ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 ΝΕΑ - Μέσα από το Διεθνές Internet
 WWW.666DNA.COM:ΤΙ ΡΟΛΟ ΠΑΙΖΕΙ ?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Aplos
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2005, 18:49:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aplos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Aplos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
WWW.666DNA.COM

ΤΟ ΕΙΔΑ ΣΕ ΕΝΑ ΤΟΙΧΟ. ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟ SITE ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ. ΚΑΜΙΑ ΓΝΩΜΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ?

Angelos
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2005, 19:10:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ολο το ζουμι είναι εδώ

http://www.666dna.com/agora.html

Παραθέτω ενδεικτικά.

α) Με 5 ευρώ αγοράζετε μέχρι και τη σελίδα 79 (σελ.1 - σελ.79)
β) Με 10 ευρώ αγοράζετε τις σελίδες 80 έως το τέλος (σελ.80 - σελ.274)
γ) Με 15 ευρώ αγοράζετε όλο το έργο (σελ.1 - σελ.274)


Συγκριτικά ο Λιακο πουλάει πιο πολύ παραμύθι για λιγότερα ευρώ/σελίδα.
Αν οπωσδήποτε σου περισσεύουν, προτίμησέ τον.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2005, 18:04:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το θέμα αυτό μεταφέρεται στην κατηγορία:
ΝΕΑ - Μέσα από το Διεθνές Internet

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2005, 13:17:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...Και μετονομάζεται σε:
"WWW.666DNA.COM:ΤΙ ΡΟΛΟ ΠΑΙΖΕΙ ?"
από:"ΤΙ ΡΟΛΟ ΠΑΙΖΕΙ ?" σκέτο.

Προς διευκόλυνσην της αναζητήσεως.


κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iaira
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
134 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2005, 17:24:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό το θέμα για το συγκεκριμένο site το είχε σήμερα στην τηλεόραση.
Είπαν, ότι έχουν μπει διαφημιστικά σε κολώνες και έχουν γεμίσει την Αθήνα και τους κίνησε το ενδιαφέρον και το έψαξαν.
Ανήκει (είπαν), σε αίρεση, και συγκεκριμένα αίρεση με σκοτεινές προθέσεις.
Μάλιστα σαν υπότιτλο στο θέμα είχαν , ότι μέσω του internet προσπαθούν να προσυλιτίσουν άτομα σε σατανιστικές τελετές.
(έτσι είπαν , έτσι λέω)
Αυτά...
Φιλικά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zizi
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2005, 20:03:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zizi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγόρασα και διάβασα τη μελέτη της ιστοσελίδας www.666DNA.com και το μόνο που έχω να πω ότι έπαθα σοκ.Αυτά που ακούγονται πέρι αίρεσης και σατανισμών είναι αστεία.Αυτό που κατάλαβα εγώ αλλά και ένας φιλόλογος και ένας μαθηματικός που το έδειξα είναι ότι πρόκειται για το λόγο του Θεού σύμφωνα με την Ορθόδοξη Χριστιανική πίστη.Πρόκει ται για μια δεύτερη Αποκάλυψη που δεν χωράει αμφισβήτησηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
aceman
Διεγραμμένος Λογαριασμός


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2005, 11:50:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aceman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
valto sto internetΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
wendigo
Μέλος 3ης Βαθμίδας


561 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2005, 02:58:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wendigo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
valto sto internet

Συμφωνώ απολύτως. Εξάλλου, θέλω να το δείξω σε ένα ταξιτζή και έναν χασάπη να μου πούνε τη γνώμη τους.

No Method, No Guru, No TeacherΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2005, 03:22:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε,-η, zizi
Καλωσήλθες στο forum και εύχομαι να έχεις μια καλή και δημιουργική πορεία εδώ μεσα, λαμβάνοντας αλλά και δίνοντας γνώση.

quote:
Αγόρασα και διάβασα τη μελέτη της ιστοσελίδας www.666DNA.com και το μόνο που έχω να πω ότι έπαθα σοκ.Αυτά που ακούγονται πέρι αίρεσης και σατανισμών είναι αστεία.

όπως είπαν και προηγούμενοι,καλό θα ήταν να ανεβάσεις εδώ πέρα μεγάλο μέρος ή και το σύνολο αυτού που αγόρασες ώστε να το δούμε και να το κρίνουμε και εμείς. Οι ταμπελίτσες μπορεί να είναι πολλές και ο καθένας έχει τη δική του οπτική γωνία και αποψη...

quote:
που κατάλαβα εγώ αλλά και ένας φιλόλογος και ένας μαθηματικός που το έδειξα είναι ότι πρόκειται για το λόγο του Θεού σύμφωνα με την Ορθόδοξη Χριστιανική πίστη.Πρόκει ται για μια δεύτερη Αποκάλυψη που δεν χωράει αμφισβήτηση

Με όλο το σεβασμό στο Φιλόλογο και στο μαθηματικό τόσο ως ανθρώπους όσο και ως επιστήμονες, το τι λέει αυτός ο "πίνακας" και το αν χωράει αμφισβήτηση ή όχι, ασ'το καλύτερα να το κρίνει ο καθένας από μας μόνος του, αφού λάβει γνώση του θέματος...
Ελάχιστα πράγματα αυτού του είδους,να ξέρεις,είναι τέτοια που να μη σηκώνουν αμφισβήτηση...Τα υπόλοιπα όλα δοκιμάζονται

.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2005, 15:13:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Είπαν, ότι έχουν μπει διαφημιστικά σε κολώνες και έχουν γεμίσει την Αθήνα και τους κίνησε το ενδιαφέρον και το έψαξαν.

Ισχύει. Υπάρχει σε πολλές κολώνες σε ολόκληρη την Αθήνα, τράβηξε και ‘μένα την προσοχή.


* Ειρήνη *

~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zizi
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2005, 20:52:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zizi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...Φυσικά και θα δημοσίευα αποσπάσματα ή ακόμα και όλη τη μελέτη από το cd αν μου ανήκαν τα πνευματικά δικαιώματα (copyright)...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2005, 22:06:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
...Φυσικά και θα δημοσίευα αποσπάσματα ή ακόμα και όλη τη μελέτη από το cd αν μου ανήκαν τα πνευματικά δικαιώματα (copyright)...

Γιατί, φοβάσαι μη σε κυνηγάει ο ζωγράφος "Αθανάσιος"? Πώς θα σε βρει ? Θα πάει στην Αστυνομία και θα πει ότι η zizi μου τα έβγαλε στο ίντερνετ?
Ή φοβάσαι μην κάνει συλλογική μήνυση στο esoterica?

Anyway, εγώ θα πρότεινα να δώσεις 2-3 τρανταχτά σημεία, και με δικά σου λόγια, ώστε να μη μπορεί να σε κατηγορήσει κανένας και για τίποτα... Μόνο το outline και το περιεχόμενο διασκευασμένο (αλλά όχι αλλοιωμένο). Αυτό δεν διώκεται...

.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astralasia
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2005, 12:30:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astralasia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δε νομίζω να υπάρχει κανένας ζωγράφος Αθανάσιος Σέλια. Αν βρείτε κάποια πληροφορία γιαυτόν ας τη δούμε κι εμείςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
some_one
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2005, 02:35:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους some_one  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το "Αθανάσιος Σελία" μπορεί να είναι και ψευδόνυμο το έχετε σκεφτεί?
Όσο για το βιβλίο και εγώ το έχω διαβάσει και έχω μείνει άφωνη!δεν είμαι από τα άτομα που δεν έχουν ψάξει γενικά το θέμα θρισκεία και ετσι θεωρώ οτι έχω άποψη.
Τώρα για το άτομο που λέει περί σατανισμού και άλλα τέτοια κουλα, ας το διαβάσει και μετά να εκφέρει άποψη. και αλήθεια...πότε μίλησαν στην τηλεόραση για αυτό το θέμα?


Life is just a dream on the way to death!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zizi
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2005, 14:59:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zizi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα με ενδιέφερε πολύ να ανταλλάξω απόψεις με κάποιο άτομο που έχει διαβάσει κι αυτό το βιβλίο.Αν θέλεις μέλος <<some one>> στείλε μου ένα mail θα το βρεις στο προφιλ μου.Όσο για την τηλεόραση το είπαν στην πρωινή(των 8-10)ενημερωτική εκπομπή του mega κοινωνία ώρα 8Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
astralasia
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2005, 22:45:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astralasia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το "Αθανάσιος Σελία" μπορεί να είναι και ψευδόνυμο το έχετε σκεφτεί?
Όσο για το βιβλίο και εγώ το έχω διαβάσει και έχω μείνει άφωνη!δεν είμαι από τα άτομα που δεν έχουν ψάξει γενικά το θέμα θρισκεία και ετσι θεωρώ οτι έχω άποψη.
Τώρα για το άτομο που λέει περί σατανισμού και άλλα τέτοια κουλα, ας το διαβάσει και μετά να εκφέρει άποψη. και αλήθεια...πότε μίλησαν στην τηλεόραση για αυτό το θέμα?


Life is just a dream on the way to death!


Τότε γιατί το πλασάρουν με το προκλητικό (για τον περισσότερο κόσμο) www.666dna.com ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zizi
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2005, 19:59:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zizi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για το site www.666DNA.com έχει αναφερθεί το γερμανικό περιοδικό spiegel (Ιούλιος 2005) στην ίδια σελίδα με τον τωρινό Πάπα...
(πως είναι δυνατόν να εκφέρουν γνώμη άνθρωποι που δεν το έχουν διαβάσει?-το κάνουν μάλλον μόνο οι Ελληνάρες οι οποίοι σύμφωνα με στατιστικές διαβάζουν μόνο 2 στους 100...)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GDS1
Πλήρες Μέλος


937 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2005, 09:57:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GDS1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έξυπνο κόλπο


Το χρήμα δεν είναι το παν στην ζωή, η αγάπη είναι. Ευτύχως αγαπάω το χρήμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2005, 17:48:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
GDS1 Απεστάλη: 09/09/2005, 09:57:58
--------------------------------------------------------------------------------
Έξυπνο κόλπο


ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΕ GDS1
ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΟΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟ MARKETING!
Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΑΥΤΟΠΛΑΣΑΡΙΣΤΕΙ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.
ΜΙΑ ΕΞΥΠΝΗ ΤΑΜΠΕΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΡΧΗ...
ΚΑΙ ΜΕΤΑ Η ΑΝΑΛΟΓΗ ΥΠΟΣΤΙΡΙΞΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΜΠΟΓΙΑ ΜΑΣ.

`
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zizi
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2005, 18:57:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zizi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...ευτυχώς που δεν αμφισβητείτε και τις πληροφορίες από παλιά μέλη του chat,όπως της iaira (112 μηνύματα)- η οποία αναφέρει την ελληνική τηλεόραση και του non serviam (65 μηνύματα) - ο οποίος αναφέρει τις εφημερίδες...αλλά και για το αρθρο του spiegel (δεύτερη βδομάδα του Ιουλίου) ένα απλό τηλέφωνο στον γνωστό κύριο Αντώναρο που είναι υπεύθυνος του περιοδικού στην Ελλάδα,θα αρκούσε για να πάτε να πάρετε ένα αντίγραφο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
astralasia
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2005, 20:21:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astralasia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελικά έχει πολαπλώς διασταυρωθεί. Ζωγράφος Σέλια (ή τουλάχιστον με αυτό το όνομα δεν υπάρχει εγγεγραμένος). Άρα μας δουλεύουν οι τύποι. Εκτός αν κάποιος μας πεί κάτι άλλο που δεν ξέρουμε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zizi
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2005, 16:37:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zizi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντως εγώ που έχω ψιλοπορωθεί με το θέμα και το έχω ψάξει και με πρώην συμφοιτητές μου,τηλεφώνησα στις περισσότερες από τις εφημερίδες που αναφέρονται μέσα στο site για το ζωγράφο Σελιά και μου είπαν ότι είναι πασίγνωστος V.I.P (σε κλειστούς κύκλους) και ότι τα άρθρα ασφαλώς και είναι αληθινά...Άλλωστε με τα ονόματα των εφημερίδων (γιατί αναφέρονται οι μεγαλύτερες εφημερίδες) που αναφέρει το site έστω και μικρές ανακρίβειες ή παραμύθια να υπήρχαν θα είχε επέμβει εισαγγελέας...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
sailorman
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2005, 18:43:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sailorman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ CD ΠΟΥΛΙΕΤΑΙ ΣΤΗ ΜΑΥΡΗ ΓΙΑ 8 ΕΥΡΩΠΟΥΛΑ-ΑΜΑ ΟΙ ΜΑΓΚΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΝΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΞΕΜΟΥΓΚΑΘΟΥΝΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Ο ΧΑΜΟΣ ΤΟΥ ΧΑΜΟΥΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
astralasia
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2005, 23:36:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astralasia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πάντως εγώ που έχω ψιλοπορωθεί με το θέμα και το έχω ψάξει και με πρώην συμφοιτητές μου,τηλεφώνησα στις περισσότερες από τις εφημερίδες που αναφέρονται μέσα στο site για το ζωγράφο Σελιά και μου είπαν ότι είναι πασίγνωστος V.I.P (σε κλειστούς κύκλους) και ότι τα άρθρα ασφαλώς και είναι αληθινά...Άλλωστε με τα ονόματα των εφημερίδων (γιατί αναφέρονται οι μεγαλύτερες εφημερίδες) που αναφέρει το site έστω και μικρές ανακρίβειες ή παραμύθια να υπήρχαν θα είχε επέμβει εισαγγελέας...

Είσαι σίγουρος ότι αναφέρεται σε εφημερίδες το όνομα? Ρίξε κανα απόσπασμα εδώ να μάθουμε κι εμείς που ασχολούμαστε μετα των τεχνών !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zizi
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2005, 21:09:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zizi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με μια βόλτα στην οδό Σωκράτους στο Αθηναϊκό Πρακτορείο Τύπου θα σου δώσουν και ολόκληρες τις εφημερίδες των οποίων αποσπάσματα δημοσιεύονται μέσα από το site www.666DNA.com και αφορούν το ζωγράφο Σελιά ώστε να δεις και έργα του αφού σε ενδιαφέρουν τα περί των τεχνων...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ptxds
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2005, 22:14:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ptxds  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΒΡΑΖΕΤΕ ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΖΟΥΜΙ ΣΑΣ? ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΤΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΜΕΣΩ ΤΟΥ E-MAIL ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ "ΔΑΝΕΙΣΩ" ΤΟ CD. TΟ ΠΟΛΥ-ΠΟΛΥ ΝΑ ΠΑΘΕΤΕ ΟΤΙ ΕΠΑΘΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΦΟΥ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ,ΔΗΛΑΔΗ "ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΕΙ ΤΡΙΑ ΚΑΙ ΕΝΑ" ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΒΟ ΣΑΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΟΥΛΑ ΑΥΠΝΟΙ ! ! !Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
komninos A
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2005, 03:21:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους komninos A  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αρχικώς θέλησα να καταθέσω ΜΗΝΥΣΗ-ΑΓΩΓΗ ΓΙΑ ΑΠΑΤΗ,διότι σκέφτηκα ότι δεν επιτρέπεται να υπάρχει τόσο θράσος ώστε "κάποιος" να υπόσχεται την "Αποκάλυψη" μέσω διαδικτύου και να εξαπατά τους ανθρώπους πουλώντας τους "αέρα".Ως νομικός γνωρίζω ότι οι περισσότεροι απατεώνες τηρούνε τα προσχήματα και γράφουν π.χ. για υποθετικά θέματα ή αναλύουν παραμυθένια φαινόμενα ή γράφουν για εικασίες και μύθους κ.α. πάντα γράφουν γενικά,αόριστα και με πολύ προσοχή.Εδώ όμως,σκέφτηκα,έχουμε "κάποιον" που "ΑΥΤΟΚΤΟΝΕΙ ΝΟΜΙΚΩΣ" υποσχόμενος την "σύγχρονη Αποκάλυψη",προφανώς για να πάρει τα λεφτά των ανθρώπων.Ο άνθρωπός μας δηλαδή τολμάει και πουλάει ΚΑΤΙ ΤΟ ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ (το τετράγωνο με τα γράμματα) ως "Αποκάλυψη",που σημαίνει ότι αν δεν υπάρχει επ'αυτού απόδειξη,πάει φυλακή! Αυτό για μένα ήταν πρόκληση.Άρχισα λοιπόν να εξετάζω προσεκτικά το site www.666DNA.com και διαβάζοντας τα δημοσιεύματα για τον συγγραφέα έπρεπε ή να δεχθώ ότι ο διάσημος και σοβαρός αυτός άνθρωπος τρελάθηκε ξαφνικά και πετάει όλη την φήμη και την καριέρα του στα σκουπίδια ή ότι έπεσε ίσως και ο ίδιος θύμα της αμερικάνικης διαδικτυακής τράπεζας η οποία πουλάει το πόνημα.Όμως και η τράπεζα αυτή,όπως και ο συγγραφέας,χαίρει σοβαρής διεθνούς φήμης.ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΗΚΑ πάρα πολύ,διότι εάν επρόκειτο για απάτη,αυτή η απάτη συγκαλύπτεται α)από τη φήμη του ζωγράφου (και όλες τις μεγάλες εφημερίδες), β)από την Εθνική Βιβλιοθήκη επειδή υπάρχει ISBN του βιβλίου και γ)από την αμερικάνικη διαδικτυακή τράπεζα. Τελικά έπρεπε να αγοράσω και να διαβάσω το ηλεκτρονικό βιβλίο.Μετά την ανάγνωση ΠΕΙΣΤΗΚΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ ΠΛΕΟΝ οτι πρόκειται πράγματι για την "σύγχρονη Αποκάλυψη του Λόγου"!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
astralasia
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2005, 18:25:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astralasia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αρχικώς θέλησα να καταθέσω ΜΗΝΥΣΗ-ΑΓΩΓΗ ΓΙΑ ΑΠΑΤΗ,διότι σκέφτηκα ότι δεν επιτρέπεται να υπάρχει τόσο θράσος ώστε "κάποιος" να υπόσχεται την "Αποκάλυψη" μέσω διαδικτύου και να εξαπατά τους ανθρώπους πουλώντας τους "αέρα".Ως νομικός γνωρίζω ότι οι περισσότεροι απατεώνες τηρούνε τα προσχήματα και γράφουν π.χ. για υποθετικά θέματα ή αναλύουν παραμυθένια φαινόμενα ή γράφουν για εικασίες και μύθους κ.α. πάντα γράφουν γενικά,αόριστα και με πολύ προσοχή.Εδώ όμως,σκέφτηκα,έχουμε "κάποιον" που "ΑΥΤΟΚΤΟΝΕΙ ΝΟΜΙΚΩΣ" υποσχόμενος την "σύγχρονη Αποκάλυψη",προφανώς για να πάρει τα λεφτά των ανθρώπων.Ο άνθρωπός μας δηλαδή τολμάει και πουλάει ΚΑΤΙ ΤΟ ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ (το τετράγωνο με τα γράμματα) ως "Αποκάλυψη",που σημαίνει ότι αν δεν υπάρχει επ'αυτού απόδειξη,πάει φυλακή! Αυτό για μένα ήταν πρόκληση.Άρχισα λοιπόν να εξετάζω προσεκτικά το site www.666DNA.com και διαβάζοντας τα δημοσιεύματα για τον συγγραφέα έπρεπε ή να δεχθώ ότι ο διάσημος και σοβαρός αυτός άνθρωπος τρελάθηκε ξαφνικά και πετάει όλη την φήμη και την καριέρα του στα σκουπίδια ή ότι έπεσε ίσως και ο ίδιος θύμα της αμερικάνικης διαδικτυακής τράπεζας η οποία πουλάει το πόνημα.Όμως και η τράπεζα αυτή,όπως και ο συγγραφέας,χαίρει σοβαρής διεθνούς φήμης.ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΗΚΑ πάρα πολύ,διότι εάν επρόκειτο για απάτη,αυτή η απάτη συγκαλύπτεται α)από τη φήμη του ζωγράφου (και όλες τις μεγάλες εφημερίδες), β)από την Εθνική Βιβλιοθήκη επειδή υπάρχει ISBN του βιβλίου και γ)από την αμερικάνικη διαδικτυακή τράπεζα. Τελικά έπρεπε να αγοράσω και να διαβάσω το ηλεκτρονικό βιβλίο.Μετά την ανάγνωση ΠΕΙΣΤΗΚΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ ΠΛΕΟΝ οτι πρόκειται πράγματι για την "σύγχρονη Αποκάλυψη του Λόγου"!

Που στο καλό βρήκατε το συγκεκριμένο ISNB. Έχω ψάξει όλες τις βάσεις δεδομένων αλλά δε βρήκα τίποτε. Το ίδιο ιχύει και για το ζωγράφο μας αφού μετά από πολλαπλά τηλεφωνήματα που έκανα εκεί που αναφέρθήκατε δεν υπήρξε θετική απάντηση. Μάλλον πρόκειται λοιπόν για ΣΟΒΑΡΗ ΑΠΑΤΗ σε βάρος ανυποψίαστων πολιτών και θα πρέπει να ασχοληθεί σοβαρά η δικαιοσύνη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zizi
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 02:52:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zizi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Astralasia,θέλεις λοιπόν να μας πείσεις ότι οι πληροφορίες των παλαιών μελών του chat (non serviam-που διαβασε τις εφημερίδες και της iaira-που είδε το site www.666DNA.com στην τηλεόραση) είναι παραμύθια ή πιάστηκαν και οι εφημερίδες και τα κανάλια ΚΟΡΟΙΔΟ από κάποιον ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ...Πέρα από αυτό θέλεις να βγάλεις και εμένα την ίδια τρελή που το ψάχνω σίγουρα πριν από εσένα το θέμα και έχω όλα τα στοιχεία στα χέρια μου...Όσο για το πού (σε ποιες βάσεις δεδομένων ψάχνεις) ψάχνεις για τον ζωγράφο Σελιά,πρέπει να γνωρίζεις ότι ο άνθρωπος ήρθε από το εξωτερικό και δεν ισχύουν οι ελληνικές βάσεις δεδομένων.ΠΑΝΤΩΣ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟ ΣΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΔΟΘΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΔΙΟΤΙ ΤΟ SITE ΥΠΑΡΧΕΙ ΗΔΗ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ...Κάνε λοιπόν,astralasia,εσύ η ίδια ένα τηλέφωνο στον εισαγγελέα,τι περιμένεις? ΛΕΣ ΟΛΟΙ ΝΑ ΚΟΛΛΑΝΕ ΜΠΡΙΚΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zizi
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 03:05:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zizi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...astralasia,όσον δε αφορά το "ISNΒ" που ψάχνεις,φυσικά τέτοιος χαρακτηρισμός δεν υπάρχει για βιβλίο όπως τον αναφέρεις εσύ πιο πάνω,αν ψάχνεις έτσι...(προς ενημέρωσήν σου "ISNB" δεν υπάρχει, υπάρχει μόνο ο χαρακτηρισμός "ΙSBN").Λίγο πιο πολύ προσοχή και σοβαρότητα στην περίπτωσή σου δεν θα έβλαπτε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zizi
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 04:31:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zizi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παραθέτω 4 δημοσιεύματα για τον ζωγράφο Σελιά στα παρακάτω links:
http://www.jef82.com/00/01.jpg
http://www.jef82.com/00/02.jpg
http://www.jef82.com/00/03.jpg
http://www.jef82.com/00/04.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy