ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Γήινοι και Εξωγήινοι
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 41
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2013, 13:33:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ο Χίγκς πήρε το Νόμπελ φυσικής βεβαίως.

Ερώτηση 1:

Θα ανακοινωθεί και η τελική εύρεση του μποζονίου που φέρει το όνομά του, ή θα μείνουμε στο οτι μάλλον βρέθηκε κάτι που του μοιάζει στο περίπου?

Ερώτηση 2:

Τώρα δηλαδή, γνωρίζουμε πράγματι τον μηχανισμό που προσδίδει μάζα στο κόσμος?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.



Για το 1.

Δεν υπάρχει περίπτωση να ανακοινωθεί τέτοιο μποζόνιο, επειδή απλά δεν ανιχνεύθηκε.Πέρα απο τις φανφάρες, για να δικαιολογηθεί η οικονομική συμμετοχή τόσων κρατών, δεν υπάρχει τίποτα ουσιαστικό.Και αυτο που "μοιάζει στο περίπου", δεν είναι καν μποζόνιο.

Για το 2.

Ούτε κατα διάνοια δεν γνωρίζουμε κάτι τέτοιο.

DSM, όπως και με την πολιτική και την διπλωματία, έτσι και στις επιστήμες, οι οποίες εξαρτώνται απο χρηματοδότηση και υπόκεινται σε έλεγχο, ώς προς τις ανακοινώσεις, οι τελευταίες θα είναι "θολές" και διφορούμενες.
Απόδειξη η ανακοίνωση του CERN, περι μποζονίου Χιγκς.
Τίποτα επι της ουσίας, αλλά πανηγυρισμοί οι οποίοι παρέσυραν και άλλους φυσικούς, που δεν συμμετείχαν στο πρόγραμμα, οι οποίοι με την σειρά τους αναμετέδιδαν, ότι τους είπαν.

Αυτο το "αρχικό" μποζόνιο, θεωρώ πως δεν υπάρχει καν.Επειδή η όλη έρευνα προσπαθεί να αποδείξει το Big-Bang, ξεκινώντας απο μια υπόθεση, αυτη της μεγάλης έκρηξης.
Αν δεν συνέβη το Bing-Bang, τι σόϊ μποζόνιο θα ανιχνεύσουν?
Απο την άλλη και με την λογική επικεφαλής, τέτοιου είδους "μποζόνια", παράγονται καθημερινά στο Σύμπαν.
Υπάρχουν ολόκληροι γαλαξίες, οι οποίοι είναι σε φάση γένεσης και στην ουσία είναι τεράστιοι επιταχυντές!Εκεί να δείς μποζόνια, αρχικά και...προίστορικά!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2013, 13:51:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Θα μου επιτρέψεις να σου γράψω ότι κάνεις λάθος, δες εδώ.


http://physicsgg.me/2013/10/05/%CE%B7-%CF%87%CE%B9%CE%B3%CE%BA%CF%83%CE%BF%CE%B3%CE%AD%CE%BD%CE%B5%CF%83%CE%B7-higgsogenesis-%CE%B1%CF%80%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%AC-%CF%83%CF%84%CE%B1-%CE%B5%CF%81%CF%89%CF%84%CE%AE%CE%BC%CE%B1%CF%84/


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2013, 15:04:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Oxi Σολ-Μιχ.

Ξέρω καλά τι λέω.
Στο άρθρο που παρέθεσες, μέτρα σε παρακαλώ τα...άν!!

Ούτε Χιγκογένεση, ούτε βαρυογένεση, ούτε οποιαδήποτε άλλη γένεση συνέβη.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2013, 15:12:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sol-Mix

Επειδή φαίνεται ότι η συγκεκριμένη σελίδα, είναι η πηγή των πληροφοριών σου στη φυσική και είναι αρκετά αξιόπιστη, δες κι αυτο:

http://physicsgg.me/2013/07/04/%CE%AD%CE%BD%CE%B1%CF%82-%CF%87%CF%81%CF%8C%CE%BD%CE%BF%CF%82-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%AC%CE%BB%CF%85%CF%88%CE%B7-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%BC%CF%80%CE%BF%CE%B6/

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2013, 18:07:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά!!! … έχω πάθει κοκομπλόκο με της τόσες ‘’πληροφορίες’’ που έχετε για τους εξωγήινους.

Και εγώ που δίσταζα προς αποφυγή καζούρας να πω για της εμπειρίες μου . Όπως και πάλι διστάζω γιατί οι ‘’γνώσεις’’ μου γι’αυτούς δεν προέρχονται από μελέτες ή άμεσες επαφές τρίτου τύπου που λέμε , αλλά από οράματα και όνειρα πού είχα από πολύ πρώιμη ηλικία ..από τότε δηλαδή που ιδέα δεν είχα ούτε και είχα ακούσει για εξωγήινους και τα παρόμοια.

Η διαφορά αυτών που έχω υπ’όψη μου εγώ από αυτούς που αναφέρεται εσείς , είναι ότι οι δικοί μου εξωγήινοι είναι άνθρωποι ακριβώς όπως και εμείς… ακόμα και στο ντύσιμο τους… ή ίσως έτσι αποφάσισαν να μου παρουσιάζονται για κάποιους λόγους που δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω αλλά ούτε που με απασχολεί κιόλας.

Σιγά-σιγά και μεθοδικά , με έπεισαν για την ύπαρξη τους , την οποία θεωρώ δεδομένη πέραν πάσης αμφιβολίας… .ά!! και κάτι ακόμα που ίσως έχει κάποια αξία… .μου πέρασαν στη συνείδηση , ότι οι γραφές αυτές που λέμε ιερές , είναι μηνύματα που τα πέρασαν με κάποιο υπερβατικό τρόπο προς την ανθρωπότητα για να τη βοηθήσουν να θυμηθεί την ουράνια καταγωγή της και τη συγγένεια της με τους ουράνιους/θεούς προγόνους της….. ΜΟΝΟ ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΉΣΕΙ .

Βέβαια , στα μηνύματα αυτά έχει γίνει προσπάθεια μόλυνσης τους από τους εχθρούς της ανθρωπότητας , αλλά και αυτό είναι μέρος του σχεδίου γιατί: ΕΤΣΙ Ή ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ.

Εδώ, σε αυτό το χώρο , στο esoterica , υπάρχουν επιστήμονες , δηλωμένοι άθεοι ή άθρησκοι που είναι από αυτούς που θα καταλάβουν σε αντίθεση με κάποιους θρήσκους οι οποίοι ούτε θέλουν αλλά ούτε και μπορούν να καταλάβουν.

Ο επιστημονικός δρόμος προς την Αλήθεια , μαζί με τον υπερβατικό είναι μέρος του σχεδίου , το οποίο αδιαφορεί εντελώς αν ο επιστήμων που αποκάλυψε την αλήθεια ή αυτός που του αποκαλύπτεται με υπερβατικό τρόπο , είναι αθεϊστής ή θεϊστής , θρήσκος ή άθρησκος.

Στόχος του σχεδίου , είναι… να ξυπνήσει τη μνήμη, ΜΟΝΟ σε όσους από τους ανθρώπους έχουν καταγραμμένο μέσα τους ΚΑΤΙ που πρέπει να θυμηθούν…. και πρόκειται για κάτι πολύ σημαντικό.

Μέχρι να αποκατασταθεί αυτή η μνήμη , μέχρι να θυνηθούμε ποιοί πραγματικά είμαστε , κάθε συζήτηση περί ύπαρξης ή μη ύπαρξης του Θεού είναι χωρίς περιεχόμενο και κατά κάποιο τρόπο τροχοπέδη στην αναζήτηση της Αλήθειας.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2013, 18:21:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλά!!! … έχω πάθει κοκομπλόκο με της τόσες ‘’πληροφορίες’’ που έχετε για τους εξωγήινους.

Και εγώ που δίσταζα προς αποφυγή καζούρας να πω για της εμπειρίες μου . Όπως και πάλι διστάζω γιατί οι ‘’γνώσεις’’ μου γι’αυτούς δεν προέρχονται από μελέτες ή άμεσες επαφές τρίτου τύπου που λέμε , αλλά από οράματα και όνειρα πού είχα από πολύ πρώιμη ηλικία ..από τότε δηλαδή που ιδέα δεν είχα ούτε και είχα ακούσει για εξωγήινους και τα παρόμοια.

Η διαφορά αυτών που έχω υπ’όψη μου εγώ από αυτούς που αναφέρεται εσείς , είναι ότι οι δικοί μου εξωγήινοι είναι άνθρωποι ακριβώς όπως και εμείς… ακόμα και στο ντύσιμο τους… ή ίσως έτσι αποφάσισαν να μου παρουσιάζονται για κάποιους λόγους που δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω αλλά ούτε που με απασχολεί κιόλας.

Σιγά-σιγά και μεθοδικά , με έπεισαν για την ύπαρξη τους , την οποία θεωρώ δεδομένη πέραν πάσης αμφιβολίας… .ά!! και κάτι ακόμα που ίσως έχει κάποια αξία… .μου πέρασαν στη συνείδηση , ότι οι γραφές αυτές που λέμε ιερές , είναι μηνύματα που τα πέρασαν με κάποιο υπερβατικό τρόπο προς την ανθρωπότητα για να τη βοηθήσουν να θυμηθεί την ουράνια καταγωγή της και τη συγγένεια της με τους ουράνιους/θεούς προγόνους της….. ΜΟΝΟ ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΉΣΕΙ .

Βέβαια , στα μηνύματα αυτά έχει γίνει προσπάθεια μόλυνσης τους από τους εχθρούς της ανθρωπότητας , αλλά και αυτό είναι μέρος του σχεδίου γιατί: ΕΤΣΙ Ή ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ.

Εδώ, σε αυτό το χώρο , στο esoterica , υπάρχουν επιστήμονες , δηλωμένοι άθεοι ή άθρησκοι που είναι από αυτούς που θα καταλάβουν σε αντίθεση με κάποιους θρήσκους οι οποίοι ούτε θέλουν αλλά ούτε και μπορούν να καταλάβουν.

Ο επιστημονικός δρόμος προς την Αλήθεια , μαζί με τον υπερβατικό είναι μέρος του σχεδίου , το οποίο αδιαφορεί εντελώς αν ο επιστήμων που αποκάλυψε την αλήθεια ή αυτός που του αποκαλύπτεται με υπερβατικό τρόπο , είναι αθεϊστής ή θεϊστής , θρήσκος ή άθρησκος.

Στόχος του σχεδίου , είναι… να ξυπνήσει τη μνήμη, ΜΟΝΟ σε όσους από τους ανθρώπους έχουν καταγραμμένο μέσα τους ΚΑΤΙ που πρέπει να θυμηθούν…. και πρόκειται για κάτι πολύ σημαντικό.

Μέχρι να αποκατασταθεί αυτή η μνήμη , μέχρι να θυνηθούμε ποιοί πραγματικά είμαστε , κάθε συζήτηση περί ύπαρξης ή μη ύπαρξης του Θεού είναι χωρίς περιεχόμενο και κατά κάποιο τρόπο τροχοπέδη στην αναζήτηση της Αλήθειας.


Έχεις απόλυτο δίκαιο σε αυτά που λες και δεν είναι των ονείρων σου ή της φαντασίας σου.

Στα όνειρα σου το βλέπεις έτσι γιατί δεν ξέρω αν ονειρεύονται και αν ναι βγαίνει η ανθρώπινη υπόσταση τους, στο μόνο που αλλάζουν συνήθως όχι πάντα είναι στα μάτια τους, ναι μεν φαίνονται ανθρώπινα αλλά είναι απόκοσμα αν το παρατηρήσεις.

Και έχεις δίκαιο ξεκινάνε από νεαρή ηλικία γύρω στα επτά με οκτώ χρόνια μας.

Γιαυτό που λες όσοι έχουν μνήμες είναι κληρονομικές για μένα και υπάρχουν στην συλλογική τους μνήμη.

Γιατί δεν λες κάποια από τα όνειρα σου (μνήμες σου);

Ταξιδεύεις με τα όνειρα σου και τους μιλάς στο παρόν;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2013, 19:21:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Δεν έχει κανένα νόημα να αντιδικήσω μαζί σου για το θέμα αυτό, βρείτε τα μεταξύ σας οι Φυσικοί,
ούτε με ενδιαφέρει αν το μποζόνιο που βρήκαν ήταν του Higgs, αυτό ενδιαφέρει τον ίδιο, που τσέπωσε το Nobel,
αυτό που με ενδιαφέρει είναι να συνεχιστούν τα πειράματα προς αυτήν την κατεύθυνση στο CERN,
δεν θα είναι η πρώτη φορά που ψάχνοντας να βρουν κάτι,
θα βρουν πιθανόν κάτι άλλο μεγαλύτερο,
η αισιοδοξία ή θετική σκέψη είναι ο καλλίτερος οδηγός.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2013, 21:34:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατι να αντιδικήσεις Sol-Mix?
Αν θεωρείς πώς το μποζόνιο Χιγκς βρέθηκε και είσαι απόλυτα σίγουρος για αυτο και πέραν πάσης αμφιβολίας, ευχαρίστως να το συζητήσουμε.

Εχεις αναρωτηθεί, σαν ερευνητής εξ'ανάγκης, (οπτική επαφή) αν πίσω απο όλη αυτη την έρευνα στο CERN, κρύβεται κάτι άλλο?

ΔΕΔΟΜΕΝΑ:
Χιλιάδες επιστήμονες.
Δισεκατομμύρια δολλάρια.
Δύο επιταχυντές.

ΖΗΤΟΥΜΕΝΑ:
Το αρχικό μποζόνιο, το αρχικό "κομάτι" της ύλης, απο όπου προέρχονται όλα.

Σκέψου:
Ολα αυτα τα δισεκατομμύρια, όλο το ανθρώπινο δυναμικό και οι υπερ-κατασκευές, εργάζονται για να αποδείξουν μια...θεωρία? Μια υπόθεση?
Την Μεγάλη έκρηξη?
Εμένα μου φαίνεται λίγο αστείο.Οχι πολύ, αλλά πάντως με βάζει σε σκέψεις.
Εγινε μια έκρηξη, απο την οποία παρήχθη ένα αρχικό σωματίδιο, απο το οποίο ξεκίνησε η δημιουργία του σύμπαντος, όπως το γνωρίζουμε σήμερα.

Ξανασκέψου:
Η έκρηξη πώς μπορεί να έγινε?
Χωρίς υπάρχοντα ήδη σωματίδια?
Το 'μίγμα", το οποίο εξερράγη, δεν αποτελείτο απο σωματίδια?
Τι αρχικό και...πράσινα άτια, ψάχνουμε στο CERN?


Ξαναπαρασκέψου:
Τι άλλο θα μπορούσαν να ψάχνουν, έχοντας ώς προκάλυμα το μποζόνιο Χίγκς?
Υπερ-όπλο για διαγαλαξιακούς πολέμους? ( Καναδός ΥΠ.ΕΞ)
Ανοιγμα σκουληκότρυπας? ( Χώκινγκς)
Διστρική Πύλη? (αστροπύλη)
Και ότι άλλο χωρεί στην φαντασία σου. εκτός απο το μποζόνιο Χιγκς.

Ας πούμε ότι το βρήκαν.
Τι θα το κάνουμε? Θα δημιουργήσουμε ύλη, λες και έχουμε έλειψη?
Θα επιβεβαιώσουμε την ανοησία του Bing-bang?
Ε και?
Τόσα χρήματα για μια θεωρία?

Απλές σκέψεις, όχι κατ'ανάγκη συνομωσιολογικές.

Θα ήθελα τις απόψεις σου πάνω σε αυτα, καθώς και άλλων φίλων.


ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2013, 21:37:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θεωρείτε ότι η θεωρία του Μπιγκ Μπανγκ, στέκει;

Ή για να το θέσω αλλιώς, πόσες είναι οι πιθανότητες να ισχύει σε σύγκριση με τις αντίθετες;;


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2013, 21:39:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ή για να το θέσω αλλιώς, πόσες είναι οι πιθανότητες να ισχύει σε σύγκριση με τις αντίθετες;;


Ο

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2013, 21:42:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και αν ο λόγος όλης αυτής της παράτας είναι η δημιουργία αντιύλης;


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2013, 21:47:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχει ήδη παραχθεί αντιύλη.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2013, 21:50:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και αν πορσπαθούν να "τιθασεύσουν" την ταχύτητα;
Εννοώ, μήπως προσπαθούν να διαχειριστούν σωματίδια, έτσι ώστε να αξιοποιηθούν για διαστρικά ταξείδια;


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2013, 21:51:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εννοώ ποσότητες αντιύλης, όχι γραμμάρια.

Δεν έχω ίδια άποψη αλλά, νομίζω, ότι έχουν πραχθεί μερικά γραμμάρια, αλλά μπορεί να κάνω και λάθος.


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2013, 21:52:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γιαπετ, διάβασες τι έγραψα πιο πάνω?

Την...κολοκυθιά θα παίξουμε?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2013, 21:57:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί;
Τι έχει η κολοκυθιά;


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2013, 22:30:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γίνεται σιγά-σιγά, εξοικείωση της κοινής γνώμης?

http://www.defencenet.gr/defence/item/%E2%80%9C%CE%B7%CF%80%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%81%CF%89%CF%83%CE%AF%CE%B1-%CF%80%CF%81%CE%AD%CF%80%CE%B5%CE%B9-%CE%BD%CE%B1-%CF%83%CF%85%CE%BD%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%8D%CE%BD-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CF%8C%CE%BB%CE%B5%CE%BC%CE%BF-%CE%BC%CE%B5-%CE%B5%CE%BE%CF%89%CE%B3%CE%AE%CE%B9%CE%BD%CE%BF%CF%85%CF%82%E2%80%9D

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2013, 23:49:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να τους περιμένουμε με χαρά και ελπίδα… θα εμφανισθούν από νοτιοδυτικά… ασημένιος στόλος….. χιλιάδες …. όλων των μεγεθών και σχημάτων… είναι με το μέρος μας… εχθροί τους είναι οι εχθροί μας …αυτοί που εξουσιάζουν , μπλοκάρουν και καταστρέφουν της ζωές μας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2013, 00:13:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Notirk

Αν δεν μπορείς να βάλεις τάξη στο σπίτι σου, μην περιμένεις να το κάνει άλλος για σένα.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2013, 00:47:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Να τους περιμένουμε με χαρά και ελπίδα… θα εμφανισθούν από νοτιοδυτικά… ασημένιος στόλος….. χιλιάδες …. όλων των μεγεθών και σχημάτων… είναι με το μέρος μας… εχθροί τους είναι οι εχθροί μας …αυτοί που εξουσιάζουν , μπλοκάρουν και καταστρέφουν της ζωές μας.



Κόψε κάτι θαλασσόλυκε!

Ακόμη δεν...ήρθαν, εσυ τους έκανες φίλους?
Αυτα μόνο το Βατικανό τα κάνει!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2013, 00:50:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μόνο που το σύστημα αντιμετώπισης εξωγήινων, των ΗΠΑ, είναι για αναχαίτιση των "καλών", σε αγαστή συνεργασσία με τους αποστάτες.


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2013, 00:55:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
<< Ιησούς Χριστός νικά και όλα τα κακά σκορπά >>

Το απόλυτο...όπλο!!!

Το λές και φεύγουν τα...δαιμονικά!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2013, 00:58:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι οτι δεν είναι γνωστό στους περισσότερους, αλλά έτσι για το ξεκάρφωμα, το παραθέτω κι εδώ:

http://www.oosa.unvienna.org/

Για κάποιους, οι λόγοι ύπαρξης είναι απλοί και πεζοί, όπως άλλωστε φαίνεται και από πρώτη ματιά στο ίδιο το site.

Πάντως, ακόμα και από την εποχή του Ψυχρού Πολέμου, σε τέτοια θέματα υπήρχε ούτως ή άλλως επίσημη συνεργασία.Δεν βλέπω σε τι μας χρειάζονται τέτοιες επισημότητες...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2013, 00:58:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νικόμαχε, να σε δω στα χαρακώματα να αντιμετωπίζεις σαύρες και φίδια με το... Γοργόνειο σοτ χέρι και τι στον κόσμο...


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2013, 01:04:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δείτε το και κάντε κλικ στην Ελλάδα.

http://www.iainetwork.net/spaceorg.html

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2013, 01:05:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γιαπετ, πάντα στην πρώτη γραμμή!!!

Εχω και χαλκοπίστολο για Νεφελίμ και ασημένιο σπαθί για Νασχραντέχ!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2013, 06:26:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Notirk

Αν δεν μπορείς να βάλεις τάξη στο σπίτι σου, μην περιμένεις να το κάνει άλλος για σένα.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


Σωστό…. αλλά να επιμένουμε να αρνούμαστε τη βοήθεια της Θεάς μητέρας μας , τη στιγμή που οι εισβολείς στο σπίτι μας …μάς έχουν δέσει χειροπόδαρα ? Συν Αθηνά που λέμε???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2013, 06:49:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Να τους περιμένουμε με χαρά και ελπίδα… θα εμφανισθούν από νοτιοδυτικά… ασημένιος στόλος….. χιλιάδες …. όλων των μεγεθών και σχημάτων… είναι με το μέρος μας… εχθροί τους είναι οι εχθροί μας …αυτοί που εξουσιάζουν , μπλοκάρουν και καταστρέφουν της ζωές μας.



Κόψε κάτι θαλασσόλυκε!

Ακόμη δεν...ήρθαν, εσυ τους έκανες φίλους?
Αυτα μόνο το Βατικανό τα κάνει!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Να μου επιτρέψεις να έχω περισσότερη εμπιστοσύνη στα όνειρα/μηνύματα από το space network που παίρνω από την ηλικία της αθωότητας μέχρι και πρόσφατα ανελλιπώς , παρά σε αυτά από το διαδίκτυο των αποστατών.

Όσο για το Βατικανό , αν λέει ότι τους θεωρεί φίλους... ξέρεις τι παθαίνουν όσοι πατάνε σε δύο βάρκες.

Και μια και έγινα κουβέντα για το Βατικανό , μήπως να ξαναθυμηθούμε το πνιγμένο μήνυμα της Φατίμα???... Άσχετο ? Δε νομίζω!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2013, 11:20:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πήρατε φόρα και δεν σας προλαβαίνω, προσπαθώ να σας φτιάξω και δύο προγράμματα GPS για να σας δώσω και χάθηκα !!!

γιαπετ: έγραψες

quote:

Ο Περσέας, επικεφαλής των δυνάμεων της Λύρας μαζί με δυνάμεις από Κασσιόπη, Πήγασο και Περσέα, διέσωσε τελικά, την αυτοκρατορία και απελευθέρωσε πέντε ηλιακά συστήματα.
Αυτό έχει καταγραφεί και στην "μυθολογία" μας.
Έκτοτε υπάρχει μια πολύ εύθραυστη "ανακωχή" που είναι, μάλλον, τρόμου και παράλληλα προετοιμασίες για άλλη μια γενική σύγκρουση, για επαναφορά πλανητών στα ενεργειακά επίπεδα της Αυτοκρατορίας της Ανδρομέδας.
Ανάμεσα σ' αυτούς τους πλανήτες είναι και ο δικός μας.


Αυτοκρατορίες, Βασίλεια, Ιερατεία, κρυφές ή φανερές συμμορίες «σοφών» «επαϊόντων» κλπ. μας οδήγησαν ως εδώ που φτάσαμε.

Όταν συνειδητοποίησαν στις Πλειάδες, αυτοί από την Lyra, τον Σείριο, από τον Vega, και από τον Ορίων, οι μετανάστες δηλαδή, ότι οι Αυτοκρατορίες τους, τα Βασίλεια τους ήταν χάρτινα, ότι κανένα όν δεν είναι «ανώτερο» άλλου όντος, ότι το «Εγώ» είναι τροφή για τις Σαύρες, ότι κανένας πλανήτης, καμιά ύλη δεν είναι ιδιοκτησία κανενός, τότε έφτιαξαν την «Γαλακτική Συνομοσπονδία» και κατάφεραν να αντισταθούν. Καταλάβαμε τώρα το πρόβλημα των Γήινων ;;;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2013, 11:25:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Notirk:

Μου είχες στείλει ένα mail με κάποιο συμβάν σου, αν θέλεις άρχισε να γράφεις τα συμβάντα σου, εδώ ανοικτά, μπροστά σε όλους και όλα, η αλήθεια απεχθάνεται το κρυφτούλι.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 41 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy