ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ανεξηγητες εμπειριες στην Πεντελη
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 59
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2004, 03:03:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

φιλοι του φορουμ, ξεκινησα το θεμα αναζητωντας αναλογες εμπειριες με αυτην που εζησα εγω

ετσι, καταγραφω εδω την εμπειρια μου ελπιζοντας πως καποιος θα εχει κατι αναλογο να προσθεσει


εχοντας την πρωτη μου ανεξηγητη εμπειρια στην Πεντελη, στην πορεια θα προσθετω ο,τι πεφτει στην αντιληψη μου, και ο,τι μαθαινω

την Πεντελη την διασχιζω εδω και χρονια πηγαινοντας στον Μαραθωνα οπου εχουν οι γονεις μου ενα εξοχικο σπιτακι.

ποτε δεν παρατηρησα κατι παραξενο, με εξαιρεση τον γνωστο δρομο με τα "βαρυτικα" φαινομενα.

ενα φθινοπωρο λοιπον, γυριζα με την συντροφο μου και τις δυο μου κορες απο τον Μαραθωνα.

σουρουπωνε και ψιλοβρεχε.

περιπου εκατο μετρα μετα την διασταυρωση του αγιου Πετρου, παρατηρησα στα δεξια μου και πισω απο τα πευκα ενα φως.

ηταν ακινητο, δεν εκπεμπε δεσμη φωτος, δεν φωτιζε τιποτα και δεν δημιουργουσε σκιες.

απο την οπτικη γωνια μου εμοιαζε με το φως ενος αστρου, αλλα φαινομενικης διαμετρου γυρω στους πενηντα ποντους.

το περιεργο ηταν οτι αν και ημουν σε κινηση, δεν παρεμβαλονταν τα πευκα μπροστα του αλλα το εβλεπα διαρκως.

το ακομα πιο περιεργο ηταν πως αντι να αντιδρασω, μια σκεψη γεννηθηκε στο μυαλο μου καλυπτοντας ολες τις αλλες, λεγοντας "ειναι τα φωτα απο αλλο αυτοκινητο".

η επομενη στροφη ομως ηταν αριστερη, αρα δεν υπηρχε δρομος στη δεξια πλευρα.

με το που εστριψα, σαν να ξυπνησα ξαφνικα και αρχισα να αναρωτιεμαι για το τι ειδα.

το ειπα στην συντροφο μου και συμφωνησε πως ειδε κι αυτη κατι, αλλα δεν προλαβε να μου πει γιατι απο την αντιθετη κατευθυνση στα εκατο μετρα περιπου, παρουσιαστηκε ενα αυτοκινητο να στριβει και να γλιστραει βγαινοντας απο τη λωριδα του.

τοτε συνεβει το απιθανο... αρχισα να βλεπω σε αργη κινηση, σαν το slow του βιντεο. (το ιδιο συνεβει και στη συντροφο μου, αλλα εκεινη τη στιγμη δεν το γνωριζα).

αν και ειχα τα παιδια μου στο αυτοκινητο, δεν πανικοβληθηκα γιατι εβλεπα το αλλο αυτοκινητο να κινειται τοσο αργα που μπορουσα να υπολογισω ανετα την τροχια του, και να το αποφυγω μπαινοντας στη δικη του λωριδα.

οντως, αρχισα σε αργη κινηση να στριβω λιγο λιγο το τιμονι, οταν φτανοντας στα 15 μετρα το αυτοκινητο εκανε αποτομα στο πλαϊ, σαν να το εσπρωξε καποιος, και βγηκε στο χωμα διπλα στο δρομο συνεχιζοντας την τρελλη του πορεια.

εκεινη τη στιγμη επανηλθε η χρονικη μου αντιληψη στο φυσιολογικο, και ενα τεραστιο ΦΕΥΓΑ γεννηθηκε μεσα μου.

ενας αλλοκοτος αδικαιολογητος φοβος.

δεν εχω ξανανιωσει τοσο εντονα την επιθυμια να το βαλω στα ποδια!

ωστοσο ηθελα να δω τι εγινε το αλλο αυτοκινητο γιατι ηταν απο την πλευρα του γκρεμου.

ετσι οπως ημουν σταματημενος, και χωρις να κανω οπισθεν καθολου, γυρισα το κεφαλι μου να το δω (εχω φορτηγακι οποτε δεν υπηρχαν πισω παραθυρα) - το αυτοκινητο αν και ετρεχε με μεγαλη ταχυτητα, βρισκοταν ελαχιστα μετρα πισω μου, ενω θα επρεπε απο την φορα του να ειχε απομακρυνθει πολυ.

εγω ειδα ενα ασπρο αυτοκινητο με τους επιβατες μεσα, ενω η συντροφος ειδε ενα μπλε αυτοκινητο και δυο απο τους επιβατες εξω.

αυτα ομως τα συζητησαμε μετα, γιατι μολις εστριψα στην στροφη απο οπου ηρθε το αλλο αυτοκινητο, παρουσιαστηκε απο το πουθενα ενα καινουργιο αμαξι με τα μεγαλα φωτα αναμενα και κολλησε απο πισω μου.

λεω απο το πουθενα, γιατι ειχε νυχτωσει και δεν ειδα φωτα να με πλησιαζουν πριν στριψω.

φυσικο ηταν να ξεχασω ο,τι ειχε συμβει μεχρι εκεινη τη στιγμη και να ασχοληθω με το αυτοκινητο που μου ειχε κολλησει και δεν με προσπερνουσε, οσο αργα κι αν πηγαινα, κι ας ειχα βγαλει δεξι φλας για να του υποδειξω οτι μπορει να περασει.

περιττο να αναφερω τα μπινελικια που του εριχνα.

με ακολουθησε κολλημενος πισω μου μεχρι που φανηκαν τα πρωτα φωτα της πολης και τοτε σταματησε στη μεση του δρομου, και απομακρυνθηκα.


στο σπιτι αρχισαμε να συζηταμε τι ειχε συμβει με τη συντροφο μου, οπου μου ειπε οτι ειχε δει ενα φως και αυτη στο σημειο που το ειδα κι εγω, αλλα μεγαλυτερης διαμετρου, πιο ξεθωριασμενο, και μπροστα του περασε ενα ζωο και διαγραφηκε η σιλουετα του.

παρολες τις περιγραφες της δεν καταφερα να καταλαβω τι ζωο ηταν - τα χαρακτηριστικα του ηταν περιεργα για την Ελληνικη πανιδα.


το θεμα ξεχαστηκε, μεχρι την επομενη ανοιξη, οταν ξαναπερασα ενα μεσημερι απο το ιδιο σημειο αλλα απο την αντιθετη κατευθυνση.

φτανοντας στην επιμαχη στροφη, ειδα απο το πλαϊ ενα ζωακι να κρυβεται στα χαμηλα ξεροχορτα σα να περιμενε να περασει το αυτοκινητο για να διασχισει τον δρομο.

χαμογελασα και περιμενα να δω την φατσα του οταν θα περναγα απο μπροστα του.

εβλεπα την πλατη του και ειχε καφεκοκκινο χρωμα και ηταν σαν πολυ μεγαλο κουνελι (τουλαχιστον αυτο ελεγε η λογικη μου).

φτανοντας ομως μπροστα στο ζωακι εμεινα αφωνος - ειχε κοντο μουσουδι στυλ πεκινουα, αυτια στρογγυλα στυλ μικυ μαους, μικρα διαπεραστικα ματια και κλειδα ανθρωπινη.

οσοι εχουν λιγες γνωσεις ζωοολογιας θα καταλαβουν τι εννοω - η κλειδα του ηταν ισια σαν του ανθρωπου.

το ανατριχιαστικο ηταν ομως πως αν και ειχα κλειστα τα τζαμια, με κοιταγε στα ματια, ο δε σκυλος μου που ηταν στο πισω μερος του φορτηγου αρχισε να κλαιει τρομοκρατημενος.

μολις συναντηθηκαν τα βλεματα μας, γυρισε αστραπιαια και εξαφανιστηκε, δινοντας μου την ευκαιρια να δω την ουρα του.

δεν ειχα ξαναδει κατι τετοιο, αν και στο βαθος του μυαλου μου υπηρχε κατι γνωριμο.

οταν το περιεγραψα στην συντροφο μου, μου ειπε πως κατι τετοιο ειχε δει να διαγραφεται στην επιφανεια του φωτος.

μια εβδομαδα μετα, ανακαλυψα τι ζωο ηταν και που το ηξερα - ηταν το εδαφοβιο ειδος των λεμουριων πιθηκων της Μαδαγασκαρης (απο τα επτα που υπαρχουν), το οποιο ειχα δει πιτσιρικας σε εγκυκλοπαιδεια.

πριν απο λιγα χρονια ακουσα τον Ποδωτα να μιλαει σε εκπομπη για την Πεντελη.

υποστηριξε οτι απο τις ερευνες του κατεληξε στο συμπερασμα πως η Πεντελη καποιες φορες λειτουργει ως "πυλη" αγνωστου ειδους.

ακομη περιεγραψε συναντησεις στο βουνο που αποδειχτηκαν ανυπαρκτες, και πιστευε πως ηταν "προβολες" κατευθειαν στον εγκεφαλο μας.


η ολη μου εμπειρια συναδει νομιζω με τις υποθεσεις του...


να τελειωσω λεγοντας πως ειμαι ατομο που ερευνα πριν πιστεψει σε κατι, και τα ατια, τα φαντασματα ή ο,τι αλλο δεν τα πιστευω αν δεν τα δω με τα ματια μου.


ΥΓ. περιοδικο ανεφερε πως εκεινη τη χρονια σημειωθηκαν πολλες εμφανισεις ζωων στον πλανητη εκτος τοπου και χρονου.


Edited by - jonniebegood on 08/03/2004 23:44:03

Edited by - jonniebegood on 27/08/2004 21:47:45

Edited by - jonniebegood on 30/08/2004 02:17:24

SUNNY
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2004, 09:06:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SUNNY
ΚΑΛΗΜΕΡΑ
ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ!!!
ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ?
ΟΡΟΣ ΠΕΝΤΕΛΙΚΟΝ Νο2 Ή Π Ε Ν Τ Ε Λ Η? ΄Η ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ. ΚΑΙ ΚΑΠΟΥ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.ΓΙΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΟΠΙΚ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑ.
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2004, 14:51:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
με προβληματισαν καλη μου τα θεματα περι Πεντελης.

διαβασα διαφορες θεσεις και αποψεις, μεχρι οτι πρεπει να εκμεταλευτουμε το μαρμαρο της.

δεν βρηκα καμμια αναφορα για τα ανεξηγητα φαινομενα που συμβαινουν, εκτος κι αν φταιει η "νεοτης" μου στο χωρο, και δεν εψαξα σωστα.


δεν ξερω καν αν σου απανταω με το σωστο τροπο στο σχολιο σου αυτη τη στιγμη.

νασαι καλα

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΔΔΑΡ ΑΣΟΥΡ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


136 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2004, 16:12:47  Εμφάνιση Προφίλ
ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΜΗΣΤΥΡΙΟΥ ΠΟΥ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥ ΣΑΜΕ ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΖΩΑΚΙ ΗΛΘΕ ΑΠΟ ΤΑ ΥΠΟΓΕΙΑ ΤΟΥΝΕΛ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗ ΠΕΝΤΕΛΗ.

ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΣΤΗ ΓΗ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2004, 16:18:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Φίλε jonnie πολύ ενδιαφέρουσα η εμπειρία σου!

Αυτά με τα αυτοκίνητα, φαίνεται ότι είναι συνηθισμένα στην περιοχή. Εμφανίζονται από το πουθενά, εξαφανίζονται περίεργα, άλλο βλέπεις εσύ άλλο ο διπλανός σου...


λες όμως

"πριν απο λιγα χρονια ακουσα τον Ποδωτα να μιλαει σε εκπομπη για την Πεντελη. υποστηριξε οτι απο τις ερευνες του κατεληξε στο συμπερασμα πως η Πεντελη καποιες φορες λειτουργει ως "πυλη" αγνωστου ειδους.
ακομη περιεγραψε συναντησεις στο βουνο που αποδειχτηκαν ανυπαρκτες, και πιστευε πως ηταν "προβολες" κατευθειαν στον εγκεφαλο μας.
η ολη μου εμπειρια συναδει νομιζω με τις υποθεσεις του..."

Τελικά δεν κατάλαβα τι συμπέρασμα έβγαλες (αν έβγαλες κάποιο)...
Υπήρχε ο λεμούριος πίθηκος ή πιστεύεις ότι ήταν προβολή στους εγκεφάλους και των τριών σας (τον δικό σου, της γυναίκας σου και του σκύλου);

Ειδικά η συμπεριφορά του σκύλου, με βάζει σε σκέψη... αν δεν ήταν φυσική η φιγούρα δεν πιστεύω να τρόμαζε έτσι.

Πάντως αν μπορείς βρες ανάμεσα στις εικόνες που δίνω, το είδος του πιθήκου που είδες

http://www.tsidy.com/lemurs/species/species.asp

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2004, 22:43:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Επειδή νομίζω ότι πολλά παιδιά που ενδιαφέρονται για τα μυστήρια της Πεντέλης, δεν έχουν δει το θέμα σου (επειδή ο τίτλος δεν δείχνει καθαρά περί τίνος πρόκειται), σκέφτομαι ότι θα ήταν καλό τελικά, φίλε jonnie να το βάλεις σε όποιο σχετικό θέμα θεωρείς ότι ταιριάζει καλύτερα, για να το δουν και να το σχολιάσουν περισσότερα άτομα!

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SUNNY
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2004, 10:39:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SUNNY
Ή ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ (ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ) ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΥΠΑΡΞΟΥΝ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2004, 23:37:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
θα σου πω τι πιστευω...

κατα τη γνωμη μου επεσα τυχαια πανω στο φαινομενο της πυλης, και ολα τα μετεπειτα γεγονοτα με τα αυτοκινητα ηταν "προβολες" στο μυαλο μας για να φυγουμε απο το σημειο.

ειμαι ατομο που αν δει κατι παραξενο, παταει φρενο και το εξεταζει.

ομως δε μου δοθηκε η ευκαιρια.

απο κατοπινη ερευνα στην περιοχη, ειδα πως το σημειο με το φως βρισκοταν γυρω στα 15 μετρα πανω απο το εδαφος, γιατι λιγα μετρα μετα τα δεντρα υπαρχει γκρεμος.

το οτι ο σκυλος μου φοβηθηκε, με εκανε και μενα να φοβηθω, δεν ντρεπομαι να το παραδεχτω, κι ας ηταν μεσημερι.

πιστευω πως ο λεμουριος υπηρχε πραγματικα τη στιγμη που τον ειδα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2004, 23:51:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
προς OSTRIA.


ευχαριστω για την διευθυνση με τους λεμουριους.

αυτο που ειδα εμοιαζε με το Lepilemur septentrionalis, αλλα το βλεμμα του δεν ηταν "αθωο" σαν της φωτογραφιας.

το λεω επειδη με καρφωσε στα ματια.

εστειλα ηδη απαντηση για το τι θεωρω προβολη, αλλα χωρις το ονομα σου.

σορυ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2004, 23:53:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
SUNNY εχεις δικιο.

αλλαξα τον τιτλο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2004, 00:12:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΦΙΛΕ ΤΖΟΝΙ Ο ΣΚΥΛΟΣ ΟΝΤΑΣ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΤΗΓΑΚΙ ΠΩΣ ΤΡΟΜΑΞΕ ΑΠΟ ΤΟ ΖΩΟ ΕΝΩ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΕ;


ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΛΕΜΟΥΡΙΟΣ;

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2004, 00:22:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
φιλε Glorfindel, ο σκυλος δεν μπορουσε να δει αλλα πιθανον ουτε και να μυρισει προλαβαινε, γιατι ημουν σε κινηση και με τα τζαμια κλειστα.

μεχρι εκεινη τη στιγμη κοιμοταν, και τη στιγμη που το βλεμμα μου διασταυρωθηκε με του ζωου, αρχισε κα κλαιει παραξενα τρομοκρατημενος, και να σκαλιζει με τα ποδια του το παραθυρο για να βγει εξω απο το αυτοκινητο.

αν δεν αντιδρουσε ετσι θα πιστευα πως το ζωο το εσκασε απο καποιο τσιρκο.

ειλικρινα, δεν την εχω αναφερει την εμπειρια μου περα απο τους πολυ γνωστους, γιατι ακομα και αυτοι με κοιτανε παραξενα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2004, 08:05:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya
Αγαπητέ jonniebegood πολύ ενδιαφέρουσα η εμπειρία σου.

Στείλε την ιστορία σου στο topic Πεντελικόν, ο φίλος Νταβέλης στο προηγούμενο θέμα του έχει αναφέρει αρκετές περίεργες εμπειρίες και έχει βρει παράξενες πατημασιές ζώων.

Η συμπεριφορά του σκύλου σου δείχνει πως τρόμαξε παρόλο που ήταν μέσα στο αυτοκίνητο και λογικά προστατευμένος μαζί σας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2004, 08:30:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg
Σας χαιρετώ.
Σε χαιρετώ Jonnie.
Ίσως να μην έχεις μελετήσει το προηγούμενο topic της Πεντέλης του Ntavelis666, εκεί κάπου στις τελευταίες σελίδες γράφω για κάποιο παρόμοιο γεγονός, με ΑΓΝΩΣΤΟ ΦΩΣ, που με έσωσε από σίγουρο θάνατο στην Περιοχή του Αγ.Ιωαννή Λαταμείων στην Πανίερη Πεντέλη!!!
Για τούτο πιστεύω, ότι θα πρέπει να τοποθετήσεις -όπως σου υπέδειξαν οι προλαλήσαντες- στο νέο topic του Ntavelis666.
Σε χαιρετώ φιλικά.
Σας χαιρετώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2004, 13:55:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

φιλοι zezmperg και narya, διαβασα πολυ ενδιαφεροντα πραγματα στο τοπικ που αναφερετε, αλλα δυστυχως χανονται μεσα στις αντιπαραθεσεις, τα μπινελικια και τις συνταγες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2004, 14:27:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
φιλε zezmperg, δεν μπορω να βρω το μηνυμα σου στον κυκεωνα του Πεντελικον.

μηπως μπορεις να με βοηθησεις υποδεικνυοντας μου σε ποια σελιδα να ψαξω?

με ενδιαφερει η εμπειρια σου!

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cernavus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Uganda
86 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2004, 21:34:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cernavus
JbG, - μπορείς να ανακαλέσεις στη μνήμη σου εάν ήταν περισσότερο χνουδωτός και με (αρκετά) μικρότερη ουρά;;

{Βλέμμα σπινθηροβόλο και κακόβουλο - δυο μπίλιες μαύρες γυαλιστερές που διεισδύουν...}

______________xxx

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2004, 23:34:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

{Βλέμμα σπινθηροβόλο και κακόβουλο - δυο μπίλιες μαύρες γυαλιστερές που διεισδύουν...}


φιλε Cernavus με ανατριχιασες.


απο που ξερεις τοσες λεπτομερειες?


το τριχωμα δεν θυμαμαι να ηταν περισσοτερο, ισως λιγο πιο κοκκινωπο θαλεγα - η ουρα του, αν και γυρισε αστραπιαια και χαθηκε, ηταν οντως αρκετα μικροτερη απο της φωτογραφιας.


αυτο που ειπες για το βλεμμα του ομως ειναι ακριβεστατο και με αφησες αφωνο!


θα σε παρακαλουσα να μου πεις τι ξερεις, γιατι απο τα λεγομενα σου βγαζω το συμπερασμα πως το εχεις δει κι εσυ, ή υπαρχει και αλλο ειδος λεμουριου που δεν συμπεριλαμβανοταν στο σαϊτ για τους λεμουριους.


νασαι καλα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AlexTheGreat
Νέο Μέλος

France
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2004, 23:53:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AlexTheGreat
Ηι jonnie

Εχω δυο συγκεκριένεσ ερωτησεις να σου κανω:

1°) Το φώς εκείνο που ειδες, καποια στιγμη μηπως πήρε σα μπλε αποχρώσεις που μετα εγιναν πάλι ασπρες χωρις να σε τυφλώνουν;
2°) Επειδη δε γνοριζω την Πεντέλη, θελω να σε ρτήσω αν το μερος απ οπου εκπεμπεε το φως ειναι στο κεντρο της λορίδας δασους που περικλεει ο δρόμος και εαν εβρισκετω καποια πηγη νερου ( Ειτε φανερη, ειτε υπογεια ).

Το γιατι θα το πω μετα.

Ναστε καλα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2004, 00:34:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
quote:

αυτο που ειδα εμοιαζε με το Lepilemur septentrionalis, αλλα το βλεμμα του δεν ηταν "αθωο" σαν της φωτογραφιας.

το λεω επειδη με καρφωσε στα ματια.


Κάπως έτσι ήταν λοιπόν.

Ψάχνω να βρω ειδήσεις για περίεργες εμφανίσεις Λεμουρίων πιθήκων σε άσχετα μέρη...

Βρήκα μία είδηση από εφημερίδα του 1931 Εμφάνιση λεμούριο πιθήκου σε αυλή σπιτιού στην Νεμπράσκα. Την άλλη μέρα το βρήκαν νεκρό. Το εξέτασαν και σήμερα το πτώμα του βρίσκεται στο μουσείο της πόλης.

Βρήκα ακόμα ότι υπάρχουν πολλές αναφορές στην ανατολική βόρεια Αμερική για το "devil monkey", το οποίο μοιάζει πολύ με το είδος Sifaka lemur.
"These lemurs move just like the devil monkeys, springing like kangaroos with their hands over their head. How they got to eastern North America, I have no idea."

Αυτοί οι πίθηκοι περπατούν και στα πίσω πόδια

Δεν ξέρω αν βοηθάει καθόλου.


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2004, 02:32:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
φιλε AlexTheGreat, δεν υπηρξαν αλλαγες στο χρωμα.

το σημειο που το ειδα ηταν ουσιαστικα στον αερα - διπλα στον δρομο υπαρχει μια λωριδα 6-7 μετρων με πευκα και κατοπιν γκρεμος.

εφοσον η φαινομενικη αποσταση του φωτος απο το δρομο ηταν γυρω στα 30 μετρα, πρεπει να βρισκοταν σε αρκετο υψος απο το εδαφος.

δεν γνωριζω για υπογεια ή υπεργεια νερα στην περιοχη - ειναι πιθανον.

παντως αν υποννοεις κατι σχετικο με οργονη, δεν νομιζω πως υπηρχε σχεση.


το αλλο περιεργο με τον χρονικο συντονισμο ειναι πως στα λιγα δευτερολεπτα που το παρατηρησαμε με την συντροφο μου, ειδαμε δυο διαφορετικες χρονικες καταστασεις του.

εγω ηταν σαν να το ειδα στη γεννηση του, μικροτερο σε διαμετρο, συμπυκνωμενο και με εντονη ανταυγεια, ενω η συντροφος μου σα να το ειδε λιγο αργοτερα, αφου ειχε διασταλει και ξεθωριασει.

και αυτα την ιδια αντικειμενικη στιγμη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2004, 02:46:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

φιλη Ostria, διαβασες το σχολιο του cernavus παραπανω?


δεν ειχε κοκκινα ματια, αλλα ουτε και το αθωο βλεμμα του λεμουριου της φωτογραφιας.

εχοντας παθος με τα ζωα και εχοντας δει παμπολλα ντοκυμανταιρ, σε διαβεβαιω πως το βλεμμα του δεν ειχε την "αγνοτητα" που εχουν τα ματια των ζωων συνηθως.


δεν ντρεπομαι να ομολογησω στα 44 μου χρονια, πως περισσοτερο φοβηθηκα απο την συναντηση με το ζωο μερα μεσημερι, παρα με τα οσα συνεβησαν το φθινοπωρο.


βασικα το οτι με καρφωσε στα ματια μεσα απο το κλειστο τζαμι, και το οτι ο σκυλος μου φοβηθηκε, ηταν η αιτια που για 4 μερες που εμεινα στο Μαραθωνα κοιτουσα το βουνο με ενα αφυσικο φοβο.

και ειμαι απο τους ανθρωπους που δεν φοβουνται ουτε τις ερημιες, ουτε το σκοταδι.

αν φοβαμαι κατι πανω στον πλανητη, αυτο ειναι ο ανθρωπος.

οσο για το βλεμμα του, τι να πω, δεν ηταν καλοπροαιρετο με τιποτα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AlexTheGreat
Νέο Μέλος

France
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2004, 14:55:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AlexTheGreat
agapite Jonnie

8a se exigiso tora to giati se rotisa ola ayta.
Exw katalixei se mia theoria pou isos stous perissoterous tha fanei entelos paralogi, alla telos panton, tha tin po.

Ayto pou pisteyo oti exeis dei ekeini tin imera eitw pyli. Yp'ayto ton oro ennow ena parathyro energeias (propantos ilektromagnitiki) pou na "xarakse" to xoroxrono. Kata poion tropo loipon?
As paro ena paradeigma. As parei o kethenas dyo sentonia kai as ta aplosei outos oste na einai epipedi i epifaneia tous, kai na yparxei mia mikri apostasi metaxi tous. An tora kapoia dynami (diladi energeia) askithei se mia h tis dyo exoterikes epifanies tvn sentoniwn pros to esvteriko tous, tote fainetai mia kampuli (kam-pyli : diladi kata-pyli) pou exei sxima V.

__________________ ______________________ 1o sentoni
\ /
\ / _
\______/ /\______ idou ta sximata V
_/_
______ |/
/ \
___________________/ \_______________________ 2o sentoni

(fobero skitso!!)

Oso megalyteri einai i epifaneia, toso magalyteri einai kai i pithanotita dyo sximata na brethoun, kai na enothoun. Tha paratirise o kathenas oti i apostasi apo to ena sxima V sto allo einai mikroteri apoti i antistoixi an akolouthouse kanonika ta sentonia.

Tora, as apantiso sto thema ton xromatkon apoxroseon. Milisa gia ilektromagnitiki energeia. Oloi gnorizoune to fainomeno tis astrapis. To idio ginetai me tyn pyli. Oi megales posotites energeias syn to oti to megisto meros tis brisketai eis to kentron tou fainomeno (prokeimenou na ginei trypa sto xoroxrono) prokaloun to analogo foteino fainomeno pou stin ilektroniki legetai (disruptive field), diladi na dimiourgithei i "astrapi". Efoson oli i energeia brisketai sto kentro, tote yparxei ligotero stis akres, giayto kai se rotisa an eixe galazies apoxroseis, logou tou oti otan bgazis grigora mia syskeyi apo tin mpriza, parousiazontai mple mikrofainomena "spithes".
Isos ekeini tin imera na mi parousiastikane logou tou kalou kairou h kai tis megalis posotitas energeias pou diaygeie, elaxistopoiontas to mple xamiloenergeiako stefani.

Loipon, an synexiso me tin istoria tou nerou.
Gia na ginei loipon i "epafi" twn sximatwn V, xreiazetai megali energeia. Opos einai dyskolo na diaspaseis kati pou einai skliro, kai epeidi o aeras periexei liga atoma, xreiazetai na yparxei ena ygro dipla, epeidi periexei megali cinetic energy (energeia kinisis) kai arketi endoenergeia (potential energy).

Oson afora tis diafores pou eidate i gynaika sou ki esy.
Efoson o xoroxronos diestali (diladi pathaine diastoles kai systoles) tote i epifaneia tou episis tis pathaine. Ta fotonia, pou metadidoun to fws, allaxane taxytita kai akoulouthisane ti kampyli tou xoroxronou. Ean loipon i gynaika sou ki esy briskosastan esto kai se 50 ek apostasi, tote, me tin synexi allagi tou xoroxronou to eides esy se argi kinisi, kai ekeini se diaforetiki. Akomi perissotero to aisthima tis oti ta eblepe ligo thamba. Logiko , epeidi pathainontas tetoia fainomena, i epifaneia megalonei kai mikrainei. I epifaneia ennoo, kai oxi ta antikeimena tis, allios tha eixes ginei 3.5metra gia 1 deyterolepto kai meta pali opos tora, pragma pou den egine.

Loipon, ayta gia twra, me ponese to xeri mou. As me kanei erotisi kapoios kai tha tou apantiso.

Ta leme

Alex


ESETAI HMAP

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2004, 15:15:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta
χμ..ενδιαφέρον...
αυτό εξηγεί άραγε γιατί η γυναίκα του είδε μια τελείως διαφορετική σκηνή;

[εγω ειδα ενα ασπρο αυτοκινητο με τους επιβατες μεσα, ενω η συντροφος ειδε ενα μπλε αυτοκινητο και δυο απο τους επιβατες εξω.]

*Tο 2ο αυτοκίνητο/δεν σχολιάστηκε καθόλου//αυτό που εμφανίστηκε ξαφνικά
κ σταμάτησε αργότερα στη μέση του δρόμου...

Alex μήπως θα μπορούσες να γράφεις ελληνικά;
Eπειδή αυτά που γράφεις δεν είναι κ τόσο απλά στο να τα καταλάβει κάποιος
με τη μια//διάβασα το μήνυμά σου 3 φορές+τα greeklish με κούρασαν αρκετά...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AlexTheGreat
Νέο Μέλος

France
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2004, 15:34:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AlexTheGreat
Agapite Valnta

Tha ithela eyxaristos, alla gia tin wra, den briskomai spiti mou. Kai to koumpiouter pou xrisimopoio den exei egkatestimenous tous ellinikous xaraktires! Kai kati allo, kanw polla orthografika lathi (etsi einai tropos na ta krypsw!!). Alla otan epistrepsw spiti, tha grafw sta ellinika.
Oso gia to deytero aytokinito. As kanw ena skitso na katalabeis kalytera:

[Jonnie] [Systoli xoroxronou] [Deytero amaxi]

To amaxi ayto tha briskotane pisw apo ekeino tou jonnie. Ti stigmi pou egine i xaramada sto xoroxrono, brethike xafnika se megalyteri apostasi ap oti itan prin, san na ton eixe petaxei kata pisw o xoroxronos. Loipon, ayto ginotas kata ti diastoli.
Otan omws egine i systoli, gia na parei tin epifaneiaki morfi tou o xoroxronos, tote to aytokinito syrthike me megali taxytita pros to amaxi tou johnnie. Omos, i systoli den teleiose kathara, kai to amaxi ayto paremeine egklobizmeno metaxi dyo kampyles tou xoroxronou. Giayto kai i prosperasi den tou itan dynati! Mexri otou leianthike (egine pali leia i epifaneia) o xoroxronos apo pisw apo to amaxi kai totes paremeine stasimo.

Tora, sayto o Jonnie isws na mas fotisei. Sou fainotane na kinoutan apo mono tou to amaxi i xarei se mia exoteriki dynami.
Deyteron, an eides tin pinakida tou, kalo tha itan na deis an itan apo Ellada i oxi.
Triton, an kapoios exei metriti geomagnitikou pediou, kala tha itan na pigaine na eblepe kata poso yperbainei to kanoniko orio ekei.


ayta

Ta leme

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2004, 15:53:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta
Mάλιστα...σ'ευχαριστώ για την "ταχύτητα" της απάντησης
αν κ... δεν μου είπες για την "διαφορετική σκηνή"//αν σύμφωνα με τη θεωρία σου
ισχύει μια τέτοια διαφοροποίηση....

A! Eίμαι η Valnta + τα 'σκίτσα" είναι όλα τα λεφτά

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AlexTheGreat
Νέο Μέλος

France
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2004, 16:27:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AlexTheGreat
AgapitH Valnta

Exw kapws exigisei gia tin dithen diaforetiki skini pou eidan o Jonnie kai i gynaika tou!
As bo loipon se leptomeries.
Otan loipon ginetai i allagi tis morfis tou xoroxronou, oi nomoi tis fysikis allazoyn.
Proton, i taxityta. Par olo pou theoritai i taxytita tou fwtos analloiwti, pisteyw egw pws xarein tis megalis posotitas energeias, ginetai dynati i xaraksi tou xoroxronou, kai kat epiptwsi, kai tis taxytitas tou fotoniou. Ayto tha apotelesei allo thema, dioti xreiazetai na parousiasw alla mwria gia ta opoia den milisa akomi.

Deyteron, i barytita. Efoson oloi xeroume ton (dia eme kata to imisi lanthasmeni formoula tou Einstein) e=mc² metasximatismo, efoson allazei i taxytita tou fwtos, allazei kai i energeia twn mazwn, diladi twn mwriwn pou apoteloun ta pragmata. Efoson allazei i energeia, (i barytiki energeia), tote opws "oloi" gnorizoun to oti
F = grad E, me E tin energeia kai F tin dynami tis barytitos. Opos
F = m g, me g to barytiko pedio, tote, m g = grad E kai efoson E allazei, me idian mazan, tote g allazei, diladi, allazei i barytita.

Triton, opos to eixa simeiwsei sto deytero minima mou, borei na allazei i morfi tou xoroxronou, alla ta pragmata pou briskontai panw tou, epireazontai ligo apo tis diastoles tou (diladi, entos ena sygkekrimenou plaisiou).

Tetarton, opos to eixa xanapei, ta fotonia akolouthoun to xoroxroniko sentoni. Diladi, kollane akribws stis kampyles tou.

Pempton, ki ayto to anefera, alla isws oxi arketa kala. Oi diastaseis
pou ypagontai AMESA sto xoroxrono (gia paradeigma : oi dikes tou diastaseis) allazoune kata ton idio tropo me ayto. Gia paradeigma pali, an yparxei mia trypa sto fanellaki sou, kai esy to tentwseis dynata, to fanellaki tha skisei. Kai gia na mi fanei, tha to balwseis, diladi tha ksodepseis energeia gia na to allaxeis.

Twra pou ta exw anaferei ayta, as exigisw teleiotika to pragma.

O jonnie eide sti stigmi T ekeini to fainomeno. H gynaika tou, efoson den itan sto idio xoroxroniko meros me ton Jonnie tin idia stigmi, alla peripou 50 ekatosta ap ayton, eide nemen to idio fainomeno, alla alliomeno, epeidi ekeini ti stigmi o xoroxronos allaze morfi.
Giayto kai:
-1o) eide to fws na ginetai mple, epeidi i syxnotita twn fotoniwn pou erxotan sta matia tis itan ligo diaforetiki me tin arxiki.
-2o) eide to fws pio thamba, epeidi o xoroxronos pathaine exaplwsi. Opws xerw oti saresoun ta skitsa mou, sou kanw ena special for u:

___________________ ___________________
| . | | o |
| . | | o |
| . | | o |
| . | | o |
| . . | |o o |
|___________________| |___________________|
PIC 1 PIC 2


Markara pano sto xoroxrono 6 telitses, oste na meletisw pws tha allaxei. meta apo ligo kairo, blepw:
-1°) oti oi koukides allaxane thesi, aytes pou einai sta aristera pigane akomi pio aristera, kai oi dexia akomi pio dexia. Diladi, aplothike orizontia se antithetes kateythinseis o xoroxronos.
-2°) alla, efoson aplothike o xoroxronos, aplothikane kai oi koukides, kai eginan kykloi, allazontas diastaseis (idou to proigoumeno pempton!!)
Oso kalitera sygkentrwneis tin energeia, toso kalitera sou dinei tis plirofories. Sto PIC2, i energeia twn fotoniwn aplwthike, diladi alliwthike to sima tous. Giayto kai ta eide ligo thamba i gynaika tou Jonnie (pou pisteyo na exei kala matia!)

Elpizw na katalabeis, dioti ta ellinika mou einai ligo apla.

Ta leme


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AlexTheGreat
Νέο Μέλος

France
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2004, 16:29:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AlexTheGreat
Ax xalia me bgike to Pic mou! Gamoto! Tha prospathiso na kanw kalitero kapia stigmi!

Perimeno erotiseis!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2004, 01:16:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
φιλοι Valnta και AlexTheGreat


το δευτερο αυτοκινητο δεν μπορεσα να το παρατηρησω γιατι ειχε τα μεγαλα φωτα αναμενα και ηταν κυριολεκτικα κολλημενο πισω μου.

το δικο μου ειναι φορτηγακι ford οποτε ημουν ψηλοτερα απο το αλλο, πραγμα που δυσκολευε το να δω οτιδηποτε περα απο τα φωτα του.

απο την αλλη ημουν τοσο τσατισμενος με την επικινδυνη συμπεριφορα του, που δεν σκεφτομουν εκεινη την ωρα τιποτε αλλο παρα μπινελικια για τον οδηγο του (μην ξεχνατε πως ειχα τις κορες μου να κοιμουνται στο αυτοκινητο - τριων και εννεα χρονων τοτε).


παντως, η αποσταση απο τη συναντηση του πρωτου αυτοκινητου μεχρι την στροφη, ηταν αρκετη και ευθεια - αν ερχοταν κανονικα το δευτερο αυτοκινητο επρεπε να το ειχα δει να με πλησιαζει απο μακρυα.

αντ αυτου, μολις εστριψα, παρουσιαστηκε απο πισω μου απο το πουθενα.


μετα απο τοσα χρονια να το σκεφτομαι, το συμβαν χωριζεται σε δυο διαφορετικους μηχανισμους.

ο ενας ειναι προφανως το φως, η ενδεχομενη "πυλη".


ολα τα αλλα περιστατικα περιεχονται στον δευτερο μηχανισμο που κατα τη γνωμη μου ηθελε να με αποτρεψει απο το να σταματησω και να με απομακρυνει απο το σημειο, πραγμα που πετυχε.

το παρ ολιγο ατυχημα με το πρωτο αυτοκινητο, με απετρεψε απο το να συζητησω με τη συντροφο μου τα περι φωτος και απο το να σταματησω, πραγμα που οντως θα εκανα σε φυσιολογικες συνθηκες.

το δευτερο αυτοκινητο με απομακρυνε απο την περιοχη χωρις να μου αφησει χρονο για να σκεφθω τι ειχε συμβει.


αν και καμαρωνω για την καθαροτητα της σκεψης μου, πρεπει να ομολογησω πως κατι επηρεασε το μυαλο μου με διαφορους τροπους.

η στιγμιαια αποβλακωση του να θεωρησω το φως προβολεις αυτοκινητου.

το τεραστιο ΦΥΓΕ που ξεφυτρωσε στο μυαλο μου μετα το παρολιγο ατυχημα.

το οτι επιβραδυνθηκε ο χρονος ταυτοχρονα και σε μενα και στην συντροφο μου.


το οτι ειδαμε διαφορετικα πραγματα.

προβληματιζομαι λοιπον διπλά - απο τη μια μερια το τι ηταν το παραξενο φως, και απο την αλλη ποιος ή τι ηθελε να με απομακρυνει απο την περιοχη.


τωρα για το οτι ειδα το λεμουριο περιπου 6 - 7 μηνες μετα κανει το ολο γεγονος απιστευτο.

δεν ξερω αν θα το πιστευα ρε παιδια αν μου το διηγοταν αλλος.


ευχαριστω ολες και ολους για το ενδιαφερον σας και την προσπαθεια να βοηθησετε στην κατανοηση του φαινομενου.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

Edited by - jonniebegood on 11/03/2004 01:18:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2004, 14:44:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Φίλε jonnie,
το σίγουρο είναι ότι όλα μοιάζουν να συνδέονται με κάποιον τρόπο. Ισως να ήταν καλό μόλις φτιάξει λίγο ο καιρός να κάνουμε μιά βόλτα προς τα κει. Δεν λέω ότι θα βρούμε κάτι, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Τα αυτοκίνητα (και το πρώτο που το είδατε διαφορετικό) και το δεύτερο που κόλλησε πίσω σας, μπορεί να ήταν και αυτοί "θύματα" του φαινομένου; Ας το εξετάσουμε λίγο.
Αν πχ, ισχύουν αυτά που λέει ο φίλος Alex, τότε μπορεί να δίπλωσε ο χώρος και ο χρόνος και το δεύτερο αμάξι να βρέθηκε πίσω σας χωρίς να το περιμένει ο οδηγός του. Και αυτός θα ένοιωθε την ίδια ανάγκη με σένα να "φύγει" από εκείνο το μέρος, γι αυτό και σε πίεζε να προχωρήσεις πιό γρήγορα.
Οσο για το πρώτο, που μάλλον σταμάτησε... ποιός ξέρει άραγε τι ένοιωσαν και τι είδαν αυτοί που ήταν μέσα; Και αναρωτιέμαι κι αν γλύτωσαν από την δύναμη της πύλης, αν πούμε ότι άνοιξε εκείνη την στιγμή και κάποια στιγμή θα έκλεισε. Πόσο κοντά στο φως σταμάτησε το άλλο αυτοκίνητο;

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2004, 00:31:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

φιλε-φιλη Ostria


θα κανονισω με τον Νtaveli666 μια επισκεψη - αν θες μας συντροφευεις

το πολυ 100 - 150 μετρα...


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 59 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52 53 54 55 56 57 58 59
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.28125
Maintained by Digital Alchemy