ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΔΙΠΛΟΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ: Η ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΜΥΗΣΗΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 23
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2011, 21:56:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν τώρα από το λινκ που παράθεσα ο Νικόμαχος απο μόνος του θεώρησε ότι εγώ είμαι η Έρζε, αυτό αγγίζει τα όρια της παράνοιας

Αυτό που αγγίζει τα όρια της παράνοιας είναι τα όσα γράφονται, Dr Jekyll Mr Hyde, και δεν αναφέρομαι στα λόγια του ΝΙΚΟΜΑΧΟΥ και στον συσχετισμό μεταξύ εσένα και της erzebet bathory - που απ' ό,τι κατάλαβα ήταν αποτέλεσμα λανθασμένης κατανόησης...

Για εμένα τα όρια της παράνοιας αγγίζει το γεγονός ότι ένας άνθρωπος που συνομιλεί διαδικτυακά με κάποιους συνανθρώπους του και μοιράζεται μαζί τους απόψεις, ανοίγει διπλούς λογαριασμούς προκειμένου να μιμηθεί μια συμπεριφορά ενός άλλου ανθρώπου - ή και δυνητικά δική του - η οποία έχει χαρακτηριστεί καταστροφική κι υβριστική απέναντι σε ανθρώπους, ιδεολογίες και προσπάθειες με σκοπό να τους παραπλανήσει.
Να παραπλανήσει τους συνομιλητές του, τον Χώρο που τον φιλοξενεί, τους ανθρώπους που επιμελούνται την εύρυθμη λειτουργία αυτού του Χώρου κλπ.
Και σα να μην φτάνει αυτό, προβάλλει ως δικαιολογία το γεγονός ότι όλο αυτό το έκανε "για τον χαβαλέ του" εις εις βάρος των υπολοίπων, για να σπάσει πλάκα και να γελάσει ενώ σε μια προσπάθεια δικαιολόγησης των αδικαιολόγητων προσπαθεί να πει ότι "μα και άλλοι κάνουν ή έχουν κάνει το ίδιο"!

Καταρχάς ποιό είναι αυτό το κριτήριο το οποίο σε οδήγησε σε ένα τέτοιο συμπέρασμα;
Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι κι άλλοι συνομιλητές σου θα έφταναν στο σημείο που έφτασες εσύ, να προσπαθήσουν δηλαδή να παίξουν με κάποιους συνανθρώπους τους για να γελάσουν;
Κι εάν ακόμη δεχθούμε αυτό το ενδεχόμενο, αυτό αλλάζει κάτι όσον αφορά την δική σου πράξη ή θεωρείς ότι σε δικαιολογεί;

quote:
Επίσης ζητάω δημοσίως από τους συντονιστές να εξετάσουν αν υπάρχει οποιαδήποτε τεχνικής φύσης ομοιότητα του λογαριασμού μου με τον λογαριασμό erzebet bathory.

Αυτό πάλι είναι κάτι το οποίο μου προκαλεί εντύπωση...
Όταν κάποιος παίζει δηλαδή με τους συνανθρώπους του είναι λογικό να τους κάνει καχύποπτους απέναντι του - είτε δικαιολογημένα είτε αδικαιολόγητα, είναι μια κατά κάποιο τρόπο λογική αντίδραση τους - αλλά σαφώς θα ζητήσει την βοήθεια κάποιων άλλων για να τον βοηθήσουν.
And the life goes on!
Από την άλλη βέβαια, δεν θα έπρεπε να τον παραξενέψει η πιθανότητα ότι αυτοί από τους οποίους ζητάει βοήθεια μπορεί να του απαντήσουν κάλλιστα "Όποιος σπέρνει ανέμους, θερίζει θύελλες"...
Τα πάντα στην ζωή του ανθρώπου άλλωστε έχουν κι ένα κόστος!



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
chess
Μέλος 3ης Βαθμίδας


697 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2011, 22:06:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι κι άλλοι συνομιλητές σου θα έφταναν στο σημείο που έφτασες εσύ, να προσπαθήσουν δηλαδή να παίξουν με κάποιους συνανθρώπους τους για να γελάσουν;
Κι εάν ακόμη δεχθούμε αυτό το ενδεχόμενο, αυτό αλλάζει κάτι όσον αφορά την δική σου πράξη ή θεωρείς ότι σε δικαιολογεί;



OK λοιπον....Στο σημειο αυτο θα ηθελα να παραδεχτω δημοσιως την χρηση 2 τουλαχιστον λογαριασμων (μπορει και 3,δεν θυμαμαι) για σκοπους...τρολλισμου. Δεν ειναι θεμα χρησης διπλων λογαριασμων,πολλαπλων προσωπικοτητων και παραπλανησης...Απλως εκνευρισμενη απο την συμπεριφορα καποιων, εκανα καποιους τρολλ λογαριασμους για να εκφραστω ελευθερα..Ειμαι προθυμη να δεχτω τις οποιεσ συνεπειες και αν οι υπευθυνοι του φορουμ θελουν να αποφυγουν το ψαξιμο,μπορω να πω και λεπτομερειες..

Bad always looks better than the god one....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2011, 22:16:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτό που αγγίζει τα όρια της παράνοιας είναι τα όσα γράφονται, Dr Jekyll Mr Hyde, και δεν αναφέρομαι στα λόγια του ΝΙΚΟΜΑΧΟΥ και στον συσχετισμό μεταξύ εσένα και της erzebet bathory - που απ' ό,τι κατάλαβα ήταν αποτέλεσμα λανθασμένης κατανόησης...

Για εμένα τα όρια της παράνοιας αγγίζει το γεγονός ότι ένας άνθρωπος που συνομιλεί διαδικτυακά με κάποιους συνανθρώπους του και μοιράζεται μαζί τους απόψεις, ανοίγει διπλούς λογαριασμούς προκειμένου να μιμηθεί μια συμπεριφορά ενός άλλου ανθρώπου - ή και δυνητικά δική του - η οποία έχει χαρακτηριστεί καταστροφική κι υβριστική απέναντι σε ανθρώπους, ιδεολογίες και προσπάθειες με σκοπό να τους παραπλανήσει.
Να παραπλανήσει τους συνομιλητές του, τον Χώρο που τον φιλοξενεί, τους ανθρώπους που επιμελούνται την εύρυθμη λειτουργία αυτού του Χώρου κλπ.
Και σα να μην φτάνει αυτό, προβάλλει ως δικαιολογία το γεγονός ότι όλο αυτό το έκανε "για τον χαβαλέ του" εις εις βάρος των υπολοίπων, για να σπάσει πλάκα και να γελάσει ενώ σε μια προσπάθεια δικαιολόγησης των αδικαιολόγητων προσπαθεί να πει ότι "μα και άλλοι κάνουν ή έχουν κάνει το ίδιο"!

Καταρχάς ποιό είναι αυτό το κριτήριο το οποίο σε οδήγησε σε ένα τέτοιο συμπέρασμα;
Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι κι άλλοι συνομιλητές σου θα έφταναν στο σημείο που έφτασες εσύ, να προσπαθήσουν δηλαδή να παίξουν με κάποιους συνανθρώπους τους για να γελάσουν;
Κι εάν ακόμη δεχθούμε αυτό το ενδεχόμενο, αυτό αλλάζει κάτι όσον αφορά την δική σου πράξη ή θεωρείς ότι σε δικαιολογεί;



Εγώ είπα ότι πολλοί έχουν είτε τρολ ακάουντς είτε διπλούς λογαριασμούς. Τίποτα περισσότερο. Και είπα συγκεκριμένα ότι έχω εξακριβώσει δύο τέτοιες περιπτώσεις, και ότι υπάρχουν άλλες πολλές που σίγουρα βέβαια ανήκουν σε άτομα του παρόντος χώρου, αλλά δεν είναι εξακριβωμένο το σε ποιούς ακριβώς ανήκουν. Αυτό, είναι μια ψυχρή πραγματικότητα, θες να πούμε ότι δεν είναι έτσι γιατί το να το πούμε αποτελεί "δικαιολογία για τον εαυτό μας" οκ άλλη φορά δεν θα το αναφέρω καθόλου.

Όσον αφορά τη δική μου προσβλητική συμπεριφορά προς άλλους, ζήτησα συγνώμη, και δήλωσα διατεθειμένος να απαντήσω τις όποιες σας απορίες σχετικά με τις ενέργειές μου ως τρολ με chat. Δε μπορώ να κάνω κατι περισσότερο.


quote:
Αυτό πάλι είναι κάτι το οποίο μου προκαλεί εντύπωση...
Όταν κάποιος παίζει δηλαδή με τους συνανθρώπους του είναι λογικό να τους κάνει καχύποπτους απέναντι του
Όχι, στην περίπτωση του Νικόμαχου δεν είναι λογικό. Είναι μέλος που κατ' επανάληψη έχει κατηγορήσει αδίκως μέλη του φόρουμ για τρόλινκ. Οι περιπτώσεις που το 'χει κάνει αυτό έχουν ήδη αναφερθεί λεπτομερώς από το μέλος Ζιπ.

ΥΓ:Τελικά ήταν πολύ εύστοχη η δημιουργία αυτού του θέματος.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 24/06/2011 22:19:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2011, 22:25:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
(Giannispseftis ευχαριστώ για το support(ετεροχρονισμενα))Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2011, 22:31:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ψάχτε τους λογαριασμούς : ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ, Spacegirl - καλά αυτή γνωστή είναι, κάνει μπαμ δηλ ποια είναι - και AFRODIDE1984. Καραμπινάτοι διπλοί ... και μάλιστα ο ένας και με trolling ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2011, 22:31:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πλάτων
Δόκτορα, ο νικομαχος ρίχνει πετονιες...

ποιος είναι ο mr hyde?

Τον δοκτορα τον γνωρίζουμε..wink


Πλάτωνα είσαι γάτος...αλλά βιάσθηκες!
Λίγο ακόμη και θα τσίμπαγε καλα ο...ροφός!!
Αλλά και ετσι έγινε κάτι.
Θα επανέλθω...


Πολύ σωστη η επισήμανσή σου περι τρίτης μυησης,αυτή έπαιξε
μεγαλο ρόλο στην <<αφυπνιση>>.
Και είχα τόσο καιρό το ερώτημα:
Γιατι άνοιξε ο Dr αυτο το θέμα?

quote:
Πλάτων
Αυτός ο άνθρωπος δημιουργεί δεύτερο, τρίτο ή περισσότερους λογαριασμούς με συγκεριμένο στόχο, ο οποίος είναι ιδιοτελής, δηλαδή με τον έναν ή τον άλλο τρόπο, κερδοφόρος.
Αυτή τη τακτική ακολοθούν σε κάποιες περιπτώσεις και άτομα που θέλουν να παραπλανήσουν, αποπλανήσουν ή προσηλυτίσουν(σε κάποια ιδέα, θρησκεία κοκ).
Τέτοια άτομα ίσως και να πάσχουν απο ψυχικά νοσήματα.


Και εδω πολύ σωστός.Επανελλειμένα εχω εκφράσει την απέχθειά μου
πρός υπερδιπλους λογαριασμούς.
Τι να κάνω,τέτοιες αρχές εχω και δεν θα τις αλλάξω.

Οσο για τους φίλους που νομίζουν οτι έκανα λάθος σχετικά με τον
Ντοτόρο,θα τοποθετηθώ σύντομα.
Απλά περιμένω κάτι ακόμη εκ μέρους του.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2011, 22:33:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ψάχτε τους λογαριασμούς : ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ, Spacegirl - καλά αυτή γνωστή είναι, κάνει μπαμ δηλ ποια είναι - και AFRODIDE1984. Καραμπινάτοι διπλοί ... και μάλιστα ο ένας και με trolling ...



Εσυ ποιός Ζιπ είσαι?

Ο Ζιπ1,ο Ζιπ2, ο Ζιπ3?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chess
Μέλος 3ης Βαθμίδας


697 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2011, 22:35:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ψάχτε τους λογαριασμούς : ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ, Spacegirl - καλά αυτή γνωστή είναι, κάνει μπαμ δηλ ποια είναι - και AFRODIDE1984. Καραμπινάτοι διπλοί ... και μάλιστα ο ένας και με trolling ...



Δεν ειμαι παντως μεσα σε αυτους τους 3...

Bad always looks better than the god one....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2011, 22:38:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nikomaxe το θέμα δυπλοι λογαριασμοι, είναι άμεσα συνδεδεμένο με τη χαλαρή η και μη συμμετοχή μου σε Ένα χώρο που συναντουσα (νόμιζα) ανθρώπους. (με το Α κεφάλαιο)

Τα (quote), είναι λόγια δικα του, όχι δικα μου.

Τα έγραψε στο εισαγωγικό πόστ, πάντα εδω μέσα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2011, 22:39:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
Εγώ πάλι περιμένω τον Τρελαντώνη και την Έρζε...
Καθώς και αποδείξεις για την δεύτερη κατα σειρά κατηγορία σου προς κάποιον ως τρολ.
Εγώ δεν πληρώνω τη χυλόπιτα του τρελαντώνη, στο λέω.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 24/06/2011 22:41:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2011, 22:47:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δηλαδή, Νικόμαχε, υποτίθεται ότι "ψάρευες" τόση ώρα τον γιατρό και δεν παρανόησες αυτά που έγραψε, με αποτέλεσμα να τον κατηγορήσεις άδικα?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2011, 22:52:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δόκτορ
Σιγά ρε Άνθρωπε. Δηλαδή αυτοί που κάνουν τρόλλινκ τι είναι για σένα;
.........
Την απάντηση την έχεις είδη γράψει στο εισαγωγικό σου πόστ, εκτός και αυτα δεν είναι λόγια σου, και τα ξέχασες

Δοκτωρ

Δημιούργησα ένα θέμα, μετά από τηλεπαθητική παραίνεση πολλών συμφορουμιστών, σχετικά με αυτό το μείζον ζήτημα που ταλανίζει το φόρουμ εδώ και κάποιο καιρό. Αυτό τις χρήσης διπλών(τριπλών, πενταπλών, δεκαπλών) λογαριασμών, τόσο εντός όσο και εκτός των φόρουμ.

Με άλλα λόγια δεν θα ήθελα να περιοριστεί η κουβεντούλα μας στην αιτία των διπλών λογαριασμών μόνο σε αυτό το φόρουμ, αλλά γενικά σε κάθε ιστότοπο που υπάρχει δυνατότητα εγγραφής και επανεγγραφής.

Θέλω να μιλήσουμε σχετικά με τις αιτίες στις οποίες μπορεί να οφείλεται αυτό το φαινόμενο και τι είναι αυτό τελικά που κάνει την ιδέα αυτή, της "διπλής ταυτότητας", γοητευτική σε κάποιους.

Θα ήθελα επίσης να μιλήσουμε για τις μεθόδους που χρησιμοποιούνται και το περιεχόμενο του λόγου αυτών των δεύτερων(τρίτων, τέταρτων..) λογαριασμών.


Για αρχή, όντας ένα άτομο που έχει χρησιμοποιήσει επισήμως τρείς λογαριασμούς(εκ των οποίων οι δύο είναι ενεργοί και σε πλήρη αχρηστία και έχουν ελάχιστο αριθμό μηνυμάτων) και παρατηρώντας σιωπηλά για καιρό τώρα αυτό το φαινόμενο της διπλεγγραφής, κατάταξα σε τρεις κατηγορίες τους χρήστες διπλών λογαριασμών, σε σχέση με το είδος της σκοπιμότητάς τους:

ΠΡΩΤΗ ΜΥΗΣΗ
-Δημιουργία λογαριασμού (εγγραφή)

ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΥΣΗΣΗ
-Δημιουργία δεύτερου λογαριασμού (κατα προσέγγιση)

ΤΡΙΤΗ ΜΥΗΣΗ
-Δημιουργία τριών ή περισσότερων λογαριασμων (κατα προσέγγιση)


Με τη πρώτη μύηση δεν θα ασχοληθώ, ίσως αργότερα...

Η δεύτερη μύηση συμβαίνει όταν κάποιος αποφασίζει ότι ο παλιός του λογαριασμός, δεν τον εκφράζει πια.
Ουσιαστικά έτσι δεν αλλάζει λογαριασμό αλλά ταυτότητα, εαυτό.

Οι παλιές του ιδέες, απόψεις αλλα και συμπεριφορά του έχουν αλλάξει τόσο ριζικά που θεωρεί ότι η παλιά του "ταυτότητα" δεν τον εκφράζει πια και ότι αυτή δίνει ανακριβή εικόνα για το ποιος είναι.. και επειδή δε μπορεί να αλλάξει το παρελθόν, αλλάζει απλά όνομα, με μια επανεγγραφή.

Όταν κάποιος είναι απ' την αρχή κατασταλαγμένος σχετικά με την ταυτότητα του, έχει δηλαδή μια αμετάβλητη ιδέα για το ποιος είναι και δεν αποκλίνει πολύ απο αυτή(απο την συμπεριφορα/περσόνα που έχει υοθετήσει δηλαδή) τότε δύσκολα φτιάχνει δεύτερο λογαριασμό και αν το κάνει θα το κάνει για λόγους -που θεωρεί ότι είναι- ανάγκης.

Αυτά τα άτομα, που δεν έχουν κάποιο κίνητρο εσωτερικό (αλλαγή απόψεων κοκ) να αλλάξουν λογαριασμό, συχνά χαρακτηρίζονται απο άσχημη ή περίεργη συμπεριφορά(βλ. Τρεχαγύρευε) πράγμα που τους οδηγεί στην εξαναγκαστική δημιουργία δεύτερου λογαριασμού, όταν λόγω απρεπής συμπεριφοράς διαγράφεται ο πρώτος τους.

Αυτά τα άτομα τα χαρακτηρίζει μία, θα έλεγα, "στείρα μονιμότητα". Είναι αυτά τα άτομα που "είναι αυτά που είναι" ανεξάρτητα με το άν πρέπει ή όχι να αλλάξουν. Αυτά τα άτομα δύσκολα τα αγγίζει η αλλαγή. Είναι σαν τα στάσιμα νερά.
Αυτά τα άτομα δεν συνηθίζουν να φτιάχνουν πολλούς λογαριασμούς.


Πάμε τώρα στη τρίτη μύηση.

Η τρίτη μύση, είναι μύηση μεγάλων μυστήριων. Μυστηρίων-κόμπων άλυτων.
Αυτά τα μυστήρια πηγάζουν από τον σύνθετο ψυχισμό του ανθρώπου.
Πηγάζουν από το εσωτερικό σκοτάδι του ανθρώπου.
Αυτοί οι λογαριασμοί της τρίτης μύησης έχουν έναν καθαρα μη ιδεαλιστικό σκοπό και φτιάχνονται για λόγους καθαρά ιδιοτελείς. Στη δεύτερη μύηση ο μυημένος προβαίνει σε δημιουργία λογαριασμού γιατί θεωρεί -ακόμα και αν έχει άδικο- ότι έτσι κάνει κάτι καλό, ότι έτσι υπηρετεί το δίκαιο, ή απλά προσπαθεί να "καλύψει" κάποια πληγη του εγωισμού του.
Ο μυημένος τρίτου βαθμού δεν τον ενδιαφέρει να καλύψει καμιά πληγη, τον ενδιαφέρει η στείρα ικανοποίηση των παθών του. Αυτός ο άνθρωπος δημιουργεί δεύτερο, τρίτο ή περισσότερους λογαριασμούς με συγκεριμένο στόχο, ο οποίος είναι ιδιοτελής, δηλαδή με τον έναν ή τον άλλο τρόπο, κερδοφόρος.
Αυτή τη τακτική ακολοθούν σε κάποιες περιπτώσεις και άτομα που θέλουν να παραπλανήσουν, αποπλανήσουν ή προσηλυτίσουν(σε κάποια ιδέα, θρησκεία κοκ).
Τέτοια άτομα ίσως και να πάσχουν απο ψυχικά νοσήματα.

Αυτά..

.......
Όχι ακόμα,

Μένει να μας πεις, ποιος είναι ο Mr.hyde....η δόκτορ δεν το γνωρίζεις;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2011, 23:00:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το έχω απαντήσει, και οι "δύο" το ίδιο άτομο είναι, όπως είναι προφανες. Το όνομα, το έχω πει, συμβολίζει το καλό και το κακό μέρος του κάθε ανθρώπου.
Μεσ' το μήνυμά μου δεν απαντάω σε αυτό που quotares (το οποίο αποφάσισα να διαγράψω για να μην ανοίξω μέτωπο ΚΑΙ με εσένα) επομένως η ερώτησή μου συνεχίζει να υφίσταται και περιμένει απάντηση.
Απο 'κει και πέρα, αν για τους δικούς σου λόγους θέλεις να πιστεύεις τους ισχυρισμούς του Νικόμαχου σου προτείνω να αφήσεις τα υπονοούμενα που αφορούν σε συμφορουμίστες σου, ανθρώπους, και να φέρεις τις αποδείξεις.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 24/06/2011 23:01:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2011, 23:07:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ φιλαράκο, ένας είμαι και το ξέρει η Διαχείριση γιατί τουλάχιστον τον δικό μου λογαριασμό, κατά πάσα πιθανότητα, τον έχουν περάσει από κόσκινο. Για σένα ... δεν θα το έλεγα πως είσαι ένας. Ο λογαριασμός AFRODIDE1984 από τότε που έγινε νύξη ότι μπορεί να είναι ο trollάκας σου, δεν ξανα-εμφανίσθηκε. Εσύ πιστεύεις πως για την ανίχνευση των διπλών λογαριασμών :

quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ, Απεστάλη: 18/06/2011

[...] δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα.


Εγώ πιστεύω πως υπάρχει και δυνατότητα να ανιχνευθούν και δυνατότητα να εξακριβωθούν. - Μάθε πάντως, πως τα παιδιά του esoterica.gr είναι γνώστες, τεχνικά εννοώ, γιατί υπάρχουν άνθρωποι από το esoterica.gr που σπουδάζουν πάνω στους υπολογιστές, ε, και όλο και κάτι παραπάνω θα ξέρουν από σένα κι από μένα. - Ω! τι είπα τώρα ; Θα ξέρουν κάτι παραπάνω απο σένα ;;; Απίστευτο ε ;

Επειδή το βέβαιον είναι πως θα σε ψάξουν κι εσένα - ως λογαριασμό εννοώ - εγώ σε συμβουλεύω να μας πεις ποιος διπλός είσαι και επίσης να μας πεις για το trolling που έχεις κάνει ... γιατί κι αυτό θα το βρούν (και σου βάζω και υπογραφή άμα γουστάρεις γι' αυτό που σου λέω).

Βέβαια, εσύ μπορείς να βγεις και να πεις τώρα πως εγώ λέω μαλακίες ... ε, δεν πειράζει, άσε με να λέω ...

Άντε καληνύχτα ...

*εγώ άμα ήμουνα στη θέση σου, δεν θα έγραφα τόσο συχνά πάντως ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chess
Μέλος 3ης Βαθμίδας


697 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2011, 23:09:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Zip pm...

Bad always looks better than the god one....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2011, 23:10:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν πιστεύω κανενός τους ισχυρισμούς, απλά θεωρώ χωρίς μυαλο, ελαφρους και ηλίθιους, όσους μπαίνουν σε τέτοιες διαδικασίες.

Για τα τρόλ (είναι ανεπιθυμιτοι της διαχείρισης, προσωπικά δεν έχω προβλημα, στο παρελθόν αν ψάξεις θα βρεις αρκετά πόστ ενάντια σε οποιασδήποτε διαγραφή) και αυτο πληρώνουν ακόμα, (ΓΕΝΙΚΆ το εσωτερικά)...

Τέλος, αν είσαι το ίδιο άτομο, γιατί φοβάσαι να ανοίξεις μετοπο μαζι μου?

εγω δεν πολεμω, συζητώ..

Είσαι αυτο που λες? Passo!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2011, 23:20:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
chess - Απεστάλη: 24/06/2011, 22:06:51

OK λοιπον....Στο σημειο αυτο θα ηθελα να παραδεχτω δημοσιως την χρηση 2 τουλαχιστον λογαριασμων (μπορει και 3,δεν θυμαμαι) για σκοπους...τρολλισμου. Δεν ειναι θεμα χρησης διπλων λογαριασμων,πολλαπλων προσωπικοτητων και παραπλανησης...Απλως εκνευρισμενη απο την συμπεριφορα καποιων, εκανα καποιους τρολλ λογαριασμους για να εκφραστω ελευθερα..Ειμαι προθυμη να δεχτω τις οποιεσ συνεπειες και αν οι υπευθυνοι του φορουμ θελουν να αποφυγουν το ψαξιμο,μπορω να πω και λεπτομερειες..


Μπράβο chess που το παραδέχεσαι.
Σωστό θα ήταν ακόμα να γράψεις δημόσια ποιοί είναι και να μας στείλεις μέσω email (μπορείς να χρησιμοποιήσεις το δικό μου email) τους κωδικούς των λογαριασμών ώστε να διαπιστώσουμε ότι είναι όντως διπλοί και να τους απενεργοποιήσουμε.

quote:
Πελεγκρίνο - Απεστάλη: 24/06/2011, 06:27:35

μούτσας γκράτσιας σινιόρα Αμαλία!

αντιός



Δε θα ήταν επίσης πρέπον αγαπητέ Πελεγκρίνο, να γράψεις ξεκάθαρα αυτό το οποίο παραδέχεσαι με την παραπάνω απάντησή σου;
Να επιβεβαιώσεις δηλαδή δημόσια ότι δε μπλοφάραμε καθόλου σχετικά με την ταυτότητα του κανονικού σου λογαριασμού και ότι στο αποδείξαμε ενημερώνοντάς σε και ιδιωτικά...

Τι λες;
Δε θα ήταν τουλάχιστον δίκαιο κάτι τέτοιο;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chess
Μέλος 3ης Βαθμίδας


697 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2011, 23:26:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι λογαριασμοι μου ηταν 2: Laskarina Mpoumpoulina και Teletubies....

Bad always looks better than the god one....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2011, 23:33:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραία συζήτηση πιάσαμε παιδιά...τι να πώ...???
Κατ'αρχάς δεν μπορώ -επ'ουδενί- να "μπώ" στον ψυχισμό συνδικτύων που έστω σκέπτονται να δημιουργήσουν διπλούς λογαριασμούς και μάλιστα με δηλωμένο το σκεπτικό συνδικτύου -που παραδέχθηκε ότι έχει διπλούς λογαριασμούς- και το έκανε -λέει- μόνο και μόνο διότι είχε εκνευρίσθεί με κάποιν/ους συνδικτύους...
Κατ'αρχάς θεωρώ δεδομμένο ότι αυτό δεν προβάλλει υγιή χαρακτήρα και ψυχισμό...και αυτό διότι ως επιλογές έχουμε πάρα πολλές ,αν και εφόσον κάποιος συν-άνθρωπος μας βρίζει και μας ειρωνεύεται διαρκώς με σκοπό τον ευτελισμό μας για προφανείς λόγους...
Μια αιτιολόγηση του τύπου "εντάξει ήθελα να κάνω πλάκα και το παραδέχομαι ότι ήταν λάθος μου"...την καταλαβαίνω -μολονότι δεν την δικαιολογώ- και εφόσον συνοδευθεί και απο την παραδοχή του λάθους ..."οκ"...όπως έκανε ο φίλος Ντοτόρο'ς....
Την άλλη περίπτωση προσωπικά δεν την καταλαβαίνω και θα έλεγα ότι θα πρέπει να "προσεχθεί" απο τον προβαίνοντα σε τέτοιου είδους "τεχνοτροπίες" και αυτό διότι θεωρώ ότι δεν υιοθετεί μόνο εδώ τέτοιες στρατηγικές και μηχανισμούς αλλα σε γενικότερο επίπεδο και αυτό έχει να κάνει ασφαλώς με τον χαρακτήρα του και την ποιότητά του ως άνθρωπος...
Θα ήθελα να "πιστέψω" ότι όντως μόνο εδώ προέβη/ησαν σε τέτοιου είδους επιλογές και μόνο , χωρίς αυτό ασφαλώς να σημαίνει ότι δικαιολογούνται και παίρνουν "άφεση"...
Είναι πολύ άσχημο πράγμα η/οι στρατηγικές/μηχανισμοί εξόντωσης -ψυχικής και όχι μόνο..- συνανθρώπων μας και επιπλέον κατάχρασης της φιλοξενείας που μας παράσχει ο χώρος...
Προσωπικά ένοιωθα ότι είχα γίνει στόχος και σε πολλούς δεν άρεσαν όσα έλεγα , όμως απο αυτό μέχρι εκείνο που γινόταν και βίωνα έχει μεγάλη απόσταση...ωστόσο είναι υπαρκτό και μολονότι ανθιστάμην στην παραδοχή του -δεν ήθελα να δεχθώ ότι μπορούσε αυτό έστω και σαν σκέψη να περάσει απο ανθρώπινο νού..- πλέον μπορώ να πώ με βεβαιότητα ότι ανθιστάμην μάταια σε κάτι που ως γνώση γνώριζα αλλα ουδέποτε ήθελα να παραδεχθώ και εναγωνίως απωθούσα ως ζωηρή φαντασία ορισμένων ψυχολόγων αποτυπωμένη στα συγγράμματά τους....
Είναι πολύ άσχημο να προσγειώνεσαι και να αποδέχεσαι τέτοιες πλευρές της ανθρώπινης φύσης...δεν το θές...μαζεύεσαι και ενδεχμένως ορισμένοι άνθρωποι να "κλείνονται" στον εαυτό τους , πολλές φορές και απο απογοήτευση...
Θέλω να "πιστεύω" ότι όλοι οι φίλοι συνδίκτυοι που προέβησαν σε τέτοιου είδους μηχανισμούς/πρακτικές ή όπως θέλετε πείτε το , έστω και τώρα θα αντληφθούν όλα εκείνα τα στοιχεία που υφάρπαξαν την σκέψη τους και την κατηύθυναν προς τα "εκεί" , ότι αποτελεί ένα σημείο για εσωτερικό δικό τους έλεγχο και που θα τους βοηθήσει να ξανα-πιάσουν οι ίδιοι το τιμόνι του εαυτού τους....
Όχι δεν είναι κατηχητικό αυτό που κάνω...κανείς δεν το έχει ανάγκη και ούτε και γώ ο ίδιος ως άνθρωπος και δεν θεωρώ ικανό τον εαυτό μου σε καμμιά περίπτωση να καθοδηγήσει κανέναν -καλά καλά δεν μπορώ ούτε τον εαυτό μου τον ίδιο...- , απλά έτσι ένοιωσα και έτσι έκανα...
Δεν γνωρίζω τι έχουν υπόψιν τους οι συντονιστές -Είναι πολύ διαφορετική θέση μου και η θέση τους και το κατανοώ..- , προσωπικά θεωρώ τυχερό τον εαυτό μου που συμμετείχα και συμμετέχω σε αυτό το φόρουμ και πραγματικά πολύ τυχερός που έχω συνομιλητές μου συνδικτύους που για μένα αποτελούν μοναδικότητες και πνευματικες αξίες αλλα και ανθρώπινες αξίες....
Θα πρότεινα όλοι μαζί να καταδικάσουμε το τρόλινγκ και απο κοινού όλοι μαζί να προσπαθήσουμε στο μέλλον να αποτρέψουμε τέτοιες συμμετοχές αλλα και συμπεριφορές...



Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
chess
Μέλος 3ης Βαθμίδας


697 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2011, 23:40:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ok Εαρινε,το πιασαμε...Eιμαι μια ψυχοπαθης εφηβη η οποια για να μην διαγραφει ο κανονικος της λογαριασμος,ειπε αυτα που πιστευει μεσα απο εναν δευτερο λογαριασμο...Δεν παραπλανησα κανεναν...Μπηκα, ειπα οτι ειχα να πω και μετα διαγραφηκα...Και καποια στιγμη που ξαναενιωσα την αναγκη να πω το τι πραγματικα πιστευω,επειδη δεν ταιριαζει στο κλιμα του φορουμ να το πω ως Τσες,αφου ειχε διαγραφει ο πρωτος τρολλικος λογαριασμος αναγκαστικα εκανα και εναν δευτερο..

Bad always looks better than the god one....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2011, 23:56:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Chess...
Δεν γνωρίζω την ηλικία σου φίλη μου και δεν ήταν η διατύπωσή μου τέτοια που θα χρειαζόταν αποκρυπτογράφιση και ιδιαίτερο I.Q προκειμένου να αντιληφθείς σε ποιόν απευθυνόταν ό λόγος μου , ωστόσο επέλεξα αυτόν τον τρόπο και δεν το έκανα -σίγουρα- με δόλιο λόγο , το αντίθετο μάλιστα...
Θα παρατηρούσα πάντως , ότι υπάρχουν και άλλοι έφηβοι Chess και δεν έχεις την πρωτοκαθεδρία στο εφηβικό της ηλικίας , προκειμένου να το χρησιμοποιήσεις ως δικαιολογία και θα έλεγα ότι ο τρόπος με τον οποίο διατυπώνεις τις απόψεις σου , όντως προβάλλει εκείνο που ως διακαιολογητικό κατέθεσες για την επιλογή του τρόλινγκ...τον εκνευρισμό σου -αν δεν κάνω λάθος- για ορισμένους συνδικτύους σου...
Θα σου συνιστούσα να είσαι ψυχραιμότερη και να μην ψάχνεις γύρω σου τους λόγους για τους οποίους εκνευρίζεσαι...άποψή μου πάντα!!!
Ηρέμησε , δεν είναι 'δώ το Σούλι....


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
chess
Μέλος 3ης Βαθμίδας


697 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2011, 23:57:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mε παρακινεις να σε βρισω απροκαλυπτα αλλα δεν θα το κανω.....

Bad always looks better than the god one....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2011, 23:59:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελικά υπάρχει και κάνας φυσιολογικός σε αυτό το φόρουμ; Χαχαχα. Καλά περνάμε πάντως όταν τσακωνόμαστε. Υποκρισία στην υποκρισία βέβαια, αλλά έχει μία χάρη.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2011, 00:00:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Mε παρακινεις να σε βρισω απροκαλυπτα αλλα δεν θα το κανω.....

Bad always looks better than the god one....


Να με βρίσεις όπως θές....αλλα πριν το κάνεις να μου πείς τον/ους λόγους Chess...



Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2011, 00:10:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2011, 00:19:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
amalia, κορυφαίο!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chess
Μέλος 3ης Βαθμίδας


697 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2011, 00:24:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εαρινε, εσυ δεν μπορεις να καταλαβεις γιατι εκανα αυτους τους λογαριασμους,γιατι εσυ οταν εκνευριζεσαι χρησιμοποεις τον κυριο λογαριασμο σου για να βρισεις απροκαλυπτα (το χιλιοειπωμενο παραδειγμα των διαφορων χαρακτηρισμων που εχεις προσδωσει στον ζιπ πχ"μαλακας" κλπ..) και μετα το παιζεις αθωα περιστερα.Τοσο καιρο εσύ έβριζες τους συνδικτύους σου, είπες μια συγνώμη και την έβγαλες φίνα, και τώρα μας λες ότι δεν μπορείς να μπεις στην ψυχολογία τέτοιου ατόμου και άλλες τέτοιες τρίχες....

Επισης,κατι αλλο πυ με νευριαζει ειναι το πως οτι και να πεις,θα το πεις με εναν τετοιο τροπο που το πρωτο πραγμα που σκεφτομαι ειναι:"Παλι θα αρχισει τις αμπελοφιλοσοφιες και δεν θα αντεξω να διαβασω ολο το ποστ του".. Ξερω οτι πανω σε αυτο το δευτερο,θα μπορουσες να μου πεις οτι τα δικα σου ποστς εχουν περιεχομενο ενω τα δικα μου οχι (τις συνηθιζεις κατι τετοιες επιθεσεις)...Αλλα ρε παιδι μυ,οκ καταναλωνεις φαια ουσια για ενα ποστ..Ποσταρε το σωστα το ρημαδι για να μπορουμε να το διαβασουμε...

Οσο για την ψυχραιμια που μου προτεινεις,θα φροντισω να σε θεσω ως φωτεινο παραδειγμα.....

Bad always looks better than the god one....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2011, 00:26:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
zip:

Ψάχτε τους λογαριασμούς : ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ, Spacegirl - καλά αυτή γνωστή είναι, κάνει μπαμ δηλ ποια είναι - και AFRODIDE1984. Καραμπινάτοι διπλοί ... και μάλιστα ο ένας και με trolling ...


Σχετικά με τα παραπάνω γραφόμενά σου zip:
Οι κατηγορίες αυτές είναι σοβαρές και εμπρηστικές. Και καλά για τους δύο λογαριασμούς Spacegirl και AFRODIDE1984, τα μέχρι τώρα στοιχεία μας υποδηλώνουν ότι κατά πάσα πιθανότητα έχουν την ίδια προέλευση.

Αλλά όσον αφορά στον ΝΙΚΟΜΑΧΟ, δεδομένων και των πρόσφατων συμβάντων, θα πρέπει οπωσδήποτε να είσαι πολύ πιο συγκεκριμένος και σε ουδεμία περίπτωση να μη γράφεις κάτι για να δημιουργείς εντυπώσεις!



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2011, 00:27:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο άλλος εν τω μεταξύ ...

εξηφανίσθη ...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2011, 00:32:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
amalia

Αλλά όσον αφορά στον ΝΙΚΟΜΑΧΟ, δεδομένων και των πρόσφατων συμβάντων, θα πρέπει οπωσδήποτε να είσαι πολύ πιο συγκεκριμένος και σε ουδεμία περίπτωση να μη γράφεις κάτι για να δημιουργείς εντυπώσεις!


ε ; πως είπατε ;;;

.
.
.
.
*είναι αργά amalia, αλλιώς θα σου γέμιζα την σελίδα με links ... άσε τώρα, άσε που σου λέω ... εγώ δημιουργώ εντυπώσεις ; Μας τα είχε πρήξει - τσουρέκια μας τα είχε κάνει - τόσο καιρό πως ήμουν ο Πελεγκρίνο ... άσε σου λέω ρε amalia ... σε μένα το λες τώρα αυτό ;;;

Edited by - zip on 25/06/2011 00:33:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 23 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy