ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΤΑΡΩ ή ΤΑΡΟ - "(ΠΡΩΗΝ) TARW"
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2003, 00:23:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
EPIDI EXO PARATHRISEI SE ENA MELOS STO FORUM,PU ASXOLEITE POLI ME PARAPSIXOLOGIKA,MADIES,XARTIA KE GENIKA ME ASTROLOGIA,XORIS NA PAREXIGI8O 8A I8ELA NA ROTISO AN PRAGMATIKA PISTEVETE SE AUTA TA FENOMENA,KE AN EXUN SXESI TA TARW ME TA PARAPANO.
FILIKA,SAS EUXARISTO.


AGAPA GIA NA MIN MISIS.

Leonardo

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2003, 00:55:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2003, 01:17:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ το ότι συζητάω για τέτοια θέματα δεν σημαίνει απαραίτητα ότι τα πιστεύω, απλά μου αρέσει να διαβάζω και να βλέπω εκπομπές για τέτοια θέματα. Ορισμένες νύχτες βέβαια φοβάμαι να κοιμηθώ μετά από αυτές αλλά αυτό είναι υποχρεωτικές παρενέργειες.

Για τα ταρώ δεν ξέρω πολλά πράγματα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2003, 02:24:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
RE PEDIA EGO DEN EKRINA KANENA APLA EPIDI IPARXI ENDIAFERON GIA TETIA ZITIMATA E8ESA AUTO TO 8EMA.

MU ARESUN KE EMENA TETIA 8EMATA OTAN EXUN BASI KE EPIXIRIMATA.GIAUTO 8ELO NA DIAVASO APO KAPIOUS POU EXUN ASXOLI8I ME AUTA.EPISIS ARNITIKA KE 8ETIKA POU BORI NA EXUN.

AGAPA GIA NA MIN MISIS.

Leonardo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2003, 14:01:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[EPIDI EXO PARATHRISEI SE ENA MELOS STO FORUM,PU ASXOLEITE POLI ME PARAPSIXOLOGIKA,MADIES,XARTIA KE GENIKA ME ASTROLOGIA,XORIS NA PAREXIGI8O 8A I8ELA NA ROTISO AN PRAGMATIKA PISTEVETE SE AUTA TA FENOMENA,KE AN EXUN SXESI TA TARW ME TA PARAPANO]...
[RE PEDIA EGO DEN EKRINA KANENA APLA EPIDI IPARXI ENDIAFERON GIA TETIA ZITIMATA E8ESA AUTO TO 8EMA.]


ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΤΜΑ!
+ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΜΜΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΘΩ ΜΕ ΛΕΥΚΑ ΠΤΗΝΑ...ΘΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΩ ΤΗ ΠΑΡΑΠΑΝΩ 'ΓΚΡΙΜΑΤΣΑ' ΜΟΥ,ΠΑΡΟΤΙ ΑΡΧΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ...

ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΙΣΟΠΕΔΩΤΙΚΟ,ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΘΕΤΕΙΣ.ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ,ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΕ ΠΡΟΣΒΑΛΛΕΙ+ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ.
ΔΕΝ ΣΕ ΠΑΡΕΞΗΓΩ ,ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ,ΟΜΩΣ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ,ΠΡΩΤΑ ΠΡΕΠΕΙ Ν'ΑΝΑΡΡΩΤΗΘΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΟΥ+ΜΕΤΑ ΕΞΩ...
ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΠΟΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟ ΤΟΥ 'ΕΓΩ',ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΤΑ ΤΑΥΤΙΣΜΕΝΗ ΜΕ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΦΥΣΗ+ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΟΥΡΑΝΟ....ΑΝ ΣΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΕΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ,ΕΧΕΙ ΚΑΛΩΣ,ΑΝ ΟΧΙ,ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΑ ΜΑΓΚΑΖΙΝΟ ΠΟΥ ΛΥΝΟΥΝ ΤΕΤΟΙΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ...
ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΝ ΜΙΛΗΣΑ ΟΠΩΣ ΔΕ ΣΥΝΗΘΙΖΩ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ,'Η ΟΤΑΝ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΝΟΟΥΜΕ...
ΠΑΡΑ -ΤΗΡΟΥΜΕ 'ΣΙΓΗ ΙΧΘΥΟΣ' ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟ ΦΩΣ...
...ΕΤΣΙ ΣΩΠΑΙΝΩ , ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ΑΛΛΩΝ ΦΙΛΩΝ ΕΔΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ,+ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΣΤΑ ΔΙΑΜΑΝΤΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ.

ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΔΙΕΞΟΔΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ,ΒΡΕΣ ΤΙΣ ΣΩΣΤΕΣ ΛΕΞΕΙΣ,ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΥΦΟΣ ΠΟΥ ΑΡΜΟΖΕΙ ΣΕ ΚΑΤΙ ΙΕΡΟ(ΤΟΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΣΟΥ ΕΑΥΤΟ),ΒΡΕΣ +ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΤΙΤΛΟ...+Η ΑΤΜΑ ΜΕ ΧΑΡΑ ΘΑ ΣΕ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΕΙ +ΠΑΛΙ...
ΦΙΛΙΚΑ,ΑΤΜΑ


Υ.Γ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΙΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΚΕΝΤΡΩΘΕΙ ΣΤΗΝ ΑΤΜΑ...+ΣΥΝΗΘΩΣ ΔΕΝ ΜΕ ΓΕΛΑΕΙ Η ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΜΟΥ...
ΑΝ ΘΕΣ ΕΧΩ +ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ...

'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 14/01/2003 14:02:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2003, 14:21:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όποιος έχει την μύγα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΑΝ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


161 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2003, 14:28:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΑΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KALHMERA SE OLOYS. FILH ATMA O "SKIES TOY FEGGARIOY" ETHESE ENA APLO ERWTHMA.THN GNWMH MAS PANW STO ZHTHMA TWN TARW.AN KATALAVA KALA THELEI KAPOIES PLHROFORIES SXETIKA ME TO THEMA.BLEPOYME KATHIMERINA STHN TV NA MILOYN GIA ZWDIA TARW,KARTES TARW,XWRIS NA KSEROYME TI AKRIBWS SHMAINOYN.PROSWPIKA DEN TO EXW PSAKSEI TO THEMA.EXEI KAPOIA SXESH ME ASTROLOGIA;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2003, 15:04:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΥΓΙΑΖΕΤΑΙ ,ΦΙΛΕ ΜΟΥ,ΑΝ ΕΝΝΟΕΙΣ ΑΥΤΟ.
ΑΛΛΑ Θ'ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΜΕ ΜΙΑ ΠΑΡΟΙΜΙΑ
'Η ΑΛΕΠΟΥ ΕΚΑΤΟ+ΤΟ ΑΛΕΠΟΥΔΑΚΙ 111...'ΟΠΩΣ +ΚΑΤΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ Wolffaced, 'ΟΣΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Η ΑΛΕΠΟΥ...'
ΑΡΚΕΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΧΑΜΗΛΕΣ ΠΤΗΣΕΙΣ
ΧΑΙΡΕΤΩ

'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 14/01/2003 15:05:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2003, 15:05:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
TI NA PO.
OPOS IPE KE O FILOS PARAPANO,OPIOS EXI TIN MYGA AS TIN FERI PISO.AN DEN SU ARESI TO 8EMA FILI MU ATMA SE PARAKALO NA MIN ANAKATEFTIS.SU MILAO POLI APLA KE POLI EXEVGENISMENA.

AGAPA GIA NA MIN MISIS.
POSES FORES 8A TO GRAPSO AUTO?(AGAPA GIA NA MIN MISIS)INE NOMOS PROSFORAS KE APODOXIS.TAXIS PU KALIPTI TIN ATAXIA.EDO IMASTE GIA NA SIZITAME KAPIA 8EMATA KE OXI NA KANUME GOSSIP KE NA TSAKONOMASTE.

FILIKA,
AGAPA GIA NA MIN MISIS.

Leonardo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2003, 15:10:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AN SINEXISI ETSI TO 8EMA PARAKALO POLI TON ADMINISTRATOR TOU FORUM I KAPION IPEF8INO NA KLISI TO 8EMA AUTO
EINAI DROPI NA ANIGUME 8EMA KE NA TIPONODE TETIES IPONIES KE MOX8IROTITES.
AS PARI KAPIOS ALOS TA INIA TIS SIZITISIS I TELIKOS OPOS KE IPA AN SINEXISTI ETSI NA KLISI.EUXARISTO POLI.

AGAPA GIA NA MIN MISIS.

Leonardo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2003, 15:11:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΕΥΓΕΝΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΣΧΕΤΙΚΟ+ΛΥΠΑΜΑΙ ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΔΙΑΚΡΙΝΩ ΕΔΩ
ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΧΑΜΗΛΗ ΠΤΗΣΗ ΛΟΙΠΟΝ,ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΠΡΟΛΑΒΕΣ...
ΔΕΝ ΕΝΝΟΕΙΣ ΕΜΕΝΑ ΔΗΛΑΔΗ?
ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ?
ΜΑΛΛΟΝ!
ΠΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ,ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ.+ΑΣΕ ΜΕ ΝΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΣΜΗΝΟΣ ΑΠΟ ΜΥΓΕΣ.
ΑΥΤΟ, ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ!ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ+ΝΑ ΤΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ +ΤΗ ΜΥΓΑ.
ΑΝ Σ'ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΟΝΤΩΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ,ΣΟΥ ΕΔΩΣΑ ΕΜΜΕΣΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.
ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΓΚΑΛΟΠ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ,ΔΕΝ Μ'ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ!!!!!!!!+ΕΧΕΙΣ
ΔΙΚΙΟ.


'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2003, 15:13:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΜΟΥ ΔΗΛΩΝΕΙ ΠΩΣ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ.....ΝΑ'ΣΑΙ ΚΑΛΑ
ΥΓ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΡΗΤΟ ΣΟΥ ΑΓΑΠΗΤΕ,Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΕΙΣ...
'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 14/01/2003 15:20:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2003, 15:22:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

+ΚΑΤΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ Wolffaced, 'ΟΣΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Η ΑΛΕΠΟΥ...'
ΑΡΚΕΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΧΑΜΗΛΕΣ ΠΤΗΣΕΙΣ

Κάποιος εδω μέσα την έχει ψωνίσει για τα καλά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2003, 15:26:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PARAKALO NA KLISI TO 8EMA.

PRIN OMOS KLISI 8ELO NA PO KAPIA PRAGMATA.8A SU APADISO STIS EROTISIS PU E8ESES.LIPON.ANAFEROME OPOS IPA STO 8EMA TARW,SE OSUS EXUN ASXOLI8I ME AUTO KE RAPLISIA ME PARAPSIXOLOGIA.
VLEPO OMOS OTI SE PIRAXE KATI,NOMIZODAS OTI E8IXA TIN PARAPSIXOLOGIA TIS KAFETZUDES TA XARTIA KTL.ARA GIA NA SE PIRAXE MU DINIS SXEDON OLES TIS APADISIS PU 8A BORUSAME NA KATALIXUME,IMASTE NOIMON KE PISTEVO POS OLI EXUN IDI KATALAVI TI 8ELO NA PO.
TELOS PROTI FORA VLEPO AN8ROPO PU NA APOFASIZI GIA TON EAUTO TU KE GIA TUS ALUS KE NA PROSPA8I NA KANI TON EAUTO TU NA ES8ANETE KALITERA ME TO NA IPOTIMAEI KE NA ISOPEDONI TON APENADI TU.

DESPINIS,I KYRIA ATMA ME SIGXORITE POLI PU KATALAVATE LA8OS.AN I SIGNOMI DEN ARKI TOTE TIPOTA DEN 8A ME KANI NA ALAXO TIN GNOMI PU IDI EXETE DIMIURGISI.

KE 8A SAS PARAKALESO KE KATI ALO.MIN ANAKATEVETE TO PROSOPO MU KE TIN EVGENIA MU,GIATI XERO TON EAUTO MU POLI KALA.ADE8ETOS SAS LEO KE PALI AGALIASTE TIN PSIXI SAS,GIATI SE OLES SAS TIS APADISIS DIAKRINO EPIMIKIS EIRWNIA.
LIPAME PU KATALIXAME EDO.8A EKANA TA PADA NA GIRIZE PISO ALA I IRWNIA SAS ORGIAZI.

FILIKA,
AGAPA GIA NA MIN MISIS.

Leonardo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2003, 15:27:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[EPIDI EXO PARATHRISEI SE ENA MELOS STO FORUM..]

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ,ΑΛΛΑΞΤΕ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ,ΓΡΑΞΤΕ 'ΑΤΜΑ'

'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 14/01/2003 15:34:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2003, 15:30:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ,ΑΛΛΑΞΤΕ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ,ΓΡΑΞΤΕ 'ΑΤΜΑ'

Κάποιος εδώ μέσα την έχει ψωνίσει ατελείωτα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2003, 15:39:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την καλησπέρα μου και την ΗΡΕΜΙΑ ΜΟΥ σε όλους....

Νομίζω πώς ΔΕΝ υπάρχει λόγος για να κλείσει ένα θέμα απο εμάς (τους συντονιστές/διαχειρηστες των συζητήσεων)...
ΥΠΑΡΧΕΙ όμως λόγος το να μετράμε ΛΙΓΟ πιό πολύ τις ΣΚΕΨΕΙΣ - τα ΛΟΓΙΑ - και μετέπειτα τις ΠΡΑΞΕΙΣ ΜΑΣ...

Ειληκρινά δεν κατάλαβα γιατί ΞΑΦΝΙΚΑ, έγινε αυτή η κατάσταση, ιδιαίτερα μέσα σε ένα θέμα που άνοιξε μόλις ΣΗΜΕΡΑ στις 00.23 τα χαράματα!!!
Και όχι μόνο αυτό, αλλά που ακόμα ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΙΠΩΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ για την Υψηλή τέχνη των ΤΑΡΟ!!!!

Αυτό και μόνο, το ότι ΤΙΠΟΤΑ δεν έχει ΑΚΟΜΑ αναφερθεί για το θέμα, με βάζει σε σκέψεις....
Μήπως και ΔΕΝ πρέπει....

Παρατηρώντας όμως ΕΠΟΠΤΙΚΑ τα θέματα, καταλήγω σε κάποια συμπεράσματα, τα οποία δεν θα κοινοποιήσω επι της παρούσης.
Θα πώ μόνο ότι ΟΣΟΙ δεν κατανοούν ΚΑΠΟΙΟΝ και αναφέρομαι στον τρόπο σκέψης αυτού του "κάποιου", δεν βρίσκω τον λόγο να τον "χλευάζουν"...

Ας είμαστε πιό ευγενικοί, όχι με τους άλλους, αλλά με τον ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2003, 15:53:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Θα πώ μόνο ότι ΟΣΟΙ δεν κατανοούν ΚΑΠΟΙΟΝ και αναφέρομαι στον τρόπο σκέψης αυτού του "κάποιου", δεν βρίσκω τον λόγο να τον "χλευάζουν"...

Αν εννοείς την Άτμα εμείς την κατανοούμε. Εκείνη λέει πως κάνει χαμηλές πτήσεις για να κατανοήσει εμάς. Είναι η ώρα που αφήνει τον θρόνο της στα ουράνια για να επικοινωνήσει με εμάς, τους κοινούς θνητούς.
Καλάμι που έχετε καβαλήσει ορισμένοι...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2003, 16:47:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το καλάμι φίλε μου, κάποτε ήταν ΜΟΝΑΔΑ ΜΕΤΡΗΣΗΣ, που θα πεί ότι ΟΛΟΙ χρειάζονται ΜΕΤΡΟ και ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ...

Το ΜΕΤΡΟ λοιπόν θα πρέπει ΟΛΟΙ να το κρατήσουμε, και κριτικές καλό θα ήταν ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ.

Αν αρχίσουμε ΟΛΟΙ να κριτικάρουμε τους δίπλα μας, τι αποτέλεσμα θα έχουμε;;;
Και το αποτέλεσμα φίλε μου είναι ΠΑΝΤΑ σχετικό με τον ΣΤΟΧΟ.
Αν λοιπόν "κάποιοι" ΔΕΝ έχουν στόχο, το μόνο που κάνουν είναι να δημιουργούν "παραφωνίες"...

Εγώ πάντως ΑΝ ήμουν στη θέση σου και ΕΒΛΕΠΑ την 'Ατμα να "κατεβαίνει χαμηλά για να μου μιλήσει", απλά θα τη ρώταγα να μου πεί ΤΙ έκανε και ΑΝΕΒΗΚΕ και ΠΩΣ είναι εκεί τα πράγματα, για να δώ ντέ αν με βολεύει να ανεβώ ΚΑΙ εγώ εκεί πάνω ΠΟΥ ΘΕΩΡΩ ότι είναι...
Απλό, απλούστατο...
('Ηταν μια ΕΝΤΕΛΩΣ υποθετική τοποθέτηση, πρός αποφυγήν παρεξηγήσεων)


Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2003, 16:55:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
NOMIZO POS EXUN PAREKTRAPI TA PRAGMATA TELIOS.DILADI FILE MU KELSO MAS LES OTI I ATMA PU AUTO AXIONETE INE PIO PSILA APO TO KOINO?DILADI EDO MESA STO FORUM IPARXUN AXIOMATA PU TA PERNI O KA8ENAS MONOS TU?
DILADI DEN IMASTE ISI?ARA NOMIZO POS DEN IPARXI EPIKINONIA KE DEN BORUME NA SIZITAME.
EMIS I KOINOI LIPON PREPI NA ANIXUME DIAFORETIKA 8EMATA XEXORISTA PO TIN ATMA PU KANI XAMILES PTISIS?AN KAPIOS APO EDO MESA INE PIO PANO APO MENA KE APO KA8E EMENA,TOTE TA LOGIA TOU XRISTOU IOY 8EOU GIA ALILOKATANOISI AGAPI ALILOVOI8IA ISOTITA KTL KAPIOI DEN TA LAVENOUN IPOPSIN TOYS.


AGAPA GIA NA MIN MISIS.

Leonardo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2003, 17:23:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας.

Λυπάμαι που θα γίνω δυσάρεστος σε κάποιους ανθρώπους αλλά δυστυχώς αυτός είναι και ένας από τους ρόλους μου ως Διαχειριστής. Ελπίζω να μην πικράνω πολύ αυτούς στους οποίους θα αναφερθώ και να δείξουν πνεύμα συντροφικότητας και αλληλοσεβασμού και ας με συγχωρήσουν αν κάνω λάθος μέσα στην ανάγκη μου να είμαι δίκαιος.

Λοιπόν Skies tou Fegariou.

Λες:

quote:
EPIDI EXO PARATHRISEI SE ENA MELOS STO FORUM,PU ASXOLEITE POLI ME PARAPSIXOLOGIKA,MADIES,XARTIA KE GENIKA ME ASTROLOGIA,XORIS NA PAREXIGI8O 8A I8ELA NA ROTISO AN PRAGMATIKA PISTEVETE SE AUTA TA FENOMENA,KE AN EXUN SXESI TA TARW ME TA PARAPANO.
FILIKA,SAS EUXARISTO.

Η Άτμα λέει ότι αναφέρεσαι σε αυτήν. Εσύ λες ότι δεν αναφέρεσαι σε αυτήν. "Ιδού η Ρόδος, ιδού και το πήδημα", λοιπόν. Πες σε ποιον αναφέρεσαι. Μέχρι να πεις και να αποδείξεις ότι δεν είναι η Άτμα, πολύ φυσιολογικά, η Άτμα θα πιστεύει ότι έχεις "φωτογραφίσει" αυτήν. Κάνω λάθος σε αυτό;

Έστω ότι αναφέρεσαι σε αυτήν. Είναι παράλογο,η Άτμα, να παρεξηγηθεί, αφού με την έμμεση τυχόν επικριτική στάση στα ενδιαφέροντά της είναι σαν να κρίνεται και η ίδια η προσωπικότητά της;

Νομίζω ότι θα μπορούσες να ζητήσεις την γνώμη των μελών για αυτά τα ζητήματα χωρίς να την συνδέσεις με την προσωπικότητα και τα ενδιαφέροντα κάποιου μέλους μας, το οποίο γενικά προσπαθεί να συμμετέχει χωρίς να ρίχνει "φωτιά" και χωρίς να προκαλεί.

Αν πραγματικά δεν εννούσες την Άτμα σου ζητάω συγνώμη αλλά και εγώ, ειλικρινά, νομίζω ότι αυτήν εννούσες μόλις πρωτοείδα το topic που ξεκίνησες.

Φίλη Άτμα:

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να παίρνεις προσωπικά αυτά που λέγονται εδώ μέσα. Διαισθάνομαι ότι πρέπει να κάνεις Στομαχα-Γιόγκα και να κάνεις έτσι πιο γερό το στομάχι σου, να γίνεις πιο αποκολλημένη από προσωπικές αντιπαραθέσεις. Αφού θέτεις απόψεις και έχεις τον δικό σου αξιόλογο αλλά και ασυνήθιστο τρόπο να βλέπεις και να κρίνεις τα πράγματα πρέπει να κατανοείς ότι θα υπάρχουν άνθρωποι που διαφωνούν και αρκετές φορές θα συγκρουστούν και μαζί σου. Φόρεσε "ζώνη ασφαλείας", βάλε "αερόσακους" και συνέχισε να μας κάνεις καλή συντροφιά δίνοντας το χρώμα σου μέσα στο forum, αποφεύγοντας να δώσεις συνέχεια στις περιττές συγκρούσεις και να πληγωθείς χωρίς ουσιαστικό λόγο.

Παν και Κέλσο σας ευχαριστώ για την πυροσβεστική σας παρέμβαση.

Wolffaced έχεις κάποιο συγκεκριμένο σκοπό που έχεις παρέμβει; Σου περισσεύει λάδι και είπες να το ρίξεις στην φωτιά; Βρήκες την ευκαιρία να επιτεθείς στην Άτμα για κάποιο δικό σου προσωπικό λόγο; Είσαι ειδικός "καλαμολόγος" και μπορείς να κρίνεις ποιος καβάλησε το "καλάμι"; Και ποιος σε κάλεσε να κρίνεις σε αυτήν την αντιπαράθεση ποιος είναι "ψώνιο"; Γιατί είσαι τόσο πρόθυμος να σπρώξεις ένα μαχαίρι σε μια πληγή, αφού είσαι απλά περαστικός σε αυτό το topic και κανένας δεν αναφέρθηκε σε εσένα;

Μήπως η Άτμα σέ είχε προσβάλλει στο παρελθόν και τώρα θέλεις να βγάλεις τα σπασμένα; Αν, ναι,έπρεπε να το κάνεις τότε και όχι τώρα γιατί φαίνεσαι στους άλλους αδικαιολόγητος. Αν απλά δεν συμπαθείς τον τρόπο που βλέπει, η Ατμα, τα πράγματα και ο τρόπος που γράφει δεν είναι απαραίτητο να την διαβάζεις. Τόσα αξιόλογα θέματα, συζητητές και διαλόγους έχουμε, γιατί να κολλήσεις στην Άτμα; Ειλικρινά, προσπάθησα να σε καταλάβω αλλά δεν μπόρεσα.

Όποιος είναι σώφρων δεν θα δώσει συνέχεια σε αυτό το topic και αυτό θα ατροφήσει από έλλειψη προσοχής και ενδιαφέροντος. Αν νομίζετε ότι ακόμη χρωστάτε υπόλοιπα, ακόμη και αν το κλείσω, η¨"έκρηξη" θα προκληθεί κάπου αλλού, αργότερα. Στρέψτε την προσοχή σας αλλού, απαντήστε σε κάποιο άλλο topic, θυμηθείτε την ομορφιά και την δύναμη της ψυχής μας, εκτιμήστε το έργο που έκαναν οι σοφοί μας πρόγονοι και "δώστε τόπο στην οργή".

Με ειλικρίνεια και χωρίς φόβο και πάθος ένας... "φτωχός και μόνος" Διαχειριστής

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2003, 17:35:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προσωπικά θεωρώ ότι είναι καλύτερο απλώς να μην συνεχίζουμε μία συζήτηση που κρίνουμε ότι είναι ανώφελη, και όχι να ζητάμε απο τους συντονιστές και διαχειριστές να μας διαγράψουν ή να κλειδώνουν θέματα...

«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2003, 17:45:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DEN EXO NA APOLOGI8O SE KANENAN.APO TIN STIGMI PU I ATMA OPOS AUTO XARAKTIRIZETE INE PIO PANO APO KAPIOUS TOTE NAI DINO TOPO STIN ORGI VAZO NERO STO KRASI MU,ALA ME KA8ARO PROSOPO EXO NA PO OTI AN IXATE KAPIO FILOTIMO 8A MILUSATE ME TON IDIO TONO PU MILISATE SE MENA KE STIN ATMA.
MALON 8A KATALAVATE KE ESI OTI I ATMA MALON DEN 8A KATALAVI AN TIS MILISETE ME TON IDIO TONO,KE EPREPE NA TIS MILISETE PIO EVGENIKA.KE DEN BORO NA KATALAVO TIS SAS EUTEXE I WOLFFACE.


EGO E8ESA ENA 8EMA KE AN DIAVASATE KE PIO KATO GIA NA MIN PAREXIGI8O IPA:

RE PEDIA EGO DEN EKRINA KANENA APLA EPIDI IPARXI ENDIAFERON GIA TETIA ZITIMATA E8ESA AUTO TO 8EMA.

MU ARESUN KE EMENA TETIA 8EMATA OTAN EXUN BASI KE EPIXIRIMATA.GIAUTO 8ELO NA DIAVASO APO KAPIOUS POU EXUN ASXOLI8I ME AUTA.EPISIS ARNITIKA KE 8ETIKA POU BORI NA EXUN.

AUTO OMOS DEN TO DIAVASE KANENAS.DEN 8A KA8ISO NA ASXOLI8O ALO ME AUTO PU EGINE.ISOS EUTEXA KE EGO PU ARXISA TO 8EMA ETSI.OMOS ISAGOGIKA EKINI TIN STIGMI PU E8ESA TO 8EMA XORIS NA 8ELO NA KRINO KANENA ARXISA KALO8ELIMENA ME AUTO TON TROPO.

POSA SIGNOMI PREPI NA SAS ZITISUN ESAS EKI PSILA GIA NA KATALAVETE TI 8ELUN NA PUN I KOINOI EDO KATO.AN ITAN ETSI KE O 8EOS TOTE PRAGMATIKA XA8IKAME.


AGAPA GIA NA MIN MISIS.

Leonardo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2003, 18:07:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου Σκιά του Φεγγαριού και απευθήνομαι ΕΙΔΙΚΑ σε εσένα.
Ο καημένος και μόνος καουμπόϋ, έγραψα κάτι που απευθήνεται σε ΟΛΟΥΣ, στον ΙΔΙΟ τόνο.

'Εδεσες σχοινί κορδόνι αυτό που ΒΓΑΖΕΙ ΜΑΤΙΑ!!!!

quote:
Εγώ πάντως ΑΝ ήμουν στη θέση σου και ΕΒΛΕΠΑ την 'Ατμα να "κατεβαίνει χαμηλά για να μου μιλήσει", απλά θα τη ρώταγα να μου πεί ΤΙ έκανε και ΑΝΕΒΗΚΕ και ΠΩΣ είναι εκεί τα πράγματα, για να δώ ντέ αν με βολεύει να ανεβώ ΚΑΙ εγώ εκεί πάνω ΠΟΥ ΘΕΩΡΩ ότι είναι...
Απλό, απλούστατο...

Παρατήρησε καλέ μου φίλε τις λέξεις, ΑΝ και την ΕΒΛΕΠΑ (ναι, αυτές με τα κεφαλαία!!!). Σου λένε κάτι;;; και ΑΝ σου λένε, τι είναι αυτό;;;;
Επίσεις έγραψα στο τέλος:
quote:
('Ηταν μια ΕΝΤΕΛΩΣ υποθετική τοποθέτηση, πρός αποφυγήν παρεξηγήσεων)

Απευθήνομαι ΕΙΔΙΚΑ σε εσένα, γιατί είσαι εκείνος που ΠΑΡΑΠΟΙΗΣΕ τα λεγόμενά μου.
Στη διάθεσή του κάθε ένα ενοχλημένου και παρεξηγημένου για διευκρινήσεις...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2003, 18:14:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελικά το συμπέρασμά μου είοναι αυτό που είπα με ειληκρινή ΑΓΑΠΗ στον φίλο Εχέβροτο που τον ενόχλησε τόσο πολύ που δεν ξαναμίλσε.
'Οταν "ΚΑΠΟΙΟΣ" μιλάει για πράγματα που γνωρίζουμε, συμφωνούμε μαζί του και όταν μιλά για πράγματα που ΔΕΝ γνωρίζουμε και που πιθανά ΑΓΝΟΟΥΜΕ την ύπαρξή τους, τότε διαφωνούμε μαζί του ακι προσπαθούμε να τον βγάλουμε τρελλό, χαζό, αφελή κλπ κλπ κλπ...

Είναι το ΑΙΩΝΙΟ παιχνίδι μεταξύ της ΕΞΩΤΕΡΙΚΗΣ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟΤΗΤΑΣ κια της ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΤΗΤΑΣ...
Η Αιώνια πάλη.....
Ξέρετε αυτή η πάλη που γενά τους Διαβόλους (και τους τριβόλους) κλπ κλπ

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2003, 19:15:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας και πάλι.

Skies tou Fegariou, δεν σε κατηγόρησα. Δεν νομίζω ότι είχες κακή πρόθεση, ειλικρινά. Αλλά νομίζω ότι και η Άτμα δεν είχε άδικο να ξαφνιαστεί και να πικραθεί. Αφού κατάλαβες ότι είναι λάθος να βάλεις μέσα στο ίδιο μήνυμα και την αναφορά σε "αυτό το μέλος", το σέβομαι και δεν νομίζω ότι από την πλευρά μου χρειάζεται να προσθέσω κάτι άλλο. Ας πούμε ότι είναι μια παρεξήγηση που πήρε αδικαιολόγητα διαστάσεις.

Πάντως επειδή είμαι εδώ από τότε που ήμασταν 2 μέλη και θα είμαι εδώ (ελπίζω) και μέχρι το τέλος αυτού του forum (όταν εσύ και η Άτμα ίσως έχετε πάψει να γράφετε), θα τολμήσω να πω πάλι ότι η Άτμα έχει φερθεί πάντοτε ευγενικά στους συνομιλητές της, διατηρεί ήπιους τόνους και προσπαθεί να απόφύγει τις ακρότητες και έτσι δεν αξίζει να είναι στο επίκεντρο αυτής της παρεξήγησης. Αν το στυλ της και ο τρόπος σκέψης της διαφέρουν από τον δικό μου ή και πολλών άλλων αυτό δεν έχει να κάνει με το ότι "αεροβατεί" αλλά με το ότι έχει τον δικό της τρόπο να είναι μοναδική ως στυλ και προσωπικότητα. Με λίγο χρόνο και υπομονή είμαι σίγουρος ότι θα το διαπιστώσεις και εσύ.

Ας αφήσουμε σε παρακαλώ αυτό το ζήτημα να διαλυθεί και να ξεχαστεί και ας ασχοληθούμε με πιο σημαντικά θέματα και συζητήσεις. Από ότι έχω δει στα άλλα topics έχεις μία καλή και ενδιαφέρουσα συμμετοχή και αισθάνομαι ότι έχεις να δώσεις και να πάρεις πολλά πράγματα μέσα στο forum μας. Ας το ξεχάσουμε, σε παρακαλώ.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΑΝ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


161 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2003, 19:33:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΑΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KALHSPERA. TI NA PW. EXOYN GRAFEI 24 MHNYMATA KAI AKOMH DEN EXW KATALABEI TI EINAI TA TARW. O FILOS "SKIES TOY FEGGARIOY" DEN PREPEI NA EIXE KAKH PROTHESH KANONTAS THN EISAGWGH TOY THEMATOS.DIABASTE KSANA TI LEEI."...XWRIS NA PAREKSHGH8W 8A H8ELA NA RWTHSW..." DEN NOMIZW OTI EIXE SKOPO NA BLAPSEI KAPOION. AN EXETE KATI NA PROS8ESETE STO 8EMA "TARW" KANTE TO.GIA TSAKWMOYS KAI YPONOOYMENA ISWS NA HTAN KALO NA ANOIXTEI ENA EIDIKO TOPIC,ETSI WSTE NA MPOROYN TA ERMA TA 8EMATA NA PROXWROYN KAI NA KATALHGOYME SE ENA SYMPERASMA. BEBAIWS KAI H ANTIPARA8ESH KAI H GONIMH AMFISBHTHSH EXOYN NA PROSFEROYN POLLA,ARKEI NA AFOROYN TO 8EMA KAI OXI EY8EIES PROSWPIKES BOLES POY 8IGOYN AKOMH KAI TON APLO KAI OYDETERO ANAGNWSTH.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2003, 20:28:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
META APO OLA AUTA BOROUME NA MILISUME SAN AN8ROPOI GIA TA TARO?


AN EXETE TIN KALOSI,DIAVASTE PANO TIN EROTISI MU.


ME SEVASMO,

AGAPA GIA NA MIN MISIS.

Leonardo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2003, 21:14:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.

ΑΣ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ......
ΚΑΙ ΑΣ ΘΕΣΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ....
ΤΑΡΩ...
ΤΙ ΕΙΝΑΙ?????
ΧΑΡΤΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΛΕΓΟΥΝ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ????????
ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΠΛΗ ΤΡΑΠΟΥΛΑ ?????

ΠΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ....
ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΣ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤ' ΑΡΧΑΣ ΜΙΑ ΓΕΝΙΚΗ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ .......

ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ???? ....

ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ......

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΝΩ ΚΑΛΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ


** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2003, 21:44:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αναμένουμε καλή μας ΑΤΜΑ να μας διαφωτίσεις λίγο,
αλλά και όποιον άλλον έχει ασχοληθεί και γνωρίζει κάτι σχετικά... Έχω κι εγώ τις ίδιες απορίες με τον AVATΑRGR, και ως άποψη να πω ότι ούτε πιστεύω, ούτε δεν πιστεύω, γιατί δεν γνωρίζω...

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 09:06:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή σας μέρα φίλοι μου...

Λοιπόν για το TARO...
Καταρχάς, αυτό που ΣΗΜΕΡΑ αποκαλούμε "κάρτες Ταρό", στην ΑΡΧΗ ΤΟΥΣ , δέν ήταν κάρτες!!!
Η καταγωγή τους (κατα κάποιους) έχει ρίζες πολύ μακρυνές που φύτωσαν στην μάνα γή της ΑΙΓΥΠΤΟΥ.
Πολύ συνοπτικά, υπήρχε μιά αίθουσα ΜΕΣΑ στα ιεροδιδακτήρια της, όπου οι τοίχοι είχαν ζωγραφικές απεικονίσεις (σαν αυτές που έχουμε ΣΗΜΕΡΑ στις κάρτες) και μέσα σε αυτό το δωμάτιο, ο Μύστης Ιερέας μαζί με τον Καταγραφέα, ανακάλυπταν αυτό που ερευνούσαν...
Ο τρόπος ήταν ο εξής...
Ο Μύστης Ιερέας με ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΑΤΙΑ και με ένα ραβδί στο χέρι έμπενε στο κέντρο του δωματίου. Από εκεί ξεκινούσε και έδειχνε (ΜΕ "ΤΥΧΑΙΟ" ΤΡΟΠΟ) τις διάφορες ζωγραφιές....
Ο Καταγραφέας δουλειά είχε να σημειώνει την ΑΚΡΙΒΗ ΣΕΙΡΑ των εικόνων και στη συνέχεια μαζί με τον Μύστη να βγάζουν το εκάστοτε συμπέρασμα...

Αυτό λέει ο μύθος... έτσι για αρχή...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Edited by - Kelsos on 15/01/2003 09:33:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy