ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Η εκπομπή της Δρούζα στις 4 το απόγευμα στην ΝΕΤ (Ατλαντίδα, UFO, ταξίδια στον χρόνο)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 12
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2006, 10:14:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από το site της ΝΕΤ, σήμερα τις 4.

"Τα ανεξήγητα φαινόμενα απασχολούν και πάλι την εκπομπή.

Με πλούσιο οπτικό υλικό από το National Geographic Channel, γίνεται αναφορά στις τελευταίες εξελίξεις για την υπόθεση της χαμένης Ατλαντίδας και εξετάζεται το κατά πόσο είναι εφικτό για τον άνθρωπο να ταξιδέψει κάποτε στο χρόνο.
Kαλεσμένοι της εκπομπής είναι ο δημοσιογράφος του ΕΛΕΥΘΕΡΟΥ ΤΥΠΟΥ Απόστολος Αντωνάκης, ο ηλεκτρονικός ερευνητής Α.Τ.Ι.Α. Μάκης Ποδότας, ο καθηγητής Φυσικής των ΤΕΙ Αθηνών Γιάννης Σκέλλας και η δημοσιογράφος Λυδία Ψιλοβίκου."


Το βάζω πληροφοριακά για όσους θέλουν την δουν. Το θέμα μπορεί να μείνει για 1-2 μέρες και μετά να κλειδωθεί.

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2006, 10:34:30  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αντε παλι αυτη η Δρουζα... Τελικα κακο της κανει αυτο το πραγμα!!!!

ΕΛΕΟΣ... αυτο εχω να πω μονο!!!


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2006, 12:08:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σχετικά με την Ατλαντίδα...

Παλαιότερα, πιτσιρικάς μέσα από την παρέα, είχα γνωρίσει έναν τύπο, όχι πολύ μεγαλύτερο από εμάς, ο οποίος είχε βρει την χαμένη Αντλαντίδα όταν είχε πάει για μπάνιο το καλοκαίρι και ενώ έκανε μακροβούτι. Βεβαία όπως μας είπε, δεν το κράτησε για την πάρτη του αλλά πήγε και βρήκε τον Κουστό, ναι τον γνωστό, και πήγανε παρέα στο σημείο που την βρήκε αλλά δυστυχώς, δεν στάθηκαν τυχεροί.

Απ’ ότι γνωρίζω... δεν ξαναπροσπάθησε.

Βέβαια δεν έχω κανένα λόγο να μην τον πιστέψω, καθώς ο ίδιος είχε κάνει και άλλα extreme πράγματα όπως το ότι οδηγούσε το "παπί" του, με τέτοια ταχύτητα, και ενώ είχε τη γκόμενα πίσω, που στις στροφές έβρισκε το σκουλαρίκι (κρίκος) της γκόμενας στην άσφαλτο και έβγαζε σπίθες.

Ή ότι κατά την διάρκεια σούζας, με το ίδιο "παπί", διαπιστώνει ότι ο μπροστινός τροχός είναι έτοιμος να φύγει και σκύβει, τον κρατάει με το ένα χέρι ενώ με το άλλο κρατούσε το τιμόνι και με αυτό το στιλ "προσγειώνει" το "παπί" με φιγούρα κάμα-σούτρα.

Γι’ αυτό σας λέω, την Ατλαντίδα αφήστε τη...

Σας πρόλαβε άλλος.


Στράτος


Ήρθα...Διάβασα...Έγραψα...Έφυγα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2006, 12:40:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ Ostria ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ
ΟΠΟΥ ΠΕΤΥΧΩ ΕΚΠΟΜΠΗ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ.
ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΚΠΟΜΠΗ ΠΟΥ ΝΑ ΕΡΕΥΝΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΕ ΒΑΘΟΣ
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΛΕΣ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΚΑ ΤΑ ΑΓΓΙΖΟΥΝ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΗΣ ΔΡΟΥΖΑΣ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΚΟ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ
ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΒΛΕΠΕΙ ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΙ ΚΡΙΝΕΙ ΑΛΛΩΣΤΕ
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ ΝΑ ΤΗ ΔΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2006, 12:43:33  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nαι, αλλα απο τη στιγμη που η ιδια η Δρουζα δεν εχει την ικανοτητα να γνωριζει κατι απο αυτα, ειναι ανωφελο να ασχολειθει!!!

Ας αφησει το National Geographic & Discovery Channel να ασχοληθουν, οπως κανουν χρονια τωρα!!!!


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2006, 18:47:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι δυστυχώς όταν ο παρουσιαστής είναι άσχετος ως προς το θέμα (το οποιοδήποτε θέμα), δεν είναι σε θέση να κάνει τις κατάλληλες ερωτήσεις, παρεμβάσεις και επισημάνσεις. Γενικά από αυτές τις εκπομπές νομίζω ότι λείπουν οι πιό σημαντικές ερωτήσεις, που θα μπορούσαν είτε να δώσουν περισσότερα στοιχεία, είτε να εξαφανίσουν στο λεπτό μία θεωρία, άποψη, ένα "αποδεικτικό" στοιχείο κλπ.

Το άλλο που με ενοχλεί, είναι ότι οι περισσότεροι που καλούνται να μιλήσουν ως "ειδικοί" επί του θέματος, δεν δείχνουν να έχουν καμία αμφιβολία για όσα μεταφέρουν (οι περισσότεροι μεταφέρουν αυτά τα στοιχεία, δεν προέρχονται από προσωπική τους έρευνα), δεν χρησιμοποιούν ποτέ, το "φημολογείται", "σύμφωνα με κάποιους", "πιθανόν"... τόση σιγουριά πιά, δεν θα έπρεπε να λέγονται "ερευνητές" αλλά "γνώστες"!

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2006, 20:13:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου γειά σας...
Ακόμα χειρότερο από την άγνοια του παρουσιαστή... είναι κάτι άλλο...
Την εκπομπή αυτή, λόγω της ώρας, συνήθως την παρακολουθούν κάτι κυριούλες στο σπίτι,που ούτε αυτές έχουν την δυνατότητα να γνωρίζουν κάτι επί του θέματος... και εν'συνεχεία να δημιουργείται κάτι σαν.. χαλασμένο τηλέφωνο! Χωρίς πλάκα, εγώ δεν ήξερα για την εκπομπή, αλλά και να ήξερα δεν θα μπορούσαν να την παρακολουθήσω γιατί είμαι στην δουλειά μου... λοιπόν... με πήρε η μάνα μου τηλέφωνο για να μου πεί ότι... "άκου τί είπε η Δρούζα σήμερα.... μπλα μπλα μπλα εκεί είναι η Ατλαντίδα... μπλά μπλά μπλά... μπορούμε να ταξιδέψουμε στον χρόνο" και κάτι τέτοια... που σημαίνει πως οι κυριούλες που παρακολουθούν την εκπομπή... τα πιστεύουν κιόλας και νομίζουν πως επειδή παρουσιάζονται στην TV είναι και αλήθεια...
Ας κάνει καλά η Κα.Δρούζα... να κόψει αυτές τις εκπομπές...γιατί δεν έχω και όρεξη να προσπαθώ να βάλω μυαλό στην μητέρα μου και στις φίλες της... (ε ρε μπελά που βρήκαμε!!!)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2006, 23:01:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω μόλις πληροφορήθηκα οτι η γιαγιά μου περιμένει μετά την σημερινή εκπομπή να την απαγάγουν οι εξωγήινοι για να γλιτώσει την απαγωγή απο τον χάρο (που πλησιάζει με γοργά βηματάκια)

Παρ' όλα αυτά εγώ πιστεύω ακράδαντα στην ύπαρξη εξωγήινης ζωής.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2006, 01:26:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Παρ' όλα αυτά εγώ πιστεύω ακράδαντα στην ύπαρξη εξωγήινης ζωής.

Και γω το πιστεύω και δεν αποκλείω να μας έχουν επισκεφτεί, αλλά αυτά που ακούστηκαν στην εκπομπή είναι λίγο (ως πολύ) αστεία.

Ασε που ήθελαν σώνει και καλά να μας πείσουν ότι οι εξωγήινοι θέλουν το καλό μας. Δηλ, με ποιά στοιχεία το πιστεύουν αυτό;
(Και μάλλον δεν έχουν μάθει τι είπε ο Nick Pope στην Αγγλία αυτές τις μέρες)

http://uk.news.yahoo.com/10112006/368/britain-wide-open-alien-invasion.html

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2006, 03:04:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
> (Και μάλλον δεν έχουν μάθει τι είπε ο Nick Pope στην Αγγλία αυτές τις μέρες)

Και που να δουν τι λέει η εφημερίδα "Το Έθνος", ότι είπε ο Nick Pope:

"Για επέλαση εξωγήινων, από στιγμή σε στιγμή, στη Bρετανία προειδοποιεί ο πρώην επικεφαλής του βρετανικού υπουργείου Aμυνας, σε θέματα περίεργων αντικειμένων."

http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=5351&subid=2&pubid=73069

(αν και το Έθνος διαστρέβλωσε τη είδηση, η ΟΕΑ λέει τα δικά της)


Dare To Dream


Edited by - gentleman on 15/11/2006 03:06:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2006, 07:47:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συνομιλητές νομίζω ότι ξεχνάτε ποιά είναι η Δρούζα.
Θυμάστε πριν από λίγο καιρό τις περιπέτειες της όταν περπατούσε πάνω σε αναμένα κάρβουνα;
Λοιπόν νέα περιβάλλοντα - νέες ιδέες. Πολύ μυαλό δεν έχει, άρα τι να περιμένουμε από μία υπάλληλο που θέλει το ψωμί της και προσπαθεί να κερδίσει τηλεθέαση μέσω "προόθησης" του καινούριου της περιβάλοντος;

Ας της πει κάποιος ευγενικά να γυρίσει στην πυροβασία και να γίνει αναστενάρησα καλύτερα...

(Πάλι κακός έγινα...)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2006, 09:19:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τελικά από περιεργεια είδε κάποιος την εκπομπή?? άντε η Δρούζα δεν γνωρίζει, οι υπόλοιποι που υποτίθεται γνωρίζουν είπαν τίποτα καλό??


**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2006, 10:17:16  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aμφιβαλλω αν καποιοι απο αυτους που ηταν στην εκπομπη γνωριζαν κατι σχετικο... μαλλον θα ηταν καποιοι μπαρ-ουφο-λογοι... ή καποιοι που πιστευουν για τα ταξιδια στο χρονο... ή οι ιδιοι που ηταν στην εκπομπη για το Πειραμα της Φιλαδελφεια... ΕΛΕΟΣ ξανα...

και οπως ειπες Οστρια, το κακο ειναι οτι καποιοι πιστευουν ο,τι προβαλλει η τηλεοραση... ποσο δε μαλλον τετοια ΑΝΟΥΣΙΑ πραγματα


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2006, 10:33:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ predator,

δεν έχει σημασία αν εμείς πιστέψουμε ή όχι, απλά ρώτησα αν άξιζε τελικά κάτι από αυτά που είπαν και ίσως θα μπορούσε να συζητηθεί περαιτέρω στο συγκεκριμένο τόπικ.


**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2006, 11:33:34  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kοιτα, καποιοι ειπαν οτι το ειδαν, και τα ελεγαν με τροπο τετοιο που προσπαθουν να πουλησουν τηλεθεαση... Δεν πιστευω οτι θα πληρωναν καποιους Καθηγητες που εχουν αμεση σχεση με αυτα τα θεματα, απλως θα ειχαν καποιους που θα ηθελαν απλα να βγουνε στο γυαλι (οπως δηλαδη οι περισσοτεροι εχουν αυτην την ψωρα)


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2006, 11:52:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΙ Ο ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΣ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟ
ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΚΑΤΑΛΛΗΛΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΕΣΕΙΣ
ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗ ΠΟΥ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ?
ΣΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΑΚΟΥΣΤΗΚΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ
ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΑ ΑΠΟ ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΝ ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ ΚΑΠΟΙΩΝ ΠΟΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΟΤΙ
ΕΙΧΑΝ ΜΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΘΕΑΣΗΣ ΑΤΙΑ .
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΕΞΩΓΗΙΝΗΣ ΖΩΗΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΑΠΛΑ ΟΤΑΝ
ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΝΕΞΗΓΗΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΜΕΣΗ ΘΕΣΗ
ΟΥΤΕ ΝΑ ΑΠΟΚΛΕΙΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΑ ΕΡΕΥΝΑ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΑ ΑΠΟΔΕΧΕΤΑΙ
ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΡΕΥΝΑ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2006, 12:17:19  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aκριβως ετσι! Ειναι παρακινδυνευμενο καποιος αστοιχειωτος (αυτος που δεν γνωριζει τιποτα σχετικο για το θεμα) γιατι βγαιζει συμπερασματα εκει που δεν υπαρχουν...

Η κυρια Δρουζα πρεπει να ασχολειθει με θεματα που εχει γνωση και γνωμη! Οχι παραπανω!


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2006, 12:27:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι βρε παιδιά , θα ήταν ότι καλύτερο ο παρουσιαστής και συντονιστής να γνωρίζει τα του θέματος. Ελα όμως που δεν συμβαίνει. Δυστυχώς. Το σημαντικό όμως είναι τι πιστεύει ο καθένας και αν οι ομιλητές δίνουν αν μη τι άλλο το ερέθισμα στον καθένα για προσωπική έρευνα.

Και συμπεραίνω λοιπόν από τα γραφόμενά σας πως τίποτα σπουδαίο δεν ειπώθηκε στην εκπομπή αυτή.


**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2006, 12:46:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PREDATOR ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ
ΜΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΕΚΠΟΜΠΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΕΙ ΓΝΩΜΗ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2006, 12:55:27  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eτσι νομιζω και εγω... πολυ απλα μπορει να γραψει ενα βιβλιο... αλλα απο αυτους δεν εχω δει κανενα στην τηλεοραση...Βεβαια, στην Ελλαδα δεν εχουμε και τοσους πολλους που μπορει να ειναι εστω σχετικοι...


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2006, 13:32:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν μεταφέρω ένα πολύ καλό σχόλιο για την προηγούμενη εκπομπή της Δρούζα (η τωρινή ήταν σχεδόν επανάληψή της) που βρήκα στο νετ.


"Οι περιπέτειες του zapping # 82: Η ζωή είναι παιχνίδι (και άλλα τέτοια σάλια)

Η κυρία Δρούζα είναι μια πολυτάλαντη TV persona που δεν μπορεί κατά κανένα τρόπο να περιοριστεί. Τις Δευτέρες λοιπόν παρουσιάζει ιατρικά θέματα. Μεσοβδόμαδα διαγωνισμούς μαγειρικής. Καμιά φορά και ζητήματα επικαιρότητας. Θέλω να πω ότι είναι τόσο πολυποίκιλο το πρόγραμμα που παρουσιάζει ώστε είναι αδύνατο κανείς να βαρεθεί.

Η καλύτερη μέχρι σήμερα εκπομπή της όμως ήταν την Παρασκευή που μας πέρασε. Ξεκινώντας από το all time classic τρίγωνο των Βερμούδων πέρασε με άνεση στο πείραμα της Φιλαδέλφειας και από εκεί στις απαγωγές από εξωγήινους. Βέβαια το κοινό της, είτε το ζήτημα είναι τα ισχαιμικά επεισόδια είτε τα U.F.O., έχει πάντοτε παρόμοια σύνθεση.

Guest star της συγκεκριμένης εκπομπής η κυρία Λυδία Ψιλοβίκου, που δηλώνει δημοσιογράφος. Λειτουργώντας σαν ένα άτυπο γραφείο τύπου της …φυλής στην Ελλάδα, μας σύστησε τους εξωγήινους Σάτινερ ή κάπως έτσι, οι οποίοι κάθε 11άτη του μηνός εγκαθιστούν στον πλανήτη Γη ασπίδα που τον προστατεύει. Να ‘ναι καλά οι … άνθρωποι (;) Επιπλέον, πολύ σύντομα οι Σάτινερ θα εκκενώσουν τον πλανήτη μας για να τον καθαρίσουν από την κακή ενέργεια. Και ‘γω που σήκωσα τα καλοκαιρινά και κατέβασα τα χειμωνιάτικα; Έκανα καλά; Μήπως βιάστηκα;

Γνωρίσαμε επίσης τον ναύαρχο των εξωγήινων διαστημοπλοίων -να με συγχωρούν κι αυτός και η κυρία Ψιλοβίκου που δεν συγκράτησα το όνομά του. Φέρνει πάντως λίγο ο ναυαρχούκος στον κύριο Δημήτρη Ιατρόπουλο σε άτεχνο, προ δεκαετίας σκίτσο. Μάθαμε ακόμα για τις εξωγήινες πολυκατοικίες όπου τα U.F.O., σου λέει, παρκάρουν εντός του κτίσματος. Από αυτό και μόνο καταλαβαίνουμε εύκολα πως η τοπική αυτοδιοίκηση έχει προχωρήσει πολύ στους άλλους πλανήτες, βρίσκεται έτη φωτός μακριά, κυριολεκτικά και μεταφορικά, και έχει επιλύσει το ζήτημα της στάθμευσης - και άλλα τέτοια στοιχειώδη, να υποθέσω. Και κάτσε συ τώρα με τον Παπαγεωργόπουλο άλλη μια τετραετία.

Στην εκπομπή είχαμε την ευκαιρία να παρακολουθήσουμε και ένα βίντεο - ντοκουμέντο λίγων δευτερολέπτων που ένας νεαρός φίλος της εκπομπής έλαβε με e-mail και έδειχνε κάποιο Α.Τ.Ι.Α. στην Κίνα. Ο τυχερός παρέστη στο studio για να μας μιλήσει ο ίδιος για την (σχεδόν, πέρασε και δεν ακούμπησε) εμπειρία του. Αν κι εσείς λαμβάνετε πολλά forward στο δικό σας inbox τότε ίσως πολύ σύντομα λάβετε μία πρόσκληση από την κυρία Δρούζα, αυτοπροσώπως.

Έτσι για το τέλος και για να ευτυχήσουμε ομαδικώς, ας αναλογιστούμε ότι όλα αυτά διαδραματίζονται στην κρατική Ν.Ε.Τ. (με όλα όσα θα έπρεπε αυτό να συνεπάγεται), στα πλαίσια μίας εκπομπής που το κάθε της επεισόδιο κοστίζει περίπου euro 11.000."


από το
http://panaliar.blogspot.com/2006_11_01_panaliar_archive.html

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-


Edited by - Ostria on 15/11/2006 13:42:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2006, 13:56:01  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
O Kaθεις που δηλωνει "ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ" αληθεια που σπουδαζει ??

Ειναι δυνατον οι καθε τρελοι στην τηλεοραση να βγαινουν και να λενε "ειμαι δημοσιογραφος" ??


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2006, 14:02:59  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και μην ξεχναμε:

Οι μεγαλοι ερευνητες-δημοσιογραφοι των National Geographic, Discovery Channel κ.α. μιλανε για ΥΠΟΘΕΣΗ... Η κ.Δρουζα μιλαει για ΓΕΓΟΝΟΣ!!!! Ε ρε γλεντια...


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2006, 14:13:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
οι Σάτινερ θα εκκενώσουν τον πλανήτη μας για να τον καθαρίσουν από την κακή ενέργεια

παιδιά πείτε ποτε θα γίνει, γιατί πρέπει να μεταφέρω το παιδί σε άλλο σχολείο, ποιο είναι άραγε το site της νομαρχίας Αρη για να δω για τα σχολεία??? μη χάνει και μαθήματα, κρίμα είναι....


**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2006, 14:40:50  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπαρχουν καποιες μαρτυριες οτι ΗΔΗ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ!!! Τωρα αμα θες πληροφοριες για σχολεια στον Αρη, το Google θα σε βοηθησει αρκετα!


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wendigo
Μέλος 3ης Βαθμίδας


561 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2006, 14:48:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wendigo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η κυρια Δρουζα πρεπει να ασχολειθει με θεματα που εχει γνωση και γνωμη! Οχι παραπανω!

Τι κακός που είσαι predator... Θα έμενε άνεργη η γυναίκα!
quote:
Η κυρία Δρούζα είναι μια πολυτάλαντη TV persona που δεν μπορεί κατά κανένα τρόπο να περιοριστεί.

Να περιοριστεί; Μα είναι η προσωποποίηση της ελευθερίας, έχει αυτονομηθεί πλήρως!
Πώς λέμε "Δρούζος αυτονομιστής";
Ε, "Δρούζα αυτονομίστρια"!

No Method, No Guru, No TeacherΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2006, 15:27:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αρχισαν κιόλας????? ουφ! να προλάβω τις εγγραφές

PREDATOR όμως επειδή σε ψυχολόγησα εγώ, και σε πήρα πρέφα, λέγε, να αφήσω χλωρίνες στο σπίτι ή έχετε δικά σας καθαριστικά??? (όχι που θα μου ξέφευγες και δεν θα καταλάβαινα ότι είσαι εξωγήινος, ομολόγησε τέλος πάντων)



**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2006, 15:30:37  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mε πηρατε πρεφα... Τα σπιτια μας δεν λερωνονται!!! Μενουν παντα καθαρα!!!!


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΛΛΗΝ123
Νέο Μέλος


49 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2006, 15:54:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΛΛΗΝ123  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πράγματι θα συμφωνήσω ότι πιο ακατάλληλο άτομο δεν θα μπορουσε να παρουσιάσει την εκπομπή. Οι αποκαλύψεις που έγιναν είναι πέρα για πέρα αληθινές, υπάρχει σχέδιο εκένωσης του πλανήτη και αν είμαστε τυχεροί θα προλάβουμε να φύγουμε πριν ψηθούμε ή πνιγούμε.

Και τώρα βγάζω το σπαθί μου, μόνο ένας αδαής δεν έχει παρατηρήσει την αλλαγή του κλίματος και μόνο ένας αφελής ή κοιμισμένος την αποδίδει αποκλειστικά στον άνθρωπο. Οι γκρίζοι έχουν συνιθίσει στα ζεστά. Το προβλήμα νούμερο 2 και ο λόγος που εκνευρίζομαι με ορισμένους εδώ μέσα. Υπάρχουν ανάμεσα μας ανθρωποειδή που αποτελούν οργανικές πύλες (κρεατόμαζες). Αυτά τα άτομα έχουν την προσωπική ανυπόστατη και αστοιχείοτη γνώμη τους για γεγονός. Αυτά τα όντα έχουν το τρίπτυχο Δεν το γνωρίζω, Δεν συμφωνώ άρα Δεν υπάρχει.

Είναι τόσο πλανεμένα αυτά τα άτομα που θεωρούν τους εαυτούς τους στολίδι του σύμπαντος (σαν τη χοντρή στη Δρούζα). Ζούνε μέσα στο μικρό τους κόσμο που θέλουν να νομίζουν οτί τον ξέρουν και καθυστερούν την εξέλιξη όλων των λοιπών. Κουνάνε με καμάρι τα χαρτάκια γνώσεων που τους παρέδωσε το σάπιο σύστημα και αναπαύονται πάνω στα οπίσθια τους θεωρώντας τους εαυτούς τους αυθεντίες του είδους, όχι μόνο στο τομέα εκπαίδευσης τους αλλά σε όλο το φάσμα της γνώσης.
Καλύτερα θα έκαναν ή να άνοιγαν λιγάκι το μυαλό τους και να δουν τα στοιχεία ή να πάνε να φουντάρουνε στη θάλασσα, εφόσον δεν έχουν τίποτα καινότομο να παρουσιάσουν και αφορίζουν όλα τα λοιπά. Στο θέμα των εξωγηίνων, πως γνωρίζω ότι θα έρθουν να μας μαζέψουν και ότι υπάρχουν φυλές φιλικές προς τα εμάς; Το είδα γραμμένο σε ένα τοίχο.

Ορισμένοι αυταπατούντε έχοντας την εντύπωση ότι έχουν την νοημοσύνη, το πνευματικό ή το γνωστικό υπόβαθρο για να κρίνουν μια πηγή ως έγκυρη ή μη. Κάποια πράγματα είναι φυσικά επακόλουθα, ή τα αντιλαμβάνεσαι με ένα και μοναδικό τρόπο ή είσαι λάθος. Δεν γίνεται να είμαστε όλοι σωστοί, κάποιοι είναι πιο σωστοί είτε σας αρέσει είτε όχι. Δεν πρόκειται να μπώ στο κόπο να παρουσιάσω πηγές, αυτά τα πράγματα για μένα είναι ήδη δεδομένα, όπως το γεγονός ότι ο ήλιος ανατέλει από την ανατολή. Μια φορα ανέτειλε από τη δύση και εξαιτίας αυτου του γεγονότος τα πιθικάκια βρίσκονται σήμερα ανάμεσα μας και εκφέρουν γνώμη. Είναι εύκολο να κάθεστε πίσω από την οθόνη του υπολογιστή σας και να αμφισβητήτε τους διαβασμένους γιατί για κάποιο μυστήριο λόγο η δική σας γνώμη είναι πιο σωστή.
Αναμένω σε ηλήθια σχολιάκια του τύπου «σε ποιο σχολείο θα πάει το παιδί μου» από αντίστοιχης φυσικά νοημοσύνης άτομα. Μπορείτε ελεύθερα ορισμένοι να προσβληθείτε, δεν μου καίγεται καρφί. Και κάτι ακόμα, μην ακούσω κοάσματα από τους φρύνους για δικαιώματα, απόψεις και ελευθερίες, όποιος έχει δυο σταλιές νου γνωρίζει ότι αυτά είναι το βρώμικο ψωμί των ηληθίων. Αν δεν έχετε λοιπόν γνώσεις ξεκουμπιστήτε από δω μέσα και πηγαίνετε σε κανένα net cafe σε κανένα κλαμπάκι ή σε κανένα μπαράκι να κυνηγήσετε κανένα φουστάνι. Μπάς και βρούν έφορο έδαφος οι έχοντες γνώση να τη παρουσιάσουν και να μάθετε και κάπιοι ότι όταν μιλάνε ορισμένοι το μόνο δικαιώμα που έχουν έιναι να βγάζουν το σκασμό και να ακούν.
Ζήτω συγνώμη από τους λοιπούς.

Υ.Γ Αναρωτιέμαι τι δουλεία έχουν εδώ μέσα τόσο μικρόμυαλα και ηλήθια άτομα, μόνο και μόνο για να μας σπάτε τα νεύρα και να ξεφτίλιζετε τις κουβέντες είστε εδώ; Άντε να δείτε κανένα ποδόσφαιρο.

_____________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΛΟΓΩ
ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΥΠΟΤΙΜΗΤΙΚΩΝ ΕΚΦΡΑΣΕΩΝ
amalia
_____________________________________

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2006, 16:16:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΛΛΗΝ123
...Άντε να δείτε κανένα ποδόσφαιρο.

Τώρα αυτό γιατί το είπες ;

Στράτος


Ήρθα...Διάβασα...Έγραψα...Έφυγα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lamogio
Μέλος 3ης Βαθμίδας


560 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2006, 16:18:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lamogio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εχει ποδόσφαιρο σήμερα;
πού;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 12 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1523438
Maintained by Digital Alchemy