ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Τεχνικά θέματα των Forums, Προβλήματα-Λύσεις
 Πώς να εισάγω εικόνα?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 13
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
185 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2005, 17:50:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χμμ!! κοντά ειμαι.Υπομονή.

ΡΟΔΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΥΡΙΖΕΙ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jejeje
Πρώην Συνεργάτης

Greece
533 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2005, 18:09:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jejeje  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ,
Για να εισάγεις τις φωτογραφίες απλά επέλεξε μία από τις ακόλουθες εντολές και αντέγραψέ την στο πλαίσιο εισαγωγής κειμένου. Προσοχή πρέπει να αντικαταστήσεις τις παρενθέσεις () με αγκύλες []!!

Για την πρώτη φωτογραφία:

(img)http://www.cultureguide.gr/images/events/71755_1.jpg(/img)

ή για τη δεύτερη φωτογραφία.

(img)http://www.cultureguide.gr/images/events/71755_2.jpg(/img)

Ελπίζω να βοήθησα.
ΦιλικάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
185 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2005, 19:50:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
για να δούμε τι θα δούμε..

ΡΟΔΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΥΡΙΖΕΙ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
185 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2005, 19:54:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μα τι στην ευχή? αφού αντέγραψα αυτο ακριβως που μου είπατε τι κάνω λάθος βρε παιδιά? και αγκίλες έβαλα και αυτο που μου δώσατε ανάμεσα πολύ προσεκτικά το έγραψα ακριβώς όπως το δώσατε.Ευχαριστώ για την βοήθεια πάντως!

ΡΟΔΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΥΡΙΖΕΙ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
185 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2005, 20:02:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν θα το βάλω κάτω όμως

ΡΟΔΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΥΡΙΖΕΙ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
185 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2005, 20:18:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΟΥΠΙΙΙ!!
Τα κατάφερα επιτέλους.

ευχαριστώ και πάλι άπαντες για την βοήθεια.

ΡΟΔΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΥΡΙΖΕΙ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thirdly nostril
Μέλος 2ης Βαθμίδας


177 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2005, 21:08:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thirdly nostril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
και αγκίλες έβαλα και αυτο που μου δώσατε ανάμεσα πολύ προσεκτικά το έγραψα ακριβώς όπως το δώσατε

Τα εγραψες προσεκτικά?

εννοείς το έκανες αντιγραφη και μετα επικόλληση
γιατι ετσι που το λες …
και στο ανοιγμα της εικονας σερνουμε το ποντικι με το αρστερο πλήκτρο επιλεγουμε
αντιγραφη στην url (και αν θέλουμε το αποθηκεύουμε στο word μη χαθει…)
και την κανουμε επικόλληση αναμεσα στα κοτσανάκια που μας βγαζει …


--- ασχετο…
εγω όχι Edited όπως βλεπεις

---

Edited by - thirdly nostril on 06/09/2005 21:23:21

Edited by - thirdly nostril on 06/09/2005 21:33:00

Edited by - thirdly nostril on 06/09/2005 21:39:47

Edited by - thirdly nostril on 06/09/2005 21:40:29

Edited by - thirdly nostril on 06/09/2005 21:40:56

Edited by - thirdly nostril on 06/09/2005 21:41:24

Edited by - thirdly nostril on 06/09/2005 21:41:50

Edited by - thirdly nostril on 06/09/2005 21:42:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thirdly nostril
Μέλος 2ης Βαθμίδας


177 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2005, 00:20:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thirdly nostril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 12:14:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
www.eie.gr/ibe/programmata/ images/bzwest.jpg

Για να ηγηθεις πρεπει πρωτα να μαθεις να υπηρετεις.
VELISSARIOSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 12:16:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Για να ηγηθεις πρεπει πρωτα να μαθεις να υπηρετεις.
VELISSARIOSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 12:20:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Για να ηγηθεις πρεπει πρωτα να μαθεις να υπηρετεις.
VELISSARIOSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 12:22:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
C:Documents and SettingscanLocal SettingsTemporary Internet FilesContent.IE58P2J0X2Nzwest[1].jpg

Για να ηγηθεις πρεπει πρωτα να μαθεις να υπηρετεις.
VELISSARIOSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 12:32:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Για να ηγηθεις πρεπει πρωτα να μαθεις να υπηρετεις.
VELISSARIOSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 13:15:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
A

http://www.eie.gr/ibe/programmata/images/bzwest.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 10:11:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
www.cmkon.org/sofia3.jpg" border=0>


ΚΑΘΕ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΥΒΕΙ ΕΝΑΝ <<ΑΘΕΟ>> ΜΕΣΑ ΤΟΥ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 10:16:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
www.cmkon.org/sofia3.jpg" border=0>


ΚΑΘΕ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΥΒΕΙ ΕΝΑΝ <<ΑΘΕΟ>> ΜΕΣΑ ΤΟΥ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 10:21:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
www.cmkon.org/sofia3.jpg" border=0>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
SeaHawk
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 21:10:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SeaHawk  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΟΚΙΜΗ

All hands on deck!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arela
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
121 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2006, 03:50:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arela  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί τόσο περίπλοκη η τοποθέτηση φωτογραφίας σ'αυτό το χώρο? Φταίει το φαιό της κόμης μου? Κι αν ναι, γιατί δεν φταίει σε άλλα φόρουμς που με το add reply και πατώντας το Browse, επιλέγω τη φωτο και μπαίνει αυτόματα μέσα?

Ξαναθέτω και το βασικό ερώτημα που έθεσα και σ'άλλο νήμα πρόσφατα το οποίο τώρα η ξανθιά δε βρίσκω: Από τον υπολογιστή μου πώς μπορώ να βάλω φωτό, αφού εδώ βλέπω να μπαίνει το url?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον θα μπει στον κόπο να μου απαντήσει.

Βίκυ

_______________________
Δεν πιστεύω σε τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα, δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jejeje
Πρώην Συνεργάτης

Greece
533 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2006, 10:23:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jejeje  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Arela σε χαιρετώ,
θα προσπαθήσω να σε βοηθήσω στο...
quote:

Ξαναθέτω και το βασικό ερώτημα που έθεσα και σ'άλλο νήμα πρόσφατα το οποίο τώρα η ξανθιά δε βρίσκω: Από τον υπολογιστή μου πώς μπορώ να βάλω φωτό, αφού εδώ βλέπω να μπαίνει το url?


Τα άσχημα νέα είναι ότι δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις upload μία ψηφιακή φωτογραφία στο Esoterica.... όμως τα καλά νέα είναι ότι μπορείς να το κάνεις σε κάποιον από τους servers στο Internet που προσφέρουν υπηρεσίες hosting φωτογραφιών, π.χ. imageshack.ws.
Οπότε μπορείς να ακολουθήσεις τα ακόλουθα βήματα:
(1) Πήγαινε στο site imageshack.ws και πάτα το κόμβιον Browse. Θα ανοίξει ένα παράθυρο από όπου μπορείς να επιλέξεις το αρχείο (τη φωτογραφία δηλαδή) που θέλεις να κάνεις upload στο imageshack. Με το που θα επιλέξεις τη φωτογραφία πάτα το Open (στο παράθυρο). Τότε στην αρχική σελίδα θα πρέπει να παρατηρήσεις ότι στο text-box αριστερά του κουμπιού Browse θα έχει εμφανιστεί το link στο οποίο βρίσκεται η φωτογραφία σου.
(2) Πάτα το κουμπί Host it... λίγο πιο κάτω. Σημείωση το imageshack μπορεί να φιλοξενήσει φωτογραφίες καθορισμένου τύπου (jpeg, jpg, png, gif, bmp, tiff, tif, swf) πιστεύω ότι δεν θα έχεις πρόβλημα δηλαδή. Επίσης το μέγεθος της ψηφιακής φωτογραφίας πρέπει να είναι 1ΜΒ μέγιστο. Με το που θα πατήσεις το Host it, θα πρέπει να περιμένεις λίγο μέχρι να αποσταλλεί η φωτογραφία από τον υπολογιστή σου στο imageshack. Με το που θα ολοκληρωθεί η διαδικασία θα ανοίξει μία νέα σελίδα.
(3) Στη σελίδα αυτή σου δίνονται κάποιες επιλογές για τον τρόπο με τον οποίο μπορείς να χρησιμοποιήσεις τη φωτογραφία. Στη δική σου περίπτωση (θέλεις να εισάγεις τη φωτό στο κείμενό σου) θα πρέπει να διαλέξεις την επιλογή "Thumbnail for forums (1)" η οποία συμβαδίζει με τον κώδικα του forum. Δηλαδή κάνε copy και paste στο κείμενο που θέλεις να εισάγεις.

Ελπίζω να σε βοήθησα.... φυσικά για οποιαδήποτε απορία ή ερώτηση μπορείς να με ενοχλήσεις.

Καλή σου μέρα
--Je^3--
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arela
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
121 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2006, 11:59:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arela  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατάλαβα φίλε μου και σ'ευχαριστώ για τον κόπο σου να μου το εξηγήσεις. Την καλημέρα μου.

_______________________
Δεν πιστεύω σε τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα, δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geox
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
155 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2006, 05:37:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους geox  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://imageshack.usIMGhttp://img9.imageshack.us/img9/3894/angelheart54oi.gif/IMG/URL" border=0>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
geox
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
155 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2006, 05:52:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους geox  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://imageshack.usimghttp://img8.imageshack.us/img8/5556/bug20cartoon20022pd.jpg/url" border=0>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
geox
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
155 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2006, 05:55:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους geox  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
geox
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
155 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2006, 06:00:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους geox  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://img8.imageshack.us/my.php?imagebug20cartoon20022pd.jpgIMGhttp://img8.imageshack.us/img8/5556/bug20cartoon20022pd.th.jpg/IMG/URL" border=0>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΛΑΧΙΣΤΟΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
732 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2006, 16:22:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


ΠΙΣΤΗ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕΤΑΚΙΝΕΙ ΒΟΥΝΑ ΝΑ ΕΧΩ
ΑΓΑΠΗ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΩ
ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΧΩ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2006, 14:13:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

"I hear and I forget. I see and I remember. I do and I understand."

--Confucius
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2006, 21:48:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

NO Ergot,NO psilocybin

NO amanita muscaria...
JUST LOVE

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2006, 02:23:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δοκιμαστικό για να τσεκάρω αν φαίνεται η φωτογραφία της υπογραφής

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...

Ο ΚΕΦΤΕΣ ΓΑΡ ΒΑΡΥΣ....ακόμα πονάει το στομάχι μου...

http://www.okafenes.gr/images/320_172_liakopoulos3.gif

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2006, 02:38:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ελπίζω να μπήκε τώρα γιατί θα το σπάσω!!!!

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...

Ο ΚΕΦΤΕΣ ΓΑΡ ΒΑΡΥΣ....ακόμα πονάει το στομάχι μου...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 13 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1083984
Maintained by Digital Alchemy