ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΜΟΡΑ - μία ανεπιθύμητη επίσκεψη
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 25
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2008, 09:29:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε D Incubus, για το θέμα των εξωγήϊνων και χωρίς να θέλω
να κουράζω, αυτό που είπα είναι ότι αν υπήρχαν τόσοι χιλιάδες πλανήτες που είναι πιθανόν να είναι κατοικήσιμοι, θα μας είχαν πλησιάσει από πολλούς κι όχι από έναν, νομίζω, διότι δεν
φαντάζομαι να νομίζετε ότι αυτοί συνεννοούνται να μην μας
πλησιάσει κανείς φανερά, αλλά κρυφά…Αυτά είναι το λιγότερο
περίεργα για εξελιγμένα όντα που κάνουν αφαιμάξεις και
σκοτώνουν ανθρώπους και ζώα, δήθεν ως δείγματα…
Και φυσικά δεν είπα ότι κάθε δαιμόνιο είναι μόρα, αλλά κάθε
μόρα είναι διαμόνιο…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2008, 18:12:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε traxagireue στο ξανα είπα η μόρα δεν ειναι δαιμόνιο. Είναι λαθος να μπερδευουμε τις οντότιτες η μόρα ειναι κατι αλλό που καμία σχεση δεν εχει με δαίμονες.

Ιω ποια είναι η ιστορια του σπιτού έμαθες?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2008, 18:15:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας

Ευχαριστώ πολυ Φίλε Dying_Incubus

Dying_Incubus

quote:
Όσον αφορά το θέμα μας, θα πρέπει να έχουμε κατά νου ότι πολλές φορές αυτό που ονομάζουμε Μόρα με τα γνωστά συμπτώματα που αποδίδονται στην επίσκεψη της, ενδέχεται να είναι και το προκαταρκτικό στάδιο από μια αστρική προβολή.

Αυτό που λες εδώ είναι απόλυτος σωστό με την διαφορά ότι λέγετε Μόρα όταν συμβαίνει αυτό ή κατι από αυτά.

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ

quote:
Κάποια άτομα μπαίνοντας στην σωματική ακινησία και στους κραδασμούς βρίσκονται μπλεγμένα με Τις Υποδιαστασεις και το Νοητικό επίπεδο που έχει την δυνατότητα να προβάλει <<νοητικές αντιπροσοπιες>> αλλά και με όντα αυτών των διαστάσεων με αποτέλεσμα να έχουμε μια δυσάρεστη εμπειρία . Αυτή η εμπειρία λέγετε ΜΟΡΑ ή Ο ΙΣΚΙΟΣ ΠΟΥ ΣΕ ΠΛΑΚΩΝΕΙ με μια έντονη αίσθηση βάρους στο στήθος.

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=26&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=4045

Και συνειδητή Αστρική προβολή όταν κάποιος περνάει από τους κραδασμούς και την παράλυση του σώματος και μετα από λιγο διαφευγει στην 5η διασταση.

Να είστε καλά

ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2008, 09:12:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλε D Incubus, για το θέμα των εξωγήϊνων και χωρίς να θέλω
να κουράζω, αυτό που είπα είναι ότι αν υπήρχαν τόσοι χιλιάδες πλανήτες που είναι πιθανόν να είναι κατοικήσιμοι, θα μας είχαν πλησιάσει από πολλούς κι όχι από έναν

Είσαι σίγουρος ότι δεν το έχουν κάνει;
Κι αν δεν το έχουν κάνει, για ποιό λόγο θα έπρεπε να κάνουν γνωστή την εμφάνιση τους;
Εν πάσει περιπτώσει, ας μην συνεχίσουμε εδώ αυτή την συζήτηση διότι θα ξεφύγουμε από τον αρχικό σκοπό του θέματος.

Φίλε ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ, έχω την εντύπωση ότι ο Ίσκιος είναι κάτι το διαφορετικό από τη Μόρα.
Όσον αφορά την αστρική προβολή, θεωρώ ότι αυτή συμβαίνει στον κάθε άνθρωπο κατά την διάρκεια του ύπνου η οποία είναι ακούσια.
Η εκούσια είναι όταν ένας άνθρωπος συνειδητά καταβάλλει κάποια προσπάθεια για να την επιτύχει.
Για αυτό κι έκανα αυτόν τον διαχωρισμό.




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2008, 15:50:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΦΙΛΕ Dying_Incubus

Θα ήθελα αν μπορούσες να μου πεις ,τι νομίζεις πως είναι η ΜΩΡΑ και τι Ο ΙΣΚΙΟΣ ΠΟΥ ΣΕ ΠΛΑΚΩΝΕΙ Για να μπορέσω να σου δώσω μια ολοκληρωμένη απάντηση.


Να είστε καλά

ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2008, 10:00:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ, μόλις σήμερα είδα το ερώτημα που μου υπέβαλες.

Πιστεύω ότι η Μόρα κι ο Ίσκιος είναι αρνητικές οντότητες, δεν αρνούμαι την ύπαρξη τους.

Διαφωνώ με το να συσχετίζουμε κάθε "περίεργο" σύμπτωμα που βιώνουμε κατά την διάρκεια του ύπνου μας με την περίπτωση της Μόρας καθώς μπορεί να έχουμε να κάνουμε με μια περίπτωση προκαταρκτικού σταδίου μιας ακούσιας αστρικής προβολής, με την προβολή των δικών μας σκεπτομορφών/φόβων/εμμονών, με έναν πολύ έντονο εφιάλτη, με το φαινόμενο της υπνοπαράλυσης κλπ.




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2008, 13:14:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Γεια σου φίλε Dying_Incubus

Ίσως να έχουμε ένα πρόβλημα ορισμού ας το εξετάσουμε κάνοντας ένα συλλογισμό.

Έχω πει:

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ

quote:
Κάποια άτομα μπαίνοντας στην σωματική ακινησία και στους κραδασμούς βρίσκονται μπλεγμένα με Τις Υποδιαστασεις και το Νοητικό επίπεδο που έχει την δυνατότητα να προβάλει <<νοητικές αντιπροσοπιες>> αλλά και με όντα αυτών των διαστάσεων με αποτέλεσμα να έχουμε μια δυσάρεστη εμπειρία . Αυτή η εμπειρία λέγετε ΜΟΡΑ ή Ο ΙΣΚΙΟΣ ΠΟΥ ΣΕ ΠΛΑΚΩΝΕΙ με μια έντονη αίσθηση βάρους στο στήθος.

Ως Μόρα εννοώ την συγκεκριμένη κατάσταση που το σώμα είναι παράλυτο και η συνείδηση ξύπνια αλλά η εμπειρία που ακολουθεί είναι δυσάρεστη.

Υπάρχουν δυο πράγματα που μπορούν να γίνουν και αυτό εξαρτάτε από την ικανότητα της αφυπνισμένης Συνείδηση (θα δώσω έναν ορισμό πιο κάτω για αυτό)

1. Να έχουμε μια συνειδητή Αστρική προβολή (με όλα τα επακόλουθα) …… <χ παράγοντες>
2. Μια δυσάρεστη εμπειρία με παράλυση σώματος και …………….<χ παράγοντες> Μόρα

Στην 5η Διάσταση ανήκουν τα Σώματα Αστρικό και Νοητικό άρα η προβολές των δικών μας σκεπτομορφων και οι εμμονές που έχουμε ανήκουν στο Νοητικό σώμα και έχουν σχέση με την 5 διάσταση.

Οι φόβοι έχουν σχέση και με το Νοητικό αλλά και με το συναισθηματικό (Αστρικό σώμα ) πάλι 5η Διάσταση

Τα όνειρα είτε ευχάριστα είτε δυσάρεστα (εφιάλτες) ανήκουν στην 5 Διάσταση.

Οι υποδιαστασεις που είναι οι κατώτερες περιοχές του Αστρικού ανήκουν στην 5 Διάσταση.

Και επίσης στην 5 Διάσταση κατοικούν διάφορα Όντα Τα οποία είναι ή θετικά ή αρνητικά.

Όλα αυτά μπορούν να είναι οι παράγοντες που μπορούν να προκαλέσουν διάφορα συμπτώματα και όλα τα συμπτώματα αυτά ανήκουν στην 5η διάσταση. Το πώς θα συνδυαστούν είναι το αποτέλεσμα της εμπειρίας.

Πιστεύω φίλε Dying_Incubus πως η διαφωνία σου είναι θέμα ορισμού.


<Η Αφυπνισμένη Συνείδηση έχει σχέση με την Αυτοενθημηση και με την Αυτοπαρατήρηση .Αυτό είναι που σπάει την μηχανικοτητα και μας αφυπνίζει σιγά σιγά στην κατάσταση του Εαυτού.>

Να είστε καλά

ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lavie
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2008, 05:43:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lavie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδια χαιρεται!

Διαβαζω αυτα που γραφετε για την Μορα και μπορω να πω οτι το παιρνετε πολυ σοβαρα το ολο θεμα με αυτην την οντοτητα!ολα μεσα στο μυαλο ειναι.
Οπως ειχα πει και την προηγουμενη φορα εχω βρεθει πολλες φορες σε αυτην την κατασταση και τελευταια φορα που το ειδα(ηταν προσφατα)προσπαθησα να πεισω τον εαυτο μου οτι ειναι ενα ονειρο.Και οντως ετσι ηταν.Επισης θα συμφωνησω και με αυτο που ειπατε οτι οσο πιο πολυ ψαχνεις τοσο περισσοτερη "τροφη" δινεις, στον εγκεφαλο σου ομως θα προσθετα.Οσο δεν γνωριζα για ολα αυτα ημουν μια χαρα.Με το που αρχισα να ρωταω και να ψαχνω τοσο πιο συχνα τα εβλεπα.Ισως ειναι κατι που προκαλεις ο ιδιος στον εαυτο σου ασυνειδητα.

Ωστοσο επιτρεψτε μου να γραψω κατι που ειδε μια φιλη μου.
Κοιμοταν και την επιασε το συναισθημα της ακινησιας κι ηταν σιγουρη οτι με το ζορι κινιοταν και προσπαθουσε να παει στην ακρη του κρεβατιου(ειχε σχεδον φτασει)για να πεσει και να ξυπνησει.Καθως λοιπον προσπαθουσε να το καταφερει ολο αυτο κοιταξε προσ τα πανω και ειδε μια απιστευτα ομορφη γυναικα με μαυρο φορεμα,να αιωρειται και να την κοιταει επιμονα.Η φιλη μου δεν ηξερε τι να κανει απλα κοιτουσε κι αυτη,αυτη την μορφη.Ξαφνικα η μορφη οπως την κοιτουσε πεταξε στη φιλη μου ενα τριανταφυλλο στο προσωπο,η οποια συνηλθε.Προς μεγαλη της εκπληξη δεν ειχε κουνηθει καθολου.Και ας σημειωσω και κατι αλλο.Προσφατα επισης καθως κοιμοταν παλι ακουγε πραγματα να πεφτουν απο την βιβλιοθηκη της και αυτη σηκωνοταν και τα εβαζε παλι στη θεση τουσ.Το πρωι οταν αυτη ρωτησε αν ακουσε κανεις κατι της ειπαν πως τπτ δεν εγινε.Κι ομως αυτη βρηκε καποια πραγματα(αυτα που μαλλον πεφτανε ολο το βραδυ) σε αλλες θεσεις.Κανεις δεν ξερει τι συνεβη


Οσον αφορα αλλεσ οντοτητες πιστευω οτι υπαρχουν λογω μιας αρκετα τραυματικης εμπειριας που ειχα πολυ μικρη,την οποια αν σας την πω θα απορησετε πως το θυμαμαι.Αλλα απο οσο εχω μαθει εχει συμβει σε πολλους.

Look at me!Look at me!The monster inside me has grown this big!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2008, 15:57:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΓΕΙΑ ΣΑΣ

quote:
Διαβάζω αυτά που γράφετε για την Μόρα και μπορώ να πω ότι το παίρνετε πολύ σοβαρά το όλο θέμα με αυτήν την οντότητα! όλα μέσα στο μυαλό είναι.


Φίλη Lavie δεν διάβασες αρκετά

Η Μόρα δεν είναι μια κατάσταση που είναι μόνο του μυαλού αλλά πολύ περσότερα . Εμείς πληροφορούμαστε για το τι είναι η πραγματικότητα μέσα από της πέντε μας αισθήσεις αλλά οι αισθήσεις μας έχουν μια συγκεκριμένη δυνατότητα. Παρ. Τα αυτιά μας ακούν ένα συγκεκριμένο μήκος από τα 20 hertz μέχρι τα 20.000 hertz .Πάνω αλλά και κάτω από αυτό το φάσμα δεν ακούμε. Το ίδιο συμβαίνει και με τις άλλες μας αισθήσεις.

Αυτό σημαίνει πως η πραγματικότητα δεν είναι αυτό που βλέπουμε . Αλλά αυτό που βλέπουμε δεν είναι παρά μια υποκειμενική και φαινομενική πραγματικότητα.

Έτσι λοιπών υπάρχουν πολλά πράγματα τα οποία δεν αντιλαμβανόμαστε.

Οι αισθήσεις δίνουν τις πληροφορίες στα νεύρα. Τα νεύρα στον εγκέφαλο από τον εγκέφαλο στο νου και από τον νου στην συνείδηση.

Όσο ένας άνθρωπος αυξαίνει την συνείδηση του τόσο η πραγματικότητα γίνετε πιο άμεση επειδή οι μεσάζοντες που μας πληροφορούν για το τι είναι η πραγματικότητα κατά κάποιο τρόπο παρακάμπτονται.

Θα σου παραθεσω κάτι που είναι πιο ολοκληρωμενο για το τι είναι η Μόρα με περισσότερο βαρος αυτά που έχω υπογραμησει.

quote:
Η Αστρική προβολή ανήκει στην 5η διάσταση αλλά αυτό που μπερδεύει πολύ τους ταξιδευτές της 5η διάστασης είναι ότι στην ιδία διάσταση ανήκει και το Νοητικό σώμα αλλά και Νοητικό επίπεδο.

Επίσης στην 5η διάσταση ανήκουν και οι Υποδιαστασεις. Αυτές είναι οι 9 Δαντικές κολάσεις του πλανήτη και μπορούμε να πούμε πως είναι οι κατώτερες περιοχές του Αστρικού επιπέδου.

Τα όνειρα ανήκουν και αυτά στην 5η διάσταση και κάθε βράδι ταξιδεύουμε σε αυτή είτε το θυμόμαστε είτε όχι.

Οι εφιάλτες αλλά και οι δυσάρεστες Αστρικές εμπειρίες έχουν άμεση σχέση με τις κατώτερες περιοχές του Αστρικού.
Σε αυτές τις διαστάσεις υπάρχουν όντα νοήμων που άλλα υπηρετούν το καλό και αλλά το κακό.

Επίσης υπάρχει σύγχυση λόγω το ότι η κατανόηση μας και η επίγνωση μας δεν είναι ανεπτυγμένες με αποτέλεσμα να βρισκόμαστε μπλεγμένοι σε διάφορες καταστάσεις που δεν μπορούμε να εξηγήσουμε.

Αυτοί που περνούν από το επίπεδο τον κραδασμών και την σωματική παράλυση ας δοκιμάσουν την στιγμή των κραδασμών να επεκτείνουν το χέρι τους σαν να ήταν από λάστιχο.
Επίσης μπορούν να παίξουν λίγο με τους κραδασμούς π.χ Μεταφέρετε τους κραδασμούς όλους στα πόδια ή στο κεφάλι.

Κάποια άτομα μπαίνοντας στην σωματική ακινησία και στους κραδασμούς βρίσκονται μπλεγμένα με Τις Υποδιαστασεις και το Νοητικό επίπεδο που έχει την δυνατότητα να προβάλει <<νοητικές αντιπροσοπιες>> αλλά και με όντα αυτών των διαστάσεων με αποτέλεσμα να έχουμε μια δυσάρεστη εμπειρία . Αυτή η εμπειρία λέγετε ΜΟΡΑ ή Ο ΙΣΚΙΟΣ ΠΟΥ ΣΕ ΠΛΑΚΩΝΕΙ με μια έντονη αίσθηση βάρους στο στήθος.



Οι ανώτεροι κόσμοι χρειάζονται αυξημένη συνείδηση.
Ζούμε μηχανικά . Μηχανικά τρώμε ,περπατάμε ,κάνουμε ερωτά μιλάμε, σκεφτόμαστε.

Ένας άνθρωπος που δεν κοιμάται είναι αυτός που μπορεί να αυτοπαρατηρηθει και να έχει ενθημησει Εαυτού.

Αυτή η παρατηρήσει μας δίνει την δυνατότητα να ζούμε στο τώρα και μας αλλάζει την εσωτερική ποιότητα .
Όσο πιο πολλή εξασκούμαστε στην αυτοπαρατήρηση τόσο αυτή βαθαίνει και η κατανόηση γίνετε μεγαλύτερη. ΑΥΞΑΝΕΙ Η ΕΠΙΓΝΩΣΗ και γινόμαστε ολοένα και ποιο συνειδητοί.

Πρέπει να ξυπνήσουμε στο φυσικό επίπεδο να δούμε τα λάθη μας τα ελαττώματα μας τις συνήθειες μας τις μηχανικοτητες μας .Αυτή η προσπάθεια απόταυτίζει την συνείδηση μεγαλώνει την επίγνωση και ξεκαθαρίζει τα πράγματα στις ανώτερες διαστάσεις.

Κάπου διάβασα << θα έβγαινες με δεμένα μάτια στην εθνική οδό; >>
Έτσι ζούμε με δεμένα μάτια.

Όσο πιο συνειδητοί γινόμαστε στο φυσικό επίπεδο τόσο πιο συνειδητή είμαστε στις ανώτερες διαστάσεις.


Υπάρχουν διάφοροι τρόποι για να προκαλέσεις μια αρμονία σε μια δυσαρμονία. Το ότι έπεισες τον εαυτό σου ότι είναι ένα όνειρο λειτουργισε θετικά.

Δεν σου λέω τίποτα άλλο γιατί είπες πως δεν θέλεις να πολυάσχολησε.

Να είστε καλά

ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2008, 23:05:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί Lavie kai D Incubus, απορώ γιατί το αποφεύγετε...
Μήπως έχετε πολλές τέτοιες εμπειρίες και πιστεύετε
'ότι όταν δεν ασχολείσαι με κάτι που σε απασχολεί, τότε
δεν ξανάρχεται; Εγώ σας λέω ακριβώς το αντίθετο,έρχεται έως
ότου να το λύσουμε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2008, 07:58:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ trexagireve, επειδή για άλλη μια φορά διαβάζω κάποιο αυθαίρετο συμπέρασμα σου σχετικά με το πρόσωπο μου, μπορώ να μάθω κι εγώ τι ακριβώς αποφεύγω;




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2008, 00:00:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αμάν ρε φίλε D Incubus, δεν αφήνεις τίποτα να πέσει κάτω...
Εσύ δεν είπες"Πιστεύω ότι η Μόρα κι ο Ίσκιος είναι αρνητικές οντότητες, δεν αρνούμαι την ύπαρξη τους." Για να θέσεις θέμα
άρνησης , είναι σαν να το αρνείσαι... Και πάλι το ειπα ελαφρά
γιατι μου δίνεις μια αίσθηση ότι δεν θέλεις να συζητάμε γι αυτά
και γι΄αυτό το είπα... ?Τι θές; Θα μας δείρεις; Πώπω ρε παιδί
μου...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2008, 08:05:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εσύ δεν είπες"Πιστεύω ότι η Μόρα κι ο Ίσκιος είναι αρνητικές οντότητες, δεν αρνούμαι την ύπαρξη τους." Για να θέσεις θέμα
άρνησης , είναι σαν να το αρνείσαι... Και πάλι το ειπα ελαφρά
γιατι μου δίνεις μια αίσθηση ότι δεν θέλεις να συζητάμε γι αυτά
και γι΄αυτό το είπα... ?Τι θές; Θα μας δείρεις; Πώπω ρε παιδί
μου...

Σύμφωνα με την δική σου αντίληψη λοιπόν όταν κάποιος αναφέρει ότι δεν αρνείται κάτι, είναι σα να το αρνείται.
Από την άλλη βέβαια έχει διαφορετική έννοια το "αποφεύγω" από το "αρνούμαι"...

Δεν έχω καμία διάθεση να σε δείρω, αυτό που προσπαθώ - κι έχω προσπαθήσει και στο παρελθόν - να σου εξηγήσω είναι ότι σε έναν διάλογο μεταξύ κάποιων ανθρώπων θα ήταν καλό να αποφεύγονται τα αυθαίρετα συμπεράσματα για τον συνομιλητή μας.




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dimka
Νέο Μέλος


24 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2008, 12:16:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dimka  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διαβασα με πολυ προσοχη τις διαφορες εμπειριες ατομων εντοπιζοντας στην πλειοψηφια αυτων των εμπειριων εναν σχετικα κοινο παρονομαστη.
Σαφως και σε αρκετες μπορουν να δωθουν εξηγησεις και ερμηνειες οι οποιες εχουν προεκτασεις βιολογικες ή ψυχολογικες/παραψυχολογικες.

Η δικη μου εμπειρια συνεβει πριν απο αρκετα χρονια.
Το κρεβατι μου ηταν τοποθετημενο σε γωνια. Απο την μια μερια του τοιχου και στα δεξια οπως ξαπλωνα ειχε ενα παραθυρο απο το οποιο εβλεπες ξαπλωμενος τον ουρανο. Μπροστα ηταν η πορτα. Πρεπει να ηταν γυρω στις 10-11 το βραδυ οταν ξαπλωσα να κοιμηθω. Θυμαμαι οτι κοιτουσα απο το παραθυρο την σεληνη ενω ακουγα την μητερα μου με την αδερφη μου να συζητανε για καποιο θεμα. Ξαφνικα ενιωσα μια μαυρη σκια να πεφτει απο πανω μου και να με πλακωνει. Ταυτοχρονα αρχισα να πνιγομαι. Δεν μπορουσα να αναπνευσω ουτε να φωναξω, ενω η μαυρη αυτη σκια επεφτε ολο και περισσοτερο πανω μου σαν κουβερτα. Σε καμια περιπτωση δεν ειχε καποια συγκεκριμενη μορφη ενω δεν ηταν συμπαγης. Ηταν κατι σαν μαυρο ζελε το οποιο μου μειωνε σταδιακα την οραση. Την ωρα που διαδραματιζονταν ολα αυτα, ακουγα κανονικα την μητερα μου και την αδερφη μου να μιλανε ενω συνεχιζα να βλεπω την σεληνη γυρνωντας το κεφαλι μου λιγο δεξια και λιγο αριστερα. Δεν ξερω ποσα δευτερολεπτα μπορει να κρατησε αυτο ομως ηταν τετοια η αγωνια και ο φοβος που πιστεψα οτι πεθαινα. Μεσα στην απελπισια αυτη που με ειχε καταβαλει τεντωσα λιγο το χερι μου και ακουμπησα μια εικονα που εχω πισω απο το προσκεφαλο στο κρεβατι μου και ζητησα βοηθεια απο τον Θεο για να μην πεθανω. Τοτε τελειωσαν ολα. Επανηλθε η αναπνοη μου ενω εγω ειχα μεινει με το χερι ακουμπησμενο στο εικονισμα. Αναψα το φως, σηκωθηκα απο το κρεβατι σοκαρισμενος και πηγα στην κουζινα ρωτωντας την μητερα μου και την αδερφη μου αν συζητουσαν για ενα θεμα το οποιο το ακουγα καθολη την διαρκεια της εμπειριας αυτης. Μου ειπαν πως για αυτο συζητουσαν. Εκει καταλαβα πως δεν μπορει να κοιμομουνα γιατι και ακουγα και εβλεπα ενω και την στιγμη της ληξης της εμπειριας αυτης βρεθηκα με το χερι πανω στο εικονισμα.
Η εμπειρια ηταν πολυ ασχημη και την συζητησα με καποια ατομα τοτε. Καποιοι μεγαλυτεροι σε ηλικια μου ειπαν πως ηταν η Μορα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2008, 15:40:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ

Φίλε dimka καλώς ήρθες.

Η εμπειρία σου πράγματι ανήκει σε αυτό που λέμε Μόρα.

Να είστε καλά

ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2008, 19:23:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
dimka
Μεσα στην απελπισια αυτη που με ειχε καταβαλει τεντωσα λιγο το χερι μου και ακουμπησα μια εικονα που εχω πισω απο το προσκεφαλο στο κρεβατι μου και ζητησα βοηθεια απο τον Θεο για να μην πεθανω. Τοτε τελειωσαν ολα. Επανηλθε η αναπνοη μου ενω εγω ειχα μεινει με το χερι ακουμπησμενο στο εικονισμα.

Αυτό τώρα πώς εξηγείται;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

evgenia18
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2008, 19:30:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους evgenia18  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eimai kainourgia k egw exw na pw!!!
eixa prin 4xronia mia paromoia empeiria.....k thelw na thn moirastw mazi sas.den gnwrizw ti pragmatika einai pantws o fovos pou eniwsa htan sigoura kati alithino!
loipon eixa ksupnhsei prwi na dwsw aima gia eksetaseis..gurisa spiti mia xara k ksaplwsa na ksekourastw.dipla ksaplwse h mhtera mou...apokoimithika k evlepa ston upno mou auto pou evlepa k otan anoiksa ta matia mou otan ksupnhsa mono pou sto oneiro mou htan k o pappous mou ekei.phga na anoiksw ta matia mou loipon k ksafnika niwthw ena varos sto stithos mou(eimoun ksaplwmenh anaskela)...ta matia mou emeinan misanoixta.to swma mou pareluse.den mporousa na kounithw.prospathisa na fwnaksw mama alla den mporousa...eniwtha na palevw me kapoion pou me epnige...auto den krathse polu k otan telika efuge petaxthka epanw mougkrizontas(mallon apo thn prospatheia mou na milhsw oso mou sunevaine auto).den kserw ti htan akrivws alla to sigouro htan oti eimoun ksupnia,evlepa ti ginotan,den eida kamia gunaika,oute kati paromoio!pws to eksigeite auto?thanks!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2008, 23:15:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ


ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΦΙΛΗ evgenia18 καλώς ήρθες . Αν μπορείς γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες για να μπορούμε να διαβάζουμε πιο γρήγορα.


Η εμπειρία σου είναι σίγουρα Μόρα. Αν θυμάσαι όταν ξανά πήρες τον έλεγχο του σώματος σου πρέπει να ένιωθες αρκετά εξαντλημένη.Η Διάφορα με το όνειρο είναι ότι είσαι ασυνείδητη ενώ στην μόρα είσαι συνειδητή άρα όπως λες ήμουν ξύπνια. Το ίδιο θα έλεγες και αν είχες ένα συνειδητό όνειρο ή μια Αστρική προβολή.

Λόγω το ότι ήσουν συνειδητή πέρασες από την 5η διάσταση στην 3η χωρίς να μεσολάβηση ο ύπνος.


Δες κάτι που έχω γράψει εδώ ίσως καταλάβεις κάτι παραπάνω . Αν είναι κάτι που θες να συζητήσουμε από αυτά μπορείς να με ρωτήσεις.

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=26&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=4045

Να είστε καλά

ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dimitra21
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2008, 01:08:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dimitra21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!ΔΙΑΒΑΖΑ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΣΜΟ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ.

ΗΤΑΝ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ,ΑΠ ΟΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΠΟΥ ΕΒΛΕΠΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ ΚΛΙΜΑ.ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ,ΞΥΠΝΑΩ ΑΠΟΤΟΜΑ,ΑΝΟΙΓΩ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΟΥΤΕ ΝΑ ΚΟΥΝΗΘΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΑΝΑΠΝΕΥΣΩ ΜΕ ΕΥΚΟΛΙΑ!ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΘΕΟΣΚΟΤΕΙΝΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΑ ΤΙΠΟΤΑ,ΟΥΤΕ ΔΙΕΚΡΙΝΑ ΚΑΠΟΙΟ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ ΟΠΩΣ ΕΧΕΤΕ ΕΝΑΦΕΡΕΙ ΣΕ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ.ΑΠΛΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΝΤΟΝΑ ΝΑ ΝΟΙΩΘΩ ΜΙΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΟΥ(ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ).
ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΤΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ.ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ,ΗΜΟΥΝ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΓΙΑΓΙΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΚΑΘΙΣΜΕΝΗ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΟΥ(ΝΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΩ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΠΡΟΣ ΑΠΟΓΕΥΜΑ).ΞΑΦΝΙΚΑ,ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΑΘΟΜΟΥΝ,ΑΚΟΥΣΑ ΕΝΑ ΓΕΛΙΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ΕΝΟΣ ΜΙΚΡΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΚΥΡΙΕΥΣΕ ΕΝΑ ΑΣΧΗΜΟ ΣΥΝΕΣΘΗΜΑ ΣΑΝ ΝΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΚΑΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.ΜΟΥΔΙΑΣΜΕΝΗ,ΣΗΚΩΘΗΚΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ.ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΤΙΠΟΤΑ ΟΜΩΣ.ΕΦΥΓΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΙΣΑ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑ Η ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΗ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΝΑ 10ΛΕΠΤΟ ΑΠΟΤΟΜΑ ΧΑΘΗΚΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΙΣΘΗΜΑ ΤΗΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΕΓΙΝΑΝ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ??

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!ΦΙΛΙΑΑΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

evgenia18
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2008, 10:41:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους evgenia18  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστω που απαντησες...διαβασα οσα γραφεις...δηλαδη δεν ισχυει αυτο που πολλοι λενε για μια σκια η μια γυναικα.αυτα πρεπει να ειναι μυθοι.αυτο που γινεται ειναι απλα ενα ταξιδι στις διαστασεις.σωστα?
πραγματι ενιωθα εξαντλημενη αλλα πιστευα πως οτι μου συνεβη ηταν λογο της απωλειας αιματος που ειχα,καθως εδωσα για τις εξετασεις μου...
κατι αλλο που δεν ανεφερα ηταν οτι ενας κολλητος μου φιλος ειχε το ιδιο ακριβως πραγμα για χρονια κ το ειχε κ ο παππους του απ'οτι μου ειχε αναφερει.κ η εμπειρια μου αυτη συνεβη λιγες μερες αφοτου αυτος ο φιλος μου κοιμηθηκε σπιτι μου,στον ιδιο ακριβως καναπε που μου συνεβη κ εμενα...!!!!!!!!!!!!μηπως εχει καμια σχεση αυτο?
κατι περιεργο ειναι πως απο τοτε εχω εντονη τη θεληση να μου ξανασυμβει για να το επεξεργαστω καλυτερα κ να καταλαβω τι ακριβως ειναι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2008, 00:21:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι πρόκειται
περί δαιμονικής οντότητος και εμπαθούς
με το άτομο που εμφνίζεται, πράγμα που σημαινει
δυο τινά: πρώτον ότι θα τον/την κυνηγάε μέχρι να του/της κάνει
κακό και δεύτερον ότ αρχίζουμε και ωραιοποιούμε το άσχημο...
Τα δαιμόνια δεν έχουν καλό συναπάντημα... Πρέπει κάποιος να την πατήσει δλδ για να το καταλάβει;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2008, 22:04:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ

Φίλη evgenia18 η αλήθεια είναι ότι τίποτα από αυτά που λέγονται για την ΜΟΡΑ δεν είναι μύθος.

Κάθε άνθρωπος έχει διαφορετική εμπειρία αλλά μπορεί και να είναι ως προς το θέμα όμοιες. Κάποιοι βλέπουν μια γυναίκα άλλοι κάτι άλλο.

Το θέμα είναι ότι η ΜΟΡΑ δεν είναι μια ευχάριστη εμπειρία. Δεν επιδιώκουμε την ΜΟΡΑ.

Αν μας συμβεί πρέπει να βρίσκουμε τρόπους να την μετατρέπουμε από αρνητικό σε θετικό ή ουδέτερο.
Αναφέρομε στην λέξει ΜΟΡΑ ως μια κατάσταση και όχι ως πρόσωπο.

Έχω πει ότι όταν κάποιος θέλει να κάνει μια συνειδητή Αστρική προβολή πρέπει να περάσει από την ακαμψία του σώματος και του κραδασμούς.

Αν κάποιος μπει σε αυτή την κατάσταση κατά λάθος τότε το πιθανότερο είναι να μπει στην δυσάρεστη εμπειρία της ΜΟΡΑΣ.

Η αλήθεια είναι ότι για να μπορέσει κάποιος να έχει μια ασφαλή εμπειρία στο Αστρικό επίπεδο πρέπει να μπορεί να αφυπνίζετε στο Φυσικό και αυτό σημαίνει ότι πρέπει να μπορεί να ΑΥΤΟΠΑΡΑΤΗΡΗΤΑΙ.

Ο Αστρικός κόσμος δεν είναι αθώος.


quote:
evgenia18 κατι αλλο που δεν ανεφερα ηταν οτι ενας κολλητος μου φιλος ειχε το ιδιο ακριβως πραγμα για χρονια κ το ειχε κ ο παππους του απ'οτι μου ειχε αναφερει.κ η εμπειρια μου αυτη συνεβη λιγες μερες αφοτου αυτος ο φιλος μου κοιμηθηκε σπιτι μου,στον ιδιο ακριβως καναπε που μου συνεβη κ εμενα...!!!!!!!!!!!!μηπως εχει καμια σχεση αυτο?


Μπορεί να έχει σχέση. Όλα τα πράγματα αποτελούνται από ενεργεία . Και όλα επηρεάζουν όλα.

Αυτά για τώρα.

Να είστε καλά

ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2008, 22:17:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΓΕΙΑ ΣΑΣ

Φίλη dimitra21 θέλω να σε ρωτήσω. Στο δωμάτιο είχες πάει για να κοιμηθείς. Δηλαδή ήσουν ξαπλωμένη με την πρόθεσει να κοιμηθείς;

Να είστε καλά

ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2008, 09:59:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
dimka
Μεσα στην απελπισια αυτη που με ειχε καταβαλει τεντωσα λιγο το χερι μου και ακουμπησα μια εικονα που εχω πισω απο το προσκεφαλο στο κρεβατι μου και ζητησα βοηθεια απο τον Θεο για να μην πεθανω. Τοτε τελειωσαν ολα. Επανηλθε η αναπνοη μου ενω εγω ειχα μεινει με το χερι ακουμπησμενο στο εικονισμα.

Αυτό τώρα πώς εξηγείται;



Εγώ θα επιμείνω σε αυτό που ρώτησα πιο πάνω.
Αν αυτό που λέτε Μόρα είναι ένα πέρασμα από κάποιο επίπεδο σε ένα άλλο, γιατί τότε, με την επίκληση του Θεού, όπως λέει η φίλη dimka, απελευθερώθηκε; Αν δεν απατώμαι, υπάρχουν πολλά άτομα που ανέφεραν πως με την επίκληση του Θεού, αυτό το .... "φαινόμενο" σταμάτησε.

Μήπως δεν είναι απλά μια μετάβαση από ένα επίπεδο σε ένα άλλα, αλλά είναι κάτι άλλο, σαν και αυτό που αναφέρει Τρεχαγύρευε;

Edited by - Ψηλός on 19/06/2008 11:06:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2008, 15:42:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ψηλέ το ένα δεν αναιρεί το άλλο, όλα είναι πιθανά.
Ο λόγος που σταμάτησε το φαινόμενο είναι γιατί με την επίκληση του Θεού δηλ. με τις λέξεις δύναμης συντονίζεσαι με κάποιο πιο ψηλό επίπεδο δηλ. με επίπεδο πιο λεπτών κραδασμών. Εκεί δεν μπορούν να υπάρξουν όσα αντιλαμβάνεται ο άνθρωπος στα επίπεδα που συνήθως κινείται, τα χαμηλοκραδασμικά.

Στην ουσία η προσευχή δεν διέλυσε ή έδιωξε τη μόρα, άνοιξε τον δρόμο διαφυγής, θα μπορούσαμε απλοϊκά να πούμε, στον άνθρωπο που την χρησιμοποίησε συνειδητά.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dimitra21
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2008, 17:04:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dimitra21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ!
ΟΧΙ ΥΠΗΡΕΤΗ,ΗΜΟΥΝ ΑΠΛΑ ΚΑΘΙΣΜΕΝΗ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΚΑΙ Η ΕΡΙΧΝΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ Η ΔΙΑΒΑΖΑ ΑΓΓΛΙΚΑ(ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ).ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΗΤΑΝ ΦΩΤΙΣΜΕΝΟ ΜΕ ΦΩΣ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ,ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΘΕΣΗ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ.ΑΧ,ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΠΕΣ ΜΟΥ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ ΠΟΛΥ!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ,ΦΙΛΙΑ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

evgenia18
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2008, 13:25:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους evgenia18  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΕΡΙ ΔΑΙΜΟΝΙΚΗΣ ΟΝΤΟΤΗΤΑΣ ΠΑΙΔΙΑ...
ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΘΕΛΩ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ Η ΦΟΒΑΜΑΙ.
ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΑ.ΔΗΛΑΔΗ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ.ΜΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΞΕΚΙΝΟΥΝ Κ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΟΛΑ!Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΑΙ ΦΟΒΕΡΑ ΔΙΑΜΟΡΦΩΜΕΝΟΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΣΕ ΣΚΕΨΕΙΣ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΦΑΝΤΑΣΙΑ.Η ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΝΑΠΤΥΧΘΕΙ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΜΥΑΛΟ..Ο,ΤΙ ΑΛΛΟ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΛΟ Η ΚΑΚΟ ΤΟ ΧΡΩΣΤΑΕΙ ΣΤΟ ΝΟΥ ΠΟΥ ΤΟΥ ΧΑΡΙΣΕ Ο ΘΕΟΣ.
ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΑΠΟΔΕΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΑΙΜΟΝΙΚΕΣ ΟΝΤΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΑΠΟΔΕΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΑΔΥΝΑΜΟ ΟΝ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ ΑΠΟ ΜΑΣ ΠΙΣΤΕΥΩ(ΕΝΝΟΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΦΥΣΗ ΓΕΝΙΚΑ).ΒΕΒΑΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΥ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ ΑΛΛΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ.
ΤΟ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΕ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ.ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΙΑΜΟΡΦΩΜΕΝΟΙ.ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΙΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ,ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΣΕΙΝΗΔΗΤΟ,ΣΤΑ ΟΠΟΙΑ Κ ΑΠΟΔΙΔΩ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ,ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΑ ΒΙΩΝΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΕ ΑΥΤΑ.
ΑΛΛΑ ΠΕΡΙ ΟΝΤΟΤΗΤΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΕΜΠΑΘΕΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΜΟΥ,ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ!
ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΕΝ ΖΩΗ!ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ ΚΑΤΙ ΑΨΥΧΟ???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2008, 21:15:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ

Φίλε Ψηλός η απάντηση που σου έδωσε ο Φίλος pyramid πρέπει να σε καλύψει. Αλλά ξέρω ότι δεν μπορείς να το δεχτής γιατί η πιστή σου δεν στο επιτρέπει.

Θέλω να σε ρωτήσω και σε παρακαλώ σκέψου και απάντησε μου σε αυτή την ερώτηση.

Όταν κάποιος έχει μια Αστρική προβολή
« Μπορεί ο εξωαποεδω να πάρει την μορφή ενός αρχαγγέλου παραδείγματος χάρη του ΜΙΧΑΗΛ ή αν θες του ΧΡΙΣΤΟΥ; »

Να είστε καλά

ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2008, 22:50:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ

φίλη evgenia18 δεν μπορώ να πω ότι «νομίζω ότι όλα αυτά είναι του εγκεφάλου» όταν η εμπειρία δεν μου το επιτρέπει. Και να σου δώσω ένα παράδειγμα. Να μπορώ να βλέπω και να ξέρω πράγματα που είναι αδύνατον να τα γνωρίζω λόγω χρόνου αλλά και χώρου.

Και πάλι όμως αυτό το παράδειγμα δεν σου λέει τίποτα γιατί η εμπειρία που έχεις είναι διαφορετική από την δική μου.

Στο Αστρικό επίπεδο υπάρχουν ζώσες οντότητες το ότι δεν τις βλέπουμε με τα φυσικά μας μάτια δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν.

Επίσης το ότι δεν γνωρίζεις κάτι πιο δυνατό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει και δεν σε επηρεάζει.

Εμείς λαμβάνουμε δια μέσω των αισθήσεων αυτό που λέμε πραγματικότητα αλλά οι αισθήσεις μας είναι περιορισμένες. Επίσης διαμορφώνουμε εσφαλμένες εντυπώσεις για το τι είναι ο κόσμος γύρω μας και για το ποιοι είμαστε. Αλλά οι εσφαλμένες εντυπώσεις δεν είναι αυτό που πραγματικά είναι.

Πρέπει να μπορέσουμε να υπερβούμε όλα τα εννοιολογικά περιεχόμενα και να από ταυτίσουμε την συνείδηση μας από όλες τις προσκολλήσεις.

Αυτός είναι ένας εσωτερικός δρόμος που θέλει προσπάθεια κατανόηση και αυτοπαρατήρηση.

Τώρα για το κακό θα σου πω ότι υπάρχει γύρο μας και μέσα μας.

Πόσες φορές δεν έχουμε κάνει κακό με αυτά που έχουμε πει ή σκεφτεί.
Πόσες φορές έχουμε υπηρετήσει την λαγνεία την περηφάνια τον θυμό την ζήλεια την απληστία κ.α.

Όλες αυτές οι ενέργειες απορρέουν από εμάς σε ένα πιο ενεργειακό επίπεδο. Και οτιδήποτε όμοιο έρχεται να τραφεί από αυτή την ενεργεία.

Δεν θέλω να σε φοβίσω αυτό που θέλω να πω είναι ότι πρέπει να μπορέσουμε να δούμε τους εαυτούς μας και να διωξουμε όλα τα αρνητικά πράγματα από επάνω μας και για να γίνει αυτό χρειαζόμαστε μια συνειδητή και όχι μηχανική ζωή.

Αυτά για τώρα.

Να είστε καλά

ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2008, 22:53:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ

Συγνώμη dimitra21 δεν έχω άλλο χρόνο θα σου απαντήσω αύριο.

Να είστε καλά

ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 25 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy