ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Παράξενες Ιστορίες No1...
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 10:46:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya
περίεργη μικρή μου scully είμαι 27!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 10:51:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully
Μαλιστα...ακουγα και εγω για παιδια-μωρα...!
Λοιπον εχει πολυ γελιο το net!
Μιλας με καποιον, σχηματιζεις μια εικονα στο μυαλο σου απο το nick και απο τις συζητησεις...μα...τις περισσοτερες φορες πεφτεις εντελως εξω!!!

Εγω ειμαι 18!!!!!!

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crimson
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 15:51:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crimson
Χαιρετώ όλους τους συμμετέχοντες. Θα ήθελα να μεταφέρω μια ιστορία που μου την έχει αφηγηθεί φίλος μου από τη στρατιωτική του θητεία πριν περίπου 6-7 χρόνια. Πριν από αυτό όμως, να σημειώσω πως ο ίδιος είναι επιστήμονας (και ένας από τους κορυφαίους στον τομέα του στην Ελλάδα) και όχι μόνο δεν πιστεύει, αλλά δε δέχεται καν την ύπαρξη παραφυσικών φαινομένων – απλά μου τα αφηγούνταν ψάχνοντας και ο ίδιος για λογικές εξηγήσεις.

Ο ίδιος λοιπόν υπηρέτησε σε ένα φυλάκιο της Αεροπορίας έξω από τη Λάρισα. Το συγκεκριμένο φυλάκιο, για κάποιο λόγο που δυστυχώς δεν θυμάμαι, ήταν μεσοτοιχία με ένα οστεοφυλάκιο Γερμανών από τον Β’ Παγκόσμιο Πόλεμο, η είσοδος του οποίου ήταν μέρος του φυλακίου. Πιθανόν να ήταν χτισμένο εκεί που παλιότερα υπήρχε ο τάφος, αλλά δεν είμαι σίγουρος και δεν θέλω να το μεταφέρω λάθος. Κατά την παραμονή του εκεί, ο φίλος μου παρατήρησε διάφορα περίεργα φαινόμενα (θόρυβοι, ζώα που δεν έμπαιναν με τίποτα στο χώρο παρά το κρύο έξω κτλ.), πολλά από τα οποία ούτε καν απασχόλησαν την επιστημονική του σκέψη. Τρια όμως σημεία του είχαν μείνει:

- Η τηλεόραση που σε στιγμές όχι μόνο άνοιγε μόνη της («διαφορά τάσης, πιθανά», ήταν το σχόλιο του), αλλά έκανε και ζάπινγκ αυτοβούλως, χωρίς να υπάρχει καν κάποιος κοντά στον τηλεχειρισμό.
- Μια αέρινη, άυλη μορφή που συνάντησε μια μέρα στο διάδρομο που οδηγούσε στην είσοδο του οστεοφυλακίου. Προσπάθησε να το εξηγήσει ως «μια διάθλαση του φωτός από τους φεγγίτες πάνω στη σκόνη του χώρου», αλλά όπως και ο ίδιος παραδέχτηκε εκείνη την ώρα έξω είχε συνεφιά και έβρεχε...
- Το πιο σημαντικό: Ένα βράδυ ακούστηκαν θόρυβοι από την πόρτα του οστεοφυλάκιου. Πρόκειται για μια βαριά μεταλλική πόρτα την οποία όταν έπρεπε να ανοίξουν λίγο καιρό πριν το συμβάν προκειμένου να καθαρίσουν το χώρο που είχε πλημμυρίσει από τις βροχοπτώσεις, παιδεύτηκαν αρκετά για να τα καταφέρουν. Οι θόρυβοι μάλιστα το βράδυ εκείνο ήταν τόσο έντονοι, που ο συνάδελφος του πήρε μαζί και το υπηρεσιακό του όπλο. Φτάνοντας λοιπόν στο διάδρομο που οδηγούσε στο οστεοφυλάκιο, είδαν την πόρτα ελαφρά ανοιγμένη – πράγμα λογικά αδύνατο, μια και κανείς δε θα μπορούσε να είχε περάσει στο χώρο και να την ανοίξει χωρίς να γίνει αντιληπτός. Μόλις όμως έκαναν μερικά βήματα στο διάδρομο για να την πλησιάσουν, η βαριά μεταλλική πόρτα έκλεισε μπροστά στα μάτια τους με τόση δύναμη που σχεδόν σφήνωσε, και χρειάστηκε αρκετή προσπάθεια και από τους δύο για να την ανοίξουν. Φυσικά, δε βρήκαν κανένα μέσα – εν ζωή, τουλάχιστον – και οι σκέψεις του για «ρεύμα αέρος» όπως παραδέχτηκε και ο ίδιος ήταν η μόνη λογική εξήγηση μεν, αστεία δε, καθώς δεν υπήρχε παράθυρο, πόρτα ή κάτι τέτοιο μέσα στο οστεοφυλάκιο ώστε να δημιουργήσει ρεύμα, αλλά και αν υπήρχε θα ήταν πρακτικά αδύνατο να κουνήσει ο αέρας μια τέτοια πόρτα.

Να θυμίσω πως αυτές οι ιστορίες προέρχονται όχι από κάποιο θιασώτη του παραφυσικού που ίσως υποσυνείδητα να τις διόγκωνε, ή από αφηγήσεις άλλων στρατιωτών για τον χώρο που αγγίζουν τα όρια του μύθου πολλές φορές, αλλά από έναν άνθρωπο που τα βίωσε και έψαχνε απεγνωσμένα τρόπο να τα εξηγήσει, γιατί απλά δεν ταίριαζαν με την επιστημονική του σκέψη και δε χώραγε κάτι παραφυσικό στο κεφάλι του...

Crimson

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2004, 08:00:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya
Καλώς ήλθες crimson,

Ίσως όπως λες το φυλάκιο να ήταν χτισμένο εκεί που προηγουμένως υπήρχε τάφος. Η ιστορία σου μου φέρνει στο μυαλό φαινόμενα poltergeist όπως τα έχουν παρουσιάσει σε ταινίες.

Οι Βουδιστές πιστεύουν ότι σε κάθε ελεύθερο χώρο υπάρχουν πνεύματα. Όταν εμείς χτίζουμε ένα κτίριο τους παίρνουμε τον χώρο τους. Για να εξευμενίσουν λοιπόν τα πνεύματα του χώρου αυτού φτιάχνουν δίπλα σε κάθε κτίριο μικρά ομοιώματα βουδιστικών ναών και καθημερινά αφήνουν σε αυτά λουλούδια, φρούτα, νερό και αναψυκτικά. Όσο πιο μεγάλο είναι το κτίριο που έχει χτιστεί τόσο πιο μεγάλο είναι και το ομοίωμα ναού που φτιάχνουν και το αποκαλούν "χώρος των πνευμάτων".

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2004, 11:03:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully
Ενδιαφεροντα αυτα narya...!

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lostris_a
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2004, 11:12:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lostris_a
Καλημέρα σε όλα τα μέλη του esoterica είμαι νέο μέλος και θα ήθελα να σας πω μια εμπειρία που είχε ο μπαμπάς μου.
Πριν από δυο χρόνια ο μπαμπάς μου άρχισε να αδυνατίζει να μην παίρνει κιλά και οι γιατροί μετά από εξετάσεις διέγνωσαν ότι ήτανε ένα βήμα πριν τον καρκίνο (εξαιτίας του ποτού) χωρίς να το γνωρίζει ο μπαμπάς μου μας είπαν ότι δεν θα γλίτωνε τον καρκίνο αλλά θα κάνανε προσπάθεια για να τον γλιτώσουν .
Ήμασταν όλοι σε πολύ άσχημη κατάσταση Ιδίως ο πατέρας μου. Επειδή δεν υπήρχε η οικονομική άνεση για να μπει σε κλινικοί έκανε την αποτοξίνωση μόνος του στο σπίτι (οι γιατροί δεν πίστευαν ότι θα τα καταφέρει). Οι πόνοι ήτανε αφόρητοι μετά από δύο μήνες άρχισε να σκέφτεται να ξεκινήσει πάλι το ποτό για να πάψει να πονάει, δεν έτρωγε δεν κοιμότανε και είχε φτάσει 40 κιλά.
Τότε άρχισαν να εμφανίζονται κάποια παράξενα φαινόμενα στο σπίτι (μας τα ομολόγησε 2 βδομάδες περίπου αφότου είχανε ξεκινήσει) όταν πήγαινε στην κρεβατοκάμαρα για να ξαπλώσει (γιατί από τους πόνους δεν μπορούσε να σταθεί όρθιος πολύ ώρα) άκουγε δυνατά χτυπήματα στο παράθυρο που είναι πάνω από το κεφάλι του και σε κλάσματα δευτερολέπτου τα άκουγε και στην πόρτα ,
αυτά τα χτυπήματα του προξενούσανε φόβο σαν κάποιος να προσπαθούσε να μπει μέσα στο σπίτι για να του κάνει κακό (η απόσταση ανάμεσα στο παράθυρο και στην πόρτα είναι περίπου 5 μέτρα αλλά δεν άκουγε βήματα κάποιον να τρέχει από το παράθυρο στην πόρτα και το αντίστροφο) δεν μπορούσε να καταλάβει τι ήτανε και άρχισε να μην θέλει να μένει μόνος στο σπίτι,
ζητούσε από την μητέρα από μένα και τον άντρα μου να μένουμε μαζί του και τότε μάς είπε τι του συμβαίνει όμως μετά από μερικές μέρες έπαψε να ζητάει την συντροφιά μας και άλλαξε και η συμπεριφορά, του απέκτησε πάλι το κουράγιο τού ( τον μπαμπά μου δεν τον έριξε ποτέ αρρώστια η πόνος στο κρεβάτι - και έχει περάσει πολλά- έχει γαϊδουρινή αντοχή),
όταν τον ρωτήσαμε τι έγινε και άλλαξε μας είπε ότι κάθε φορά που ακούει τα χτυπήματα εμφανίζετε μια μαυροφορεμένη γυναίκα στη κρεβατοκάμαρα και κάθετε δίπλα του στο κρεβάτι δεν του μιλούσε μόνο καθότανε εκεί και του έκανε παρέα και μετά από λίγο τα χτυπήματα σταματούσαν μέχρι που σταμάτησαν να ακούγονται τελείως,
τότε σταμάτησε να εμφανίζετε και εκείνη άλλα όπως μας είχε πει ο πατέρας μου την αισθανότανε πολλές φορές μέσα στο σπίτι να τον προσέχει. Συγνώμη για το μεγάλο μέγεθος της ιστορίας μου και ελπίζω να μην σας κούρασα, θα ήθελα αν γνωρίζετε κάτι να μου πείτε την γνώμη σας. Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dana18
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2004, 12:23:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dana18
Geia sas paidia!!!
Poli endiaferon ola afta pou grafete.......
Ego ksero para polles istories paromoies alla kai exo zisei ego k oi dikoi mou polla pou isos na sas fanoun poli endiaferon...
tha sas ta po siga siga...alli fora...
see you!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πελασγός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
225 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2004, 13:16:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πελασγός
Αγαπητή φίλη dana18,

Καλώς ήρθες στην παρέα μας, και ελπίζω να έχεις πολλές και
ενδιαφέρουσες ιστορίες να μας πης...επι τη ευκαιρεία να σου
θυμίσω οτι το παρακάτω μήνυμα αφορά και εσένα :
====================================================================
Στην προσπάθεια διάσωσης της Ελληνικής Γραφής, θα θέλαμε να σας επισημάνουμε τον κίνδυνο από τον εθισμό στην γραφή greeklish.
Εκτός από το ότι είναι ιδιαίτερα ενοχλητικό για όποιον προσπαθεί να διαβάσει, κυρίως δρομολογεί μια πορεία που σε λίγο θα είναι μη αναστρέψιμη : αυτή του εκφυλισμού της Ελληνικής Γραφής με άμεση συνέπεια τον εκφυλισμό καιτης Ελληνικής Γλώσσας με απρόβλεπτες παράπλευρες απώλειες για τον Ελληνικό Πολιτισμό. Ζητάμε λοιπόν τη βοήθεια σας : γυρίστε το πληκτρολόγιο σας στα Ελληνικά. Εάν έχετε οποιοδήποτε τεχνικό πρόβλημα απευθυνθείτε στιςπαρακάτω διευθύνσεις του forum για τεχνική βοήθεια.
Προτάσεις - Λύσεις για την αποφυγή των Greeklish !
Τα ΠΩΣ και τα ΓΙΑΤΙ του ΚΩΔΙΚΑ Forum!!!
Provlima me ta ELLHNIKA

===================================================================

Φιλικά

Πελασγός


(=|=)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sakidelic
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2004, 18:36:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sakidelic
καλησπερώιζω όλα τα μέλη. σίγουρα υπάρχουν πολλές μαρτυρίες για το συγκεκριμένο θεμα, κιθα βρίσκω τις μαρτυρίες σας πολυ ενδιαφέρουσες. θα ήθελα να σας πω κι εγω ενα περιστατικό που συνέβη στην ξαδέρφη μου.
η ξαδέρφη μου, τοτε 15 χρονων, πήγε να κλειδώσει την εκκλησία στην οποία ήταν επίτροπος ο παππούς μου. ηταν περίπου μεσημέρι, αλλά στην μικρή πλατεία που βρισκόταν η εκκλησία δεν ήταν κανείς (καθόλου περίεργο, μιας και η εν λόγω εκκλησία βρίσκεται σε ενα μικρόι χωριό της Πελλοπονήσου).
μπαίνοντας μέσα στην εκκλησία η ξαδέρφη μου για να σβήσει τα κεριά-αν θυμάμαι σωστά-είδε στην γωνία μια περίεργη μαύρη σκιά να σαλεύει. ξαφνικά, η σκιά γύρισε απότομα προς την πόρτα και χωρίς να βγεί έξω εξαφανίστηκε... περιττό να σας πω οτι η ξαδέρφη μου δεν έχει ξαναπάει σε εκείνη την εκκλησία απο τότε...

όταν ξημερώνει, κρύβονται τα φαντάσματα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2004, 09:42:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully
Φιλε Iostris_a,
Εννοεις αποτοξινωση απο το ποτο, ετσι...?!

"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
http://img.pathfinder.gr/clubs/photos/70380/29.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Amanda
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2004, 05:42:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Amanda
Αγαπητή lostris a,

η μαυροφορεμένη γυναίκα που κρατούσε συντροφιά στον πατέρα σου και τον προστάτευε κατά πάσα πιθανότητα ήταν κάποια Αγία.
Πολλές φορές έχει ειπωθεί και από άλλους μάρτυρες τέτοιων φαινομένων ότι ένιωσαν την παρουσία κάποιου μαυροφορεμένου άντρα ή γυναίκας!Και ήταν κατά κοινή ομολογία κάποιος άγιος του οποίου στο παρελθόν είχαν ζητήσει τη βοήθεια και την προστασία.Πολλές επίσης φορές οι άγιοι έχουν αποκαλύψει την ταυτότητα τους στον προστατευόμενο τους.
Μήπως λοιπόν με την όλη φασαρία λόγω της ασθένειας του είχε ζητήσει ο πατέρας σου ή και η μητέρα σου τη βοήθεια και τη χάρη μιας Αγίας; Ή όπως λένε συχνά μήπως η μητέρα σου τον είχε τάξει κάπου για να γίνει καλά;Και δήλωσε με αυτόν τον τρόπο την παρουσία της;
Από τότε που έπαψε να παρουσιάζεται ο πατέρας σου έγινε καλύτερα;
Ρώτησε τους γονείς σου και αν όντως ζήτησαν τη βοήθεια και την ευλογία κάποιου αγίου καλό θα ήταν να πας να ανάψεις ένα κεράκι στην χάρη του ευχαριστώντας την με αυτό τον τρόπο για το καλό που έκανε στον πατέρα σου.
Εύχομαι να είναι πάντα καλά

Φιλικά

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lostris_a
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2004, 09:54:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lostris_a
Καλημέρα και από μένα και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
Φίλη scully και εγώ φίλη είμαι και ναι αποτοξίνωση από το ποτό έκανε
δεν πίνει 2 χρόνια τώρα και είναι άλλος άνθρωπος.
Φίλη Αmanda σε ευχαριστώ για την ευχή νά σαι καλά, τώρα για το τάξιμο δεν τον είχε τάξει
η μητέρα μου ούτε και εμείς αλλά ούτε και ο πατέρας
μου είχε ζητήσει την βοήθεια από κάποια συγκεκριμένη Αγία, ζητούσαμε όμως βοήθεια
από την Παναγία (Παναγία μου βόηθα) ή από τον θεό (θεέ μου βόηθα), αλλά και εμείς αυτό πιστεύουμε ότι μάλλον ήτανε κάποια Αγία.
Μήπως γνωρίζετε οι χτύποι τη μπορεί να ήταν ??? (γιατί ο πατέρας μου φοβότανε όταν
τους άκουγε θεωρούσε ότι ήτανε κάτι που προσπαθούσε να μπει στο σπίτι
για να του κάνει κακό. Και πάλι σας ευχαριστώ.


ΑΚΟΥΝΑ ΜΑΤΑΤΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2004, 10:53:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully
Ειπες οτι οι χτυποι σταματησαν οταν αρχισε να εμφανιζεται η μαυροφορεμενη γυναικα...χμμμ! Ασε με να το σκεφτω λιγο...!
Α! και κατι αλλο, οι Αγιες/οι, αγγελοι δεν ειναι συνηθως λευκοντυμενοι...?!

"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
http://img.pathfinder.gr/clubs/photos/70380/29.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2004, 11:04:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya
Όχι πάντα καλή μου scully,

Αν θυμάσαι και την ιστορία που είχα γράψει με την Α. Φωτεινή, την βλέπανε πάντα σαν μαυροφορομένη γριούλα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2004, 11:10:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully
Ισως να εχεις δικιο!
Ας μην αποκλειουμε μονο την περιπτωση να ηταν απλα παραισθησεις...!
Τωρα θα μου πεις καθε μερα...?!!!
Αλλα...?!
quote:
Ασε με να το σκεφτω λιγο...!

Η μαυροφορεμενη γυναικα, εμοιαζε να προστατευει τον ασθενη απο τους χτυπους (ισως απο κατι που πλησιαζε), δηλαδη την αρρωστια. Γι'αυτο φοβοταν και ο μπαμπας σου.
Η γυναικα αυτη εδιωξε με την παρουσιατης τους κυνδινους...!

(ε...αυτο σκεφτηκα εγω!!!)

"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
http://img.pathfinder.gr/clubs/photos/70380/29.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lostris_a
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2004, 12:33:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lostris_a
Σας ευχαριστώ για τις τόσο γρήγορες απαντήσεις σας.

Επειδή το κουβεντιάσαμε πάλι το θέμα το σαββατοκύριακο
τους είπα ότι έγινα μέλος και έγραψα την ιστορία)
η μητέρα μου μου θύμισε κάτι που δεν σας το ανέφερα όταν σας έγραψα την ιστορία μου.
Όταν ο πατέρας μου άρχισε να ακούει τους χτύπους η μητέρα μου
δεν τους άκουγε (γιατί έτυχε να υπάρξουν και περιπτώσεις που μητέρα μου ήταν στο σπίτι) αλλά αισθανότανε κάτι να την παγώνει δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς, ούτε και εκείνη
μπορεί να το περιγράψει, κάτι σαν παγωμένος αέρας που την έκανε να ανατριχιάζει και να φοβάται, και έλεγε από μέσα της μια προσευχή πάτερ ημών κ.λ.π..
Πριν να μας πει ο πατέρας μου για τους χτύπους η μητέρα μου μου θύμισε ότι ήθελε να φέρει παπά στο σπίτι για να διαβάσει μερικές ευχές γιατί αισθανότανε ότι κάποιο κακό τους τριγυρνούσε.
Όλα αυτά σας τα λέω γιατί και εγώ στην αρχή έδωσα την ίδια εξήγηση με σένα ότι από τους πόνους έβλεπε και άκουγε διάφορα αλλά η μητέρα μου μου θύμισε ότι όταν ξεκίνησαν οι χτύποι που άκουγε ο πατέρας μου, η ίδια αισθανότανε αυτό το παγωμένο ρεύμα. Και ύστερα είναι και η ιδιοσυγκρασία του πατέρα μου όπως σας είπα είναι πολύ δυνατός στον πόνο (έχει σπάσει τα χέρια και έμεινε 6 μήνες στο κατ και 3 μήνες στο σπίτι με τα χέρια κρεμασμένα από το ταβάνι, έχει κάνει 45 εσωτερικά ράμματα στην μέση του και άλλα τόσα εξωτερικά (και έχει πάθει και άλλα)και ποτέ δεν είπε την λέξη πονάω ακόμα και παυσίπονα δεν ζητούσε. Την ίδια τακτική κρατούσε και στην διάρκεια της αποτοξίνωσης όταν τον ρωτούσαμε εάν πονάει η απάντηση του ήτανε << λιγάκι>> Αυτά σας τα γράφω για να καταλάβετε ότι δεν ανήκει στην κατηγορία των ανθρώπων που τους καταβάλλει ο πόνος, το σλόγκαν του είναι <<πονάει κεφάλι - κόφτο>>.
Και ήτανε η πρώτη φορά που είδα τον πατέρα μου φοβισμένο (λόγω των χτύπων που άκουγε.
Και κάτι ακόμα οι χτύποι δεν σταμάτησαν αμέσως, όταν εμφανιζότανε η μαυροφορεμένη φιγούρα σταματούσαν μετά από λίγο, και πέρασε ένα διάστημα μέχρι να σταματήσουν εντελώς.
Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα και ελπίζω να μην σας κούρασα.


ΑΚΟΥΝΑ ΜΑΤΑΤΑ


Edited by - lostris_a on 26/01/2004 12:38:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2004, 12:48:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully
quote:
Και κάτι ακόμα οι χτύποι δεν σταμάτησαν αμέσως, όταν εμφανιζότανε η μαυροφορεμένη φιγούρα σταματούσαν μετά από λίγο, και πέρασε ένα διάστημα μέχρι να σταματήσουν εντελώς.

Χμμμ...ισως λοιπον ο σκοπος αυτης της γυναικας να ηταν να διωξει αυτους τους "χτυπους", που ανεφερα τι μπορει να συμβολιζουν!

Η μητερα του πατερα σου εχει πεθανει?!
Ρωταω επειδη σκεφτομουν πως ισως να μην προκειται για καποια Αγια, οπως αναφερθηκε αλλα απλα καποιο πνευμα κοντινου συγγενη!

()

"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
http://img.pathfinder.gr/clubs/photos/70380/29.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lostris_a
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2004, 12:57:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lostris_a
Ναι scully η μητέρα του πατέρα μου είχε πεθάνει αλλά θα μου φαινότανε παράξενο αν ήταν η γιαγιά μου (δεν είχαμε τις καλύτερες σχέσεις ) η μαμά της μαμάς μου μου φαίνετε ποιο πιθανό γιατί αγαπούσε πολύ τον πατέρα μου όμως και ο μπαμπάς μου την αγαπούσε πολύ.

ΑΚΟΥΝΑ ΜΑΤΑΤΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2004, 13:22:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully
Οκ ευχαριστω!!!!!
Αληθεια, εσυ τι πιστευεις φιλη lostris_a...?!
Δεν μας ειπες...!

"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
http://img.pathfinder.gr/clubs/photos/70380/29.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lostris_a
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2004, 14:21:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lostris_a
Φίλη Scully σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον που δείχνεις.
Τώρα όσον αφορά την άποψη μου δεν είμαι σίγουρη γιαυτό και ρωτάω, οι απαντήσεις που μου δίνετε ταιριάζουν με όσα έχω σκεφτεί και εγώ,
αλλά επειδή δεν έχω πολλές γνώσεις πάνω σε τέτοια θέματα γιαυτό έγραψα την ιστορία για να ακούσω τις απόψεις σας,
γιατί από της απαντήσεις που δίνετε σε άλλα μέλη του esoterica δείχνει άτομα με πολλές γνώσεις.
Εγώ γνώσεις δεν έχω απλά πιστεύω στο παράξενο και δεν το απορρίπτω.
Κάποιος γνωστός μας μας είπε ότι μπορεί να ήτανε και ο χάρος (μην γελάσετε).
Η μητέρα μου μου ανέφερε το σαββατοκύριακο ότι ο παππούς μου έβλεπε και άκουγε πολλά αλλά δεν μπόρεσε να μου κάποιες ιστορίες
θα την ρωτήσω και θα σας γράψω.

ΑΚΟΥΝΑ ΜΑΤΑΤΑ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2004, 14:28:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta
quote:
Εγώ γνώσεις δεν έχω απλά πιστεύω στο παράξενο και δεν το απορρίπτω.
χμ.. κ ποιός μπορεί να ισχυριστεί ότι έχει γνώση πάνω στο συγκεκριμένο;.. Γνώμη/άποψη, ναι, γνώση όμως; Nομίζω ότι σε τέτοιες περιπτώσεις αρκεί.. να πιστεύεις στο παράξενο κ να μην το απορρίπτεις ... O κόσμος είναι ένα πολύ περίεργο μέρος... ποτέ δεν θα'μαστε ικανοί να εξηγήσουμε τα πάντα....


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lostris_a
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2004, 14:49:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lostris_a
Valnta
σε ευχαριστώ ένας από τους λόγους που δεν έγινα μέλος του esoterica αμέσως μόλις σας ανακάλυψα ήτανε γιατί τα περισσότερα μέλη έχουνε διαβάσει πολύ έχουν εντρύφηση σε θέματα θρησκείας ψυχολογίας παραψυχολογίας κ.λ.π. ενώ εγώ πέρα από ότι τα πιστεύω δεν έχω τρόπο να στηρίξω τις απόψεις μου (βιβλιογραφία) και γιαυτό τον λόγο αισθανόμουνα σαν τον φτωχό συγγενή και έκανα 9 μήνες να γίνω μέλος του esoterica.

ΑΚΟΥΝΑ ΜΑΤΑΤΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΑΝΟ_ΜΙΑ_ΕΥΧΗ
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 00:22:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΑΝΟ_ΜΙΑ_ΕΥΧΗ
Παιδια καλησπερα σε ολους.Ειμαι νεος εδω και αυτο ειναι το πρωτο μου μηνυμα.Παρακολουθω πολυ στενα σχεδον ολα τα θεματα και σαν γνωστης(αλλα και εμπειρογνωμων κατα καποιο τροπο)πολλων θεματων αποφασισα να εγγραφω και να αρχισω να στελνω μηνυματα.Η ιστορια που θελω να πω ειναι μικρη αλλα ειναι αφιερωμενη σε ολους οσους δεν πιστευουν σε παραψυχολογικα φαινομενα.(Ολα βεβαια εξηγουνται επιστημονικα αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα).Συνεβη περσι οταν πεθανε η γιαγια μου.Ζουσε καλαματα.Ηταν 96 χρονων.Εμεις ζουμε οικογενοιακως Αθηνα.Στις 5 το πρωι της Παρασκευης ο πατερας μου σηκωθηκε να παει τουαλετα.Οταν γυρισε λεει της μανας μου''Φανη ειδα στον υπνο μου πως πρεπει να κανω τον ταφο της μητερας μου.''Η μητερα μου δεν εδωσε σημασια και ξανακοιμηθηκε.Το ιδιο καιο πατερας μου.Ο αδερφος μου κατα τις 7 το πρωι κοιμοταν.Ξαφνικα ακουει ενα θορυβο και σηκωνει λιγο το κεφαλι του.Βλεπει τη γιαγια μου να μπαινει απο την πορτα.Φαινοταν γρια αλλα ηταν πολυ ομορφη.Του χαμογελασε και περνωντας απο μπροστα του βγηκε απο την μπαλκονοπορτα(που ηταν κλειστη!!).Ο αδερφος ακομα και σημερα δεν ξερει αν ηταν ονειρο η πραγματικοτητα.Στις 8 και 10 πηραμε ενα τηλεφωνημα απο την γυναικα που προσεχει τη γιαγια μας στην καλαματα.Ειχε μολις ξεψυχησει....Καλο ταξιδι γιαγια Κωσταντινα..Να μας προσεχεις απο εκει ψηλα..

Υ.Γ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΤΕ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΕΙΤΕ ΟΧΙ..ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ..

MY LIFESTYLE DETERMINES MY DEATH STYLE!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Iris_hd
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 00:30:56  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους!!!

Χθες πέρασα την μέρα μου χαμένη μέσα στις σελίδες του Esoterica διαβάζοντας μαγεμένη τις διάφορες ιστορίες και χαίρομαι πολύ που μπορώ να μπω και εγώ σε αυτή την ψηφιακή παρέα.

Ευτυχώς ή δυστυχώς δεν έχω κάποια προσωπική εμπειρία, όμως σήμερα το πρωί κοιτάζοντας παλαιές οικογενειακές φωτογραφίες, θυμήθηκα κάτι που μου είχε πει η μητέρα μου.

Τον Ιούλιο του 99 αρρώστησε ξαφνικά ο θείος μου απο καρκίνο. Οι γιατροί μας είπαν, ότι δεν πρόκειται να ζήσει πάνω από ένα μήνα, όπως και έγινε. Επειδή όμως επρόκειτο για έναν πολύ ζωντανό άνθρωπο, η θεία μου αποφάσισε να του το κρύψει. Αντί αυτού του είπαμε ότι τον είχε πειράξει η αντιβίωση που έπαιρνε για άλλους λόγους.
Μπήκε λοιπόν στο νοσοκομείο πεπεισμένος ότι θα βγει σύντομα και η διάθεση του ήταν πολλή καλή. Τις τελευταίες δύο εβδομάδες όμως έπεφτε συχνά σε λίθαργο (πράγμα λογικό λόγω των ισχυρών φαρμάκων,υποθέτω)και είχε σπάνια επικοινωνία μαζί μας. Ωστόσο η θεία και η μαμά μου είχαν εγκατασταθεί δίπλα του και περίμεναν κάποια αλλαγή. Μία μέρα πριν πεθάνει (αυτό μπορεί να είναι και τυχαίο) και ενώ η επικοινωνία του είχε επανέλθει σχετικά τους ζητούσε να κατεβάσουν από τον τοίχο απέναντι από το κρεβάτι μία εικόνα που υπήρχε (δεν γνωρίζω ποιός Άγιος ήταν) γιατί αισθανόταν να τον πνίγει.

Δεν ξέρω αν σημαίνει κάτι αυτό το περιστατικό, απλά το θυμήθηκα και μου φάνηκε πολύ περίεργο. Γιατί να αισθάνεται ότι πνίγεται από την εικόνα κάποιου Αγίου; Έχει κάποιος ίσως μία εξήγηση ή κάποιο ανάλογο περιστατικό;

Υστ.: Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lostris_a
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 07:57:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lostris_a
Καλημέρα και από μένα και καλός ήρθατε.
Και εγώ καινούργιο μέλος είμαι.
Iris_hd δεν έχω ξανακούσει κάτι τέτοιο (για την εικόνα)
Θα ψάξω μήπως και βρω κάτι αλλά είμαι
σίγουρη ότι σε λίγο θα πάρεις απαντήσεις από άτομα που γνωρίζουνε
περισσότερα πάνω σε τέτοια θέματα


ΑΚΟΥΝΑ ΜΑΤΑΤΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 08:22:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya
Lostris καλώς ήλθες,

Δεν πιστεύω ότι η μαυροφορεμένη μορφή ήταν ο χάρος.
Αν πάλι ήταν η γιαγιά σου ο μπαμπάς σου δεν θα την γνώριζε;
Εκτός βέβαια εάν δεν έβλεπε καλά τα χαρακτηριστικά της.
Σε περιπτώσεις που έχω ακούσει για εμφανίσεις αγίων, ο άγιος
συνήθως χαμογελάει σε εκείνον που ήρθε να προστατέψει.
Συνέβη κάτι παρόμοιο στον πατέρα σου;

Καλώς ήλθες Iris. Πολύ παράξενη η ιστορία σου. Δεν έχω ξανακούσει
κάτι παρόμοιο. Ελπίζω να ξέρει κάποιος να μας διαφωτίσει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 08:57:04  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ποιός μπορεί να ισχυριστεί ότι έχει γνώση πάνω στο συγκεκριμένο;.. Γνώμη/άποψη, ναι, γνώση όμως; Nομίζω ότι σε τέτοιες περιπτώσεις αρκεί.. να πιστεύεις στο παράξενο κ να μην το απορρίπτεις ... O κόσμος είναι ένα πολύ περίεργο μέρος... ποτέ δεν θα'μαστε ικανοί να εξηγήσουμε τα πάντα....
Σωστή για μια κόμη φορά!
Φίλη lostris a welcome to the club!
Φίλε ΚΑΝΟ ΜΙΑ ΕΥΧΗ αυτό που περιέγραψες είναι σύνηθες σε ανθρώπους που είναι πολύ δεμένοι...
Φίλη ίριδα καλώς ηλθες και συ...Μια ερώτηση: Ποιά ήταν η σχέση του θείου σου με την εκκλησία? Ηταν θρησκόληπτος, θεοσεβούμενος ή ψιλοαδιάφορος?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lostris_a
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 09:04:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lostris_a
Καλημέρα narya

δεν είπα ότι η μαυροφορεμένη γυναίκα
ήτανε ο χάρος αλλά οι χτύποι που
άκουγε ο πατέρας μου (και τον φόβιζαν) ότι
μπορεί να ήτανε ο χάρος βάσει μιας εξήγησης
που μας δώσανε.
Τώρα για την γυναίκα ο πατέρα μου δεν
έβλεπε πρόσωπο γιατί φορούσε μαντίλα
και δεν έβλεπε τα χαρακτηριστικά της
Εάν ξέρεις πες μου τι μπορεί να ήτανε οι χτύποι
και ποια ήτανε η γυναίκα κατά την γνώμη σου ???
Αγαπητή Iris χωρίς να θέλω να σε προσβάλω
εσένα η την μνήμη του θείου σου μήπως λέω
μήπως είχε κάνει κάτι το οποίο του δημιουργούσε
τύψεις και γιαυτό είχε αυτήν την αντίδραση απέναντι
στην εικόνα ??? Απλά ρωτάω χωρίς καμία
διάθεση μομφής γιατί μου φαίνεται παράξενο δεν έχω
ξανακούσει κάτι τέτοιο.

ΦΙΛΙΚΑ


ΑΚΟΥΝΑ ΜΑΤΑΤΑ


Edited by - lostris_a on 27/01/2004 09:34:05

Edited by - lostris_a on 27/01/2004 10:46:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lostris_a
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 09:19:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lostris_a
Καλημέρα Avallon
χαίρομαι
που είμαι μέλος του club

ΦΙΛΙΚΑ


ΑΚΟΥΝΑ ΜΑΤΑΤΑ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zim
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 12:24:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zim
ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΠΟΥ ΣΥΝΕΒΕΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΩ

ΠΡΙΝ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΧΑΜΕ ΒΓΕΙ ΜΕ ΠΑΡΕΑ ΣΕ ΕΝΑ ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΜΑΓΑΖΙ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ
ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑΜΕ ΕΙΔΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΘΕΜΑ
(ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΠΙΟΥΜΕ ΑΛΚΟΟΛ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ ΜΑΣ)

ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΑΦΗΜΕΝΟ ΜΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΟΠΟΥ ΥΠΗΡΧΕ ΕΝΑ ΠΑΡΚΙΝΚ.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΕΙΧΕ ΑΡΚΕΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ. ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΕ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΠΩΣ ΕΞΩ ΒΡΙΣΚΟΤΑΝ 1-2 ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΜΟΝΟ.ΒΓΑΙΝΩ ΕΞΩ ΚΑΙ ΣΥΝΕΙΔΙΤΟΠΟΙΩ ΠΩΣ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΕΙΧΕ ΑΔΕΙΑΣΕΙ. ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΝΩΣΤΟ ΑΝ ΕΙΔΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΜΕ ΕΨΑΧΝΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΒΡΗΚΑΝ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΠΗΓΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝΤΟ ΤΟ ΨΑΞΗΜΟ.
ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΣΗ ΗΡΘΑΝ ΘΥΜΩΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΜΕ ΡΩΤΟΥΣΑΝ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΡΓΗΣΑΜΕ ΤΟΣΟ.
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΔΕΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ.ΣΥΓΟΥΡΑ.ΠΙΣΤΕΨΤΕΜΕ.ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ ΣΤΟ ΠΑΡΚΙΝΚ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΘΕΣΗ.Ο ΧΩΡΟΣ ΕΙΧΕ ΑΔΕΙΑΣΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ?
ΜΑΛΙΣΤΑ ΘΥΜΟΣΑΝΕ ΓΙΑΤΙ ΝΩΜΙΖΑΝ ΠΩΣ ΕΛΕΓΑ ΨΕΜΑΤΑ.

ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΠΩΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟ ΡΑΔΙΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ ΔΕΝ ΓΥΡΝΟΥΣΕ,ΔΕΝ ΔΩΣΑΜΕ ΣΗΜΑΣΙΑ.
ΕΠΙΣΗΣ ΗΡΘΕ ΕΝΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΝΑ ΠΑΡΚΑΡΕΙ ΔΙΠΛΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΒΛΕΠΕ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΧΤΥΠΗΣΕ ΕΠΑΝΩ ΜΑΣ.ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΚΟΙΤΟΥΣΑΜΕ ΑΦΩΝΟΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΓΗΚΑΜΕ ΑΜΕΣΩΣ ΝΑ ΤΟΥ ΠΟΥΜΕ"ΡΕ ΦΙΛΕ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ"
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΒΓΗΚΕ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΗΡΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΒΑΛΕ ΠΙΟ ΔΙΠΛΑ.

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΕΞΗΓΗΣΗ...

ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy