ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 "Η Atma ,ο σταυρος+ η μαχη με το δια !βοΛο"...
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 10
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2004, 03:08:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
....και τελικα η απαντηση ηρθε....
χρονια τωρα με τριγυρναγε το ερωτημα...και το νευμα για να δωθει η απαντηση ηταν η δονητικη της λεξης απο τα χειλη ενος τετραχρονου...

"ο Διαβολος"....
ΤΙ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΟ ΝΑ ΛΕΣ Τ'ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΘΑ ΕΛΕΓΕ ΚΑΠΟΙΟΣ....
ΤΙ ΑΠΟΚΡΟΥΣΤΙΚΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΙΣΩ ΚΟΥΒΑΛΑ...
ΘΑ ΠΩ.
ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΩΣΦΟΡΟ...
ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΟΜΗΘΕΑ...
ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑ...
ΑΥΤΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ .
ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΜΕ ΦΟΝΤΟ ΤΥΡΚΟΥΑΖ....ΝΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΚΕΡΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟΝ ΝΑ ΚΡΑΤΑ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ...
ΑΣ ΑΠΟΣΥΜΒΟΛΙΣΟΥΜΕ ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΤΑΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΟΥΜΕ....ΤΗΝ ΕΒΡΑΙΟΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΗ ΑΠΕΙΚΟΝΗΣΗ....
ΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΣΥΜΒΟΛΙΖΕΙ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΑΓΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΘΗΛΩΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ....ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΛΕΛΥΓΜΑ...
ΑΠΟΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...(ΧΜ ΝΑΙ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΩ....ΜΑ ΕΣΕΙΣ..;)

Η ΦΥΣΗ ΤΟΥ ΛΟΙΠΟΝ....
ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ....

ΣΚΕΦΤΗΚΑ -ΜΕΤΑ- (ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΚΕΨΗ....Η ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΜΑΛΛΟΝ..ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ..)...ΝΑ ΤΟ ΘΕΣΩ ΩΣ ΕΡΩΤΗΜΑ ΣΤΟ "ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ...."..ΜΑ ΟΧΙ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΑΛΛΟ ΚΛΑΔΙ ΤΟΥ ΙΔΙΟΥ ΔΕΝΤΡΟΥ...

ΕΙΠΑ "ΔΕΝΤΡΟ" ΚΑΙ ΝΑΙ....ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΟΥΜΕ...
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΛΟΙΠΟΟΟΝ....


ΑΦΟΥ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΤΟ ΠΡΟΠΑΤΟΡΙΚΟ ΑΜΑΡΤΗΜΑ ΠΡΟΚΛΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΑΒΟΛΟ ΝΑ ΑΝΑΡΡΩΤΗΘΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΛΕΓΕΤΑΙ....ΑΥΤΟΝΟΗΤΟΟΟΟΟ;!(ΚΑΤΑ ΤΟΥ "ΠΑΡΑΛΟΓΟΟΟ;!"ΤΗΣ "ΧΗΡΑΣ ΜΗΤΣΟΥ"-Λ.Λ.-)

ΑΦΟΥ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΗΞΕΡΑΝ ΗΔΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ "ΔΥΟ ΔΕΝΤΡΩΝ"...
(ΩΧ ΤΟ ΕΙΠΑ....:)
ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΦΑΝΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ ΟΧΙ..(ΔΥΟ ΔΕΝΤΡΑ)

Η ΔΙΑΒΟΛΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΦΙ ΠΟΙΑ ΗΤΑΝ;
ΝΑ ΦΑΝΕ ΑΦΟΥ ΔΟΚΙΜΑΣΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ+ΑΠΟ...ΤΟ ΑΛΛΟ;(ΔΙΑΒΟΛΟΣ)
ΧΜ...Η ΔΙΑΒΟΛΗ ΔΕΝ ΠΡΟYΠΗΡΧΕ TH ΕΜΦΑΝΙΣΗΣ ΤΟΥ ΟΦΕΩΣ....ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ;
-ΑΦΟΥ Ο ΘΕΟΣ ΕΙΧΕ ΘΕΣΕΙ ΕΝΑ "ΝΑΙ" + ΕΝΑ..."ΟΧΙ"...ΗΔΗ...-

ΥΓ...ΑΝ ΘΕΩΡΗΣΕΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΝΗΤΙΚΗ ΤΗΣ ΦΩΝΗΣ ΕΝΟΣ ΠΑΙΔΙΟΥ...ΚΑΘΩΣ ΠΡΟΦΕΡΕ Τ'ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ,ΤΟΤΕ ΙΣΩΣ ΝΑ'ΝΑΙ ΕΥΛΟΓΟ..ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ..ΜΟΥ(ΤΟΥ)...

ATMASHAKTIH..



...the soul of the rose...

Edited by - ΑΤΜΑ on 18/02/2004 08:57:34

Μια
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Netherlands
86 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2004, 04:25:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μια
Καλησπέρα αγαπητή Ατμα

πολύ ενδιαφέρον το θέμα που έθεσες, αντικατοπτρίζει την φύση του Ανθρώπου και τους φόβους του.


[quote]Η ΔΙΑΒΟΛΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΦΙ ΠΟΙΑ ΗΤΑΝ;
ΝΑ ΦΑΝΕ ΑΦΟΥ ΔΟΚΙΜΑΣΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ+ΑΠΟ...ΤΟ ΑΛΛΟ;(ΔΙΑΒΟΛΟΣ)
ΧΜ...Η ΔΙΑΒΟΛΗ ΔΕΝ ΠΡΟYΠΗΡΧΕ TH ΕΜΦΑΝΙΣΗΣ ΤΟΥ ΟΦΕΩΣ....ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ;
-ΑΦΟΥ Ο ΘΕΟΣ ΕΙΧΕ ΘΕΣΕΙ ΕΝΑ "ΝΑΙ" + ΕΝΑ..."ΟΧΙ"...ΗΔΗ...-

[/quotε]

Δικιά μου άποψη είναι ότι η διαβολή του όφεως συμβολίζει την Πτώση της Ψυχής στην Ύλη. Περικλείει μέσα την ενέργεια της Καταστροφής της Δημιουργίας μας.

Και αυτός ο Φόβος, έχει μορφοποιηθεί σε μία εξωτερική εικόνα που ονομάζουμε Διάβολο. είναι ο φόβος του Ανθρώπου, να βιώσει την ΓΝΩΣΗ
να βιώσει την Δημιουργία και να Δεί το Φώς.

ΘΑ ξαναεπανέλθω στο ερώτημα..να το αφήσω λίγο να στοβιλίσει μέσα μου.

"Πιο πέρα από τον Κόσμο, από το Χρόνο και το Χώρο, απ'όλα όσα κινούνται και αλλάζουν βρίσκεται η Ουσιώδης πραγματικότητα, η Θεμελιώδης Αλήθεια"


Edited by - Μια on 09/02/2004 04:27:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2004, 04:35:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica
Καλημέρα, στις ψυχές...
quote:
ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ....ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΛΕΛΥΓΜΑ...

Όντως Μια, ενδιαφέρον θέμα...
ΑΤΜΑ, θα ήθελες να εξηγήσεις γιατί χαρακτηρίζεις το σταυρό ως βδέλυγμα?


Ω Μητέρα! Ο αέρας είν'εκείνο το ανάλαφρο πράγμα..
που γυρίζει μέσα στο κεφάλι σου και γίνεται πιο καθαρό όταν γελάς!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2004, 09:10:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond
ΣΟΡΡΥ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ :
ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΟΣ ΔΙΑΒΟΛΟΣ=ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΠΑΝΑΣ

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφος

Edited by - beyond on 09/02/2004 09:10:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2004, 12:57:28  Εμφάνιση Προφίλ
Πράγματι ενδιαφέρων θέμα!
Και τα έρωτήματα που έθεσε η ATMA, με ώθησαν στο να σκεφτώ και να προβληματιστώ.
quote:
Η ΔΙΑΒΟΛΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΦΙ ΠΟΙΑ ΗΤΑΝ;
ΝΑ ΦΑΝΕ ΑΦΟΥ ΔΟΚΙΜΑΣΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ+ΑΠΟ...ΤΟ ΑΛΛΟ;(ΔΙΑΒΟΛΟΣ)
ΧΜ...Η ΔΙΑΒΟΛΗ ΔΕΝ ΠΡΟYΠΗΡΧΕ TH ΕΜΦΑΝΙΣΗΣ ΤΟΥ ΟΦΕΩΣ....ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ;


Η διαβολή προυπήρχε.
Και συνεχίζει να υπάρχει μέσα μας.
Πιστεύω πως και ο Οφις να μην υπήρχε η διαβολή θα ήταν εκεί.
Και μόνο το ότι κάτι άπαγορεύθηκε ρητά κοφτά,έδωσε το έναυσμα να βγει στην επιφάνεια.

Τι έφταιγε το έρμο το ζωντανό,το φιδάκι?(Και ας συμβόλιζε στον παράδεισο τον Διάβολο)

quote:
ΑΤΜΑ, θα ήθελες να εξηγήσεις γιατί χαρακτηρίζεις το σταυρό ως βδέλυγμα?

Το διάβασα και το ξαναδιάβασα.Δεν λέει τον σταυρό βδέλυγμα,μα με τον σταυρό καθήλωσε το βδέλυγμα(διάβολο).
quote:
ΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΣΥΜΒΟΛΙΖΕΙ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΑΓΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΘΗΛΩΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ....ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΛΕΛΥΓΜΑ...
ΑΠΟΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...(ΧΜ ΝΑΙ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΩ....ΜΑ ΕΣΕΙΣ..;)

Η ΦΥΣΗ ΤΟΥ ΛΟΙΠΟΝ....



Μια βοήθεια μικρή,(για να ωθήσει και τη σκέψη)στον αποσυμβολισμό παρακαλώ?

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2004, 13:58:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
Αγαπητή ΑΤΜΑ,

πολύ μ' αρέσει ο τρόπος με τον οποίο θέτεις το θέμα (όπως πάντα)!

Αν και έχουν συζητηθεί ξανά τα του "αμαρτήματος", υποθέτω ότι θέλεις να επικεντρωθούμε στον όφι;

Και, αν κατάλαβα καλά, να συζητήσουμε με βάση την παραδοχή ότι ΟΦΙΣ=ΔΙΑΒΟΛΟΣ (σημ. η αρχαιελληνική σημασία της λέξης Διάβολος= συκοφάντης)


Πάντως στην Παλαιά Διαθήκη, όπως είναι φυσιολογικό, υπάρχουν δύο αναφορές σε φίδια (σε διαφορετικά σημεία). Μόνο που στα θρησκευτικά στο σχολείο μόνο για το πρώτο μιλούσαν πάντα.

Και νομίζω ότι κάπου εκεί κρύβεται κι η αλληγορία της εικόνας που περιγράφεις...


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 00:18:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
quote:

Καλημέρα, στις ψυχές...
quote:
ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ....ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΛΕΛΥΓΜΑ...

Όντως Μια, ενδιαφέρον θέμα...
ΑΤΜΑ, θα ήθελες να εξηγήσεις γιατί χαρακτηρίζεις το σταυρό ως βδέλυγμα?



XM...MΛΛΟΝ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΚΑΛΑ ΒRO...
ΚΟΒΩΝΤΑΣ ΤΗ ΦΡΑΣΗ ΜΟΥ ΤΙΟΥΤΟΤΡΟΠΩΣ ΕΔΩΣΕΣ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΘΕΤΕΙΣ....ΜΟΝΟ ΠΟΥ Η ΨΥΧΗ ΕΝΝΟΥΣΑ....

ΠΩΣ Μ'ΕΝΑ ΧΕΡΙ ΚΡΑΤΑ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΚΑΘΗΛΩΝΕΙ ΤΟ ΒΔΕΛΥΓΜΑ(ΜΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΜΩΣ ΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ....)
ΑΠΟΡΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΣ ΤΗ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ....(!_!)
ΤΕΛΩΣ ΠΑΝΤΩΝ....ΕΛΠΙΖΩ ΤΩΡΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ.


ATMASHAKTIH...


...the soul of the rose...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 04:03:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica
Τι να πώ...απ' ότι θυμάμαι...Λύκειο πήγα ο έρμος
Ας το ξαναδούμε...
quote:
ΑΣ ΑΠΟΣΥΜΒΟΛΙΣΟΥΜΕ ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΤΑΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΟΥΜΕ....ΤΗΝ ΕΒΡΑΙΟΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΗ ΑΠΕΙΚΟΝΗΣΗ....
ΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΣΥΜΒΟΛΙΖΕΙ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΑΓΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΘΗΛΩΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ....ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΛΕΛΥΓΜΑ...

Έτσι όπως το έχεις γράψει και η απάντηση που δίνεις...μπορεί να εννοηθεί και όπως λές αλλά η σημασία που δίδει είναι διττή...
Δεν είναι ξεκάθαρη...
Για να αποδοθεί η έννοια που ισχυρίζεσαι πως θέλεις να έχει αυτή η φράση, θα έπρεπε να έχει γραφεί κάπως έτσι:
ΑΣ ΑΠΟΣΥΜΒΟΛΙΣΟΥΜΕ ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΤΑΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΟΥΜΕ....ΤΗΝ ΕΒΡΑΙΟΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΗ ΑΠΕΙΚΟΝΗΣΗ....
ΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΣΥΜΒΟΛΙΖΕΙ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΑΓΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΘΗΛΩΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ....ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΛΕΛΥΓΜΑ, ΤΟΝ ΔΙΑΒΟΛΟ;...

...


Ω Μητέρα! Ο αέρας είν'εκείνο το ανάλαφρο πράγμα..
που γυρίζει μέσα στο κεφάλι σου και γίνεται πιο καθαρό όταν γελάς!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 13:55:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ

-ΚΙ ΕΓΩ ΤΡΙΤΗ ΔΕΣΜΗ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΑ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΙ ΕΤΣΙ...-
ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΡΩΤΑΜΕ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ...
-ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΕΣ ΤΟ ΛΑΘΟΣ;;;;ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΕΙΚΟΝΩΝ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ...-

ΜΑ ΔΕ ΘΙΓΟΥΜΕ/ΕΣΥ Μ'ΕΘΙΞΕΣ, ΥΠΟΘΕΤΟΝΤΑΣ ΠΩΣ ΕΓΡΑΨΑ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ!!!!!-ΤΟ ΦΩΣ ΤΟ ΞΕΧΑΣΕΣ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ...-
-ΓΡΗΓΟΡΗ....ΠΩΣ ΣΚΕΦΤΗΚΕΣ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ;-
ΕΚΑΝΕΣ ΕΝΑ ΠΟΣΤ ΘΕΤΟΝΤΑΣ ΔΙΑΣΤΡΕΥΛΩΜΕΝΗ ΤΗ ΦΡΑΣΗ ΜΟΥ ΑΦΗΝΟΝΤΑΣ -ΠΑΛΙ-ΛΑΘΟΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ...ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΝΤΟΤΗΤΑ ΜΟΥ..
-ΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΓΜΤ...-

(+ΝΑ'ΜΑΙ ΤΩΡΑ ΛΟΙΠΟΝ :ΠΕΦΤΩ ΣΤΟ ΑΝΟΥΣΙΟ ΛΟΓΟΠΑΙΓΝΙΟ ΣΟΥ...)

ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΛΩΣΣΑ ΤΗΣ ΑΝΑΛΟΓΙΑΣ...

quote:
Έτσι όπως το έχεις γράψει και η απάντηση που δίνεις...μπορεί να εννοηθεί και όπως λές αλλά η σημασία που δίδει είναι διττή...
Δεν είναι ξεκάθαρη...

-ΧΑΙΡΩ ΠΟΛΥ ΠΥΘΙΑΤΜΑ!-
ΕΣΥ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΙΔΕΣ ΜΟΝΟΠΛΕΥΡΑΑΑΑ;;;;;(ΧΜ....)

Η ΦΙΛΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΑΝ ΚΑΙ ΝΕΑ ΣΤΑ ΕΣΩ...ΚΑΤΑΝΟΗΣΕ ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ...
ΑΥΤΟ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΟΛΛΑ...
ΕΣΕΝΑ;;;;


(ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ :...Η ΑΝΟΔΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΕΠΙΠΟΝΟ ΘΕΜΑ...)


ΦΩΣ+ΑΓΑΠΗ
ΑΤΜΑ


...the soul of the rose...


Edited by - ΑΤΜΑ on 10/02/2004 14:21:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 14:35:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΛΟΓΟΠΑΙΓΝΙΟ ΣΟΥ....ΑΓΑΠΗΤΕ ΚΑΙ Ο ΖΗΛΟΣ ΣΟΥ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙΣ ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ....ΕΔΩΣΕ ΚΑΡΠΟ ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΟΠΙΚ!
ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙΣ ΕΠΙΤΙΘΕΜΕΝΟΣ ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥ...ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΣΙΓΗ ΙΣΩΣ ΚΑΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΑΒΟΛΗ ΕΝ ΤΩ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΝΥΧΤΟΣ ΣΟΥ...
ΓΙΑΤΙ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΔΙΑΒΟΛΗ ΑΦΟΥ ΟΝΤΑΣ ΕΝΑ ΦΩΤΕΙΝΟ ΠΛΑΣΜΑ ΤΟ ΘΕΩΡΕΙΣ ΩΣ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ....

ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑ ΥΒΡΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΡΧΕΤΥΠΟ ....ΜΕ ΚΑΘΗΛΩΣΕ ΟΜΩΣ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ...ΜΕ ΠΟΣΗ ΕΥΚΟΛΙΑ "ΕΒΑΛΕΣ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΟΥ" ΤΕΤΟΙΑ ΥΠΟΘΕΣΗ...
ΕΣΤΩ...
ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ Η ΤΡΙΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΡΙΑ ΣΟΥ( ΠΑΡΑΦΡΑΣΕΙΣ ΤΩΝ ΛΕΓΟΜΕΝΩΝ ΜΟΥ..) ΔΗΛΩΝΩ ΕΔΩ ΕΣΩ + ΔΗΜΟΣΙΑ
(ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΑΛΛΑ+ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΝ ΣΤΙΓΜΩΝ ΠΟΥ ΔΕΧΤΗΚΑ "ΦΙΛΙΚΗ"ΕΠΙΘΕΣΗ...)
ΠΩΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΜΕΡΟΛΗΠΤΟΣ ΕΙΝΑΙ....ΜΑΛΛΟΝ ΜΗ ΑΛΗΘΙΝΟΣ... ΓΙΑ ΤΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΜΙΑΣ ΚΟΙΝΟΝΗΤΑΣ....

ΜΙΑ ΠΑΥΣΗ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΝΑΓΩΝΙΩΣ ΨΑΧΝΕΙΣ...
ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ:ΤΗ ΣΙΩΠΗ ΜΟΥ.

(ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΑ ΤΡΙΚ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕ "ΒΡΙΣΕΙΣ" ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ Ο,ΤΙ ΣΟΥ ΕΡΘΕΙ ΣΤΟ ΝΟΥ...ΓΙΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙΣ ΤΟ ΣΤΟΧΟ.../ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΤΕΛΟΣ)

ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΧΑΣΕΣ:


quote:
ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΜΕ ΦΟΝΤΟ ΤΥΡΚΟΥΑΖ....ΝΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΚΕΡΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΡΑΤΑ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ...

ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΨΑΧΝΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΤΤΗ ΔΟΜΗ ΤΗΣ ΦΡΑΣΗΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΙΑΣΤΡΕΥΛΩΣΕΣ(ΑΛΛΗ ΜΙΑ....)

ΦΩΣ+ΑΓΑΠΗ
ΑΤΜΑ


...the soul of the rose...

Edited by - ΑΤΜΑ on 10/02/2004 14:41:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 16:01:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΟΥΣ:ΠΕΡΙ ΨΥΧΗΣ


...the soul of the rose...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 16:04:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
clickable
Αγ. Μαρίνα + ...


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 16/02/2004 03:50:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 16:19:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 16:23:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
Η ψυχή μοιάζει με ένα άρμα, συρόμενο από ένα ζεύγος πτερωτών ίππων και οδηγούμενο από έναν ηνίοχο. Το λογιστικό και κατ΄ εξοχήν ανθρώπινο μέρος εκφράζει ο ηνίοχος, ενώ τα δύο ιππόμορφα μέρη εκφράζονται από το θυμοειδές (λευκός ίππος) και το επιθυμητικόν (μαύρος ίππος). Ο πρώτος “απληκτος, κελεύσματι μόνον και λόγω ηνιοχειται” (οδηγείται χωρίς χτυπήματα, μόνον από τα κελεύσματα και τους λόγους του ηνιόχου), ενώ ο δεύτερος “μάστιγι μετά κέντρων μόγις υπείκων” (μόλις που συγκρατείται από το μαστίγιο και τα κεντρίσματα). Η αντίθεση αυτή μεταξύ των δύο “αλόγων” μερών της ψυχής γεννά το εσωτερικό δράμα της ζωής του κάθε ανθρώπου.


ΠΛΑΤΩΝ - "ΦΑΙΔΡΟΣ" Ή "ΠΕΡΙ ΚΑΛΟΥ"


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2004, 08:09:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica
ATMA, τρία πουλάκια κάθονταν, στου Διάκου το ταμπούρι...και τρώγαν καναβούρι...
ΑΝ κάποτε μάθεις να συζητάς ΚΑΙ ΟΧΙ να επαίρεσαι απο την υπεροπτική και αλλαζονική σου, νευρομανιοκαταδιωκτική ψυχωτική εγγενή ευαισθησία, η οποία αλοιώνει, στρεβλώνει κάθε α-λήθεια που προσπαθείς να προσεγγίσεις, τότε έλα να συζητήσουμε...
Αλλιώς, τζάμπα χαλάς το σάλιο σου υπονομεύοντάς με, με όλους αυτούς τους άσκοπους και άδικους χαρακτηρισμούς...δε μπορείς να με αγγίξεις...
Το μόνο που είπα ήταν πως έτσι όπως είναι γραμμένο, δεν είναι ξεκάθαρο, απλά για να το διορθώσεις...
Τώρα το τι καταλαβαίνεις εσύ και τι ζόρια τραβάς στις διαπροσωπικές σου σχέσεις, προσπάθησε να τα παραμερίζεις όταν ασχολείσαι με κάτι άλλο τόσο esoteriko όσο το εσωτέρικα...γιατί αυτοί οι χαρακτηρισμοί δε σου πάνε καθόλου...για...highest priestess...και δείχνει πόσο πολύ εκτιμάς αυτούς που βρίσκονται κοντά σου (κατά πως ισχυρίστηκες κατηγορώντας με) και τι σημαίνει για σένα η φιλία...(στο γόνατο? λίγο πιο πάνω? λίγο πιο κάτω?...ούτε ο Gucci να ήσουν!)
...
Oh mon dieu!...que nous ici?...


Ω Μητέρα! Ο αέρας είν'εκείνο το ανάλαφρο πράγμα..
που γυρίζει μέσα στο κεφάλι σου και γίνεται πιο καθαρό όταν γελάς!

Edited by - reptilesalonica on 11/02/2004 08:50:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2004, 14:31:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Reptile...

Όταν ήμουνα μικρός, η γιαγιά μου…πολύ πίστη *(σχεδόν καλόγρια και ο θειος μου.. Δεσπότης) μου έλεγαν πως ο διάβολος…. είναι μια όμορφη γυναίκα…(Η γιαγιά μου δεν ήταν, ευτυχώς είχα κούκλο παππού….λεβέντη, καμάκι και γαλανομάτη..)

Έλα ντε που μεγαλώνοντας…μου άρεσαν οι όμορφες γυναίκες!

Έτσι και εγώ, τα βρόντηξα μια μέρα… επήρα τη Μαρία…και την έκανα Κυρία!!!

Από τότε οι συγγενείς λένε….πως είμαι…. ένας διαολεμένος Άγγελος!

Εγώ πάντως τις Μαρίες….τις ΑΓΑΠΩ…το ίδιο και εσύ… διαφορετικά τη Ρεπτιλος θα ήσουν?

Ηταν για τον ΠΑΓΟ...Please, συνεχιστε το θεμα, εχει ενδιαφερον!

Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 11/02/2004 14:35:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2004, 22:13:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
ευχαριστω Ζαντοκ ,για την εικονα αυτη ακριβως ενοουσα...


φως+αγαπη
Ατμα


ΥΓ:

quote:
απλά για να το διορθώσεις...


ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΥΒΡΕΙΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΙΣ ΕΦΕΡΕΣ ΕΔΩ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΩ ΜΙΑ ΦΡΑΣΗ ΣΩΣΤΗ, ΕΝΩ ΜΟΝΑΧΑ ΕΣΥ-ΞΑΦΝΙΚΑ- ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ;;;;;
ΧΜ...ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΟΥ ΛΕΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΓΡΑΦΩ;
-ΑΦΟΥ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΘΑΥΜΑΖΕΙΣ ΤΟ ΛΟΓΟ ΜΟΥ....-
ΚΑΗΜΕΝΗ ΥΠΕΡΟΠΤΙΚΗ ΙΕΡΕΙΑ! ΠΟΥ ΠΑΣ....ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΡΟΥΣΟΠΟΥΛΟ ΤΩΝ ΦΟΡΟΥΜΣ...ΘΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ Ο ΠΥΡΙΝΟΣ ΛΟΓΟΣ...ΣΝΙΦ....


"ΞΕΚΑΒΑΛΑ", ΓΙΑΤΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ "ΙΕΡΕΙΑ" (+ΑΝ ΕΙΜΑΙ,ΕΣΥ ΠΩΣ ΤΟΛΜΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΒΡΙΖΕΙΣ;;;;ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ/ ΕΔΩ ΞΕΣΤΟΜΙΣΕΣ-ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ-ΟΤΙ ΕΒΡΙΣΑ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ,ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΚΡΑΤΑΩ ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΙΣΕΙΣ....:)
ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ + ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ,ΑΛΛΟ ΑΝ ΑΥΤΟ ΔΕ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ...(ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΣΕ ΖΗΛΕΥΩ/ΔΕΝ ΖΗΛΕΥΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ/ΑΝΑΡΕΧΩ ΤΟΣΕΣ ΧΑΡΕΣ ΕΣΕΝΑ ΘΑ ΖΗΛΕΨΩ;/ΣΕ ΤΙ;/ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΣΕ ΜΙΣΩ/ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΠΑΓΕΤΑΙ ΕΡΩΤΑ/ΧΛΩΜΟ ΤΟ ΒΛΕΠΩ....)

ΜΟΥ ΥΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙΣ ΠΩΣ ΘΑ ΓΡΑΦΩ ΕΠΕΙΔΗ ΣΕ ΡΩΤΗΣΑ ΣΕ ΑΛΛΟ ΤΟΠΙΚ,ΕΝΤΕΛΩΣ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΚΑΙ ΤΥΠΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗ ΑΣΚΟΠΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ ΤΟΣΩΝ ΠΟΣΤ(ΜΗΠΩΣ ΕΙΧΑ ΔΙΚΙΟ;ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΧΩ /ΓΙ'ΑΥΤΟ ΣΕ ΞΑΝΑΡΩΤΑΩ......)+ ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΖΩΗ ΜΕ ΤΟ ΠΩΣ ΣΟΥ ΜΙΛΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ;
..ΧΜ;
ΑΛΛΟ ΤΟ ΕΝΑ ΚΙ ΑΛΛΟ ΤΟ ΑΛΛΟ.
(ΑΥΤΟ ΤA ΞΑΝΑΕΙΠΑΜΕ/ΜΑ ΔΕΝ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ...+ ME BAZEIΣ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΑΝΑΛΩΝΟΜΑΙ ΜΕ ΛΟΓΙΑ ΜΕΧΡΙ -ΜΑΤΑΙΟ ΤΟ ΒΛΕΠΩ-ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ....)

("ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΔΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΘΑ'ΡΘΕΙΣ "
:ΓΙ'ΑΥΤΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΕΒΑΣΟΥ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΗΡΘΕΣ ..ΔΕΥΤΕΡΟΣ....ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ Σ'ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ...)

-ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΔΙΥΛΗΣΑΜΕ ΤΟΝ ΚΩΝΩΠΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ....ΑΣ ΤΟΝ ΔΩΣΟΥΜΕ ΠΡΟΣ ΒΡΩΣΗ....
ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ ΚΑ ΔΕΝ ΒΓΗΚΑΜΕ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ...-

-ΧΜ...ΗΞΕΡΕΣ ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙΣ Ν' ΑΝΤΙΔΡΑΣΩ...!
ΜΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΑ!(ΠΡΟΠΟΡΕΥΟΜΑΙ...ΤΗΣ ΣΚΕΨΗΣ... ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟΤΕΡΟ ΑΠ ΤΗ ΜΟΝΟΠΛΕΥΡΗ ΛΟΓΙΚΗ ΣΟΥ...)

-ΑΝ ΗΣΟΥΝ ΕΝΤΑΞΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΗ ΕΔΩ ....ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΗΡΘΕΣ...

ΦΩΣ!ΑΤΜΑ


...the soul of the rose...

Edited by - ΑΤΜΑ on 11/02/2004 22:29:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2004, 22:53:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
quote:
ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ ΚΑ ΔΕΝ ΒΓΗΚΑΜΕ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ...


Και να 'ταν μόνο αυτό! Λόγω τεχνικού προβλήματος οι εικόνες ανωτέρω δεν είναι ορατές!!!


Από αύριο όμως πιστεύω δε θα υπάρχει πρόβλημα. Σόρρι!


Άντε να τριτώσει...

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 04:16:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica
quote:
ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΥΒΡΕΙΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΙΣ ΕΦΕΡΕΣ ΕΔΩ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΩ ΜΙΑ ΦΡΑΣΗ ΣΩΣΤΗ, ΕΝΩ ΜΟΝΑΧΑ ΕΣΥ-ΞΑΦΝΙΚΑ- ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ;;;;;

...μα...εσύ έχεις σοβαρό πρόβλημα αντίληψης...εκτός αν εφαρμόζεις την επιλεκτική απάντηση
Και ενα 5χρονο παιδάκι να διαβάσει τα μηνύματα, θα συμφωνήσει πως την έριδα (μόνο εδώ να ήταν...έχεις σπείρει χολή!...) την ξεκίνησες εσύ απο αδυναμία να αντιληφθεις τι συμβαίνει γύρω σου (και κυρίως μέσα σου)...
Αν κατάλαβα?...κατάλαβα πολύ καλά υπερκακιωτάτη...γιατί βλέπω με γεγονότα...
Γεγονός είναι πως ζήτησα διευκρίνηση παύλα, διόρθωση φράσης σου με διττή σημασία.
Γεγονός είναι πως "σηκώνεις σκόνη" με αναίτια κατηγορώ εναντίον μου αλλά το αποτέλεσμα-το γεγονός παραμένει.
Η διττή ερμηνεία των λεγομένων σου.
---
quote:
ΧΜ...ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΟΥ ΛΕΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΓΡΑΦΩ;

Να σου το πω και τέταρτη φορά?...διευκρίνηση και διόρθωση ζήτησα και τι πήρα?...
ΧΟΛΗ
---
quote:
ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ + ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ,

Αυτόν τον τρόπο μόνον εσύ τον καταλαβαίνεις, γιατί μόνον εσύ γράφεις με αυτόν τον τρόπο (αδυναμία?)...Είναι κοινό τοις πάσοι, πόσο εύκολα σπέρνεις τη χολή σου...μύρια παραδείγματα εδω έσω)
---
quote:
ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΣΕ ΜΙΣΩ/ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΠΑΓΕΤΑΙ ΕΡΩΤΑ/

Και ζήσαν αυτοί καλά κι εμείς καλύτερα
Σημ.: Αυτός που μισεί αγαπάει σφόδρα και όχι αυτός που τον μισούν
---
quote:
ΜΟΥ ΥΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙΣ ΠΩΣ ΘΑ ΓΡΑΦΩ ΕΠΕΙΔΗ ΣΕ ΡΩΤΗΣΑ ΣΕ ΑΛΛΟ ΤΟΠΙΚ,ΕΝΤΕΛΩΣ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΚΑΙ ΤΥΠΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗ ΑΣΚΟΠΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ ΤΟΣΩΝ ΠΟΣΤ(ΜΗΠΩΣ ΕΙΧΑ ΔΙΚΙΟ;ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΧΩ /ΓΙ'ΑΥΤΟ ΣΕ ΞΑΝΑΡΩΤΑΩ......)+ ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΖΩΗ ΜΕ ΤΟ ΠΩΣ ΣΟΥ ΜΙΛΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ

Και εκεί σου απάντησα...αλλά δεν κατάλαβες...πάλι...ή έτσι σε βολεύει να λες...
Μήπως είχες δίκιο?...Ω...ναι!...ο γιατρός είπε να συμφωνούμε...
Ό,τι πείτε......(ειλικρινά...είσαι σίγουρη οτι καταλαβαίνεις αυτά που γράφεις?)
---
quote:
("ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΔΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΘΑ'ΡΘΕΙΣ "
:ΓΙ'ΑΥΤΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΕΒΑΣΟΥ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΗΡΘΕΣ ..ΔΕΥΤΕΡΟΣ....ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ Σ'ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ...)

Ναι ήρθα πολύ πιο μετά στο esoterica, μα ένα πράγμα παρατηρώ και με στεναχωρεί...ακόμα και 100.000 μηνύματα να γράψεις, θα παραμένεις το ίδιο ανασφαλής και πικρόχολη (σα παιδάκι που του πήραν το παιχνίδι του)...ναι, εκεί που είσαι να μείνεις, ασε, δε θα έρθω
Έλα όμως εδώ που βρίσκομαι...θα περιμένω, ξύπνα με αν φτάσεις...
Και σου το εύχομαι...τουλάχιστον θα σταματήσεις να βλέπεις τοίχους εκεί που υπάρχουν λουλούδια...
---
quote:
ΑΝ ΗΣΟΥΝ ΕΝΤΑΞΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΗ ΕΔΩ ....ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΗΡΘΕΣ...

Το έκανα χάριν...διαφάνειας...
(γιατί κατσούφιασες? δεν αναγνωρίζεις τα λόγια σου?)
quote:
ΦΩΣ!ΑΤΜΑ

...να γελάσω τώρα?...
Η Μάσκα, Η Αποκάλυψη και η Μοναξιά της


Ω Μητέρα! Ο αέρας είν'εκείνο το ανάλαφρο πράγμα..
που γυρίζει μέσα στο κεφάλι σου και γίνεται πιο καθαρό όταν γελάς!

Edited by - reptilesalonica on 12/02/2004 04:42:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

spirit
Πλήρες Μέλος

Finland
1485 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 08:40:59  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος spirit
Αγαπητα παιδακια ... μου ειπες σου ειπα ,θα φτασω δεν θα φτασεις,ποιος πειρε το παιχνιδι μου,γιατι δεν εβαλες τελεια εκει...οχι δεν θελω...
προς τι το μισος και ο αληλοσπαραγμος;
αφου αυτα που σας ενωνουν ειναι πιο πολλα απο αυτα που σας ΧΩΡΙΖΟΥΝ
αγαπη και φως
οι λεξεις πολλες φορες παιζουν περιεργα παιχνιδια,κι αλλες φορες εννοουν τον εαυτο τους.
Συγνωμη για την παρενβαση
ΚΑΛΗΜΕΡΑ
ΟΜ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Traveller
Μέλος 2ης Βαθμίδας


174 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 09:56:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Traveller
RAPTILE,

"Και ενα 5χρονο παιδάκι να διαβάσει τα μηνύματα, θα συμφωνήσει πως την έριδα (μόνο εδώ να ήταν...έχεις σπείρει χολή!...) την ξεκίνησες εσύ απο αδυναμία να αντιληφθεις τι συμβαίνει γύρω σου (και κυρίως μέσα σου)..." ΑΦΕΝΟΣ ΜΕΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ 5ΧΡΟΝΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΑΦΕΤΕΡΟΥ ΔΕ ΕΧΩ ΤΗΝ ΩΡΙΜΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΜΜΙΑ ΕΡΙΔΑ... ΜΑΛΛΟΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟ POST ΣΟΥ & Η ΑΠΟΡΙΑ ΣΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟΔΙΑΒΟΛΟΒΔΕΛΥΓΜΑ. ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ΕΙΧΕΣ 10% ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΑΝΑΡΡΩΤΗΘΕΙΣ "ΡΕ ΜΠΑΣ + ΒΔΕΛΥΓΜΑ ΕΝΝΟΕΙ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ", ΕΣΥ (ΕΜΕΙΣ) ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΛΙΙΙΙΙΓΟ ΤΗΝ ΑΤΜΑ, ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΘΑ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΙΙΙ.....ΙΣΑ ΙΣΑ, ΕΣΥ ΠΙΑΣΤΗΚΕΣ (ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΣΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ). ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΚΑΠΩΣ ΣΕ ΕΘΙΞΕ ΚΑΙ ΤΗΣ ΤΟ ΒΓΑΖΕΙΣ ΕΤΣΙ.

ΤΕΛΟΣ, Η ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΔΟΚΙΜΗ. ΕΙΝΑΙ ΧΤΥΠΗΜΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗ ΜΕΣΗ...

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ FUN ΚΑΝΕΝΟΣ.... ΓΙ'ΑΥΤΟ ΜΗ ΒΙΑΣΤΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΤΕ ΣΕ ΠΛΕΥΡΑ... ΘΑ ΠΩ ΟΜΩΣ ΚΑΤΙ, ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΕΙ ΑΦΟΡΜΗ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ. ΘΑ ΤΟ ΓΡΑΨΩ ΟΜΩΣ, ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΜΟΥ : ΟΣΟ ΠΙΟ ΨΗΛΑ ΦΤΑΝΕΙΣ, ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΛΙΓΟΥΣ ΣΥΝΑΝΤΑΣ KAI ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΛΟΙ Σ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΝ...

ΤΕΛΟΣ, ΕΧΩ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ, ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ, ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΑΙΡΝΑΜΕ ΤΑ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ...

(ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΟΜΩΣ, ΘΑ ΤΟ ΠΩ... ΕΛΠΙΖΩ Η ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΓΡΑΠΤΟΥ ΛΟΓΟΥ ΜΟΥ ΝΑ ΗΤΑΝ ΟΡΘΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΙΖΕΙ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΗΣ... ΣΥΜΠΑΘΑΤΕ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ, ΚΑΜΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΕ ΝΙΚΑ Η ΚΑΤΩΤΕΡΗ ΦΥΣΗ ΜΟΥ...)

Edited by - Traveller on 12/02/2004 13:42:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Traveller
Μέλος 2ης Βαθμίδας


174 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 10:01:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Traveller
ΑΛΛΗΓΟΡΙΚΟ ΤΟ TOPICCCCCC.... Ή ΜΗΠΩΣ ΟΧΙ ? χεχε...ΟΠΩΣ ΤΟ ΔΕΙ ΚΑΝΕΙΣ...ΟΠΩΣ ΟΛΑ.

ΑΤΜΑ, Η ΔΙΑ-ΒΟΛΗ ΠΡΟΫΠΗΡΧΕ. Η ΑΦΥΠΝΙΣΗ/ΔΙΛΗΜΜΑ, ΤΟ ΕΡΙΣΜΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΦΙ. ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΔΗΛΑΔΗ...

ΠΡΟΠΑΘΩ ΝΑ ΘΥΜΗΘΩ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΗ ΦΕΡΝΩ ΚΑΘΑΡΑ ΣΤΟ ΝΟΥ. ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΓΝΩΡΙΖΩ...ΓΙΑ ΝΑ ΡΙΞΩ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ.

SALUTE ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ !

Edited by - Traveller on 12/02/2004 13:28:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 11:08:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Άντε…. να κάψουμε λίγο το Διάβολο…

Υπάρχει αγάπη όπου υπάρχει άμυνα? Μήπως όταν αγαπάμε δεν είμαστε δεκτικοί, πνευματικά ευλύγιστοι, και ευαίσθητοι?
Η ταύτιση βοηθάει την αγάπη?... η την αναισθησία?
Ταυτίζομαι, πάει να πει προφυλάγομαι, επεκτείνω τον εαυτό μου….μα για να γίνει κάτι τέτοιο, ο εαυτός μου πρέπει να αντιστέκεται, να κατέχει, να αμύνεται και να απορρίπτει…
Μα αν συμπεριφέρομαι έτσι, είμαι ευαίσθητος?….Δεν γίνομαι ΣΚΛΗΡΟΣ…?

Η συνταύτιση μέσα από κάποιο Άγιο, Αγια… η ένα σύμβολο, καταστρέφει την ελευθερία….και μόνο μέσα από αυτή, ….μπορεί να υπάρξει η ύψιστη μορφή ευαισθησίας…

Κάποιοι τον θέλουν έτσι….

μα ίσως να είναι έτσι...


….ντυμένος καραγκιόζης αδελφότητας, *(σε μας φορoυν μαύρα, πάει ασορτί με τα πνευματικά χαλιά τους), …την έλλειψη ανεκτικότητας…. και την ΕΠΙΘΥΜΙΑ για έξαρση… σε κάποια ουράνια φωλίτσα…

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 12:55:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
quote:
….ντυμένος καραγκιόζης αδελφότητας, *(σε μας φορoυν μαύρα, πάει ασορτί με τα πνευματικά χαλιά τους), …την έλλειψη ανεκτικότητας…. και την ΕΠΙΘΥΜΙΑ για έξαρση… σε κάποια ουράνια φωλίτσα…


Χαλάρωσε λίγο...

Αγαπητή Traveller,

η εικόνα είναι λίγο πιο πάνω. Θα φαίνεται σε λίγες ώρες (ένεκα το τεχνικό πρόβλημα).


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Traveller
Μέλος 2ης Βαθμίδας


174 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 13:46:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Traveller
ΟΚ ZADOK. STAY TUNED.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 14:11:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Zantok?

Καλογριουλα και εσύ?

Ξέρεις….....έχω….. αδυναμία….

Οκ καλή μου…χαλαρώνω!..

Εξαιρούνται του διαβολικου λόγου,….
οι όμορφες…. αρχιτεκτόνισσες!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 14:19:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
quote:
Zantok?

Καλογριουλα και εσύ?

Ξέρεις….....έχω….. αδυναμία….



Θα το 'χω υπόψιν, αν και απλώς αποφοίτησα...


Πάω να ρίξω ένα μπετουδάκι τώρα και τα λέμε...


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BlueTiger
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 14:44:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BlueTiger
Xairete kai sygnwmh gia ta greeklish.Ftaiei to keyboard.
To nohma tou diabolou ermhneyetai diaforetika apo ton ka8ena, kai opws kai o 8eos, xrhsimopoieitai gia polles skopimothtes, oxi aparaithta gia to kalo tou an8rwpou.Arxika dhlwnw thn pisth mou sto symbolismo ths Agias Grafhs kai oxi sthn kyriole3ia twn perigrafwn ths kati sto opoio elpizw pws pisteyoun oi perissoteroi.Ti symbolizei loipon o Diabolos?
Daneizomai apopseis tou Harlan Elisson opws parousiazontai sth noubela tou "To pouli tou 8anatou" to opoio proteinw (se osous den exoun hdh) na diavasete.Idiaitera prwtotypo.
"Afou o 8eos einai Pantodynamos giati den empodise ton Ofi na ephreasei thn Eya? .E3etaste to endexomeno na einai o Ofis isodynamos me ton 8eo"
"Afou o 8eos agapouse tous prwtoplastous, giati eplase kai ton Ofi pou 8a planeye ta dhmiourghmata tou?"
Paysh. Paromoies apories poly pi8anon antimetwpisame ( h se kapoies parallages ) oi perissoteroi.Apla h8ela na tis 8ymisw.
Fanera ephreasmenos apo to keimeno pou proanefera, alla kai me bash dikes mou skepseis, 8elw na dhlwsw oti pollew fores o diabolos ermhneyei thn 8elhsh toy an8rwpoy na 3eperasei ta oria toy , h ta oria poy toy epiballontai koinwnika h psyxologika. H dynamh toy an8rwpoy 8elw na pw pws einai megalh arkei na pisteyei ston eayto toy kai pws o 8eos einai mesa toy.Alla milame gia ton diabolo...
8a h8ela kai thn dikh sas apopsi panw sta parapanw, kai 8a epanel8w. 3efyga gia ligo en wra ergasias... Me paresyre o diabolos...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 16:16:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
EΞΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ.....
ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΟΥ ΛΕΩ ΠΩΣ:
ΑΜΥΝΟΜΑΙ ΣΤΟ ΧΤΥΠΗΜΑ ΣΟΥ + ΣΥ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΑΝΕΛΕΗΤΑ!
ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΠΑΛΙ ΕΝΑ ΣΩΡΟ/ΓΙΑΤΙ Μ,Ε ΜΕΙΩΝΕΙΣ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ;;;;;
ΕΓΩ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ;ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΜΕ ΥΠΟΒΙΒΑΖΕΙΣ;;;;
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ...
ΜΑΛΛΟΝ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ/
ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΜΙΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΚΑΙ ΣΥ ΘΙΓΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΤΡΟΠΟ!..ΤΙ ΧΡΙΣΤΙΚΟ ΑΥΤΟ!


"ΑΝΤΕ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ"
....ΑΥΤΟ ΘΕΛΕΙΣ Ν'ΑΚΟΥΣΕΙΣ;;;;;;

ΜΕ ΤΟΣΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ,ΘΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΒΙΒΛΙΟ
"ΤΑ 4000 ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΗΣ ΑΤΜΑ"....ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ Τ'ΑΚΡΟΔΑΧΤΥΛΑΚΙΑ;
....ΕΤΣΙ ΧΤΥΠΑΣ ΕΣΥ;ΥΠΟΥΛΑ;...ΥΠΟΒΙΒΑΖΟΝΤΑΣ ΕΜΕΝΑ Θ'ΑΝΕΒΕΙΣ;;;;
ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΤΙ ΘΑ ΕΠΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ;

ΕΠΕΣΕΣ ΠΟΛΥ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ/ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ...ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΥΡΘΕΙΣ ΚΑΝΤΟ/ΕΞΑΛΛΟΥ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΣΟΥ.
ΟΤΑΝ ΜΙΛΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΣ ΕΚ ΤΟΥ ΠΟΝΗΡΟΥ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ, ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΑΛΛΑ ΜΕΛΗ ΣΕ ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΕΝΟ ΧΤΥΠΗΜΑ....
ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ....ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ;
ΣΕ ΑΛΛΟ ΤΟΠΙΚ ΣΟΥ ΕΚΑΝΑ ΜΕΡΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΣΤΑΤΑ ΚΙ ΜΕ ΔΙΕΣΥΡΕΣ ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟ ΖΗΛΟ....ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙΣ ΣΟΥ ΛΕΩ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙΣ..ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ!

ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΜΕΝΑ ΘΑ ΜΕ ΡΙΞΕΙΣ....ΕΣΥ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ....
ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΕΣ;


ΑΦΗΣΕ ΜΕ ΗΣΥΧΗ/ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΘΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ;

ΟΛΑ ΤΑ ΠΕΡΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΩΝ ΚΑΙ ΕΚΒΙΑΣΜΩΝ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ + ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ/ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ (ΑΥΤΟ ΣΙΓΟΥΡΑ) ΜΑΖΙ ΣΟΥ/ ΣΟΥ ΖΗΤΩ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ..ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ;;;


ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΕΙΝΑΙ ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΤΟΝ ΓΡΗΓΟΡΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΙΤΡΙΝΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ.
ΤΟ ΚΕΡΔΙΣΕ ΜΕ ΜΙΚΡΟ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟ ΜΕ ΤΟΝ ΠΛΑΤΩΝΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΣΤΕΜΜΑ ΣΤΟΝ ΕΩΣΦΟΡΟ!(ΠΛΑΤΩΝΑΚΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ 50%-50%...)


ΘΟΥ ΚΥΡΙΕ....ΑΝΤΜΙΝ....


...the soul of the rose...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 16:41:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
ΤΕΛΙΚΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ ΦΛΕΓΟΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΘΕΤΟΥΝ ΕΜΠΟΔΙΑ/ΚΑΠΟΙΟΙ ΦΑΝΕΡΩΝΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΕΝΣΑΡΚΩΜΕΝΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΤΟΥ ΤΙΤΛΟΥ....

ΧΜ...ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΟΛΑ ΟΣΑ ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ ΗΤΑΝ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ...ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΑ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΕΠΑΝΑΠΡΟΣΔΙΟΡΙΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΕΝΗ ΡΟΗ ...

ΛΥΠΑΜΑΙ...ΜΑ ΟΙ ΛΑΒΩΜΑΤΙΕΣ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΑΔΙΚΟ ΧΤΥΠΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΤΡΟΠΟΣ ΤΩΝ "ΕΧΘΡΩΝ" ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΦΙΜΩΘΩ....
ΝΑ ΠΩ ΤΟΥΣ ΠΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΩ....
ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΟΥΡΑΖΟΥΝ/ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΑΝΟΥΣΙΕΣ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝΑΛΩΝΟΜΑΙ ΣΕ ΛΟΓΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΠΕΦΤΩ ΣΤΟ ΣΦΑΛΜΑ ΝΑ ΑΝΑΛΩΘΩ....
ΧΑΛΑΛΙ....ΑΝ ΕΝΑΣ ΕΣΤΩ ΚΑΤΑΛΆΒΕΙ...ΕΙΝΑΙ ΧΑΡΑ ΜΟΥ!ΜΑ ΕΛΑ ΠΟΥ ΤΕΤΟΙΑ ΞΕΡΟΚΕΦΑΛΑ ΟΝΤΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ /ΜΟΝΟΙ ΝΑ ΠΑΡΙΣΤΑΝΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ/ΑΦΟΥ ΝΤΥΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΦΕΡΩ/ΑΝΑΓΚΑΖΟΝΤΑΣ ΜΕ ΝΑ ΤΑ ΠΩ.


ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ ....ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΤΕ....ΜΑ ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ....


ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ

"ΚΡΑΤΑ ΤΟ ΣΟΟΥ ΜΑΙΜΟΥ...."

-ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ!-


ΦΩΣ+ΑΓΑΠΗ

ΑΤΜΑ


...the soul of the rose...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 16:53:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ

ετσι για τη ροη..:

quote:
"Aφου o θεos αγαπουσε τους πρωτοπλαστους,γιατι επλασε και τον οφι που θα πλανευε τα δημιουργηματα του; "

καλως ηρθες ,γαλαζιε τιγρη ....


και το ερωτημα:

quote:
ΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΣΥΜΒΟΛΙΖΕΙ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΑΓΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΘΗΛΩΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ....ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΛΕΛΥΓΜΑ...;
ΑΠΟΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...(ΧΜ ΝΑΙ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΩ....ΜΑ ΕΣΕΙΣ..;)

-ας προσπαθησουν οσοι γνωριζουν ελληνικα....για τους αλλους μαλλον θα' ναιδυσκολο.-


λεξεις κλειδια,τυχαια παρμενα απο την εικονα
(αχ ζαντοκ! να'ξερες τι χαρα μου εδωσε που βρηκες ον-λαιν αυτην την μαγικη εικονα!)

-τυρκουαζ

-γυναικα/δη ομορφη

-σταυρος

-διαβολος

2 χερια:δεξι /αριστερο
ζωδιακος συμβολισμος(διδυμοι)


πλατωνα καλε μου φιλοσοφε! δεν θελω να εχουμε παπικες προεκτασεις περι διαβολου/μας αρκει λοιπον η αποκλαθυλωση της πρωτης εικονας του....


+_ενα φλας διδυμο κι αυτο:

ο υπνος και ο αδερφος του ο θανατος....

aum shanti!


...the soul of the rose...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 10 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy