ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΣ
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 25
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2003, 11:20:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara
Φιλε μου Κελσο καλημερα και σε ευχαριστω,

Πιστεψε με πως το τελευταιο συναισθημα που νοιωθω λογο των αποριων μου ειναι αυτο της στεναχωριας. Ισα ισα χαιρομαι για αυτες, γιατι μου δημιουργητε το ερεθισμα να ψαξω και κατασυνεπεια να προχωρησω και να εξελιχθω (σε οποιαδηποτε αρνητικη η θετικη κατευθηνση)

Οντως γιατι αραγε κανεις να θελει την γνωση? Μηπως τελικα ειναι καλυτερα να ζουμε στην αγνοια μας? (ειδες μια ερωτηση γενναει αυτοματα μια απορια )

Προσωπικα (γιατι μονο για μενα μπορω να απαντησω) δεν θα ηθελα απλα να δεχομαι το γεγονος του υπαρχω, επιβιωνω και ολα ειναι καλα... Θελω - στο σημειο παντα που μπορω - να μαθω και να κατανοησω εμενα, το πως λειτουργω...να μπορω να καταλαβω το γιατι συμβαινει το οτιδηποτε γυρω μου και, τι προσπαθει η καθε κατασταση, το καθε γεγονος να μου δειξει και να με διδαξει. Ευχομαι πως σαν αμεσο αποτελεσμα θα ειναι να μπορω να κατανοησω και να δεχτω και τους γυρω μου. Ρομαντικο λιγο ισως...συγχωρεστε με αλλα τωρα τελευταια μου εχει βγει αυτο το συναισθημα

Γλυκεια μου Ατμα
Στην ερωτηση σου τι θα εκανα η πρωτη απαντηση θα ητανε ομελετα (κοιλιοδουλη γαρ )
Προσπαθω οσο μπορω να κατανοησω το λογο που καθε τι βρισκετε στο δρομο μου...αν και η περιεργεια μου σε μεγεθος ξεπερναει κατα πολυ τις αποριες μου οχι δεν θα το εσπαγα. Για να κατανοησει καποιος κατι θεωρω πως πρεπει να τα παρει με την σειρα τα πραγματα... μελετας το εξωτερικο του και σιγα σιγα προχωρας στο εσωτερικο του...αφου καταλαβεις τι ειναι και τι προσφερει ισως τοτε καταλαβεις και γιατι βρεθηκε και στα χερια σου (ενα τηγανι παιδια σας βρισκετε????)

Σας ευχομαι μια καλη μερα και ελπιζω να συνεχισετε να με προβληματιζετε...

And I keep on wondering....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2003, 12:03:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Φίλε ΕοΝ... Για μια φορά άκουσε κάτι, μα άκουσε!

Δεν πρόκειται να με δεις να ασχημίσω ούτε με λόγια ούτε με πράξεις…

Δεν στην έδωσε ο Πλάτωνας…. με τα λόγια του όπως γράφεις... μα και αν το έκανε.... πρέπει να τον ευχαριστήσεις, γιατί για να αντιδράσεις….κάτι έκρυβαν αυτά τα λόγια…

Θέλεις να τα δούμε μαζί?

Εκεί που βρίζεις τους ΤΕΚΤΟΝΕΣ ΕΣΥ….(ΧΕΣΤΗΚΕΣ κιόλας *(ποιος ξεφτιλίζει ποιον????)!!!! βάζω μια εικόνα που ο διαχειριστής και οι ευαίσθητοι /ες πιάνουν σαν κίνηση,… που εσύ πάλι συμπληρώνεις με ένα ΑΠΑΤΕΩΝΑ με γελάκια…!!!.... τι σου απάντησα?

ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ, ΑΔΕΡΦΙΚΑ ΕοΝ!!!

Λέω κάτι που παρατήρησα στους Φίλους Ραμογλου και Κελσο, και εξηγώ τι ακριβώς εννοώ ….χωρίς κανένα ενδοιασμό! Δεν είναι επίθεση σε ΠΡΟΣΩΠΑ….μα σε ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ…που έχουμε οι περισσότεροι… αφορά τη ΔΥΝΑΜΗ και το ΧΩΡΙΣΜΟ... κύριες ΑΙΤΙΕΣ ΠΟΛΕΜΩΝ….

Πάλι επεμβαίνεις….λέγοντας πως θέλω να βρω ΚΕΝΑ και να τους ΨΕΞΩ….και σου λέω μια από τα ίδια…
Χωρίζεις τους ανθρώπους…και εσύ! Σου το δείχνω σαν ΓΕΓΟΝΟΣ από τα πρόσφατα…όχι γιατί ΧΕΣΤΗΚΕΣ….ούτε για τα Γιαουρτάκια που αλλού ετοίμαζες....
Μα στο ΑΠΛΟ…. ΕΜΕΙΣ και ΕΣΕΙΣ……Εμείς οι ΚΑΛΟΙ ….οι ΑΛΛΟΙ οι ΚΑΚΟΙ…

Έχεις την ευγένεια να με βγάλεις από τους ΑΡΧΑΙΟΛΑΓΝΟΥΣ….(Δεν με ενδιέφερε και τόσο... ποτέ δεν ήμουν) όσο να καταλάβεις εκείνο του ΡΑΒΙ…

«…ο αναμάρτητος…ας ρίξει πρώτος!”

Αλήθεια ΕοΝ, αυτή την απλή ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΠΡΑΞΗ ΤΟΥ…. ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΝΟΗΣΕΙ? Και εσύ, και οι περισσοτεροι ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ?
Μάλλον όχι, μα προσπαθείς να μου εξηγήσεις τη ΣΙΩΠΗ του Ραβί στον ΠΙΛΑΤΟ!!!
Μωρέ Μπράβο!.... Έφτασες να καταλαβαίνεις τη ΣΙΩΠΗ ΤΟΥ!!!!….και το ΛΟΓΟ ΤΟΥ????

Είσαι αναμάρτητος ΕοΝ??????

Συνέχισε τότε φίλε μου….Από το Σερπεντπαν,……με τόσους άλλους ενδιάμεσα….. έφτασες και σε μένα!

Δεν πρόκειται να βρίσω…εσένα και κανένα άτομο… μα θα είμαι πάντα δίπλα σου.... να τραγουδώ!

Φίλε ΕοΝ, δεν ήμαστε αναμάρτητοι…..άσε κάτω το λίθο…. και ψάξε αλλού τις ΑΙΤΙΕΣ…. για ότι σου φταίει….


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2003, 12:48:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN
Δηλαδή εσύ Πλάτωνα εδω μέσα είσαι κάτι σαν επιθεωρητής απ'ότι καταλαβαίνω.... Μπαίνεις σε ένα θέμα δεν συνεισφέρεις καμία άποψη πάνω σε αυτό αλλά πετάς τις φωτογραφιούλες σου,κάνεις τα χαζοχαρουμενίστικα σχόλια σου για το πώς συζητάμε και βγάζεις και πόρισμα οτι θέλουμε πολύ μελέτη ακόμα . . .

Ευχαριστούμε πολύ για το ενδιαφέρον σου αλλά εγώ προσωπικά δεν θα πάρω...
Για το θέμα έχεις να πείς κάτι ? Και το θέμα δεν είναι τι έχω κατανοήσει εγώ σαν άνθρωπος αλλά ο Τεκτονιμός . Ελπίζω να το καταλαβαίνεις αυτό ... Ποιος σε διόρισε κριτή των συζητήσεων αλήθεια ?

Δες λίγο τι κάνεις, έτσι για λίγο χωρίς το υπερφίαλο εγώ σου, μπαίνεις εδώ που είναι ένα συγκεκριμένο θέμα και μου λές οτι είμαι στραβός και διάφορα άλλα και οτι διαχωρίζω... σου εξηγώ την θέση μου και επιμένεις ....ΑΠΟΚΟΒΕΙΣ μια φράση την οποία είπαν άλλοι και την παρουσιάζεις οτι την είπα εγώ. Σου κάνω παρατήρηση και σου βάζω πάλι ολόκληρη την φράση έτσι όπως ειπώθηκε ,κάνεις το παπί και δεν ζητάς ούτε ένα συγνώμη και μετά ξαναμπαίνεις να μου κάνεις μάθημα για το τι έχω καταλάβει απο τον Χριστιανισμό....

Ρε φίλε ντάξει δεν έχω καταλάβει τίποτα ,το παραδέχομαι ειλικρινά , είπα πουθενά οτι κατέχω την αλήθεια ? Είπα πουθενά οτι Εγώ είμαι και κανένας άλλος ?
τις απόψεις μου λέω και ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ ΠΑΝΤΑ...Θές να μην λέω οτι είμαι Χριστιανός? Θα το κάνω και αυτό. Θα λέω οτι είμαι ότι θες εσύ...Πές μου τι θές,τι νομίζεις οτι είμαι και θα γίνω....
εσένα ποιο είναι το πρόβλημά σου? ΜΕ ΑΓΑΠΑΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΤΡΕΧΕΙΣ ΠΙΣΩ ΜΟΥ ΣΕ ΚΑΘΕ ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΕΠΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΣΤΟ ΣΩΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ?
ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΜΑΡΤΩΛΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΛΙΘΟΒΟΛΙΣΜΟΥΣ ΠΟΥ ΚΟΛΑΕΙ ???? Ακούγεσαι σαν προπαγανδιστής... είπα εγω πουθενά οτι είμαι αναμάρτητος ? τι χαζομάρες είναι αυτές ? την πλακα σου κάνεις εδω πέρα ? Την γκόμενα γιατι την έβαλες ? Η συζήτηση που είχαμε με τους αρχαιολάγνους και τον Παρμενίωνα που κόλαγε με το θέμα ? Είσαι υπεράνω και μας βλέπεις αφ'υψηλού εμάς που "τσακωνόμαστε" και δεν καθόμαστε να συμφωνήσουμε σε όλα με την ψευτοδιαλεκτική του ψευδοσοφού χαριτωμένου και καλά αναζητητή της αλήθειας ? Θες να γίνουμε όλοι σαν κι εσένα και να λέμε τα ίδια με εσένα που τα κατάλαβες όλα ? Αν το θές τόσο πολύ να το κάνουμε και αυτό....

Παιδιά συγνώμη που ξαναδιακόπτω την ροή αλλά πρέπει να λυθεί επιτέλους αυτό ...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2003, 13:13:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara
Αναρωτιεμαι αν πρεπει να κερασω καφε για τα νευρα

Ψυχραιμια παιδες, ψυχραιμια ¨...για μια ακομα φορα ας μην βρισκομαστε στην κατασταση ...ειπες - ειπα , δεν ειπες - δεν ειπα..αλλα ας δουμε πιο χαλαρα τι ακριβως προσφερει ο καθενας ...

Μου θυμιζει πολυ ενα στοιχο απο ενα αγγλικο τραγουδι ο οποιος δυστιχως δεν μεταφραζετε στα ελληνικα η ουσια του οποτε σας τον δινω στα αγγλικα... (εκτος και αν καποιος μπορεσει να βοηθησει με ελληνικο ρητο που δεν το γνωριζω)

"You can listen but you don't hear" - Σκεφτειτε το λιγο

And I keep on wondering....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

buda36gr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
149 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2003, 13:16:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους buda36gr  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος buda36gr
ΑΔΕΡΦΙΑ ΜΟΥ,ΚΑΝΑΤΕ ΤΟΝ ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟ ΓΗΙΝΟ..ΘΑ ΤΟΝ ΠΕΘΑΝΕΤΕ ΕΤΣΙ ΠΟΥ ΠΑΤΕ,ΟΠΩΣ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΚΑΘΕ ΤΙ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΙΚΟ ΜΑΣ..ΚΑΙ ΑΣ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ:ΟΙ ΑΔΕΡΦΟΙ ΜΟΥ ΜΕ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΩΣ ΤΕΚΤΟΝΑ

ΟΤΑΝ Η ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΚΑΤΑΡΡΕΥΣΕΙ,Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Fotini
Μέλος 2ης Βαθμίδας


205 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2003, 13:37:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Fotini

Και μέτα από 11 σελίδες....ΕΓΩ, ΕΣΥ και ΑΥΤΟΣ (με μερικές εξαιρέσεις..πάντα) ανακάλυψα την ομορφιά του εαυτού μου!


The Truth is ...somewhere...Out There!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2003, 13:46:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara
Χωρις να θελω να τσακισω εντελως το τοσο καλο θεμα...αλλα με αφορμη το σχολιο της Φωτεινης...μηπως να μετα - ονομαζαμε το θεμα

"Αυτος - Αυτοι - και τα (αρχαια) Μυστηρια" ???

And I keep on wondering....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

buda36gr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
149 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2003, 14:10:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους buda36gr  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος buda36gr
ΦΙΛΕ ΕΟΝ,ΖΗΤΗΣΕΣ ΤΑ ΦΩΤΑ ΜΟΥ??????ΜΑ ΕΣΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ,ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΤΣΙ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ!!!!ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΤΙΣ 11 ΣΕΛΙΔΕΣ(ΟΥΦΦΦΦΦ)ΚΑΙ ΒΡΗΚΑ ΠΟΛΛΑ "ΕΓΩ"..ΑΣ ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΟΥΜΕ ΤΙ ΓΡΑΦΕΙ Ο THOTH,O KELSOS,H SOFIA,Η ΒΑΘΥΤΑΤΗ ΑΤΜΑ..ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣ,ΚΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ ΑΣΚΗΣΗ Η ΡΗΜΑΔΑ...ΤΟ ΦΩΣ ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΞΕΡΟΛΙΣΜΟ ΚΑΙ ΕΓΩ,ΘΕΛΕΙ ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟ..Ο ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΣ ΔΕ ΔΕΙΧΕΙ ΤΗΝ ΑΤΡΑΠΟ,ΕΙΝΑΙ Η ΑΤΡΑΠΟΣ..ΟΤΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΕΤΙΚΕΤΑΡΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ,ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΤΑΝΟΗΣΟΥΜΕ,ΙΣΩΣ ΤΟΤΕ(ΙΣΩΣ)ΖΕΣΤΑΘΟΥΝ ΟΙ ΠΑΓΩΜΕΝΕΣ,ΚΡΥΦΕΣ ΓΩΝΙΕΣ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΜΑΣ..ΡΩΤΗΣΕΣ ΚΑΠΟΤΕ(5 ΣΕΛΙΔΑ,ΝΟΜΙΖΩ)ΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΔΙΑ,ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΔΗΛΩΝΕΙ ΤΗΝ ΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΤΟΥ ΙΔΙΟΤΗΤΑ....ΔΕΣ ΤΗΝ ΔΟΔΙΑ,ΕΧΕΙ ΕΝΑ 3 ΚΑΙ ΕΝΑ 4=7..ΨΑΞΕ ΚΑΙ ΘΑ ΒΡΕΙΣ..ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΚΤΩΝ,ΟΙ ΑΔΕΡΦΟΙ ΤΟΥ ΤΟΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΥΝ..ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ,ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ ΑΠΟΨΕΙΣ,ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ,ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΓΙΑ ΑΠΟΚΡΥΦΙΣΤΗ...ΕΙΠΟΝ


ΟΤΑΝ Η ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΚΑΤΑΡΡΕΥΣΕΙ,Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

buda36gr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
149 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2003, 14:17:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους buda36gr  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος buda36gr
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΟΝ,ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ Η ΓΝΩΣΗ,ΚΡΑΤΙΕΤΑΙ ΜΥΣΤΙΚΗ????ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΟΤΙ ΔΙΝΟΥΝ ΕΝΑ ΥΠΕΡΣΥΓΧΡΟΝΟ ΟΠΛΟ,Σ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ...ΠΑΕΙ Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ!!!!Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ,ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ,ΑΝ ΘΕΣ..ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΑ,ΒΙΩΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ..ΑΝ ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΜΙΚΡΟΨΥΧΟΙ,ΑΚΑΘΑΡΤΟΙ,ΠΙΑΣΟΥΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΔΥΝΑΜΗ ΣΤΟ ΝΟΥ ΜΑΣ,ΤΗ Γ....ΜΕ ΞΑΝΑ!!!(ΔΕΣ ΑΤΛΑΝΤΙΔΑ,ΔΕΣ ΚΡΙΣΝΑ,ΔΕΣ ΙΝΚΑΣ)..

ΟΤΑΝ Η ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΚΑΤΑΡΡΕΥΣΕΙ,Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2003, 14:18:20  Εμφάνιση Προφίλ
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΚΕΛΣΟ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΣ

quote:
Είπες όμως και κάτι που με "ενόχλησε" (πρόσεξε και ΜΗΝ παρανοήσεις τα εισαγωγικά φίλε μου...).
Χμμμ καταρχάς ΠΟΥΘΕΝΑ και ΚΑΘΟΛΟΥ δεν υπήρξε τέτοια νύξη

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΠΩΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΥΓΚΡΙΣΕΙΣ ΜΕΤΑΞΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΥ........
ΓΙΑΤΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ??????
Ο ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ.....

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΕΛΣΟ ΟΙ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΕΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΑ,ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΗΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΠΛΑΣΤΟΥΣ ,ΓΙΑ ΤΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ,ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΩΣΗ ΤΟΥ ΥΙΟΥ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ....
ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ?????????
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΜΕΣΗ ΘΡΗΣΚΕΙΟΛΟΓΙΚΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΟΥ ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΥ ?????

ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΦΙΛΕ ΚΕΛΣΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ

quote:
ΑΠΑΓΟΕΡΕΥΕΤΑΙ η πολιτική και η θρησκευτική συζήτηση στις Στοές, ΑΛΛΑ τα μέλη των Στοών, σημερα και το τονίζω αυτό είναι κατεξοχήν ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ....

ΤΟΣΗ ΠΟΙΑ ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ ΟΤΙ ΚΥΡΙΩΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΧΟΡΟ ???
ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ ???????

ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ

quote:
Ας μην κρύβοντε ΠΙΣΩ απο το ΗΘΙΚΟ ΙΔΕΩΔΕΣ του Τεκτονισμού (ΟΧΙ πολιτικές, ΟΧΙ θρησκευτικές συζητήσεις), αλλά ΜΕΣΟ της ΕΞΟΥΣΙΑΣ να επιβάλουν ΚΑΙ την πολιτική και την θρησκευτική θέλησή τους...

ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΚΕΛΣΟ ΕΛΕΝΧΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ??????????
ΕΠΙΒΑΛΟΥΝΕ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΕΞΟΥΣΙΕΣ ???????????????

ANAΦΕΡΕΙΣ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ

quote:
που θα δεχθή τους τόνους απο βόμβες ΚΟΣΤΟΥΣ ΠΟΛΛΩΝ ΔΙΣ ΔΟΛΑΡΙΩΝ, με τα τεκτονικά σύμβολα γεμάτα...
[/quote]
ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΙ ΣΦΑΓΕΙΣ ΤΩΝ ΛΑΩΝ ΟΙ ΤΕΚΤOΝΕΣ ??????????

ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΥΝΦΟΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΙΘΑΝΗ ΣΥΝΑΞΗ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΩΝ ΑΡΧΗΓΩΝ ΘΡΗΣΚΕΙΩΝ ΚΑΙ ΜΥΣΤΙΚΙΣΤΩΝ ΤΑΓΜΑΤΩΝ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΤΑΣΕΩΝ ΣΤΗΝ ΒΑΓΔΑΤΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΛΑΟ.
ΤΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΡΜΟΝΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ???????

ΟΣΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΕΛΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΠΕΡΙ ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΥ ΘΑ ΕΙΘΕΛΑ ΝΑ ΕΒΛΕΠΑ ΕΔΩ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΑΥΤΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΟΥ ΑΙΩΝΕΣ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΙΕΣ ΟΙ ΠΙΘΑΝΕΣ ΔΙΑΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΕ ΑΛΛΑ ΜΥΣΤΙΚΙΣΤΙΚΑ ΤΑΓΜΑΤΑ.
ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΙΘΑΝΕΣ ΚΑΤΑΒΟΛΕΣ ΤΟΥ ΑΠΟ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΕΣ ΜΥΣΤΙΚΕΣ ΑΔΕΛΦΟΤΗΤΕΣ.

ΘΕΛΩ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΗΣΕΤΕ ΕΑΝ ΤΥΧΟΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΦΡΑΣΤΙΚΕΣ ΑΙΧΜΕΣ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2003, 14:21:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN
budha μήπως πρέπει να αποδείξεις τις κατηγορίες σου ή είσαι και σύ επιθεωρητής ?


Edited by - EoN on 20/03/2003 14:32:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2003, 14:24:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Φίλε ΕοΝ….

Ζήτω τη ΣΥΓΝΩΜΗ ΣΟΥ…

Ίσως έχεις δίκαιο, πρέπει να βρίσκομαι… και σε λάθος χώρο…
Θα το κοιτάξω μέσα μου καλύτερα…
Δεν συμβαίνει για πρώτη φορά…

Ζήτω συγνώμη από όλους τους φίλους…. και για αυτή τη διακοπή.

Εύχομαι καλή συνεχεία …..Να περνάτε καλά, εσείς και οι οικογένεια σας.

Πλάτωνας.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2003, 14:32:49  Εμφάνιση Προφίλ
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΔΩ.

ΦΙΛΕΣ ΜΑΡΑ ΚΑΙ Fotini ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ.

ΤΟΡΑ ΜΟΛΙΣ ΕΓΡΑΨΑ ΠΩΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΛΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΞΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ nitro912gr ΠΕΡΙ ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΥ ΘΑ ΕΙΘΕΛΑ ΝΑ ΕΒΛΕΠΑ ΕΔΩ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΑΥΤΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΟΥ ΑΙΩΝΕΣ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΙΕΣ ΟΙ ΠΙΘΑΝΕΣ ΔΙΑΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΕ ΑΛΛΑ ΜΥΣΤΙΚΙΣΤΙΚΑ ΤΑΓΜΑΤΑ.

ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΙΘΑΝΕΣ ΚΑΤΑΒΟΛΕΣ ΤΟΥ ΑΠΟ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΕΣ ΜΥΣΤΙΚΕΣ ΑΔΕΛΦΟΤΗΤΕΣ.

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΥΤΗ Η ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ ΜΕ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

buda36gr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
149 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2003, 14:38:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους buda36gr  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος buda36gr
ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΕΝΑΣ ΜΥΣΤΗΣ-ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΣ..ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΘΕΛΕΙΣ ΤΗ ΓΝΩΣΗ?????
ΠΑΓΙΔΑ Η ΕΡΩΤΗΣΗ,ΜΥΤΗ ΨΗΛΑ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ....

ΟΤΑΝ Η ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΚΑΤΑΡΡΕΥΣΕΙ,Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

buda36gr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
149 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2003, 14:42:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους buda36gr  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος buda36gr
ΦΙΛΕ ΕΟΝ,ΚΑΜΜΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ..ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ,ΑΠΟΜΟΝΩΣΗ,ΑΥΤΟ ΘΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ..ΕΙΜΑΙ ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΚΑΙ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΕΝΙΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΕΠΙΘΕΩΡΗΤΗ..ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΩ,ΜΕ ΤΑ ΜΠΛΟΚΑΡΙΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΘΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ???ΜΟΝΟ ΠΕΣ ΜΟΥ,ΠΟΥ ΕΙΔΕΣ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ,ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΣ,ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΕΚΦΡΑΣΤΗΚΑ ΚΑΛΑ...

ΟΤΑΝ Η ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΚΑΤΑΡΡΕΥΣΕΙ,Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2003, 14:43:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN

quote:
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΟΝ,ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ Η ΓΝΩΣΗ,ΚΡΑΤΙΕΤΑΙ ΜΥΣΤΙΚΗ????ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΟΤΙ ΔΙΝΟΥΝ ΕΝΑ ΥΠΕΡΣΥΓΧΡΟΝΟ ΟΠΛΟ,Σ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ...ΠΑΕΙ Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ!!!!Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ,ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ,ΑΝ ΘΕΣ..ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΑ,ΒΙΩΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ..ΑΝ ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΜΙΚΡΟΨΥΧΟΙ,ΑΚΑΘΑΡΤΟΙ,ΠΙΑΣΟΥΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΔΥΝΑΜΗ ΣΤΟ ΝΟΥ ΜΑΣ,ΤΗ Γ....ΜΕ ΞΑΝΑ!!!(ΔΕΣ ΑΤΛΑΝΤΙΔΑ,ΔΕΣ ΚΡΙΣΝΑ,ΔΕΣ ΙΝΚΑΣ)..

ΟΤΑΝ Η ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΚΑΤΑΡΡΕΥΣΕΙ,Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ



Αν αντιστρέφαμε το ερώτημα ... μήπως φταίει οτι η γνώση κρατιέται πάντα μυστική ?
Γιατι τέτοια υποτίμηση για τους απλούς ανθρώπους?
Η γνώση δίνει δύναμη λές και αν δείς ο άνθρωπος είναι γεμάτος αδυναμίες , γεμάτος νοητικά , ψυχολογικά,πνευματικά κενά ...Πως να προοδεύσει όταν έχει μπερδευτεί τόσο πολύ ? ? ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2003, 14:44:41  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΟΝ,ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ Η ΓΝΩΣΗ,ΚΡΑΤΙΕΤΑΙ ΜΥΣΤΙΚΗ????

Ποια γνώση βρε παιδιά, ποια γνώση;
Οι τέκτονες ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ τίποτα παραπάνω από έναν απλό άνθρωπο. Πάρτε το χαμπάρι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2003, 14:49:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN
έχω αρχίσει να βαριέμαι ...θα παίζουμε για πολύ ακόμα ???

quote:
ΦΙΛΕ ΕΟΝ,ΖΗΤΗΣΕΣ ΤΑ ΦΩΤΑ ΜΟΥ??????ΜΑ ΕΣΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ,ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΤΣΙ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ!!!!ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΤΙΣ 11 ΣΕΛΙΔΕΣ(ΟΥΦΦΦΦΦ)ΚΑΙ ΒΡΗΚΑ ΠΟΛΛΑ "ΕΓΩ"..ΑΣ ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΟΥΜΕ ΤΙ ΓΡΑΦΕΙ Ο THOTH,O KELSOS,H SOFIA,Η ΒΑΘΥΤΑΤΗ ΑΤΜΑ..ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣ,ΚΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ ΑΣΚΗΣΗ Η ΡΗΜΑΔΑ...ΤΟ ΦΩΣ ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΞΕΡΟΛΙΣΜΟ ΚΑΙ ΕΓΩ,ΘΕΛΕΙ ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟ..

αν αυτό δεν είναι επίκριση και κατηγόρια τότε τι είναι ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

buda36gr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
149 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2003, 14:50:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους buda36gr  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος buda36gr
ΜΑ ΟΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ,!!!ΩΡΑΙΑ Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΟΒΛΞΜΑΤΙΣΕ..ΘΩΡΩ ΠΩΣ ΜΑΛΛΟΝ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ,ΑΓΩΝΙΑ ΘΑ ΨΑΞΕΙ ΤΗ ΓΝΩΣΗ,Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ..ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΔΙΔΑΞΕΙ ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ,ΜΟΝΟ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΜΑΣ...

ΟΤΑΝ Η ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΚΑΤΑΡΡΕΥΣΕΙ,Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2003, 14:54:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN
quote:
ΦΙΛΕ ΕΟΝ,ΖΗΤΗΣΕΣ ΤΑ ΦΩΤΑ ΜΟΥ??????ΜΑ ΕΣΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ,ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΤΣΙ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ!!!!

απο ποιά λόγια μου φάνηκε κάτι τέτοιο ? Μήπως πρέπει να μου το υποδίξεις ? Οταν λές κάτι μήπως πρέπει να το στηρίζεις ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2003, 14:54:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara
Φιλε Neon ....

quote:
Η γνώση δίνει δύναμη λές και αν δείς ο άνθρωπος είναι γεμάτος αδυναμίες , γεμάτος νοητικά , ψυχολογικά,πνευματικά κενά ...Πως να προοδεύσει όταν έχει μπερδευτεί τόσο πολύ ? ? ?

Μηπως αναγνωριζοντας αυτα τα κενα, και ψαχνωντας να βρεις τον τροπο να ξεμπερδευτεις και να τα καλυψεις δεις σιγα σιγα το φως??
Η γνωση και η δυναμη της μπορει να αποκτηθει ψαχνωντας - ερευνωντας...εκτος και αν κανεις θεωρει πως εχει προχωρησει τοσο πολυ η τεχνολογια και πλεον μας δινετε και σε μορφη χαπιου!!! Λετε να χαπακωνονται οι τεκτονες στις στοες τελικα ??? Αχμμμμμμμμμ


And I keep on wondering....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2003, 14:56:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
ME AΦΟΡΜΗ ΤΩΝ ΣΥΝΕΙΡΜΩΝ ΤΗΣ ΑΥΤΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ...
ΕΠΑΝΑΠΡΟΣΕΓΓΙΖΩ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ...
(ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΜΑ...ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΔΥΝΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΑΚΟΥΣΕΤΕ...)
"ΤΟ ΜΗΛΟ" ...ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ..."ΤΗΣ ΕΡΙΔΟΣ"...(ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΗΣΩ ΜΕ ΓΗΠΕΔΙΚΟΥΣ ΟΡΟΥΣ!)

ΣΥΝΤΑΞΙΩΤΕΣ ΜΟΥ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ...ΔΕΙΤΕ ΛΙΓΟ!
"ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ"..ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΤΟΠΙΚ..ΠΟΥ ΚΥΛΗΣΕ ΚΙ ΕΔΩ...
ΛΕΤΕΝΑ ΕΓΙΝΕ ΕΠΙ ΜΑΤΑΙΩ...?

...ΕΠΑΝΑΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ ΤΩΡΑ!
...ΣΤΗΝ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ... "11ΑΤΗ" ΣΕΛΙΔΑ...
+ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ'ΝΑΙ ΟΥΣΙΩΔΗΣ Η 12ΑΤΗ...
...ΩΣ ΦΩΣΣΣΣΣΣΣ

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sofia7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
152 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2003, 15:03:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sofia7
Καλησπέρα σε όλους,
πάνε μέρες που παρακολουθώ την συζήτησή σας και σιωπώ...
παρόλο που με τρώνε ...τα δάχτυλά μου να γράψω κάτι
να σταματήσω με κάποιον τρόπο αυτήν την φαγωμάρα...
ίσως όμως έπρεπε να λεχθούν όλα αυτά
ίσως έπρεπε να βγούν στο φώς ...
για να καταλάβουμε πως ...δεν καταλαβαίνουμε
για να δεχτούμε την πολλαπλότητά μας
για να σεβαστούμε την γνώμη του αδελφού μας
για να μάθουμε

quote:

..Ο ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΣ ΔΕ ΔΕΙΧΕΙ ΤΗΝ ΑΤΡΑΠΟ,ΕΙΝΑΙ Η ΑΤΡΑΠΟΣ..ΟΤΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΕΤΙΚΕΤΑΡΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ

στην προκειμένη πρόταση τι ακριβώς κάνετε αδελφέ μου;
θέλετε να μας πείτε ότι δεν υπάρχει άλλος δρόμος;

ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ,ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ ΑΠΟΨΕΙΣ,ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ,ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΓΙΑ ΑΠΟΚΡΥΦΙΣΤΗ...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2003, 15:03:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN
μήπως όμως Μάρα σου αποκρύπτουν πολύ σημαντικά δεδομένα στις αναζητήσεις σου με αποτέλεσμα να αναλώνεσαι σε λάθος μονοπάτια ?
Αν π.χ. ήξερες την ουσιαστκή και πραγματική επιρροή των πλανητών πίστεψε με δεν θα διάβασες ποτέ αστρολογία (λόγος περι...) αλλά θα εφάρμοζες αστρονομία (έρευνα... εις βάθος).


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2003, 15:06:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN
sofia7 τι λένε τώρα οι δυσαρεστημένοι ερ.... ?

Ευχαριστήθηκαν καθόλου ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2003, 15:14:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara
Φιλε Εον (συγνωμη για το τυπογραφικο λαθος στο προηγουμενο)

Ειμαι απο τα ατομα που πιστευουν πως τιποτα δεν γινετε τυχαια...και τιποτα απο οσα κανουμε δεν πανε χαμενα.
Υπαρχουν οντως λαθος μονοπατια?? Οσο λαθος και αν θεωρησουμε πως ειναι αυτα, στο τελος δεν θα εχουμε μαθει εστω και κατι, δεν θα εχουμε κανει ενα μικρο βημα πιο κατω στην αναζητηση μας??

θα δεχτω οτι ισως να υπαρχει συντομοτερος τροπος - ναι δεν λεω - η ακομα και διαφορετικος τροπος και ισως αυτο να το αποκρυπτουν και εμεις που δεν ειμαστε μελος καποιας ομαδας να κανουμε λιγους παραπανω κυκλους για να φτασουμε στο επι8υμητο αποτελεσμα...στην τελικη ομως ειναι λαθος αυτο??

Μην ξεχνας πως και εγω σε παραπανω μυνηματα μου εκφραζω την απορια - τελικα καποιος που δεν θελει να ανοικει καπου ποσα ειναι αυτα που δεν μαθαινει... η ουσια ομως για μενα ειναι η εξης:
θελωντας να μαθω για κατι συγκεκριμενο θα σταθει κανεις η κατι εμποδιο, ειτε αυτο λεγετε τεκτονισμος, θρησκεια κλπ ??

And I keep on wondering....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

buda36gr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
149 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2003, 15:18:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους buda36gr  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος buda36gr
Ο ΕΥΚΟΛΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΠΑΡΑΝΟΗΣΗΣ???ΣΟΦΙΑ ΜΟΥ,ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΕΘΟΔΟΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ,ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ!!!!!ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗ ΔΟΝΗΣΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ,ΜΑΣ ΔΙΑΛΕΓΕΙ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΚΙ ΕΝΑ ΔΡΟΜΟ..
ΦΙΛΕ ΕΟΝ,ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΕΓΩ..ΓΙΑ ΣΕΝΑ,ΓΙΑ ΜΕΝΑ,ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ΑΝΑΖΗΤΗΤΕΣ..ΑΧΧΧΧ ΑΥΤΗ Η ΜΥΓΑΚΑΙ ΔΕΝ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΩ ΣΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ,ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ!!!ΖΩ ΠΙΟ ΓΑΛΗΝΙΑ ΑΠ ΟΤΙ ΖΟΥΣΑ,ΜΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΑΥΤΕΠΙΓΝΩΣΗ..ΜΟΥ ΦΤΑΝΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ...ΦΙΛΟΥΡΕΣ Σ ΟΛΟΥΣ

ΟΤΑΝ Η ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΚΑΤΑΡΡΕΥΣΕΙ,Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Fotini
Μέλος 2ης Βαθμίδας


205 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2003, 15:19:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Fotini
Κανένα μονοπάτι δεν είναι "λαθος"...σε καθε μονοπάτι βρίσκεις και από..."κάτι".

Προτιμώ να ανακαλυπτω "πράγματα" μόνη μου...

Η αντίληψη είναι τα πάντα..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

buda36gr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
149 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2003, 15:23:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους buda36gr  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος buda36gr
ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΚΑΤΙ??ΚΑΝΕΝΟΣ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΚΟ,ΝΑ ΜΑΣ ΑΓΓΙΞΟΥΝ...ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ,ΑΝ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΨΟΥΜΕ!!!ΑΣ ΨΑΞΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ(ΟΛΟΙ,ΦΙΛΕ ΕΟΝ)ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΜΑΣ ΕΝΟΧΛΟΥΝ..ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ?ΜΗΠΩΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ??ΑΚΟΥΩ...

ΟΤΑΝ Η ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΚΑΤΑΡΡΕΥΣΕΙ,Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Fotini
Μέλος 2ης Βαθμίδας


205 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2003, 15:24:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Fotini
Και για να μη παρεξηγηθώ... η καθε βοήθεια στην..ανακάλυψη είναι πάντοτε ευπρόσδεκτη!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 25 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy