ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 "ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ".... Απο το Esoterica.gr στον Alpha
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 14
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Τσανάκαλος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
198 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2003, 21:01:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ αν ήμουν στη θέση του κ Βίνου θα τα είχα σπάσει όλα εκεί μέσα από τα νεύρα μου.Δεν ξέρω πως άντεξε και στάθηκε ο άνθρωπος με τόση αξιοπρέπεια. Μακάρι να είχα την υπομονή του.

Μα συγνώμη καλούν κάποιον στην εκπομπή να μιλήσει για θέματα με τα οποία έχει ασχοληθεί και τα κατέχει, και δεν του δίνουν τον απαιτούμενο χρόνο να μιλήσει; Ή ήταν πιο δόκιμο να ακούμε και να ξαναακούμε όλη την ώρα τα ίδια πράγματα για τον μακαρίτη Φρέντυ, τις διαφημίσεις και τις κληρώσεις; Σίγουρα ο κ.Βίνος στάθηκε με αξιοπρέπεια και συγχαρητήρια γι'αυτό. Η εκπομπή είχε ώς στόχο τα αναθεματισμένα κ...νούμερα και δεν βγήκε τίποτα από αυτή.

Το μόνο που άξιζε ήταν το βίντεο οδοιπορικό της ερευνητικής ομάδας του esoterica.gr και αυτό που αποκόμισε κάποια κυρία από αυτό ήταν η απόφασή της να μην πάει εκεί για διακοπές.ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ

Feel the anxiety hold off the fear...

Edited by - Τσανάκαλος on 22/10/2003 21:03:08

Edited by - Τσανάκαλος on 22/10/2003 21:04:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2003, 21:24:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σας.

Μετά και από τη δεύτερη αυτή εκπομπή, ομολογώ ότι προσωπικά είμαι ικανοποιημένη για το πρόσωπο που έδειξε στο κοινό το esoterica μέσω των αντιπροσώπων του, του κύριου Βίνου στην συγκεκριμένη περίπτωση.

Αν και τα διάφορα "αστεία" συνοδευτικά του πιάτου, με ενόχλησαν κάπως στην αρχή, σκέφτηκα ωστόσο πως:

Κάθε ένας είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του και μόνο, και γιαυτές κρίνεται.

Οπότε, δεν πιστεύω ότι υπάρχει λόγος για οποιαδήποτε ανησυχία, σχετικά με το ποιοι συμμετέχουν και τι λένε σε αυτές τις εκπομπές. Αλλωστε κι εκείνοι, από τη σκοπιά που βλέπουν το όλο θέμα εκφράζονται, οπότε δεν υπάρχει λόγος να κατηγορηθούν γιαυτό.

Εύχομαι λοιπόν αυτή η προσπάθεια να συνεχίσει ομαλά και εποικοδομητικά για τον χώρο αυτόν που αντιπροσωπεύει όλους μας, αλλά κι αυτούς που με τον καιρό θα γίνουν μέλη αυτής της μεγάλης και όμορφης διαδικτυακής συντροφιάς.

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2003, 21:29:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΡΖΟΥΝΑ ΑΓΑΠΗΤΕ,WELL DONE


"ΗΘΟΠΟΙΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΦΩΣ"...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

omega
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
167 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2003, 22:01:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγχαρητήρια και πάλι στον κύριο Βύνιο που πιστεύω οτι εκπροσώπισε το site με τον καλύτερο τρόπο.
Όμως βλέποντας την εκπομπή μου δημιουργήθηκαν οι εξής απορίες:
Γιατί ο κύριος Βύνιος πήγε μόνος του στην εκπομπή?
Δεν υπήρχαν άλλα μέλη του esoterica απο διαχειριστές μέχρι συντονιστές να βοηθήσουν την συζήτηση (οπως την προηγούμενη φορα με τον κύριο Μπούγα και τους άλλους συντονιστές απο την εξέδρα)?
Μήπως δεν έχουν την διάθεση να εκτεθούν στο ευρύ κοινό καθώς και στο κοινό του esoterica?
Κατόπιν αυτών των ερωτημάτων μου έχω να προσθέσω ότι ο κύριος Βύνιος μου φάνηκε πολύ μόνος ή μήπως είναι η ιδέα μου?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2003, 22:02:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εγώ αν ήμουν στη θέση του κ Βίνου θα τα είχα σπάσει όλα εκεί μέσα από τα νεύρα μου.Δεν ξέρω πως άντεξε και στάθηκε ο άνθρωπος με τόση αξιοπρέπεια. Μακάρι να είχα την υπομονή του.

Μα γι' αυτό δεν εστάλεις εσύ ως εκπρόσωπος αγαπητέ Τσανάκαλε! (Πλάκα κάνω)

Η στάση του εκπροσώπου του Esoterica ήταν η καλύτερη που μπορούσε να υπάρξει. Μια εμφάνιση στην τηλεόραση έχει τα υπέρ και τα κατά της. Γιατί να μη σταθούμε λίγο στα υπέρ;

Αν σήμερα η εκπομπή αυτή έβαλε σε 10 ανθρώπους τη σπίθα της αναζήτησης, ε, αυτό είναι κέρδος. Κανείς πιστεύω δεν ξεκινά την αναζήτησή του διαβάζοντας τα super ψαγμένα συγγράμματα ή κάνοντας τις super έρευνες. Όλοι κάτι είδαμε στην TV, κάτι ακούσαμε, κάτι μας είπανε...Και μιλώ πάντα για το ξεκίνημα...

Τώρα όσο γι' αυτό που λέει η Αμαλία ότι :

quote:
Αν και τα διάφορα "αστεία" συνοδευτικά του πιάτου, με ενόχλησαν κάπως στην αρχή

θα συμφωνήσω μαζί σου, αγαπητή μου στο ότι καθένας που μιλά δημόσια κρίνεται και για τα λόγια του και για τα έργα του. Τουλάχιστον ο κ. Βίνος κράτησε ένα επίπεδο και δεν αστειεύτηκε με τη σειρά του με κάτι αμίμητα του τύπου : "Καλέ ο Δράκουλας είναι λογοτεχνία;"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bladerunner
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 00:07:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bladerunner  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους!!!!!!

Αν αυτό δεν ήταν τύχη, τότε τί ήταν;; Ούτε που ήξερα ότι θα έχει τέτοιο θέμα η Δρούζα σήμερα και έτυχε να βλέπω εκείνη την ώρα τηλεόραση. Αρκετά όμως με την τύχη μου...

Σχετικά με την προηγούμενη εκπομπή, μπορώ να πω ότι ήταν σε πιο σοβαρό πλαίσιο και χωρίς το σόου του κυρίου "κουτσομπολεύω με τα πνεύματα", αλλά και πάλι δε έτυχε της κατάλληλης σοβαρότητας...

Αγαπητέ μας κύριε Βύνο, συγχαρητήρια για τη σοβαρότητα και την ευεληξία σου σε καταστάσεις-παγίδες..... Χίλια μπράβο!!!!!!!!

Και πόσο μάλλον μπράβο, που συγκρατήθηκες με την κυρία Ιωαννίδου.. ΜΕ ΕΚΝΕΥΡΙΣΕ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ!!!!!! Μην σε ρωτούσε τίποτα η κυρία Δρούζα, ΤΣΟΥΠ να πεταχτεί.... Μπράβο για το κουράγιο και το επίπεδο που κράτησες!

Και ακόμη πιο μπράβο που αποστασιοποιήθηκες από τον κύριο με τα "πιτσόχαρτα" και αναφέρθηκες στις ψυχοτρονικές συσκευές....
Να μπουν τα πράγματα στη θέση τους (που τον πιάσανε τα κλάματα και διέκοψε... ΤΙ ΒΟΛΙΚΟ ΤΕΛΟΣ!!!!) Σας παρακαλώ σε μελλοντικές εκπομπές να προσπαθείτε να κρατάτε όσο πιο ψηλά μπορείτε το επίπεδο. Όπως κάνετε ήδη άλλωστε....

Γενικότερα σαν εκπομπή ήταν πιο συγκρατημένη και η κυρία Δρούζα πιο μετρημένη στις αντιδράσεις της. Μπράβο και σ'αυτήν!!!!

Αυτά από εμένα. Να είστε όλοι καλά και ενημερώστε έγκαιρα, αν παίζει άλλη ημερομηνία για εκπομπή!

Υ.Γ.: Τί ευγενικός που ήμουν σήμερα, δεν μπορείτε να πείτε.... Σας άφησα ένα μήνυμα όλο κύριους και κιουρίες.....

Άσχετο: ΑΤΜΑ αυτή είναι η πιο ωραία εικόνα που έχεις βάλει....

Edited by - bladerunner on 23/10/2003 00:11:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GUNAS
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 00:30:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GUNAS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Την καλησπέρα μου σε ΟΛΟΥΣ τους φίλους...

Και πάλι θα σας ευχαριστήσω εκ μέρους του Esoterica.gr, ειδικά για την εμπιστοσύνη που μας δείχνεται....

Αγαπητέ μου Νταβέλη...
Ξέρεις ότι ΠΟΤΕ μεταξύ μας δεν έχουμε συζητήσει, ΕΚΤΟΣ απο ΠΕΝΤΕ ΛΕΠΤΑ στο περίφημο πάρτυ των Διδύμων των forums...

Ελπίζω να ΘΥΜΑΣΑΙ τι ΑΚΡΙΒΩΣ σε ρώτησα εκείνο το βράδυ...
Αν ΟΧΙ, πρόσπάθησε να θυμηθείς και ΤΟΤΕ θα ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ποιά θα είναι η ΣΤΑΣΗ ΜΑΣ απέναντι σε αυτό που τόσο γραφικά & χαριτωμένα εσύ αποκάλεσες "...είτε κράτος, είτε εκκλησία, είτε απλοί επισκέπτες, είτε "καταξιωμένοι ερευνητές", είτε κωλοσατανιστές, είτε, είτε..."

Ο σκοπός που θα προβληθεί το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ Video είναι ΕΝΑΣ....
Είναι να ΔΕΙΞΟΥΜΕ ΤΟ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΙ ΕΝΑΣ ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΟΣ ΤΟΠΟΣ ΠΟΥ ΦΙΛΟΞΕΝΕΙ ΤΟΣΟ ΕΞΑΙΡΕΤΑ ΜΕΛΗ....
Τι θέλω να πώ με αυτό;;;

Καταρχάς να ΔΕΙΞΟΥΜΕ ότι όσοι ασχολούντε με ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ (παράξενα φαινόμενα, μεταφυσική κλπ), ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΨΩΝΑΡΕΣ, ΦΑΝΑΤΑΣΙΟΠΛΗΚΤΟΙ, ΜΥΘΟΜΑΝΕΙΣ...

- Οτι στο ΔΙΚΟ ΜΑΣ (και εννοώ ΟΛΩΝ ΜΑΣ) διαδυκτιακό τόπο, ΜΠΟΡΟΥΜΕ και ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΕΠΙ ΙΣΗΣ ΟΡΗΣ, αυτό που οι "άλλοι" θεωρούν στη καλύτερη των περιπτώσεων απλά "περιθωριακό", "αλλόκοτο", "παράξενο" κλπ κλπ...
- Οτι δίνουμε τη πρέπουσα βαρύτητα ΚΑΙ σοβαρότητα σε κάθε τι που μας παρουσιάζεται και με ΣΕΒΑΣΜΟ σκύβουμε για να το ερευνήσουμε...
- Οτι η έρευνά ΜΑΣ δίνει καρπούς...

Εάν έχεις ΑΝΤΙΡΗΣΗ ΕΠΙ ΑΥΤΟΥ, πολύ θα ήθελα να την "ακούσω", αλλά είμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι δεν έχεις, ΟΥΤΕ εσύ φίλε μου, αλλά και ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΕΞΑΙΡΕΤΑ ΜΕΛΗ ΜΑΣ...

Σχετικά με τις φοβίες σου τώρα...
Αλήθεια, ΕΣΥ πώς άρχισες να ερευνάς το θέμα;;;
Να εισχωρής σε βάθος;;;
Να θέλεις να ζείς ΕΚΕΙ τη ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΣΤΙΓΜΗ;;;

Σίγουρα ο Ιερός αυτός τόπος, η ΜΗΤΡΑ ΤΟΥ ΠΑΡΘΕΝΩΝΑ όπως τόσο χαρακτηριστικά ανέφερες και που άρεσε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ αυτή σου η παρομοίωση, ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ Ο ΠΑΡΘΕΝΩΝΑΣ, θα συνεχίσει να δέχεται τους επισκέπτες του...
Θεωρώ (ίσως αυθαίρετα) ότι ΚΑΙ σε αυτό θα συμβάλουμε ΘΕΤΙΚΑ...
Σκοπός μας ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ να δείξουμε το μέρος που έγινε η λήψη (ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΣΠΗΛΙΑ ΝΤΑΒΕΛΗ), αλλά να ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΝΑ "ΕΞΗΓΗΣΟΥΜΕ" τοι είναι αυτό που ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ στο εν λόγο Video...

Aλήθεια, ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ το Video αυτό, ΠΩΣ θα μπορούσαμε να θίξουμε την "ιερότητα του χώρου";;;
Και αναρωτιέμαι στο ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ στη σπηλία;;;
Ισως σε εκείνον, να ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙ Η ΣΠΗΛΙΑ, ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ απ'όσα αποκάλυψε σε ΕΜΑΣ...

Τι θέλω να πώ;
Πώς δε βρίσκω "σωστό" το λόγο σου σε σχέση με το τι ΜΠΟΡΕΙ να επακολουθήσει...
Σίγουρα την αυξημένη ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΗ ΣΟΥ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ, θα έπρεπε να την είχαν ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΕΠΙΣΚΕΠΤΟΤΕΝΤΑΙ ΤΗ ΣΠΗΛΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟΝ ΑΥΤΗ...
Αλλά σε ΚΑΘΕ Ιερό Χώρο που έχει ΠΟΛΛΑ ακόμα να μας αποκαλύψει...

Πότε θα μας αποκαλύψει;;;
'Οταν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ και ΕΙΛΗΚΡΙΝΑ σκύψουμε με ΣΕΒΑΣΜΟ επάνω του και τον εξερευνήσουμε...
Τότε ΚΑΙ ΜΟΝΟ τότε ο εκάστοτε Ιερός Χώρος θα μας ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΟΥ...
'Οπως ΗΔΗ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΕΜΑΣ και τη περίφημη σπηλία...

Θέλω να πιστεύω, ότι ΕΔΩ κάνουμε μια ΑΡΧΗ...
Μια ΑΡΧΗ που θα έχει μαι ΣΥΝΑΡΠΑΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ (και δεν αναφέρομαι στη σπηλία)...
Μια συνέχεια με θέματα που μας ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ, ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ Esoterica.gr

Να σημειώσω ότι έχουμε μια καλή εμπειρία απο τη τηλεόραση...
Δεν είναι η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ που θα βγούμε στο γυαλί...
Και σκοπός της ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ είναι να γινόμαστε ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ σε αυτό που κάνουμε...

Ελπίζω να σε καθησύχασα ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ...

Φιλικά,

Κέλσος ο Φιλαλήθης



GUNASΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Warface
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
247 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 01:01:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Warface  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο ΦΙΛΟΣ ΚΕΛΣΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΣΩΣΤΟΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Warface
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
247 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 01:10:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Warface  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΕΚΠΟΜΠΕΣ... ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΔΩ ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ ΑΝΑΖΗΤΗΤΕΣ Η ΕΣΤΩ ΟΠΑΔΟΙ ΤΟΥ ΑΓΝΩΣΤΟΥ ( ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΗΘΩ ΚΙΟΛΑΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΨΩΝΙΟ). ΑΠΛΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΤΩΝ "ΑΝΟΙΧΤΟΜΥΑΛΛΩΝ" ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΠΟΥΡΔΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ... ΚΤΛ, ΚΤΛ (ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΥΤΟ, ΓΙ'ΑΥΤΟ ΑΠΟΦΕΥΓΩ ΑΝΟΙΧΤΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΘΕΜΑΤΑ). ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ 3, 10, 100, 1000 ΑΤΟΜΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑ ΔΙΚΤΥΑΚΟ ΧΩΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΙΣΟΥΝ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΤΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΓΝΩΜΕΣ ΙΣΟΠΟΣΑ.

ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΣΚΕΥΤΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ

ΠΟΛΥ ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ
ΑΓΓΕΛΟΣ (Warface)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 08:16:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είδα την εκπομπή και ειλικρινά συμφωνώ με εκείνους που «κουραστήκανε» από την ακατάσχετη (και ανούσια) φλυαρία της χήρας του Γερμανού. Αντίθετα ο κ.Βίνος μου έκανε πολύ καλή εντύπωση, κρίμα που μονοπώλησε την συζήτηση η «επί παντός επιστητού» Χήρα (δεν ξέρω καν πως την λένε –συγνώμη).. :( :( :(

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 10:33:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημέρα κι από μένα!
βρήκα αυτή την εκπομπή να είναι σε πολύ καλύτερο επίπεδο από ότι η προηγούμενη.
βέβαια, κι εδώ υπήρχαν κάποια -λίγα και μικρά- ευτραπελάκια, αλλά έτσι είναι η τηλεόραση!

το σημαντικό, που κατά τη γνώμη μου πέρασε μέσα από την εκπομπή είναι ότι το ESOTERICA.gr είναι ένας σοβαρός φορέας πληροφόρησης σχετικά με το ανεξήγητο. αυτό ακούστηκε, νομίζω, και έγινε σαφές.
όπως ειπώθηκε και πριν εδώ, ο καθένας είναι υπεύθυνος γιά τις πράξεις του, και ο κύριος ΒΙΝΟΣ νομίζω ότι έδειξε με τα λόγια και τη στάση του στην εκπομπή μία άψογη εικόνα του ESOTERICA και σαφώς μεγάλη υπευθυνότητα.

νομίζω ότι αυτή η εκπομπή ήταν περισσότερο θετική γιά το ESOTERICA, παρά αρνητική, και γιαυτό το λόγο δε με ενδιαφέρει να σχολιάσω τα οποιαδήποτε ευτράπελα. αυτό, θα μπορούσε κατά τη γνώμη μου να αποτελέσει απλά το υλικό, γιά ένα μεταξύ μας καλόβουλο και πάντα εμπνευσμένο "κουτσομπολάκι"!

-μα κυρία Ιωαννίδου μου, σοβαρά μιλάτε τώρα, ο Φρέντυ ήταν που αναβόσβηνε τον προβολ... ε τον πολυέλαιο θέλω να πω!
-ναι καλέ Άννα μου -μάνα μου (αυτό το τελευταίο το ακούσατε;)- αφού να φανταστείς ότι ο Καστανιώτης έφυγε, γιατί -λέει- δεν ένιωθε άνετα στην "παρουσία" του πεθαμένου Φρέντυ...ε! κάτι σαν να παρεβρίσκεται ανάμεσα σε τρυφερή ερωτική σκηνή μεταξύ των δύο συζίγων...

τελικά, υπάρχει "σεξ" μετά το θάνατο;

Λάρα Κροφτ -η αποθέωση!!!
click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 13:39:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ...

ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΟΝ ΦΡΕΝΤΥ;

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΙΣΩ, ΟΤΑΝ ΕΔΙΞΕ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΓΑΛΑΝΟ ΠΟΥ ΚΛΑΛΟΥΣΕ ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ, ΠΟΙΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΣΥΓΓΕΝΙΚΟ ΠΡΟΣΟΠΟ ΠΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ; ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΕΠΟΙΚΙΝΟΝΙΑ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΝΕΥΜΑ;
ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ... ΚΛΕΕΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ!


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 14:29:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από την εκπομπή απογοητεύθηκα. Όχι όμως και απο τον εκπρόσωπο του esoterica.gr που για άλλη μια φορά είχε το θάρρος να εκτεθεί στον τηλεοπτικό φακό (δεν είναι και λίγο) και να δείξει οτι υπάρχουν και σοβαροί άνθρωποι που ασχολούνται με τον ευρύ χώρο της πραγματικής εσωτερικής αναζήτησης, εκτός από τσαρλατανίσκους τύπου Γαλανού.
Για πολλοστή φορά θα πω οτι είμαι υπερήφανος που ανήκω στην μεγάλη παρέα του esoterica.gr.
Γνώμη μου είναι πως η ουσία εμπεριέχεται στο post του durden_alie:
quote:
Αν σήμερα η εκπομπή αυτή έβαλε σε 10 ανθρώπους τη σπίθα της αναζήτησης, ε, αυτό είναι κέρδος. Κανείς πιστεύω δεν ξεκινά την αναζήτησή του διαβάζοντας τα super ψαγμένα συγγράμματα ή κάνοντας τις super έρευνες. Όλοι κάτι είδαμε στην TV, κάτι ακούσαμε, κάτι μας είπανε...Και μιλώ πάντα για το ξεκίνημα...


Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYME
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Arzuna
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
155 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2003, 03:51:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arzuna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γνώμη μου είναι πως η ουσία εμπεριέχεται στο post του durden_alie:

--------------------------------------------------------------------------------
Αν σήμερα η εκπομπή αυτή έβαλε σε 10 ανθρώπους τη σπίθα της αναζήτησης, ε, αυτό είναι κέρδος. Κανείς πιστεύω δεν ξεκινά την αναζήτησή του διαβάζοντας τα super ψαγμένα συγγράμματα ή κάνοντας τις super έρευνες. Όλοι κάτι είδαμε στην TV, κάτι ακούσαμε, κάτι μας είπανε...Και μιλώ πάντα για το ξεκίνημα...
--------------------------------------------------------------------------------


Και η δική μου γνώμη είναι αυτή ακριβώς Oannes.

Ευχαριστούμε ολόψυχα και τους δυό σας καθώς και όλα τα Μέλη που παρακολούθησαν την εκπομπή ή/και κατέθεσαν την καλοπροαίρετη άποψή τους(δεν έχει σημασία εάν είναι θετική ή αρνητική) σε αυτήν τη συζήτηση!

"Η Θυσία της Γνώσης είναι πιο μεγάλη από κάθε υλική θυσία. Η Γνώση είναι αυτό που μέσα του, κάθε πράξη φτάνει στο ανώτατο σημείο της"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alati13
Μέλος 2ης Βαθμίδας


296 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2003, 09:21:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alati13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ήθελα να πω ένα μεγάλο Μπράβο στον εκπρόσωπο του εσωτερικά που έδειξε ότι όταν κάποιος μιλάει για αυτά τα θέματα μπορεί να έχει ΚΑΙ αξιοπρέπεια και να απαιτεί και να κερδίζει τον σεβασμό.
Τον δικό μου τουλάχιστον τον κέρδισε. Επίσης θα ήθελα να τον ευχαριστήσω διπλά που ΕΚΕΙ που χρειάστηκε είπε αυτά που έπρεπε για να βάλει τα πράγματα στην θέση τους και να διαχωρίσει τους ερευνητές από από τον « Πιλαβιο » με το μαγικό του μολύβι (όσοι θυμούνται την εκπομπή εκείνη θα καταλάβουν).

Νομίζω ότι όσο νιώθω την υποχρέωση να πω κάτι που θεωρώ λάθος , άλλο τόσο πρέπει να λέμε και όλα αυτά που θεωρούμε σωστά.
Καλή δύναμη για την συνέχεια.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

judas
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2003, 15:42:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους judas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
agapitoi sinan8ropoi sas xereto
nomizo oti i ekpompi tis kirias drouza den itan i katalili gia na simetexoun atoma pou anazitoun iperfisika fenomena. i akoma ke atoma apo opiodipote xoro pou enasxolisi tous me afto pou katapianonte apeti pnevma ke efiia den prepi na parevriskonte se tetiou idous ekpompes.ego an evlepa aftin tin kiria sizigo tou fredi germanou apla 8a efevga apo tin sizitisi prin emfanisto mazi tis stin o8oni.empasi periptosi epidi 8emata tou iperfisikou ekfrazonte kata koron apo atoma laikistikou epipedou,min po loumpen,o kosmos antimetopizi ton ka8e ekfrasti mias tetias periptosis san tetio,diladi ena laiko atomo pou 8eli na epikratisi ston idio xoro me ta medioum ke tis xartoriktes ke prospa8i na diafimisti mesa apo teties ekpompes.nomizo oti ke mono i skepsi oti 8a xaraktirizomoun kapos etsi 8a itan arketi na figo apo eki.
ke tora antikimenika ke epidi ime epagkelmatias fotografos sas leo oti den prepi na lamvanete ipopsin kamia fotografia me ipoti8emena fantasmata i fenomena pou den sinodevonte apo mazikes martiries oti ontos afto pou fotografi8ike itan eki.ke afto giati kamia fotoeves8iti epifania i ousia den ine toso eves8iti oso to mati ke fisika den mpori na fotografisi tin antiili.mono fotografies kirlian mporoun. episis sto arxio mou exo apira arnitika me omixliasmata logo kakis emfanisis se apira sxedia oxi mono an8ropines morfes ala ke sxima katsarolas episis apo kaki proo8isi tou film mesa stin mixani exo diplotipies opou emfanizete antikimeno i an8ropos apo to proigoumeno kare.8elo na po oti kamia fotografia den ine stixio tetion periptoseon ke gia na emfanisti kati se foto prepi na exi ili ta aila den iparxi kamia periptosi tis ekato na emfanistoun se film.
min ta emfanizete os stixia giati ine san na prospa8oume na pisoume tous anideous gia kati toso sovaro ke to mono pou katafernoume ine na tous gemisoume me anisixia ke fovies.an 8eloume na fovisoume ton kosmo entaksi pasi 8isia na provaloume stixia ke plirofories ke as ikanopioisoume mono to ego mas ke apodiksoume oti imaste ksexoristi ke ikanoteri xoris na mas endiaferoun i sinepies.
ego pantos sas pliroforo oti akoma ke mes tis saxlamares tis kirias ioanidou to pedi mou fovi8ike ke anisixise ke eprepe na to ka8isixazo gia arketi ora oti ola afta ine vlakies akoma ke an den to pisteva mono ke mno epidi den exo dikeoma me ta pistevo mou na tromokrato kanenan.
kat epektasi afto pou pistevo ke protino ine oti prepi na katsoume sta avga mas ke na min apozitame tin provoli gia afta pou pistevoume giati den iparxi mia ali8ia na parousiasoume ston kosmo ala xilies ali8ies ke den ine sosto na diatarasoume na tromokratoume ke na apodiorganonoume ton kosmo gia na ipostiriksoume tin apopsi mas.afiste opios exi tetiou idous anazitisis na erxete edo se aftin tin kinotita ke na siniparxi to pnevma tou me omious tou.diladi exoume anagki apo ligi semnotita i8os ke sovarotita.ke den mas zitise kanis na imaste afto pou imaste oute mas anagkase kanis den katalaveno lipon giati afti i anagki gia dimosiotita mipos to esoterika exi anagki apo emporevmatopioisi lipoun merikes diafimisis ke kat epektasi esoda apo to forum ke 8a to praksoume afto me opiodipote kostos.prepi na katalavoume oti den xriazete na ginoume san tous opious dipote prosilitistes pou otan kataferoun kapion na pistepsi se afto pou presvevoun pistevoun ke i idioi perisotero se afto.ke orismeni an exoun anagki apo provoli ke anagnorisi na asxoli8oun me tin politiki.aftos o xoros ine poli eves8itos ke i provoli den tou pai,oute o opados tipou podosferikis omadas.ke epidi sas kourasa ligi sovarotita ke isixia kirioi den trexoume oloi me tin idia taxitita.ke kanis den ine 8eos.8eo onomazoume tin ikanotita tou simpatos na skeftete,diladi oloi apo ligo ke 8a iparxoume armonika kanis den ine pio pano apo kanena exoume anagki ke apo skoupidiarides oso exoume anagki ke apo aistain se kinonia zoume ke exoume dikeoma na zoume ke na exoume opia apopsi 8eloume xoris na simeni oti katargoume kati emis apexoume me prosopiki epilogi.diladi min fovizete to pedi mou ke to ka8e pedi ke ton ka8e an8ropo pou tixeni na min exi tin ikanotita na afomiosi ta panta.efxome mia mera oles aftes i prosopikes anazitisis pros ka8e katef8insi na apoferoun mia ali8ia ke mia pragmatikotita gia ton an8ropo se iperaploustevmeni morfi katanoiti gia olous ke o ka8e enas me tin dinatotita tou na sinisferi kinonika exontas ipopsi tou oti ke dipla tou kani to idio ke oli mazi na proxorisoume to pnevma mas xoris fovo se ka8e skotini plevra tis noisis tis iparksis ke i dinatotites mas na mas dinoun makrozoia ke i zoi apo moni tis na gini idoni gia oli mas tin iparksi.
as imaste oloi mazi

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2003, 15:52:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε judas

Αφού σου πω καλώς όρισες, καθώς βλέπω οτι είναι το πρώτο σου post στο forum, επέτρεψε μου να σου τονίσω οτι ένας «άγραφος νόμος» του esoterica.gr είναι η αποστολή των μηνυμάτων στην ελληνική. Αν δεν διαθέτεις ελληνικά στο σύστημά σου, μπορείς να επικοινωνήσεις με κάποιον απο τους Συντονιστές ή Διαχειριστές για να σε βοηθήσουν.
Και πάλι καλώς όρισες... Απόλαυσε την παρουσία σου με γόνιμες και δημιουργικές συζητήσεις


Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYME
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2003, 16:59:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ judas,
πολλά θέματα θίγεις με το μήνυμά σου.

θα σταθώ πρώτα στη φράση σου

quote:
ο κόσμος αντιμετωπίζει κάθε εκφραστή μιάς τέτοιας περίπτωσης σαν τέτοιο, δηλαδή ένα λαικό άτομο που θέλει να επικρατήσει στον ίδιο χώρο με τα μέντιουμ και τις χαρτορίχτες...

ναι, ίσως υπάρχουν αρκετοί "τέτοιοι" στο χώρο, και ανάλογα και δικαίως ο κόσμος έτσι τους αντιμετωπίζει. όμως, σε αυτό το χώρο δεν υπάρχουν ΜΟΝΟ ΤΕΤΟΙΟΙ! γιατί αυτός ο χώρος δεν προσδιορίζεται τόσο στενά, όπως μας περιγράφεις. δεν είναι ο χώρος των μέντιουμ -παραξηγημένος και κακοχρησιμοποιημένος όρος.
δεν είναι ο "πνευματισμός" ταυτόσημος με τον εσωτερισμό, τη μεταφυσική, την εσωτερική φιλοσοφία...τον κόσμο τελικά του πνεύματος, της εσωτερικής ανάπτυξης του ανθρώπου.

αυτοί, που θα καταλάβουν, αυτοί είναι το κοινό, στο οποίο απευθύνεται μιά τέτοια πρωτοβουλία, από το ESOTERICA, πιστεύω. και αυτοί ειδικά, ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΟΥΝ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ.

η αλήθεια γιά την οποία μιλάω, είναι η αλήθεια όλων μας. δεν υπάρχουν ούτε θρησκευτικά, ούτε πολιτισμικά, ούτε διανοητικά όρια. η πνευματική αφύπνηση είναι στόχος και μέσα, αλλά και έξω από την κάθε εκκλησία.

τα φαινόμενα, που ίσως τρομάζουν- όπως λες- το παιδί σου, δεν είναι φαινόμενα επικύνδινα, κακά, ή ο,τιδήποτε άλλα σχετικό. είναι φαινόμενα, πλευρές του κόσμου μας, που δεν πρέπει να φοβόμαστε. ποιός έχει σπύρει το φόβο στα παιδιά γιά το "αόρατο", αν όχι εμείς οι ίδιοι; με καλή προέραιση πάντα, αλλά πολύ αποτελεσματικά. όταν το μικρό παιδάκι διαισθάνεται μιά παρουσία στο χώρο, οι γονείς το μαθαίνουν να "κάνει το σταυρό του γιά να φύγει το ΚΑΚΟ". το παιδάκι μαθαίνει λοιπόν, ότι κάθετί το αόρατο -στους άλλους- είναι κακό.
κάτι τέτοιο, φυσικά δεν ισχύει, τουλάχιστον πάντα. και γιά τις περιπτώσεις που ισχύει -πνεύματα κακής προέλευσης- γιατί να μην προσπαθούμε να βρούμε έναν τρόπο να προσπατεύσουμε τα παιδιά μας απένταντι στο κακό, αντί να τα προπαγανδίζουμε απέναντι σε ο,τιδήποτε κοινώς αόρατο;

Λάρα Κροφτ -η αποθέωση!!!
click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2003, 17:04:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΘΑ ΣΤΑΘΩ ΣΕ ΜΙΑ ΦΡΑΣΗ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ omega...

quote:
Μήπως δεν έχουν την διάθεση να εκτεθούν στο ευρύ κοινό καθώς και στο κοινό του esoterica?
Κατόπιν αυτών των ερωτημάτων μου έχω να προσθέσω ότι ο κύριος Βύνιος μου φάνηκε πολύ μόνος ή μήπως είναι η ιδέα μου?

ΦΙΛΕ ΜΟΥ Ο κ.ΒΙΝΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ...
ΑΣΧΕΤΑ ΕΑΝ ΔΕΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΝΤΑΙ (ΛΟΓΩ ΕΡΓΑΣΙΑΣ Η ΛΟΓΩ ΦΥΣΗΣ ΤΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ) ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ.
ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΣ.
ΒΑΡΗ ΤΟ ΦΟΡΤΙΟ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ ΤΗΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥ ΟΛΟΙ.

ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΟΘΗΣΟΥΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΟΛΩΝ.
ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΤΟΠΟΣ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΚΑΤΑΓΡΑΦΗΣ ΑΠΛΩΝ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ ΑΛΛΑ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΒΓΕΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΜΕΛΕΤΗ ΚΑΙ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΧΡΗΣΤΩΝ.
ΑΥΤΟΣ Ο ΔΙΑΔΥΧΤΙΑΚΟΣ ΤΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΩΝ ΜΑΣ.

ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΞ' ΑΛΛΟΥ ΚΑΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΤΟΥ ESOTERICA.gr.
ΟΠΟΙΟΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΤΟΥ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΕΙ (ΟΠΩΣ ΤΟ ΝΙΩΘΕΙ) Η ΨΥΧΗ ΤΟΥ.

ΠΩΣ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΜΕ ΤΟΣΟΥΣ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΓΑΠΟΥΝ ΤΟ ΤΟΠΟ ΑΥΤΟ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


Edited by - AVATARGR on 24/10/2003 17:10:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Flawless
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
264 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2003, 21:43:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flawless  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για και από εμένα.
Εγώ πιστεύω ότι πραγματικά η εκπομπή άξιζε.
Μην με βρίσετε αφήστε να ολοκληρώσω ΄!

Πρέπει πριν κρίνουμε να μάθουμε να βλέπουμε από μια άλλη οπτική γωνία.
Δυστυχώς σε εμένα και σε πολλούς άλλους δεν ‘έδωσε’ πολλά (η εκπομπή).
Θα πρέπει όμως να σκεφτούμε και το ευρύ κοινό(δεν μιλάω για τηλεθέαση)
Το ευρύ κοινό το οποίο δεν έχει ασχοληθεί με θέματα εσωτερισμού ,όλοι μας κάποτε περάσαμε και από αυτό το στάδιο (μην ξεχνάτε), τουλάχιστον εγώ μόλις άκουγα σχετικά φοβόμουν.
Το άγνωστο πάντα φοβίζει.

Δεν έχω να πω κάτι άλλο, απλά πριν σχολιάζουμε ας έχουμε στο μυαλό μας τα παραπάνω.

(Εμένα παντός μου ήρθε η μυρωδιά από το στούντιο, χε χε μην ξεχνιόμαστε.!!!)

Άψογη συμμετοχή Κ Βίνου.
(Μπράβο)

Φιλικά Γιάννης!


‘’Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΣΟΦΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΟΥΜΕ’’

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
omega
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
167 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2003, 23:35:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε AVATARGR μέσα σε αυτό τον λίγο καιρό που μοιράζομαι αυτόν τον τόπο για ένα είμαι σίγουρος: Ότι ο ARZUNA, o THOTH, o ADMIN, o AVATARGR, η ΛΙΛΙΘ, η ΑΜΑΛΙΑ, ο OLDTIGER, o ΚΕΛΣΟΣ κλπ,κλπ δεν είναι μόνοι τους.
Εγώ επειδή αυτός ο τόπος όπως λές είναι "ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΚΑΤΑΓΡΑΦΗΣ ΑΠΛΩΝ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ ΑΛΛΑ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΒΓΕΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΜΕΛΕΤΗ ΚΑΙ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΧΡΗΣΤΩΝ." θέλησα να καταθέσω την άποψη μου για την συγκεκριμένη εκπομπή και το πως θα φάνηκε στα μάτια ενός ανθρώπου που δεν έχει καμμία σχέση με το esoterica.
Ίσως να μην διατύπωσα την απορία μου με τον σωστό τρόπο.
Ίσως γιατί στην προηγούμενη εκπομπή συμμετείχαν τόσοι πολλοί απο το esoterica οπως κάπου λέει και ο ananasss
quote:
Είδα όμως και Αρζούνα, και oldtiger, και Amalia (νομίζω και Λίλιθ, αλλά άντε να ξεχωρίσεις!)
οι οποίοι και συμμετείχαν στην συζήτηση ή απλώς υπήρχαν στην εξέδρα.
Για να τελειώνουμε όμως με αυτό το θέμα μιας και με κάλυψες με την απάντησή σου:
quote:
ΦΙΛΕ ΜΟΥ Ο κ.ΒΙΝΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ...
ΑΣΧΕΤΑ ΕΑΝ ΔΕΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΝΤΑΙ (ΛΟΓΩ ΕΡΓΑΣΙΑΣ Η ΛΟΓΩ ΦΥΣΗΣ ΤΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ) ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
θα μείνω σε 2 φράσεις σου:
quote:
ΟΠΟΙΟΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΤΟΥ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΕΙ (ΟΠΩΣ ΤΟ ΝΙΩΘΕΙ) Η ΨΥΧΗ ΤΟΥ

ΒΑΡΗ ΤΟ ΦΟΡΤΙΟ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ ΤΗΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥ ΟΛΟΙ.


ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΩ


Ευχαριστώ τον AVATARGR για την απάντηση του στην απορία μου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2003, 14:22:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα!
επειδή όπως παρατήρησα, χαρακτηρίστηκε από κάποιους η παρουσία του Μιχάλη Βίνου στην τηλεόραση ως "μόνου", θα ήθελα να συμφωνήσω με τα λέγόμενα του φίλου AVATAR και να πω ότι σαφώς ο κύριος Βίνος δεν ήταν και δεν είναι μόνος του.
και σε αυτή την προσπάθεια, αλλά και σε πολλές άλλες, είμαστε μαζί του, γιατί θέλουμε να συμφωνίσουμε, να υποστηρίξουμε, να βοηθήσουμε, με δυνατό κάθε τρόπο την κοινή μας ιδεολογική προσπάθεια, γιά το ESOTERICA.
και στην τηλεόραση, και στο internet, και γενικότερα, γιατί είναι η προσωπική βούληση και ο κοινός πνευματικός στόχος, που εμψυχώνει την κοινή προσπάθεια όλων μας, νομίζω.

Λάρα Κροφτ -η αποθέωση!!!
click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2003, 16:17:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
συγχαρητηρια σε ολους οσους ελαβαν μερος...
ειμαι προσωπικα πολυ ευχαριστημενος ειδικα σε σχεση με την προηγουμενη εκπομπη...
ευχαριστω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ApoksiramenoStroymfaki
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2003, 16:02:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ApoksiramenoStroymfaki  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος ApoksiramenoStroymfaki  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος ApoksiramenoStroymfaki  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος ApoksiramenoStroymfaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Paidia mas evgale mexri kai i labiri

Vgike o galanos kai kathgorouse to k Vino...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2003, 17:06:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα.

Πληροφορήθηκα κι εγώ πριν από λίγο για την εμφάνιση του κύριου Γαλανού σε "εκπομπή κοινωνικών σχολίων" του STAR. Σχολίασε λοιπόν την σκληρή και άκαρδη στάση της κύριας Δρούζας, που για πρώτη φορά στα τηλεοπτικά χρονικά, δεν δάκρυσε συμπονώντας το προσωπικό δράμα ενός προσκεκλημένου της (έστω και βιντεοπροσκεκλημένου στην περίπτωσή μας). Επίσης, αποκάλεσε τον κύριο Βίνο "άσχετο με το αντικείμενο" το οποίο πραγματεύεται στην συγκεκριμένη εκπομπή.

Τα παραπάνω είναι μία περίληψη του τι ειπώθηκε σήμερα στον αέρα, προσωπικά ωστόσο θα μείνω στην αποψή μου:

quote:
Κάθε ένας είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του και μόνο, και γιαυτές κρίνεται.

Οπότε, δεν πιστεύω ότι υπάρχει λόγος για οποιαδήποτε ανησυχία, σχετικά με το ποιοι συμμετέχουν και τι λένε σε αυτές τις εκπομπές. Αλλωστε κι εκείνοι, από τη σκοπιά που βλέπουν το όλο θέμα εκφράζονται, οπότε δεν υπάρχει λόγος να κατηγορηθούν γιαυτό.


αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alati13
Μέλος 2ης Βαθμίδας


296 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2003, 18:39:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alati13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
όταν καταφέρνεις να πάρεις μέρος σε μια ΤΟΣΟ σοβαρή εκπομπή όπως αυτή του STAR τότε το εσωτερικά έχει μεγάλο πρόβλημα. Όμως είναι σημαντικό να ξέρουμε πότε ειπώθηκαν αυτά τα βαρύγδουπα λόγια!!!

Να ήταν άραγε πριν από το συζυγικό καβγαδάκι του ΤΑΔΕ και της ΤΑΔΕ

Ή μήπως

Μετά από την ΕΙΔΗΣΗ ότι η Μπέμπα Μπούμπα μεγάλωσε τελικά το στήθος της.
Άραγε τι γνώμη είχαν για όλα αυτά που είπε , οι άλλοι καλεσμένοι της εκπομπής;;;

Ο JONY DOPERMAN, η ΜΑΡΙΑ ΣΙΛΙΚΟΝΟΠΟΥΛΟΥ και οι άλλοι καλεσμένοι της εκπομπής πως αντέδρασαν;;;

Μην γελάτε και μην το παίρνετε αψήφιστα. Σύντομα οι εφημερίδα ESPRESO με τις πωλήσεις σε όλο τον κόσμο θα πάρει θέση και τότε αλίμονό σας.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2003, 21:20:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το θεμα βγηκε μετα το mission.Πρωτη ειδηση ηταν οτι οι παικτες πηγαν στα μπουζουκια και μετα βγηκε ο κυριος Γαλανος και ελεγε οτι γελιοποιηθηκε απο αλλους ερευνητες που δεν εχουν ιδεα για το θεμα.Ειπε επισης οτι το βιντεο που εκλεγε ζητησε να μην προβληθει και εκεινοι τον αγνοησαν.Το καλητερο απ'ολα ειναι οτι ψαχνει καναλι για να κανει δικη του εκπομπη.Αλλα και αυτη η Λαμπιρη ειπε οτι ζητησε να μιλησει καποιος απο το site στην εκπομπη της και δεν δεχτηκε κανεις.Στο τελος μιλησε και ο γνωστος μαινδανος ο Ρακιντζης και ζητησε απο το Γαλανο να πανε μαζι στη Πεντελη να κανουν ενα πειραμα και να το προβαλουν στην εκπομπη.Και μη χειροτερα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bladerunner
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2003, 22:12:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bladerunner  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επιτέλους η απόλυτη εκπομπή για το παραφυσικό και το άγνωστο είναι γεγονός στην Ελληνική τηλεόραση...

Το όνομα της;!;!;!;;;;

SUPER STAR ! ! !


Αν ποτέ γινόταν αυτό ξέρετε τί ύφος θα είχε;;;

ΜΗΝ ΧΑΣΕΤΕ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ: ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΤΙ Ο ΔΡΑΚΟΥΛΑΣ ΤΑ ΕΧΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΝΥΦΗ ΤΟΥ ΦΡΑΝΚΕΣΤΑΙΝ;;;;; ΣΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΕΠΕΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΕΤΙ ΤΩΝ ΙΜΑΛAΪΩΝ......... ΕΧΕΙ ΟΝΤΩΣ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΑΥΤΗ ΣΧΕΣΗ Ο Ε.Τ.;;;

-------------------------
Μώρε κάτι θέλει να μου πει η ζωή...... Αλλά τί είναι αυτό;;;;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nikolasote
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2004, 00:21:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nikolasote  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΞΙΟΤΙΜΟΙ ΣΥΝΑΚΟΛΟΥΘΟΙ ΤΗΣ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗΣ ΜΑΣ ΑΝΗΣΥΧΙΑΣ .ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΩ ΜΙΑ ΚΑΤΑΓΡΑΦΗ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΜΟΥ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΣΑΝ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΟΧΙ ΠΡΟΣ ΑΠΟΦΥΓΗΝ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΟΥ ΚΟΙΝΟΥ ΓΙΑ ΤΟ "ΜΥΘΟ" ΠΟΥ ΕΧΕΙ "ΦΤΙΑΧΤΕΙ" ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΣΠΗΛΙΑΣ ΤΟΥ ΝΤΑΒΕΛΗ. ΕΧΩ ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙ ΤΟ ΜΕΡΟΣ 3 ΦΟΡΕΣ.ΒΡΑΔΙΝΕΣ ΩΡΕΣ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 00:30 ΜΕ 01:30. ΚΑΜΜΙΑ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΠΛΑΚΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΝΑΝΕ ΚΑΠΟΙΟΙ "ΦΙΛΟΙ" (ΦΩΤΗ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ). ΕΧΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΩ ΜΟΝΟ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΑΡΣΑ ΑΥΤΗ. ΤΕΛΟΣ ΠΑΡΟΤΡΙΝΩ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΕΡΓΟΥΣ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΘΟΥΝ ΤΗΝ ΣΠΗΛΙΑ ΤΟΥ ΝΤΑΒΕΛΗ ΚΥΡΙΩΣ ΚΑΤΑ ΤΙΣ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΕΣ ΗΜΕΡΗΣΙΕΣ ΩΡΕΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΤΕΡΑ ΚΑΙ ΣΦΑΙΡΙΚΑ.ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΠΛΑΚΑ ΣΕ ΑΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΠΕΡΔΕΥΤΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΝ ΕΙΚΟΝΕΣ ΑΝΥΠΑΡΚΤΕΣ.
ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ. Η ΑΔΡΕΝΑΛΙΝΗ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΚΑΤΑΚΟΡΥΦΑ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΦΗΜΩΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟ. ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ.....

TIMAIOSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σκορπιος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


113 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2004, 16:54:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκορπιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δητε κάθε Σάββατο και Κυριακή στης 4 το προι στον ΑΛΦΑ κατι πολη ενδιαφερον αξηζει τον κοπο. Είναι έργα με επώνυμους Έλληνες ηθοποιούς με θέματα μεταφυσικής, παράξενου και ανεξήγητου

141166Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 14 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy