ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Περιφερειακό θέμα συζήτησης. Νοέμβριος 2006 - Απρίλιος 2007
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 29
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2006, 18:02:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
______________________________________________________________
Το θέμα μετονομάστηκε από:
ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΡΟΠΕΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΩΝ ΚΑΙ ΜΕΛΩΝ ΠΡΟΣ ΜΕΛΗ
σε:
Περιφερειακό θέμα συζήτησης. Νοέμβριος 2006 - ...
Βλέπε σχετικό μήνυμα: εδώ

9/4/2007
amalia

______________________________________________________________


παιρνω το θαρρος να ανοιξω τοπικ στο οποιο να φιλοξενουνται οι συστασεις, οι προτροπες αλλά και ο αντιλογος των επιπλητομενων μελων, ωστε να μην αποπροσανατολιζονται τα τοπικ με την επικειμενη ανταλλαγη μηνυματων

αν θεωρησετε οτι υπερβαινω τα εσκαμμενα, απενεργοποιηστε το - κατα την γνωμη μου ειναι χρησιμο


ξεκινω με ενα ποστ της αγαπητης Κυρας μας των Κλειδιωνε:


amalia
Διαχειριστής

Greece
5806 Μηνύματα Απεστάλη: 25/11/2006, 16:43:27
--------------------------------------------------------------------------------
Βρίλ:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Συγχαρητήρια!

Επιτέλους έχουμε moderation !!! Επιτέλους !
--------------------------------------------------------------------------------

Εσύ να δούμε Βριλ, πότε θα αποφασίσεις να κάνεις moderation στον εαυτό σου!

Δυστυχώς, είναι πάμπολλες οι φορές που επαναλαμβάνεις την ίδια ανεπίτρεπτη και καταχραστική της φιλοξενίας του ESOTERICA, συμπεριφορά.

Θα υπάρξουν λοιπόν σύντομα νεώτερα...


*******************************************************


ελπιζω ο οιοσδηποτε πιθανος διαλογος - αντιλογος για το θεμα, να πραγματοποιηθει εδω και οχι στις ανεξηγητες εμπειριες στην Πεντελη

το ιδιο ελπιζω να συμβει και αλλες περιπτωσεις απο άλλα τοπικ


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2006, 19:13:05  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Ναι, αλλα αμα η αντιδικια ή ο,τι αλλο προκλητικο ή μη συμβει απο ενα μελος σε ενα αλλο, πιστευεις οτι θα ανατρεξει σε αυτο το θεμα? Αν και καλα εκανες που το δημιουργησες και το πιο σωστο, ωστε να μην καταρακωνεται η αλληλουχια των ΚΑΝΟΝΙΚΩΝ θεματων, δεν πιστευω οτι καποιος θα το κανει...


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2006, 20:07:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

PREDATOR

Ναι, αλλα αμα η αντιδικια ή ο,τι αλλο προκλητικο ή μη συμβει απο ενα μελος σε ενα αλλο, πιστευεις οτι θα ανατρεξει σε αυτο το θεμα?


μπορουν να τα μεταφερουν οι συντονιστες

οπως μεταφερονται καποια μηνυματα σε μη προσβασιμο χωρο, ετσι μπορουν να μεταφερονται οι αντιπαραθεσεις εδω

αν αυτο γινει, οι αντιπαραθετομενοι υποχρεωτικα θα συνεχισουν εδω


quote:

Αν και καλα εκανες που το δημιουργησες και το πιο σωστο, ωστε να μην καταρακωνεται η αλληλουχια των ΚΑΝΟΝΙΚΩΝ θεματων, δεν πιστευω οτι καποιος θα το κανει...



ετσι το ειδα κι εγω - να μην αλλοιωνονται οι πληροφοριες των τοπικ

εννοειται οτι δεν συμπεριλαμβανω την σατυρα, αλλά τις προσωπικες αντιπαραθεσεις ή συστασεις

και υπενθυμιζω οτι αν καποιος μπει εδω και μου τα ριξει πχ, αυτοματως ανεβαινει το τοπικ στην κορυφη της κατηγοριας του και διαβαζουν ολοι το ριξιμο που μου κανει

οπότε εδω θα του απαντησω και εγω


αν οι συντονιστες θελουν να επιπληξουν καποιον, γραφουν εδω την επιπληξη και ριχνουν μονο το λινκ στο τοπικ


ΥΓ. αρενα ηθελα να το ονομασω αλλά τα γαλλικα και το πιανο που εκανα μικρος βοηθησαν ωστε να αντισταθω στον πειρασμο (χεχεχε)


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
profil
Μέλος 1ης Βαθμίδας


97 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2006, 20:57:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους profil
quote:
Δυστυχώς, είναι πάμπολλες οι φορές που επαναλαμβάνεις την ίδια ανεπίτρεπτη και καταχραστική της φιλοξενίας του ESOTERICA, συμπεριφορά.

Σοβαρά κυρία ιδιοκτήτρια?
Και τί είδους φιλοξενία μας προσφέρετε μας δίνετε φαγητό στέγη ρούχα κανένα δωμάτιο να κοιμηθούμε καμιά ενίσχυση και θα πρέπει να σας ευγνωμονούμε.
Νά που υπάρχουν λοιπόν και τόσο καλοί άνθρωποι στην κοινωνία μας μόλις είχα αρχίσει και να πιστεύω οτι χάθηκε η ανθρωπιά

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2006, 21:37:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
Σοβαρά κυρία ιδιοκτήτρια?
Και τί είδους φιλοξενία μας προσφέρετε μας δίνετε φαγητό στέγη ρούχα κανένα δωμάτιο να κοιμηθούμε καμιά ενίσχυση και θα πρέπει να σας ευγνωμονούμε.

Προφανώς, η έννοια που δίνεις στον όρο "φιλοξενία" είναι πολύ στενή.

Και βέβαια, δε νομίζω να έχουμε αναφέρει ποτέ τον όρο "ιδιοκτήτης/ιδιοκτήτρια". Γιατί τον χρησιμοποιείς εσύ;


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2006, 22:30:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Hotel California

On a dark desert highway, cool wind in my hair
Warm smell of colitas, rising up through the air
Up ahead in the distance, I saw a shimmering light
My head grew heavy and my sight grew dim
I had to stop for the night
There she stood in the doorway;
I heard the mission bell
And I was thinking to myself,
this could be heaven or this could be hell
Then she lit up a candle and she showed me the way
There were voices down the corridor,
I thought I heard them say...

Welcome to the hotel california
Such a lovely place
Such a lovely face
Plenty of room at the hotel california
Any time of year, you can find it here

Her mind is tiffany-twisted, she got the mercedes bends
She got a lot of pretty, pretty boys, that she calls friends
How they dance in the courtyard, sweet summer sweat.
Some dance to remember, some dance to forget

So I called up the captain,
please bring me my wine
He said, we havent had that spirit here since nineteen sixty nine
And still those voices are calling from far away,
Wake you up in the middle of the night
Just to hear them say...

Welcome to the hotel california
Such a lovely place
Such a lovely face
They livin it up at the hotel california
What a nice surprise, bring your alibis

Mirrors on the ceiling,
The pink champagne on ice
And she said we are all just prisoners here, of our own device
And in the masters chambers,
They gathered for the feast
The stab it with their steely knives,
But they just cant kill the beast

Last thing I remember, I was
Running for the door
I had to find the passage back
To the place I was before
relax, said the night man,
We are programmed to receive.
You can checkout any time you like,
But you can never leave!


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2006, 22:39:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
quote:

amalia
Διαχειριστής
Εσύ να δούμε Βριλ, πότε θα αποφασίσεις να κάνεις moderation στον εαυτό σου!

Δυστυχώς, είναι πάμπολλες οι φορές που επαναλαμβάνεις την ίδια ανεπίτρεπτη και καταχραστική της φιλοξενίας του ESOTERICA, συμπεριφορά.


Κάνεις λάθος! Με μπερδεύεις. Δεν είμαι εγώ αυτό που γράφει σαν "Βριλάκος".

Άλλο "Βρίλ" και άλλο "Βριλάκος".

Και φυσικά, καμία σχέση δεν έχω ούτε με τη "Ρένα" ούτε τη "ΡούλαΠαγκράτι".

Προφανώς μπερδεύεις τις βρισιές και τη αντίθετη στους κανόνες που υπερασπίζεσαι, μόνο που μπερδεύεις το εξής. Αυτοί βρίζουν εμένα, άρα δε θα τη πληρώσω εγώ.

Σχετικά με το σχόλιο με το έχουμε moderation.

Ας ήσουν παρούσα ή κάποιος άλλος συντονισ΄της, όταν τα εν λόγω μέλη καταπατούσαν τους κανόνες που θέλεις τώρα να υπερασπιστείς. Όταν δε το άλλο μαύρο πρόβατο κατα περίσταση, ο ΤζώνηΜπηΓκούντ επικαλέστηκε την συντονίστρια Πύραμιντ, αυτή είπε "α, εγώ θέλω να πάω έξω να μαζέψω ήλιο".

Αυτά περί μοντερέισιον. Τα υπόλοιπα τα συζητάμε άν θέλεις και σε ουδέτερο γήπεδο.




Το Τέρας της Σπηλιάς της Πεντέλης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2006, 23:26:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Και τί είδους φιλοξενία μας προσφέρετε μας δίνετε φαγητό στέγη ρούχα κανένα δωμάτιο να κοιμηθούμε καμιά ενίσχυση και θα πρέπει να σας ευγνωμονούμε.

Hotel ESOTERICA

Παρεχόμενες υπηρεσίες:


===========================================

Προσφέρουμε δωμάτια με θέα προς την θάλασσα στην προνομιακή τιμή των 60 ευρώ.
Αν κλείσετε με group-άκι άνω των 10 ατόμων, η τιμή πέφτει στα 40 ευρώ την βραδιά.

Προσφέρουμε μπουφεδάκι και ημιδιατροφή εντελώς δωρεάν ενώ προσφέρουμε και βραδυνό της επιλογής σας σε τιμή έκπληξη!


===========================================

Χεχε!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2006, 04:46:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
quote:

quote:
Δυστυχώς, είναι πάμπολλες οι φορές που επαναλαμβάνεις την ίδια ανεπίτρεπτη και καταχραστική της φιλοξενίας του ESOTERICA, συμπεριφορά.

Σοβαρά κυρία ιδιοκτήτρια?
Και τί είδους φιλοξενία μας προσφέρετε μας δίνετε φαγητό στέγη ρούχα κανένα δωμάτιο να κοιμηθούμε καμιά ενίσχυση και θα πρέπει να σας ευγνωμονούμε.
Νά που υπάρχουν λοιπόν και τόσο καλοί άνθρωποι στην κοινωνία μας μόλις είχα αρχίσει και να πιστεύω οτι χάθηκε η ανθρωπιά



Εχετε το δικαιωμα να φυγετε και να μην θεωρειτε κανεναν αφεντικο ή ιδιοκτητη....
Θα επρεπε να ευγνωμονειτε που μπορειτε μεσω ενος σαιτ, να βγαζετε τα σωψυχα σας....ή κανω λαθος;....
Αληθεια...ο Κροκος ποιος ειναι στην πραγματικοτητα...;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2006, 17:37:14  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Ωραια το παμε... τουλαχιστο δεν πεφτουν μπινελικια...

Εγω δεν αισθανομαι οτι ειμαι ενοικιαστης του Forum, οπότε... βλεπω φως και μπαινω


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

FRODO
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
176 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2006, 18:45:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους FRODO
Μα καλα δεν μπορειτε να κανετε τις παρατηρισεις με προσωπικο μυνημα?
Τι σας φταιμε κι εμεις που παμε να διαβασουμε ενα θεμα που αφορα την Πεντελη και στο τελος αυτο που μας μενει να ειναι οι παρατηρησεις των συντονιστων και οχι οι ομορφες φοτογραφιες του jonniebegood η του Νταβελη?Δεν καταλαβαινετε οτι με τις παρατηρησεις σας χαλατε την ροη του θεματος?

www.sotiris.forumup.gr
γνωθι σ΄αυτον Ε μηδεν αγανΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

profil
Μέλος 1ης Βαθμίδας


97 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2006, 19:19:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους profil
quote:
Τι σας φταιμε κι εμεις που παμε να διαβασουμε ενα θεμα που αφορα την Πεντελη και στο τελος αυτο που μας μενει να ειναι οι παρατηρησεις των συντονιστων και οχι οι ομορφες φοτογραφιες του jonniebegood η του Νταβελη?Δεν καταλαβαινετε οτι με τις παρατηρησεις σας χαλατε την ροη του θεματος?

Γιαυτό και ο jonniebegood πολύ καλά έκανε και άνοιξε το νέο συγκεκριμένο θέμα ώστε όποιος θέλει να παραπέμψει εδώ τα εσώψυχα του και όχι στο θέμα της Πεντέλης. Δέν ξέρω άν απευθύνεσαι και σε μένα με αυτό που λές αλλά εγώ ούτε έγραψα ούτε θα έγραφα τίποτα στο θέμα της Πεντέλης. Το τί έκαναν οι συντονιστές που επιχείρησαν να καταστρέψουν εκείνο το θέμα αλλά δέν τα κατάφεραν είναι δική τους δουλειά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2006, 19:30:25  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Aκριβως... καλυτερα εδω, γιατι ειναι πολυ ασχημο, αναμεσε σε πολυ ενδιαφεροντα θεματα να βλεπουμε αψιμαχιες, αντιλογιες και γενικως ξεκατινιασματα... και επικλησεις σε προσωπικο επιπεδο (οπως τελευταια, συχνο φαινομενο)...


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2006, 20:40:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

FRODO

Μα καλα δεν μπορειτε να κανετε τις παρατηρισεις με προσωπικο μυνημα?



φιλτατε FRODO, δεν ειναι μονο οι παρατηρησεις των συντονιστων και ο αντιλογος σε αυτες, που αποπροσανατολιζουν, αλλά κυριως οι προσωπικες αντιπαραθεσεις, ειτε εκφραζονται αμεσα, ειτε εκφραζονται μεσω κλωνων


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Brie Boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας


569 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2006, 21:16:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Brie Boy
quote:
angiΘα επρεπε να ευγνωμονειτε που μπορειτε μεσω ενος σαιτ, να βγαζετε τα σωψυχα σας....ή κανω λαθος;....

Σιγά τα ωά ρε συ angi. Και βέβαια κάνεις λάθος. Σε ένα φόρουμ δεν βγάζεις τα εσώψυχα σου. Γι' αυτό υπάρχουν τα blog. Εδώ απλά λέμε την γνώμη μας. Αλλά όχι και να ευγνωμονούμε. Όχι ότι έχω παράπονα από το esoterica, αλλά δεν ανακαλύφτηκε από το esoterica ούτε το ίντερνετ, ούτε η δημοκρατία.

Τέλος πάντων. JBG καλή η ιδέα σου. Φαντάζομαι όμως ότι απαιτεί extra δουλειά από τους διαχειριστές.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2006, 21:56:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
Το τί έκαναν οι συντονιστές που επιχείρησαν να καταστρέψουν εκείνο το θέμα αλλά δέν τα κατάφεραν είναι δική τους δουλειά.

Aγαπητέ profil ειλικρινά δεν καταλαβαίνω την παραπάνω τοποθέτησή σου.

ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΑΝ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΟΥΝ ΤΟ ΘΕΜΑ????

Δηλαδή τί πιστεύεις αγαπητέ? Ότι είμαστε αιμοδιψείς, διαστροφικοί που όταν βλέπουμε ένα ωραίο θέμα προσπαθούμε να το καταστρέψουμε?

Η δουλειά του συντονιστή δεν είναι να καταστρέφει είναι να προσπαθεί να διατηρήσει την ομαλή ροή ενός θέματος, να αποφεύγονται οι προσωπικές επιθέσεις, οι υβριστικοί χαρακτηρισμοί, οι προσβολές και οι ειρωνίες επί προσωπικού επιπέδου.

Δεν είμαστε αλάθητοι, αλλά προσπαθούμε για την καλύτερη λειτουργία του φόρουμ.

Πάντα με καλή διάθεση
Γκρέτελ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2006, 22:44:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Σιγά τα ωά ρε συ angi. Και βέβαια κάνεις λάθος. Σε ένα φόρουμ δεν βγάζεις τα εσώψυχα σου. Γι' αυτό υπάρχουν τα blog. Εδώ απλά λέμε την γνώμη μας. Αλλά όχι και να ευγνωμονούμε. Όχι ότι έχω παράπονα από το esoterica, αλλά δεν ανακαλύφτηκε από το esoterica ούτε το ίντερνετ, ούτε η δημοκρατία.


απολυτα συμφωνος

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2006, 00:46:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
profil:
quote:
Δέν ξέρω άν απευθύνεσαι και σε μένα με αυτό που λές αλλά εγώ ούτε έγραψα ούτε θα έγραφα τίποτα στο θέμα της Πεντέλης. Το τί έκαναν οι συντονιστές που επιχείρησαν να καταστρέψουν εκείνο το θέμα αλλά δέν τα κατάφεραν είναι δική τους δουλειά.

Η υπογράμμιση δική μου

profil δεν ξέρω εάν αντιλαμβάνεσαι πόσο βαριά είναι αυτά τα λόγια που απευθύνεις σε ανθρώπους, οι οποίοι έχουν θυσιάσει τόσα πράγματα εδώ και χρόνια, για να μπορέσει να δημιουργηθεί και να διατηρηθεί αυτός ο χώρος, ώστε να μπορείς κι "εσύ" να τον χρησιμοποιείς και να συμμετάσχεις σ' αυτόν!

Κι επειδή δεν μπορούμε και δεν πρέπει οι άνθρωποι να ανεχτούμε πλέον σ' αυτόν τον κόσμο να λέγεται οτιδήποτε "έτσι", σε προσκαλούμε να αποδείξεις με στέρεα και λογικά επειχηρήματα, αυτό που τόσο εύκολα θεώρησες πως είναι δίκαιο να γράψεις!
(Αλήθεια, έχεις μπει στο αναφερόμενο θέμα και έχεις παρατηρήσει κάτι που να δικαιολογεί τα συμπεράσματά σου;)


jonniebegood:

quote:
αν θεωρησετε οτι υπερβαινω τα εσκαμμενα, απενεργοποιηστε το - κατα την γνωμη μου ειναι χρησιμο

Σχετικά με αυτό, θα τοποθετηθούμε σύντομα jonniebegood.



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2006, 01:32:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Δυστυχώς, το να θεωρούμε τα πράγματα δεδομένα, είναι από τις χειρότερες ασθένειες της εποχής μας.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2006, 04:43:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

profil

Το τί έκαναν οι συντονιστές που επιχείρησαν να καταστρέψουν εκείνο το θέμα αλλά δέν τα κατάφεραν είναι δική τους δουλειά.



κατι παρεξηγησες, αλλά δεν με εκπλησει - μονιμως με παρεξηγουν οπότε συνηθισα

να διευκρινησω οτι δεν επιχειρησαν οι συντονιστες να καταστρεψουν το τοπικ, αλλά δυο κλωνοι που ασκεισαν προσωπικη κριτικη μετα μπινελικίων στον βριλ

ο βριλ τα πηρε και απαντησε και εγινε το ελα να δεις, που προφανως δεν ειδες

μετεφερα εδω το μηνυμα της αμαλιας (και το ειπα) γιατι ηταν το πιο προσφατο και θα υπηρχε πιθανος αντιλογος απο τον βριλ που θα προσηλκυε και αλλους κλωνους


και το ξαναλεω, προτιμω οι καθαρα προσωπικες αντιπαραθεσεις των μελων, οπως και οι επιπληξεις με τους αντιλογους τους, να μεταφερονται εξω απο τα όποια τοπικ - εδω ή αλλού


quote:

gretel

Η δουλειά του συντονιστή δεν είναι να καταστρέφει είναι να προσπαθεί να διατηρήσει την ομαλή ροή ενός θέματος, να αποφεύγονται οι προσωπικές επιθέσεις, οι υβριστικοί χαρακτηρισμοί, οι προσβολές και οι ειρωνίες επί προσωπικού επιπέδου.


τωρα θα γινω κακος αν υπενθυμησω οτι η συμπαθεστατη πυραμιντ συμμετειχε με δυο ποστ την περιοδο που την επεφταν κλωνοι στον βριλ και εγω το φωναζα?

δεν εχω τιποτα μαζι της, αλλά η απαντηση της στις διευκρινησεις που η ιδια μου ζητησε για τον κλωνο ρουλα, ηταν "προτιμω να παω να λιαστω" ή κατι τετοιο (αν δεν γινοταν μπαχαλο το τοπικ, δεν θα το ανεφερα καν)

και εκτοτε χαθηκατε ολοι μεχρι που επενεβει η αμαλια και τους απενεργοποιησε


quote:

amalia

jonniebegood:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
αν θεωρησετε οτι υπερβαινω τα εσκαμμενα, απενεργοποιηστε το - κατα την γνωμη μου ειναι χρησιμο
--------------------------------------------------------------------------------

Σχετικά με αυτό, θα τοποθετηθούμε σύντομα jonniebegood.



αναμενω αμαλια μου

προσκληση για προβληματισμο ολων μας ειναι το τοπικ, και οχι προκληση


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
profil
Μέλος 1ης Βαθμίδας


97 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2006, 08:44:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους profil
quote:
Κι επειδή δεν μπορούμε και δεν πρέπει οι άνθρωποι να ανεχτούμε πλέον σ' αυτόν τον κόσμο να λέγεται οτιδήποτε "έτσι", σε προσκαλούμε να αποδείξεις με στέρεα και λογικά επειχηρήματα, αυτό που τόσο εύκολα θεώρησες πως είναι δίκαιο να γράψεις!

Φίλη Αμαλία όταν έγραψα εγώ την συγκεκριμένη φράση δέν εννοούσα με κανέναν τρόπο οτι οι συντονιστές είχαν στόχο την καταστροφή του θέματος η φράση μου ήταν του στύλ που λέει ο λόγος. Αλλά δε καταλαβαίνω γιατί μερικές φορές παίρνεις μια κουβέντα τόσο πολύ τοις μετριτοίς. Φυσικά και τα παράσιτα οπως λέει ο jonniebegood είχαν αυτό τον σκοπό αλλά παράσιτα εμφανίζονται πάντα σάν κομήτες δυό τρείς μέρες άν θέλουν να κάνουν ζημιά σε κάποιο μέλος η μόνη τους δουλειά είναι να μπαίνουν ντουγρού για την διαγραφή τους.
Αλλά αυτό δέν σημαίνει οτι πρέπει να στήνουμε συνέχεια στον τοίχο τα παράσιτα για να απαρνηθούμε και τις δικές μας ευθύνες. Εκ μέρους σου βλέπω μιά άσχημη και επιθετική συμπεριφορά σε οποιοδήποτε μέλος νομίζεις οτι δέν πάει με τα νερά σου και η επιθετικότητα δείχνει φόβο ή αμηχανία. Παραπάνω όπως είδες επιτέθηκες με τις χειρότερες απειλές στον βρύλ σε εκείνο το θέμα επειδή τόλμησε να σου πεί μπράβο που έκανες την δουλειά σου. Ταυτόχρονα ήταν και ένα παράπονο προς εσένα δικιολογημένο γιατί επέτρεψες στα παράσιτα για τρείς σελίδες να δρούν ανενόχλητα χωρίς να κάνεις πιό πρίν την δουλειά σου όπως έπρεπε να κάνεις. Εγώ δέν σε κατηγορώ γιαυτό αλλά δέν συνιστούσε λόγος αυτό να του επιτεθείς έτσι.
Άν είπα και γώ κάτι παραπάνω ζητώ συγνώμη εσύ άν προσβλήθηκες τόσο μπορείς την αγαπημένη σου τακτική της εύκολης διαγραφής των λογαριασμών να την επαναλάβεις και σε μένα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2006, 15:41:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
Αλλά δε καταλαβαίνω γιατί μερικές φορές παίρνεις μια κουβέντα τόσο πολύ τοις μετριτοίς.

Καλά σοβαρολογούμε τώρα? Απευθύνεις -στον αέρα- τόσο σοβαρές μομφές και μετά αναρωτιέσαι γιατί τις πήρε σοβαρά η Αμαλία?


quote:
Αλλά αυτό δέν σημαίνει οτι πρέπει να στήνουμε συνέχεια στον τοίχο τα παράσιτα για να απαρνηθούμε και τις δικές μας ευθύνες. Εκ μέρους σου βλέπω μιά άσχημη και επιθετική συμπεριφορά σε οποιοδήποτε μέλος νομίζεις οτι δέν πάει με τα νερά σου και η επιθετικότητα δείχνει φόβο ή αμηχανία.

Μάλιστα. Πολύ εμπεριστατωμένη άποψη!
Γίνε λίγο πιο ξεκάθαρος ως προς τις ευθύνες που απαρνιόμαστε.
Τί να τα κάνουμε τα παράσιτα δηλαδή? Να τα ταϊζουμε μέχρι να φάνε όλη τη σοδειά?

Ψεκασμός είναι το μόνο που αρμόζει.

Το παρακάτω που λές σχετικά με τη συμπεριφορά της διαχειρίστριας είναι απαράδεκτα ανυπόστατο, και αποτελεί προσωπική σου άποψη, που κατά τη δική μου γνώμη αποτελεί ένα πολύ βιαστικό συμπέρασμα, θα έπρεπε να εξετάσεις καλύτερα τα δεδομένα πριν κατηγορήσεις με αυτόν τον τρόπο έναν άνθρωπο.

Εκτός αν καθρεφτίζεσαι.

quote:
. Ταυτόχρονα ήταν και ένα παράπονο προς εσένα δικιολογημένο γιατί επέτρεψες στα παράσιτα για τρείς σελίδες να δρούν ανενόχλητα χωρίς να κάνεις πιό πρίν την δουλειά σου όπως έπρεπε να κάνεις. Εγώ δέν σε κατηγορώ γιαυτό αλλά δέν συνιστούσε λόγος αυτό να του επιτεθείς έτσι.
Άν είπα και γώ κάτι παραπάνω ζητώ συγνώμη εσύ άν προσβλήθηκες τόσο μπορείς την αγαπημένη σου τακτική της εύκολης διαγραφής των λογαριασμών να την επαναλάβεις και σε μένα.


Να κάνεις πιο πριν τη δουλειά σου!!!

Καλά μ¨εστειλες τελείως. Τί νομίζεις αγαπητέ ? Ότι είμαστε υπάλληλοι?
Ότι πληρωνόμαστε και δεν κάνουμε τη δουλειά μας εγκαίρως?

Εθελοντικά κάνουμε αυτό που κάνουμε, για ένα χώρο που αγαπάμε, και αφιερώνουμε σ¨αυτόν τον ελάχιστο ελεύθερο χρόνο που έχουμε, δεν είμαστε αργόσχολοι ξέρεις, όλοι δουλεύουμε.

Ετσι προτού πεις τέτοιες σκληρες κουβέντες σε έναν άνθρωπο που αφιερώνει το χρόνο του για να διατηρείται και να μεγαλώνει το Εσωτέρικα, πρέπει να σκέφτεσαι όλες τις παραμέτρους.

ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2006, 16:35:03  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Tελικα Jonniebegood, ειχες δικιο... το Θεμα σου πετυχε τον σκοπο του


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

profil
Μέλος 1ης Βαθμίδας


97 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2006, 19:59:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους profil
quote:
Καλά σοβαρολογούμε τώρα? Απευθύνεις -στον αέρα- τόσο σοβαρές μομφές και μετά αναρωτιέσαι γιατί τις πήρε σοβαρά η Αμαλία?

Παρατηρώ οτι και σύ ακολουθείς κατα γράμμα την τακτική του σκληρού ρόκ της Αμαλίας. Όποιος κάνει καλά την δουλειά του δέν έχει να φοβηθεί καμιά σοβαρή μομφή όποιος έχει την μύγα μυγιάζεται.


quote:
Ψεκασμός είναι το μόνο που αρμόζει.

Ψεκάστε σκουπίστε τελειώσατε λέγε κιάλλα τέτοια
Αλλά βλέπεις μόνο στο Esoterica βρίσκουν το πιό κατάλληλο μέρος να δράσουν τα παράσιτα σε άλλα forum πολύ σπανιότερα θα βρείς.
Οι μεγαλύτερες αντιπάθειες δημιουργούν και τα περισσότερα παράσιτα.

quote:
Εθελοντικά κάνουμε αυτό που κάνουμε, για ένα χώρο που αγαπάμε, και αφιερώνουμε σ¨αυτόν τον ελάχιστο ελεύθερο χρόνο που έχουμε, δεν είμαστε αργόσχολοι ξέρεις, όλοι δουλεύουμε.

Και αυτό τι μας το λές τώρα για να απαλαχτείτε τις όποιες ευθύνες που έχετε για τον συγκεκριμένο ρόλο που κοκορεύεστε οτι κάνετε?
Απο την στιγμή που αναλάβατε κάτι να κάνετε κάντε το σωστά εμάς δέ μας ενδιαφέρει αν δουλεύετε τσάμπα ή αν παίρνετε τον μισθό του Κόκκαλη.
Λές απο την μια εσύ οτι εθελοντικά θυζιάζεστε απέναντι στον άγνωστο ιδιοκτήτη αυτού του χώρου και απο την άλλη βγαίνει η Αμαλία και λέει στον βρύλ επειδή τόλμησε να πεί οτι επιτέλους έκαναν την δουλειά τους οι moderations oτι είναι αχάριστος απέναντι της που τον φιλοξενεί και θα το πληρώσει ακριβά και πολλά άλλα.
Αυτά δέ συμβιβάζονται μεταξύ τους καθόλου και προπαντώς να κάνεις την εθελοντική έστω δουλειά με δύο μέτρα και δύο σταθμά. Τα παράσιτα τα αφήνετε σε δράση βδομάδες ολόκληρες και μετά μου λές οτι δέν είναι αυτή η δουλειά μας αλλά όταν πάρετε μια απάντηση απο κάποιο μέλος που δέν σας αρέσει τότε ξέρετε να απαντήσετε ταχύτατα εντός λίγων λεπτών με τρόπο που αποκαλύπτει τον εκνευρισμό σας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2006, 20:26:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Και αυτό τι μας το λές τώρα για να απαλαχτείτε τις όποιες ευθύνες που έχετε για τον συγκεκριμένο ρόλο που κοκορεύεστε οτι κάνετε?
Απο την στιγμή που αναλάβατε κάτι να κάνετε κάντε το σωστά εμάς δέ μας ενδιαφέρει αν δουλεύετε τσάμπα ή αν παίρνετε τον μισθό του Κόκκαλη.
Λές απο την μια εσύ οτι εθελοντικά θυζιάζεστε απέναντι στον άγνωστο ιδιοκτήτη αυτού του χώρου και απο την άλλη βγαίνει η Αμαλία και λέει στον βρύλ επειδή τόλμησε να πεί οτι επιτέλους έκαναν την δουλειά τους οι moderations oτι είναι αχάριστος απέναντι της που τον φιλοξενεί και θα το πληρώσει ακριβά και πολλά άλλα.
Αυτά δέ συμβιβάζονται μεταξύ τους καθόλου και προπαντώς να κάνεις την εθελοντική έστω δουλειά με δύο μέτρα και δύο σταθμά. Τα παράσιτα τα αφήνετε σε δράση βδομάδες ολόκληρες και μετά μου λές οτι δέν είναι αυτή η δουλειά μας αλλά όταν πάρετε μια απάντηση απο κάποιο μέλος που δέν σας αρέσει τότε ξέρετε να απαντήσετε ταχύτατα εντός λίγων λεπτών με τρόπο που αποκαλύπτει τον εκνευρισμό σας.


σωστος


Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2006, 20:49:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
Παρατηρώ οτι και σύ ακολουθείς κατα γράμμα την τακτική του σκληρού ρόκ της Αμαλίας. Όποιος κάνει καλά την δουλειά του δέν έχει να φοβηθεί καμιά σοβαρή μομφή όποιος έχει την μύγα μυγιάζεται.

Δεν τα ξέρεις καλά αγαπητέ. Η Αμαλία ακούει κλασσική μουσική, οι δικές μου προτιμήσεις είναι ΜΕΤΑΛ, DEATH... AND HARDER.

quote:
Ψεκάστε σκουπίστε τελειώσατε λέγε κιάλλα τέτοια
Αλλά βλέπεις μόνο στο Esoterica βρίσκουν το πιό κατάλληλο μέρος να δράσουν τα παράσιτα σε άλλα forum πολύ σπανιότερα θα βρείς.
Οι μεγαλύτερες αντιπάθειες δημιουργούν και τα περισσότερα παράσιτα.

Περίεργο εγώ αλλιώς τα ξέρω. Αν η δημοκρατικότητα του χώρου επιτρέπει να υπάρχουν περισσότερα παράσιτα να πάρουμε συνεργείο εξολόθρευσης.

Στα άλλα φόρουμ δεν ενδιαφέρει τον παρόντα χώρο τί γίνεται, ο καθένας όπου γουστάρει είναι.

quote:
Και αυτό τι μας το λές τώρα για να απαλαχτείτε τις όποιες ευθύνες που έχετε για τον συγκεκριμένο ρόλο που κοκορεύεστε οτι κάνετε?

Δεν καταλαβαίνω γιατί τόση επίθεση! Any way κάποιο λόγο θα έχεις.
ΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΠΑΛΛΑΧΘΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ?
ΠΟΙΟΣ ΚΟΚΟΡΕΥΕΤΑΙ?
ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟΣ ΡΟΛΟΣ?
ΚΟΠΙΑΣΕ!!!

Συνήθως αυτός που δεν κάνει τίποτα κατηγορεί τους άλλους ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΑ.

Η κριτική είναι εύκολη.

Η δικαιοσύνη και η δημιουργία είναι δύσκολη.

Γι¨αυτό οι "κριτικοί τέχνης" -όπως είπε και ο μεγάλος Πικάσσο- είναι ατάλαντα άτομα που φθονούν τους καλλιτέχνες, που καταθέτουν την ψυχή τους σε κάθε έργο τους. Δεν μπορείς να κρίνεις την κατάθεση ψυχής.

Σκέψου το. Δες το από την αντίθετη οπτική γωνία φίλε μου. Προσπάθησε.

quote:
Απο την στιγμή που αναλάβατε κάτι να κάνετε κάντε το σωστά εμάς δέ μας ενδιαφέρει αν δουλεύετε τσάμπα ή αν παίρνετε τον μισθό του Κόκκαλη.


Σωστά τα λες αγαπητέ αλλά δεν είναι δυνατόν να είμαστε κάθε μέρα, όλη μέρα ον λάιν, μήπως του την καρφώσει κάποιου να κλωνοποιηθεί, να προσβάλει, να .... να.... να.... δεν είμαστε στο νηπιαγωγείο, κάποια πράγματα είναι αυτονόητα, στο κάτω κάτω δικαιούμαστε κι εμείς λίγη κατανόηση δεν ήρθαμε από τον πλανήτη των συντονιστών.

quote:
Λές απο την μια εσύ οτι εθελοντικά θυζιάζεστε απέναντι στον άγνωστο ιδιοκτήτη αυτού του χώρου και απο την άλλη βγαίνει η Αμαλία και λέει στον βρύλ επειδή τόλμησε να πεί οτι επιτέλους έκαναν την δουλειά τους οι moderations oτι είναι αχάριστος απέναντι της που τον φιλοξενεί και θα το πληρώσει ακριβά και πολλά άλλα.
Αυτά δέ συμβιβάζονται μεταξύ τους καθόλου και προπαντώς να κάνεις την εθελοντική έστω δουλειά με δύο μέτρα και δύο σταθμά. Τα παράσιτα τα αφήνετε σε δράση βδομάδες ολόκληρες και μετά μου λές οτι δέν είναι αυτή η δουλειά μας αλλά όταν πάρετε μια απάντηση απο κάποιο μέλος που δέν σας αρέσει τότε ξέρετε να απαντήσετε ταχύτατα εντός λίγων λεπτών με τρόπο που αποκαλύπτει τον εκνευρισμό σας.

Το πρώτο μέρος ψάξτο λίγο περισσότερο γιατί δεν έγιναν έτσι τα πράγματα.

Δεν υπάρχουν "δύο μέτρα και δύο σταθμά" για κανέναν. Αν το βλέπεις έτσι λυπάμαι πολύ.

Το δεύτερο μέρος είναι ανυπόστατο κα άδικο. "Απάντηση που δε μας αρέσει"? Τί θα πει αυτό δηλαδή.

Δεν καταλαβαίνω γιατί χωρίζεις τα μέλη -κι εμείς μέλη είμαστε, και από μέλη ξεκινήσαμε- σε δύο στρατόπεδα. Εμείς και εσεις -δηλ. οι συντονιστές-.

Δεν έχουμε τίποτα να χωρίσουμε, είπαμε Θεοί δεν είμαστε, ούτε πανεπόπτες οφθαλμοί, προσπάθεια κάνουμε, λάθη κάνουμε, και γι¨αυτό ζητάμε την κατανόηση των μελών του φόρουμ που τα περισσότερα -εκτός εξαιρέσεων- δείχνουν κατανόηση.

Υπάρχουν και μέλη, ξέρεις, που με προσωπικό μήνυμα, ειδοποιούν τους συντονιστές αν υποπέσει κάτι στην αντίληψή τους, που μπορεί να διέφυγε από τους συντονιστές, αυτό είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΩΡΟ.



"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2006, 21:05:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
Φίλε Profil. Συγνώμη, αλλά ή διαφωνείς με το moderation και σηκώνεσαι και φεύγεις, ή συμφωνείς και κάθεσαι.

Ή γουστάρεις την παρέα και κάθεσαι, ή δεν γουστάρεις κι άντε γεια. Στην τελική οι moderators θα βγουν χαμένοι αν ότι καλύτερο κυκλοφορεί εδώ μέσα, σηκωθεί και φύγει.

Και forums υπάρχουν ουκ ολίγα. Tι λόξα είναι αυτή με το esoterica.


Dare To Dream
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2006, 22:32:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
Διαπιστώνω, ότι η τέχνη να λές πολλά λόγια και στην ουσία να μη λές τίποτα, είναι το μόνο που ενδιαφέρει την παρούσα (κακο)διαχείρηση του Εσωτέρικα.

Διαχειριστές δε σημαίνει μόνο "κάνω τα κοινόχρηστα και ανάβω το καλοριφέρ". Οι πραγματικές σας ελλείψεις φαίνονται ολοένα και περισσότερο. Βολευτήκατε στην καρέκλα και το μόνο σας έργο είναι να έχετε αγωνία για παγίωση των αξιώσεών σας. Κούνια που σας κούναγε.

Τζέντελμαν, επειδή η άποψή σου είναι λίγη, καλύτερα να σηκωθείς και να φύγεις εσύ και να σταματήσεις τις προτροπές. Δεν είσαι δα και το πιο έξυπνο πλάσμα στον Γαλαξία για να σηκώνεσαι και να μιλάς. Δηλαδή, και που μιλας, καλύτερα να πάω να λιαστώ, παρα να ακούω τις φλυαρίες σου. Πιο πολλά έχουν να μου πούν οι σαύρες με διαταραγμένη στομαχική χλωρίδα, παρά οι ισοβάθμιες εξαερώσεις σου.




Το Τέρας της Σπηλιάς της Πεντέλης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2006, 23:04:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Δεν τα ξέρεις καλά αγαπητέ. Η Αμαλία ακούει κλασσική μουσική, οι δικές μου προτιμήσεις είναι ΜΕΤΑΛ, DEATH... AND HARDER.


κατι ειχαν πει οι διαχηρηστες για την ειρωνια
αλλα ξεχασα αυτο ηταν μονο για τα μελη

quote:
Περίεργο εγώ αλλιώς τα ξέρω. Αν η δημοκρατικότητα του χώρου επιτρέπει να υπάρχουν περισσότερα παράσιτα να πάρουμε συνεργείο εξολόθρευσης.


ακριβως περισοτεροι διαχειριστες ισως;;;

quote:
Στα άλλα φόρουμ δεν ενδιαφέρει τον παρόντα χώρο τί γίνεται, ο καθένας όπου γουστάρει είναι.


συμφωνω αλλα ο χωρος διαμορφωνεται και γινεται αρεστος απο τα μελη
και πιστευω οτι οποιος μπαινει εδω μπαινει γιατι ξερει οτι θα βρει ατομα και αποψεις που τα θεωρει αξιολογα

quote:
Δεν καταλαβαίνω γιατί τόση επίθεση! Any way κάποιο λόγο θα έχεις.
ΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΠΑΛΛΑΧΘΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ?
ΠΟΙΟΣ ΚΟΚΟΡΕΥΕΤΑΙ?
ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟΣ ΡΟΛΟΣ?
ΚΟΠΙΑΣΕ!!!


επιθεση γιατι λεμε οτι καποιες φορες οι συντονηστες ξεχνουν να κανουν αυτο που πρεπει;;

αν καποιος δεν μπορει να αναλαβει εναν ρολο δεν τον αναλαμβανει
δεν αρχιζει τα ελα να δεις πως ειναι
εχουμε περιορισμενο χρονο;;
αναλαμβανουμε λιγοτερες ευθηνες
δεν αφηνουμε εκτεθημενο τον χωρο που αγαπαμεγιατι αναλαβαμε μια θεση που δεν μπορουμε να την καλυψουμε


quote:
Συνήθως αυτός που δεν κάνει τίποτα κατηγορεί τους άλλους ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΑ.

Η κριτική είναι εύκολη.

Η δικαιοσύνη και η δημιουργία είναι δύσκολη.

Γι¨αυτό οι "κριτικοί τέχνης" -όπως είπε και ο μεγάλος Πικάσσο- είναι ατάλαντα άτομα που φθονούν τους καλλιτέχνες, που καταθέτουν την ψυχή τους σε κάθε έργο τους. Δεν μπορείς να κρίνεις την κατάθεση ψυχής.

Σκέψου το. Δες το από την αντίθετη οπτική γωνία φίλε μου. Προσπάθησε.



μπλα μπλα μπλα

ειπαμε αν δεν μπορει καποιος να αναλαβει και να αντεξει το βαρος μιας θεσης δεν αναλαμβανει

και εγω εχω ολη την καλη διαθεση να κανω εγχειρηση ανοιχτης καρδιας
σε οποιον εχει αναγκη
σοου γουατ;

εχω τις γνωσεις;;
οχι
αρα αν ο ασθενης πεθανει φταιω εγω και μονο εγω και δεν προκεται να πω στους <<κριτικους>> κοπιαστε να δειτε ποσο δυσκολο ειναι

quote:
Σωστά τα λες αγαπητέ αλλά δεν είναι δυνατόν να είμαστε κάθε μέρα, όλη μέρα ον λάιν, μήπως του την καρφώσει κάποιου να κλωνοποιηθεί, να προσβάλει, να .... να.... να.... δεν είμαστε στο νηπιαγωγείο, κάποια πράγματα είναι αυτονόητα, στο κάτω κάτω δικαιούμαστε κι εμείς λίγη κατανόηση δεν ήρθαμε από τον πλανήτη των συντονιστών.

ειπαμε παραπανω συντονιστες θα ελυναν το προβλημα

quote:
Δεν υπάρχουν "δύο μέτρα και δύο σταθμά" για κανέναν. Αν το βλέπεις έτσι λυπάμαι πολύ.

Το δεύτερο μέρος είναι ανυπόστατο κα άδικο. "Απάντηση που δε μας αρέσει"? Τί θα πει αυτό δηλαδή.


χαχαχα καλο το αστειο

να θυμησω την 15 ημερων τιμωρια μελους γιατι δεν εβγαζε την υπογραφη του ;;
και μαλιστα αφου ολα τα μελη ειχαμε πει οτι η υπογραφη δεν μας προσβαλει οπως ελεγε ενας συντονηστης;;;

quote:
Δεν καταλαβαίνω γιατί χωρίζεις τα μέλη -κι εμείς μέλη είμαστε, και από μέλη ξεκινήσαμε- σε δύο στρατόπεδα. Εμείς και εσεις -δηλ. οι συντονιστές-.



ο διαχωρησμος γινετε απο την στιγμη που ο καθε ενας εχει διαφορετικους ρολους

οταν ο χ συντονιστης γραφει την αποψη του σε ενα θεμα τοτε ειναι ενα μελος
οταν μπαναρει καποιο αλλο μελος (καλως η κακως) η οταν επιβαλει την αποψη του με βοηθεια την ιδιοτητα του τοτε ειναι συντονιστης

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2006, 01:27:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
κατι ειχαν πει οι διαχηρηστες για την ειρωνια
αλλα ξεχασα αυτο ηταν μονο για τα μελη

Δεν ήταν ειρωνία καλέ μου. Χιούμορ ήταν. Αν δεν μπορείς να το καταλάβεις, δεν απορώ που σου έχει γίνει παρατήρηση για ειρωνία.

Αν περιμένεις να επιβεβαιωθείς ότι ήσουν σωστός ψάχνοντας με το φακό να βρεις ειρωνίες συντονιστών...

Το να ψάχνουμε να βρούμε λάθη στους άλλους -που σίγουρα θα κάνουν και σίγουρα θα βρούμε- δεν ακυρώνει αυτόματα τα λάθη που κάνουμε εμείς.

Τέλος πάντων...

quote:
ακριβως περισοτεροι διαχειριστες ισως;;;

Πού τους πουλάνε να πάρουμε καμιά ντουζίνα.


quote:
επιθεση γιατι λεμε οτι καποιες φορες οι συντονηστες ξεχνουν να κανουν αυτο που πρεπει;;

αν καποιος δεν μπορει να αναλαβει εναν ρολο δεν τον αναλαμβανει
δεν αρχιζει τα ελα να δεις πως ειναι
εχουμε περιορισμενο χρονο;;
αναλαμβανουμε λιγοτερες ευθηνες
δεν αφηνουμε εκτεθημενο τον χωρο που αγαπαμεγιατι αναλαβαμε μια θεση που δεν μπορουμε να την καλυψουμε



Αγαπητέ μου δεν είμαστε μηχανάκια μοντερέισον, άνθρωποι είμαστε, πίσω από το πληκτρολόγιο, δεν είναι τόσο δύσκολο δα να το καταλάβεις, και δεν είναι ΔΟΥΛΕΙΑ, είναι μεράκι και αγάπη.

Δεν θα περίμενα ποτέ φυσικά να έχω όλο το χρόνο του πλανήτη για να ασχοληθώ με κάτι που αγαπώ.

Ο έρωτας, φίλε μου, είναι τυφλός και ούτε πρέπει έχει, ούτε χρόνο περιορισμένο λογαριάζεις, ξενυχτάς, δεν κοιμάσαι από αγωνία όταν συμβαίνει κάτι.

Κι εγώ είμαι ερωτευμένη με το εσωτέρικα και με τα μέλη του -σεμνάααα δε θέλω σχόλια και αστειισμούς χε χε-.

Αν περιμένεις να είσαι απολύτως βέβαιος και ΣΙΓΟΥΡΟΣ για όλα τα ενδεχόμενα πριν κάνεις ένα βήμα -κατά την ταπεινή μου γνώμη- δε θα το κάνεις ποτέ. Θα μείνεις στο μετέωρο βήμα του πελαργού -που είπε και μια ψυχή-.

Δεν έχουμε όλοι τον ίδιο χαρακτήρα. Αλλοι βουτάνε στα βαθιά κι αλλοι μετρούν τα κύματα.

Όταν αναλαμβάνεις κάτι ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΕΡΕΙΣ ΕΙΣ ΠΕΡΑΣ -συγχώρησε το λάθος συντακτικό δεν είναι και το καλύτερό μου η καθαρεύουσα- ΑΛΛΑ ΞΕΚΙΝΑΣ ΤΗ ΔΡΑΣΗ.

ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΛΑΘΗ.
ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΛΑΘΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ.

-που είπε μια άλλη ψυχή- τάραξα το κλοπυράιτ σήμερα.


quote:
μπλα μπλα μπλα

ειπαμε αν δεν μπορει καποιος να αναλαβει και να αντεξει το βαρος μιας θεσης δεν αναλαμβανει

και εγω εχω ολη την καλη διαθεση να κανω εγχειρηση ανοιχτης καρδιας
σε οποιον εχει αναγκη
σοου γουατ;

εχω τις γνωσεις;;
οχι
αρα αν ο ασθενης πεθανει φταιω εγω και μονο εγω και δεν προκεται να πω στους <<κριτικους>> κοπιαστε να δειτε ποσο δυσκολο ειναι


Καλά τώρα είναι επιχείρημα αυτό? Δεν γνωρίζεις από ικεμπάνα και βάζεις στο ίδιο βάζο τριαντάφυλλα και τσουκνίδες.

Δημοτιστί συγκρίνεις πορτοκάλια με ζάρια.

Δεν είναι βάρος είναι έρωτας.

ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΛΛΟΙ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΟ ΚΕΡΑΣΑΚΙ.

ΤΗΝ ΤΟΥΡΤΑ ΤΗ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?

quote:
ειπαμε παραπανω συντονιστες θα ελυναν το προβλημα

Είπαμε σε ποιο σούπερ μάρκετ τους πουλάνε???

quote:
χαχαχα καλο το αστειο

να θυμησω την 15 ημερων τιμωρια μελους γιατι δεν εβγαζε την υπογραφη του ;;
και μαλιστα αφου ολα τα μελη ειχαμε πει οτι η υπογραφη δεν μας προσβαλει οπως ελεγε ενας συντονηστης;;;


ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΜΩΡΙΑ Η ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΟΥ ΧΡΟΝΟΥ.

Είναι ευκαιρία να σκεφτεί το μέλος το λόγο που βρίσκεται στον παρόν χώρο, και αν συμφωνεί με τους κανονισμούς.

Στο κάτω κάτω κάποιους τους πρόσβαλε.

Μιλάς εκ μέρους όλων των μελών?

Εγώ προσωπικά πήρα e-mail διαμαρτυρίας.

Οπότε μην έχεις μία οπτική γωνία μόνο.

Στην περίπτωση αυτή εγώ έχω περισσότερα δεδομένα.


quote:
ο διαχωρησμος γινετε απο την στιγμη που ο καθε ενας εχει διαφορετικους ρολους

οταν ο χ συντονιστης γραφει την αποψη του σε ενα θεμα τοτε ειναι ενα μελος
οταν μπαναρει καποιο αλλο μελος (καλως η κακως) η οταν επιβαλει την αποψη του με βοηθεια την ιδιοτητα του τοτε ειναι συντονιστης



Δε μίλησα για τους ρόλους. Μίλησα για μία κατάσταση όπου εφαρμόζεται μια πολεμική άποψη. Δεν είμαστε κατεστημένο να υπάρχουν επαναστατικές φωνές. Και επαναλαμβάνω δεν είμαστε κάτοικοι του πλανήτη των συντονιστών. Άνθρωποι είμαστε...Τόσο δύσκολο πια....

Ελα βρε γιγενή δεν μπορώ να φανταστώ ότι δεν με καταλαβαίνεις καθόλου καλέ μου, άλλοστε έχεις αποδείξει ότι ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2006, 02:16:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Βριλ, "το δις εξαμαρτείν ουκ ανδρός σοφού"...
τι να πούμε για το πολλάκις!

Όλα τα πράγματα έχουν τα όριά τους, μαζί και η υπομονή μας με τη συμπεριφορά σου.
Δεν μπορείς να προτρέπεις ανθρώπους να πάνε να αυτοκτονήσουν.
Και ποιος σου είπε ότι μπορείς να ξεστομίζεις δημόσια προσβολές χειρίστου είδους και μάλιστα απέναντι σε κάποιον που υποθέτεις πως βρίσκεται πίσω από μία πιθανώς παραπλανητική διαδικτυακή ταυτότητα και ακριβώς μετά από λίγο, "σφυρίζοντας αμέριμνα" να ρίχνεις το βάρος στη διαχείρηση, παίζοντάς το "αθώα περιστερά";
Για να μην αναφέρω τα μέλη, τα οποία έχουν δεχτεί ειρωνικά και επιθετικότατα σχόλια από σένα, κάποια μάλιστα αναγκαζόμενα να αποχωρήσουν από τις συζητήσεις, γιατί δυστυχώς δεν είχαν φέρει μαζί τους "ομπρέλα", για να προφυλαχτούν από τη λάσπη!
Μόλις πριν από λίγα μηνύματα στο παρόν θέμα, επιτίθεσαι στον gentleman που έχει δείξει μία αξιοπρεπέστατη συμπεριφορά και αξιόλογη συμμετοχή, χωρίς να σου έχει δώσει κανένα δικαίωμα, λες και είναι οι συζητήσεις το "τσιφλίκι" σου - ταχτική που πολυάριθμες φορές συνηθίζεις να ακολουθείς, γι' αυτό άλλωστε είχε απενεργοποιηθεί και ο παλαιότερος λογαριασμός σου.
Εν τέλει, επιμένεις στην ταχτική να διασύρεις ανθρώπους, ιδεολογίες και το ESOTERICA γενικότερα και εδώ και σε άλλους διαδικτυακούς χώρους, ακόμα και εκτός του διαδικτύου!
Αυτό το είδος της συμμετοχής - και δεν αναφέρομαι στις απόψεις, αλλά στη συμπεριφορά σου - δεν ταιριάζει σε χώρους ελεύθερης συνδιαλλαγής ιδεών.

Εν πάσει περιπτώσει.
Όπως προείπα, η υπομονή έχει και τα όριά της. Το ίδιο και η ανοχή.
Δεν δικαιούσαι πλέον να συμμετάσχεις στον παρόντα χώρο - για να πούμε την αλήθεια, το έχεις χάσει εδώ και καιρό το δικαίωμα αυτό και όσες ευκαιρίες σου δόθηκαν να το κερδίσεις ξανά, όχι μόνο τις πέταξες, αλλά τις καταχράστηκες με τον χειρότερο τρόπο!

Από αύριο ο λογαριασμός σου θα απενεργοποιηθεί και δεν μπορείς να συμμετάσχεις ως μέλος στα forums με αυτόν ή κάποιον άλλο λογαριασμό.
Δεχόμαστε ωστόσο πως οι άνθρωποι αλλάζουν και είμαστε ανοιχτοί σε όποιον θέλει να το αποδείξει. Δεν μπορούμε λοιπόν να αρνηθούμε και σε σένα, να υπάρξει το ενδεχόμενο, κάποια στιγμή να επανεξετάσεις τη συμπεριφορά σου. Για κάτι τέτοιο βέβαια εφόσον συμβεί, θα χρειαστεί να γίνει ένας αριθμός συναντήσεων με την ομάδα υπευθύνων του ESOTERICA, ώστε να μπορέσουμε να το αντιληφθούμε, ότι όντως ισχύει για τη γενικότερη στάση σου απέναντι στην προσπάθεια. Δεν θα είναι όμως δυνατό να γίνει κάτι τέτοιο, πριν περάσει το χρονικό διάστημα 2 μηνών.

Περισσότερα για τις προϋποθέσεις, σύμφωνα με τις οποίες θα μπορούσες να ξανασυμμετάσχεις στα forums, βρίσκονται εδώ: (το σημείο στο οποίο αναφέρονται όσοι μπορούν να συμμετέχουν ξανά στις συζητήσεις των forums με οποιονδήποτε νέο λογαριασμό, εφόσον εκπληρωθούν 2 βασικές προϋποθέσεις.)

Τις λίγες ώρες συμμετοχής σου μέχρι την τελική απενεργοποίηση του λογαριασμού σου, ευχόμαστε να μην τις χρησιμοποιήσεις για λασπολόγηση ακόμα μία φορά...


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 29 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy