ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Τηλεκινηση
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 11
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2011, 00:43:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δυστυχως φιλε μου δεν μπορουμε να μπουμε μεσα στην
σπηλια και να τους βγαλουμε εξω.Θα φαμε το ξυλο της
αρκουδας γιατι δεν θα μας πιστευουν και θα μας κανουν
και παραπονα επειδη τους χαλαμε την μακαριοτητά τους.
Αστους εκει στις σκιες τους και οποιος εχει αρχ..να βγει
μονος του οπως και εμεις!


ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2011, 12:25:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

@alex22

“Υπάρχουν αναρίθμητες περιπτώσεις υπερφυσικών συμβάντων,γεγονότα που αντικρούν τους γνωστούς νόμους την φυσικής όπως την ξέρουμε,κι όμως,μετά απο όλα όσα έχουν δεί τα μάτια μας,μερικοί εξακολουθούν να μην πιστεύουν πέρα απο αυτό που βλέπουν.Νομίζω οτι,μακράν το πιό υπερφυσικό γεγονός απο όλλα,είναι οτι ακόμα υπάρχουν στενόμυαλοι άνθρωποι.
Πώς είναι δυνατόν μέσα σε όλη αυτή την αύρα που υπάρχει για αυτά τα θέματα,μερικοί να μην μπορούν να νιώσουν τίποτα. Αυτό το πράγμα είναι αναπηρία της ψυχής.”
-------------------------------------------------------------------

Φίλε Άλεξ υπάρχουν πράγματι πολλά θέματα που η επιστήμη ΔΕΝ γνωρίζει, και “ψάχνει” να βρει μια “επιστημονική” εξήγηση τους
Αυτά είναι όλα όσα κάποιοι ψευδοεπιστήμονες ονομάζουν “υπερφυσικά συμβάντα”
Μέχρι να βρει την εξήγηση η πραγματική επιστήμη, δεν είναι δυνατόν να απευθυνθεί σε “καφετζούδες” μήτε και σε “επιστήμονες μένταλιστ”.

ΔΕΝ είναι αυτός ο σωστός τρόπος που σχηματίζει την γνώση η πραγματική επιστήμη.
Αν αυτό το αποκαλείς εσύ “αναπηρία ψυχής” άποψή σου.
Έχεις άλλωστε το αναφέρετο δικαίωμα να έχεις την άποψή σου.

Το ίδιο όμως δικαίωμα έχω και εγώ να χαρακτηρίσω ΟΛΕΣ τις θεωρίες που βασίζονται σε μια “υπεραισθητική αντίληψη” - αυτό που ονομάζουν και ESP – ως ψευδεπιστήμες.

Και αυτό φίλε μου δεν αποτελεί ΜΟΝΟ δική μου άποψη, αλλά και άποψη της ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗΣ επιστήμης, που εξέτασε επίπονα και επί μακρόν ΟΛΕΣ αυτές τις “υπεραισθητικές αναφορές” χωρίς προκατάληψη και κάτω ΜΟΝΟ από επιστημονικά προσαρμοσμένο περιβάλλον, σε άπλετο φως – και όχι με κεράκια – και απέδειξε πως πρόκειται τυχαίες συμπεριφορές, και τίποτε εξωπραγματικό.

Και αυτά τα “τρελά σενάρια” περί συνωμοσίας και προσπάθεια φίμωσης της αλήθειας, είναι ιστορίες για αγρίους ή αγροίκους.
Σιγά μην είναι “δάκτυλος” της Vodafon το μπλοκάρισμα της δυνατότητας “νοερής επικοινωνίας”.

Φίλε μου για 20-30 χρόνια Αμερικανοί και Ρώσοι προσπαθούσαν και δαπάνησαν τεράστια ποσά για να εντοπίσουν και να χρησιμοποιήσουν αυτές της “υπεραισθητικές δυνάμεις”
Καταλαβαίνεις τι πλεονεκτήματα θα αποκτούσε ο ένας έναντι του αντιπάλου του αν αυτό ήταν κάτι το πραγματικό?
Τι πυρηνικές μπόμπες και τρίχες κατσαρές?
Με μια μέθοδο ελέγχου της νόησης, μεταφορά πληροφορίας, πρόγνωσης και γνώσεις των σχεδιασμών του αντιπάλου, δυνατότητα ελέγχου της κίνησης κεφαλαίων, επιρροής νομισματικών ισοτιμιών κλπ κλπ θα είχε αποκτήσει ΑΠΟΛΥΤΗ κυριαρχία στον πλανήτη.

Αν θέτεται να παραμυθιάζεστε δικαίωμα σας.
Εσείς ηλικίαν έχετε, εσείς αποφασίζεται

Εγώ απλά ανέφερα την γνώμη μου, δείχνοντας και την άλλη γωνία προσέγγισης, για όσους ίσως το ψάχνουν το θέμα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2011, 14:59:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Εντάξει,αφού επικαλείσαι τόσο πολύ την λογική,θα σου κάνω λοιπόν και γώ μια λογική ερώτηση,πώς είσαι τόσο σίγουρος οτι όντως η επιστήμη έχει εξετάσει αυτα τα θέματα και έχει βγάλει συμπεράσματα? Επειδή το λένε στις ειδήσεις,ή το γράφουν σε κάποιο επιστημονικό περιοδικό ή εφημερίδα? Γιατί αυτές είναι η πηγές σου,δεν έχεις άλλες.


Η επιστήμη απο μόνη της είναι στο σωστό δρόμο όσο είναι αντικειμενική και κρίνει με βάση τα πειράματα.Τί γίνεται όμως όταν ελέγχεται απο τους συμφεροντολόγους?Οταν όλα σε αυτόν τον κόσμο γίνονται για τα λεφτά και όχι για το καλό της ανθρωπότητας,αλήθεια πώς περιμένεις να έχεις και μια πραγματική επιστήμη? Προφανώς αυτό δεν μπορεί να συμβεί.


quote:
Και αυτό φίλε μου δεν αποτελεί ΜΟΝΟ δική μου άποψη, αλλά και άποψη της ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗΣ επιστήμης, που εξέτασε επίπονα και επί μακρόν ΟΛΕΣ αυτές τις “υπεραισθητικές αναφορές” χωρίς προκατάληψη και κάτω ΜΟΝΟ από επιστημονικά προσαρμοσμένο περιβάλλον, σε άπλετο φως – και όχι με κεράκια – και απέδειξε πως πρόκειται τυχαίες συμπεριφορές, και τίποτε εξωπραγματικό.

Και αυτά τα “τρελά σενάρια” περί συνωμοσίας και προσπάθεια φίμωσης της αλήθειας, είναι ιστορίες για αγρίους ή αγροίκους.
Σιγά μην είναι “δάκτυλος” της Vodafon το μπλοκάρισμα της δυνατότητας “νοερής επικοινωνίας”.

Φίλε μου για 20-30 χρόνια Αμερικανοί και Ρώσοι προσπαθούσαν και δαπάνησαν τεράστια ποσά για να εντοπίσουν και να χρησιμοποιήσουν αυτές της “υπεραισθητικές δυνάμεις”
Καταλαβαίνεις τι πλεονεκτήματα θα αποκτούσε ο ένας έναντι του αντιπάλου του αν αυτό ήταν κάτι το πραγματικό?
Τι πυρηνικές μπόμπες και τρίχες κατσαρές?
Με μια μέθοδο ελέγχου της νόησης, μεταφορά πληροφορίας, πρόγνωσης και γνώσεις των σχεδιασμών του αντιπάλου, δυνατότητα ελέγχου της κίνησης κεφαλαίων, επιρροής νομισματικών ισοτιμιών κλπ κλπ θα είχε αποκτήσει ΑΠΟΛΥΤΗ κυριαρχία στον πλανήτη.



Οκ φίλε μου έχεις δίκιο,δεν υπάρχουν υπεραισθήσεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2011, 16:58:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
alex22

Μη χαλας την ζαχαρενια σου και μην μπαινεις στη
διαδικασια να αποδειξεις την υπεραισθητικη αντιληψη.
Αν στο δρομο συναντας ενα <<ντουβαρι>>,δεν πεφτεις
πανω του,αλλα το παρακαμπτεις.Ετσι δεν ειναι?

Και στο θεμα των ESP υπαρχουν 4 κατηγοριες ανθρωπων.
Α.Οι βιωματικοι,που τα βιωνουν.
Β.Οι οπτικοακουστικοι παρατηρητες.
Γ.Οι οπτικοακουστικοι <<τυφλοι>> και <<κουφοι>> παρατηρητες.
Δ.Οι μη εχοντες καμμιαν γνωσιν περι υπαρξεως ESP.

Στην Γ κατηγορια ανηκουν οι <<ειδικοι>> επιστημονες και τα
πανεπιστημιακα ιδρυματα,που ανακοινωνουν,ακριβως οτι τους
λενε οι χορηγοι τους.Βεβαια καποια λιγα ξεφευγουν,αρκετα ομως
για να βγαλουν συμπερασματα,οι ψαγμενοι επιστημονες και μη της Α και
Β κατηγοριας.
Οι ανω χορηγοι ειναι υπευθυνοι και για την αγνοια της Δ κατηγοριας
λογω του πληρους ελεγχου που ασκουν στα ΜΜΕ και τα πασης φυσεως
επιστημονικα περιοδικα.

Ψευτης:

Και αυτό φίλε μου δεν αποτελεί ΜΟΝΟ δική μου άποψη, αλλά και άποψη της ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗΣ επιστήμης, που εξέτασε επίπονα και επί μακρόν ΟΛΕΣ αυτές τις “υπεραισθητικές αναφορές” χωρίς προκατάληψη και κάτω ΜΟΝΟ από επιστημονικά προσαρμοσμένο περιβάλλον, σε άπλετο φως – και όχι με κεράκια – και απέδειξε πως πρόκειται τυχαίες συμπεριφορές, και τίποτε εξωπραγματικό.
---------------------------------------------------------
Αυτες ειναι αποψεις του Ζιπ και των συν αυτω κλωνων.
Απολυτα σεβαστες σαν αποψεις,απαραδεκτες μεν απο τις κατηγοριες
Α και Β που προανεφερα.
Ηθελα να ηξερα γιατι κοπτεται τοσο πολυ ο συνδικτυος,να μας πεισει
περι ανυπαρξιας των ESP και των Ψ φαινομενων γενικα!
Αν η τεχνοκρατια εχει εξηγησεις για ολα,ευχαριστως να τις ακουσουμε.
Αν δεν εχει,θα προβαλουμε τις δικες μας επισημα,ανεπισημα και
απροσκοπτα,εως την ωρα που θα εμφανιστει καποιος με σχετικο
<<χαρτι>> να πει οτι μπαρουφολογουμε και οτι η εξηγηση ειναι ετσι...
Και φυσικα για το παρον,οποιος εχει αμφιβολιες για τα
λεγομενα μου,ας ανατρεξει στο διαδικτυο,οπου βριθει απο
ανακοινωσεις περι ESP,απο απλους ανθρωπους,εως βαρυγδουπους
επιστημονες και ας βγαλει τα δικα του συμπερασματα.

Και ξαναλεω κατι απο αλλο ποστ μου:
Αν οι αυτοκινητοβιομηχανιες,ακουγαν τους <<παντογνωστες>>
επιστημονες,των αρχων του περασμενου αιωνα,που ελεγαν οτι
<<το ανθρωπινο σωμα ειναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να κινηθει με ταχυτητα
μεγαλυτερη των 60 χιλ.την ωρα,διοτι θα διαλυθει>>,σημερα
τα οχηματα μας θα ηταν ακομη ιππηλατα!!


ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2011, 17:52:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@ Alex22


Φίλε Αλεξ ΟΛΕΣ οι περιπτώσεις πειραματικού επιστημονικού ελέγχου, της λεγόμενης υπεραισθητικής αντίληψης, κατέληξαν αρνητικές.

Αν και στην τοποθέτησή μου προσπάθησα να σου δείξω τους βασικούς λόγους, προφανώς δεν διέκρινες την σοβαρότητά τους επαρκώς.
Επισημαίνω πάλι τον βασικότερο, με στόχο να βοηθήσω στην καλύτερη κατανόησή του.

Μίλησα για κάτι που η ύπαρξή του – αν υπήρχε – θα είχε τόσο τρομακτική αξία σε όποια κυβέρνηση καταφέρει να το εντοπίσει και να χρησιμοποιήσει .

Είναι γελοίο να πιστεύουν κάποιοι, πως θα εμπόδιζε η .... Vodafon (ή κάποιοι άλλοι), τα κράτη-λαούς απο την χρήση τέτοιων δυνάμεων.
Τις συνέπιες αυτών των μεθόδων θα τίς είχαμε ήδη υποστεί.

Είναι προφανές πως εσύ σκέφτεσαι καλοπροαίρετα και χωρίς εμπάθεια , παρωπίδες και τα πολλαπλά κόμπλεξ και φοβίες κάποιου ΝΙΚ - Επιστήμονα,

ΑΠΑΞΙΩ να απαντήσω σε κομπλεξικούς υβριστές σεβόμενος, αλλά ΟΧΙ φοβούμενος, τα αυτοδιαφημιζόμενα έστω....“χαρτάκια” τους.

Φίλε μου αυτό που προέχει, είναι η κριτική σκέψη.
Καλή συνέχεια φίλε μου


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

daimwn
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2011, 21:39:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να χωθώ και γω πάλι,

Χαιρετώ.

Η άποψη μου (αφού έχω ζήσει τέτοια φαινόμενα) είναι ότι όντως πειράματα γίνονται πολλά, με συγκριτικά καλό ποσοστό επαλήθευσης αλλά ασφαλώς και μικρότερο από όταν τα κάνεις με παρέα. Ο λόγος? Ε, άλλο να είσαι σε καθεστώς "πίεσης" και άλλο χαλαρά, καθότι είναι γνωστό ότι χρειάζονται κύματα Θ,Δ (εγκεφαλικά) , τα οποία δεν είναι εύκολο να τα πετύχουν άνθρωποι που όπως η φίλη μου έχει την ιδιότητα αλλά δεν την καλλιεργησε παραπάνω και να την κάνει κατά βούληση.

Τώρα, όσον αφορά το αν κάποιοι θέλουν ή δεν θέλουν ο κόσμος να ασχολείται και να ψάχνεται με τέτοια φαινόμενα, προσωπικά απλά δεν μπορώ να το δεχτώ, γιατί κανένας δεν μπορεί να ελέγξει τι κάνει κάποιος στο σπίτι του, σε περίεργες συνεδριάσεις κτλ. Δεν ελέγχεται κάτι τέτοιο.

Αυτά τα ολίγα. Συμφωνώ με την άποψη ότι το Ψ (ESP) καλλιεργείται (υπάρχουν γνωστές μεθόδοι πχ Silva) κτλ αλλα υπάρχουν και άλλα φαινόμενα τα οποία καταλαμβάνουν περισσότερα-πως να το πω- ενεργειακά σημεία του ανθρώπινου υπερ-σώματος (εκτός από τα εγκεφαλικά κύματα).

Να είστε καλα και επιτέλους έχω internet! (άσχετο)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

andr
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2011, 21:07:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σας ειμαι καινουριος και προσπαθω να μαθω τηλεκινηση εχω ζησει αρκετες εμπειρειες και καθε μερα προσπαθω ολο και πιο πολυ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

---Sophie---
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
169 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2011, 11:17:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ηθελα να σας πω μια εμπειρια που ειχα εγω σχετικα με την τηλεκινηση.Προσπαθουσα να σηκωσω σον αερα ενα λαστιχακι για τα μαλλια μου.Χρησιμοποιουσα την μεθοδο που φανταζεσαι οτι τα χερια σου βγαινουν εξω απο το σωμα και κουνανε το αντκειμενο.Δεν τα εκανα πολλη ωρα μονο κανα δυο λεπτα αλλα τα χερια μου(ακριβως στο σσημειο που φανταζομουν οτι βγαινουν απο το σωμα μου) μουδιασαν.Ενταξει λεω ειμαι σε καλο δρομο.Σκεφτηκα να χαλαρωσω και να κανω λιγο διαλογισμο για καλυτερα αποτελεσματα.Εκλεισα τα ματια μου καθισα οκλαδον και εβαλα και λιγη μουσικη.Εκει που καθομουν αρχισα να νοιωθω οτι η καρεκλα κινειται.Ακουμπησα το γραφειο μου για να δω αν κινουνταν και αυτο και αρχισε να γυριζει και αυτο μαζι με την καρεκλα.Οκ λεω δεν παω καθολου καλα.Σηκωνομαι και αρχιζω να περπαταω στο σπιτι με κλειστα ματια.Συγκεκριμενα ηθελα να μαζεψω κατι μικροπραγματα.Και παρολο που δεν τα εβλεπα διαισθανομουν που ηταν.Και μιλαμε για μικρα πραγματα,μανταλακια κλπ.Εξηγηστε μου σας παρακαλω τι ηταν ολο αυτο???

Never give up without a fight.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2011, 11:44:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Εσύ ποια εξήγηση δίνεις?
Ξεκίνα από τα αντικείμενα που μάζεψες.
Ποια ήταν, πόσα ήταν, τι τα έκανες, και ποια ή συνέχεια της ιστορίας, εννοώ πως αυτή συνδέεται με τον πραγματικό ορατό κόσμο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

---Sophie---
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
169 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2011, 13:04:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιαννη ειχα απλωσει κατι ρουχα και ετσι ποως ημουνα τα μαζευα.Ηξερα που ηταν τα μανταλακια που ηταν το μπουρνουζι το μαγιο και το σχοινι. Συνεχεια δεν ειχε μετα προσπαθησα να παω και στο μπανιο ετσι αλλα στο τελος φοβηθηκα μην κουτουλησω πουθενα και σταματησα.Η μονη -λογικη- εξηγηση που μπορω να δωσω ειναι οτι εχω αρχισει να τα χανω η οτι με πειραξε κατι που εφαγα.Αλλα αν τα ειχα χαμενα θα το καταλαβαινα? Δεν ξερω τι εγινε πραγματικα χρειαζομαι τις δικες σας αποψεις

Never give up without a fight.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

---Sophie---
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
169 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2011, 13:16:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απλα ενα τσεκ κανω να δω αν μπορω να βαλω εικονα...

Never give up without a fight.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2011, 21:28:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε ρώτησα καλή μου, αν πραγματικά, - όταν άνοιξες τα μάτια – κρατούσες πράγματι στα χέρια σου αυτά που με “κλειστά” μάτια μάζευες.

Δεν μου λες, πως πήγες ως την “απλώστρα” , βρέθηκες τυχαία εκεί?.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

---Sophie---
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
169 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2011, 19:35:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα μαγιο τα μπουρνουζια κλπ τα κραταγα.Τα μανταλακια οχι οπως τα εβγαζα απο τα ρουχα τα αφηνα στο σκοινι.Και τι εννοεις αν πηγα τυχαια στην απλωστρα?Αν τυχαια περασα απο κει και μου ηρθε ετσι να μαζευω μανταλακια με κλειστα ματια?Οχι δεν πηγα τυχαια.Ηταν ωρα να μαζεψω τα πραματα και να φυγω απο το σπιτι.Και επειδη ειχα ακουσει κατι για ενα τριτο ματι λεω κατσε να δω αν βλεπω και με αυτο

Never give up without a fight.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

revolousion
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2011, 12:04:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πιστευω οτι πραγματι ''εβλεπες'' με το τριτο ματι αλλα οχι οπως με τα αλλα δυο.. με το τριτο ματι βλεπεις συνηθως την ενεργειακη πλευρα των πραγματων για αυτο και ηξερες που ηταν καθε τι...
εκτος και αν τα θυμωσουν...τοτε και παλι φανταστηκες των χωρο οπως τον ειχες αφησει και για αυτο ηξερες που ηταν τα πραγματα!και παλι ειναι και αυτη μια προοδος...

καλη συνεχεια

παντως δεν εχει να κανει με την τηλεκινηση

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sophie Forever Charmed
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2011, 20:24:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sophie Forever Charmed  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας και παλι!Η Σοφι που εγραφε για τις απλωστρες και τα μανταλακια ειμαι απλα κατι επαθε το αλλο account.Ξαναγραφω στο θεμα τηλεκινηση γιατι ειναι πραγματι πολυ ενδιαφερον και αμαρτια ειναι να μην συζητιεται.Ειμαι σιγουρη οτι πολλα μελη ή ατομα που παρακολουθουν τις συζητησεις μας εχουν κατι να προσθεσουν.Μην ντρεπεστε!Τωρα σχετικα με εμενα το προσπαθω εδω και λιγο καιρο και εχω καποια αποτελεσματα.Βλεπω μια αμυδρη κινηση και αισθανομαι την ενεργεια να ρεει στο χερι μου.Παρολα αυτα νιωθω ακομα ενα τοιχος,σαν κατι να με εμποδιζει ακομα να το πετυχω.Παντως δεν τα παραταω!Αν καποιος ξερει κατι που μπορει να με βοηθησει παρακαλω ας το πει.Αυτα για σημερα.

Για παντα η Σοφια σας!

Never give up without a fightΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SHADOW59542
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2012, 18:47:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SHADOW59542  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kalhspera!!!!me lene Aki gia tis askhseis me to keri kai ola ta sxetika kai h8ela na moirastw kai na rwthsw gia kapoia pragmata pou exw pa8ei kai gia ta opoia exw milhsei me kapoia atoma pou me pernane gia trelo kai gelane mazi mou..... :-( 8a anaferw diafora gia na katalavoun oloi,alla ayto pou 8elw na ma8w einai pws 8a ma8w na ta doulevw kai na elegxw thn energeia mou!!!
loipon as arxisw...prin kapoia xronia(TO 1996-97)arxisa na pa8ainw diafora paraksena ta opoia sthn arxh me fovisan mporw na pw.arxika kai xwris na to katalavainw polles fores gnwriza kati to opoio h8ele na mou pei o aderfos mou(kai de to gnwrize kapoios allos gia na to ma8w apo ekei)kai tou to elega prwtos!as poume oti to manteva.aytos me rwtage pou to kserw ki egw tou apantousa:poio???de mporousa na katalavw oti to ekana ayto to pragma...ayto arxise na ginetai olo kai pio syxna mexri pou mia mera eipa ston daskalo tou kathxhtikou ti kanw kai eipe oti ayta einai pragmata tou diavolou kai prepei na mh dinw shmasia...etsi kai ekana kai siga siga ayto to pragma xa8hke...afou phga fantaros to 2000 gnwrisa neous filous kai anamesa se aytous kapoio atomo to opoio otan to koitousa mou evgaze kati arnhtiko kai me ekane na niw8w paraksena ka8e fora pou hmoun konta tou..elega se olous na mh phgainoun dipla tou giati vlepw gyro tou ena gkrizo pragma(kati san skia)kai tote arxisan na me doulevoun.to idio vrady akousame fwnes kai o nearos pou mou evgaze olh ayth thn arnhtikothta arxise n atrexei eksw sthn aylh kai na fwnazei ton satana kai na leei kati paraksena kai oloi oi filoi mou me koitazan san xazoi.apo tote de ton ksanaeida ton nearo ekeino alla katalava pws isws exw kati parakseno ki egw alla xwris na kserw ti einai.teleiwsa apo to strato kai meta apo kairo pali se kapoia asxeth fash opws ka8omoun arxisa na vlepw kati san oneiro me anoixta matia.evlepa ton patera mou na malwnwei me th gynaika tou kai ekeinh na spaei ena pothri mprosta sta podia tou kai thn aderfh mou na peftei katw.eipa ston gampro pws de 8elw na katsw spiti mou ki ekeinos gelase otan akouse pws 8a ginei olo ayto kai de 8elw na eimai ekei to apogeyma.ekeinos eipe:de 8a pas pou8ena kai ayta pou les einai xazomares!etsi emeina sto spiti kai to apogeyma meta apo mia kouventa tou patera mou me th gynaika tou egine h fasaria pou eixa pei nwritera!!!stamathsa na dinw shmasia giati olo ayto to pa8aina se stigmes asxetes kai oxi otan to h8ela egw.den edina shmasia pia se metafysika kai oti exei sxesh me ayta mexri pou kapoia mera meta apo enan kavga me thn aderfh mou opws gyrisa to kefalimou koitaksa mia korniza k ekeinh epese pros ta empros.arxisa na lew oti de thn akoumphsa kai h aderfh mou,mou apanthse:to eida!to eida!prospa8hsa na to kanw ksana alla xwris kanena apotelesma :-( prospa8ousa na katalavw an olo ayto htan h fantasia mou alla den evgaza akrh kai to afhsa pisw mexri th mera pou kata tyxh epese sta xeria mou ena vivlio pou milouse gia thlekinhsh!diavasa loipon gia kapoio peirama pou mporw na kanw wste na ma8w an exw thn ikanothta ths thlekinhshs.loipon to peirama elege na parw ena xarti 20x20 ekatosta kai na to diplwsw gwnia me gwnia wste na sxhmatistei kati san X sto teragwnismeno mou xarti kai na moiazei me pyramida.meta eprepe na parw ena pothri na to valw anapoda sto trapezi kai epanw se ayto na valw ena kapaki epanw sto opoio 8a sthriza mia velona h opoia eprepe na einai peripou 3 ekatosta.sth synexeia epanw sthn akrh ths velonas eprepe na valw to xarti(thn koryfh ths pyramidas apo mesa).meta elege na valw gyro apo to xarti ta xeria mou(kati san agkalia)xwris omws na to akoumpaw.to ekana kai to xarti arxise na talanteyetai opws elege to vivlio oti 8a ginei.meta eprepe symfwna me to peirama na skeftw pws gyrnaw to xarti me th skepsh mou aristera h deksia.to ekana kai ayto polles fores kai ka8e mera to xarti arxise na gyrnaei pio grhgora.perase o kairos kai stamathsa na asxoloume giati th mia den eixa xrono kai thn allh den hmoun monos.ex8es milousa me thn aderfh mou kai ths eipa gia to peirama ayto,kati pou thn ekane na 8elei na to prospa8hsei kai ayth..etoimasa to xarti kai ola ta sxetika kai ekatsa me ta xeria mlu gyro apo ayto.sthsn arxh ayto gyrnouse mono tou pros ta deksia kai meta arxisa na skeftomai pws to gynaw aristera opws kai egine telika.opws phga na parw ta xeria mou gia na prospa8hsei kai h aderfh mou eida oti symfwna me thn kinhsh pou ekanan oi palames mou phgaine kai to xarti kai kai liga lepta(2-3) epaiza me ayto.ekana mish strofh deksia kai mish aristera kai meta me to ena xeri to gyrisa 2 fores pros arisera.shkw8hka gia na dokimasei kai h aderfh mou alla to xarti emeine sta8ero.tote ekatsa pali egw kai to xarti arxise na phgainei mono pros ta aristera kai oso kounousa ta xeria mou (xwris na kanw aera fysika)mia to stamatousa kai mia to gyrnousa aristera.to 8ema einai oti de mporesa na gyrisw to xarti pros th deksia plevra opws ekana palia alla to kounousa pio eykola ap'oti tote...pws to ekana ayto?aaa na pw pws otan mou shmvainei kapoio apo ayta ta perierga niw8w meta to kefali mou ligo vary kai kourasmenos.shmainei pws exw thn ikanothta ths thlekinhseis kai an nai pws mporw na elegxw thn energeia mou?zw sth samo kai eimai se xwrio opote de mporw na vrw vivlia h kapoion allo me gnwseis epanw sto 8ema gia na mou pei.aaa ksexasa na pw pws mia fora eida ton eayto mou na koimatai ki egw hmoun dipla apo to krevati kai se kapoia ekatosta panw apo to patwma ston aera?ayto ti einai?na tromaksw???kai an oxi pws mporw na to kanw ksana?sygnwmh pou de grafw sta ellhnika alla exw provlhma sto pc.sas eyxaristw gia ton xrono sas k elpizw na mporesei kapoios na mou dwsei ta fwta tou!aaaaaaa na anaferw pws mia filh mou leei pws isws na paizei rolo to oti otan hmoun mwro efyga apo th zwh kai me epaneferan.dld stamathse h kardia mou kai me gyrisan pisw.einai swsto ayto pou eipe h oxi?an einai swsto pws ephreazei?

Akis AndreΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2012, 02:36:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου SHADOW59542

Μάλλον θα χρειαστεί να ξαναγράψεις όλο το μήνυμα στα ελληνικά, χωρίζοντάς το σε παραγράφους, ώστε να μπορέσουμε να το διαβάσουμε. Στη μορφή που είναι, αποτελεί ένα ακαταλαβίστικο κατεβατό με αγγλικούς χαρακτήρες που σε τρομοκρατεί από μόνη της η ιδέα του τι θα πάθουν τα ματάκια σου αν επιχειρήσεις να το διαβάσεις!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2012, 08:50:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-Γνωρίζω κάποια κοπέλα που γεννήθικε με ιδιαίτερες ικανότητες- τις οποίες είχε μέχρι τα 21της- μία από τις οποίες ήταν και η τηλεκίνηση ή τηλεκινησία.

Σε ένα τέτοιο περιστατικό ήμουν αυτόπτης μάρτυς.

-Οδηγούσα το αυτοκίνητο , εκείνη καθόταν στο πίσω κάθισμα και κάποια στιγμή μου ζήτησε να βάλω μουσική. Σχεδόν αμέσως και πριν προλάβω να βάλω το ραδιόφωνο, αυτό πήρε μπροστά μόνο του.

-Μια άλλη φορά, μπήκε στην μπανιέρα και την ώρα που άρχισε να κάνει μπάνιο είδε ότι είχε αφήσει την πόρτα ανοιχτεί. Μόλις σκέφτηκε ότι πρέπει να την κλείσει, αυτή έκλεισε μόνη της.

-Επειδή τις συνέβαιναν πολλά τέτοια περίεργα- όπως π.χ. πρόβλεψη γεγονότων- και επειδή δεν μπορούσε να τα εξηγίσει, άρχισε να ανησυχεί για την διαφορετικότητα της.

-Ψάχνοντας να βρω τις αιτίες που προκαλούν τέτοια φαινόμενα , κατέληξα στο συμπέρασμα ότι ο άνθρωπος είτε γεννιέται με τέτοιες Ικανότητες, είτε τις αποκτάει μετά από πολύχρονη και σκληρή εκπαίδευση εξαγνισμού, πάντα όμως με την καθοδήγηση ενός Άγιου Διδασκάλου.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SHADOW59542
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2012, 19:20:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SHADOW59542  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
'Επρεπε να πάω σε άλλο υπολογιστή...λοιπόν καλησπέρα!!!!!Με λένε Άκη και είμαι 31 ετών.θα σας μιλήσω για κάποια περίεργα πράγματα που έχω πάθει και τα οποία εχω μιλήσει σε κάποια άτομα ποθ τελικά γέλασαν μαζί μου ή με πέρασαν για τρελό.εκτος όμωσ απο το να σας πώ όσα έπαθα θα ήθέλα να μάθω και κάποια πράγματα γι'αυτά.

Λοιπόν ας αρχίσω...θα αναφέρω διάφορα για να καταλάβουν όλοι και ίσως να πάρω απαντήσεις...

1) Πριν απο κάποια χρόνια(1996-97) άρχισα να παθαίνω διάφορα παράξενα που στην αρχή με φόβισαν μπορώ να πω.Αρχικά και χωρίς να το καταλαβαίνω,πολλές φορές γνώριζα κατι το οποίο ήθελε να μου πεί ο αδερφός μου(και δε το γνώριζε κανείς άλλος για να το μάθω απο εκεί)και του το έλεγα πρώτος!Ας πούμε διάβαζα το μυαλό του,και τότε εκείνος με ρώτούσε πως το ήξερα κι εγώ του απαντούσα:ποιό???Δε μπορούσα να καταλάβω στην αρχή οτι έκανα αυτό το πράγμα...στη συνέχεια όλο αυτό γινόταν πιο συχνά μέχρι τη μέρα που είπα στον κύριο του κατηχητικού τι κάνω και με έπεισε πως αυτά ειναι πράγματα του διαβόλου και δε πρέπει να δίνω σημασία.Ετσι κι έκανα και όλο αθτό που πάθαινα αυτό χάθηκε.
Ξέρει κάποιος να μου πεί τι συμβαίνει τότε?αυτό το πράγμα το παθαίνω ξανά λίγο διαφορετικά(όταν δεν είμαι κάλα ας πούμε)και θέλω να μιλήσω σε κάποιον φίλο η κάποιο απο τα αδέρφια μου,αν τους σκεφτώ έντονα με παίρνουν τηλ. και το αντίστροφο.

2) Το 2000 πήγα κι εγώ φαντάρος και έκανα νέους φίλους όπως όλοι..Ανάμεσα στα άτομα που γνώρισα ύπήρχε κάποιος που όταν τον κοίταζα μου έβγαζε κατι αρνητικό και με έκανε να νιώθω παράξενα κάθε φορά που ήμουν κοντά του.'Ελεγα στους φίλους μου να μη πηγαίνουν κοντά του και μια μέρα τους είπα πως βλέπω γύρο του ενα γκρί πράγμα σα καπνό-σκιά και άρχισαν να με δουλεύουν.το ίδιο βράδυ ακούσαμε φωνές και δυνατούς χτύπους.Σε λίγα λεπτά είδαμε τον νεαρό να τρέχει στην αυλή και να φωνάζει τον σατανά και να μιλάει σε μια γλώσσα που δε κατάλαβα...Οι φίλοι μοθ με κοίταζαν σα χαζοί και τον τύπο που σας έλεγα δε τον είδαμε ξανά απο το βράδυ που τον πήραν..
Τί ήταν αυτό το γκρί πράγμα που είδα και γιατί το είδα μόνο εγώ?Και ακόμα μια φορά το είδα και γύρο μου αλλα είχε γαλαζομόβ χρώμα.τι ήταν????

3) Αφού τελείωσα απο το στρατό και έμενα με την αδερφή μου και τον γαμπρό μου,σε μία άσχετη φάση,εκεί που καθόμουν κόλλησε το βλέμμα μου στο κενό και με τα μάτια ανοιχτά είδα κατι σαν όνειρο(κάπως θολά).αυτό που είδα ήταν ο πατέρας μου και η γυναίκα του να μαλώνουν κι εκείνη να πετάει ενα ποτήρι μροστά στα πόδια του.το ποτήρι έσπασε και μετα είδα την αδερφή μου να λιποθυμάει.Έιπα στον γαμπρό μου οτι το απόγευμα δε θέλω να κάτσω σπίτι για να μην είμαι μπρόστα στον καβγά και τοθ είπα τι είδα.εκείνος γέλασε και είπε οτι λέω μ@.........ς γι'αυτο θα κάτσω σπίτι και δε θα γίνει τίποτα.το απ'ογευμα ήρθε στο σπίτι ο πατέρας μου με τη γυναίκα του και σε κάποια στιγμη έκαναν μια κουβέντα,μάλωσαν και έγινε όλο αυτο που είχα δεί νωρίτερα.
το πραγμα αυτο το παθαίνω ακόμα,αλλα όπως και όλα τα άλλα σε άσχετες στίγμές και χωρίς να το επιδιώκω.για το λόγο αυτό δεν έδινα σημασία στα μεταφυσικά ή όπως αλλιώς τα λένε,μέχρο τη στιγμή που μου παρουσιάστηκε κάτι ακόμα...

4)Μια μέρα είχα εναν καβγά με την αδερφή μου και όπως γύρισα το κεφάλι μου απο την άλλη κοίταξα μία κορνίζα κι εκείνη έπεσε προς τα εμπρός!Τότε άρχισα να λέω πως δε την ακόυμπησα και η αδερφή μου έλεγε:το είδα!το είδα!προσπαθούσα να το κάνω ξανά και να καταλάβω αν όλο αυτό ήταν στη φαντασία μου,αλλά χωρίς αποτέλεσμα...είπα για άλλη μια φορά να το αφησω πίσω μου αλλα όπωσ πάντα όλο κατι γίνεται λές και θέλει να με ξυπνήσει κάποιος...έπεσε στα χέρια μου ένα βιβλίο(το βρήκα στο σπίτι του άλλου γαμπρού μου,στην αποθήκη).το βιβλίο έλεγε για κάποιο πείραμα τηλεκίνησησης και είπα να το δικομάσω για πλάκα...πήρα ένα χαρτι 20χ20 εκατοστά,πήρα τη μία γωνία την έφερα απέναντι στην άλλη(διαγώνια-σχημάτισα ενα τρίγωνο)και στη συνέχεια ανοίξα πάλι το χαρτί.Μετά έκανα το ίδιο με τις άλλες γωνίες και όταν ξεδίπλωσα το χαρτί έμοιαζε με πυραμίδα αφού είχε σχηματιστεί ενα Χ ανάμεσα στις γωνίες.στη σθνέχεια πήρα ενα ποτήρι,το έβαλα ανάποδα επάνω στο τραπέζι και επάνω στο ποτήρι(στον πάτο)έβαλα ένα καπάκι απο εμφ.νερό αφόύ πρώτα στο κέντρο του(απο την έξω πλευρά)τοποθέτησα μια βελόνα ώστε να προεξέχει 3 εκατοστά.μετα έβαλα τη μύτη της πυραμίδας(το χαρτί)επάνω στη βελόνα και έπιασα δουλειά...έβαλα τα χέρια μου γύρο απο το χαρτί χωρίς να το ακουμπάω και να φυσάω επάνω του...εκείνο άρχισε να ταλαντέυεται και το μόνο που έμενε να κάνω ήταν με το μυαλό να γυρίσω αριστερά και δεξιά το χαρτί...τα κατάφερα αλλα είπα πως πίανει σε όλους και έβαλα την αδερφη μου να δοκιμάσει...δε τα κατάφερε και τότε πίστεψα οτι μάλλον δεν έιναι τόσο αστείο...το άφησα στην άκρη λόγο χρόνου(δεν είχα αρκετό).

Προχθές έιπαμε με την αδερφή μου να κάνουμε πάλι το πέιραμα.έκατσα στην καρέκλα και έβαλα τα χέρια μου γλυρο απο το χαρτί.εκείνο άρχισε να γυρίζει προς τα δεξιά και με το μυάλο προσπάθησα να το γυρίσω αριστερα και το είπα στην αδερφή μου.έτσι κι έγινε!!!το χαρτι άρχισε να γυρνάει αριστερα και αρκετα έντονα θα έλεγα...το μόνο προβλήμα έιναι πως μετά δεν μπορούσα να το κάνω να γυρίσει προς τα δεξιά.πήγα να πάρω τα χέρια μου και όταν οι παλάμες μου βρέθηκαν απο πάνω του εκείνο γύριζε ανάλογα με τα χέρια μου...έβαζα κοντα το δεξί χερι και το κουνούσα και γύριζε δεξια,έβαζα το αριστερό και γύριζε αριστερα!Μετά έκατσε η αδερφή μου να δοκιμάσει και δεν έκανε τίποτα το χαρτι.ούτε λίγο δε γυρισε.Δεν έκανε τίποτα.Έκατσα πάλι εγώ και το χαρτί αρχισε να γυρίζει!χωρίσς να κάνω αέρα το γυρνούσα μιία αριστερα και μια το σταματούσα!Το θέμα είναι οτι σε σχέση με παλιά το έκανα πιο εύκολα και πιο έντονα και ασ είχα σταματήσει για καιρο..όταν παθαίνω καποιο απο αυτά τα περίεργα είναι να νιώ8ω το λαιμό μου και το κεφάλι μου επάνω στην κορυφή περίπου και προς τα πίσω πολύ ζεστα!νιώ8ω σα να έχει καύσωνα!!!!!ακόμη νίωθω λιγο βαρύ το κεφάλι μου και κόυρασμένος.
Πώς τα έκανα όλα αυτά βρε παιδιά???????είναι κάτι κακό??????όποιος μπορεί ας μου πεί τι να κάνω για να το αναπτύξω αυτο με την κίνηση και τι είναι αυτα που παθαίνω...ααααα μια φορα είδα τον εαυτό μου να κοιμάται αλλα ήμουν λιγα εκατοστά πανώ απο το πάτωμα δίπλα στο κρεβατι..μετα τρόμαξα και ένοιωσα ενα δυνατο τράνταγμα και ξύπνησα.

Μία φίλη με ΄ρωτησε αν εχω φύγει ποτε απο τη ζώη και όντως όταν ήμουν μωρό σταμάτησε η καρδιά μου(το μηχάνημα έβγαλε την γνωστή γραμμή που βγάζει όταν κάποιος πεθάνει)μετα με επανέφεραν...γιατί με ρώτησε η φίλη μου????το μόνο που μου είπε είναι να το αναπτύξω το “χάρισμα”και να μάθω να χειρίζομαι την ενέργειά μου...
Μένω σε κάποιο χωριο στη Σάμο και δε μου είναι εύκολο να πάρω βιβλία...και στο νέτ δεν είναι εύκολο να ψάχνω γιατί δεν έχω δικό μου....
μπορεί κάποιος να μου δώσει τα φώτα του σας παρακαλώ????

Θα χαρώ να πάρω απαντήσεις και βρώ τρόπο να το δουλεύω όλο αυτό άν γίνεται...
Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!!!!!

Akis AndreΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2012, 03:01:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν πραγματικά τα κάνεις όλα αυτά που γράφεις, πρόσεχε μη σε απαγάγει καμιά μυστική υπηρεσία για πειράματα περί ψυχικών υπερ-δυνάμεων!

Να συγχωρέσεις τον "σκεπτικισμό" μου, αλλά αυτά που αναφέρεις ότι έχεις κάνει είναι τουλάχιστον υπερβολικά. Με άλλα λόγια, εάν ισχύουν οι δυνάμεις που επικαλείσαι, η Nina Kulagina μπροστά σου δεν είναι (ήταν) τίποτα!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SHADOW59542
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2012, 12:26:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SHADOW59542  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΔΟΥΛΕΨΕΙΣ ΟΚ...ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΕΠΙΚΑΛΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΠΑΘΑΙΝΩ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΕ ΑΣΧΕΤΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΘΕΛΩ.ΚΑΙ ΔΕ ΤΑ ΕΠΑΘΑ ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΜΕ ΤΗ ΘΕΛΗΣΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΟ ΕΧΩ,ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑ ΤΗΛΕΚΙΝΗΣΗΣ ΜΕ ΤΟ ΧΑΡΤΙ.ΤΩΡΑ ΟΠΟΙΟΣ ΔΕ ΜΕ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΑΝΕΦΕΡΑ ΤΙ ΠΑΘΑΙΝΩ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΑΝ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΑ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΝΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΖΟΜΑΙ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΤΗΛΕΚΙΝΗΣΗΣ...ΕΙΡΩΝΙΕΣ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΜΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.
ΚΙ ΕΓΩ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΑΝ "ΚΑΠΩΣ" ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΚΑΤΣΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΡΩΝΕΥΤΩ ΚΑΝΕΝΑΝ!ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ ΜΕ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΑ Η ΟΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΤΑ ΛΕΝΕ ΟΠΟΤΕ ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΑ ΚΑΝ ΤΗ NINA KULAGINA,ΑΛΛΑ ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ(ΜΑΛΛΟΝ)ΠΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΞΕΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΛΑ ΔΕ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ.ΤΕΣΠΑ!ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΔΕ ΔΙΝΩ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΑΘΑΙΝΩ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΠΩΣ ΘΑ ΜΑΘΩ ΝΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΖΟΜΑΙ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΛΑ ΒΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΡΧΗ.

Akis AndreΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2012, 00:55:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοίταξε SHADOW59542, δε σε δουλεύω καθόλου. Εκφράζω έναν φυσιολογικό σκεπτικισμό - στο έγραψα κιόλας για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις και σου ζήτησα εκ των προτέρων συγνώμη για το κάπως καυστικό σχόλιό μου.
(Άλλωστε, έχουν υπάρξει αρκετά άτομα που έχουν συμμετάσχει στις συζητήσεις και διηγούνται διάφορες ιστορίες περί διάφορων εξωτικών υπερφυσικών ικανοτήτων που κατέχουν, ώστε ο σκεπτικισμός είναι αναγκαίος - δε νομίζεις;)

Όλα αυτά που αναφέρεις, λοιπόν, ανήκουν στη σφαίρα του:
παρα-ψυχολογικού
παρα-ψυχικού
υπερ-φυσικού
παρα-φυσικού
(και όχι "μεταφυσικού", η μεταφυσική/οντολογία είναι φιλοσοφικός κλάδος που ασχολείται με τις πρώτες αιτίες των όντων και των φαινομένων και λανθασμένα συγχέεται με την έρευνα για ESP και λοιπά φαινόμενα).

Οι λέξεις "πάρα" και "ύπερ" υποδηλώνουν και τη φύση των φαινομένων αυτών. Δηλαδή, ότι παραβαίνουν τους γνωστούς νόμους της φύσης ή της ψυχολογίας ή αντίστοιχα υπερβαίνουν τις φυσικές ή ψυχικές ικανότητες. Στη μαρτυρία τέτοιων φαινομένων δύο είναι οι στρατηγικές που θα μπορούσε κανείς να επιλέξει:

Α. Αποδέχεται τα φαινόμενα και προσπαθεί να τα εντάξει στους ήδη υπάρχοντες νόμους. Αν δεν εντάσσονται, μπορεί κανείς να καταλήξει μέχρι και στο να αμφισβητήσει τους νόμους αυτούς.

Β. Αμφισβητεί τα φαινόμενα θεωρώντας τα είτε ψέματα, είτε υπερβολικές περιγραφές, είτε συμπτώσεις που ερμηνεύονται ως κάτι το αφύσικο, κ.λπ.

Υπάρχουν ακραίες εκφράσεις τόσο του Α, όσο και του Β.
Κατά την προσωπική μου άποψη, δεν αποτελεί λύση το να αρνηθούμε τα φαινόμενα, σίγουρα όμως, η αμφισβήτηση των φυσικών νόμων είναι κάτι το εξαιρετικά σοβαρό για να μην το λάβει κανείς υπόψη. Η πιο πρόσφορη λύση είναι να εξαντλήσουμε όλα τα περιθώρια ερμηνείας με φυσικούς νόμους στα υπό εξέταση φαινόμενα και εάν τελικά μείνει κάτι που πραγματικά δεν έχει εξήγηση, να το λάβουμε υπόψη ως ένδειξη για εναλλακτικές ερμηνείες της πραγματικότητας.

Βέβαια, όσες φορές έχουν γίνει σοβαρές προσπάθειες για κάτι τέτοιο, τα αποτελέσματα είναι πολύ φτωχά. Οι υπερ-φυσικές/παρα-ψυχικές ικανότητες αντιστέκονται στην ενδελεχή έρευνα μέσα σε πειραματικά εργαστήρια. Το αποτέλεσμα είναι, πως δεν έχουμε καν δεδομένα με την αυστηρή έννοια, αλλά έχουμε μονάχα μαρτυρίες.

Οι μαρτυρίες είναι αρκετές, αλλά υπεισέρχονται πολλά ζητήματα που θα μπορούσαν να αμφισβητήσουν την εγκυρότητά τους. Ένα ζήτημα είναι, πως πολλούς ανθρώπους τους γοητεύει το άγνωστο, τους γοητεύει το να έχουν κάποιες περίεργες δυνάμεις, και έχουν προδιάθεση να δεχτούν περίεργες εξηγήσεις. Την ίδια στιγμή, φοβάμαι πως δε γίνεται αντιληπτό το τι σημαίνει πραγματικά να αμφισβητούνται οι φυσικοί νόμοι. Δεν είναι κάτι απλό, κάτι μικρό, κάτι ασήμαντο.

Αυτή είναι η δική μου άποψη.
Είμαι εξαιρετικά δύσπιστη στην αξιοπιστία πειραμάτων όπως αυτό που περιγράφεις με τη χάρτινη πυραμίδα και τη βελόνα. Στις περισσότερες περιπτώσεις δεν επιδεικνύουν την απαιτούμενη σοβαρότητα. Εάν υπάρχει όντως η δύναμη της τηλεκίνησης, αυτό δε θα αποδειχθεί με ένα μπουκάλι μια βελόνα και ένα διπλωμένο χαρτί σε οικιακές συνθήκες...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Annabell
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2013, 20:47:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kalhspera se olous... Eimai 20 etwn kai mporw na pw pws panta me enthousiazan osa eixan na kanoun me to uperfusiko... Prospathisa polles fores na sugentrwsw thn energeia mou wste na kanw kapoio antikeimeno na metakinhthei alla den ta katafera... mexri pou gnwrisa mia kopela h opoia asxoleite me ta xartia kai genika me tis "uperdunameis" tou anthrwpou.. mou milouse sunexws gia thn energeia kai to pws th xrhshmopoiei... etsi ena vradu anapsame ena keri... htan mera panselhnou kai to thumamai gt eixame afhsei thn trapoula na roufhksei energeia... me evale na kleisw ta matia kai na sugentrwthw kai epeita na ta anoiksw koitontas mono to keri polu entona... skeftomoun pws hthela h floga na fountwsei kai auth apla fountwse.. kai meta skefthka na svhsei kai esvhse... apo tote omws den exw kataferei na ksana kanw kati tetoio gt me th sugekrimenh de thelw kamia sxesh... opote an exete kati upopsin perimenw...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nala014
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2014, 16:18:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειας σας φιλοι μου, Ειμαι ενα νεο μελος στα Forums και ασχολούμε γενικα με τα υπερφυσικά:
πνεύματα, τηλεπάθεια, έκτη αίσθηση, μαγεία κ.τ.λ.Τώρα τελευταία ασχολούμαι με το φαινόμενο της τηλεκίνησης πιο πολύ πρακτικά αλλά και θεωρητικά βγάζοντας απίθανα (μεταφορικα)συμπεράσματα.Πιστεύω πως η τηλακίνηση είναι ένα από τα πολλά <ταλέντα> των ανθρώπων και είναι κάτι απολύτως φυσικό που όλοι μπορούμε να κάνουμε.Είναι κάτι που απαιτεί υπομονή, επιμονή, χρόνο και πίστη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2014, 09:19:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άρα λοιπόν πώς γίνεται η τηλεκίνηση;
Αυτό δεν μας έχει πει κανένας

Πολύ λάδι και τηγανίτες τίποτα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nala014
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2014, 14:19:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Άρα λοιπόν πώς γίνεται η τηλεκίνηση;
Αυτό δεν μας έχει πει κανένας

Πολύ λάδι και τηγανίτες τίποτα.



Φίλε πυρηνε, προσωπικά έχω τηλεκινήσει και ξέρω πως απαιτει πολλήηηηηηηηη συγκέντρωση. Εκτός αυτού υπάρχουν κάποιες οδηγίες, αν και δεν ειμαι σίγουρη πως θες να μάθεις ή απλά το κάνεις για να κοροιδέψεις
την πίστη μας σε αυτό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2014, 16:18:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα τόσες σελίδες μιλάνε για ένα πράγμα και κανένας (με εσένα εξαίρεση) δεν μας έχει πει οτι το έχει κάνει.. και πώς γίνεται
Άρα φυσικά έτσι καθίσταται το θέμα αντικείμενο ειρωνείας!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Nala014
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2014, 16:52:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μα τόσες σελίδες μιλάνε για ένα πράγμα και κανένας (με εσένα εξαίρεση) δεν μας έχει πει οτι το έχει κάνει.. και πώς γίνεται
Άρα φυσικά έτσι καθίσταται το θέμα αντικείμενο ειρωνείας!


Αυτή είναι μια αλήθεια λοιπόν, εάν εξαιρέσεις πως όλοι στο blog έχουν ψαξει ατελείωτα και έχουν κάνει πολλές έρευνες, ώστε να αναρτήσουν τις πληροφορίες για να βοηθήσουν στο να βγει ένα λογικό συμπαίρασμα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Shitfit
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2014, 09:16:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάλλον είναι μια τέχνη εξαπάτισης και όχι κάτι άλλο!

Δεν πιστέυω στον Σουπερμαν! :P

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2014, 10:33:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
.....

Μία φίλη με ΄ρωτησε αν εχω φύγει ποτε απο τη ζώη και όντως όταν ήμουν μωρό σταμάτησε η καρδιά μου(το μηχάνημα έβγαλε την γνωστή γραμμή που βγάζει όταν κάποιος πεθάνει)μετα με επανέφεραν...γιατί με ρώτησε η φίλη μου????το μόνο που μου είπε είναι να το αναπτύξω το “χάρισμα”και να μάθω να χειρίζομαι την ενέργειά μου...
Μένω σε κάποιο χωριο στη Σάμο και δε μου είναι εύκολο να πάρω βιβλία...και στο νέτ δεν είναι εύκολο να ψάχνω γιατί δεν έχω δικό μου....
μπορεί κάποιος να μου δώσει τα φώτα του σας παρακαλώ????...Akis Andre


Η φίλη σου στο είπε αυτό γιατί αυτά που περιγράφεις είναι "τυπικά" σαμανιστικού τύπου φαινόμενα και ενεργοποιούνται πολλές φορές με πολύ βαριά αρρώστεια ή ατύχημα και έναν σχεδόν θάνατο και επαναφορά. Ξέρω κι άλλον άνθρωπο που "πέθανε" έτσι και βλέπει και αυτή καμιά φορά τις γκριζάδες που περιγράφεις και άλλα...
Επίσης η φίλη σου καλά σου είπε ότι το σημαντικό τώρα είναι να μάθεις να το διαχειρίζεσαι - πάρτην από κοντά μοιάζει να ξέρει τι της γίνεται. Απέφυγε την πολύ εμπιστοσύνη σε βιβλία και ίντερνετ - προσκολλήσου σε ανθρώπους που θα μπορούν να σου δείξουν (χωρίς να σε εκμεταλλευτούν, και σ'αυτό θέλει μια προσοχή!) Αφού πάρεις κάποιες βάσεις από ζωντανούς ανθρώπους που ξέρουν κάτι (όπως η φίλη σου) τα βιβλία και το ίντερνετ θα μπορούν πια να σε βοηθήσουν για περισσότερα (γιατί πια θα έχεις κάποια βάση να ξεχωρίζεις τις ανοησίες από το ουσιαστικό.)

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 11 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy