ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 χώμα, κόκαλα, τρίχες, είναι μαγεία;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Mike_Magisa
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2007, 22:21:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mike_Magisa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα
Με λενε Κατερινα και ηθελα να ρωτησω για κατι που μας συνέβει στο σπιτι.
Σε μια αλλαγη φυτου σε μια γλαστρα μας, βρηκαμε με τον αντρα μου μεσα στο χωμα, μια μαζα με χωμα κοκινο-το χωμα της γλαστρας ηταν μαυρο- και μεσα ειχε πολλες τριχες μπλεγμενες με διαφορα κοκαλα, ακαθοριστα....και τρομαξαμε λιγο. Μπορει να εχει σχεση με κατι κακοβουλο...κατι υπερφυσικο? Συγνωμη αν ακουγεται ηλιθιο...αλλα ειμαστε λιγο ασχετοι με μαγειες μεταφυσικα και τετοια.
Ευχαριστω πολυ

Edited by - Mike_Magisa on 17/11/2007 00:18:48

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2007, 03:12:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατερίνα καλώς ήρθες στα forums του esoterica

Υπάρχουν πολλά πιθανά σενάρια/υποθέσεις που μπορούν να γίνουν πριν σκεφτεί κανείς την εκδοχή κάποιας κακόβουλης (για το "υπερφυσική"...αμφιβάλλω λίγο) ενέργειας.
Μπορεί ας πούμε, αυτό που βρήκατε να είναι κάποιες βρωμιές ανακατεμένες με κόκαλα, που είχε μεταφέρει παλιότερα κάποιος σκύλος ή γάτα στο χώμα που χρησιμοποιήθηκε για τη γλάστρα.

Κάποιες ερωτήσεις θα βοηθούσαν να διερευνηθεί η υπόθεση:
Πόσο καιρό την είχατε; Την αγοράσατε μαζί με το χώμα που έχει τώρα; Ή είχατε αλλάξει γλάστρα στο φυτό ξανά στο παρελθόν; Σας τη χάρισε κάποιος φίλος;
Επίσης, τη γλάστρα με το φυτό την είχατε σε κάποιο μπαλκόνι, όπου η πρόσβαση είναι ελεγχόμενη, ή βρισκόταν στην αυλή (γενικά, κάπου που θα μπορούσε να πλησιάσει είτε κάποιο ζώο, είτε όμως και κάποιος άνθρωπος). Ακόμα, αυτό το "ακαθόριστα" που γράφεις, τι εντύπωση σας έδωσε; Πως είχε μεσολαβήσει ανθρώπινο χέρι στη διαμόρφωση της μάζας που γράφεις;

Όσον αφορά το κακόβουλο, θα πρέπει πρώτα να απαντήσουμε στο εάν όντως έχει συμβεί κάτι που το προκάλεσε ανθρώπινο χέρι - όπως σου έγραψα και παραπάνω. Όσον αφορά δε το "υπερφυσικό"... αυτοί που υποστηρίζουν ότι μπορούν να το ελέγξουν με μαγγανείες (γιατί στη μαγγανεία θα υπαγόταν η συγκεκριμένη απόπειρα, αν όντως ήταν απόπειρα) προσωπικά μου φαίνονται αστείοι. Για να μπορεί να ελέγξει κανείς τη Δύναμη, θα πρέπει πρώτα να μπορεί να ελέγξει στοιχειωδώς τον εαυτό του. Ή αλλιώς, δεν μπορεί κανείς να επέμβει στο υπερφυσικό με... τρίχες! Ότι πάντως και να προσπαθήσει να κάνει κάποιος για να σου προκαλέσει κακό, το καλύτερο είναι να μη σου μπει η ιδέα στο μυαλό. Αυτό είναι το πιο επικίνδυνο. Εξετάστε το θέμα ορθολογικά, χαμογελάστε και λίγο, αλλά προπαντώς μην φοβάστε και μην τρομάζετε. Να έχετε στο νου σας, πως όσοι μπορούν να ασκήσουν πραγματική μαγεία, δε χώνουν κόκαλα και τρίχες σε γλάστρες

Κάποια θέματα που μπορείς να διαβάσεις σχετικά με αυτό που ρωτάς είναι τα παρακάτω:

μαγεία και μαγικά κόλπα
ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΜΙΑΣ ΕΠΙΘΕΣΗΣ ΜΑΥΡΗΣ ΜΑΓΕΙΑΣ
ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΞΟΡΚΙΑ??
ΠΟΙΑ Η ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ? (Σχετικά με τη μαγεία)
Ξόρκια και άλλα...

Σημ: Το θέμα αυτό μετονομάζεται από "xoma kokala trixes einai mageia?" σε "χώμα, κόκαλα, τρίχες, είναι μαγεία;"


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ervin
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2007, 17:35:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ervin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΗ AMALIA...
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙΣ ΨΥΧΡΑΙΜΑ ΚΑΙ ΟΡΘΟΛΟΓΙΚΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΔΙΑΦΩΝΩ ΣΕ ΚΑΤΙ..
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΜΑΓΟΙ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟΥ ΒΕΛΙΝΕΚΟΥΣ ΩΣΤΕ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΣΚΗΕΨΗ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΚΟ!ΣΤΑ ΠΑΝΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΠΙΠΕΔΑ...
ΕΤΣΙ ΚΑΙ Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΝΙΩΣΟΥΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ ΔΕΝ ΠΑΥΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΙΟΧΕΤΕΥΟΥΝ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΤΟΥΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑ Σ'ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ!ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ "ΜΠΕΙ" ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ "ΑΝ ΔΕΝ ΔΩΣΕΙΣ ΚΑΡΕΚΛΑ ΣΤΟΝ ΔΙΑΒΟΛΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ"
ΠΑΝΤΩΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΛΕΓΞΕΙ ΑΝ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΔΙΑΔΟΧΙΚΑ ΑΣΧΗΜΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ Η' ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑΝ ΝΑ ΤΑ ΠΑΝΕ ΣΕ ΠΑΠΠΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙ ΑΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ Η ΟΧΙΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mike_Magisa
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2007, 21:12:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mike_Magisa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αν υποθεσουμε οτι ειναι μαγια αυτα, τι μπορουμε να παθουμε? την γλαστρα την φυτεψαμε εμεις και αυτο το πραγμα δεν υπηρχε απο πριν. πριν τα βρουμε αυτα και τα πεταξουμε, ειχαμε πολλα προβληματα, οπως καταθλιψη, αρρωστιες και αλλα. Εγω δεν μπορουσα να μεινω στο σπιτι πια γιατι ενιωθα να με πλακωνει χωρις λογο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mike_Magisa
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2007, 21:25:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mike_Magisa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
den katafernw na grafw ellinika.pos tha katalabei enas papas an einai kati kako ayto pou brikame?egw basika den ta pistevo ta magia alla niothw toso xalia pou arxisa na to sizitaw apo periergia parapanw.mpainw sto spiti mou kai niothw xalia. me pianei tremoula ales fores klamata kai ales fores den mporw na minw mesa giati pnigomai.kai ola ayta xoris na ginetai kati na me ferei se auth th fash.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mike_Magisa
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2007, 21:29:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mike_Magisa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
den katafernw na grafw ellinika.pos tha katalabei enas papas an einai kati kako ayto pou brikame?egw basika den ta pistevo ta magia alla niothw toso xalia pou arxisa na to sizitaw apo periergia parapanw.mpainw sto spiti mou kai niothw xalia. me pianei tremoula ales fores klamata kai ales fores den mporw na minw mesa giati pnigomai.kai ola ayta xoris na ginetai kati na me ferei se auth th fash.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mike_Magisa
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2007, 21:37:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mike_Magisa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
den katafernw na grafw ellinika.pos tha katalabei enas papas an einai kati kako ayto pou brikame?egw basika den ta pistevo ta magia alla niothw toso xalia pou arxisa na to sizitaw apo periergia parapanw.mpainw sto spiti mou kai niothw xalia. me pianei tremoula ales fores klamata kai ales fores den mporw na minw mesa giati pnigomai.kai ola ayta xoris na ginetai kati na me ferei se auth th fash.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mike_Magisa
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2007, 21:44:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mike_Magisa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
den katafernw na grafw ellinika.pos tha katalabei enas papas an einai kati kako ayto pou brikame?egw basika den ta pistevo ta magia alla niothw toso xalia pou arxisa na to sizitaw apo periergia parapanw.mpainw sto spiti mou kai niothw xalia. me pianei tremoula ales fores klamata kai ales fores den mporw na minw mesa giati pnigomai.kai ola ayta xoris na ginetai kati na me ferei se auth th fash.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ervin
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2007, 22:26:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ervin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΙΚΗ ΑΛΛΑ ΑΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΘΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ!
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΜΗΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ!
ΑΠ'ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΟΙ ΠΑΠΑΔΕΣ ΑΠ'ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΧΕΙΡΟΤΟΝΟΥΝΤΑΙ ΠΕΡΝΟΥΝ ΤΟ ΧΡΙΣΜΑ...ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΠΙΟ ΔΙΕΥΘΑΡΜΕΝΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ (ΟΠΩΣ ΑΚΟΥΜΕ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΣΤΗΝ ΤV) ΟΤΑΝ ΘΑ ΚΛΗΘΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΛΟ Η ΝΑ ΛΥΣΟΥΝ ΜΑΓΙΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΠΙΘΥΜΗΤΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΑΡΗ ΤΟΥ ΘΕΟΥ...
ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΣΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΜΑΓΙΑ(ΕΛΠΙΖΩ ΠΩΣ ΟΧΙ) Ο ΠΑΠΠΑΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ!ΑΠΛΑ ΟΠΩΣ ΤΑ ΒΡΗΚΕΣ ΒΑΛΤΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΤΑ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ...ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΜΕ Η ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΜΟΥ ΑΝ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ...
ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΙΝΑ ΜΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΑΓΩΝΑ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΝ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΤΑ "ΔΙΑΛΥΣΑΝ" ΟΛΑ!
ΑΝ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΠΛΑ ΝΑ ΤΟ ΕΚΛΟΓΙΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΩΡΗΣΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΦΑΣΗ ΖΩΗΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΝΑ ΤΥΧΑΙΟ ΓΕΓΟΝΟΣ...ΟΠΩΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΑΝ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΣΥΧΝΑ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΟΥΝ ΤΑ ΔΥΣΑΡΕΣΤΑ!
ΑΝ ΠΑΛΙ ΚΑΤΑΦΥΓΕΙΣ ΣΤΑ "ΑΝΤΙΠΟΙΝΑ" ΔΗΛΑΔΗ ΛΕΥΚΗ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΜΑΥΡΗ ΜΑΓΕΙΑ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΘΑ ΠΕΣΕΙΣ Σ'ΕΝΑΝ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ ΦΑΥΛΟ ΚΥΚΛΟ!
ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΣΟΥ ΓΡΑΨΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ...ΑΠΛΑ ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΑΠ'ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΞΗ ΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΙΣΧΥΕΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΔΗΣΕΤΕ ΜΑΖΙ!
ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ
ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΑΤΥΧΕΣ ΣΥΜΒΑΝ
ΒΙΑΣΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΔΙΑΛΥΝΕΙΣ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PARADEISOS
Νέο Μέλος

Cyprus
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2007, 03:54:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PARADEISOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΗ ΜΙΚΕ_ΜΑΓΓΙΣΑ

ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙχΕ ΤΥχΗ ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ.

ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΕ ΑΥΤΑ ΑΛΛΑ ΕχΩ ΠΙΣΤΗ ΣΤΟΝ ΘΕΟ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΠΛΗΣΙΑΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ,ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΗΣΗς ΝΑ ΣΕ ΕΠΗΡΕΑΣΗ ΟΤΙ ΥΠΑΡχΕΙ.

ΑΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΤΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙΣ ΝΑ ΕΡΤΗΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΣΟΥ ΤΟ ΣΠΙΤΙ.

ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΑΝΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ!!!!
ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΦΙΛΗς ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΕ ΜΕ ΛΙΓΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ.ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.

1}ΜΗΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΕΙΑ

2}ΘΑ ΦΕΡΕΙΣ ΠΑΤΕΡ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΝΑ ΚΑΝΑΙ ΑΓΙΑΣΜΟ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟΙ ΣΟΥ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ.

3)ΤΗΝ ΓΛΑΣΤΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΤΑχΕΙΣ,ΜΗΝ ΤΗΝ ΕχΕΙΣ ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ(ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ)

4)ΤΗΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΠΟΙΑ ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΡΟΣΕΥχΕΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΣ(ΜΑΖΙ ΜΕ ΛΑΔΑΚΙ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ Ο ΠΑΤΕΡ ΟΤΑΝ ΤΗΑ ΣΕ ΞΗΜΑΤΙΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΗΑ ΣΕ ΕΥΛΟΓΗΣΗ.

ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΣΕ 2-3 ΜΗΝΕΣ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΠΟΥΛΙ.

ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ Η ΠΙΣΤΗ ΣΤΟΝ ΘΕΟ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΑΥΤΟ.ΤΟ ΚΑΛΟ ΠΑΝΤΑ ΝΙΚΑΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟ.
ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΣΤΑ ΜΑΓΕΙΑ Η ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΠΙΣΤΟΣ ΣΤΑ ΘΡΗΣΚΕΥΤΗΚΑ ΣΟΥ ΚΑΘΗΚΟΝΤΑ(ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ) ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΣΕ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΝΑ ΣΕ ΠΛΗΣΙΑΣΕΙ.

ΜΟΝΟ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΥΤΕΣΕ.......

ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΤΑ ΠΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΥχΗ.

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΤΑ ΠΩ ΠΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΤΑ ΔΩΣΩ!!!!!!ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΛΟΓΙΑ ΚΑΘΗΜΕΡΗΝΑ ΚΑΙ ΓΝΟΣΤΑ ΑΠΛΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΗΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΥχΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΘΑΥΜΑΤΟΥΡΓΗ ΠΙΣΤΕΥΕ ΜΕ...(ΟΜΩΣ ΚΑΘΟΣ ΤΗΝ ΛΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΚΑΙ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΛΕΣ,ΟχΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΤΗΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ).

ΕΥχΑΡΗΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ,ΚΑΙ ΤΗΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ.ΠΙΣΤΕΥΕ ΣΤΟΝ ΝΕΑΥΤΟ ΣΟΥ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

franandy2001
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Germany
107 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2007, 09:20:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους franandy2001  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλη ΜΙΚΕ ΜΑΓΙΣΣΑ
Οπως σου γραφη και η φιλη PARADEISOS πιο επανω πιστη στο θεο και οχι στα μαγια. Μηλισε σε εναν παπα της ενοριασου θα σε βοηθηση. Εγω θα σου πρωτηνα να αγορασεις το βιβλιο του αγιου ΚΥΠΡΙΑΝΟΥ εχει πολλες προσευχες για τα μαγια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2007, 13:31:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή μου Mike_Magisa, θα σε παρακαλούσα να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες κι όχι με λατινικούς ώστε να είναι πιο εύκολη η ανάγνωση των μηνυμάτων σου.
Εάν αντιμετωπίζεις κάποιο πρόβλημα τεχνικής φύσης που σε αποτρέπει από τα χρησιμοποιείς ελληνικούς χαρακτήρες, μπορείς να επισκεφθείς το παρακάτω θέμα για να βρεθεί κάποια λύση (κλίκαρε στον τίτλο που ακολουθεί):

Προτάσεις - Λύσεις για την αποφυγή των Greeklish !

Όσον αφορά το περιστατικό με αυτό το αντικείμενο που βρήκατε στην γλάστρα με τον άνδρα σου, η συμβουλή μου θα ήταν να μην δώσετε παραπάνω σημασία από αυτή που χρειάζεται.
Ας υποθέσουμε ότι όντως κάποιο άτομο ήθελε να "σας κάνει μάγια" και να χρησιμοποιήσει αυτού του είδους τη μαγγανεία για να το επιτύχει.
Προσωπικά πιστεύω ότι δεν πρόκειται να σας βλάψει στο παραμικρό όσο εσείς δεν επιτρέψετε στον εαυτό σας πρώτα απ' όλα να είναι επιρρεπής νοητικά σ' αυτή τη μαγγανεία.
Υπάρχουν όντως άνθρωποι οι οποίοι καταφεύγουν σε τέτοιου είδους τεχνικές (μαγγανείες, φίλτρα κλπ κλπ) για να επιτύχουν ένα σκοπό τους.
Από κει και πέρα, ο αποδέκτης έχει την δύναμη και την επιλογή να επιτρέψει στον εαυτό του να έχει μια "ασπίδα" πολύ δυνατή απέναντι σ' αυτό ή να έχει μια ασπίδα πιο λεπτοφυή που τον κάνει πιο ευάλωτο.

Αναφέρεις:

quote:
egw basika den ta pistevo ta magia alla niothw toso xalia pou arxisa na to sizitaw apo periergia parapanw.mpainw sto spiti mou kai niothw xalia. me pianei tremoula ales fores klamata kai ales fores den mporw na minw mesa giati pnigomai.kai ola ayta xoris na ginetai kati na me ferei se auth th fash.

Μήπως η αιτία που σε φέρνει σ' αυτήν την κατάσταση είναι ο εαυτός σου;
Μήπως είναι ο - ενδόμυχος κι υποσυνείδητος έστω - φόβος σου ότι θα πάθετε κάτι κακό εξαιτίας αυτού που βρήκατε στην γλάστρα;
Επειδή πιστεύω ότι ο φόβος σ' αυτές τις περιπτώσεις είναι ο χειρότερος σύντροφος σε τέτοιου είδους περιπτώσεις, θα σε συμβούλευα με κάθε ειλικρινή και καλή πρόθεση να μην τον "τρέφεις" εσύ η ίδια.
Όσο σκέπτεσαι ότι θα σου συμβεί κάτι και φοβάσαι, δεν αφήνεις τον εαυτό σου ελεύθερο.
Όπως είπε κι η amalia, κανείς δε μπορεί να σου κάνει κακό με τρίχες!
Το μόνο αρνητικό είναι να φωλιάζει στο μυαλό σου η πεποίθηση ότι θα πάθεις κάτι κακό.
Αν αυτή η σκέψη δεν διεισδύσει στο μυαλό σου, δεν θα συμβεί τίποτα.
Στις περισσότερες περιπτώσεις μαγγανειών πιστεύω πως αυτό που μπορεί να μας φέρει σε μια δυσμενή θέση είναι ακριβώς ο ίδιος μας ο φόβος κι όχι η μαγγανεία καθεαυτή.

Θα ήθελα επίσης να σου εφιστήσω την προσοχή σε κάτι άλλο που αναφέρεις:

quote:
πριν τα βρουμε αυτα και τα πεταξουμε, ειχαμε πολλα προβληματα, οπως καταθλιψη, αρρωστιες και αλλα. Εγω δεν μπορουσα να μεινω στο σπιτι πια γιατι ενιωθα να με πλακωνει χωρις λογο.

Όλα αυτά τα προβλήματα μπορεί να έχουν 1002 αιτίες και να είναι συμπτωματική η εμφάνιση τους με το γεγονός ότι αυτό το "αντικείμενο" βρισκόταν στην γλάστρα.
Μπορεί να είναι μια πολύ απλή σύμπτωση και τίποτα παραπάνω.
Δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να τα συνδέεις.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ervin
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2007, 16:01:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ervin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ...
ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΔΥΝΑΤΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΜΕΝΟ ΜΥΑΛΟ ΩΣΤΕ Ν'ΑΠΟΤΡΕΠΕΙ ΚΑΘΕ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΦΟΒΟ...ΝΑ ΜΗΝ ΖΗΤΗΣΕΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΠΟΥΘΕΝΑ?
ΑΝ ΦΥΣΙΚΑ ΙΣΧΥΕΙ ΟΤΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΜΑΓΙΑ!
ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
--Sonap--
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2007, 16:39:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους --Sonap--  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΠ'ΟΣΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΣΤΕΚΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΑ ΜΑΓΙΑ ΜΕ ΟΛΗ ΤΟΥ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ.ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟΝ ΚΑΤΑΡΙΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΘΕΙ,ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΑΘΕΙ Η ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΘΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΙΟ ΗΠΙΑ.ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΗΡΙΖΩ ΣΤΟ ΕΞΗΣ:

ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ,ΥΠΗΡΞΕ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΦΙΛΙΚΟ, ΜΕ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΟΜΟΛΟΓΟΥΜΕΝΩΣ ΕΙΧΑΜΕ ΔΕΘΕΙ ΠΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΑΓΝΗ ΑΓΑΠΗ.ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΜΩΣ ΑΛΛΑΞΑΝ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΚΑΙ ΜΠΗΚΕ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ Η ΑΠΟΣΤΑΣΗ...ΧΑΘΗΚΑΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΜΕ ΚΥΝΗΓΑΕΙ ΜΙΑ ΓΡΟΥΣΟΥΖΙΑ,ΜΙΑ ΚΑΚΟΤΥΧΙΑ,ΟΛΑ ΕΙΧΑΝ ΠΑΡΕΙ ΕΝΑ ΣΤΡΑΒΟ ΔΡΟΜΟ.ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟ ΘΕΟ ΓΙΆΥΤΟ, ΕΧΩ ΗΡΕΜΗ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΗ ΖΩΗ.ΤΟΤΕ ΟΜΩΣ ΑΥΤΗ Η ΗΡΕΜΙΑ ΕΙΧΕ ΔΙΑΤΑΡΑΧΤΕΙ.ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣΩΠΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΝ ΝΑ ΜΕ ΠΕΙΣΟΥΝ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ΓΙΑΤΙ Η ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΜΑΓΙΑ.ΦΥΣΙΚΑ ΕΓΩ ΤΟΤΕ ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΓΕΛΑΓΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΤΣΑΚΩΝΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ,ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΜΕΝΑ.ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΩ, ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΟΝΤΩΣ Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΑΥΤΗ ΕΚΑΝΕ ΜΑΓΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΤΙΚΕ ΚΑΤΟΠΙΝ ΕΝΤΟΝΗΣ ΠΙΕΣΗΣ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ, Η ΑΔΕΡΦΗ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΙΣΣΑ ΚΑΙ ΧΟΡΕΥΕΙ ΓΥΜΝΗ ΣΤΑ ΔΑΣΗ(ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ).ΚΑΙ ΕΔΩ ΚΟΛΛΑΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΑΞΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ...Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΑΘΑΙΝΕ ΠΟΛΛΑ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ ΚΑΙ Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΠΗΓΑΙΝΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ,ΕΝΩ ΕΓΩ ΙΣΑ ΠΟΥ ΔΙΕΚΡΙΝΑ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΕΠΙΡΡΟΗ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΖΩΗ.

ΚΑΙ ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑΤΙ?ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΟΥΣΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΑΩ ΑΚΟΜΑ ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΦΤΑΙΓΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΩΡΑ ΕΚΕΙ ΜΑΖΙ ΤΗΣ.

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΠΕΙΣΕ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΜΕΝΤΑΓΙΟΝ ΠΟΥ ΑΦΗΣΕ ΚΡΥΦΑ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΨΑΞΑ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑ (ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΠΕΙΚΟΝΙΖΕ), ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΘΑΝΑΤΟ.

ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΠΩΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΣΤΙΓΜΑΤΙΣΕΙ.ΜΟΙΡΑΣΤΙΚΑ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΝ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ.ΜΑΓΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΜΕ ΚΑΘΕ ΤΡΟΠΟ.ΟΡΕΞΗ ΝΑ'ΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ ΚΑΙ ΘΑ ΒΡΕΙ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΣΕΙΣ ΤΟ ΑΞΙΖΕΤΕ???ΔΩΣΤΕ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΜΗ ΦΟΒΑΣΤΕ ΤΙΠΟΤΑ!

ΤΕΛΟΣ, ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΣΥΜΜΑΧΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΤΕΡΕΣ,ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΛΟ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΕΙΤΕ.NORMAL ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΜΩΣ,Ε?ΑΥΤΑ!

PnS!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ervin
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2007, 17:04:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ervin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΙ ΕΣΥ ΔΗΛΑΔΗ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΠΙΣΤΕΨΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΞΙΖΕΙΣ,ΔΕΝ ΣΕ ΑΚΟΥΜΠΙΣΕ?ΕΤΣΙ ΞΑΦΝΙΚΑ?ΔΕΝ ΕΚΑΝΕΣ ΤΙΠΟΤΑ?
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ!ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕ ΤΟΣΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟ...ΟΠΩΣ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ!
ΑΣΧΕΤΟ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΒΡΗΚΕΣ ΤΙ ΣΥΜΒΟΛΙΖΕ?ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΕΓΚΥΡΗ ΠΗΓΗ ΣΥΜΒΟΛΩΝ?ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΡΩ ΟΡΙΣΜΕΝΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2007, 17:18:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δυστυχώς πάντα υπήρχαν και πάντα θα υπάρχουν επιτήδειοι (κομπογιαννίτες) που γνωρίζουν τον ανθρώπινο φόβο και τις προκαταλήψεις που υπάρχουν γύρω από τα θέματα μαγείας .

Βλέπεις αγαπητή μου Mike_Magisa, δεν υπάρχει μεγαλύτερη μαγεία από την αυθυποβολή που βάζουμε εμείς οι ίδιοι τον εαυτό μας στην σκέψη ότι κάποιος χρησιμοποιεί (ανούσια) τεχνάσματα για να μας κάνει κακό .

Ο φόβος καλή μου και η άγνοια είναι αυτά που στηρίζονται όλοι αυτοί οι δήθεν γνωστές για να φέρουν τα αποτελέσματα που θέλουν και δυστυχώς το γνωρίζουν πολύ καλά .

Και όσο για τα (προβλήματα) που αναφέρεις, αλήθεια πιστεύεις ότι υπάρχει άνθρωπος που κάποια στιγμή της ζωής του δεν αντιμετωπίζει αυτά που αναφέρεις ;

Βέβαια στην περίπτωση που αναφέρεις δεν βλέπω τίποτε περίεργο, για το λόγο ότι μέσα αυτά χώματα μπορείς να βρεις πολλά πράγματα (ακαθαρσίες και όχι μόνο) τυχαία, δυστυχώς εκτός από … χρήματα .


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
--Sonap--
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2007, 17:37:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους --Sonap--  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΑΠΕΥΘΥΝΘΗΚΑ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΝΝΟΕΙΣ ΠΑΠΠΑ ΑΠΛΑ ΤΟΝ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΑ.ΟΥΤΕ ΜΠΗΚΑ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ.ΤΗ ΣΥΓΧΩΡΗΣΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΣΑ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ.ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΚΑΠΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΑΣΟΥΝ ΤΟΣΟ ΤΑ ΜΑΓΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΠΙΑΣΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΣΑΝ ΕΥΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΛΙΓΟ.

ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ ΔΥΣΤΥΧΙΑΣ ΜΗΝ ΑΠΕΛΠΙΖΕΣΑΙ...ΣΚΕΨΟΥ ΠΩΣ ΑΠΟ ΜΑΥΡΑ ΣΥΝΝΕΦΑ ΠΕΦΤΕΙ ΚΡΥΣΤΑΛΙΝΗ ΒΡΟΧΗ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ervin
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2007, 17:50:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ervin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΡΑ ΑΠ'ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΧΑΡΙΤΩΜΕΝΟ ΖΩΑΚΙ ΕΦΑΓΕ ΓΙΑ DINER ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΧΑΡΙΤΩΜΕΝΟ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΕΙΧΕ ΒΓΕΙ ΑΠ'ΤΟ ΚΟΜΜΩΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟ ΤΟ ΕΒΓΑΛΕ ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΠ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΚΚΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥ ΑΤΟΦΙΑ ΚΑΙ ΑΠ'ΤΗΝ ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΑΝΤΙ ΝΑ Τ'ΑΦΗΣΕΙ ΣΕ ΔΡΟΜΟ Η ΧΩΡΑΦΙ Η ΚΗΠΟ ΠΗΓΕ ΚΑΙ ΤΑ ΕΘΑΨΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΓΛΑΣΤΡΑ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΤΗΣ ΜΑΣ ΦΙΛΗΣ ΕΣΤΡΩΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΧΩΜΑ,ΙΣΙΩΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΝΤΡΑΚΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ...ΣΩΣΤΑ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2007, 03:39:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mike_Magisa πριν προβούμε σε συζητήσεις επί υποθέσεων, είναι καλύτερα να διαπιστωθεί (εάν γίνεται) το εάν η συγκεκριμένη μάζα τοποθετήθηκε στη γλάστρα από ανθρώπινο χέρι. Σε ρώτησα στο προηγούμενο μήνυμά μου, εάν η γλάστρα βρίσκεται σε χώρο όπου θα μπορούσε να υπάρχει ελεύθερη πρόσβαση από άλλους ανθρώπους. Είναι πολύ σημαντικό αυτό. Διότι εάν βρίσκεται στο μπαλκόνι σας, οι πιθανότητες περιορίζονται στις εξής δύο: είτε το γεγονός είναι τυχαίο (πράγμα που γίνεται λιγότερο πιθανό, εάν δεν μπορούν να πλησιάσουν τη γλάστρα ζώα), είτε τοποθετήθηκε στη γλάστρα από κάποιον άνθρωπο που έχει επισκεφτεί (μία ή περισσότερες φορές) το σπίτι σας. Εάν βρίσκεται σε χώρο με ελεύθερη πρόσβαση, τότε αυξάνονται οι πιθανότητες να έχει προέλθει η μάζα από κάποιο ζώο, αλλά επίσης και οι πιθανότητες να έβαλε κάποιος το "χεράκι" του.
Και για τις δύο περιπτώσεις πάντως (δηλαδή την περίπτωση της ανθρώπινης παρέμβασης ή του τυχαίου γεγονότος) θα ήταν καλή ιδέα εάν δεν έχετε πετάξει τη συγκεκριμένη μάζα, να τη βγάλετε μια φωτογραφία ώστε να δούμε από τη μορφή της αν μοιάζει με κάτι που έγινε εσκεμμένα από κάποιον.

Όσον αφορά το τι μπορεί να κάνει κανείς προσπαθώντας να επικαλεστεί υπερφυσικές δυνάμεις με τρίχες, θα επιμείνω: Τρίχες!
Πολλά όμως μπορεί να κάνει το ίδιο το μυαλό του ανθρώπου εάν του μπουν κακές ιδέες. Και το να καλέσει κανείς παπάδες για ευχέλαια και αγιασμούς, αποτελεί έναν τρόπο να γίνουν οι μαγγανείες δυνατότερες: Το να καλέσεις τον παπά, σημαίνει ότι πιστεύεις πως κάποιος σου έκανε μάγια (πράγμα που δεν είναι απίθανο, απλά θα πρέπει να το διαπιστώσουμε με σιγουριά) και πως πιστεύεις επίσης ότι η απόπειρα αυτή θα μπορούσε να σε βλάψει.
Αυτή ακριβώς η πίστη είναι που κάνει τη ζημιά, ή αλλιώς ανοίγει διάπλατα τις πόρτες είτε σε δυσάρεστες σκέψεις που προέρχονται από τον αποδέκτη της μαγγανείας, είτε σε αρνητικού τύπου ενέργεια που προέρχεται από αυτόν που προσπάθησε να κάνει τη μαγγανεία.

Διότι, ναι μεν θεωρώ αστείο να μπορεί κανείς να κάνει ζημιά στα αόρατα πεδία χρησιμοποιώντας τέτοια φθηνά κόλπα, αλλά επίσης πιστεύω πως η θετικότητα και η αρνητικότητα όταν ενισχύονται από τις πεποιθήσεις του ίδιου του ατόμου, μπορούν να επηρεάσουν τη ζωή του. Αυτή η επίδραση δεν εξηγείται αναγκαστικά μόνο με υπερφυσικούς τρόπους, υπάρχουν πολλά στοιχεία στην ψυχολογία μας, που θα μπορούσαν μια χαρά να εξηγήσουν γιατί λόγω μίας ενισχυμένης αρνητικής πεποίθησης, όλα μας πηγαίνουν στραβά.

Γράφεις:

quote:
egw basika den ta pistevo ta magia alla niothw toso xalia pou arxisa na to sizitaw apo periergia parapanw.mpainw sto spiti mou kai niothw xalia. me pianei tremoula ales fores klamata kai ales fores den mporw na minw mesa giati pnigomai.kai ola ayta xoris na ginetai kati na me ferei se auth th fash.

Ένα βασικό στοιχείο της ανθρώπινης ψυχολογίας είναι το να κάνει υποθέσεις για τα 'γιατί' και τα 'πως' των πραγμάτων. Κάνοντας υποθέσεις για τα 'γιατί' ερμηνεύουμε τον κόσμο και κάνοντας υποθέσεις για τα 'πως' παίρνουμε αποφάσεις για τις δράσεις μας.
Ας σταθούμε στα 'γιατί' για λίγο:
Εάν κάτι μας απασχολεί, ψάχνουμε έναν τρόπο για να το εξηγήσουμε. Εάν δεν μπορούμε (πιθανόν γιατί οι λόγοι είναι άγνωστοι σε εμάς, ή ίσως ακόμα γιατί δε θέλουμε να τους δεχτούμε) τότε το πρώτο πράγμα που θα βρούμε και που φαίνεται ότι απαντάει στο 'γιατί' που αναζητούσαμε, θα μας δώσει ένα πρίσμα ερμηνείας, κάτω από το οποίο θα προσπαθήσουμε να εξηγήσουμε όλη την κατάσταση. Και είναι πολύ πιθανό να καταφέρει να μας δώσει εξηγήσεις. Όπως και χίλιες άλλες δυο ερμηνείες που είτε δεν έτυχε να σκεφτούμε, είτε δε θελήσαμε να τις εξετάσουμε.
Ακόμα περισσότερο σε περιπτώσεις που τα πράγματα 'δεν πηγαίνουν και τόσο καλά', προσπαθούμε να βρούμε λόγους έξω από εμάς για να δικαιολογήσουμε τη δυσαρέσκειά μας.

Mike_Magisa σκέψου τα παραπάνω. Προσωπική μου άποψη - και αν θέλεις συμβουλή - είναι να μην μπλέξεις σε έναν κουραστικό και ψυχοφθόρο κύκλο ιδεοκαταληψίας, πέφτοντας ουσιαστικά θύμα στον επίδοξο "Harry Potter". Ακόμα κι αν είναι απόπειρα μαγγανείας, προσπάθησε να δεις το θέμα ορθολογικά, πριν σε καταβάλλουν σκέψεις που αφορούν στο πως θα προστατευτείς από την "υπερφυσική απειλή" με "υπερφυσικού τύπου άμυνες".


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2007, 10:07:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα απαντήσω και γω με την σειρά μου με ορθολογιστικό τρόπο στο συγκεκριμένο θέμα.
Γνωρίζουμε ότι πολλά φυτά στη ρίζα τους είναι τυλιγμένα με μια μάζα χώματος πριν φυτευτούν κάπου(εκεί στηρίζω την διαφορετικότητα του χώματος που υπήρχε στην γλάστρα).Δεύτερον πολλές φορές τα χώματα που αγοράζουμε περιέχουν ξένα σώματα(μου έχει τύχει να παραγγείλω χώμα και όταν μου το έφεραν υπήρχε ποντίκι μέσα), θα μπορούσε και στην περίπτωση της Mike_Magisas να ήταν κάποιο νεκρό νεογέννητο πλάσμα(μπορεί και στην δικιά της περίπτωση ένα μικρό ποντικάκι) μέσα στο χώμα της γλάστρας που δεν το γνώριζε η ίδια, με το καιρό και με την αποσύνθεση να έγινε αυτή η άμορφη μάζα, που ανακαλύφθηκε τώρα που θέλησε να κάνει την μεταφύτευση.

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2007, 13:33:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σε μια αλλαγη φυτου σε μια γλαστρα μας, βρηκαμε με τον αντρα μου μεσα στο χωμα, μια μαζα με χωμα κοκινο-το χωμα της γλαστρας ηταν μαυρο- και μεσα ειχε πολλες τριχες μπλεγμενες με διαφορα κοκαλα, ακαθοριστα....και τρομαξαμε λιγο.

Γνώριμο μου ακούγεται. Η μάζα από τρίχες και κόκαλα είναι αυτό που δεν μπορούν να χωνέψουν τα αρπαχτικά της νύχτας μετά από ένα καλό γεύμα, και το αποβάλλουν (κάτι σαν εμετός).

Τώρα πώς αυτό βρέθηκε μέσα στη γλάστρα δεν μπορώ να το ξέρω. Προφανώς τοποθετήθηκε από αυτόν που έβαλε το χώμα εκεί, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι υπάρχει αναγκαστικά κάποια σκοπιμότητα. Μπορεί ο άνθρωπος να νόμιζε ότι θα κάνει το χώμα γονιμότερο.

Πάντως αν έβρισκα κάτι τέτοιο όχι μέσα αλλά έξω από τη γλάστρα, θα κοιμόμουν ακόμα πιο ήσυχος, γιατί αυτό θα σήμαινε ότι στην περιοχή πετάει τη νύχτα τουλάχιστον ένα αρπακτικό. Και ξέρουμε καλά με τι τρέφονται αυτά τα πουλιά, ε;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2007, 14:12:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
keraynos - Δεύτερον πολλές φορές τα χώματα που αγοράζουμε περιέχουν ξένα σώματα(μου έχει τύχει να παραγγείλω χώμα και όταν μου το έφεραν υπήρχε ποντίκι μέσα), θα μπορούσε και στην περίπτωση της Mike_Magisas να ήταν κάποιο νεκρό νεογέννητο πλάσμα

Κεραυνέ συμφωνώ απόλυτα με αυτά που λες, είναι πολύ συνηθισμένο να βρεις τέτοια πράγματα μέσα στο χώμα που αγοράζεις για μεταφύτεψη .
Όπως και πολύ συνηθισμένο το μυαλό του ανθρώπου να πάει πρώτα στο κακό και όχι στο τυχαίο..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PARADEISOS
Νέο Μέλος

Cyprus
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2007, 04:42:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PARADEISOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
geia sas

tha simfonisw me tin fili franandy2001

και εγω θα σου προτινα προσευχες του ΑΓΙΟΥ ΚΥΠΡΙΑΝΟΥ.

ΕΙΝΑΙ ΘΑΥΜΑΤΟΥΡΓΕΣ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ.ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΕΣ......

Αλλα να τες λες καθημερινα.

ευχαριστω.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2007, 09:00:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή PARADEISOS, νομίζω πως η ανάγνωση των προσευχών μπορεί να επιφέρει τα αντίθετα αποτελέσματα από τα επιθυμητά σε κάποιον ο οποίος πιστεύει ότι έχει πέσει θύμα μαγγανειών κλπ.
Συμφωνώ απόλυτα με αυτό που λέει η amalia στο τελευταίο της μήνυμα:

quote:
Πολλά όμως μπορεί να κάνει το ίδιο το μυαλό του ανθρώπου εάν του μπουν κακές ιδέες. Και το να καλέσει κανείς παπάδες για ευχέλαια και αγιασμούς, αποτελεί έναν τρόπο να γίνουν οι μαγγανείες δυνατότερες: Το να καλέσεις τον παπά, σημαίνει ότι πιστεύεις πως κάποιος σου έκανε μάγια (πράγμα που δεν είναι απίθανο, απλά θα πρέπει να το διαπιστώσουμε με σιγουριά) και πως πιστεύεις επίσης ότι η απόπειρα αυτή θα μπορούσε να σε βλάψει.

Εάν κάποιος διαβάζει συνεχώς προσευχές, εάν νομίζει ότι υπάρχει λόγος για να προστατευτεί από κάτι κακό που τον "παραμονεύει", σημαίνει ότι έχει αποδεχθεί συνειδητά ή ασυνείδητα ότι κινδυνεύει κι ότι από μόνος του είναι αδύναμος απέναντι στη μαγγανεία, στις τεχνικές μαγείας κλπ.
Εάν λοιπόν υποβάλλει τον εαυτό του σε μια τέτοια διαδικασία μπορεί να προκαλέσει ο ίδιος τις συνθήκες εκείνες που θα επιτρέψουν στη μαγγανεία να τον βλάψει.
Κατά την δική μου γνώμη, η μαγγανεία από μόνη της δεν έχει καμία δύναμη επάνω στο άτομο που αυτή έχει ως αποδέκτη.
Δύναμη αρχίζει να αποκτά όσο ο αποδέκτης της το επιτρέψει κι αρχίζει να νιώθει αδύναμος απέναντι της.
Εάν λοιπόν ο άνθρωπος αυτός δεν της δώσει περαιτέρω σημασία από ό,τι πρέπει - κι αυτή δεν έχει λόγο να είναι μεγάλη - το πιθανότερο είναι να μην συμβεί τίποτα...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mike_Magisa
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2007, 10:13:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mike_Magisa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ηθελα να σας ευχαριστισω ολους παρα πολυ για τη σημαντικη βηθεια σας και το χρονο που διαθεσατε για μας. Θα ακολουθισω τις συμβουλες σας γιατι εξακολουθω να φοβαμαι. Θα παρω τις προσευχές του Κυπριανου, η φιλη με την προσευχη ας μου πει τα λογια, ισως κανω και τον αγιασμο, δεν εχω τπτ να χασω, αλλα μαλλον κυριως θα κοιταξω να πιστεψω σε μενα, την οικογενεια μου και παρω δυναμη ψυχολογικα με την στηριξη αυτων που μ αγαπανε. Σ αυτη την φαση το πιο δυσκολο ειναι....πως να πεταξω το υπεροχο γιασεμι μου που ειναι φυτεμενο στην εν λογω γλαστρα Χιλια ευχαριστω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2007, 20:08:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Θα ηθελα να σας ευχαριστισω ολους παρα πολυ για τη σημαντικη βηθεια σας και το χρονο που διαθεσατε για μας. Θα ακολουθισω τις συμβουλες σας γιατι εξακολουθω να φοβαμαι. Θα παρω τις προσευχές του Κυπριανου, η φιλη με την προσευχη ας μου πει τα λογια, ισως κανω και τον αγιασμο, δεν εχω τπτ να χασω, αλλα μαλλον κυριως θα κοιταξω να πιστεψω σε μενα, την οικογενεια μου και παρω δυναμη ψυχολογικα με την στηριξη αυτων που μ αγαπανε. Σ αυτη την φαση το πιο δυσκολο ειναι....πως να πεταξω το υπεροχο γιασεμι μου που ειναι φυτεμενο στην εν λογω γλαστρα Χιλια ευχαριστω.

Γιατί να πετάξεις το γιασεμί δεν μπορείς να του αλλάξεις χώμα και γλάστρα.

΄Όσο για τα μάγια θα σε συμβούλευα να κάνεις ένα ευχέλαιο αν θα σε ανακουφίσει, αλλά ούτε στον μεσαίωνα είμαστε, ούτε τρίχες και κόκκαλα μπορούν να κάνουν κακό.

Ειδικά στις αρρώστιες και στην κατάθλιψη ο καλύτερος γιατρός είναι Ο ΓΙΑΤΡΟΣ.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2007, 09:22:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Mike_Magisa, το πιο σημαντικό είναι - όπως είπες κι εσύ - να πιστέψεις στον εαυτό σου, στην δύναμη σου και να προσπαθήσεις να αποβάλλεις τους όποιους φόβους σου έχουν δημιουργηθεί.
Αν δεν φοβάσαι, δεν πρόκειται να συμβεί κάτι.
Αν φοβάσαι όμως, δεν ξέρω κατά πόσο θα σε βοηθήσει κάποια προσευχή κλπ.
Αν από την άλλη σε βοηθήσει ώστε να αποβάλλεις τους φόβους σου, είναι ένα χρήσιμο μέσο όντως...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Angeldim
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2016, 19:47:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα ειμαι πλεον σιγουρη οτι μου εχουν καμει μαγεια θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να απαλαχτω και τι να κανω

ΔπΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2016, 23:54:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να ηρεμίσεις

Διαλογισμός και περισυλλογήΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Angeldim
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2016, 11:05:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με το να ηρεμισω και να λεω δεν εχω τπτ περνανε ολα;χμμ

ΔπΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nikoletaoik
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2017, 16:56:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα! Μια φορά πριν κάνα μήνα το πολύ όταν σφουγκαριζε στην κρεβατοκαμαρα η μητερα μου βρηκε κάτω από την τηλεόραση μια τούφα μαλλιά κομμένα χρώμα μαυρο αλλά δεν ήταν δικά μου που ειμαι η μοναδική στο σπιτι με τέτοιο χρώμα μαλλιά. Το γεγονός όμως ξεχάστηκε αν και η μαμα μου είχε την υποψία ότι μας κάνουν μάγια.Πριν λίγες μέρες όταν σφουγκαριζε το σαλόνι ξαναβρήκε μια τούφα με μαύρα μαλλιά κομμένα. Φοβάμαι πολύ. Να είναι όντως μάγια? Μπορεί να ακούγεται χαζό αλλά έχω τρομάξει στην ιδεα ότι κάποιος μπαίνει στο σπιτι μας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy