ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΜΟΡΑ - μία ανεπιθύμητη επίσκεψη
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 25
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2008, 17:16:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Γεια σου μαϊμουδίτσα

Θα ήθελα να διαβάσω μια ιστορία από αυτές που ξέρεις

Να είστε καλά

ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2008, 17:48:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Iστοριες που ξερω η προσωπικες εμπειριες;Ιστοριες εχουμε ολοι να διηγηθουμε βαση αυτων που ακουμε.
Μπορω να αναφερθω σε γεγονοτα που εχω ζησει εδω και καιρο.Απο 10 ετων μεχρι και 26.
Δεν μου απαντησες ομως για τα τυχον ενεργειακα πεδια που μπορει να εχουν ορισμενες περιοχες.
Για τον φιλο μου υπηρετηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2008, 23:58:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας.

φίλε Gyubrush

quote:
Τι το περίεργο θα μπορούσα να δω που αναφέρεις?

Η αστρική προβολή πόσο χρόνο,αν κάποιος μπορεί χρονικά να ορίσει κάτι τέτοιο,κρατάει?


Το περίεργο ειναι ότι τα μάτια ειναι αλλήθωρα και ακίνητα. Αλλά μια φορά μου έτυχε να μπαίνω στην μεταβατική κατάσταση από την 3η διάσταση στην 5η και να βλέπω γύρω από όλα τα πράγματα να σχηματίζετε μια αύρα. Κάθε αντικημενο είχε την δικιά του φωτεινότητα και χρώμα.

Μου έκανε μεγάλη εντύπωση αλλά δεν έχασα την συγκέντρωση μου και το φαινόμενο συνεχίστηκε μέχρι που όλα τα αντικείμενα είχαν γίνει ένα παζλ από φως και χρώματα .Ηταν κάτι μαγευτικό .


Δεν ξέρω πόση διάρκεια μπορεί να έχει μια Αστρική προβολή επειδή δεν έχω τρόπο να την μετρήσω.Σίγουρα δεν ειναι κάτι χρονικά ίδιο.

Επίσης ο χρόνος στην 5η διάσταση μπορώ να πω αλλοιώνεται.Μπορεί να έχεις την αίσθηση ότι είσαι ώρες στο Αστρικό και εδώ να έχουν περάσει 15 λεπτά.

Αυτα φιλε Gyubrush

Να είστε καλά

ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gyubrush
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2008, 01:12:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gyubrush  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Υπηρετη αυτο το εχω νιωσει και γω να ειναι δηλαδη αλληθωρα και ακινητα τα ματια μου.

Το ζητημα ειναι πως θα μπορουσε καποιος να εκμεταλλευτει αυτην την παραξενη για τους περισσοτερους κατασταση και να δει πραγματα που δεν θα δουν πολλοι στην ζωη τους.

Σε ευχαριστω και παλι για τις απαντησεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

neraidoula
Νέο Μέλος

Germany
28 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2008, 02:16:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους neraidoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε ΥΠΗΡΕΤΗ

Πραγματικα σε ευχαριστω για ολες αυτες τις απαντισεις που μου εχεις δοσει...σιγα σιγα εχει αρχισει να ξεκαθαριζεται το τοπιο μεσα μου.


Οπως ειπες κανω μια ερευνα πανω στο θεμα αυτο και πιο γενικα πανω σε ολα αυτα τα παραξενα φαινομενα.


Απλα δεν ξερω που να ψαξω...παο εκει που με παει η διαισθηση μου...και ελπιζω οτι ειναι ο σωστος ο δρομος.


Μπορει καπου καπου να φοβαμαι...γιατι δεν ξερω τι θα βρω και τι με περιμενει σε αυτο το ταξιδι της αληθειας...αλλα σε τετοιες στιγμες του φοβου κλεινο τα ματια μου και λεω στον εαυτο μου οτι ειμαι δυνατη και ετοιμη να αντιμετωπισω την κατασταση.


Αν ξερεις καποιο βιβλιο που πιστευεις οτι θα με βοηθουσε στην ερευνα μου ανεφερε το.


Σε ευχαριστω και παλιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2008, 09:32:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας.

Φιλη μαϊμουδίτσα

Γραψε μια δικιά σου ιστορία που να έχει σχέσει με τις ερπουσες σκιές και
τους βραχνάδες.

Ολοι οι τόποι και οι χώροι έχουν ενέργεια. Μπορούν κάποιοι ίσως να την μετρήσουν άλλοι να την αισθανθούν. Κάθε χώρος έχει και ένα ενεργειακό αντίκτυπο στις ανώτερες διαστάσεις.

Διαφορετική ενέργεια έχει ένας τόπος ή χώρος που ψέλνονται υμνοι και διαφορετική ενέργεια έχει ένας χώρος όπως μια αιθουσα σινεμά που παίζει θρίλερ.


Ολος ο κόσμος ειναι ένα διαρκές φαινόμενο αλληλεπίδρασης.Από τα ουρανιά σώματα μεχρι τα ηλεκτρόνια και παρακάτω.

Είναι σημαντικό να διατηρούμε στον χώρο τον οποίο μένουμε μια καθαρή ατμόσφαιρα σε όλα τα επίπεδα.

Υπάρχουν τόποι που ενεργειακά έχουν κάποιες ιδιαιτερότητες.Και αυτές οι ιδιαιτερότητες τους κάνουν να ειναι τόποι δύναμης τόποι μαγικοί.

Μπορεί κάπου να δημιουργηθούν οι καταληλες συνθήκες και να ανοίξει μια ενεργειακή πόρτα από την 3η διάσταση για την 4η. κάτι σαν το τρίγωνο των βερμούδων. Κ.α.

αυτά για τώρα.

Να είστε καλά

ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2008, 14:58:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στα 18 μου βρισκομουν μαζι με τον αδελφο μου στο παλιο μας σπιτι,καικαθομασταν στην τραπεζαρια.
Ητραπεζαρια ηταν και ειναι ενα απο τα πιο απομονωμενα δωματια του σπιτιου,καθως η αρχιτεκτονικη του ειναι παλια(μακρυς διαδρομο που αρχιζει με πορτα και τελειωνει σε πορτα),σκοτεινα σημεια του σπιτιου,σκαλες και λιγα παραθυρα.
Οπως καθομασταν και συζητουσαμε για τα μαθηματα λοιπον,στο σημειο που υπηρχε ενα μικρο συνθετο με ποτηρια της γιαγιας μας,ειδαμε ενα ανθρωπακι κοντα στο μισο μετρο,ασχημο,να μας γελα ειρωνικα.
Εκεινη την περιοδο ειμουν αρρωστη(αρχικο σταδιο λευχαιμιας)και οχι πως τα πραγματα τα εβλεπα μαυρα,ισα ισα πυ δεν φοβομουν και πολλα πλεον.
Ο αδελφος μου ηρθε απο πισω μου,αλλα αυτο δεν κουνηθηκε καθολου,και συνεχισε να γελα το ιδιο εκνευριστικα.
Μας ειπε"ξερετ ποιος ειμαι εγω"; Αρχισα να το βριζω,λεγοντας ποιος εισαι ρε......;
Και ειπε"εγω ειμαι ο Θεος και ξερω τι θα σε κανω να παθεις"
Δεν το πολυσκεφτηκα,αρπαξα μια φοντανιερα και την κοπανισα επανω του.
Ο αδελφος μου ελεγε τα πατερ ημωντου,ωσπου αυτο"φουσκωσε"και μεγαλωσε με χρι το ταβανι."εσκασε"και το δωματιο γεμισε με ενα μαυρο
ψυχρο καπνο.
Ο πατερας μου,οι γονεις του,καθως και ολη η οικογενεια πλην τηςμανας μου,εχουν ακουσει και δει τετοιου ειδους φαινομενα.
Οταν του το ειπαμε,το μονο που απαντησε ηταν..πως σε εκεινο το δωματιο καποιος παλια ειχε κνει πνευματισμο,γιατι το θεωρουσε ενεργειακα εντονο σε σχεση με το υπολοιπο σπιτι.
Αυτο το ατομο ηταν ο ιδιος,γιατι μικρος εβλεπε και ακουγε πραγματα εκει.
Οπως και να εχει,ακομη και τωρα που ειμαι 26,οποτε πηγαινω,ο σκυλος μου δεν μπαινει μεσα στο κτισμα,και γρυλλιζει.
Να τονισω πως ακομη κι οταν ερχοντουσαν παιδια για να παιξουμε μικρα,φοβοντουσαν να χρησιμοποιησουν την τουαλετα μας,γιατι βρισκοταν διπλα απο την σκαλα και την περιβοητη τραπεζαρια.
Να σημειωθει πως ηταν 23 Αυγουστου και μεσημεριανη ωρα.
Πριν λιγο καιρο,παρακολουθωντας τετοιου ειδους εκπομπες,ακουσα για τους λεγομενους βραχναδες.
Ειναι νανακια,με περιεργη φωνη και που "σκανε"αφηνοντας ειτε πρασινο,ειτε μαυρο καπνο.
Αυτα τα ονομαζουν ΚΑΙ μορες,γιατι καθονται στο στρενο σου οταν κοιμασαι,και δεν σε αφηνουν ουτε να κουνηθεις,ουτε να αναπνευσεις.
Εμενα προσωπικα το μονο που καταφερε να μου κανει,εστω αθελα του,ηταν να νευριασω,αλλα και να παλευω για την ζωη μου,ποσο μαλλον μια ασθενεια.
Για τον φιλο μου,ΥπηρετηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2008, 08:08:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας

Φοβερή εμπειρια φίλη μαϊμουδίτσα.

Πρεπει να κανετε κανενα εξορκισμο σε αυτο το μερος που μου λες.

Η επίκληση πνευμάτων ειναι πολύ επικίνδυνη και πολλοί άνθρωποι συνήθως σε νεαρή ηλικία από περιεργια ανακατεύονται με πράγματα που δεν γνωρίζουν αλλά ούτε και καταλαβαίνουν.

Το πλάκωμα στο στήθος που λες το γνωρίζω ως "ο ήσκιος που σε πλακώνει"

Η εμπειρια σου ειναι πολύ ξεχωριστή γιατί έχει γίνει την ώρα που ήσουν ξύπνια και προχωρούσες μέσα στο σπίτι μαζί με τον αδελφό σου.

Υπάρχουν πολλά πράγματα που ειναι μυστήρια μέσα σε αυτή την απειρότητα των κόσμων.Και δεν μπορούμε να έχουμε μια εξηγήσει για όλα τα πράγματα. Αυτό όμως που μπορούμε να έχουμε ειναι να αναπτύξουμε μέσα μας την δύναμη και το φως.

Ο άνθρωπος έχει άπειρες δυνατότητες το μόνο που χρειάζεται ειναι να εξελιχτεί. Μέσα από αυτή την εξέλιξη κάποια πράγματα που στην αρχή φαίνονταν ακατανόητα σιγά σιγά γίνονται κατανοητά.

Αυτη η εσωτερική ανάπτυξη πρέπει να γίνετε με υγεία. Στο παραφυσικο ή μεταφυσικό κόσμο κυκλοφορούν πολλές θεωρίες ,βιβλία ιδέες που στην πραγματικότητα παραπλανούν τον αναζητητή.

Αυτό το είδος πληροφορίας για εμένα λέγετε ψευτοεσωτερισμός ή ψευτοαποκριφισμός.


Τα λέω γιατί νιώθω την ευθύνη τις προστασίας και πιστεύω στην ανάπτυξη του ανθρώπου μέσα από το να γνωρίσει τον εαυτό του.Γιατί αν γνωρίσει τον εαυτό του θα γνωρίσει και όλα τα μυστήρια.

Αυτα για τώρα

(φίλοι neraidoula ,Gyubrush θα σας απαντήσω αργότερα)

Να είστε καλά

ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2008, 13:10:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλε μου φιλε Υπηρετη,
καλως η κακως δεν εχω διαβασει προσωπικα καποιο βιβλιο αποκρυφισμου,αλλα βρεθηκα μαρτυρας σε μια τετοιου ειδους"τελετη",και μαλιστα εν αγνοια μου.
Η αληθεια ειναι πως ναι εγιναν καποιου ειδους "αναζητησεις"στο σπιτι,αλλα εγιναν οχι τυχαια.
Απο τοτε που γεννηθηκα(πριν δηλ ασχοληθει καποιος με αυτα)ολοι ειχαν δει και απο κατι,και οχι μονο στο σπιτι,αλλα και σε ακτινα 200μ.
Γιαυτο και πριν σε ειχα ρωτησει για ενεργειακα πεδια.
Παλια ειχα βρει στον κηπο μας ενα χαλκινο νομισμα βυζαντινης εποχης,και ξεχωρισα την λεξη Ιουλιανος.
Αυτο το νομισμα,το ειδα και στο σταθμο στο Μοναστηρακι,εκει που δειχνουν και λενε για τα αρχαια που βρεθηκαν εκει,και ειναι ακριβως ολοιδιο.
Δεν ξερω αν η περιοχη μου ειναι φορτισμενη με καποιου ειδους ενεργεια,παντως οποτε βρισκομαι εκει,νιωθω αβολα,αρρωστη,αλλα με συμφερει,διοτι οποτε κοιμαμαι εκει,βλεπω ονειρα τα οποια πραγματοποιουνται,και η μανα μου με λεει κακονειρωτη και δεν θελει να τους τα λεω.
Συγκριτικα με εκεινη,ολοι ειμαστε δεκτες και εχουμε νιωσει και δει,περα απο αυτη.
Υπαρχει περιπτωση να εχει πιο υσχιρες αμυνες,η ειναι τελικα αναισθητη;
Με σεβασμοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2008, 22:01:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Γεια σας

Φίλε και φίλη Gyubrush και neraidoula

Πρέπει να συνδυάζουμε την εξωτερική γνώση αυτή δηλαδή που μπορούμε να λάβουμε ως πληροφορία και την εσωτερική γνώση που την λαμβάνουμε από την εμπειρία. Αυτά τα δυο πρέπει να πηγαίνουν μαζί.

Η εξωτερική γνώση μπορεί να είναι οτιδήποτε αλλά η εσωτερική γνώση πρέπει να έχει σχέση με την αφύπνιση της συνείδηση.

Μοιάζει σαν να ήμαστε μέσα στο ΜΑΤRIX . Ή θα παραμείνεις ένα μηχανικό πρόγραμμα και θα νομίζεις ότι έχεις επιλογές ή θα βγεις έξω από την samsara δηλαδή την πλάνη και θα ζεις ελεύθερα.

Θα παραπέσω ένα αποσπάσιμα από ένα άλλο τοπικ.

quote:
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ Το πρώτο πράγμα που χρειάζεται κάποιος να μάθει είναι να δει ότι είναι μηχανικός.

Από αυτό το πρώτο βήμα ξεκινά η δυνατότητα για εξέλιξη.
Η φύση αναπτύσσει μέχρι ένα σημείο τον άνθρωπο. Για παραπέρα εξέλιξη χρειάζεται η συνειδητή προσπάθεια του ατόμου.

Αλλιώς γεννιέται ζει και πεθαίνει επειδή τα πράγματα απλώς του συμβαίνουν.
Δυστυχώς δεν μπορούν να αναπτυχθούν όλοι οι άνθρωποι.

Ο Μηχανικός άνθρωπος μπαίνει σε κίνηση από εξωτερικές επιδράσεις και πιέσεις.
Όλες του οι αντιδράσεις ,λόγια, σκέψεις, συγκινήσεις, διαθέσεις, προέρχονται από αυτές τις αντιδράσεις.

Πόσες μηχανικές κινήσεις κάνουμε όταν μιλάμε; Πόσες φορές ενώ πηγαίναμε κάπου βρεθήκαμε κάπου άλλου επειδή το μυαλό μας φλυαρούσε ασταμάτητα;

Πόσες μηχανικές συνήθειες έχουμε όπως το τσιγάρο κ.α;
Έχουμε βρεθεί ποτέ στο τώρα; ή το μυαλό μας ταξιδεύει στο παρελθών και στο μέλλον.

Πόσες φορές βρήκαμε να κοιτάμε ένα λουλούδι χωρίς να παρεμβάλλουμε την μνήμη μας.


Το δεύτερο βήμα είναι να δούμε ότι ψυχολογικά δεν είμαστε ένας αλλά πολλοί.

Έχουμε την ψευδαίσθηση της ενότητας. Ενώ στην πραγματικότητα είμαστε σκλάβοι των Εγώ.

Ο Άνθρωπος μοιάζει με ένα καράβι που δεν έχει κυβερνήτη και γύρω από το τιμόνι υπάρχουν τα εγώ .Κάθε φορά ένα εγώ παίρνει τον έλεγχο τις ανθρώπινης μηχανής.

Παρατηρήστε ή ανασύρετε από την μνήμη σας μια σκηνή θυμού. Τι άνθρωπος είστε; τι πράγματα άσχημα είπατε και τι χειρονομίες κάνατε; Πριν το θυμό ποιοι ήσασταν;


Φίλε και φίλη Gyubrush neraidoula να με συχωράτε θα συνεχίσω την επόμενη φορά

Να είστε καλά

ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gyubrush
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2008, 00:11:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gyubrush  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Υπηρετη σε ευχαριστουμε για ακομη μια φορα για τις απαντησεις σου.

Κατι ακομα που θα ηθελα να ρωτησω ειναι το εξης:πολλες φορες τυχαινει δευτερολεπτα πριν χτυπησει το κινητο ειτε κληση ειτε μηνυμα,να το καταλαβω και μαλιστα να ξερω και ποιος ειναι.

Επισης πριν απο μια διακοπη ρευματος η πριν καποιο σεισμο να νιωσω οτι κατι θα γινει.Πως εξηγειται κατι τετοιο?

Ευχαριστω εκ των προτερων.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2008, 08:04:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας

Υπάρχουν πολλές κριμένες δυνατότητες. Αυτό που λες λέγετε διαίσθηση.
Ο άνθρωπος έχει 7 κύρια ενεργειακά κέντρα κατά μήκος της σπονδυλική του
στήλης.

Αυτά τα ενεργειακά κέντρα λέγονται ΤΣΑΚΡΑ.

Τα ΤΣΑΚΡΑ δεν είναι ανεπτυγμένα και χρειάζεται μια εσωτερική εργασία για να αναπτυχθούν. Παρόλα αυτά πολλές φορές λειτουργούν δίνοντας μας μια αναλαμπή από τις λειτουργίες τους.


Το τσακρα Αναχατα έχει σχέση με την Διαίσθηση και την έμπνευση. Βρίσκετε στο ύψος της καρδιάς.

Επίσης πριν γίνει ένας σεισμός υπάρχει μια συγκεκριμένη συχνότητα που απορρέει από το μέρος που είναι να γίνει ο σεισμός.

Το σώμα μας έχει την δυνατότητα να πιάσει αυτές τις συχνότητες!!

Τέλος πάντων με κάποιο τρόπο παίρνεις πληροφορίες για αυτό που είναι να συμβεί
με ένα αίσθημα το οποίο το νιώθει κοντά στην καρδιά.

Αυτά γιατί έχουμε φύγει από το θέμα.

Να είστε καλά

ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2008, 08:12:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας

Φίλη μαϊμουδίτσα

Πολλές φορές οι άνθρωποι δεν θέλουν να ξερόυν κάποια πράγματα και τα αποφεύγουν συστηματικά Αυτή η στάση με τον καιρό μπορεί να γίνει ένα είδος υπνώσεις.

Τότε με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο λειτουργεί ως άμυνα.

Να είστε καλά

ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2008, 18:48:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eιναι μια καλη εξηγηση.
Ο αδελφος μου εβλεπε στο κρεβατι του και ενα χερι που προσπαθουσε να του κλεισει το στομα,και τηνεπομενη εβαλε κατω απο το μαξιλαρι του ενα βοτανο που διωχνει οπως λενε το"κακο"
Το λεμε απηγανο.
Οι συμβουλες ομως τν γηραιοτερων πανω σε αυτο,ηταν οι εξης:
Να μην κοιμομαστε ανασκελα και ποτε απο την αριστερη πλευρα.
Παντα να εχουμε ενα μικρο κομματακι ψωμι κατω απο το μαξιλαρι μας,ισως το αντιδωρο που παιρνουμε απο την εκκλησια,να λεμε μια προσευχη,και το κυριοτερο;να μην τα φοβομαστεγιατι η τροφη τους ειναι ο φοβος,η στεναχωρια μας και γενικα η αδυναμια της ψυχης μας.
Θελουν τσαμπουκα,κι οχι φοβο.
Εξαλλου,οι ανθρωποι ειναι αυτοι που κανουν το μεγαλυτερο κακο,κι επειδη ολα ειναι ενεργεια τελικα,εμεις φταιμε που της δωσαμε μορφη,εστω και ασυναισθηταΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2008, 07:42:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας

ΦΊΛΗ neraidoula

quote:
neraidoula Αν ξερεις καποιο βιβλιο που πιστευεις οτι θα με βοηθουσε στην ερευνα μου ανεφερε το.

Υπάρχουν πολλά βιβλία που μπορείς να διαβάσεις.


Είπα πιο πάνω

quote:
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ Πρέπει να συνδυάζουμε την εξωτερική γνώση αυτή δηλαδή που μπορούμε να λάβουμε ως πληροφορία και την εσωτερική γνώση που την λαμβάνουμε από την εμπειρία. Αυτά τα δυο πρέπει να πηγαίνουν μαζί.

Η εξωτερική γνώση μπορεί να είναι οτιδήποτε αλλά η εσωτερική γνώση πρέπει να έχει σχέση με την αφύπνιση της συνείδηση.


Πρέπει να προχωράμε παράλληλα για αυτό θα σου πω δυο βιβλία. Το πρώτο σε οδηγεί στην εσωτερική αναζήτηση από την άποψη του να μπορέσεις να αποκτήσεις εμπειρία του Εαυτού. Και το δεύτερο να σε εισάγει στην μεταφυσική γνώση.

1. Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΔΥΝΑΤΗΣ ΕΞΕΛΙΞΗΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ(ΠΗΤΕΡ ΟΥΣΠΕΝΣΚΥ)

2. Η ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΗ ΔΟΜΗ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ. ΚΕΝΤΡΑ ΚΑΙ ΑΙΘΕΡΙΑ ΣΩΜΑΤΑ.(AIVANHOV)

Φιλικά.

Να είστε καλά

ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2008, 07:52:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας

φίλη μαϊμουδίτσα

Πόσο δίκιο έχεις σε αυτό που λες και το κακό ειναι ότι συνεχίζουμε να δίνουμε κακή ενέργεια με όλους τους τρόπους.

quote:
μαϊμουδίτσα Εξαλλου,οι ανθρωποι ειναι αυτοι που κανουν το μεγαλυτερο κακο,κι επειδη ολα ειναι ενεργεια τελικα,εμεις φταιμε που της δωσαμε μορφη,εστω και ασυναισθητα

Χρειάζεται δύναμη και θέληση για να αλλάξουμε ως προς το καλύτερο.

Να είστε καλά

ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2008, 03:23:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομιζω πως σε αυτην την εποχη,η εννοια δυναμη εχει παρερμηνευτει απο μερικους,και την αναζητουν μανιασμενα.
Ηπραγματικη Δυναμη και η θεληση εχει καταπλακωθει απο το εγω και εχουμε αφησει το ειναι να σκουλικιασει.
Δεν εχεις αδικο,αλλα αν παψουμε να λειτουργουμε σαν μοναδες και ξεκινησουμε να δουλευουμε σαν συνολο,ισως και να καταφερουμε κατι σε αυτον τον κοσμοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2008, 08:05:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας

φίλη μαϊμουδίτσα

Οταν ο άνθρωπος αναπτύσσεται και παύει να ειναι ένα διανοητικό ζώό τότε μπορώ να πω πως λειτουργεί η συλλογική συνείδηση.

Εδω χρειάζεται η δύναμη και η θέληση. Από διανοητικό ζώό να γίνουμε άνθρωποι Με αξίες που έρχονται από την καρδιά.

Εχεις δίκιο μαϊμουδίτσα σήμερα ο άνθρωπος ειναι με το κεφάλι προς τα κάτω!! Βυθισμένος μέσα στην ύλη υπηρετώντας τα πάθη και τις αδυναμίες κοιτώντας μόνο των εαυτούλη του μην έχοντας καθόλου οικολογική συνείδηση.(πάει στις παραλίες και νομίζει πως η άμμος ειναι για να σβηνεις τα τσιγάρα κ.τ.λ.)

Δυστυχώς οι περισσότερούς άνθρωποι δεν επιθυμούν την εξέλιξη του πνεύματος. Και δεν μπορείς να δώσεις κάτι σε κάποιων που δεν επιθυμεί να το έχει.

Τα πράγματα φαίνεται να πηγαίνουν από το κακό στο χειρότερο. Δεν θα ειναι μακριά η μέρα που η ανθρωπότητα θα πρέπει να υποκύψει κάτω από τα βάρη των λαθών της.


Και τότε οι άνθρωποι θα κλαίνε θα φωνάζουν και θα διαμαρτύρονται ότι ο Θεός τους εγκατέλειψε.

Αλλα τι κάνουμε εμείς σήμερα για να γίνουμε καλύτεροι.Και δεν θέλω να έχω ένα ιδανικό για το τι ειναι καλύτερο.Γιατί αυτό μπορεί να φέρει μια ψυχολογική σύγκρουσης ανάμεσα σε αυτό που είμαι και σε αυτό που θέλω να γίνω. Αυτό το θέλω να γίνω ειναι του εγώ και ειναι μια παγίδα.

Μιλάω για το καλύτερο με την ενοια του να μπορώ τώρα να δω ποιος είμαι πόσα ελατώματα έχω και να μπορώ μέσα από την παρατήρηση και την κατανόηση να τα εξαλείφω.

Ο εσωτερικός δρόμος ειναι στρωμένος με πόνο.Γιατί;

Γιατί χρειάζεται θυσία. Πρέπει να πεθάνει ο σπόρος για να γίνει το δέντρο. Πρέπει να πεθάνουν τα εγώ μαζί με όλα τα ελατώματα και τις αδυναμίες όπως π.χ λαγνεία ,λαιμαργία ,τεμπελιά περηφάνια ζήλια κ.α.

Αν δεν γίνει αυτό τότε ο σπόρος θα σαπίσει κάτω από την γη μέσα στο σκοτάδι.


Να είστε καλά

ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2008, 08:11:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας

φίλη μαϊμουδίτσα

Όταν ο άνθρωπος αναπτύσσεται και παύει να είναι ένα διανοητικό ζώο τότε μπορώ να πω πως λειτουργεί η συλλογική συνείδηση.

Εδώ χρειάζεται η δύναμη και η θέληση. Από διανοητικό ζώό να γίνουμε άνθρωποι Με αξίες που έρχονται από την καρδιά.

Έχεις δίκιο μαϊμουδίτσα σήμερα ο άνθρωπος είναι με το κεφάλι προς τα κάτω!! Βυθισμένος μέσα στην ύλη υπηρετώντας τα πάθη και τις αδυναμίες κοιτώντας μόνο των εαυτούλη του μην έχοντας καθόλου οικολογική συνείδηση.(πάει στις παραλίες και νομίζει πως η άμμος είναι για να σβήνεις τα τσιγάρα κ.τ.λ.)

Δυστυχώς οι περισσότερούς άνθρωποι δεν επιθυμούν την εξέλιξη του πνεύματος. Και δεν μπορείς να δώσεις κάτι σε κάποιων που δεν επιθυμεί να το έχει.

Τα πράγματα φαίνεται να πηγαίνουν από το κακό στο χειρότερο. Δεν θα ειναι μακριά η μέρα που η ανθρωπότητα θα πρέπει να υποκύψει κάτω από τα βάρη των λαθών της.


Και τότε οι άνθρωποι θα κλαίνε θα φωνάζουν και θα διαμαρτύρονται ότι ο Θεός τους εγκατέλειψε.

Αλλά τι κάνουμε εμείς σήμερα για να γίνουμε καλύτεροι. Και δεν θέλω να έχω ένα ιδανικό για το τι είναι καλύτερο. Γιατί αυτό μπορεί να φέρει μια ψυχολογική σύγκρουσης ανάμεσα σε αυτό που είμαι και σε αυτό που θέλω να γίνω. Αυτό το θέλω να γίνω είναι του εγώ και είναι μια παγίδα.

Μιλάω για το καλύτερο με την έννοια του να μπορώ τώρα να δω ποιος είμαι πόσα ελαττώματα έχω και να μπορώ μέσα από την παρατήρηση και την κατανόηση να τα εξαλείφω.

Ο εσωτερικός δρόμος είμαι στρωμένος με πόνο. Γιατί;

Γιατί χρειάζεται θυσία. Πρέπει να πεθάνει ο σπόρος για να γίνει το δέντρο. Πρέπει να πεθάνουν τα εγώ μαζί με όλα τα ελαττώματα και τις αδυναμίες όπως π.χ λαγνεία ,λαιμαργία ,τεμπελιά περηφάνια ζήλια κ.α.

Αν δεν γίνει αυτό τότε ο σπόρος θα σαπίσει κάτω από την γη μέσα στο σκοτάδι.


Να είστε καλά

ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2008, 17:53:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Toτε ειναι σιγουρο πως εχει αρχισει η αντιστροφη μετρηση.
Ο ανθρωπος πραγματι "ηταν"τωρα ποα δεν ειναι.
Μεταλλαχτηκε σε καρκινωμα αυτου του πλανητη,και τα καρκινωματα,πρεπει να εξαλλειφθουνΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
neraidoula
Νέο Μέλος

Germany
28 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2008, 19:11:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους neraidoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ


Φιλε ΥΠΗΡΕΤΗ


Τις τελευταιες μερες ειχα λιγο παραπανω ελευθερο χρονο και μπορεσα να διαβασω ολο το topic για την μορα.


Κατεληξα σε καποια συμπερασματα

Οπως ειπες και εσυ υπαρχουν πολλες καταστασεις που οι ανθρωποι το ονομαζουν μορα. Μπορουν να ειναι οι προσωποιημενοι φοβοι μας που οταν κοιμομασθε και περναμε απο την 3η στην 5η διασταση μας επισκεπτονται και ειναι καθαρα δικα μας δημιουργηματα. Μπορουν να ειναι οντα αυτης της διαστασεις η διαφορα αλλα. Ακομα μπορει να ειναι ενας συνδιασμος ολων αυτων που περιεγραψα.


Μελετοντας το topic διαβασα πολλες διαφορετικες ιστοριες που μεν ειχαν καποια κοινα σημεια αλλα απο την αλλη διαφεραν σε καποια βασικα χαρακτηριστιακα πολυ και αυτο πιστοποιει οτι μιλαμε για διαφορετικα φαινομενα κατα την γνωμη μου.

Θεωρω οτι ειναι διαφορετικες εμπιριες και δεν θα επρεπε ολα να τα αποκαλουμε μορα.


Η μορα σαν μορα πιστευω πως ειναι κατι ανεξαρτητο απο τα αλλα.


Η μορα πιστευω πως ειναι ενα πνευμα θηλυκο που ερχεται στον υπνο σου ειτε μεσο της 5ης διαστασης ειτε μεσο καποιας αλλης εισοδο για τον κοσμο μας. Μπορει να εμφανιστει σαν ομορφη η ασχημη γυναικα σαν γρια η και μονο σαν σκια. Πολλες φορες μας πλησιαζει και με την μορφη καποιου συγγενικου προσωπου για να κερδισει την εμπιστοσυνη μας. Ερχεται και καθεται πανω στο στηθος των ανθρωπων ετσι οστε να μην μπορουμε να παρουμε ανασα και ετσι να φοβηθουμε ακομα πιο πολυ. Και ακριβως αυτος ειναι ο στοχος της. Θελει να μας θοβισει για να παρει την ενεργεια μας (ειναι γνωστω οτι να εντονα συναισθηματα εχουν μεγαλες ενεργεις ετσι και ο φοβος). Αυτο που μου ειναι ακομα αγνωστο ειναι γιατι θελει να μας παρει ενεργεια...αλλα σιγουρα καποιος λογος θα υπαρχει. Σε αυτη την κατασταση το σωμα μενει παραλυτο και δεν μπορουμε ουτε να μιλησουμε το οποιο μαλλον θα οφηλετε οτι ειμαστε σε μια αλλη διασταση η ακομα και στην ιδια την μορα.


Αυτο που μπορουμε να κανουμε εμεις ειναι οσο μπορουμε να παραμεινουμε ψιχραιμοι και να μην φοβηθουμε. Μην ξεχναμε οτι η δυναμη ειναι μεσα μας...και εχουμε δυναμεις που δεν μπορουμε να τις φανταστουμε...πραγματικα κρυβεται ενας θησαυρος μεσα μας. Ας τον αξιοποιησουμε λοιπον και εμεις μια φορα.


Αν δεν μπορουμε να την πολεμισουμε με αυτες τις δυναμεισ μια προσευχη σιγουρα θα βοηθησει την κατασταση η και να φοραμε καποιο φυλαχτο. Εχω ακουσει οτι βοηθαει και ενας προστατευτικος κυκλος γυρω απο το κρεβατι αλλα πρεπει να ξερει καποιος πως ακριβως πρεπει να τον κανει για να βοηθησει.


Απο αυτα που διαβασα επισης υποψιαζομαι οτι συνηθως επισκεπτεται ανθρωπους που εχουν καποια συναισθηματικη φορτιση η γενικα εχουν υψηλη ενεργεια (μπορει να ειναι η να ηταν πνευματικοι ανθρωποι σε καποια αλλη ζωη).


Αυτα υποψιαζομαι προς το παρον.


Φιλε ΥΠΗΡΕΤΗ θα με ενδιεφερε παρα πολυ να ακουσω την γνωμη σου.


Αν εχει καποιος να συμπληρωσει κατι η να διαφωνισει ειμαι ανοιχτει για ολες τις αποψεις


Ευχαριστω για το ενδιαφερον και την υπομονη σας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2008, 23:54:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας

Φίλη neraidoula καλά τα πας με τον συλλογισμό σου. Η μόνη μας διαφορά είναι ότι κάποιοι ονομάζουν Μόρα μια κυρία και εγώ μια κατάσταση που έχει πολλές εκδοχές.

Η εμπειρία μου έχει διδάξει κάποια πράγματα που είναι δύσκολο να μεταφερθούν.

Είναι αλήθεια ότι δεχόμαστε Αστρικές επιθέσεις από όντα που απομυζούν την ενεργεία μας. Επίσης υπάρχουν όντα που απομυζούν την σεξουαλική μας ενεργεία με αποτέλεσμα να έχουμε μια ονείρωξη.

Υπάρχουν πολλά πράγματα που γίνονται αλλά εμείς κοιμόμαστε!!

Μέσα σε ένα χώρο όπου μαζεύονται άνθρωποι με κοινά ενδιαφέροντα τα οποία μπορούν να χαρακτηριστούν ας πούμε ανήθικα, δημιουργούν μια αύρα ή αστρική ατμόσφαιρα που είναι φτιαγμένη από το συνολικό άθροισμα των συναισθηματικών απορροιών τους. Τι όντα να έλκονται για να τραφούν από αυτή την ενεργεία!!!
Και το αντίστροφο.

Οπού υπάρχει φως έλκονται όντα φωτός και οπού υπάρχει σκοτάδι όντα σκοτεινά.

Να γιατί πρέπει να δημιουργούμε μέσα μας το φως .

Θα έπρεπε να μπορούμε να δημιουργούμε το φως σε κάθε μας σκέψη σε κάθε μας βλέμμα σε κάθε μας κίνηση.

Δεν είναι εύκολο αλλά ούτε και αδύνατον.

Και για να έχουμε μέσα μας φως πρέπει να μπορούμε να δούμε τι δεν μας αφήνει να το έχουμε και σιγά σιγά να καθαρίσουμε όλες τις βρομιές.

Πιστεύω ότι αυτό που κάνει μια αστρική οντότητα να επιλέξει ένα πιθανόν θύμα είναι ο φόβος του θύματος.

Όταν εμείς είμαστε σε ένα σκοτεινό χώρο ή μέρος και δεν ξέρουμε που να κατευθυνθούμε τότε από ένστικτο αναζητούμε κάτι φωτεινό κάτι που θα μας βγάλει από το σκοτάδι και την ανασφάλεια. Δηλαδή μας έλκει το φως.

Το ίδιο αλλά αντίστροφα γίνετε με τις αρνητικές αστρικές οντότητες .Αναζητούν την ατμόσφαιρα που έχει δημιουργηθεί στο αστρικό από τον φόβο και τον πανικό του θύματος γιατί αυτή η σκοτεινή κατάσταση είναι το ιδανικό μέρος για αυτήν . Την έλκει το ψυχολογικό σκοτάδι.

Για αυτό όταν το θύμα κρατήσει την ψυχραιμία του και αρχίζει να δημιουργεί μια φωτεινή κατάσταση λέγοντας μια προσευχή ή οτιδήποτε που μπορεί να δημιουργεί φως ,τότε αυτή η οντότητα φεύγει γιατί δεν μπορεί να τραφεί άλλο .


Φιλη neraidoula

Αυτά που σου είπα κράτα τα ως μια εκδοχή και όχι ως μια πραγματικότητα.

Η αυθεντικότητα βρίσκετε σε αυτόν που την βιώνει. Τα λόγια είναι λόγια.


Να είστε καλά

ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ydroxoos17
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2008, 00:38:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ydroxoos17  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
An 8elete pantws tin gnwmi mou -kai eimai kainourios edw kai malista afto einai to prwto mou minima -i Mora den einai kati toso 3eka8aro. I 3aderfi mou, px, sto xwrio mou (eimai apo Peloponniso) mou elege pws i Mora se kalei treis fores prin se "plakwsei" kai pws panta akolou8ei ton "kyri tis" (ton e3apodw, ti lew nyxtiatiko??). Argotera, pou arxisa ki egw na psaxnomai, vrika to idio motivo sta 3wtika. Episis, exw vrei sysxetismous tis Moras me tous Erwtikous Daimones. Maimouditsa, sxetika me to dwmatio tou spitiou, an den kaneis e3orkismo prepei opwsdipote na 3anakaleseis to pnevma pou eixe kalesei kai o pateras sou gia na to ypota3eis kai na to diw3eis (symfwna me tin ligi Solomwniki pou 3erw). Etsi 8a 3estoixeiwsei to spiti, giati pros to paron ki afto einai, kata kapoio tropo, fylakismeno sto spiti. Afta apo mena.
YdroxoosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2008, 08:55:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Ydroxoos17, καλώς ήλθες κοντά μας.
Σου εύχομαι καλή πορεία.

Θα σε παρακαλούσα μόνο να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες κι όχι με λατινικούς (greeklish), ώστε να είναι ευανάγνωστα τα μηνύματα σου.

quote:
Πιστεύω ότι αυτό που κάνει μια αστρική οντότητα να επιλέξει ένα πιθανόν θύμα είναι ο φόβος του θύματος.

Όταν εμείς είμαστε σε ένα σκοτεινό χώρο ή μέρος και δεν ξέρουμε που να κατευθυνθούμε τότε από ένστικτο αναζητούμε κάτι φωτεινό κάτι που θα μας βγάλει από το σκοτάδι και την ανασφάλεια. Δηλαδή μας έλκει το φως.

Το ίδιο αλλά αντίστροφα γίνετε με τις αρνητικές αστρικές οντότητες .Αναζητούν την ατμόσφαιρα που έχει δημιουργηθεί στο αστρικό από τον φόβο και τον πανικό του θύματος γιατί αυτή η σκοτεινή κατάσταση είναι το ιδανικό μέρος για αυτήν . Την έλκει το ψυχολογικό σκοτάδι.


Φίλε ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ, συμφωνώ απόλυτα με αυτό που λες για τον φόβο.
Είτε οι εμπειρίες που αποκαλούνται ως Μόρα είναι όντως Μόρα είτε δικοί μας προσωποποιημένοι φόβοι είτε αστρικές επιθέσεις νομίζω πως το κλειδί της υπόθεσης είναι ο φόβος που θα νιώσουμε ή όχι.
Για να μας συμβεί κάτι θα πρέπει να το επιτρέψουμε εμείς και μέσω του φόβου γινόμαστε περισσότερο ευάλωτοι.
Όταν είμαστε απαλλαγμένοι από τον φόβο, τότε αποδυναμώνουμε αυτό που έχουμε να αντιμετωπίσουμε.

Ένας τρόπος που μου είχε περιγράψει ένας φίλος σχετικά με τις αρνητικές σκεπτομορφές που έχουμε δημιουργήσει εμείς οι ίδιοι, είναι αφού τις αναγνωρίσουμε να προσπαθήσουμε να δημιουργήσουμε τις αντίθετες τους, ενδύοντας τες με αγάπη.




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
neraidoula
Νέο Μέλος

Germany
28 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2008, 20:59:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους neraidoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ


Φιλε ΥΠΗΡΕΤΗ και Dying Incubus


Και εγω συμφωνω απολυτα με αυτο που λετε περι φοβου.
Συχνα με τους φοβους μας και τις αρνητικες σκεψεις δημιουργουμε εμεις οι ιδιοι ειτε τις καταλληλες προυποθεσεις ειτε και την ιδια την κατασταση.


Ναι αλλα τι γινεται αν αυτη η μορφη/κατασταση της μορας ειναι οντος ενα απλο πνευμα ανεξαρτητο απο τις σκεψεις μας.


Και ας πουμε οτι ειναι ο φοβος μας...ποιος φοβαται μια γυναικα ειτε ασχημη ειτε ομορφη. Συνηθως φοβομαστε αλλα πραγματα οπως τερατα κτλ.
Γιατι σε καθε ιστορια κυριαρχουν τα ιδια χαρακτηριστικα πχ οτι καθεται πανω στο στηθος.


Ολα αυτα ειναι που με κανουν να πιστευω οτι εχουμε να κανουμε με ενα ανεξαρτητο πνευμα.


Εγω οταν εμαθα για το φαινομενο της μορας δεν ηξερα τιποτα περι του θεματος. Ουτε ημουν σιγουρη για την υπαρξη πνευματων. Απλα κανω μια ερευνα και προσπαθω να καταλαβω.


Οπως ειπες φιλε ΥΠΗΡΕΤΗ αυτά που μαθαινω τα κράταω ως μια εκδοχή και όχι ως μια πραγματικότητα...η αυθεντικότητα βρίσκετε σε αυτόν που την βιώνει. Τα λόγια είναι λόγια.

Αυτα για τωρα...περιμενω σχολεια...

Γεια και σε σενα Ydroxoos17

Ακρυβως γιατι ειναι τοσο μπερδεμενα τα πραγματα με την μορα θελω να τα ξεκαθαρησω. Δεν μπορει πια να ειναι και τοσο μπερδεμενα. Μπορει να φταιει οτι οι ανθρωποι εμαθαν για την μορα και τωρα ολα τα αποκαλουνε μορα χωρις να θελω να πω οτι αναγκαστηκα κανουν λαθος. Αν θελεις διαβασε το προιγουμενο μου μηνυμα και θα καταλαβεις.


Αυτο που λες οτι η μορα σε καλλει 3 φορες μπορει και να ισχυει αλλα δεν το εχω ξανακουσει. Ουτε πιστευω οτι η μορα εχει σχεση με τα ξοτικα γιατι κατα την γνωμη μου τα ξοτικα δεν ειναι κακα πλασματα.


Οσο για τους ερωτικους δαιμονες που ανεφερες ειναι κατι αλλο αλλα και σε αυτη την περιπτωση προκειτε για ενα πνευμα που θελει να σου παρει ενεργεια...απλα με αλλα τροπο.


Παντως μην δισταξεις να αναφερεις οτι πληροφορια εχεις για το θεμα...οπως ειπα κανω μια ερευνα...καθε ειδος γνωμης ειναι αποδεκτο.


Ελπιζω να μην σας εχω κουρασει με τις ερωτησεις μου

Σας ευχαριστω
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2008, 00:07:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας

Φίλη neraidoula

quote:
Ναι αλλα τι γινεται αν αυτη η μορφη/κατασταση της μορας ειναι οντος ενα απλο πνευμα ανεξαρτητο απο τις σκεψεις μας

Το έχω επαναλάβει ότι δεν αρνουμε την περίπτωση ότι αυτή η οντότητα που θες να την ονομάζεις Μόρα μπορεί να είναι ένα ανεξάρτητο πνεύμα.

Υπάρχουν οντότητες που η Μόρα μπροστά τους είναι αστεία!!


Ο φίλος Dying_Incubus πολλή σωστά λέει για το κλειδί της υπόθεσης.

quote:
Είτε οι εμπειρίες που αποκαλούνται ως Μόρα είναι όντως Μόρα είτε δικοί μας προσωποποιημένοι φόβοι είτε αστρικές επιθέσεις νομίζω πως το κλειδί της υπόθεσης είναι ο φόβος που θα νιώσουμε ή όχι.

Ο μόνος τρόπος για να αντιμετωπίσεις κάτι αρνητικό στο Αστρικό είναι το θετικό.

Κάποιος θα πει «μα ήμουν ξύπνιος και δεν μπορούσα να κινηθώ δεν ήμουν στο Αστρικό» Λάθος. Σε αυτή την περίπτωση είσαι κολημένος και μπερδεμένος στην 3η και στην 5η διάσταση.

Και από αυτήν την κατάσταση ξεκινάνε όλα τα κακά για κάποιων που δεν έχει εμπειρίες στις διαφορετικές καταστάσεις ύπαρξης αλλά και συνείδησης.

quote:
neraidoula: Και ας πουμε οτι ειναι ο φοβος μας...ποιος φοβαται μια γυναικα ειτε ασχημη ειτε ομορφη.

Δεν φοβάσαι μια γυναίκα είτε άσχημη είτε όμορφη. Οι περισσότεροι φοβούνται όταν συνειδητοποιήσουν ότι δεν μπορούν να κουνήσουν το σώμα τους. Και πολλοί δεν έχουν δει καμιά κυρία, απλά βιώνουν το πλάκωμα στο στήθος .

Εξαρτάτε από το κάθε άνθρωπο το τι θα δει. Και το τι θα πάθει.

Όλοι αυτοί που ξέρουν να βγαίνουν συνειδητά από το Φυσικό τους σώμα στο Αστρικό ξέρουν ότι η ακινησία του σώματος και οι κραδασμοί είναι απλά το μεταβατικό στάδιο για την εξωσωμάτοση.

Φίλη neraidoula σου μιλάω από εμπειρία. Το μονό που σου μένει είναι η δικιά σου εμπειρία. Αλλά ο Αστρικός κόσμος δεν είναι ένα παιχνίδι.

Κάπου διάβασα και το υιοθέτησα. «Θα έβγαινες με δεμένα μάτια στην εθνική οδό.»

Για αυτό επιμένω ότι οποίος ασχολείτο με τον κόσμο του παραφυσικού πρέπει παράλληλα να αφυπνίζει και την συνείδηση του.

Αυτό είναι ένα άλλο κλειδί και το πιο βασικό.

Να είστε καλά

ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2008, 02:55:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
To μονο που εχω να ξεστομισω αυτη την στιγμη ειναι οτι πριν απο λιγο κατι παει να μου σπασει τα νευρα
Ακουω βηματα πισω μου και ανασες και δεν βλεπω τιποτα
Αν συνεχισει ετσι δεν θα τα παμε καλα γιατι με αγριεψε οτι και να ειναι
ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Detroit_Rock_City
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2008, 03:40:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Detroit_Rock_City  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα παιδιά.Μόλις γράφτηκα στο forum και βρήκα το συγκεκριμένο θέμα για τη Μόρα.έχω περάσει κι εγώ μια παρόμοια κατάσταση αλλά ομολογώ πως γενικά δεν πιστεύω στους μύθους,όσον αφορά στην εμπειρία μου όμως ακόμα καλά καλά δεν μπορώ να το πιστέψω πως ήταν απλά ένα σύνηθες ψυχολογικό,παραψυχολογικό,βιολογικό,δεν ξέρω κι εγώ τι σκ**ά φαινόμενο. Όταν ήμουν 11 ετών ενώ κοιμόμουν άκουσα(ονειρευόμουν) τη φωνή μιας γριάς να φωνάζει από μακριά το όνομά μου,όσο περνούσαν τα δευτερόλεπτα η φωνή ακουγόταν όλο και πιο κοντά(δεν έβλεπα τίποτα,μόνο άκουγα).Τότε ένιωσα ένα χέρι να γατζώνεται στον λαιμό μου και να τον σφίγγει.Το περίεργο ήταν πως είχα τη συναίσθηση πως κοιμόμουν και καταλάβαινα πως έβλεπα όνειρο και συγχρόνως άρχισα να σκέφτομαι πως το χέρι ήταν του αδερφού μου και πως είχε έρθει για να με πνίξει στον ύπνο μου!δεν μπορούσα να κουνηθώ καθόλου και πότε συνειδητοποιούσα χρονικά την κατάσταση,πότε χανόμουν πάλι μέσα στο όνειρο.Δεν έβλεπα τίποτα.Σιγά σιγά άρχισαν να σφίγγουν τα δάχτυλα γύρω απ'το λαιμό μου και σταμάτησα να αναπνέω,μπορούσα πλέον να αισθανθώ τα νύχια να τρυπάνε το δέρμα μου.Πρέπει να ήταν η πρώτη φορά που έκανα να αναπνεύσω τόσο πολύ ώρα(πρέπει να ήταν γύρω στο ένα λεπτό)γιατι θυμάμαι πως ένιωθα πως θα πεθάνω αν δεν έπαιρνα αμέσως αέρα.Τελευταία στιγμή μόνο άνοιξαν τα μάτια μου και πετάχτηκα όρθια και λαχανιασμένη άρχισα να παίρνω βαθιές και γρήγορες ανάσες για πολύ ώρα.Το θέμα είναι πως δεν είδα καμιά φιγούρα ούτε ένιωσα κανένα βάρος στο στήθος μου απλά άκουσα τη φωνή στην αρχή και ένιωσα την παρουσία τόσο ζωντανά κοντά μου.
Από τότε δεν έχω ξαναβιώσει κάτι παρόμοιο.Για τα πρώτα δύο χρόνια πίστευα πως απλά ήταν δημιούργημα της φαντασίας μου από τα πολλά παραμύθια με μάγισσες και τέτοια,μετά όμως διάβασα τα σχετικά με την κακιά μαυροφορεμένη γριά που προσπαθεί να σκοτώσει παιδιά ενώ κοιμούνται.Μπορώ να πω πως δεν ψάχνω για απάντηση σ'αυτό το θέμα και πως η επιστημονική εξήγηση και μόνο σχεδόν με καλύπτει.Ο προβληματισμός όμως θα υπάρχει πάντα γι'αυτό και θέλησα να μοιραστώ την εμπειρία μου μαζί σας.Το μόνο που θέλω απλά είναι να μην μου ξανασυμβεί ποτέ γιατί η αίσθηση του να αργοπεθαίνεις μέσα στον ύπνο σου είναι φρικτή
Αυτά από μένα,να προσέχετεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2008, 12:24:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ναι αλλα τι γινεται αν αυτη η μορφη/κατασταση της μορας ειναι οντος ενα απλο πνευμα ανεξαρτητο απο τις σκεψεις μας.


Και ας πουμε οτι ειναι ο φοβος μας...ποιος φοβαται μια γυναικα ειτε ασχημη ειτε ομορφη. Συνηθως φοβομαστε αλλα πραγματα οπως τερατα κτλ.
Γιατι σε καθε ιστορια κυριαρχουν τα ιδια χαρακτηριστικα πχ οτι καθεται πανω στο στηθος.


Αγαπητή neraidoula, θα συμφωνήσω με τον ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ στο ότι δεν φοβάσαι αυτή τη μορφή αλλά ο φόβος μπορεί να σε καταλάβει εξαιτίας της ακινησίας του σώματος σου.
Από την άλλη, είναι πιθανόν να αισθανθείς κάποιο είδος φόβου για τη μορφή αυτήν - όσο όμορφη κι αν είναι - κι αυτό γιατί είναι φυσικό να τρομάξεις βλέποντας μια άγνωστη φιγούρα στο κρεβάτι σου κι αφετέρου διότι για κάποιους λόγους "αφυπνίζεται" ο μηχανισμός του φόβου.

Δεν ξέρω αν μπορώ να το εξηγήσω αρκετά καλά κι ορθά, για κάποιο λόγο διαισθάνεσαι ότι κάτι δεν πάει καλά.
Ίσως η Μόρα να είναι η λεγόμενη υπνική παράλυση, ίσως να είναι κάποιο δαιμονοποιό στοιχείο που δεν το "δημιουργούμε" εμείς αλλά το έλκουμε για διάφορους λόγους, ίσως να είναι ένα στάδιο της αστρικής προβολής, ίσως ένας πολύ δυνατός εφιάλτης ίσως να είναι 1002 άλλα πράγματα.

Σε καμία όμως περίπτωση ο φόβος δεν θα βοηθήσει το άτομο που βιώνει μια ανεξήγητη εμπειρία όπως η συγκεκριμένη.
Ο φόβος ενίοτε είναι δείγμα αδυναμίας και μας κάνει πιο ευάλωτους.
Καλό θα ήταν επίσης όταν πέφτουμε για ύπνο να προσπαθούμε να είμαστε γαλήνιοι, ήρεμοι και χωρίς αρνητικές σκέψεις.
Εάν είμαστε νευριασμένοι, οργισμένοι, θυμωμένοι, ταραγμένοι κλπ δεν αυξάνονται οι πιθανότητες να αρχίσουμε να φωνάζουμε έχοντας - ή πιστεύοντας ότι έχουμε - βιώσει την συγκεκριμένη εμπειρία της Μόρας;


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
evgenia18
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2008, 23:09:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους evgenia18  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ Κ ΕΙΧΑ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΩ!!!!!!!!
ΝΑ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΩ Κ ΕΓΩ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΑ ΠΡΙΝ!!!!
ΟΜΟΛΟΓΩ ΠΩΣ ΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΧΑ ΝΑ ΜΠΩ ΕΙΠΩΘΗΚΑΝ ΠΟΛΛΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ.ΒΕΒΑΙΑ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΕΙΜΑΙ ΔΥΣΠΙΣΤΗ ΓΙΑ ΟΡΙΣΜΕΝΑ.......
ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΕΙΧΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΕΙΧΑ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ Κ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ!ΕΠΕΙΔΗ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΜΑΙ ΜΙΚΡΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΠΩΣ ΦΟΒΑΜΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΜΒΑΝΤΑ ΟΣΟ ΠΕΡΙΕΡΓΗ Κ ΑΝ ΕΙΜΑΙ..ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΟΛΗ ΑΥΤΗ Η ΠΟΛΥΠΛΕΥΡΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΑΠΟΚΑΛΕΣΕ Ο ΦΙΛΟΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΞΗΓΗΣΗ.ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΤΥΧΑΙΑ.Κ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΟΧΙ ΣΕ ΤΥΧΑΙΑ ΑΤΟΜΑ.
ΑΠΟ ΟΣΑ ΕΧΩ ΔΕΙ Κ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΕΝΙΚΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ,ΜΙΑ ΚΑΚΗ,ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ.ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΜΩΣ ΑΥΤΗ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Κ Η ΘΕΤΙΚΗ.ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΑΓΕΙΑ ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΔΕΙ Κ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΔΩ.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΟΣΑ ΑΞΙΟΠΕΡΙΕΡΓΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ,ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΔΙΑΤΕΘΗΜΕΝΟΣ ΣΕ ΑΥΤΟ,ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟ ΥΠΟΣΕΙΝΗΔΗΤΟ ΤΟΥ ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.
ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΑΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ..ΟΣΟ Κ ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 25 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy