ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΑΓΙΩΝ Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ (ΝΟ2)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
νιντζα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


230 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 16:14:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους νιντζα
παιδια το ανοιξα απλως για ανανεωση συμφωνα με αυτο που ελεγε ο στρατης.απλως κρατηστε κοντα το αλλο για να γινεται η συνδεση.

-----------------------------------------------------------------------------
ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥ ΟΜΩΝΥΜΟΥ:

ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΑΓΙΩΝ (ΝΟ 1)
clickable^^^^

amalia
-----------------------------------------------------------------------------

22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 22:04:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
Βγάλαμε και εμείς το δικό μας ο <<καιρός γαρ εγγυc Νο2>>.
Και νομίζω ότι έχουμε πολλά να πούμε και σε αυτό το δεύτερο,αφού συνεχώς βγαίνουν καινούργια στοιχεία.Μέσα από αυτό το θέμα έμαθα πάρα πολλά από εσάς,τους άγνωστους φίλους μου,και ελπίζω ότι και εσείς μάθατε πολλά από εμένα.Τελικά τίποτα δεν είναι τυχαίο,ούτε και αυτή η διαδυκτιακή μας συνάντηση.Όλα έχουν το σκοπό τους πιστεύω,και όπως λέει και ο παπούλης ο Παισιος,ο θεός έχει το δικό του σχέδιο,μόνο που εμείς δεν μπορούμε τις πιο πολλές φορές να το αντιληφθούμε πως εφαρμόζεται.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
filosofos3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
588 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 22:47:18  Εμφάνιση Προφίλ
Για τη φωτο με τους αγγέλους την οποία είχε και το Τρίτο Μάτι κάποτε διάβασα ότι είναι πλαστή δηλαδή αποτελέιται από αληθινή φωτογραφία που επεξεργάστηκε ώστε να προκύψουν οι άγγελοι και γιαυτό και σε χριστιανικά site που υπήρχε αφαιρέθηκε, όταν διαπιστώθηκε ότι δεν είναι γνήσια.

Όλα είναι τέλειαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

νιντζα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


230 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 23:18:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους νιντζα
σεισμοι πλημμυρες καταστροφες ανοδος της τιμης του μαυρου χρυσου ακριβεια.μηπως βλεπω εικονες απο την αποκαλυψη του ιωαννη?επιμενω οτι παμε για πολεμο. τωρα η ερτ-1 εδειχνε πλημμυρες στην κιναΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KaragI
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 23:29:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KaragI
quote:

Κυριακόπουλε για το χάραγμα που ρωτάς αυτή την εποχή το δημοφιλέστερο και τεχνολογικά επικρατέστερο είναι το τσιπάκι. Το τσιπάκι όμως μπαίνει ενέσιμα δεν χ α ρ ά σ σ ε τ α ι αυτό βέβαια δεν αποκλείει να είναι αυτό το χάραγμα του αντιχρίστου. Ίσως στο μέλλον προκύψει κάτι άλλο, όπως ένα χάραγμα με λέηζερ.


<<και ίνα μη τις δύνηται αγοράσαι ή πωλήσαι ει μη ο εχων το χάραγμα, το όνομα του θηρίου ή τον αριθμό του ονόματος αυτού>>

Δηλαδή αυτό σημαίνει ότι θα υπάρχουν τρία πράγματα με τα οποία θα αντιπροσωπεύουν την δυνατότητα να αγοράσει ή να πωλήσει. Ποιός είναι εκείνος ο αριθμός ο οποίος είναι κλειδί για την αγοροπωλησία σήμερα; Το ΑΦΜ. Χωρίς ΑΦΜ κανένας δεν μπορεί να πουλήσει σήμερα. Όλοι για να μπορέσουμε να πουλήσουμε πρέπει να έχουμε ΑΦΜ=επιχείρηση. Λέει το χάραγμα και όπως παραπάνω αναφέραται χ α ρ α κ ι έ ς. Πως θα αποτυπώνεται αυτό; Barcode=χαρακιές. Νομίζω ότι σε όλους είναι γνωστό το πως σχεδιάζεται το barcode. Άρα εδώ έχουμε το χάραγμα και τον αριθμό του ονόματος αυτού. Το ερώτημά μου όμως έγκειται <<στο όνομα του θηρίου>>. Τι θέλει να μας περιγράψει με αυτό, γιατί λέει ο έχων το όνομα του θηρίου; Δηλαδή εάν κατάλαβα καλά αυτό με το όνομα αυτού θα μπορείς να κάνεις την αγοραπωλησία χωρίς να έχεις τα δύο προηγούμενα γιατί θα το αντιπροσοπεύει το τρίτο. Ξέρετε κάτι; Όταν έρχεται κάποιος στο κατάστημα που δουλεύω για να του κόψω τιμολόγιο ρωτώ το ΑΦΜ. Αρκετές φορές ξέρετε πως το βρίσκω. ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ. Το όνομα κάθε επιχείρησης είναι μοναδικό και αντιπροσοπεύει το ΑΦΜ, την έδρα κοκ. Σε ποιό σύστημα υπάγονται όλες οι επιχηρήσεις;

Κάπως τραβηγμένο ή όχι;

Την άποψή σας

Την άγαπη διδαχθήκαμε, το μίσος υιοθετούμε.

Edited by - KaragI on 01/09/2005 23:33:33

Edited by - KaragI on 01/09/2005 23:34:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαθήτρια
Νέο Μέλος


28 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 23:51:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαθήτρια
Δεν έχω λόγια να σας περιγράψω, πόση χαρά πήρα όταν σας ''ανακάλυψα''!
Μέσα σε τόση πνευματική φτώχια ή ακαταστασία, υπάρχουν ακόμα αληθινά πιστοί άνθρωποι?
Παρακολουθώ την συζήτησή σας με ενδιαφέρον και το κυριότερο συμπέρασμα είναι πώς πράγματι ο καιρός είναι κοντά - χωρίς να ανήκει σε μας να γνωρίζουμε πόσο - και η δική μας δουλειά είναι να είμαστε άγρυπνοι, να προσέχουμε και να προσευχόμαστε.
Πολλά καινούργια ''άκουσα'' εδώ μέσα και σας ευχαριστώ γιατί ταρακουνήθηκα και βγήκα από τον πνευματικό μου λήθαργο.
Ο Θεός μαζί σας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
spirit
Πλήρες Μέλος

Finland
1485 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 23:58:48  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος spirit

Νιντζα,δεν πρεπει να σου προκαλουν αμηχανια αυτα τα γεγονοτα,που αναφερεις,αφου απο εδω και στο εξης,ολο και πιο ορατα θα ειναι ολα αυτα σε σημειο που θα ξεχνας την πληροφορια την ωρα που καποια αλλη μεγαλυτερη καταστροφη θα συγκονιζει τον πλανητη.
Στο κατα Λουκα ευαγγελιο αναφερει:


Ταυτα, τα οποια θεωρειτε, θελουσιν ελθει ημεραι, εις τας οποιας δεν θελει αφεθη λιθος επι λιθον, οστις δεν θελει κατακρημνισθη.


2 Ηρωτησαν δε αυτον, λεγοντες· Διδασκαλε, ποτε λοιπον θελουσι γεινει ταυτα και τι το σημειον, οταν μελλωσι ταυτα να γεινωσιν;


3 Ο δε ειπε· Βλεπετε μη πλανηθητε· διοτι πολλοι θελουσιν ελθει εν τω ονοματι μου, λεγοντες οτι Εγω ειμαι και Ο καιρος επλησιασε. Μη υπαγητε λοιπον οπισω αυτων.


4 Οταν δε ακουσητε πολεμους και ακαταστασιας, μη φοβηθητε· διοτι πρεπει ταυτα να γεινωσι πρωτον, αλλα δεν ειναι ευθυς το τελος.


5 Τοτε ελεγε προς αυτους· θελει εγερθη εθνος επι εθνος και βασιλεια επι βασιλειαν,


6 και θελουσι γεινει κατα τοπους σεισμοι μεγαλοι και πειναι και λοιμοι, και θελουσιν εισθαι φοβητρα και σημεια μεγαλα απο του ουρανου.


7 Προ δε τουτων παντων θελουσιν επιβαλει εφ' υμας τας χειρας αυτων, και θελουσι σας καταδιωξει, παραδιδοντες εις συναγωγας και φυλακας, φερομενους εμπροσθεν βασιλεων και ηγεμονων ενεκεν του ονοματος μου·


8 και τουτο θελει αποβη εις εσας προς μαρτυριαν.


9 Βαλετε λοιπον εις τας καρδιας σας να μη προμελετατε τι να απολογηθητε·


10 διοτι εγω θελω σας δωσει στομα και σοφιαν, εις την οποιαν δεν θελουσι δυνηθη να αντιλογησωσιν ουδε να αντισταθωσι παντες οι εναντιοι σας.


11 Θελετε δε παραδοθη και υπο γονεων και αδελφων και συγγενων και φιλων, και θελουσι θανατωσει τινας εξ υμων,


12 και θελετε εισθαι μισουμενοι υπο παντων δια το ονομα μου·


13 πλην θριξ εκ της κεφαλης σας δεν θελει χαθη·


14 δια της υπομονης σας αποκτησατε τας ψυχας σας.


15 Οταν δε ιδητε την Ιερουσαλημ περικυκλουμενην υπο στρατοπεδων, τοτε γνωρισατε οτι επλησιασεν η ερημωσις αυτης.


16 Τοτε οι οντες εν τη Ιουδαια ας φευγωσιν εις τα ορη, και οι εν μεσω αυτης ας αναχωρωσιν εξω, και οι εν τοις αγροις ας μη εμβαινωσιν εις αυτην,


17 διοτι ημεραι εκδικησεως ειναι αυται, δια να πληρωθωσι παντα τα γεγραμμενα.


18 Ουαι δε εις τας εγκυμονουσας και τας θηλαζουσας εν εκειναις ταις ημεραις· διοτι θελει εισθαι μεγαλη στενοχωρια επι της γης και οργη κατα του λαου τουτου,


19 και θελουσι πεσει εν στοματι μαχαιρας και θελουσι φερθη αιχμαλωτοι εις παντα τα εθνη, και η Ιερουσαλημ θελει εισθαι πατουμενη υπο εθνων, εωσου εκπληρωθωσιν οι καιροι των εθνων.


20 Και θελουσιν εισθαι σημεια εν τω ηλιω και τη σεληνη και τοις αστροις, και επι της γης στενοχωρια εθνων εν απορια, και θελει ηχει η θαλασσα και τα κυματα,


21 οι ανθρωποι θελουσιν αποψυχει εκ του φοβου και προσδοκιας των επερχομενων δεινων εις την οικουμενην· διοτι αι δυναμεις των ουρανων θελουσι σαλευθη.


22 Και τοτε θελουσιν ιδει τον Υιον του ανθρωπου ερχομενον εν νεφελη μετα δυναμεως και δοξης πολλης.


23 Οταν δε ταυτα αρχισωσι να γινωνται, ανακυψατε και σηκωσατε τας κεφαλας σας, διοτι πλησιαζει η απολυτρωσις σας.


24 Και ειπε προς αυτους παραβολην· Ιδετε την συκην και παντα τα δενδρα.


25 Οταν ηδη ανοιξωσι, βλεποντες γνωριζετε αφ' εαυτων οτι ηδη το θερος ειναι πλησιον.


26 Ουτω και σεις, οταν ιδητε ταυτα γινομενα, εξευρετε οτι ειναι πλησιον η βασιλεια του Θεου.


27 Αληθως σας λεγω οτι δεν θελει παρελθει η γενεα αυτη, εωσου γεινωσι παντα ταυτα.


28 Ο ουρανος και η γη θελουσι παρελθει, οι δε λογοι μου δεν θελουσι παρελθει.


29 Προσεχετε δε εις εαυτους μηποτε βαρυνθωσιν αι καρδιαι σας απο κραιπαλης και μεθης και μεριμνων βιωτικων, και επελθη αιφνιδιος εφ' υμας η ημερα εκεινη·


30 διοτι ως παγις θελει επελθει επι παντας τους καθημενους επι προσωπον πασης της γης.


31 Αγρυπνειτε λοιπον δεομενοι εν παντι καιρω, δια να καταξιωθητε να εκφυγητε παντα ταυτα τα μελλοντα να γεινωσι και να σταθητε εμπροσθεν του Υιου του ανθρωπου.


32 Και τας μεν ημερας εδιδασκεν εν τω ιερω, τας δε νυκτας εξερχομενος διενυκτερευεν εις το ορος το ονομαζομενον Ελαιων·


33 και πας ο λαος απο του ορθρου συνηρχετο προς αυτον εν τω ιερω δια να ακουη αυτον.


34 Επλησιαζε δε η εορτη των αζυμων, λεγομενη Πασχα.


35 Και εζητουν οι αρχιερεις και οι γραμματεις το πως να θανατωσωσιν αυτον διοτι φοβουντο τον λαον.


36 Εισηλθε δε ο Σατανας εις τον Ιουδαν τον επονομαζομενον Ισκαριωτην, οντα εκ του αριθμου των δωδεκα,


37 και υπηγε και συνελαλησε μετα των αρχιερεων και των στρατηγων το πως να παραδωση αυτον εις αυτους.


38 Και εχαρησαν και συνεφωνησαν να δωσωσιν εις αυτον αργυριον·


39 και εδωκεν υποσχεσιν και εζητει ευκαιριαν να παραδωση αυτον εις αυτους χωρις θορυβου.


40 Ηλθε δε ημερα των αζυμων, καθ' ην επρεπε να θυσιασωσι το πασχα,


41 και απεστειλε τον Πετρον και Ιωαννην, ειπων· Υπαγετε και ετοιμασατε εις ημας το πασχα, δια να φαγωμεν.


42 Οι δε ειπον προς αυτον· Που θελεις να ετοιμασωμεν;


43 Ο δε ειπε προς αυτους· Ιδου, οταν εισελθητε εις την πολιν, θελει σας συναπαντησει ανθρωπος βασταζων σταμνιον υδατος· ακολουθησατε αυτον εις την οικιαν οπου εισερχεται.


44 Και θελετε ειπει προς τον οικοδεσποτην της οικιας· Ο Διδασκαλος σοι λεγει, Που ειναι το καταλυμα, οπου θελω φαγει το πασχα μετα των μαθητων μου;


45 και εκεινος θελει σας δειξει ανωγεον μεγα εστρωμενον· εκει ετοιμασατε.


46 Αφου δε υπηγον, ευρον καθως ειπε προς αυτους, και ητοιμασαν το πασχα.


47 Και οτε ηλθεν η ωρα, εκαθησεν εις την τραπεζαν, και οι δωδεκα αποστολοι μετ' αυτου.


48 Και ειπε προς αυτους· Πολυ επεθυμησα να φαγω το πασχα τουτο με σας προ του να παθω·


49 διοτι σας λεγω, οτι δεν θελω φαγει πλεον εξ αυτου, εωσου εκπληρωθη εν τη βασιλεια του Θεου.


50 Και λαβων το ποτηριον, ευχαριστησε και ειπε· Λαβετε τουτο και διαμοιρασατε εις αλληλους·


51 διοτι σας λεγω οτι δεν θελω πιει απο του γεννηματος της αμπελου, εωσου ελθη η βασιλεια του Θεου.


52 Και λαβων αρτον, ευχαριστησας εκοψε και εδωκεν εις αυτους, λεγων· Τουτο ειναι το σωμα μου το υπερ υμων διδομενον· τουτο καμνετε εις την ιδικην μου αναμνησιν.


53 Ωσαυτως και το ποτηριον, αφου εδειπνησαν, λεγων· Τουτο το ποτηριον ειναι η καινη διαθηκη εν τω αιματι μου, το υπερ υμων εκχυνομενον.


54 Πλην ιδου, η χειρ εκεινου οστις με παραδιδει, ειναι μετ' εμου επι της τραπεζης.


55 Και ο μεν Υιος του ανθρωπου υπαγει κατα το ωρισμενον· πλην ουαι εις τον ανθρωπον εκεινον, δι' ου παραδιδεται.


56 Και αυτοι ηρχισαν να συζητωσι προς αλληλους το ποιος ταχα ητο εξ αυτων, οστις εμελλε να καμη τουτο.



ΕΑΝ ΛΑΛΩ ΤΑΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΓΓΕΛΩΝ ΑΓΑΠΗΝ ΔΕ ΜΗ ΕΧΩ ΕΓΕΙΝΑ ΧΑΛΚΟΣ ΗΧΩΝ Η ΚΥΜΒΑΛΟΝ ΑΛΑΛΑΖΟΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 00:12:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
spirit ,αυτό που μου άρεσε πιο πολύ είναι η υπογραφή σου με το απόσπασμα απο τον ύμνο της αγάπης του αποστόλου Παύλου.Μήπως ήταν καλύτερα να τον βάλεις ολόκληρο;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Pontios1986
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
56 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 01:35:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Pontios1986
quote:
Λες να είναι ο φόρος στις κότες που λέει;

Αυτό σκεφτόμουν

ΕΛΛΑΣ ΑΦΥΠΝΗΣΟΥ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stratis79
Μέλος 2ης Βαθμίδας


430 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 09:20:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stratis79
Άντε παιδιά καλορίζικο και το Νο2. Νομίζω ότι αν ο Λιακόπουλος εκδώσει το δικό μας διάλογο για τις προφετείες αγίων θα κάνει best seller!

Το ΑΦΜ. Χωρίς ΑΦΜ κανένας δεν μπορεί να πουλήσει σήμερα
===
σωστό αυτό, για τα απλά όμως αγαθά π.χ. είδη διατροφής, δε χρειάζεσαι ΑΦΜ. Για την ώρα τουλάχιστονΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 11:13:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
ΔΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ,ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ,ΠΑΡΑΠΟΜΠΕΣ,ΑΚΟΥΜΕ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΣ,ΛΕΗΛΑΣΙΕΣ,ΘΑΝΑΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΗ.ΔΕΙΧΝΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΑΓΓΕΛΟΥΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΥΝ ΤΟΥΣ ΠΙΣΤΟΥΣ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΑΓΙΟΝ ΟΡΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΚΕΙ ΕΠΙΜΕΝΟΥΜΕ,ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΛΑΣΤΟ,ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ.ΑΡΑΓΕ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΑΠΟΡΙΠΤΕΙ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΑΓΓΕΛΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΕΠΕΤΡΑΠΕΙ ΝΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΗΘΟΥΝ ΣΜΗΝΟΣ ΑΓΓΕΛΩΝ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 11:35:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
ΑΡΧΑΓΓΕΛΕ ΜΙΧΑΗΛ ΑΡΧΙΣΤΡΑΤΗΓΕ ΤΩΝ ΑΓΓΕΛΙΚΩΝ ΤΑΓΜΑΤΩΝ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΗ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΓΕΝΟΥΣ,ΑΡΧΟΝΤΑ,ΒΟΗΘΑ ΤΟΝ ΑΓΙΟ ΒΑΣΙΛΕΑ ΙΩΑΝΝΗ ΣΤΗΝ ΑΝΑΛΑΜΠΗ ΤΗΣ ΟΡΘΟΔΟΞΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ.http://clubs.pathfinder.gr/emmaous/149005?album=524221&zoom=42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stratis79
Μέλος 2ης Βαθμίδας


430 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 12:07:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stratis79
Η φωτογραφία είναι πέρα για πέρα αληθινή και την ήξερα πολύ πριν βγει στο ίντερνετ από πρώτο χέρι όπως σας εξήγησα και την ιστορία της σε παλαιότερο μήνυμα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
filosofos3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
588 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 12:12:51  Εμφάνιση Προφίλ
Κυριακόπουλε δε χρειάζεται να δει κάποιος άγγελο για να φανεί ότι είναι πλαστή μια φωτογραφία. ¨ενας τεχνχικός μπορέι να το δει αυτό και ένας χαρισματούχος επίσης μπορέι να το ξέρει χωρίς να χρειαστεί να δεί άγγελο.
Νομίζεις ότι εγώ πιστεύω ότι δεν υπάρχουν άγγελοι ή ότι δεν προστατεύουν όσους το αξίζουν;

Γιατί αρνείσαι την πιθανότητα να κάνεις λάθος χωρίς να ερευνήσεις; Εμένα και αληθινή να είναι η φωτογραφία δε μου χρειάζεται για να πίστεψω ότι υπάρχουν άγγελοι. Δε μας είπε κανείς και ποιοί ήταν αυτοί που την τράβηξαν ούτε ποιος ήταν ο γέροντας που τους ευχήθηκε.

Οι άγιοι λένε να μην πιστεύουμε σε κάθε τι και να δοκιμάζουμε αυτό που παρουσιάζεται σαν αληθινό για να διαπιστωθέι αν είοναι. Και αν ακόμη απιστήσουμε ,λένε, σε κάτι που δεν μπορούμε να διακρίνουμε αν είναι αληθινό ή όχι αυτό είναι προς έπαινο και όχι προς ψόγο από το Θεό, ο οποίος θα μας δώσει και επιπλέον αποδείξεις να χρειάζεται. Οπότε καλό θα ήταν να μην βιαζόμαστε να υιοθετούμε γνώμες και εικασίες ειδικά σε τοσο ευαίσθητα θέματα γιατί βλάπτουμε και τον εαυτό μας και άλλους.

Όλα είναι τέλειαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 12:29:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
ΑΓΓΕΛΟ ΦΥΛΑΚΑ FILOSOFE ΕΧΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΔΩΡΟ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΑΘΟΥ ΘΕΟΥ.΄΄ΑΓΙΕ ΑΓΓΕΛΕ Ο ΕΦΕΣΤΩΣ ΤΗΣ ΑΘΛΙΑΣ ΜΟΥ ΨΥΧΗΣ ΚΑΙ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥ ΜΟΥ ΖΩΗΣ ΜΗ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΜΑΡΤΩΛΟ΄΄.ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΑΠΟ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΠΝΟ.ΕΝ ΤΕΛΕΙ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΘΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙ ΤΟ ΘΑΥΜΑ Η ΤΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΑΓΙΟΥ,ΚΑΙ ΝΑ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΘΕΙ?ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 12:32:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΠΑΝΤΩΣ,ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ Η ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΟΠΩΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙΣ.ΨΑΞΤΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΘΕΙΑ ΥΠΟΔΕΙΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΘΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stratis79
Μέλος 2ης Βαθμίδας


430 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 12:58:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stratis79
Μου αρέσει ρε παιδιά που ενώ σας έχω πει την αληθινή ιστορία για το θέμα της φωτογραφίας, δε δίνετε καθόλου σημασία.Ας είναι...

Κυριακόπουλε επειδή το link που δίνεις δεν ανοίγει, τι ακριβώς είναι αυτό που θες να δούμε στο pathfinder. Σε ποια κατηγορία του κλαμπ να μπω; Στις εικόνες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KaragI
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 14:53:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KaragI
quote:

Άντε παιδιά καλορίζικο και το Νο2. Νομίζω ότι αν ο Λιακόπουλος εκδώσει το δικό μας διάλογο για τις προφετείες αγίων θα κάνει best seller!

Το ΑΦΜ. Χωρίς ΑΦΜ κανένας δεν μπορεί να πουλήσει σήμερα
===
σωστό αυτό, για τα απλά όμως αγαθά π.χ. είδη διατροφής, δε χρειάζεσαι ΑΦΜ. Για την ώρα τουλάχιστον


Για να πωλήσεις πρέπει να αγοράσεις από κάπου. Πάρτε για παράδειγμα τις λαικές όπου έχουμε αγοραπωλησίες χωρίς ταμειακές μηχανές. Εάν είσαι έμπορος πρέπει να έχεις ΑΦΜ και για να αγοράσεις και να πουλήσεις δεν το συζητάμε. Εάν είσαι παραγωγός θα πρέπει να έχεις ΑΦΜ για να πουλήσεις μέν αλλά και να δικαιολογήσεις και τα έξοδά σου για την καλιέργεια για να μην σε κυνηγά η εφορία. Εμείς αγοράζουμε χωρίς να έχουμε ΑΦΜ γιατί η πώληση είναι λιανική αν και ο νόμος σου δίνει το δικαίωμα να αγοράζεις και να χρησιμοποιείς τις αποδείξεις σου στην φορολογική δήλωση. Πως όμως θα σε πείσουν εσένα να πάρεις το <<χάραγμα>> εάν το σύστημα δεν έχει <<εσκεμμένως>> την τρύπα του. Όμως εάν αυτός που πουλάει δεν έχει ΑΦΜ δεν πρόκειται να σου πουλήσει γιατί θα είναι παράνομος. Άρα και εσύ δεν δύνασαι να αγοράσεις από αυτόν. Μέχρι και το μπακάλικο της γειτονιάς έχει ΑΦΜ. Ίσως είναι και ο αριθμός ο οποίος κάλειστα μπορεί να αντικαταστήσει τον αριθμό της ταυτότητας μας, αριθμό του ΙΚΑ, τον αριθμό του διαβατηρίου. Μοναδίκος αριθμός ο οποίος μπορεί να μας αντιπροσοπεύει στα πάντα.

Την άγαπη διδαχθήκαμε, το μίσος υιοθετούμε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aetos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
349 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 20:10:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aetos
Βλέπουμε τις καταστροφές στην Αμερική...να ζητάνε ανθρωπιστικές βοήθειες, να πεθαίνει κόσμος από την πείνα και την δίψα και να λεηλατούν ο ένας τον άλλον για να ζήσουν. Βλέπουμε τα πτώματα να επιπλέουν και να κινδυνεύουν από χολέρα..να βγάζουν συνεχώς νεκρούς και μάνες να κλαίνε ότι ψάχνουν στα σκουπίδια να βρουν κονσέρβες.

Ποιος δεν θυμάται την προφητεία του γέροντα Παίσιου για την Αμερική ότι θα την λυπηθούμε?

Βλέπουμε την Ευρώπη να καίγεται, να πνίγεται και να κινδυνεύουν κάθε φορά που πάνε στην δουλειά τους ή να πάρουν τα παιδιά από το σχολείο τους.
Βλέπουμε άλλους στο Ιράκ να ποδοπατιούνται από τον φόβο και να τρέχει το αίμα ποτάμι.

Κι ερωτώ ρε παιδιά...τι είναι όλα αυτά αν όχι η οργή του Θεού? Τι είναι αν όχι εκπλήρωση προφητειών. Στεναχωριέμαι που τα βλέπω όλα αυτά...
κι εμείς τι κάνουμε? πάμε διακοπές, πάμε βόλτα με τους συντρόφους μας και γελάμε. Λέμε κανένα Κύριε Ελέησον πότε πότε?
Ψάχνουμε φωτογραφίες για να δούμε αγγέλους? Μήπως δεν ξέρουμε ότι υπάρχουν και άγγελοι και δαίμονες?

Μήπως τους δαίμονες δεν τους νιώθουμε? Μήπως κάποια βράδυα που ξαπλώνουμε δεν τους νιώθουμε να υπάρχουν γύρω μας...ή που δεν το λέμε για να μην μας πάρουν για τρελλούς? Μήπως δεν νιώθουμε το χέρι του Θεού μέσα μας κάθε φορά που καίμε λίγο λιβάνι ή ακούμε ένα ύμνο? Ποιος δεν δακρύζει στην Υπερμάχω Στρατηγώ ή στο Αι γενεαί πάσαι΄, και σε ποσους άλλους ύμνους?
Ποιος δοκίμασε να διαβάσει τον 50στο ψαλμό και δεν ένιωσε να αποσπάται η προσοχή του με βία?

Αλίμονο αν πρέπει να δούμε για να ξέρουμε ότι υπάρχει Θεός!
Μήπως δεν ξέρουμε ότι όταν ο αέρας μυρίζει ιώδιο ότι είμαστε κοντά στην θάλασσα? Μήπως δεν ξέρουμε από τον τρόπο που μας ακουμπάει η γυναίκα μας αν μας αγαπάει ή όχι?
Ας μην τρελαινόμαστε!

Θυμηθείτε τα λόγια του Χριστού για τα σημεία των καιρών.

Καλή αρχή στο Νο2!

Και κάτι τελευταίο! Θυμάστε που άλλες προφητείες λένε ότι για το ξεκίνημα του πολέμου αιτία θα είναι η Κύπρος, άλλες τα 6 μίλια κι άλλες η Βουλγαρία...αλλά όλες συμφωνούν ότι θα είναι για μικρή αιτία?
Για προσέξτε τι γίνεται τελευταία με την Ε.Ε. και την Τουρκία για το θέμα της αποδοχής της Κύπρου...για μια απλή δήλωση? Για σκεφτείτε τις τελευταίες δηλώσεις του Ερντογάν & του Γκιουλ ότι δεν υποχωρούν και αν αρέσει στην Ευρώπη!
Κι επειδή οι Ευρωπαίοι αφορμή ψάχνουν σε 1 μήνα θα τους πουν το Bye-bye....και μήπως τότε θα είναι δύσκολο να κάνουν οι Τούρκοι "επίδειξη δύναμης"?

...ένα απλό σενάριο βρε αδερφέ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 21:46:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
Φίλε αετέ,δεν την γνωριζω την προφητεία του Παισιου για την Αμερική,μπορείς να μας πεις τι ακριβώς λέει;
Αυτό που λες για την δήλωση το σκέφτηκα και εγώ.Σκεφτόμουνα επίσης ότι λέει ο Παισιος,πως όταν έρθουν στην έξουσια στην Τουρκία η νέα γενιά πολιτικών,τότε θα έρθει και ο διαμελισμός της(η νέα γενιά πολιτικών είναι οι ευρωπαιστές με κύριο εκφραστή τον Ερντογάν).
Επίσης σκέφτομαι ότι ο Πατρο-Κοσμάς λέει πως θα μας βάλουν βαρύ και δυσβασταχτο φόρο αλλά δεν θα προλάβουν,και ότι θα μας βάλουν φόρο στις κότες και τα παράθυρα(όπου παράθυρα είναι τα τετραγωνικά των σπιτιών μας,θυμηθείται το φ.π.α. 19% που μας έβαλαν και θα αρχίσει να εισπράτετε από το 2006).Αν αυτές οι δυο προφητείες αφορούν το ίδιο γεγονός,δλδ το φόρο στα ακίνητα,τότε όλα θα αρχίσουν σε λίγες εβδομάδες διότι μπήκε ο βαρύς και δυσβάσταχτος φόρος(19% στα σπίτια)που θα αρχίσει να εισπράτετε από 1/1/2006 ,αλλά που <<δεν θα προλάβουν>> όπως λέει ο Πατρο-Κοσμάς.Είναι απλά μια σκέψη.
Επίσης αν δεν κάνω λάθος,ο Παισιος είχε πει ότι θα περάσουμε 3 χρόνια μέσα στη φτώχεια,και αναρωτιέμαι,πότε μπήκαμε στο ευρώ,δλδ πότε άρχισε πραγματικά η φτώχεια στην Ελλάδα; Επίσης μην ξεχνάμε τι είχαν πει για τον Πούτιν ο Ιωσηφ ο Βατοπεδινός και για τους Ολυμπιακούς ο Νστράδαμος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Hfaistos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


259 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 22:58:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hfaistos
Mesa apo thn katastrofh ths Neas Orleanhs lamvanei sarka kai osta to sxedio ths Neas Takshs Pragmatwn.
O stratos sthn Amerikh pleon exei to eleythero na kanei oti thelei.
Ayto pleon na mas ginei synitheia kai ekei alla kai sthn Eurwph.
Kapoioi eixan dikio otan ta elegan...

"ΠΟΛΕΜΑ ΤΟ ΑΔΙΚΟ ΚΑΙ ΘΑ ΝΙΚΗΣΕΙΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xalkeios
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 23:08:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xalkeios
Φιλε 22 μην μπερδευεις το ΦΠΑ 19% με τον νέο φόρο κατοχής ακινήτων που θα μπει απο του χρονου ακομα και στα κοτετσια -
ΣΤΑ ΣΧΕΔΙΑ του υπουργείου Οικονομίας και Οικονομικών είναι και η θέσπιση ενιαίου φόρου κατοχής ακινήτων που θα προκαλέσει πρόσθετη επιβάρυνση στους ιδιοκτήτες ακινήτων. Ο νέος φόρος θα βασιστεί στα στοιχεία που θα αναγράψουν οι φορολογούμενοι στο έντυπο δήλωσης ακίνητης περιουσίας E9, το οποίο υποχρεωτικά υποβάλλεται μαζί με τις φετινές φορολογικές δηλώσεις. Στον νέο φόρο, που βάση του θα είναι οι νέες αυξημένες αντικειμενικές τιμές των ακινήτων, εξετάζεται να ενσωματωθούν μια σειρά από τέλη που επιβάλλουν οι Οργανισμοί Τοπικής Αυτοδιοίκησης και η Εφορία. Συγκεκριμένα εξετάζεται να ενσωματωθεί το Τέλος Ακίνητης Περιουσίας, ο Φόρος Ηλεκτροδοτούμενων Χώρων, το χαρτόσημο ενοικίων, ο συμπληρωματικός φόρος επί των ενοικίων και ο Φόρος Μεγάλης Ακίνητης Περιουσίας.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
νιντζα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


230 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2005, 00:49:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους νιντζα
μηπως ο νοστραδαμος δεν εννοουσε τους ολυμπιακους αγωνες αλλα την ολυμπιακη αεροπορια?η εταιρεια ειναι υπο κλεισιμο,εδρευει στην αθηνα και η ευρωπαικη ενωση θελει να επιβαλει προστιμα υψους 540εκ. ευρω που θα αποτελεσουν την χαριστικη βολη στη καταταλαιπωρημενη ολυμπιακη,τουλαχιστουν στη μετα ωναση εποχη?αλλωστε στα γαλλικα και στα αγγλικα ολυμπιακοι(αγωνες) και ολυμπιακες(αερογραμμες)γραφονται με την ιδια λεξηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2005, 12:03:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
STRATI ΣΤΙΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΣΤΟΝ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟ ΤΟ ΠΑΝΟΡΜΙΤΗ.ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΚΑΘΟΔΗΓΕΙ ΤΩΡΑ ΟΛΑ ΤΑ ΤΕΚΤΕΝΟΜΕΝΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ.ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΝΟΙΞΕ ΤΟ ΝΑ ΤΟΝ ΘΑΥΜΑΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2005, 12:20:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ ΕΧΟΥΝ ΖΩΣΜΕΝΑ ΤΑ ΚΟΛΛΥΒΑ ΣΤΟ ΖΩΝΑΡΙ ΤΟΥΣ.Π.ΠΑΙΣΙΟΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IX eleni
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Australia
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2005, 12:58:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους IX eleni
Kiriakopoulos ti tha pi,..
quote:
ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ ΕΧΟΥΝ ΖΩΣΜΕΝΑ ΤΑ ΚΟΛΛΥΒΑ ΣΤΟ ΖΩΝΑΡΙ ΤΟΥΣ.Π.ΠΑΙΣΙΟΣ.

quote///
Ο κόσμος σήμερα δέν έχει μυαλό. Τά εξαμίλια τά οποία αναφέρει ό άγιος Κοσμάς, είναι τά έξη μίλια τής υφαλοκρηπίδος στό Αιγαίο. Αυτά θά είναι, καί ή αιτία πολέμου... { κείμ. Α΄}

Η Τουρκία θά χάσει τούς συμμάχους της, ακόμη καί τούς πατροπαράδοτους φίλους της, τούς Γερμανούς...

Μού είπε ακόμη, ότι στήν Ιταλία θά παρουσιασθεί ένας πολιτικός τύπου Μουσολίνι, καί στήν Γερμανία ένας νέος Χίτλερ, καί ότι ή ΕΟΚ θά διαλυθεί !...

Η ΕΟΚ ( Ε.Ε. σήμερα ), δέν έχει καμμιά ομοιότητα μέ τήν Αμερική. Η Αμερική μοιάζει μέ έναν αργαλειό, πού αφομοιώνει όλα τά κουρέλια καί όλες τίς χώρες... { Α΄}

http://www.rel.gr/index.php?rpage=paisios&rpage2=showkeimeno.php&link_id=16

IX
helen...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2005, 16:20:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
νιντζα,
σωστά έπραξες και άνοιξες το νο.2 από τις προφητείες αγίων, εφόσον το πρώτο είχε φθάσει στις 50 σελίδες.

Ωστόσο, θα έπρεπε η εισαγωγική σου τοποθέτηση να είναι περισσότερο διαφωτιστική.
Στα forums συνεχώς έρχεται νέος κόσμος, που πιθανόν να μην ήξερε την ύπαρξη του προηγούμενου θέματος.
Με τη φράση:

quote:
παιδια το ανοιξα απλως για ανανεωση συμφωνα με αυτο που ελεγε ο στρατης.απλως κρατηστε κοντα το αλλο για να γινεται η συνδεση.

πιστεύεις πως μπορεί να καταλάβει κάποιος για ποια ανανέωση, τίνος πράγματος αναφέρεσαι;
Και ποιος είναι αυτός ο στρατης; Ο Άγιος; Ο προφήτης;
Αμ το άλλο; Τι είναι αυτό το άλλο και πόσο σημαντικό είναι πια, για να το κρατήσουμε από κοντά; Και πόσο κοντα;...

Θα έπρεπε να είσαι πιο συγκεκριμένος.

Ήδη έχω βάλει μία παραπομπή κάτω από το αρχικό σου μήνυμα, που αναφέρεται στο προηγούμενο θέμα των 50 σελίδων.

Από δω και πέρα,
εύχομαι καλή συνέχεια και στο θέμα αυτό.

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2005, 11:06:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
ΙΧ ΕΛΕΝΗ ΤΑ ΚΟΛΛΥΒΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ Ο ΓΕΡΟΝΤΑΣ ΠΑΙΣΙΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΦΕΥΚΤΟ ΚΑΚΟ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ.ΚΟΛΛΥΒΑ=ΣΤΑΡΙ,ΖΑΧΑΡΗ,ΣΤΑΦΙΔΑ Η ΡΟΔΟ ΠΟΥ ΤΡΩΜΕ ΜΕΤΑ ΤΗ ΤΕΛΕΤΗ ΤΟΥ ΜΝΗΜΟΣΥΝΟΥ,ΕΙΣ ΑΝΑΜΝΗΣΗ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2005, 15:57:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
Σκεφτόμουνα ότι ο Ιωσήφ ο Βατοπεδινός λέει ότι θα είναι από μικρή αιτία από τη Βουλγαρία,ο πατρο-Κοσμάς είπε ότι θα φτάσουν μέχρι τα εξαμίλια,και ο Παισιος είχε πει ότι θα πιαστούμε στο αιγαίο και θα φτάσουν μέχρι τα έξι μίλια.Όλα αυτά συνδέονται αν το σκεφτεί κανείς,διότι η <<μικρή αιτία>> μπορεί να είναι για παράδειγμα τα νερά του Εβρου που έρχονται από τη Βουλγαρία και που θα χρησιμοποιήσουν οι Τούρκοι ως πρόσχημα για να κινητοποιήσουν το στρατό τους,και βγάζοντας και το στόλο τους στο Αιγαίο,κάποιος καλοθελητής να ρίξει την πρώτη τουφεκιά και να ανάψει η φλόγα του πολέμου.Μην ξεχνάμε τι έγινε στα Ιμια,που είχαμε βγάλει όλο το στόλο μας στο Αιγαίο ,αλλά είχαμε ετοιμαστεί και για πόλεμο στον Εβρο.
Σκεφτόμουνα επίσης τα λόγια των τριών αγίων μας που ο ένας είπε ότι ο Πουτιν δεν θα είναι τριγύρω για πολύ,δλδ ίσως να εννοούσε ότι μέχρι τα μέσα της θητείας του θα έχει αρχίσει ο πόλεμος(τα μέσα της θητείας του Πουτιν είναι κάπου στο Φεβρουάριο του 2006),ο άλλος είπε ότι θα γίνουν όλα όταν την εξουσία στην Τουρκία την έχουν οι <<νέοι πολιτικοί>>,δλδ αυτοί που την κυβερνάνε σήμερα και θελουν να τη βάλουν στην ευρώπη,και ο τρίτος είπε ότι εκείνη τη χρονιά <<θα σας βάλουν βαρύ και δυσβασταχτο φόρο ,δεν θα προλάβουν όμως>>΄δλδ να τον εισπράξουν,πράγμα που έγινε φέτος με το φόρο ακινήτων 19% που ψηφίστηκε αλλά θα αρχίσει΄λέει να εισπράτετε από το 2006.
Κάτι όλα αυτά ,κάτι οι εξελίξεις που έχουμε στην Ευρώπη με τους Τούρκους και την Κύπρο τις τελευταίες μέρες,με βάζουν σε σκέψεις μήπως ήρθε η ώρα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
νιντζα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


230 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2005, 18:35:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους νιντζα
αμαλια δεκτη η παρατηρηση(αν και οταν βλεπεις νο2 σε ενα θεμα ψαχνεις και το νο1 συμφωνα με αυτο που θεωρω εγω απλη λογικη).αν και θεωρω λιγο δυσκολο να διαβασει πλεον καποιος 50 σελιδες και 1483 μηνυματα στο νο1.οσον αφορα το νο1 απλως ενννουσα οτι στην αρχη επρεπε να κοιταμε και το νο1 για να μην χανεται η σειρα κατα την μεταβαση απο το νο1 στο νο2Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
astral_death
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2005, 02:07:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral_death
Filtate 22 sostotato k me to parapanw to symperasma sou... odws ap'oti fenete ta pramata etsi tha er8oun giati oi proklitikoi tourkoi tha arxisoun na kanoun ta dika tous me thn eisodo tous sthn E.E. k oso ya tis skepseis sou fenete na eine sostes... tora pou paw ke nafths efxome ena eime enas eks aftw pou tha eine sto aigeo k tha lavoun to xarmosino afto mhnyma peri Kwnstantinoupolews k.l.p.... apla, o Theos mazi mas k tipote allo!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.28125
Maintained by Digital Alchemy