ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΝΑΖΑΡΕΤ. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ Η ΜΥΘΟΣ?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 17
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2012, 01:22:12  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Βρέθηκε ο τάφος τού Ιησού στην Ιερουσαλήμ;

Θύελλα αντιδράσεων ξέσπασε για άλλη μία φορά στο Ισραήλ και στην Ιερουσαλήμ μετά από ανακάλυψη αρχαιολόγων οι οποίοι υποστηρίζουν πως ανακάλυψαν επιγραφές σε ταφικό σύμπλεγμα που μπορούν να αποδείξουν πως εκεί έχει ταφεί ο Ιησούς Χριστός.
http://www.tsantiri.gr/kosmos/vrethike-o-tafos-tou-iisou-stin-ierousalim.html

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2012, 01:44:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτά που να τα καταλάβει ο Βουκεφάλας;

Τιμημένο άλογο ο Βουκεφάλας.

quote:
περιοδεύοντα καρνάβαλο

Για τον εαυτό σου μιλάς?

quote:
ο άσχετος

Ο άσχετος σε κόλησε στον τοίχο και συ επειδή δεν έχεις τίποτα σοβαρό να του πεις, αρχίζεις και τα κάνεις όλα ένα κουβάρι με μπούρδες και εναλακτική αρχαιοθρησκολογία.

quote:
με αηδίες και εξυπνάδες

Αυτό περιγράφει τα δικά σου λεγόμενα.

quote:
οι αρχαιοταλιμπάν

Δεν υπάρχουν αρχαιοταλιμπάν, μόνον ελάχιστοι (ευτυχώς) χριστιανοταλιμπάν και συ είσαι μία απ αυτούς.

quote:
Που να καταλάβουν, τρομάρα τους

Ναι βέβαια! Καθόλου δεν σε πήραμε γραμή, κοιμήσου ευτυχισμένα.

quote:
με τους άσχετους

Να μου το θυμηθείς, με το στυλάκι που φοράς μακρυά δεν πρόκειται να πας.

Έστω οτι γνωρίζεις ποιό πολά απο άλλους (που δεν γνωρίζεις αλλά λέμε τώρα), γιατί να μειώνεις έτσι τους άλλους.

Λοιπόν παιδιά κάποτε όταν ήμουν πιτσιρικάς ένας πολύ μεγάλος και σοφός άνθρωπος μου είπε:

-Όσο ποιό πολλά γνωρίζεις, τόσο ποιό χαμηλά θα σκύβεις το κεφάλι.

Εγώ Sesostris απο τα λίγα που ξέρω στη ζωή είναι οτι πολοί άνθρωποι διαβάσανε παραπάνω απ όσο αντέχανε και σαλτάρισαν, επίσης θυμάμαι τον κανόνα οτι αυτός που λέει οτι ξέρει πολά δεν ξέρει την τύφλα του.

Άλωστε το βλέπεις και μόνος σου, έθεσες ωραία ερωτήματα και παρέθεσες κομάτι απο τη γνώση σου για να αντιπαρατεθείς τίμια και ευγενικά, ΠΟΥ?
Σε χριστιανοταλιμπάν. Και τι πήρες? Ένα τσούρμο βρισιές, τι άλλο θα έπαιρνες, μη μου πεις τώρα οτι δεν το περίμενες.

Εριωπίς, ο πρώτος που είπε τη λέξη χριστιανοταλιμπάν ήταν ο Alejandro Amenábar, αυτός που γύρισε και την ταινία Agora και φάγανε οι χριστιανοταλιμπάν τα μανίκια τους.

http://en.wikipedia.org/wiki/Alejandro_Amen%C3%A1bar

Έτσι για να γνωρίζεις ποιός είναι ο πρώτος διδάξας.

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2012, 01:47:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
stiv

quote:
Παράθεση άρθρου σχετικά με υποτιθέμενη ανεύρεση του τάφου του Ιησού

Η "οστεοθήκη", για την οποία γίνεται λόγος στο άρθρο και που δήθεν ανήκε στην οικογένεια του Ιησού (και συγκεκριμένα στον Ιάκωβο), παρουσιάστηκε το 2002 από τις σελίδες του Biblical Archaeology Review (τεύχος Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου), το εγκυρότερο περιοδικό παγκοσμίως πάνω στη Βιβλική Αρχαιολογία.

Τo σημαvτικό στoιχείo δεv ήταv τόσo τo oστεoφυλάκιo, όσo μια λίθιvη επιγραφή πoυ αvάφερε τov Iησoύ σαv αδελφό τoυ Iακώβoυ, τα oστά τoυ oπoίoυ βρισκόταv στo oστεoφυλάκιo και η oπoία έγραφε στα εβραϊκά:

IΑΚΩΒΟΣ, ΓIΟΣ ΤΟΥ IΩΣΗΦ, ΑΔΕΛΦΟΣ ΤΟΥ IΗΣΟΥ

Τo περιoδικό έκαvε τηv αvακoίνωση δηλώvovτας πως η επιγραφή απoτελεί τηv αρχαιότερη αvαφoρά στηv ύπαρξη τoυ Iησoύ και χρovoλoγoύvταv από τo 70 μαχχ.

Θα πρέπει εδώ vα σημειώσoυμε πως ακόμη κι αv απoδεικvυόταv αυθεvτική η επιγραφή, δεv θα παρείχε καμία απόδειξη καθώς δεv θα γvωρίζαμε πoιός τηv έγραψε και γιατί. Θα ήταv όμως μια, έμμεση έστω, αvαφoρά στηv ύπαρξη τoυ Iησoύ τωv ευαγγελίωv, αv και δεv θα μπoρoύσε vα χρησιμoπoιηθεί σαv πηγή σύγχρovη τoυ Iησoύ, καθώς αυτή (με βάση τη χρovoλόγηση πoυ έδιvε τo περιoδικό) θα είχε δημιoυργηθεί πoλύ αργότερα από τηv υπoτιθέμεvη θαvάτωση τoυ Iησoύ.

Τηv αυθεvτικότητα της λίθιvης επιγραφής στo oστεoφυλάκιo τoυ Iακώβoυ απoδέχτηκαv πoλλoί μελετητές, oρισμέvoι εκ τωv oπoίωv ήταv γvωστoί και σoβαρoί θεoλόγoι. Τo απoτέλεσμα όμως της έρευvας για τηv αυθεvτικότητα της επιγραφής γελoιoπoίησε τo καθ'όλα έγκυρo επιστημovικό περιoδικό και vτρόπιασε τoυς συvεργάτες τoυ αλλά κι αυτoύς πoυ έσπευσαv vα παvηγυρίσoυv για τo εύρημα.

Μερικoύς μήvες αργότερα oι αρχαιoλόγoι αvακάλυψαv πως η επιγραφή ήταv πρoϊόv απάτης. Ο υπεύθυvoς της απάτης ήταv αυτός πoυ είχε αvακαλύψει τo oστεoφυλάκιo, έvας Iσραηλιvός έμπoρoς αρχαιoτήτωv με τo όvoμα Οvτέvτ Γκoλάv (Oded Golan). Ο Γκoλάv συvελήφθη στις 21 Ioυλίoυ 2003 με τηv κατηγoρία της πλαστoγραφίας και της απάτης. Στις 29 Δεκεμβρίoυ 2004 παραπέμφθηκε στo Δικαστήριo μαζί με τρεις άλλoυς: τov Robert Deutsch, ειδικό στις επιγραφές πoυ δίδασκε στo Παvεπιστήμιo της Χάιφα, τo συλλέκτη Schlomo Cohen και τov έμπoρo αvτικώv Faiz Al Amaleh. Κατηγoρήθηκαv ότι απoτελoύσαv μέρoς εvός δικτύoυ πλαστoγραφίας πoυ δρoύσε για περισσότερα από 20 χρόvια.

Οι κατηγoρίες για τoυς Al-Amaleh και Cohen κατέπεσαv στo δικαστήριo εvώ oι Γκoλάv και Deutsch παραμέvoυv στη δίκη ως κατηγoρoύμεvoι. Οι μάρτυρες κατηγoρίες της υπόθεσης έφτασαv τoυς 70 και oι σελίδες με τις έvoρκες καταθέσεις ξεπέρασαv τις 8.000. Μέχρι σήμερα η δίκη συvεχίζεται.

Τώρα, όσο για τον υποτιθέμενο τάφο, αυτό ενδεχομένως να δημιουργεί ένα πρόσθετο πρόβλημα στους χριστιανούς. Δηλαδή τόσα χρόνια που προσκυνάνε έναν άλλο τάφο, όπου υποτίθεται ότι γίνονται θαυμαστά πράγματα, ήταν απάτη; Δηλαδή, ο τάφος που υποτίθεται ότι ανήκε στον Ιησού (και στον οποίο δεν βρέθηκε τίποτε για να ταυτοποιήσει το "γεγονός"), μπορεί να ανήκε σε κάποιον καμηλιέρη ή στον έμπορο κανατιών που είχε το μαγαζί του αριστερά από το ναό, πρώτο δρόμο δεξιά;

Είναι πάντως απορίας άξιον πώς ορισμένοι επιστήμονες (αν αληθεύει το δημοσίευμα και δεν είναι μια ακόμη μπαρούφα) αρέσκονται στην αυτογελοιοποίηση, καταργώντας όλες τις επιστημονικές μεθοδολογίες για να αποδείξουν αυτό που πιστεύουν...

macedon

Edited by - macedon on 01/03/2012 01:51:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2012, 01:55:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ypatia8 ή όπως αλλιώς έχεις κυκλοφορήσει στο παρελθόν εδώ μέσα.

Θα μας πεις για τα Ελευσίνια;

Μας έχει φάει η αγωνία και η λαχτάρα για μάθηση...

Α.. και για το σχολειό της Δήμητρας που είπες, θα έχει ενδιαφέρον να μάθουμε και γι' αυτό.


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2012, 01:56:49  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mακεδων,ολα αυτα που αναφερονται στο δημοσιευμα ,θα το αποδειξει ο χρονος και οι μελετες των επιστημονων,αν εχουν τεκμεριωμενει δοση αληθειας ή μπαρουφες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2012, 01:59:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ypatia8

quote:
πήγαινε πίσω να δείς ποιός τράβηξε πρώτος το τραπεζομάντηλο από το τραπέζι μόλις μπήκα στο Φόρουμ

Ας δούμε το πρώτο σου μήνυμα στο θέμα:

Απεστάλη: 12/02/2012, 10:54:14
Εάν είχατε κάνει όλοι σας μιά πολύ απλή προσπάθεια να μεταφράσετε το τοπωνύμιο Ναζάρετ ίσως, λέω, να είχατε καταλάβει με τι απασχολείσθε και να παύατε να αναπαράγετε φλυαρίες. Ιδιαίτερα κάποιοι νεοπαγανιστές της κακιάς ώρας. Μην περιμένετε βέβαια τους Εβραίους να σας πουν ποτέ την αλήθεια. Αυτοί πάντοτε προτιμούν να διασκεδάζουν με τις χαζομάρες σας παρά να σχοληθούν μαζί σας.

Μπλιαχ!

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2012, 02:08:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Stiv,

Είδα τις υποτιθέμενες φωτογραφίες και θέλω να κάνω 1 απλή ερώτηση.

Ο τάφος του Ιησού ήταν υπαίθριος ή σε σπηλιά με μεγάλο βράχο, που τον τσούλησε ο Αρχάγγελος? Τελικά ποιος λέει την αλήθεια, η ανώνυμη αρχαιολογική ομάδα ή τα ευαγγέλια?

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2012, 02:09:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
stiv

quote:
Mακεδων,ολα αυτα που αναφερονται στο δημοσιευμα ,θα το αποδειξει ο χρονος και οι μελετες των επιστημονων,αν εχουν τεκμεριωμενει δοση αληθειας ή μπαρουφες.

Μα ... αυτό ακριβώς είπα, με άλλα λόγια. Δεν μπορείς να ισχυρίζεσαι ως επιστήμονας ότι "βρήκα τον τάφο του Ιησού" αν πρώτα δεν κάνεις όλη την απαραίτητη έρευνα και καταλήξεις σε συγκεκριμένα επιστημονικά συμπεράσματα.

Γι' αυτό μίλησα για επιστήμονες που αυτογελοιοποιούνται. Σκέψου ότι στην παρουσίαση του titulus crucis (της ταμπέλας δηλαδή που υποτίθεται ότι βρισκόταν στο σταυρό του Ιησού, τμήμα της οποίας φυλάσσεται στην εκκλησία της Σάντα Κρότσε στη Ρώμη) οι Thiede και d'Ancona (ο Thiede είναι παπυρολόγος και κορυφαίος στο είδος του) έσκιζαν τα ιμάτιά τους ότι η πινακίδα είναι αυθεντική, όπως αναφέρουν στο βιβλίο τους "The Quest for the True Cross" (2002, σελ. 91)

Μέχρι που ήρθε η ραδιοχρονολόγηση και αποκάλυψε ότι η πινακίδα ήταν κατασκευασμένη μεταξύ του 948 και του 1146 μαχχ (F. Bella και C. Azzi στο περιοδικό Radiocarbon, τόμoς 49, τ. 3 τoυ 2002 σ. 685-689)

Πρώτα βρίσκουμε τα στοιχεία, τα εξετάζουμε, τα αξιολογούμε, τα εγκυροποιούμε και στο τέεεελος κάνουμε την ανακοίνωση. Δεν ξεκινάμε από την ανακοίνωση.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ypatia8
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Australia
182 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2012, 02:11:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ypatia8  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο.Κ. , Ο.Κ., αφού σας ενοχλεί ο τρόπος που σας βοήθησα να στρώσετε το ακατοίκητό σας και να ανοίξετε λίγο τα ματάκια σας, άλλα όμορφα, άλλα τσιμπλιάρικα και άλλα αλλήθωρα, τότε λογικά εμείς πρέπει να την κάνουμε μπας και πέσει λίγο η πίεσή σας. Να μην το έχουμε και βάρος στην συνείδησή μας.

Άντε Μπάϊ,

Θα μας λείψετε

mcΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2012, 02:15:38  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι ειναι σωστο αυτο που λες Μακεδων (Πρώτα βρίσκουμε τα στοιχεία, τα εξετάζουμε, τα αξιολογούμε, τα εγκυροποιούμε και στο τέεεελος κάνουμε την ανακοίνωση. Δεν ξεκινάμε από την ανακοίνωση)

Πρωτα επιστημονικη τεκμηριωση και μετα ολα τα αλλα


Edited by - stiv on 01/03/2012 02:17:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2012, 02:16:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ypatia8

quote:
εμείς πρέπει να την κάνουμε

Τελικά δεν θα μας πεις τη σχέση των Ελευσινίων Μυστηρίων με τους Abi Athar, τους εξωγήινους, τον Αλή Μπαμπά, τον Έλβις και τη Ναζαρέτ του 1ου αιώνα;

Πάλι στο σκοτάδι θα μας αφήσεις;

macedon

Edited by - macedon on 01/03/2012 02:17:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ypatia8
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Australia
182 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2012, 02:23:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ypatia8  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πάλι στο σκοτάδι θα μας αφήσεις;

Ναι, ναι, ναι... να σε φάει ο Αλημπαμπούλας

Άντε καλή σας μέρα.


mcΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2012, 02:24:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άσε ρε Macedon, τι περιμένεις απο ένα βλήμα, άντε τράβα να ξεκουραστείς, μακάρι κι εγώ να μην είχα βάρδυα θα πήγαινα για τούφες.

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ypatia8
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Australia
182 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2012, 02:28:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ypatia8  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μίλησε και το αλλήθωρο

mcΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ypatia8
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Australia
182 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2012, 02:34:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ypatia8  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
συγγνώμη, το σπαστικάκι ήθελα να πω

mcΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2012, 02:36:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όντως έχεις πολύ πλάκα, για γέλια και για κλάματα είσαι, δε μου λες κάτι, αυτές τις αηδίες λες και στους φίλους σου, αν έχεις φίλους, γιατί κάτι βλήματα σαν εσένα την περνάνε μπακούρικα.

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ypatia8
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Australia
182 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2012, 02:39:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ypatia8  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Agnostic, κάνε μου μιά χάρη σε παρακαλώ. Κλείσε σε παρακαλώ τον λογαριασμό μου και κοινοποίησέ το με μεγάλα γράμματα στο παρόν θέμα να χαρούν τα αλλήθωρα και τα σπαστικά και τα στερημένα και τα άσχετα και τα βαρεμένα αρχαιοταλίμπανάκια.

mcΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2012, 02:39:41  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Stiv,

Είδα τις υποτιθέμενες φωτογραφίες και θέλω να κάνω 1 απλή ερώτηση.

Ο τάφος του Ιησού ήταν υπαίθριος ή σε σπηλιά με μεγάλο βράχο, που τον τσούλησε ο Αρχάγγελος? Τελικά ποιος λέει την αλήθεια, η ανώνυμη αρχαιολογική ομάδα ή τα ευαγγέλια?

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!



Lock_Smith ,περα απο αυτα που πιστευει ο καθενας μας (εννοω απο θρησκευτικης αποψης) ,δεν σημαινει οτι δεν προσπαθουμε να μαθουμε ή να προσεγγισουμε - φωτισουμε ,οσο το δυνατον την ΑΛΗΘΕΙΑ,περα απο τα ευαγγελια και της διαφορες αλλες ομαδες.

Μπορει να εχουν συμβει και τα 2 με διαφορετικη ακολουθια ποιος ξερει!!!

Αν ρωτας εμενα πιστευω το 1 (ευαγγελια),ωσπου να με αποδειξουν το αντιθετο,δεν σημαινει ομως πως δεν βλεπεις και την αλλη πλευτα του νομισματος σχετικα με τα γεγονοτα.


Εσυ τι αποψη εχεις??????


Edited by - stiv on 01/03/2012 02:45:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2012, 02:43:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Stiv,

Τι να σου πω φίλε μου, δεν ξέρω τι έχει παιχτεί, πολά σενάρια ακούγονται, εγώ διατηρώ επιφυλάξεις.

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2012, 02:59:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Have you come here to play Jesus, to the lepers in your head?

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2012, 20:00:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Η μαντάμ Δημητρούλα και η Δ/νις Αθηνούλα από ποιό κολλέγιο αποφοίτησαν και από ποιό προάστειο κατέβηκαν;

Απο έγκυρες πηγές, γνωρίζουμε οτι το κολέγιο "Όλυμπος" ήτω πολύ ποιό high class απο το αχούρι της Ιουδαίας που ξεπήδησε ο Jesua και η κυρά Μαριώ παρέα με το Μαγδαλάκι.


Ναι αλλά έριξαν μαύρη πέτρα πίσω τους οι high class δεσποινίδες ενώ οι άλλοι από το αχούρι σας στοιχειώνουν καθημερινά τη ζωούλα σας...

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2012, 20:01:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
PanosT
Εν τω μεταξύ αν θες περιέγραψέ μας τις φετινές Φαλλοφορίες.
Πότε γίνονται?
Έγιναν την Κυριακή που μας πέρασε?

Επειδή όπως βλέπω σε εξιτάρουν οι φαλλοί μιας και τους αναφέρεις συχνά στις απαντήσεις σου , πάρε απ' εδώ μερικούς για να 'χεις να πορεύεσαι . Βοήθειά σου .

Ψιτ, μη ξεχνιέσαι!
Διιπετές τεύχος 15!

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2012, 20:03:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
macedon
Sesostris

quote:
Επειδή όπως βλέπω σε εξιτάρουν οι φαλλοί μιας και τους αναφέρεις συχνά στις απαντήσεις σου...

Ναι, όντως. Ο νους του στο φαί!



Ψιτ, μη ξεχνιέσαι!
Διιπετές τεύχος 15!

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2012, 20:06:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@macedon

Άλλη φαεινή ιδέα για τη Ναζαρέτ έχεις ή ξέμεινες ρέστος?

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2012, 20:23:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχω εγώ μια φαεινή Πανούλη, που δεν φανταζόμουν να υπάρξει κι άλλος που να του την πω.

Άνοιξε το παράθυρο, κι ας κάνει κρύο, σβήσε το θυμιατό και σε λίγη ώρα θα αρχίσεις να συνέρχεσαι.


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2012, 20:26:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PanosT

quote:
Ναι αλλά έριξαν μαύρη πέτρα πίσω τους οι high class δεσποινίδες ενώ οι άλλοι από το αχούρι σας στοιχειώνουν καθημερινά τη ζωούλα σας...

Σωστός, πέρα απο τις "λεκτικές φάπες" που έστειλα στην Apatia8, έχω βαρεθεί να ακούω οτι για όλα φταίει ο Χριστιανισμός, για όλα φταίνε οι χριστιανοί, για όλα φταίνε οι παππάδες, η εκλησία κ.ο.κ.

Και εγώ προσωπκά δίνω χώρο για να "απλωθεί" κάποιος αναλογιζόμενος οτι μπορεί κάποιοι να του έχουν σπάσει τα νεύρα με τη συνεχόμενη μπουρδολογία τους.

Άλλο πράγμα όμως είναι να είσαι πιστός κάποιας Θρησκείας και άλλο πράγμα ο φανατισμός και το μίσος να σε οδηγούν στο να γίνεις "ταλιμπάν".

Εγώ είμαι της άποψης οτι πρέπει να υπάρχει αμοιβαίος σεβασμός στις συζητήσεις, χωρίς φανατισμό και εμπάθεια, χωρίς προσβολές και μπινελίκια, τώρα αν κάποιο μέλος δεν τα τηρεί αυτά, (τα απλά-απλούστατα πράγματα), είναι φυσιολογικό να πάρει ό,τι έδωσε.

Εγώ ας πούμε εσένανε ή του Ψηλού γιατί δεν σας την έπεσα?
Όσο με σέβεσαι σε σέβομαι φίλε μου.....

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2012, 20:41:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Lock_Smith

Σωστός, πέρα απο τις "λεκτικές φάπες" που έστειλα στην Apatia8, έχω βαρεθεί να ακούω οτι για όλα φταίει ο Χριστιανισμός, για όλα φταίνε οι χριστιανοί, για όλα φταίνε οι παππάδες, η εκλησία κ.ο.κ.

Και εγώ προσωπκά δίνω χώρο για να "απλωθεί" κάποιος αναλογιζόμενος οτι μπορεί κάποιοι να του έχουν σπάσει τα νεύρα με τη συνεχόμενη μπουρδολογία τους.

Άλλο πράγμα όμως είναι να είσαι πιστός κάποιας Θρησκείας και άλλο πράγμα ο φανατισμός και το μίσος να σε οδηγούν στο να γίνεις "ταλιμπάν".

Εγώ είμαι της άποψης οτι πρέπει να υπάρχει αμοιβαίος σεβασμός στις συζητήσεις, χωρίς φανατισμό και εμπάθεια, χωρίς προσβολές και μπινελίκια, τώρα αν κάποιο μέλος δεν τα τηρεί αυτά, (τα απλά-απλούστατα πράγματα), είναι φυσιολογικό να πάρει ό,τι έδωσε.

Εγώ ας πούμε εσένανε ή του Ψηλού γιατί δεν σας την έπεσα?
Όσο με σέβεσαι σε σέβομαι φίλε μου.....



Σωστός!
Και εγώ σε θεωρώ άτομο με ΚΑΛΗ ΠΡΟΑΙΡΕΣΗ (στο είχα ξαναγράψει αν δεν κάνω λάθος) που είναι το ΑΠΑΝ για τις συζητήσεις που κάνουμε.

Όταν καταλάβω ότι ο άλλος έχει ΚΑΚΗ ΠΡΟΑΙΡΕΣΗ θα τον πάρει ο γερο-διάολος, έτσι απλά.

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2012, 20:47:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εχω εγώ μια φαεινή Πανούλη, που δεν φανταζόμουν να υπάρξει κι άλλος που να του την πω.

Άνοιξε το παράθυρο, κι ας κάνει κρύο, σβήσε το θυμιατό και σε λίγη ώρα θα αρχίσεις να συνέρχεσαι.


Ποιο θυμιατό ρε συ???
Πας καλά???

Κάτι δάφνες καίω και μασουλάω.
Τρέχει και ένα σιφόνι που τρύπησε κάτω από το σκαμπουδάκι που κάθομαι και όλα καλά.

Λες να με επηρεάζουν όλα αυτά αρνητικά και να σας γράφω άλλα από αυτά που θα ήθελα???

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2012, 22:21:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Από τον Ναό Σεντ Μαρτίν (St. Martinskirche) του 1521 στο Όλτεν της Ελβετίας

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2012, 16:42:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Από τη Γεσθημανή...

@macedon
Tι έγινε ρε macedon ξεφούσκωσες τόσο γρήγορα ή ετοιμάζεις τη μήνυση στον Pfann οπότε να μη σε ενοχλώ???

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 17 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy