ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 To παράδοξο του Fermi (περί εξωγήινων πολιτισμών)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 13
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2015, 00:52:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

Μεσολάβησε σχόλιο του heretic εναντίον μου οπότε εννοείται θα απαντούσα...

από αύριο το πρωί amalia το θέμα εχει λήξει, αν δω όμως το παραμικρό αστειάκι ή υπονοούμενο από dsm ή νικόμαχο για το πρόσωπό μου τότε θα έχουμε πικρή συνέχεια...έχουν λερωμένη τη φωλιά τους και οι δύο (για διαφορετικό λόγο ο καθένας) και γι'αυτό κάνουν μόκο και πουλάνε τρέλα, οπότε συμφωνία κυρίων ότι κανείς δεν ασχολείται με τον άλλον ακόμα και με τον πιο έμμεσο τρόπο


αυτάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2015, 01:01:07  Εμφάνιση Προφίλ
Εγώ πάντως είπα ψωμί κι αλάτι, kost. Δεν καταλαβαίνω γιατί το συνεχίζεις, όπως δεν καταλαβαίνω και τις απειλές για το μέλλον, τους άμεσους και τους έμμεσους τρόπους, κλπ.

Στην τελική, αρχίσαμε πάλι να μιλάμε με τον Μάριο, τον Αιρετικό και τον Συνοδινό επί του θέματος. ΣΟΥ. Άσε την καφρίλα του Πύρινου. Αυτά κάνει πάντα. Υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2015, 01:09:38  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

οπότε συμφωνία κυρίων ότι κανείς δεν ασχολείται με τον άλλον ακόμα και με τον πιο έμμεσο τρόπο

Κάνε όρεξη.
Πάντως η Αμαλία έθεσε με όμορφο τρόπο, την σωστή συνέχεια του θέματος.

Επομένως κάνουμε μόκο και τουμπεκί για χάρη της συζήτησης και όχι για σένα Kostβαρβατίλα.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2015, 01:10:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

στον Heretic απάντησα -δε βλέπεις τι λέω πιο πάνω;-

το τόνισα διότι είστε δύο στον αριθμό, οπότε ενημέρωσε και τον άλλον που τις αμολάει πιο εύκολα τις βλακείες...

και υποσημείωση dsm, το μόνο θέμα που είσαι ευπρόσδεκτος να μού πιάσεις κουβέντα από αύριο είναι το θέμα που εξηγώ τα περί του Κηφέα...εκεί -και μόνο εκεί- αν βρεις ποτέ το θάρρος έλα να υποστηρίξεις τη λάσπη σου -την οποία ουδέποτε ανακάλεσες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2015, 01:25:44  Εμφάνιση Προφίλ
Kost, η απονομή:

Μετά από πολύ και ώριμη σκέψη, σου απονέμω το βραβείο του Μπαφομέθ, σαν άξιο διάδοχο του Σεράπις.
Ο πρώτος του 2015 ανάμεσα στους σφόδρα παρεξηγημένους και φολιασμένους απο τους ιππότες της ελεεινής μορφής. Αξιος!


Edited by - Heretic on 07/11/2015 01:28:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2015, 01:28:08  Εμφάνιση Προφίλ
Ρε Kost, έχω κάνει τα πάντα πλέον. Τί άλλο θες? Σε λίγο θα αρχίσω να σκαλώνω εκνέου. Με βρίζεις σκαιώς, έχεις ξεφύγει περισσότερο από τον χειρότερο που έχει γραφτεί μέλος εδώ μέσα, τα έχεις κάνει όλα αχταρμά, στα λένε όλοι, κλπ. Με αστρολόγους και καφετζούδες, δεν τα βάζω. Το έχω πει τρεις φορές μέχρι τώρα. Ψωμί κι αλάτι είπα. Άλλες τρεις φορές. Συνέχισα να γράφω πάνω στο θέμα. ΣΟΥ. Τέσσαρες-πέντε φορές.

Δεν ξέρω τί άλλο να κάνω με την ανασφάλειά σου. Μπέσα. Αν δεν σου φτάνουν όλα αυτά, μπες σε ένα τέτοιο, να μην σε ακουμπάει κανείς, μπας και ησυχάσεις:


There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2015, 01:37:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost
quote:
Σε λίγο θα αρχίσω να σκαλώνω εκνέου...Με αστρολόγους και καφετζούδες, δεν τα βάζω.


α μωρή ξεκωλιάρα που θα σκαλώσεις και εκ νέου...και κοίτα μη πάρεις και πολύ φόρα και σκίσεις τη καλτσοδέτα...

Edited by - kost on 07/11/2015 01:38:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2015, 01:41:52  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
Σε λίγο θα αρχίσω να σκαλώνω εκνέου...Με αστρολόγους και καφετζούδες, δεν τα βάζω.


α μωρή ξεκωλιάρα που θα σκαλώσεις και εκ νέου...και κοίτα μη πάρεις και πολύ φόρα και σκίσεις τη καλτσοδέτα...

Edited by - kost on 07/11/2015 01:38:25



Δεν μιλάς όμορφα.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2015, 01:58:51  Εμφάνιση Προφίλ
Επί του παραδόξου του Fermi τελικά, νομίζω πως πρέπει να κάνουμε μια-δυο διορθώσεις:

"Aπό τη στιγμή που οι πιθανότητες να έχει αναπτυχθεί εκεί έξω υψηλή νοημοσύνη είναι εξαιρετικά υψηλές, για ποιό λόγο δυσκολευόμαστε να βρούμε επαρκή νοημοσύνη στη γη?"

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2015, 02:06:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

heretic, τα λόγια σου είναι τίποτα, που λέει κι ο ποιητής...και εννοείται θα έπαιρνες το μέρος εκείνων που έχεις γνωρίσει από κοντά και όχι ενός αγνώστου...απλή ψυχολογία των μαζών είναι αυτή...και φίλε μου επουδενί δεν είσαι ο 'δίκαιος' και καλά κριτής του τι παίχτηκε, ούτε καν...άντε γεια!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2015, 02:13:35  Εμφάνιση Προφίλ
Με τον Fermi, τί θα γίνει ρε παιδιά?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2015, 02:26:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

θα το συνεχίσετε το θέμα μην αγχώνεσαι...ως θεματοθέτης όρισα ότι "καταχρηστικές συμμετοχές θα φεύγουν από το θέμα"...και επειδή η συμμετοχή μου έχει γίνει καταχρηστική -παρά τα δίκια μου- φεύγω οριστικά από το θέμα αυτό που άνοιξα...ό,τι είπα όμως για από αύριο το πρωί ισχύει απαρέκκλιτα...άντε γειαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2015, 02:28:57  Εμφάνιση Προφίλ
Kost, επειδή την πέφτεις και στον Αιρετικό τώρα, παρόλη την ανακωχή, που μάλλον αδυνατείς να διαχειριστείς, σου αφιερώνω κι αυτό:

Χωρίς κακία. Ά, είμαι Δίδυμος με Ωροσκόπο Τιρμπουσόν, και σκέφτομαι να ξεκινήσω επανάσταση στα τέλη Νοεμβρίου. Τί λες?

Σε παρακαλώ, αν είναι να με ξαναπείς ξέκωλο, μην απαντήσεις καν. Ας μου μείνουν μόνο οι ωραίες στιγμές.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2015, 02:36:42  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Kost
φεύγω οριστικά από το θέμα αυτό που άνοιξα...ό,τι είπα όμως για από αύριο το πρωί ισχύει απαρέκκλιτα...άντε γεια

Στάσου, μύγδαλα!

Και μάθε λίγη ορθογραφία, ρε συ. Ήμαρτον.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2015, 02:52:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

αρκετά έβρισα...δεν έχει άλλο, εκτός κι αν ξαναπροκαλέσετε από αύριο...εκεί πλέον θα συναντηθούμε από κοντά όταν γυρίσω ελλάδα σε λίγο καιρό...όχι για να σας επιτεθώ προφανώς (μεγάλα παιδιά είμαστε), αλλά για να πούμε δυο κουβεντούλες πιο αντρικές...διότι το βρισίδι εξαποστάσεως έχει και μια ασφάλεια όσο να'ναι και δεν κάνω άλλο κέφι...και χαίρομαι διότι διαρκώς λες ότι γουστάρεις επωνυμία, μπέσα και καθαρά πρόσωπα...έτσι και δω λοιπόν το παραμικρό από αύριο εμείς οι δύο, ή εμείς οι τρεις, θα τα πούμε από κοντά...όπου εκεί θέλοντας και μη θα μου εξηγήσεις διά ζώσης τις απόψεις σου περί Κηφέα, κειμένων και άλλων...μη νομίζεις δηλαδή ότι το στρίμωγμά που σου κάνω τελειώνει εδώ...από εσάς λοιπόν εξαρτάται...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2015, 02:54:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

ποιά ορθογραφικά λάθη βρε φουκαρά, σχεδόν άριστη είναι η ορθογραφία μου...ρε άστο, δεν έχεις καταλάβει ότι είσαι από κάτω διαρκώς τι το παλεύεις πλαγίως και καθέτως;;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2015, 03:18:26  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
απαρέκκλιτα

Απαρέγκλιτα. Για παράδειγμα.

Κοίτα να δεις, Kost. Υπάρχει μια παλιά γερμανική παροιμία, που λέει πως όσο πιο ψηλά ανέβει η μαϊμού, τόσο περισσότερο φαίνεται ο κώλος της.

Φυσικά δεν είσαι μαϊμού. Γιατί προφανώς δεν ανεβαίνεις πουθενά. Εκείνο με το "ξέκωλο" όμως, με πλήγωσε. Να μείνουμε στις ευχάριστες αναμνήσεις τελικά, ή επιθυμείς ένα πραγματικά άσχημο διαζύγιο?

Δεν ξέρω δηλαδή, γιατί παίζουν και οι συναστρίες, που έχεις και το πάνω χέρι.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2015, 04:37:51  Εμφάνιση Προφίλ
Που είσαι, Kost.

Έχω ήδη στο palmarès μου ένα διαζύγιο. Δεν μπορώ πλέον τις πολλές συγκινήσεις. Σου έδωσα τόσες δικαιώσεις, που ούτε και από την Λίτσα Πατέρα θα τις περίμενες.

Να πούμε όμορφα κι ωραία, πως από αύριο θα ασχολείσαι με τους ανάδρομους και τις συναστρίες, και να τελειώνουμε μια και καλή?

Σου έκανα σκόντο πάρα πολλά. Τόσα πολλά, που όλοι σου είπαν ότι είσαι καραγκιόζης, χωρίς να το πω εγώ.

Καταλαβαίνω το δύσκολο της εποχής -κι εγώ δύσκολα περνάω-, αλλά κι αυτά με τα "ξέκωλα", πάνε πολύ.

Ξεκαθαρίσαμε όμως κάνα-δυο πράγματα. Όπως, πως όταν εσύ μιλάς για Πυθαγόρα και Πλάτωνα, έχεις στο μυαλό σου τον Λεφάκη και την Παγιατάκη, κι εγώ δεν έχω τίποτα, καθώς δεν πέρασα χρόνια στις βιβλιοθήκες που μοιράστηκες με τους προαναφερθέντες.

Σε προηγούμενο post, σου έδειξα πως είσαι κι αγράμματος, καθώς από γραμματική είσαι λίγος. Αυτό δεν είναι κακό από μόνο του. Είσαι λίγος όμως και νοηματικά. Το κενό το καλύπτεις με μπινελίκια, τα οποία δεν με χαλάνε γενικά, αλλά "ξέκωλο"?

Έτσι όπως το κόβω, μάλλον έχεις κάτι ανεκπλήρωτες φαντασιώσεις, πέρα από τις παραληρηματικές διαταραχές που σου έλεγα, και μάλλον μια προσκόλληση στο πρωκτικό στάδιο, το οποίο καμμία σχέση δεν έχει με τα ξέκωλα, αλλά κυρίως με τις εμμονές σου.

Επίσης, παρουσιάζεις ελλειματική προσοχή στην ανάγνωση των παραθέσεων, ή ακόμα χειρότερα, επιλεκτική αναγνώριση των ερεθισμάτων σου, κι αυτό είναι κάτι που σχεδόν όλα τα μέλη σου επισήμαναν. Εσύ βεβαίως είπες πως κανείς δεν κατάλαβε τους διαλόγους, αλλά κι αυτός είναι ένας σίγουρος τρόπος να βρεις τον μουντζούρη:

"Όλοι οι άλλοι έχουν λάθος, μόνο εγώ έχω δίκιο και ο άλλοι δεν το βλέπουν."

Δεν είμαι ειδικός σε τίποτα από όλα τα παραπάνω. Και για να μην φτιάχνεις κι άλλα παραμύθια στο μύθο σου, εργάζομαι ως γραφίστας και Web Designer. Ασχέτως σπουδών.

Στα εντελώς μεταξύ μας τώρα, είμαι βέβαιος πως έχεις διαβάσει πολλά. Εξίσου βέβαιος είμαι, πως έχεις καταλάβει λίγα. Τα δε διαβάσματά σου ήταν πρόχειρα και περιστασιακά, καθώς ακόμα δεν έχεις μάθει συντακτικό και ορθογραφία, για να μην αναφερθώ σε λεξιγνωσία και ευχέρεια λόγου. Πράγματα δηλαδή, που θα προέκυπταν, αν και εφόσον έχεις πραγματοποιήσει, όντως, όλες αυτές τις επιδρομές σε βιβλιοθήκες, κλπ, κλπ. Τις οποίες μάλλον πραγματοποίησες, προφανώς με πενιχρά αποτελέσματα. Ούτε κι αυτό είναι κακό.

Κακό είναι να είσαι κακός, δηλαδή, μη λειτουργικός. Και συνειδητά συμπλεγματικός. Λες, λες, λες, και ποτέ δεν ακούς. Δεν έχεις να ακούσεις και κάτι. Αντηχείς το κενό σου. Τη μπαρούφα θες, τη μαλακία, τη ζήλεια, το φθόνο, το έλλειμμα? You name it.

Στα αλήθεια τώρα, είσαι εντελώς ξεβράκωτος. Με τη γύμνια αυτή, μοιράζεις ξεκωλίδια γύρω-γύρω, αλλοιώνεις γραπτά δικά μου και άλλων, ψάχνεις για ευκαιριακές συμμαχίες, αλλά και αναγνωρίζεις συμμαχίες στο πουθενά.

Αν γνώριζα από την αρχή πως διαβάζεις τα άστρα, τους καφέδες, τα κόκκαλα και τον καιρό, δεν θα έμπαινα στη διαδικασία. Μπέσα. Δεν το γνώριζα. Με αυτά και τα άλλα όμως, στη διαδικασία μπήκα. Λυπάμαι.

Μπορείς φυσικά να συνεχίσεις αυτά που συνεχίζεις, μπορεί και όχι. Αν όμως νομίζεις πως μετέχεις κάποιας πανάρχαιας πυθαγορικής ή πλατωνικής γνώσης, είσαι μάλλον εντελώς γραφικός. Σαν τα Ζαγοροχώρια, που σου έλεγα.

Το επόμενο θέμα που θα έπρεπε να θεματοθετήσεις, ξέρεις ποιό είναι?

"Τί θα έλεγε ο Πυθαγόρας ή ο Πλάτωνας σήμερα για την αστρολογία?"

Τα μικρά βρακιά, μικρές ιδέες χωράνε.

Άντε να μάθεις ορθογραφία λοιπόν, κι άμα χρειαστώ καφεντζού, τα ξαναλέμε.


There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2015, 09:51:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris
quote:
kost
.αν έχει τα άντερα όμως ο φίλος σου ας έρθει από το θέμα 'Ολογραφικό Σύμπαν' να μου δείξει το 'συμπλεγματικό μου πέσιμο'!!...τον προκαλώ...τα έχει τα άντερα να έρθει?? παπάρια, τίποτα δεν έχει διότι ξέρει ότι θα διασυρθεί...κι ας μιλάει για 'μπέσα'...ας έρθει κι ο Sesotris και όποιος άλλος έχει απορίες ας κοπιάσουν από εκεί να τους κεράσω και καφεδάκι...αλλά ξέρεις τι ρε φίλε, κανείς δε θα΄ρθει!!...και καλύτερα εδώ που τα λέμε για να μη χάσω κι άλλο χρόνο...

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2015, 10:36:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

καταρχάς στη γραμματική βλαχάκι dsm δεν υπάρχει καλύτερός μου στο φόρουμ, διότι είμαι ο μόνος πχ. που ξέρει ποιές αντωνυμίες τονίζονται...κατάλαβες βλαχάκι; και χεστήκαμε ρε για to διαζύγιό σου και για το ποιό είναι το επάγγελμά σου...να πω και γω λοιπόν ότι ετοιμάζομαι για το διδακτορικό μου στην Ιστορία Τέχνης, και τη συλλογή πτυχίων-μεταπτυχιακών σε Μάρκετινγκ-Στατιστική και δε συμμαζεύεται...θες δηλαδή μήπως να τη βγάλουμε κι έξω να τη μετρήσουμε βρε συμπλεγματικό ταγάρι...

και ναι, ζόρια κι εγώ δεν έχω τραβήξει λίγα, βλέπεις εγώ είμαι 30άρης που έφαγε μεγάλη σφαλιάρα από την κρίση, όλα τα κρίματα των παλαιοτέρων η γενιά μου τα έχει πληρώσει...δηλαδή εγώ βλαχάκο δεν έχω καμία σχέση με κάτι βολεμένους πενηντάρηδες-εξηντάρηδες, καναπεδάτους που πρόλαβαν και τρούπωσαν έγκαιρα και νομίζουν ότι είναι και κάτι...


και ναι μωρή ξεκωλιάρα, έχω περάσει ατελείωτες ώρες σε βιβλιοθήες...λατρεύω τα βιβλία από παιδί, με Όμηρο, Καζαντζάκη, Ντοστογιέφκσι και Νίτσε ενηλικιώθηκα πνευματικά, με Σταντάλ, Ουάιλντ, Πεσσόα, Τσβάιχ και ένα σωρό υπέροχα πνεύματα τα οποία εσύ βλαχάκο μάλλον δεν θα'χεις ακουστά...

και ναι ο Πλάτωνας είναι μεγάλη αγάπη, πολύ μεγάλη παρά τα μελανά του σημεία (και δεν εννοώ τις αντιγραφές)...και είναι μεγάλη αγάπη όχι μόνο επειδή είχε καταλάβει και δήλωνε ξεκάθαρα ότι οι Πλανήτες είναι ανώτερες οντότητες αλλά για χίλιους δυο άλλους λόγους...

γι'αυτό και κάτι άξεστα ταγάρια σαν κι εσένα τα γλεντάω, που μου το παιζες και Πλατωνιστής ξευτύλα και δεν έχεις την παραμικρή ιδέα για τους διαλόγους του γελοίε...

εσένα λοιπόν σε πείραξε το 'ξέκωλο', κι εμένα μπορεί να με πειράζει το 'καφετζού' και τα 'κόκκαλα'...και αν το ξαναπείς η άμεση απάντηση θα είναι 'καφετζού να πεις τη μάνα σου' και άλλα χειρότερα...σε προειδοποιώ γι'αυτό

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2015, 10:38:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

Sesostris κάποια στιγμή το θέμα 'Κηφέας' θα ξανανοίξει με αφορμή κάτι που έγραψες...έτσι μόνος εναντίον όλων, και γουστάρω τρελά λέμε και όσο πάντως ο άλλος γράφει εδώ και βρίζει καμία ανακωχή, πρώτα θα το βουλώσει και μετά ξεκινάει η συμφωνία...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
z_i_p
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


333 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2015, 11:00:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους z_i_p
Κώστα,

καλημέρα κατ' αρχήν.

Είναι τώρα δυνατόν να μην βλέπεις που το πάει ο τρίχας ; Θα του σφυρίξαν από την διαχείριση "'ντάξει, μη μασάς, προχώρα ... " και μπαίνει τώρα σε κάθε θέμα και πετάει τυράκια, λες κι εμείς εδώ είμαστε τυχαίοι. Από τότε που στήθηκε το φόρουμ είμαστε εμείς εδώ πέρα, ήρθε τώρα o DSM να μας ... "ψαρώσει". 'Ντάξει το ξέρω, είναι σπαστικό το άτομο, αλλά μην παίζεις το παιχνίδι του. Είπες ότι είχες να πεις, γράψ' τον εκεί που γράφονται τέτοια άτομα, στα παπάρια σου δηλ. κι ασ' τον να χτυπιέται.

"enlighted mind sees the endless emptiness"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2015, 11:22:08  Εμφάνιση Προφίλ
Ουπς! χαζογκόμενα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2015, 11:24:45  Εμφάνιση Προφίλ
Ο DSM έχει το "ατσαλάκωτο"..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
z_i_p
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


333 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2015, 11:27:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους z_i_p
quote:
amalia

Αν η συζήτηση δεν διατηρηθεί εντός θέματος, θα αναγκαστούμε να το απενεργοποιήσουμε προσωρινά για να ηρεμήσουν τα πνεύματα.


Έτσι μ' αρέσεις ...

zipA®T και ... πάσης τρίχας

"enlighted mind sees the endless emptiness"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
z_i_p
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


333 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2015, 11:33:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους z_i_p
quote:
Ο DSM έχει το "ατσαλάκωτο"..

Ναι, ναι, θα βγήκε κα΄να δυο-τρεις φορές με την διαχείριση, θα ήπιανε κά'να κρασί, θα φάγανε καμιά πέστροφα - τον Αίολο δεν του είπαν τίποτε για την συνάντηση, ποιος τον γ@μάει αυτόν ; - και νομίζει πως έπιασε τον παπά απ' τα αρχiδια ...

"enlighted mind sees the endless emptiness"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
z_i_p
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


333 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2015, 11:39:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους z_i_p
Πάντως, Αίολε, φαίνεται πως σε πείραξε πολύ που χτύπησα δυο-τρία γκομενάκια εγώ από το esoterica στο παρελθόν, ε ; Τι κρίμα δηλ. που το δικό σου το χεράκι έβγαλε κάλλους από την χειράντληση [ χειράντληση ; κλαίω ... ]. Γιατί αυτός και όχι εγώ, έτσι ; Δεν πειράζει ρε μαλ@κα, 'ντάξει, μπορεί στο μέλλον, μην αγχώνεσαι.

"enlighted mind sees the endless emptiness"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2015, 11:40:25  Εμφάνιση Προφίλ
Την Βουλίτσα την πειράζουν εκείνοι που το ΠΑΙΖΟΥΝ ψώνιο.
ΟΧΙ εκείνοι που είναι ψώνια...

Όρμα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
z_i_p
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


333 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2015, 11:45:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους z_i_p
Και που να 'ξερες μαλ@κα, με ποια τα είχα ... που να 'ξερες ... Πάντως, εσύ, βαρούσες προσοχή σ' αυτό το μέλος. Και θυμάμαι έχουμε ρίξει το γέλιο της αρκούδας, όταν της απαντούσες σοβαρά ...

[πω, πω ρε μαλ@κα μου ... τι εποχές ;;;!!!]

Τώρα ... παντρευτήκαμε και ... νοικοκυρευτήκαμε. Ευτυχώς, έχουμε εδώ κάτι Αίολους, κάτι DSMηδες και ξεχνάμε λίγο την εφορία ...

"enlighted mind sees the endless emptiness"

Edited by - z_i_p on 07/11/2015 11:53:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2015, 11:54:44  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Τώρα ... παντρευτήκαμε και ... νοικοκυρευτήκαμε. Ευτυχώς, έχουμε εδώ κάτι Αίολους, κάτι DSMηδες και ξεχνάμε λίγο την εφορία ...
Ξεχνιέται αυτή;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 13 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy