ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, 3ο μέρος, επίσημη έκδοση
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
astradeni
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2005, 21:25:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astradeni
Καλησπέρα. Το Athens - Mysticweb διογρανώνει σεμιναριο με θέμα 'Εσωτερική Αναζήτηση' και το οποίο ξεκινάει την Τετάρτη 13 Απριλίου και θα διαρκέσει για 9 Τετάρτες.

Έχει παρακολουθήσει κανείς σεμινάριο αυτού του είδους γιατί εγώ σκέφτομαι να πάω και αναρωτιέμαι αν κάποιος έχει ήδη μία τέτοια εμπειρία να μου πει περίπου πως ακριβώς είναι το κλίμα, αν αξίζει τον κόπο κλπ. κλπ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2005, 00:31:28  Εμφάνιση Προφίλ
Έχω παρακολουθήσει κάποια courses, μέσω του site.

Θα σου πρότεινα να πας και αναλόγως τι σου λέει το ένστιχτό σου, να παραμείνεις ή όχι.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
roberto24
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
57 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2005, 19:45:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους roberto24
παιδια αυτα τα μαθηματα-σεμιναρια του Μ.Web. που γινονται;;υπαρχει καποιο τηλ;που μπορω ν απευθυνθω;;
Εχω αυξησει κατα πολυ τις εμπειριες μου σε ποιοτητα και σε ποσοτητα αλλα δεν μπορω να τις προκαλω παντα κατα βουληση.ισως να με βοηθουσε κατι τετοιο.. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
astradeni
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2005, 23:24:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astradeni
Roberto μπορείς να πας στο www.gnosticweb.com και να μπεις στο ελληνικό παράρτημα. Εκεί θα βρεις διεύθυνση, τηλέφωνο και άλλες πληροφορίες. Εγώ πάντως το σκέφτομαι σοβαρά να πάω γιατί αλλιώς είναι τα on line μαθήματα και διαφορετική η άμεση επαφή με τους εκπαιδευτές. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2005, 16:49:39  Εμφάνιση Προφίλ
"Μόλις ανοίξετε το παράθυρό σας ή την πόρτα σας το πρωί, χαιρετήστε όλη τη φύση, τον ουρανό, τον ήλιο, τα δέντρα, τις λίμνες, τα άστρα.

Όταν το πρωί βγαίνετε από το σπίτι, χαιρετήστε όλη τη φύση και τους αγγέλους των τεσσάρων στοιχείων, τον άγγελο του αέρα, της γης, του νερού και της φωτιάς και επίσης τους γνώμονες, τις νηρηίδες, τις συλφίδες, τις σαλαμάνδρες. Και στα δέντρα, στις πέτρες, στον αέρα, πείτε τους επίσης "Χαίρε!"


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
xspy
Νέο Μέλος


25 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2005, 18:29:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xspy
Καλησπερα Παιδια ενας ανθρωπος ο οποιος ειναι κλειστος χαρακτηρας,δεν επικοινωνει με πολλους ανθρωπους,προσπαθει χρονια να αλλαξει καποια πραγματα στον εαυτο του αλλα του συμβαινουν συνεχως 'ιδια' σκηνικα και γινεται μονιμα ενας κυκλος, μπορει να βοηθηθει απο το αστρικο πεδιο?-μπορει να φαινεται κατι στο αστρικο πεδιο?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
roberto24
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
57 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2005, 19:36:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους roberto24
αγαπητε xspy δεν μπορω να πω οτι ειμαι και το πιο καταλληλο ατομο για να δινω συμβουλες επειδι εχω απλα καποιες εμπειριες συνειδητης αστρικης προβολης και καποιες θεωρητικες γνωσεις πανω στο θεμα, εστω και καποιες πρακτικες ..
αλλα επειδι απο το ολοτελα καλη και η ..παν
αγιωτενα,
το αστρικο πεδιο δεν ειναι ενας χωρος που απλα τον επισκεπτεται καποιος απλα επειδι εχει καποιο προβλημα.(δεν εχεις διευκρινησει εν το μεταξυ τι προβλημα εχεις μιλας πολυ γενικα .. )
το κινητρο σου πρεπει να ειναι ας πουμε πιο σταθερο και πιο ανεξαρτητο.δυστυχως δεν μπορω να γινω πιο συγκεκριμενος για τον λογο που προανεφερα..
αν θελεις γινε λιγο πιο συγκεκριμενος... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
xspy
Νέο Μέλος


25 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2005, 05:39:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xspy
Αγαπητε robero24 ειναι κατανοητο οτι το αστρικο πεδιο δεν το επισκεπτεται καποιος επειδη απλα εχει ενα προβλημα
Το θεμα της αστρικης προβολης μου αρεσει πολυ και το ψαχνω τους τελευταιους μηνες.
Η ερωτηση που εκανα αν μπορει καποιος να βοηθηθει-αν φαινεται κατι στο αστρικο πεδιο την εκανα επειδη μου συμβαινουν καποια πραγματα που ειναι ενα παρακλαδι ενος θεματος και δεν μπορω να βρω καμια απαντηση.Δεν μπορω να μιλησω ποιο συγκεκριμενα γι'αυτο αλλα σιγουρα υπαρχει καποια απαντηση,καποιος λογος.Αυτα που εχω βρει μεχρι τωρα με προβληματισαν και με μπερδεψαν περισσοτερο. Μαλλον θα επρεπε να ειχα εστω μια εμπειρια αστρικης προβολης και μετα να εκανα την ερωτηση Επισης με τρομαζει το γεγονος οτι ενα παλιο 'φιλαρακι' γνωριζει την καθε μου κινηση και μετα απο ψαξιμο εμαθα απο ανθρωπο της εκκλησιας οτι μου στελνει πνευματα.Υπαρχει η πιθανοτητα να ερχεται και ο ιδιος αστρικα.Διαβασα σε ενα site σχετικα με την ψυχικη αμυνα οτι χρειαζονται 3 ανθρωποι για να κοπει αυτη η επικοινωνια και θα εδινα τα παντα γι'αυτο...οποτε αν εχει ορεξη κανεις... φυσικα δεν ειναι αυτοι οι λογοι που μου αρεσει το θεμα της αστρικης προβολης...ολα τα προβληματα ειπα Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alexander999
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2005, 19:53:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alexander999
Καλησπερα...μολις γραφτηκα στα φορουμ και ο λογος ειναι επειδη εχτες το βραδυ βγηκα απο το σωμα μου χωρις την θεληση μου..δεν ξερω το λογο και πως τα καταφερα..
η αληθεια ειναι οτι εδω και πολλα χρονια ασχολιομουν με τα παραφυσικα,ομως εδω και κανα δυο χρονια τα ειχα αφησει πισω μου...θα σας πω περιληπτικα τι ηταν αυτο που μου συναιβει ομως...οπως βρισκομουν σε καταστση υπνου,ξαφνικα ενα τρελο βουητο αρχισε να ακουγεται στα αυτια μου,σαν τα παρασητα της τηλεορασης,σαν να χυνονται καταραχτες στα αυτια μου...δεν ενιωθα το σωμα μου..ημουν ομως πληρως συνηδειτοποιημενος του τι συμβαινει,και επειδη εχω διαβασει για την αστρικη προβολη,υποψιαστικα τι μπορει να συμβαινει..αφησα τον εαυτο μου ελευθερο και αφου σκεφτηκα βαθια μεσα μου οτι πετουσα,ενιωσα ενα γαργαλητο στο σωμα μου και ξαφνικα εβλεπα απο ψηλα το δωματιο μου και το σωμα μου να κοιμαται μπρουμητα..
ενιωσα μεγαλο ενθουσιαμο αλλα και μεγαλο φοβο,χωρις αιτια..ετσι οταν αρχισα να ξαναμπαινω στο σωμα μου ξανακουσα το βουιτο στα αφτια μου..δεν ξυπνησα ομως,προσπαθησα να ξαναβγω,και οταν ξαναηρθε ο φοβος τοτε προσπαθησα να ξυπνησω,τα καταφερα αλλα με λιγη δυσκολια μεχρι να συνελθω..
δεν ξερω πως ηρθα σε εκεινο το σταδιο χαλαρωσης παντως το θεμα μου ειναι αν καποιος οπως εσυ roberto24 η οποιοςδηποτε αλλος μπορει να μου πει βημα βημα πως να καταφερω να ξαναφτασω σε εκεινο το σημειο θα ημουν ευγνωμων..εχω διαβασει αρκετα αποσπασματα απο βιβλια κ.τ.λ αλλα πραγματικα θα ηθελα να μου το πει καποιος που πραγματικα τα καταφερνει..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
φως
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2005, 13:37:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους φως
Αγαπητοι μου
παρακολουθω τα μυνηματα σας και ελικρινα ηθελα να ρωτησω προς τι τοση φασαρια για ενα φαινομενο (γιατι τετοιο ειναι) παιρνει υπερβολική διασταση ενω ουσιαστικα δεν κερδιζει τίποτε , μα τίποτε η ΑΘΑΝΑΤΗ ΨΥΧΗ ΤΟΥ !!! οπυ τρεφεται με απλα αλλα ουσιστικα φαινομενα οπως αγαπη και στοργη γαι τους γυρω μας . Αφήνουμε λοιπόν τα γνωστα (αλλα δύσκολα) και παμε για αλλα που παρουσιάζουν ενδιαφερον ; Ναι ειναι ερεθιστικο να μαθαινουμε νεες πληροφοριες ,αλλα στην αξιολογηση της Ψυχης αντεχουν ;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2005, 13:57:28  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Αγαπητοι μου
παρακολουθω τα μυνηματα σας και ελικρινα ηθελα να ρωτησω προς τι τοση φασαρια για ενα φαινομενο (γιατι τετοιο ειναι) παιρνει υπερβολική διασταση ενω ουσιαστικα δεν κερδιζει τίποτε , μα τίποτε η ΑΘΑΝΑΤΗ ΨΥΧΗ ΤΟΥ !!! οπυ τρεφεται με απλα αλλα ουσιστικα φαινομενα οπως αγαπη και στοργη γαι τους γυρω μας . Αφήνουμε λοιπόν τα γνωστα (αλλα δύσκολα) και παμε για αλλα που παρουσιάζουν ενδιαφερον ; Ναι ειναι ερεθιστικο να μαθαινουμε νεες πληροφοριες ,αλλα στην αξιολογηση της Ψυχης αντεχουν;

Φίλε/η Φως
Αν είχες «ταξιδέψει» μέσω της Αστρικής Προβολής σ’ ένα μέρος «ασύγκριτης (για τα «γνωστά» μας δεδομένα) ομορφιάς», θα σου είχε απαντηθεί η ερώτηση (έστω και με κάτι τόσο "απλό").


* Ειρήνη *

~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2005, 19:27:50  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Φίλε/η Φως
Αν είχες «ταξιδέψει» μέσω της Αστρικής Προβολής σ’ ένα μέρος «ασύγκριτης (για τα «γνωστά» μας δεδομένα) ομορφιάς», θα σου είχε απαντηθεί η ερώτηση (έστω και με κάτι τόσο "απλό").

Αγαπητή oneiric1, για ακόμα μία φορά, χαίρομαι να διαβάζω την απάντησή σου.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
agathiroblot
Νέο Μέλος

Greece
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2005, 03:10:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους agathiroblot
Γειά σας. Είμαι καινούργιο μέλος και είναι η πρώτη φορά που γράφω. Ελπίζω να τα καταφέρω . Θα ήθελα να σας περιγράψω μιά εμπειρία μου πριν πολλά χρόνια. Αν κάποιος μπορεί να μου δώσει μιά απάντηση τον ευχαριστώ . Θα ήμουν 19 χρονών τότε. Κοιμώμουν με μιά φίλη , ξαφνικά ξυπνάω αλλά νοιώθω το σώμα μου παράλλητο. Δεν μπορώ να κουνήσω ούτε το χέρι μου όσο κι αν προσπαθώ. Φωνάζω για να με ακούσει η φίλη μου, αλλά όσο κι αν ουρλιάζω δεν βγαίνει κανένας ήχος. Απέναντή μου , στην ανοιχτή πόρτα , μέσα σε σύννεφα υπάρχουν δύο παιδάκια, ένα κοριτσάκι και ένα αγοράκι που προχωρούν προς το μέρος μου αλλά πα΄ρ' όλα αυτά βρήσκοντε συνεχώς στην ίδια θέση. Η φίλη μου ξυπνάει , εγώ βρήσκω ξαφνικά την φωνή μου και την κίνησή μου ενώ τα δύο παιδάκια χάνονται. Τι ήταν αυτό; Ευχαριστώ. ΑΛΕΓΚΡΟ

a. roblΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

F
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2005, 07:38:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους F
paidia kalhspera ki apo mena..
h alhtheia einai oti ayto poy tha perigrapsw parakatw

mou exei symbei alles 2 fores se diarkeia 4 xronwn.
ksypnhsa apo oneiro alla diapistwsa oti to swma mou htan paraluto kai den mporousa na kinhsw tipota alla oute nanoiksw kan ta matia mou.
aytomata eniwsa kati na me travaei eksw me tromerh taxythta kai pleon mporoysa na dw thn aristerh gwnia toy dwmateiou mou,oxi kathara omws.tromokraththhka kai prospathhsa na gyrisw kai to katafera alla meta apo entono stress kai "pono" tha mporousa na pw.
ps(thn 1h fora eixa ftasei *se mhdeniko xrono* mexri to saloni xwris na to elegxw)

ayto pou fantasthka einai oti se stigmes megalhs xalarwshs h psyxh apoxwrizetai apo to swma kai oti ayth th fora den moprese na epistrepsei omala giati entometaksei ksypnhsa 'h oti apo fysiko aitio (px apnoia) paraligo na "fygw" .Erasitexnikes ermhneies?
den kserw pragmatika.to mono pou kserw einai pws to biwsa me plhrh syneidhsh, tromaksa apisteyta alla to kako einai oti to fainomeno einai monadiko kai fovamai oti tharxisw toys peiramatismous...

ps1(kata poso einai epikyndino ?yparxei pithanothta na exei biologikes(kardia ) 'h psyxologikes synepeies??)
ps2-htan astrikh probolh ayto?
ps3-telika mhpws h AP einai h 4h diastash logw ekmhdenismou twn apostasewn?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DomesticElf
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2005, 01:59:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DomesticElf
Καλησπερα ειναι η πρωτη φορα που γραφω σε αυτο το φορουμ και η αληθεια ειναι πως αν και το διαβαζω αρκετες φορες ειναι η πρωτη φορα που μπηκα στον πειρασμο να γινω μελος και αυτο λογω του θεματος της αστρικης προβολης για το οποιο εχω μεγαλη περιεργεια και λιγη εμπειρια. Στο παρελθον ειχα καποιες εμπειριες παραλυσης υπνου οι οποιες θα ελεγα πως δεν ηταν καθολου ευχαριστες παρα το γεγονος πως κανα δυο συνδυαζαν και σεξουαλικης φυσεως ψευδαισθησεις. Εκτοτε η περιεργεια για το προβαλλομενο μερος του ασυνειδητου και τις νοητικες διεργασιες της ψυχης εγινε εντονοτερη. Η αληθεια ειναι πως αποπειραθηκα αρκετες φορες να περιελθω σε κατασταση αστρικης προβολης με αρκετη επιτυχια οσον αφορα την προοδο , τις οποιες ομως διεκοπτα αποτομα οικιοθελως λογω φοβιας. Αρκετα συμπτωματα αναφερθεντα απο αλλους γραφοντες οπως βουητα, παραλυση, δονησεις ειναι θα ελεγα αγνωστα στις δικες μου προσπαθειες. Εγω βιωνω παντα μια αισθηση επεκτασης της αφης κατω απ τις παλαμες μου και μια εντονη ενεργεια να συγκεντρωνεται σε αυτο το σημειο και επειτα απο καποιο διαστημα αρχιζω να βυθιζομαι σε μια περιστρεφομενη δυνη που επηρεαζει ολο μου το σωμα. Ισως αναφερω κοινοτυπιες καθως βλεπω πως το θεμα μετρα σελιδες και σελιδες ποστ, οποτε καλυτερα να επικεντρωθω σε δυο τομεις. Ο ενας αφορα μια προσωπικη λεπτομερεια η οποια με αναχαιτιζει απ τις αποπειρες προβολης τουλαχιστον ψυχολογικα. Εχω σρκετα ευαισθητη νευρικη κραση , με αρκετες ουσιες ( καφε, νικοτινη κλπ) να μου προκαλουν εντονη ταχυπαλμια και νευρικοτητα, ζαλαδες και λοιπα και αυτη η αιτια με φοβιζει και με αποτρεπει απο μια πιο εκτεταμενη ενασχολιση με το φαινομενο . Η καρδια μου παλι βρισκεται σε εξαιρετικη κατασταση. Το γεγονος ειναι παντως πως αντιμετωπιζω αρκετες φοβιες οπως π.χ κινδυνο εγκεφαλικου, ανακοπη κλπ που θα ηθελα να συζητησω με καποιον ειδικο. Το δευτερο θεμα ειναι η κατασταση του καθαυτου αστρικου πεδιου. Με εντυπωσιασε που διαβασε πως η καλυτερη ωρα για την προβολη ειναι το ξημερωμα μετα απο υπνο κι αυτο γιατι το υποσυνειδητο εχει αποφορτιστει. Αυτο πιστευετε πως σχετιζεται με το γεγονος πως στο αστρικο πεδιο δεν πρεπει να παρεμβαινει η ασυνειδητη ζωη του μυαλου τοσο εντονα για να αποφευγονται παρεμβολες και ακουσιες εντολες απο το ασυνειδητο;

Fantasy is reality

Edited by - DomesticElf on 28/05/2005 02:03:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stefa
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2005, 15:15:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stefa
Γεια σας!
Ειμαι καινουργιος στο Forum ,εχω διαβασει σχεδον ολο to thread ,ειμαι 15 χρονων και παρακολουθω την εκπομπη του χαρδαβελα οι πυλες του ανεξηγητου.Απο τοτε που ειδα εκεινη την εκπομπη με την αστρικη προβολη θελησα να ψαξω για περισσοτερα στο ιντερνετ.Ετσι επεσα σε αυτο το forum και μου εφυγαν καποιες αποριες αλλα οχι ολες.
Θελω να σας ρωτηση αυτα:
-Επειδη ειμαι μικρος μπορω να κανω αστρικη προβολη συνειδητα?
-Εαν το καταφερω υπαρχει προβλημα να μην μπορω να επιστρεψω?
-Αφου κανω αστρικη προβολη μπορει να βλεπω και εφ'ορου ζωης διαφορες οντοτητες χωρις να ειμαι σε αστρικη προβολη?
-Μπορω να παω οπουδηποτε απλα με τη σκεψη μου?
Και για οσους το εχουν καταφερει τι νιωθουν οταν κανουν αστρικη προβολη?
Εαν θες να επιστρεψεις τι κανεις?
Και τελος αν ενω εισαι σε αστρικη προβολη κα ερθει καποιος κοντα σου
και παει να σε ξυπνησει θα υπαρξει καποιο προβλημα?
(συγγνωμη για τις πολλες αποριες μου αλλα η περιεργεια με εχει φαει!)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
F
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2005, 02:20:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους F
Stefa γεια σου..

κι εγω γεματη αποριες μπηκα στο φορουμ (εχω βιωσει τετοια εμπειρια)αλλα δεν υπαρχει πολυ κινητηκοτητα στο τοπικ τελευταία..

επειδή ωστόσο δεν μπορούσα να περιμένω είπα να προσανατολιστώ λίγο
και στο χώρο της επιστήμης (για να μη ξεχνιόμαστε..) όπου υπάρχουν άφθονες διατριβές έρευνες κλπ στο θέμα.

αυτό λοιπόν που συστήνω είναι το εξής..
κανε ενα search στο google για τη λεξη narcolepsy.

Narcolepsy is a chronic (lifelong) neurologic (affecting the brain or nerves) disorder


The four most common symptoms are excessive daytime
sleepiness, cataplexy, sleep paralysis, and hypnagogic hallucinations.

Sleep paralysis
is a feeling of being paralyzed, including being unable to talk
or move for a brief period, either when falling asleep or after waking up.
Touching the person usually causes the paralysis to disappear.

Hypnagogic hallucinations
are vivid, dream-like experiences that are difficult
to distinguish from reality, occurring at sleep onset or after awakening.
The images are often scary, such as of strange animals or prowlers, and are particularly frightening because the person is awake but has no control over the action.

ελπιζω να ξέρεις αγγλικα

αν θες λεπτομέρειες για το τι ακριβως προκαλει αυτη τη νευρολογικη διαταραχη ειναι πολυ ευκολο να βρεις(Μπορω να σου στειλω κι ολας..)

αυτα απο μένα (και να φανταστεις οτι ειμαι φαν του γνωστου "i want to believe" ρητου

φιλικα F

Edited by - F on 01/06/2005 02:27:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Θανάσης
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2005, 01:46:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Θανάσης
Καλησπέρα. Είμαι καινούργιος στο forum οχι όμως και στο θέμα. Έχω να δηλώδω κατι γελίο...πολύ όμως...ο.κ? Άρχισα να πειραματίζομαι με αστρικές προβολές απο τα 7 μου και σκέφτηκα τον χαρακτηρισμό "αστρική προβολή" χωρίς να έχω ακούσει τίποτε απο κανέναν για κατι αντίστοιχο. Προσπάθησα να το κάνω μία φορά για να τρομάξω έναν που είχαμε τσακωθεί και δεν ξέρω αν τα κατάφερα...Anyway επειδή άρχισα τις σπουδές μου πού καιρός για τέτοια...όταν όμως είδα το forum προσπάθησα να ξεναδοκιμάσω και επειδή άρχιζα να ανατριχιάζω και να κρυώνω στιγμηαια το σταματησα..είναι και βράδυ...είμαι λίγο φοβητσιαρης...πάντως θα το έκανα αν ήταν κάποιος κοντά μου που να το έχει ξανακάνει. Έχω μία απορία...το αστρικό σώμα φαινεται;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2005, 14:57:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Θανάση σε χαιρετώ και σε καλωσορίζω. Δεν υπάρχει λόγος να φοβάσαι την Α.Π. αν φοβάσαι απλά "ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙΣ". Οχι το Αστρικό Σώμα δεν φαίνεται στον μέσο άνθρωπο. Το βλέπουν μόνο οι ενορατικοί.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
VI.P.
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2005, 21:16:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VI.P.
γεια σας
πριν από μια εβδομαδα περιπου μου σηνεβει κατι πολυ περιεργο, ειχα ξαπλωσει στο κρεβατι μου και ενω νυσταζα ειχε μια εκπομπη που ηθελα πολυ να παρακολουθησω ετσι πρωσπαθουσα να κρατηθω ξυπνιος. ξαφνικα ακου στα αυτια μου ενα περιεργο ηχο σαν βουιζμα, και καταλαβαινω οτι δεν μπορω οσο και αν θελω να κουνηθω. η καρδια μου χτυπουσε γρηγορα και ολα γυρω μου είχαν ενα παραξενω φωτισμο λες και υπηρχαν αναμενα κερια, ενω κανονικα ολα γυρο ηταν σκοτεινα εκτος απο το φως της τηλεόρασης. Προσπαθησα αρκετα και τελικα καταφερα να κουνηθω, αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι θα μπορουσε αυτο να ειναι ενα είδος εμπειριας εξω από το σωμα μου ή απλός το φαντάστικα. παντος για την επόμενη φορά που θα μου συμβει αυτο εχω βαλει στην τυχη ενα χαρτι από μια τραπουλα στο πανω ράφι της βιβλιοθήκης μου χωρις να ξέρω τι ειναι ετσι ωστε να το δω σε μια τετοια εμπειρία, και μετα να κάνω επαλήθευση.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Θανάσης
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2005, 01:29:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Θανάσης
ρε παιδιά όταν προσπαθείς να κάνεις αστρική προβολή και είσαι περμένος στο κρεβάτι υπάρχει περίπτωση να το νιώθεις να δωνήται?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zamantas29
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2005, 08:49:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zamantas29
Kαλημέρα
Προσπαθώ να κάνω αστρική προβολή τη νύχτα, αλλά επειδή φοβάμαι λίγο προσπάθω την ώρα που κοιμάμαι στο ίδιο κρεβάτι με την κοπέλα μου. Πειράζει?
Χθες εκέι που προσπαθούσα αισθάνθηκα κάτι ελαφρές δονήσεις και ενώ παρατηρούσα το σκοτάδι μπροστά από τα μάτια μου , εμφανίστηκε μια πολύ ζωντανή εικόνα από μια γιγάντια αράχνη και τρόμαξα με αποτελέσμα τα ανοίξω τα μάτια μου.μετά όσο και να προσπάθησα τίποτα.
Τι λέτε?

Zamantas29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2005, 12:03:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Nα καλωσορίσω τα καινούργια μέλη στον διαδυκτιακό τοπο του Εσωτέρικα.
Τόσο οι δονήσεις όσο και το βουητό, καθώς και ο φωτισμός "σαν από κεριά" είναι τα αρχικά στάδια της Α.Π. Ο φόβος όμως μας εμποδίζει "να αφεθούμε" & να "βγούμε" κι έτσι ή προσπαθούμε να κινηθούμε ή ανοίγουμε τα μάτια μας οποτε επιστρέφουμε αυτόματα στο σώμα μας.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Θανάσης
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2005, 13:48:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Θανάσης
πως γίνεται να προχωρήσω στο επόμενο στάδιο; Βαρέθηκα τις δονήσεις...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2005, 11:46:30  Εμφάνιση Προφίλ
Χαίρομαι που νέα μέλη ενδιαφέρονται και συμμετέχουν στο topic.

Και με τη δημιουργική συνεισφορά της αγαπητής gretel.


Ζήσε τη στιγμή!



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2005, 21:39:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:

πως γίνεται να προχωρήσω στο επόμενο στάδιο; Βαρέθηκα τις δονήσεις...

Όταν είσαι έτοιμος Θανάση θα συμβεί. Υπομονή. Αν δεν το έχεις κάνει ακόμη θα σου συνειστούσα να διαβάσεις το τόπικ "ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΜΈΡΟς ΔΕΥΤΕΡΟ".

Καλέ μου Στέφανε σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2005, 11:24:33  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Προσπαθώ να κάνω αστρική προβολή τη νύχτα, αλλά επειδή φοβάμαι λίγο προσπάθω την ώρα που κοιμάμαι στο ίδιο κρεβάτι με την κοπέλα μου. Πειράζει?

Όχι. Το μόνο που θα μπορούσε να συμβεί είναι όταν εσύ βρίσκεσαι «εκτός» τους σώματός σου, να σε ακουμπήσει / σκουντήσει η φίλη σου και να επιστρέψεις άρον-άρον. Μόνο να ξέρεις, ότι αν συμβεί αυτό, είναι πιθανό για λίγα δευτερόλεπτα να σου προκύψει μία ακινησία και να μην τρομάξεις. Είναι απόλυτα φυσιολογικό.


* Ειρήνη *

~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OSIRIS_A_K
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2005, 01:12:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OSIRIS_A_K
Χθες βράδυ όταν πήγα να κοιμηθώ δεν με έπαιρνε ο ύπνος και απλά είχα κλειστά τα μάτια μου και μετά από αρκετή ώρα μια στιγμή συνειδητοποιώ ότι αρχίζω και βλέπω κάτι χρώματα και όσο προσπαθούσα να τα κοιτάξω τόσο πιο κοντά πήγαινε η εικόνα και άρχισε να φεύγει αυτή η θολούρα και να τα βλέπω καθαρά κάτι σαν τραπεζομάντιλο αλλά πανό σε ένα μικρό κομοδίνο με έντονα σχεδια και χρώματα πράσινο και κόκκινο αλλά σε μια στιγμή δεν ξέρω άνοιξα τα μάτια μου, φοβήθηκα δεν ξέρω γιατί τα άνοιξα μάλλον γιατί μου φάνηκε τόσο αληθινό τόσο έντονο που τα άνοιξα.
Μάλλον πρέπει να ήμουν στα πρόθυρα για αστρική έτσι?
Αν μου ξανασυμβεί τι να κάνω μετά χρειάζεται να σκεφτώ κάτι άλλο για να βγω από το σώμα μου?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2005, 09:51:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Φιλε στεφανε πολλα χαιρετισματα.
Οταν βαλω νετ θα ειμαι παλι κοντα σας Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2005, 11:41:01  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε Κωστα, καλώς ήλθες από τα παλιά.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy