ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Αθηνα 2004 (καταστροφη ολυμπιακων αγωνων)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 13
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2004, 01:54:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ολοι,εκτός απο τη Ντόρα, που την στιγμή που η πανύψηλη φιγούρα έχει προσεγγίσει στο ένα μέτρο απο το τραπέζι της μυστικής συνάντησης,γυρίζει ελαφρά το κεφάλι και με ελαφρά τρεμουλιαστή φωνή και μια λάμψη στα μάτια,ψιθυρίζει:
"Καλώς όρισες,πατέρα..."

Έχω πάθει την πλάκα μου. Είναι το πιο κορυφαίο αστείο που έχω διαβάσει
τις τελευταίες 28 μέρες.

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΩ ΕΓΩ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2004, 04:01:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-Καλως σε βρήκα παιδί μου...Ήρθα να ευχηθώ καλή τύχη
στους Ολυμπιακούς Αγώνες

Εκείνη τη στιγμή χειροκρότησαν όλοι οι παρευρισκόμενοι
καθώς ένας κεραυνός φώτησε για λίγο το δωμάτιο και η γής
αναταράχτηκε μαζί και τα καπάκια....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2004, 08:02:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ ΜΕ ΤΟΝ ΗΛΙΘΙΟ..http://www.chohomio.com/

ΠΑΝΤΩΣ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΟΛΟΓΙΕΣ,ΙΣΩΣ Η ΕΙΚΟΝΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ,ΕΙΝΑΙ Η ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ ΛΕΝΑΣ ΔΑΝΗΙΛΙΔΟΥ ΠΟΥ ΣΦΑΔΑΖΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΑΛΛΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΚΑΙ ΠΗΡΕ ΤΟ ΜΑΤΣ..

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

poliklitos
Νέο Μέλος

Greece
31 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2004, 11:02:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους poliklitos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος poliklitos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος poliklitos  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος poliklitos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
antio-pe(Ή i)tsa ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ... Η ΙΩΑΝΝΑ ΜΟΥ

igienin ....

Edited by - poliklitos on 20/08/2004 11:16:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2004, 15:01:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα επιστρέψει το μετάλλιο ο Σαμπάνης;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2004, 15:10:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mercury έγραψες!
ALOS τα συγχαρητήρια μου. Μάζεψες πολύ υλικό! Αλλά δεν έχω χρόνο για διάβασμα τώρα. Αύριο φεύγω για νότια Εύβοια. Δεν πιστεύω να πέσει κανένας αστεροειδής στο κεφάλι μου ε;!!!

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2004, 15:27:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντως αν στο επίκεντρο της συνωμοσίας βρίσκεται ο Ψηλός, η
ταινία στάνταρ θα έχει χάπυ εντ .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2004, 15:51:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θετικός και ο Σαμπάνης; Χμμ.. γιατί τα αποτελέσματα βγήκαν τόσο αργά;
Αν αποδειχτεί και στο δεύτερο τεστ θετικός, θα του πάρουν το μετάλλιο...

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2004, 14:43:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν θελω να το γρουσουζεψω, αλλα εχει 21 σημερα ο μηνας.

ακομη τιποτα. λεω, μηπως κανατε κανενα λαθακι στους υπολογισμους σας μεσιε?

------------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prometheas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
260 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2004, 18:40:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prometheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΠΑΝΤΩΣ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΟΛΟΓΙΕΣ,ΙΣΩΣ Η ΕΙΚΟΝΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ,ΕΙΝΑΙ Η ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ ΛΕΝΑΣ ΔΑΝΗΙΛΙΔΟΥ ΠΟΥ ΣΦΑΔΑΖΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΑΛΛΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΚΑΙ ΠΗΡΕ ΤΟ ΜΑΤΣ..

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφος


Μαλλον το πιο σημαντικο μήνυμα μέσα στις 11 σελιδες απόλυτης σύγχυσης καταστροφολογίας και μπουρδολογίας για τους Ολυμπιακούς Αγώνες οι οποιοι πηγαίνουν ΠΕΡΙΦΗΜΑ

(Το τι κανουν καποιοι αθλητες και προπονητές δεν πρέπει να αμαυρώνει την επιτυχια του εγχειρήματος)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2004, 13:18:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν το εγχείρημα δεν είναι οι αθλητές και οι προπονητές
τότε ποιοί είναι αυτοί που πετάνε τα βαρελότα και καίνε
τα δάση κάνοντας πάρτυ για να κάνουν νταβαντούρι;

Το ερώτημα μου τώρα είναι ΠΟΙΟΣ σταματάει τον οποιονδήποτε
διοργανωτή ΔΟΕ να ακυρώσει ότι μετάλλιο ήθελε προκύψει και
όποιο άλλο παίχτη θελήσει να μηδενίσει αφού έγινε αποδεκτό
οτι ΟΛΟΙ ντοπάρονται;

Βλάσσης Μάρας, Κώστας Θάνος, Βασιλείου, Κακλαμανάκης, Σαμπάνης

Μή μου πείτε οτι δεν σκεφτήκατε άν θα πούνε καμία βλακεία και
για τον Πύρρο ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

STERM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2004, 18:47:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STERM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μόλις σήμερα διάβασα το τόπικ αυτό και πάλι όχι όλο, έτσι λοιπόν μπορείτε να καταλάβετε ότι όταν εχθές είδα το όνειρο που θα αναφέρω δεν ήμουν επηρεασμένος απ' όσα έχουν γραφτεί εδώ ή κάπου αλλού.
Ήμουν σε κάποιο κτίριο στο κέντρο της πόλης στο οποίο όμως δεν έχω πάει ποτέ στην πραγματικότητα, κάποια στιγμή βγήκα στο μπαλκόνι και κοιτούσα τα 2 ζέπελιν που πετούσαν από πάνω μου, φώναξα τους δικούς μου να τα δουν όταν ξαφνικά ακούστηκε μια έκρηξη και επιτόπου εμφανίστηκαν UFO σε όλο τον ουρανό, μερικά από αυτά προσγειώθηκαν και από μέσα τους έβγαιναν στρατιώτες πάνοπλοι ενώ ταυτόχρονα ακουγόντουσαν και οι σειρήνες που ηχούν σε καιρό πολέμου, οι στρατιώτες φώναζαν στον κόσμο να κλειδωθεί στα σπίτια του ενώ κάποια στιγμή εμφανίστηκαν τανκς και ελικόπτερα, από εκεί και πέρα δεν θυμάμαι τίποτα.

Επειδή πιο πάνω κάτι αναφέρθηκε για τον Νοστράδαμο δείτε 1 δημοσίευμα της Pravda στο http://english.pravda.ru/main/18/90/363/13781_nostradamus.html

Ευτυχώς σήμερα έχει 22 ο μήνας και κομήτη δεν είδαμε.

Τώρα δεν ξέρω αν αναφέρθηκε πιο πριν αλλά βλέπω στα κανάλια τόσες μέρες να αναρωτιούνται γιατί Κεντέρης και Θάνου πήγαν στο ΚΑΤ και όχι στην Βούλα, καλά αφού είναι αξιωματικοί του πολεμικού ναυτικού δεν θα έπρεπε να πάνε σε κάποιο στρατιωτικό νοσοκομείο;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

THE KEEPER OF SECRET
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2004, 20:33:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους THE KEEPER OF SECRET  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ

ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ,ΠΡΟΦΗΤΕΣ,ΑΕΡΟΛΟΓΟΙ,ΜΠΟΥΡΔΟΛΟΓΟΙ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 0 - 5

ΓΕΡΑ ΡΕ ΤΟΥΣ ΠΗΡΑΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΣΩΒΡΑΚΑ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2004, 23:27:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γιατί άνοίγεις καινούρια id ; Να αισθανθείς πολλοί;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2004, 20:40:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τον νοστραδαμο δεν τον εχουμε διαβασει μονο εμεις οι "good guys".

το εχουν διαβασει και οι "αλλοι". λετε να ναι τοσο ανοητοι ωστε να τα πραξουν οπως ειναι γραμμενα?

ενα ειναι αυτο.

απο την αλλη, τις φυσικες καταστροφες τυπου μετεωριτου, δεν μπορουμε να τις προλαβουμε.

καλα με τους πολεμους. καλα με τους λιμους, λοιμους και λοιπους αντιχριστους. το μελλον αλλαζει. αλλα τουλαχιστον σημαντικα γεγονοτα οπως οι κομητες δεν θα πρεπε να μην συμβουν.

εκτος και αν τα κειμενα τα οποια κυκλοφορουν σε διαφορα βιβλια ειναι παραποιημενα.

και απο κει και περα πρεπει να αρχισουμε να σκεπτομαστε, ποιος εχει οφελος απο κατι τετοιο και ποιος καρπωνεται τα κερδη της παραφιλολογιας?

η θρησκεια? εμποριο σκετο εχει καταντησει.

η παραθρησκεια? γιατι οχι? κεφαλαια να μαζευονται.

αλιμονο σε μας τους βλακες που παμε και τα πληρωνουμε.....

------------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ano-Throsko
Νέο Μέλος


36 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2004, 00:38:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ano-Throsko  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια κι απο μενα. Αλήθεια, όσοι με μανία γράφατε συνέχεια μπούρδες για φοβερά καιρικά φαινόμενα την ημέρα έναρξης των Αγώνων, για το παραμύθι με την Coca Cola, και χίλια δυο άλλα, δεν ντρέπεστε λιγάκι? Δυστυχώς για σας, οι αγώνες είναι καταπληκτικοί και τίποτα τέτοιο δε συνέβη. Μπορείτε, κακομοίρικα να μας προφητεύσετε το επόμενο άσχημο γεγονός? Α ρε φαντασιόπληκτα καραγκιοζάκια...Σας λυπάμαι ειλικρινά. Αλήθεια, επειδή έλειπα λίγο καιρό, βγήκατε στα site να πείτε ένα απλό συγνώμη για το άσχημο κλίμα που προσπαθούσατε να μεταδώσετε? Κρίμα που υπάρχουν τόσο μεγάλοι Έλληνες, αλλά και τόσο μικροί...και στο μυαλό και στην ψυχή.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2004, 02:50:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δέν συμφωνώ με την άποψή σου "καταπληκτικοί αγώνες".
θα ΗΤΑΝ καταπληκτικοί άν ήταν αγώνες αγνοί και καθαροί.
Θα ΗΤΑΝ καταπληκτικοί άν δεν θέλαν και 14 εώς 42 δίς ΕΥΡΩ να γίνουν
Θα ΗΤΑΝ καταπληκτικοί άν γινόντουσαν εξ'ολοκλήρου στην Ολυμπία.
Θα ΗΤΑΝ κατπαληκτικοί άν ΕΜΕΙΣ είχαμε το πάνω χέρι στη χώρα μας.
Είμαστε στο σπίτι μας και μας κανονίζουν παγκόσμιες προσωπικότητες
που θα παρκάρουμε πού θα οδηγήσουμε και τί μπλουζάκι θα φορέσουμε.
θα ΗΤΑΝ καταπληκτικοί άν τα πολεμικά αεροσκάφη δεν πετούσαν πάνω
απο το κεφάλι μας σε καιρό Ολυμπιακής εκεχειρίας.

Ασφάλεια θα μου πείς...Δέν ξέρεις που ζείς; Η τρομοκρατία είναι μία
καινούρια απειλη κτλπ κτλπ. ΑΥΤΑ για μένα είναι ***ΟΙ*** μπουρδες.
Όι αναμασώντες την καραμέλα των Εταιρειών και Ομίλων 10 επιχειρηματιών
ΜΕΣΩΝ ενημέρωσης είναι άνθρωποι που για μένα δεν έχουν καταλάβει το
ΨΕΜΑ. Ο Χίτλερ είχε πεί οτι όσο μεγαλύτερο το ψέμα τόσο περισσότεροι
το πιστεύουν. Κυρίαρχος Έλλην; Κυρίαρχος και εξαπατήθηκε πάλι απο το
Μαυρογιαλούρο. Ε λοιπόν ΑΥΤΟΣ είναι ο ηθικός αυτουργός για ΟΤΙ γίνεται.

Γιατί δεν έχει κάτσει λιγάκι να κοιτάξει τί του σερβίρεται και να δεί πως
έχει και άλλες δυνατότητες επιλογής. Όχι μόνο πολιτικού...Τα πάντα!
Αυτός είναι για μένα ο κυρίαρχος Έλληνας. Ο ξύπνιος και όχι ο κλασικός ο
μ...... ο Έλληνας που λέει και ο Γεωργίου. Καραγκιοζάκια δεν είδα σε καμία
διοργάνωση αγώνων παρα μόνο στην έναρξη των Ολυμπιακών ΕΔΩ. Εκεί που το
μπουζούκι παιάνιζε το syrtaki του ζόρμπα δε γκρίκ αλα 2004, και σφαγιάσθηκε
η Ελληνική ιστορία άψογα! Κανένας φίλε δεν θα σου ζητήσει συγνώμη. Σκέψου
πρώτα τί έκανες εσύ με τα λόγια που μετέφερες τί κλίμα έντασης και
αντιπαράθεσης δημιούργησες με τα λόγια σου και πόσους δεν σεβάστηκες για
την γνώμη τους που μπορεί να είναι αντίθετη με την δική σου. Σκέψου λίγο
επίσης οτι όσοι και άν έκαναν λάθη έμαθαν απο αυτά και όσοι δεν έμαθαν
θα μάθουν. Έκαναν όμως κάτι. Άλλοι απλά κάθονται στη καρέκλα τους και
περιμένουν να γίνει κάτι και απλά να κριτικάρουν. Οι τέλειοι, οι
αλάνθαστοι οι τίποτα. Οι τίποτα του "πράτειν τίποτα" του "λέγειν τίποτα"
του "ακούειν τίποτα" του "είδα τίποτα". Οι ανευθυνουπεύθυνοι που
συνεχίζουν να λειμένουν τα παντα και παντού.
Η πληγή της Ελλάδας που ώς τον τίτλο του έργου "Φωνάζει ο κλέφτης"
φωνάζουν για τα κακώς κείμενα χωρίς να έχουν κάνει τίποτα και να
φωνάζουν για τα πάντα. Απάντησα μόνο και μόνο επειδή συμπεριλήφθηκα
στο μαζικό θάψιμο επειδή συνεχίζω να αναρωτιέμαι, να ψάχνω και να
βρίσκω όλο και περισσότερα. Αγαπητέ μου είσαι σε σκοτάδι και μακάρι να
βγείς όσο το δυνατόν πιό γρήγορα. Σκοτάδι γιατί η πληροφόρησή σου δεν
είναι σίγουρα αρκετή για να σε φέρει σε θέση να κρίνεις σωστά γεγονότα
τα οποία δεν είναι έτσι όπως μοιάζουν. Είμαστε στην κοινωνία του
φαίνεσθαι και όχι σε μία αξιοκρατική κοινωνία. Είναι στο χέρι μας να το
αλλάξουμε όλοι μαζί. Και εσύ και εγώ και όλοι. Για μένα η Ελλάδα είναι
σαν την Ακρόπολη σήμερα. Παρατήρησέ τη και έχεις την εικόνα της Ελλάδας.
Αφιέρωσε αγαπητέ Άνω Θρώσκω αρκετές απο τις ώρες της χαλάρωσής σου και
της καλοζωϊας σου (άν έχεις) σε μερικές ώρες πληροφόρησης και ψαξίματος.
Υπέρ σου θα είναι και υπέρ μου και υπέρ όλων...Το ΛΙΓΟΤΕΡΟ που μπορείς
να κάνεις στην εποχή της πληροφορίας και του Ιντερνετ στο οποίο απάντησες
στα άνωθι μυνήματα...Πάρε παράδειγμα τον junk95 που για μένα είναι
παράδειγμα προς μίμηση (και δικό μου). Πάρε παράδειγμα την Ostria
και το κοφτερό μυαλό της. Διώξε τον εγωισμό σου. Δύσκολο αλλα θα είμστε
όλοι νικητές, και χωρίς μετάλλια!

ΥΓ. Το παρόν είναι και σε όσους περιμένουν στη καρέκλα τους να περάσουν
οι αγώνες να μπούν να κράξουν όσους είχαν μερικές υποψίες ή βεβαιότητες
για ημερομηνίες, καταστροφές, βροχές και οτιδήποτε άλλο. Αν γίνει ή όχι
κάτι στους Ολυμπιακούς το σημαντικό είναι ΑΠΟ ΠΟΙΟΥΣ, για ποιό λόγο
και με ποιούς συνένοχους. Όσοι κολλήσαν στις ημερομηνίες είναι οι χαμένοι
της ιστορίας οι μέν γιατί κόλησαν στην ημερομηνία και οι δέ γιατί κόλησαν
με αυτούς που κόλησαν με την ημερομηνία.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2004, 03:28:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γεια κι απο μενα. Αλήθεια, όσοι με μανία γράφατε συνέχεια μπούρδες για φοβερά καιρικά φαινόμενα την ημέρα έναρξης των Αγώνων, για το παραμύθι με την Coca Cola, και χίλια δυο άλλα, δεν ντρέπεστε λιγάκι? Δυστυχώς για σας, οι αγώνες είναι καταπληκτικοί

Εξαρτάται τι εννοείς με το "καταπληκτικοί".

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

poliklitos
Νέο Μέλος

Greece
31 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2004, 11:27:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους poliklitos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος poliklitos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος poliklitos  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος poliklitos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑΤΙ ΣΗΚΩΝΕΙΣ ΤΑ ΚΑΠΑΚΙΑ?????

ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΤΡΩΚΤΙΚΑ!
................................................................

Γονίδιο στόχος για ντοπάρισμα
Ποντίκια γεννημένοι μαραθωνοδόμοι δημιουργήθηκαν με γενετική μηχανική

Associated Press
Τα γενετικά τροποποιημένα ποντίκια μπορούσαν να τρέχουν σε έναν κυλιόμενο διάδρομο για τρεις ώρες
Σαν Φρανσίσκο


Η επέμβαση στη λειτουργία ενός και μόνο γονιδίου μετέτρεψε νωθρά πειραματόζωα σε μαραθωνοδρόμους και τους επέτρεψε να καταναλώνουν μεγάλες ποσότητες λίπους χωρίς να παχαίνουν.

Η αμερικανική έρευνα ίσως συγκεντρώσει και το ενδιαφέρον αθλητών, καθώς μια ουσία που έχει παρόμοια δράση ήδη δοκιμάζεται σε ανθρώπους για την μείωση της χοληστερόλης. Το χάπι εν μέρει μιμείται στη σωματική άσκηση και η χρήση του για ντοπάρισμα δεν μπορεί να αποκλειστεί.

Τα ποντίκια που δημιούργησε ο Ρόναλντ Έβανς του Ινστιτούτου Salk στο Σαν Ντιέγκο μπορούσαν να καλύπτουν απόσταση 1.800 μέτρων, τρέχοντας σε έναν κυλιόμενο διάδρομο για 180 λεπτά. Τα κανονικά ποντίκια της ίδιας νωθρής ποικιλίας δεν μπορούσαν να υπερβούν τα 90 λεπτά, καλύπτοντας απόσταση μόνο 900 μέτρων.

Οι ερευνητές, που μελετούν διαταραχές του μεταβολισμού όπως η παχυσαρκία, αύξησαν τη δραστηριότητα ενός γονιδίου που περιορίζει τα αποθέματα λίπους στα κύτταρα αυξάνοντας την καύση τους. Ο Έβανς έχει ονομάσει το γονίδιο «διακόπτη λίπους».

Στα πειραματόζωα, η γενετική επέμβαση οδήγησε σε αύξηση των μυικών ινών βραδείας σύσπασης, οι οποίες καταναλώνουν λίπος και προσδίδουν αντοχή στην αερόβια άσκηση. Οι μυικές ίνες ταχείας σύσπασης, αντίθετα, καίνε γλυκόζη και χρησιμοποιούνται σε κινήσεις που απαιτούν δύναμη και ταχύτητα.

«Η πρακτική χρήση αυτής της ανακάλυψης είναι ο ρόλος της στον έλεγχο του βάρους» αναφέρει ο Έβανς. Παραδέχεται όμως, ότι τα αποτελέσματα των ερευνών ίσως δελεάσουν και αθλητές. «Είναι κάπως ειρωνικό που δημιουργήσαμε αυτά τα ποντίκια-μαραθωνοδρόμους ταυτόχρονα με τους Ολυμπιακούς» σχολιάζει.

Στόχος της γενετικής επέμβασης ήταν το γονίδιο που περιέχει την πληροφορία για τη σύνθεση της πρωτεΐνης PPARdelta, η οποία προάγει την καύση του λίπους. Το γονίδιο κανονικά ενεργοποιείται με την άσκηση.

Οι ερευνητές εισήγαγαν στο γονιδίωμα των ποντικών ένα τμήμα DNA που ονομάζεται υποκινητής, το οποίο κρατά το γονίδιο σε μόνιμη λειτουργία.

Ο Έβανς έχει ήδη ανακαλύψει μια ουσία η οποία επίσης ενεργοποιεί το «διακόπτη λίπους». Το μόριο δοκιμάζεται ως χάπι για τη μείωση της χοληστερόλης από την εταιρεία GlaxoSmithKline PLC.

Το σκεύασμα ίσως αυξάνει και την αντοχή, αν και αυτό παραμένει άγνωστο. Η ουσία «ίσως παίζει σημαντικό ρόλο για την αντοχή στην άσκηση» δήλωσε ο εκπρόσωπος της εταιρείας Ρικ Κένινγκ.

«Δεν εγκρίνουμε τη φαρμακευτική ενίσχυση των αθλητών» έσπευσε πάντως να διευκρινίσει.

Η έρευνα δημοσιεύεται στη διαδικτυακή επιθεώρηση Public Library of Science Biology.

news.in.gr, με πληροφορίες από Associated Press


igienin ....

Edited by - poliklitos on 24/08/2004 11:31:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΜΗΝΑΣ_ΧΑΝΤΖΙΔΗΣ
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2004, 11:37:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΗΝΑΣ_ΧΑΝΤΖΙΔΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πριν από μερικούς μήνες είχα διαβάσει για τη δουλειά του Dr. Παππά, αναφορικά με την υποτιθέμενη ψυχρή σύντηξη (μέσω κάποιας ηλεκτρόλυσης). Μετά άκουσα για τους Ο.Α. και το σενάριο ακραίων καιρικών φαινομένων. Παλιότερα άκουσα τον Φουράκη να μιλά για άγγλους με ουρά. Ειλικρινά καταλαβαίνω την ανάγκη του καθένα μας να ερευνά -στο βαθμό που οι ανοιχτές πηγές πληροφοριών το επιτρέπουν- τα όποια ανεξήγητα ή δυσεξήγητα φαινόμενα. Όμως δε θα έπρεπε να είμαστε σε θέση να δίνουμε ηχηρές απαντήσεις σ' αυτού του τύπου τους κυρίους;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2004, 18:21:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο ΟΣΑΜΑ11 ΕΙΠΕ:
Περιμένετε όλοι να έρθει η μαύρη Κυριακή 15/8 στις 11:00 για να δείτε με τα ίδια τα μάτια σας γιατί είμαι τόσο σίγουρος. Ότι λέω θα γίνει. Και θα γίνει την ώρα που λέω. Αυτό δεν μπορεί να αλλάξει με τίποτα. Βασικά όταν ακούτε ότι οι ΟΑ ξεκινάνε Παρασκευή και 13ης πρέπει να πονηρεύεστε ότι κάτι κακό θα συμβεί.


Edited by - osama11 on 10/08/2004 08:11:22

Ο ΑΦΡΟ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΣΗΜΕΙΩΣΕ:

quote:

ΟΣΑΜΑ,

ΕΠΕΙΔΗ 1) ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙΑ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΧΤΥΠΗΜΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΚΑΙ 2) ΕΠΕΙΔΗ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΤΗΣ ΟΠΟΙΑΣ ΒΛΑΚΕΙΑΣ ΓΡΑΦΕΙ, ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ 14/8/2004 ΟΤΑΝ ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΤΟ FORUM ΠΟΥ ΝΑ ΛΕΣ ΑΠΛΩΣ "ΕΙΜΑΙ ΜΑΛ_ΚΑΣ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ"

ΠΩΣ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ?


ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ ΚΑΙ 9 ΜΕΡΕΣ...!!!
ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΟΛΟΓΙΚΑ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΓΙΑ 2 ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΤΟ 2004 ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΠΟΥ ΔΙΝΑΝΕ ΑΘΡΟΙΣΜΑ 666.
ΤΕΛΙΚΑ ΠΡΟΣ ΒΑΘΙΑ ΛΥΠΗ ΤΩΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΟΛΟΓΩΝ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ.
Ο ΑΓΑΠΗΤΟΣ AVATARGR ΘΑ ΘΥΜΑΤΑΙ ΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟ ΤΟΠΙΚ ΗΤΑΝΕ.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
STERM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2004, 18:31:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STERM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για όσα λέει ο Ano-Throsko με κάλυψε ο/η φίλος/η Alos.
Θα ήθελα όμως να προσθέσω..
Ano-Throsko δεν χρειάζεται να γίνεσαι προσβλητικός, ο καθένας έχει το δικαίωμα να διατυπώνει την άποψη του, όποια και αν είναι αυτή και ο καθένας έχει το δικαίωμα να την σχολιάζει, απλά δεν χρειάζονται οι χαρακτηρισμοί.
Στα λέω αυτά χωρίς παρεξήγηση, με φιλική διάθεση και σεβασμό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΩΡΙΩΝΑΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
213 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 10:40:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά κανένας απο σας που τα βαζετε με αυτούς που έκαναν τις προβλέψεις δεν σκέφτηκε ότι ο καιρός μπορεί να ειναι παλαιοημερολογίτης;
Χθες εδώ πάνω στη Μακεδονία ψιλοψιχάλισε. Λες να άρχισε το φαινόμενο;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

poliklitos
Νέο Μέλος

Greece
31 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 13:40:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους poliklitos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος poliklitos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος poliklitos  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος poliklitos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1)ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΛΕΝΕ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΠΟΙΗΜΕΝΟΥΣ? (ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ)


2)ΜΑΣ ΠΗΡΑΝΕ ΧΑΜΠΑΡΙ! ()?

Οι Ολυμπιακοί Αγώνες από το πενάκι των σκιτσογράφων
«Γρηγορότερα-Ψηλότερα-Δυνατότερα»: Εμπνευσμένοι από αυτό το Ολυμπιακό παράγγελμα, 300 γελοιογράφοι από 45 χώρες, με πάνω από 700 έργα κατέθεσαν με το δικό τους καυστικό τρόπο και αρκετή δόση σάτιρας την άποψή τους για τους Ολυμπιακούς Αγώνες της Αθήνας, στη Β" Διεθνή Έκθεση Γελοιογραφίας της Ρόδου (30 Ιουλίου έως 16 Αυγούστου).

Το in.gr σας παρουσιάζει τα έργα που βραβεύτηκαν ή απέσπασαν έπαινο από την Επιτροπή Αξιολόγησης της έκθεσης, που τείνει να γίνει θεσμός ως BIENNALE Γελοιογραφίας Ρόδου.

http://www.in.gr/news/reviews/imagegallery.asp?lngReviewID=497490&lngChapterID=-1&lngItemID=555397

ΣΧΟΛΙΟ: ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ. ΕΓΙΝΕ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ.

3)Η ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ:

Ροή, όπως το ποτάμι της ενέργειας (ΚΑΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΕΙ???)
Η Τελετή Λήξης θα είναι μια γιορτή των ανθρώπων, δήλωσε ο Δημήτρης Παπαϊωάννου (ΠΑΛΙ ΚΑΤΙ ΛΕΕΙ, ΑΛΛΑ ΔΕ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΩ ΕΥΚΟΛΑ).

ΑΠΕ
Ο Δημήτρης Παπαϊωάννου
Αθήνα


Εντελώς διαφορετική από την Τελετή Έναρξης θα είναι αυτή της Λήξης, δήλωσε την Τρίτη σε συνέντευξη Τύπου ο καλλιτεχνικός διευθυντής και υπεύθυνος των τελετών Δημήτρης Παπαΐωάννου. «Θα είναι μια γιορτή των ανθρώπων, γεμάτη μουσική και τραγούδια. Θα χορεύουμε με ελληνικό τρόπο, ενώ θα έχουμε ένα μωσαϊκό με μουσικά κομμάτια από όλες τις περιοχές της Ελλάδας και με μια συνεχή ροή, όπως το ποτάμι της ενέργειας» είπε χαρακτηριστικά.

Οι καλλιτέχνες που θα συμμετάχουν στο πρώτο μέρος της τελετής, υπό τη διεύθυνση του Σταύρου Ξαρχάκου, είναι οι Χρόνης Αϊδονίδης, Δόμνα Σαμίου, Μαρινέλα, Γιώργος Νταλάρας, Χάρις Αλεξίου, Δήμητρα Γαλάνη και Γιάννης Πάριος. Στο δεύτερο θα εμφανιστούν οι Διονύσης Σαββόπουλος, Ελευθερία Αρβανιτάκη, Αννα Βίσση, Αλκηστις Πρωτοψάλτη, Αντώνης Ρέμος, Μιχάλης Χατζηγιάννης και Σάκης Ρουβάς.

Ο Δημήτρης Παπαϊωάννου, παρουσιάζοντας τα κυριότερα σημεία της Τελετής Λήξης, στην οποία θα λάβουν μέρος και 2.200 εθελοντές, υπογράμμισε: «Θα έχουμε τα πιο σημαντικά ελληνικά τραγούδια. Παράλληλα, θα συμμετάσχουν 100 κουδουνάτοι -έθιμο των αρχαίων χρόνων- και 60 Πόντιοι χορευτές, που αποτελούν ένα δυνατό κομμάτι της ελληνικής παράδοσης, ενώ θα υπάρχει ένα χωράφι με 14.000 κομμάτια σίτου».

Μετά την απονομή των μεταλλίων του Μαραθωνίου θα εμφανιστούν σημαίες από όλες τις Ολυμπιακές ομάδες, ενώ δεν θα υπάρχει διάκριση εθνικοτήτων. Θα ακολουθήσουν οι ομιλίες του πρόεδρου της ΔΟΕ και της Δημάρχου Αθηναίων και θα ακουστεί στη συνέχεια ο Εθνικός Ύμνος της Ελλάδας. Αμέσως μετά, η Ελλάδα θα παραδώσει στην Κίνα τη σκυτάλη των Ολυμπιακών Αγώνων, ενώ οκτώ εθελοντές, που θα βγουν με κλήρωση, θα μεταφέρουν τη σημαία και σε μια φορτισμένη συναισθηματικά στιγμή θα αποχαιρετήσουμε την Φλόγα, συνοδεύοντάς την με τη μουσική του Μάνου Χατζιδάκι.

Αμέσως μετά θα αρχίσει το πάρτυ με τη συμμετοχή των πιο σημαντικών Ελλήνων τραγουδιστών. «Θα καλέσουμε όλο τον κόσμο να χορέψει, ενώ θα αφεθούν και 250.000 μπαλόνια» τόνισε ο κ. Παπαϊωάννου. (ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΛΑΜΑΤΙΑΝΟ, ΖΕΪΜΠΕΚΙΚΑ ΚΑΙ SALSA ΘΑ ΧΟΡΕΨΩ ΚΙ ΕΓΩ. )

Αναφερόμενος στις διαφορές μεταξύ των Τελετών Έναρξης και Λήξης επισήμανε: «Αισθάνομαι ότι υπάρχει διαφορά. Στην έναρξη κοιτάξαμε κατάματα ένα αρχαίο άγαλμα, ενώ στην Τελετή Λήξης κοιτάμε κατάματα ένα ανθρώπινο πρόσωπο, όταν χορεύει και γιορτάζει. Δεν θα χορεύουν μόνο οι θεατές, αλλά και οι αθλητές, ενώ ταυτόχρονα θα ριχθούν και πολλά πυροτεχνήματα».

Όταν ο Δημήτρης Παπαϊωάννου ρωτήθηκε εάν είναι ικανοποιημένος από την τηλεοπτική κάλυψη της Τελετής Έναρξης των Αγώνων, δήλωσε: «Η τηλεοπτική κάλυψη ξεπέρασε τον εαυτό της. Είχα μια πολύ στενή συνεργασία, επί μήνες, με τους αρμόδιους της τηλεοπτικής κάλυψης. Έκανε πολύ καλή δουλειά ο Μανόλο Ρομέρο. Φάνηκε το ήθος και το ύφος μιας διαφορετικής αντίληψης».

news.in.gr, με πληροφορίες από ΑΠΕ

ΣΧΟΛΙΟ: ΑΝ ΔΕΝ ΡΙΧΝΑΤΕ ΠΥΡΟΤΕΧΝΗΜΑΤΑ ΘΑ ΠΕΙΡΑΖΕ???
(ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΟΥΤΕ ΜΠΑΛΟΝΙΑ. ΜΟΥ ΤΡΟΜΑΖΕΤΕ ΤΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΑ. (ΔΕΝ ΤΑΪΖΟΥΝ ΤΑ ΠΙΤΣΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΚΟΥΜΑΣΙ. ΕΠΑΘΑΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ. ΔΗΛΑΔΗ ΔΕ ΜΟΥ ΦΤΑΝΟΥΝ ΤΑ ΕΛΙΚΟΠΤΕΡΑ, ΤΑ ΣΑΪΝΙΑ (ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΩ) ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΤΑΤΟΠΛΟΙΑ?))

5)ΛΕΣ???

igienin ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 23:34:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οταν λεμε παντως ολυμπιακους, εννοουμε και τους παραολυμπιακους.

και εκει ενα χτυπημα θα πονουσε πιο πολυ...

------------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2004, 00:46:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ Ano-Throsko ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ

quote:
Αλήθεια, όσοι με μανία γράφατε συνέχεια μπούρδες για φοβερά καιρικά φαινόμενα την ημέρα έναρξης των Αγώνων, για το παραμύθι με την Coca Cola, και χίλια δυο άλλα, δεν ντρέπεστε λιγάκι? Δυστυχώς για σας, οι αγώνες είναι καταπληκτικοί και τίποτα τέτοιο δε συνέβη. Μπορείτε, κακομοίρικα να μας προφητεύσετε το επόμενο άσχημο γεγονός? Α ρε φαντασιόπληκτα καραγκιοζάκια...Σας λυπάμαι ειλικρινά. Αλήθεια, επειδή έλειπα λίγο καιρό, βγήκατε στα site να πείτε ένα απλό συγνώμη για το άσχημο κλίμα που προσπαθούσατε να μεταδώσετε? Κρίμα που υπάρχουν τόσο μεγάλοι Έλληνες, αλλά και τόσο μικροί...και στο μυαλό και στην ψυχή.

Ο ΦΙΛΟΣ ΜΗΝΑΣ_ΧΑΝΤΖΙΔΗΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ...
quote:
Μετά άκουσα για τους Ο.Α. και το σενάριο ακραίων καιρικών φαινομένων. Παλιότερα άκουσα τον Φουράκη να μιλά για άγγλους με ουρά. Ειλικρινά καταλαβαίνω την ανάγκη του καθένα μας να ερευνά -στο βαθμό που οι ανοιχτές πηγές πληροφοριών το επιτρέπουν- τα όποια ανεξήγητα ή δυσεξήγητα φαινόμενα. Όμως δε θα έπρεπε να είμαστε σε θέση να δίνουμε ηχηρές απαντήσεις σ' αυτού του τύπου τους κυρίους;

ΕΧΟΥΝ ΑΔΙΚΟ ????????????
ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΚΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ...
ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΕΝΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΑΛΛΟ...

ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΟΛΟΓΟΥΣ ????????

ΜΗΠΩΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ STERM ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ
"ΜΠΟΥΡΔΟΛΟΓΟΥΣ" ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΥΣΤΙΚΟΙ ????
ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΕΤΣΙ ΑΣΥΣΤΟΛΑ ΝΑ ΤΟΥ ΑΦΥΝΟΥΜΕ ΝΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ????
ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΕ ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΝΑ ΛΕΝΕ ΣΑΝ ΤΡOΜΟΛΑΓΝΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΠΕΡΝΟΥΝ ΤΗΝ ΦΟΒΙΑ ????????

ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥΣ.

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΘΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΘΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΓΕΛΟΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2004, 01:25:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΘΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΟΥΝ ΑΒΑΤΑΡ ΠΑΛΙ ΘΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΗΝ ΜΟΥΡΗ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΓΥΑΛΙ ΝΑ ΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΕΤΟΙΜΗ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΑΧΛΑΜΑΡΑ ΠΟΥ ΣΕΡΒΙΡΙΖΑΝ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΡΙΝ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ.
ΣΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΕΔΙΔΑΝ
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΠΙΘΑΝΟΙ ΤΥΠΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΟΤΙΜΟΥΝ ΤΗΝ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΤΟΥ ΑΝΑΓΝΩΣΤΙΚΟΥ ΚΑΙ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟΥ ΚΟΙΝΟΥ.
ΠΑΨΤΕ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΕΤΕ ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΤΕ ΤΙΣ ΟΜΙΛΙΕΣ ΤΟΥΣ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΤΑΙΖΕΤΕ ΑΛΛΟ ΦΤΑΝΕΙ
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΝΑ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΟΝ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΤΟΝ ΕΞΑΠΑΤΟΥΝ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2004, 18:38:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
βγαλανε χοντρα λεφτα?

βγαλανε.

απο κει και περα τι τους νοιαζει? μηπως θα τους κλεισουν οι πορτες?

το χρημα τις ανοιγει ολες.

αλιμονο σε αυτους που τα αγοραζαν αυτα τα σκουπιδια......

------------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΜΑΡΤΟΒΟΡΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


69 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2004, 21:09:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΜΑΡΤΟΒΟΡΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΕΔΩ.
ΛΟΙΠΟΝ ΜΙΛΑΜΕ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΚΑΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ?
ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΕΧΟΥΝ ΠΑΘΙΑΣΘΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΣ.
ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ ΡΟΟΜΣ ΠΩΣ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΠΑΝ ΕΦΥΓΑΝ.ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ? ΣΙΩΠΗ.
ΑΣ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΔΙΝΟΥΜΕ ΣΗΜΑΣΙΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΧΑΡΑΜΙΖΟΥΜΕ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΕΔΩ.

ΕΛΠΙΖΩ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΚΑΛΛΙΤΕΡΟΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2004, 04:03:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε AVATARGR
Έστω οτι έχω μία άποψη και εσύ μία άλλη. Άν υπάρχουν δύο άλλοι
που πιστεύουν οτι εσύ δεν πρέπει να ακουστείς πώς λέγονται αυτοί;
--Λες-------------------------------------------------------------
ΜΗΠΩΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ STERM ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ
"ΜΠΟΥΡΔΟΛΟΓΟΥΣ" ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΥΣΤΙΚΟΙ ????
ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΕΤΣΙ ΑΣΥΣΤΟΛΑ ΝΑ ΤΟΥ ΑΦΥΝΟΥΜΕ ΝΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ????
ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΕ ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΝΑ ΛΕΝΕ ΣΑΝ ΤΡOΜΟΛΑΓΝΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΠΕΡΝΟΥΝ
ΤΗΝ ΦΟΒΙΑ ????????
ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥΣ.
------------------------------------------------------------------
Στη προηγούμενη απάντησή μου εγραψα για αυτούς που όλο λένε και δεν
κάνουν τίποτα. Κάνω κάτι για να μην λέω για αυτούς που δεν κάνουν
τίποτα. Περιμένω να αφήσεις ένα αρχείο ήχου με το τηλεφώνημά σου έστω
σε τρείς απο αυτούς,ή μία εικόνα με την απόδειξη και το συστημένο
γράμμα που έστειλες σε κάποιον απο αυτούς.

Πάρε τηλέφωνο ANT1, MEGA, ALTER, STAR, EXTRA3, NET, ET1 κ.α
και πές τους να ΜΗΝ τρομοκρατούν τον κόσμο με κομμάντος που είναι

έτοιμοι με το δάκτυλο στη σκανδάλη να χτυπήσουν... Την πλύση
εγκεφάλου με τρομο-λαγνεία ΔΕΝ την βλέπεις στις ειδήσεις;
Σταμάτα τους ΟΛΟΥΣ. Και πές τους τα όπως τα λές εδώ.
ΑΝΤ1 210 6886100, MEGA 210 6980900, ALTER 210 5707000
STAR 210 3481000, EXTRA 210 3486000, ΝΕΤ 210 6066000

Έπειτα πάρε τους πολιτικούς αρχηγούς των κομμάτων ΣΥΝ, ΚΚΕ
να τους κατακρίνεις πόσο καταστροφολόγοι ήταν στα μέσα
Ιουλίου όταν μίλαγαν στον Παυλόπουο στο ΑΛΤΕΡ.

Έπειτα περιμένω να πάρεις τηλέφωνο αυτούς που μιλούσαν για ακραία
καιρίκά φαινόμενα (στο Extra και στο ALTER) φυσικός Παππάς, οτι
στην τελετή έναρξης θα υπάρξει πρόβλημα (Αργυρόπουλος), και οτι
στα μέσα του μήνα και στο τέλος είναι πολύ επικίνδυνη περίοδος

http://www.astrologos.gr/issues/current/article5.html
και εκρηκτική που δεν πρέπει να μπούμε σε αεροπλάνα στα μέσα του
μήνα, όπως είπε η Πατέρα ζωντανά σε πρωινή εκπομπή.

Αργυρόπουλος 6938022709 Πατέρα 210 6524443 Παππάς (πάρε Extra)

Άν αυτά που ακούς τα λές μπούρδες τότε κάνε κάτι για αυτό όπως λές.

Το να μπλέκεις ιστορίες με μακριές ουρές φυσικές συντήξεις
που ναί μεν είπαν οι παραπάνω κύριοι αλλα το συγχέεις με το παρόν
θέμα τότε πέφτεις στην παγίδα να πλατειάζεις και να μήν δίνεις
τελικά απαντήσεις αλλα απλά να είσαι το ΟΥ του αλλαλάζοντος πλήθους
απέναντί στο Λεωνίδα Κύρκο.

Οι αγώνες δεν καταστράφηκαν μέχρι σήμερα απο βόμβες και άλλα τινά
αλλα κυρίως απο τα παρακάτω...Και το θέμα Καταστροφή Ολυμπιακών
αγώνων έχει τελικά δύο διαστάσεις. Την καταστροφή που ΕΦΕΡΑΝ οι
Ολυμπιακοί αγώνες και την καταστροφή που είχαν οι Ολυμπιακοί αγώνες.

Καταστροφή οικονομική που τελικά έχει σαν αποτέλεσμα τον αναγκασμό
της κυβέρνησης να νοικιάσει ή και να πουλήσει 14 Ολυμπιακά κέντρα

στα οποία πλήρωσες και εσύ AVATARGR αλλα ασχολείσαι με "μπουρδολόγους"

Άν εσύ μου πείς πως ήρθαν τουρίστες και τους άρεσε η Ελλάδα και οι
αγώνες τότε δεν θα διαφωνήσω μαζί σου. Το θέμα είναι πόσοι ήρθαν σε
σχέση με πέρυσι πρόπερσι κ.ο.κ. για να το πούν αυτό αλλα και πόσοι
τελικά θα ξαναγυρίσουν λόγω ακρίβειας αφού μπορούν να πάνε και στην
Τουρκία με λιγότερα απο τα μισά λεφτά. Το θέμα θα συνεχιστεί αλλου.

Καταστροφή ηθική και ουσιαστική της έννοιας Ολυμπιακοί αγώνες,
Μαραθών, Aμιλα. Η Λένα Δανιηλίδου ΔΕΝ πήρε μετάλλιο αλλα ΑΥΤΗ
ήταν που έπρεπε να πάρει. Οι θηρευτές μεταλλιών που είναι η νέα
μόδα που πάει να περάσει γίνονται ήρωες απο τα ΜΜΕ μόνο και μόνο
γιατί ΠΕΡΝΟΥΝ ΔΙΣΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ απο σπόνσορες και λοιπούς...

Εκεί μπαίνουν και φαναρτζήδες στο κόλπο και σενάρια και ψευδομάρτυρες
και πολιτικοί παράγοντες και χημείες και επιστήμονες που γελάνε με
την ΔΟΕ επειδή τελικά ΟΤΙ ντόπινγκ να ψάξουν το έβαλαν στο DNA το
γονίδιο του αθλητή και κόλησαν τον Μαραθώνα σε αρουραίους και τρωκτικά.

Δέν πρόκειται AVATARGR να ασχοληθώ άλλο με την συνεχόμενη άρνηση
παντός επιστητού με την ταμπέλα μπούρδα άν δεν έχω εκτός απο
επιχειρήματα στα οποία ζητάς και εσύ και σοβαρές ετοιολογήσεις.

Έχω καταλάβει AVATARGR οτι είσαι έξυπνος άνθρωπος αλλα το συναίσθημα
είναι αυτό που σε κυριεύει κάνοντάς σε πολύ αδύναμο. Ήδη έχω αρχίσει
να σε συμπαθώ χωρίς να ειρωνεύομαι. Ακόμα πάντως περιμένω την απάντησή
σου στα στοιχεία που έδωσα περι ΠΙΘΑΝΗΣ προβοκάτσιας...
(πιθανολογώ ε;)

Σαν συντονιστής μπορείς να με χαρηκτηρίσεις και εμένα μπουρδολόγο
να φτιάξεις άλλα 3 id και να πείς οτι συμφωνείς με τους θίγοντες.
(δεν λέω οτι το κάνεις...αλλα είσαι ένας απο τους μετρημένους στα
δάκτυλα που κατονομάζει η Avallon που έχουν 2000+ μυνήματα και
εις γνώση τους η διοίκηση αφήνει να έχει πολλά id.Μπορεί να είναι
βέβαια και συκοφαντίες...)
Πιστεύω όμως οτι οι ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ διαφορετικοί φίλοι που μπαίνουν
μέσα μπορούν να καταλάβουν ΚΑΙ απο τον τρόπο γραφής ενός ανθρώπου
ΚΑΙ απο τον χαρακτηρισμό του σε μερικά πράγματα ΠΟΙΟΣ είναι και
τί κρύβεται απο πίσω. Οπως πολύ σωστά είπες AvatarGR SCRIPTA MANE.

(αν δεν τα σβήσεις...)

Πίστευε και μή, ...ΕΡΕΕΕΥΝΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 13 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy