ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 ΕΙΚΟΝΕΣ
 Ο ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΗ ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΤΕΧΝΗ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2003, 18:02:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Paintings BY Deva SANDIPA

Poppies

Fall River Pass

Beauty is a creation.
Beauty is not there like an object, like a rock,
Beauty has to be created.
You have to give a vision to reality, you have to give color to
reality, you have to give a song to reality - then it is
beautiful.
So whenever you participate in creating beauty it is there,
when you stop creating, it is not there.



Edited by - ΑΤΜΑ on 20/02/2003 02:53:31

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2003, 23:21:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Peredur and La Femme Bleu

Edited by - ΑΤΜΑ on 19/02/2003 21:00:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2003, 23:29:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Montezuma Creek


...dreams and potential
juxtaposed against a deep silent
connectness between the heart and
feelings of the two beings...

Edited by - ΑΤΜΑ on 19/02/2003 21:19:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2003, 23:31:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

The chiming of a perfect Chord

Neil Finn, from the song: Fingers of Love

Edited by - ΑΤΜΑ on 19/02/2003 21:06:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2003, 21:09:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Lao Tzu crosses the Frontier

I am nourished by the great mother
In the spring the lovers walk on the terraces
If separated from the whole I am sad and confused.

Edited by - ΑΤΜΑ on 19/02/2003 21:15:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2003, 21:11:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

First frost, my way lies northeast
Facing the stars
That is the way for everyone
who is going deeper into mediation.
It seems you are going deeper in meditation,
but simultaneously something in you is going
higher towards the stars.

Osho
Signatures on Water


"ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ
ΠΟΥ
ΑΕΝΑΑ
ΓΥΡΙΖΕΙ
ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ...
ΨΑΞΕ ΜΕ...
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ
ΖΩΓΡΑΦΙΖΩ ΜΕΣΑΣΟΥ ... AΛΗΘΕΙΕΣ."
ΑΤΜΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 05:15:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
«Το Τρίπτυχο της Εξέλιξης», ύψους δύο μέτρων, που κατασκευάστηκε το 1910 και 1911, είναι μια θεοσοφική άποψη για την ανθρώπινη πορεία από το γήινο σώμα (αριστερό πλαίσιο) στο αστρικό σώμα (δεξιό πλαίσιο) και από εκεί στη θεϊκή ενόραση (μεσαίο πλαίσιο). Κάθε λουλούδι, τρίγωνο ή κύκλος έχουν μια ιδιαίτερη σημασία. Τα άστρα στο δεξιό πλαίσιο, που σχηματίστηκαν με την ένωση τριγώνων, είναι αρχαία σύμβολα, που τα βρίσκουμε στο κέντρο των θεοσοφικών εμβλημάτων.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 05:17:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα σύμβολα του θηλυκού και του αρσενικού ανταγωνίζονται το ένα το άλλο μέσα στα όρθια δέντρα και το οριζόντιο έδαφος. 'Όταν έφτιαξε αυτό το έργο το 1908, ο Μόντριαν μοχθούσε ακόμα να φτάσει στην αφηρημένη τέχνη, μέσα από φυσικές φόρμες.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 05:18:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από το 1914, ο Μόντριαν, αφού προηγουμένως ασχολήθηκε με τις οριζόντιες και κάθετες φόρμες στον πίνακα του ανταγωνισμού του αρσενικού με το θηλυκό, προχώρησε σε καθαρά αφηρημένα σχήματα. Η «οβάλ Σύνθεση» περιέχει γραμμές που αντιτίθενται και διασταυρώνονται σε μια επιφάνεια με σχήμα αβγού. Οι θεοσοφιστές, όπως και οι οπαδοί άλλων θρησκειών, θεωρούσαν το αβγό σαν σύμβολο της ολότητας που επικρατούσε πριν από τη δημιουργία.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 05:20:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η πίστη του Καντίνσκι στη μυστικιστική ιδέα για την «πνευματική ατμόσφαιρα» που είναι γεμάτη με αόρατες σκέψεις και αισθήματα. είναι η βάση του έργου του «Η κυρία της Μόσχας», που φτιάχτηκε το 1912. Στον πίνακα αυτό ο θεατής βλέπει μια γυναίκα και, δίπλα της, ένα σκύλο πάνω σ' ένα τραπέζι. Αυτά τοποθετούνται σ' ένα υλικό επίπεδο. Εκδηλώσεις σκέψεων και συναισθημάτων, της ίδιας της γυναίκας ή άλλων, εμφανίζονται στο πνευματικό επίπεδο. Μια μαύρη μορφή απειλεί να σβήσει τις ακτίνες του ήλιου που δίνουν ζωή. Η ροζ μορφή σκέψης στα δεξιά της γυναίκας δηλώνει αγάπη και καλή θέληση, σύμφωνα με την αντίληψη των θεοσοφιστών και ειδικά του Λιντμπίτερ για τη σημασία των χρωμάτων.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 05:22:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο «Μαύρος Τόπος», που ζωγραφίστηκε αμέσως μετά την «Κυρία της Μόσχας», απεικονίζει το ίδιο θέμα σε ολότελα πνευματικό και αφηρημένο επίπεδο, έτσι όπως θα το έβλεπε ένας μυημένος σ' αυτό το είδος της τέχνης. Η ίδια μαύρη απειλητική μορφή φαίνεται να κινείται προς μια πηγή φωτός που βρίσκεται από πάνω της. 'Όμως τόσο η ανθρώπινη μορφή όσο και τα υπόλοιπα αντικείμενα που βρίσκονται στο υλικό επίπεδο, στον πίνακα αυτό αντικαθίστανται από αφηρημένες μορφές.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 05:24:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
«Ένταση σε Κόκκινο», ζωγραφισμένο στα 1926, δείχνει τη γοητεία που ασκούσε πάνω στον Καντίνσκι η αποκρυφιστική έννοια της συναισθησίας -- το ξεπέρασμα των αισθήσεων, όπου, με την αυτοσυγκέντρωση είναι κανείς σε θέση να γευθεί, π.χ., τα χρώματα και να αισθανθεί τους ήχους. Εδώ στοχεύει να μεταδώσει την αίσθηση της έντασης μέσα από το έντονο κόκκινο.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 05:26:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στο έργο του «Η Αρχή της Ζωής» ο Κούπκα χρησιμοποιεί ένα ανατολίτικο σύμβολο δημιουργίας, για να εκφράσει τη γένεση του κόσμου ή το πνευματικό ξύπνημα. Ο λωτός είναι ριζωμένος βαθιά μέσα στο νερό, ενώ τα λουλούδια του ανθίζουν στο φως του ήλιου, συμβολίζοντας τη ζωογόνα διττότητα του νερού και της φωτιάς. Οι δύο κύκλοι σ' αυτό το έργο, που φτιάχτηκε το 1900, προμηνύουν την κατοπινή στροφή του Κούπκα σε γεωμετρικές μορφές.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 05:27:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το «Όνειρο», που έγινε ανάμεσα στο 1906 και 1909, δείχνει την πλούσια εσωτερική ζωή του Κούπκα. Αναμφισβήτητα πίστευε
πως οι δυνάμεις του σαν μέντιουμ τον βοηθούσαν να
συλλάβει την ουσία της κοσμικής πραγματικότητας.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 12:32:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
O MAΓΟΣ....SALVADOR DALI...
TO 'TΡΙΣΔΙΑΣΤΑΤΟ' ΤΗΣ ΣΚΕΨΗΣ...


Meditative Rose, 1958


"ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ
ΠΟΥ
ΑΕΝΑΑ
ΓΥΡΙΖΕΙ
ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ...
ΨΑΞΕ ΜΕ...
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ
ΖΩΓΡΑΦΙΖΩ ΜΕΣΑΣΟΥ ... AΛΗΘΕΙΕΣ."
ΑΤΜΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 12:42:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΟΙ ΕΛΕΦΑΝΤΕΣ

Edited by - ΑΤΜΑ on 20/02/2003 12:51:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 12:45:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Η ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΤΟΥ ΝΑΡΚΙΣΣΟΥ

Edited by - ΑΤΜΑ on 20/02/2003 12:50:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 12:46:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΚΥΚΝΟΙ ΠΟΥ ΑΝΤΑΝΑΚΛΟΥΝ ΕΛΕΦΑΝΤΕΣ...

Edited by - ΑΤΜΑ on 20/02/2003 12:59:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 12:52:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΔΕΙΠΝΟΣ

Edited by - ΑΤΜΑ on 20/02/2003 13:05:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 12:57:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Η ΕΜΜΟΝΗ ΤΗΣ ΜΝΗΜΗΣ



Η ΑΠΟΣΥΝΘΕΣΗ ΤΗΣ ΕΜΜΟΝΗΣ ΤΗΣ ΜΝΗΜΗΣ

Edited by - ΑΤΜΑ on 20/02/2003 13:07:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 12:58:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΤΟ ΚΑΡΑΒΙ...

Edited by - ΑΤΜΑ on 20/02/2003 13:15:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 13:02:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ο ΠΕΙΡΑΣΜΟΣ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ

Edited by - ΑΤΜΑ on 20/02/2003 13:13:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 13:04:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ ΤΟ ΠΕΤΑΓΜΑ ΜΙΑΣ ΜΕΛΙΣΣΑΣ...


"ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ
ΠΟΥ
ΑΕΝΑΑ
ΓΥΡΙΖΕΙ
ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ...
ΨΑΞΕ ΜΕ...
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ
ΖΩΓΡΑΦΙΖΩ ΜΕΣΑΣΟΥ ... AΛΗΘΕΙΕΣ."
ΑΤΜΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 23:05:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η «Γυναίκα στον Τοκετό», που φτιάχτηκε το 1908, περιέχει τα απομεινάρια του ρεαλισμού στην τέχνη του Καζιμίρ Μάλεβιτς. Η ανθρώπινη μορφή αναγνωρίζεται σαν γυναίκα, αν και λειτουργεί συμβολικά εκφράζοντας την αγνότητα και την υπεροχή.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 23:07:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σ' αυτούς τους τρεις πίνακες, όλοι παραδείγματα της τεχνοτροπίας του υπερτατισμού, ο Μάλεβιτς προσπαθεί να αρνηθεί τον υλικό κόσμο, για να τον υπερβεί. Θεωρούσε τα έργα τέχνης σαν βοηθούς του πνεύματος. που θα μπορούσε να δει μέσω αυτών την υπέρτατη πραγματικότητα.


Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
theklats
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
152 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2003, 15:42:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους theklats  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Frida Kahlo
1907 - 1954]
ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΞΙΚΟ.Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΤΗΣ ΤΟ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.ΠΑΝΤΑ 8ΕΜΑ ΤΗΣ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΤΗΣ.



THEKLATSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2003, 16:22:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ATMA βρήκα αυτη την εικόνα και σε θυμήθηκα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2003, 17:38:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σ'ευχαριστω


(καθοτι ομως δεν εμφανιζεται/ αλλα ειναι +αρκετα μεγαλη ωστε να την ανοιξουμε εδω στο τελος της σελιδας...την παραθετω παλι σε url:)
http://ew2.lysator.liu.se/loth/a/n/andreastew/powerofsong.jpg

...."αν ακουσεις αγερα ειναι η γαληνη που βρυκολακιασε"Ο.Ε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 14:29:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ενα κλαδακι του συμβολισμου το διπλανο τοπικ της φιλης crytilla
http://esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=2536

κι επειδη οι προραφαηλιτες συμβολιστες ζωγραφοι ειναι ενα θεμα που θα εξελιχθει εκει ας δουμε τι αφησαμε εδω μεσα + ας παμε παρακατω...
προσθετοντας συμβολιστες .

θα ηθελα να αφησω απειρες εικονες μα ειναι θεμα χρονου...so!
μια εικονα απο τον ελβετο ζωγραφο..CARLOS SCHWABE!...
(συνωνυμια μ' ενα αξιολογο μελος μας :)


Poster of the first Rose+Croix Salon, 1892




Spleen and Ideal 1907-8


Spleen and Ideal 1908

Edited by - ΑΤΜΑ on 04/11/2003 14:47:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2003, 15:11:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nicholas Roerich

Mother of the World



The messenger


-Burning of Darkness



Sophia the Almighty Wisdom


Tidings of the Eagle.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2005, 03:18:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φως!


Αrwen Undomiel...the truth within

cprtght@tm@2005

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy