ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Τεχνικά θέματα των Forums, Προβλήματα-Λύσεις
 Πώς να εισάγω εικόνα?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 13
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Crytila
Μέλος 2ης Βαθμίδας


155 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2002, 10:36:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω κώδικα html. Θα ήθελα να μάθω πως μπορώ να εισάγω εικόνα στα forums

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2002, 14:23:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα Voularista!!
Μπορείς να στείλεις την εικόνα με e-mail στο forums@esoterica.gr και στην απάντηση θα συμπεριλάβουν την ηλεκτρονική διεύθυνση της εικόνας.Όταν γράψεις το μήνυμά σου,θα συμπεριλάβεις αυτή τη διεύθυνση ανάμεσα στα tags [img] και [/img].
Ελπίζω να σε βοήθησα!!!Και περιμένω εναγωνίως τα μηνύματά σου στις συζητήσεις!
Ο Σκοτεινός Άγγελος!

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2002, 18:02:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου και από μένα Voularista. Δεν είναι απαραίτητη η "φοβερή" γνώση κώδικα html, ακολούθησε τις οδηγίες της Darkangel_78 και θα δεις ότι το θέμα των εικόνων είναι πανεύκολο στον χειρισμό.

Για τη συγγραφή μηνυμάτων στο ESOTERICA.gr χρησιμοποιείται μία, ας το πούμε, τροποποιημένη μορφή HTML για τις ανάγκες μορφοποίησης των κειμένων, εισαγωγής εικόνων, εισαγωγής Links κ.λπ. Είναι ο γνωστός(;;) Κώδικας Forum και γενικά λειτουργεί με την χρήση των συμβόλων [ και ] αντί των < και > της HTML. Δεν χρειάζεται καν να γράψεις τον κώδικα με το χέρι, μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα κουμπιά που εμφανίζονται στο παράθυρο συγγραφής μηνύματος π.χ. εάν θέλεις να κάνεις Bold κάποια λέξη χρησιμοποιείς το κουμπί το οποίο εισάγει τον απαιτούμενο κώδικα στο μήνυμά σου. Ανάμεσα στις δηλώσεις έναρξης [b] και λήξης [/b] γράφεις τη λέξη που θέλεις και αυτή εμφανίζεται ως bold στο μήνυμά σου. Με τον ίδιο τρόπο λειτουργούν και οι υπόλοιπες δηλώσεις του Κώδικα του Forum. Μπορείς να δεις τις διάφορες δηλώσεις του Κώδικα στην σελίδα /forums/faq.asp (τμήματα: How can I use smilies and images? , Can I add a hyperlink to my messages? , Can I change the format of my text?) - Δυστυχώς στα Αγγλικά μόνο (για την ώρα) καθώς και κάνοντας click πάνω στο ενεργό Link Κώδικας Forum
(η ίδια βοήθεια εμφανίζεται και στο Link: /forums/pop_forum_code.asp).
Μία μικρή υπενθύμιση: τα κουμπιά εισαγωγής Κώδικα τον τοποθετούν στο τέλος του κειμένου που έχετε εισάγει τη στιγμή που χρησιμοποιήτε το κουμπί, οπότε μετά χρειάζεται μεταφορά του κώδικα στην θέση που τον θέλετε (copy/paste δηλ.) εάν αυτή δεν είναι όντως εκείνη στην οποία τοποθετήθηκε αυτόματα. Γι'αυτό είναι προτιμότερο τη στιγμή, ας πούμε, που αποφασίζετε να γράψετε μία λέξη με bold (και πρίν γράψετε τη λέξη) να εισάγετε τον κώδικα στο συγκεκριμένο σημείο και μετά να γράψετε τη λέξη ανάμεσα στα Tags. Γίνεται μία προσπάθεια να παρακαμφθεί αυτό το πρόβλημα και να μπορεί να εισαχθεί ο κώδικας ακριβώς στο σημείο που θέλει ο χρήστης - δηλαδή εκεί που τοποθετεί τον κέρσορα. Είδωμεν...

Darkangel_78 είσαι καταπληκτική! Ευχαριστώ ιδιαίτερα για την βοήθεια και την ετοιμότητά σου! (έκανα μία μικρή επέμβαση στο μήνυμά σου - αλλαγή της e-mail διεύθυνσης στην forums@esoterica.gr γιατί οι περισσότερες εικόνες ούτως ή άλλως εκεί καταλήγουν και εμφάνιση των tags για την εισαγωγή εικόνας γιατί δεν φαίνονταν, η εμφάνιση του ίδιου του κώδικα στο μήνυμα για να δοθεί βοήθεια σε άλλα Μέλη ήταν, ομολογώ, μία σπαζοκεφαλιά και για μένα μέχρι πριν από κάποιες ώρες που βρήκα επιτέλους τη λύση . Κοίταξε εάν θέλεις τον κώδικα του μηνύματός σου για να δεις πως γίνεται)

Σχετικά με την εισαγωγή εικόνων, κάποιες οδηγίες για όλους τους ενδιαφερόμενους.
Οι εικόνες πρέπει να βρίσκονται ήδη στο διαδίκτυο για να εισαχθούν σε ένα μήνυμα. Αυτό μπορεί να συμβεί με 2 τρόπους:
1. Εάν η εικόνα φιλοξενείται ήδη σε άλλο site (κατά προτίμηση στο δικό σας ή σε χώρο που αντιστοιχεί γενικότερα σε σας). Θα έχει τότε μία διεύθυνση για παράδειγμα: http://www.sitesas.gr/dir/eikona.jpg
2. Δεν φιλοξενείται σε κάποιον χώρο στο Internet, οπότε την στέλνετε σε μας (ή τις στέλνετε εάν πρόκειται για περισσότερες εικόνες), στη διεύθυνση forums@esoterica.gr και την τοποθετούμε στον χώρο του ESOTERICA.gr. Μετά σας αποστέλλουμε τη διεύθυνση της εικόνας (ή των εικόνων) για να την χρησιμοποιήσετε στα μηνύματά σας.

Εφόσον τώρα έχετε τη διεύθυνση της εικόνας (με τον ένα ή τον άλλο τρόπο) απλά την εισάγετε ανάμεσα στα tags (δηλώσεις) [img] και [/img] (ή χρησιμοποιήτε το κουμπί ) και η εικόνα σας θα φαίνεται κανονικά στο μήνυμά σας πλέον!!

Λοιπόν νομίζω ότι τα παραπάνω είναι αρκετά για να "διαλευκανθεί το Μυστήριο των εικόνων στο Forum του ESOTERICA.gr". Voularista (και όποιο άλλο Μέλος) μη διστάσεις να στείλεις μήνυμα εάν έχεις και άλλες απορίες σχετικά.

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2002, 23:11:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα.
Θα ήθελα να ζητήσω από τον admin αν του είναι εύκολο να κάνει την εικόνα που εισήγαγα ως ψηφιακή υπογραφή να εμφανίζετε κάπου στο κέντρο όπως είναι του ανανά και του θοθ ή αν μπορεί να μου δώσει οδηγίες να το κάνω εγώ.


Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2002, 02:54:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ notis_29, επιδιορθώθηκε και η εικόνα του προφίλ σου σύμφωνα με τα προβλεπόμενα, δηλαδή είναι πλέον σε μέγεθος 150x150 pixels όπως αναφέρεται στο Θέμα: Θέλετε να έχετε κι εσείς;; αλλά και έγινε εισαγωγή της ίδιας εικόνας στην "Ψηφιακή Υπογραφή" σου και μαζί με το κείμενο πρέπει από εδώ και πέρα να έχουν κεντρική στοίχηση.

Ρίξε μία ματιά στο Προφίλ σου για να δεις τον συγκεκριμένο κώδικα που ευθύνεται για την μορφοποίηση. Όπως αναφέρεται και στο Θέμα: Πώς μπορεί κάποιος να σβήσει προηγούμενο προφίλ? για τη μορφοποίηση των "Ψηφιακών Υπογραφών" μπορεί να χρησιμοποιηθεί ο "Κώδικας Forum" Με τον ίδιο τρόπο που χρησιμοποιείται και κατά τη συγγραφή μηνυμάτων.

Για την "βοήθεια" και την υπενθύμιση των διαφόρων tags(δηλώσεων) του κώδικα μπορεί κάποιος πάντα να ανατρέχει στις σελίδες: Κώδικας Forum και FAQ.

Επίσης θα ήθελα να υπενθυμίσω ότι πολλές από τις ερωτήσεις που κάποιος μπορεί να κάνει απαντούνται ήδη σε προηγούμενα Θέματα Συζήτησης ή Μηνύματα και είναι καλό όλοι να συνηθίσουμε σιγά-σιγά στην χρήση της Μηχανής Αναζήτησης των Forums η οποία είναι πάντα προσβάσιμη(από το Μενού, πάνω δεξιά). Η Μηχανή Αναζήτησης δέχεται και ελληνικές και αγγλικές λέξεις ή φράσεις.

Φυσικά, επειδή μερικές φορές είναι δύσκολο, ακόμη και από την Αναζήτηση να βρεις αυτό που ζητάς μέσα από τα Χιλιάδες Μηνύματα των Forums όλοι οι υπεύθυνοι των Ομάδων Συζήτησης και εγώ προσωπικά θα είμαστε πάντα εδώ, παρακολουθώντας τις συζητήσεις και συμμετέχοντας σ'αυτές, και σίγουρα η απάντηση, η λύση ή η συνδρομή στον προβληματισμό σας δεν θα αργήσει να δοθεί!

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2002, 03:07:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ admin είσαι πρώτος.
Είσαι ο μάστορας και ο μαέστρος των φόρουμ του εσωτερικά

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2002, 03:47:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
notis_29, ευχαριστώ ιδιαιτέρως!!

Φίλοι μου με συγχωρείτε όμως τώρα...

,πρέπει να... ενορχηστρώσω κάτι!

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2003, 01:11:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Admin ή thoth θα ήθελα να ζητήσω, αν γίνετε να μεταφέρεις το θέμα Ιστορικά Έργα Τέχνης και UFO's π.Χ. που βρίσκετε στο Forum ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ,
Στο Forum ΕΙΚΟΝΕΣ

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2003, 13:51:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Admin ή thoth θα ήθελα να ζητήσω, αν γίνετε να μεταφέρεις...

Αγαπητέ notis_29 ελπίζω η φράση σου να μην κρύβει κάποια υπόθεση συνομωσιολογικής προέκτασης όπως αυτές που έχουν κατά καιρούς εμφανιστεί σε άλλα θέματα συζήτησης(από άλλα Μέλη)!

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2003, 22:11:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Admin, η αλήθεια (κορτέζ) είναι πως αυτό το διαζευκτικό ή, και ο ενικός της όλης έκφρασης που χρησιμοποιώ στην πρόταση μου, δίνουν αυτή την αίσθηση, που τόσο πολύ ήθελα να κρύψω.
Παντός ειλικρινά δεν ήθελα να φανερώσω τίποτε. Ότι έγινε, έγινε καταλάθος.
Καλά, τι συνομωσιολογική δολοπλοκιολογική ίντριγκοηολογική προέκταση. Εδώ πρόκειται για άτομα με 2 και 3 ονόματα.
Αστειεύομαι.


Υ.Γ Ζητώ να με κάνετε συντονιστή (και διαχειριστής αν θέλετε, δε με πειράζει.) στο φόρουμ εικόνες.
Και ότι είπα παραπάνω, τα ξεχνάω όλα

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2003, 22:16:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το βασικότερο το ξέχασα.
Αν δε σε κάνει κόπο θα ήθελα να μεταφέρεις και το θέμα πέμπτη διάσταση στο φόρουμ εικόνες


Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2003, 22:19:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μία ψήφος καταχωρήθηκε
από ananasss προς notis_29.
Ευχαριστούμε που καλέσατε!

Θαρρώ του αξίζει ο τίτλος του Εικονοσυντονιστοδιαχειριστού!

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2003, 01:16:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας από τον Admin, ωχ.. τον Arzuna, ωχ τον Πλωτίνο ωχ... μα ποιος είμαι τώρα;

Για να δω το username μου. Ααα!!! από τον ΤΗΟΤΗ ήθελα να πω. Έτσι όπως πάω θα χρειαστώ ψυχίατρο.

Λοιπόν Admin έχουμε μία αίτηση για νέο Συντονιστή. Τι λες; Να τον κάνουμε συντονιστή γιατί θα αποκαλύψει σε όλους ότι απλά απευθύνομαι στον εαυτό μου;

Τώρα κατάλαβα γιατί ρε Admin δεν θέλεις να γίνει αυτό το άτιμο to Chatroom στο Esoterica.gr. Δεν θέλεις να αποκαλυφθεί ότι είσαι εγώ διότι δεν θα μπορούμε να μιλάμε ταυτόχρονα.

Λοιπόν έχουμε έναν Εικονολάτρη που είναι έτοιμος να ξεκινήσει Εικονομαχία αν δεν τον κάνουμε Συντονιστή.

Επικίδυνα πράγματα από τον ΕικοNotis. Πρέπει να το δούμε σοβαρά το ζήτημα.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2003, 14:39:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα καλά thoth δεν αισχύνεσαι να μιλάς στον εαυτό σου, κοτζάμ θεός, λες και σου έλειψαν οι άνθρωποι... τς, τς, τς !!

Κι εγώ δεν ντρέπομαι να ανταπαντώ από την άλλη; Τι να πω, και μου τόλεγε ένας καλός μου φίλος ότι η σχιζοφρένεια θερίζει...

Χωρίς πλάκα τώρα, το σκέπτομαι το θέμα, φυσικά και αν ο ίδιος ο notis_29 δεν αστειεύονταν μόνο, αν και το ζήτημα με τις εικόνες είναι λίγο περίεργο έως επικίνδυνο: κατανάλωση bandwidth από άλλα sites, αν γίνει μεταφορά στο δικό μας θέματα copyright κ.λπ.

Από την άλλη ο notis_29 κάνει πολύ καλή δουλειά για την οποία και τον συγχαίρω και θεωρώ πως είναι καλοπροαίρετος και έχει την αίσθηση της ομάδας και μπορεί να προσφέρει ακόμη περισσότερα σε αυτόν τον χώρο που φτιάχνουμε όλοι μαζί καθημερινά!!

Να το σκεπτούμε λοιπόν το ζήτημα, να κάνουμε τις "διαβουλεύσεις" που απαιτούνται, να γνωριστούμε (οι διαχειριστές, συντονιστές γνωριζόμαστε και προσωπικά, εννοώ εκτός forums) και βλέπουμε. Πάντως η τελική απόφαση δεν βαρύνει ούτε εμένα ούτε τον thoth αποκλειστικά... τα forums είναι τμήμα του γενικότερου Τόπου ESOTERICA.gr και υπάρχουν και άλλοι υπεύθυνοι εξάλλου.

Για να είμαστε πάντως δίκαιοι προηγούνται άλλα Μέλη που έχουν θέσει υποψηφιότητα(έστω και αν δεν το ξέρουν!!) για υπευθυνότητα Συντονιστή(σε άλλα θεματικά Forums, μην ανησυχείς notis_29) και πρέπει όλα να γίνουν με την τάξη που τους αρμόζει.



-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2003, 17:49:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους.
Αγαπητέ Admin. Σαν πρώτο θα ήθελα να ευχαριστήσω εσένα και όσους βρίσκουν τη δουλειά μου καλή, διότι αυτό δείχνει πως αυτές η ώρες που έχω ξοδέψει και ξοδεύω για να την παρουσιάζω δεν πάνε χαμένες. Σαν δεύτερο θα ήθελα να πω πως αυτό που παρουσιάζω δεν είναι ακριβώς δική μου δουλειά, είναι στοιχεία που μετά από έρευνα στο δικτυακό χώρο, σας τα μεταφέρω.
Το πόσο επικίνδυνο είναι αυτό, θα έλεγα το εξής: η μεταφορά των εικόνων δίχως την άδεια του ιδιοκτήτη, είναι το ίδιο επικίνδυνο με την μεταφορά ενός κειμένου. Οπότε το ζήτημα με τις εικόνες, δεν είναι περισσότερο επικίνδυνο από τα κείμενα.
Όσο για την κατανάλωση bandwidth, αν αξίζει η εργασία, νομίζω πως θα είναι το τελευταίο που θα πρέπει να κοιτάξουμε (μέσα σε λογικά πλαίσια).
(πάντως Admin, θα ήθελα να έχουμε μια μικρή συζήτηση για το πόσο επικίνδυνο είναι, η παρουσίαση μιας εικόνας, όταν αυτή γίνετε copyright από τον ένα δικτυακό χώρο στον άλλο)

Τώρα όσο αφορά τη θέση του συντονιστή, αφού δε γίνετε δε πειράζει. Του χρόνου . (Admin, μεταξύ μας. Ποιος είναι ο επόμενος συντονιστής; Θέλω να τον ρωτήσω κάτι.)
Υ.Γ Ευχαριστώ τον ανανά για τη ψήφο του


Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Edited by - notis_29 on 08/01/2003 17:50:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2003, 18:12:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Notis μην παραδίδεις τα όπλα. Ίσως δεν κατάλαβες τι είπε ο Admin. Είπε:

quote:
Για να είμαστε πάντως δίκαιοι προηγούνται άλλα Μέλη που έχουν θέσει υποψηφιότητα(έστω και αν δεν το ξέρουν!!) για υπευθυνότητα Συντονιστή(σε άλλα θεματικά Forums, μην ανησυχείς notis_29) και πρέπει όλα να γίνουν με την τάξη που τους αρμόζει.

Δηλαδή στις ΕΙΚΟΝΕΣ είσαι ο μόνος υποψήφιος. Έτσι μην παραδίνεσαι γιατί μπορείς να ακούσεις την φράση:

And the forum goes to.... NOTIS

Και μία τολμηρή ερώτηση. Είπες:

quote:
(Admin, μεταξύ μας. Ποιος είναι ο επόμενος συντονιστής; Θέλω να τον ρωτήσω κάτι.)

Τον επόμενο συντονιστή τι τον θέλεις;
Σαν απειλή ακούστηκε αυτό.


"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2003, 18:26:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τον επόμενο συντονιστή τι τον θέλεις;
Σαν απειλή ακούστηκε αυτό.

Θοθ, με τρομάζει το ότι μπορείς και διαβάζεις τις σκέψεις μου

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2003, 22:46:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δοκιμή 1:

http://photo.msn.s8.com/MS8zLzEwNDMwMTU5MjAvMS80MDE4LzE1NS8zMi9ZSHpVQy1vdnFOcTI2aElwb2ZNdlpB

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2003, 22:48:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δοκιμή 2:

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2003, 22:50:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δοκιμή 3:

Μα τι κάνω λάθος;


Edited by - amalia on 18/01/2003 22:53:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2003, 23:02:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
προσπαθώ να βάλω εικόνα και δεν μπορώ να τα καταφέρω, για ανεξήγητους μέχρι στιγμής λόγους.

Ερευνες που έχουν μέχρι στιγμής συγγραφεί, και αφορούν το διανοητικό μου επίπεδο, έχουν μυστηριωδώς καταστραφεί, πριν δουν το φως της δημοσιότητας.

Παρακαλώ, μη σχολιάσετε την ανεπιδεκτικότητα μαθήσεως μου, αλλά

PLEEEEEASE!!! HELP ME!!!

Αφού έβαλα τις εικόνες μου στο msn, έκανα όλα τα βήματα που οι ειδήμονες μου έχουν υποδείξει (ATMA, Notis 29).

Παρόλα αυτά, ένα μυστηριώδες μικροσκοπικό τετραγωνάκι με ένα απαγορευτικό <χ> εμφανίζεται...

ΜΑ ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ;;;;;

.........έκκλιση προς διαχειριστές, διαβάστε το μήνυμά μου,

πριν αυτοκαταστραφώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2003, 01:04:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου Αμαλία.
Νομίζω πως κολλάς σε μια πολύ μικρή λεπτομέρεια.
Παρουσιάζεις αυτή τη διεύθυνση ως φωτογραφία.
«http://photo.msn.s8.com/MS8zLzEwNDMwMTU4NjkvMS80MDE4LzE1NS8zMi96bndpNUZ6dzNkdEM3MVZ6RkZHQTZB»
θα πρέπει να προσέχεις πάντα η κατάληξη της διεύθυνσης να είναι “jpg”
αν είναι κάποιες δικέ σου φωτογραφίες που τις μετέφερες σε κάποιο email, θα έπρεπε πρώτα να της μετατρέψεις σε jpg αρχείο με κάποιο πρόγραμμα επεξεργασίας εικόνας.


Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2003, 01:25:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ σωστά αγαπητέ notis_29!! Βρήκες το μικρό ζωύφιο (bug), αν και δεν είναι τέτοιο ακριβώς...

amalia, εάν έχεις κάποιες εικόνες που θέλεις να εισάγεις σε μηνύματά σου και δεν έχεις διαθέσιμο κάποιον δικτυακό χώρο να τις "ανεβάσεις" (και να φαίνονται φυσικά όταν καλούνται από άλλους δικτυακούς τόπους... όπως θα κατάλαβες αυτή η δυνατότητα δεν παρέχεται από όλες τις εταιρείες, και οι λόγοι είναι κατανοητοί), μπορείς να τις στείλεις στη διεύθυνση μου (forums@esoterica.gr) και θα τις τοποθετήσουμε στον χώρο του ESOTERICA.gr. Μετά θα σου στείλουμε τα url τους για να τις χειριστείς όπως θέλεις.

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2003, 11:05:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2003, 11:25:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα!

Ευχαριστώ όσους ξενυχτάνε και βοηθάνε τους απελπισμένους...
Μία τέτοια είμαι κι εγώ.

Θα δοκιμάσω και να στείλω τις εικόνες σε email στο εσωτερικά, Admin.
Αλλλλλλά...

Επειδή είμαι λίγο ξεροκέφαλη:
Θέλω να μπορώ να τα καταφέρω και με τον άλλο τρόπο. Τον τρόπο του "δικού σου δυκτιακού χώρου".
Κάτι που άρχισα χθες βράδυ. Ως εξείς:

Μπήκα στο MSN, στο , και ακολουθώντας όλες τις οδηγίες (που ξενύχτισε να μου δίνει χθες βράδυ η ΑΤΜΑ), μετέφερα κάποιες φωτό σε έναν φάκελλο στο msn, και σήμερα το πρωί, μετέφερα μία για δοκιμή σε έναν φάκελλο που λέγεται και είναι μάλλον αυτός ο οποίος αντιπροσωπεύει "το δικό μου δυκτιακό χώρο".
Ολες οι φωτό που έφυγαν από το PC μου, ήταν σε μορφή jpg.
Και όπως πολύ σωστά παρατηρεί ο Νοτις, αυτό θα έπρεπε να εμφανίζεται και στη διεύθυνση των φωτό.
Θα έπρεπε να κάνω κάποια πρόσθετη επεξεργασία;


Edited by - amalia on 19/01/2003 11:28:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2003, 11:30:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η παραπάνω φωτό, είναι απευθείας από το διαδύκτιο, και δεν μου δημιούργησε πρόβλημα η μεταφορά της. Αρα, το πρόβλημα είναι με τα jpg.

Θα δοκιμάσω και τις συμβουλές σου Admin, και θα επανέλθω.

Πριν χωνέψει ο AVATAR...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2003, 11:39:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για να δούμε τώρα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2003, 11:51:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2003, 12:17:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και πάλι στα φόρουμς,

με μια ψηφιακή υπογραφή, που ταιριάζει απόλυτα με τις προσπάθειές μου...

μπράβο μου!!!


.........................
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2003, 12:18:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αυτή...που τα κατάφερε!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2003, 23:48:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 13 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy