ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Περιφερειακό θέμα συζήτησης. Νοέμβριος 2006 - Απρίλιος 2007
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 29
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2007, 16:09:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis

Συγγνώμη αλλά μετά από τόσα χρόνια συμμετοχής στα Forums του Esoterica είσαι σίγουρος οτι έχεις κατανοήσει το ρόλο του Συντονιστή και τι ακριβώς κάνει?
Νομίζεις δηλαδή οτι ο ένας Συντονιστής πιάνει βάρδια το πρωΐ, ο άλλος το μεσημέρι κτλ?

μεσα στις δικαιολογιες των συντονιστων ειναι και οτι δεν μπορουν να αφιερωνουν ολον τον χρονο τους στο εσωτερικα γιατι εχουν προσωπικη ζωη η λυση σε αυτο ειναι περισοτεροι συντονιστες
το αν χωριζεστε σε βαρδιες η μπαινετε οποτε μπορειτε δεν ειναι το θεμα
το θεμα ειναι περισοτεροι συντονιστες =λιγοτερο φορτος εργασιας στους συντονιστες
αλλο να υπαρχουν 3 συντονιστες και αλλο να υπαρχουν 10


Όχι gigenis, δεν βλέπω κάποιο συγκεκριμένο παράπονο στα μηνύματα σου και σου μιλάω με απόλυτη ειλικρίνεια.
Ίσως γιατί θεωρώ οτι για να υποστηρίξω το παράπονο μου πρέπει να είμαι σε θέση να θέλω να βοηθήσω εγώ ο ίδιος ώστε να διορθωθεί αυτό που με κάνει να παραπονιέμαι.
Παρόλα αυτά αν θέλεις ανέφερε μου μερικά...

θα σου αναφερω ενα το οποιο το εγραψα και εδω αλλα κατα διαβολικη συμπτωση δεν το ειδες αλλα οπως λες εχεις διαβασει και τις 9 σελιδες ελπιζω τωρα να απαντησεις

quote:
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2251 Μηνύματα Απεστάλη: 10/12/2006, 17:17:45
--------------------------------------------------------------------------------
ειναι πραγματικα αστειο το πως ενεργουν οι συντονιστες στο εσωτερικα

θαμου πειτε γιατι το λεω αυτο
γιατι πριν λιγο καιρο ειχα ανοιξει ενα θεμα που αφορουσε την καταπατηση των αρχων του εσωτερικα (μελος ειχε βαλει περιορησμο στο ποιος θα φραφει στο θεμα του)

δειτε το θεμα που ειχα ανοιξει
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8413

οι συντονιστες με εστηλαν σε ενα αλλο θεμα για να θεσω το ερωτημα μου
που ειταν γιατι αφηνουν το μελος να εχει θεμα που περιοριζει το ποιος θα συμετεχει
εδω βλεπουμε την εξελιξη της υποθεσης στο θεμα που με εστηλαν οι συντονιστες

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=7&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=7631

περιτο βεβαια να πω οτι δεν ελαβα απαντηση απο τους συντονιστες αλλα το μελος που ειχε ανοιξει το θεμα απεσυρε την απαγορευση που ειχε στο θεμα του
και αυτο το εκανε οχι γιατι του το ειπαν οι συντονιστες αλλα γιατι ετσι εκρινε οτι επρεπε μετα απο συζητηση που ειχαμε

θα μου πειτε
τι θυμασε τωρα βρε γηγενη
απλα ειδα αυτο σημερα και επαθα την πλακα μου
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8841
το γελιο ειναι οτι κατα τα αλλα οι σντονιστες ενεργουν παντα αψογα


Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2007, 16:41:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Gigenis διαπιστώνω ότι η μνήμη σου υπολειτουργεί.

Να γίνω πιο σαφής λοιπόν.

Όπως είπα πρωτίστως αναφέρομαι αποκλειστικά σε εσένα και αυτό με αφορμή την αντιπαράθεση που είχαμε στο τόπικ Χορτοφαγία…http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=11&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=5548

Η διαφορά μας ήταν αν πρέπει ή αν δεν πρέπει ο άνθρωπος ως τέλειο ον να θανατώνει τα ζώα.
Εγώ ήμουν υπέρ της άποψης να μην αποτελούν την τροφή μας και εσύ ήσουν υπέρ της άποψης να αποτελούν την τροφή μας, άρα και να θανατώνονται.
Κατά την διάρκεια των αντιπαραθέσεων .. μεταξύ αλλων είπες…

gigenis

quote:
ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΔΕΙΧΝΕΙΣ ΤΟ ΑΝΩΤΕΡΟ ΣΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟ
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΕ ΦΥΤΑ


Το ερώτημα μου λοιπόν gigenis είναι πως ειδικά εσύ αυτοαποκαλείσαι Ολύμπιος όταν το κύριο χαρακτηριστικό της Εης αποικιστικής αποστολής ηταν ότι δεν ετρέφοντο με σάρκα.
Δεν θα ήθελα να σχολιάσω περαιτέρω τους δεοντολογικούς κώδικες της αποστολής αλλά επικεντρώνομαι στο χαρακτηριστικό αυτό το οποίο έπαιξε σπουδαιότατο ρόλο στη σχέση της Εης αποστολής με άλλες οντότητες καθώς γίνονται ιδιαίτερες αναφορές για το πώς αντιμετώπιζαν οι Σείριοι τους σαρκοφάγους.

Εδώ λοιπόν φίλε μου χαίρεσαι χλευάζοντας την προσωπικότητα μου, τη νοημοσύνη μου, την νοοτροπία μου, την αντίληψη μου, χλευάζεις δε την ιδεολογία μου όταν η διατροφή μου μόνο με φυτά ευθύνεται για αυτό που δείχνω.

Απορώ λοιπόν gigenis πως παρουσιάζεσαι.. ως απόγονος Διογενών ή και ως gigenis όταν δεν σέβεσαι αλλά χλευάζεις και κατακρίνεις μεσω εμού τις προηγμένες αυτές αντιλήψεις που αποτελούσαν Κώδικα Ηθικής για την πνευματικώς τουλάχιστα προηγμένη αυτή φυλή.

Οταν λοιπόν λύσεις τις διαφορές σου με τους συντονιστές και τους συντονίσεις με υπερωρίες .. ασχολείσαι και με εμένα και την απορία μου...
Πιστεύω τώρα να έγινα σαφής...

ΥΓ.. ααα... βρε gigenis να μην το ξεχάσω...
Σε προηγούμενο πόστ οταν είπα να κάνουν καλύτερα τη δουλειά τους οι υπάλληλοι του Προαστιακού.. ως εκπρόσωπος τους είπες.. ``σιγά να μην δουλεύουμε 24 ώρες``.
Τώρα πως προτρέπεις τους συντονιστές των forums να εργάζονται πυρετωδώς οταν γνωρίζεις οτι δεν αμοίβονται για τις υπηρεσίες τους.. οταν εσύ ο ιδιος ως αμοιβόμενος.. δεν το κάνεις

Edited by - allzzaro on 02/01/2007 16:49:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2007, 17:15:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis

quote:
ΥΓ.. ααα... βρε gigenis να μην το ξεχάσω...
Σε προηγούμενο πόστ οταν είπα να κάνουν καλύτερα τη δουλειά τους οι υπάλληλοι του Προαστιακού.. ως εκπρόσωπος τους είπες.. ``σιγά να μην δουλεύουμε 24 ώρες``.
Τώρα πως προτρέπεις τους συντονιστές των forums να εργάζονται πυρετωδώς οταν γνωρίζεις οτι [/b]δεν αμοίβονται για τις υπηρεσίες τους.. οταν εσύ ο ιδιος ως αμοιβόμενος.. δεν το κάνεις [/b]

πιθανον να εισαι ο μονος που δεν καταλαβες οτι οταν εγραφα οτι μιλαω σαν εκπροσωπος των εργαζομενων στα μμμ εκανα πλακα
γιατι πολυ απλα δεν εργαζομαι ουτε προκεται να εργαστω στο δημοσιο
αν διαβαζες προσεχτικα το τι εγραψα θα καταλαβενες οτι εκανα εναν παραληρισμο μεταξυ των μμμ και του εσωτερικα
οι αλλοι το καταλαβαν
παμε παρακατω

quote:
Η διαφορά μας ήταν αν πρέπει ή αν δεν πρέπει ο άνθρωπος ως τέλειο ον να θανατώνει τα ζώα.
Εγώ ήμουν υπέρ της άποψης να μην αποτελούν την τροφή μας και εσύ ήσουν υπέρ της άποψης να αποτελούν την τροφή μας, άρα και να θανατώνονται.
Κατά την διάρκεια των αντιπαραθέσεων .. μεταξύ αλλων είπες…


εσυ δηλωνες οτι τα ανωτερα πλασματα δεν σκοτωνουν για να τραφουν και εγω ελεγα οτι και η βρωση φυτων αποτελει θανατωση ζωντανου οργανισμου

και αυτο το ειπα

quote:
ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΔΕΙΧΝΕΙΣ ΤΟ ΑΝΩΤΕΡΟ ΣΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟ
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΕ ΦΥΤΑ

σαν απαντηση σε αυτα που ελεγες

quote:

Νομίζω gigenis οτι η εξέλιξη είναι μία εσφαλμένη άποψη.
Κανένα είδος δεν εξελίχθηκε.
Αυτό τουλάχιστον τις ενδείξεις εχουμε εως τώρα.

Δεν εχουμε βρεί μέχρι στιγμής κανένα στοιχείο που να αποδεικνύει οτι ενα ζώο εξελίχθηκε. Για να αποδειχθεί αυτό πρέπει να βρεθούν σκελετοί, απολιθώματα που να το απεικονίζουν στο στάδιο της εξέλιξης.
Μέχρι στιγμής δεν έχει βρεθεί κάτι τέτοιο.

Και στον άνθρωπο το ιδιο. Δεν εχει βρεθεί κάτι ανάμεσα στον Νεάτερνταλ και τον Χόμο Σάπιενς. Τίποτα. ο Νεάτερνταλ εξαφανίζεται ξαφνικά και ο Χόμο εμφανίζεται ξαφνικά.
Που την είδες εσύ την εξέλιξη.. μήπως στα ντοκυμαντέρ της ΕΤ1??


και ας δουμε ολη την απαντηση που εδωσα

quote:
allzzaro


Νομίζω gigenis οτι η εξέλιξη είναι μία εσφαλμένη άποψη.
Κανένα είδος δεν εξελίχθηκε.
Αυτό τουλάχιστον τις ενδείξεις εχουμε εως τώρα.

Δεν εχουμε βρεί μέχρι στιγμής κανένα στοιχείο που να αποδεικνύει οτι ενα ζώο εξελίχθηκε. Για να αποδειχθεί αυτό πρέπει να βρεθούν σκελετοί, απολιθώματα που να το απεικονίζουν στο στάδιο της εξέλιξης.
Μέχρι στιγμής δεν έχει βρεθεί κάτι τέτοιο.

ΚΑΙ ΤΑ ΙΠΠΑΡΙΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ; ΤΑ ΑΠΟΛΙΘΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΕΛΕΦΑΝΤΑ; ΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟΛΙΘΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΩΝ ΔΙΑΦΩΡΩΝ ΖΩΩΝ ΤΙ ΕΙΝΑΙ;
ΤΙ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ; ΠΟΥ ΖΕΙΣ;


Και στον άνθρωπο το ιδιο. Δεν εχει βρεθεί κάτι ανάμεσα στον Νεάτερνταλ και τον Χόμο Σάπιενς. Τίποτα. ο Νεάτερνταλ εξαφανίζεται ξαφνικά και ο Χόμο εμφανίζεται ξαφνικά.

ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Ο ΝΕΑΤΕΡΝΤΑΛ ΕΓΙΝΕ ΧΟΜΟ ΣΑΠΙΕΝΣ;
ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΕΙΔΟΣ ΤΟ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ
ΔΕΝ ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΞΑΦΝΙΚΑ ΧΑΝΕΙ ΣΤΗΝ ΜΑΧΗ ΤΗΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ
ΚΕΡΔΙΖΕΙ Ο ΧΟΜΟ ΣΑΠΙΕΝΣ
ΑΝ ΑΣΧΟΛΙΘΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΕΙΔΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΥΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΑ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΤΟ ΤΡΕΝΟ ΤΗΣ ΕΞΕΛΙΞΗΣ


Που την είδες εσύ την εξέλιξη.. μήπως στα ντοκυμαντέρ της ΕΤ1??

ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΔΕΙΧΝΕΙΣ ΤΟ ΑΝΩΤΕΡΟ ΣΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟ
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΕ ΦΥΤΑ
ΕΙΡΩΝΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΙΡΩΝΙΑ



αληθεια εισαι ακομη ο θυγμενος με βλεπεις ακομη σαν τον κακο της υποθεσης;
μημπως το προβλημα σου ειναι οτι δεν δεχομαι την χορτοφαγια σαν ανωτερη κατασταση αλλα σαν μια επιλογη;

μια επιλογη που ειναι λαθος απο την μερια της θεσης που εχουμε(παμφαγα)
αλλα και λαθος οπως προσπαθητε να την περασετε;;

(ειναι κακο για το καρμα να σκοτωνεις ζωα ενω δεν ειναι κακο να σκοτωνεις φυτα)

ειχα πει και τοτε αλλα το λεω και τωρα
αν καποια στιγμη καταφερουν εργαστιριακα να φτιαξουν υποκαταστατο τροφης οποτε να μην χρειαζετε να σκοτωνουμε ουτε ζωα ουτε φυτα τοτε ειμαι ο πρωτος που θα αρχησει να τρεφεται αποκλειστικα με αυτο
μεχρι τοτε θα τρωω οτι χρειαζετε για να παρεχω στον οργανισμο μου τα απαραιτητα διατροφικα στοιχεια


quote:
Το ερώτημα μου λοιπόν gigenis είναι πως ειδικά εσύ αυτοαποκαλείσαι Ολύμπιος όταν το κύριο χαρακτηριστικό της Εης αποικιστικής αποστολής ηταν ότι δεν ετρέφοντο με σάρκα.
Δεν θα ήθελα να σχολιάσω περαιτέρω τους δεοντολογικούς κώδικες της αποστολής αλλά επικεντρώνομαι στο χαρακτηριστικό αυτό το οποίο έπαιξε σπουδαιότατο ρόλο στη σχέση της Εης αποστολής με άλλες οντότητες καθώς γίνονται ιδιαίτερες αναφορές για το πώς αντιμετώπιζαν οι Σείριοι τους σαρκοφάγους.

για το πως πηρα τον τιτλο ολυμπιος αρκει να διαβασεις το τοπικ που σου ειπα
τοτε θα καταλαβεις τι πιστευω για τους ολυμπιους ετσι οπως παρουσιαζονται απο τους γνωστους ελλαδεμπορους

quote:
Απορώ λοιπόν gigenis πως παρουσιάζεσαι.. ως απόγονος Διογενών ή και ως gigenis όταν δεν σέβεσαι χλευάζεις και κατακρίνεις τις προηγμένες αυτές αντιλήψεις που αποτελούσαν Κώδικα Ηθικής για την πνευματικώς τουλάχιστα προηγμένη αυτή φυλή.


γηγενης ειναι αυτος που εχει γεννηθει απο την γη
ετσι χαρακτηριζονται οι κατοικοι μιας περιοχης που δεν εχουν μεταναστευσει σε εκεινη την γη αλλα υπηρχαν απο τοτε που θυμουνται
την ιστορια της φυλης/λαου που ανοικουν


Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι του

Edited by - gigenis on 02/01/2007 17:23:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2007, 17:33:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
αληθεια εισαι ακομη ο θυγμενος με βλεπεις ακομη σαν τον κακο της υποθεσης;

Οχι.. βέβαια..

Ούτε σε βλέπω σαν το κακό της υπόθεσης.

quote:
πιθανον να εισαι ο μονος που δεν καταλαβες οτι οταν εγραφα οτι μιλαω σαν εκπροσωπος των εργαζομενων στα μμμ εκανα πλακα


Mάλλον εσύ δεν κατάλαβες τι ακριβώς θέλω να πώ.
Ελπίζω ομως οπως έκανες πλάκα με τον προαστιακό .. την ίδια πλάκα να κάνεις προτρέποντας τους συνονιστές να κάνουν καλύτερα τη δουλειά τους.
Είσαι παλιό μέλος, ψαγμένο μέλος, γράφεις χρόνια και θα πρέπει να ξέρεις οτι θα πρέπει να τα βγάζεις πέρα μόνος σου εδώ μέσα.. ακόμα και αν οι συντονιστές αδυνατούν.. για κάποιους ιδιαίτερους λόγους να σε υποστηρίξουν. Ακόμα και αν σε επιπλήξουν. Ακόμα και αν σου κλειδώσουν το θέμα.
Είναι θέμα ευσυνειδησίας ενός απλού μέλους..
Πρόσεξε το αυτό.. ενός απλού μέλους.

Τελικά δεν μου απάντησες στα περί Κώδικα Ηθικής...

quote:
γηγενης ειναι αυτος που εχει γεννηθει απο την γη
ετσι χαρακτηριζονται οι κατοικοι μιας περιοχης που δεν εχουν μεταναστευσει σε εκεινη την γη αλλα υπηρχαν απο τοτε που θυμουνται

Edited by - allzzaro on 02/01/2007 18:10:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

profil
Μέλος 1ης Βαθμίδας


97 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2007, 19:20:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους profil
quote:
κατα τα αλλα ευχαριστω την συντονιστικη ομαδα του εσωτερικα για την αψογη εργασια που κανουν ωστε αυτος ο τοπος να ειναι ενα στολιδι μεσα στην απεραντοσινη του διαδικτυου
θα ευχομουν φετος να τα πανε καλυτερα αλλα δεν γινετε καλυτερα απο το τελειο

Πέστου κιάλλα λίγα του είπες κι'άλλα θέλουμε αυτοί απο κάτι τέτοια ευχαριστιούνται και σου δίνουν προαγωγές εδώ. Μονάχα δέν έχουν καταλάβει οτι το πολύ το κύριε ελέησον το βαριέται ακόμα και ο χριστόδουλος.
Άντε και καλή χρονιά σε όλους.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2007, 19:24:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:

Οχι.. βέβαια..

Ούτε σε βλέπω σαν το κακό της υπόθεσης.


η εμμονη σου να αναφερεις την αντιπαραθεση μας οπου βρεθεις και οπου σταθεις αλλα και το πως την παρουσιαζεις αλλα δειχνουν

quote:
Mάλλον εσύ δεν κατάλαβες τι ακριβώς θέλω να πώ.

μια διευκρινιση θα ηταν οτι καλυτερο

quote:
Είσαι παλιό μέλος, ψαγμένο μέλος, γράφεις χρόνια και θα πρέπει να ξέρεις οτι θα πρέπει να τα βγάζεις πέρα μόνος σου εδώ μέσα.. ακόμα και αν οι συντονιστές αδυνατούν.. για κάποιους ιδιαίτερους λόγους να σε υποστηρίξουν. Ακόμα και αν σε επιπλήξουν. Ακόμα και αν σου κλειδώσουν το θέμα.
Είναι θέμα ευσυνειδησίας ενός απλού μέλους..
Πρόσεξε το αυτό.. ενός απλού μέλους.

ποτε δεν ζητησα την βοηθεια απο τους συντονιστες αντιθετα απο αλλα μελη που το εκαναν

αλλο ευσυνειδισια και αλλο μουροχαυλιαση

οταν δω κατι που για μενα ειναι λαθος θα ζητησω να μαθω γιατι εγινε
αν δωθουν απαντησεις (γιατι υπαρχει και η περιπτωση του γραψαρχιδισμου)
και καλυπτουν τις ερωτησεις τοτε θα δεχτω την αποφαση

quote:
Τελικά δεν μου απάντησες στα περί Κώδικα Ηθικής...

παρακαλω;;

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2007, 20:02:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
η εμμονη σου να αναφερεις την αντιπαραθεση μας οπου βρεθεις και οπου σταθεις αλλα και το πως την παρουσιαζεις αλλα δειχνουν

Την παρουσιάζω οπως ακριβώς την έθεσες.
Και σου εξήγησα οτι με προσέβαλε.
Και σου εξήγησα και τους λόγους.
Τώρα αν εσύ ακόμα νομίζεις οτι ακόμα έπραξες καλώς με αυτό που είπες αυτό δεν θα το κρίνω εγώ gigeni..
Εγώ προσωπικά δεν θέλω να κρατάω κακίες αν και θα μπορούσα..

Οσο αφορά τα υπόλοιπα περί μουροχαυλίασης και γραψα....σμού που αναφέρεις.. με λυπούν.. και το λέω αυτό gigeni γιατί στις σελίδες που με προέτρεψες να ψάξω.. είδα το 2003 να συνομιλείς για το θέμα αυτό.
4 χρόνια λοιπόν γράφεις εδώ και μπερδεύεις την ευσυνειδησία με τον μουροχαυλισμό...
Τι να σου πώ φίλε μου...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2007, 20:42:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Την παρουσιάζω οπως ακριβώς την έθεσες.
Και σου εξήγησα οτι με προσέβαλε.
Και σου εξήγησα και τους λόγους.
Τώρα αν εσύ ακόμα νομίζεις οτι ακόμα έπραξες καλώς με αυτό που είπες αυτό δεν θα το κρίνω εγώ gigeni..
Εγώ προσωπικά δεν θέλω να κρατάω κακίες αν και θα μπορούσα..


οποτε περιτη η οποια συνεχηση στο θεμα

quote:
Οσο αφορά τα υπόλοιπα περί μουροχαυλίασης και γραψα....σμού που αναφέρεις.. με λυπούν.. και το λέω αυτό gigeni γιατί στις σελίδες που με προέτρεψες να ψάξω.. είδα το 2003 να συνομιλείς για το θέμα αυτό.
4 χρόνια λοιπόν γράφεις εδώ και μπερδεύεις την ευσυνειδησία με τον μουροχαυλισμό...
Τι να σου πώ φίλε μου...

οι αποψεις που εχω δεν ειναι απαραιτητο ουτε να τις εχουν ολοι και ουτε επιβαλω να τις εχουν ολοι

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2007, 01:35:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
profil:
quote:
Πέστου κιάλλα λίγα του είπες κι'άλλα θέλουμε αυτοί απο κάτι τέτοια ευχαριστιούνται και σου δίνουν προαγωγές εδώ. Μονάχα δέν έχουν καταλάβει οτι το πολύ το κύριε ελέησον το βαριέται ακόμα και ο χριστόδουλος.

profil το να σπέρνεις ατάκες εντυπωσιασμού, προσπαθώντας να μειώσεις τους ανθρώπους που εργάζονται για να συντηρήσουν και να αναπτύξουν αυτόν τον χώρο, αλλά και την ίδια την προσπάθεια του ESOTERICA, δε μοιάζει με πολιτισμένη συμπεριφορά ενός ανθρώπου που πραγματικά νοιάζεται για έναν χώρο, στον οποίο και ο ίδιος συμμετέχει. Αυτό που κάνεις απέχει πάρα πολύ από τη γενικότερη έννοια της κριτικής, ακόμα περισσότερο από την έννοια της καλοπροαίρετης κριτικής. Δεν ξέρω εάν συνηθίζεις γενικότερα στη ζωή σου να συμπεριφέρεσαι με ανάλογο τρόπο, αλλά στα forums του ESOTERICA, η διασπορά σχολίων αυτού του είδους δεν είναι αποδεκτή.
Σε προβληματίζει κάτι;
Θέσε το υπεύθυνα και ανέπτυξε την επιχειρηματολογία σου. Θα το συζητήσουμε, όπως έγινε και τότε που είχες ανοίξει ένα θέμα, ρωτώντας γιατί αργούν τα forums. Από κει και πέρα, εάν πιστεύεις πως δεν είμαστε ειλικρινείς στις απαντήσεις μας, εν ολίγοις εάν νομίζεις ότι σε κοροϊδεύουμε και δεν πράττουμε ότι καλύτερο μπορούμε - όπως έχουμε πολλές φορές δηλώσει - είναι απλό: κάνε την επιλογή σου, συμμετέχοντας κάπου αλλού. Δεν σε υποχρεώνει κανένας να μας "ανεχτείς".

Ανάλογη πρόσκληση για πολιτισμένη συζήτηση, απευθύνεται και στον gigenis: όπως παρατηρώ, υιοθετείς επίσης αυτόν τον τρόπο "κριτικής?", απομονώνοντας φράσεις και νοηματοδοτώντας τις όπως σου ταιριάζει για να στηρίξεις την αποδοκιμασία σου σχετικά με το συντονιστικό έργο. Υποθέτω πως η χρονική απενεργοποίησή σου πριν από μερικούς μήνες, έχει "στοιχειώσει" την ψυχολογία σου απέναντί μας. Δεν είναι ανάγκη όμως να το παίρνεις τόσο προσωπικά. Προσπάθησε να δεις το θέμα ανεπηρέαστος και εάν σε ενδιαφέρει πραγματικά ο συντονισμός του χώρου αυτού, δες που μπορείς να βοηθήσεις για να γίνει καλύτερος. Και βέβαια, ισχύει η διάθεσή μας να συναντηθούμε και μαζί σου, αλλά και με οποιονδήποτε άλλον άνθρωπο πιστεύει πως έχει να συζητήσει μαζί μας πράγματα, που θα βοηθήσουν τον χώρο αυτόν να γίνει καλύτερος.
Δεχόμαστε την κριτική, αλλά οι σπόντες και τα αστήριχτα σχόλια δεν είναι αποδεκτά. Δε βοηθούν πραγματικά σε τίποτα, αντιθέτως μας στερούν πολύτιμο χρόνο που θα μπορούσαμε να διαθέσουμε για την βελτίωση των forums - μεταξύ άλλων πραγμάτων που αφορούν το ESOTERICA και με τα οποία ασχολούμαστε σε καθημερινή βάση.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2007, 03:24:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Προς jonniebegood

Σχετικά με την προσωρινή απενεργοποίηση του θέματος που έχεις ανοίξει για την Πεντέλη, αλλά και οτιδήποτε είναι συναφές με την υπόθεση που αφορά το θέμα αυτό:

Στο θέμα της Πεντέλης, σαφέστατα μπορείς να γράψεις ένα μήνυμα για να το κλείσεις και φυσικά να παραπέμψεις στο νούμερο 2, εφόσον επιλέξεις να ανοίξεις ένα δεύτερο μέρος. Σε περίπτωση που ανοίξεις 2ο, καλό θα είναι να βάλεις στο εισαγωγικό σου μήνυμα και το link από το παλαιότερο, ώστε να μπορεί κανείς εύκολα να το βρει και να το διαβάσει. Αυτή η ταχτική ακολουθείται συνήθως όταν κάποιο μεγάλο θέμα απενεργοποιείται και υπάρχει συνέχεια σε 2ο και 3ο μέρος, κάποιες μάλιστα φορές έχουμε εμείς οι ίδιοι προσθέσει τα link στα συνεχόμενα θέματα, ώστε να μπορεί οποιοσδήποτε ενδιαφέρεται να βρει εύκολα να θέματα.

Σχετικά με την απρόσκοπτη ροή του νούμερο 2 θέματος τώρα.
Εάν μπει κάποιο μέλος που φαίνεται πως χαλάει τη ροή του θέματος - όπως π.χ. ο kroko, τον οποίο εφόσον ξέχασες (?) τον αναφέρω - μπορείς εσύ ή όποιος άλλος θέλει να προασπίσει τον υγειή και δημιουργικό διάλογο, να συμπεριφερθεί με τέτοιο τρόπο, ώστε να αποθαρρύνει τη συμπεριφορά αυτή. Όπως σου έγραψα και στο θέμα της Πεντέλης, ο τρόπος με τον οποίο χειρίστηκες είτε τα μέλη - κομήτες, είτε ακόμα περισσότερο οποιονδήποτε θεώρησες πως είχε ως σκοπό να χαλάσει το θέμα, δεν ήταν αποτελεσματικός - το αντίθετο μάλιστα δυστυχώς. Ευελπιστώ όμως και πιστεύω πως εάν θέλεις μπορείς να το κάνεις, πως υπάρχει τρόπος εσύ ο ίδιος να αποτελέσεις το καλό παράδειγμα και να δείξεις πως στο θέμα που θα ανοίξεις, δεν υπάρχει χώρος για συμμετοχές που δεν έχουν δημιουργικό σκοπό.

Όσον αφορά τον hendrix, εκτός από το γεγονός ότι σε κάποιες περιπτώσεις, πιθανώς βλέποντας τον αυθόρμητο χαρακτήρα σου, ίσως να προκάλεσε εμμέσως μία αντιδραστική συμπεριφορά από μέρους σου, δεν μπορώ να μην αναφέρω, πως κάποιες από τις ερωτήσεις που σου έκανε, ήταν εντός θέματος και δε φαινόταν πως είχαν σκοπιμότητα να διαταράξουν τη ροή της συζήτησης. Όπως π.χ. η ερώτηση που σου έκανε για τον βρεγματικό λοβό, η οποία προσωπικά τουλάχιστον μου φάνηκε ειλικρινής και χωρίς κάποια κρυφή σκοπιμότητα ή κάποιο υπονοούμενο: τον ρώτησες εάν υπονοεί κάτι και μάλιστα του έγραψες πως "βρεγματικη σχισμη λεγεται και ειναι σταθερη η δικη μου απο τοτε που εκλεισε οταν ημουν παιδι - η δικη σου ανοιγοκλεινει?
μαλλον απο εκει χανεις...
τι υπονοεις ομως, ετσι για να γελασουμε, οτι φωτιστηκα???"

Οπότε, και σχετικά με αυτό το μέρος της συζήτησής σου με τον hendrix, δεν θεωρώ πως προσπάθησε να "κάνει μπάχαλο" το θέμα, αντιθέτως μάλιστα ξεκίνησε μία συζήτηση μαζί σου, αρχίζοντας από κάποια εμπειρία που αναφέρεις. Εφόσον δημοσιεύεις μία εμπειρία σου, την θέτεις υπό την εξέτασιν των ανθρώπων που τη διαβάζουν. Μέχρι το σημείο που δεν είναι εμφανές, πως οι ερωτήσεις που σου κάνουν, έχουν σκοπό να την περιγελάσουν ή να υποβιβάσουν εσένα, ο καλύτερος τρόπος είναι κατά τη γνώμη μου να επιστρατεύσεις την επιχειρηματολογία σου, τον ορθολογισμό σου, την ιδεολογία σου, ότι τέλος πάντων στηρίζει το πιστεύω σου και να συζητήσεις για την εμπειρία. Εάν η συζήτηση ξεφύγει και δεν μπορείς να την επαναφέρεις μόνος σου σε μία βάση δημιουργικού διαλόγου, επικοινώνησε μαζί μας μέσω email καλύτερα, ώστε να είναι πιο σύντομη η επέμβασή μας (στην περίπτωση που χρειάζεται πραγματικά να επέμβουμε). Πάντως, να έχεις υπόψην σου πως εάν ανοίξεις 2ο θέμα, είναι πολύ πιθανό να συμμετέχει και ο hendrix, οπότε καλύτερο θα είναι να συμφιλιωθείς με την ιδέα αυτή και να προσπαθήσεις να την χειριστείς με δημιουργικό τρόπο.

Επίσης, γράφεις πως τον τελευταιο καιρο διαπιστωνεις μια ταση απο καποιους να μην υπαρχουν ενεργα τοπικ με στοιχεια για την Πεντελη στο φορουμ, και ότι οσα εγώ έγραψα κατά την προσωρινή απενεργοποίηση του θέματος "Ανεξήγητες Εμπειρίες στην Πεντέλη", συνηγορουν στο οτι συμφωνούμε με την τάση αυτή.
Αυτή σου η δήλωση είναι κάτι που το πιστεύεις πραγματικά;
Ή το έφερε η στιγμή;
Στην περίπτωση που το πιστεύεις, γράψε μας σε παρακαλώ κάποια σαφή στοιχεία που να το αποδεικνύουν, γιατί το συμπέρασμα που έβγαλες από το δικό μου μήνυμα είναι αστήριχτο.
Όπως αστήριχτη θεωρώ την υπόθεσή σου, πως εγώ ή κάποιο άλλο άτομο από την ομάδα υπευθύνων του ESOTERICA, δε θέλουμε να ανοίξεις νέο θέμα για την Πεντέλη. Εάν ήταν έτσι, δε θα το προτείναμε καν.

Ενημέρωσέ μας εδώ ή μέσω email, σχετικά με το πότε θέλεις να ανοίξει το θέμα της Πεντέλης ώστε να στείλεις μία απάντηση κλεισίματος. Εάν δεν έχεις ανοίξει ακόμα το νούμερο 2, θα προσθέσουμε εμείς το link εκ των υστέρων.

Τέλος, θα ήθελα να σε παρακαλέσω εάν απαντήσεις σε κάτι από όσα σου γράφω, να προσπαθήσεις να μου γράψεις σε κείμενο και όχι σε μικρά quote (ιδιαιτέρως με γελάκια), κάτι το οποίο εάν έκανες γενικότερα σε απαντήσεις σου, θα ήταν περισσότερο λειτουργικό και θα πλησίαζε πιο πολύ στην έννοια του διαλόγου. Αυτό δε σημαίνει πως δεν πρέπει να χρησιμοποιείς γελάκια ή και quote, αλλά δεν είναι κάθε περίσταση κατάλληλη για αυτόν τον τρόπο γραψίματος.



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2007, 12:20:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
βλεπω οτι μου προτεινεις και εμενα να αλλαξω φορουμ αν δεν μου αρεσει ο τροπος που ενεργει η συντονιστικη ομαδα του εσωτερικα

αλλα δεν πρεπει να ξεχνας οτι εχω πει
εδω γραφω γιατι τα ατομα που απαρτηζουν το εσωτερικα τα μελη ειναι αυτα που με παρακινουν και να γραφω αλλα και να διαβαζω
αν το εσωτερικα ειχε 10 "βρικολακες" 5"βιασμενους απο εξωγηινους"
και 6 "12dnaειστες" να εισαι συγουρη οτι ουτε θα πλησιαζα το εσωτερικα

η εβδομαδα διακοπων με στοιχιωσε τοσο πολυ που ειχα ανοιξει θεμα μηνες πριν παω διακοπες για το αν επιτρεπετε μελος να βαζει περιορισμο στο ποιος θα συμετεχει στο θεμα που ανοιγει
ηταν τετοιο το στοιχιωμα που διαμαρτιρωμουν για το κυνηγι του αζαχ
προτου διωχτω

τελος παντον θα μπορουσε καποιος απο την συντονιστικη ομαδα να μου πει γιατι
επετρεψαν στο μελος χ να εχει βαλει περιορισμο στο θεμα του
να μην επεμβενουν οι συντονιστες
να βαζω θεμμα που ρωταω αν εχει δικαιωμα να το κανει
οι συντονιστικη ομαδα να μην απαντα
και εντελως ξαφνικα αλλο μελος να ανοιγει θεμμα να βαζει και αυτο περιορισμο και να του κλεινετε το θεμμα

ηταν λαθος της ομαδας;;
επραξε σωστα η ομαδα;;
τι εγινε;;
θα μου κανετε την τιμη να απαντησετε;;

τελος βλεπω οτι εχεις μια ταση να ζητας απο ολους συναντηση
θα ηταν ποιο ευκολο να ανοιχτει θεμμα που εκει να γραφτουν προτασεις απο τα μελη για το πως θα γινει καλυτερο το εσωτερικα

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2007, 15:05:00  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Oσο και να περασε "ενας χρονος"... η συμπεριφορα μας δεν αλλαξε...


NIGHTHAWK

...and the Predators wll prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2007, 15:58:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
gigenis
quote:
εδω γραφω γιατι τα ατομα που απαρτηζουν το εσωτερικα τα μελη ειναι αυτα που με παρακινουν και να γραφω αλλα και να διαβαζω

Δηλαδή με το ζόρι γράφεις?
Επειδή σε παρακινούν

Νομίζω φίλε μου, οτι κανένας δεν πρέπει να σε παρακινεί, να γράψεις, ούτε να διαβάσεις, οπως επίσης κανένας δεν πρέπει να σε παρακινεί γενικώς.

Εκτός αν σε υποχρεώνουν Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2007, 16:25:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:

Δηλαδή με το ζόρι γράφεις?
Επειδή σε παρακινούν

Νομίζω φίλε μου, οτι κανένας δεν πρέπει να σε παρακινεί, να γράψεις, ούτε να διαβάσεις, οπως επίσης κανένας δεν πρέπει να σε παρακινεί γενικώς.

Εκτός αν σε υποχρεώνουν


μημπως δεν καταλαβες τι γραφω;;
οχι μα και βεβαια καταλαβες αφου εισαι ανωτερος πνευματικα

τοτε πρεπει να ειρωνευεσαι
οχι γιατι ενας πραγματικα ανωτερος πνευματικα χορτοφαγος δεν πεφτει σε τετοιο χαμηλο επιπεδο ενος κρεατοφαγου


τοτε τι μπορει να ειναι αυτο που εχει προκαλεσει την παρανοηση αυτων που γραφω;;;


δυστηχως η ευτυχως δεν θα μπορεσω ποτε να μπω στο ανωτερο πνευματικα μυαλο ενος χορτοφαγου


Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2007, 16:50:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
gigeni φίλε μου, δεν σε ειρωνεύομαι.
Αντιθέτως, εσύ με ειρωνεύεσαι.
Δές...
gigenis
quote:
οχι γιατι ενας πραγματικα ανωτερος πνευματικα χορτοφαγος δεν πεφτει σε τετοιο χαμηλο επιπεδο ενος κρεατοφαγου

τοτε τι μπορει να ειναι αυτο που εχει προκαλεσει την παρανοηση αυτων που γραφω;;;

δυστηχως η ευτυχως δεν θα μπορεσω ποτε να μπω στο ανωτερο πνευματικα μυαλο ενος χορτοφαγου


Xρησιμοποιείς μονίμως την ίδια κακοηθέστατη συνήθεια να ειρωνεύεσαι χρησιμοποιώντας τις αντιλήψεις του αλλου.

Δεν θα ήθελα ποτέ φίλε μου να χρησιμοποιήσω τις αντιλήψεις μου για να επιδείξω το πνευματικό μου επίπεδο.
Μην φτάνεις ομως στο σημείο να τις χρησιοποιείς εσύ ωστε να με πλήξεις.

quote:
εδω γραφω γιατι τα ατομα που απαρτηζουν το εσωτερικα τα μελη ειναι αυτα που με παρακινουν και να γραφω αλλα και να διαβαζω

Ετσι γράφεις φίλε μου. Εκτός αν εννοείς κάτι αλλο.
Αν εννοείς κάτι αλλο καλύτερα να γίνεις πιο σαφής, γιατί μπορεί και αλλοι να εννόησαν λανθασμένα.. αυτό που εννόησα και εγώ.

Edited by - allzzaro on 03/01/2007 16:57:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2007, 16:59:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
η κοπτοραπτικη απαντησεων των αλλων μελων πρεπει να ειναι μια εργασια ανωτερων πνευματικα ατομων
μονο αυτη την εξηγηση μπορω να δωσω στην κοπτοραπτικη που κανεις στις απαντησεις που δινω

δεν θα ανεβω στο ανωτερο επιπεδο σου για να αρχισω της αντιπαραθεσεις και να ηθελα δεν θα μπορουσα
θα μεινω στο επιπεδο του κρεατοφαγου
ευχαριστω παντως που εχασες εστω και αυτο το ελαχιστο απο τον πολυτιμο χρονο σου ωστε να ασχοληθεις με εμενα τον ταπεινο και κατωτερο πνευματικα κρεατοφαγο

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2007, 17:25:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Φίλε μου, δεν πτοήθηκες βλέπω που χαρακτήρισα κακοηθέστατη τη συνήθεια σου να πλήττεις τους αλλους χρησιμοποιώντας τις αντιλήψεις τους.

quote:
ευχαριστω παντως που εχασες εστω και αυτο το ελαχιστο απο τον πολυτιμο χρονο σου ωστε να ασχοληθεις με εμενα

Παρακαλώ φίλε μου. Δεν το κάνω ομως για εσένα. Το κάνω για το μέλος gigenis. αν θυμάσαι το ιδιο ειχα ξανακάνει... το ιδιο κάνω και τώρα..
...και για να στην πώ.. ίσως .. εάν είχες κάποιο πνευματικό επίπεδο .. ίσως.. αν δεν έτρωγες κρέας.. λέω ίσως.. καταλάβαινες..

Να είσαι καλά...

Edited by - allzzaro on 03/01/2007 17:29:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

profil
Μέλος 1ης Βαθμίδας


97 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2007, 17:54:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους profil
quote:

profil το να σπέρνεις ατάκες εντυπωσιασμού, προσπαθώντας να μειώσεις τους ανθρώπους που εργάζονται για να συντηρήσουν και να αναπτύξουν αυτόν τον χώρο, αλλά και την ίδια την προσπάθεια του ESOTERICA, δε μοιάζει με πολιτισμένη συμπεριφορά ενός ανθρώπου που πραγματικά νοιάζεται για έναν χώρο, στον οποίο και ο ίδιος συμμετέχει. Αυτό που κάνεις απέχει πάρα πολύ από τη γενικότερη έννοια της κριτικής, ακόμα περισσότερο από την έννοια της καλοπροαίρετης κριτικής. Δεν ξέρω εάν συνηθίζεις γενικότερα στη ζωή σου να συμπεριφέρεσαι με ανάλογο τρόπο, αλλά στα forums του ESOTERICA, η διασπορά σχολίων αυτού του είδους δεν είναι αποδεκτή.
Σε προβληματίζει κάτι;
Θέσε το υπεύθυνα και ανέπτυξε την επιχειρηματολογία σου. Θα το συζητήσουμε, όπως έγινε και τότε που είχες ανοίξει ένα θέμα, ρωτώντας γιατί αργούν τα forums. Από κει και πέρα, εάν πιστεύεις πως δεν είμαστε ειλικρινείς στις απαντήσεις μας, εν ολίγοις εάν νομίζεις ότι σε κοροϊδεύουμε και δεν πράττουμε ότι καλύτερο μπορούμε - όπως έχουμε πολλές φορές δηλώσει - είναι απλό: κάνε την επιλογή σου, συμμετέχοντας κάπου αλλού. Δεν σε υποχρεώνει κανένας να μας "ανεχτείς".

Eγώ δέ βλέπω Αμαλία καμιά τιτάνια προσπάθεια τον ανθρώπων του Esoterica οι προσπάθειες φαίνονται απο τα αποτελέσματα του έργου που δέν με ικανοποιούν καθόλου. Δέν λέω τίποτε άλλο γιατί παρατηρώ οτι οργίζεσαι εύκολα και δέν είμαι ο μοναδικός όπως βλέπεις.
Μόνη σου μου λές οτι ανταποκρίθηκες στο θέμα μου γιατί κολάνε τα φόρουμ αλλά λύση δέν υπήρξε καμία και τα φόρουμ συνέχεια κολάνε όλο και περισσότερο φορτώνεις μεσημέρι ανοίγουν τώρα άν και η συμμετοχή μειώνεται συνέχεια.
Αυτό είναι κάτι που δέ δικιολογείται με τίποτα οπότε δικαίωμα μου είναι να παραπονιέμαι για το αρνητικό σας έργο. Και δέν είναι σωστό να απαιτείται συνέχεια τα καλύτερα λόγια ή το αξίζετε ή όχι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2007, 18:20:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

Dying_Incubus

Φίλε μου JBG, προς τι όλο αυτό το ξέσπασμα στα τελευταία σου μηνύματα?


δεν ξερω καλε μου ινκουμπε - μπορει να φταιει η "μελαγχολια των εορτων"

quote:

Ειλικρινά προσπαθώ να κατανοήσω τους λόγους για αυτό όσο και τα συμπεράσματα σου όμως πραγματικά δυσκολεύομαι.
Νομίζω πως το μήνυμα της amalias για την προσωρινή απενεργοποίηση του θέματος σου και κυρίως για τους λόγους που συνέβη αυτό, ήταν σαφέστατο.


κανε μια προπαθεια φιλε μου να ξαναδιαβασεις τι γραφτηκε

αν σε καλυπτει η απαντηση της αμαλιας, γιατι δεν κλειδωνετε και τα υπολοιπα θεματα που επιασαν πανω απο 50 σελιδες και γινεται χαβαλες?


quote:

Αγαπητέ μου, ύστερα από αυτό το μήνυμα σου πραγματικά μπερδεύτηκα σχετικά με το τι ήθελες από τους Συντονιστές.
Γιατί δεν επέδειξες την υπομονή προκειμένου να δεις την συνέχεια των τοποθετήσεων των Υπευθύνων ώστε να λυθεί η κόντρα σου με τον hendrix αλλά προτίμησες να πράξεις κατά το δοκούν?


βρε ινκουμπε, στο ιδιο φορουμ γραφουμε?

δεν προσπαθησα να μεταφερω ΕΔΩ την προσωπικη αντιπαραθεση και εμπαθεια του χεντριξ?

το εκανε?

ΟΧΙ

εξακολουθησε να προβοκαρει το τοπικ και δεν ενδιαφερθηκε κανεις

το γιατι το εκανε, ρωτησε τον ιδιο

εγω απαντω στις επιθεσεις που δεχομαι, αμεσα


το λινκ γιατι μου τοριξες?

ειναι εμμεση προταση να αναλαβω συντονιστης?


quote:

Σχετικά με τις αναταραχές που δημιουργήθηκαν στο θέμα σου, εγώ γιατί θυμάμαι οτι αυτές ξεκίνησαν από την εμφάνιση του διπλού λογαριασμού kroko?


ΔΙΠΛΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΦΗΝΑΤΕ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ???

ΟΠΩΣ ΑΦΗΣΑΤΕ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΜΟΥ ΜΗΝΥΜΑ ΤΟΥ ΒΡΙΛ ΠΟΥ ΕΒΡΙΖΕ ΤΟΝ ΝΤΕΒΑ - ΓΙΑΤΙ???

ΓΙΑ ΝΑ ΧΑΛΑΕΙ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΠΡΟΦΙΛ ΤΟΥ ΒΡΙΛ, Ή ΓΙΑ ΝΑ ΤΣΙΜΠΗΣΕΙ Ο ΝΤΕΒΑΣ???

απο την αλλη ο κροκο ταριξε σε σενα προσωπικα, υπονοωντας οτι δεν περπατας για να πας εκει που παει ο Νταβελης

ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΣΑΝ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ Ή ΣΑΝ ΜΕΛΟΣ ΠΟΥ ΠΑΡΑΣΥΡΘΗΚΕ?

οι απαντησεις ΣΑΣ εδω: http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=3522&whichpage=51

"Γιατί δεν επέδειξες την υπομονή προκειμένου να δεις την συνέχεια των τοποθετήσεων των Υπευθύνων ώστε να λυθεί η κόντρα σου με τον κροκο αλλά προτίμησες να πράξεις κατά το δοκούν?" (δικα σου λογια )


ΕΓΩ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΕΞΟΜΑΛΥΝΩ ΤΗΝ ΜΕΤΑΞΥ ΣΑΣ ΕΝΤΑΣΗ ΓΡΑΦΟΝΤΑΣ:

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"
Greece
4074 Μηνύματα Απεστάλη: 09/11/2006, 16:28:23
---------------------------------------------------------------------

quote:
---------------------------------------------------------------------Dying_Incubus
Φίλε μου Ntavelis666, αυτές οι πανέμορφες φωτογραφίες τις οποίες παρέθεσες στο μήνυμα που απέστειλες στις 07/11/2006, 23:51:40 από ποιό μέρος είναι?
---------------------------------------------------------------------

quote:
---------------------------------------------------------------------
kroko
Αξιολάτρευτε φίλε μου Νταβέλη, εγώ που δεν ενδιαφέρομαι καθόλου για τη μαγειρική, σε παρακαλώ να μου στείλεις εκείνη την καταπληκτική σου συνταγή για το μαγικό σουφλέ που φτιάχνεις ... σλούρπ, σλούρπ!
---------------------------------------------------------------------

παιδες με κουφανατε αμφοτεροι!

ο ινκουμπους ρωταει τον Νταβελη απο "που" ειναι οι φωτογραφιες, ενω ειναι γνωστο οτι αφου ειναι του Νταβελη και τις ανεβασε εδω και οχι στα ιερα βουνα, ειναι απο την Πεντελη (εξαλλου η μια ηταν της σπηλιας)

ο κροκο θεωρει οτι ο ινκουμπους ρωταει για να παει, ενω ειναι γνωστο οτι δεν γινεται να στειλεις καποιον σε σημειο που ανακαλυψε ο Νταβελης στο βουνο, χωρις στιγμα gps

με την συνεχεια της παρεξηγησης, ομολογω οτι γελασα πολυ! ******

ΑΜΕΣΩΣ μετα μπηκαν η ρουλαπαγκρατι και ο βριλακος, και μεσα στον χαμο ο φιλος σας ο χεντριξ, με στοχο εμενα προσωπικα


quote:

Πόσες φορές διάφορα μέλη δέχθηκαν χλευαστικά σχόλια από τον συγκεκριμένο λογαριασμό?
Αυτό, φίλε μου, δεν ήταν μια αναταραχή στο topic σου?
Γιατί δεν ζήτησες την παρέμβαση κάποιου Συντονιστή εκείνη την περίοδο ώστε να εξομαλυνθεί η κατάσταση και να μη χαλάει η ροή του θέματος?


ΡΕ ΙΝΚΟΥΜΠΕ, ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ?

ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ?

ΕΣΥ ΔΕΝ ΚΟΝΤΡΑΡΙΖΟΣΟΥΝ ΜΕ ΤΟΝ ΒΡΙΛ ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΟΔΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΛΟΙΠΑ ΧΑΡΙΤΩΜΕΝΑ?

ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΩ ΝΑ ΕΠΕΜΒΕΙΣ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ?

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕΤΕΦΕΡΕΣ ΑΜΕΣΑ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ ΣΑΣ???

εκτος κι αν θεωρεις οτι οι ποδιτσες σου συναδουν με το θεμα του τοπικ μου


quote:

Αντιθέτως, είχες ζητήσει την παρέμβαση μας μόνο όταν ο λογαριασμός αυτός δέχθηκε την κριτική κάποιων άλλων λογαριασμών - κομητών.


ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΜΠΗΚΑΝ ΚΛΩΝΟΙ ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΑ ΕΠΕΜΒΑΣΗ

ΕΣΕΙΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΤΕ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΕΠΕΜΒΕΤΕ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΤΟΥ

ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΕΓΩ ΠΟΤΕ "ΜΗΝ ΠΕΙΡΑΖΕΤΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΒΡΙΛ Ή ΤΟΝ ΚΡΟΚΟ"???

Ο,ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΔΕΝ ΚΑΝΕΤΕ ΟΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ?

quote:

quote:
τον τελευταιο καιρο διαπιστωνω μια ταση απο καποιους να μην υπαρχουν ενεργα τοπικ με στοιχεια για την Πεντελη στο φορουμ, και οσα μολις ειπες, συνηγορουν στο οτι συμφωνειτε με αυτην
πριν λοιπον ανοιξω ο,τιδηποτε, ενημερωστε με για το αν ειναι ευπροσδεκτο ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΠΡΩΤΑ, οπως και αν ειμαι ευπροσδεκτος ο ιδιος

Πριν θέσεις το ερώτημα αυτό μήπως θα έπρεπε να αναρωτηθείς αντικειμενικά εσύ ο ίδιος για αυτό, φίλε μου?
Κι ειλικρινά δεν θα ήθελα να πιστεύω οτι θα έφτανες στο ίδιο συμπέρασμα...
Το γεγονός οτι το θέμα σου έφτασε στις 59 σελίδες τι δηλώνει?


μαλακας δεν ειμαι ινκουμπε μου

ξερω τι λεω και περιμενω ευθεια απαντηση απο εσας σε αυτα που ρωτησα


για σενα τι σημαινει οτι το θεμα μου εφθασε τις 59 σελιδες και ακομη γραφει αναγνωσεις αν και κλειδωμενο?


quote:

amalia

Στο θέμα της Πεντέλης, σαφέστατα μπορείς να γράψεις ένα μήνυμα για να το κλείσεις και φυσικά να παραπέμψεις στο νούμερο 2, εφόσον επιλέξεις να ανοίξεις ένα δεύτερο μέρος.


μηνυμα θελω να γραψω στο παλιο, αλλά επιλεγω να μην ανοιξω Νο2

γιατι αν ξαναμπει ο φιλος σας ο χεντριξ και αρχισει να με αποκαλει σαχλαμαρακια, ειπες οτι θα κλειδωσεις ολη την σχετικη θεματολογια, κατι που ισως επιθυμεις να συμβει ενω εγω οχι

ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΚΤΙΜΗΣΑΤΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΤΟΠΙΚ

ΑΝ ΤΗΝ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑΤΕ, ΘΑ ΜΕΤΑΦΕΡΑΤΕ ΑΜΕΣΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ

ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΛΕΙΔΩΝΑΤΕ ΕΦΟΣΟΝ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΜΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ ΠΟΥ ΠΑΡΕΘΕΣΑ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΠΡΙΝ ΤΟ ΓΡΑΨΩ, ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΒΙΒΛΙΟ

ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΑΣ ΤΙΜΑ ΣΑΝ ΦΟΡΟΥΜ


quote:

Σε περίπτωση που ανοίξεις 2ο, καλό θα είναι να βάλεις στο εισαγωγικό σου μήνυμα και το link από το παλαιότερο, ώστε να μπορεί κανείς εύκολα να το βρει και να το διαβάσει.


Νο2 δεν θελω να ανοιξω - τους λογους στους ανελυσα παραπανω

μπορεις ομως να ανοιξεις το παλιο ΚΑΙ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙΣ ΟΛΑ ΤΑ ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ (και τα δικα μου και του χεντριξ)


quote:

Σχετικά με την απρόσκοπτη ροή του νούμερο 2 θέματος τώρα.
Εάν μπει κάποιο μέλος που φαίνεται πως χαλάει τη ροή του θέματος - όπως π.χ. ο kroko, τον οποίο εφόσον ξέχασες (?) τον αναφέρω


διαβασε παραπανω τα λινκ και το τι εγραψα και μετα μιλα σε εμενα για τον κροκο

ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΚΛΩΝΟΣ ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΑΡΩ ΧΑΜΠΑΡΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΜΟΥ

ΕΣΥ ΟΜΩΣ ΞΕΧΝΑΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΝ ΧΕΝΤΡΙΞ...


quote:

μπορείς εσύ ή όποιος άλλος θέλει να προασπίσει τον υγειή και δημιουργικό διάλογο, να συμπεριφερθεί με τέτοιο τρόπο, ώστε να αποθαρρύνει τη συμπεριφορά αυτή.


ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΕ Ο ΧΕΝΤΡΙΞ

ΑΣ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΠΙΣΩ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ:


hendrix
Απεστάλη: 23/11/2006, 21:50:08
---------------------------------------------------------------------
53 σελίδες κι ακόμα ψάχνετε την μπάλλα ανάμεσα στα κουνουπίδια!

αν η σπηλαιολογία ("σας"), σύντροφοι, ήταν τόσο σοβαρή υπόθεση όσο διατείνεστε δεν θα τη ρίχνατε επί ματαίω στα "κουνουπίδια"

τα παιδία παίζει (είναι προφανές) αλλά σκεφτείτε σοβαρά μήπως είναι ώρα να πάτε για ύπνο

και το φόρουμ να προαχθεί από την τάξη τού νηπιαγωγείου, κ.κ. συντονιστές


hendrix
Απεστάλη: 24/11/2006, 08:35:00
--------------------------------------------------------------------
Κυνηγάτε φαντάσματα, Βριλ + Τζώνη, αλλά εμείς τι φταίμε να μπλέξουμε στην παράνοιά σας?

(περί σπηλαιολογίας: συνεχίζετε να την χρησιμοποιείται ως ατού σε παραπειστκές ανταλλαγές ad hominem επιχειρημάτων! επιτέλους αφήστε την ήσυχη, πρέπει εσείς να τής προσφέρετε και όχι να την εκμεταλλέυεστε σε προσωπικές αψιμαχίες επι γελοίων θεμάτων)

βαρεθήκαμε

άντε να παίξετε κάπου αλλού

hendrix
Απεστάλη: 02/12/2006, 14:32:32
---------------------------------------------------------------------
Αυτο ειναι ενα καλαμι ψαρεματος!!!

hendrix
Απεστάλη: 02/12/2006, 16:48:59
-------------------------------------------------------------------
τριχοειδές καλάμι ψαρέματος

hendrix
Απεστάλη: 03/12/2006, 00:19:35
---------------------------------------------------------------------
είναι η σχισμοειδής πύλη τής πεντέλης
(δεν ήξερα ότι τα καλάμια ψαρέματος έχουν και τέτοιες χρήσεις!!! σε βρίσκω προχωρημένο, γιαννάκη, και πολύπειρο στην χρήση τού καλάμου!!!)


ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΩ:
jonniebegood
Απεστάλη: 03/12/2006, 13:47:13
---------------------------------------------------------------------

χεντριξ απο καποιο σημειο και μετα εγινες υπερβολικα εμπαθης απεναντι μου

αυτο το σημειο ειναι το ποστ μου, οπου αναφερω:

"jonniebegood
Απεστάλη: 22/11/2006, 00:53:29
απαντηση προς Οκτινομο:

...θα σου πω επισης οτι υπαρχουν καποιες πολυ ενδιαφερουσες ενδειξεις που θα ενδιεφεραν τους σπηλαιολογους (που δεν μπορουν να κανουν τιποτα χωρις αδεια) και τους αρχαιολογους (που δινουν τις αδειες αλλά δεν θελουν να ασχολουνται με την Πεντελη - την εχουν για τα μπαζα μαλλον) αλλά δεν θελω να τις παραθεσω ακομη"

και ενω για μενα "περδεσαι επι ορχεων" με την εμπαθεια σου, και ενω απολαμβανω κατι τετοιες αντιπαραθεσεις (το γελιο χαριζει ζωη ), αποσυντονιζεις συνειδητα το τοπικ

τι σε χαλαει ακριβως κουμπαρε?

το οτι περαν των στοιχειων που εχω μεχρι στιγμης παρουσιασει, πιθανον να υπαρχουν και άλλα?

το οτι δεν ανακοινωσα τις ενδειξεις στο φορουμ με αποτελεσμα να ασχοληθουν άλλοι και να τις χρησιμοποιησουν? (δεν μου διεφυγε ξερεις το τι και πως συνεβει στο παρελθον, με αφορμη τις συζητησεις που καναμε εδω μεσα καποιοι)

σου κλεβω την δοξα με καποιον τροπο και δεν το καταλαβα?

οι όποιες σπηλαιολογικες ανακαλυψεις, χρεωνονται στον συλλογο μου, και οι όποιες αρχαιολογικες στην αρχαιολογικη υπηρεσια - ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟ

ο,τι προσωπικο εχεις με το ατομο μου, σε παρακαλω να το γραφεις στο τοπικ ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΡΟΠΕΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΩΝ ΚΑΙ ΜΕΛΩΝ ΠΡΟΣ ΜΕΛΗ, http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8806 , οπου θα σου απαντω και θα εχουμε πολυ γελιο - στο υποσχομαι!!!

στο παρον τοπικ ομως σε παρακαλω να γραφεις ΜΟΝΟ επι του θεματος (αν εχεις κατι να πεις), γιατι διασπας την ροη του στα ματια του όποιου επισκεπτη

ΥΓ. εμενα με λενε γιαννακη, εσενα πως σε λενε καλε μου ανθρωπα?

τις απαντησεις σου ΕΔΩ ειπαμε: http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8806

αυτο το ποστ μου θα ηθελα να ληφθει και απο τους συντονιστες, ως συσταση προς τον χεντριξ


ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΑ ΕΥΓΕΝΕΣΤΑΤΑ Ο ΧΕΝΤΡΙΞ:

hendrix
Απεστάλη: 03/12/2006, 15:12:34
---------------------------------------------------------------------
Δεν δέχομαι συστάσεις από σένα, γιαννάκη!!!


hendrix
Απεστάλη: 03/12/2006, 17:43:49
---------------------------------------------------------------------
ασε τους συντονιστες στην ησυχια τους και μην προσπαθεις να δημιουσργησεις θεμα εκ του μη οντος!

τι εγινε?? δεν τα βγαζεις περα??

αν ξεβαρεθω θα γραψω και μια κριτικη για το βιβλιο σου αλλα και για την ανθρωπολυμουριακην εμπειρια σου!! ειμαι σιγουρος οτι θα γελασουμε!!! θα ξεραθουμε στα γελια

amalia
Διαχειριστής
Απεστάλη: 03/12/2006, 19:17:04
---------------------------------------------------------------------
hendrix έχεις οπωσδήποτε το δικαίωμα να ασκείς την κριτική σου επί φωτογραφιών, αναφορών, θεμάτων, στάσεων, συμπεριφορών κ.λπ.
Όμως, καλό θα ήταν να είσαι προσεκτικός, όσον αφορά την κριτική που απευθύνεις σε ανθρώπους. Απ'ότι βλέπω, η διαφωνία σου με κάποια πράγματα τείνει να μεταβεί σε προσωπική αντιπαράθεση και δεν πιστεύω πως κάτι τέτοιο θα ωφελούσε στο να εκφράσεις με δημιουργικό τρόπο τη διαφωνία σου απέναντι σε κάποια πράγματα στα οποία πιθανώς δε συμφωνείς.
Βλέπεις, σε πολλές περιπτώσεις η διαφορά μεταξύ απλής κριτικής και γόνιμης κριτικής, είναι μόνο μια τρίχα (ίσως σαν αυτή που αναφέρθηκε για τη φωτογραφία του Jonnie! ), αλλά αυτή η τρίχα είναι που κάνει τη διαφορά

jonniebegood
Απεστάλη: 03/12/2006, 20:01:39
---------------------------------------------------------------------
__________________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗ "ΓΕΝΙΚΗ ΣΑΛΑΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ"
_____________________________________________________________

amalia
Διαχειριστής
Απεστάλη: 04/12/2006, 01:29:07
---------------------------------------------------------------------

quote:
---------------------------------------------------------------------
αμαλια μου ευχαριστω για την εγκαιρη παρεμβαση, αλλά δεν βλεπω να πιανει τοπο
---------------------------------------------------------------------
Έχεις δίκιο Jonnie μου.
Κι εγώ δε βλέπω να πιάνει τόπο!
Αν κρίνω από το μήνυμα που έγραψες πιο πάνω, δε χρειάζεται ο hendrix για να χαλάσει η ροή του θέματος.
Καλύτερα λοιπόν να μετακινηθεί το μήνυμά σου αυτό. Ίσως αυτή η συντονιστική παρέμβαση να πιάσει τόπο.


jonniebegood
Απεστάλη: 04/12/2006, 03:41:52
---------------------------------------------------------------------
πειραζει που διαφωνω εντελως με την παρεμβαση σου?
απο οσα γραφτηκαν το δικο μου μηνυμα μετεφερες???
αυτο θεωρησες εμπρηστικο?

γεμισες κοκκιναδια διαφορα ποστ με πολυ πιο υποτιμητικους χαρακτηρισμους στις προηγουμενες σελιδες, αλλά δεν τα μετεφερες

με τι ειδους σκεπτικο αποφασισες να μεταφερεις μονο την δικη μου απαντηση?
αν θελεις να το μετακινησεις, παρακαλω να μετακινησεις και τα μηνυματα που το προκαλεσαν

αλλιως, περιορισου στα κοκκιναδια, αν θεωρεις κατι που εγραψα προς τον προβοκατορα υβριστικο

εχω δικαιωμα να απαντω στις προσωπικες προκλησεις

αν θελεις να εισαι αμεροληπτη και να βοηθησεις οντως το τοπικ, μετεφερε ολη την συζητηση με τον προβοκατορα, απο το πρωτο εμπρηστικο μηνυμα του μεχρι και το τελευταιο, μαζι με τις απαντησεις μου


* ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΕΤΑΦΕΡΘΗΚΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΣΤΗΝ ΣΑΛΑΤΑ

quote:
---------------------------------------------------------------------
τα τεχνικα στοιχεια που παραθετεις εναι παντελως ασχετα και αχρηστα
---------------------------------------------------------------------

ο καθεις εισπρατει αναλογως της αξιας του αγαπητε Α.Γ.Τ.

quote:
---------------------------------------------------------------------
χαιρομαι που επιβεβαιωνεις το οτι η φωτο μπηκε για ψαρεμα
---------------------------------------------------------------------

μα ελα να την δεις απο κοντα - θα φερω το λαπτοπ στο βουνο

τι ακριβως φοβασαι?

quote:
---------------------------------------------------------------------
ποιος ο λογος λοιπον που την παραθετεις σε φορουμ στο οποιο συμμετεχουν εξ ορισμου ανωνυμοι???
---------------------------------------------------------------------

δεν παρεθεσα την πρωτοτυπη καλε μου Α.Γ.Τ.

μεσα στο μενος σου δεν το παρατηρησες

quote:
---------------------------------------------------------------------
επειδή βλέπω πως έχεις διάθεση για ξεκατινιάσματα σε τόπικ δεξιά και αριστερα!!
---------------------------------------------------------------------

ουτε αριστερα, ουτε δεξια - υπαρχει συγκεκριμενο τοπικ

απο την αλλη, μου κρατας το τοπικ στην κορυφη με την παρασταση σου (ουαν μαν-κυ σοου), κατι που προφανως δεν σκεφθηκες, οπως δεν σκεφθηκες οτι μου κανεις αρνητικη διαφημιση, αρα διαφημιση

οπότε, ελα να παιξουμε εδω Α.Γ.Τ.

ελα να κανουμε μαζι το τοπικ *** - εγω το ανοιξα, εγω το κλεινω αμα γουσταρω

δεν εχω τιποτα για να το χασω περα απο κοχονες για τις οποιες δεν ανησυχω

quote:
---------------------------------------------------------------------
το "γιαννάκης" ειανι μεταφραση του Johnnie!!
--------------------------------------------------------------------------------

ελαααα!

*** (δεν πιστευω να ταραχτηκες, ετσι? θα ειχα ενοχες! )


quote:
---------------------------------------------------------------------
αδιαφορώ πλήρως πως σε βαφτίσανε και δεν εχω την παραμικρή διάθεση να το μαθω εκ του σύννεγγυς!!
--------------------------------------------------------------------------------

ζιγκουαλα με βαφτισανε, για να σου φυγει η απορια

αυτο το συνεγγυς το αποφευγεις, ε?
***
quote:
---------------------------------------------------------------------
βλέπω οτι το "σατυρικόν υφος" που χρησιμοποιεις στους αλλους, δυσκολευεσαι να το αποδεχθεις για τον εαυτο σου!
---------------------------------------------------------------------

μαλλον δεν με εχεις γνωρισει ακομη καλα...

quote:
---------------------------------------------------------------------
δεν πειραζει θα το συνηθίσεις
---------------------------------------------------------------------

με τρομαζεις!!!

quote:
---------------------------------------------------------------------
οπως συνηθισαμε και εμεις να χρησιμοποιεις ειρωνικα το προσωπακι πασχοντα απο συνδρομο Νταουν!!!
---------------------------------------------------------------------

συνδρομο νταουν να σε πει η πεθερα σου

παιδακια ειναι, χωρις ετικετα, και καποια απο αυτα ειναι σοφα

εχεις κατι με τα μογγολακια?

σε κανουν να νιωθεις αβολα?

τολμησες να κοιταξεις κανενα στα ματια? (εδω δεν τολμας να κοιταξεις εμενα στα ματια)

τολμησες να μιλησεις με κανενα? (εκτος απο εμενα )

quote:
---------------------------------------------------------------------
ασε τους συντονιστες στην ησυχια τους και μην προσπαθεις να δημιουσργησεις θεμα εκ του μη οντος!
---------------------------------------------------------------------

αμα κανουν σωστα την δουλεια τους, θα καταλαβουν τον ρολο σου συντομα

στο μεταξυ, ας περασουμε καλα! )

(πσσστ, ακου, μεταξυ μας, πεισε τους οτι ειναι προσβλητικη για τα μελη η υπογραφη μου ωστε να με υποχρεωσουν να την αλλαξω - εχω ετοιμο τον μπομπ σφουγγαρακη τετραγωνοπαντελονη )

quote:
---------------------------------------------------------------------
τι εγινε?? δεν τα βγαζεις περα??
---------------------------------------------------------------------

παλευουμε?

quote:
---------------------------------------------------------------------
το θέμα ειναι απλό και περαν προσωπικων αναφορων: παρεθεσες μια φωτο ως παραξενη και πρεπει εσυ να μας αποδειξεις οτι ειναι οντως τετοια!!!
---------------------------------------------------------------------

εισαι κακοπροαιρετος και κακοπιστος, αλλά οι υπολοιποι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ

δεν εχω να αποδειξω ΤΙΠΟΤΑ - γνωμες ζητησα για την φωτογραφια

εκτος κι αν υποννοεις οτι η φωτογραφια ειναι φτιαχτη

quote:
---------------------------------------------------------------------
περιμενουμε
---------------------------------------------------------------------

περιμενοντας, ασχολησου με το υποκαταστατο του "συνεγγυς"

quote:
---------------------------------------------------------------------
αν ξεβαρεθω
---------------------------------------------------------------------

αν ξεβαρεθεις, πρωτα σηκω και περπατα πριν μουχλιασει εντελως το μυαλο σου καλε μου Α.Γ.Τ.

quote:
---------------------------------------------------------------------
θα γραψω και μια κριτικη για το βιβλιο σου
---------------------------------------------------------------------

ουαου!!!

επιτελους μια κριτικη!

θα αντεξεις να το διαβασεις ομως ή θα βαρεθεις?

quote:
---------------------------------------------------------------------
αλλα και για την ανθρωπολυμουριακην εμπειρια σου!!
---------------------------------------------------------------------

ζηλεια, ψωρα, ειχα εμπειρια με λεμουριοοοο

quote:
-------------------------------------------------------------------
ειμαι σιγουρος οτι θα γελασουμε!!! θα ξεραθουμε στα γελια
---------------------------------------------------------------------

χαριζε μας γελιο και ο Θεος να σ εχει καλα Α.Γ.Τ. μου!

ΥΓ. αληθεια, καθε αγιου Π... εγραφες, τι σ επιασε αγορι μου τελευταια?
φτιαχνομαι με το ποσο σε τσιγκλησα!!!
μου αποδεινκυεις οτι βρισκομαι σε καλο δρομο!
ΥΓ.2 ριχταααααα!


ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΗΣΥΧΙΑΣ ΠΛΑΚΩΣΑΝ ΟΙ ΚΛΩΝΟΙ ΜΕΓΑΣ ΚΑΙ ΠΛΑΚΕΝΤΙΑ, ΞΑΝΑΣΚΑΕΙ ΜΥΤΗ Ο ΧΕΝΤΡΙΞ

hendrix
Απεστάλη: 27/12/2006, 01:48:31
---------------------------------------------------------------------
σιγα τα αιματα παιδια τριγυρνανε και ανθρωπολεμουρια

ειναι και μερικοι γλυκοαιματοι πασιφιστες εδω μεσα που χυνουν λαδια στα κυματα


ΚΑΙ ΕΝΩ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΑ ΚΑΝΕΙΣ, ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΣΤΟΧΟ ΤΟΝ ΝΤΑΒΕΛΗ:

hendrix
Απεστάλη: 27/12/2006, 21:04:07
---------------------------------------------------------------------
χμμμ, προφανως το 666 αφαιρεθηκε για να μην δινει "σατανιστικες" λαβες στην προσληψη διαδικτυακων καρπαζιων στις οποιες εχει διαπρεψει ο εν λογω ψευδοπαλληκαρας των παραμυθιων της ελληνικης υπαιθρου!

αν και παρατηρω πως το ιδιαιτερως βαρυ και ακρως προσβλητικο "καλα χριστουνεκρα" ουτε λογοκριθηκε απο τους συντονιστες ουτε σχολιαστηκε απο τους λαλιστατους κατα τα αλλα σαχλαμαρακηδες του τοπικ!


ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΑ Ο ΦΡΟΝΤΟ

FRODO
Απεστάλη: 27/12/2006, 23:42:33
---------------------------------------------------------------------
Φιλε hendrix,δεν καταλαβενω τον λογο της επιθεσης σου,στα μελη του forum...
Ο μονος λογος που γραφεις στο esoterica ειναι για να <<τσακωθεις>> με μελη του forum...
Επισης υπαρχει και αυτο εδω το topic που μπορεις να κοντραριστεις με οποιον θελεις:
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=1&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=8806


hendrix
Απεστάλη: 28/12/2006, 00:58:21
---------------------------------------------------------------------
Φιλε Φροδο, δεν καταλαβαινω το λογο που με σπεκουλαρεις και με συκοφαντεις!
Επιτεθηκα συλλογικα στα μελη του φορουμ? Επιτεθηκα ας πουμε σε σενα?

Κανε μια βολτα λοιπον στα τοπικ που με παραπεμπεις και ενημερωσε μας αν κουνιουνται οι βαρκες!

Εγω σχολιαζω καποιες "λεμουριακες αποψεις" και θετω ερωτηματα:
τι εγινε με την περιφημη τριχοφωτογραφια?
πως συμβιβαζεται η επιθετικα σκεπτικιστικη σταση απεναντι στο 12τριχο ΔΝΑ με την ακρως θετικη σταση απεναντι στις φωταψιες που ειδε καποτε ο Νταβελης στην κορυφη της πεντελης?
γιατι προσωποπειται αγωνιωδως η αρνητικη κριτικη στα "βιωματα" του Τζον?


ΚΑΙ ΕΔΩ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΟΝ dim.car

hendrix
Απεστάλη: 28/12/2006, 16:14:11
---------------------------------------------------------------------
διμ.καρ.,
αμα θες παντως να σου πω πως να πετυχεις και συ μια λεμουροεμπειρια για να μην νοιωθεις κατωτεροτητα

hendrix
Απεστάλη: 28/12/2006, 23:24:36
--------------------------------------------------------------------
φυσικα και περιμενω συζητηση! αλλα αν εσυ νομιζεις οτι συζητηση ειναι κατω απο καθε δικια μου λεξη να γραφεις μια σαχλαμαρα....
επι της ουσιας μηδεν! φαινεται οτι απορια ψαλτου βηξ!
γιατι ανακατευεσαι με πραγματα που εισαι ασχετος??

hendrix
Απεστάλη: 28/12/2006, 23:43:47
---------------------------------------------------------------------
ουαου, με αποστομωσες τωρα, μου αφαιρεσες και το εσχατο επιχειρημα!!

αληθεια, δυσκολευεσαι να διατυπωσεις μια απλη σκεψη σε μια ολοκληρωμενη και αρτια προταση??

αυτος ο διαλογος σε στυλ ζαππινγκ που ακολουθεις οταν δεν εχεις τι να πεις δειχνει μια καποια νοητικη αδυναμια!!!

( μπαγασακο!! κλεμμενο τοχεις το στυλακι δε σου παει!! )
...
εσυ εχεις κανα ορμπς ξεβρακωτο σε φωτο να γουσταρουμε??

hendrix
Απεστάλη: 29/12/2006, 00:18:46
---------------------------------------------------------------------
τσαντιστηκες ε? φαε σπανακοπιττα να συνελθεις!

πραγματι, ομως, δεν παρεθεσα επιχειρηματα διοτι δεν εγινε καποια λογικη κουβεντα και επομενως δεν χρειαστηκε!

εκανα ομως καποιες διαπιστωσεις που τις παρεθεσα γραπτως και τις οποιες εκανες γαργαρα!
παγια τακτικη σας , ε? οπως και ο φανατικος "σκεπτικισμος" σας για ξεκαρφωμα!
αυτο θα μπορουσαμε να το αναλυσουμε και παραπερα!

ΠΡΟΣ ΕΜΕΝΑ ΠΑΛΙ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΑ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΕΙ ΣΟΒΑΡΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ ΜΟΥ:

hendrix
Απεστάλη: 29/12/2006, 16:24:47
---------------------------------------------------------------------μην κρυβεσαι λοιπον πισω απο το δαχτυλο σου και μην το παιζεις μεγας μυστης διοτι δεν εισαι.

δυστυχως συνεχιζεις στο επιπεδο σαχλαμαρας που εχεις συνηθισει και επιλεον κανεις και τον εξυπνο! μια εντελως αδιεξοδη τακτικη

δεν καταλαβαινω γιατι αγωνιας ετσι! προς το παρον βρισκομαστε στην εμπειρια που εγραψες αρχικασε αυτο το τοπικ. μεχρι να φτασουμε στην δοκο Α6 και στα κουκλακια που πεφτουν απο τον ουρανο και στα λοιπα ανεκδοτα και βιβλια εχουμε πολυ ψωμι να φαμε!

hendrix
Απεστάλη: 29/12/2006, 19:38:31
---------------------------------------------------------------------
οι υπόλοιπες ανοησίες που αράδιασες (πάλι!!) δεν με ενδιαφέρουν στο ελάχιστο!

quote:

Όπως σου έγραψα και στο θέμα της Πεντέλης, ο τρόπος με τον οποίο χειρίστηκες είτε τα μέλη - κομήτες, είτε ακόμα περισσότερο οποιονδήποτε θεώρησες πως είχε ως σκοπό να χαλάσει το θέμα, δεν ήταν αποτελεσματικός - το αντίθετο μάλιστα δυστυχώς.


και φταιω εγω γι αυτο?

οχι οι προβοκατορες, οχι εσεις που δεν τους συμμαζεψατε ολους (διαβασε λιγο χεντριξ με χρονικη σειρα παραπανω), αλλά εγω???

ΤΗΝ ΠΡΟΤΡΟΠΗ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΧΕΝΤΡΙΞ ΤΗΝ ΔΙΑΒΑΣΕΣ?

μαλλον οχι, γι αυτο την παρεθεσα παραπανω και αυτην


quote:

Ευελπιστώ όμως και πιστεύω πως εάν θέλεις μπορείς να το κάνεις, πως υπάρχει τρόπος εσύ ο ίδιος να αποτελέσεις το καλό παράδειγμα και να δείξεις πως στο θέμα που θα ανοίξεις, δεν υπάρχει χώρος για συμμετοχές που δεν έχουν δημιουργικό σκοπό.


ελα ρε αμαλια, οποιος γουσταρει μπαινει με κλωνους και τα κανει σκατα, συν τον προστατευομενο σας χεντριξ

εγω θα κανω τον μαλακα, δεν θα απανταω οταν με αποκαλει σαχλαμαρακια, εσεις δεν θα επεμβαινετε, και αυτο θα θεωρειται σοβαρο τοπικ...

εξ αιτιας μου το κλειδωσατε το τοπικ, αλλά οχι για αυτα που εγραψα στον χεντριξ (λεω ομως να μην τα παραθεσω δημοσια)


quote:

Όσον αφορά τον hendrix, εκτός από το γεγονός ότι σε κάποιες περιπτώσεις, πιθανώς βλέποντας τον αυθόρμητο χαρακτήρα σου, ίσως να προκάλεσε εμμέσως μία αντιδραστική συμπεριφορά από μέρους σου,


ΕΣΥ ΑΥΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΣΤ ΤΟΥ ΠΟΥ ΠΑΡΕΘΕΣΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ?

ΕΤΣΙ ΟΝΟΜΑΖΕΙΣ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΚΙΝΗΤΡΑ ΤΟΥ, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΜΦΑΝΗ?


quote:

δεν μπορώ να μην αναφέρω, πως κάποιες από τις ερωτήσεις που σου έκανε, ήταν εντός θέματος και δε φαινόταν πως είχαν σκοπιμότητα να διαταράξουν τη ροή της συζήτησης. Όπως π.χ. η ερώτηση που σου έκανε για τον βρεγματικό λοβό, η οποία προσωπικά τουλάχιστον μου φάνηκε ειλικρινής και χωρίς κάποια κρυφή σκοπιμότητα ή κάποιο υπονοούμενο: τον ρώτησες εάν υπονοεί κάτι και μάλιστα του έγραψες πως "βρεγματικη σχισμη λεγεται και ειναι σταθερη η δικη μου απο τοτε που εκλεισε οταν ημουν παιδι - η δικη σου ανοιγοκλεινει?
μαλλον απο εκει χανεις...
τι υπονοεις ομως, ετσι για να γελασουμε, οτι φωτιστηκα???"

Οπότε, και σχετικά με αυτό το μέρος της συζήτησής σου με τον hendrix, δεν θεωρώ πως προσπάθησε να "κάνει μπάχαλο" το θέμα, αντιθέτως μάλιστα ξεκίνησε μία συζήτηση μαζί σου, αρχίζοντας από κάποια εμπειρία που αναφέρεις.


ΑΜΑΛΙΑ, ΕΚΑΝΕ ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΦΟΥ ΜΕ ΑΠΟΚΑΛΟΥΣΕ ΣΑΧΛΑΜΑΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΒΙΩΣΑ, ΣΟΥ ΛΕΩ ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΧΑΖΗ ΕΡΩΤΗΣΗ

ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΟΜΩΣ ΑΠΑΝΤΗΣΑ, ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΟΧΙ

ΕΚΕΙΝΟΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΗ???

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΣΟΒΑΡΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕ ΤΑΧΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ?


quote:

Εάν η συζήτηση ξεφύγει και δεν μπορείς να την επαναφέρεις μόνος σου σε μία βάση δημιουργικού διαλόγου, επικοινώνησε μαζί μας μέσω email καλύτερα, ώστε να είναι πιο σύντομη η επέμβασή μας (στην περίπτωση που χρειάζεται πραγματικά να επέμβουμε).


την τελευταια φορα που ζητησα επεμβαση για τον χεντριξ, μετεφερες ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΜΗΝΥΜΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΚΟ ΤΟΥ

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΟΥ ΗΤΑΝ ΝΑ ΚΛΕΙΔΩΣΕΙΣ ΕΝΑ ΕΝΕΡΓΟ ΤΟΠΙΚ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΑΝΑΓΝΩΣΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΚΑΝ ΤΟΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟ ΤΟΥ


quote:

Πάντως, να έχεις υπόψην σου πως εάν ανοίξεις 2ο θέμα, είναι πολύ πιθανό να συμμετέχει και ο hendrix, οπότε καλύτερο θα είναι να συμφιλιωθείς με την ιδέα αυτή και να προσπαθήσεις να την χειριστείς με δημιουργικό τρόπο.


ΤΟΝ ΕΧΩ ΓΡΑΜΜΕΝΟ ΤΟΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΜΕΝΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΔΕΥΤΕΡΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΠΕΔΙΟ ΕΚΤΟΝΩΣΗΣ ΤΗΣ ΕΜΠΑΘΕΙΑΣ ΤΟΥ

ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΩΜΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΑ ΤΟΠΙΚ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΩ ΚΑΙ ΣΥΝΤΗΡΩ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ


quote:

Επίσης, γράφεις πως τον τελευταιο καιρο διαπιστωνεις μια ταση απο καποιους να μην υπαρχουν ενεργα τοπικ με στοιχεια για την Πεντελη στο φορουμ, και ότι οσα εγώ έγραψα κατά την προσωρινή απενεργοποίηση του θέματος "Ανεξήγητες Εμπειρίες στην Πεντέλη", συνηγορουν στο οτι συμφωνούμε με την τάση αυτή.
Αυτή σου η δήλωση είναι κάτι που το πιστεύεις πραγματικά;


ΑΥΤΟ ΕΙΣΠΡΑΤΩ ΚΑΙ ΑΝΕΛΥΣΑ ΝΟΜΙΖΩ ΕΚΤΕΝΩΣ ΤΟ ΓΙΑΤΙ


quote:

Ή το έφερε η στιγμή;


ΜΕ ΕΧΕΙΣ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΑΜΑΛΙΑ ΜΟΥ - ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΩ - ΕΤΣΙ ΚΑΝΩ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ, ΕΤΣΙ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ


quote:

Στην περίπτωση που το πιστεύεις, γράψε μας σε παρακαλώ κάποια σαφή στοιχεία που να το αποδεικνύουν, γιατί το συμπέρασμα που έβγαλες από το δικό μου μήνυμα είναι αστήριχτο.


γιατι δεν μου απαντας σε οσα παρεθεσα, δεν ξεκλειδωνεις το τοπικ, σβηνοντας ολα τα ασχετα μηνυματα, ΔΕΝ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΧΕΝΤΡΙΞ, μηπως και αλλαξω γνωμη?


quote:


Όπως αστήριχτη θεωρώ την υπόθεσή σου, πως εγώ ή κάποιο άλλο άτομο από την ομάδα υπευθύνων του ESOTERICA, δε θέλουμε να ανοίξεις νέο θέμα για την Πεντέλη. Εάν ήταν έτσι, δε θα το προτείναμε καν.


τα ειπαμε: εγω το ανοιγω, ο χεντριξ και οι κλωνοι το κανουν μπαχαλο και εσυ το κλειδωνεις, μαζι με ολη την θεματολογια Πεντελη

ή κανω τον μαλακα στον καθε ανωνυμο γελοιο τυπο για να μην μου το κλειδωσεις

ευχαριστω, δεν θα παρω


quote:

Ενημέρωσέ μας εδώ ή μέσω email, σχετικά με το πότε θέλεις να ανοίξει το θέμα της Πεντέλης ώστε να στείλεις μία απάντηση κλεισίματος.


οκ


quote:

Τέλος, θα ήθελα να σε παρακαλέσω εάν απαντήσεις σε κάτι από όσα σου γράφω, να προσπαθήσεις να μου γράψεις σε κείμενο και όχι σε μικρά quote


τα κουοτ ειναι χρησιμοτατη λειτουργια του φορουμ γιατι δινεται η δυνατοτητα να απαντας λεπτομερειακα και οχι επι συνολω


quote:

(ιδιαιτέρως με γελάκια), κάτι το οποίο εάν έκανες γενικότερα σε απαντήσεις σου, θα ήταν περισσότερο λειτουργικό και θα πλησίαζε πιο πολύ στην έννοια του διαλόγου.



τοσα χρονια γραφω και βαζω την ιδια φατσουλα, ΤΩΡΑ ΣΕ ΕΝΟΧΛΗΣΕ?

σκεφθηκες οτι ΙΣΩΣ δεν την βαζω τυχαια, αλλά συναδει με τον παιγνιωδη χαρακτηρα μου, οπως και το ενοχλητικο για πολλους μογγολακι μου?


ΥΓ. ο χεντριξ που χαθηκε?

εκπληρωσε την αποστολη του και εφυγε για διακοπες?


ΥΓ.2 τα μπολντ και τα κοκκινα ταβαλα για ταιριαζει με το εορταστικο κλιμα των ημερων το ποστ μου


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2007, 19:18:19  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
[ΧΩΡΙΣ ΣΧΟΛΙΟ]

...

Ελεος βρε παιδια, ελεος... αυτο εχω μονο να πω!


NIGHTHAWK

...and the Predators wll prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2007, 20:36:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix
ε ρε τι γινεται! μεθεορτιον παραλήρημα η hangover?

βλεπεις τζον οτι σου το ειχα πει ηδη εξαρχης?: κυνηγας φαντασματα!!

ανακαλυψες τωρα ενδοεσοτερικη συνωμοσια? το μονο που καταφερες ειναι να δειξεις (κυριως στους συμμετεχοντες στην "συνωμοσια") την... ας την πουμε ευπλαστη και σε διαρκη ετοιμοτητα φαντασια σου η οποια πλεει με φουσκωμενα πανια στους ψυχεδελικους ωκεανους της θειας παρανοιας

Απο την ιδια πηγη αναδυεεται και η εμπειρια σου!!

..

πιστευεις τζον οτι μπορεις να εκβιασεις?

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.

_____________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
ΛΟΓΩ ΕΜΠΡΗΣΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΙΑΣΜΩΝ,
ΠΟΥ ΥΠΟΤΙΜΟΥΝ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ
ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΤΙΣ ΒΙΩΣΕ
amalia
_____________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2007, 23:23:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


καλα, αυτο κι αν ειναι ανεξηγητη εμπειρια!

απαντω σε ενα συντονιστη και στην διαχειριστρια και ανταπαντα ο χεντριξ!!!

αντε και συντονιστης με το νεο ετος βρε!


quote:

ανακαλυψες τωρα ενδοεσοτερικη συνωμοσια? το μονο που καταφερες ειναι να δειξεις (κυριως στους συμμετεχοντες στην "συνωμοσια") την... ας την πουμε ευπλαστη και σε διαρκη ετοιμοτητα φαντασια σου η οποια πλεει με φουσκωμενα πανια στους ψυχεδελικους ωκεανους της θειας παρανοιας


φυσικα μονο οι "συμμετεχοντες" θα το εισπραξουν ετσι - οπως ακριβως τα ειπες!

οι υπολοιποι ξερουν να διαβαζουν και τα γραπτα μενουν


quote:

Απο την ιδια πηγη αναδυεεται και η εμπειρια σου!!


επιτελους, το πορισμα απο τον μαστερ για την εμπειρια μου!

αμαλια σορυ, ειχες δικιο - το παιδι θελει να συζηταμε σοβαρα!


quote:

πιστευεις τζον οτι μπορεις να εκβιασεις?


πρωτον, μην καρφωνεσαι!

η τεχνικη του αποπροσανατολισμου των πολλων που βαριουνται να διαβασουν ολο το κειμενο, χρησιμοποιωντας μια ατακα που προκαλει ψευδεις εντυπωσεις, ειναι γνωστη απο την εποχη του Παπαντρεου

δευτερον, πιστευεις οτι μπορεις να με εκβιασεις ωστε να μην γραφω?

κλειδωθηκε το τοπικ και χεστηκε η κλαρα στου αρναουτογλου

εγω εγραφα εκει, εγω γραφω παντου!

δεν μας ειπες ομως, νιωθεις ριγη ηδονης που πετυχες να κλειδωθει? (προσοχη στο πληκτρολογειο - μετα το δικτυακο υποκαταστατο του συνεγγυς κολλαει )


ΥΓ. αμαλια απαντησα κοσμια?

ΥΓ. γιατι δεν του ζητας μια συναντηση στην οποια να ερθω και εγω για να απολογηθουμε?

τοσους και τοσους εχεις καλεσει

ΥΓ. δηλωνω εθελοντης για συντονιστης στο παραξενο - αν δεν καλυπτω τα προσοντα που απαιτουνται, παρακαλω να μου το πειτε ευθεως

θα το αντεξω


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2007, 23:40:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis

_____________________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗ "ΓΕΝΙΚΗ ΣΑΛΑΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ"
_____________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2007, 03:03:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

_____________________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗ "ΓΕΝΙΚΗ ΣΑΛΑΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ"
_____________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2007, 03:18:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
προς Hendrix:
Τελευταία προειδοποίηση!

Hendrix, οι κανόνες της φιλοσοφικής νοοτροπίας και του διαλόγου - γραπτοί και άγραφοι - ισχύουν για όλους ανεξαιρέτως. Ειδικότερα για όσους προτείνουν στους άλλους την "αντικειμενική" έρευνα και την ανεπηρέαστη προσπάθεια θέασης της αλήθειας. Όσοι δηλώνουν πράγματα σαν αυτά, σύμφωνα με την αντίληψή μας ως υπέυθυνοι του χώρου, έχουν σαφώς αναλάβει μια σοβαρή ευθύνη. Την ευθύνη αυτή οφείλουν να την υποστηρίξουν με κάθε - δημόσια τουλάχιστον - ενέργειά τους.

Δεχόμαστε την πρόταση του jonniebegood για μια συνάντηση και προτείνουμε να γίνει αυτή η συνάντηση το αργότερο μέχρι την Κυριακή. Σου έχω στείλει και σχετικό μήνυμα μέσω email Hendrix.



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2007, 03:37:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Προς jonniebegood:

Θα προτείναμε να είσαι κάπως περισσότερο "φειδωλός" και κυρίως συνετός σε εκφράσεις όπως "ο φίλος μας ο Hendrix" ή "ο προστατευόμενός μας".
Κάθε τέτοια λέξη ή φράση επιτείνει μία πιθανή αίσθηση, ότι δεν έχεις κατανοήσει πραγματικά το ESOTERICA και τους ανθρώπους του, παρόλη την μακροχρόνια συμμετοχή σου σε μία τουλάχιστον από τις πιο δυναμικές δράσεις μας (εννοώ τα forums).

Επίσης, θα σε παρακαλούσαμε να αποφεύγεις την διασπορά ψευδών δηλώσεων που υποτίθεται πως έχει γράψει κάποιος από εμάς, όπως τις δύο παρακάτω:

"γιατι αν ξαναμπει ο φιλος σας ο χεντριξ και αρχισει να με αποκαλει σαχλαμαρακια, ειπες οτι θα κλειδωσεις ολη την σχετικη θεματολογια, κατι που ισως επιθυμεις να συμβει ενω εγω οχι"

"τα ειπαμε: εγω το ανοιγω, ο χεντριξ και οι κλωνοι το κανουν μπαχαλο και εσυ το κλειδωνεις, μαζι με ολη την θεματολογια Πεντελη"



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2007, 03:51:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Προς gigenis:

gigenis, τελευταία προειδοποίηση και για σένα.
Ή συζητάς πολιτισμένα και με επιχειρηματολογία που να στηρίζεται σε πραγματικά στοιχεία κι όχι σε εικασίες που νομίζεις ή έχεις ακούσει,
ή δεν υπάρχει λόγος να συμμετέχεις στις συζητήσεις των forums.

Και προσπάθησε να κατανοείς καλύτερα αυτά τα οποία γράφουμε, χωρίς να τα ερμηνεύεις και να τα αναπαράγεις όπως θες εσύ, προσπαθώντας να προκαλέσεις εντυπώσεις!



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2007, 04:05:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Προς profil:

Δε θυμάμαι profil να απαιτήσαμε ποτέ καλά λόγια για το έργο μας. Θυμάσαι εσύ; Αν ναι, σε παρακαλώ να μας το θυμήσεις που το είπαμε ακριβώς.
Τα καλά λόγια δε λένε τίποτα. Οι πράξεις λένε. Κάποιες φορές βέβαια, κάποια λόγια κατάλληλα για μία συγκεκριμένη περίσταση μπορούν να αποτελέσουν και πράξη που βοηθάει. Στην περίπτωση αυτή, χαίρομαι βαθύτατα, γιατί μέσα στο ESOTERICA έχουν ειπωθεί από πάρα πολλά μέλη λόγια, που βοήθησαν πραγματικά ανθρώπους και εύχομαι ανάμεσα σε άλλα πράγματα, να εξακολουθεί να γίνεται και αυτό μέσα από τις συζητήσεις.

Όσον αφορά το έργο του ESOTERICA, εάν νομίζεις ότι αρχίζει και τελειώνει στην ταχύτητα που ανταποκρίνεται ο server, μάλλον δεν ξέρεις καν ποιο είναι το έργο - και ας το έχουμε γράψει δεκάδες φορές!



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2007, 08:15:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
gigenis, τελευταία προειδοποίηση και για σένα.
Ή συζητάς πολιτισμένα και με επιχειρηματολογία που να στηρίζεται σε πραγματικά στοιχεία κι όχι σε εικασίες που νομίζεις ή έχεις ακούσει,

what??

τα στοιχεια που εχω παραθεσει δεν τα βλεπεις;
ας τα βαλω αλλη μια φορα

quote:
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2251 Μηνύματα Απεστάλη: 10/12/2006, 17:17:45
--------------------------------------------------------------------------------
ειναι πραγματικα αστειο το πως ενεργουν οι συντονιστες στο εσωτερικα

θαμου πειτε γιατι το λεω αυτο
γιατι πριν λιγο καιρο ειχα ανοιξει ενα θεμα που αφορουσε την καταπατηση των αρχων του εσωτερικα (μελος ειχε βαλει περιορησμο στο ποιος θα φραφει στο θεμα του)

δειτε το θεμα που ειχα ανοιξει
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8413

οι συντονιστες με εστηλαν σε ενα αλλο θεμα για να θεσω το ερωτημα μου
που ειταν γιατι αφηνουν το μελος να εχει θεμα που περιοριζει το ποιος θα συμετεχει
εδω βλεπουμε την εξελιξη της υποθεσης στο θεμα που με εστηλαν οι συντονιστες

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=7&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=7631

περιτο βεβαια να πω οτι δεν ελαβα απαντηση απο τους συντονιστες αλλα το μελος που ειχε ανοιξει το θεμα απεσυρε την απαγορευση που ειχε στο θεμα του
και αυτο το εκανε οχι γιατι του το ειπαν οι συντονιστες αλλα γιατι ετσι εκρινε οτι επρεπε μετα απο συζητηση που ειχαμε

θα μου πειτε
τι θυμασε τωρα βρε γηγενη
απλα ειδα αυτο σημερα και επαθα την πλακα μου
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8841
το γελιο ειναι οτι κατα τα αλλα οι σντονιστες ενεργουν παντα αψογα



ειναι στοιχεια η οχι;

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2007, 09:42:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
gigenis, την περίπτωση με το θέμα που αναφέρεις την θυμάμαι αρκετά καλά καθώς και την όλη εξέλιξη της.
Για να είμαι ειλικρινής μάλιστα μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση το γεγονός οτι "στάθηκες" σε ένα μήνυμα που είχε γραφτεί πολλούς μήνες πριν το δεις.

Στις 12/12/2005 το μέλος Just A Man έγραψε στο:
Ημερολόγιο Just A Man. - H Εν Χριστώ Ζωή μου.

αυτό το οποίο σε εξέπληξε δυσάρεστα και σε οδήγησε στο να ανοίξεις στις 03/08/2006 το παρακάτω θέμα:

θεμα που καταπατα τις αρχες του εσωτερικα

στο οποίο ανέφερες οτι αυτό που διάβασες σου προκάλεσε εντύπωση και ζητούσες να μάθεις αν αυτός ο περιορισμός – τουλάχιστον όπως τον εξέλαβες - που διάβασες ήταν κάτι το θεμιτό στις Συζητήσεις.
Πράγματι απενεργοποίησα εγώ ο ίδιος το θέμα σου προτρέποντας σε να θέσεις τα ερωτήματα σου στο ίδιο το θέμα προκειμένου να λάβεις τις απαντήσεις που ζητούσες από τον θεματοθέτη.
Αυτό δεν ήταν τίποτα άλλο από μια ευκαιρία να αναπτυχθεί ένας διάλογος ανάμεσα σας προκειμένου να σου εξηγήσει το ίδιο το μέλος μέσα από ποιό πρίσμα έθεσε την προτίμηση του και τι εννοούσε λέγοντας στο θέμα του αυτό για το οποίο ήθελες κάποια διευκρίνηση.
Παράλληλα, σε προέτρεψα να μπεις και στο:

ερωτήματα προς τους υπευθύνους του ESOTERICA

καθώς ήταν ένα θέμα όπου εκείνη την περίοδο δεχόταν ερωτήματα μελών προς τους Υπεύθυνους οπότε και θα αποφεύγαμε τα διπλά θέματα.
Στις 05/06/2006 θέτεις το ερώτημα σου στο θέμα που σε παρέπεμψα κι ο ίδιος ο Just A Man σου απαντάει το εξής:

Απεστάλη: 07/08/2006, 23:09:05

Μετά από αυτό ανταλλάχθηκαν κάποια μηνύματα οπότε και τελείωσε εκεί η υπόθεση.
Ο λόγος λοιπόν που δεν έλαβες την απάντηση κάποιου Υπευθύνου, gigenis, είναι το γεγονός οτι εσύ και το μέλος Just A Man κάνατε τον διάλογο μεταξύ σας και πραγματικά επιλύθηκε η όλη παρανόηση.
Έχοντας διαβάσει όλη την "ιστορία" της παρανόησης σχετικά με το συγκεκριμένο θέμα δε μπορώ να δω πουθενά οτι το μέλος Just A Man απαγόρευσε σε κάποιον την συμμετοχή του στο θέμα.
Ανέφερε απλά τι θα προτιμούσε και την πρόθεση του να ρωτήσει κάποια πράγματα τον συνομιλητή του προτού κάνουν ένα διάλογο.
Μάλιστα, στη μεταξύ σας συζήτηση ανακάλεσε την προτίμηση του κι είπε οτι δεν θα θέσει κανένα ερώτημα.
Νομίζω πως σε αρκετά θέματα όμως κάποιος θεματοθέτης έχει αναφέρει μια προτίμηση του σχετικά με τον διάλογο που θα ακολουθήσει ή δίνει μια κατευθυντήρια γραμμή – είτε στην αρχή είτε στην πορεία – για την συζήτηση όπου διεξάγεται ...

Προς το παρόν το Πλαίσιο των Συζητήσεων μας δεν αποτρέπει κανέναν από το να συμμετάσχει στις Συζητήσεις μας κι έχει αποδειχθεί τόσο καιρό πιστεύω πως αυτό γίνεται συνεχώς στην πράξη.
Αυτό το πλαίσιο όμως δεν το παραβίασε ο Just A Man καθώς στην ουσία ανέφερε τι θα ήταν επιθυμητό για αυτόν...
Αν διαβάσεις το clickable μήνυμα που έχω παραθέσει στην αρχή του μηνύματος μου θα το αντιληφθείς κι εσύ καθώς μπορεί να μην το είχες παρατηρήσει τότε.

Το ζητούμενο, αγαπητέ μου, δεν είναι όμως μόνο η ελεύθερη συμμετοχή μας σε έναν διάλογο κι η κατάθεση των απόψεων μας.
Αυτό συνιστά μόνο το εξωτερικό περίβλημα ή αλλιώς μια και μόνο οπτική του διαλόγου που επιζητούμε όλοι όσοι συμμετέχουμε στις Συζητήσεις.
Το σημαντικό είναι να μπορέσουμε να αποδεχθούμε αυτό που μέχρι τώρα μας κάνει να κλείνουμε τα αυτιά μας στο άκουσμα του.
Να συνομιλήσουμε με τον άνθρωπο που έχει εκ διαμέτρου αντίθετες απόψεις από τις δικές μας και να αξιολογήσουμε αυτό που μας προσφέρει αυτή η συνομιλία.
Να καταλάβουμε τι είναι αυτό που μαθαίνουμε μέσα από αυτό το διάλογο και με τον καιρό αυτό που θα καταλάβουμε περισσότερο δεν θα είναι τίποτα άλλο από τις ικανότητες του ίδιου μας του εαυτού.
Αυτό αποτελεί ένα είδος εξέλιξης το οποίο σίγουρα απαιτεί μεγάλη κι εντατική προσπάθεια από όλους μας, μπορούμε όμως να το κατορθώσουμε.
Ο σεβασμός στον συνομιλητή μας και στο δικαίωμα να έχει τις απόψεις του δεν αποτελεί μονάχα έναν Κανονισμό που πρέπει να σεβαστούμε για να συμμετέχουμε σε έναν διάλογο.
Αποτελεί κυρίως ένα κίνητρο για εμάς τους ίδιους προκειμένου να ελευθερώσουμε το νου μας από τα δεσμά που του έχουν επιβληθεί και να κατανοήσουμε λίγο ουσιαστικότερα αυτό το ον που ονομάζεται Άνθρωπος.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 29 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.328125
Maintained by Digital Alchemy