ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Ελληνες.Ο εκλεκτος λαος (Ενα θέμα ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 18
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2003, 18:09:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κανας εθελοντής να σχολιάσει το άρθρο που ανέβασα ????????

Μήπως δεν φαίνεται ????????

Μήπως δεν τα λέει καλά ?????????????

Περιμένω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

konosk
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2003, 19:41:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους konosk  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επιλύει πολλά από τα προβλήματά μας το άρθρο που παρέθεσες ΕοΝ κι ας μη χωνεύω τον Κίσσινγκερ και το think tank της αμερικανικής εξωτερικής πολιτικής, γιατί όλοι οι σημερινοί που ξεσηκώνουν έναν τέτοιο αδίστακτο πόλεμο μαθητούδια του είναι. Και δεν είναι το μόνο που έχει χρησιμοποιηθεί κατά καιρούς. Πολλά πράγματα που χειραγωγούν την κοινή γνώμη έχουν ειπωθεί και λέγονται σε όλους τους δίαυλους πληροφόρησης. Στόχος τους είναι σαφώς ο χειρισμός των αποκαλούμενων μαζών. Μας βλέπουν σα μάζα και ψάχνουν διαρκώς νέους τρόπους να υποτιμήσουν τη δύναμη όλων των λαών του πλανήτη. Στο μεταξύ εμείς επιμένω ότι χάφτουμε μύγες.

Παρεμπιπτόντως δε βλέπω αντιδράσεις στο θέμα της ψυχής και τις ρίζες της ελληνικής θρησκείας. Δε θέλετε μάλλον να το συζητήσουμε το θέμα. ΟΚ

Ο Δικαιόπολις μαγειρεύει...αλλά ποιος σκότωσε τον Όμηρο τελικά;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2003, 20:25:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Konosk, νομίζω ότι είναι καλύτερα να ανοίξεις ένα νέο topic όπου αυτό το θέμα μπορεί να συζητηθεί χωρίς το βάρος πολλών άχρηστων ή βεβαρυμένων λέξεων που έχουν εξακοντιστεί σε αυτό το topic.

Είναι πιο δίκαιο και για τους επισκέπτες να ανακαλύψουνε αυτό το θέμα με το όνομα του.

Πάντως παλιότερα ξεκίνησα κάποια τέτοια συζήτηση αλλά δεν είδα μεγάλη ανταπόκριση. Τώρα όμως έχουν διπλασιαστεί τα μέλη και ίσως είναι πιο ώριμες οι καταστάσεις για αυτήν την συζήτηση.

Ξεκίνησέ το, δώσε, ως δημιουργός του θέματος, τα πλαίσια στα οποία θα ήθελες να κινηθούμε και "όποιος θέλει στο... topic σου ελθείν"

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
konosk
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2003, 22:48:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους konosk  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχεις δίκιο φίλε μου, πάω στο topic Ψυχή

Ο Δικαιόπολις μαγειρεύει...αλλά ποιος σκότωσε τον Όμηρο τελικά;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

konosk
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2003, 23:10:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους konosk  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επίσης, θα ήθελα να προσθέσω και κάτι. Μην τσακώνεστε και μην προσπαθείτε να αποδείξετε τίποτα. Είτε οι Έλληνες είναι μοναδικός λαός είτε όχι ο πλανήτης θα συνεχίοει να ταξιδεύει στο διάστημα με στόχο τον τελικό προορισμό του. Ποιος είναι ο προορισμός του; Μα φυσικά η εξέλιξη. Η ιστορία φίλοι μου είναι μια μέθοδος αποτίμησης της εξελικτικής πορείας της ανθρωπότητας, αλλά δεν είναι η μοναδική. Ίσως μάλιστα να είναι και παραπλανητική. Η αυτογνωσία, όμως, είναι μέθοδος αποτίμησης πραγματική. Και τούτο γιατί δεν μπορεί να ξεφύγει από το μάτι του πιο αδέκαστου κριτή, του ίδιου μας του εαυτού.

Σας χαιρετώ προς το παρόν

Ο Δικαιόπολις μαγειρεύει...αλλά ποιος σκότωσε τον Όμηρο τελικά;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ιάσων_Ελλην
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2003, 00:30:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ιάσων_Ελλην  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Konosk συγγνώμη που διακόπτω τις φιλοσοφικές σου σκέψεις αλλά ο ΕοΝ με καλεί να του απαντήσω.

Όσον αφορά το άρθρο που μας έδωσε ο ΕοΝ εδώ θα το βρείτε από την πηγή του:
http://www.iospress.gr/ios2001/ios20010401b.htm

Στην πρώτη σελίδα, δηλαδή στην 'ios20010401b.htm' αναφέρονται τα εξής.. τεκμηριωμένα:

"Μια από τις πιο επιτυχημένες κατασκευές της διεθνούς πολιτικής συνωμοτικής θεωρίας είναι αναμφίβολα τα περίφημα «Πρωτόκολλα των Σοφών της Σιών». Παρά το γεγονός ότι έχει αποδειχθεί η πλαστότητά τους και έχει τεκμηριωθεί η κατασκευή τους από την τσαρική Οχράνα, ακόμα και σήμερα γοητεύουν την πολιτική σκέψη σχεδόν σε πλανητική κλίμακα."

Επειδή τυγχάνει να έχω διαβάσει τα "Πρωτόκολλα των Σοφών της Σιών" ο σχολιαστής τους στην Ελληνική έκδοση παραθέτει στην εισαγωγή του βιβλίου τις δύο Φιλο-Εβραϊκές απόψεις που επικρατούν και μία Αντι-Εβραϊκή. Οι φιλοεβραϊκές είναι αυτές που θέλουν να πείσουν πως τα πρωτόκολλα γράφτηκαν από αντι-Εβραίους για πολιτικούς λόγους και προπαγάνδα κατά των Εβραίων, ενώ η αντιεβραϊκή ότι γράφτηκαν από Εβραίους που θέλουν να τα εφαρμόσουν.

Στο τέλος, αφού έχουμε διαβάσει τις απόψεις και από τα δύο "στρατόπεδα", ο συγγραφέας μας καλεί να διαβάσουμε καλά τα πρωτόκολλα και να βγάλουμε στο τέλος μόνοι τα συμπεράσματά μας, δηλαδή αν αυτά όντως σήμερα εφαρμόζονται ή όχι. Έκπληκτος λοιπόν, ανακάλυψα πως δεν υπάρχει ούτε μία προτασούλα των πρωτοκόλλων που να μην εφαρμόζεται σήμερα. Και εμφανίζεται η εξής απορία: Πως γίνεται αυτά τα πρωτόκολλα που γράφτηκαν τον 19ο αιώνα να εφαρμόζονται όλα σήμερα στον 21ο αιώνα και να ήταν ένα λογοτεχνικό δημιούργημα αντι-Εβραίων απλώς για εχθρική προπαγάνδα κατά των Εβραίων, αλλά κατά τύχη να βγήκαν όλα σωστά?

Δυστυχώς για μερικούς τα απανθρώπινα αυτά πρωτόκολλα γράφτηκαν όντως από τους Σοφούς της Σιών και η απόδειξη είναι ότι αυτά εφαρμόζονται με επιτυχία σήμερα. Όσο λοιπόν αφορά τον εγκληματία της ανθρωπότητας κύριο Χένρι Κίσσινγκερ, δεν υπάρχει αμφιβολία πως είπε αυτά τα λόγια, εξάλλου τέτοιου είδους 'λεγόμενα' ταιριάζουν και αρμόζουν μόνο σε κάποιον σαν τον Σφαγέα της Κύπρου που τυγχάνει να είναι και μέλος της λέσχης Μπίλντερμπεργκ. Τώρα, το γιατί οι διάφορες πρωτότυπες πηγές μυστηριωδώς χάνονται, μόνο εμείς οι "συνωμοσιόπληκτοι" μπορούμε να γνωρίζουμε λόγω της υπερβολικής μας φαντασίας και "συνωμοσιοπληξίας". Επίσης, συμπτωματικά πάντα, αυτά που ειπώθηκαν περί "πολιτισμικής πλήξης" τυγχάνουν να αναφέρονται και στα Πρωτόκολλα, όχι συγκεκριμένα για τον Ελληνισμό αλλά σε γενικό επίπεδο.

Για τον κύριο Κίσσινγκερ έχουν γραφτεί δεκάδες βιβλία και τελικώς όπου εμπλέκεται αυτός πάντα θα υπάρχει κι ένας "δράκος στο παραμύθι", μέχρι να τον διαδεχτεί κανένας άλλος άξιος κύριος εβραϊκής καταγωγής.

Μην περιμένεις να ανοίξουμε πολιτική συζήτηση όπως κάνατε με τους άλλους σε προηγούμενες σελίδες του topic. Απλώς σου έκανα "σχολιασμό", μιας και το ήθελες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ιάσων_Ελλην
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2003, 01:16:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ιάσων_Ελλην  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διόρθωση: η πρώτη από τις δύο σελίδες όπου γίνεται λόγος για τα Πρωτόκολλα είναι η

http://www.iospress.gr/ios2001/ios20010401a.htm

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2003, 04:43:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΧ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ ΠΕΦΤΕΙΣ ΣΕ ΑΛΛΟ
ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΧΕ ΕΚΤΙΘΕΣΑΙ

Ιάσων_Ελλην

quote:
Κέλσε είσαι εντελώς ανιστόρητος. Διάβασε ξανά την απάντησή μου μήπως μπορέσεις να την κατανοήσεις. Εσύ νομίζεις πως όταν μας λένε ότι οι Έλληνες πήραν το αλφάβητο από τους Φοίνικες εννοούν πως πήραμε το αλφάβητο απλά από άλλους Έλληνες που κατοικούσαν αλλού? Για ποιόν λόγο τότε όλοι εμείς οι "Ελληνοκεντρικοί" προσπαθούμε να αποδείξουμε ότι τα περι Φοινικικού αλφαβήτου είναι μύθος? Σου ξαναλέω -ίσως με τη δεύτερη να το καταλάβεις- πως την εποχή που υποτίθεται ότι πήραμε το αλφάβητο από τους Φοίνικες, αυτοί τότε ήταν πλέον οι Σημίτο-Φοίνικες, οι Σημίτες Χαναανίτες που είχαν καταλάβει τους παλαιότερους Έλληνες και τους είχαν αφομοιώσει. Παρ'όλο που ήταν πλέον διαφορετικός λαός οι Αρχαίοι Έλληνες συνέχισαν να τους αποκαλούνε "Φοίνικες" και επικράτησε. Τέλος, άνοιξε και κανά βιβλίο Ιστορίας που διδάσκεται στα σχολεία να δείς για ποιούς Φοίνικες μιλάει την εποχή που τους "κλέψαμε" το αλφάβητο.. Για Σημιτο-Φοίνικες ή για Ελληνο-Φοίνικες?


ΜΑ ΚΑΛΑ ΤΟ ΓΟΝΙΔΙΟ ΤΟΥ DNA ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΑΦΟΜΟΙΩΘΗΚΕ ΕΝΩ ΕΔΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 400 ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥΡΚΩΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ ΡΩΜΑΙΩΝ ΔΕΝ ΑΦΟΜΟΙΩΘΗΚΕ ??????????????????????????????????
ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΑΦΟΜΟΙΩΝΕΤΕ ΚΑΤΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και είπα να αποσυρθώ γμτ !!!!
Κέλσο μη μασάς άλλο δάφνη σε παρακαλώ

Apostolos

________________________________________________
Προσαρμογή πλάτους γραμμής για να περιοριστεί ή
εμφάνιση οριζόντιας ράβδου κύλισης! - Admin
________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2003, 08:31:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δηλαδή θες να μας πείς Ιάσων οτι η χειραγώγηση των μαζών και η εκμετάλλευση τους είναι εφεύρεση του 20 αιώνα ?

Σχετικά με τα πρωτόκολλα η ίδια η Ρωσία το είχε παραδεχτεί οτι ήταν πλαστά.

Για να μην παρεξηγούμε δεν υποστηρίζω τους Εβραίους όπως δεν υποστηρίζω κανένα άλλο λόμπι...αλλά βαρέθηκα να ακούω τις λαικίστικες μπαρούφες που ξεκίνησαν απο ομάδες ανθρώπων (άκρα δεξιά) που αποδεδιγμένα γίνονται πάντα οι μεγαλύτεροι προδότες της χώρας μου.!!!!
Δεν γουστάρω την κατασκευή εχθρών για εσωτερική κατανάλωση γμτ...

Αλήθεια ποιος απο εσας που δέχεστε αυτές τις απόψεις μπορεί να ξετυλίξει το νήμα και να μας πει απο που έχουν ξεκινήσει όλα αυτά περι Εβραίων ?

Περιμένω απαντήσεις απο τους ερευνητές...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2003, 08:42:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
konosk εχθρός δεν είναι ο Κίσσινγκερ και ο κάθε τέτοιος...αυτός το συμφέρον του κοιτάει.
Εχθρός είναι το σύστημα που παράγει τέτοιους ανθρώπους...και η βλακεία των μαζών που τους ακολουθούν...

Κίσσινγκερ θα βγαίνουν πάντα όσο υπάρχει αυτό το σύστημα ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΝ ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ . ΥΠΗΡΧΕ ΑΠΟ ΠΑΝΤΑ......ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΥ (εκτός μερικών εξαιρέσεων )

Το γελοίο είναι οτι μερικοί νομίζουν οτι αν εξοντόσουμε όλους τους Εβραίους της γής και των Σιωνισμό θα πάψει η εκμετάλλευση...
τι αστείο που ακούγεται...
Αν δεν εξοντόσουμε (η καλύτερα και πιο νόμιμα ...μεταλλάξουμε) την σάπια συνείδηση μας που έχει πιάσει λίπος ...
δεν γίνεται τίποτα...

πάρτε το χαμπάρι...χρειάζεται επανάσταση και αφύπνιση συνειδήσεων ...
όχι με αίμα ...αλλά με φώτηση....

Δεν το λέω επειδή διαφωνώ με εσένα konosk αλλά επειδή συμφωνώ...(βλέπεις παρεξηγούμαστε εύκολα εδω πέρα...)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2003, 16:00:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την καλησπέρα μου σε όλους...
Φίλε μου Ράμογλου, μα τι σε έπιασε ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ και ερευνάς ΣΕ ΒΑΘΟΣ τα πράγματα;;;
Τα πράγματα που σου δίνουν οι διαφωτιστές της Ελληνική Φυλής, ΚΑΤΑ ΓΟΝΙΔΙΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ μιάς και στη περί του θέματος ΨΥΧΗ έχουν πλήρη μεσάνυχτα, θα πρέπει να τους ΑΚΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΙΛΟΓΟ και ΑΠΟΡΙΕΣ...

Κάθεσαι και ψάχνεις και αναλύεις τι γράφουν;;;
Αχχχχ!!!! ΟΥΤΕ 20 σελίδες απο τα τόπικς ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ για να αναλύσουμε την ΧΟΝΔΡΟΕΙΔΗ ΑΡΛΟΥΜΠΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥΣ...

Άσε και πάμε να τιμήσουμε τον φίλο Konosk στην προσπάθειά του για ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΙΚΟ ΔΙΑΛΟΓΟ...

Εκεί θα ΠΟΥΜΕ πολλά και θα ΜΑΘΟΥΜΕ περισότερα....

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2003, 16:20:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλε μου Ράμογλου, μα τι σε έπιασε ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ και ερευνάς ΣΕ ΒΑΘΟΣ τα πράγματα;;;


Φίλε μου Kelso σε ευχαριστώ για τον τίτλο τιμής που μου αποδίδεις ( αυτόν του φίλου ) .
Δυστυχώς από μικρό παιδί ρώταγα και έψαχνα, θυμόμουν και ανασύροντας από τη μνήμη μου ανέφερα, και όταν έφερνα σε δύσκολη θέση τους μεγάλους με πλάκωναν αντί απαντήσεως !
Λες να μου έχει μείνει παιδικό απωθημένο ;;;;
Τέλος πάντων θα σε συντροφέψω στο δρόμο του Konosk γιατί νομίζω έχεις δίκιο μπορούμε να μάθουμε πολλά.

Για δεύτερη αλλά σίγουρα τελευταία φορά σας αποχαιρετώ σε αυτό το τόπικ νομίζω πως έμαθα όσα ήθελα .
Να είσαστε όλοι καλά


ApostolosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ιάσων_Ελλην
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2003, 19:09:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ιάσων_Ελλην  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ραμόγλου δεν γίνεται να κάνεις μια ερώτηση και να "αποσύρεσαι" έτσι μετά. Άκου τουλάχιστον και την "ταπεινή" απάντησή μου και μετά αποσύρσου. Κατ'αρχάς θεωρώ την ερώτησή σου εντελώς άσκοπη αλλά θα σου απαντήσω. Τελευταία φορά που αναφέρομαι στο θέμα των Φοινίκων. Όσοι γνωρίζουν Ιστορία, γνωρίζουν, και όσοι όχι ας μάθουν.

Όταν λέω ότι οι Έλληνες Φοίνικες αφομοιώθηκαν από τους κατακτητές μιλάω καθαρά για ΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΗ αφομοίωση και όχι για.. βιολογική. Φυσικά δεν είμαστε ούτε εγώ ούτε εσύ σε θέση να γνωρίζουμε τι είδους επιμειξίες έγιναν με τους Σημίτες στην Φοινίκη, αλλά και να ξέραμε δεν έχει καμία σχέση με το θέμα.

Είμαι σε θέση όμως να γνωρίζω ότι στα 400 χρόνια σκλαβιάς στους Μογγόλους δεν αλλοιώθηκε η βιολογική μας κατάσταση για τον απλούστατο λόγο: δεν έγιναν επιμειξίες με Τούρκους. Είχα κι εγώ στο τέλος του Επιθέτου μου ένα κολλημένο "-ογλού". Κατάγομαι από την Ανατολική Θράκη, γι αυτό. Οι Τούρκοι συνήθιζαν να προσθέτουν στα ονόματα των Ελλήνων αυτό το ευγενικής φύσεως βαρβαροειδές βογγητό. Πρώτον, γνωρίζω πως οι Έλληνες παππούδες ΜΟΥ που ζούσαν στην τουρκοκρατούμενη αυτή περιοχή μισούσαν θανάσιμα τους Τούρκους (όπως και όλοι οι Έλληνες φυσικά), και πως δεν έκαναν ποτέ επιμειξίες μαζί τους. Και δεύτερον, επειδή οι Μογγόλοι είναι μια τελείως διαφορετική φυλή από την Ελληνική φυλή, οι οποιεσδήποτε επειμιξίες δυστυχώς είτε το θέλουμε είτε όχι φαίνονται με το μάτι. Αν εγώ ή εσύ ή ο Κύρ-Μήτσος είχαμε τουρκικό αίμα στις φλέβες μας θα φαινόταν από την εξωτερική μας εμφάνιση. Φυσικά δεν υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχουν και "τουρκόσποροι", όπως αποκαλούνται, αλλά γεγονός είναι πως αυτοί είναι πολύ λίγοι και στον Ελλαδικό χώρο επικράτησε και επικρατεί το Ελληνικό στοιχείο.

Πρός ΕοΝ:

Όταν λές πως η Ρωσία είχε παραδεχτεί οτι τα Πρωτόκολλα ήταν πλαστά ελπίζω να μην στηρίζεσαι στα λεγόμενα της σελίδας από την οποία μας παρέθεσες το άρθρο για τον Κίσσινγκερ. Πάντως ακόμα κι αν κάτι τέτοιο έχει συμβεί είναι απόλυτα λογικό διότι το εβραϊκό λόμπυ που εξουσιάζει τον κόσμο μέσω Αμερικής μπορεί και έχει τη δύναμη να επηρεάσει και να "πείσει" όποιον θέλει για να εξυπηρετήσει τα συμφέροντά του. Στην συγκεκριμένη περίπτωση, αν κάποιος το "παραδέχτηκε", το θύμα μάλλον είναι η Ρωσική μυστική αστυνομία Οχράνα και όχι ολόκληρη η Ρωσία.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2003, 08:16:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε τι τραβάω !!!!
OK! ας απαντήσω αλλά ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ !

Λατρεύω την πατρίδα μου την υπεραγαπώ, όπως αγαπώ και λατρεύω την υπέρτατη δημιουργία που είναι το σύμπαν .
Μέσα λοιπόν στο σύμπαν μαζί με τα αστέρια τα φυτά τα ζώα τη θάλασσα είναι και ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ αυτός που πολλές φορές ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ τα υπόλοιπα με αιτιολογία ότι εκπολιτίζετε και βελτιώνει την ποιότητα ζωής .
Αυτός λοιπόν ο άνθρωπος ( ανεξαρτήτου χρώματος – φυλής ) τρώει πλαστικό ή μεταλλαγμένο φαγητό, καίει τα δάση, κάνει πόλεμο, και θέλει να ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΟΥΣ και όλα.
Φοβερός πολιτισμός , τέλεια ποιότητα ζωής !!!!!
Αν λοιπόν εμείς οι Έλληνες είμαστε ανώτεροι ας αρχίσουμε από σήμερα να χτίζουμε ένα πολιτισμό τόσο τέλειο που θα διδάξει στους υπόλοιπους ότι οι ΕΛ-ΛΗΝΕΣ είναι εδώ ξανά και δημιουργούν .
Μέχρι τότε όμως Ιάσων κανείς δε δικαιούται να βρίζει κανένα άλλο και να αισθάνεται ποιο πάνω από κανένα άλλο γιατί όλοι κάνουν το ίδιο λάθος ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΥΝ – ΚΑΤΑΝΑΛΩΝΟΥΝ – ΥΠΟΔΟΥΛΩΝΟΥΝ – ΣΦΕΤΕΡΙΖΟΝΤΑΙ – ΕΚΜΑΥΛΙΖΟΝΤΑΙ – ΑΔΙΑΦΟΡΟΥΝ

Είσαι καλύτερος από ένα Εβραίο από ένα Αμερικάνο ;
Δείξε το στην καθημερινή σου πράξη
Για να κατηγορείς το φονιά δε πρέπει να κάνεις φόνο αν τον κάνεις είσαι κι εσύ ΦΟΝΙΑΣ .

Εύχομαι το καλύτερο σε όλους σας και αποχαιρετώ .


ApostolosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2003, 12:55:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΕΣ Ιάσων_Ελλην ΟΤΙ ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΗΝ ΜΟΓΓΟΛΙΚΗ ΦΥΛΗ; ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΑΠΟΨΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ.

ΕΧΕΙΣ ΜΙΛΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ;
ΑΝ ΤΟΛΜΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙΣ ΠΡΟΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΟΜΟΙΟΤΗΤΕΣ ΜΕ ΠΟΛΛΟΥΣ. ΤΟΣΟ ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΚΑ ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΟΝ ΨΥΧΙΣΜΟ.
ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΥΜΒΙΩΣΗ ΤΟΣΟ ΣΤΟΝ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΕΛΛΑΔΙΚΟ ΧΩΡΟ ΟΣΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΜΙΚΡΑ ΑΣΙΑ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ ΤΑ ΙΧΝΗ ΤΟΥ;
ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΛΑΟΙ ΕΠΗΡΡΕΑΣΤΗΚΑΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ (ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ, ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΩ ΔΕΙΓΜΑΤΑ DNA ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΩ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ...).
ΝΑ ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΝΟΜΙΖΩ.


ΘΑ ΚΛΕΙΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ Αnanasss ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ΕΚΦΡΑΣΩ ΚΑΛΛΥΤΕΡΑ. ΠΕΤΥΧΕΣ ΔΙΑΝΑ.

quote:
Νοιώθω ευτυχής που ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΠΟΤΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΛΑ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ

Και που έχω τη διαύγεια πνεύματος, τη σωφροσύνη και τη διάθεση να ΑΓΑΠΗΣΩ τον λευκό, το μαύρο, τον κόκκινο, τον κίτρινο και τον... μελιτζανί ακόμα!

Ευτυχώς, κι ευχαριστώ το DNA μου γι' αυτό...



"For the strength of the wolf is the pack
and the strength of the pack is the wolf"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρηστος τσιρακιδης
Νέο Μέλος


38 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2003, 13:05:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρηστος τσιρακιδης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το Τούρκικο έθνος είναι Ταταρομογγολικής καταγωγής.Ξεκίνησε από τα υψίπεδα του Ατλάϊ (από τη ρίζα του ονόματος Ατλ-Ατλαντίδα κλπ) της Κεντρικής Ασίας κατά τον 5ο αιώνα π.Χ. και είτε σαν μισθοφόροι είτε σαν νομάδες, έφθασαν στη Μεσόγειο, όπου κι εγκαταστάθηκαν τον 12ο αιώνα. Αρχικά επρόκειτο για ομάδα από 400 οικογένειες, με αρχηγό τον Οσμάν τον Α, που κατόρθωσε (όχι τυχαία) μέσα σε 200 χρόνια να γίνει ολόκληρη αυτοκρατορία και να απειλήσει την «καρδιά» της Ευρώπης,την Βιέννη.

Στο πέρασμα από τον 13ο και 14ο μ.Χ. αιώνα, όταν οι Οθωμανοί Τούρκοι προσπαθούσαν να επιβληθούν πλήρως στους ομοεθνείς τους Σελτζούκους ώστε να εδραιώσουν ένα κυρίαρχο κράτος που κάποτε θα αντικαθιστούσε στον γεωπολιτικό χάρτη τη Βυζαντινή Αυτοκρατορία, βρίσκουμε και τις απαρχές του Τούρκικου ρατσισμού. Βέβαια,η επίσημη ιδεολογία του Οθωμανικού κράτους της εποχής είναι κατ’αρχήν υπερ-εθνικιστική: το ζητούμενο είναι ( μέσω του Μωεθανισμού σαν μανδύα) η ολοκλήρωση της αποστολής του Μωάμεθ, με την εξάπλωση του Ισλάμ σε όλους τους λαούς της γης.Εντολοδόχος αυτής της «ιερής» αποστολής παρουσιάζεται ο Οσμάν, ο πρώτος Οθωμανός σουλτάνος και ιδρυτής της δυναστείας των Οσμανλίδων, την οποία θα καταργήσει το 1923 ένας άλλος εβραίος απ’τη Θεσσαλονίκη, ο Κεμάλ-Ατατούρκ (ο Τέλειος-Πατέρας των Τούρκων).

ViolatorΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2003, 13:58:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Λατρεύω την πατρίδα μου την υπεραγαπώ, όπως αγαπώ και λατρεύω την υπέρτατη δημιουργία που είναι το σύμπαν . Μέσα λοιπόν στο σύμπαν μαζί με τα αστέρια τα φυτά τα ζώα τη θάλασσα είναι και ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ αυτός που πολλές φορές ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ τα υπόλοιπα με αιτιολογία ότι εκπολιτίζετε και βελτιώνει την ποιότητα ζωής . Αυτός λοιπόν ο άνθρωπος ( ανεξαρτήτου χρώματος – φυλής ) τρώει πλαστικό ή μεταλλαγμένο φαγητό, καίει τα δάση, κάνει πόλεμο, και θέλει να ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΟΥΣ και όλα. Φοβερός πολιτισμός , τέλεια ποιότητα ζωής !!!!!
Αν λοιπόν εμείς οι Έλληνες είμαστε ανώτεροι ας αρχίσουμε από σήμερα να χτίζουμε ένα πολιτισμό τόσο τέλειο που θα διδάξει στους υπόλοιπους ότι οι ΕΛ-ΛΗΝΕΣ είναι εδώ ξανά και δημιουργούν .
Μέχρι τότε όμως Ιάσων κανείς δε δικαιούται να βρίζει κανένα άλλο και να αισθάνεται ποιο πάνω από κανένα άλλο γιατί όλοι κάνουν το ίδιο λάθος ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΥΝ – ΚΑΤΑΝΑΛΩΝΟΥΝ – ΥΠΟΔΟΥΛΩΝΟΥΝ – ΣΦΕΤΕΡΙΖΟΝΤΑΙ – ΕΚΜΑΥΛΙΖΟΝΤΑΙ – ΑΔΙΑΦΟΡΟΥΝ. Είσαι καλύτερος από ένα Εβραίο από ένα Αμερικάνο ; Δείξε το στην καθημερινή σου πράξη
Για να κατηγορείς το φονιά δε πρέπει να κάνεις φόνο αν τον κάνεις είσαι κι εσύ ΦΟΝΙΑΣ .

«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ιάσων_Ελλην
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2003, 16:09:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ιάσων_Ελλην  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ραμόγλου φίλε μου, πρώτον δεν σου ζήτησα να μου απαντήσεις, οπότε δεν χρειαζόταν να κάνεις τον κόπο, και δεύτερον η απάντησή σου ήταν εντελώς άσχετη με την δική μου απάντηση στην ερώτησή σου. Αν θέλεις να λές ότι σου κατεβαίνει στο κεφάλι δεν σε εμποδίζει κανείς να το κάνεις, αλλά τουλάχιστον μην απαντάς συγκεκριμένα σε μένα ούτε να το παίζεις ενοχλημένος που σε "τράβηξα" πίσω.

Silverwolf είσαι απίστευτη. Κατανικώντας την τεράστια επιθυμία μου να σε περιφρονήσω και να μην απαντήσω καθόλου στις ασυναρτησίες σου έχω να σου πώ τα εξής: εκτός του ότι δεν γνωρίζεις την εννοιολογική σημασία πολλών σημαντικών λέξεων απ'οτι φαίνεται δεν γνωρίζεις ούτε μερικά στοιχειώδη πράγματα. Σε λίγο θα μας πείς ότι οι Τούρκοι είναι Άραβες επειδή είναι και Ισλαμιστές και θα πεθάνω στα γέλια..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2003, 19:27:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ξεκίνησε από τα υψίπεδα του Ατλάϊ (από τη ρίζα του ονόματος Ατλ-Ατλαντίδα κλπ) της Κεντρικής Ασίας κατά τον 5ο αιώνα π.Χ.

Χμμμ θυμάστε που είχα πεί ότι τι θέμα έχει ΟΝΤΩΣ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΣΤΟΝ ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟ;;;;
Δεν με πείρατε στα σοβαρά και καλά να πάθετε ΤΩΡΑ...

Ορίστε η ΑΠΟΔΕΙΞΗ...
Μάθαμε ΠΟΥ ΗΤΑΝ Η ΑΤΛΑΝΤΙΔΑ!!!!

Ολοι την ψάχνουν στον ΑΤΛΑΝΤΙΚΟ ΩΚΕΑΝΟ και μερικοί στη ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ την Αιγαιοπελαγήτικη, αλλά ΜΟΛΙΣ έμαθα ότι βρισκόταν στα σε κάτι υψίπεδα (!!!) στην Κεντρική Ασία!!!!!!!!!

Ετσι εξηγήται φίλοι μου ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΒΡΕΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ που να επιβεβαιωνουν την ύπαρξή της...
Γιατί ΨΑΧΝΟΥΝ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΜΕΡΟΣ.....(!!!!!!!)

Ιάσωνα Ελληνα, αυτά ΔΕΝ σε ενοχλούν βλέπω...
Ουδέν Σχόλιο έτσι;;;;

Συνυπογράφω ΚΑΙ εγώ τα λόγια του φίλου μου Ανανά...

quote:
Νοιώθω ευτυχής που ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΠΟΤΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΛΑ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ

Και που έχω τη διαύγεια πνεύματος, τη σωφροσύνη και τη διάθεση να ΑΓΑΠΗΣΩ τον λευκό, το μαύρο, τον κόκκινο, τον κίτρινο και τον... μελιτζανί ακόμα!

Ευτυχώς, κι ευχαριστώ το DNA μου γι' αυτό...


Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ιάσων_Ελλην
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2003, 19:54:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ιάσων_Ελλην  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μάθαμε ΠΟΥ ΗΤΑΝ Η ΑΤΛΑΝΤΙΔΑ!!!!

Προφανώς φίλε μου δεν είσαι πολύ ικανός να κρίνεις σωστά τις πληροφορίες που σου δίνουν. Αν υποθέσουμε ότι υπήρξε ποτέ αυτή η ήπειρος τότε θα πρέπει να ανατρέξουμε στις σελίδες του Πλατωνικού έργου "Τίμαιος", όπου ο Πλάτων είναι απόλυτα σαφής για την τοποθεσία της.

Για το μόνο πράγμα που είσαι ικανός είναι να πετάγεσαι από ένα άσχετο θέμα σε ένα άλλο, και όπως πάντα, να βρίσκεσαι πραγματικά εκτός τόπου και χρόνου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2003, 21:07:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Silverwolf είσαι απίστευτη. Κατανικώντας την τεράστια επιθυμία μου να σε περιφρονήσω και να μην απαντήσω καθόλου στις ασυναρτησίες σου έχω να σου πώ τα εξής: εκτός του ότι δεν γνωρίζεις την εννοιολογική σημασία πολλών σημαντικών λέξεων απ'οτι φαίνεται δεν γνωρίζεις ούτε μερικά στοιχειώδη πράγματα. Σε λίγο θα μας πείς ότι οι Τούρκοι είναι Άραβες επειδή είναι και Ισλαμιστές και θα πεθάνω στα γέλια..

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ.
ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΝΩ ΠΟΛΛΕΣ ΓΚΑΦΕΣ ΛΟΓΩ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙ Η ΜΑΘΕΙ ΛΑΘΟΣ. ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΑΘΑΙΝΩ...
ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΩ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΙΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ Η ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΜΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ.
ΕΔΩ ΤΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΑΓΝΟΗΣΕΣ ΧΩΡΙΣ ΔΙΣΤΑΓΜΟ ΓΙΑΤΙ ΑΠΑΝΤΑΣ ΣΤΙΣ ΑΣΥΝΑΡΤΗΣΙΕΣ;


ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΝΑ ΠΑΡΑΒΛΕΨΕΙΣ ΤΙΣ ΠΡΟΚΑΤΑΛΕΙΨΕΙΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ, ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ, ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΧΩΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ.


"For the strength of the wolf is the pack
and the strength of the pack is the wolf"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ιάσων_Ελλην
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2003, 01:04:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ιάσων_Ελλην  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοπέλα μου λές σαχλαμάρες για τους Τούρκους και αυτό με θλίβει πραγματικά γιατί κι άλλοι έχουν την ίδια άποψη μαζί σου. Κατανοήστε το.. Δεν υπάρχουν τουρκόσποροι στην Ελλάδα αλλά ΕΛΛΗΝΟΣΠΟΡΟΙ στην Τουρκία. Και μάλιστα η Μ.Ασία κατακλύζεται από τέτοιους. Δεν το κάναμε εμείς το παιδομάζωμα αλλά αυτοί οι ΒΑΡΒΑΡΟΙ οι ΜΟΓΓΟΛΟΙ κι αν δεν ξέρεις ούτε το παιδομάζωμα τι είναι τότε άνοιξε και κανένα βιβλίο επί τέλους.. Όσοι "Τούρκοι" σου φαίνονται ίδιοι με μας έχουν Έλληνικό αίμα, είναι πολύ απλό το θέμα.

Πού θες να ακούσεις την "άποψη" (!!!) ότι οι Τούρκοι είναι Μογγόλοι?.. Αφού δεν ανοίγεις και κανά βιβλίο..

Κι όσο για τα επιχειρήματα νομίζω πως ξέρουμε πολύ καλα και οι δύο μας την κατάσταση.. Μόνο ένας εδώ πέρα κατέθεσε επιχειρήματα και αυτός ήταν ο konosk. Και για να εξηγούμαστε, δεν πρόκειται να σου ξανα απαντήσω σε τίποτε απολύτως, όχι μόνο πάνω σε αυτό το θέμα, αν δεν παραθέσεις επιχειρήματα. Άν τώρα εσύ νομίζεις πως η κάθε βλακειούλα που πετάς είναι και επιχείρημα τότε τι να σου πώ.. Άντε γειά λοιπόν..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2003, 01:48:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΙΣΩΣ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΝΑ ΛΕΩ ΣΑΧΛΑΜΑΡΕΣ.
ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΤΟΥΡΚΙΚΟΥ ΕΘΝΟΥΣ.

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΡΙΝΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΥΛΗ ΠΟΥ ΑΝΗΚΕΙ.
ΚΡΙΝΩ ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟ ΧΩΡΙΣΤΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΧΑΡΑΚΤΙΡΙΣΤΙΚΑ ΟΧΙ ΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΦΥΛΗΣ ΤΟΥ...
ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΝΑΜΕΝΩ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ.

ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ... ΣΑΧΛΑΜΑΡΕΣ ΛΕΩ, ΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ.

ΑΣ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΚΑΘΕΝΑΣ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΜΑΣ ΠΑΕΙ.

"For the strength of the wolf is the pack
and the strength of the pack is the wolf"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2003, 06:21:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Είχα πει και λέω ……. ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΛΛΗΝ ΕΙΜΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ ΠΟΥ ΖΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΜΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ( λόγο γλώσσας ) ΤΑ ΑΡΧΑΙΑ ΓΡΑΠΤΑ .
ΑΛΛΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΠΟΤΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΛΑ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ .


Apostolos


στη σελίδα 6 στο τέλος

Το υπόλοιπο είναι του Ανανά ..... Ανανά σε ευχαριστώ για την συμπλήρωση .... συμφωνώ


Υ.Γ. Ιάσων συγνώμη που δε σου απάντησα όπως ήθελες αλλά αυτό το μυαλό έχω αυτά απαντάω . Και επειδή ακόμα και όταν διαβάζω Απολλώνιο Φως, δαυλό κλπ , ακόμα και όταν διαβάζω Κεραμυδά Γιαννόπουλο Λίτσα έχω τη δική μου κρίση και άποψη θα συνεχίσω να κρίνω βάση του δικού μου μυαλού και των δικών μου ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ αξιών .


ApostolosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κάθυ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Australia
767 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2003, 09:04:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κάθυ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
konoooooooooosk,
Γύρνα πίσω σε παρακαλώ.
Μόνο για σένα κάθομαι στο χαζοκουτί, τελευταία.

Αυτή που σας μιλάει...από το μέλλον


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

konosk
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2003, 10:09:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους konosk  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εδώ είμαι Κάθυ και ακούω ή μάλλον διαβάζω. Ωστόσο κοίταξε στο e mail σου.

Ο Δικαιόπολις μαγειρεύει...αλλά ποιος σκότωσε τον Όμηρο τελικά;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alitheia
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2003, 20:29:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alitheia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kalispera
pisteuontas oti prepei na apodiksoume kati,h kapoio metro sygrisis
an auto ifistatai,tote tha prepei na vroume me poio tropo auto yparhei
h me poio tropo einai thethomeno.Xreiazetai na umnisoume tin klironomia
ton progonon mas giati axizei ,kai se emas kai se ekeinous,na meletame
kai na eimaste anoihtoi os pros ta epiteugmata tous ,kai xana kratontas
anoihto kai platytero nou.
kai na paroume ligo apo tin hari kai tis arhaies(aionies )thesis,oi opoies itan ,kathara ,epi platos kai vathos kai ipsos stereomenes.
vlepoume tote oti o ellin esti anthropos kai ohi o anthropos ellin.
proton loipon eimaste anthropoi kai kata deuteron ellines,opos ki an
ermineuetai o deuteros mas titlos.
an doume tis omoiotites olon ton anthropon san sinolo ,tote oloi apoteloumaste apo ta koinos gnosta ,soma kai gonidia ,psihi ,nou kai
pneuma h pemptousia kai oloi eimaste meros tou synolou pou apokaleitai
aria fili simera.Auto den apotelei pronomio kapoion ,as einai leuki ,
afrikanoi ,asiates h otidipote allo.Simera loipon ,i aria fili ,ehei
koino kai proto skopo ,na prohorisei simfona me to shedio tis exelixis
tou anthropou,simera protaireotita ehei i exelixi tou egefalou os organo pou organonei tin skepsi kai kathista tis pneumatikes mas leitourgies emfanis ,sinidites kai pera gia pera pleon prosites.
giati oloi os anthropoi ,perisotero i ligotero sinidita ehontas perasei ta idia stadia exelixis exoume skopo tin ousia ,to pneuma ,tin
psihi ,atomika kai eos tin teleutaia monada tou sunolou pou leme gaia.
kaneis den tha borouse pote na ishirisi pos oi mauroi fili gia paradeigma den ehei prosferei tipota efoson mas ehei didaxei kai auti
kapoia mathimata sumperiforas os pros ton synanthropo mas ,ektos ton allon.Tora ean kapoia apo auta ta mathimata den apikonizan ton teleio
plastiko kosmo ,pou kata kapoio tropo den apodehetai tis dio opseis tou enos san ena para tis diairei ,tote kai ego tha rotiso giati o sokratis ipie to konio?kai giati erihnan tous kathisterimenous ston kaiada? o ellinas den eftiaxe to pneuma ,alla mallon to pneuma eftiaxe tous ellines ,esto ki an pire 5 i dodeka morfes
apo ta idia stadia exelixis den ginetai na apogymnonoume ton kinezo ,ton aigyptio ,ton persi ,kai ton olmec apo ton politismo tous pou isos ki an den ine apolitos emfanis se emas ehei simvalei gia pollous
allous ,kai isos kai se emas emmesa ,,,
auta ,,euharisto

ta panta reiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2003, 22:03:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ ΑΛΗΘΕΙΑ!


"For the strength of the wolf is the pack
and the strength of the pack is the wolf"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΛ-ΛΗΝ
Νέο Μέλος


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2003, 16:48:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΛ-ΛΗΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι Έλληνες, Ελληνίδες (και μη),

Ωραία και όμορφα τα όσα παρουσιάζετε εδώ στο συγκεκριμένο forum. Εδώ και καιρό ερευνώ τα περί της ταυτότητάς μας και έχω φθάσει σε αξιόλογα συμπεράσματα μέχρι στιγμής. Πριν ωστόσο εμπλακώ στην οποιαδήποτε συζήτηση, θα ήθελα κατά ΑΠΟΛΥΤΗΝ προτεραιότητα να σας εφιστήσω την προσοχή σας σε θέματα αποσυμβολισμού.
Είναι καθήκον μου να σας αναφέρω ότι θέματα όπως Feng Sui, Αστρολογίες κτλ σε συνδιασμό με το λογότυπο αυτού του Forum (την κρυστάλλινη πυραμίδα με αποκομμένη κορυφή) αποτελούν τα ενδεικτικά χαρακτηριστικά της 5ης Φάλαγγας. Η κινητήρια δύναμις όπισθεν αυτού του διαδικτυακού ιστού είναι ξεκάθαρα το ανθελληνικό πρόσωπο του Σιωνισμού.

Όποιοι προβούν στην διάψευση των άνωθεν, είτε έχουν άγνοια, είτε το κάνουν εσκεμμένα. Δείτε τα σύμβολα της παντοκρατορίας του Ισραήλ (αν και ισχύει άλλο Σιωνισμός και άλλο Σημιτισμός). Θα παρατηρήσετε την ιδία πυραμίς με αποκομμένη την κορυφή και εις το αιωρών κομμάτι "φιλοξενεί" το μάτι του ερπετού.

Η συντριπτική πλειοψηφία των εκδόσεων βιβλίων αποτελούν επίσης μέλη της 5ης Φάλαγγας ("Έσοπτρον" > υπάγεται στην "Αρχέτυπον" > Υπάγεται στην "Διον" > Ανήκει εις τον κ.Ψαρρά, Μασσόνο 33ου βαθμού)

Εισέλθετε στον δικτυακό ιστό "Ε", www.e-e-e.gr, όπου και θα βρείτε αρκετές πληροφορίες για τα θέματα που συζητάτε.

Μόνον να σας αναφέρω ότι η άνωθεν βάση έχει δεχθεί ως σήμερα 2 επιθέσεις, συμπεριλαμβανομένης και ολοκληρωτικής καταστροφής του εξοπλισμού του ξενιστή της. Προφανώς... κάποιους "ενοχλεί" η ύπαρξή της.


Οι αστρονόμοι συμπέραναν ότι η Σελήνη ΔΕΝ είναι φυσικός δορυφόρος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2003, 17:52:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την καλησπέρα μου στο νέο μέλος ΕΛ-ΛΗΝ....
Καλώς όρισες στο διαδυτιακό μας τόπο που σκοπό έχει, την ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ σε ΟΛΑ όσα (απ'ότι φαίνεται) εσένα ΔΕΝ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ.

Εάν είσαι ΤΟΣΟ σίγουρος περί των όσων λές φίλε μου, ΕΓΩ θα ήθελα ΤΕΚΜΥΡΙΩΣΗ...
Και τεκμυρίωση ΟΧΙ σαν αυτή τη πολύ παιδική (κατ'εμέ πάντα) προσπάθεια να ΣΥΣΧΕΤΙΣΕΙΣ εκδότες μεταξύ τους...
Ασε που ΚΑΙ εκεί ΛΑΘΟΣ ΕΧΕΙΣ!!!!

Επειδή λοιπόν ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ δεν έχουμε τραβήξει λίγα απο στενόμυαλους, δογματικούς και απόλυτους επισκέπτες-μέλη, θα εκτιμουσα δεόντος ΕΑΝ μπορούσες να μας παραθέσεις ΣΤΟΙΧΕΙΑ και πάνω σε αυτά να σου ΑΠΑΝΤΗΣΩ- ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΜΕ...
Στα περί ΑΠΟΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟΥ θα μπορούσα να σου ΕΞΗΓΗΣΩ ΠΟΛΛΑ, αλλά και πάλι μάλλον τσάμπα τον κόπο που θα κάνω...
Πάντως είσαι "λάθος", γιατί για να ΑΠΟΣΥΜΒΟΛΙΣΤΕΙ ένα ΣΥΜΒΟΛΟ, θα πρέπει να το ερευνήσεις υπό ΕΠΤΑ πρίσματα, ΚΛΕΙΔΕΣ αποσυμβολισμού και ΟΧΙ μία και αυτή μάλιστα κουτσή!!!!


Αλλά αφού ΔΕΝ ΣΕ ΕΚΦΡΑΖΕΙ ο παρόν διαδυκτιακός τόπος, ΓΙΑΤΙ εγγράφηκες μέλος τη κοινότητας των forums;;;
Αφού όπως λές υπάρχουν ΣΙΩΝΙΣΤΕΣ απο πίσω (!!!!!), τι θέλει η αλεπού στο παζάρι;;;
Μήπως γιατί ΟΣΑ δεν τα φτάνει η αλεπού, τα κάνει κρεμαστάρια;;;

Θα εκτιμούσα απέραντα αν είχα μια ΣΤΟΙΧΕΙΟΘΕΤΗΜΕΝΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ...
Κέλσος ο Φιλαλήθης


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 18 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy