ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Το επικινδυνο παιχνιδι "Ποτηρακι"..Αληθινη ιστορια
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 43
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2004, 19:29:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν πρόκειται για καυγάδες, απλά αν δεν έχεις ΔΙΑΒΑΣΕΙ την όλη θεωρία είναι αδύνατο να μην πειστείς ότι μιλάς με τον παππού σου. Μόλις πληροφορηθείς, συνειδητοποιείς αμέσως στο πρακτικό έργο πως πράγματι κάτι δεν πάει καλά.


Όσον αφορά το κλειδί του Σολομώντα, αυτό που έχει μεταφραστεί στα ελληνικά είναι το "Μεγάλο κλειδί" που έχει σχέση με ταλισμανική μαγεία και μάλλον σου είναι παντελώς άχρηστο. Αυτό που λέμε "Σολομωνικη" αναφέρεται στη "Γοητεία" που υπάρχει στο μικρό κλειδί και δεν έχει καμμία σχέση με το πρώτο, ενώ δεν έχει εκδοθεί μεταφρασμένο στα ελληνικά (παλιότερα είχε εκδοθεί, τώρα υπάρχει στα Ελληνικά μόνο το πρώτο). Την "Σολομωνική" θα την βρείς πανεύκολα στο ίντερνετ πατώντας "goetia.pdf" π.χ. στο google .

-ΥΗVH
Light in extension

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΨΥΧΗ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


173 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2004, 15:15:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΨΥΧΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΣΧΕΤΟ ΑΛΛΑ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ
ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ
ΚΑΝΤΕ ΕΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΔΙΑΛΛΕΙΜΑ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΟΛΟ
Ολυμπος ειναι βουνο η πλανητης????? 1 2 3
PROBLHMATISMENOS 69 1628 12/05/2004
ΘΑ ΤΟ ΒΡΗΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ 3 ΤΟΥ FORUM ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

billys
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2004, 20:54:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους billys  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατ' αρχάς καλησπέρα σε όλους,
Θα ήθελα να σας πω, πως το θέμα αυτό σίγουρα μου έχει ευρύνει την σκέψη και τις γνώσεις μου για το "παιχνίδι" αυτό και με έχει προτρέψει να το κάνω στην πράξη.
Αυτό που με εντυπωσίασε όμως είναι πως ο Ων δεν έχει απαντήσει από τότε που μας είπε την ιστορία για τον φίλο του.
Τι να έπαθε άργαγε ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2004, 15:29:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τώρα θα μπορούσα να σου πω πως ο στόχος αυτού του θέματος είναι ακριβώς να σε αποτρέψει από το να μπλέξεις σε τέτοιες καταστάσεις...αλλά πάντα η περιέργεια του να διαπιστώσεις οτιδήποτε από μόνος σου θα σε τραβάει...!
Είναι και η λεπτομέρεια στην περιγραφή...σε πιάνει ένα κάτι...

"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

theye
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2004, 14:47:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους theye  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρετω...
Αρχικα οσον αφορα τον ΩΝ διολου δεν πιστευω οτι αναφεροταν σε φιλο του.. Αντιθετος αναφεροταν στον ιδιο του τον εαυτο, απλα το ολο θεμα φιλου ηταν για να αποφυγει αρνητικα και αποτρεπτικα σχολια προς αυτον. Ειναι η κλασσικη περιπτωση αναγαγω-το-προβλημα-μου-σε-προβλημα-φιλου-εγω-δεν-γνωριζω-τιποτα-ειμαι-αθωος! Ετσι λοιπον ειτε πηρε αυτο που ηθελε και την εκανε με γοργα, ειτε δεν βρικε την επιθυμητη ανταποκριση και επισης την εκανε με γοργα..
Αποψης μου βεβαιως και αν ειμαι λαθος ζηταω και ταπεινα συγνωμη απο τον φιλο μας αν φιλοτιμηθει να με διαψευσει.(αχ αχ αυτη η καχυποψια μου...)

Τελος Παντων, στο θεμα μας..
πολυ ενδιαφερον το θεμα αφου με κολλησε για ωρες μπροστα στην οθονη μεχρι να ρουφηξω με τα μανιας και τις 12 σελιδουλες.(το οτι δεν μπορω να κουνισω το κεφαλι μου για να κοιταξω οπουδηποτε εκτος ευθεια μπροστα αλλο θεμα)
Οπως ηδη εχει ειπωθει, πολλες φορες παρατηρηθηκαν ανακριβειες, αντιφασεις και λοιπα. Ισως λοιπον καποιες πληροφοριες να μην ηταν και τοσο εγκυρες. Παρ' ολα αυτα ενα μπραβο σε ολους οσους ανεφεραν προσωπικες τους εμπειριες και οσους συμμετειχαν στον διαλογο με αξιολογα ερωτηματα.

ΥΓ:εχω μια θεια που ειχε ασχοληθει παλαιοτερα με τετοια θεματα.. Ελπιζω να καταφερω να επικοινωνισω μαζι της και αν καταληξω σε καποια αξιοπιστη εμπειρια η γνωση θα την μεταφερω..

ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ,ΓΕΙΑΑΑ ΣΑΣ :-)


Together We Stand...
Divided We Fall.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ant-mi
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
100 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2004, 17:40:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ant-mi  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Ant-mi  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ant-mi  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Ant-mi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Οπως ηδη εχει ειπωθει, πολλες φορες παρατηρηθηκαν ανακριβειες, αντιφασεις και λοιπα. Ισως λοιπον καποιες πληροφοριες να μην ηταν και τοσο εγκυρες.


Επειδή λοιπόν όπως όλοι φαντάζομαι έχουμε αποδεχτεί πως δεν πρόκειται για παιχνίδι θέλω να κάνω 4 ερωτήσεις στις οποίες αν απαντήσετε θέλω να απαντήσετε υπεύθυνα, με σιγουρία (καλό θα ήταν να απαντήσουν όσοι είχαν και προσωπική εμπειρία). Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής:
1.Μπορώ να κάνω ouija με ελληνικούς και όχι λατινικούς χαρακτήρες?
2.Είναι καλό ή κακό να ρωτήσω αυτό που θα έρθει για το παρελθόν του?
3.Πώς μπορώ να το διώξω αν δε θέλει να φύγει?
4.Είναι απαραίτητη κάποια τελετή εξαγνισμού πριν την επίκληση? Αν ναι πως γίνεται?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις και σας παρακαλώ μην αρχίσετε να στέλνετε posts σχετικά με το πόσο επικίνδυνο είναι και γενικά έχοντας ως αυτοσκοπό να με αποτρέψετε να το κάνω. Ασχολούμαι πάρα πολύ καιρό με τον τομέα (σε θεωρητικό επίοπεδο πάντα) και θέλω απλά να κλείσω το κεφάλαιο με τις τελευταίες απορίες μου. Αν κάποια στιγμή νιώσω 1000% έτοιμος, θα το κάνω. Ξέρω πως δεν είναι αστείο ούτε παιχνίδι. Ίσως βέβαια να μην το κάνω και ποτέ...

Όποιος διστάζει να πει αυτό που σκέφτεται, καταντάει να σκέφτεται μόνο αυτό που δε διστάζει να πει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

theye
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2004, 22:16:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους theye  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΤΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΛΥ. Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΑΠΟΨΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ. ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΛΙΓΟ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΛΛΟ ΤΑ OUIJA BOARDS ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΤΟ ΠΟΤΗΡΑΚΙ.. ΙΣΩΣ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΟ ΑΛΛΑ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΟΧΙ.

ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΑΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΛΑΤΙΝΙΚΟΙ ΟΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ Η ΟΧΙ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ... ΔΗΛΑΔΗ ΕΣΤΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΑΤΙΝΙΚΟΙ ΠΩΣ ΘΑ ΣΥΝΝΕΝΟΗΘΕΙΣ ΕΣΥ ΜΕ ΤΗΝ ΟΝΤΟΤΗΤΑ/ΠΝΕΥΜΑ/WHATEVER??? ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΞΕΝΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ? Η ΜΗΠΩΣ ΠΡΟΣΑΡΜΟΖΕΤΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ ΕΣΥ..

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΚΕΝΑ ΣΤΗΝ ΟΛΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΖΟΜΟΥΝ Π Ο Τ Ε ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΙΟ ΕΓΚΥΡΕΣ ΚΑΙ ΕΞΑΚΡΙΒΩΜΕΝΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ. ΨΑΞΕ ΣΕ ΒΙΒΛΙΑ ΣΤΟ ΝΕΤ ΔΕΝ ΞΕΡΩ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΣΕ ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΘΕΩΡΗΤΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΘΕΩΡΙΑ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΣΟΥ ΑΡΑΔΙΑΣΩ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΜΛΚΙΕΣ ΣΟΡΥ Κ ΟΛΑΣ ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΝΕ ΤΙΠΟΤΑ.

Α!! ΟΠΩΣ ΑΝΕΦΕΡΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ eViL ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ Η ΤΑΙΝΙΑ (ΘΡΙΛΕΡΑΚΙ) << LONG TIME DEAD >> ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΣΧΕΤΙΚΗ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΑ.
ΟΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΔΕΙ ΚΑΙ ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΠΟΤΗΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΛΟΙΠΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ... Η ΤΡΕΛΛΑ ΠΑΕΙ ΠΑΝΤΟΥ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΒΟΥΝΑ.

Together We Stand...
Divided We Fall.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ant-mi
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
100 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2004, 14:24:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ant-mi  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Ant-mi  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ant-mi  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Ant-mi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την έχω δει 4 φορές. Όσο για τα γράμματα ρωτάω γιατί όσοι γνωστοί μου το έχουν κάνει, το έχουν κάνει με λατινικούς χαρακτήρες. Γι'αυτό και ρωτάω, μου φάνηκε περίεργο όπως και σε σένα.

Όποιος διστάζει να πει αυτό που σκέφτεται, καταντάει να σκέφτεται μόνο αυτό που δε διστάζει να πει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2004, 16:07:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σωστή η ερώτηση σου φίλε μου...δεν το είχα προσέξει...καλύτερα όμως ας απαντήσει κάποιος με προσωπική εμπειρία...!

"Το 23 για τους ιλλουμινάτους...!"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MaryJane
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2004, 17:27:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MaryJane  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σας!
Επειδή αυτό το θέμα με ενδιαφέρει πολύ, έχω πρώτα να ρωτήσω δυο πραγματάκια
1) Ποια η διαφορά ouija και ποτηριού?
2) Γιατί είναι "απαραίτητο" η όλη διαδικασία να γίνεται νύχτα?
Και συνεχίζω.. Είχα κι εγώ παρόμοια εμπειρία, η οποία όμως έγινε μέρα μεσημέρι, μέσα σε σπίτι βέβαια. Το κλίμα χαλαρό και παρεΐστικο, μέχρι και ανέκδοτα λέγαμε.. ώσπου είδαμε το ποτηράκι να κουνιέται και μας κόπηκε το γέλιο. Ο ένας κοίταζε τον άλλον ελπίζοντας (εγώ τουλάχιστον!) να ακουστεί η ατάκα "χα χα ρε συ, σε ψάρωσα". Μην τα πολυλογώ, δεν κράτησε πολύ γιατί οι δυο από τους τέσσερις σηκωθήκαμε και φύγαμε. Εμένα προσωπικά η απάντηση στην ερώτηση "ποιος είσαι?" ("εγώ") και η άλλη στην "θύμωσες που σε καλέσαμε?" ("φαντάσου") μου έφταναν και μου περίσσευαν για να μου φύγει κάθε περιέργεια.
Βέβαια μετά το παιδί που είχε ξεκινήσει την ιστορία, ισχυρίστηκε οτι μας έκανε πλάκα, και οτι ο ίδιος κουνούσε το ποτηράκι. Από τη μια με βολεύει να το πίστέψω, από την άλλη.. δεν μπορώ! Δεν είναι οτι αισθάνθηκα κάτι συγκεκριμένο, κάτι που να μπορώ να προσδιορίσω.. απλά μια αδιόρατη αίσθηση του "κάτι δεν πάει καλά..αυτό ΔΕΝ ήταν πλάκα..".
Πάντως για να επικοινωνήσω με συγκεκριμένο πρόσωπο (που το έχω προσπαθήσει και όχι από περιέργεια, όποιος έχει βιώσει πένθος θα με καταλάβει) δεν θα δοκίμαζα επ'ουδενί αυτή τη μέθοδο.


~Lost In A Riddle~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σκορπιός Νότης
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2004, 22:29:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκορπιός Νότης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά έκανα το πείραμα και στην αρχή δεν έγινε τίποτα αλλά επί τρείς ολόκληρες μέρες στα όνειρα μου έβλεπε γιγάντιες σκοτεινές φιγούρες...Έχει κανένας παρόμοια εμπειρία;

Φιλικά, Νότης Σκπορπιός!

Κι όμως η γη γυρίζει...!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alkithoe
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
54 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2004, 01:20:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alkithoe  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Alkithoe  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Alkithoe  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Alkithoe  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Καλησπέρα σε όλους.

Φίλε/η Anti-mi :

1.Μπορώ να κάνω ouija με ελληνικούς και όχι λατινικούς χαρακτήρες?
Ναι, μπορείς να κάνεις με ελληνικούς χαρακτήρες, αν και οι λατινικοί εχουν επικρατήσει.
2.Είναι καλό ή κακό να ρωτήσω αυτό που θα έρθει για το παρελθόν του?
Καλο θα ηταν να αποφευγονται ερωτήσεις για το παρελθον του γιατι μπορεί να είχε άσχημο θανατό, με αποτέλεσμα οταν τον θύμηθει να οργιστεί. Επισης καλο θα ήταν να αποφεύγονται ερωτήσεις για το Θεό ή η επανάληψη ερωτήσεων.

3.Πώς μπορώ να το διώξω αν δε θέλει να φύγει?
Αν νιώθεις οτι η παρουσια του ειναι ενοχλητική πες του με επιτακτικό υφος να φυγει. Αν ομώς γίνει επιθετικο πες μια προσευχή της θρησκειας σου. Το αλάτι ή το ξύδι θα ήταν χρήσιμο για τον εξορκισμό του. Πρόσεχε όμως γιατι μπορεί να μην έχει φύγει απλα να "καθετε ίσυχο"

4.Είναι απαραίτητη κάποια τελετή εξαγνισμού πριν την επίκληση? Αν ναι πως γίνεται?
Η τελετη εξαγνισμου ειναι για τιν δικιά σου προστασια και του τόπου που βρίσκεσε. (Ειτε εισαι μεσα στο σπίτι σου, ειτε εξω απο αυτο.)
Αντι για εξαγνισμό μπορεισ να δημιουργίσεις ενα "μαγικό κυκλο" πριν να ξεκινήσεις την επικληση. Ξεκινόντας δεξιόστροφα, κανε ενα κύκλο με αλάτι "κλείνοντας" μέσα σε αυτον εσένα και ο,τι χρειάζεσαι για την επικληση. Ο κύκλος "σπάει" ακόμα και αν απλά βγαλεις το χέρι σου εξω απο αυτον.

Αν χρειάζεσε καποια άλλη πληροφορία (οπως για το πως να ευχαριστήσεις ένα πνέυμα κτλ) πες μου.


Φίλη MaryJane :

1) Ποια η διαφορά ouija και ποτηριού?
Ouija board, αλλιώς, τραπεζάκι ή seans όπως ονομάζουν πολλοί.
Δεν εχει καμια διαφορά. Ouija ειναι απο το γαλλικό oui = ναι και απο το γερμανικό ja = ναι που έτσι ονομάστηκε καπου στις αρχές του 20ου αιώνα από τους αδελφούς Parker ως ένα απλό παιχνίδι.
Είναι γνωστό και ως ποτηράκι, γιατι το ποτήρι ειναι "βασικό συστατικό" του ouija. Χρησιμοποιήτε ως "Δείκτης" για να δείξει κάποια απο τα γράμματα που έχουν γραφτεί πανω στο Oval ξυλο με συνική μελάνι.

2) Γιατί είναι "απαραίτητο" η όλη διαδικασία να γίνεται νύχτα?
Δε νομίζω πως ειναι απαραίτητο. Για μένα η καλύτερη ώρα ειναι το σούρουπο. Για μερικά λεπτά η νύχτα συναντιέται με την μερα,και ανάλογα κ τις μέρες (αναλόγος τη φάση της σελήνης ) ο ήλιος βρίσκετε σε ευθεία γραμμη με τη σελήνη (αυτο δε θυμάμαι που το είχα διαβάσει για να το επαληθέυσω). Το φώς της μέρας ίσως μας προσφέρει προστασία γιατί σιγουρα δεν θα ναι λατρευτο απο πνεύματα/οντότητες που θέλουν να κάνουν κακό. Ισα ισα που θα χουν ως σύμαχο το σκοτάδι. (Να ενα λόγος που δεν ειναι απαραιτητο να γίνεται νύχτα η επίληση.)
Οι χειρώτερη ώρα ειναι 5.00 το πρώι γιατί κείνη την ώρα όλα ειναι στο "κόκκινο".

Ελπίζω να βοήθησα.

Υ.Γ : Συγνώμη για τα τυχών ορθογραφικά λάθη που έχω κάνει.

Going Under..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ant-mi
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
100 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2004, 01:55:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ant-mi  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Ant-mi  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ant-mi  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Ant-mi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλε/η Anti-mi :

ΑΝΤ-ΜΙ

quote:

3.Πώς μπορώ να το διώξω αν δε θέλει να φύγει?
Αν νιώθεις οτι η παρουσια του ειναι ενοχλητική πες του με επιτακτικό υφος να φυγει. Αν ομώς γίνει επιθετικο πες μια προσευχή της θρησκειας σου. Το αλάτι ή το ξύδι θα ήταν χρήσιμο για τον εξορκισμό του. Πρόσεχε όμως γιατι μπορεί να μην έχει φύγει απλα να "καθετε ίσυχο"

Πώς θα ξέρω λοιπόν πως δεν κάθεται ήσυχο αλλά εχει φύγει 100%? Πώς μπορώ να το εξορκίσω με αλάτι ή ξύδι?

quote:

4.Είναι απαραίτητη κάποια τελετή εξαγνισμού πριν την επίκληση? Αν ναι πως γίνεται?
Η τελετη εξαγνισμου ειναι για τιν δικιά σου προστασια και του τόπου που βρίσκεσε. (Ειτε εισαι μεσα στο σπίτι σου, ειτε εξω απο αυτο.)
Αντι για εξαγνισμό μπορεισ να δημιουργίσεις ενα "μαγικό κυκλο" πριν να ξεκινήσεις την επικληση. Ξεκινόντας δεξιόστροφα, κανε ενα κύκλο με αλάτι "κλείνοντας" μέσα σε αυτον εσένα και ο,τι χρειάζεσαι για την επικληση. Ο κύκλος "σπάει" ακόμα και αν απλά βγαλεις το χέρι σου εξω απο αυτον.

Ο κύκλος κάνει την ίδια ακριβώς δουλειά με τον εξαγνισμό?

quote:

Αν χρειάζεσε καποια άλλη πληροφορία (οπως για το πως να ευχαριστήσεις ένα πνέυμα κτλ) πες μου.

Περιμένω λοιπόν να μου πεις πως μπορώ να το ευχαριστήσω...
Προς το παρόν ευχαριστώ εσένα για τις απαντήσεις και περιμένω τις υπόλοιπες διευκρινήσεις και λεπτομέρειες που σου ζητάω.

Όποιος διστάζει να πει αυτό που σκέφτεται, καταντάει να σκέφτεται μόνο αυτό που δε διστάζει να πει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alkithoe
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
54 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2004, 03:10:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alkithoe  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Alkithoe  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Alkithoe  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Alkithoe  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Αρχικά συγνώμη για το λαθος που έκανα στο nickname σου..

quote:
Πώς θα ξέρω λοιπόν πως δεν κάθεται ήσυχο αλλά εχει φύγει 100%? Πώς μπορώ να το εξορκίσω με αλάτι ή ξύδι?


Αν δεν μπορείς να δεις το πνεύμα (...), προσπάθησε να προσδιορίσεις που βρίσκεται είτε με τις μετακινήσεις αντικειμένων που θα δημιουργει προφανός, είτε εμπιστευόμενος την διαίσθηση και τις αισθήσεις σου, ρίξε ξύδι ή αλάτι προς εκείνη την κατεύθυνση. Για να αποφυγεις το "trick" τους καθως εισαι μεσα στον κύκλο συνέχισε για λίγο τις προσευχες σου και ριχνε γυρο γυρο το ξυδι ή το αλάτι. Αν δεις και δεν υπάρχει καμια αντιδραση τοτε ολα ειναι καλά.

quote:
Ο κύκλος κάνει την ίδια ακριβώς δουλειά με τον εξαγνισμό?


Οχι ακριβώς. Μιλάμε για εξαγνησμό χώρων άρα με αυτο τον τρόπο "καθαρίζεις" όλο το δωμάτιο απο ό,τι αρνητικό. Με το κύκλο προστατευεσαι.


Αν το χρησιμοποιησεις για μαντεία (για παράδειγμα) Θα μπορούσες στην επίκληση να του προσφέρεις, ένα πιατάκι με κόκκινο γλυκό κρασί και δίπλα ένα χαρτομάντιλο με λίγο ψωμί (άρτο) , 3α λευκά κεριά και ένα stick jasmine.


Ελπίζω να μην ξέχασα να απαντήσω σε κατι.

Φιλικά..

Going Under..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nobody5001
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
399 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2004, 06:54:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nobody5001  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Alkithoe,

Όπως διάβαζα τα μηνύματα σου, μου έδωσες την εντύπωση πως κατέχεις το συγκεκριμένο «παιχνίδι». Αλλά θα ήθελα να σου κάνω ορισμένες ερωτήσεις και απαντάς αν βέβαια εσύ το θελήσεις.
1) Από όσα γνωρίζω – και σωστά το έθεσες – ο μαγικός κύκλος είναι για να προστατέψει εσένα, αλλά το ouija board δεν θα έπρεπε να είναι μέσα στον κύκλο μιας και θα πρέπει να τοποθετείς το δάχτυλό σου πάνω στο ποτήρι?
2) Αν ναι, δεν υποτίθεται πως το πνεύμα κινεί το δάχτυλό σου με αποτέλεσμα να κινείται το ποτήρι?
3) Από όσα γνωρίζω, οι μαγικοί κύκλοι μπλοκάρουν κατά κάποιο τρόπο τα φαντάσματα / δαίμονες, που σημαίνει ότι δεν μπορούν να εισέρθουν μέσα πόσο μάλλον να πετύχει η όλη διαδικασία.
4) Αν όχι, και τοποθετήσεις την πινακίδα έξω από τον κύκλο και βγάλεις το δάχτυλο σου, τότε και πολύ σωστά το έθεσες σπάει η προστασία του κύκλου. Και τότε τι?

Φίλε μου δεν έχω σκοπό να σε προσβάλω με κανένα τρόπο και αν έκανα έτσι τότε ζητώ συγγνώμη. Αλλά αν είχες την καλοσύνη, και όχι μόνο εσύ – αλλά και οι άλλοι είστε ευπρόσδεκτοι, να μου απαντήσεις τις ερωτήσεις?

Με εκτίμηση,
Nobody5001


nobodyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ant-mi
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
100 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2004, 11:32:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ant-mi  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Ant-mi  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ant-mi  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Ant-mi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε nobody ο Alkithoe είπε να κλείσεις στον κύκλο εσένα και ό,τι άλλο χρειάζεται για την επίκληση κι όχι μόνο εσένα.
Alkithoe σ'ευχαριστώ για τις πληροφορίες σου, απ'ότι φαίνεται έχεις αρκετές εμπειρίες στον τομέα, θα μπορούσες να μας διηγηθείς κάποιες από αυτές?

Όποιος διστάζει να πει αυτό που σκέφτεται, καταντάει να σκέφτεται μόνο αυτό που δε διστάζει να πει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alkithoe
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
54 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2004, 15:27:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alkithoe  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Alkithoe  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Alkithoe  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Alkithoe  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Καλημερά σε όλους..
Φίλε nobody5001 με πρόλαβε ο Ant-mi.

Όντος,ο μαγικός κύκλος ειναι μια ασπίδα που δεν μπορουν να να την περάσουν και να σε πειράξουν όπως είπες και εσυ. Δεν ειναι ανάγκη να κουνησει το ποτηράκι το πνεύμα για να αντιληφθεις την παρουσια του. Μπορεί να δημιουρήσει ενα κύμα αέρα, ή να ρίξει κατι κάτω ....... κτλ.
Πολλές φορές για να καταλάβεις τι "λένε" και οχι απλα να καταλάβεις οτι είναι εκει, πρέπει να 'σαι συγκέντρωμένος και να χρησιμοποιείς την διαισθηση και τις αισθήσεις σου. (Γι' αυτο άλλωστε συνιθήζετε ο διαλογισμός/συγκέντρωση, κοινος το "αδιασμα του μυαλου" πριν απο κάθε επικληση και οχι μονο.)


quote:
2) Αν ναι, δεν υποτίθεται πως το πνεύμα κινεί το δάχτυλό σου με αποτέλεσμα να κινείται το ποτήρι?

Δεν κινέι το δαχτυλό σου αλλά το ποτήρι. Το κύκλος ειναι μονο για την προστασία σου, για τίποτα παραπάνω και τίποτα λιγότερο.

Μην ανυσηχείς δεν προσβάλομαι εύκολα

Βy the way,

quote:
Φίλε nobody ο Alkithoe..

Πληροφοριακά, ειμαι κοπέλα

Αγαπητέ Ant-mi, δεν εχω τόση εμπειρία όση θα έπρεπε (κατα την γνώμη μου)..


ΥΓ : Ζητώ συγνώμη για να ορθογραφικά μου λάθη..!

Φιλικά,
Τζο.

Going Under..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ant-mi
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
100 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2004, 00:41:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ant-mi  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Ant-mi  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ant-mi  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Ant-mi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Φίλε nobody ο Alkithoe..
--------------------------------------------------------------------------------


Πληροφοριακά, ειμαι κοπέλα

Αγαπητέ Ant-mi, δεν εχω τόση εμπειρία όση θα έπρεπε (κατα την γνώμη μου)..



Ουπς... Με συγχωρείς. Τι εννοείς δεν έχεις τόση εμπειρία? Το έχεις κάνει έστω και μία φορά, έτσι δεν είναι?

Όποιος διστάζει να πει αυτό που σκέφτεται, καταντάει να σκέφτεται μόνο αυτό που δε διστάζει να πει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alkithoe
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
54 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2004, 02:17:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alkithoe  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Alkithoe  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Alkithoe  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Alkithoe  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Καλησπέρα φιλε Ant-mi.
Δεν ειναι μονο το να κανεις μια επικληση.. Σημασία εχει και το αποτελεσμα.. Που μπορει να ναι και ασχημο.

Φιλικα,
Τζο

Going Under..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ant-mi
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
100 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2004, 10:23:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ant-mi  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Ant-mi  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ant-mi  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Ant-mi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δε μου απάντησες όμως, έχεις κάνει ποτέ μία ολοκληρωμένη επίκληση χρησιμοποιώντας με επιτυχία τα όσα μας είπες στα παραπάνω posts σου?

Όποιος διστάζει να πει αυτό που σκέφτεται, καταντάει να σκέφτεται μόνο αυτό που δε διστάζει να πει...

Edited by - Ant-mi on 22/06/2004 10:24:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alkithoe
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
54 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2004, 13:08:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alkithoe  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Alkithoe  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Alkithoe  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Alkithoe  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ναι, τα εχω "εφαρμωσει" με επιτυχία.. Και οχι μονο εγω !

Καλημέρα

A reason 2 start over new 'n' the reason is u..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nobody5001
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
399 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2004, 14:54:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nobody5001  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σιγά ρε παιδιά - Ant-mi-, όλοι θα πάρετε…

Με εκτίμηση,


nobodyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ant-mi
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
100 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2004, 04:12:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ant-mi  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Ant-mi  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ant-mi  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Ant-mi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σιγά ρε παιδιά - Ant-mi-, όλοι θα πάρετε…

Με εκτίμηση,

nobody



????????

Φίλη Alkithoe Θα μοιραστείς λοιπόν μαζί μας κάποια εμπειρία σου?

Όποιος διστάζει να πει αυτό που σκέφτεται, καταντάει να σκέφτεται μόνο αυτό που δε διστάζει να πει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jesus
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2004, 07:07:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jesus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπορειτε επισης να δειτε και την εκπομπη ΑΛΗΘΙΝΑ ΨΕΜΑΤΑ ΣΤΟ ΕΧΤΡΑ CHANEL3 ΚΑΘΕ ΤΡΙΤΗ ΣΤΙΣ 10+30 ΤΟ ΒΡΑΔΥ---ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΜΕ ΕΠΩΝΥΜΟΥΣ ΤΗΛΕΘΕΑΤΕΣ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ- ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ-ΠΝΕΥΜΑΤΑ-ΚΑΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ SITE

ΦΙΛΟΣ ΚΑΙ ΑΔΕΛΦΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΥΚΑΛΟΥΔΗΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Twilightfairy
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
164 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2004, 16:39:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Twilightfairy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδια ΠΡΟΣΟΧΗ
Σε ΚΑΜΙΑ περιπτωση μην δωσετε τιποτα στο πνευμα , ποσο μαλλον ψωμι ή κρασι ή οτιδηποτε φαγωσιμο .Εκτος και αν θελετε να σπιτωσετε κανενα πνευμα . Ποτε μα ποτε φαγητο . Αυτο το ξερουμε και απο τη παραδοση (δεν τιναζουμε τραπεζομαντηλα το βραδυ .......για να μη γλθκανουμε τα πνευματα που κυκλοφορουν και ερθουν στοσπιτι ) Γιαυτο οποιος το ειπε καλυτερα να μας πει και τα αποτελεσματα . Ακου εκει κοκκινο κρασι και ψωμι ? Δε μας ειπες ομως ...τα τρωει , δηλ θα δουμε να εξαφανιζεται το ψωμι σιγα σιγα ? Προσοχη μ'αυτα τα πραγματα

(Μπορει καποιος να κανει επικληση μονος του ?)

Ad astra per AsperaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2004, 17:12:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Παιδια ΠΡΟΣΟΧΗ
Σε ΚΑΜΙΑ περιπτωση μην δωσετε τιποτα στο πνευμα , ποσο μαλλον ψωμι ή κρασι ή οτιδηποτε φαγωσιμο .

Βρε τα ατιμα τα πνευματακια,δεν ηξερα οτι τους αρεσουν τα ψωμακια..Κατσε να φυλαω καλα το ψυγειο μη μπει κανενα πνευμα και μου βουτηξει κανενα τυρακι.



"ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eViL
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Egypt
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2004, 03:48:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eViL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σας...Ελειψα αρκετα μεγαλο διαστημα και μπορω να πω οτι ξεχασα οτι ημουν μελος σε αυτο το forum..(δυσκολη χρονια φετος).
Χαιρομαι που αναλυσατε το θεμα αρκετα...
Οτι αποριες εχετε απλα διατυπωστε τις..
Καποιος ανεφερε οτι ειμαι πανω απο 30 χρονων...
Απλα να ενημερωσω οτι ειμαι πολυ πιο μικρος απ'οτι φανταζεστε καποιοι..
Αλλα αυτα ειναι λεπτομεριες...
Ναταλια συμφωνω στα οσα λες...Αλλα υπενθυμιζω..Υπαρχουν παντα 2 πλευρες...Καλο και κακο...Ασπρο και μαυρο...Αγαπη και μισος...
Αγγελος και Δαιμονας...
Πανω σ'αυτο στηριζεται και το τι θα ειναι το πνευμα που θα εμφανιστει..
Ποτε δεν ειναι μονο καλο και ποτε δεν ειναι μονο κακο..
Προσεχτε!!!ΔEN ειναι παιχνιδι οσο και αν εχει επικρατησει αυτος ο χαρακτηρισμος...

Com by C-Creations @ 2oo4


http://members.lycos.co.uk/ezpeace/forum/

Edited by - eViL on 06/09/2004 03:59:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

niklet
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2004, 12:56:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους niklet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ego pai pisteuo oti den mporei ena fantasma na sou kanei kako kai auto to eixa akousei stin ekpobi tis drouza ektos kai an pneuma kai fantasma einai diaforetika...parola ta osa diavasa epeidi mou aresoun oi peripeteies tha to kano an vro ta katallila atoma..an diladi katafero na peiso tin parea mou pou den to nomizo..tespa ego tha prospathiso kai tha sas po neotera an mas katadextei kanena pneuma..ostoso den tin polipisteuo tin istoria file evil...elpizo toulaxiston na ziso meta apo auti tin trela...gia na boreso na sas tin diigitho...to pneuma omos pos to dioxnoume??!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Pasxalis
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2004, 19:14:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Pasxalis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KALISPERA SA THA EITHELA NA SAS ROTISO KAI EGO KATI,
GIA NA KANEI KAPOIOS EPIKLISI XRIAZE TE NA PEI KAPOIA LOGIA I APLA "KALO TO PNEYMA TADE"

Εκ δίων κακών το μη χείρον βέλτιστον!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zephyr
Μέλος 2ης Βαθμίδας


252 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2004, 19:28:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Πασχάλη,σίγουρα θα πρέπει να υπάρχει κάποιο είδος "τυπικού"(δεν είμαι σίγουρος).
Πάντως όταν κάνεις επίκληση κάποιου πνεύματος,θα πρέπει να ξέρεις πως υπάρχουν και συνέπειες...Προσωπικά δεν έχω εμπειρίες,αλλά όπως έχω ακούσει,αν πάει κάτι στραβά,τα πράγματα ενδέχεται να γίνουν ζόρικα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 43 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy