ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Συνειδητό Ονείρεμα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2003, 20:27:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μία πολύ ενδιαφέρουσα και πολλά υποσχομενα προοπτική στην εξέλιξή μας ως dreamers είναι η μετάβαση από απλώς σχολιαστές και εξεταστές των ονείρων μας στους ελεγκτές και σχεδιαστές τους . Αυτή την ικανότητα μπορείς να την χρησιμοποιήσεις για διάφορους σκοπούς : απλή ψυχαγωγία(μπορείς να καταργήσεις την βαρύτητα , να παίξεις ποδόσφαιρο , να γίνεσαι ένας φοβερός καρατερίστας, να έχεις μία σεξουαλική εμπειρία κλπ) , επαφή με τον εσώτερο/ενώτερο μας εαυτό , ανάκληση πληροφοριών , αντιμετώπιση των φόβων μας , ίσως με εξάσκηση μετάβαση από κατάσταση ονείρου σε κατάσταση ΟΟΒΕ/AP , εμπειρία κοινών ονείρων , επιλυση προβλημάτων και γενικά διεύρυνση συνείδησης .

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"

Edited by - T-SEEKER on 30/08/2003 17:34:58

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2003, 20:29:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και το καλό είναι ότι δεν παίρνει τόσο πολύ χρόνο και προσπάθεια όπως κάποιες άλλες ικανο΄τητες όπως τύπου ΕSP . ακόμη σε περιπτωση που δεν το ξέρετε μπορεί να επιτευχθεί και με τεχνητά μέσα .

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2003, 20:40:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ένα από τα άπειρα sights στο διαδίκτιο για αυτό το θέμα είναι και το

http://www.dreamviews.com/

το οποίο καλύπτει πολλά θέματα σχετικά με αυτό .

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SabriNa
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2003, 18:28:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SabriNa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"ίσως με εξάσκηση μετάβαση από κατάσταση ονείρου σε κατάσταση ΟΟΒΕ/AP ...."-->ti ennoeis akrivws?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2003, 20:43:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
OOBE : out of body experience / AP: astral projection

στα ελληνικά είναι η λεγόμενη αστρική προβολή ή εξωσωματική εμπειρία . δεν είναι λίγοι εκείνοι που πιστεύουν πως πολλλές το lucid dreaming είναι σστην πραγματικότητα ΑΠ

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2003, 21:06:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για περαιτέρω πληροφορίες σχετικά με την αστρικη προβολή μπορείς να ρίξεις μια ματιά στο φορουμ που είναι λίγο παρακάτω με το όνομα "αστρική προβολή"

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2003, 21:08:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελικα... έχεις κανείς βιώσει ΄τέτοια όνειρα ή μάλλον καλύτερα , επειδή όλοι κατα καιρούς θα έχουμε βιώσει τέτοιες στιγμές σε όνειρα ,... είναι κανείς ο οποίος μπορεί να προκαλεί αυτό τον έλεγχο με μία πιο μεγάλη συχνότητα εμφάνισή΄ς τους από τη συνιθισμενη ?

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2003, 23:31:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για να έχεις την δυνατότητα να ελέγξεις το όνειρο πρέπει πρώτα να καταλάβεις ότι αυτό που βλέπεις είναι όνειρο και όχι πραγματικότητα. Εγώ με το που αντιλαμβάνομαι ότι βλέπω όνειρο αμέσως ξυπνάω. Και να θέλω να μείνω στο όνειρο δεν γίνεται.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SabriNa
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2003, 17:42:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SabriNa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
prosopika,pisteuw oti einai elaxistes oi fores pou sinidotopieis oti vlepeis oneiro kai sunexizeis epeita ...tis perissoteres fores einai kai logiko na xupnas.alles fores....den to katalaveneis...kai oxi mono koimasai vathia....kai vlepeis oneiro...alla kai niotheis kai arketa.Logou xarh,mia fora thimamai xaraktiristika otan evlepa oneiro:eimoun egw ..me mia fili mou se ena periptero...kai hrthe ena giftaki kai me tsimpise sto podi mou kai xupnisa kateuthian men apo ton pono sto oneiro mou alla kai ponousa kai pragmatika,eixa thn aisthisi tou tsimpimatos.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2003, 19:57:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το ότι ξυπνάμε αμέσως μετά τυ συνειδητοποίηση του ονείρου μας είναι κάτι το φυσιοιλογικό μια και συνήθως σεμάς( που δεν έχουομε εξασκηθεί) αυτό συμβαίνει συνήθως όταν είσαι ανάμεσα στον ύπνο και στο ξύπνημα . είσαι σε μια ενδια΄μεση κατάσταση . και εμένα δυό φορές μου έγινε και τις δύο φορές ήμουν μισο ξύπνιος μισο κοιμισμένος . βέβαια όχι πάντα . ακόμη και σε αυτούς που έχουν μία μεγαλύτερη συχνότητα από τη συνιθισμένη εμφάνισης τέτοιων ονείρων είτε από εξάκσηση είτε από οτιδήποτε άλλο είναι μερικές φορές δύσκολο να παραμείνουν κοιμισμένοι - ξύπνιοι στο όνειρό τους. υπάρχουν όμως κάποιες τεχνικές που σε βοηθάνε να μην ξυπνάς . αν κοιτάξετε σε κάποιο sight σχεετικά με αυτό υπάροχυν αρκετεές πληροφορίες σχετικά και με αυ΄το το θέμα . οι σελίδες είναι πάρα πολλές για αυτό . αρκεί να πάτε στο yahoo και να πληκρολογήσετε lucid dreaming learn .

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2003, 21:49:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα.
Καιρό έβλεπα το θέμα, και δεν είχα μπει, τώρα που το διάβασα, είδα ότι είναι κάτι που μου είναι πολύ πολύ γνωστό.

Καταρχήν να δώσω κι εγώ έναν ελληνοαγγλικό όρισμό του lucid Dreaming:
Φυσικό virtual reality... Είσαι σε ένα όνειρο, και ξαφνικά νιώθεις ότι μπορείς να ασκήσεις "interacting".

Προσωπικά μου συμβαίνει σχεδόν τις περισσότερες φορές πια, που ονειρεύομαι, αλλά δεν το έχω εκλάβει σαν κάτι το περίεργο. Αν και τώρα που το σκέφτομαι, μπορεί και να είναι. Συνήθως παίζω έτσι με τα όνειρά μου.
Κυρίως εξασκώ αυτήν την τεχνική με το πέταγμα, με την έυρεση απάντησης σε κάτι που με προβληματίζει.


αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2003, 17:37:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ήθελα όσοι έχετε αναπτύξει αυτή την ικανότητα να μοιραστείτε μαζί μας τις εμπειρίες σας σε αυτό σας το ονειρικό ταξίδι , τυχόν περίεργα συμβάντα αλλα κυρίως τρόπους που σας βοηθησαν να αναπτυξετε αυτή την ικανότητα...

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Flawless
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
264 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2003, 18:45:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flawless  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΑΖΙ ΣΟΥ ! ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΠΕΣ ΤΙΠΟΤΕ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ !
[ΕΔΩ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΙ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΣΤΟ ΝΑ ΕΠΙΤΥΧΟΥΜΕ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟ ΟΝΕΙΡΕΜΑ]
ΔΙΑΒΑΣΕ ΚΑΙ ΤΟ DreamWorld


ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΑΝΝΗΣ !

‘’Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΣΟΦΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΟΥΜΕ’’

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
calea_zacatechichi
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 02:44:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους calea_zacatechichi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ας ξεκινήσω με μια ερώτηση. Είναι δυνατόν να
έχει κάποιος εμπειρία αστρικής προβολής μεσα
σε όνειρο;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Flawless
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
264 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 14:04:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flawless  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΜΕ ΑΥΤΟ .
ΨΑΞΕ ΤΟ ΚΑΛΑ (ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ-ΑΚΟΜΑ!-)
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ ΚΑΠΩΣ.
ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΤΟ ΒΟΤΑΝΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ ΒΟΗΘΑΕΙ ΣΤΗΝ ΜΝΗΜΗ
ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΚΛΗΣΗ ΟΝΕΙΡΩΝ ?

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΑΝΝΗΣ !

‘’Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΣΟΦΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΟΥΜΕ’’

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Flawless
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
264 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 14:12:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flawless  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://lucidsun.filetap.com
ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΕΔΩ ?
ΟΡΙΣΤΕ Η ΣΕΛΙΔΑ (ΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΕ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ ΟΜΩΣ ΘΑ ΕΨΑΧΝΕΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ !)

ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑΝΝΗΣ !

‘’Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΣΟΦΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΟΥΜΕ’’

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 19:02:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα φιλοι μου

πριν απο αρκετα χρονια ειδα ενα απο τα πολλα "ζωντανα" ονειρα ,το οποιο το θυμαμαι ακομη.

ακουγα μουσικη απο χορωδια,περπατησα και βρεθηκα σε εναν χωρο οπου ηταν λευκοφωρεμενα πλασματα,(τα λεω πλασματα,γιατι δεν διεκρινα προσωπα),τα οποια τραγουδαγαν σενταχεμ αζραελ ολη την ωρα,την ιδια ακριβως φραση.

ειχαν καθησει σαν μια ομαδα που ηταν ετοιμη να φωτογραφηθει ,με μια θεση κενη απο αυτους που καθονταν γονατιστοι.

καποια στιγμη ηρθε προς το μερος μου ενα απο αυτα τα πλασματα και μου προσεφερε το χερι του,μαλιστα μου εγνεψε προς το μερος της ομαδας.

τρομαξα,ακουγα και συνεχεια το σενταχεμ αζραελ και εκεινην την στιγμη ξυπνησα ιδρωμενος.

μετα απο καιρο εψαξα αν σημαινει κατι η φραση που ακουγα σε εκεινο το ονειρο.

εμαθα πως σενταχεμ στα εβραικα σημαινει αγγελος και αζραελ ειναι ο θανατος.

τρομαξα μπορειτε να μου εξηγησετε τι σημαινε?

τι ηθελαν απο'μενα?

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Edited by - manos on 31/08/2003 19:04:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 19:13:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΜΑΣ ΜΑΝΟ,
ΔΕΝ ΗΤΑΝ "ΘΑΝΑΤΟΣ" Η ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ ΑΛΛΑ "ΙΣΡΑΗΛ"...
ΗΤΑΝ ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ ΠΟΥ ΘΕΛΑΝ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥΣ...
(ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ!!!)
ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΙΛΟΥΣΑΝ ΕΒΡΑΙΚΑ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ..ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΚΛΕΙΝΕΙΣ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΣΟΥ,Σ'ΑΥΤΟΥΣ....


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ.... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Flawless
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
264 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 19:13:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flawless  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΑΣ ΜΑΝΟ !
ΟΜΟΡΦΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΙΔΕΣ.
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΛΛΑ
ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ !
[ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΣΚΟΠΟ –ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ –(ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΖΗΤΗΣΕΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ???)]
ΕΣΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΑΝΟ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΛΟΓΟ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΟΝΕΙΡΕΜΑ !
ΙΣΩΣ ΤΟΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΑΝΝΗΣ !
[ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΣΟΥ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ?]


‘’Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΣΟΦΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΟΥΜΕ’’

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cube
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
417 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 19:18:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cube  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ FLAWLESS?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Flawless
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
264 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 19:25:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flawless  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝΘΡΩΠΟ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ?
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΚΕΙ[ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΣΕΙΣ ΣΕ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ]
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΙ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ .[ΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ !]

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΑΝΝΗΣ !

‘’Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΣΟΦΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΟΥΜΕ’’

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cube
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
417 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 19:37:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cube  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΝΝΟΟΥΣΕΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ. ΝΑΙ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.

ΕΧΩ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ.

ΓΙΑΤΙ ΒΑΖΕΙΣ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΣΕ ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΗ?

’Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΣΟΦΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΟΥΜΕ’’

ΑΦΟΥ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΑΚΡΑΔΑΝΤΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ?

ΔΕΝ ΣΟΥ ΜΙΛΑΩ ΕΙΡΩΝΙΚΑ, ΑΠΛΩΣ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ.

ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 19:59:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παιδια σας ευχαριστω και για την αμμεση ανταποκριση σας και για την κατανοηση σας

εχω ρωτησει ρασοφορο,μου ειπε να προσευχομαι καθε βραδυ πριν κοιμηθω ,τιποτε αλλο.

φιλε γιαννη ,αν ηταν ομορφο ,γιατι τρομαξα?
αν μπορεις πες μου μια απο τις υποθεσεις που σκεφτεσαι,γιατι ειλικρινα μεχρι στιγμης δεν
εχω καταφερει να δωσω μια ερμηνεια για το τι σημαινει.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Flawless
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
264 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 20:00:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flawless  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑχχΧΧΧ χχΧ
ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΕΡΙΞΑ ΤΟ ΓΕΛΙΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ !
ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΨΑΞΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ(ΑΛΛΑ ΔΕΣ ΤΑ ΑΠΟΦΘΕΓΜΑΤΑ-ΑΠΟ ΑΝΤΟΝΙΟΣ1997-ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ!)

ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑΝΝΗΣ !
ΑαΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΒΡΕΙΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ !!

‘’Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΣΟΦΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΟΥΜΕ’’

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Flawless
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
264 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 20:17:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flawless  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΝΟΜΙΖΑ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ
ΕΝΙΩΣΕΣ ΩΡΑΙΑ[ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΛΛΩΣΤΕ ΣΕ ΡΩΤΗΣΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ]
ΕΠΙΣΗΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΠΕΣΕΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΠΑΠΑ-ΔΑΣΚΑΛΟΥ(ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΛΥΘΕΙ)
(ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΩΡΑ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΕΞΥΠΝΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ--- ακουγα μουσικη απο χορωδια,περπατησα και βρεθηκα σε εναν χωρο οπου ηταν λευκοφωρεμενα πλασματα---ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΚΑΚΟ .ΟΥΤΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ Η ΕΧΘΡΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΥΠΗΡΧΕ (ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ).
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΜΑΝΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΠΡΟΧΕΙΡΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ.
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ(ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΞΑΝΑΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΜΕ ΑΛΛΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ-ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΚΡΥΒΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ )

ΜΠΟΡΕΙ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΣΟΥ ΝΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΞΙΑ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΝΟΗΜΑ..

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΑΝΝΗΣ!


‘’Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΣΟΦΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΟΥΜΕ’’

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 21:49:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα φιλοι μου:))

γιαννη συγνωμη,εχεις δικαιο,ισως δεν το εξεφρασα σωστα.

απο την αρχη του ονειρου ενιωθα παραξενα,εναν φοβο που δεν μπορουσα να καταλαβω,δεν ενιωθα σε χωρο οικειο.

οταν αντικρυσα και τα απροσωπα-αποκοσμα πλασματα ενα εκ των οποιων μου εδωσε το χερι του να κρατησω για να παω μαζι τους ε εκει τα "χρειαστηκα" ,ο φοβος μου εφτασε στο αποκορυφωμα.

δεν ενιωθα ομορφα,δεν ενιωθα πως ανηκα εκει,δεν ηξερα πρωτα απο ολα τι ελεγαν,ακουγα συνεχως απο την χορωδια τους διαρκως ξανα και ξανα την ιδια φραση .

εκτοτε δεν ξαναπαρουσιαστηκαν ,αλλα μου εχει μεινει ,ηταν ολοκαθαρη η παρουσια τους και γενικα το ονειρο.

και αισθανομουν επισης μια παρουσια μεσα στο ονειρο που σαν να ελεγχε αυτα τα πλασματα.

ηταν γενικα κατι το οποιο ενιωσα απο την πρωτη στιγμη εχθρικο το ολο κλιμα και περιβαλλον,ομως κατι με εκανε να προχωρω.


εν μερη μεταξυ αστειου και σοβαρου θα συμφωνησω μαζι σου καποδιστρια:)))))))

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orionboy
Νέο Μέλος


42 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2003, 04:31:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orionboy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας,

Εμένα μου έχει τύχει να βλέπω ένα όνειρο νωρίς το πρωϊ, να με ξυπνήσει κάποιος θόρυβος (ή η μάνα μου!) και μόλις ξανακοιμηθώ να δώ τη συνέχεια του ονείρου. Μάλιστα στο διάστημα που ήμουν ξύπνιος θυμάμαι ότι ήθελα να ξανακοιμηθώ αμέσως για να μη χάσω τη συνέχεια.

Επίσης μου έχει τύχει να δώ σε συνέχειες ένα όνειρο σε διαφορετικές μέρες (3 συνεχόμενες είναι το ρεκόρ μου!).

Αν και δε θυμάμαι το story του ονείρου, θυμάμαι ότι δεν είναι κάτι το άσχημο και ήθελα να δώ τη συνέχεια του. Δεν ξέρω βέβαια αν το προκάλεσα εγώ με την επιθυμία μου να το δώ.

Και σχετικά με τα "ιπτάμενα" όνειρα, κάποια περίοδο έβλεπα ότι είχα την ικανότητα λέει να σηκώνομαι από το έδαφος και να πετάω πάνω από τα σπίτια της γειτονιάς μου. Οχι όμως σαν πουλί αλλά με το σώμα σε φυσική όρθια ή περίπου όρθια στάση. Απλά υπεριπταμαι δηλαδη. Και από όνειρο σε όνειρο πήγαινα κάθε φορά λίγο πιο μακρια από το σπίτι μου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2003, 11:16:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου καλημέρα σας.

Τα όνειρα θεωρώ ότι είναι το "δυνατό" μου "δώρο". Όπως έχω ξαναγράψει στο forum, έχω την δυνατότητα να ελέγχω τα όνειρά αυτά (προσωπικά τα ονομάζω "ζωντανά") και να μπορώ να επέμβω με όποιον τρόπο θέλω.

Οι εμπειρίες μου μέχρι τώρα ήταν πραγματικά υπέροχες (ακόμα και αυτές που ίσως να με "τρόμαξαν") και νομίζω ότι μέσω των ονείρων μου έχω κάνει πράγματα που δεν θα μπορούσα να ζήσω διαφορετικά.

Δεν ξέρω πως "έρχονται" τα όνειρα αυτά, δηλαδή δεν λέω "σήμερα θα έχω ένα ζωντανό όνειρο", όμως όταν βρίσκομαι μέσα σε ένα τέτοιο όνειρο, το καταλαβαίνω και έτσι παίρνω τα ηνία.

Στη διάθεσή σας, σε περίπτωση που μπορώ να "βοηθήσω".

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2003, 16:47:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε flawless , δυστυχως δεν έχω αυτή την ικανότητα ( ακόμη ) και γιαυτό δεν μπορω να πω και πολλα για μενα . Γιαυτό άλλωστε ζήτησα όσους την έχουν να μας βοηθήσουν...
προσωπικα μου έχει τύχει μόνο δύο με τρεις φορες και ήταν τρομερή εμπερία. Το όνειρο που θυμαμαι περισσότερο είναι: περπατουσα σε ένα δρόμο και ξαφνικά βλεπω δύο άτομα να προσπαθουν να διαρήξουν ένα αυτοκίνητο παρκαρισμενο . τότε εγω τους φωνάζω να σταματήσουν και αυτοί βγάζουν όπλα και με σημαδεύουν . Εκείνη τη στιγμή εγω πετάγομαι στην άκρη και όπως πετάγομαι συνηδητοποιώ ξαφνικά ότι βρίσκομαι σε όνειρο . Σκεφτομαι λοιπόν ότι μπορω να κανω ότι θελω και έτσι σκεφτηκα ότι τα όπλα τους δεν έχουν σφαίρες ΄... και αυτό έγινε . Αμέσως μετα άρχισα να γίνομαι σας το ΝΙΟ και να τους αλλάζω τα φώτα...
σε ένα άλλο όνερο όταντο συνηδητοποίησα άρχισα να πετάω!!!
ήταν όμορφο συναίσθημα .Αυτό βεβαια δεν είναι περίεργο γιατί νευρολογικες μελετες έχουν δείξει ότι το όνειρο το ζούμε εξισου και περισσότερα έντονα όπως και τη πραγματικη μας ζωή . Ετσι μία εμπειρία σε όνειρα προκαλεί αντίστοιχα και τρομερα αληθοφανή συναισθήματα ...

Σχετικα με αυτο που είπες orionboy και εμενα μου έχει συμβεί συχνά να θελω να επιτείνω το συναίσθημα του ονείρου . βέβαια μετα απο λίγο χάνεται... αναφορικα με συνέχειες ονείρων μου έχει συμβεί δύο φορες .

Ειρήνη , έχεις δοκιμασει ποτε να κανεις φαινόμενα ΥΥΑ ενόσω ήσουν "ξύπνια" στο όνειρο ? επίσης έχεις προσπαθήσει ποτε να εισέλθεις στα ακασικα αρχεία ? τέλος , πόσα όνειρα κατα μεσο όρο θυμασαι καθημερινως ?

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2003, 17:15:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου seeker, δυστυχώς δεν ξέρω τι είναι ΥΥΑ....?

Θυμάμαι τουλάχιστον 1 όνειρο, αν και δεν έχω καθημερινά "ζωντανά" όνειρα.

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Satanist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


66 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2003, 17:23:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Satanist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολλές φορές καταλαβαίνω ότι βλέπω Όνειρο και δεν μπορώ να ξυπνήσω, να κουνηθώ κτλ, μερικές φορές βρίσκομε μέσα σε κάτι δρόμους εγκλωβισμένος, καταλαβαίνω ότι είμαι σε ένα όνειρο, όταν το συνειδητοποιώ αυτό μερικές φορές μπορώ να κάνω σχεδόν τα πάντα, πολλές φορές όμως παρόλο που ξέρω ότι είναι όνειρο δυσκολεύομε να σπάσω τους ίδιους νόμους όπου ισχύουν και στην πραγματικότητα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy