙΟΝ ΕΧΩ ΠΡΑΞΕΙ ΚΑΙ ΔΙΑ ΕΣΑΣ, ΑΛΛΑ ΑΡΝΗΘΗΚΑΤΕ ΝΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΕΙΤΕ ΔΗΜΟΣΙΩΣ ΚΑΙ ΕΝΩΠΙΟΝ ΤΟΥ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΟΥ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΟΥ ΚΟΙΝΟΥ, ΕΠΙ ΤΩΝ ΟΣΩΝ ΔΗΜΟΣΙΩΣ ΣΑΣ ΚΑΤΑΛΟΓΙΖΕΙ Η Ο.Ε.Α..

Ο ΙΣΤΟΣ "Ε" ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΤΕ ΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΙΝ ΣΑΣ ΔΙΑ ΝΑ ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΗΣΕΤΕ ΑΝΕΥ ΤΗΣ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗΣ ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑΣ 'Η ΑΛΛΟΙΩΣΕΩΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ. ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΕΑΝ ΑΥΤΕΣ ΚΑΤΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΙΣΤΟΥ "Ε".


http://www.ummo.cc/Sigil/Glasya_Labolas.JPGΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Labolas Glasya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


293 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2004, 00:51:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Labolas Glasya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λογω του ότι μαρεσει η Σωτηρια Μπέλου λεω να πω ενα τραγουδακι οχι και τόσο άσχετο καθοτι εμεινε τόσες μέρες ασχολιαστο το προηγουμενο μύνημα.!.

"Δεν λες κουβεντα
κρατάς κρυμενα μυστικά και ντοκουμεντα". *

http://www.ummo.cc/Sigil/Glasya_Labolas.JPGΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2004, 12:19:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΠΑΡΔΟΝ...

«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2004, 15:44:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου γίγαντα Πλωτίνε,μυστικοπαθή και συνωμότη.!

Για να λέμε πάντως και του στραβού το δίκιο,σε αυτό που λέει περί 1983 δεν έχει εντελώς άδικο(με τη διαφορά ότι ο Φουράκης για όλα όσα λέει δεν έχει καθόλου επιχειρήματα,γι'αυτό και χάνει όλο το παιχνίδι).

Όλοι εμείς που έχουμε γεννηθεί στα μέσα του '80,από 1982-1988,έχουμε τους μακρινούς πλανήτες,Ουρανό-Ποσειδώνα,στον Τοξότη.

Ο νοών νοείτο.

Οι αλλαγές που θα φέρουμε θα είναι τεράστιες.Δεν κάνω πλάκα.Πραγματικά,δεν κάνω ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΛΑΚΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2004, 17:57:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και φυσικά ξέχασα το σημαντικότερο όλων.Αυτοί που έχουν γεννηθεί το 1983 έχουν και το Δία στον Τοξότη.Δίας,Ουρανός και Ποσειδώνας στον Τοξότη.Πρόκειται για σπουδαία σύνοδο και συμβαίνει περίπου κάθε 170 χρόνια(και σε τί ζώδιο ε?)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2004, 18:20:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έκανα δύο λάθη και οφείλω να τα διορθώσω.

1)Όσα είπα για 82-88 είναι μπούρδες.Ουρανό και Ποσειδώνα στον Τοξότη έχουν ΜΟΝΟ αυτοί που γεννήθηκαν 1982 και 1983 ενώ αυτοί του ΄83 έχουν και το Δία εκεί.

2)Η σύνοδος των τριών μακρινών πλανητών προτελευταία φορά έγινε το 1651 πριν από 330 χρόνια.

Ίσως τελικά ο επαγγελματίας μπουρδολόγος Φουράκης άθελά του να είπε κάτι ολόσωστο.Ίσως όντως το ΄83 να γεννήθηκαν πεφωτισμένοι(σε όλο τον κόσμο και όχι μόνο στην ελλάδα).Βγάζω το ίσως,ΣΙΓΟΥΡΑ γεννήθηκαν Γκουρού το ΄83,και όπου να΄ναι θα φανούν!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2004, 22:01:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Κost δεκαετία ογδόντα…,πολύ καλές αναμνήσεις…, αλλά και καλή μουσική..
Η μουσική των Ουράνιων σφαιρών στην κίνηση τους από την άλλη, σαφώς και παίζει ρόλο, αλλά δεν χρειάζεται να γνωρίζεις και τις κινήσεις τους για να κατανοήσεις πως στην αυγή της Υδροχοικής εποχης οι αλλαγές θα είναι σαρωτικές.
Και αυτό διοτι στην μεταβατική περίοδο που διανύουμε όπως και σε κάθε μεταίχμιο μιας νέας εποχής κάτι νέο προκύπτει. Κάθε αλλαγή βέβαια προκαλεί συγκρούσεις, καθώς το παρόν αποσυντίθεται για να προκύψει από τα ερείπια κάτι καινούργιο …

«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Edited by - ΠΛΩΤΙΝΟΣ on 21/06/2004 22:03:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2004, 22:44:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έτσι είναι,όπως το λες.


Όσο για τη μουσική του ΄80 τί να λέμε τώρα ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ,απίστευτο feeling,σε όλα τα είδη ανεξαιρέτως,από Depeche Mode kai Cure μέχρι Maiden και Metallica,από Madonna μέχρι Billy Idol.Όποτε ακούω ΄80ς τραγούδια αρρωσταίνω.Κρίμα που δεν την έζησα αυτή την εποχή.

Είδα χθες και τους Judas Priest live και όπως καταλαβαίνεις έπαθα αμόκ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2004, 23:09:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εμείς το ζήσαμε φιλε kοst και είχαμε μία μαλούρα τύφλα να'χε ο Γαρδελης στο κατσαρό ψιλοαράπικο...,χε, χε
Breaking the law.... φαντάζωμαι θα εγινε χαμός...
Πολύ συχνα το ακούω τελευταία στο ραδιόφωνο και δεν με πειράζει καθόλου.....

«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Δημήτρης
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
571 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2004, 23:33:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Δημήτρης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πράγματι πολύ καλή η δεκαετία του '80 αν και ούτε εγώ την έζησα μουσικά τόσο όσο την επόμενη δεκαετία. Εχω όμως ένα ψιλοκόλημα με ένα άκουσμα ακόμα πιο παλιο. Ένα ουράνιο κομμάτι, θεϊκό: το Am Fenster των CITY (1977). Για εμένα είναι μοναδικό και δεν βαριέμαι ποτέ αυτό το παιχνιδιάρικο βιολί!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zouzouna
Νέο Μέλος

Greece
34 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2004, 14:07:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zouzouna  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος zouzouna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
diladi sygnomi... osoi gennithikan to 83 exoun xarisma? kai einai sigouro afto? giati apo prosopiki empeiria, ena sas leo. kapoia atoma pou gnorisa gennimena to 83, mono gia anagennisi den kanoun!!! gia ola ta ypoloipa nai!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2004, 15:17:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ισχύει γενικά για όλους όσους γεννήθηκαν το ΄83.Εξάλλου η Ιδέα του Τοξότη-Κενταύρου περιλαμβάνει και την "κατώτερη",άλογη και ζωώδη φύση.Όμως μέσα από αυτή τη φουρνιά ενδεχομένως να βγουν κάποιοι Πεφωτισμένοι διδάσκαλοι,οι οποίοι θα ενεργοποιήσουν τη Χειρωνική-ανώτερη φύση τους,δίνοντάς μας κάτι καινούριο και πηγαίνοντας τη θεωρία της Ζωής ένα βήμα πιο μπροστά.

Συμφωνώ,όμως,και με τον Πλωτίνο,θα είναι χαζό να εστιαστούμε μονάχα σε αυτή τη γενιά διότι οι μεγάλες αλλαγές θα έρθουν(ήδη έχουν έρθει) είτε με τον ένα τρόπο είτε με τον άλλο,είτε από τη μία γενιά είτε από την άλλη-στην ουσία από όλες μαζί.

Όσο για το τραγούδι που ανέφερες Δημήτρη αν δεν κάνω λάθος είναι αυτό με το βιολί που σολάρει για πολύ ώρα και με έναν τραγουδιστή με ψιλογερμανική προφορά.Όντως είναι μαγεία.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Labolas Glasya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


293 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2004, 20:20:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Labolas Glasya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πλωτινε βλεπω εκανες γυριστη με το αποσπασμα απο το σαιτ που εβαλα. Ασε τα ειτις και πες μας ξεκαθαρα τι θελει να πει ο ποιητης που σε περιλαμβανει στο κειμενο. *

http://www.ummo.cc/Sigil/Glasya_Labolas.JPGΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2004, 02:38:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά σου λέει ρε πλωτίνε,δηλαδή πώς την είδες τη δουλειά?Πας να την κάνεις γυριστή για να ξεφύγεις σαν αίλουρος?Τώρα ο Labolas σε έχει στριμώξει για τα καλά και θες δεν θες θα τα ξεράσεις όλα,ΟΛΑ.Το βρώμικο παρελθόν σου Πλωτίνε το γνωρίζουμε όλοι και γιάυτό θα είναι καλύτερο να ομολογήσεις από μόνος σου.Αμ πώς?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zouzouna
Νέο Μέλος

Greece
34 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2004, 10:43:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zouzouna  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος zouzouna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kalimera! mia fili mou, pou asxoleitai poly, prin dyo xronia mou eipe oti eimai gnisia ellinida, symfona kai me proigoumenes zoes kai oti tha symvallo ki ego me ton tropo mou stin anagennisi tou kosmou.
efxaristo kost gia tin apantisi

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2004, 11:53:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή φίλη zouzouna , γνήσια Ελληνίδα και μας το ανακοινώνεις με GREECLISH !;!;!;!;! , που είναι τα Ελληνικά σου ;
Εντελώς απαράδεκτο .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zouzouna
Νέο Μέλος

Greece
34 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2004, 13:35:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zouzouna  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος zouzouna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
zitisa voitheia, tin eixa, alla den katafera tipota. exo dokimasei pollous tropous kai logo tou oti o ypologistis einai sto grafeio mou, sto opoio den eimai poly kairo, den ksero ti symvainei. ekana prosthiki, alla tipota.
opote sygnomi. ki ego to theoro aparadekto, alla apo to na min grafo katholou, protimo etsi

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

synplinpan
Νέο Μέλος

Greece
39 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2004, 16:55:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους synplinpan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι εγινε παιδιά; Βλέπω οτι μερικοί <τσίμπισαν> το δόλωμα περί γενεάς '83. Φυσικά αυτά τα παιδιά θα είναι η πιο δυναμική τάξη λόγω ηλικίας - ο ανθός της Ελλάδος - και αυτά θέλουν να τσουβαλιάσουν. Το ίδιο έγινε και στον εμφύλιο όπου οι <προστάτες> μας, ξεπάστρεψαν την γενεά με το υψηλότερο δυναμικό, στέλνοντας μας χρόνια πίσω τη στιγμή που όλη η Ευρώπη όδευε προς την ευημερία...

ΜΗ ΜΑΣΑΤΕ!!!! ΠΟΤΕ ΜΑΣ ΧΑΡΙΣΤΗΚΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΧΑΡΙΣΤΕΙ ΤΩΡΑ?????

ΤΟ Ε μην ξεχνάτε οτι είναι και το σύμβολο του χαπιού Ecstasy!
ΜΗΝ ΚΑΤΑΠΙΝΕΤΑΙ ΤΑ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ ΤΟΥΣ!!!

Υ.Γ Στην γενεά ΄83 και μετά: Αν θα αλλάξει κάτι αυτό θα το κάνετε εσείς σίγουρα, αλλά με πολύ κόπο και φυσικά θα πρέπει να είναι ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΑΠΟΦΑΣΗ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2004, 09:30:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απαντάω όπου θέλω και όταν θέλω Labolas Glasya .
Ο κάθε ένας κρίνεται με αυτά που γράφει και καταθέτει δημοσίως.
Τα άρθρα μου και οι απόψεις μου είναι επώνυμες. Υπό αυτή την άποψη πολλοί με γνωρίζουν, εγώ όχι.
Επισκέφτηκα την ιστοσελίδα που υπέδειξες και δεν βρήκα κάτι σχετικό. Το μόνο που βρήκα είναι τα πολύ γνωστά θαλάσσια σαλάχια που κάποιος αφού τα έκοψε και τα έραψε τα βάφτισε τελχινες...

Καλό καλοκαίρι….

«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nobody5001
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
399 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2004, 02:46:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nobody5001  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε παιδιά,
Μόλις είδα αυτό το άρθρο. Η γνώμη μου είναι πως κάθε έτος γεννιούνται λαμπρά μυαλά αλλά το θέμα είναι αν και το πώς «ενεργοποιούνται».
Από κει και πέρα θα συμφωνήσω με τον ΠΛΩΤΙΝΟ. Μία ερώτηση μόνο. Εμείς που είμαστε πριν το ’83, βάση του εν λόγο συγγραφέα δεν έχει «κοκό»?

Με εκτίμηση,


nobodyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ανήσυχη7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2004, 23:05:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ανήσυχη7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δηλαδή ρε γ....ο τίποτε για εμάς που γεννηθήκαμε το '73
Φτου πάλι δεν θα σώσω τον κόσμο

ανήσυχη7Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy