ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 DESTE ΚΑΙ ΤΑΡΩ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
mononoke
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2005, 08:35:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mononoke  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΤΡΑΠΟΥΛΑ DESTE ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ "ΕΔΕΙΞΕ" ΑΜΕΣΩΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΣΕ.ΗΤΑΝ ΣΩΣΤΗ ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΤΟΥ ΠΑΡΕΛΘΟΝΤΟΣ.ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΛΛΑ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ!!ΕΠΙΣΗΣ ΓΕΝΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟ ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΜΑΣ.ΙΣΩΣ ΣΕ ΜΕΡΙΚΑ ΑΤΟΜΑ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΚΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ.ΕΝΝΟΩ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΑΝ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΠΧ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΚΑΛΕΣ ΕΣΥ ΘΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ, ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?Η ΤΡΑΠΟΥΛΑ ΑΥΤΗ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ.ΒΕΒΑΙΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΤΑΡΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ.ΟΤΙ ΔΗΛΑΔΗ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ ΜΕ ΒΑΘΟΣ ΚΑΙ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΓΕΓΟΝΟΤΑ.ΤΕΛΙΚΑ ΟΜΩΣ ΤΟ ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΑΝΤΙΛΗΨΗΣ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΩΝ.ΟΠΟΙΟΣ ΝΙΩΘΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΩΝ ΧΑΡΤΙΩΝ Η ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΕΡΜΗΝΕΥΣΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΗ ΠΡΟΒΛΕΨΗ.Η ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΥΠΟΘΕΣΗ!
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2005, 09:17:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου, δε νομίζεις πως αυτό το θέμα θα μπορούσε να ανοιχτεί στην κατηγορία των "Άστρα"?
Τέλος πάντων!
Δεν πιστεύω πως το μέλλον μας θα το μάθουμε από τράπουλες, ή καφετζούδες ή δεν ξέρω κι εγώ από τι άλλο.
Εμείς το καθορίζουμε.
Αν πχ κάποιος μας πεί οτι αύριο θα τρακάρουμε και υποβάλλουμε τον εαυτό μας σε αυτή την σκέψη, είναι πιθανόν να τρακάρει.

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KRYSTALLENIA
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
121 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2005, 16:06:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KRYSTALLENIA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ/Η mononoke ΡΙΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ DESTE ΕΔΩ ΚΑΙ 8 ΜΗΝΕΣ... Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΝΤΩΣ ΟΙ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΕΣ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΜΠΕΙΡΟ ΜΑΤΙ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΟ ΜΥΑΛΟ... ΟΠΩΣ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟΥ ΚΑΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΚΑΤΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΛΕΕΙ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ, ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΩΝΤΑΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ... ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ... ΑΝ ΘΑ ΣΥΜΒΟΥΝ Η ΟΧΙ... ΤΟ ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΓΡΑΦΕΙ: "ΤΟ ΣΥΜΛΕΓΜΑ ΤΩΝ ΠΡΩΤΩΝ ΜΕ ΤΑ ΔΕΥΤΕΡΑ, ΣΕ ΒΑΘΟΣ ΧΡΟΝΟΥ, ΣΥΝΘΕΤΕΙ ΤΟ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟ... ΚΑΙ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟΥ ΦΥΓΕΙΝ ΑΔΥΝΑΤΟΝ" ... ΣΩΣΤΑ?

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΚΑΡΤΕΣ ΤΑΡΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ...

ΦΙΛΕ Dying_Incubus ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΜΙΑ ΤΡΑΠΟΥΛΑ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΒΓΑΛΕΙ... ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΟΥ ΤΥΧΕΙ... ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΑ ΠΑΛΙΑ... ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΟ ΘΕΡΜΕΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΡΙΕΣ...

ΦΙΛΙΚΑ...

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΡΑ ΥΠΑΡΧΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2005, 00:33:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΟΝΤΩΣ ΟΙ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΕΣ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΜΠΕΙΡΟ ΜΑΤΙ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΟ ΜΥΑΛΟ...

Αγαπητή Κρυσταλένια, τι εννοείς με αυτό?
Δηλαδή τί? θα πρέπει να κάνεις συνδιασμούς και να μαντεύεις?
Δοκίμασα κάποτε Ταρο.
Ε, την πρώτη φορά μπορώ να πω ότι ναι,κάποια πράγματα βγήκαν.
Τις υπόλοιπές...χμ...
Κατέληξα ότι και η πρόβλεψη της πρώτης φοράς ήταν μια σύμπτωση.
Θα συμφωνήσω τελικά με τον Dying_Incubus.

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KRYSTALLENIA
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
121 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2005, 01:24:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KRYSTALLENIA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΕ ΤΗ ΦΡΑΣΗ ΑΥΤΗ, ΑΓΑΠΗΤΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ, ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗΝ DESTE ΕΠΕΙΔΗ ΟΙ ΣΗΜΑΣΙΕΣ ΕΝΟΣ ΧΑΡΤΙΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΣΟΥΝ ΔΙΠΛΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ( ΟΠΟΙΟΣ ΡΙΧΝΕΙ ΤΗ DESTE ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΙ ΕΝΝΟΩ) ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΟ ΕΜΠΕΙΡΟ ΜΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΘΑΡΟ ΜΥΑΛΟ... ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΚΑΤΙ ΣΩΣΤΑ ΔΗΛ. ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΠΩΣ ΣΕ ΒΟΛΕΥΕΙ... ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΧΑΡΤΙΑ, ΓΙΑΤΙ ΣΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΙΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΑΦΟΥ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΕΥΕΤΑΙ ( ΕΡΩΤΗΜΑ/ΤΑ) ΔΕΝ ΣΕ "ΚΑΙΕΙ" ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ...

ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΧΡΗΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΣΥΝΔΙΑΖΕΙΣ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ....ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΝΑ ΜΑΝΤΕΥΕΙΣ ΑΠΛΑ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΙΣ ΟΤΑΝ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙ ΣΩΣΤΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ...

ΜΙΑ ΑΠΟΚΡΥΠΤΟΓΡΑΦΗΣΗ ΜΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ... ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...
Α! ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ.... ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Η ΑΓΑΠΗΤΗ oneiric ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΤΟΠΙΚ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΣΤΗΝ "ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΕΙΑ" ...

quote:
Το ότι κάποιος μπορεί να σου πει τι συμβολίζει το κάθε χαρτί, αυτό δεν σημαίνει ότι θα μπορείς να τα «διαβάσεις». Μην ξεχνάς ότι ο πραγματικός γνώστης δεν έχει «στάνταρ» χαρτιά και επεξηγήσεις. Τα «διαβάζει» έτσι όπως τα βλέπει / νιώθει.

ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ... ΑΛΛΑ ΚΑΙ...

quote:
Πρέπει να το έχεις σαν "δώρο".

ΠΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ...

ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΤΑΡΩ ΜΠΟΡΕΙ ΑΚΟΜΗ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΤΡΑΠΟΥΛΑ... ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΑΣ ΜΕ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΑΠΛΟ... ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΠΛΗ ΤΡΑΠΟΥΛΑ...? ΠΟΥ ΟΥΚ ΟΛΙΓΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΣΩΣΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ...

ΦΙΛΙΚΑ...

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΡΑ ΥΠΑΡΧΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mononoke
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2005, 10:59:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mononoke  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΗ KRYSTALLENIA ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ, ΑΦΟΥ ΕΧΕΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΕ ΤΗΝ DESTE ΕΝΩ ΕΓΩ ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΣΑ.ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΤΗ ΡΙΧΝΩ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΙΣΩΣ ΒΛΕΠΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΕΡΜΗΝΕΥΩ ΤΙΣ ΚΑΡΤΕΣ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ.ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΙΣΧΥΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΟΥΝ Η ΑΝ ΕΓΩ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΕΤΣΙ?ΕΠΙΣΗΣ ΑΥΤΟ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΜΟΥ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΗΔΗ ΞΕΡΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ.ΤΕΛΟΣ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΤΑΡΩ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΤΡΑΠΟΥΛΕΣ!ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΚΟΜΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΕΙΣ ΟΙ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ ΤΩΝ ΚΑΡΤΩΝ!ΕΛΠΙΖΩ ΣΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KRYSTALLENIA
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
121 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2005, 14:01:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KRYSTALLENIA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΗ mononoke ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΑΜΦΙΒΑΛΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΑΠΟΥΛΑ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΣΟΥ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ...

ΟΤΑΝ ΞΕΣΦΡΑΓΙΖΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ΜΙΑ ΤΡΑΠΟΥΛΑ ΑΥΤΗ ΦΟΡΤΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΕΝΕΡΓΕΙΑ... ΚΑΙ ΓΙ' ΑΥΤΟ, ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ, Η ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ ΠΟΥ ΣΥΝΗΣΤΑ "ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΤΡΑΠΟΥΛΑ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΧΕΡΙΑ"... ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΤΩΡΑ ΝΑ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΡΙΞΕΙΣ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΝΩ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΚΑΠΟΥ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΝΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΣΑΙ... πχ. "ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΩ? ΚΑΙ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ?ΚΑΙ ΑΝ.....ΚΑΙ ΑΝ...... ΚΑΙ ΑΝ......." ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΒΑΣΑΝΙΖΟΥΝ...

ΝΑΙ, ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ... ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΣΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΒΓΟΥΝ ΑΝΑΚΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ, ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΛΕΙΣ, ΝΑ ΤΑ ΣΥΝΔΙΑΣΕΙΣ...

ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΣΤΟ ΡΙΞΙΜΟ ΤΩΝ ΧΑΡΤΙΩΝ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΤΟΥ ΑΤΟΜΟΥ ΠΟΥ ΤΑ ΡΙΧΝΕΙ ΣΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ/ΤΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ...

ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΑΓΓΙΖΩ ΤΗΝ ΤΡΑΠΟΥΛΑ ΜΟΥ ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΣΙΓΟΥΡΗ... ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΔΙΑΨΕΥΣΕΙ... ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΗΝ ΠΡΟΕΚΤΑΣΗ ΤΟΥ ΕΓΩ ΜΟΥ... ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΞΕΝΟ...ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ... ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΜΟΥ... ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΟΥ...

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΤΗΤΑ... ΑΥΤΟ ΘΑ ΣΟΥ ΠΑΡΕΙ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ... ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΩΡΙΜΑΖΕΙ ΣΤΟΝ ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ...

ΚΑΙ 'ΓΩ ΕΤΣΙ ΗΜΟΥΝΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ, ΟΤΑΝ ΔΗΛ. ΠΡΩΤΟΠΗΡΑ ΤΗΝ DESTE, ΤΑ ΕΙΧΑ ΧΑΣΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ... ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΟΛΑ ΜΑΘΑΙΟΝΤΑΙ... ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ, ΟΠΩΣ ΕΙΧΑ ΕΓΩ, ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ ΕΚΕΙΝΗ...

ΕΞΑΛΛΟΥ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ...

quote:
Η ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΥΠΟΘΕΣΗ!

ΠΟΥ ΣΥΝΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ...

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΛΥΣΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ... ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ... ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΑ ΥΠΟΨΗΝ ΜΟΥ...

ΦΙΛΙΚΑ...

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΡΑ ΥΠΑΡΧΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mononoke
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2005, 08:52:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mononoke  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΡΙΞΙΜΑΤΟΣ ΤΗΣ DESTE Η ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ ΤΩΝ ΧΑΡΤΙΩΝ?ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΡΙΞΙΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΚΑΙ ΜΕΛΛΟΝ.ΠΟΙΕΣ ΚΑΡΤΕΣ ΟΜΩΣ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Isidora
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
105 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2005, 03:54:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Isidora  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Isidora  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Isidora  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα και από μένα σε όλους.

Διαβάζω και εγώ κάρτες εδώ και πολλά χρόνια.
Μπορώ δε να πω, πως επειδή όλο και περισσότερο κέρδιζαν την εμπιστοσύνη και το ενδιαφέρον μου, ενώ αρχικά ξεκίνησα με την απλή τράπουλα, σιγά - σιγά έμαθα να διαβάζω και Tαρώ και Hul και Μαntala και Lenorman και άλλες..., χωρίς βέβαια να εξαιρείται και η Deste από την στιγμή που έμαθα ότι εκδόθηκε.

Αυτό που έχω να πω, είναι πως συμφωνώ απόλυτα στο ότι, το διάβασμα και η ανάλυση των καρτών, είναι άμεσα εξαρτημένο και από την εμπιστοσύνη που έχουμε στις ίδιες τις κάρτες, αλλά και την εμπιστοσύνη που έχουμε στον ίδιο μας τον εαυτό, γύρω από το πόσο αντικειμενικά μπορεί να δει αυτά που λένε οι κάρτες...

Για παράδειγμα θα σας πω, πως το Πάσχα κοιτάζοντας τις κάρτες μου για να συμβουλέψω σε κάτι τον αδελφό μου, είδα ολοφάνερα το ξαφνικό θάνατο της μητέρας μου!!!!
Πάγωσα. Ο αδελφός μου, με το που είδε την όψη μου, χωρίς να πω τίποτα, κατάλαβε πως κάτι πολύ κακό έβλεπα και προσπάθησε να με πιέσει, για να του πω, τι ήταν αυτό που είδα.

Δεν μπορούσα να τον κοροϊδεύψω, αλλά δεν ήταν δυνατόν να του πω και αυτό ακριβώς που έβλεπα, ίσως επειδή και εγώ δεν μπορούσα να το πιστέψω, ήτε γιατί δεν ήθελα, ήτε γιατί δεν μπορούσα να δεχθώ κάτι τέτοιο, τη στιγμή που η μητέρα μου, δεν είχε κανένα πρόβλημα υγείας και μάλιστα ήταν και ένας πολύ - πολύ ζωντανός άνθρωπος, με πολύ έντονο χαρακτήρα, που θα μπορούσα να πιστέψω ευκολότερα πως δεν θα πέθενε ποτέ, παρά κάτι τέτοιο.

Αναγκάστηκα λοιπόν να του πω, πως βλέπω σε μια γυναίκα που είναι μέσα από την οικογένειά μας, πολύ μεγάλο πρόβλημα, που θα μας φέρει στεναχώρια..., αλλά προφασίστηκα, πως δεν ξέρω ποια ακριβώς γυναίκα είναι...

Η συζήτηση αυτή έγινε την δεύτερη μέρα μετά την Ανάσταση. Δηλαδή στις 03.05.2005.

Στις 30.05.2005 έχασα την μητέρα μου από καρδιά!!!!!

Δεν έχει πιστεύω νόημα, να αναφέρω πως αυτό ήταν ένα από τα πάμπολλα περιστατικά που έχουν επιβεβαιώσει σε εμένα, όλα αυτά τα χρόνια, την δύναμη των καρτών, πάνω στις προβλέψεις...

Εδώ όμως είναι απαραίτητο να διευκρινίσω κάτι που θεωρώ πολύ σημαντικό.

Όλα αυτά τα χρόνια, δεν σταμάτησα να διαβάζω, να ψάχνω, να ρωτώ, κλπ, κλπ, κλπ, ότι μπορούσα να βρω, γύρω από την τέχνη της χαρομαντείας, παράλληλα πάντα και με την συνεχή πρακτική εξάσκηση.

Αυτό βέβαια δεν θα πει πως, δεν είναι απαραίτητο και κάποιο έμφυτο ταλέντο... πάνω στην πρόβλεψη, που το επιβεβαιώνουν και οι όψεις του γενέθλιου χάρτη μας.

Χωρίς αυτό, νομίζω, πως και πάλι, μόνο το διάβασμα και η εξάσκηση, θα μπορούσαν να φέρουν κάποιο αποτέλεσμα, αλλά σίγουρα δεν θα ήταν το ίδιο...

Ακόμα θα πρέπει να πω εδώ, πως με όλα αυτά που αναφέρω, δεν θέλω σε καμία περίπτωση να πω, πως όλοι όσοι λένε πως είναι έμπειροι γνώστες αυτής της τέχνης, είναι και στην πραγματικότητα.
Αντίθετα, είμαι αρκετά δύσπιστη, πάνω σε αυτό, ακριβώς επειδή ξέρω, πόσο πολύ πίστη, χρόνο, διάθεση, κόπο και αγάπη χρειάζεται όλη αυτή η διαδρομή, για να μπορέσεις να φθάσεις να πεις, πως είσαι γνώστης της χαρτομαντείας...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KRYSTALLENIA
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
121 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 00:47:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KRYSTALLENIA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!!!!! ΛΟΙΠΟΝ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΕΡΕΣ! ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΓΙ' ΑΥΤΟ ΑΡΓΗΣΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ....

ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΛΟΙΠΟΝ.......

ΓΙΑ ΤΗ ΦΙΛΗ mononoke ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΕ:

quote:
ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΡΙΞΙΜΑΤΟΣ ΤΗΣ DESTE Η ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ ΤΩΝ ΧΑΡΤΙΩΝ?ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΡΙΞΙΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΚΑΙ ΜΕΛΛΟΝ.ΠΟΙΕΣ ΚΑΡΤΕΣ ΟΜΩΣ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ?

ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ mononoke, ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΡΙΞΙΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ DESTE, ΔΕΝ ΞΕΡΩ. ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ, ΟΠΩΣ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ Η ΣΥΓΓΡΑΦΕΥΣ: "ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΜΕΘΟΔΟΥΣ ΜΑΝΤΕΙΑΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΡΙΧΝΕΤΕ ΤΗΝ DESTE, ΕΠΕΛΕΞΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΩ ΔΥΟ." , ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΕΣ.

ΟΙ ΔΥΟ ΑΥΤΕΣ ΜΕΘΟΔΟΙ, ΛΟΙΠΟΝ, ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΚΟΛΟΥΘΕΣ:

1.Η Tanridna ΚΑΙ
2.Ο ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΚΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΕΩΣ ΤΩΡΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΑΚΙ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΘΟΔΟ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΤΡΙΑ ΧΑΡΤΙΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟΥ ΠΟΥ ΕΡΩΤΑ, ΔΗΛ. , ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΠΟΥ ΟΡΙΖΟΥΝ ΤΩΡΑ ΤΙΣ ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΦΟΒΟΥΣ ΤΟΥ...
ΓΙΑ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΘΟΔΟ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΡΙΘΜΟΥΣ (ΟΠΩΣ ΤΑ ΡΙΧΝΕΙΣ): 1, 2, 3, 4.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΜΠΕΡΔΕΨΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ...

ΑΓΑΠΗΤΗ ΦΙΛΗ Isidora ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΛΥΠΗΡΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΣΥΝΕΒΕΙ.

ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΟΟΟΣΟ ΣΟΒΑΡΟ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ... ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΚΗ ΦΙΛΗ ΝΑ ΤΗΣ ΡΙΞΩ ΤΗ DESTE ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΡΕΙΞΑ ΤΟΝ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΚΟ ΣΤΑΥΡΟ, ΟΠΟΥ ΤΗΣ ΒΓΗΚΕ ΟΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΤΗΣ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΟΝΤΩΣ ΤΟ ΥΠΟΨΙΑΖΟΝΤΑΝ, ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΜΕΤΑ, ΚΑΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΒΡΗΚΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΓΕΓΟΝΟΣ...

ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ, ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΝΑΡΙΘΜΗΤΕΣ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΡΟΒΛΕΨΕΩΝ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΕΙΑ...

ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ :

quote:
Ακόμα θα πρέπει να πω εδώ, πως με όλα αυτά που αναφέρω, δεν θέλω σε καμία περίπτωση να πω, πως όλοι όσοι λένε πως είναι έμπειροι γνώστες αυτής της τέχνης, είναι και στην πραγματικότητα.
Αντίθετα, είμαι αρκετά δύσπιστη, πάνω σε αυτό, ακριβώς επειδή ξέρω, πόσο πολύ πίστη, χρόνο, διάθεση, κόπο και αγάπη χρειάζεται όλη αυτή η διαδρομή, για να μπορέσεις να φθάσεις να πεις, πως είσαι γνώστης της χαρτομαντείας...

ΜΕ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΒΕΒΑΙΑ, ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ... ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΠΟ ΟΣΟΥΣ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΘΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟ ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΗ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΕΣ ΟΙ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ ΓΙΑ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ... ΓΙ' ΑΥΤΟ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ...

ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΚΑΛΗ ΜΟΥ Isidora? ΟΤΑΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ Η' ΜΕΤΑ ΕΧΕΙΣ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΥΣ? ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΑ ΡΙΧΝΕΙ... ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ DESTE... ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ Η ΚΟΠΕΛΙΑ ΡΙΧΝΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΤΡΑΠΟΥΛΑ ΑΛΛΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ...

ΦΙΛΙΚΑ...

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΡΑ ΥΠΑΡΧΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Isidora
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
105 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 04:39:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Isidora  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Isidora  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Isidora  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη ΚRYSTALLENIA, καλωσόρισες και καλό χειμώνα,

Αυτό που σου συμβαίνει, σε ότι αφορά τους πονοκεφάλους, είναι πολύ συνηθισμένο φαινόμενο, κατά το πρώτο ιδιαίτερα διάστημα που ασχολείσαι με την χαρτομαντεία...
Σταδιακά όμως, θα υποχωρεί..., όλο και περισσότερο και κάποια στιγμή δεν θα σου συμβαίνει καθόλου, παρά μονάχα σε πολύ σπάνιες και εξαιρετικές περιπτώσεις..., στις οποίες θα καταλαβαίνεις αμέσως, πως κάτι περίεργο συμβαίνει..., με το άτομο το οποίο θα έχεις απέναντί σου...

Μην σε ανησυχεί καθόλου.
Για την ιστορία όμως του πράγματος, καλό είναι να ξέρεις, πως αυτό συμβαίνει, γιατί ακόμα δεν έχεις εξοικιωθεί με την ενέργεια που δέχεσαι... και από τις κάρτες, αλλά και, από τα άτομα που έχεις απέναντί σου..., τα οποία πολλές φορές, αθελά τους..., σε βομβαρδίζουν..., πότε με κάποια δυσπιστεία..., πότε με κάποια φοβεία..., πότε με κάποιον αρνητισμό...
Άλλες φορές πάλι, με θετικά συναισθήματα..., αλλά πάντα, σου μεταδίδουν κάποια ένταση...

Μετά από κάποιο διάστημα όμως, θα συνηθίσεις..., σε αυτή την ενέργεια..., της οποίας γίνεσαι δέκτης... και θα την κοντρολάρεις..., χωρίς να αντιμετωπίζεις πρόβλημα...


Καλή επιτυχία... λοιπόν!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KRYSTALLENIA
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
121 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 12:47:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KRYSTALLENIA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ, ΛΟΙΠΟΝ, ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!!!!

ΑΓΑΠΗΤΗ Isidora ΜΠΗΚΑ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ, ΕΡΙΞΑ ΤΗΝ DESTE ΓΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΠΡΟΒΛΕΨΗ, ΚΑΙ ΕΝΩ ΟΙ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΙ ΕΙΧΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ, ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΡΟΒΛΕΨΗ ΑΡΧΙΣΕ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΓΥΡΙΖΑ ΤΙΣ ΚΑΡΤΕΣ (ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΟΥΤΕ ΑYΠNH) ΟΤΑΝ ΔΕ ΤΕΛΙΩΣΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΗΚΩΘΩ ΟΡΘΙΑ!!! ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΩ ΚΑΠΩΣ ΠΗΡΑ POΝSTAN!
ΠΑΛΙΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΑ ΡΙΞΩ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΚΟΥΡΑΖΟΜΟΥΝ ΠΟΛΥ... ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΩ ΓΙΑ 2-3 ΑΤΟΜΑ ΑΠΟ 2 ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ... ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΣΥΝΕΒΕΙ ΑΥΤΟ... ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ, ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΝΤΑΝ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ...

ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ...

quote:
Σταδιακά όμως, θα υποχωρεί..., όλο και περισσότερο και κάποια στιγμή δεν θα σου συμβαίνει καθόλου, παρά μονάχα σε πολύ σπάνιες και εξαιρετικές περιπτώσεις..., στις οποίες θα καταλαβαίνεις αμέσως, πως κάτι περίεργο συμβαίνει..., με το άτομο το οποίο θα έχεις απέναντί σου...

ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΒΕΙ... ΣΩΣΤΑ?
ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΟΜΩΣ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ? ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΒΛΕΨΗ?

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ... ΧΡΕΙΑΖΟΜΟΥΝ ΜΙΑ ΕΞΗΓΗΣΗ...

ΦΙΛΙΚΑ...

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΡΑ ΥΠΑΡΧΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Isidora
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
105 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 16:57:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Isidora  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Isidora  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Isidora  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚRYSTALLENIA μου,

Εάν αποκλείσουμε τελείως, το ενδεχόμενο, να ήταν ο συγκεκριμένος πονοκέφαλος..., ένα τυχαίο γεγονός...
τότε, κάτι ιδιαίτερο..., θα πρέπει να συνέβαινε...

Μην πηγαίνει όμως το μυαλό σου, σε τρομερά πράγματα...
Το ποιο πιθανόν είναι..., να είχες φορτισθεί με καμιά αρνητική ενέργεια..., κάτι σαν αυτό που λέμε πολύ απλά "μάτι..."

Δεν αποκλείεται βέβαια και να είναι και τίποτα άλλο...
Όπως το ενδεχόμενο, να περάσεις μια περίοδο έντασης..., αρκετά μεγάλης, ασυνήθιστης για τα δεδομένα της καθημερινότητάς σου...

Όπως όμως σου είπα και παραπάνω, δεν μπορείς να αποκλείσεις και το ενδεχόμενο του τυχαίου πονοκεφάλου..., που παρουσιάστηκε επειδή συγκεντρώθηκες στο χαρτί, ενώ μπορεί να ήσουν λίγο παραπάνω κουρασμένη και να ζόρισες τον εαυτό σου περισσότερο από το συνηθισμένο...
Ένα άλλο ενδεχόμενο είναι, να είχες μια προδιάθεση για πονοκέφαλο εκείνη τη ώρα και με την προσπάθεια αυτή να βγήκε πιο γρήγορα.

Τίποτα δεν μπορείς να αποκλείσεις..., αλλά και τίποτα δεν μπορώ και εγώ να σου πω με σιγουριά, αφού δεν ήμουν εκεί, να έχω εικόνα του χαρτιού σου...

Δεν υπάρχει όμως, λόγος να ανησυχείς...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KRYSTALLENIA
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
121 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 23:54:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KRYSTALLENIA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΗ Isidora, ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, ΛΟΙΠΟΝ, ΗΜΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑ ΗΣΥΧΟ ΧΩΡΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΟΥ.....
ΑΝΥΣΗΧΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΒΛΕΨΗ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟ ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΖΑ ΤΟ ΔΕΚΑΤΟ ΧΑΡΤΙ (ΝΑΙ Η΄ ΟΧΙ) ΠΟΝΑΓΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ... ΣΑΝ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΠΕΡΝΑΓΕ ΚΕΡΑΥΝΟΣ... ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΠΑΝΤΩΣ ΒΓΗΚΑΝ ΑΝΕΛΠΙΣΤΑ ΚΑΛΑ...

ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΥΣ ΜΟΥ... ΑΠΛΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ...

ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ..... ΟΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΟΥ...

PLEΕΕΕASE...

ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑΡΩ... ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ Η ΤΡΑΠΟΥΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗ DESTE... ΚΑΤΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟ... KATI ΠOY NA ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΡΧΑΡΙΟΥΣ...

ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ... ΣΩΣΤΑ?

ΦΙΛΙΚΑ...


ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΡΑ ΥΠΑΡΧΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jennie
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2005, 10:50:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jennie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημερα σε ολους!!!
ειδα οτι ασχολειστε με την deste..
θα ηθελε κανεις σας να μου πει λιγα πραγματα γενικα για την τραπουλα
και για τους συνδιασμους των καρτων??
ισχυει σαν μερα η παρασκευη όπως αναγραφει και το βιβλιο?
εχω ξεκινησει εδω και λιγες μερες να ασχολουμαι μαζι της αλλα δεν ξερω καποιον που να βοηθησει οπως διαβασα κια παρακατω...
οποιος εχει λιγη ορεξη να μοιραστει ας μου απαντησει...
ευχαριστω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Beauty in Chaos
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2005, 01:08:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Beauty in Chaos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητα μελη του forum καλησπερα σας.
Κι εγω οπως και τοσοι αλλοι εχω αγορασει την τραπουλα και, υστερα απο αρκετες φορες χρησης της εχω καταληξει στο εξης συμπερασμα: ειναι εξαιρετικα ευκολο για καποιον που γνωριζει το ζητημα το οποιο το ριξιμο των χαρτιων καλειται να ξεκαθαρισει, να "ερμηνευσει" τις καρτες του παρελθοντος, οπως και αυτες του μελλοντος,των φοβων και των επιθυμιων. Κι αυτο γιατι η καθε καρτα εχει δυο διαφορετικες ερμηνειες απο μονη της , κι ακομα περισσοτερες αν συνδυαστει με τα γυρω χαρτια. Ετσι, το μυαλο της "χαρτοριχτρας" παει κατευθειαν στηην πιο ταιριαστη η και κατα την γνωμη της πιθανη εξηγηση με ερμηνεια. Το αποτελεσμα? Συνεχως παιρνω τηλεφωνα απο κατενθουσιασμενες φιλες και γνωστες γιατι:"Ολα βγηκανε καλε, ολα βγηκανε!"
Απο την αλλη βεβαια υπαρχει και η πιο ιδιαιτερη εξηγηση για την απολυτη μεχρι τωρα επιτυχια στις προβλεψεις. Οταν ενα φιλικο προσωπο μου διαβασε το χερι υποστηριξε οτι ειμαι πολυ εντονε διασθητικο ατομο κι οτι η ικανοτητα αυτη θα συνεχιζει να αυξανεται με την ηλικια.

Χαιρετω ως νεοφερμενη,
Beauty in ChaosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tzinadel
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2005, 06:12:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tzinadel  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος tzinadel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα κυριως στο γυναικείο κοινό γιατι το συγκεκριμένο θεμα απ οτι καταλαβα σνομπάρεται απο το ανδρικο φυλο.Ρίχνω την deste δυστυχως απο τη στιγμη που συνεβη κατι απαρα πολυ ασχημο.Αν δεν βαριέστε αξιζει να το διαβασετε.Περυσι στις 25 Μαρτίου σκοτώθηκε ενας πολυ καλος μου φίλος σε τροχαίο ηταν δυστυχως μονο 20 ετών και να σκεφτειτε συνεβη την ημερα που οι φιλοι του του ειχαν οργανωσει surprise party για τα γενεθλια του.Μιλαμε για τραγικοτατο περιστατικο.Θελω να καταλήξω στο εξης.Η καλυτερη μου φιλη εδω και χρονια εχει εναν αδερφο ο οποιος ηταν ο καλυτεροσ φιλος του παιδιου που σκοτωθηκε.Η συγκεκριμένη κοπελα εχει κληρονομικο χαρισμα στην μαντεια καταγεται απο την κερκυρα και απο προγιαγια στο νησι ειναι παρα πολυ γνωστο το ονομα της για το εν λογω θεμα.Οταν λοιπον μια περιπου εβδομαδα πριν εριχνε την deste της εβγαινε διπλα ακριβως στον αδερφο της ενα μελαχροινο πολυ ατομο και πανω του η βαλιντε τα γυρω χαρτια ηταν τις περισσοτερες φορες ο σταυρος το μετζαρ η το φεγγαρι.Μιλαμε για τα χειροτερα χαρτια τησ τραπουλαςΜας φαινοταν πολυ περιεργο απο την στιγμη που εριχνε τα χαρτια για τον εαυτο της να εμφανιζεται συνεχεια ο αδερφος της και το μαλαχροινο ατομο μαζι με τα χειροτερα χαρτια.Μερικες φορες οταν σου βγαινουν τοσο ασχημα δεν θελεις να το πιστεψεις και τα ριχνεις συνεχεια με την ελπιδα οτι θα βγει καποια στιγμη εστω μια Ατταρτη.Επι μια εβδομαδα συνεχομενα εβγαινε αυτο το πραγμα πολυ ασχημα χαρτια το οπιο αναποδα...το γραμμα αναποδα ολα τα χαρτια της τραπουλας αναποδα.Τον θανατο του παιδιου το θεωρειτε αποτελεσμα αυθυποβολης? η συμπτωση???Εκτος αυτου οσες φορες εχω ριξει σε φιλους φιλες τα χαρτια βρισκω πραγματα που ουτε τους ιδιουσ αφορουν παρα συγγενικα τους προσωπα και πεφτω μεσα σε σημειο να τρομαζουμε.Οσο για την ταρω την θεωρω δαιμονικη τράπουλα και δεν θελω να την μαθω.Καποτε καποιος που ασχολειτω με παραφυσικα και οχι μονο.... μου ειχε κανει την εξης δηλωση που την θυμαμαι ακομα...Αν το πεπρωμενο σου ειναι γραμμενο και σου το φανερωσει η τραπουλα την στιγμη που το ακους εσυ μπορει να το ακουει και καποιος αλλος ο οποιος να μην θελει οσα καλα ειναι γραμμενο να σου συμβουν και να προσπαθησει να τα αλλαξει καπως ετσι βγηκε και η παροιμια εσπασε ο διαολος το ποδαρι του.....Κατα την αποψη του οι συγκεκριμενες καρτες επικοινωνουν με κατωτερες οντοτητεςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
null_n_void
Μέλος 2ης Βαθμίδας


158 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2005, 08:07:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους null_n_void  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ακσα οτι στην καστελα, υπαρχει καφε λαουντζ, στο οποιο εκτος απο καφε (τον οποιο πληρωνεις), εχεις λαμβανειν και μια προβλεψη ταρω ή αστρολογικη (την οποια δεν πληρωνεις), απο την κοπελα στο δωματιακι.


αυριο θα παω και θα σας ενημερωσω σχετικα.


μπεσος.

ορεξη να χετε να διαγραφετε :)

Edited by - null_n_void on 26/11/2005 08:09:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reggina
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2005, 17:51:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reggina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας!
Είμαι νέο μέλος στο φόρουμ, το βρήκα σήμερα το πρωί, ψάχνοντας για την deste.
Έχω την τράπουλα εδώ και ενάμιση χρόνο περίπου, αλλά μάλλον δεν τη χειρίστηκα καθόοολου καλά. Την πήρα πέρισυ το καλοκαίρι, ασχολήθηκα για ένα μήνα περίπου κι ενώ είχα πορωθεί πάρα πολύ, επειδή αυτά που έλεγα έβγαιναν (κυρίως σε ξένους), μετά άρχισαν τα σχολεία και τα παράτησα, με δυσκολία οφείλω να ομολογήσω, επειδή ήμουν 3η Λυκείου. Κάποια στιγμή κοντά στα Χριστούγεννα, έγινε κάποια συζήτηση στο φροντιστήριο και τα ξανάπιασα, μάλλον για να κάνω επίδειξη (δυστυχώς) και δεν τα κατάφερα πολύ καλά. Μετά τα εγκατέλειψα εντελώς, για να καταλάβετε, έχασα το εγχειρίδιο και 2 χαρτιά, εγώ που την πρόσεχα σαν τα μάτια μου! Πριν 2 βδομάδες άρχισα να ρίχνω την κανονική τράπουλα και λίγες μέρες μετά, ένοιωσα σαν να είχα πάθει σύνδρομο στέρησης (την τράπουλα την είχα χωρίς κουτί, χωρίς τίποτα παρατημένη σ'ένα ράφι). Έκσνα το σπίτι άνω-κάτω, έψαχνα 2 μέρες, δεν βρήκα αυτά που έχασα και έφτασα στο σημείο να κλάψω για τα χαρτιά! Τώρα μου τα ξαναπήρε η μάνα μου, μου τα έφερε χθες. Έριξα την taridna, αλλά δε μου έβγαλε σχεδόν τίποτα... Τώρα θέλω να ασχοληθώ σοβαρά, όχι όπως την πρώτη φορά (ούτε τις ερμηνείες απ'έξω δεν είχα μάθει), αλλά μετά απ'αυτά που διάβασα εδώ, φοβήθηκα λίγο... Υπάρχει περίπτωση να τα καταφέρω? Έχω κι άλλες απορίες, αλλά μη σας ζαλίσω πρώτη φορά που γράφω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2005, 14:59:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Ρεγγινα να σε καλωσορίσω στο Εσωτέρικα.

Την τραπουλα πρέπει να την σέβεσαι και να τη φροντίζεις.
Σκόρπια φύλλα ακατάστατα είναι σε βάρος της τέχνης.
Πρέπει να τη φυλάμε σε κουτί μέσα σε μπορντώ βελούδο.
Πρέπει να τη φορτίσουμε με την ενέργειά μας και να την αποφορτίζουμε κατά τακτά χρονικά διαστήματα από την αρνητική ενέργεια που πιθανώς να έχει συσσωρεύσει.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
reggina
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2005, 17:23:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reggina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς σας βρήκα!
Ξέρω ότι το χειρίστηκα πολύ λάθος, ντρέπομαι και λίγο, αλλά δεν είχα ιδέα για το τι έκανα... Γι'αυτό και ήθελα τη συμβουλή κάποιου που γνωρίζει. Στην πόλη που μένω δεν είναι εύκολο να βρω και βιβλία γύρω από το θέμα. Αν μπορούσε κάποιος να μου δώσει κάποιες πληροφορίες για να παραγγείλω κάποια βιβλία, θα το εκτιμούσα αφάνταστα!
Να ρωτήσω και κάτι άλλο? Δεν καταλαβαίνω ακριβώς τη χρήση των τζαν. Έχω καταλάβει ότι τα χρησιμοποιούμε ξεχωριστά και έχουν συμβουλευτικό χαρακτήρα, αλλά με μπερδεύουν φράσεις όπως "ρώτα το δυτικό χαρτί να σου πει". Δηλαδή τραβάω χαρτί και το βάζω πάνω στο πρόσωπο που ερωτά για παράδειγμα?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ladyevil
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2005, 21:55:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ladyevil  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Γειά σε όλους!
Είμαι καινούριο μέλος στο φορουμ και αποφάσισα να στείλω κι εγώ την γνώμη μου πάνω στο θέμα. Εγώ προσωπικά δν πίστευα ποτέ στα χαρτια και σε κάθε άλλη μέθοδο με την οποία υποτίθεται μπορείς να μάθεις το μέλλον σου μέχρι πριν μια βδομάδα που εκαναν δώρο στη μητέρα μου την Deste. Πρώτη εγώ την εριξα για την πλάκα μου και πράγματι δν βρήκε τίποτα. Μετά όμως την έριξε η μητέρα μου για τον εαυτό της, για μένα, για τον αδερφό μου και τον πατέρα μου και ότι παρελθόν έχει περάσει ο καθένας μας το έδειξαν τα χαρτιά όπως και για το παρον. είδε και κάποια πράγματα για το μέλλον αλλα θα δείξει αν θα συμβούν.
Ισως τα δικά μου τώρα χαρτιά δν βγήκαν γιατι μέσα μου είχα πιστέψει οτι δεν πρόκειται να βρούν τίποτα ενώ η μητερα μου δν ήταν τόσο αρνητική. Αυτό όμως δν θα με κάνει να ξαναρίξω τα χαρτιά γιατί η χαρτομαντεία δν παυει να είναι διαβολική μαγεία (αν και έχω ακούσει οτι τα ταρώ είναι τα μόνα διαβολικα).Αυτά...

Υ.Γ. Και η μητέρα μου ειχε επισης πονοκέφαλο μετά που τα έριξε.

Φιλικότατα, ladyevil....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

seryl
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2005, 22:23:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους seryl  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Lady evil γεια σου! Δεν ηξερα οτι τα Ταρω ειναι διαβολικα, για να ακριβολογω ειχα δει μια εκπομπη που ελεγε οτι ειναι απο την Κινα αλλα εχουν ταξιδεψει σε πολλες χωρες πριν παρουν την τελικη τους μορφη.Δεν παιρνω και ορκο ομως.Οπως ομως και να χει το πραγμα δεν πρεπει να εμπιστευομαστε την χαρτομαντεια,ειναι και αμαρτια!!! (γιατι και καλα επικαλεισαι πνευματα για να σου πουνε τα μελλουμενα.)

serylΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 15:34:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Lady evil γεια σου! Δεν ηξερα οτι τα Ταρω ειναι διαβολικα, για να ακριβολογω ειχα δει μια εκπομπη που ελεγε οτι ειναι απο την Κινα αλλα εχουν ταξιδεψει σε πολλες χωρες πριν παρουν την τελικη τους μορφη.Δεν παιρνω και ορκο ομως.Οπως ομως και να χει το πραγμα δεν πρεπει να εμπιστευομαστε την χαρτομαντεια,ειναι και αμαρτια!!! (γιατι και καλα επικαλεισαι πνευματα για να σου πουνε τα μελλουμενα.)

seryl


Να καλωσορίσω το νέο μέλος στην οικογένεια του Εσωτέρικα.

Τα Ταρώ διαβολικά???
Η χαρτομαντεία είναι αμαρτία?? Σύμφωνα με ποιόν??

Δεν είμαστε πια στον Μεσαίωνα. Όλα είναι προς έρευνα.
Για το μέλος που ρωτάει που να βρει βιβλία, εξαρτάται για ποιαν τράπουλα ενδιαφέρεσαι. Για την Ντέστε ή για την Ταρώ?


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
reggina
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2005, 10:37:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reggina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για τη χαρτομαντεία γενικά, ως τέχνη, δεν υπάρχει κάτι? Έψαξα σε όλα σχεδόν τα βιβλιοπωλεία και βρήκα μόνο ένα βιβλίο για την ταρώ, τίποτ'άλλο. Θα ήθελα αν μπορούσες να μου δώσεις τίτλο, συγγραφέα και εκδότη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Ότι είναι αμαρτία, το έχω ακούσει κι εγώ... Θες να σου πω κι άλλα που θεωρούνε οι παππάδες αμαρτίες, να γελάσουμε? Έχω και με τον Τοτό![:Ρ]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2005, 14:42:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γενικά για τη χαρτομαντεία δεν ξέρω κανένα. Κάθε τράπουλα έχει τις ιδιομορφίες της. Θα συνιστούσα να αγοράσεις ένα βιβλίο για την Ταρώ, αρκετά καλό είναι το βιβλίο "ΤΑ ΤΑΡΩ ΤΟΥ ΘΩΘ" του ΚΡΟΟΥΛΥ αλλά εγώ προσωπικά το προτιμώ για τη φιλοσοφία των ταρω.

Στο θέμα της ερμηνείας και της μαντικής των ταρώ κυκλοφορούν πάρα πολλά
Μπες στην ιστοσελίδα του βιβλιοπωλείου Πύρινος Κόσμος αν δεν είσαι από Αθήνα www.pyrinoskosmos.gr και βάλε τη λέξη ταρω στην αναζήτηση και θα σου βγάλει τί υπάρχει. "Το κλειδί του ταρω" του Αρθουρ Γουέιτ είναι αρκετά καλό για αρχή.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
taurus77
Νέο Μέλος


35 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2005, 11:14:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους taurus77  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί Φίλοι του Forum,

Ασχολούμαι πάνω από 10 χρόνια με τη Χαρτομαντεία. Βοηθάω πολύ κόσμο, όπως μου λένε και αυτό είναι κάτι που με κάνει να νιώθω πολύ καλά, γιατί την όλη διαδιακασία όχι μόνο την απολαμβάνω, αλλά είναι κ κάτι σαν "αυτοκάθαρση" για μένα.

Ξεκίνησα με την απλή τράπουλα, η οποία μπορώ να πω είναι αρκετά δυνατή στο τώρα, αλλά κ στο σύντομο μέλλον. Προτιμώ να ρίχνω τα 32 χαρτιά κ όχι κ τα 52. Σε όποιον ρίχνω τα χαρτιά ξεκινάω από 2 ή 3 ανοίγματα με την απλή (περισσότερο για να καταλάβω το τώρα κ τον ψυχισμό του) και συνεχίζω με τη Deste.

Κ δυστυχώς έχω και εγώ σχεδόν πάντα πονοκεφάλους μετά..

Όσον αφορά τα tarot, αυτά εγώ δεν τα εμπιστεύομαι. Ξεκίνησα να τα μαθαίνω κ να τα ερμηνεύω, όμως παρατήρησα αυτό που μου είχαν πει κάποτε (κ που το διάβασα κ από κάποιο μέλος του forum) ότι ζουν με την ενέργεια εκείνου που τα χρησιμοποιεί κ ότι αν δεν είσαι καλά θωρακισμένος ή αν το άτομο που έχεις απέναντί σου έχει μια αρνητική ενέργεια μπορεί να σου προκαλέσει κάτι κακό. Με άλλα λόγια (το λέω επειδή το έχω βιώσει) η συγκεκριμένη τράπουλα απαντά σωστά μόνο όταν έχει να πάρει κάτι από την ενέργειά σου. Έχω ακούσει για άτομα που σχεδόν δεν μπορούν να αποκοπουν από την tarot. Αυτό ξέρω ότι γίνεται επείδη είναι πολύ θετικά άτομα με σημαντική ενέργεια κ η τράπουλα θέλει να τρέφεται από αυτήν την πηγή. Η επιρροή της απάνω στα άτομα που την χρησιμοποιούν είναι μακροπρόθεσμή συνήθως.

Γενικότερα χρειάζεται μια "θωράκιση" σε αυτούς που ρίχνουν τα χαρτιά. Κ δεν αναφέρομαι σε κεράκια φυσικά αρωματικά ή άσπρα κ τα συναφή. Ο καθένας καλό είναι να βρει το δικό του τρόπο που τον αντιπροσωπεύει, αλλά να είναι "ανώτερος". (π.χ. προσευχή, λιβάνι, σταυρός).

Μεγάλη προσοχή χρειάζεται κ στο εξής : (δεν έχει αναφερθεί καθόλου από όσο έχω διαβάσει). Δεν θα πρέπει ποτέ να λέτε τα χαρτιά σε κάοιον που νιώθετε ότι δεν τους έχει εμπιστοσύνη ή που το έχει δήλώσει, λέγοντας για παράδειγμα : "Αντε ρίξτα μου να δω τι θα μου βρείς" ή "εγώ δεν τα πιστεύω αυτά, αλλά έτσι για να περάσει η ώρα". Αυτά τα άτομα είναι επικίδυνα όχι μόνο για αυτόν που τα ρίχνει αλλά κ για την ίδια την τράπουλα.

Αυτά είχα να πω..

Είμαι διαθέσιμη για απορίες σας

taurus77
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Demon_LordGR
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
139 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2005, 00:20:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Demon_LordGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φίλε taurus 77 χωρίς να θέλω να σε παρεξηγήσω,πάντα την χαρτομαντεία την θεωρούσα σαν εννα απλό παιχνιδάκι που κάνει τυχαίες προβλέψεις και απο τις πολλές προβλέψεις κάποιες βγαίνουν σωστές...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Lady in Black
Νέο Μέλος


42 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2005, 19:36:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lady in Black  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλησπέρα σε όλους
Το αν πιστεύουμε ή όχι σε κάτι, όπως και το κατά πόσον ασκούμε ή όχι κάποια τέχνη ή τεχνική άπτεται καθαρά και μόνο στα προσωπικά κριτήρια του καθενός μας.
Το ότι εγώ - και το εγώ δείτε το σας παρακαλώ ως ένα τυχαίο nick name - πιστεύω στην χαρτομαντεία δεν σημαίνει το ότι εσύ - πάλι ένα τυχαίο nick name - πρέπει ή οφείλεις να κάνεις το ίδιο.
Με αφορμή φίλε/η Demon Lord Gr το τελευταίο post που έκανες θα ήθελα να σου πω ότι για κάποιους ανθρώπους αυτό που εσύ θεωρείς «ένα απλό παιχνιδάκι» να είναι ένας τρόπος έκφρασης ενός πολύ συγκεκριμένου χαρίσματος. Και η όποια τράπουλα επιλέγει ο καθένας μας να ανοίξει μπορεί να αποτελεί το ενδιάμεσο έκφρασης αυτού του χαρίσματος.
Προς αποφυγήν παρεξηγήσεων δεν θεωρώ ότι είμαι χαρισματική έναντι του οποιουδήποτε... δεν τίθεται θέμα σύγκρισης, σίγουρα όμως υπάρχουν πολλά στάδια αντιλήψης κι ο καθένας μας γνωρίζει για τον εαυτό του καλύτερα από τον οποιονδήποτε άλλο σε τι βαθμό αντιλαμβάνεται πράγματα ή καταστάσεις, είτε φυσικά είτε μεταφυσικά και με ποιους τρόπους το διοχετεύει στη ζωή του.
Σε προσωπικό επίπεδο αυτό που σίγουρα μπορώ να πω είναι ότι όταν σε δεδομένες καταστάσεις είδα πολύ συγκεκριμένα πράγματα -κάποια εκ των οποίων μάλιστα πολύ πρόσφατα - να επαληθεύονται με απόλυτη ακρίβεια δεν θεωρώ τυχαίες προβλέψεις τα αποτελέσματα.
Αποτελέσματα μάλιστα στα οποία ούτε εγώ, ούτε το άτομο για το οποίο έγινε το άνοιγμα - 4 φορές μέσα σε διάστημα 2 μηνών - μπορούσαμε με κάποιον τρόπο να προκαλέσουμε ή τροποποιήσουμε ή να δημιουργήσουμε δεδομένα προς την κατεύθυνση που εξελίχθηκαν τα πράγματα. Και τις τέσσερις φορές στον επεξηγηματικό «αυτοκρατορικό σταυρό» που έριξα η απάντηση ήταν στερεότυπα η ίδια και ειδικά στις τρεις από τις τέσσερις φορές με το ίδιο φύλλο.

Φιλικά
Lady in BlackΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

taurus77
Νέο Μέλος


35 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2005, 07:59:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους taurus77  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Lady in Black,

καλη σου μέρα και σε ευχαριστώ και δημοσίως!!

Μόνο όσοι ασχολούνται τελικά πιστά και ειλικρινά είναι δυνατό να δουν "πράγματα".

καλή συνέχεια

taurus77Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KRYSTALLENIA
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
121 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2005, 02:28:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KRYSTALLENIA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΧ, ΚΑΛΗ ΜΟΥ taurus77 ΠΟΣΟ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...

ΒΑΣΙΚΑ, ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΤΑΡΩ ΑΚΟΜΑ...

ΑΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΧΤΗΣΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ "ΔΙΑΒΟΛΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ"(ΜΑ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΟΜΩΣ) ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΠΙΚΑΛΕΙΣΑΙ ΠΝΕΥΜΑΤΑ.

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ Η ΤΡΑΠΟΥΛΑ ΑΥΤΗ ΣΕ ΦΟΒΙΖΕΙ ΚΑΠΩΣ ( ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΜΕΝΑ) ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΠΙΑΣΕΙΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΙΣΧΥΡΟ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΥΤΗ Η ΑΙΣΘΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΡΟΜΑΖΕΙ... ΕΧΕΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΕΙ... ΕΜΒΑΘΥΝΕΙ ΣΤΙΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ... ΑΝ ΤΗΝ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΨΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΤΡΑΠΟΥΛΑ ΑΥΤΗ ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΤΡΑΠΟΥΛΕΣ ΘΑ ΣΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΤΟΥ ΑΤΟΜΟΥ ΠΟΥ ΤΗ ΡΙΧΝΕΙ ΑΝΑΠΤΥΣΣΕΤΑΙ… ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΤΡΑΠΟΥΛΕΣ ΑΛΛΑ ΣΕ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΒΑΘΜΟ.

ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ... ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΡΙΞΟΥΝ ΤΗΝ ΤΑΡΩ?
ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΟΟΣΟ ΤΟΥΣ ΤΡΟΜΑΖΕΙ?

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΑΡΩ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΠΤΥΧΘΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ… ΕΧΟΥΝ ΣΥΝΔΕΣΕΙ ΤΗΝ ΤΑΡΩ ΜΕ ΚΑΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΚΑΙ ΟΝΤΟΤΗΤΕΣ… ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ, ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ. ΒΕΒΑΙΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΤΗΝ ΤΡΑΠΟΥΛΑ ΤΟΥ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙ… ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΣΕΒΑΣΤΕΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΑΠΟΥΛΑ ΤΟΥ ( ΔΡΑΣΗ-ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ).

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΘΙΞΩ… ΣΩΣΤΑ? ΟΛΟΙ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΟΤΙ ΞΕΡΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΝΕ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΤΟΥΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΝΑ ΜΗΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ… ΓΙ’ ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΦΟΒΕΡΙΖΟΥΝ ΜΕ ΔΙΑΒΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΚΟΛΑΣΕΙΣ… ( ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΓΝΩΜΗ)

Α! ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ… ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΤΑΡΩ ΠΟΥ ΤΡΕΦΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΤΟΥ ΑΤΟΜΟΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΡΙΧΝΕΙ… ΒΑΣΙΚΑ ΟΛΕΣ ΟΙ ΤΡΑΠΟΥΛΕΣ ΕΤΣΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΡΡΟΙΑ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΠΡΑΞΗΣ…ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΔΩΣΕΙΣ ΚΑΤΙ… ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΗ ΦΟΡΤΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΙΝΑΙ… ΔΙΝΕΙΣ ΕΣΥ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΟΥΛΑ…( ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ).

ΦΙΛΙΚΑ….

Η ΓΝΩΣΗ ΤΗΣ ΑΓΝΟΙΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΣΟΦΙΑΣ (Κλεόβουλος)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy