ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΑ - «Κουσούρι» για την Πυρά?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 21
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
decadance2
Νέο Μέλος


35 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2005, 05:44:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους decadance2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διαβαζοντας το μυνημα του pyramid σκεφτηκα πως ελαχιστα εχω γραψει για την αποψη του αν πρεπει να επιτραπει η υιοθετηση παιδιων απο ομοφυλοφιλους ή οχι.
Να ειστε σιγουροι πως και εγω μεχρι πριν λιγους μηνες ημουν σκεπτικος.

Ο κοσμος μας αλλαζει με ρυρθμους που λογικο ειναι να μην μπορουμε να προλαβουμε,ουτε και να συνηδητοποιησουμε τι γινεται γυρω μας.
Συμφωνα με την EUROSTAT(Στατιστικη της Ε.Ε.)o μεσος ορος διαζυγιων στην Ε.Ε. ειναι 35%.(στην κορυφη η Αγγλια και Δανια με 49% και τελευταια η Ιταλια με 10%)
H συγκεκριμενη στατιστικη ειναι του 1995 και κατεληγε πως αν συνεχιστει η ανoδος με τους ιδιους ρυθμους το 2020 θα εχουμε φτασει το 70%.
Αναλογιστειτε ποσα παιδια μεγαλωνουν σημερα σε προβληματικες οικογενειες και ποσα ειναι τα παιδια που μεγαλωνουν με τον ενα μονο γονιο.
Ας ερθω ομως στο θεμα μας.
Αυτο που μου εκανε την μεγαλυτερη εντυπωση ειναι στην ανακεινωση που διαβασα ΄΄μετα απο ερευνες ψυχολογων σε εκατονταδες(!!!)παιδια ηλικιας εως 30 ετων σημερα που μεγαλωσαν με ομοφυλοφιλα ζυευγαρια...΄΄
Ωστε υπαρχουν εκατονταδες παιδια σημερα που μεγαλωσαν απο ομοφυλοφιλα ζευγαρια;πως;
Και εδω μπαινουμε σ ενα θεμα ταμπου για τον ΄΄σωστο''μας κοσμο.
Κατ αρχην εδω οταν μιλαμε για αναγνωρηση του δικαιωματος υιοθεσιας παιδιων απο ομοφυλοφιλους μιλαμε μονο για υιοθετηση παιδιων απο ομοφυλοφιλους ανδρες μεσαιου και μικρου εισοδηματος.
Και θα σας γραψω τον λογο.
Μια λεσβια που θελει να κανει παιδι δεν εχει κανενα προβλημα.Πως;
1.Βρισκει καποιον αντρα που της αρεσει,κανει μαζι του ερωτα ,μολις μεινει εγκυος χωριζει και αυτος ο ανδρας δεν μαθαινει ποτε πως θα γινει πατερας.
2.Κανει τεχνητη γονιμοποιηση.(μην μου πειτε πως δεν γνωριζεται πως money makes the world go round..ετσι πανευκολα παρακαμπτονται πολλα ''γραφειοκρατικα''προβληματα κι εξαγοραζονται απαραιτητες σιωπες..)
3.Kαι αυτη ειναι η ποιο ''διαδεμομενη΄΄λυση,βρισκει εναν ομοφυλοφιλο που πληρει τους οποιους ΄΄ορους΄΄που αυτη νομιζει,φτιαχνουν μια σχεση που μοναδικο σκοπο εχει την τεκνοποιηση και εχουν ενα παιδι που μεγαλωνει με την μητερα ως συνηθως με τουλαχιστον ομως εβδομαδιαια παρουσια και του πατερα.
Η 3η λυση καλυπτει φυσικα και τους αντρες ομοφυλοφιλους.Μεχρι πριν λιγους μηνες(πριν επιτραπει η υιοθεσια σε Ολλανδια και Γερμανια)τα gay περιοδικα και σαιτ ηταν γεματα απο τετοιου ειδους αγγελιες..
Και μια αλλη πρακτικη απο αντρες ειναι οι ''πληρωμενες''μητερες.
Παρακαλω μην σοκαρεστε,η συγγεκριμενη τακτικη εχει οπαδους και σε ετεροφυλοφιλα ζευγαρια που η γυναικα δεν μπορει ν αποκτησει παιδι..
Οι ταριφες στην γειτονικη μας Βουλγαρια ξεκινουν απο 5000 μολις ευρω..

Ολα τα παραπανω τα παραθετω απλα για προβληματισμο.
Τι προτημουμε για τον κοσμο μας τελικα;
Να δουμε τα προβληματα και να προσπαθησουμε να δωσουμε πραγματικες λυσεις ή να συνεχισουμε τον στρουθοκαμιλισμο μας εξαπολυοντας απλα αφορισμους σ αυτους που πιστευουμε πως ΄΄μολυνουν''τον κοσμο μας.
Να ενσωματωσουμε στην κοινωνια τουλαχιστον οτι δεν την βλαπτει ή να εχουμε εναν αλλο κοσμο μες στον κοσμο;

Και ενα τελευταιο απο τους ψυχολογους παλι που νομιζω πως λεει πολλα.
''Οταν ενα ομοφυλοφιλο ζευγαρι αποφασιζει να υιοθετισει ενα παιδι,ειναι 100% συνειδητη επιλογη..΄΄
Και τελος παντων ενας ομοφυλοφιλος δεν παυει να ειναι ενας ανθρωπος οπως ολοι..το ομοφυλοφιλος χαρακτηριζει μονο μια ερωτικη συμπεριφορα.
Κανενας ομοφυλοφιλος δεν προκειται να κανει ερωτα μπροστα στο παιδι του,ουτε φυσικα θα παει να παρει το παιδι του απο το σχολειο με ''λιγο μολυβακι,για να τονισει τα ματια..''
Κι αυτα μαζι με πολλα άλλα σημαινουν συνειδητη επιλογη..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elapsed
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2005, 21:55:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elapsed  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπον Γιατρε και οι υπολοιποι ηρθε η ωρα να σας ανοιξω τα ματια.Οι gay ειναι ανωμαλια της φυσης γιατι εχουν προβληματικα γονιδια και DNA. Και μη μου πει κανεις οτι δεν ειναι ανωμαλια της φυσης αφου δεν μπορουν να αναπαραχθουν.Οσο για το γεγονος οτι ολο και περισσοτεροι gay δημιουργουνται,αυτο οφειλεται στο οτι οι ανθρωποι πολλαπλασιαζονται με αποτελεσμα να μπερδευεται περισσοτερο (μπασταρδευει) το DNA των ανθρωπων.Οσο αυξανεται ο πληθυσμος χωρις ελεγχο θα αυξανονται και οι gay.Γι αυτο στο μελλον θα γινονται γεννησεις με ελεγχομενο DNA.
ΦΙΛΙΑ,
ΕΡΕΥΝΗΤΗΣ,ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ,
ΝΙΚΟΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keramidogata
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2005, 23:11:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keramidogata  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ σκληρή η απάντησή σου, elapsed. "Ακούγεται" σκληρή ίσως επειδή αφορά ανθρώπους.
Τελικά η αναπαραγωγή ορίζει την ανωμαλία στη φύση;
Φιλικά

Με το ένα πόδι στο παραμύθι και το άλλο στην άβυσσο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
decadance2
Νέο Μέλος


35 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2005, 01:35:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους decadance2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟΤΕΡΟ ΝΑ ΔΙΑΣΠΑΣΕΙΣ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ , ΠΑΡΑ ΜΙΑ ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΗ

Albert EinsteinΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

obscured
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2005, 01:55:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους obscured  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Οι gay ειναι ανωμαλια της φυσης γιατι εχουν προβληματικα γονιδια και DNA. Και μη μου πει κανεις οτι δεν ειναι ανωμαλια της φυσης αφου δεν μπορουν να αναπαραχθουν

με αυτό το σκεπτικό και ένας στείρος είναι ανωμαλία της φύσης δε νομίζεις;

Look mummy, there's an aeroplane up in the skyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2005, 02:57:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
--------------------------------------------------------------------------------
Οι gay ειναι ανωμαλια της φυσης γιατι εχουν προβληματικα γονιδια και DNA. Και μη μου πει κανεις οτι δεν ειναι ανωμαλια της φυσης αφου δεν μπορουν να αναπαραχθουν
--------------------------------------------------------------------------------


με αυτό το σκεπτικό και ένας στείρος είναι ανωμαλία της φύσης δε νομίζεις;

δυστυχως αλλα ετσι ειναι
και για να μην αρχισουν παλι να πυροβολουν οι διαφοροι
πρεπει να καταλαβουν οτι ανωμαλια ειναι οτι εχει καποιο ατομο που ξεφευγει απο τον κανονα
π.χ.
ενα κατσικι που γεννιεται με ενα κερατο αποτελει ανωμαλια
καποιος που γενιεται με ενα ακρο λιγοτερο η περισοτερο αποτελει ανωμαλια
καποιος που δεν εχει την αναλογη αναπτιξη αποτελει ανωμαλια
ειτε ειναι ποιο ψηλος ειτε ειναι ποιο κοντος
ολα αυτα δεν ειναι βασεις για να διωξουμε το καθε ατομο απο το κοινωνικο συνολο
διωκονται μονο αυτα τα ατομα που αποτελουν απειλη για την κοινωνια
π.χ.
καποιος που εχει την ανωμαλια της παιδεραστιας πρεπει να διωχτει
καποιος που εχει την ανωμαλια της ομοφυλοφιλιας δεν πρεπει να διωχτει με κριτηριο την σεξουαλικη του προτιμηση
οπως ειπα και στο πρωτο μηνυμα οι ομοφυλοφιλοι απο την στιγμη που ειναι ενηλικες εχουν το δικαιωμα να διαθεσουν το σωμα τους οπως θελουν αυτο δεν τους κανει ομαλους

decadance2

<<Και ενα τελευταιο απο τους ψυχολογους παλι που νομιζω πως λεει πολλα.
''Οταν ενα ομοφυλοφιλο ζευγαρι αποφασιζει να υιοθετισει ενα παιδι,ειναι 100% συνειδητη επιλογη..΄΄>>


το ιδιο συμβενει οταν αποφασιζει να αποκτησει παδι και ενα ετεροφυλο ζευγαρι


<<Και τελος παντων ενας ομοφυλοφιλος δεν παυει να ειναι ενας ανθρωπος οπως ολοι..το ομοφυλοφιλος χαρακτηριζει μονο μια ερωτικη συμπεριφορα.>>

δεν διαφωνω

<<Κανενας ομοφυλοφιλος δεν προκειται να κανει ερωτα μπροστα στο παιδι του,>>

ουτε και κανενας ετεροφυλος

<<ουτε φυσικα θα παει να παρει το παιδι του απο το σχολειο με ''λιγο μολυβακι,για να τονισει τα ματια..''>>

μην το λες μην το λες


Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

decadance2
Νέο Μέλος


35 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2005, 03:31:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους decadance2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε gigenis
Πιστευω πως σ οτι εγραψα πουθενα δεν ισχυριζομαι πως οι ομοφυλοφιλοι θα ειναι καλυτεροι γονεις απο τους ετεροφυλοφιλους.
Υπαρχουν περιπτωσεις και περιπτωσεις..μην τρελλαθουμε κι ολας.
Δεν ειμαι κανενας φανατισμενος ακτιβιστης.
Αλλο αποφασιζω να κανω παιδι κι αλλο η ΣΥΝΗΔΗΤΗ επιλογη.
Κατα τ αλλα η αντιπαραθεση αυτων που γραφω με τους ετερο.δεν νομιζω πως εχει νοημα..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Cryagnus
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2005, 04:30:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cryagnus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα και από εμένα. Λοίπον βαρέθηκα. Βαρέθηκα ο καθένας να βγαίνει να λέει το μακρύ του και το κοντό του. Οι ομοφυλόφιλοι ΔΕΝ αποτελούν ανωμαλία της φύσης. Η φύση εν σοφία εποίησεν.
Δηλαδή με το δίκο σας σκεπτικό : Επειδή εμένα πχ. δε μου αρέσουν τα μακαρόνια και σε σένα ας πούμε αρέσουνε, θα πρέπει εγώ να σε πω ανώμαλο. Ναι , και όμως τα πράγματα είναι τόσο απλά.! Πριν μιλήσετε σκεφτείτε και αναλογιστείτε.
Καλή συνέχεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elapsed
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2005, 07:59:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elapsed  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελικά η αναπαραγωγή ορίζει την ανωμαλία στη φύση;
Ναι σε οτι αφορα τα εμβια οντα ανθρωπο,ζωα,φυτα.Ανωμαλια υπαρχει και στο κλιμα,αλλα αυτο το οριζει ο ανθρωπος με τη ρυπανση,κτλ.


με αυτό το σκεπτικό και ένας στείρος είναι ανωμαλία της φύσης δε νομίζεις;
Βεβαια ειναι ανωμαλια αφου η στειροτητα οφειλεται στα προβληματικα γονιδια.

Καλησπέρα και από εμένα. Λοίπον βαρέθηκα. Βαρέθηκα ο καθένας να βγαίνει να λέει το μακρύ του και το κοντό του. Οι ομοφυλόφιλοι ΔΕΝ αποτελούν ανωμαλία της φύσης. Η φύση εν σοφία εποίησεν.
Δηλαδή με το δίκο σας σκεπτικό : Επειδή εμένα πχ. δε μου αρέσουν τα μακαρόνια και σε σένα ας πούμε αρέσουνε, θα πρέπει εγώ να σε πω ανώμαλο. Ναι , και όμως τα πράγματα είναι τόσο απλά.! Πριν μιλήσετε σκεφτείτε και αναλογιστείτε.
Καλή συνέχεια.
Ναι η φυση εν σοφια εποιησεν μεχρι που αρχισε να την καταστρεφει ο ανθρωπος.Και μην μπερδευεις το φαγητο με τους gay.Αν δεν ειχες να φας να δεις πως θα σου αρεζαν και τα μακαρονια και οι ριζες και τα σκουληκια.Ενω αν ενας αντρας δεν εχει γυναικα για να ικανοποιηθει παει και γινεται gay ???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cryagnus
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2005, 23:15:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cryagnus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Elapsed. Το ότι θα φας τις ρίζες δε σημαίνει ότι θα σου αρέσουνε κιολας!!! Και νομίζω αυτό είναι το θέμα, να κάνουμε στη ζωή μας αυτό που μας αρέσει αρκεί πάντα να μη καταπατούμε την ελευθερία του άλλου.
Όσον αφορά αυτό που λες . Ύπαρχουν καταγραφές που αναφέρουν ότι πολλοί κρατούμενοι των φυλακών παρουσιάζουν ομοφυλοφιλική συμπερίφορα. (αφού όλες οι φυλακές έχουν μονο άτομα του ιδίου φύλου). Όπως επίσης υπάρχουν και άλλα πολλά παραδείγματα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
simboy
Μέλος 1ης Βαθμίδας


52 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2005, 12:39:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους simboy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διάβασα διάβασα διάβασα ........ για κλάμματα και για γέλια πολλές απόψεις ( όπως αυτή του Καιάδα )
Εγώ είμαι ομοφυλόφιλος .Τι θα κάνετε τώρα ? θα με πετάξετε στη πυρά ?
Θα με κρεμάσετε ανάποδα ? δε βαριέστε μωρέ ας ζήσω ε ? δημοκρατία έχουμε. δε πειράζει . ας περπατώ και εγώ σε αυτό το πλανήτη τι να κάνουμε τώρα αφού δεν φρόντισαν οι δικοί μου να με ρίξουν στο γκρεμό ή να με στείλουν σε κάνα ψυχίατρο να μου δώσει χάπια να γίνω καλά.
Αλήθεια όλοι εσείς που κρίνετε. μια χάρη please
Εχετε ένα χάπι να το παίρνει κάποιος να του σηκώνετε με γυναίκα ?
Αν ναι δώστε το σας παρακαλώ γιατί μέχρι τώρα τι βλέπω ένα κομμάτι τσιμέντο τι βλέπω γυναίκα γυμνή το ίδιο και το αυτό νιώθω.
Την γλύτωσα την αυτοκτονία φυσικά με πολύ αγώνα και πολύ πίστη γιατί επιτρέψτε μου να πιστεύω στο ΘΕό
Τι να κάνω ? ο μόνος μου φίλος ήταν πάντα , ποτέ δεν με έδιωξε ποτέ δεν μου φώναζε κοροιδευτικά "καλέ σύκα"
Επαιρνα την εικόνα του και κοιμόμουν κλαίγοντας στο εφηβικό μου μαξιλάρι
Και τώρα μεγάλωσα και τον κρατώ μέσα στη καρδιά μου και κανείς ΜΑ ΚΑΝΕΙΣ δεν μου τον ξεριζώνει από εκεί ούτε Αυτόν ούτε την ελπίδα μου
Ναι είμαι ομοφυλόφιλος ναι έχω μόνιμη σχέση ναι έχω και πνευματικό και παλεύω να έχω μια αγνή όμορφη σχέση
Και δεν βρίσκω το λόγο γιατί ντεφάκτο θα πάω στη κόλαση κατά τη κρίση κάποιων σε κάποια φόρουμ μόνο και μόνο επειδή είμαι ομοφυλόφιλος
Ο Χριστός είπε πως είναι πιο εύκολο να περάσει καμήλα από την τρύπα της βελόνας αντί να μπει πλούσιος στο παράδεισο
Γιατί δεν λέτε κάτι για τους πλούσιους λοιπόν ? εγώ ποιόν πειράζω ?
Επίσης ψεύτης δεν θα υπάρχει στο παράδεισο ........
Ποιός δεν έχει πει ποτέ του ψέμματα ?
Ας βγάλουμε λοιπόν το δοκάρι από το μάτι μας και μετά ας πούμε για τον διπλανό μας
Φιλικά
Ενα παιδί που γλύτωσε τον Καιάδα ........ λόγο εποχής :p

Πιστεύω εις ένα Θεό
Πατέρα ΠαντοκράτοραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xrysa21
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2005, 12:47:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xrysa21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ.

xrysa21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xrysa21
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2005, 12:50:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xrysa21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ.

xrysa21

Edited by - xrysa21 on 22/06/2005 12:54:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xrysa21
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2005, 12:57:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xrysa21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΤΕ?

xrysa21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Xotchipilli2
Μέλος 2ης Βαθμίδας


347 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2005, 13:53:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Xotchipilli2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Λοιπον Γιατρε και οι υπολοιποι ηρθε η ωρα να σας ανοιξω τα ματια.Οι gay ειναι ανωμαλια της φυσης γιατι εχουν προβληματικα γονιδια και DNA. Και μη μου πει κανεις οτι δεν ειναι ανωμαλια της φυσης αφου δεν μπορουν να αναπαραχθουν.Οσο για το γεγονος οτι ολο και περισσοτεροι gay δημιουργουνται,αυτο οφειλεται στο οτι οι ανθρωποι πολλαπλασιαζονται με αποτελεσμα να μπερδευεται περισσοτερο (μπασταρδευει) το DNA των ανθρωπων.Οσο αυξανεται ο πληθυσμος χωρις ελεγχο θα αυξανονται και οι gay.Γι αυτο στο μελλον θα γινονται γεννησεις με ελεγχομενο DNA.
ΦΙΛΙΑ,
ΕΡΕΥΝΗΤΗΣ,ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ,
ΝΙΚΟΣ.


Εδώ θα τραβήξω πολύ άσχημα τα αυτιά του φίλου μας και θα τον στείλω πίσω σε όποιο πανεπιστήμιο τελείωσε να ξαναεπαναλάβει το μάθημα της γενετικής.

Όσον αφορά το "μπαστάρδεμα" toy DNA : Σόρρυ για τα σκληρά λόγια αλλά :η ποικιλομορφία του DNA εξασφαλίζεται με την ανάμιξή του και έτσι,μόνο έτσι δεν εκφυλίζωτναι οι φυλές. Σε πολύ κλειστές κοινωνίες οπου δεν υπάρχει εξωγενής ανταλαγγή DNA με άλλους ,ή σε οικογένειες με αιμομιξία ( Σταθερότητα DNA ε? keeping it to the family) όπως και στην γενιά των βασιλιάδων των Φαραώ υπήρχαν μεγάλα ποσοστά γενετικών ασθενιών,ΑΝΩΜΑΛΙΩΝ να το πώ καλύτερα! Αυτό επειδή συσσωρεύωνται πολλά αλληλόμορφα γονιδίων τα οποία ίσως έχουν επιβλαβή χαρακτήρα. Αν γίνεi ανάμιξη DNΛ πιθανών βλαβερά υποτελή αλληλόμορφα να μην εκδηλωθούν λόγω υπερκάλυψης σε καταστάσεις ομοζυγωτίας.

Συγνώμη αν την χαλάω σε οποιονδήποτε με βλέψεις "καθαρότητας" αλλα όλα τα παραδείγματα υβριδίων που έχουμε (απο μιγάδες εώς μικτούς πλυθισμούς φυτών και σκύλων) δείχνουν οτι μια "μανιακή καθαρότητα φυλής και DNA" απλα το εκφυλίζει. Όποιος νιώθει να του κάθετε δύσκολα στο λαιμό και αχώνευτο αυτό που λέω ας ακολουθήσει την εξής πορεία :

Α)Σπούδασε γενετική
Β)Απέδειξε με πειραματικά δεδομένα οτι η "καθαρότητα" του DNA είναι κάτι εξελικτικώς πλεονεκτικό.
Γ)Δημοσίευσε την εργασία σου.

Όσον αφρά τους ομοφυλόφυλους. Έχω πολλούς φίλους ομοφυλόφιλους και για μερικούς απο αυτούς δεν το ήξερα καν.Δεν με ενόχλησαν ουδέποτε και ας γυρνούσαμε μεθυσμένοι μαζί,και ας παίζαμε μπιλιάρδο μαζί και άς όταν έψαχνα μέρος να κοιμηθώ κοιμήθηκα στο σπίτι ενός απο αυτούς. Δεν έχω ,λοιπόν πρόβλημα μαζί τους. Αυτό που με ενοχλεί είναι οι ομοφυλογιλοι που κάνουν ότι είναι δυνατόν για να φανούν οτι είναι ομοφυλόφιλοι.Όπως εγώ δεν συστήνομαι σε κάποιον λέγωντας "Γεία σου,είμαι ο Xotchipilli και είμαι straight" έτσι το βρίσκω απλά αχρείαστω να γνωρίζω πχ τον Γιώργο και αυτός να κάνει τα πάντα να μας δείξει οτι "αχ καλε διαφέρω!".ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΜΩΣ: Το ίδιο με ενοχλεί και ο straight που θα κάνει ότι μπορεί για να δείξει πόσο άντρας είναι,πόσες πήρε χτές,πόσο θελκτικός είναι,πόσο σκληρό και ανώτερο είναι το δικό του γεννητικό όργανο! Κοινώς με ενοχλούν αυτοί που κραυγάζουν είτε gay είτε Νεοδημοκράτες,είτε αναρχικοί είτε straight είτε στρείδια είτε Ναπολέοντες.Η υπερβολή είναι το άσχημο! Όσον αφορά τις κλίκες που δημιουργόυνται σε τηλεοπτικά συστήματα αυτό είναι κάτι κατακριτέο όταν γίνετε ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΟΥ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ!

Πιστεύω στην προσωπική επιλογή και δεν πιστεύω οτι την ομοφυλοφυλία πρέπει αν την βλέπουμε απο το πρίσμα της ανωμαλίας ή της "γενετικής βλάβης". Σύμφωνα με τον ορισμό που έδωσε κάποιος φίλος περι "ανωμαλία = απόκλιση απο την πεπατημένη αποδεκτή οδό" εγώ είμαι "κοινωνικώς ανώμαλος" επειδή είμαι φορέας πολλών "κοινωνικά απαράδεκτων" απόψεων (μια βόλτα στα θέματα που έχω ανοίξει θα σας πείσει).

Θα ξανα επαναλάβω κάτι που έχει υποθεί : Tα αγοράκια εδώ μέσα τα ενοχλει να δούνε δύο γυναικές σε λεσβιακή περύπτιξη? Θα έπερναν ποτέ μέρος αν δύο λεσβίες ή δύο αμφιφυλόφιλες κοπέλες τους προσκαλούσαν στο κρεββάτι τους? Η μόνο μας ενοχλεί η "ανδρική ομοφυλοφιλία".

Σύμφωνα με τους ορισμούς που δόθηκαν περι ανωμαλίας,είναι ανώμαλο ένας άντρας να εξασκήσει κοινή συναινέση πρωκτικό σέξ με κάποια γυναία απο την στιγμή που κάτι τέτοιο δεν βοηθάει την αναπαραγωγή?

Τι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ μας πειράζει στην ομοφυλοφιλία? Είμασε το ίδιο ανεκτικοί σε γυναίκες ομοφυλόφιλες όσο και σε άντρες? Πόσα αγοράκια εδώ μέσα θα ένιωθαν αποστροφή οταν έβλεπαν δύο καυτές γυναίκες να φιλιούνται μεταξύ τους? Αν έβλεπαν δύο ωραίους άντρες να φιλιούνται?

Δεν θέλω απαντήσεις για αυτά τα ερωτήματά μου,θέλω απλά να σας βάλω το μικρόβιο και να τα απαντήσετε μέσα σας...

Τέλος ,ας μου επιτραπεί η έκφραση,έχω δεί πατέρα "γκομενάκια" που μεγάλωνε τον γιό του να γίνει άντρας Δάνδης και γκομενάκιας να βγάζει σε κατασκήνωση που είμουν ομαδάρχης το πουλάκι του σε στύση (ήταν 11 χρονών) και να παρενοχλεί ανεξαρτήτως κοριτσάκια ΚΑΙ αγοράκια με χυδαιολογίες. Μήπως αυτό το παιδί αντι να λάβει "μανιασμένα ετεροφυλόφιλη" εκπαίδευση απο τον πατέρα του ,καλύτερο θα ήταν να λάβει περισσότερα χάδια και πατρικές αγκαλιές? Μήπως θα εξελισώταν καλύτερα έτσι?

H Γνώμη του καθενός σεβαστή : υπάρχουν όμως οι ψαγμένες-ενημερωμένες γνώμες (educated opinions) και οι απλές γνώμες.

Reality: A serotonine induced Hallucination?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elapsed
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2005, 17:45:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elapsed  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όσον αφορά αυτό που λες . Ύπαρχουν καταγραφές που αναφέρουν ότι πολλοί κρατούμενοι των φυλακών παρουσιάζουν ομοφυλοφιλική συμπερίφορα. (αφού όλες οι φυλακές έχουν μονο άτομα του ιδίου φύλου).
-----Πολλες Αμερικανικες ταινιες βλεπεις.

Εδώ θα τραβήξω πολύ άσχημα τα αυτιά του φίλου μας και θα τον στείλω πίσω σε όποιο πανεπιστήμιο τελείωσε να ξαναεπαναλάβει το μάθημα της γενετικής.

Όσον αφορά το "μπαστάρδεμα" toy DNA : Σόρρυ για τα σκληρά λόγια αλλά :η ποικιλομορφία του DNA εξασφαλίζεται με την ανάμιξή του και έτσι,μόνο έτσι δεν εκφυλίζωτναι οι φυλές. Σε πολύ κλειστές κοινωνίες οπου δεν υπάρχει εξωγενής ανταλαγγή DNA με άλλους ,ή σε οικογένειες με αιμομιξία ( Σταθερότητα DNA ε? keeping it to the family) όπως και στην γενιά των βασιλιάδων των Φαραώ υπήρχαν μεγάλα ποσοστά γενετικών ασθενιών,ΑΝΩΜΑΛΙΩΝ να το πώ καλύτερα! Αυτό επειδή συσσωρεύωνται πολλά αλληλόμορφα γονιδίων τα οποία ίσως έχουν επιβλαβή χαρακτήρα. Αν γίνεi ανάμιξη DNΛ πιθανών βλαβερά υποτελή αλληλόμορφα να μην εκδηλωθούν λόγω υπερκάλυψης σε καταστάσεις ομοζυγωτίας.

Συγνώμη αν την χαλάω σε οποιονδήποτε με βλέψεις "καθαρότητας" αλλα όλα τα παραδείγματα υβριδίων που έχουμε (απο μιγάδες εώς μικτούς πλυθισμούς φυτών και σκύλων) δείχνουν οτι μια "μανιακή καθαρότητα φυλής και DNA" απλα το εκφυλίζει. Όποιος νιώθει να του κάθετε δύσκολα στο λαιμό και αχώνευτο αυτό που λέω ας ακολουθήσει την εξής πορεία :

Α)Σπούδασε γενετική
Β)Απέδειξε με πειραματικά δεδομένα οτι η "καθαρότητα" του DNA είναι κάτι εξελικτικώς πλεονεκτικό.
Γ)Δημοσίευσε την εργασία σου.

-----Μαλλον δεν καταλαβες τι εννοουσα.Αν ενας gay παει και με γυναικα και κανει και παιδι η' αρχιζει και μοιραζει το σπερμα του σε τραπεζες σπερματος για ατομα που δεν μπορουν να κανουν παιδι,τοτε το παιδι που θα γεννηθει δεν θα παρει γονιδια απο τον gay??? Αυτο εννοουσα μπασταρδεμα DNA.

Σύμφωνα με τους ορισμούς που δόθηκαν περι ανωμαλίας,είναι ανώμαλο ένας άντρας να εξασκήσει κοινή συναινέση πρωκτικό σέξ με κάποια γυναία απο την στιγμή που κάτι τέτοιο δεν βοηθάει την αναπαραγωγή?

-----Φυσικα ειναι ανωμαλο,αφου εισαι τοσο διαβασμενος επρεπε να το ξερεις.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aphrodity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
95 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2005, 18:30:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aphrodity  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλέ μου Simboy λυπαμαι για οτι έχεις περάσει στη ζωή σου και καταλαβαίνω τον θυμό σου διαβάζοντας κάποια απο τα μηνύματα εδω μέσα. Δυστυχώς δεν νομίζω να πάρεις κάποια προσωπική απάντηση. Δεν τους πειράζει να κάνουν απροσωπες επιθέσεις. Βολεύει την συνείδηση. Οταν καταλάβουν οτι έχουν να κάνουν με άνθρωπο πραγματικό με αισθήματα τα πράγματα αλλαζουν. Δεν μιλάω για αυτούς που υποστηρίζουν απλα μια αντίθετη άποψη, δικαιωμά του καθενός να τον ενοχλεί η ομοφυλοφιλία και σεβαστή η αποψη.
Μιλάω για αυτούς που πετάνε πέτρες και λένε πως οι ομοφυλοφιλοι δεν αγαπούν και δεν θα έπρεπε να έχουν δικαιόματα και τα άλλα ακραία που ακούστηκαν.
Ορίστε η ευκαιρία σας να εκφράσετε το μίσος σας! Το βρίσκετε δηλαδή σωστό να πείτε στο παιδί αυτό, που όλη τη ζωή του τον έκραζαν και με πολύ κόπο πάλεψε να φτιάξει μια σχέση, η οποία στην τελική αυτόν τον γεμίζει και αφου δεν ενοχλεί κανέναν δεν μας αφορά, οτι δεν έχει δικαίωμα στην αγάπη; Οτι δεν έχει δικαίωμα στη ζωή;
Ειλικρινά συγχωρέστε με αν γίνομαι εριστική ή πολύ συναισθηματική αλλα μερικές απαντήσεις εδώ με τρελαίνουν! Αβάσιμες κατηγορίες του τύπου οι gay δε θα έπρεπε να ζούν, οτι τους ενδιφέρει μόνο το σεξ και ιδιαίτερα
quote:
Δεν αγαπούν, δεν κάνουν φίλους.
!
Αλλο το " με ενοχλεί , το βρίσκω λάθος" και αλλο αυτό.
Ας βρθεί κάποιο λοιπόν να απαντήσει στον simboy που ζητάει εξηγήσεις. Ας του πει κάποιος τι να κάνει!
και πάλι συγνώμη αν ενόχλησε ο τόνος μουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Cryagnus
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2005, 02:53:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cryagnus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Hello ξανά. Elapsed με το επιχείρημα πέρι αμερικάνικων ταινιών θες να σε πάρω στα σοβαρά? Αυτό που λέω είναι βάσιμο και σωστό... Επίσης τώρα θες να μας πεις και κάτι άλλο που είναι τελείως άκυρο. Όσον αφορά έρευνες που έχουνε γίνει (αμφιβάλλω εαν έχεις ασχοληθεί καθόλου) λένε πως η ομοφυλοφιλία κληρονομείται από τη μητέρα. Άλλα ούτε και αυτή ξέρουν ακόμα με σιγουριά ... Τέλος πάντων αυτό που είπες πέρι "ομοφυλοφιλικο DNA" κτλ. , ελπίζω να κατάλαβες ότι ήταν τελείως αβάσιμο... Προσωπικές απόψεις εκφέρουμε όλοι το θέμα ειναι να μιλάμε με τεκμήρια... Τουλάχιστον όταν θίγουμε ζητήματα γεννετικής ...

Όταν ο άνθρωπος σταματήσει
να φοβάται τον εαυτό του
τότε θα πετάει στα ουράνιαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

decadance2
Νέο Μέλος


35 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2005, 03:36:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους decadance2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
To πως υπαρχει γονιδιο της ομοφυλοφιλιας ειναι ακομη ΥΠΟΘΕΣΗ.
Η ομοφυλοφιλια δεν κληρονομειται απο τους ομοφυλοφιλους γονεις στα παιδια τους.Ουτε και τα στερεοτυπα.
Τα ποσοστα ομοφυλοφιλιας στα παιδια των ομοφυλοφιλων ειναι ακριβως τα ιδια οπως και σε αυτα που εχουν ετεροφυλοφιλους γονεις..
Καλα θα κανουν καποιοι οι οποιοι εδω μεσα εκφραζουν τις αποψεις τους να τις εκφραζουν χωρις τον τιτλο ΕΡΕΥΝΗΤΗΣ/ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ για απλη αποφυγη γελοιοποιησης τους.
Σεβαστη η οποια αποψη οποιουδηποτε ,ομως οχι και να χρησιμοποιουμε τιτλους για να τις προσδωσουμε βαρυτητα..
Κι αν εισαι εστω ερευνητης ριξε μια ματια στα παρακατω links.
Ενα της Αμερικανικης Ψυχιατρικης Ενωσης: http://www.apa.org/pi/parent.html

Kaι ενα απο τον χωρο των Γενετιστων:
http://www.gene-watch.org/programs/privacy/gene-sexuality.html

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simboy
Μέλος 1ης Βαθμίδας


52 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2005, 10:05:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους simboy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλέ μου Simboy λυπαμαι για οτι έχεις περάσει στη ζωή σου και καταλαβαίνω τον θυμό σου διαβάζοντας κάποια απο τα μηνύματα εδω μέσα.

Αφροδίτη μου ΧΑΙΡΟΜΑΙ για τη θέση σου και ευχαριστώ
Δεν είμαι θυμωμένος.Λυπημένος είμαι και όχι για μένα , γιατί εγώ καλώς ή κακώς έχω κάνει τις επιλογές μου και προχωρώ μ'αυτές. Αλλά για όλα αυτά τα παιδιά όλους αυτούς τους νέους ανθρώπους που ενώ είναι νέοι οι σκέψεις και οι ιδέες τους είναι χειρότερες και από τους παλιούς πολλές φορές.
Θυμάμαι κάποτε μια γυναίκα ΜΑΝΑ κι όλας είχε πει πως αν το παιδί της ήταν ομοφυλόφιλο θα του περνούσε ένα πυρωμένο σίδερο από πίσω
Και τα έλεγε αυτά ΜΑΝΑ !!!!! ( Με δύο κόρες φυσικά :p )
Από την άλλη ξέρω γονείς που το δέχονται με κατανόηση και η πίκρα τους έχει να κάνει ΟΧΙ στο τι θα πει η κοινωνία αλλά στο πως θα βιώσει και θα πορευτεί το παιδί τους μέσα σ'αυτήν
Ακούς πχ περιπτώσεις γονιός να διώχνει το παιδί του από το σπίτι επειδή είναι ομοφυλόφιλος.
Ποιός έχει την ευθύνη μετά για την καταστροφή αυτού του παιδιού ?
Ενα είναι το φάρμακο για όλα
Η ΑΓΑΠΗ
Δεν υποστήριξα ότι είναι κάτι φυσιολογικό , δεν υποστήριξα ότι είναι κάτι το ανώμαλο . Είναι μια έκφραση μέσα στη φύση κιαυτό.
Την πεσμένη φύση ? έστω την πεσμένη φύση.
Οπως όμως ξανάπα , ποιός δεν είναι ψεύτης ποιός δεν είναι μοιχός ?
Γιατί πχ ο παντρεμένος που ξενοπηγαίνει με δέκα πιτσιρίκες την εβδομάδα να είναι για την κοινωνία ΑΝΤΡΑΣ ΜΑΓΚΑΣ ΚΑΙ ΒΑΡΥΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΡΧΗΣ ( μιας και δεν στερεί οικονομικά το σπίτι του ) ενώ ο ομοφυλόφιλος που έχει επιλέξει να έχει μια σχέση στην γωνιά του και δεν σκανδαλίζει δεν προκαλεί κανέναν να είναι ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ !!!!! και να του αξίζει ρίξιμο στον Καιάδα ?
Ξέρετε πόσα βασανιστήρια γίνονται σε άλλες χώρες και μόνο αν υπάρχουν καταγγελίες ότι κάποιος είναι ομοφυλόφιλος ?
(Φλυάρισα πάλι)
Ας έρθω όμως στο θέμα και στην ερώτηση του Γιατρού που έβαλε το θέμα κατά πόσο μπορεί να επιρεάσει νεότερες γενιές
Μακάρι να ήμουν σήμερα 10-12-14 χρονών και να είχε τέτοιες εικόνες γιατί δεν θα μεγάλωνα με τις τύψεις ότι κάνω έγκλημα , δεν θα νόμιζα ότι είμαι ο μόνος άνθρωπος πάνω στη γη που είναι έτσι .Δεν θα σμπαραλιαζόμουν εσωτερικά ,και ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ !!!!! ΟΥΤΕ αν υπήρχε επικοινωνία συζήτηση κτλπ σε κοινή θέα τηλεοράσεις κτλπ τότε θα είχα κάνει τα λάθη που έκανα.
Δεν νομίζω ότι κάποιος που ΔΕΝ είναι πραγματικά ομοφυλόφιλος μπορεί να γίνει από το τι κάνουν οι άλλοι.
Εγώ ας πούμε δεν είμαι ετερόφυλος . Από παιδί φυσικά βομβαρδίζομαι με σεξουαλικές εικόνς γύρω μου γυναικών σε αφίσσες σε τηλεοράσεις παντού υπάρχει μια γυμνή γυναίκα
Ε και ? έγινα str8 ?
Το γεγονός φυσικά ότι υπάρχουν τόσοι ομοφυλόφιλοι ( γνώμη μου ότι πάντα υπήρχαν αλλά ήταν κρυφοί ) έχει να κάνει με πολλούς παράγοντες
Ο Ενας είναι γύρω στα 40 τρώει φλασιά και θέλει να δοκιμάσει κάτι
Ο Αλλος από όταν γεννήθηκε νιώθει έτσι
Ο Αλλος δεν ξέρει τι θέλει
Είναι σημαντικό να μπει σεξουαλική διαπαιδαγώγιση και ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ στα σχολεία.Με πολύ πολύ καλούς καθηγητές και παιδοψυχολόγους
Εμένα πχ αν και ομοφυλόφιλος μου τη βάρεσε προχτές στα βραβεία του MAD που βγήκε η Γαρμπή με κάτι χορευτές που ξεφτυλίστηκε το αντρικό φύλο
( Ούτε ξέρω τι είπα από το ένα θέμα στο άλλο πάω )

Πιστεύω εις ένα Θεό
Πατέρα ΠαντοκράτοραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2005, 14:07:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
simboy μην ξαναπείς αυτή τη λέξη για γυναίκες που συμπεριφέρονται έτσι στα παιδιά τους, που έχουν αυτές τις απόψεις, δεν είναι μάνες εκκολαπτικές μηχανές είναι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dialogistis
Νέο Μέλος

Greece
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2005, 14:46:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dialogistis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ego paides den exo provlima p=me tous geouloes omos aidiazo stin idea oti enas antras ton pernei apo allo.Eleos aidia,aisxos!Kanonika aftoi oi antropoi prepei na einai psixika travmatismenoi gia na klinoun pros ta kei.Kapio paidiko travma isos h kapia erotiki apogoitefsi.Pantws ama mou elege o gios mou oti einai poustis tha ton pirovolousa me mia xrapa-xroupa kai tha exina ta miala tou sto patwma

Shotguns? What, like guns that fire shot?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

decadance2
Νέο Μέλος


35 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2005, 15:23:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους decadance2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tραγικό..
Κι ομως υπαρχουν γονεις που δεν δινουν δεκαρα για την ευτυχια των παιδιων τους ή οχι.Αν δεν ειναι ετσι οπως ''πρεπει''να ειναι προτιμουν να μην υπαρχουν.
Κι επειδη απο εδω μεσα πολλοι δεν εχουν μιλησει ποτε με ομοφυλοφιλους σας παραθετω ενα γραμμα απο μια καλη φιλη,πανεξυπνη ,πληρως ισσοροπημενη και καταξιωμενη στην δουλεια της παρολο που περασε οτι περασε..Και δεν ειναι η μονη..θα μπορουσα να παραθεσω πολλα γραμματα απο παιδια που οι στοργικοι Ελληνες γονεις τους τους πεταξαν στον δρομο στην Γερμανια στις αρχες μαλιστα της εφηβειας τους.
Διαλεγω την φιλη Χριστινα που ειναι μια μεση κατασταση,υπαρχουν πολλοι πιο ακραιες περιπτωσεις,ομως εδω σκοπο μου δεν ειναι να σοκαρω ή να κατηγορισω παρα να συμβαλλω οσο ειναι δυνατον στην κατανοηση και ανοχη σας.
Συγνωμη για τα grieklish,αλλα το παραθετω οπως ειναι..
Molis diawassa ti egrapses ke tha ithela na sou grapso liges lexeis, afou echo perassei ta idia, ke issos na se woithissi na xereis, oti den isse monos. Otan eftassa ta 14 katalawa ton eafto mou gia proti fora xekathara na echo erotefti mia gineka. Opos mporeis na fantastis stin
archi den mporoussa na to katalawo moni mou ke to epexa straight parapano apo tis straight tis filenades mou, allaxa polla agoria
ke prospathissa na klisso ta matia mou apo afto pou idi itan alitheia… Mia poli kali mou fili telika me rotisse an ime i den ime ke ekini
tin stigmi "ist es mir wie Schuppen von den Augen gefallen"… Me 16 agapissa tin filenada mou, me tin opia ime mazi akomi simera,
ke i goneis mou wrikan ta erotika grammata, pou ta icha krimena pisso apo tin ntoulapa, afto simaini mallon, pos ta ichan pari miroudia
pio prin. Apo eki ke mpros egine tis poutanas to kaggelo, me sinchoreis gia aftes tis lexeis, ma ine i mones pou pragmatika teriazoun.
Me ekklissan sto spiti, den me affinan na pao sto sxoleio, itan etoimi na me kanoun rezili se olo ton kosmo, afou i files mou ixeran ta panta
ke me ichan sto magazi ke doulewa gia na me prossechoun, ke ta koritsia pernoussan ke me ewlepan ke ego imoun etoimi na pethano
apo tin ntropi mou. Na sou po, apo tin stigmi pou katalawa ton eafto mou den ntrepomoun pote gia afto pou ime, ma ntrepomoun gia ton tropo
pou matheftikan ola ke ntrepomoun gia tous goneis mou ke ola afta pou mou petaxan sto kefali, pou epernan tilefono stous goneis tis
filenadas mou, oles i fones, ola ta dakria. Epita ekana me 17 to Abitur, mazepsa krifa ta pragmata mou ke to eskassa sto Jugendnotdienst
sto Berolino. Emina 6 ewdomades ke nomiza pos ime etoimi na zisso mia zoi choris oikogenia. Thimame me pikra ti stigmi, pou girissa spiti,
O mpampas mou eklegai ke den ithele oute na me di, i mama mou kria, afta den ta xechnas etsi efkola. Perassa poli asxima ekina ta 2 chronia.
Alla an mou epitrepeis, tha sou po ke ti egine meta. Archissa tis spoudes mou peripou 4 mines apo tote pou girissa ke efiga apo to spiti.
Ta prota 2 chronia den mou miloussane kala ke mono ta pio spoudaia. Me ton chrono xalarosse ligo to prowlima ke tora, meta po sxedon 7 1/2 chronia zo konta stin oikogenia mou (zoume me tous siggeneis mas mazi), peripou 2 ores me to treno, alla echo sxediassei tin diki mou zoi.
Spoudassa ke teliossa ke zo me tin filenada mou mazi se ena spiti. Den echi sinantissi pote tous dikous mou, alla afou den mporoun, etsi ine.
Den mporo ke ego na tous leo "afisste me na zo opos thelo" choris na tous kano afti tin chari episseis. To pio kirio pragma ine na to peis.

Proti fora ta echo grapsei afta ta pragmata, pistepse me. Otan diawassa afta pou grafeis mou thimisse ola afta pou perassa, pou den itan efkola ke monterna.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simboy
Μέλος 1ης Βαθμίδας


52 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2005, 15:45:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους simboy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ ένα ξέρω
Στην κόλαση λένε παρθένο θα βρεις
Ταπεινό κανένα

Πάντα υπάρχουν κακά παραδείγματα αντιμετώπισης αλλά και καλά
Εγώ αν μη τι άλλο μπορεί να είχα στεναχώριες και μαύρο βάρος στη ψυχή μου από κοροιδίες συμμαθητών και παιδιών στη γειτονιά αλλά αν μη τι άλλο από τη μητέρα μου δεν είχα ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ παράπονο.
Ηταν τυπικότατη και γεμάτη αγάπη και διακριτικότητα
Δεν λέω ότι δεν στεναχωριόταν αλλά στεναχωριόταν για μένα και όχι για την κοινωνία
Στεναχωρίοταν γιατί φανταζόταν πως εγώ μπορεί να ήμουν πικραμένος μέσα μου από πολλές καταστάσεις που ίσως δεν μοιράστηκα μαζί της από ντροπή.
Ευτυχώς όλα ήταν αλλιώς και σε άλλη βάση μέσα μου απ'όταν μεγάλωσα λίγο και μπόρεσα να τα μοιραστώ όλα αυτά που με φόβιζαν με τον πνευματικό μου


Και επιτέλους !!!!!!!!!!!!!!!! όποιος φοβάται τόσο για το αν γύρω του υπάρχουν ομοφυλόφιλοι ....... καλά θα κάνει να ψάξει τις αιτίες γιατί το ψυχολογικό πρόβλημα το έχει αυτός που ενοχλείτε από τον διπλανό του

Πιστεύω εις ένα Θεό
Πατέρα ΠαντοκράτοραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2005, 15:46:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
dialogisti τι να σου πω παιδάκι μου, πως το είπες αυτό θα τον πυροβολούσες? Ήμαρτον δηλαδή ξέρεις τι σημαίνει ζωή? γνωρίζεις την αξία της?
Επειδή σήμερα δεν είναι η μέρα μου και επειδή θα χάσω τον έλεγχο όπου να'ναι και θα τα ακούσεις χοντρά, ας δώσω τόπο στην οργή.

Τι με έχει πιάσει σήμερα και βλέπω όλες αυτές τις απαντήσεις και δίνω και σημασία δεν ξέρω, ας πάει και ας μην ξανάρθει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Xotchipilli2
Μέλος 2ης Βαθμίδας


347 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2005, 16:40:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Xotchipilli2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
-----Μαλλον δεν καταλαβες τι εννοουσα.Αν ενας gay παει και με γυναικα και κανει και παιδι η' αρχιζει και μοιραζει το σπερμα του σε τραπεζες σπερματος για ατομα που δεν μπορουν να κανουν παιδι,τοτε το παιδι που θα γεννηθει δεν θα παρει γονιδια απο τον gay??? Αυτο εννοουσα μπασταρδεμα DNA.

H μπάλα μπήκε στον επιστημονικό τομέα με την αναφορά και "DNA και γονίδια",έναν αρκετά επικίνδυνο τομέα επειδή εδώ δεν έχουμε να κάνουμε με κάτι αόριστο αλλα με κάτι μετρήσιμο,εντοπίσιμο και συγκεκριμένο.Έχουμε να κάνουμε με πράγματα που μπορούν να ελεγχθούν,να μετρηθούν και τα πορίσματα να είναι ελέξιμα και επαναλαμβανόμενα.

Λοιπόν...Για πές μου. Είναι ένα ή πολλά γονίδια που καθορίζουν την ομοφυλοφιλία? Το γνώρισμα της ομοφυλοφυλίας σε τί αλληλόμορφα γονιδίον βρίσκεται? Υποτελή? Υπερέχωντα? Φυλοσύνδετα? Γονίδια προσθετικού χαρακτήρα? Σε ποιά χρωμοσώματα ανιχνέυονται? Ακολουθούν Μεντελιανούς κακόνες διάδωσης?

Δώσε βάση στο οτι δεν σου ζητάω ΚΑΝ τον τρόπο λειτουργίας αυτών τον γονιδίων,σου ζητώ απλά να μας τα χαρακτηρίσεις ποιοτικά και ποσοτικά. Αν όντως ευσταθεί αυτό που λές ,σημαίνει οτι το διάβασες απο κάπου (ή οτι έκανες εσύ την έρευνα) οπότε θα μπορείς να παραθέσεις επιστημονικές πηγές που το αναφέρουν. Αν μπορέσεις να μας παρέχεις τα δεδομένα,τότε η θεωρία σου ευσταθεί και ανακαλώ αμέσως την δικιά μου.Αν όχι,τότε η δικιά σου θεωρία μετατρέπεται άμεσα σε "προσωπική γνώμη" και έχει την ανάλογη βαρύτητα (εκτος αν θές να ανακαλέσεις όπως θα έκανα εγώ)

Να υπενθυμίσω και στους μη γνώστες βιολογίας οτι αν ένα γνώρισμα είναι γενετικό τότε υπάρχουν τρόποι να εντοπιστεί!

Reality: A serotonine induced Hallucination?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

U.N.D
Νέο Μέλος

Aruba
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2005, 16:00:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους U.N.D  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
την καλησπερα μου σε ολους


πολυ ενδιαφερον θεμα και αν και μου πηρε ωρα να το διαβασω ολο καταλαβα μερικα πραγματα.εγινε ολοκληρη σφαγη!

εγω πιστευω οτι οι ομοφυλοφιλοι μπορουν να ειναι ισοι με εμας αρκει να μην ειναι υπεροπτες και να μην ειναι ρατσιστες γαιτι μερικοι ειναι.

δεν ειναι ανωμαλοι ρε παιδια προς θεου δηλαδη.ειναι μονο διαφορετικοι αυτο προκαλει καποιο φοβο σαν απειλη.

quote:
Ego paides den exo provlima p=me tous geouloes omos aidiazo stin idea oti enas antras ton pernei apo allo.Eleos aidia,aisxos!Kanonika aftoi oi antropoi prepei na einai psixika travmatismenoi gia na klinoun pros ta kei.Kapio paidiko travma isos h kapia erotiki apogoitefsi.Pantws ama mou elege o gios mou oti einai poustis tha ton pirovolousa me mia xrapa-xroupa kai tha exina ta miala tou sto patwma

οχι φιλε μου αυτο ειναι πολυ σκληρο και λαθος.
η αληθεια ειναι οτι θα σοκαριζομουν αλλα τι να εκανα.
αμα ηταν ετσι ευτυχισμενος καλα να ειναι.

και δεν νομιζω οτι θα μπορουσες πραγματικα να πυροβολησεις τον γιο σου...δεν ειναι ευκολοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2005, 21:38:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα

ξαναμπαινω επιτα απο κατι εβδομαδες.

ο κυριοτερος λογος ειναι γιατι η συζητηση εφτιαξε.τωρα θα μου πειτε ξαναμπες και θα ξαναχαλασει....αυτη την φορα θα κανω αλλο ειδος συζητησης.οτι ειχα να πω το ειπα απλως θα ρωταω που και που μερικα πραγματα.

θα σταθω σε μερικα λεγομενα που ακουστηκαν,αρχιζω με το γραμμα του decadance

quote:
Molis diawassa ti egrapses ke tha ithela na sou grapso liges lexeis, afou echo perassei ta idia, ke issos na se woithissi na xereis, oti den isse monos. Otan eftassa ta 14 katalawa ton eafto mou gia proti fora xekathara na echo erotefti mia gineka. Opos mporeis na fantastis stin
archi den mporoussa na to katalawo moni mou ke to epexa straight parapano apo tis straight tis filenades mou, allaxa polla agoria
ke prospathissa na klisso ta matia mou apo afto pou idi itan alitheia… Mia poli kali mou fili telika me rotisse an ime i den ime ke ekini
tin stigmi "ist es mir wie Schuppen von den Augen gefallen"… Me 16 agapissa tin filenada mou, me tin opia ime mazi akomi simera,
ke i goneis mou wrikan ta erotika grammata, pou ta icha krimena pisso apo tin ntoulapa, afto simaini mallon, pos ta ichan pari miroudia
pio prin. Apo eki ke mpros egine tis poutanas to kaggelo, me sinchoreis gia aftes tis lexeis, ma ine i mones pou pragmatika teriazoun.
Me ekklissan sto spiti, den me affinan na pao sto sxoleio, itan etoimi na me kanoun rezili se olo ton kosmo, afou i files mou ixeran ta panta
ke me ichan sto magazi ke doulewa gia na me prossechoun, ke ta koritsia pernoussan ke me ewlepan ke ego imoun etoimi na pethano
apo tin ntropi mou. Na sou po, apo tin stigmi pou katalawa ton eafto mou den ntrepomoun pote gia afto pou ime, ma ntrepomoun gia ton tropo
pou matheftikan ola ke ntrepomoun gia tous goneis mou ke ola afta pou mou petaxan sto kefali, pou epernan tilefono stous goneis tis
filenadas mou, oles i fones, ola ta dakria. Epita ekana me 17 to Abitur, mazepsa krifa ta pragmata mou ke to eskassa sto Jugendnotdienst
sto Berolino. Emina 6 ewdomades ke nomiza pos ime etoimi na zisso mia zoi choris oikogenia. Thimame me pikra ti stigmi, pou girissa spiti,
O mpampas mou eklegai ke den ithele oute na me di, i mama mou kria, afta den ta xechnas etsi efkola. Perassa poli asxima ekina ta 2 chronia.
Alla an mou epitrepeis, tha sou po ke ti egine meta. Archissa tis spoudes mou peripou 4 mines apo tote pou girissa ke efiga apo to spiti.
Ta prota 2 chronia den mou miloussane kala ke mono ta pio spoudaia. Me ton chrono xalarosse ligo to prowlima ke tora, meta po sxedon 7 1/2 chronia zo konta stin oikogenia mou (zoume me tous siggeneis mas mazi), peripou 2 ores me to treno, alla echo sxediassei tin diki mou zoi.
Spoudassa ke teliossa ke zo me tin filenada mou mazi se ena spiti. Den echi sinantissi pote tous dikous mou, alla afou den mporoun, etsi ine.
Den mporo ke ego na tous leo "afisste me na zo opos thelo" choris na tous kano afti tin chari episseis. To pio kirio pragma ine na to peis.

Proti fora ta echo grapsei afta ta pragmata, pistepse me. Otan diawassa afta pou grafeis mou thimisse ola afta pou perassa, pou den itan efkola ke monterna.


προφανως εννοεις οτι η συμπεριφορα των γονιων της ηταν λαθος.η ιδια φαινεται να μιλαει με "πονο" για τα οσα περασε και τα εξιστορει σαν ιστορια της ζωης της.....

dialogistis


quote:
Ego paides den exo provlima p=me tous geouloes omos aidiazo stin idea oti enas antras ton pernei apo allo.Eleos aidia,aisxos!Kanonika aftoi oi antropoi prepei na einai psixika travmatismenoi gia na klinoun pros ta kei.Kapio paidiko travma isos h kapia erotiki apogoitefsi.Pantws ama mou elege o gios mou oti einai poustis tha ton pirovolousa me mia xrapa-xroupa kai tha exina ta miala tou sto patwma

καλε μου φιλε ειναι πλυ δυσκολο να πυροβολησεις τον ιδιο σου τον γιο.θα ηθελα την γνωμη σου για το γραμμα που μας εδωσε ο decadance συμφωνεις με αυτη την συμπεριφορα των γονιων της κοπελας

Ismail vilehand
Toorc icefist
Geleb Flamefinger
Bremm Sparkfist
Wyand Voidbringer
Maffer Dragonhand
"the high council of zakarum"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2005, 19:45:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
forget not

ΜΗΔΕΙΑ ΠΡΟΣ KSWTIKOULA

quote:
εκτός αν ο ananass θεωρεί τον εαυτό του ομοφυλόφιλο και δεν μας το λέει.

KSWTIKOULA ΠΡΟΣ ΜΗΔΕΙΑ

quote:
Ως τώρα πέταξες τρεις αφορισμούς,
κατηγόρησες εμένα και τον ανανά,

ANANASSS ΠΡΟΣ ΕΜΕΝΑ

Είσαι άτομο ελαφρόμυαλο, επιφανειακό και κακόβουλο.

KSWTIKOULA ΠΡΟΣ ΕΜΕΝΑ

quote:
δεν σε κατηγόρησε,

ΠΑΜΕ ΑΛΛΟΥ

DEADANCE ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ

quote:
Σαν bisexual χαιρομαι ιδιαιτερα που ασχολειστε με το θεμα ομοφυλοφιλια

ΟSIRIS ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ


quote:
Αν θες να μάθεις είμαι ομοφυλόφιλος

ΟSIRIS ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ

quote:
Νομίζεις ότι είναι επιλογή μου να νιώθω έτσι?
Μακάρι να μπορούσα να άλλαζα αλλά αυτό είναι αδύνατον

DIALOGISTIS ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ

quote:
Pantws ama mou elege o gios mou oti einai poustis tha ton pirovolousa me mia xrapa-xroupa kai tha exina ta miala tou sto patwma

SOMEONE SAID

δεν είσαι εγώ

δεν είσαι εγώ


ΤΡΕΙΣ ΛΕΞΕΙΣ.......ΧΙΛΙΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ
ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ...........ΤΡΕΙΣ ΛΕΞΕΙΣ

Ismail vilehand
Toorc icefist
Geleb Flamefinger
Bremm Sparkfist
Wyand Voidbringer
Maffer Dragonhand
"the high council of zakarum"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stavros_p
Μέλος 1ης Βαθμίδας


104 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2005, 20:46:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λοιπόν, άμα αρχίσω να πολυλογώ θα πάει πολύ οπότε θα τα πώ με λίγα λόγια:

-και οι ομοφυλόφιλοι άνθρωποι είναι, μπορεί να είναι διαφορετικοί αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν δικαιούνται να ζήσουν "κανονικά"

μπορεί σε άλλους να φαίνεται παράξενο, αλλά για αυτούς είναι "φυσιολογικό"

αυτά από μέναΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 21 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy