ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Χαμένη Ατλαντίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 12
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2005, 05:13:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝ ΠΡΟΣΘΕΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΦΥΛΗ ΤΩΝ ΣΚΩΤΩΝ (ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΚΩΤΣΕΖΩΝ)
ΠΟΥ ΩΣ ΛΑΟΣ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΕ ΒΡΕΤΑΝΟΥΣ ΚΑΙ ΓΑΛΑΤΕΣ ΑΛΛΑ
ΚΑΙ ΕΧΘΡΙΚΟΣ ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΑ ΩΣ ΠΡΟΣ ΑΥΤΟΥΣ...
ΛΑΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΙΣΧΥΡΙΖΕΤΑΙ ΟΤΙ ΚΑΤΑΓΕΤΑΙ ΑΠΟ ΑΡΧΑΙΟΕΛΛΗΝΕΣ ΑΠΟΙΚΟΥΣ
ΑΠΟΨΗ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΙΣΧΥΡΙΖΟΝΤΑΙ ΟΣΟ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΤΗΝ
ΑΠΟΔΕΙΞΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΟΛΟΕΝΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΡΧΑΙΑ ΕΥΡΗΜΑΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ.

ΤΑ ΜΑΚΡΙΝΑ ΜΑΣ ΞΑΔΕΡΦΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΤΗΣ ΟΜΙΧΛΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΚΟΤΑΔΙΟΥ...

SCOTLAND --- SCOT-LAND --- (ΤΟΥ) ΣΚΟΤΟΥΣ ΧΩΡΑ --- ΣΚΟΤΙΑ --- ΣΚΩΤΙΑ


ΤΙ ΜΕΓΑΛΗ ΠΟΥ ΞΑΝΑΓΙΝΕΤΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ Η ΕΛΛΑΔΑ.....!!!!!!!!!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Centarius
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
203 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2005, 17:09:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Centarius  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και να μέχρι που έφταναν οι αποικίες της αρχαίας Ελλάδας....Αμα βάλουμε και το όνομα της Ιαπωνίας με μία απλη ανάλυση μας δίνει αμέσως το εξής Ιαπωνία ----> Άπω Ιωνία !!!!!
Τότε η Ελλάδα γίνετε παραγματικά μεγάλη!!!!

ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΔΙΟΣ
ΙΕΡΟΥ ΦΩΤΟΣ
ΕΞ ΑΝΔΡΟΜΕΔΑΣ ΚΙΝΗΣΑΣΕΣ
ΔΥΟ ΤΕ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΓΑΛΑΞΙΑΣ
ΑΠΟΙΚHΣΑΣΕΣ
ΖΗΝ ΔΙΑΔΩΣΑΣΕΣ
ΕΙΣ ΓΑΙΑΝ ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΣΕΣ
ΔΙΑ ΤΑΞΕΩΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΙΝ
ΔΙΑ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΘΑΡΣΙΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2005, 17:25:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δυσκολεύομαι λίγο να πιστέψω πως οι πρόγονοι μας είχαν πάει στην Ιαπωνία...
Πέρα από το ότι δεν υπάρχει καμία ιστορική αναφορά για κάτι τέτοιο, μου φαίνεται και λίγο απίθανο.

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Centarius
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
203 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2005, 17:41:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Centarius  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί σου φαίνεται απίστευτο 3 τσιγάρα δρόμος είναι!!!
Σε ένα βιβλίο που είχε πέσει στα χέρια μου αναφερόταν σε μέρη τα οποία η σημερινή τους ονομασία έχει Ελληνικές ρίζες....ένα απο αυτά ήταν και η Ιαπωνία...(και πολλά άλλα)δεν θυμάμαι ακριβώς τις λεπτομέριες του βιβλίου πάνε και κάποια χρόνια, αλλά είμαι σίγουρος ότι το στήριζε σε κάποια στοιχεία αλλιώς δεν θα το ανέφερα καν....
Και αν λάβεις υπόψην σου τη γνώση που είχαν δεν είναι τελικά και τόσο απίθανο!!!

ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΔΙΟΣ
ΙΕΡΟΥ ΦΩΤΟΣ
ΕΞ ΑΝΔΡΟΜΕΔΑΣ ΚΙΝΗΣΑΣΕΣ
ΔΥΟ ΤΕ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΓΑΛΑΞΙΑΣ
ΑΠΟΙΚHΣΑΣΕΣ
ΖΗΝ ΔΙΑΔΩΣΑΣΕΣ
ΕΙΣ ΓΑΙΑΝ ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΣΕΣ
ΔΙΑ ΤΑΞΕΩΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΙΝ
ΔΙΑ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΘΑΡΣΙΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2005, 18:19:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Centarius, πρός Θεού φίλε μου!
Δεν είπα οτι δεν το στηρίζεις πουθενά.
Απλά μου φαίνεται κάπως ακατόρθωτο να συνέβη.
Ίσως έχω κι άδικο!

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Centarius
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
203 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2005, 23:23:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Centarius  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να πω μια ιδέα που μου πέρασε απο το μυαλό με πολύ δόση φαντασίας???
Γιατί δεν έχει ανακαλυφθεί ακόμα η Ατλαντίδα??? Ακούστε...
Πρίν αρκετές χιλιάδες χρόνια κατέφθασαν στην γή απο άλλους πλανήτες οι φυλή των Εψιλον (Έλληνες) και η φυλή των Ηττα (Άτλαντες) οι Ε αποίκησαν την περιοχή της Ελλάδος ενώ οι Η προσθαλασσώθηκαν με το διαστημόπλοιό τους στον Ατλαντικό ωκεανό και το χρησιμοποιήσαν σαν βάση.... μετά απο κάποια χρόνια τα συμφέροντα των 2 φυλών ήρθαν αντιμέτωπα και ήρθαν σε σύγκρουση μεταξύ τους.... οι Ε νίκησαν και οι περισσότεροι Η αναχώρησαν ητημένοι με το διαστημόπλοιό τους (και για αυτό ακόμα και σήμερα δεν έχει ανακαλυφθεί η Ατλαντίδα) ενώ οι υπόλοιποι διασκορπίστηκαν σε ολόκληρη την γή....με την κύρια μάζα να συγκεντρώνεται στην Αίγυπτο....
Παραείναι επιστημονική φαντασία η μία ακόμα ακραία θεωρία ?????

ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΔΙΟΣ
ΙΕΡΟΥ ΦΩΤΟΣ
ΕΞ ΑΝΔΡΟΜΕΔΑΣ ΚΙΝΗΣΑΣΕΣ
ΔΥΟ ΤΕ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΓΑΛΑΞΙΑΣ
ΑΠΟΙΚHΣΑΣΕΣ
ΖΗΝ ΔΙΑΔΩΣΑΣΕΣ
ΕΙΣ ΓΑΙΑΝ ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΣΕΣ
ΔΙΑ ΤΑΞΕΩΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΙΝ
ΔΙΑ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΘΑΡΣΙΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2005, 00:07:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Παραείναι επιστημονική φαντασία η μία ακόμα ακραία θεωρία ?????

Μπορεί να είναι κα τα 2.

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

catherine
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2005, 15:36:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους catherine  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω ειχα ακουσει πριν λιγο καιρο οτι υπαρχει περιπτωση η ατλαντιδα να βρισκοταν στη χωρα μας κ συγκεκριμενα μεταξυ κρητης κ κυκλαδων...επισης οτι υπαρχει συσχετιση με το ηφαιστειο της θηρας.γνωριζετε τιποτα?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elfeye
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Iceland
182 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2005, 15:48:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elfeye  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΙΓΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΜΗ ΒΡΗΣΚΕΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ!ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟ!...ΠΑΝΤΩΣ,ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΥΠΗΡΧΕ,ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΡΗΣΚΕΤΕ ΣΤΟ ΒΥΘΟ... ΦΙΛΕ CENTARIUS,ΜΙΛΗΣΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ Ε,ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ Η ΕΛΛΑΔΑ ΑΠΟ ΨΥΛΑ ΕΧΕΙ ΣΧΗΜΑ Ε,ΞΕΡΕΙΣ ΑΝ ΥΣΧΙΕΙ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rhein
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2005, 16:48:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rhein  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγο παλι ειχα δει μια μαρτυρια ενος ελληνα ναυτικου που ταξιδευε πριν απο 20 χρονια απο το τριγωνο των βερμουδων και ανεφερε οτι επεσε το ρευμα τα παντα στο ρανταρ και ειδαν να περναει ελα "πλοιο" το οποιο δεν ακουμπυσε τη θαλασσα και πηγαινε πολλη γρηγορα...

σε καμια περιπτοση δεν απορριπτο τισ ενεργειες τισ περιοχης αλα μηπως εκει εχουνε πεταχει και καμια βαση οι αμερικανοι??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Centarius
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
203 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2005, 16:53:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Centarius  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε elfeye ποτέ μην είσαι τόσο απόλυτος εξάλλου τόνισα στο προηγούμενο μύνημα:
Παραείναι επιστημονική φαντασία η μία ακόμα ακραία θεωρία ?????

όσο για το ερώτημά σου όντως άμα κοιτάξεις την Ελλάδα σε ένα απλό χάρτη θα διαπιστώσεις ότι σχηματίζει ένα Ε.....
Περισσότερο οπτικό υλικό στο: http://users.sch.gr/avakalou/geography.htm

Ερώτηση, αν όντως η Ατλαντίδα βρίσκεται στο βυθό ποιές είναι οι δυσκολίες για την εύρεσή της....και λέγοντας δυσκολίες εννοώ ότι δεν μπορούν να χρησιμοποιήσουν κάποιο εξοπλισμό (πχ σόναρ) για να αναλύσουν τον βυθό της Μεσσογείου και γιατί όχι του Ατλαντικού??? Μου φαίνεται λίγο ανόητο το να έχουμε φτάσει σε ένα επίπεδο που μπορεί ένας αμερικάνος μέσω δορυφόρου απο την άλλη άκρη του κόσμου να σου πεί τι έφαγες για μεσημεριανό και να μην μπορούν να εντοπίσουν μια χαμένη ήπειρο....


ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΔΙΟΣ
ΙΕΡΟΥ ΦΩΤΟΣ
ΕΞ ΑΝΔΡΟΜΕΔΑΣ ΚΙΝΗΣΑΣΕΣ
ΔΥΟ ΤΕ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΓΑΛΑΞΙΑΣ
ΑΠΟΙΚHΣΑΣΕΣ
ΖΗΝ ΔΙΑΔΩΣΑΣΕΣ
ΕΙΣ ΓΑΙΑΝ ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΣΕΣ
ΔΙΑ ΤΑΞΕΩΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΙΝ
ΔΙΑ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΘΑΡΣΙΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

catherine
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2005, 16:53:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους catherine  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ποτε δν ξερεις τι γινεται μ αυτους...ωμως αυτες οι σκεψεις δημιουργηθηκαν πριν γινει η αμερικη τ νουμερο 1.τελικα κανεις δν εζησε μετα απο ταξιδι σ εκεινο τ μερος?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
catherine
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2005, 16:58:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους catherine  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σ βρισκω σωστο centarius.τ πιο πιθανον ειναι ν τν εχουνε βρει,ν τν εχουν εξερευνησει κ ν τ κρατανε κρυφο για ν μν "τρομαξουν" τους ανθρωπους...για πολλοι ειναι αυτοι που δν γνωριζουν καν γι' αυτο τ θεμα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elfeye
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Iceland
182 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2005, 17:02:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elfeye  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
CENTARIUS,ΓΙ'ΑΥΤΟ ΑΝΟΙΞΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΘΑΛΑΣΣΑ,ΑΛΛΑ...ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΤΗΝ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΝ,ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΤΟ ΛΕΓΑΝΕ...ΕΠΙΣΗΣ,ΑΠ'ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ,ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΕ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΞΕΡΕΥΝΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΒΥΘΟ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elfeye
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Iceland
182 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2005, 17:04:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elfeye  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
CENTARIUS,ΓΙ'ΑΥΤΟ ΑΝΟΙΞΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΘΑΛΑΣΣΑ,ΑΛΛΑ...ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΤΗΝ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΝ,ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΤΟ ΛΕΓΑΝΕ...ΕΠΙΣΗΣ,ΑΠ'ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ,ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΕ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΞΕΡΕΥΝΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΒΥΘΟ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Centarius
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
203 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2005, 17:37:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Centarius  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σίγουρα όποιος και να την ανακάλυπτε θα την χρησιμοποιούσε για τον δικό του σκοπό και σίγουρα θα είχε κάποιο ώφελος...
Ίσως όντως βρίσκεται στον Ατλαντικό ωκεανό στο Τρίγωνο των Βερμούδων και οι Αμερικάνοι που την έχουν ανακαλύψει χρησιμοποιούν διάφορα τεχνολογικά μέσα για να κρατάνε τους ανεπιθύμητους μακριά...
Ένα θέμα το οποίο θα άξιζε πάντως να μάθουμε αν την είχαν ανακαλύψει είναι, ποιοί είναι οι σημερινοί απόγονοί τους....

ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΔΙΟΣ
ΙΕΡΟΥ ΦΩΤΟΣ
ΕΞ ΑΝΔΡΟΜΕΔΑΣ ΚΙΝΗΣΑΣΕΣ
ΔΥΟ ΤΕ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΓΑΛΑΞΙΑΣ
ΑΠΟΙΚHΣΑΣΕΣ
ΖΗΝ ΔΙΑΔΩΣΑΣΕΣ
ΕΙΣ ΓΑΙΑΝ ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΣΕΣ
ΔΙΑ ΤΑΞΕΩΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΙΝ
ΔΙΑ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΘΑΡΣΙΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elfeye
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Iceland
182 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2005, 17:45:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elfeye  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΙΣΩΣ ΜΙΑ ΝΕΑ ΦΥΛΗ,ΑΡΙΑ......ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΗΖΕΙ ΑΥΤΟ,ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΗΖΕΙ!ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΣΕΝΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΠΕΡ-ΑΝΘΡΩΠΟ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ Ο ΧΙΤΛΕΡ ΔΕΝ ΠΕΘΑΝΕ ΑΛΛΑ ΔΙΕΦΥΓΕ ΜΕΣΟ ΥΠΟΓΕΙΩΝ ΣΤΟΩΝ...ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΤΡΑΒΗΓΜΕΝΗ Η ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ,Ε?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Centarius
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
203 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2005, 17:53:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Centarius  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ως πολύ τραβηγμένο αλλά δεν καταλαβαίνω τον συνειρμό σου.....
Αφού οι Άτλαντες υπήρχαν τι σχέση έχει μία νέα φυλή????

ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΔΙΟΣ
ΙΕΡΟΥ ΦΩΤΟΣ
ΕΞ ΑΝΔΡΟΜΕΔΑΣ ΚΙΝΗΣΑΣΕΣ
ΔΥΟ ΤΕ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΓΑΛΑΞΙΑΣ
ΑΠΟΙΚHΣΑΣΕΣ
ΖΗΝ ΔΙΑΔΩΣΑΣΕΣ
ΕΙΣ ΓΑΙΑΝ ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΣΕΣ
ΔΙΑ ΤΑΞΕΩΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΙΝ
ΔΙΑ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΘΑΡΣΙΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elfeye
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Iceland
182 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2005, 18:00:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elfeye  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΛΑΘΟΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΟ ΠΡΟΥΓΟΥΜΕΝΟ ΜΥΝΗΜΑ ΣΟΥ,ΣΟΡΙ!ΠΟΛΛΟΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ...ΤΩΡΑ ΘΑ ΣΟΥ ΑΝΕΒΑΣΩ ΤΟ ΑΙΜΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ!ΠΟΙΟΙ ΕΜΕΙΣ???ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΣΠΟΡΟΙ?!?!?ΠΑΝΕ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ...ΤΑ 400 ΧΡΟΝΙΑ ΗΤΑΝ ΓΕΡΟ ΧΤΥΠΗΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΥΛΗ ΜΑΣ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Centarius
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
203 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2005, 18:10:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Centarius  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξεφεύγουμε λίγο απο το θέμα η μου φαίνεται????

ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΔΙΟΣ
ΙΕΡΟΥ ΦΩΤΟΣ
ΕΞ ΑΝΔΡΟΜΕΔΑΣ ΚΙΝΗΣΑΣΕΣ
ΔΥΟ ΤΕ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΓΑΛΑΞΙΑΣ
ΑΠΟΙΚHΣΑΣΕΣ
ΖΗΝ ΔΙΑΔΩΣΑΣΕΣ
ΕΙΣ ΓΑΙΑΝ ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΣΕΣ
ΔΙΑ ΤΑΞΕΩΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΙΝ
ΔΙΑ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΘΑΡΣΙΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elfeye
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Iceland
182 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2005, 18:23:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elfeye  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΞΕΦΕΥΓΟΥΜΕ...ΠΑΡΤΟ ΣΑΝ ΜΙΑ ΠΑΡΕΝΘΕΣΗ Η ΟΠΟΙΑ ΜΟΛΙΣ ΕΚΛΕΙΣΕ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Centarius
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
203 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2005, 16:03:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Centarius  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια καλή ιδέα θα ήταν να έστελναν ερευνητές και τηλεοπτικό συνεργείο όπου θα καλύπτει Live το όλο θέμα και την εξερέυνηση στο τρίγωνο των Βερμούδων ωστε επιτέλους να δωθεί μια απάντηση του τί συμβαίνει εκεί....

ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΔΙΟΣ
ΙΕΡΟΥ ΦΩΤΟΣ
ΕΞ ΑΝΔΡΟΜΕΔΑΣ ΚΙΝΗΣΑΣΕΣ
ΔΥΟ ΤΕ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΓΑΛΑΞΙΑΣ
ΑΠΟΙΚHΣΑΣΕΣ
ΖΗΝ ΔΙΑΔΩΣΑΣΕΣ
ΕΙΣ ΓΑΙΑΝ ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΣΕΣ
ΔΙΑ ΤΑΞΕΩΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΙΝ
ΔΙΑ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΘΑΡΣΙΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2005, 16:30:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μια καλή ιδέα θα ήταν να έστελναν ερευνητές και τηλεοπτικό συνεργείο όπου θα καλύπτει Live το όλο θέμα και την εξερέυνηση στο τρίγωνο των Βερμούδων ωστε επιτέλους να δωθεί μια απάντηση του τί συμβαίνει εκεί....

Πολύ εύστοχη η παρατήρηση σου, φίλτατε!
Έχω να παρατηρήσω κι εγώ όμως κάτι.
Τι γίνεται αν κάποιοι δε θέλουν να εξερευνήσουμε το Τρίγωνο των Βερμούδων και να μάθουμε τι παίζει με την περιοχή εκεί...?

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Centarius
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
203 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2005, 16:47:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Centarius  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τότε μισθώνουμε ένα ψαροκάικο πέρνουμε και την βιντεοκάμερα και δεν ξαναγυρνάμε ποτέ....
Το ότι θα έδινε απαντήσεις σε ένα μύθο αυτό είναι σίγουρο το θέμα είναι ποιός θα έπερνε μια τέτοια πρωτοβουλία!!!!

ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΔΙΟΣ
ΙΕΡΟΥ ΦΩΤΟΣ
ΕΞ ΑΝΔΡΟΜΕΔΑΣ ΚΙΝΗΣΑΣΕΣ
ΔΥΟ ΤΕ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΓΑΛΑΞΙΑΣ
ΑΠΟΙΚHΣΑΣΕΣ
ΖΗΝ ΔΙΑΔΩΣΑΣΕΣ
ΕΙΣ ΓΑΙΑΝ ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΣΕΣ
ΔΙΑ ΤΑΞΕΩΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΙΝ
ΔΙΑ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΘΑΡΣΙΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2005, 16:59:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ λίγοι κι οι πολύ τολμηροί, Centarius!

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Centarius
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
203 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2005, 17:07:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Centarius  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ένα θα σου πω φίλε μου που πιστεύω πτι ταιριάζει στην περίπτωση...η περιέργεια σκότωσε την γάτα....
λίγες γάτες την βγάζουν καθαρή και για να είσαι μία απο αυτές πρέπει να είσαι χωμένος βαθειά σε αυτά τα κόλπα....
Ωσπου να βρεθεί κάποιος με τα κριτήρια που σωστά έθεσες "πολύ τολμηροί" θα συνεχίσουμε να μελετάμε τα ανεξήγητα εξ'αποστάσεως!!!!

ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΔΙΟΣ
ΙΕΡΟΥ ΦΩΤΟΣ
ΕΞ ΑΝΔΡΟΜΕΔΑΣ ΚΙΝΗΣΑΣΕΣ
ΔΥΟ ΤΕ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΓΑΛΑΞΙΑΣ
ΑΠΟΙΚHΣΑΣΕΣ
ΖΗΝ ΔΙΑΔΩΣΑΣΕΣ
ΕΙΣ ΓΑΙΑΝ ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΣΕΣ
ΔΙΑ ΤΑΞΕΩΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΙΝ
ΔΙΑ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΘΑΡΣΙΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Centarius
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
203 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2005, 17:33:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Centarius  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εντύπωση μου έκανε πάντως ότι δεν είδα καμιά αναφορά στην ανακάλυψη που έκανε κάποιος αρχαιολόγος(δεν θυμαμαι ποιός συγκεκριμένα) για ένα βυθισμένο νησί με υπολείματα αρχαίου ανεπτυγμένου πολιτισμού ανάμεσα στην Κύπρο και τον Λίβανο....εκτάσεως αρκετών χιλιομέτρων.....

ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΔΙΟΣ
ΙΕΡΟΥ ΦΩΤΟΣ
ΕΞ ΑΝΔΡΟΜΕΔΑΣ ΚΙΝΗΣΑΣΕΣ
ΔΥΟ ΤΕ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΓΑΛΑΞΙΑΣ
ΑΠΟΙΚHΣΑΣΕΣ
ΖΗΝ ΔΙΑΔΩΣΑΣΕΣ
ΕΙΣ ΓΑΙΑΝ ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΣΕΣ
ΔΙΑ ΤΑΞΕΩΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΙΝ
ΔΙΑ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΘΑΡΣΙΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2005, 17:39:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πιστεύω πάλι πως η Ατλαντίδα βρισκόταν στον Ατλαντικό Ωκεανό...

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2005, 17:52:00  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ατλαντιδα ονομαζονταν επειδη κατοικουσαν οι Ατλαντες. γιατι να μην πιστευετε στην επικρατεστερη αποψη οτι η ατλαντιδα ηταν στην Μεσογειο (στο Αιγαιο) η ακομη καλυτερα η 6η ηπειρος, η Ανταρτκικη? πριν εκατομμυρια χρονια ηταν κατοικησιμη

...and the Predators will win...

urbis et orbisΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elfeye
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Iceland
182 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2005, 20:39:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elfeye  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟ...ΕΞΑΛΟΥ,ΥΠΑΡΧΗ ΜΙΑ ΘΕΩΡΙΑ ΠΟΥ ΥΠΟΣΤΙΡΗΖΕΙ ΟΤΙ Η ΑΤΛΑΝΤΙΔΑ ΒΡΗΣΚΕΤΕ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΑΓΟΥΣ ΤΗΣ ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗΣ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 12 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy