ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΕΛΛΑΔΑ - ΤΟΥΡΚΙΑ προφητειες για κοντινο πολεμο??? - No. 1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2007, 11:26:47  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Αντε γιατι Κολαζομαστε -Θου Κυριε- τετοιες μερες...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Hyperionas_Phaethon
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2007, 12:21:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hyperionas_Phaethon
ΕΓΩ ΤΟΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΟΝΟΝ ΑΓΑΠΗ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ. ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗΣ ΘΑΝΑΤΟΥ ΔΥΣΤΥΧΙΑΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ....ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑΣ ΠΟΛΕΜΟΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΑΘΩΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΠΡΟΣΤΑ; ΠΟΣΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟΙ ΔΥΣΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ; ΠΟΣΟΙ ΘΑ ΧΑΣΟΥΝ ΓΟΝΕΙΣ ΠΑΙΔΙΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΑ, ΠΕΡΙΟΥΣΙΕΣ, ΣΠΙΤΙΑ, ΘΑ ΒΡΕΘΟΥΝ ΠΡΟΣΦΥΓΕΣ.....ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΠΡΟΣΦΥΤΑΣ ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΜΕ ΕΛΑΦΡΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑΝ. ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΕΝΑΝΤΑΞΗ ΡΕ ΦΙΛΕ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΜΑΣ ΑΔΙΚΙΣΑΝ ΩΣ ΕΘΝΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΜΑΣ ΣΦΑΞΑΝ ΚΑΙ ΜΑΣ ΔΙΟΞΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΡΗ ΜΑΣ, ΑΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ Ο ΚΑΘΕ ΛΑΟΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΟ ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΓΙΝΑΝ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΠΟΛΕΜΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ ΕΚΣΤΡΑΤΕΙΑ Η ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΙΣΒΟΛΗ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΑΛΛΑ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΩΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΑΥΤΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ ΕΚΣΤΡΑΤΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΩΣ ΠΟΛΕΜΟ ΤΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΙΣΙΑΣ ΤΟΥΣ ΟΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΠΡΙΑΚΟ ΩΣ ΕΙΣΒΟΛΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΤΗΡΗΣΗ ΤΗΣ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΙΡΗΝΗΣ ΣΤΟ ΝΗΣΙ....ΑΡΑ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΑΠΟ ΠΟΙΑ ΠΛΕΥΡΑ ΕΙΣΑΙ ΟΤΑΝ ΚΟΙΤΑΖΕΙΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΤΕΧΟΥΝ ΠΑΝΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΕΔΑΦΗ ΑΥΤΟ ΟΦΕΙΛΕΤΕ ΣΤΗΝ ΚΟΝΤΟΦΘΑΛΜΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΤΩΝ ΤΟΤΕ ΒΥΖΑΝΤΙΝΩΝ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΩΝ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑΝ ΤΟΥΣ ΟΘΩΜΑΝΟΥΣ ΟΣ ΜΗΣΘΟΦΟΡΙΚΟ ΣΤΡΑΤΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΜΕΤΑΞΗ ΤΟΥΣ ΔΙΕΝΕΞΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΙΧΑΝ ΞΕΖΟΥΜΙΣΕΙ ΤΟΝ ΠΛΗΘΥΣΜΟ ΤΗΣ ΥΠΑΙΘΡΙΑΣ ΧΩΡΑΣ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΤΟΙΧΗ ΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗΣ ΣΤΗΝ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΟΛΛΟΙ ΕΞΑΘΛΙΩΜΕΝΟΙ ΠΛΗΘΥΣΜΟΙ ΚΑΙ ΔΥΣΑΣΡΕΣΤΙΜΕΝΟΙ ΝΑ ΕΞΙΣΛΑΜΙΣΘΟΥΝ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΚΑΘΑΡΑ ΒΙΟΠΟΡΙΣΤΙΚΟΥΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΙΣΛΑΜ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΑΝΑΔΑΣΜΟ ΤΩΝ ΚΑΤΑΚΤΗΜΕΝΩΝ ΓΑΙΩΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΦΕΡΕ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΝΕΟ ΠΙΣΤΟ.....ΑΡΑ Ο ΕΞΙΣΛΑΜΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΠΛΗΘΥΣΜΟΝ ΤΗΣ ΙΩΝΙΑΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΙΘΑΝΑΓΚΑΣΜΟΥ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ.
ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΣΦΑΙΡΙΚΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΜΕΙΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ 21 ΔΕΝ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΕΓΚΛΗΜΑ; ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ ΠΟΥ ΜΕΝΑΝ ΣΤΟΝ ΕΛΛΑΔΙΚΟ ΧΩΡΟ ΠΡΟ ΤΗΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΕΩΣ ΑΠΛΑ ΜΕΤΑ ΜΕ ΕΝΑ ΜΑΓΙΚΟ ΑΓΚΙΓΜΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΙΚΑΝ;;; ΠΟΣΟΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΛΩΣΗ ΤΗΣ ΤΡΙΠΟΛΙΤΣΑΣ ΤΙΣ ΣΦΑΓΕΣ ΠΟΥ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΝ;;; ΣΕ ΕΝΑΝ ΠΟΛΕΜΟ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΚΑΙΟ ΚΑΙ ΑΔΙΚΟ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΖΟΩ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΝΤΡΕΠΕΤΕ ΑΠΛΑ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΠΛΕΥΡΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ.
ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΜΑΧΕΣ ΚΑΙ ΕΧΘΡΟΥΣ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΝΙΚΗΣΕΙ ΤΗΝ ΣΠΟΥΔΑΙΩΤΕΡΗ ΜΑΧΗ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΜΕΣΑ ΜΑΣ ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΛΕΓΟΜΑΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΤΟΥ ΑΝΩ ΘΡΟΣΚΩ (ΚΟΙΤΩ ΨΗΛΑ) ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΕΞΑΓΑΓΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΛΕΜΟ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΕ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ.....ΤΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΕΙΣ Η ΜΕ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΗΣ ΚΑΚΙΑΣ ΑΛΛΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΓΑΠΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΑΡΕΤΗΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΒΑΤΟΣ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟΣ.

ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΛΟΙΠΟΝ ΟΧΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΚΑΙ ΤΥΠΙΚΗ ΑΛΛΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΠΡΟΣΔΟΚΟΝΤΑΣ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΠΡΩΤΑ ΤΗΝ ΕΣΩ ΕΙΡΗΝΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2007, 13:47:15  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Επειδη φιλε Υπεριωνα, παντα εμεις ειμαστε τα "θυματα"...

Κανουμε τα λαθη που κανανε οι Εβραιοι... Καποιοι πιστευουν οτι οι Ελληνες ειναι οι νεοι Εβραιοι...

Εγω τον απαρνιεμαι αυτον τον Ορο... γιατι δεν σκεφτομαι οτι ειμαι Θυμα...

Σε ενα πολεμο, θυματα ειναι ολοι οι απ' εξω... Νικητες δεν υπαρχουν... και αυτοι που προκαλουν τους πολεμους, αυτα τα Σκυλια, αυτοι πρεπει να καταδικαστουν... ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΟΚΥΨΕΙ!


Γιναμε ολοι "Τουρκοφαγοι" ε? Ρωσοι, Ελληνες, Αρμενιοι...
Οι φανατικοι-φαφλαταδες, πρεπει να το βουλωσουν, γιατι αυτοι ειναι οι Αθεοι...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
bob_cat
Μέλος 1ης Βαθμίδας


128 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2007, 11:21:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bob_cat
Μια προφητεία πιθανώς Τουρκικός θρύλος έλεγε οτι όταν ο Μωάμεθ κυρίευσε την πόλη είδε στον τρούλο της Αγίας Σοφιάς τον αριθμό 555.
Μερικοί το ερμηνεύουν οτι θα κυβερνήσουν την Κωνσταντινούπολη οι Τούρκοι 555 χρόνια.
Προσθέτοντας 1453 + 555 = 2008.
Κοντός καιρός αλληλούια


Αεί ο Θεός γεωμετρείΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2007, 13:57:14  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
to 555, ηταν το "ετος" συμφωνα με το Τουρκικο ημερολογιο...

Δηλαδη, για "εμας" ηταν 1453, για τους Οθωμανους 555... αυτοι μετρουσαν διαφορετικα... οποτε, ειναι λαθος να σκεφτομαστε ετσι

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lancelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας


281 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2007, 07:19:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lancelot
Μεχρι το τελος του 2008 θα γινουν πολλες αλλαγες πιστευω...Ευτυχως ειναι κοντα η ημερομηνια αυτη.Πιστευε και μη,ερευνα...


Διαχειριστης του δικτυου IRCNETΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2007, 15:17:08  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
ΔΙΥΛΙΖΕΤΕ ΤΟΝ ΚΩΝΩΠΑ και ΚΑΤΑΣΠΑΡΑΖΕΤΕ ΤΙΣ ΚΑΜΗΛΕΣ...

Ξερετε Ποιος το Ειπε Αυτο...

Μην κανετε τους Φαρισαιους ή τους Ζηλωτες... δεν σας ταιριαζει

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μητσάκος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
618 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2007, 17:25:34  Εμφάνιση Προφίλ
Να είναι καλά όλοι!

Χριστός Ανέστη εκ νεκρών θανάτω θάνατο πατήσας και τι σε τις μνήμαση ζωή χαρισάμενος!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2007, 18:12:53  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
"... Και ΕΝ Τις Μνημασι..." το σωστο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μητσάκος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
618 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2007, 19:03:25  Εμφάνιση Προφίλ
Ναι, ναι συγνώμη

Χριστός ανέστη εκ νεκρών, θανάτω θάνατον πατήσας, και τοις εν τοις μνήμασιν ζωήν χαρισάμενος!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bob_cat
Μέλος 1ης Βαθμίδας


128 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2007, 14:56:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bob_cat
quote:
Δηλαδη, για "εμας" ηταν 1453, για τους Οθωμανους 555... αυτοι μετρουσαν διαφορετικα... οποτε, ειναι λαθος να σκεφτομαστε ετσι

Δηλαδή το έτος 1453 για μάς ήταν το έτος 555 για αυτούς.
Έχεις περισσότερα στοιχεία σχετικά με το Τουρκικό ημερολόγιο?
Άν συμβαίνει αυτό δέν υπάρχει κανένας λόγος να ειπωθεί τίποτα σχετικά με το όραμα του Μωάμεθ, δέν θεωρείται όραμα να βλέπεις μπροστά σου τον αριθμό της χρονολογίας που βρίσκεσαι εκείνη την στιγμή. Το όραμα εκφράζει κάτι το προφητικό θα το θεωρούσα πολύ λογικότερο να έχει σχέση με τα έτη κατοχής.
Άν πραγματοποιηθεί ή όχι αυτό θα το δούμε σε έναν χρόνο με τα σημερινά δεδομένα φαίνεται απίστευτο, αλλά μόνο όταν μπεί το 2009 θα μπορούμε να πούμε με απόλυτη σιγουριά οτι έπεσε έξω.
Η αλήθεια είναι οτι στην διάρκεια του παρόντος έτους ξεκίνησε μιά περίεργη σειρά ασταμάτητων συμπτώσεων υπέρ της χώρας μας, και σε βάρος της Τουρκίας. Στο χέρι των κυβερνώντων την χώρα μας είναι άν θα τις αρπάξουν απο τα μαλλιά ή άν τις αφήσουν για άλλη μιά φορά να πάνε εντελώς χαμένες.


Αεί ο Θεός γεωμετρείΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2007, 20:36:36  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Oσο αφορα τα τελευταια γραφομενα σου, φιλη Bob Cat...

Τα πραγματα δεν βαινουν καλως για μας, αλλα για τους "Γειτονες" μας... Δυστυχως, εμεις με την κα. Υπουργο Εξωτερικων που εχουμε, ειναι σαν να μην εχουμε... Δυστυχως, "καθομαστε" και την τρωμε απο "πισω"... και αυτο φαινεται καθημερινως, απο τις Τουρκικες Προκλησεις-Παραβιασεις-Παραβασεις, καθως και Υπερπτησεις (καθαρα "πολεμικου" χαρακτηρα)


Το Συνταγμα το λεει ξεκαθαρα, καθως συμφωνει και το ΝΑΤΟ... οτι αν μια χωρα, αισθανθει απειλουμενη, μπορει να προβει σε "αποκρουσεις", ητοι, καταρριψεις των Τουρκικων αεροσκαφων, οπλισμενων και αυτων που υπερηπταντε των Ελληνικων Νησων μας...

Επισης, την "φαγαμε" καπως, με το θεμα του Αη Στρατη... Δηλαδη, δεν χορτασαμε...? δεν ειναι καιρος να τριξουμε τα δοντια? Τι σκατα Ε.Ε. ειμαστε (υποτιθεμενοι "δυνατοι" των βαλκανιων)...

Απο την αλλη, ο Πολεμος δεν ειναι λυση... Το Status Quo στο Αιγαιο πρεπει να παραμεινει... και να αρθει το Casus Beli "εξ ανατολας" μερια!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2007, 21:48:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
Μην ανυσηχείς,ο πόλεμος θα γίνει στο Αιγαίο για τα πετρέλαια και μετά θα κατέβουν οι Ρώσοι να μας σώσουν...

ένας θείος μου που δουλεύει στο ναυτικό μου είπε πως ετοιμάζονται για πόλεμο και έχουνε τα πλοία επανδρωμένα έτοιμα για πόλεμο...
επίσης μου είπε ότι θα δώσουμε λίγο ακόμα από τη Κύπρο για να πάρουμε τα πετρέλαια στο Αιγαίο μετά τον πόλεμο,και ότι θα τους δώσουμε τη Χίο και τη Μυτιλήνη.

Edited by - 22 on 10/04/2007 21:49:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μητσάκος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
618 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2007, 23:04:37  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
(STITS)
ΑΠΟ ΤΟ 1955 ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ 10 ΕΛΛΗΝΟΤΟΥΡΚΙΚΕΣ ΚΡΙΣΕΙΣ

1. 1955 ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΤΟ ΚΥΠΡΙΑΚΟ
2. 1963 ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΤΟ ΚΥΠΡΙΑΚΟ
3. 1964 ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΤΟ ΚΥΠΡΙΑΚΟ
4. 1967 ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΤΟ ΚΥΠΡΙΑΚΟ
5. 1973 ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΤΙΣ ΤΟΥΡΚΙΚΕΣ ΑΥΘΑΙΡΕΣΙΕΣ ΚΑΙ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
6. 1974 ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΤΟ ΚΥΠΡΙΑΚΟ
7. 1976 ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΤΙΣ ΤΟΥΡΚΙΚΕΣ ΑΥΘΑΙΡΕΣΙΕΣ ΚΑΙ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
8. 1983 ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΤΟ ΚΥΠΡΙΑΚΟ
9. 1987 ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΤΙΣ ΤΟΥΡΚΙΚΕΣ ΑΥΘΑΙΡΕΣΙΕΣ ΚΑΙ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
10. 1996 ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΤΙΣ ΤΟΥΡΚΙΚΕΣ ΑΥΘΑΙΡΕΣΙΕΣ ΚΑΙ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ

ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΤΟ ΧΡΗΣΜΟ ΤΟΥ ΛΕΟΝΤΟΣ ΣΟΦΟΥ - ΧΡΗΣΜΟΣ Ζ’ (ΑΙΜΑ)
?«ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΚΛΕΙΣΗ Η ΕΝΔΕΚΑΤΗ, ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΛΕΙΨΕΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ»

(Η ΕΝΔΕΚΑΤΗ ΕΛΛΗΝΟΤΟΥΡΚΙΚΗ ΚΡΙΣΗ)


Λέτε να ισχύει;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μητσάκος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
618 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2007, 23:48:33  Εμφάνιση Προφίλ
22 Πρέπει να δώσεις κάποιες απαντήσεις για αυτά που έλεγες το 2005.
Ακράδαντα έλεγες ότι θα γίνει πόλεμος τότε.
Και φυσικά δεν έγινε, γιατί δεν είχαν εκπληρωθεί όλες οι συγκυρίες.
Και τότε κάτι περι.....γνώσεις Θείων σου έλεγες αλλά τίποτα. (σε 2 μήνες θα καίγεται η Μέση Ανατολή)!
Όταν έδωσε ο "tonis" την πηγή με τον γέροντα στο Άγιον Όρος και τα 2,5 χρόνια απο τότε, (9/2005) εσύ δεν πίστεψες κάν, αλλά έλεγες πάντα για το 2006
Αυτά περι Χίου και Μυτιλήνης είναι προφητείες;
Δεν πρέπει να εξηγηθείς πρώτα;
Έχεις ασόβαρη εικόνα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2007, 01:24:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
δεν πρόκειται να εξηγηθώ σε κανέναν φιλαράκο,ο πόλεμος θα γίνει και θα σας πάρουμε όλα τα νησιά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lancelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας


281 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2007, 03:32:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lancelot
Θα μας?Τουρκος εισαι?


Διαχειριστης του δικτυου IRCNET
www.ircnet.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μητσάκος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
618 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2007, 11:05:47  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν ξέρω lancelot αν είναι Τούρκος ή όχι. Δεν ξέρω αν κάνει πλάκα.
Το μόνο που ξέρω πολύ καλά, είναι ότι είναι αναξιόπιστος.
Η ίδια η αλήθεια τον έχει διαψεύσει πολλές φορές, χωρίς ο ίδιος να δίνει εξήγηση. Δικαίωμά του.
Αυτό με τα νησιά πάντως είναι απαράδεκτο.
Δεν μπορούμε ακόμα και αλήθεια να είναι, να το λέμε γιατί, σκορπάμε πανικό στους κακόμοιρους τους κατοίκους.
Θα μου πεί κάποιος, εσύ τόσο καιρό τι λές;
Σωστό, αλλά ποτέ δεν είπα ότι θα πάθει κάτι η χώρα μας απο τα λεγόμενα του Θείου μου.
Ότι λένε οι προφητείες.
Χώρια που οι άλλοι λαοί δεν ξέρουν απο αυτά που λένε οι προφητείες.
Τις προφητείες τις ξέρουν "μόνο" οι Έλληνες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μητσάκος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
618 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2007, 11:41:05  Εμφάνιση Προφίλ
Τις προφητείες τις ξέρουν "μόνο" οι Έλληνες και είναι υπέρ μας!

Απο το βιβλίο "Το μεγάλο μυστικό του Γέροντα Παΐσιου"
(σελ 16)
Οι Μυστικές Υπηρεσίες της Τουρκίας, τόσο πολύ ανησύχησαν από τις πληροφορίες που έφθασαν κοντά τους, ώστε έστειλαν Τούρκο πράκτορα τους στο Άγιον Όρος για να επισκεφθεί τον Γέροντα, με απώτερο σκοπό να πληροφορηθεί και να επιβεβαιωθεί απο τον ίδιο τον αγιορείτη μοναχό, αν πραγματικά έχει προαναγγείλει την καταστροφή της Τουρκίας.
Και στην περίπτωση αυτή, ο Γέροντας Παΐσιος ήταν αποκαλυπτικός: "Ήρθε κατάσκοπος Τούρκος στο κελλί μου και με ρώτησε, αν είπα ότι η Τουρκία θα καταστραφεί. Και βέβαια του λέω. Ο Θεός σε μας θα αναπαυθεί, σε μας, όχι σε σας τους άπιστους"!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2007, 14:49:29  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Bρε το παλιοπαιδο ο 22...

Χρονια και ζαμανια βρε!!!!

Πως και μας θυμηθηκες? Εγω ελεγα οτι δεν θα ξαναεγραφες!

Ο 22, δεν αυτοαποκαλειται Ελληνας... αλλα Βερμουδιος...

Το αν τα πλοια ειναι ετοιμοπολεμα, αν τα Αεροπλανα ειναι ετοιμοπολεμα, αυτο παντα φαινεται... Αλλα ποτε δεν ανοιγει "ρουθουνι" λογω των Κυβερνησεων μας, που κρατανε την "φιλια" με τους Γειτονες...

Φιλε 22, ποτε δεν εδειξες την σοβαροτητα του θεματος, παντα Ησουν προκλητικος... ειδικοτερα στα τελη του 2005, με το που ελεγες, "Αυριο θα γινει... μεθαυριο θα γινει... σε 5 μερες, υπομονη, θα γινει... "

Οι προθεσμιες, που ειχες δωσει, εχουν περασει ανεπιστρεπτη... Ησουν και εκτος θεματος...

Λειπουν καποια ατομα, ωστε να συζητησουμε ξανα, οπως στο θεμα "Ο Μιναρες στην Ευρωπη" ή "Προφητειες Αγιων"... κατα τα αλλα, παλι εκει βαδιζομεν...

Βεβαια, αλλαξαν οι Πρωταγωνιστες, της "διεκδικησης" της "Ημερομηνιας του Πολεμου"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2007, 15:10:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
είμαι Τούρκος και σας λέω ότι θα σας πάρουμε όλα τα νησιά και θα σας ρίξουμε στη θάλασσα γκιαούρηδες..

τρέμετε Έλληνες και ετοιμαστείτε να γίνετε πρωταθλητές στη κολύμβηση!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2007, 15:18:15  Εμφάνιση Προφίλ
Χαχαχαχα...κάποιος προσπαθεί να ανάψει τα αίματα για να διασκεδάσει! Λοιπόν, επειδή το θέμα πάει για... εκτροχιασμό, καλώ τους φίλους διαχειρηστές να πάρουν θέση!
Αλλος για Χίο τράβηξε πήγε...και άλλος για Μυτιλήνη...
Αντε...και είμαι και κατά το 1/4 Χιώτης...
Βρέ τί έχω να ακούσω ακόμα ο άνθρωπος (τουλάχιστον θέλω να πιστεύω πως είμαι άνθρωπος!)

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
http://s1.bitefight.gr/c.php?uid=22541Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2007, 15:35:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
στάνφρομγιουνανισταν τον αλλο μηνα θα φτασουμε μεχρι τη Κέρκυρα και θα σας πετάξουμε όλους τους γκιαούρηδες στη θάλασσα.
Εμείς είμαστε Τούρκοι και θα σας το αποδείξουμε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2007, 16:03:27  Εμφάνιση Προφίλ
Λοιπόν...22(οι ώρες σου είναι αυτές?) τον άλλο μήνα είναι λιγάκι νωρίς για να πάς διακοπές στην Κέρκυρα, αλλά ίσως και να είναι καλύτερα γιατί θα έχεις ησυχία! Αν πάς, να σου δόσω παραγγελιά να μου φέρεις μερικά βαζάκια κουμ-κουάτ. Ειναι πολύ ωραίο. Στην θάλασσα δεν χρειάζεται να με ρίξεις, καθώς μόλις σφίξουν ακόμα λίγο οι ζέστες, θα μπώ από μόνος μου. Ελπίζω να μπορέσεις να με ακολουθήσεις στα βαθειά και κρύα νερά, χωρίς μπρατσάκια.
Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι για να μου αποδείξεις από πού είσαι. Ειμαι απόλυτα σίγουρος πως θα ξεχωρίζεις από μίλια μακρυα.
Εσύ φίλε μου... μόνο με χιούμορ αντιμετωπίζεσαι.
Ζητώ συγνώμη απο τους διαχειρηστές- συντονιστές του φόρουμ, αλλά μερικά πράγματα καμιά φορά δεν πρέπει να μένουν αναπάντητα.Θα παρακαλούσα επίσης να πάρετε θέση επί του θέματος, πρίν ξεφύγουμε τελείως και αρχίσουν να γράφονται πάλι τα παλιά γνωστά.

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
http://s1.bitefight.gr/c.php?uid=22541Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μητσάκος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
618 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2007, 16:46:56  Εμφάνιση Προφίλ
Είτε κάνει πλάκα, είτε δεν κάνει, είτε είναι κάποιος άλλος, δεν έχει σημασία γιατί δεν έχει να πεί κάτι.
Ποτέ δεν είπε και κάτι χρήσιμο που να το ξέρω εγώ τουλάχιστον.
Προτείνω τους συντονιστές να επικοινωνήσουν μαζί του και να καθορίσουν κάποια όρια.
PREDATOR δεν είμαι ο Πρωταγωνιστής, της "διεκδίκησης" της "Ημερομηνίας του Πολέμου και έχω πεί που βασίζομαι. (τις πηγές) δεν έχω άποψεις δικές μου.
Λέτε το "γιουσουφάκι" (22) να βάζει στο κόλο του εκτός απο τα συνιθυσμένα και κόκα; Θα το δούμε στη συνέχεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μητσάκος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
618 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2007, 17:04:59  Εμφάνιση Προφίλ
Toυ "συνηθισμένα" του άλαξα τα πετρέλαια, τέλος πάντων, πάρτε άλλη μία προφητεία που λέει ως συνήθως την ίδια ιστορία............
120 προφήτες συνιστούν την ίδια ιστορία λέτε αυτοί να ξέρουν;

Ένας φυλακισμένος από το σοβιετικό καθεστώς επί... 23 χρόνια είδε όραμα μέσα στην φυλακή για έναν "Βλαδίμηρο που θα καλέσει την Ρωσία να καταστρέψει το Ισραήλ"!!

Η Ρωσία κατ’ αρχάς κατέρχεται εις Κωνσταντινούπολιν, ήτις καταλαμβάνει ολόκληρον την Τουρκίαν, η Βουλγαρία καταστρέφεται και η Σόφια γίνεται παρανάλωμα πυρός.
Ο Βουλγαρικός στρατός, καταδιωκόμενος υπό των Ρώσσων, οπισθοχωρεί εις τα Ελληνικά εδάφη και αφοπλίζεται.
Η Γερμανία με ορμήν εναντίον της Ρωσσίας και η Ιταλία επίσης αποβιβάζει στρατεύματα εις την Αλβανίαν και κατέρχεται δρομαία εναντίον των Ρώσσων.
Το μέτωπον μεταφέρεται από την Δύσιν εις Νοτιοανατολικήν Ευρώπην, Βαλτικήν Θάλασσαν, Ουκρανίαν, Εύξεινον Πόντον, τα πέριξ των ορίων της Κωνσταντινουπόλεως.
Η Ρωσσία συγκεντρώνει μεγάλας δυνάμεις προς υποστήριξιν των στενών και αποκοπήν της Γερμανίας εισβαλείν εις την Μ. Ασίαν.
Η Αγγλία εν συνεννοήσει μετά της Ρωσίας και αυτής της Τουρκίας θα αναγκασθή να γίνη υποχείριος της Ρωσσίας, παραβιάζει μικρά τινά Έθνη με την ισχύν του Στόλου, καταλαμβάνει βάσεις τινάς στρεφομένας εναντίον της Ιταλίας.
Η Ιταλία κατόπιν εκπλήξεως την οποίαν θα δοκιμάση υπό του Αγίου Σπυρίδωνος, τρομοκρατουμένη θα σεβασθή το ιερόν έδαφος της Ελλάδος.
Η Ιαπωνία εξέρχεται εις τον πόλεμον σύμμαχος Γερμανίας και Ιταλίας.
Η Ρωσσία είναι κυρίαρχος των Στενών της Πόλεως 5 μήνας, εις το διάστημα αυτό θα γίνονται αι σκληρότεραι μάχαι και οι νεκροί αμφοτέρων θα είναι άπειροι.
Εις την Δυτικήν Ευρώπην θα εξακολουθήσουν επαναστάσεις και το αίμα θα ρεύση. Μετά 5 μήνας εις την Ασίαν η Ιαπωνία θα νικήση την Ρωσσίαν.
Ο κλονισμός ούτος εις αυτήν θα την αδυνατίση, οπότε η Γερμανία και η Ιταλία θα εύρουν την ευκαιρίαν να κατανικήσουν αυτήν και θα καταλάβουν ολόκληρον την Τουρκίαν και πέραν αυτής, τότε θα επαναστατήσουν αι Ινδίαι και θα αποχωρισθούν της Αγγλίας.
Κατόπιν προσωρινής συμφωνίας θα διορισθούν 3 Προνοηταί εις την Ανατολήν, η δε Κωνσταντινούπολις γίνεται αυτόνομος. Τούτο όμως θα δώση ευκαιρίαν εις ένα εκ των νικητών των Εθνών, των διορισάντων τους 3 Προνοητάς, να καταλάβη την Πόλιν.
Τότε όλα τα Έθνη Βόρεια και Νότια εν όλω 18 θα σπεύσουν μετά θυμού να καταλάβουν τα όρια της Πόλεως, και Μ. Ασίας. Και εκεί θα γίνη ο τελευταίος και σκληρότερος πόλεμος και ολίγοι θα σωθούν.
Η Ελλάς όπως απ’ αρχής δεν θα μετάσχη του πολέμου τούτου, αλλά θα είναι εις τα σύνορά της ο στρατός, ως θεατής επί τρεις ημέρας και τρεις νύκτας, θα εξακολουθήση αυτή η σκληρά μάχη εις μέτωπον 1.800 εις την θάλασσαν από τα στενά της Σμύρνης Δωδεκανήσου κλπ.
Της Μεσογείου τα πλαία ως φρύγανα θα πεταχθούν εις τον αέρα, εις δε την ξηράν από της Κωνσταντινουπόλεως και πέραν του Ξηρού θα πλεύση το αίμα ως το χαλινόν του ίππου, ολίγοι δε θα σωθούν και θα παραμείνουν εκ των εναπομεινάντων στρατών.
Την 3ην ημέρα της μάχης, την 3ην ώραν μμ της 3ης ημέρας θα φανή εν σύννεφον εις τον ουρανόν λαμπρότερον του ηλίου, από το οποίο θα φωτισθή ολόκληρος ο κόσμος και δεξιά ένας Σταυρός πύρινος, τότε οι πολεμούντες έντρομοι και ατενίζοντες εις τον ουρανόν στρεφόμενοι προς το λαμπρόν σύννεφον θα ακούσουν φωνήν βροντώδη «Στώμεν, στώμεν, στώμεν. Ειρήνη υμίν».
Τότε οι πολεμούντες θα ρίψουν τα όπλα έντρομοι γενόμενοι, θα ιδούν εις τον ουρανόν στρεφόμενον το λαμπρόν σύννεφον προς το μέρος της Ελλάδος και θα ακούσουν Δευτέρα φωνήν βροντώδη.
Στρέψατε εις τα δεξιά μέρη και ευρίσκεται άνθρωπος ικέτης, ιψύνους, τούτον εκλέξατε Δεσπότην, φίλος γαρ εμού υπάρχει, απ’ αυτού θα συγκροτηθούν Επιτροπαί, εκ των εναπομεινάντων στρατών των Εθνών και θα έλθουν προς την Ελλάδα, εις το άκρον του τόξου και θα εύρουν ένα γέροντα εβδομηκοντούτην, κατηφή, καθήμενον εν μέσω δυο κιόνων το όνομα Ιωάννη, γνωστός τοις πάσι και κρυπτόμενος σήμερον τοις οφθαλμοίς ημών, ον γνωρίσαμεν άπαντες, και ουδόλως εννοήσαμεν ποιος ήτο, και απών ην εν τω μέσω ημών, τον οποίο θα συνοδεύσουν μετά χαράς μεγάλης και ευχαριστήσεως προς τον Θεό, όπως ανακηρύξουν αυτοκράτορα Κωνσταντινουπόλεως, ολοκλήρου Βαλκανικής χερσονήσου, Μ. Ασίας, Αιγύπτου, Παλαιστίνης έως Ινδιών.
Τότε ο Ελληνικός στρατός θα σπεύση να καταλάβη όλα τα μέρη αυτά εγκαθιδρύων Διοικητάς κατά διαταγήν του Αυτοκράτορος του αρμοδίου προς ανόρθωσιν των Εθνών, άτινα θα υποταχθώσιν εις το Ελληνικόν Έθνος. Κατ’ αρχάς θα συνέρχεται εις τας Αθήνας η Σύνοδος της Εκκλησίας και Ιεροσολύμων, ως ότου η Πόλι ανοικοδομηθή, διότι θα καταστραφή υπό του πυρός του πολέμου.
Οι Τούρκοι θα πιστεύσουν και θα βαπτισθούν, το 1/3 το οποίον θα παραμείνη εις την χώραν, το άλλο 1/3 θα φύγη και θα υποδουλωθή εις την Ανατολήν, και το άλλο 1/3 θα φονευθή εις τον πόλεμον.
Η Ιταλία θα ευρεθή εις τοιούτον δύσκολον θέσιν, ώστε να έλθη ως ελευθερωτής. Η Ρώμη θα γίνη παρανάλωμα πυρός, ο δε Πάπας θα παυθή.
Η Γερμανία, ήτις θα είναι προστάτις των καταληφθεισών υπ’ αυτής χωρών και θα αποδώση δικαιοσύνην αυτά, αυτή δεν πρώτη θα υποστηρίξη την Ελλάδα και τα Ορθόδοξα Βαλκανικά κράτη, και συνηγορήση υπέρ της Ελλάδος, πιστεύουσα πρώτη εις την Ορθόδοξον πίστιν, ώστε να γίνη αληθώς και εκ την Ελλάδος θε έχη την δόξαν.
Η Αγγλία θα περιοριστεί εις τους Σάξωνας.
?Ταύτα όλα είναι γεγραμμένα εις τα ιερά Βιβλία της Εκκλησίας μας, και τα προφητείας τας μετά Χριστόν Αγίων πατέρων μας, οίτινες εμπνεόμενοι υπό του αγίου Πνεύματος έγραψαν δια τας ημέρας αυτάς και έδωσαν την κλείδα της επινοήσεως των Γραφών και της Αποκαλύψεως Ιωάννου του Θεολόγου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2007, 17:06:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Θα παρακαλέσω τους συμμετέχοντες να παραμείνουν στα πλαίσια του θέματος ώστε να μην εκτραπεί το θέμα της συζήτησης.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2007, 18:21:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
Δεν καταλαβαίνω που την είδατε την εκτροπή του θέματος.
Μιλάτε για καταστροφή των Τούρκων,και εγώ σας καλός Τούρκος σας λέω ότι θα σας ρίξουμε όλους τους γκιαούρηδες στη θάλασσα της Κέρκυρας και της Ιθάκης,αυτό δεν είναι προφητεία δηλαδή;

Θα σας ρημάξουμε στις βόμβες και θα βλέπετε Τούρκο και θα τρέχετε να κρυφτείτε αμα μπούμε στην Κόρινθο και στη Πάτρα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2007, 18:53:54  Εμφάνιση Προφίλ
καλά εντάξει...εσύ συνεχίζεις την πλάκα... και με πλακα διαλογος δεν γινεται...

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
http://s1.bitefight.gr/c.php?uid=22541Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μητσάκος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
618 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2007, 19:19:01  Εμφάνιση Προφίλ
Eger sayfa 5 saniye icinde yuklenmezse sayfaya ulasmak icin lutfen asagiya tiklayiniz.

SiTEYE GiRisΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy