ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 UFO Η ΑΛΗΘΕΙΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 23
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2010, 11:16:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εδώ είναι που διαφωνούμε τα μάλα, αγαπητέ μου Γιάπετ, καθώς,
αυτές οι χθόνιες οντοτητες,που παραδέχεσαι,δεν μπορεί,καταλαβαίνεις, ότι, εκ ..φύσεως, δεν μπορούν να είναι αγαθες, ή δημιουργές... Ανακατεύονταν με τη δημιουργία, σφετεριζόμενοι, νομους,επιθυμώντας στόχους,αλλά, ποτέ δεν είχαν την εξουσία..
Γιατί, για να την έχεις, δεν την χάνεις ποτέ....
Αυτό, κάνει τον καλύτερο, απο τον χειρότερο..
Τον θεό, απο τον άνθρωπο....
Κάποιος που έχασε, δεν ξαναγυρνά, γιατί,αυτό σημαίνει, ότι ο νικητής του, έφυγε,αλλά, κάτι τέοτιο,δεν συνέβη...
Μια απέλπιδα προσπάθεια θα γίνει,μόνο,
με σκοπό να γλυτωσουν την ύπαρξη τους,μέσω του ανθρώπου....
Η μόνη τους λύση, είναι να ενωθούν μαζί μας, να κρυφτούν μέσα μας...Τους λές θεούς και δημιουργούς, έτσι που σέρνονται ανάμεσα
μας, να μην έχουν τη δική τους ταυτοτητα, αλλά, να αρκούνται να ζήσουν ,σαν εμάς;;
Αυτοί, θα χαθούν και το ξέρουν, γι αυτό τα δίνουν όλα, τώρα, που ο άνθρωπος θα λάβει εξουσία.....
Γιατί, το δικό μας γένος θα ζήσει ως κυρίαρχο του αύριο κι έρχεται
η ώρα, του φωτισμού όλων των ζώντων....Ειναι λογικό, να θέλουν να γίνουν σαν εμάς....Αυτοί έρχονται σε μας, στο κάτω κάτω,πως τους έχουμε ανάγκη;Δεν μπορούμε να πάμε εμείς σε αυτούς, δεν τους ξέρουμε, για να τους ζητήσουμε, είναι άγνωστοι...
Σκεφτειτε, λογικά, καμιά φορά....
Άρα, για το δικό μας, ή το δικό τους καλό ήρθαν, απο όπου κι αν ήρθαν;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2010, 12:57:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τρεχα....

quote:
Εδώ είναι που διαφωνούμε τα μάλα, αγαπητέ μου Γιάπετ, καθώς,
αυτές οι χθόνιες οντοτητες,που παραδέχεσαι,δεν μπορεί,καταλαβαίνεις, ότι, εκ ..φύσεως, δεν μπορούν να είναι αγαθες, ή δημιουργές...

Αν θέλεις συζήτηση, θα πρέπει να αντιλαμβάνεσαι τι λέει ο άλλος....

Δεν χαρακτήρισα τα χθόνια όντα ούτε καλά ούτε δημιουργικά, αν λάβεις υπ' όψιν σου τη στίξη θα δεις ότι δημιουργικά όντα χαρακτηρίζω τους ανθρώπους έποικους και τους απογόνους τους

"με τον φυσικό τρόπο, μεταξύ αυτών και των χθονίων ή των ανθρώπων (εποίκων) που συμμετείχαν στη δημιουργία,"

Για ξαναδιάβασε, με προσοχή, αυτό που έγραψα και μετά πές μου πού διαφωνούμε τα... μάλα!!!


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2010, 13:10:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"...στην μετάλλαξη χθονίων οντοτήτων, τότε αυτά τα όντα είναι αγαθά και φορείς της δημιουργίας."Εδώ τι λες Γιάπετ μου;..
Όποιους και να εννοείς , εφόσον,δεν αποδεικνύονται θεοί,
ως δυνάμεις,δεν μπορούν να έχουν σχέση με δημιουργία, παράλληλα με χθονια όντα και να είναι κι αποστάτες, μαζί....
Αυτά, τα πλάσματα,ακολούθησαν την δημιουργία,αν θυμάσαι, δεν προηγήθηκαν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2010, 13:21:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τρεχα....

quote:
"...στην μετάλλαξη χθονίων οντοτήτων, τότε αυτά τα όντα είναι αγαθά και φορείς της δημιουργίας."Εδώ τι λες Γιάπετ μου;..

Λέω ότι, δυστυχώς, δεν αντιλαμβάνεσαι ούτε τα απλοϊκά νοήματα...

Ή το ξαναδιαβάζεις ολόκληρο, αν θέλεις να το κατανοήσεις ή το αφήνεις και πας παρακάτω...

Το "τότε αυτά τα όντα είναι αγαθά και φορείς της δημιουργίας" δεν αφορά στα χθόνια όντα αλλά στους ελοχείμ και νεφελείμ.
Τα κόματα υπάρχουν για να διευκολύνουν την κατανόηση του αναγνώστη, με την προϋπόθεση ότι γνωρίζει στοιχειωδώς, να διαβάζει...


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2010, 14:15:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δηλαδή, εσύ,Γιάννη μου, ακόμη δεν κατάλαβες, ότι και τα Νεφελίμ, είναι χθόνια όντα;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2010, 14:56:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν και, επαναλαμβάνω ότι, δεν μου αρέσει αυτός ο όρος, οι Νεφελείμ είναι απόγονοι ουράνιων όντων και αυτό τους διαφοροποιεί απ' τους χθόνιους μέχρι και σήμερα, άσχετα αν διατηρούν τη μνήμη τους ή όχι.

Εντάξει τώρα;;;


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2010, 17:45:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
To ίδιο πράγμα λέτε trexagireve..

O όρος Ελοχείμ , Νεφελίμ γιαπετ αποδίδεται απλά για να ξέρουμε για ποιούς μιλάμε χάριν συντομίας άσχετα με τι λέει η Βίβλος σχετικά με τον όρο Ελοχείμ. Πολλές ερμηνείες δίδονται για τον όρο αυτό απλά κρατάμε αυτόν που λέει αυτοί που ήρθαν απο τον Ουρανό, τους υιούς του Ανθρώπου κλπ.
Τώρα αν είναι χθόνιοι ή εξωγήινοι αυτό είναι πολύ βαθειά κρυμμένο.
Ποιοί ευθύνονται για τη δημιουργία του ανθρώπινου είδους σύμφωνα με τις γραφές πάντα, γιατί αυτό εξετάζουμε τώρα εμείς, οτι λένε οι γραφές.
Όλες μα όλες οι γραφές συμφωνούν οτι το ανθρώπινο είδος είναι δημιούργημα αυτών και πουθενά δεν φαίνεται κάτι το θεικό επάνω τους.
Παρουσιάζονται σαν απλοί άνθρωποι που κατείχαν κάποια τεχνολογία λίγο ανώτερη απο την δική μας αφού ταλαιπωρήθηκαν αρκετά και έκαναν αρκετά λάθη έτσι ώστε να μεταλλάξουν ενα είδος σε ένα αλλο.
Σε οτι αφορά τους Νεφελίμ Αδάμ, Ηρακλής, Μίνωας κλπ.. και οπως λέει και η Βίβλος αυτοί ηταν κάποιοι ``ανδρες θαυμαστοί``.
Ποιοί? Ολοι? Ορισμένοι απο αυτούς?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2010, 17:55:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η υστεροφημία τους, είναι που δείχνει, ότι δεν έχουν θεική
καταγωγή, φιλε μου allzzaro...Μάλλον, για τυχαίους, αποδέκτες,μιας ικανότητας, μοιάζει, παρά, σαν θεοί....
Ότι δέχτηκαν κάποιο δώρο,κάποιοι άνθρωποι, το δώρο της
γνώσης και εξελίχθησαν,αλλά, λόγω κατώτερων αισθήσεων, πέσανε
σε ότι το επίπεδο τους,μπορούσε να εξελιχθει,είναι που δεν
θέλεις να δεχτείς,φίλε μου....
Με αυτή τη γνώση που τους διέθεσαν, δεν ήταν οι ίδιοι
ανάλογοι και γι αυτό, πεσανε...
Χθόνιοι και καλοί,δε,φίλε Γιάπετ, κόμμάτι,δύσκολο, επίσης....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2010, 18:15:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δέν έχω σκοπό να συνεχίσουμε την κόντρα,αλλά μιας και αναφέρεις οτι οι άγγελοι δέν έχουν αναπαραγωγικά όργανα,πρέπει να σου απαντήσω οτι αυτά που έχεις ακούσει για όλα αυτά,είναι οι αληθινές μπουρδολογίες.Εχουν κατασκευάσει μια ψεύτικη εικόνα για όλα αυτά και δυστηχώς οι μάζα έχει πέσει στην παγίδα.

η πηγή λοιπόν που λέει(και δέχεσαι) για το γκάστρωμα των γυναικών από τους αγγέλους,λέει μπούρδες όσο αφορά τους αγγέλους για το αν έχουν φύλλο, ενδιαφέρον πολύ ενδιαφέρον


quote:
Σκέψου λίγο,πόσο σοφό είναι να απορίπτεις κάτι αμέσως χωρίς κάν να το εξετάσεις,να το σκεφτείς.Οκ ξέρω,λείπουν τα στοιχεία που θα σου αποδείξουν στα σίγουρα αυτό που θέλεις,ομως και πάλι,ότι δέν φένεται δέν σημαίνει οτι δεν υπάρχει.Αν εσύ βρίσκεσαι σε ένα σκοτεινό δωμάτιο και ψάχνεις κάτι συγκεκριμένο,πόσο εύκολο είναι να το βρείς? Αν δέν το βρείς,αυτό δέν θα σημαίνει οτι δέν υπάρχει.Απλά θέλω να σου πώ,να μήν είσαι τόσο απόλυτος.θυμήσου τον Σωκράτη,γιατί η πυθία έλεγε οτι αυτός είναι ο σοφότερος? Γιατί πολύ απλά σε αντίθεση με άλλους,δέν έλεγε οτι αυτός είχε γνώση για κάτι,αντιθέτως είχε συνειδητοποιήσει οτι ΔΕΝ ήξερε τίποτα στα σίγουρα.

Σκέψου λίγο,πόσο σίγουρος είσαι οτι όντως αυτά είναι μπουρδολογίες?Ακόμα και άν δέν έχουμε αυτούσιες αποδείξεις.Θα έβαζες το χέρι σου στην φωτιά για αυτά που υποστηρίζεις?


απάντησε στα ερωτήματα που έχω θέσει αλλά θέλω σοβαρές απαντήσεις όχι κούφια μπαρουφολογία και γενικολογία όπως έδωσες για το πρώτο ερώτημα
και μετά θα δούμε αν είναι μπούρδες όλα αυτά που υποστηρίζεις και πόσο το έχω ψάξει εγώ και πόσο εσύ, περιμένω απαντήσεις

quote:
(1) στο ότι οι άγγελοι την μια στιγμή δεν έχουν φύλο και την άλλη γκαστρώνουν αβέρτα της γυναίκες;
(2) στο ότι εξωγήινοι έρχονται στην γη και δεν τους επηρεάζει ούτε η σύσταση της ατμοσφαίρας ούτε τα βακτήρια που υπάρχουν στην γη
(3)ούτε τα δικά τους βακτηρία επηρεάζουν εμάς και όλα αυτά την στιγμή που εμείς για να πάμε από την αθήνα στην βομβάη πρέπει να κάνουμε 500 εμβόλια και να μην πίνουμε νερό από την βρύση για να μην κολλήσουμε τίποτα;

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2010, 20:22:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπάρχει ένα πολύ ενδιαφέρων ντοκιμαντέρ (εκπομπή) που παίζονταν στην ελληνική τηλεόραση "Το κουτί της Πανδώρας", που μέσα στα διάφορα συνωμοσιολογικά σενάρια που ασχολείται, αναφέρεται και για το θέμα των ΑΤΙΑ.
Κατά την προσωπική μου άποψη, αξίζει να το δείτε…

Υ/Γ: Ο Φουράκης δεν παίζεται με αυτά που λέει…


Το κουτί της Πανδώρας - Θεωρίες συνωμοσίας Ά ΜΕΡΟΣ 1/6

Το κουτί της Πανδώρας - Θεωρίες συνωμοσίας Ά ΜΕΡΟΣ 2/6

Το κουτί της Πανδώρας - Θεωρίες συνωμοσίας Ά ΜΕΡΟΣ 3/6

Το κουτί της Πανδώρας - Θεωρίες συνωμοσίας Ά ΜΕΡΟΣ 4/6

Το κουτί της Πανδώρας - Θεωρίες συνωμοσίας Ά ΜΕΡΟΣ 5/6

Το κουτί της Πανδώρας - Θεωρίες συνωμοσίας Ά ΜΕΡΟΣ 6/6

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2010, 20:36:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
(1) στο ότι οι άγγελοι την μια στιγμή δεν έχουν φύλο και την άλλη γκαστρώνουν αβέρτα της γυναίκες;

Η αντίληψή σου για τους αγγέλους είναι στρεβλωμένη,δέν φταίς εσύ για αυτό.Ο μέσος ανθρωπος όταν του μιλάς για άγγελο,θα νομίζει για ένα αιθέριο όν εξωπραγματικό,δέν είναι έτσι.Υπάρχουν επίπεδα στην δημιουργία του σύμπαντος,ενα όν απο το δεύτερο αρμονικό σύμπαν(4η,5ή,6ή διασταση) σε εμάς μπορεί να φένεται σάν άγγελος,αλλά στην πραγματικότητα είναι υλικός και βιολογικός αλλά με μια ανώτερη δόνηση στα σωματίδια που απαρτίζουν το σώμα του.

Αλλα τώρα,συγνώμη κιόλας,τί μπορώ να πώ μαζί σου για ανώτερες διαστάσεις? Νομίζω καταλαβαίνεις οτι δέν έχουμε κοινό σημείο επικοινωνίας.

Η 2η και 3η ερώτηση σου,όπως και η πρώτη,είναι παιδικές στην κατανόηση όλου αυτού.Υπάρχουν τόσα πράγματα που δέν ξέρουν οι περισσότεροι άνθρωποι για την λειτουργία του σύμπαντος και των οργανισμών,τί περιμένεις? να σου εξηγήσω το πώς λειτουργεί το κάθε τί?Αυτό θα μας έπαιρνε όλοκληρα βιβλία.Γιατί μόνο έτσι μπορώ να απαντήσω τεκμηριωμένα.Δεν σου μιλάω ειρωνικά,μην παρεξηγηθείς.


quote:
(2) στο ότι εξωγήινοι έρχονται στην γη και δεν τους επηρεάζει ούτε η σύσταση της ατμοσφαίρας ούτε τα βακτήρια που υπάρχουν στην γη

Ξέρεις μήπως εσύ τον οργανισμό ενός εξωγήινου? Και άντε πές πως δέν μπορεί να επιζήσει στην ατμόσφαιρά μας,την τεχνολογία τους,δέν την λαμβάνεις υπόψιν σου???? Πρέπει να σου το πώ εγώ για να το καταλάβεις? Απλά πράγματα στην κατανόηση.

quote:
(3)ούτε τα δικά τους βακτηρία επηρεάζουν εμάς και όλα αυτά την στιγμή που εμείς για να πάμε από την αθήνα στην βομβάη πρέπει να κάνουμε 500 εμβόλια και να μην πίνουμε νερό από την βρύση για να μην κολλήσουμε τίποτα;

Τα βακτήριά τους δέν μας επηρεάζουν,μας επηρεάζουν όμως οι ενέργειες που εκπέμπουν και έχουν άμεση σχέση με το βιολογικό μας σώμα.Και πάλι εδώ μπορώ να σου πώ πολλά,αλλά δέν μπορείς να καταλάβεις,οπότε άδικος κόπος.

Μην ξεγελάς τον εαυτό σου και εμένα,δέν ρωτάς για να μάθεις κάτι,αλλά θέλεις να βρείς αφορμή για να την πείς,να ικανοποιήσεις το εγώ σου.

Τις απαντήσεις τις ξέρεις όλες,τις έχεις "βρεί" και απλώς προσπαθείς να τις επιβάλεις και στους άλλους,"δέν υπάρχουν εξωγήινοι και αυτοί που πιστεύουν είναι βλάκες" αυτό είναι το βασικό πρωτόκολλο του νού σου και όλα αρχίζουν απο εκεί για σένα,ότι και να ακούσεις,ακόμα και την ποιό πειστική εξήγηση,πόσο στοίχημα πάς οτι η άποψή σου θα είναι η ίδια?

Στα λέω όλα αυτά για να καταλάβεις την ματαιότητα του να πάς κόντρα σε κάτι που δέν ξέρεις και νομίζεις οτι ξέρεις.

Edited by - strangerz2 on 04/07/2010 20:40:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2010, 21:12:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η αντίληψή σου για τους αγγέλους είναι στρεβλωμένη,δέν φταίς εσύ για αυτό.Ο μέσος ανθρωπος όταν του μιλάς για άγγελο,θα νομίζει για ένα αιθέριο όν εξωπραγματικό,δέν είναι έτσι.Υπάρχουν επίπεδα στην δημιουργία του σύμπαντος,ενα όν απο το δεύτερο αρμονικό σύμπαν(4η,5ή,6ή διασταση) σε εμάς μπορεί να φένεται σάν άγγελος,αλλά στην πραγματικότητα είναι υλικός και βιολογικός αλλά με μια ανώτερη δόνηση στα σωματίδια που απαρτίζουν το σώμα του.

βρε μπαρουφολάγνε σου ξαναλέω από την πηγή που έχεις πάρει την μπαρούφα περί γκαστρώματος των γυναικών,από εκεί υπάρχει και η αναφορά περί μη φύλου στους αγγέλους, πόσο στόκος μπορεί να είσαι που να μην καταλαβαίνεις τι λέω,πόσο μπαρουφολάγνος είσαι τελικά που δέχεσαι τις μισές παρλαπίπες και απορρίπτεις τις άλλες μισές από την ίδια πηγή μπαρουφολογίας;

quote:
Αλλα τώρα,συγνώμη κιόλας,τί μπορώ να πώ μαζί σου για ανώτερες διαστάσεις? Νομίζω καταλαβαίνεις οτι δέν έχουμε κοινό σημείο επικοινωνίας.

είναι το μόνο σίγουρο
όπως και με τον τρελό του χωρίου έτσι και με εσένα είμαστε σε εντελώς διαφορετικά μήκη κύματος

quote:
Η 2η και 3η ερώτηση σου,όπως και η πρώτη,είναι παιδικές στην κατανόηση όλου αυτού.Υπάρχουν τόσα πράγματα που δέν ξέρουν οι περισσότεροι άνθρωποι για την λειτουργία του σύμπαντος και των οργανισμών,τί περιμένεις? να σου εξηγήσω το πώς λειτουργεί το κάθε τί?Αυτό θα μας έπαιρνε όλοκληρα βιβλία.Γιατί μόνο έτσι μπορώ να απαντήσω τεκμηριωμένα.Δεν σου μιλάω ειρωνικά,μην παρεξηγηθείς.

θες να μου πεις ότι εσύ ξέρεις;
για πες μου βρε μπουμπουνοκέφαλε πως είναι δυνατόν ένα ον που έχει μεγαλώσει σε άλλο πλανήτη με εντελώς διαφορετικές συνθήκες (πιθανόν να βασίζεται στο πυρίτιο και όχι στον άνθρακα) να μην προκαλεί αντιδράσεις σε ένα εντελώς διαφορετικό περιβάλλον;

quote:
Ξέρεις μήπως εσύ τον οργανισμό ενός εξωγήινου? Και άντε πές πως δέν μπορεί να επιζήσει στην ατμόσφαιρά μας,την τεχνολογία τους,δέν την λαμβάνεις υπόψιν σου???? Πρέπει να σου το πώ εγώ για να το καταλάβεις? Απλά πράγματα στην κατανόηση.

αν μου πεις το πλανητικό σύστημα που είναι η πατρίδα αυτού του πλάσματος θα σου πω πως πιθανόν θα είναι
και ποιες θα είναι οι πιθανές αντιδράσεις όταν έρθει σε επαφή με την δική μας ατμοσφαίρα

quote:
Τα βακτήριά τους δέν μας επηρεάζουν,μας επηρεάζουν όμως οι ενέργειες που εκπέμπουν και έχουν άμεση σχέση με το βιολογικό μας σώμα.Και πάλι εδώ μπορώ να σου πώ πολλά,αλλά δέν μπορείς να καταλάβεις,οπότε άδικος κόπος.

δεν μας επηρεάζει ένα είδος ζωής εντελώς άγνωστο στον πλανήτη ενώ μας επηρεάζει ένα είδος ζωής στα σκατά μιας μύγας τόσο μπουρδολάγνος

quote:
Τις απαντήσεις τις ξέρεις όλες,τις έχεις "βρεί" και απλώς προσπαθείς να τις επιβάλεις και στους άλλους,"δέν υπάρχουν εξωγήινοι και αυτοί που πιστεύουν είναι βλάκες" αυτό είναι το βασικό πρωτόκολλο του νού σου και όλα αρχίζουν απο εκεί για σένα,ότι και να ακούσεις,ακόμα και την ποιό πειστική εξήγηση,πόσο στοίχημα πάς οτι η άποψή σου θα είναι η ίδια?

είσαι τόσο βλάκας που αν έδιναν βραβείο στον ποιο βλάκα θα το έχανες λόγο βλακείας
ποιος σου είπε ρε μπουμπούνα ότι εγώ δεν δέχομαι την ύπαρξη ζωής σε άλλους πλανήτες;
ποιος σου είπε ρε χαζοβιόλη ότι εγώ δεν δέχομαι την δυνατότητα εξελιγμένων όντων σε τέτοιο σημείο που το διαγαλαξιακό ταξίδι να είναι τόσο εύκολο σε αυτούς όσο το να πας εσύ στο περίπτερο;
έχει διάφορα όμως το αν δέχομαι την ύπαρξη τους από το να δέχομαι τις μπαρούφες που αμολάτε εδώ πέρα

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2010, 21:36:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αθεος

quote:
βρε μπαρουφολάγνε .... βρε μπουμπουνοκέφαλε... είσαι τόσο βλάκας...

Φίλε μου άθεε, αν ήμουν σίγουρος ότι δεν θα με στόλιζες κι εμένα (και να μην αντιμετωπίσω τον πειρασμό να απαντήσω ομοίως) μ' αυτούς τους χαρακτηρισμούς, θα μ' ενδιέφερε η άποψή σου, γι' αυτά που λες παρακάτω:

quote:
ποιος σου είπε ρε μπουμπούνα ότι εγώ δεν δέχομαι την ύπαρξη ζωής σε άλλους πλανήτες;
ποιος σου είπε ρε χαζοβιόλη ότι εγώ δεν δέχομαι την δυνατότητα εξελιγμένων όντων σε τέτοιο σημείο που το διαγαλαξιακό ταξίδι να είναι τόσο εύκολο σε αυτούς όσο το να πας εσύ στο περίπτερο;

Ειλικρινά θα ήθελα να διαβάσω, επιγραμματικά, αυτά που δέχεσαι για την περίπτωση.

Θεωρώ ότι όλοι μας έχουμε μια δόση πλάνης, ανάμεσα στα σωστά (;;) συμπεράσματα, στα οποία ενδεχομένως μας έχει οδηγήσει η όποια έρευνα που κάνουμε και σαφώς, δεν είναι αυτός τρόπος να δείξουμε στον άλλο ότι, κατά τη γνώμη μας, κάνει κάπου λάθος.

Μπορούμε να το συζητήσουμε άραγε;;;


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2010, 21:56:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλε μου άθεε, αν ήμουν σίγουρος ότι δεν θα με στόλιζες κι εμένα (και να μην αντιμετωπίσω τον πειρασμό να απαντήσω ομοίως) μ' αυτούς τους χαρακτηρισμούς, θα μ' ενδιέφερε η άποψή σου, γι' αυτά που λες παρακάτω:

αν δώσεις απαντήσεις και όχι τσιτάτα σε αυτά που ρωτάω τότε δεν θα έχεις κανένα από τους χαρακτηρισμούς που δίνω στον μπουμπουνοκέφαλο μπαρουφολάγνο


quote:
Ειλικρινά θα ήθελα να διαβάσω, επιγραμματικά, αυτά που δέχεσαι για την περίπτωση.

λοιπόν επιγραμματικά,έχουμε 400 δισεκατομμύρια πλανητικών συστημάτων μόνο στον δικό μας γαλαξία και έχουμε τρισεκατομμύρια γαλαξίες στο σύμπαν με απλά μαθηματικά αν έστω και 1 στο δις πλανητικό σύστημα μπορεί να δώσει ευφυή ζωή έχουμε άλλους 399 πλανήτες στον δικό μας γαλαξία και αν δεχτούμε ότι σε όλους τους πλανήτες η ζωή ξεκίνα την ίδια στιγμή τότε έχουμε την εξής απλή υπόθεση
στον δικό μας πλανήτη είχαμε 3 εκκινήσεις λόγο μεγάλων καταστροφών για να φτάσουμε στην δίκη μας εποχή που και εμείς είχαμε μια στάση 1000 ετών στην ανάπτυξη της τεχνολογίας λόγω των θρησκευτικών ιδιαιτεροτήτων που είχαμε οπότε μπορεί να καταλάβεις τι θέλω να πω αν και είναι πολύ επιγραμματικά

αν βάλω στην όλη εξίσωση την πιθανότητα να βασιστεί η ζωή στο πυρίτιο οι πιθανότητες αυξάνονται γεωμετρικά και όσο αλλάζουμε τις βάσεις για την δημιουργία ζωής
(ατμοσφαίρα μεθανίου,θερμοκρασία περιβάλλοντος 0 βαθμοί Κελσίου ή 390 βαθμοί Κελσίου κλπ)οι πιθανότητες φτάνουν στο απόλυτο 1

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2010, 22:02:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το γεγονός, δε, ότι δνε έοχμυε ακόμη καμιά σίγουρη αποδειξη,
για την ύπαρξη ζωής, λόγω ακριβώς τόσοων πιθανοτήτων, τι λεει αγαπητέ μου άθεε;Ότι υπάρχει, ή ότι δεν υπάρχει ζωή σε άλλο πλανήτη;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2010, 22:10:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Υπάρχει ένα πολύ ενδιαφέρων ντοκιμαντέρ (εκπομπή) που παίζονταν στην ελληνική τηλεόραση "Το κουτί της Πανδώρας", που μέσα στα διάφορα συνωμοσιολογικά σενάρια που ασχολείται, αναφέρεται και για το θέμα των ΑΤΙΑ.
Κατά την προσωπική μου άποψη, αξίζει να το δείτε…

Ενδιαφέρον,αν και κατα την γνώμη μου,οι ξένοι ερευνητές τα έχουν πεί όλα,χωρίς αυτό να σημαίνει οτι πρέπει να τα δεχτούμε ώς απόλυτες αλήθειες.Ομως σίγουρα μπορούν να μας δώσουν ένα έναυσμα για να ξεκινήσουμε την δική μας έρευνα.Οι άποψεις όλων(οι σοβαρές απόψεις,χωρίς ίχνος ειρωνίας) των ερευνητών είναι σημαντικές αλλα σε καμία περίπτωση δέν πρέπει να τις έχουμε ώς δόγματα,εκεί δημιουργείται το πρόβλημα.


Τα ufo,είναι τεχνητά,διαρμονικά περιστρεφόμενα ηλεκτρομαγνητικά πεδία.Εχουν την δυνατότητα,λόγω της κατασκευής τους,να κινούνται οριζόντια αλλά και "κάθετα" μιας διάστασης,δηλαδή να μεταφέρονται στην αμέσως επόμενη,ανώτερη ή κατώτερη διάσταση.Αυτός είναι ο λόγος που τα βλέπουμε να κινούνται με εξωφρενικές ταχύτητες , να στρίβουν απότομα και να εξαφανίζονται.Απλώς αλλάζουν την δόνηση του οχήματος για να μεταφερθούν σε άλλη διάσταση.

Το μερκαμπα,είναι είναι ένα ηλεκτρομαγνητικό όχημα που έχουμε γύρω απο το σώμα μας,όταν κάποιος ενεργοποιήσει αυτό το πολλυδιάστατο όχημα,τότε έχει την ικανότητα να κινείται σε όλο το σύμπαν και στις ανώτερες διαστάσεις του,επίσης παίζει τεράστιο ρόλο στην αιώνια ζωή,καθώς τροφοδοτεί το σώμα με ζωτική ενέργεια.Οι fallen,επειδή χρησημοποιούν με το αντιχριστικό τρόπο το μερκαμπά,(αποροφάνε περισσότερη ενέργεια απο ότι δίνουν,ενω το σωστό είνα να δίνες περισσότερη ενέργεια και να κρατάς λιγότερη),έχουν χάσει την ικανότητα να παίρνουν ενέργεια απο τον θεό πηγή,και έτσι αναγκάζονται να παίρουν απο τα άλλα όντα.Ενεργειακοί βρικόλακες,(π.χ.τα συναισθήματα μίσους και φόβου είναι τροφή για τους fallen,γιατί και αυτά σε μια ανώτερη διάσταση είναι ύλη).

Επίσης αυτός είναι και ο λόγος που έχουν δημιουργήσει τα ufo,γιατί δέν μπορούν να κινηθούν με το δικό τους όχημα ανάληψης καθώς πλέον είναι άχρηστο και το χρησημοποιούν μόνο για να επιβιώσουν.

Edited by - strangerz2 on 04/07/2010 22:11:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2010, 22:12:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κοιτά έχουμε καταφέρει να στείλουμε δυο τρία σκάφη στον άρη και έχουν ανιχνεύσει μερικά τετραγωνικά χιλιόμετρα οποτε είναι πολύ νωρίς να πούμε το οτιδήποτε,για να έχουμε μια κάποια απάντηση θα πρέπει να πάμε σε τουλάχιστον 20 διαφορετικά ηλιακά συστήματα και να ανιχνεύσουμε ολόκληρα τα ηλιακά συστήματα για να πούμε ότι έχουμε ψάξει το 1/10000000000000000000000000000000000
00000000000000000000000000000000000000000
000000000000000000000000000000000000000000
00000000000000000000000000000000000000000
000000000000000000000000000000000000000000000000000000
του γαλαξία μας και δεν βρήκαμε ή βρήκαμε ζωή
σε αναλογία μέχρι στιγμής έχουμε ψάξει μόνο μια γωνία κάτω από το κρεβάτι μας για να δούμε αν υπάρχουν αράχνες ενώ έχουμε ολόκληρο πλανήτη ανεξερεύνητο

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan Allen

Edited by - αθεος on 04/07/2010 22:31:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2010, 22:17:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι ρε φιλαράκι άθεε, αλλά, αυτοί, οι άλλοι .....νοήμονες,.... καναπεδάτοι το παίζουν;Δεν κυκλοφορούν στον..γαλαξία;Ή είναι ..κρυωμενοι;
Αυτοί,λέω, δεν αφήνουν σημεία ζωής;... άσε εμάς..Αυτοί, δεν παίζουν στο γήπεδο του διαστήματος, δνε τους παίρνουμε χαμπάρι με τίποτε;;...
Μὀνο εμείς αν τους ανακαλύψουμε;Τι είναι,τελικα,οι ....γλάστρες
του διαστήματος;;;
Αν όλα εξαρτώνται απο μας, πόσο σημαντικοί είναι αυτοί, μετά;...
Λέω ο άνθρωπος´..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2010, 22:30:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ναι ρε φιλαράκι άθεε, αλλά, αυτοί, οι άλλοι .....νοήμονες,.... καναπεδάτοι το παίζουν;Δεν κυκλοφορούν στον..γαλαξία;Ή είναι ..κρυωμενοι;
Αυτοί,λέω, δεν αφήνουν σημεία ζωής;... άσε εμάς..Αυτοί, δεν παίζουν στο γήπεδο του διαστήματος, δνε τους παίρνουμε χαμπάρι με τίποτε;;...
Μὀνο εμείς αν τους ανακαλύψουμε;Τι είναι,τελικα,οι ....γλάστρες
του διαστήματος;;;
Αν όλα εξαρτώνται απο μας, πόσο σημαντικοί είναι αυτοί, μετά;...
Λέω ο άνθρωπος´..

μα το θέμα είναι γιατί αυτοί να έρθουν σε εμάς; ένας πλανήτης είναι που έχει πρωτόγονη (σύμφωνα με τα δικά τους στάνταρ)μορφή ζωής
άσε που πρέπει να ανακαλύψουν πρώτα τον πλανήτη,να ανακαλύψουν έναν πλανήτη ανάμεσα σε τρισεκατομμύρια τρισεκατομμυρίων άλλων πλανητών και αυτά μόνο στον δικό μας γαλαξία,ένας γαλαξίας ανάμεσα σε τρισεκατομμύρια τρισεκατομμυρίων άλλων γαλαξιών

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2010, 22:47:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνούμε,άθεε,δεν έχουν λόγο να έρθουν σε ένα πρωτόγονο πλανήτη, άν δεν κάνουν αισθητή την παρουσία τους κι όχι να κρύβονται, να κλέβουν ανθρώπους και ζώα, δήθεν για πειράματα, χιλιάδες χρόνια τώρα....
Δηλαδή, ποσα πειράματα πρεπει να κάνουν;Μέχρι να μας εξαφανίσουν;...
Και θέλουν το καλό μας;
Κι όπως λες, γιατί ειδικά εμάς, γιατι όχι σε κάποιον άλλο πλανήτη, που θα ...σώσουν;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2010, 22:56:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αθεος

quote:
αν δώσεις απαντήσεις και όχι τσιτάτα σε αυτά που ρωτάω τότε δεν θα έχεις κανένα από τους χαρακτηρισμούς που δίνω στον μπουμπουνοκέφαλο μπαρουφολάγνο

Φίλε μου, η απάντησή σου περιορίζει την ελευθερία έκφρασής μου και με βάζει στη λογική, να σκεφτώ την πιθανότητα να θεωρήσεις τα σχόλιά μου, ως μπαρούφες, επειδή δεν θα δέχεσαι την, όποια, λογική τους.

Προτιμώ να μπορώ να εκφράζομαι άνετα χωρίς τέτοιους "φόβους" και η πιθανή διαφωνία ή διαφορετική άποψη, να είναι εφαλτήριο συζήτησης και όχι ανταλλαγής ύβρεων και προσβλητικών χαρακτηρισμών.

Υπ' αυτές τις συνθήκες προτιμώ να κρατήσω για τον εαυτό μου τις απόψεις μου...


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/

Edited by - γιαπετ on 04/07/2010 22:58:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2010, 23:00:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

αθεος

quote:
αν δώσεις απαντήσεις και όχι τσιτάτα σε αυτά που ρωτάω τότε δεν θα έχεις κανένα από τους χαρακτηρισμούς που δίνω στον μπουμπουνοκέφαλο μπαρουφολάγνο

Φίλε μου, η απάντησή σου περιορίζει την ελευθερία έκφρασής μου και με βάζει στη λογική, να σκεφτώ την πιθανότητα να θεωρήσεις τα σχόλιά μου, ως μπαρούφες, επειδή δεν θα δέχεσαι την, όποια, λογική τους.

Προτιμώ να μπορώ να εκφράζομαι άνετα χωρίς τέτοιους "φόβους" και η πιθανή διαφωνία ή διαφορετική άποψη, να είναι εφαλτήριο συζήτησης και όχι ανταλλαγής ύβρεων και προσβλητικών χαρακτηρισμών.

Υπ' αυτές τις συνθήκες προτιμώ να κρατήσω για τον εαυτό μου τις απόψεις μου...


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/

Edited by - γιαπετ on 04/07/2010 22:58:15


θες να μου πεις ότι εσύ ξέρεις πως μπορεί οι άγγελοι και να έχουν και να μην έχουν φύλλο αλλά δεν το λες για να μην αποκαλέσω τα λεγόμενα σου μπαρούφες
οκ

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2010, 23:44:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

αθεος

quote:
αν δώσεις απαντήσεις και όχι τσιτάτα σε αυτά που ρωτάω τότε δεν θα έχεις κανένα από τους χαρακτηρισμούς που δίνω στον μπουμπουνοκέφαλο μπαρουφολάγνο

Φίλε μου, η απάντησή σου περιορίζει την ελευθερία έκφρασής μου και με βάζει στη λογική, να σκεφτώ την πιθανότητα να θεωρήσεις τα σχόλιά μου, ως μπαρούφες, επειδή δεν θα δέχεσαι την, όποια, λογική τους.

Προτιμώ να μπορώ να εκφράζομαι άνετα χωρίς τέτοιους "φόβους" και η πιθανή διαφωνία ή διαφορετική άποψη, να είναι εφαλτήριο συζήτησης και όχι ανταλλαγής ύβρεων και προσβλητικών χαρακτηρισμών.

Υπ' αυτές τις συνθήκες προτιμώ να κρατήσω για τον εαυτό μου τις απόψεις μου...

Edited by - γιαπετ on 04/07/2010 22:58:15


θες να μου πεις ότι εσύ ξέρεις πως μπορεί οι άγγελοι και να έχουν και να μην έχουν φύλλο αλλά δεν το λες για να μην αποκαλέσω τα λεγόμενα σου μπαρούφες
οκ

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan Allen



.... εμ τι; έτσι εύκολα τα τσουγκράνε τα συντρόφια τώρα ...... λέμε;

.... γειά σου βρε γιαπετ θηρίο που δεν μασάς τίποτα!!!

****Δώσε άθεε!!!! έτσι σε θέλω .... μη σου πάρουν και τον αέρα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2010, 23:49:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
. εμ τι; έτσι εύκολα τα τσουγκράνε τα συντρόφια τώρα ...... λέμε;

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2010, 00:08:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ψηλός


quote:
.... γειά σου βρε γιαπετ θηρίο που δεν μασάς τίποτα!!!

Γειά σου και σένα ψηλέ, που μασάς τα πάντα...


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2010, 08:39:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είμαστε, τω όντι, μια πολύ ωραία ατμόσφαιρα εδώ μέσα...
Δεν ξέρω αν το έχει προσέξει κανείς....Ευγενείς και ευφυείς...
Άει στο καλό μας!!!!
Και τα ΑΤΙΑ υπάρχουν, έστω πλαστικά..
Αν καμιά φορά τα δείτε, προσεξτε την πορτα, που έλεγε κι ο Τραμπάκουλας..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2010, 10:57:09  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα ΑΤΙΑ πααμενουν ΑΤΙΑ οταν δεν μπορουν να αναγνωριστουν (ή δεν τα εμφανιζουν οι "επισημες" κατασκευαστικες εταιριες)... Κοινως, θα περιμενουμε χρονια, μεχρι να "παρουσιαστουν" τα σχεδια τους καθως εκεινα θα εχουν εκπληρωσει το σκοπο τους (τις δοκιμες) γιατι θα εχουν αντικατασταθει απο αλλα πιο περιπλοκα σχεδια


NOVUS ORDO SECLORUM
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2010, 12:50:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Περιεκτικότατος και σαφής, αγαπητέ μου PREDATOR.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2010, 14:00:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Πληροφορίες
http://en.wikipedia.org/wiki/Northrop_Grumman_B-2_Spirit

Αυτό είναι ένα βομβαρδιστικό αεροπλάνο. Ονομάζεται Northrop Grumman Β-2 και ανήκει στην κατηγορία των "αόρατων"... Το σχέδιο του είναι πράγματι εξωτικό... Και αυτό είναι από τα κατασκευάσματα που είναι πασίγνωστο ότι υπάρχει... Ας προσπαθήσει κάποιος να φανταστεί ΠΟΣΟ πιο εξωτικά θα είναι τα πειραματικά αεροσκάφη του σήμερα. Ποιος μου εγγυάται ότι οι θεάσεις εξωγήινων δεν είναι απλώς θεάσεις γήινης τεχνολογίας, πολύ προχωρημένης και εξωτικής;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2010, 14:33:26  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το Β-2 Spirit της Northrop Grumman ουσιαστικα σχεδιαστηκε τη δεκαετια του 1980, αλλα εγινε "γνωστο" τη δεκαετια του 1990...

Αντιστοιχα, το F-117 παλι της Northop Gruuman ( κατασκευαστηκε στα Τελη του 1968, αρχισε δοκιμες το 1969-1971, αλλα εγινε ευρεως γνωστο τη δεκαετια του 1980 (στα τελη μαλιστα)


εδω ενα σχεδιο UCAV - Unmanned Combat Air Vechicle (Northrop Grumman)


και ενα της Boeing


NOVUS ORDO SECLORUM

Edited by - PREDATOR on 05/07/2010 14:34:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 23 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy