ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Υψηλού Επιπέδου Συζήτηση και...Εθισμός
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 12:19:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα, φίλοι μου.

Κλείνω αισίως 2,5 μήνες, ως ενεργό μέλος στα forums του esoterica.gr, έχω στείλει κοντά στα 60 μηνύματα και έχω διαβάσει εκατοντάδες άλλα. Κατέληξα, λοιπόν, στις εξής απλές διαπιστώσεις:


Το επίπεδο της συζήτησης, που γίνεται σε αυτό το χώρο είναι πολύ υψηλό
Είναι πολύ δύσκολο, όπως έχω διαπιστώσει στα 30 μου χρόνια, να μπορέσουν τόσο πολλοί άνθρωποι, να συζητήσουν κόσμια, για τόσο ουσιώδη ζητήματα, για τα οποία, μάλιστα, υπάρχουν πολλές κι αντίθετες απόψεις και...


Τί να σας πω; Αν δεν μπω τουλάχιστον 1 φορά τη μέρα στα forums, κάτι μου λείπει
Αισθάνομαι πως αποτελεί μία άκρως εθιστική,αλλά συνάμα και γοητευτική ενασχόληση, η οποία, παράλληλα με την καθημερινή μας εργασία, λειτουργεί ως ατραπός, για όλους εμάς, που αποζητάμε κάτι το διαφορετικό, από το απλώς καθημερινό.

Σας ευχαριστώ όλους!

Ζήσε τη στιγμή!

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 12:29:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΤΕΦΑΝΕ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΘΙΣΤΕΙ ΣΤΟ ESOTERICA.ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΑΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

drumx13
Πλήρες Μέλος

Greece
1049 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 13:08:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drumx13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχει ξανασυζητηθει το θεμα και ειχε προταθει η δημιουργια κεντρου απεξαρτυσης απο το εσωτερικα
οβς θα μαζευονται τα μελη καθε πρωι και θα φωναζουν
...και ο Στεφανος ειναι εδω
...καιο drum ειναιεδω
και ο ΤΗΟΤΗ ειναι εδω
και η κατια ειναι εδω

αλλα δεν προχωρησε

δεν ειμαστε ρατσιστες αυτοι ... ειναι γαυροιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 13:27:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εχει ξανασυζητηθει το θεμα και ειχε προταθει η δημιουργια κεντρου απεξαρτυσης απο το εσωτερικα
οβς θα μαζευονται τα μελη καθε πρωι και θα φωναζουν
...και ο Στεφανος ειναι εδω
...καιο drum ειναιεδω
και ο ΤΗΟΤΗ ειναι εδω
και η κατια ειναι εδω

αλλα δεν προχωρησε


Χαίρομαι που διαπιστώνω και παλιά μέλη να παραμένουν στις επάλξεις. Αυτό, αν μη τι άλλο, κάτι σημαίνει

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2004, 09:23:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΣΤΕΦΑΝΕ

ΕΓΩ ΕΧΩ ΗΔΗ 1 ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΨΗΛΑ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.
ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΕΞΑΡΤΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΒΟΗΘΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.

ΜΑΚΑΡΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΞΑΡΤΗΣΕΙΣ ΝΑ ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΑΥΤΗ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ.
ΕΑΝ ΗΤΑΝ ΤΟΤΕ ΘΑ ΓΛΙΤΩΝΑΝ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΥΝ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ.

ΓΙΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ.

ΕΡΡΩΣΘΕ

ΧΑΙΡΕ ΕΝ ΕΙΡΗΝΗ

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΕΞΩ.
ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ.
ΑΝΟΙΞΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΤΕ.
ΜΗΝ ΤΑ ΚΡΑΤΑΤΕ ΚΛΕΙΣΤΑ.

ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΤΗ ΚΥΠΡΟ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1279Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 00:10:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εξαρτάτε από την πίσσα και την νικοτίνη που προσφέρει στον οργανισμό, λοιπόν, ναι είναι ωραίος τόπος, με αυτά που διαβάζεις άλλες φορές γελάς, άλλες φορές κλαις, άλλες φορές προβληματίζεσαι, είναι όντως όπως πολύ καλά το περιέγραψες, μια φυγή από την καθημερινότητα (για άλλους από την πραγματικότητα χαχα) με τον έναν η με τον άλλον τρόπο.

Κάτω ΠάυλαςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 12:22:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα,

Σήμερα, θα θέσω μία ακόμα διάσταση στο θέμα.

Φίλοι μου, ο διάλογος είναι το ύψιστο αγαθό μίας δημοκρατικής κοινωνίας. Η ελευθερία της έκφρασης και η ανταλλαγή απόψεων ενεργεί ηθικοπλαστικά και προάγει το πνεύμα.

Ο διάλογος, βέβαια, πρέπει πάντα να βρίσκεται μέσα σε κάποια πλαίσια και όρια. Μην κατεβάσουμε κάτω και όλον τον Ποινικό Κώδικα, για να ξεπλυθούμε

Όμως, επίσης με χαρά παρακολουθώ, το τελευταίο διάστημα, έντονες συζητήσεις, μεταξύ κυρίως παλαιών μελών, αλλά και νέων, για διάφορα ζητήματα.
Ναι, χαίρομαι, φίλοι μου και ξέρετε γιατι;
Μα γιατί, όλοι εσείς, παρά τις διαφωνίες και τους διαξιφισμούς σας, κρατάτε ένα επίπεδο συζήτησης και μάλιστα για ζητήματα τόσο λεπτά και σοβαρά, όπως η μεταφυσική και η θρησκεία.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 12:41:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φυσικά και θα ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ μαζί σου, φίλε Στέφανε!

Προσωπικά τρελαίνομαι να διαβάζω / μαθαίνω πράγματα που δεν είχα καν σκεφτεί.

Επίσης «απολαμβάνω» πάντα μία εποικοδομητική διαφωνία και έχει τύχει μάλιστα να κάνω λάθος και να το απολαύσω ακόμα περισσότερο που πήγα ένα «βήμα πιο μπροστά»! (αν και όπως ίσως ξέρετε... η αγένεια με πάει ... πολύ πίσω!!! )

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2004, 01:44:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν, μετά την καταιγίδα, έρχεται πάντα η νηνεμία

Τελικά, αυτές οι αλλαγές είναι που κάνουν πιο όμορφη και πιο ενδιαφέρουσα τη ζωή μας.

Ίσως και πιο ώριμη...


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2004, 09:21:43  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μόνο μία φορά την μέρα?

Το κακό είναι όταν μου χαλάει το p/c......

Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ



Η ομορφιά απλώνεται.....
S I M O R I L .......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2004, 12:19:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κέντρο Απεξάρτησης Ανώνυμων Συγγραφέων Εsoterica (KAAΣΕ)

Γειά σας Φίλοι μου...

με λένε...Avallon...και είμαι "καθαρή" εδώ και 50 λεπτά

Η δική μου γνωριμία με το esoterica ξεκίνησε την περίοδο της λοχείας μου όπου δεν μπορούσα να βγαίνω από το σπίτι και έκτοτε είμαι "εθισμένη"

Εκανα κάποιες προσπάθειες απεξάρτησης μετά από λίγο καιρό με τη βοήθεια του γυμναστηρίου και γενικότερα του αθλητισμού αλλά δυστυχώς "ξανακύλησα"...

Οι γιατροί δεν ξέρουν τι να πουν για την περίπτωσή μου...
Ομως εγώ είμαι αισιόδοξη γιατί εδώ και 50λεπτά δεν έχω μπει στο esoterica


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2004, 12:43:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κέντρο Απεξάρτησης Ανώνυμων Συγγραφέων Εsoterica (KAAΣΕ)

Λοιπόν, η Avallon είναι ο πνευματικός πατέρας (μάλλον μητέρα) του ΚΑΑΣΕ και τιμητικά λαμβάνει τη θέση της προέδρου και εμείς, όστις επιθυμεί, θα λάβουμε θέση στο διοικητικό συμβούλιο αυτού

Προτείνω, λοιπόν, να δηλώσουμε την εγγραφή μας, να συστήσσουμε το νέο δ.σ., να φτιάξουμε το καταστατικό μας και... ποιος μας πιάνει


Ζήσε τη στιγμή!

Edited by - Στέφανος on 29/03/2004 12:45:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tommy
Μέλος 1ης Βαθμίδας


51 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2004, 04:04:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tommy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΣΤΕΦΑΝΕ,ΕΧΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΣΟΥ ΒΓΑΖΩ ΤΟ ΚΑΠΕΛΟ!
ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΟΜΩΣ ΤΑ ΑΙΤΙΑ ΤΟΥ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟΥ ΠΟΥ ΠΑΡΑΤΗΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΙΟ ΒΑΘΙΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ...
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΝΑΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΟΧΗ Η ΟΠΟΙΑ ΖΟΥΜΕ,Η ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΑΝΑΖΗΤΑ ΤΗΝ ΒΑΘΥΤΗΤΑ,ΑΛΛΑ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΤΑ ΡΗΧΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΡΗΧΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ...
ΕΝΩ ΚΑΘΕ ΕΠΟΧΗ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΥΣ,Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΤΙΠΟΤΑ!
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΩΡΟ ΠΛΕΟΝ ΓΙΑ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ ΑΝΩΤΕΡΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΙ Η ΕΠΟΧΗ ΤΟΥΣ ΒΥΘΙΖΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΠΟΡΙΠΤΕΙ ΣΑΝ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΑΤΡΕΙΑ..
Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ "ΚΟΥΚΟΥΡΟΥΚΟΥ" ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΕΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΗΘΟΠΟΙΙΑ..ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΟΙΕΙΣΑΙ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2004, 14:26:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Tommy, κατ' αρχάς, καλώς ήλθες στο esoterica

Λες:

quote:
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΝΑΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΟΧΗ Η ΟΠΟΙΑ ΖΟΥΜΕ,Η ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΑΝΑΖΗΤΑ ΤΗΝ ΒΑΘΥΤΗΤΑ,ΑΛΛΑ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΤΑ ΡΗΧΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΡΗΧΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ...

ΕΝΩ ΚΑΘΕ ΕΠΟΧΗ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΥΣ,Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΤΙΠΟΤΑ!


Κάπως σκληρές οι διαπιστώσεις σου, αλλά μετά λύπης μου βλέπω πως κατά βάθος, έχεις δίκιο

Σπάνια βρίσκει κανείς, στις μέρες μας, ανθρώπους να αναζητούν κάτι παραπάνω από την υλική τους ικανοποίηση.

Βέβαια, το γεγονός ότι εδώ, σε αυτό το χώρο, υπάρχουν αρκετοί, έστω και λίγοι σε σχέση με το σύνολο, που μπαίνουν σε ένα διαφορετικό προβληματισμό, από το συνηθισμένο, εμένα με χαροποιεί

Ας υπάρχει μία ακτίδα φωτός, στο συννεφιασμένο ουρανό.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2004, 16:16:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το κείμενο του Tommy θα μπορούσε να είναι τα λόγια παρηγοριάς του φίλου προς το Γαλιλαίο τις μέρες της παραπομπής του στην Ιερά Εξέταση...

Ας σκεφτούμε ειλικρινά... Έχει αλλάξειο καθόλου η ανθρωπότητα; Ήταν ποτέ διαφορετική;


Αλήθεια, έχουμε διαβάσει τις τελευταίες ώρες του Σωκράτη;

Just a thought.

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tommy
Μέλος 1ης Βαθμίδας


51 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2004, 17:40:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tommy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ,ΟΜΟΛΟΓΩ ΠΩΣ ΟΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ ΟΜΟΡΦΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑΙΣΘΗΤΕΣ,ΑΛΛΑ ΑΓΝΟΕΙΤΕ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥ ΒΑΣΙΚΟ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ..ΝΑΙ ΜΕΝ Η ΕΠΟΧΗ ΠΟΥ ΔΙΑΝΥΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΤΙΠΟΤΑ,ΑΛΛΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙ'ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΓΙ'ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΑ ΠΑΤΗΣΟΥΝ ΠΑΝΩ ΣΤΟΥΣ ΑΔΑΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ,ΕΠΙΚΕΡΔΕΣ ΚΑΙ ΓΕΜΑΤΟ ΔΟΞΑ...ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΣΤΙΑΣΟΥΝ (ΟΙ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ ΑΝΩΤΕΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ) ΟΛΗ ΤΗΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΝΑ ΠΑΤΗΣΟΥΝ ΠΑΝΩ ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ..ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΝ ΠΤΩΜΑΣΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ,ΔΙΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΑΡΕΤΕΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΣ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑΣ...ΑΡΕΤΕΣ ΟΠΩΣ ΘΑΡΡΟΣ,ΠΙΣΤΗ,ΕΠΙΜΟΝΗ,ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ,ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΑΠΟΡΙΨΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΣΧΕΤΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΗΛΟΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΘΕΙΑ...ΚΡΥΑ ΛΟΓΙΑ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ,ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΚΡΥΟΣ ΚΟΣΜΟΣ,ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΟΙ ΚΡΥΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΘΑ ΑΝΕΒΟΥΝ...
ΠΟΛΛΟΙ ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΛΟΓΙΑ ΜΟΥ,ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΜΕ ΕΠΑΛΗΘΕΥΕΙ ΑΝΕΠΑΝΟΡΘΩΤΑ..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2004, 19:28:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η εποχή του Υδροχόου είναι η εποχή που θα λάμψει μόνο ότι είναι αληθινό!

Να 'σαι καλά και καλώς ήλθες κι από μένα!

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2004, 21:05:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Λοιπόν, η Avallon είναι ο πνευματικός πατέρας (μάλλον μητέρα) του ΚΑΑΣΕ και τιμητικά λαμβάνει τη θέση της προέδρου και εμείς, όστις επιθυμεί, θα λάβουμε θέση στο διοικητικό συμβούλιο αυτού

Προτείνω, λοιπόν, να δηλώσουμε την εγγραφή μας, να συστήσσουμε το νέο δ.σ., να φτιάξουμε το καταστατικό μας και... ποιος μας πιάνει


Δεκτή η πρόταση αλλά ως πάρεδρος θέλω:
Kαρτούλες τυπωμένες με τ'όνομά μου...
Χρυσή ταμπελίτσα έξω από την πόρτα μου...
και τ'όνομά μου χαραγμένο πάνω στο γραφείο μου...

Καλώς ήλθες Tommy!


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sodom
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2004, 00:20:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sodom  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΛΟΙΠΟΝ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 15 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΩ ΕΔΩ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΠΙΑΝΩ ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΝΟΜΗΛΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΤΟΥΣ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ!ΑΛΛΑ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ SITE ΑΝ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΧΤΕΣ ΓΡΑΦΤΗΚΑ,ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΝΑ ΑΝΟΙΓΩ ΕΠΙΚΟΔΟΜΙΤΙΚΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΔΙΑΛΟΓΟΣ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2004, 00:43:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς τον!


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2004, 02:03:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εχει ξανασυζητηθει το θεμα και ειχε προταθει η δημιουργια κεντρου απεξαρτυσης απο το εσωτερικα
οβς θα μαζευονται τα μελη καθε πρωι και θα φωναζουν
...και ο Στεφανος ειναι εδω
...καιο drum ειναιεδω
και ο ΤΗΟΤΗ ειναι εδω
και η κατια ειναι εδω

αλλα δεν προχωρησε
δεν ειμαστε ρατσιστες αυτοι ... ειναι γαυροι

ΚALO ειναι να μαθουμε να ξεχοριζουμε το ΑΣΤΙΟ απο το ΑΣΤΙΟ , το σοβαρο απο το ΣΟΒΑΡΟ!!! και ας μη τα ξεφτιλιζουμε ΟΟΟλα........τι λετε??? (((καλοπροερετα θοδωρης)))


Οσο αφορα για θεμα εξαρτησης ναι συμφωνο διοτι ΝΑΙ υπαρχουνε πολλες μορφες Εξαρτησεις........................... http://www.activeboard.com/forum.spark?forumID=19238

Πρεζες... υπαρχουν πολλες ΔΕΝ ειναι μονο η ΗΡΩΙΝΗ, η Ηρωινη ΟΜΩς ΣΚΟΤΩΝΕΙ!!! αυτη ειναι η ΜΟΝΗ διαφορα!!!!


Edited by - 8odwris on 02/04/2004 02:08:22

Edited by - 8odwris on 02/04/2004 02:10:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2004, 07:36:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΑΙ ΜΕΝ Η ΕΠΟΧΗ ΠΟΥ ΔΙΑΝΥΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΤΙΠΟΤΑ,ΑΛΛΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙ'ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΓΙ'ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΑ ΠΑΤΗΣΟΥΝ ΠΑΝΩ ΣΤΟΥΣ ΑΔΑΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ,ΕΠΙΚΕΡΔΕΣ ΚΑΙ ΓΕΜΑΤΟ ΔΟΞΑ...ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΣΤΙΑΣΟΥΝ (ΟΙ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ ΑΝΩΤΕΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ) ΟΛΗ ΤΗΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΝΑ ΠΑΤΗΣΟΥΝ ΠΑΝΩ ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ..ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΝ ΠΤΩΜΑΣΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ,

Πολλά μπορούν να αναφερθούν γι' αυτήν την άποψη, Tommy.

Σε γενικές γραμμές διαφωνώ.
Πάντως, αν αληθεύει ότι είσαι 15 χρονών, μπράβο για τους προβληματισμούς σου

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2004, 07:47:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεκτή η πρόταση αλλά ως πάρεδρος θέλω:
Kαρτούλες τυπωμένες με τ'όνομά μου...
Χρυσή ταμπελίτσα έξω από την πόρτα μου...
και τ'όνομά μου χαραγμένο πάνω στο γραφείο μου...

Φίλτατη Avallon.

Όλα τα μέλη του ΚΑΑΣΕ, θα σου τάξουμε γη και ύδωρ, για να αναλάβεις αυτή τη θέση

Σου προτάθηκε, βέβαια, η θέση της προέδρου κι όχι της παρέδρου. Σε παρακαλούμε να τη δεχθείς

Ζήσε τη στιγμη!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2004, 14:50:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΤA FORUMS ΤΟΥ ESOTERICA ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΑΡΚΕΤΑ,ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ,ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΠΟΛΛΑ !!!!
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ....

Edited by - Masvidal on 02/04/2004 14:52:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2004, 17:44:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
(ΜΙΛΑ Η ΤΕΤΡΑΓΩΝΗ ΛΟΓΙΚΗ...)
Κάποιοι θέτουν το θέμα των φόρουμς ότι απευθύνεται σε μοναχικούς ανθρώπους...
Δεν θα υποστηρίξω κάτι τέτοιο,απλά το θέτω με την σειρά μου ως προβληματισμό και προσθέτω "αν μία τέτοια συζήτηση γινόταν σε επίπεδο παρέας,ζωντανά,θα μπορούσε να έχει αυτό το αποτέλεσμα;"
Μ'άλλα λόγια εδώ που δεν μας γνωρίζουν και δεν γνωρίζουμε,μήπως βγάζοντας έτσι πιό ελεύθερα την γνώμη μας,αυτό λειτουργεί έτσι εποικοδομητικά,όπως συμβαίνει;
Πιστεύω τελικά πως αυτό είναι.
Ή αλλιώς,αφήστε ελεύθερο τον εαυτό σας,βγήτε απο το κουστούμι που φοράτε κάθε πρωί που σηκώνεστε απο το κρεβάτι σας,πετάχτε την μάσκα και να δείτε πόσο πιό όμορφα θα είναι όλα!!!
Ναι,μπορούμε να πάρουμε,να δώσουμε,να γεμίσουμε γνώση,να γνωρίσουμε...
Είμαστε ΜΟΝΟΙ...¨
Μήπως τελικά είναι επιλογή μας;

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΙΛΑ Η ΜΟΡΓΚΑΝΑ-ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ,ΘΕΛΩ ΚΑΙ Μ'ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΜΟΝΑΧΙΚΑ ΒΙΩΝΩ,ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΑ ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ...
ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΒΡΗΚΑ ΕΣΑΣ,ΕΣΕΝΑ ΟΔΥΣΣΕΑ ΜΟΥ...]
ΒΡΗΚΑ ΓΝΩΣΗ,ΑΓΝΩΣΤΗ Σ'ΕΜΕΝΑ...ΒΡΗΚΑ ΛΟΓΙΑ ΟΜΟΡΦΑ,ΣΚΕΨΕΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΕΣ...
ΧΡΩΣΤΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΥΓΝΩΜΩΝ ΓΙΑ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ...
ΚΥΡΙΩΣ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΔΥΣΣΕΑ ΜΟΥ...
ΝΑΙ,ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ!!!


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Edited by - kapodistria on 03/04/2004 17:46:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2004, 23:54:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ESOTERICA FORUMS.ΤΟ ΜΕΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΕΥΡΕΣΗ-ΕΠΑΝΕΝΩΣΗ ΜΕ ΤΗΝ
ΠΡΟΑΙΩΝΙΑ ΑΓΑΠΗ.ΤΗΝ ΠΑΝΤΟΤΙΝΗ ΣΙΩΠΗΛΗ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΠΟΥ ΦΑΝΕΡΩΘΗΚΕ...
ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ ΤΟΥ FORUM.....ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟ ΑΥΓΟΥΣΤΙΑΤΙΚΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ !!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2004, 10:41:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αντε παιδιά με το καλό... και μεις (admin) κουμπάροι!


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2004, 20:42:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μ'άλλα λόγια εδώ που δεν μας γνωρίζουν και δεν γνωρίζουμε,μήπως βγάζοντας έτσι πιό ελεύθερα την γνώμη μας,αυτό λειτουργεί έτσι εποικοδομητικά,όπως συμβαίνει;
Πιστεύω τελικά πως αυτό είναι.

Νομίζω, φίλη kapodistria, πως έθεσες ένα εύστοχο ρητορικό ερώτημα κι έδωσες την κατάλληλη απάντηση


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2004, 22:11:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ.
Ναι καλέ μου Στέφανε είναι εθισμός....ΕθΙΣΜΟΣ, το esoterica.gr.
Εύχομαι όμως να βγούμε πιο εθισμένοι με την εσώτερική διαδρομή.
Με εκτίμηση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2004, 00:03:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα.

Μόλις ολοκλήρωσα την ανάγνωση του θέματος: "ΜΙΑ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ ΑΠΟΨΗ...".

Αρχικά, σκέφθηκα να γράψω εκεί.

Στη συνέχεια, σκέφθηκα πως καλύτερα αρμόζει να γράψω στο θέμα μου.
Και αυτή η σκέψη προέκυψε από από έναν άλλο προβληματισμό:

Μήπως θα έπρεπε να αλλάξω τον τίτλο του θέματος;

Διερωτήθηκα, για αρκετή ώρα...

Διερωτήθηκα, γιατί θεωρώ πως τέτοιο επίπεδο συζήτησης δεν αρμόζει σε έναν τέτοιο χώρο.

Διερωτήθηκα, γιατί καμία, από τις 2 τουλάχιστον συμμετέχουσες στη "συζήτηση" - αν μπορεί αυτό να ονομαστεί συζήτηση - δε σκέφθηκε ή και αν σκέφθηκε δεν έπραξε, πως δε βρίσκονται μόνο οι δύο τους σε αυτό το χώρο και να σταματήσει πρώτη την αντιπαράθεση. Να δείξει μία ανωτερότητα, έστω.

Διερωτήθηκα, γιατί δεν είδα από κανένα Συντονιστή (πέραν της Αμαλίας, σποραδικώς, όμως) να επεμβαίνουν, σε μία "συζήτηση", που το λιγότερο δεν έχει καμία σχέση με το αντικείμενο του forum.
Οφείλω να ομολογήσω πως μεγαλύτερη προσπάθεια έγινε από κάποια παλιά μέλη και τους συγχαίρω γι' αυτό.
Ατελέσφορα, όμως.

Διερωτήθηκα, γιατί δεν είδα τον Admin να επεμβαίνει έγκαιρα και όταν είδα την παρέμβασή του, τη θεώρησα αναποτελεσματική.
Είναι σχεδόν βέβαιο ότι θα προσπάθησε μέσω e-mails ή και άλλων τρόπων να συνετίσει... Μακάρι αυτό τουλάχιστον να έχει αποτέλεσμα.

Διερωτήθηκα, μήπως αυτές οι "συζητήσεις" βοηθούν στην εκτόνωση των πνευμάτων και τελικά παίζουν ρόλο εποικοδομητικό;

Αποφάσισα, όμως, να αφήσω το θέμα ως έχει.

Το αποφάσισα, πολύ απλά, γιατί διαπίστωσα, πως αυτού του είδους οι συζητήσεις γίνονται από λίγους και τα πιο πολλά μέλη διατηρούν το υψηλό τους επίπεδο, είτε μη συμμετέχοντας είτε προσπαθώντας να συνετίσουν.
Πολλές φορές μάταια, όμως.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2004, 00:48:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ανάλογα με τα ερωτήματα, λαμβάνονται και οι απαντήσεις, αγαπητέ μου!

Ότι ψάχνει κάποιος, αυτό και βρίσκει...

Ευτυχώς, απ' όλα έχει...

No name human

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1425781
Maintained by Digital Alchemy