ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Περιφερειακό θέμα συζήτησης. Νοέμβριος 2006 - Απρίλιος 2007
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 29
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2007, 10:56:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Jonnie μου, το link από το μήνυμα σου δεν στο "έριξα" για να σου προτείνω κάτι.
Ο λόγος που το έβαλα ήταν για να σκεφτείς οτι με την συγκεκριμένη κίνηση σου προτίμησες να χειριστείς μόνος σου το θέμα την στιγμή που υπήρξε συντονιστική παρέμβαση.
Παρόλα αυτά, ακόμη και μετά από αυτό υπήρξαν παρεμβάσεις μας στο θέμα.

Ακόμη και τα μηνύματα μου προς τον kroko ήταν ένα είδος παρέμβασης από την πλευρά μου, Jonnie.
Όταν μια συμπεριφορά είναι συνεχόμενη παρά τις συστάσεις που γίνονται στον άνθρωπο που την υϊοθετεί, το καθρέφτισμα της ίδιας της συμπεριφοράς του μπορεί να επιφέρει κάποια αποτελέσματα...

Και συνεχίζω να απορώ που ζήτησες την παρέμβαση κάποιου Συντονιστή για τους λογαριασμούς ρουλαπαγκρατι, βριλάκος την στιγμή που στις προηγούμενες σελίδες δεν είχες ζητήσει την βοήθεια μας για το λογαριασμό kroko - αναφέρομαι πριν την δική μου παρέμβαση ακόμα...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Robert The Bruce
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2007, 13:56:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Robert The Bruce
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΕ ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΟ ΧΩΡΟΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2007, 16:14:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

Dying_Incubus

Jonnie μου, το link από το μήνυμα σου δεν στο "έριξα" για να σου προτείνω κάτι.


κριμα...

θα αναλαμβανα ευχαριστως τον συντονισμο του παραξενου ή του πρωην τοπικ μου εστω


quote:

Ο λόγος που το έβαλα ήταν για να σκεφτείς οτι με την συγκεκριμένη κίνηση σου προτίμησες να χειριστείς μόνος σου το θέμα την στιγμή που υπήρξε συντονιστική παρέμβαση.


ουπς!

δεν ειδες προφανως την προτροπη μου στον χεντριξ, ουτε τις απαντησεις του

οπως σου διεφυγαν οι προσπαθειες μου να μεταφερω την αντιπαραθεση (που εκεινος ξεκινησε) ΕΔΩ, ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ


quote:

Ακόμη και τα μηνύματα μου προς τον kroko ήταν ένα είδος παρέμβασης από την πλευρά μου, Jonnie.
Όταν μια συμπεριφορά είναι συνεχόμενη παρά τις συστάσεις που γίνονται στον άνθρωπο που την υϊοθετεί, το καθρέφτισμα της ίδιας της συμπεριφοράς του μπορεί να επιφέρει κάποια αποτελέσματα...


κι αν εκανα κι εγω το ιδιο με τον χεντριξ???

γιατι κλειδωθηκε το τοπικ (που ηταν και εξειδικευμενο ως θεμα και ενεργο) αντι να μεταφερθουν τα ασχετα με το θεμα μηνυματα και να γινουν αυστηρες συστασεις και απενεργοποιηση λογαριασμου για τους μη συνετιζομενους????


quote:

Και συνεχίζω να απορώ που ζήτησες την παρέμβαση κάποιου Συντονιστή για τους λογαριασμούς ρουλαπαγκρατι, βριλάκος την στιγμή που στις προηγούμενες σελίδες δεν είχες ζητήσει την βοήθεια μας για το λογαριασμό kroko - αναφέρομαι πριν την δική μου παρέμβαση ακόμα...


αφου επιμενεις για τον κροκο, θα σου πω την ιστορια απο την δικη μου πλευρα, και δεν μου αρεσει να λεω ψεματα


πριν απο καιρο επεσα πανω σε ενα μηνυμα καποιου κροκο σε ενα ασχετο για μενα τοπικ που το ανοιξα απο περιεργεια (δεν θυμαμαι ουτε ποιο ηταν)

νεο μελος-1 ή 2 μηνυματα, εγραφε απο κατω και το στυλ γραφης δεν μου θυμισε κανεναν

απο κατω καποιο αλλο νεο μελος-1 μηνυματα ομως ειχε γραψει κροκοβριλ ειρωνικα

δεν ξαναμπηκα στο τοπικ, ουτε ρωτησα τον Αντρεα, ουτε με ενημερωσε - ειμαστε φιλοι ΕΚΤΟΣ δικτυου, το ξανατονιζω!

οταν μπηκε στο τοπικ μου και ως βριλ και ως κροκο με τον ιδιο τροπο γραφης (μεχρι φωτογραφιες με υπογραφη βριλ ανεβασε ως κροκο) δεν αντιδρασατε αμεσα

μετα απο αρκετες σελιδες, μπαναρατε τον βριλ και αφησατε τον κροκο να γραφει, μεχρι που στα τελευταια τον μπαναρατε κι αυτον


εγω τι σχεση εχω με ολα αυτα?

τι σχεση εχω με την μεταξυ σας σχεση?


********************************************************************


αμαλια μου


πρωτον, ειμαι φειδωλος

δευτερον, εξεφρασα αυτο που εισεπραξα απο τις πραξεις σας

εσυ ειπες στο μηνυμα κλειδωματος του τοπικ οτι αν γινει μπαχαλο και το Νο2, θα κλειδωθει και δεν θα επιτρεπεται το ανοιγμα παρεμφερους τοπικ για καποιο χρονικο διαστημα

αν λοιπον καποιος εμπαθης και κακοβουλος μπαινει για να προβοκαρει ενα τοπικ, εσεις τον βοηθατε κλειδωνοντας το, και απαγορευετε την σχετικη θεματολογια

τι εισεπραξα λαθος απο τα παραπανω?

ειδες τελικα τον σκοπο και τον ρολο του χεντριξ, κατι το οποιο φωναζα εδω και καιρο, αλλά το τοπικ το κλειδωσατε, την στιγμη μαλιστα που ειχαν αρχισει να γραφουν αρκετα μελη για πρωτη φορα και οι αναγνωσεις του εδειχναν γενικο ενδιαφερον


οσον αφορα την συναντηση, ξεχνας οτι το Σαββατο ειναι των Φωτων και την Κυριακη η γιορτη μου (του αγιου τζονημπιγκουντ)

ας δεχθει να ερθει ο χεντριξ, και ας ειναι την επομενη εβδομαδα


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2007, 16:41:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

ταδε

Ντριν, ντριν!

- Έλα, έχω νέα! Μπήκες καθόλου στο esoterica ;

- Όχι, τι έγινε ; Σοβαρά ; Για πες, για πες ... έχω το φαϊ στο φούρνο, αλλά δε γαμιέται! Άμα είναι για το esoterica ...

- Κοίτα, μπες στο θέμα του τάδε. Ο τάδε την λέει στην τάδε!

- Ναι ε; Θα μπω ...

- Και που να σου πω και τ' άλλο ...

- Έλα, πες μου, πεθαίνω απ' την αγωνία!

- Η τάδε κλείδωσε το θέμα του τάδε!

- Σοβαρά ; Πλάκα μου κάνεις! Πω πω, νίλα! Και τώρα ; Φαντάζομαι ο τάδε ε; Τον καημένο ...

- Ε, του χρειαζότανε. Όλο τάδε και τάδε και τάδε ... τι να πεις ...

- Δεν ξέρω τι λες εσύ, εγώ τον γουστάρω τον τάδε. Είναι μυαλό ρε παιδί μου, όπως και να το κάνεις. Και προχθές που τον είδα με την τάδε στο τάδε ήταν τέλειος!

- Ναι ε; Κοίτα, να σου πω κάτι ; Εγώ τους βαρέθηκα τους τάδε! Δεν θα ξαναγράψω! Αμάν πια! Έλεος που λέει κι ο τάδε! Όλο τα ίδια και τα ίδια!

- Ναι, όλο έτσι λες κι όλο γράφεις... Άντε κι εσύ ... Τάδε!


τι φαϊ ηταν αυτο που καηκε?

θαθελα ναταν μουσακας με μελιτζανες που μ αρεσει, ναχω να το λεω: καηκε μεχρι και ο μουσακας εξ αιτιας μου!!!


quote:

προς τάδε

Εσύ τάδε, καλά θα κάνεις να θυμηθείς την τάδε στάση σου τότε, που όταν ο τάδε σου είπε να προσέξεις, δεν το έκανες, αλλά έκανες του τάδε σου!


αλλη φορα θα προσεχω!


quote:

προς τάδε

Κοίτα τάδε, θα σε συμβουλεύαμε να μην είσαι τάδε. Να γίνεις πιο τάδε γιατί ο διάλογος είναι τάδε και υπερ-τάδε. Κάνε κι εσύ μια υπέρβαση, μπορείς!


"Τώρα σας πείραξε το τάδε μου ; Άντε ρε ... τάδε!"


quote:

4. Ποιος τάδε θα γίνει συντονιστής ;


εγω!!!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Robert The Bruce
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2007, 16:57:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Robert The Bruce
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΕ ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΟ ΧΩΡΟΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Robert The Bruce
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2007, 17:11:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Robert The Bruce
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΕ ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΟ ΧΩΡΟΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
source
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2007, 17:45:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους source

_____________________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΕ ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΟ ΧΩΡΟ
_____________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2007, 18:27:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
ας δουμε τι ελεγε ο Just A Man


Θα μου ήταν επιθυμητό πριν βάλει κάποιος μια ερώτηση από τώρα και στο εξής, να μου δίνει κάποια στοιχεία για να γνωρίζω τον άλλο, αλλά και υπό μια προϋπόθεση.

Τα στοιχεία που επιθυμώ από αυτόν/αυτή που θέτει μια ερώτηση είναι:

1. Ποιο είναι το φύλλο του. (Άνδρας η Γυναίκα).
2. Ποια είναι η ηλικία του. Χρονολογία γένεσης (Π.Χ. Ιανουάριος του 1987).
3. Αν πιστεύει στην υπάρξει του Τριαδικού μας Θεού.
4. Αν είναι Χριστιανός Ορθόδοξος ?
5. Αν είναι Βαπτισμένος και Μυρωμένος σε Εκκλησία όπου είναι ενταγμένη κάτω από το Ορθόδοξο και Οικουμενικό Πατριαρχείο.
6. Αν έχει κατηχηθεί ποτέ.
7. Αν διαβάζει την Αγία Γραφή. (Πιστοποιημένη από την Ορθόδοξη Εκκλησία).
8. Αν έχει Εξομολόγο Ιερέα. (Με συνεχόμενη επικοινωνία).
9. Αν νηστεύει (εγκράτεια στο μέτρο της ανθρώπινης του δύναμης κατά το Σώμα, την Διάνοια, και την Καρδιά (επιθυμίες του θελήματος)).
10. Αν προσεύχεται στον Ιησού Χριστώ.
11. Αν εξομολογείτε εν Ιησού Χριστώ.
12. Αν μετέχει στον Εκκλησιασμό, την Λατρεία του Τριαδικού μας Θεού και την Θεία Ευχαριστία. (Να μετέχει ζωντανά στην Θυσία του Ιησού).
13. Αν τιμά την Υπεραγία και Υπερευλογημένη Θεοτόκο, Τους Ασώματους Αγγέλους και Αρχαγγέλους του Ιησού Χριστού, τον Άγιο Ιωάννη και Τίμιο Πρόδρομο, τους Αγίους/Αγίες Οσίους/Όσιες Μάρτυρες και Ομολογητές…
14. Αν φέρει πάνω του Σταυρό, και αν κάνει το σημείο του Σταυρού πάνω στο Σώμα του.

Αν κάποιος δεν έχει Εξομολόγο Ιερέα (σαν προϋπόθεση), δεν θα μπορώ να μετέχω σε ερωτήσεις και απαντήσεις που θέτονται σε συζητήσεις στο Ημερολόγιο.

αν αυτο δεν ειναι απαγορευση τοτε δεν ξερω ποιο ειναι
και ενω ακολουθω την συμβουλη σου και θετω το ερωτημα στο
ερωτήματα προς τους υπευθύνους του ESOTERICA
απαντηση δεν περνω απο κανεναν συντονιστη αλλα ανοιγω συζητηση με τον Just A Man

ας δουμε τι εγινε στην συζητηση που ειχα με τον Just A Man

με κοκκινο ειναι αυτα που εγραψα εγω


ο λογος που απαντω εδω ειναι γιατι σε αντιθεση με τον Just_A_Man(εληψη σεβασμου στους ορους κανονες του εσωτερικα) σεβομαι τους ορους που εχει βαλει
λογο του οτι ειμαι αθεος ξερω οτι δεν θα απαντησει στο θεμα του

Θα ήθελα να πάω τα εξής:

Ειλικρινά, δεν έχω καταλάβει για ποιο λόγο θα πρέπει να πάρουν μέρος οι υπεύθυνοι του forum?

γιατι το φορουμ εχει καποιες αρχες και εσυ με την δηλωση σου οτ ιθα δεχεσε να κανεις συζητηση μονο με ατομα που εχουν πνευματικο τις καταπατας

Και είναι αλήθεια ότι για ποιο λόγο να μην έχω το δικαίωμα να βάζω περιορισμούς στα άτομα που θα συμμετέχουν στο θέμα.

γιατι το εσωτερικα ειναι χωρος δημοσιας συζητρησης
γιατι το εσωτερικα δεν ειναι δικο σου
γιατι σε χωρους που δεν μας ανοικουν αλα μας φιλοξενουν πρεπει να δεχομαστε τουε ορους και κανονες που εχουν θεσπησει και οχι να επιβαλουμε δικους μας

Είναι ολοφάνερο ότι, ο οποιοδήποτε, μπορεί κάθε στιγμή να καταχώρηση οποιαδήποτε ερώτηση η διάλογο.

στο θεμα που εχεις ανοιξει λες

<<Αν κάποιος δεν έχει Εξομολόγο Ιερέα (σαν προϋπόθεση), δεν θα μπορώ να μετέχω σε ερωτήσεις και απαντήσεις που θέτονται σε συζητήσεις στο Ημερολόγιο.>>
αυτοματος περιορηζεις τα ατομα που θα συμετεχουν


Αλλά πιστεύω ότι έχω κάθε δικαίωμα να ορίσω τον προσωπικό μου τρόπο επικοινωνίας. Και αυτό είναι δικαίωμα μου. Γιατί δίκαιο για μένα πάνω από όλα είναι να σέβομαι τον εαυτό μου, και τον οποιοδήποτε συνομιλητή μου. Γιατί αυτό είναι μια από τις ιδιότητες της Αγάπη και της δικαιοσύνης. Και η σιωπή είναι μια μορφή απάντησης.


εχεις το δικαιωμα μονο σε δικη σου σελιδα.
για να σεβαστεις τον συνανθρωπο σου πρεπει να σεβαστεις και αυτον που εχει διαφορετικη αποψη απο εσενα
πρεπει να συζητησεις μαζι του και να του δειξεις που κατα την αποψη σου εχει λαθος.
η σιωπη δεν ειναι απαντηση ειναι γαιδουρια

Έσω για την επιθυμία μου, να έχει ο συνομιλητής μου εξομολόγο Ιερά, τα πράγματα είναι απλά.


Έβαλα αυτόν τον όρο γιατί δεν είμαι Πνευματικός οδηγός, Ιερός Εξομολόγος, Θεόσταλτος, Άγγελος επί της Γης και ότι άλλο βάζει η φαντασία του καθενός.


Έβαλα αυτόν τον όρο γιατί ο σκοπός μου δεν είναι να δημιουργήσω ακόμα μια οργάνωση, ομάδα, club, προσωπική εκκλησία και ότι πάλι μπορείτε να φανταστείτε.


Έβαλα αυτόν τον όρο γιατί το Μυστήριο της Εξομολόγησης το έχω βιώσει πρώτα ο ίδιος, και γνωρίζω την υπερδύναμη αυτού του υπερ μέγιστου Μυστηρίου. Είναι αυτό που γέννησε τον Ιησού στην καρδιά μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


ολα αυτα που λες ειναι ασχετα
προσπαθεις να κρυφτεις πισω απ οτο δαχτυλο σου

Όσο για τον προσηλυτισμό, θα το θεωρήσω σαν ένα καλοπροαίρετο καλοκαιρινό αστείο.


παρτο οπως θες

Επίσης από ένα σημείο και μετά νομίζω ότι ξεκαθάρισα ότι το topic απευθύνετε σε Χριστιανούς Ορθόδοξός. Άρα όσα ανήλια είναι εκτός Ορθοδοξίας δεν θα πρέπει να σας νοιάζουν, γιατί για εσάς θα είναι ασφαλείς. Αν και θα έπρεπε να σας νοιάζει που δεν είναι κοντά στον Τριαδικό μας Θεό. Από την άλλη πάλι. Για τα ανήλικα που είναι κοντά στην Ορθοδοξίας, πάλι τις σας νοιάζει?

προσωπικα με νοιαζει ο συνανθρωπος μου σε αντιθεση με σενα που σε νοιαζει ο συνσταυλιτης σου
και οταν βλεπω θεματα που κατα την αποψη μου επιρεαζουν ατομα τοτε θεωρω οτι πρεπει να καταθεσω την αποψη μου θετικη η αρνητικη
απο την στιγμη που λες οτ ιειναι μονο για ορθοδοξους τοτε πρεπει να το ανοιξεις σε σελιδα που ειναι μονο για ορθοδοξους
απο την στιγμη που εχει ανοιχτει εδω
πρεπει να δεχτεις ολα τα μελη που θελουν να συμετεχουν στο θεμα σου

Νομίζω την πρώτη ευθύνη την έχουν οι γονείς οι όποιοι έχουν τα παιδιά. Ουαί και αλίμονο, αν με αξιώσει ο Θεός για παράδειγμα και φέρω ένα παιδί στον κόσμο, και το αφήσω αδέσποτο και ασύδοτο. Τότε θα είμαι υπόλογος απέναντι στον Τριαδικό μας θεό για την δωρεά που μου εμπιστευτικέ. Που δεν το προετοίμασα να γίνει κατά χάριν Εικόνα Θεού, για να μετέχει στην κοινή Ανάσταση. Ας μην ψάχνουμε να βρούμε άλλοθι εκεί που δεν υπάρχουν.

και εγω γι αυτο τον λογο κανω θεμα
γιατι θελω το καλο για τα παιδια

Το internet είναι γεμάτο με χιλιάδες σελίδες για πάσας φύσις πνευματικές, και σκοτεινές λατρείες.


;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Μάλλον κατά την ταπεινή μου άποψη, θα πρέπει να σας προβληματίζουν οι λατρείες που εκφράζουν Θυμό, Οργή Κενοδοξία, εύκολο πλουτισμό, πάσας φύσεως υπέρ ηδονές, πάσα φύσεως απληστία και μίσος για τους συνανθρώπους μας και όχι αυτοί που μιλούν για τον Ιησού Χριστώ.


μα αυτα
<<Θυμό, Οργή Κενοδοξία, πάσα φύσεως απληστία και μίσος για τους συνανθρώπους μας>>
εκφραζει το θεμα σου με τον περιορισμο που εχεις βαλει


Μήπως η ανησυχίας προέρχεται, γιατί ο φόβος σας έχει σκεπάσει την κρίση σας και δεν μπορείτε να διακρίνετε το φώς από το σκοτάδι?


η ανησυχια μου προερχεται απο τους περιορισμους που εχεις βαλει σε οσους θελουν να συμετασχουν

Ότι κάνω το κάνω από αγάπη στην Παναγιά μας και τον Χριστώ. Είναι μια κατάθεση ψυχής. Έτσι απλά. Αν σε μερικούς δεν σας κάθετε καλά αυτό, συχωρέστε με αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό.


μπορεις να κανεις επιτρεπωντας τη νσυμετοχη σε ολους

Πιστεύω ότι από ένα σημείο και μετά θα πρέπει να έχουμε όλοι την ευθύνη για το τη αισθανόμαστε και τη σκεφτόμαστε. Και θα πρέπει να προσπαθούμε να διακρίνουμε αν αυτό προέρχεται από αληθινή αγάπη και δικαιοσύνη και όχι από τα πάθη μας και την φιλαυτία μας.


συμφωνω απολυτος

Και κάτι που έχω πει πολλές φορές είναι ότι ο χρόνος είναι ελάχιστος για να είμαι σε επικοινωνία με συνομιλητές στο forum.


δεν σου ειπα οτι πρεπε ινα δεινεις αμεσως απαντηση αλλα οτι πρεπει να επιτρεπεις σε ολους την συμετοχη τους

Εξάλλου αν κάποιος διαβάσει τις σελίδες μου προσεκτικά θα δει ότι έχω πάρει θέση σε πολλά πράγματα.


μοναχος σου χωρευε και οσο θελεις πηδα

Επίσης μπορείτε να το διακρίνει και από τον αριθμό μηνυμάτων που έχω στο forum, αλλά και από την συχνότητα που έχω καταχωρήσει μηνύματα στο topic Η Εν Χριστώ Ζωή, το χρόνο που είμαστε. Με τέσσερα μηνύματα τον τελευταίο χρόνο δεν νομίζω να φτάνει το μέγεθος κηρυγμάτων.


δεν μετραει ο ποσοτητα αλλα το ποιον των μηνυματων

Πριν ξανά γράψετε ένα μήνυμα σε οποιοδήποτε topic, και όχι μόνο στο παρόν, ας δείτε την βαθύτερη σας πρόθεση για αυτό

Καθώς επίσης, βλέπω ότι τα αισθητήρια ας λειτουργούν με πολύ διάκριση, χωρίς να διακρίνετε τον εμπαιγμό, την υποτίμηση και τον χλευασμό που γίνετε σε άλλα topic. Κρίμα. Κρίμα γιατί το χώρο πολλοί εδώ μέσα τον έχουν καταντήσει παιδική χαρά.

στα αλλα τοπικ εχουμε δικαιωμα να μπουμε και να κανουμε τη νκριτικη μας

Αυτό όμως έτσι για την ιστορία δηλαδή δεν είναι Αγάπη η Πνευματική Εξέλιξη.

ουτε αυτο που εσυ κανεις ειναι

Εύχομαι όσο ευαίσθητοι είστε για αυτό το topic, να είστε και πρόθυμοι να σκεπάστε με την δικαιοσύνη σας και την αγάπη σας κάθε ελάχιστο συνάνθρωπο μας.

εχω καθαρη την συνειδηση μου

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι του

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2269 Μηνύματα Απεστάλη: 08/08/2006, 23:19:34
--------------------------------------------------------------------------------
Την έχω διαβάσει την απάντηση σου από το μεσημέρι. Ξεκίνησα να σoυ γράψω κάποια πράγματα, αλλά αισθάνομαι ότι θέλω λίγο χρόνο για να μην σε αδικήσω σε αυτά που μου γράφεις. Μόλις μπήκα από το πρωί στο σπίτι και είμαι πολύ κουρασμένος.

παρε οσο χρονο θες

Δεν ξέρω, αλλά διακρίνω θετικά στοιχεία στον χαρακτήρα σου, και λέω να κάνω μια εξαίρεση στις προϋποθέσει. Λέω στην γέφυρα που πάμε να χτίσουμε καλό είναι να γκρεμίσουμε τους τείχους των περιορισμών με ότι μπορεί να σημάνει αυτό σαν αποτέλεσμα.

θετικα στοιχεια σε αθεο;;;;;;;;
απιστευτιμπολ αν θες να γκρεμισεις τους τοιχους των περιορισμων ανεραισε τους περιορισμους που εχεις θεσει για το ποια ατομα θα συμετεχουν στο θεμα σου

Θα επιθυμούσε να συνεχίσουμε την συζήτηση μέσα από το Ημερολόγιο, χωρίς περιορισμούς για να μην τρελάνουμε και τον κόσμο να πηγαίνω έρχεται από το ένα topic στο άλλο?

μονο αν αφαιρεσεις τους περιορισμους
οχι για μενα αλλα για ολους

Ελπίζω μόνο να έχεις πολύ υπομονή στην αναμονή των απαντήσεών μου.
Το καθημερινό μου πρόγραμμα είναι φορτωμένο με την εργασία μου, με τις παρακλήσεις για τον Δεκαπενταύγουστο και με κοινωνικές και προσωπικές υποχρέωσης.

Τί λές?
απο υπομονη απεριοριστη

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι του

Edited by - gigenis on 08/08/2006 23:22:06

και τελικα απαντα


Απεστάλη: 08/08/2006, 23:53:00
--------------------------------------------------------------------------------
Για να μην λυπήσω τον Γλυκύτατο μας Ιησού Χριστώ, θέλω όσο δίνομε ανθρωπίνως, μέσα από την αδυναμία μου και την αματωλότητα μου να κάνω τα πάντα.

Για την αγάπη του Κυρίου μας Ιησού Χριστού,

από σήμερα 8 Αυγούστου 2006,

αφαιρώ και αναιρώ τους περιορισμούς που είχα θέση σαν προϋπόθεση στις
συζητήσεις μας με όλα τα μέλη του forum στης 12/12/2005, 15:33:53.


just a man.


με λιγα λογια ειχε βαλει περιορισμους και αυτο μπορει να το δει ο καθε ενας που θα διαβασει την μεταξυ μας συζητηση
αλλα και απο την τελικη του απαντηση
ειχε βαλει τον περιορησμο απο τις 12/12/2005, 15:33:53.
και τον κατεργησε στις 08/08/2006, 23:53:00
ο περιορησμος ειταν σχεδον για 9 μηνες και οι συντονιστες δεν ειχαν κανει τιποτα

αλλα εντελως ξαφνικα

καποιο μελος ανοιγει θεμα και γραφει

GiordanoManson
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα Απεστάλη: 08/12/2006, 06:03:02
--------------------------------------------------------------------------------
Γεια σε όλους,

Αυτό το μήνυμα απευθύνεται σε άθεους. Δεν θα μπω στον κόπο να απαντήσω σε ανθρώπους που πιστεύουν σε ένα θεό που δεν υπάρχει ούτε θα σπαταλήσω ενέργεια να μπω σε διάλογο μαζί τους, δια το λόγο ότι θέλω να είμαι όσο πιο υγιής γίνεται και όσοι είναι μολυσμένοι με τον ιό του θεού, δεν μπορούν παρά να παράγουν μολυσμένες ιδέες με τον άρρωστο εγκέφαλό τους, έτσι τους παρακαλώ να μην μολύνουν το θέμα μας με τα γραπτά τους.

Υπάρχουν 2 θεωρίες που στέκουν για τη δημιουργία του ανθρώπου:
Ο άνθρωπος δημιουργήθηκε πριν 13.000 χρόνια σε εργαστήρια και το ότι ο προπάππος μας ήταν πίθηκος.
Η θεωρία του Δαρβίνου είναι λάθος.
Σχολιάστε.

Ευχαριστώ, Να είστε όλοι καλά :-)

Ευχαριστώ

www.atheistnewspaper.com

η απαντηση του συντονιστη ειναι

GiordanoManson, καλώς ήλθες στις Συζητήσεις του Esoterica!
Ομολογώ πως το μήνυμα σου με εξέπληξε και δυστυχώς με εξέπληξε δυσάρεστα...

Πρώτα απ' όλα όταν ανοίγουμε ένα νέο θέμα δεν γίνεται να θέσουμε περιορισμούς στο ποιά μέλη θα συμμετάσχουν και ποιά όχι.
Τα θέματα που φιλοξενούνται στην Κοινότητα των Forums είναι ανοιχτά σε όλα τα μέλη της οπότε δεν υπάρχει και λόγος να κάνουμε κάποιου είδους κατηγοριοποίηση.
Επιπλέον, δυσκολεύομαι ειλικρινά να κατανοήσω την βάση του συμπεράσματος σου οτι ένας άνθρωπος που πιστεύει σ' έναν Θεό έχει μολυσμένο εγκέφαλο και μολυσμένες ιδέες.
Είναι ένα συμπέρασμα προσωπικό το οποίο δεν στηρίζεται στην πραγματικότητα και θίγει μια πολύ μεγάλη μερίδα ανθρώπων κατάφωρα.
Το να προσβάλλουμε ανθρώπους που δεν γνωρίζουμε μ' αυτόν τον τρόπο επειδή έχουν διαφορετικά πιστεύω - οποιασδήποτε φύσεως κι αν είναι αυτά - και να τους μειώνουμε μ' αυτόν τον τρόπο είναι αθέμιτο.

Θα σου συνιστούσα λοιπόν να αποφεύγεις παρόμοιες δηλώσεις τέτοιου - ή ανάλογου τύπου - για συνανθρώπους μας επειδή εξαιτίας της μοναδικότητας μας τυχαίνει να έχουν διαφορετικά πιστεύω από εμάς.

και ρωταω εγω ποια η διαφορα του θρησκευομενου που ειχε βαλει σαν ορο για νααπαντα στα ερωτηματατων μελων που γραφουν να εχουν εξομολογιτη

και ποια η διαφορα στο μελος που εγραψε οτι δεν θα απαντα σε οσους πιστευουν σε καποιον θεο

πως γινετε και το πρωτο μελος δεν καταπατα τις αρχες του εσωτερικα ενω το δευτερο τις καταπατα;;;;;;

θα δωθει απαντηση;;

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι του

Edited by - gigenis on 04/01/2007 18:29:24

Edited by - gigenis on 04/01/2007 18:31:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

source
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2007, 21:09:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους source

_____________________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΕ ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΟ ΧΩΡΟ
_____________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
wendigo
Μέλος 3ης Βαθμίδας


561 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2007, 21:24:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wendigo
Ρε σεις, ο τάδε μου θυμίζει τον... δείνα!

No Method, No Guru, No TeacherΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

source
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2007, 21:28:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους source

_____________________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΕ ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΟ ΧΩΡΟ
_____________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2007, 01:44:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Γιαννη,
ακομη δεν καταλαβες οτι σου εχουν εμπιστοσυνη και προτιμησαν να χειριζεσαι εσυ το δικο σου θεμα;
Γι΄αυτο και δεν παρενεβεναν;
Εαν παρενεβεναν αμεσως (μην μου πεις οτι θα σηκωνες μυγα στο σπαθι σου στο δικο σου τοπικ!)θα γινοσουν τουρμπο!!

Αλλα Γιαννη μου,
τωρα τελευταια δεν εισαι ιδιαιτερα αντικειμενικος...και απογοητευσες πολλους...οπως τους γνωστους σου στο Εσωτερικα, οπως κι εμενα...
Θα περασει ομως...ετσι δεν ειναι;

Οσο για τους υπολοιπους....
Οποιος δεν εχει το θαρρος να πει τη γνωμη και την αποψη του στην καθημερινη του ζωη και ξεσπαει με ειρωνειες απεναντι αλλων (ξαλαφρωνει την ψυχη κι αυτο, αλλα με λαθος τροπο), ας την κοπανησει απο δω για να μιλησει με ατομα των ιδιων αντιληψεων...ή ας αποκτησει θαρρος!
Αυτο το φορουμ ειναι το μοναδικο που εχω συναντησει που ανεχεται τον καθε μ΄...α με τα ψυχολογικα προβληματα ή ανασφαλειες ή αδυναμιες... η αμφισβητησεις ή ή ή...κομπλεξικους καθε λογης...
Και καλα κανει!
Ο συντονιστης κυριοι, δεν εχει ωραριο...
Νιωθει ευθυνη για κατι που εχει αναλαβει και πρεπει ολη την ωρα να τρεχει για να ψαχνει πραγματα που ρωτουν τα μελη και να ψαχνει και να ψαχνει...(μηπως τον δουλευουν ισως εκτος απο τα αυτονοητα;)
Ο συντονιστης εαν ειχε χρονο ελευθερο, δεν θα καθοταν να γραφει ποστ για ωραιες γκομενες και να κλεινει ματι ή να γραφει ψιλομαλακιουλες για τις φωτογραφιες που βλεπει(οταν ειναι για βυζια και μαστιγια ξεχναμε την σοβαροτητα και τα παραπονα...)
Ο συντονιστης ειναι ανθρωπος που δουλευει, που τρωει, που εχει φιλους, που ασχολειται με τα χομπυ του και με τα κοινα...που κοιμαται...
Δεν ειναι αργοσχολος και δεν ειναι στενομυαλος...θυμωνει, διαφωνει αλλα προσπαθει κατοπιν σκεψης να σκεφτει αντικειμενικα (και δεν αντιδρα εν βρασμω!)
Εχει στο μυαλο του και την ευθυνη που εχει αναλαβει παρολο που χρειαζεται να χασει πολυ χρονο απο αλλα πραγματα (οπως το να διασκεδασει).
Απαραιτητο προσον ενος συντονιστη:
Αμεροληψια
Αντικειμενικοτητα.
Ακομπλεξισμος.
Αισθηση του δικαιου.
Ικανοτητα της διαφορετικης κατανοησης και αντιληψης των πραγματων.
Ευαισθησια.
Διαλλακτικοτητα.
Εξυπναδα (κι εδω μεσα υπαρχει πολυ!!!)
Επιπεδο και γνωσεις οχι κατ΄αναγκην πανεπιστημιακες αλλα κοινωνικες.
Και κυριως! επιπεδο αντιληψης...


Edited by - angi on 05/01/2007 01:45:32

Edited by - angi on 05/01/2007 01:49:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2007, 02:17:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
gigenis, πολύ σωστά έπραξες που συνέλεξες τα στοιχεία από τις συζητήσεις και τα παρουσίασες. Είχαμε κι εμείς συλλέξει τα παρόμοια κείμενα, αλλά μπορούμε να συζητήσουμε επάνω σε αυτά που έθεσες εσύ, μιας και δε διαφέρουν ιδιαίτερα. Άλλωστε ο Dying Incubus έχει βάλει και τα link σε μορφή clikable, οπότε όποιος θέλει να τα ελέγξει παραπέρα, μπορεί να επισεκφτεί τα θέματα.

Τώρα, σχετικά με όλα τα παραπάνω.
Πιστεύεις ότι οι δηλώσεις του GiordanoManson διακατέχονται από το ίδιο πνεύμα με τις δηλώσεις του Just A Man;
Επίσης, να κάνω μία παρατήρηση επί των σχολίων σου στα αποσπάσματα που παρέθεσες. Ο Dying Incubus δε σου πρότεινε μόνο να βάλεις σε κάποιο άλλο σχετικότερο θέμα την ερώτησή σου, αλλά σου πρότεινε επίσης να το συζητήσεις και με τον Just A Man, γράφοντας την ένστασή σου στο θέμα του. Από την έκβαση της όλης υπόθεσης φάνηκε, πως υπήρξε μία πολύ δημιουργική ανταλλαγή απόψεων μεταξύ σας. Το μόνο που ίσως έλειπε, ήταν να "μαλώσουμε" εμείς τον Just A Man. Αλλά γιατί να το κάνουμε; Θεωρούμε καταρχήν πως δεν απέκλεισε τη συμμετοχή στο θέμα του, παρά τοποθετήθηκε σχετικά με το κατά πόσον είναι ο ίδιος διατεθειμένος να συμμετάσχει σε ερωτήσεις και απαντήσεις. Και ήταν πρόθυμος να εξηγήσει με ευγενέστατο τρόπο τους λόγους για τους οποίους εξέφρασε τις όποιες προϋποθέσεις για τη δική του συμμετοχή, προϋποθέσεις τις οποίες αναίρεσε σε λιγοστές ημέρες μετά από την συζήτησή σας.
Σε τι θα βοηθούσε λοιπόν να κάνουμε κι εμείς μία παρέμβαση;


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2007, 02:40:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
jonniebegood, καταρχήν χαίρομαι που έκανες την προσπάθεια και έγραψες με πλήρες κείμενο.

Σχετικά με το θέμα της Πεντέλης τώρα, τα γράφω ακόμα μία φορά και προσπάθησε να μην ψάχνεις για κρυφές σκοπιμότητες στην επέμβαση στο θέμα αυτό, γιατί δεν υπάρχουν.

Το τόπικ απενεργοποιήθηκε, όπως έχει συμβεί πολλές άλλες φορές σε ανάλογες περιπτώσεις, για να δοθεί πρώτα από όλα η ευκαιρία για μια "ανάσα" από τις όποιες κόντρες που αναπτύχθηκαν. Πιστεύω πως κι εσύ ο ίδιος δε θα ήθελες να καταντήσει το θέμα αυτό πεδίο μάχης. Η απενεργοποίηση ήταν προσωρινή - όπως και δηλώθηκε - δόθηκε δε η δυνατότητα να συνεχίσει για ακόμα έναν μήνα, σε περίπτωση που επέλεγες αυτήν την λύση. Πιστεύουμε πως ο χρόνος αυτός είναι παραπάνω από αρκετός, για να συνεχίσουν οι συζητήσεις (εντός θέματος) που αναπτύχθηκαν τις τελευταίες μέρες, αλλά και για να προετοιμάσεις το δεύτερο μέρος του θέματος, εφόσον λόγω του μεγάλου πλήθους σελίδων, κάποια στιγμή ούτως ή άλλως το θέμα θα έμπαινε σε πορεία απενεργοποίησης.

Εν τω μεταξύ και στο διάστημα που το θέμα σου θα είναι προσωρινά απενεργοποιημένο, θα μπορούσες να συζητήσεις με τον Hendrix, έτσι ώστε να εκτονωθεί η ένταση μεταξύ σας. Το εάν ο Hendrix έχει κάποια κρυφή σκοπιμότητα που βάλλεται εναντίον σου με οποιονδήποτε τρόπο, αυτό δεν το ξέρουμε και δεν είναι εμφανές μέσα από τις συζητήσεις σας. Αυτό που είναι εμφανές, είναι ένα κλίμα έντασης μεταξύ σας, καθώς και ανταλλαγή ειρωνικών σχολίων και από τις δύο πλευρές. Το γιατί αναπτύχθηκε αυτή η ένταση, είναι κάτι το οποίο θα μπορούσε ίσως να βρεθεί εάν υπήρχε μια ειλικρινής συζήτηση μεταξύ σας. Εάν εσύ δείξεις μια τέτοια διάθεση, θα είναι πιο εύκολο να φανεί εάν υπάρχει αντίστοιχη ανταπόκριση κι από τον Hendrix. Βεβαίως, προτείνουμε και στον Hendrix να κάνει μία προσπάθεια να λήξει το θέμα εδώ - άλλωστε έχει δοθεί προειδοποίηση, οπότε στην πορεία των συζητήσεων αναλαμβάνει ο καθένας τις ευθύνες του.

Ξέρεις jonniebegood, είναι εξαιρετικά ανανεωτικό, καθώς και ταιριαστό με τις ημέρες της πρωτοχρονιάς, να μπορεί να γίνει μία νέα θετικότερη αρχή. Πιστεύω πως και οι δυο σας θα μπορούσατε να κάνετε μία προσπάθεια για κάτι τέτοιο.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2007, 03:39:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix
Δεν έχω τίποτα προσωπικό εναντίον οποιουδήποτε. Και κακώς μεταφέρονται προσωπικές σχέσεις, φιλοδοξίες και αντιπαραθέσεις στις φορουμικές ανταλλαγές μυνημάτων. Από τηνν στιγμή που κάτι έχει δημοσιευτεί σε κάποιο φόρουμ υπόκειται στην ελεύθερη και ανώνυμη κριτική και σχολιασμό από τον οποιονδήποτε χωρίς την υποχρέωση επίδειξης αστυνομικής ταυτότητας και ακαδημαϊκών περγαμηνών. Εάν υπάρχει καταπάτηση ατομικών δικαιωμάτων υπάρχει άλλος δρόμος, πολύ αποτελεσματικότερος, να υπερασπιστεί κάποιος τον εαυτό του και την ελευθερία του. Το σαβουάρ βιβρ τών φόρουμ είναι επίσης γνωστό αλλά διαμορφώνεται δυναμικά και από την συμπεριφορά τών ίδιων τών μελών αλλά και από την ιδιαίτερη θεματολογία και οπτική τού εκάστοτε φόρουμ.

Στο συγκεκριμένο θέμα και για τον συγκεκριμένο χρήστη jbg: έχω διαμορφώσει πλέον άποψη και δεν χρειάζομαι περισσότερα στοιχεία για τον σκελετό τής άποψής μου. Επομένως δεν υπάρχει και ιδιαίτερος λόγος για ατέρμονη επανάληψη παγιωμένων απόψεων εκατέρωθεν.

Θα ήταν όμως ενδιαφέρον (καθαρό σατόρι δικέ μου) για τον jbg να αναλογιστεί σοβαρά, ειλικρινά και κατά μόνας, για ποιο λόγο ακριβώς τα πήρε στο κρανίο!

...

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angus young
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2007, 04:06:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angus young
ΣΥΓΓΝΩΜΗΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΠΕΡΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΚΑΙ.......ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ.....ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΣ ΣΑΤΑΝΙΣΤΙΣΤΗΣ Ο,ΤΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΞΥΠΝΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙ?

kittyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Brie Boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας


569 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2007, 07:12:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Brie Boy
Ρε συ angi, μπορεί να σε συγκλονίσει αυτό που θα σου πω, αλλά το ίντερνετ δεν είναι ούτε εφορία ούτε υπουργείο. Δεν θα σε διορίσει κανείς. Πουθενά. Όπως καταλαβαίνεις, δεν χρειάζεται να γλύφεις τους συντονιστές για να μπορείς να υπάρχεις στα φόρουμ. Εδώ λες την γνώμη σου. Ελεύθερα. Και είναι τεκμηριωμένο συνταγματικό δικαίωμα σου, εφόσον ζεις στην Ελλάδα. Αλήθεια. Δεν χρειάζεται να εκθειάζεις το Esoterica και τους συντονιστές, σε κάθε σου ποστ.

quote:
angi
Αλλα Γιαννη μου,
τωρα τελευταια δεν εισαι ιδιαιτερα αντικειμενικος...και απογοητευσες πολλους...οπως τους γνωστους σου στο Εσωτερικα, οπως κι εμενα...
Θα περασει ομως...ετσι δεν ειναι;

Ε ναι έτσι μας είπαν και οι γιατροί. Θα του περάσει μωρέ, τώρα στην αρχή λίγο κλωτσάει. Αλλά μας πλήγωσε όλους, βαθύτατα, και θα δούμε αν θα του το συγχωρέσουμε...Κλαψ κλαψ.

Πλάκα μας κάνεις; Ποιος τόλμησε να απογοητευτεί, μόνο και μόνο γιατί ο Γιάννης είπε απλώς την γνώμη του; Επειδή δεν έγλειψε; Επειδή πάντα με χιούμορ και καλή προαίρεση έβαζε τον καθένα στην θέση του;

quote:
angi
Γιαννη,
ακομη δεν καταλαβες οτι σου εχουν εμπιστοσυνη και προτιμησαν να χειριζεσαι εσυ το δικο σου θεμα;
Γι΄αυτο και δεν παρενεβεναν;

Μα γι'αυτό γίνεται το θέμα. Επειδή *παρενέβησαν* στην άκυρη στιγμή, και από την πολλή εμπιστοσύνη άφησαν τον Γιάννη να χειρίζεται μόνος του το θέμα, κλειδώνοντας το.

____________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
ΛΟΓΩ ΥΠΟΤΙΜΗΤΙΚΗΣ, ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΗΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ
amalia
____________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2007, 10:31:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
gigenis, πολύ σωστά έπραξες που συνέλεξες τα στοιχεία από τις συζητήσεις και τα παρουσίασες. Είχαμε κι εμείς συλλέξει τα παρόμοια κείμενα, αλλά μπορούμε να συζητήσουμε επάνω σε αυτά που έθεσες εσύ, μιας και δε διαφέρουν ιδιαίτερα.


δεν διαφερουν ιδιαιτερα απο αυτα που συλλεξατε εσεις;;
δηλαδη εσεις εχετε συλλεξει στοιχεια που εχουν καποιες διαφορες απο αυτα που εχω συλλεξει εγω;;

για να καταλαβω

εκανα μια συζητηση με τον τζαστ ε μαν και τωρα στις σελιδες που ειναι γραμενη η συζητηση μπορει καποιος να συλεξει διαφορετικα μεταξυ τους στοιχεια;;;

πως γινετε αυτο;;
υπαρχει παραληλο εσωτερικα;;

θα ηθελα πολυ να δω τα κειμενα που εχετε συλλεξει εσεις και να μου δειξετε τις διαφορες που εχουν τα δικα μου κειμενα που εχω συλλεξει απο τις ιδιες σελλιδες


quote:
Τώρα, σχετικά με όλα τα παραπάνω.
Πιστεύεις ότι οι δηλώσεις του GiordanoManson διακατέχονται από το ίδιο πνεύμα με τις δηλώσεις του Just A Man;

ναι γιατι και ο ενας και ο αλλος λενε οτι αν καποιος γραψει στο θεμμα τους και ειναι της ομαδας που δεν τους αρεσει τοτε δεν θα απαντησουν

εκτος και αν το προβλημα ειναι το πως διατυπωσαν ο καθε ενας την θεση του δηλαδη αν ενοχλησε με το

σαλτα γαμ....σου

αλλα δεν ενοχλησε με το

θα ηταν το καλυτερο για ολους να κανεις τωρα μια προσπαθια να γινεις μανα

τοτε παω πασο

απλα πεστο μας να ξερουμε

quote:
Θεωρούμε καταρχήν πως δεν απέκλεισε τη συμμετοχή στο θέμα του, παρά τοποθετήθηκε σχετικά με το κατά πόσον είναι ο ίδιος διατεθειμένος να συμμετάσχει σε ερωτήσεις και απαντήσεις. Και ήταν πρόθυμος να εξηγήσει με ευγενέστατο τρόπο τους λόγους για τους οποίους εξέφρασε τις όποιες προϋποθέσεις για τη δική του συμμετοχή,

ενταξη τωρα το καταλαβα
αρα αν ανοιξω εγω ενα θεμα και πω

οτι θα εχω την δυνατοτητα να συνομιλω μονο με τα ατομα που θα εχουν
1)
2)
3)
4)
5)
οποιος δεν πληρει τις προιποθεσεις τοτε απλα δεν θα απαντω σε οτι γραφει
δεν παει να πει οτι εμποδηζω καποιον να γραψει
ευχαριστω πολυ για την επικοδομητικη συζητηση και περιμενω να μου δειξετε τις διαφορες που υπαρχουν αναμεσα σε αυτα τα στοιχεια που συνελεξα εγω απο την συζητηση που ειχα με τον τζαστ ε μαν με
τα στοιχεια που συλλεξατε εσεις απο την ιδια συζητηση

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι του

Edited by - gigenis on 05/01/2007 10:35:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2007, 11:26:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
quote:
Ρε συ angi, μπορεί να σε συγκλονίσει αυτό που θα σου πω, αλλά το ίντερνετ δεν είναι ούτε εφορία ούτε υπουργείο. Δεν θα σε διορίσει κανείς. Πουθενά. Όπως καταλαβαίνεις, δεν χρειάζεται να γλύφεις τους συντονιστές για να μπορείς να υπάρχεις στα φόρουμ. Εδώ λες την γνώμη σου. Ελεύθερα. Και είναι τεκμηριωμένο συνταγματικό δικαίωμα σου, εφόσον ζεις στην Ελλάδα. Αλήθεια. Δεν χρειάζεται να εκθειάζεις το Esoterica και τους συντονιστές, σε κάθε σου ποστ.

Δεν γλυφω κανεναν αγαπητε μου.
Ειμαι συντονιστρια σε αλλο φορουμ και κατανοω καποια πραγματα...
Το μονο που δεν θα ηθελα ειναι να επωμιστω ακομη μια τετοια ευθυνη...
(ειδικα στο εσωτερικα...)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2007, 13:49:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

hendrix

Δεν έχω τίποτα προσωπικό εναντίον οποιουδήποτε.


εκτος απο εμενα προφανως που δεν ειμαι οποιοσδηποτε για σενα απ ο,τι φαινεται


quote:

Και κακώς μεταφέρονται προσωπικές σχέσεις, φιλοδοξίες και αντιπαραθέσεις στις φορουμικές ανταλλαγές μυνημάτων.


ελα ρε μεγαλε/η, με εξεπληξες!

εσυ γιατι εξακολουθουσες να εκτονωνεις την εμπαθεια σου απεναντι μου στο τοπικ για την Πεντελη και δεν μου ταριχνες ΕΔΩ???


quote:

Από τηνν στιγμή που κάτι έχει δημοσιευτεί σε κάποιο φόρουμ υπόκειται στην ελεύθερη και ανώνυμη κριτική και σχολιασμό από τον οποιονδήποτε χωρίς την υποχρέωση επίδειξης αστυνομικής ταυτότητας και ακαδημαϊκών περγαμηνών.


οκ, το εμπεδωσαμε, θελεις να διατηρεις την ανωνυμια σου (αρα συναντηση γιοκ αμαλια μου - δεν το περιμενα αυτο απο τον/την χεντριξ!!! εσυ??? )

αλλά "ελευθερη και ανωνυμη κριτικη και σχολιασμος", σημαινει να αποκαλεις τον αλλον σαχλαμαρακια? (παρεπιπτοντως αυτος ο αλλος σε εχει γραμμενο στις κοχονες του )

σκεψου δηλαδη να εβριζες ελευθερα τι θα γινοταν, ε?


quote:

Εάν υπάρχει καταπάτηση ατομικών δικαιωμάτων υπάρχει άλλος δρόμος, πολύ αποτελεσματικότερος, να υπερασπιστεί κάποιος τον εαυτό του και την ελευθερία του.


καντο εσυ και εμεις ξερουμε τους αλλους δρομους πολυ καλα


quote:

Το σαβουάρ βιβρ τών φόρουμ είναι επίσης γνωστό αλλά διαμορφώνεται δυναμικά και από την συμπεριφορά τών ίδιων τών μελών αλλά και από την ιδιαίτερη θεματολογία και οπτική τού εκάστοτε φόρουμ.


με το σεις και με το σας σε ειχα ρε αχαριστε/η


quote:

Στο συγκεκριμένο θέμα και για τον συγκεκριμένο χρήστη jbg: έχω διαμορφώσει πλέον άποψη και δεν χρειάζομαι περισσότερα στοιχεία για τον σκελετό τής άποψής μου. Επομένως δεν υπάρχει και ιδιαίτερος λόγος για ατέρμονη επανάληψη παγιωμένων απόψεων εκατέρωθεν.


τωρα σου συνεβει αυτο?

αφου εκλεισε το τοπικ?

γιατι δεν μας την λες εδω τουλαχιστον την αποψη σου να δω και γω την διαμορφωση της?

ατερμονο θα ειναι κατι αλλο, αλλά σου διαφευγει ακομη... (ρωτα εναν ψυχολογο )


quote:

Θα ήταν όμως ενδιαφέρον (καθαρό σατόρι δικέ μου) για τον jbg να αναλογιστεί σοβαρά, ειλικρινά και κατά μόνας, για ποιο λόγο ακριβώς τα πήρε στο κρανίο!


ακου μικρο μου πονυ: αν νομιζεις οτι με τσατισες με οσα εγραφες, εχεις υπερεκτιμησει τον εαυτο σου

εχεις καβαλησει χοντρο καλαμι και φοβαμαι μην πληγωσεις τις ευαισθητες περιοχες σου!!!

εγω κανω αμαν για τετοιες αντιπαραθεσεις με τυπους/ες σαν κι εσενα

οταν προσπαθησα να σε πεισω να το κανουμε εδω, αρνηθηκες και προτιμησες στο τοπικ μου, οπου σε ακολουθησα με μεγαλη μου χαρα (λετς ντανς τσίκο, σου ειχα πει, τωρα επειδη εισαι ανωνυμος και μπορει να εισαι γυναικα, θα σε φωναζω τσίκο/α)

η αμαλια μας τα χαλασε καλε/η μου - εμεις μπορει να φταναμε και σε σχεση στο τελος - αλλά μπορουμε να συνεχισουμε ΟΠΟΥ θελεις

εσυ ουτως ή αλλως εισαι κλωνος ή πιονι που δεν γνωριζει οτι το ελεγχουν - λατρης του υποκαταστατου του συνεγγυς εισαι σιγουρα!

και μην παρεξηγηθεις γλυκο μου πονυ, γιατι εσυ ειπες παραπανω οτι: "Από τηνν στιγμή που κάτι έχει δημοσιευτεί σε κάποιο φόρουμ υπόκειται στην ελεύθερη και ανώνυμη κριτική και σχολιασμό από τον οποιονδήποτε χωρίς την υποχρέωση επίδειξης αστυνομικής ταυτότητας και ακαδημαϊκών περγαμηνών."

εγω μαλιστα κανω επωνυμη ελευθερη κριτικη-σχολιασμο σε ανωνυμο μελος


αν παλι νομιζεις οτι τσατιστηκα με το κλειδωμα του τοπικ, εισαι βαθια νυχτωμενος/η - τοπικ ανοιγω όποτε θελησω, και αν παρατηρησες επιλεγω ενδιαφεροντα θεματα

αυτο που με ενοχλησε ειναι το οτι αντι να μεταφερθουν ολα τα ασχετα με το θεμα μηνυματα και να γινουν συστασεις, κλειδωσαν το τοπικ

και εσενα μπορει να μην σε ενδιαφερει τσίκο/α μου μου, αλλά καποιοι ανθρωποι εχουν καταθεσει προσωπικα τους βιωματα (και δεν εννοω μονο εμενα), καποιοι εχουν σχολιασει, καποιοι εχουν προσθεσει στοιχεια, καποιοι απλα το διαβαζαν, και ειναι τουλαχιστον κουφο γι αυτους να κλειδωνεται με συνοπτικες διαδικασιες

η δικαιολογια των πολλων σελιδων ειναι απλα δικαιολογια, γιατι ΔΕΝ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΑ ΠΟΤΕ για το θεμα

και φυσικα δεν ειδα να κλειδωνουν τα αλλα τοπικ που εχουν αντιστοιχο αριθμο σελιδων


το καταλαβες τσίκο/α, ή θελεις να κανω και κακα? *


* ειπα κακα και θυμηθηκα την υγεια σου βρε - εχεις δει βελτιωση στην δυσκοιλιοτητα μετα τον "θριαμβο" σου???


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Edited by - jonniebegood on 05/01/2007 15:18:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2007, 14:01:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


συνΟλυμπιε γηγενη, μας μετεφεραν το τεστ πριν σου βαλω και εγω ενα μικρο σαν συμπληρωμα (αληθεια προλαβες να διαβασεις τις απαντησεις μου? περασα???)

λοιπον,

τι χρωμα προβατο νομιζεις οτι εισαι?

τι χρωμα προβατο νομιζεις οτι σε βλεπουν?

το πασχα τι χρωμα προβατα σφαζουν στα Σαλωνα, ασπρα, μαυρα ή με πουα?


απαντα φυσικα και οποιος αλλος θελει (ακομη και οι κλωνοι της ντολυ)

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2007, 14:19:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

Brie Boy

Μα γι'αυτό γίνεται το θέμα. Επειδή *παρενέβησαν* στην άκυρη στιγμή, και από την πολλή εμπιστοσύνη άφησαν τον Γιάννη να χειρίζεται μόνος του το θέμα, κλειδώνοντας το.


αν υπηρχε εμπιστοσυνη στον Γιαννη και γι αυτο δεν επεμβηκαν εγκαιρως, θα τον αφηναν να συνεχισει μεχρι τελους την αντιμετωπιση της εμπαθειας του/της χεντριξ με τον τροπο του και ειμαι σιγουρος για την καταληξη - ηδη ο/η χεντριξ αποκαλυφθηκε

αν υπηρχε εμπιστοσυνη θα ειχαν επιτρεψει του Γιαννη να συντονιζει μονος του το τοπικ, οπότε δεν θα υπηρχε ασχετο με το θεμα μηνυμα και θα ειχε τουλαχιστον 15 σελιδες λιγοτερες

το προβλημα ειναι οτι ο Γιαννης δεν λεει να σταθεροποιηθει σαν προβατο σε ενα χρωμα - μια μαυριζει, μια ασπριζει, μια αποκτα βουλες σαν σκυλος δαλματιας

λετε να φταιει το οτι λουζομαι με το παντοδυναμο ΟΥΜΠΙΚ?


quote:

angi

Ειμαι συντονιστρια σε αλλο φορουμ και κατανοω καποια πραγματα...
Το μονο που δεν θα ηθελα ειναι να επωμιστω ακομη μια τετοια ευθυνη...
(ειδικα στο εσωτερικα...)


οπότε εισαι η καταλληλη για να κρινεις αν κατα την γνωμη σου θα ηταν εντελως διαφορετικα τα πραγματα στο τοπικ, αν το συντονιζα εγω (με την επιβλεψη των διαχειριστων εννοειται)


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2007, 15:48:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

amalia

jonniebegood, καταρχήν χαίρομαι που έκανες την προσπάθεια και έγραψες με πλήρες κείμενο.


δεν το προσπαθησα αμαλια μου, ειχα απλα πολλα να πω


quote:

Σχετικά με το θέμα της Πεντέλης τώρα, τα γράφω ακόμα μία φορά και προσπάθησε να μην ψάχνεις για κρυφές σκοπιμότητες στην επέμβαση στο θέμα αυτό, γιατί δεν υπάρχουν.


κρινοντας εκ του αποτελεσματος, αλλο συμπερασμα βγαζω...

οτι οι αποφασεις εχουν παρθει απο καιρο


quote:

Το τόπικ απενεργοποιήθηκε, όπως έχει συμβεί πολλές άλλες φορές σε ανάλογες περιπτώσεις, για να δοθεί πρώτα από όλα η ευκαιρία για μια "ανάσα" από τις όποιες κόντρες που αναπτύχθηκαν. Πιστεύω πως κι εσύ ο ίδιος δε θα ήθελες να καταντήσει το θέμα αυτό πεδίο μάχης.


κοιτα ποσο αποτελεσματικα επιβαλεις την ταξη σε αυτο εδω το τοπικ, μεταφεροντας μηνυματα!

αν μεταφερθουν τα ασχετα μηνυματα των αντιπαραθεσεων δεν θα χρειαζεται ανασα το τοπικ

πεδιο μαχης, το αφησατε να γινει, και βαριεμαι να ξαναλεω τα ιδια πραγματα


quote:

Η απενεργοποίηση ήταν προσωρινή - όπως και δηλώθηκε - δόθηκε δε η δυνατότητα να συνεχίσει για ακόμα έναν μήνα, σε περίπτωση που επέλεγες αυτήν την λύση. Πιστεύουμε πως ο χρόνος αυτός είναι παραπάνω από αρκετός, για να συνεχίσουν οι συζητήσεις (εντός θέματος) που αναπτύχθηκαν τις τελευταίες μέρες, αλλά και για να προετοιμάσεις το δεύτερο μέρος του θέματος, εφόσον λόγω του μεγάλου πλήθους σελίδων, κάποια στιγμή ούτως ή άλλως το θέμα θα έμπαινε σε πορεία απενεργοποίησης.


καποια στιγμη αμαλια μου, οχι τωρα

και φυσικα αν μεταφερθουν ΟΛΑ τα ασχετα μηνυματα θα μειωθουν οι σελιδες του κατα 20 περιπου, ε?


quote:

Εν τω μεταξύ και στο διάστημα που το θέμα σου θα είναι προσωρινά απενεργοποιημένο, θα μπορούσες να συζητήσεις με τον Hendrix, έτσι ώστε να εκτονωθεί η ένταση μεταξύ σας.


του προτεινα πριν απο καιρο συναντηση στο βουνο

προτεινα συναντηση με εσενα και αυτον, ταυτοχρονα

τι αλλο να προτεινω, πρωτο τραπεζι στην Πεγκυ Ζηνα?


quote:

Το εάν ο Hendrix έχει κάποια κρυφή σκοπιμότητα που βάλλεται εναντίον σου με οποιονδήποτε τρόπο, αυτό δεν το ξέρουμε και δεν είναι εμφανές μέσα από τις συζητήσεις σας.


αυτο το ξερει ΜΟΝΟ ο χεντριξ - γιατι δεν τον ρωτας?

αυτος ξεκινησε αν θυμασαι την αντιπαραθεση, οταν παρουσιαστηκε ξαφνικα στο τοπικ


quote:

Αυτό που είναι εμφανές, είναι ένα κλίμα έντασης μεταξύ σας, καθώς και ανταλλαγή ειρωνικών σχολίων και από τις δύο πλευρές.


ειναι εμφανες και ποιος το ξεκινησε, οπως και τα επιχειρηματα του


quote:

Το γιατί αναπτύχθηκε αυτή η ένταση, είναι κάτι το οποίο θα μπορούσε ίσως να βρεθεί εάν υπήρχε μια ειλικρινής συζήτηση μεταξύ σας.


εσυ δεν μπορεις να διακρινεις το γιατι, διαβαζοντας τα ποστ απο την στιγμη που μπηκε ο/η χεντριξ στο τοπικ μου?

εκει ειναι ακομη...


quote:

Εάν εσύ δείξεις μια τέτοια διάθεση, θα είναι πιο εύκολο να φανεί εάν υπάρχει αντίστοιχη ανταπόκριση κι από τον Hendrix.


οκ, κερναω Πεγκυ Ζηνα


quote:

Βεβαίως, προτείνουμε και στον Hendrix να κάνει μία προσπάθεια να λήξει το θέμα εδώ - άλλωστε έχει δοθεί προειδοποίηση, οπότε στην πορεία των συζητήσεων αναλαμβάνει ο καθένας τις ευθύνες του.


τι ευθυνες να αναλαβει καποιος/α ανωνυμος/η που προφανως αλλαζει καθε τοσο νικ? (γνωριζει γεγονοτα που συνεβησαν στο φορουμ, πριν μπω εγω)

θα φτιαξει αλλον εναν κλωνο αμα χρειαστει


quote:

Ξέρεις jonniebegood, είναι εξαιρετικά ανανεωτικό, καθώς και ταιριαστό με τις ημέρες της πρωτοχρονιάς, να μπορεί να γίνει μία νέα θετικότερη αρχή.


για σχεση το παμε με τον/την χεντριξ, αλλά οπως καθε ζευγαρι εχουμε τα καυγαδακια μας

quote:

Πιστεύω πως και οι δυο σας θα μπορούσατε να κάνετε μία προσπάθεια για κάτι τέτοιο.


ξεκινω εγω λοιπον ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ:

ΚΑΛΕ/Η ΜΟΥ ΧΕΝΤΡΙΞ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Brie Boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας


569 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2007, 03:06:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Brie Boy
quote:

angi
Ειμαι συντονιστρια σε αλλο φορουμ και κατανοω καποια πραγματα...
Το μονο που δεν θα ηθελα ειναι να επωμιστω ακομη μια τετοια ευθυνη...
(ειδικα στο εσωτερικα...)

jonniebegood
οπότε εισαι η καταλληλη για να κρινεις αν κατα την γνωμη σου θα ηταν εντελως διαφορετικα τα πραγματα στο τοπικ, αν το συντονιζα εγω (με την επιβλεψη των διαχειριστων εννοειται)


Σιγά που είναι κατάλληλη. Κάτσε πρώτα να διαβάσει τις 100.000 σελίδες του νήματος.

Και πραγματικά με παραξενεύει πως άτομα που δεν έχουν καν συλλάβει την όλη έννοια της απόλυτης δημοκρατίας, που τυπικά πρεσβεύει το ίντερνετ, είναι και συντονιστές σε φόρουμ. Λες την γνώμη σου και σου απαντάει "Μας απογοήτευσες", λες και κάνει συντονισμό στα κουτσομπολιά της γειτονιάς. Τελικά είμαστε λίγο Ιράκ.

Τέλος πάντων, Γιάννη, δεν με αφορά το θέμα, αλλά γνώμη μου είναι να μην δεχτείς ούτε να προτείνεις καμία συνάντηση επί του προσωπικού προκειμένου να θεσμοθετηθούν, και καλά, διαφορές εντός Esoterica. Απορώ πως δεν βρίσκουν και οι ίδιοι οι ιθύνοντες την ιδέα γελοία.
Στο ίντερνετ είμαστε και όλοι έχουμε ένα πληκτρολόγιο μπροστά μας, για να εκφράσουμε ότι πιστεύουμε, χωρίς να χρειάζεται να τρέχουμε σε καφενεία.

Όλα τα υπόλοιπα δείχνουν, απλώς, πόσο πίσω είμαστε στην Ελλάδα. Και τέλος πάντων, αυτή η επί του προσωπικού συνάντηση, είναι μια παγκόσμια πρωτοτυπία του Esoterica που ειλικρινά, καθόλου δεν την καταλαβαίνω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2007, 10:02:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Εχεις δικιο....
Ξεχασα ν΄αναφερω οτι επι χουντας, ημουν το δεξι χερι του Παπαδοπουλου ενω εξακολουθω να εχω στενες σχεσεις με τον Παττακο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GWGW
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
430 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2007, 13:42:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GWGW
χαχαχαχαχαχαχαχαχα

δε ξερω για σας, αλλα εγω διασκεδαζω απιστευτα με αυτο το θεμα...


Η Μεγάλη μου Αγάπη!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
profil
Μέλος 1ης Βαθμίδας


97 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2007, 14:35:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους profil
quote:
Όλα τα υπόλοιπα δείχνουν, απλώς, πόσο πίσω είμαστε στην Ελλάδα. Και τέλος πάντων, αυτή η επί του προσωπικού συνάντηση, είναι μια παγκόσμια πρωτοτυπία του Esoterica που ειλικρινά, καθόλου δεν την καταλαβαίνω.

Σιγά τώρα μή δώσουμε ταυτότητα φωτογραφία διαβατήριο συνδρομές και γνήσιο της υπογραφής.
Άν θέλει ο γιάννης να συναντηθεί εξαρτάται απο τον ίδιο εγώ σε καμιά περίπτωση ανάλογη δέ θα συμφωνούσα για κατι τέτοιο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2007, 18:07:56  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Eγω δεν διασκεδαζω ιδιαιτερα με αυτο το θεμα


BLACKHAWK

...and the Predators wll prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2007, 22:05:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
συνΟλυμπιε γηγενη, μας μετεφεραν το τεστ πριν σου βαλω και εγω ενα μικρο σαν συμπληρωμα (αληθεια προλαβες να διαβασεις τις απαντησεις μου? περασα???)

προλαβα αλλα μπορει οποιος θελει να τις βρει στην σαλατα μηνυματων
τωραγια το αν περασες την απαντηση την ελαβες απο τους συντονιστες

λοιπον,

τι χρωμα προβατο νομιζεις οτι εισαι?

πρεπει να ειμαι προβατο δεν μπορει να ειμαι δρακος;

τι χρωμα προβατο νομιζεις οτι σε βλεπουν?

μπλακιδεροτατο και ας το γραφω με κοκκινο

το πασχα τι χρωμα προβατα σφαζουν στα Σαλωνα, ασπρα, μαυρα ή με πουα?

ολα οσα ηταν τοσο χαζα και εκατσαν στην στανη

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Brie Boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας


569 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2007, 04:59:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Brie Boy
quote:
GWGW
χαχαχαχαχαχαχαχαχα
δε ξερω για σας, αλλα εγω διασκεδαζω απιστευτα με αυτο το θεμα...

Δεν μου κάνει εντύπωση, αλλά μάλλον πρέπει να αρχίσεις να ανησυχείς για το χιούμορ σου.

quote:
angi
Εχεις δικιο....
Ξεχασα ν΄αναφερω οτι επι χουντας, ημουν το δεξι χερι του Παπαδοπουλου ενω εξακολουθω να εχω στενες σχεσεις με τον Παττακο...

Βασικά δεν σε κατηγόρησε κανείς για φασισμό. Μη μου βάζεις λόγια στο στόμα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 29 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.25
Maintained by Digital Alchemy