ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΑΠΑΓΩΓΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΑΠΟ ΕΞΩΓΗΙΝΟΥΣ???
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Lestat
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2003, 01:12:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lestat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την Τρίτη 28 Ιανουαρίου, παρακολούθησα κάτι στην τηλεόραση που με έκανε να αλλάξω ριζική εικόνα και άποψη για τους εξωγήινους...μιλάω για την περιβόητη βιντεοκασσέτα - ντοκουμέντο που μαρτυρά την απαγωγή μιας αμερικάνικης οικογένειας, των Mc Pherson. Λίγο πολύ, οι ενδιαφερόμενοι τέτοιων θεμάτων θα το έχουν ακούσει αυτό το γεγονός. Έχει βρεθεί λοιπόν μια κασσέτα που ένα μέλος της οικογένειας έχει καταγράψει όλο το σκηνικό της απαγωγής της οικογένειας...που ακόμα είναι εξαφανισμένη! Εκείνο το βράδυ λοιπόν, είδα την κασσέτα σε ένα κανάλι...η ιστορία με λίγα λόγια έχει ως εξής...μια συνηθισμένη και μεγάλη οικογένεια είναι μαζεμένη στο σπίτι για το συνηθισμένο δείπνο την ημέρα των Ευχαριστιών. Ξαφνικά το ρεύμα κόβεται και βυθίζονται στο σκοτάδι (ωστόσο το σπίτι τους είναι πολύ μακριά απο την πόλη ως αποτέλεσμα να ζουν απομονωμένοι σε μια απέραντη πεδιάδα της Αμερικής). Δύο απο τους άντρες ενώ πήγαν να ελέγξουν την τροφοδοσία ρεύματος είδαν προσγειωμένο ένα UFO, και δύο περίεργες μορφές να τους πλησιάζουν. Κρατούσαν ένα όπλο - laser και σκόπευαν μια αγελάδα του αγροκτήματος τους...όπως είναι φυσικό πανικοβλήθηκαν οι άνθρωποι και μπήκαν γρήγορα μέσα όπου άρχισαν να κλειδώνουν όλες τις πόρτες και τα παράθυρα. Ωστόσο οι υπόλοιποι δεν είχαν μάθει τι τρέχει...για να μην τα πολυλογώ, απο τα επάνω δωμάτια ακούστηκαν περίεργοι θόρυβοι και μόλις πήγαν να το ελέγξουν διαπίστωσαν έντρομοι οτι ένας εξωγήινος βρισκόταν μέσα στο σπίτι.Αφού λοιπόν τον κλείδωσαν μέσα σε ένα δωμάτιο, ξαφνικά ο εξωγήινος αντέδρασε και "πυροβόλησε" με το "όπλο" του κάνοντας τους να τρομάξουν και να πυροβολήσουν την πόρτα, η οποία τους χώριζε (ανθρώπους και εξωγήινο) και να τον τραυματίσουν. Αφού είδαν οτι ήταν "νεκρός" τον ξανακλείδωσαν για σιγουριά και κατέβηκαν κάτω. Ακολούθησαν πολλά περίεργα φαινόμενα όπως, ομαδική αιμοραγία απο τη μύτη...μια κοπέλα έπεσε σε κώμα απο το laser των εξωγήινων που έκπεμπε έξω απο το σπίτι (η κοπέλα έπαθε επιληψία και στο τέλος πέθανε)...περίεργα σημάδια σαν καψίματα δημιουργήθηκαν στο σβέρκο τους...ενώ όπως θα καταλάβατε δεν είχαν ούτε νερό ούτε τηλέφωνο ούτε και ρεύμα...ξαφνικά όμως κάποιες απο τις ηλεκτρικές συσκευές κάθε τόσο άρχιζε να λειτουργεί (!). Το αποτέλεσμα ήταν να πεθάνει η κοπέλα που έπεσε σε κώμα, να εξαφανιστούν οι δύο άντρες που πήγαν να φέρουν βοήθεια και τελικά να απαχθεί ολόκληρη η οικογένεια απο 3 εξωγήινους που εισέβαλλαν στο σπίτι. Ωστόσο πρέπει να σας πω τι σε τόσα περίεργα φαινόμενα που συνέβησαν μόνο ένας φαινόταν να έμενε ανεπηρέαστος...ένα 6χρονο κοριτσάκι...όπου ήταν πολύ ψύχραιμη, άδειαζε τις καραμπίνες απο τις σφαίρες (!) και άρχιζε να τους παίζει και πιάνο, ενώ δεν ήξερε (!). Εν τω μεταξύ με τα πολλά που έγιναν ι εξωγήινοι έμπαιναν και στο μυαλό τους κάνοντας τους να φαίροντε περίεργα και ασυνήθιστα. Τώρα εγώ μετά απο αυτή τη κασσέτα που είδα (φαινόταν οτι ήταν ερασιτεχνική λήψη) εννοείται οτι σοκαρίστικα, γιατί ενώ πίστευα στους εξωγήινους, τώρα έχω αρχίσει να βλέπω όνειρα και έχει καταντήσει κάτι σαν ψύχωση. Αλλά εννοείται οτι έχω και τις αμφιβολίες μου γι' αυτήν την κασσέτα. Αν είναι ψεύτικη ή όχι δεν το ξέρει κανένας ακόμα... εγώ αυτό που ξέρω είναι οτι αυτοί οι άνθρωποι δεν έχουν βρεθεί ακόμα...και χάθηκαν τον Νοέμβριο του 1997!!! Άρα...πως γίνεται να είναι ψεύτικη...δεν μπορεί να άνοιξε η γη και να τους κατάπιε! Σας παρακαλώ αν έχετε στοιχεία για αυτή την οικογένεια και την κασσέτα, απαντήστε μου.........

Υ.Σ. Δεν φαντάζεστε πόσο τρομαχτικό ήταν να βλέπεις σε ερασιτεχνική άερα μια οικογένεια να παθαίνει υστερία απο αυτά που συνέβεναν και τελικά να αρπάζεται απο τους εξωγήινους!!!

Isaakidis Nicolas

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2003, 01:24:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ισως η Αγγελική Νικολούλη μπορεί να βοηθήσει...

συγχώρεσέ με Lestat, δεν κρατήθηκα!

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elixir
Μέλος 2ης Βαθμίδας


154 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2003, 02:01:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα!
Περιμενα να δω, αν τελικα θα επαιρνε κανεις το ΄΄θαρρος'' να γραψει για αυτο το -απο πολλες αποψεις- ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΙΚΟ βιντεο και χαιρομαι που φιλε LESTAT, εκανες την αρχη!...
Ειδα και εγω το 2ο μισο μερος του, πραγματικα συγκλονιστικο, αν και εγω δεν εχω ασχοληθει καθολου με τα περι UFO, εξωγηινους κτλ...
Η αληθεια ειναι οτι μονο ''αστεια'' σχολια θα μπορουσε να προκαλεσει η οποια λεκτικη περιγραφη....ομως, το βιντεο τα λεει ολα απο μονο του!Προσωπικη μου αποψη, εχοντας μικρη εμπειρια με ''ειδικα εφφε'' στην ΤV, ειναι οτι το βιντεο ειναι αυθεντικο!...
Αν και εμενα σε δευτερη φαση θα με απασχολουσε η αυθεντικοτητα του βιντεο....περισσοτερο ενδιαφερον εχει το γεγονος της προβολης του, και τι αυτο θα μπορουσε να σημαινει ΓΙΑ αυτη τη στιγμη.....
Αλλα θελει πολυ σηζητηση και εξαρταται απο πολλους παραμετρους το οποιο συμπερασμα μιας τετοιας αναζητησης!...
Παντως, μια ιδεα ειναι να τηλεφωνησεις στο ΜΕGA και να ζητησεις αντιγραφο της κασετας, η οτι αλλο εσυ θελεις!...

ΦΙΛΙΚΑ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2003, 02:52:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
re paidia pia itan i ekpompi? kana site grafei gia auto?


Close your eyes while you listening a chill out song,think the never ending space,think that you falling into this,think that your journay has already begin,feel like the conquerors of the new world,think that everything is true,feel the absolut nirvana.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elixir
Μέλος 2ης Βαθμίδας


154 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2003, 03:01:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε nitrο912gr

Site για το συγκεκριμενο βιντεο....δεν γνωριζω...
Δεν ηταν εκπομπη, ηταν ντοκυμαντερ, γυρω στις 2-3 το πρωι απο το MEGA.

ΦΙΛΙΚΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2003, 03:03:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ma kala ili8ioi einai oi an8ropoi? giati ta bazoun teties treles ores? den tous katalabeno.

Edited by - nitro912gr on 01/02/2003 03:10:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elixir
Μέλος 2ης Βαθμίδας


154 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2003, 03:16:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε nitro812gr, στα αγγλικα, σου βρηκα κατι:

http://www.abduct.com/question/q25.htm

(συγνωμη, παρεθεσα λαθος site προηγουμενως...- το διορθωσα!)
ΦΙΛΙΚΑ

Edited by - elixir on 01/02/2003 03:23:01

Edited by - elixir on 01/02/2003 03:26:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elixir
Μέλος 2ης Βαθμίδας


154 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2003, 03:39:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οποις ψαχνει λοιπον....

http://www.badmovieplanet.com/3btheater/a/alienabduction.html

....μαθαινει πως ηταν μια καλοστημενη ΦΑΡΣΑ!

ΦΙΛΙΚΑ

Edited by - elixir on 01/02/2003 14:12:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beetlejuice
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
79 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2003, 21:12:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beetlejuice  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Loipon asxoloumai xronia me ta UFO's kai tous ekswghinous.Par'ola auta exw ma8ei na eimai poly prosektikos.Kai epeidh loipon opws eipate opoios psaxnei vriskei...idou mia protash gia to an i tainia htan alh8inh i pseutikh... : http://www.shadowcat.utvinternet.ie/film0446.htm

GATEWAY TEAM: www.metafysiko.cjb.netΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lestat
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2003, 01:05:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lestat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατ' αρχήν σας ευχαριστώ που ενδιαφερθήκατε! Προσωπικά πιστεύω οτι αξίζει πραγματικά...οσοι λοιπόν θέλουν να βρουν διάφορα site γύρω απο αυτή την οικογένεια και την απαγωγή τους δεν έχουν παρά να γράψουν "mc pherson's abduction" στο search για να τους βγάλει όσα site επιθυμούν!
Φιλικά...Lestat!

Lestat De Lioncourt...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

yannis59
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2003, 08:56:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους yannis59  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι
σχετικά με τα θέματα των απαγωγών-εξαφανίσεων σε ολόκληρο τον κόσμο μήπως έχετε ακούσει κάτι για την
"εναλλακτική λύση 3" και για κάποιο ντοκυμανταιρ στην TV της Αγγλίας πριν από καμιά 15αρία χρόνια


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2003, 10:46:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου yannis59.

Για αυτό το θέμα συζητήσαμε στο topic http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=436

Μπορείς να το διαβάσεις και αν θες να πεις κάτι για αυτό συγκεκριμένα να το συνεχίσεις εκεί.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2003, 19:30:39  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aliens Up Close: Alien Abductions

THIS ITEM NEEDS TO BE ORDERED
Streetdate: 2002-03-05
Region: 1
Studio: Multimedia 2000

Description: Not Available!
Specials:
Actors:
Director:
Ratio:
Subtitles:
Στο sazuma, ενα απο τα καλυτερα site για να βρεις και τα πιο σπανια dvd ...υπάρχει η ταινία μόνο με ειδική παραγγελία.
εγω κάποια στοιχεία τα παραθέτω .....
Παραγωγής 1998 - Σκηνοθεσία Dean Alioto
παίζουν οι πασίγνωστοι !!!! Benz Antuan - Christian Air - Gilian Barber

Oσοι ψάχνεται την ταινία ..επισκεφτείτε
www.sazuma.com


"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Edited by - cat on 05/02/2003 19:43:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Reo
Μέλος 2ης Βαθμίδας


200 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2003, 11:45:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Reo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η πιο ενδιαφέρουσα είδηση θα ήταν αν η οικογένεια απήγαγε τους εξωγήινους.
Reo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimis
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2003, 14:11:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimis  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος mimis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Lestat opos leo ego pollesfores min fovase afto pou blepeis alla afto pou den blepeis na fovase.
Tora gia tin tenia prospathise otan blepeis mia tenia na min blepeis oti sou servirei kapios alla ta lathi pou kanei stin propatheia tou na ginei pisteftos.
Pistevo me dio episimanseis pou tha kano na se voithiso na min tin xanapatiseis.
1. Esi an kindineves apo exogiounous kai malista exeis skotosei kai enan sto domatio mesa kai ton exeis klidosei ( xexasa na sou po kiolas oti tin eida aftin tin tenia )kai otan oi 2 antres fevgoun kiolas gia na feroun boitheia, esi oi o opiosdipote noimon anthropos tha kathosoun mexri na erthei oi boitheia na fas?
Opos katsane kai efagan oi mama kai oi mia kori!!!! Mono kai mono pou skeftike kapios na anaferei se mia tetoia ora tin lexi fai prepei na einai trelos oi na mas koirodevei.
2. Esi an eisoun mesa ekei oi opiosdipote ipo tetoies sinthikes antimetopos me mia tetia aboli , epikindini , kai mistiria katastasi tha kratouses mia kamera kai tha ekanes ton tharaleo skinothetei oi tha arpazes ena antikimeno gia na amintheis . Kai akoma na mas deixeis to katourimeno panteloni sou apo ton fovo. Orea aftos katourithike apo ton fovo tou alla etrexe na videroskopisei ton exogino. Ego prosopika to eida san mia komodia me polli gelio. Kai pistevo enas anthropos pou mporei na katsei kai na pistepsi mia tetoia tenia mallon exei mathei na pistevei oti tou serviroun. Prosexe pio vathia otan blepeis mia tenia .
Opos kai otan sou leei kapios kati min akous afto pou sou leei, alla na anarotitheis tin ton anagkase na sou to pei, ekei einai oi alitheia.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bladerunner
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2003, 16:42:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bladerunner  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την Τρίτη 28 / 01 / 2003, μόλις τελείωσε στο MEGA, το «Μοντέλο Για Φόνο» (τρελαίνομαι για τη Σιγκούρνεϊ Γουϊβερ... ), αρχίζει μια ταινία με τίτλο Alien Abduction. Άλλο που δεν ήθελα, είπα: πάει θα ξενυχτήσω αλλά θα το δω!!!

Αρχίζει με έναν πρόλογο ότι οι σκηνές που ακολουθούν είναι λήψη από ερασιτεχνική κάμερα, ότι οι ιδιοκτήτες της κασέτας λένε ότι πρόκειται για 100% αληθινό γεγονός, χωρίς καμιά προσθήκη εφέ, ότι οι τηλεθεατές το βλέπουν με δική τους συναίνεση και άλλες τέτοιες μπούρδες....

Μόνο και μόνο την ποιότητα της εικόνας να βλέπατε... θα καταλαβαίνατε αν επρόκειτο για μούφα ή όχι. Η εικόνα καμπάνα, με καθαρότητα που θα τη ζήλευαν πολλά κανάλια Καθαρότητα την οποία φυσικά είναι αδύνατον να την αναπαράγει μια συνηθισμένη, οικιακής χρήσης, κάμερα.

Η υπόθεση πιο μούφα. Δε λέω κάπου κάπου στην αρχή μου δημιούργησε μια αγωνία, ένα άγχος, κυρίως λόγω του κλειστοφοβικού χαρακτήρα της, καθότι όλα γίνονται μέσα σε ένα σπίτι στην ερημιά (τί βολικό για τα alien). Αλλά κατάντησε εντελώς προβλέψιμη και να κολυμπάει στα κλισέ...

Από ότι κατάλαβα ο σκηνοθέτης προσπάθησε να φτιάξει μια ταινία του είδους Blur witch project, η οποία είχε διάσπαρτα σχόλια από «ειδικούς» που έλεγαν ότι η ταινία είναι πέρα ως πέρα αληθινή.

Δεν άργησα και πολύ να βαρεθώ, αλλά επειδή είναι του χαρακτήρα μου να μην αφήνω τίποτα στη μέση, έβαλα μια κασέτα να το γράψω, ώστε να το δω την επομένη...

Ευτυχώς που το είδα μεσημέρι και μου έφτιαξε το κέφι...

Ένα θα σας πω τέτοιο γέλιο δεν έχω ξαναρίξει...


Υ.Γ: Μα να παίρνει την κάμερα το alien και να τραβάει βίντεο;
Ε ναι λοιπόν έγινε και αυτό...

Υ.Γ#2: Όσοι είδατε την ταινία, θα προσέξατε στο τέλος ότι έβγαλε έναν αριθμό όπου μπορούμε να τηλεφωνούμε για να δίνουμε πληροφορίες εάν δούμε κάποιο από τα μέλη της οικογένειας. Ο αριθμός ήταν 1800-555- (και κάτι ακόμη). Εδώ και μερικά χρόνια έχει συμφωνηθεί,όλες οι ταινίες του Hollywood, όταν αναφέρουν τηλεφωνικό νούμερο να βάζουν μπροστά το 555, διότι δεν αντιστοιχεί σε κανέναν συνδρομητή. Αυτό συμβαίνει διότι μέχρι τότε οι σκηνοθέτες έβαζαν νούμερα τυχαία, από τα οποία όμως τα περισσότερα υπήρχαν. Ύστερα κάποιοι από όσους έβλεπαν τις ταινίες παίρνανε για πλάκα τον αριθμό που έλεγαν στην ταινία και ενοχλούσαν δίχως λόγο κάποιους τους συνδρομητές που αντιστοιχούσε ο αριθμός.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elixir
Μέλος 2ης Βαθμίδας


154 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2003, 17:49:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε bladerunner,

quote:
Ευτυχώς που το είδα μεσημέρι και μου έφτιαξε το κέφι...

Ένα θα σας πω τέτοιο γέλιο δεν έχω ξαναρίξει...


φανταζομαι το γελιο που θα εριξες εκεινο το μεσημερακι... τωρα που μου ερχονται εικονες της ταινιας, γελαω (πικραμενη) κι εγω...

..Αντε δες την βραδυ, απο τη μεση και μετα,(αφου ειχε προηγηθει τηλεφωνημα φιλου, οπου και αυτος δεν την προλαβε απο την αρχη) και μαλιστα με υφος του τυπου: ''....γυρνα MEGA, ερασιτεχνικη ληψη με εξωγηινους!...'', με ολη την αγωνια και χωρις να εχεις δει σε προγραμμα του καναλιου οτι προκειται απλως για μια ταινια (με cast κτλ), και ελα πες μου μετα για το αν θα προσεξεις την εικονα της ληψης, η το -555- στο τηλεφωνο, η γενικα οτιδηποτε αναφερθηκε παραπανω, εφοσον εκεινη τη στιγμη...ταυτιζεσαι με τους παθοντες!!!
Ποσο διαφορετικα μπορει να ''βιωσει'' κανεις καταστασεις, οταν εχει ''προγραμματιστει'' η ''συντονιστει'' καταλληλως!...Η οπτικη γωνια του καθενος!......Νομιζω, το πηρα το μαθημα μου!
...τρομαρα μου!

ΦΙΛΙΚΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bladerunner
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2003, 14:50:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bladerunner  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή elixir η απάντηση μου ήταν εντελώς φιλική. Μην παρεξηγήσεις το κάπως ειρωνικό υφάκι. Απλά έτσι μου αρέσει να γράφω.

Εξάλλου το έγραψα στο μήνυμα που άφησα στο forum: στην αρχή και μέχρι ένα σημείο τα χρειάστηκα και εγώ λιγάκι...
Μέχρι που είδα τους εξωγήινους: ΠΟΛΥ ΜΟΥΦΑ!!!

Είδες το μικρό πως έπαιζε... Αρχικά με παραπλάνησε και αυτό που δεν κοίταγε την κάμερα και δεν κόλλαγε στις ατάκες της...

Ξέρεις τί έλεγε ο παππούς μου σχετικά με το τί να πιστεύεις; Από όσα βλέπεις τα μισά και από όσα ακούς καθόλου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ITNOS
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2003, 02:46:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ITNOS  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος ITNOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dhladh re file Lestat peisteyeis oti kai to Blair Witch Project einai alhthino?????
Filika, ITNOS

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lestat
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2003, 00:09:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lestat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε - η ITNOS...κατ' αρχήν δεν είπα οτι πίστεψα την βιντεοκασσέτα απο την πρώτη στιγμή που την είδα...απλά με έβαλε σε πολλές σκέψεις, και το περίεργο είναι οτι εγώ δεν ασχολιόμουν καθόλου με εξωγήινους! Φαντάσου τι μεγάλη επιρροή άσκησε η κασσέτα επάνω μου, ώστε να γίνω fan μέσα σε 3 μέρες σχεδόν...όσον αφορά το Blair Witch Project...πάρε το dvd της ταινίας που έχει special αφιέρωμα - ντοκυμαντέρ για τον θρύλο της μάγισσας και την πραγματική εξαφάνιση των παιδιών...απο τι στιγμή που πιστεύουν πολλοί οτι υπάρχουν εξωγήινοι, φαντάσου τι χαμός θα γίνεται με τις μάγισσες και τα σχέτικα περί παραψυχολογίας.
Φιλικά.........

Lestat De Lioncourt...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ITNOS
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2003, 10:43:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ITNOS  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος ITNOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
File Lestat,
Mia kai les oti egines "fan" mesa se mono 3 meres, tha sou pw pws mallwn hsoun panta "fan" mia kai pisteyeis toso poly plewn kati pou poloi pernane sta psila grammata kai aporiptoun me kleista matia.To thema einai oti den eixes pote thn spitha gia na ekdilwseis ta synesthimata sou ws twra.Oso gia tis magises tou Blair pou anafereis, h apopsh mou einai pws tha eprepe na diabaseis to Malleus Malleficarum kai na psakseis perissitero gia tis magisses tou Salem prin peis oti to Blair Witch Project einai allhthino....
Mhn mperdeyeis to emporio me thn pragmatikotita!
Filika.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bladerunner
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2003, 12:49:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bladerunner  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και για να μη σας μείνει καμίά υποψία για την το αν είναι αληθινή ή όχι η ταινία, τη Μ. Τετάρτη είδα σε μια μοντέρνη έκδοση του κατακλυσμού του Νώε, σε τρίτο ρόλο, το μεγάλο γιο της οικογενείας. Μα όλα τα περίεργα σε αυτό το παιδί να συμβαίνουν πια...

Αυτό που κάνεις, να το πιστεύεις....

Ζήσε όλες τις στιγμές....

Καλές ή και κακές (και αυτές χρειάζονται...)

Έτσι και αλλιώς όλα κάποια στιγμή θα χαθούν σαν δάκρυα στη βροχή....

Edited by - bladerunner on 29/04/2003 12:50:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

plane
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Canada
224 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2003, 19:38:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους plane  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aν και ειμαι fun τον ufo η ταινια ηταν (για μενα ) 100% -αβαβα- που λεει και ο Γεωργιου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2003, 12:28:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είδα και εγώ που λέτε την ταινία. Χμμμ πρώτης τάξεως απάτη! Μα είναι ολοφάνερο ότι πρόκειται για ένα κατασκεύασμα. Αχχχχ τι άλλο θα δουμε…….


Πάνα καλώ κρατερόν,νόμιον,κόσμοιο τό σύμπαν...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ektos_oriwn
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2003, 18:51:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ektos_oriwn  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος ektos_oriwn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
tin eida k egw to vrady.. den me epeise omws gia tipota.. thewrisa oti exasa adika ton ypno mou

otan den exeis kati na peis tote kalytera na swpaineis..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2003, 21:13:21  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
`BLAIR WITCH PROJECT No (30) trianta feyga !!!!

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
bladerunner
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2003, 22:53:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bladerunner  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μωρέ αυτό ήταν BLAIR WITCH PROJECT νούμερο σκέτο....

Αυτό που κάνεις, να το πιστεύεις....

Ζήσε όλες τις στιγμές....

Καλές ή και κακές (και αυτές χρειάζονται...)

Έτσι και αλλιώς όλα κάποια στιγμή θα χαθούν σαν δάκρυα στη βροχή....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bladerunner
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2003, 23:31:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bladerunner  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λες και είναι της μοίρας μου να συναντώ τους ηθοποιούς της απάτης....

Η μάνα έπαιζε και στα X-Files στον 3ο κύκλο είναι εκείνη που ενημερώνει τη Σκάλλυ ότι θα αρρωστήσει.
Όσο για τον μεγάλο γιό τον ξαάδα σε μια από τις ταινίες "Τρελές Σφαίρες", φυσικά σε όχι σε 1ο, ούτε σε 2ο αλλά σε 362994628465ο ρόλο.....

ΜΠΛΙΑΧ.......

-------------------------
They buy your dreams, so they can sell your soul,
is it any wonder we've last contol?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mpekan
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2003, 21:08:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mpekan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
an kai den exw idea gia to ti edeixe i tileorasi kai gia to poso alithofanes h' pseftiko einai,eimai tis gnomis oti an kati tetoio sinevaine emeis den tha imastan edw kai tha sxoliazame.isws xreiazomaste kati pragmatika siglonistiko...............!!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MagicalDog
Μέλος 1ης Βαθμίδας

France
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2004, 19:37:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MagicalDog  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά βρήκα αυτό το topic τυχαία... όντως το video ήταν ψεύτικο.... έχω ολόκληρο το video και αν θέλεται μπορώ να "κόψω" ένα μικρό κομμάτι και να το ανεβάσω για να το δείτε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2004, 20:24:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Παιδιά βρήκα αυτό το topic τυχαία... όντως το video ήταν ψεύτικο.... έχω ολόκληρο το video και αν θέλεται μπορώ να "κόψω" ένα μικρό κομμάτι και να το ανεβάσω για να το δείτε...



θα ηταν καλο να το ανεβασεις



I Stand Alone


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy