ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Σαββατογεννημενος
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
monos_manos
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2004, 19:10:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους monos_manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σας ειμαι νεο μελος ,,,

θα ηθελα να μου πει οποιος ξερει για ο,τι εχει σχεσει με τους σαββατογεννημενους... τι λενε κτλ.

ευχαριστώ.

manos

G.S.
Νέο Μέλος

Greece
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2004, 15:24:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.S.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλός ήρθες "monos manos"!!
Είσαι σαβ/μένος;

Εγω οχι, αλλα ζω ανάμεσα σε τέτοιους ανθρώπους και έτσι έχω σχηματίσει απο τα "δρώμενα" κάποια άποψη για το θέμα.. Πιστέυω στην ιδιαιτερότητα τους! Ρίξε αν θέλεις μια ματιά στο θέμα "deja-vou" στη σελ 3, έχω μια μικρή συνομιλία με τη who knows που ίσως σε βοηθήσει.. Δεν τραβήξαμε την κουβέντα γιατί ήταν εκτός αρχικού θέματος και γιατί δεν μου αρέσει να μονοπωλούντε οι στήλες.

Αν μπορώ να σε βοηθήσω μέσα απο τις εμπειρίες μου, ευχαρίστως να το κάνω. Αλλα να ξέρεις οτι αν είσαι σαβ/μένος οι δικές σου εμπειρίες μετράνε περισσότερο!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

giagiaka
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
61 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2004, 11:13:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους giagiaka  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε μανο , ειμαι Σαββατογεννημενη .
δεν νομιζω οτι διαφερω απο τους υπολοιπους ανθρωπους !
οκ , λενε οτι εχουν πιο αναπτυγμενη την εκτη αισθηση , οτι ειναι πιο διορατικοι , οτι πιανουν οι καταρες τους κτλ , αλλα ολα αυτα ειναι προληψεις !
δεν διαφερουν σε τιποτα απο τους αλλους ανθρωπους ...

I went to the woods because I wished to live deliberately, to front only the essential facts of life,and see if I could not learn what it had to teach,and not, when I came to die, to discover that I had not lived!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

monos_manos
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2005, 23:45:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους monos_manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παιδια συγνωμη για την απουσια μου τοσο καιρο....οσο για το θεμα που ανοιξα εδω στην κρητη λενε οτι οι σαβ/μενοι ειναι τα τυχερα παιδια...

δεν ξερω τι να πω, μονο τυχερος δεν ειμαι εγω...οτι αναποδια υπαρχει σε μενα τυχαινει...

για καταρες που λενε δεν πιστευω πολλα,,γιατι αν πιαναν οι καταρες που εχω ριξει δεν θα υπηρχε τιποτα ορθιο....χεχε...

παντως θελω καποια γνωμη για αλοκοτες συμπεριφορες κτλ...
ευχαριστω

manosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elfeye
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Iceland
182 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 01:28:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elfeye  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟΓΕΝΝΕΜΕΝΗ ΚΑΙ ΟΜΟΛΟΓΩ ΠΩΣ ΑΝΕΤΑ ΤΗΝ ΣΤΡΑΓΚΑΛΙΖΑ.....
ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ,ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΟΣ ΑΣΧΕΤΟ ΜΕ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΦΟΡΟΥΜ.
ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΑΡΓΗΣΕΙΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙΣ ΤΗΝ ΦΙΛΤΑΤΗ ΑΜΑΛΙΑ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 01:36:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λένε διάφορα για τους Σαββατογεννημένους.
Πως ματιάζουνε,
πως πιάνουν οι ευχές και οι κατάρες τους,
πως βλέπουν όνειρα προφητικά.

Παράξενα πράγματα, δηλαδή.
Μάλλον, το θέμα πρέπει να μετακινηθεί στο ΠΑΡΑΞΕΝΟ από την ενότητα
"Περιοδικά - Βιβλία"

Για να το μεταφέρουμε

Σβουουουουμμμμμμμμ!!!!!

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 08:17:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

παιδια συγνωμη για την απουσια μου τοσο καιρο....οσο για το θεμα που ανοιξα εδω στην κρητη λενε οτι οι σαβ/μενοι ειναι τα τυχερα παιδια...


manos


ετσι

quote:
για καταρες που λενε δεν πιστευω πολλα,,γιατι αν πιαναν οι καταρες που εχω ριξει δεν θα υπηρχε τιποτα ορθιο....χεχε...



μαλλον δεν ειχες δικαιο

quote:
δεν ξερω τι να πω, μονο τυχερος δεν ειμαι εγω...οτι αναποδια υπαρχει σε μενα τυχαινει...


σχετικο ειναι αυτο.


quote:
πως βλέπουν όνειρα προφητικά.


ετσι

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 09:11:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δε νομίζω πως μόνο ένας Σαββατογεννημένος ρίχνει κατάρες που πιάνουν, είναι τυχερός, βλέπει προφητικά όνειρα, ματιάζει εύκολα κτλ.
Είναι ανάλογα τον άνθρωπο, πιστεύω.
Έχω συναντήσει αρκετά άτομα που τα κάνουν αυτά και μόνο Σ¨αββατο δεν έχουν γεννηθεί...

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 09:42:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Λένε διάφορα για τους Σαββατογεννημένους.
Πως ματιάζουνε,
πως πιάνουν οι ευχές και οι κατάρες τους,
πως βλέπουν όνειρα προφητικά.

Μπα...παραμύθια είναι...

Κι εγώ Σαββατογεννημένος είμαι,
αλλά ούτε οι ευχές μου να κερδίσω το ΛΟΤΤΟ ή το ΤΖΟΚΕΡ έπιασαν,
ούτε οι κατάρες μου εναντίον του Ολυμπιακού να μην πάρει ούτε πρωτάθλημα, ούτε κύπελλο...


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 09:54:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε δεν το είχα σκεφτεί . Κάθε φορά που παίζει η ΑΕΚ, δεν αφήνω με τίποτα την ξαδέρφη μου να έρθει σπίτι ή να με πάρει τηλέφωνο. Τρομερή γκαντέμο. Και έχει γεννηθεί Σάββατο. Τώρα εξηγείται. Δεν είμαι εγώ προληπτικός. Αυτή είναι γρουσούζα

Edited by - meΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jaya
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 11:47:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jaya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν εσύ πιστέψεις ότι επειδή γεννήθηκες Σάββατο πιάνουν οι κατάρες σου ή έχεις περισσότερη τύχη από κάποιον που γεννήθηκε Παρασκευή π.χ. τότε ίσως και όντως να δεις να συμβαίνουν όσα λένε για τους Σαββατογεννημένους...
Από την άλλη το γεγονός ότι πιστεύουν αρκετοί άνθρωποι την ιδιαιτερότητα των Σαββατογεννημένων, να ξέρεις ότι το δυναμώνει!
Μην τρελαίνεσαι όμως! Όλα είναι σχετικά...

Φιλικά Πάντα

Όποιος στο φως ζεστάθηκε, είδε κι έζησε στο φως...
όποιος στο φως τυφλώθηκε, αξιώθηκε αιώνιο σκοτάδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Disdaimona
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 15:23:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Disdaimona  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο γιος μου είναι σαββατογεννημένος και η αδελφή μου.....δεν έχω δει κάποια διαφορά πάντως εγώ....αν έπιαναν οι κατάρες της αδελφής μου πάντως εγώ αυτή τη στιγμή δεν θα είχα μαλλιά, δεν θα είχα σταυρώσει άντρα στη ζωή μου , δεν θα είχα δόντια και άλλα ανατριχιαστικά που δεν τολμώ να σας πω.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 16:25:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν εσύ πιστέψεις ότι επειδή γεννήθηκες Σάββατο πιάνουν οι κατάρες σου ή έχεις περισσότερη τύχη από κάποιον που γεννήθηκε Παρασκευή π.χ. τότε ίσως και όντως να δεις να συμβαίνουν όσα λένε για τους Σαββατογεννημένους...
Από την άλλη το γεγονός ότι πιστεύουν αρκετοί άνθρωποι την ιδιαιτερότητα των Σαββατογεννημένων, να ξέρεις ότι το δυναμώνει!

Βασικά αυτό που λέει η φίλη Jaya με βρίσκει σύμφωνο και είναι κατά τη γνώμη μου και το πιο σωστό.

Αν από το πρωί μέχρι το βράδι σου υπερτονίζουν μια ιδιότητα, τότε ασχέτως αν την έχεις ή όχι στο βαθμό που λένε, πολυ πιθανό είναι να την αναπτύξεις και να φτάσεις ή να ξεπεράσεις αυτό το βαθμό.

Αυτό ισχυει και ως προς τη θετική πλευρά (ενθάρρυνση) και ως προς την αρνητική (περιφρόνηση, μείωση,κλπ) και κυρίως σε άτομα που υπολογίζουν πολύ τη γνώμη των άλλων ή είναι πιο ευαίσθητα ή πιο ανώριμα και μικρά σε ηλικία χωρίς κατασταλαγμένα πιστεύω και διαμορφωμένη προσωπικότητα με ικανό βαθμό αυτογνωσίας.


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

giwrgos_1
Νέο Μέλος

Greece
46 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 16:27:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους giwrgos_1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και εγω Σαββατογεννημενος ειμαι αλλα ουτε τζοκερ, λοττο , λαχειο δεν εχω κερδισει,αλλα απο την αλλη μεχρι τωρα ολα καλα εχουν παει.
Τυχη οπως ολλοι οι συνηθισμενοι ανθρωποι,τιποτα αλλο.Την υγεια μας να εχουμε και ανθρωπους να μας αγαπαμε,αυτο ειναι καθαρα τυχη...!
Οσα λενε για το ματιασμα η για τις καταρες δεν ισχυουν..!

G.DΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krisnna
Πλήρες Μέλος

Greece
1040 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 17:02:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krisnna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ δέν γεννήθηκα Σάββατο γεννήθηκα Πέμπτη και ομολογώ οτι η Πέμπτη (καλή ώρα όπως σήμερα), μου έχει πάει συγκριτικά με τις υπόλοιπες μέρες πολύ καλύτερα.
Σαββατογεννημένος είναι ο αδελφός μου και δέν τα πάω και τόσο καλά μαζί του, τα ίδια διάβασα και με μερικούς απο σάς παραπάνω.
Όσο για την ημέρα του Σαββάτου μέχρι πέρσυ ήταν η χειρότερη μου μέρα με διαφορά, τον τελευταίο ενάμισυ χρόνο συνήλθε λίγο, να ευχηθώ να μή το ξαναπιάσουν τα δαιμόνια γιατί απο το κακό Σάββατο δύσκολα την βγάζω καθαρή

"Non, nisi parento, vincitur"
ΒΑΚΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

who knows
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
382 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 18:06:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους who knows  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PY8AGORAS
quote:
ούτε οι κατάρες μου εναντίον του Ολυμπιακού να μην πάρει ούτε πρωτάθλημα, ούτε κύπελλο...

Υπάρχουν και αλλού Σαββατογεννημένοι και εύχονται..χεχεχε...
Παιδιά τι να σας πω... εγώ τα έχω αυτά και πιστεύω ότι κάτι γίνεται με τους Σαββατογεννημένους ,το έχω ακούσει κ απο παππούδες και γιαγιάδες μαζί με ιστοριούλες...

Κατάρες δεν δίνω γιατί μικρή έδωσα μια.. και έπιασε τόπο και ήταν πολύ βαρύ...
Αλλά απο ευχές δόξα το Θεό καλά πάω..
Ξέρει κανείς απο που ξεκινάει αυτό με τους Σαββατογεννημένους?

never say never **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 18:26:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Μητσοτάκης τι μέρα γεννήθηκε ξέρουμε;

Edited by - meΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

who knows
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
382 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 18:31:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους who knows  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάτι έχω ακούσει για Τρίτη κ 13...
έχω την εντύπωση ότι το γιορτάζουν κιόλας..κουνώντας ρυθμικά τους ώμους..

never say never **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Atva
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
153 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 18:57:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Atva  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Monday's child is fair of face;
Tuesday's child is full of grace;
Wednesday's child is full of woe;
Thursday's child has far to go;
Friday's child is loving and giving;
Saturday's child works hard for a living.
But the child that is born on the Sabbath day
is fair and wise, good and gay (Σημ.: Όχι με την έννοια που ξέρουμε, εδώ ο ποιητής εννοεί "χαρωπό"! Το τονίζω προς αποφυγή παρεξηγήσεων από όποιον θέλει να παρεξηγηθεί!)



"Κονξ Ομ Πανξ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 19:53:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για εμάς που γεννηθήκαμε Κυριακή, δεν είπε τίποτα ο ποιητής;
Edited by - me

Edited by - stemix on 01/09/2005 19:54:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elfeye
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Iceland
182 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 20:33:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elfeye  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 20:45:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Friday's child is loving and giving;

Να τη η Παρασκευή

Edited by - meΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elfeye
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Iceland
182 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 20:53:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elfeye  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΙ ΓΚΑΒΑΔΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ!...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

monos_manos
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 21:40:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους monos_manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να τι λεν στην κρητη για τους σαβ/μενους


Δευτέρα το πολύχρονο,
Τρίτη γεννά το φρόνιμο,
Τετάρτη αντρειωμένο,
Πέμπτη το κακορίζικο
Παρασκή το ξένο,
Σάββατο είν' το τυχερό και Κυριακή το πλούσιο ......

οσο για τα ονειρα...πιστευω πολυ σε αυτα...καποια απο αυτα εχουν βγει (οπως τα ειδα στο ονειρο)...δεν ξερω τι να πω...

manosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elfeye
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Iceland
182 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 22:51:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elfeye  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΤΟ ΞΕΝΟ?!?ΤΙ ΕΝΝΟΟΥΝ?
ΚΙ ΕΓΩ ΚΡΗΤΙΚΕΣ ΡΙΖΕΣ ΕΧΩ ΠΑΝΤΩΣ...ΑΣΧΕΤΟ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 00:52:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ γεννήθηκα Δευτέρα ή Πέμπτη, δεν θυμάμαι καλά.
Είμαι δηλαδή ή πολύχρονο ή κακορίζικο?
Ελπίζω να γεννήθηκα Δευτέρα τότε...

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Livas_D
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 02:52:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Livas_D  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω ρε παιδια ειμαι σαββατογεννημενος παντως....!!!!
δεν ξερω,ενω ολοι με λενε τυχερο παιδι....αν και εγω δεν εχω δει καμια ιδιαιτερη τυχει...ουτε τζοκερ εχω πιασει ποτε ουτε το λοττο(μονο μερικες φορες στο λοττο επιανα 5αρι...) και ειχα κερδισει μερικα λαχεια που πιανανε απο 500.000δρχ(οταν ειχαμε ακομα δραχμες)!!!
τωρα δεν βλεπω τιποτα ξεχωριστω στην τυχη μου...!!!
παντως απο "καταρες" το 95% που εχω πει εχει πιασει παντως...!!!
μερικες απο αυτες ειναι: π.χ οταν πηγαιναμε 5ημερη τους ελεγα ολους να βγαλει προβλημα το πλοιο,να μεινουμε καπου,θα χαλασει...θα χαλασει...οσπου τελικα το πλοιο οντως χαλασε...!
π.χ ειπα στην αδερφη μου χθες το βραδυ , οτι αυριο που θα ξυπνησει θα ναι αρρωστη...και οντως σημερα που ξυπνησε ηταν χαλια...!
(στην αδερφη μου παντως,εχουν πιασει πολλα απο αυτα που εχω πει)...!!!
Τωρα τι να πω...!
Α,και κατι τελευταιο...οταν ειχα τρακαρει με το αμαξι...πρωτου γινει το σκηνικο...ξεκιναω απο το σπιτι και λεω θα παω απο εκεινο τον δρομο,για μετα να γυρισω απευθειας....και ομως πειρα τον αλλων τον δρομο...και στην ουσια εκανα κυκλο...! και λεω(αφου πειρα τον "λαθος" δρομο),γιατι ηρθα απο εδω,κατι δεν παει καλα...! και δεν προλαβα να το πω...και τρακαρα...!(δλδ κατι σαν να το διεσθανθηκα)...!
Αλλα και παντα , οταν ειναι να συμβει κατι σε καποιο αγαπημενο μου προσωπο(οικογενοια η καποιον που αγαπαω παρα πολυ),νιωθω ολοι την μερα παραξενα...οτι κατι θα γινει...αλλα δεν ξερω το ποτε...!!!!
Τωρα φταιει το οτι ειμαι σαββατογεννημενος και μου γινονται ολα αυτα δεν ξερω...!

~~~~!~~~~Livas_D~~~~!~~~~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xrysalenia
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 12:29:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xrysalenia  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος xrysalenia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας παιδιά. Και εγώ Σαββατογεννημένη είμαι.
Η αλήθεια είναι ότι όσο ήμουν πιο μικρή όλοι ήθελαν να πηγαίνω στα σπίτια τους την Πρωτοχρονιά για να τους κάνω ποδαρικό, σε όποιο μαγαζί μπω σε λίγο γεμίζει . Εκτός αυτών μου έχουν τύχει και περιπτώσεις που πριν ειπωθεί κάτι ήξερα από πριν τι θα είναι αυτό.
Συγκεκριμένα στην Α' Γυμνασίου παραστάτης στην Σημαία μπαίνει ένα από τα παιδιά που έχουν τελειώσει το Δημοτικό με Αριστα και κατόπιν κλήρωσης. Ενώ ποτέ δεν με είχε απασχολήσει το γεγονός και ειλικρινά βαριόμουν που ήμουν εκείνη την στιγμή εκεί , μόλις τραβήξανε το χαρτάκι με το όνομα του παιδιού που θα ήταν παραστάτης εγώ σηκώθηκα πάνω από μόνη μου και άρχισα να περπατάω προς το μέρος των καθηγητών.
Αλλη μία φορά είμασταν με μία φίλη μου και χαζεύαμε έναν πιτσιρικά που έκανε βόλτες με το μηχανάκι. Δεν πρόλαβα να της πω "κοίτα σαβούρα που θα φάει" και αυτός είχε πέσει κάτω (Ευτυχώς χωρίς να χτυπήσει).
Αλλη μία φορά ο άντρας μου είχε πάει να δει έναν ποδοσφαιρικό αγώνα μακρύτερα από την περιοχή μας και άργησε να γυρίσει. Εκεί που καθόμουν σκέφτηκα "έχει πάθει λάστιχο και δεν έχει ρεζέρβα", χωρίς να ξέρω τίποτε από τα παραπάνω. Λοιπόν όταν ήρθε και πριν του πω εγώ οτιδήποτε μου είπε ότι του είχε συμβεί ακριβώς αυτό το πράγμα.
Απο κατάρες τώρα.......
Πάλι ο φουκαράς ο άντρας μου την είχε πληρώσει.........
Μια μέρα που τσακωθήκαμε το έστειλα στον αγύριστο. Πήρε το αυτοκίνητο για να πάει στην δουλειά και σε 10 λεπτά γύρισε πίσω σε κακό χάλι. Είχε φέρει τρεις σβούρεσ με το αυτοκίνητο και είχε τουμπάρει λίγα μέτρα μακρύτερα από το σπίτι. (Ευτυχώς χωρίς άλλα παρατράγουδα). Από τότε προσέχω πάρα πολύ τον θυμό μου και το τι λέω.
Συμπτώσεις ????????
Από θέμα τύχης τώρα .........
Δεν μου έχει κάτσει και τίποτε πολύ καλό (Βλ. Τζόκερ, Λόττο, Λαχείο)άν και το έχω μεγάλη ανάγκη αλλά δεν με έχει αφήσει και ποτέ να πιάσω πάτο. Την ώρα που λέω ότι εδω "ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ, μεγάλη την έβαψες" συνήθως πάντα κάτι γίνεται και ξελασπώνω!!!!!!

xrysaleniaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Helenaki
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 12:47:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helenaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mia oikogeneiakh mas filh (den xerw an einai sabbatogennhmenh) tin eixan apolusei apo tin douleia . Auth tote itan xrewmenh oso den epairne kai apo to afentiko ths to gnwrize. otan tin ediwxe eipe : "min swseis na pas sto spiti sou" kai pragmati to afentiko ths eixe ena atyxhma me to autokinhto tin idia mera opoy kai pethane. Auth i gnwsth mas meta eixe polles typseis kai pige se enan papa k tou exomogolhthike to peristatiko. O idios tis eipe oti kapoia atoma bgazoun mia arnhtikh energeia (otan kapoios tous prokalesei) pou mporei na prokalesoun kako se kapoion. kai tis eipe na min xrhsimopoiei pote tis katares tis giati profanws exei auth tin ikanothta. twra den xerw an exei sxesh me sabbatogenhmmenous alla isws na isxuei gia kapoious anthrwpous.

Η μεγαλύτερή μας έκπληξη είναι ο ίδιος μας ο εαυτός...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

νιντζα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


230 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 19:56:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους νιντζα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εχω φιλο σαββατογεννημενο και η γκινια του δεν εχει οριο-σε τετοιο βαθμο που ειναι ικανος να παιξει 43 απο τα 49 στο λοττο και να μην πιασει ουτε ενα εγω ειμαι κυριακογεννημενος τι λετε?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 20:18:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μήπως προκαλούμε και μόνοι μας κάποια πράγματα φοβούμενοι τους Σαββατογεννημένους...?

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1757813
Maintained by Digital Alchemy