ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Το επικινδυνο παιχνιδι "Ποτηρακι"..Αληθινη ιστορια
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 43
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
138 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 01:59:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ωχχχχχχ...!
Πιστεψε με, αυτο δεν επρεπε να το πεις σ'αυτο το topic, σ'αυτο το forum, σ'αυτη τη σελιδα.............!

Βρε scully,αφου το λεω ξεκαθαρα:

quote:
ΑΦΟΥ ΟΜΩΣ ΠΡΩΤΑ ΓΙΝΟΥΝ "GURU" ΤΟΥ ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΜΑΘΟΥΝ ΤΑ ΞΟΡΚΙΑ.
Ο ΠΙΝΑΚΑΣ Οuija ΠΡΩΤΟΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΣΑΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΣΤΕΙΟ...


Για να πεις οτι κατεχεις την "τεχνη" του διαλογισμου μπορει να χρειαστεις και 10 χροννια η και περισοτερα.Αρα ας προσπαθησουν σε κανα 2 χροννια οσοι διαβαζουν και θελουν να ειναι ασφαλεις...
Τα ξορκια μπορω να τα δωσω σε οποιον ειναι ετοιμος να τα χρησιμοποιησει με "ανοιχτο" μυαλο και εξυπνα.Στειλτε μου ενα mail

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

andrian
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
63 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 11:08:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους andrian  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΥΛΟΓΗΤΕ ΘΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΟΥΝ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΤΑ ΞΟΡΚΙΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ Κ ΑΝ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΠΟΤΗΡΑΚΙ ΞΟΡΚΙΑ ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑΜΕ ΣΤΗ ΠΑΡΕΑ ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΞΟΡΚΙΑ ΤΑ ΛΕΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΜΕΘΟΔΟ ΕΠΙΚΛΗΣΗΣ? ΣΤΕΙΛΤΑ ΜΟΥ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ onecode2002@yahoo.gr


ΔΕΝ ΕΙΔΑ
ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑ
Κ ΑΝ ΡΩΤΗΣΑ
ΔΕΝ ΕΜΑΘΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 11:27:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευλογητε, εσυ που τα βρηκες...?!

"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
http://img.pathfinder.gr/clubs/photos/70380/29.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

andrian
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
63 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 12:08:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους andrian  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ :η γιαγια μου ειχε εναν τετοιο πινακα και την ειχα δει μικρος να καλει καποιο πνευμα κατα την διαρκεια μιας "συγκεντρωσης" που κανανε με τους φιλους της καθε 15 μερες.

το σπουδαιο ειναι οτι ειχα διαβασει σε καποιες σημειωσεις της για τον πινακα.για να αποφυγετε τις δυσαρεστες συνεπειες του τελετουργικου πρεπει πρωτα να κανετε καποια ξορκια

καταρχας θα πρεπει να κανετε ενα "ξορκι προστασιας"(protection ritual),πριν ακομα ξεκινησετε
μολις τελειωσετε τις ερωτησεις και το πνευμα "φυγει"(μην νομιζετε οτι επειδη δεν γινεται αισθητη η παρουσια του εχει φυγει)καντε αμεσως ενα "ξορκι διωγμου"(lesser banishing ritual of the pentagram).
για να κανετε αυτα τα ξορκια πρεπει να ειστε υπερ-συγκεντρωμενοι γιατι δεν υπαρχει καμια ενδειξη που προσδιοριζει αν ενα ξορκι εχει γινει.


ΔΕΝ ΕΙΔΑ
ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑ
Κ ΑΝ ΡΩΤΗΣΑ
ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ

Edited by - andrian on 27/01/2004 12:09:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SAUDi
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 21:16:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SAUDi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα και απο μενα!
Εχετε ξεκινησει ενα πολυ ενδιαφερον θεμα...
Το εχω κανει πολλες φορες αυτο με το ποτιρακι, πιο πολυ το θεωρω σαν παιχνιδι παρα κατι σαν κακο και τρομαχτικο καλεσμα πνευματων!
Δε λεω οτι δε πιστευω σε αυτο, το αντιθετο μαλιστα και καθε φορα που καλουμε πνευμα κραταμε ολα τα προσχηματα και τους κανονες και παντα μα παντα το ευχαριστουμε οταν θελουμε να το διωξουμε!
Εγω πιστευω πως αν του κανεις σοβαρες ερωτησεις, δε το κοροιδεψεις και το ευχαριστησεις στο τελος δεν εχεις να φοβιθεις κατι και θα φυγει χωρις να σε ενοχλησει
Διαφορα φαινομενα που μου εχουν τυχει κατα το καλεσμα του, το πιο συχνο οταν υπαρχει σκυλος στο χωρο, τρελενεται και γαυγιζει!
Εχει αναβοσβισει φωτα σπιτιου, μας εχει πει προσωπικα στοιχεια και λεπτομεριες για τον καθε να μας και αλλα πολλα, αν θυμιθω θα ξαναγραψω! Παντος κατι τρομαχτικο η κακο δε μου εχει τυχει!
Ευχαριστω!

-=Rabigh , D4 lost C1ty in Da D3sert o Ar4bia=-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Question
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 22:11:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Question  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωστε θίγονται και εύκολα τα πνεύματα!!!!! Ρε φίλε/η Saudi εάν σου έδεινα το e-mail μου θα μπορούσες να μου πεις πως τα καλείται? Με όλες τις λεπτομέρειες και τα απαραίτητα σύνεργα(σίγουρα θα χρειάζονται)...Εάν είναι να πάω από κάτι ..ας είναι η περιέργεια.Με έστειλες κανονικά...(η προσφορά ισχύει)!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
138 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 01:08:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλη scully

quote:
ηθελα να ασχοληθω με τη μαγεια λογω της γιαγιας μου που την εβλεπα οταν ημουν μικρος να κανει συγκεντρωσεις με φιλους\φιλες της...
ξερω οτι αυτα που κανανε δεν ηταν καλα αλλα δεν ειχαν σκοπο να βλαψουν καποιον.απλως απ οτι εμαθα απο τη μανα μου ζητουσαν διαφορα πραγματα απο πνευματα.μαλιστα καποτε η γιαγια μου οπως εμαθα και απο αυτη και απο τη μητερα μου,ζητησε απο το πνευμα ενος στρατηγου να την βοηθησει να ανοιξει ενα δικο της κεντρο (ηταν τραγουδιστρια).το κεντρο ανοιξε μεσα σε μερικες βδομαδες απο τελειως τρελες "συμπτωσεις" ομως το ανταλαγμα που ζητησε το πνευμα ηταν θυσια.η γιαγια μου σαφως δεν το εκανε και το μαγαζι εκλεισε την επομενη μερα απο τοτε που αρνηθηκε.γινοντουσαν επισης πολυ τρομαχτικα πραγματα την μετεπειτα περιοδο οπως:επιπλα κινοντουσαν μονα τους,πεφταν τα καδρα,σπαγανε ποτηρια χωρις να πεσουν και αλλα τετοια παραξενα.αμεσως καλεσαμε παπα να κανει ευχελεο και ευτηχως δεν ειχαμε ξανα προβλημα.(η γιαγια μου επαψε να ασχολειται απο τοτε)

η σωλομονικη που κατειχε η γιαγια μου δεν ηταν σαν αυτη του εμποριου.
τις εχω δει και τις 2 και ξερω.αυτη του εμποριου ΔΕΝ εχει καμια ευχη ολοκληρομενη.παντα λειπει κατι για να μην μπορεις να κανεις ξορκια κτλ
ειδικα τα ξορκια εκεινα που εχουν σκοπο να κανουν κακο απλως αναφερονται...εκεινο το βιβλιο ομως που ειχε η γιαγια μου ηταν τετραπλασιο,παλιο και μεσα ειχε παρα πολλες σημειωσεις γραμενες στο χερι...το βιβλιο δυστηχως δεν μου επιτρεπεται να το παρω γιατι εχω καποια χρονν\ια να ερθω σε επαφη με την γιαγια μου και γι αυτο ψαχνω εκεινη του εμποριου...


το παραπανω κειμενο ειναι απο ενα θεμα που εχω ανοιξει στο foroum σχετικα με τα βιβλια.Πιστευω να καταλαβαινεις πως ολα αυτα ηρθαν σε μενα.Κατα καποιο τροπο τα κληρονομησα(η γιαγια μου δεν ειναι νεκρη ακομα)

andrian,θα προσπαθησω να σου τα στειλω το συντομοτερο...
Δεν ακολουθεις καποια αλλη μεθοδο επικλησης,"απλα"* πριν αρχησετε,πρεπει να κανεις το ξορκι προστασιας και μετα το δευτερο ξορκι που διωχνει καθε "ξενη" παρουσια απο το χωρο...

*Αν δεν εχεις ασχοληθει αρκετα με μαγεια,μην εισαι σιγουρος οτι θα πιασουν.Ξερεις να διαλογιζεσαι??

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SAUDi
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 02:07:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SAUDi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε question απο οτι ειδα στα αρχικα ποστ εχουν αναφερθει για το πως λειτουργει αυτο και καλεις το πνευμα, δεν ειναι κατι ιδιαιτερα δυσκολο, Κατα την γνωμη μου και ενας μονο να συγκεντρωθει στην παρεα γυρω απο το ποτιρακι, το πνευμα κατα 90% θα ερθει, Μου εχουν τυχει βεβαια και περιπτωσεις που δεν ηρθε κανενα πνευμα!
Δεν ξερω αν θιγονται η οχι αλλα εχω ακουσει πως αν δε τα σεβασε, τα κοροιδεψεις και γεννικα τους κανεις γελειες ερωτησεις ισως σου κανουν κακο!

take care all!:-)

-=Rabigh , D4 lost C1ty in Da D3sert o Ar4bia=-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 15:21:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα είναι δυνατόν??? Ρε παιδιά τί λέμε τόση ώρα????
Αν θέλετε να κάνετε μλκς, τουλάχιστον κρατήστε τα προσχήματα και ψάξτε τις πληροφορίες μόνοι σας! Μα καλά, όλα τα προηγούμενα ποστ δεν σας δίδαξαν απολύτως τίποτα???

-ΥΗVH
Light in extension

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Question
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 21:48:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Question  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαλάρωσε ΥΗVH...όπως είδες δεν ζήτησα πληροφορίες δημόσια και επίσης δεν γουστάρω "λογοκρισία"...άντε μην τα πάρω!Μήπως πρέπει να παίρνω και την άδεια σου για να γράψω?Πως την έχεις δει δηλ....διαδικτυακό νταβατζιλίκη?Άντε....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 23:49:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για να καλέσω τον astaroth τι χρειάζεται?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2004, 12:44:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ελατε βρε παιδιά...!
Εδω που τα λέμε, δεν έχει κι άδικο η ...!
Απλά, παρασυρθηκα...!
Οπως άκουσα κι απο ενα αλλο παιδί (δεν θυμαμαι που)...
Αν είναι να πεθάνω από κάτι, ας είναι η περιέργια...!!!

"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
http://img.pathfinder.gr/clubs/photos/70380/29.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SAUDi
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2004, 01:49:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SAUDi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολυ σωστο αυτο το τελευταιο scully!
Κι η περιεργια επισης σκοτωσε την γατα (ασχετο μεν αλλα αν εχεις γατα θα καταλαβεις):p

-=Rabigh , D4 lost C1ty in Da D3sert o Ar4bia=-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2004, 09:14:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
http://img.pathfinder.gr/clubs/photos/70380/29.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2004, 12:38:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν το κατάλαβα, είναι περίεργες οι γάτες...?!


"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
http://img.pathfinder.gr/clubs/photos/70380/29.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πιτσιρίκος
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2004, 23:41:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πιτσιρίκος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιαααααα!Λοιπον...το καλοκαιρι του 2002 εκανα τη μαλακια να παιξω και εγω το ποτηρακι με κατι φιλους.(6 ατομα ημασταν και ολοι κοιμηθηκαμε στο ιδιο κρεβατι).λοιπον στο τελος του παιχνιδιου ρωτας=διαβολε θα φυγεις τωρα?αν πει οχι μη φοβηδεις.θα πρεπει να σπασεις το ποτηρι και μετα.......τερμα.καθαρισες.
Υστερογραφο=για 2 βδομαδες εβλεπα εφιαλτες,και φοβομουν να παω τουαλετα.μη γελεσετε.ελεγα στη μαμα μου να περιμενει απ'εξω.

PREVEZA F.C
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πιτσιρίκος
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2004, 23:42:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πιτσιρίκος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιαααααα!Λοιπον...το καλοκαιρι του 2002 εκανα τη μαλακια να παιξω και εγω το ποτηρακι με κατι φιλους.(6 ατομα ημασταν και ολοι κοιμηθηκαμε στο ιδιο κρεβατι).λοιπον στο τελος του παιχνιδιου ρωτας=διαβολε θα φυγεις τωρα?αν πει οχι μη φοβηδεις.θα πρεπει να σπασεις το ποτηρι και μετα.......τερμα.καθαρισες.
Υστερογραφο=για 2 βδομαδες εβλεπα εφιαλτες,και φοβομουν να παω τουαλετα.μη γελεσετε.ελεγα στη μαμα μου να περιμενει απ'εξω.

PREVEZA F.C
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2004, 10:41:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όλα τα πιτσιρίκια έχουν τέτοιες φοβίες...!

"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
http://img.pathfinder.gr/clubs/photos/70380/29.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πιτσιρίκος
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2004, 22:24:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πιτσιρίκος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
Ε δεν ειμαι και τοσο μικρος scully.17 χρονων ειμαι

PREVEZA F.C
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2004, 09:41:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α! Εντάξει, δεν είσαι και μικρος...!
Το nick σου το έχεις για παραπλανηση, ετσι...?!

"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
http://img.pathfinder.gr/clubs/photos/70380/29.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2004, 11:51:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε παιδιά,τί λογοκρισία λέτε τώρα.
Διαβάστε όλα α σχετικά που γράφτηκαν για το θέμα.
Να σας προστατεύσει ήθελε.
Κάπου εδώ μέσα παλιότερα διάβασα :
Δώσε ένα νυστέρι στα χέρια κάποιου που δεν είναι χειρούργος...
Ε, το ίδιο είναι.
Φίλε Ευλογητέ, η αποψή μου πάντα,πως μοιράζεις έτσι όλα αυτά τα <μυστικά> που η γιαγιά σου σίγουρα διαφύλαξε?
Αφού ζει όπως λες..τη ρώτησες?

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2004, 13:00:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλε Ευλογητέ, η αποψή μου πάντα,πως μοιράζεις έτσι όλα αυτά τα <μυστικά> που η γιαγιά σου σίγουρα διαφύλαξε?
Αφού ζει όπως λες..τη ρώτησες?

Σωστό κι αυτό, θα είχε τους λόγους της η γυναίκα...!

"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
http://img.pathfinder.gr/clubs/photos/70380/29.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eViL
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Egypt
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 02:10:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eViL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Did u miss me?

Κατα πρωτον να ζητησω μια συγνωμη απο τα μελη που ασχοληθηκαν με το θεμα γιατι τους αφησα να "σερβιριστουν" το θεμα μονοι τους....ειμαι κακος οικοδεσποτης....Λογο της συνεχης απουσιας μου δεν υπαρχει χρονος για αναπτυξη του θεματος απο την μερια μου...Θα ηθελα να απαντησω με αυτο μου το post σε οσες αποριες και αμφιβολιες ειδα μεχρι στιγμης, αλλα δεν μου το επιτρεπει ο χρονος....Το θεμα ειναι ελευθερο στα χερια σας πλεον....εγω ειμαι "τριτος"....
Ειναι παντου...μην παιζετε μαζι τους...διευρυνετε τον πνευματικο σας κοσμο αλλα μην κανετε τους "εξυπνους"...Dont **** with them...they only thing that they want is revenge...We cant beat em......

εις το επανειδην...

Χαιρετω..eViL one


...The eyes are the only truth...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 19:26:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απαντώ απλά για να ανακεφαλαιώσω τους στοιχειώδεις κανόνες ασφαλείας για αμετανόητους ξεροκέφαλους. Έτσι ο κίνδυνος θα είναι πολύ μικρότερος ο κίνδυνος.
ΔΕΝ ΠΡΟΩΘΩ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΜΟ, ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΩΣΩ Ο,ΤΙ ΜΠΟΡΩ.
- Άμα θέλουμε να πειραματιστούμε, δεν κάνουμε μλκιες με Σολομωνικές κουλουπού. Ποτηράκι και πολύ είναι.
- Καλούμε ό,τι χαμηλότερο ιεραρχικά υπάρχει.
- Θέτουμε από πριν ως όρο να έρθουν μόνο καλά πνεύματα, αλλά αυτό δεν μας βοηθάει ιδιαίτερα ούτε κάνει ουσιαστική δουλειά.
-Λέμε το παρακάτω τρεις φορές, με το αριστερό μας χέρι να φράζει το ηλιακό πλέγμα και το δεξί σε σχήμα πιστολιού (δείκτης,μέσος τεντωμένοι/ παράμεσος, μικρό δάχτυλο μαζεμένα/ αντίχειρας πάνω):
Στο όνομα του Δία, πατέρα των θεών, σε εξορκίζω! Τε βίγκος Κοσσιλίμ!
μόλις απαντήσει πνεύμα. Αν είναι κακόβουλο θα την κάνει στα σίγουρα.
- Ένας στοιχειώδης κύκλος από αλάτι (το οποίο έχετε προετοιμάσει με τη μέθοδο που λέει η Φόρτσουν στο βιβλίο "Ψυχική Αυτοάμυνα") κακό δεν κάνει. Φανταστείτε τον με κλειστά τα μάτια φτιαγμένο από φως για καλύτερα αποτελέσματα.
- Μόλις τελειώσει η συνεδρία, το ευχαριστούμε και του δίνουμε άδεια να φύγει. ΠΑΝΤΑ!!!
- Μετά, για καλό και για κακό, κάνουμε και έναν εξορκισμό όπως το ΛΒΡΠ.
-ΔΕΝ ΔΙΑΛΕΓΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΞΗΣ ΗΜΕΡΕΣ: 2η νέας Σελήνης, 4η, 6η, 8η, 12η, Πανσέληνο. Τότε μπορεί να σκάσει μύτη κανένας Ασμοδαίος, που λέει ο λόγος, κάτι το οποίο ΔΕ ΘΕΛΟΥΜΕ!!!
.
.
.
.
.
.
.
.
Αν μπορείτε να κρατηθείτε και να μην το κάνετε, τότε΄ακόμα καλύτερα! Αλλά επειδή βλέπω πολλά αποφασισμένα,Don't forget these!!!

-ΥΗVH
Light in extension

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
aris8
Νέο Μέλος


18 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 19:27:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aris8  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
την καλησπερα μου
λοιπον να παραθεσω και την δικια μου εμπειρια απο αυτο που απκαλειτε
"ποτηρακι"
λοιπον ι εμπειρια αυτη μνου συνεβη πριν 3 χρονια
γυρισα απο την δουλεια και πηγα σε ενα σπιτι οπου επι το πλειστον ηταν φοιτιτες. μπαινοντας τους ειδα να κανουν αυτο το πραγμα
ποτε μου δεν τα πιστευα και δεν εδωσα σημασια και πηγα να τσιμπησω κατι. ενα ατομο απο την παρεα με προετρεψε να παρω και γω μερος στην ολη διαδικασια.
αν και δεν πιστευα ελαβα μερος με σκοπο να τουσ αποδειξω οτι ολα αυτα δεν ισχυουν
στην αρχη το "πνευμα" δεν εκανε τιποτα και οπως ¨αυτο"
ειπε ο λογοσ ημουν εγω που δεν πιστευα
(πιστευω να μην σας κουραζω)
αφου εβαλα τον εαυτο μου να πιστεψει το "πνευμα" αρχισε να απαντα κανονικα στις ερωτησεις των υπολοιπων
οι δικιες μου πρωτες ερωτησεις ηταν απλες και παιδικες
οταν πειστηκα οτι κατι συμβαινει ρωτουσα πραγμτα που με απασχολουσαν οτι μου ειπε για το παρελθον σε πραγματα που ηξεραηταν σωστο. σε ερωτησεις για το μελλον (δεν μας ειπε κανεις τι δεν πρεπει να ρωταμε)περιμενω να μου συμβει κατι ωστε να πειστω
για να μην σας κουραζω θα σας πω μονο οτι αυτο το εκανα 3 συνεχεισ μερες ωσπου φτασαμε σε καποια συμπερασματα και αφου ειχαμε ρωτησει καποιο ατομο που ασχολουνταν χρονια με αυτο το ειδος.
τα συμπερασματα ειναι οτι:
ποτε μα ποτε δεν ερχεται καλο "πνευμα" αλλα παντα κακο
για το παρελθον αντλει ολα τα στοιχεια απο σενα και για αυτο τα ξερει ολα
δεν πρεπει ποτε να του ταξεις πραγματα γιατι θα στα ζητησει σε καποια ανυποπτη στιγμη εκει που δεν θα το περιμενεις
και χωρισ να σας κουρασω αλλο τραβαει οπως πολυ σωστα και καποιος αλλος ενεργεια απο σενα με αποτελεσμα να εχεις καποιες παρενεργειες που δεν ειναι καλες για εσενα. αυταααααααααααααα :)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spin
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 20:44:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Spin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειλικρινά έχω συκλονιστεί από αυτά που διάβασα σε αυτό το topic! Θα ήθελα να μάθω αν γίνεται να καλέσω κάποιο συγκεκριμένο πνεύμα. Δεν με ενδιαφέρει το να πάθω κάτι κακό από αυτό αρκεί να καλέσω το πνεύμα που θέλω. Ο λόγος που επιμένω τόσο πολύ είναι γιατί θέλω οπωσδήποτε να καλέσω το πνεύμα του Νεύτωνα ώστε να με βοηθήσει να περάσω με άριστα τις εξετάσεις στην εξεταστική. Δεν νομίζω να με πάρει κανείς χαμπάρι στο αμφιθέατρο αν πάω να γράψω παρέα με τον Ισαάκ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 21:40:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τί να το κάνεις άμα περάσεις την εξεταστική και πάθεις κάποιο κακό?
΄Δώρο-άδωρο.Άχρηστο θα είναι.
Παρακολουθώ καιρό εδώ έσω, τα θέματα(χωρίς να είμαι μέλος).
Κατέληξα με όσα διάβασα,πως είναι επικινδυνο..Πως σίγουρα έρχεται κάτι κακό...Υπάρχουν συνέπειες..

Αλλά μάλλον έχεις δίκιο αγαπητή ΥΗVH:

quote:
Αν μπορείτε να κρατηθείτε και να μην το κάνετε, τότε΄ακόμα καλύτερα! Αλλά επειδή βλέπω πολλά αποφασισμένα,Don't forget these!!!


<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spin
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 22:00:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Spin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατ'αρχήν, αν δεν περάσω αυτή την εξεταστική θα πάθω μεγαλύτερο κακό, πίστεψέ με! Άλλωστε δεν νομίζω ότι ο Νεύτωνας θα τσαντιστεί αν του ζητήσω βοήθεια σε καμία άσκηση, άλλωστε όσο βρισκόταν εν ζωή με αυτά ασχολείτο. Και στην τελική δεν θα τον παρακαλάμε! Υπάρχει και ο Planck!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eViL
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Egypt
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 23:44:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eViL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...........

Χαιρετω..eViL one


...The eyes are the only truth...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 18:12:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε παιδιά Ο YHVH!!! Πόσες φορές θα το πούμε???

quote:
ποτε μα ποτε δεν ερχεται καλο "πνευμα" αλλα παντα κακο

Ανακρίβεια. Απλά οι πιθανότητες να έρθει καλό είναι 1 στο 1.000.000. Βέβαια αν είσαι ικανός μπορείς να καλέσεις επίτηδες καλό. Πολλές φορές πρόκειται για μείγμα, ως επί το πλείστον κακόβουλο, αλλά όχι ΚΑΚΟ.
Ο λόγος είναι ότι επικοινωνούμε με το χαμηλότερο αστρικό, όπου:
1) Είναι το "κατακάθι" του αστρικού, εκεί πηγαίνουν τα κακά πνεύματα. Τα καλά είναι απλά στο δρόμο για το ανώτερο αστρικό.
2) Αυτά τα πνεύματα δεν έχουν γνωρίσει την μακαριότητα των υψηλότερων πεδίων, και έτσι λησμονούν το φυσικό πεδίο ή παίρνουν "εκδίκηση", γι'αυτό έλκονται σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό από το ποτήριον.
Καλό απόγευμα!

-ΥΗVH
Light in extension

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 43 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy