ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Ο ασταθής δίσκος, οι εύθραυστες εγγραφές και η στοχαστική απόγνωση.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 20
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2014, 05:47:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ιδέα κι αυτή...
ή μάλλον οχι ιδέα, ανάγκη... καμουφλαρισμένη ,
να βγάζεις τα εσώψυχα σου φόρα παρτίδα, αλλά με τον τρόπο τον δικό σου
ειναι πολλοί που θέλουν να το κάνουν, άλλων δεν περνά καν απο το μυαλό
ενα μυαλό που δεν ολοκλήρωσε ποτε την ανάπτυξη του.

Αλλα αυτός ο μπαγάσας, έχει ταλέντο, ξερω τον ζηλεύεις,
νιώθεις μειονεκτικά που η μόνη κραυγή που μπορείς να αρθρώσεις είναι μπινελίκια και η αργκό του δρόμου.
Κι αυτός στους δρόμους μεγάλωσε, αλλά είχε κάτι που τον εκανε ξεχωριστό, χρησιμοποίησε τον δρόμο για να μάθει, εσυ έγινες ενα με τον δρόμο κι ο δρόμος ενα με εσένα.
Άσφαλτος εσυ, που ειπε και lady, , άσφαλτος κι εκείνος,
αλλα εκείνος δεν το υπολόγισε καλά, εσυ ξέρεις οτι είσαι άσφαλτος, εκείνος νόμισε οτι θα ξεφύγει... και το Παπικό άλλοθι δεν σε ακολουθει παντα.
Ελα ομως που τα έξυπνα πουλιά απο την μύτη πιάνονται...
και πιάστηκε κι εκείνος, στο δόκανο, ξέρεις εσυ ποιο....
Στο δείλη της ζωής του ξώμεινε, ξέρεις πόσο φτηνό είναι αυτό?
Αυτη η φτήνια ειναι η χειρότερη κατηγόρια για εναν που νόμιζε οτι μπορουσε, μεχρι που ξύπνησε μια μέρα, κι έφερε τα πάνω κάτω...
Ελα ομως που το κατω δεν του ταιριάζει, θα το παλέψει, αλλά στερεύουν οι αντοχές Αντωνάκη...
Μια ζωη πάλευες Αντωνακη, κι όταν έπρεπε να δώσεις τη μάχη, το΄βαλές στα πόδια.
Και να έτρεχες και καλά... σαρδανάπαλος ήσουν, το ήξερες,
αλλα νόμιζες οτι θα ξεγελάσεις με δυο φτιαχτές κουβέντες τη ζωή...
η Ζωη όμως δε μάσησε, σε πλήρωσε με το ίδιο νόμισμα...
Και ποιος εισαι εσυ που δινεις συμβουλές, θα μου πεις,
εγω Αντωνάκη εχω κάνει τα μεγαλύτερα λάθη,
γι'αυτο δίνω της καλύτερες συμβουλές,


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2014, 03:34:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπάρχουν διαφόρων λογιών διαφορετικά δικαιώματα. Από αυτά που αφοράνε κούπες και μπαστούνια, μέχρις εκείνα που παίζουσι ανάμεσα σε οσομπούκο και κότσι στο φούρνο.

Τα πρώτα δεν τα γνώρισα ποτέ, κι ως εκτούτου, μου μείνανε μερικά φράγκα να γνωρίσω τα δεύτερα. Νόστιμα. Μπέσα. Αναλόγως του μαστόρου οπωσδήποτα, αλλά ως ιδέες και σύλληψις, κορυφαία. Ξανά μπέσα.

Όχι ως ήμαρ, ωστόσο.

Εδώ θα ήπρεπε να σου μιλήσω για το δικαίωμα στο δάκρυ, αλλά σκέφτεσαι πολύ, και μου αποσπάς την προσοχή. Το λοιπόν, καθότι και αποσπασμένος, ουχί εις ιδιαιτέρως όμορφον τόπο, θα σε πω περί του ήμαρ.

Ο ήμαρ είναι σχετικά versatile, με την έννοια που βγαίνει σε όλα τα χρώματα, αρώματα κι αποχρώσεις, αλλά έχει και μιαν εμμονή εντελώς ξεκάρφωτη. Δεν βγαίνει σε κατά παραγγελία πακέτο. Αυτός που σε έκατσε, αυτός ήντουνε. Με πιστωτική, ντούκου, κατόπιν ομολογιών ή και υποσχετικής. Ο ήμαρ.

Και είναι one off. Σε κάθε εκδοχή. Ο ήμαρ.

Χρόνια πολλά Ευγενία.


There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2014, 03:37:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
https://www.youtube.com/watch?v=FJcwi7ZErPM

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2014, 04:25:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Τοκ-τοκ.
Ποιός ήρθε?

https://www.youtube.com/watch?v=sf4a2pS3bfs

Edited by - ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ on 14/08/2014 05:22:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2014, 10:41:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εσετ' Ημαρ Νοστιμον....


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2014, 06:16:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπάρχουσι πολλώ λογιώνε αγάπες. Όχι στα αλήθεια βεβαίως, αλλά μάλλον καθώς στην καθομιλουμένη πραγματικότις κάνουμε καταγραφές επιθυμίας. Και δες εδώ, που είμαι Μάνος ευγενές παιδί, και δε σε λέω που του καθεμιανού της ψωλής τον χαβά τραβάμε ζόρι.

Σε λέω που είμαι ευγενής, καθώς τάχω σεβαστούμενα όλα μαζί. Την αγάπη, την απορία, την αμηχανία και τον ψωλευόμενο χαβά.

Ψιλοpolitacally correct η γραφή, άντε κι άλλο τόσο ο χαβάς, ο θέμας είναι στις στιγμές. Σου έχω ξαναπεί για το πως φτιάχνονται οι χρόνοι, αλλά εδώ θα κάνω κι ένα stop.

Αν είναι και που μιλάω στο εντελώς μόνος μου, την απάντησις την εξέρω. Εσύ που κάνεις κλικ, like, view κι ανεξαρτήτως αυτόβουλη ύπαρξις, ξέρεις να μου πεις πως φτιάχνεις στιγμές?

Διότι αυτός είναι ο καίριος ερώτημας. Πόσους χρόνους χρειάζονται τα συναισθήματά σου? Κι άμας και δεν σε βολεύει κι έτσι η διατύπωσις, πόση ένταση θες για να φτιάξεις συναισθήματα άξια χρόνων? Από αυτώνε που τους φτιάχνουνε στιγμές.

Την επισήμανσις που το μπέρδεμα είναι μεγάλο κάνω, κι άλλην αμαρτίαν ουκ έχω, παρ εκτός της χρείας.

Η χρεία κι η ανάγκη ξέρεις, έχουσι εντελώς διαφορετικές υφές. Αλλά κι αυτές οι λεπτοφυείς διαφοροποιήσεις, μοιάζουν εντελώς φλώρικοι ελιτισμοί μπροστά σε ένα γεμάτο τραπέζι, πλήρες οίνου και άρτου, καθαρμών εις τα γεγονότα και στα πιθανώς εις τον μέλλοντα βρισκούμενα.

Εν ολίγοις, μια τίμια ανατολή τα έχει όλα. Τέλος, αρχή, χρώμα, άρωμα και άνθρωπο.


There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2014, 06:19:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
https://www.youtube.com/watch?v=DBZ8rQlEi5s

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2014, 03:01:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γαλατάς, ή γαλατάν? That is the question.

Whether 'tis nobler in the mind to suffer the slings and arrows of outrageous fortune, or to take arms against a sea of troubles, and by opposing end them?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2014, 03:02:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
https://www.youtube.com/watch?v=tPyiZI_WrXw

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2014, 14:52:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
There isn't a question.

"Gemini" course!!!

50s

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2014, 05:03:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δε λέω ρε παιδί μου. Καλά είναι τα ροδάκινα και τα αγγούρια, οι τομάτες και οι πιπεριές, έστω οι τσιπούρες, τα λαβράκια και οι ροδιές που λέει ο Αντώνης. Καλά και τα Destinators που έχουνε μαμά την MLS στην Αργυρουπόλεως, αλλά κι όλα τα καλούδια που ο ΧοΧοΧο κάνει εξαγωγή στα πέρατα του κόσμους, ή κατ’ελάχιστον, όπου ο τζόγος συναντάει μαλάκες.

Καλά και τα μάρμαρα, που είτε και τα στέλνουμε μονοσούμπητα σε μπλόκια, είτε που μας διευκολύνουν τα αδέρφια μας, στην περίπτωσις που τους χώσαμαν και μιαν προστιθέμενη αξία. Κι ο κρόκος της Κοζάνης, η φούντα Καλαμάτας και Χανίων, το λάδι τσι Κρήτης και η μαστίχα σε αρωματικό για την αμασχάλη.

Μεγάλη φάση το Κανώ έ? Καγιάκ στον Βοϊδομάτη, οι πτώσεις με παραπέντε (άνευ Σμαράγδας) στο ναυάγιο των τσιγαράδων, τα σουβλάκια στο Μπεντένι και οι live πίπες άνευ τζατζίκι στο Star Beach, με φόντο την Κνωσσό και θεατές τους Ομιλήτες, μα τον Άγιο Μαχλά τον Ολλανδέζο.

Σούπερ η Μονάχη Μονάχους κι η Καρέτα Carrental, ο Ναός του Απόλλωνος του Cayennήτου, και της Παρθένου προς τρίευρων Μυροβλήτου. Άψογον και το κέρατό μας το τράγιο, το οποίον ορθώς το πωλούμε, άλλοτε ως ομολογία, άλλοτε ως αγαλματίδιον με την ψωλήν ορθή. Ως παράδοση, αλλά κι αυτοεκπληρούμενη προφητεία. Η ομολογία και η ορθή.

Και επιστήμονοι παράγωμεν, εις ποσότηταν αρκούμενη προς εξαγωγήν. Ειδικώς οικονομολογούμενους, που γνωρίζουσι το στραβόν του πράγματου, κι επήγανε να ξεστραβώσουν τους άλλοι, μη και κακοπέσουν ως ημείς. Μεγάλες εξαγωγαί.

Θα σε πω μιαν αλήθεια όμως. Το πετιμέζι, ο κουρκουμάς και τα εισιτήρια, δεν ήντουνε ποτέ το φόρτε μας.

Στη φτιάξη αυτού του τόπου, είναι η παραγωγή απορίας. Ταπεινώς ζητώ επιχορήγησις της Παναγιάς της Εσπανής, μπας και παράξουμε εδώδημα και ουχί αποικιακά. Είπες τίποτις?


There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2014, 05:05:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
https://www.youtube.com/watch?v=v4pT1OVstzQ

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2014, 18:42:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Είπες τίποτις?

Ουχί.

Είναι γνωστό εξ' άλλου ότι οι αρχαίοι ήταν προγραμματιστές-αναλυτές.Αυτοαπασχολούμενοι.

Οι ..νέοι είναι γραφείς κώδικα.Μη αυτοαπασχολούμενοι.
Όπως οι Ινδοί ένα πράμα.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2014, 01:37:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τον βουτήξαμε κι αυτόν. Φιλήσαμε και τα ασημικά, ρίξαμε και τρεις υποκλίσεις, τον πηραμε και φύγαμε.

Τις επόμενες τρεις μέρες έξυνε το κεφάλι του. Τώρα το Άγιο Πνεύμα ήτανε που μύριζε ή η χωριάτικη σαλάτα που μου ρχόταν στο μυαλό θα σε γελάσω. Οι διακοπές εξάλλου ανοίγουν την όρεξη. Ακόμα και στην Αθήνα.

Ακόμα προσπαθώ να καταλάβω γιατί ήτανε η πιο σημαντική στιγμή της ζωής μου, όταν τα μισά από αυτά που έπρεπε να κάνω με έβρισκαν διαφωνούντα. Και να δεις και με τι χαρά τα έκανα, παράξενη η ανθρώπινη φύσις, να διαφωνεις με τον εαυτό σου, όταν επί του πρακτέου συμφωνείς.

Μάλλον γιατί ήταν η πρώτη σημαντική της δικής του. Της ζωής που έπεται.

Αυτές οι τελετές είναι κάτι σαν ξεκαθάρισμα λογαριασμών. Εκεί στα τετράδια που σημειώνεις τα ν και τα χ, μερικά χ είναι οριστικά, Βίτο.

Κάποιοι τελικά είναι με μας, και κάποιοι θα είναι με τους άλλους.
Ας είναι.

Πάντα καλότυχος στολίδι. Θα είμαι πάντα δίπλα σου.

Καλό φθινόπωρο σε όλους μας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2014, 01:41:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
https://www.youtube.com/watch?v=o5QYaAKAqhM

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2014, 03:00:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπάρχουσι δύο τρόποι για να κάνεις την παρουσία σου στο κόσμος υποφερτή κατά την εκάστοτε παρούσα φάσις.

Ο πρώτος, είναι η περίπτωσις να γίνεσαι αποδεκτός από τη σχετικό είδος, γένος, οικογένεια, τάξη, ομοταξία, συνομοταξία, βασίλειο, Κ.Ο.ΒΑ, κλπ. Ο δεύτερος είναι, να κατανοήσεις που δεν γίνεται να μην γίνεσαι. Αποδεκτός.

Η δευτέρα περίπτωσις είναι φυσικά πολύ πιό ψαγμένη, κι ως εκτούτου, πολύ πιό ταλαιπωρευούμενη. Ωστόσο, καταλήγει στο ίδιο αποτέλεσμα. Το οποίο δεν λέει και κάτι άλλο, παρά πως άμα κι έκατσε να είσαι κομμάτι του κόσμους σε κάποια παρούσα φάσις, έχεις φορέσει το κουστουμάκι της αποδοχής de facto. Δεν γίνεται να μην γίνεσαι. Αποδεκτός.

Τι fit in σε οποιαδήποτε εξ ιδίων οριζόμενη κατάστασις, είναι μόνο μια εξ ιδίων οριζόμενη επιθυμία. Άνευ γενικοτέρας ισχύς ή σημασίας.

Σε κάθε εκδοχή του ζητήματου οπωσδήποτα, είναι προτιμότερο να είσαι πλούσιος, νέος και υγιής, παρά μπατίρης, γέρος και άρρωστος.

Και στις δύο περίπτωσις όμως, καλό είναι εκτός της άνωθεν κατανόησης κι αποδοχής του κόσμους, να έχεις και δυο αθρώπους που σε αποδέχονται σε οποιοδήποτε είδος, γένος, οικογένεια, μπλα, μπλα.

Για να είσαι και καλοτάξιδος.


There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2014, 03:01:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
https://www.youtube.com/watch?v=t894eGoymio

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2014, 05:43:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι δυο τύπων οι αθρώποι που σιχαίνομαι. Οι δάσκαλοι, κι αυτοί που λένε πως δεν είναι. Δάσκαλοι.

Κατ’ακολουθία, κι επειδής κάποτε θα σου τεκμηριώσω και τη φρακταλική λειτουργία του κόσμους, ο πατσάς είναι η απόλυτη κατάντια της εντοιαύτη συγκυρία παρουσίας μας.

Μην αγχώνεσαι. Ο πατσαδόρος δασκαλεύει, ο πατσοκοίλης διακονεύει, την των τοιούτων αγραμμάτων πλήρωσις. Εν πλήρη αναστατική ευδαιμονία οπωσδήποτα, αλλά κι απόλυτη άγνοια της εις απλώ τω τρόπω χρήσης του πυρός. Του καθημάς εννοώ. Στυλ κάρβουνα κι αναθηματική εντόσθια προσφορά.

Κοίτα, δεν ξέρω, αλλά μπορώ με λίγο σκορδοστούμπι να στα πω. Όλα. Ως διακονοκήρυκας κι αυτοεκπληρούμενος μαλακιστής, στερούμενος γευστικών και μολυβόφερνων καλύκων.

Διότι η μέθεξις σύντροφε, άμα και επέρασε το στάδιον του τσίρου του μπαγλαμαδάτου, έφτασεν ωρίμως εις την εν Αθηνάς πατσακαρία, after fendeρικού ηλεκτροψυχαναγκαστικού τσιφτετελιού.

Και δεν εγκατέλειψε εισέτι. Αντιθέτως, ανεπαράχθη. Φανατικώ κι εντελώς συνεπή τω τρόπω. Ξέρω που σε λέω. Για ρώτα κι εσένα...

Είμαι εντελώς διανοούμενος σε λέω. Γνωρίζω τουλάχιστον τρεις τρόπους να δένω τα κορδόνια των παπουτσιών μου.


There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2014, 05:46:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
https://www.youtube.com/watch?v=A9e2doaD5kk

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2014, 07:11:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και κοίτα τώρα, που είναι νωρίς του τίποτα κι αργά του πουθενά, και θέλω να τελειώνω με κάτι που δεν εξεκίνησε ποτέ, και δεν τελειώνει καν στο ανάθεμα.

Σαν τους μαλάκεs ψάχνουμε τον μίτο, κι αν είναι εδώ, κι αν είναι εκεί, και που στο διάλο είναι. Μην τον κρατάει ο δεξιός, μην ο αριστερός, μην και μια γκόμενα που ψέλνει απ’ τον γυναικωνίτη, ή που ορφανεύει σε καμμιανού το σκοτεινό καλύβι ή και μυαλό. Και πού’ ναι οι στοχαστές, οι μεγάλοι αθρώποι, οι πάνω από τα συμβαινούμενα κι εμπράκτως φορεσκούμενα καυλιά.

Κι ερωτάω εγώ. Πόσο εφορέσκεις την χρειαζούμενη ειλικρίνεια, για να πιάσεις τον μίτο? Δηλαδής, καλά την έκαμνεν την ματσακουνιά ο Μίνωας με τον λευκόν τον ταύρον. Την Πασιφάη, τί είδους συγγενικό προσώπατο θες να την είχες?

Με ποιόν ταυτίζεσαι ρε σύντροφε τελικά? Τί ακριβώς κρατάς στο χέρι σου, και τί στη ψυχή σου? Τί λες στα παιδιά σου κάθε μέρα? Όταν πηδάς τη γυναίκα σου, πως τηνε κοιμίζεις στο κατόπι? Πως ακριβώς κοιμάσαι εσύ ο ίδιος, ο υποφαίνεσαι? Πόσους βλέπεις στον καθρέφτη κάθε μέρα δηλαδής? Όλους του καλούς βλέπεις? Βλέπεις όλους τους κακούς?

Βρε μαλάκα, στον καθρέφτη του αυτοκινήτου, ποιόν βλέπεις? Τους πίσω? Αυτοί ποιόν βλέπουσι? Κι αυτοί τους πίσω ερχόμενοι?

Τους μπροστά ρε, ποιός τους βλέπει τελικά?

Ξέρεις, πριν μιλήσει ο Σύντροφος για συντρόφους, πρόλαβε ο Τυφλός. Κι εδώ που στα λέω, κι αυτός μίτους έψαχνε. Καθώς και ημείς, εις το εντελώς προσωπικόν. Ασφαλώς.


There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2014, 07:13:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
https://www.youtube.com/watch?v=NxN96eq692I

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2014, 03:28:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξέρεις τί είναι αυτό:

?

Σε προσωπική περίπτωσις, κάποια στιγμή πριν 25 χρόνια, νόμιζα πως έμαθα. Ψιλογαμήθηκα βέβαια, αλλά το πέρασα το μπουρδέλο. Ως επόμενον, εβρέθην εις το υποτεθίστω πως κατέχομεν.

Ας μείνουμε επ ολίγον στο νόμιζα, και κάνε μια καλή να θυμηθείς που σου έλεγα για τις στιγμές που φτιάχνουν χρόνους.

Έχεις δει, πως νομίζουμε οτι βλέπουν το σύμπαν κόσμος οι μύγες και οι αράχνες? Αυτή η εξίσωση είναι το καλύτερο σενάριο για να πιάσεις σε επίπεδο εικόνας το κόλπο. Αλλά αν κάνεις και μια δεύτερη καλή, σου έχω πει και για τον θέμα της εικόνας.

Προφανώς κι όλα δένουσι κάπου, ειδάλλως και δεν ξέρω τί σου λέω, παρά παραληρώ ασυστόλως. Και δεν είναι ακριβώς του χαραχτήρα μου. Όχι το ασυστόλως. Το ειδάλλως.

Αν ξεπεράσεις το νομίζουμε -γενικώς- και το κατέχομεν -εντελώς-, παίζει και να συνεννοηθούμε. Εικονικά χρονικώς. Των στιγμών.

Η ειρωνία της υπόθεσις, ξέρεις ποιά είναι? Που τα τεράστια Σ της εξίσωσης δεν μιλάνε για Συνέχεια, αλλά για Σειρά. Η οποία προκύπτει από τον κατακερματισμό της Συνέχειας. Η Σειρά.

Ως μάθημα το πέρασα. Ως δίδαγμα το παλεύω.


There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2014, 03:30:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
https://www.youtube.com/watch?v=UN1s0UInByE

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2014, 14:55:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ως μάθημα το πέρασα. Ως δίδαγμα το παλεύω.

Ακόμη το παλεύεις Μάνο?

θεώρησέ το, πως ισχύει για τα πάντα.
Από ένα δένδρο, έως και τον κβαντικό κόσμο.

Θεώρησε τις σειρές, ως προκύπτουσες εν όλω οντότητες, αυτεξούσιες και ανεξάρτητες της μητρικής Συνέχειας.

Τώρα βάλε σε αυτές τις σειρές, σύμπαντα, ανθρώπους, καταστάσεις, αισθήματα και ότι μαλακία κατεβάσει ο νους σου.

Συμπέρασμα δικό μου:
Αρμονική...καταστροφή!!!

Εις υγείαν...!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2014, 14:58:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ως μάθημα το πέρασα. Ως δίδαγμα το παλεύω.

Τα μαθήματα (και τα παθήματα) περνάνε. (με τον έναν ή τον άλλο τρόπο)

Στα Διδάγματα εξετάζεται η περίπτωσις...

και αυτό δεν είναι μομφή ούτε γκρίνια. Είναι διαπίστωσις
(για όλους μας)


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εβραίος κομμουνιστής
troll


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2014, 21:10:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Εβραίος κομμουνιστής  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Είναι δυο τύπων οι αθρώποι που σιχαίνομαι. Οι δάσκαλοι, κι αυτοί που λένε πως δεν είναι. Δάσκαλοι.

Κατ’ακολουθία, κι επειδής κάποτε θα σου τεκμηριώσω και τη φρακταλική λειτουργία του κόσμους, ο πατσάς είναι η απόλυτη κατάντια της εντοιαύτη συγκυρία παρουσίας μας.

Μην αγχώνεσαι. Ο πατσαδόρος δασκαλεύει, ο πατσοκοίλης διακονεύει, την των τοιούτων αγραμμάτων πλήρωσις. Εν πλήρη αναστατική ευδαιμονία οπωσδήποτα, αλλά κι απόλυτη άγνοια της εις απλώ τω τρόπω χρήσης του πυρός. Του καθημάς εννοώ. Στυλ κάρβουνα κι αναθηματική εντόσθια προσφορά.

Κοίτα, δεν ξέρω, αλλά μπορώ με λίγο σκορδοστούμπι να στα πω. Όλα. Ως διακονοκήρυκας κι αυτοεκπληρούμενος μαλακιστής, στερούμενος γευστικών και μολυβόφερνων καλύκων.

Διότι η μέθεξις σύντροφε, άμα και επέρασε το στάδιον του τσίρου του μπαγλαμαδάτου, έφτασεν ωρίμως εις την εν Αθηνάς πατσακαρία, after fendeρικού ηλεκτροψυχαναγκαστικού τσιφτετελιού.

Και δεν εγκατέλειψε εισέτι. Αντιθέτως, ανεπαράχθη. Φανατικώ κι εντελώς συνεπή τω τρόπω. Ξέρω που σε λέω. Για ρώτα κι εσένα...

Είμαι εντελώς διανοούμενος σε λέω. Γνωρίζω τουλάχιστον τρεις τρόπους να δένω τα κορδόνια των παπουτσιών μου.


There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


Τί κάνει μια μπανιέρα στο Ιράκ; Σπέρνει κλανίδια.

Πυρακτώνεται το κάρβουνο και αρχίζει να ψέλνει φρακταλικούς ύμνους στο υπερπέραν. Και όταν αρχίζει ο πατσάς να βράζει τότε γίνεται η μέθεξη και παίρνει μπρος η μηχανή. Του νου. Την λέξη που έχεσε ο νους ποιος θα την σκουπίσει; Η καθαρίστρια τα παράτησε και το έριξε στο break dance. Και η κολώνα χορεύει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εβραίος κομμουνιστής
troll


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2014, 21:23:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Εβραίος κομμουνιστής  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η μαύρη γάτα πάτησε τον οδηγό αλλά η οθόνη δεν έσπασε. Παρεμελημένη μυγοσκοτώστρα την σκούπισε με χαρτί ρολό και τότε αναδείχθηκε ο σωτήρας.

Αυτός όμως που κυνηγάει τις μύγες δεν είναι πάντα δίκαιος, γι' αυτό στο κλούβιο αυγό βάζουν ημερομηνία κατανάλωσης από μπροστά. Δηλαδή από πίσω έρχεται η κάθοδος των Δωριέων και εμπρός στέκουν τα παράλια στο όρος της Μεγιδδώ.

Πάντα να στέκεσαι κάτω και όχι αριστερά της οδού. Της ευφροσύνης και της Αμάλθειας το κέρας κέρασε ένα σουβλάκι σμυρνέικο σε κοσμοπολίτικο κέντρο. Το γιαταγάνι όμως άρπαξε και απειλούσε γιατί το αγγούρι έχει δικαιώματα που δεν αναγράφονται στο κουτί.

Αντιαθλητικό φάουλ είναι και αυτό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εβραίος κομμουνιστής
troll


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2014, 21:37:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Εβραίος κομμουνιστής  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δικό του κουκούτσι είναι το μυαλό που κούρδισε σε χαμηλή συχνότητα.

Τί ανόητοι που είναι οι έξυπνοι. Και νομίζουν θα τους ανοίξει ο μπαγκάλης βραδιάτικα. Ε ας περιμένουν και το πρωινό τρένο.

Edited by - Εβραίος κομμουνιστής on 28/08/2014 21:50:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2014, 03:14:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Υπάρχει και το ζήτημα των ψιλών διαφορών.

Κάθε στιγμή -από αυτές που φτιάχνουν χρόνους- οι προσλαμβάνουσες και οι κατανοήσεις αλλάζουν, πληθαίνουν, και εις την τελικήν, οδηγούν σε νέες εικόνες μιας αυτασφαλούς πραγματικότις.

Αυτή είναι η μία εκδοχή.

Η άλλη είναι, που απαιτούνται νέες εικόνες της πραγματικότις για να αποκτήσεις μιαν αυτασφαλή κατανόησις των προσλαμβανουσών σου.

Το πρόβλημα είναι σαν την απορία που έχει το παγάκι μπροστά στη φλόγα.

Η εμπειρία της φλόγας δεν ανήκει στο παγάκι, αλλά στο νερό που απομένει.

Υ.Γ. Οι αποχρώσεις δεν έχουν την ίδια τονικότητα.


There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2014, 03:16:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
https://www.youtube.com/watch?v=pMyrZhf6jL8

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 20 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy